Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 253

Wątek: I liga - kto faworytem, a kto nie? TYPY

  1. Powrót do góry    #91
    Początkujący
    Dołączył
    01-07-2006
    Postów
    18
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1 liga zapowiada sie fascynująco,zobaczymy jak spisze się moja Stal.
    Przewiduję taką kolejnośc po rundzie zasadniczej bo play-offy to juz inna bajka będzie:

    1.Ostrow
    2.Gorzow
    3.Gdansk
    4.Rybnik
    5.Gniezno
    6.Grudziadz
    7.Poznan
    8.Lublin

    pozdrawiam.

  2. Powrót do góry    #92
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    W powszechnej opinii głównymi faworytami są jednak przede wszystkim Gdańsk, a potem Ostrów. Ja jednak od samego początku grubo walę w bęben, który wybija rytm powrotu na salony gorzowskiej Stali :) Nie ukrywam też, że na to liczę. Powodów jest wiele. Raz, że to najbardziej zasłużony klub z pierwszoligowców, a jeden z najbardziej w ogóle. Dwa, że jego obecność w E-lidze jest dobra dla całego sportu żużlowego, a już wspaniałe byłyby derby ziemii lubuskiej w E-lidze, bo to właśnie te potyczki w ostatnim czasie stały się najbardziej elektryzujące. Przynajmniej na forum :) :) Zielonogórzanie nie musieliby nawet szukać wrogów w Bydgoszczy :P

    A dlaczego Gorzów wydaje się być najmocniejszy? Powód prosty: najbardziej wyrównany i najsilniejszy oraz najszerszy skład. Juniorzy biją na głowę całą ligę, nawet Ekstraligę :) Jonasson + Hlib, a w odwodzie jeszcze np. Gluchy, którego chyba jednak nie wypożyczą.

    Seniorka to cała masa obcokrajowców wysokiej klasy. Niektórzy mówią, że nie ma tam prawdziwych liderów, ja powiem: tam są sami liderzy. Ruud i Kylmaekorpi już w tym roku pokazali jak wiele mogą znaczyć i że potrafią zdobywać punkty wszędzie. Pierwszy musi wyleczyć uraz i dojść do siebie, zaś drugi rok po roku poprawia swoją dyspozycję, a jego nieco rozczarowująca mnie(jestem wielkim fanem talentu tego zawodnika) postawa to wynik tego, że Jonas jezdził z pospawanym obojczykiem, trochę wbrew prawom medycyny. Ot tak, w piątek obojczyk do gipsu, w niedzielę na tor. Do tego dochodzi bardzo solidny Ferjan, chyba obok PK najpewniejszy zawodnik KMO w roku ubiegłym. Na pierwszą ligę - cud zawodnik.

    No i Jesper Jensen. To trochę niewiadoma, bo Jesper do momentu kontuzji w zeszłym sezonie jechał jak...zawodnik z top10 na świecie. W Polsce wspaniale, w Anglii superbomba, w Szwecji też chyba nawet raz 20 przeszedł. Był w takim sztosie, że mało kto w to mógł uwierzyć. Po kontuzji...też źle nie było, ale PO w Anglii trochę jednak położył...(niemniej inni się na szczęście spisali)

    Problem tkwi jednak gdzie indziej, bowiem Jesper to dość rozrywkowy koleś, który różnie potrafi podchodzić do przygotowań przedsezonowych. I dlatego rok 2005 to była totalna klapa, a już 2006 cudo. Jeśli podejdzie do sprawy jak należy - może to być nawet top3 ligi. Bo ten gość to jeden z najbardziej zmarnowanych talentów współczesnego speedwaya.

    A zostają jeszcze jako pogotowie: Klingberg, Zetterstroem oraz na pewno mocny na własny tor Paluch(chyba że koniec kariery, bo zmiana klubu raczej w grę nie wchodzi, to chyba "ostatni mohikanin"[respect!!!] ).

    Jak dla mnie ten zespół jest i super fajny i jak na warunki zaplecza najsilniejszej ligi: najsilniejszy w jej historii. Uważam, że Stal jest kadrowo porównywalna z ZKŻ-em 2007 i ciut mocniejsza od Polonii oraz Stali :)

    No ale... różnie może być bo rywale się zbroją. Rywalem będzie Gdańsk, który ma dwójkę super liderów i mocnego Jabola. Brakuje im chyba jednak juniorów i to może zdecydować, ale kto wie. Liczyć się będą detale i tak naprawdę wyrokować cokolwiek jest ciężko.

    A Ostrów i Rybnik? Pierwsi to specjalisci od 2-ich miejsc, ale myślę, że może to się źle skończyć. W końcu cierpliwosc się skończy i ten balon może pęknąć. Moralnie zasługują na awans, ale chyba po raz kolejny: nie tym razem. Czy będzie kolejna szansa? Zobaczymy, niech na razie walczą.

    Z kolei Rybnik to specjalisci od swiecenia na czerwono wśród najlepszych i na razie chyba przynajmniej rok od elity powinnin odpocząć. Mają ciekawy skład i niech go zatrzymają to za lat kilka może coś pożądnego ujadą.

    A może jednak rozszerzenie E-ligi? Są plusy i minusy. Koronnym minusem jest jednak argument mówiący o tym, jak bardzo ciekawa będzie 1-liga. Może lepiej niech tak zostanie i kibice drużyn 1-ligowych przeżywają też emocjonujące sezony z wielkimi nazwiskami w lidze zamiast wypraw na Węgry czy tory zarośniętę trawą. Silna pierwsza liga to siła całej dyscypliny w Polsce !!
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  3. Powrót do góry    #93
    Początkujący
    Dołączył
    12-12-2006
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Toś się chyba chłopie trocha pomylił. Stal
    najbardziej zasÅ‚użony klub z pierwszoligowcÃłw
    ???
    JeÅ›li przyjąć źe RKM jest spadkobiercom ROW-u to jednak wychodzi na Rybnik.co zaÅ› siÄ™ tyczy tych najleszych juniorÃłw powiem tylko tyle

    Ekstraliga 2006
    45. Paweł Hlib - Śr/bieg -1,276

    43. Patryk Pawlaszczyk - 1,300

    Pozdrowienia od dwunastokrotnych DMP.

  4. Powrót do góry    #94
    Stały bywalec Awatar m_k
    Dołączył
    17-07-2002
    Postów
    620
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hrabia gw
    Z tym juniorami Stali to chyba przesadziłes, Hlib bedzie nalezał zapewnie do czołowki, ale czy bedzie najlepszy???
    Bedzie miał dosc spora grupe dobrych juniorów którzy beda chcieli mu odebrac numer 1 w I lidze (w juniorach).
    Jonasson - tu mnie wszyscy wala na dechy!!
    Jak mozna oceniac juniora po jednym wystepie, i to dosc przecietnym 0,3,0,0.
    A to ze w innych ligach sobie radzi, to nie oznacza ze w lidze polskiej bedzie błyszczał. Swojego czasu Antonio Lindback szalal na wyspach , szwecji i GP, a w lidze polskiej sobie nie poradził.

    Nie zgadzam sie z tym, se Stal ma najsilniejsza pare juniorów.
    Jak dlamnie najlepsi to Pawlaszczyk i Druchniak.
    Gniezno ma silna pare Gomolski-Puodzuks.
    Jest Karpow, Tomicek,
    Rywalizacja w juniorach zapowiada sie dosc imponujaco.

  5. Powrót do góry    #95
    Użytkownik
    Dołączył
    18-01-2006
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja bym raczej nie patrzył na średnie z ekstraligii. 1,30 Pawlaszczyka wynika z faktu, że miał słabego partnera w biegach (RKM zdobył tylko 2 pkt). Paweł wiadomo z kim jeździł w parze, więc na starcie miał już utrudnione zadanie. Hlibek jeżdżąc w I lidze potrafił zmiażdżyć Rzeszów !NA WYJEŹDZIE! zdobywając 16+1(!). Czy to samo byłby w stanie zrobić Pawlaszczyk, Druchniak, a może Karpov?? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie... NIE GOŁE ŚREDNIE PANOWIE!

    PS. Rajkowski też robił kiedyś w meczu 2,1,1,2,1 i miał średnią 2,0... I co? Oddaje ona stan faktyczny??

    PS2. No i jeszcze warto wspomnieć, w której czwórce startował Pawlaszczyk a w której Hlib, i gdzie było trudniej o punkty. 1,30 absolutnie nie stanowi o wyższości Pawlaszczyka...

  6. Powrót do góry    #96
    Początkujący
    Dołączył
    01-07-2006
    Postów
    18
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hrabia gw
    Z tym juniorami Stali to chyba przesadziłes, Hlib bedzie nalezał zapewnie do czołowki, ale czy bedzie najlepszy???
    Czy ja coś napisałem o gorzowskich juniorach i Hlibie?
    Czytam i nic takiego nie widzę.Ale jesli zostałem wywołany to coś skrobne.

    Moje zdanie jest takie,że Hlib zatrzymał się w rozwoju.Chłopak ma nieprzeciętny talent i smykałkę do jazdy,ale lubi się też dobrze zabawić i wg.mnie, niestety zostanie ligowym wyrobnikiem ,bez większych sukcesów.Obym sie mylił.
    Jonasson tez wielki talent,zobaczymy co pokaże.Para Hlib+Jonasson może byc najlepsza w 1 lidze ale nie musi.Młodziezowcy chocby z Gniezna czy Rybnika na pewno nie są gorsi.
    pozdrawiam

  7. Powrót do góry    #97
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    1,292
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jestem przekonany, że w najbliższym sezonie najlepszym juniorem I ligi będzie Adrian Gomólski :) Adrian co roku czyni olbrzymie postępy i jeśli będzie miał szybki sprzęt, ciężko go będzie pokonać :)

  8. Powrót do góry    #98
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Jeśli się nie mylę to przed Adrianem jeszcze dwa lata startów. Czy on faktycznie tak oszołamiająco się rozwija? średnia tylko nieco wyższa od kolegi z pary Mirka Jabłońskiego na poziomie ok 1.6. Chyba nieco przesadzasz? Ma chłopak talent, ale rozwija się jednak nieco zbyt wolno jak dla mnie. A czy będzie najlepszym juniorem? Lubos Tomicek miał wyższą średnią, a Hlib, Pawłaszczyk, Druchniak moim zdaniem mogą być lepsi.

  9. Powrót do góry    #99
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,697
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 382 w 213 postach
    A propos Gomólskiego, to dodam tylko, że w ub sezonie, został on dwukrotnie przywieziony na 1-5 przez parę Brucheiser - Liberski.

  10. Powrót do góry    #100
    Użytkownik Awatar gks-falubaz-sparta
    Dołączył
    09-07-2003
    Postów
    495
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    A propos Gomólskiego, to dodam tylko, że w ub sezonie, został on dwukrotnie przywieziony na 1-5 przez parę Brucheiser - Liberski.
    eh i znowu wyciągają takie rzeczy , ok został przewieziony i co? świadczy to może o tym, że jest słabszy od wyżej wymienionej 2? no cóż i Ząbikowi zdarzało się przegrywać z takimi zawodnikami, a gdzie tera jest i kim jest ?...

  11. Powrót do góry    #101
    Użytkownik
    Dołączył
    13-07-2005
    Postów
    120
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W zeszłym sezonie Pacio przywiózł Ułamka i Drabika na 3:3, Ząbik niepodołał naszym juniorom, wygrał Miedziński i było 3:3... Ale czy tu są pokazane umiejętności? Zobaczymy jak pojadą w lidze i jak poradzą sobie z konkurentami na mniej/więcej tym samym poziomie...

  12. Powrót do góry    #102
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    1,292
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A propos Gomólskiego, to dodam tylko, że w ub sezonie, został on dwukrotnie przywieziony na 1-5 przez parę Brucheiser - Liberski.
    Jeden raz :)

    Adrian miał podobną średnią do Mirka, ale Mirek w przyszłym sezonie będzie już seniorem a Adik ma jeszcze dwa lata juniorki.

    Tomicek miał minimalnie lepszą średnią tylko należy zawrócić uwagę na to z kim Adik rywalizował w play-off (Hamill, Walasek etc.), a z kim Tomicek :)

    Zapowiada się super sezon, także jeśli chodzi o rywalizację juniorów. Trzymam kciuki za Adriana i wierzę, że będzie najlepszym juniorem w I lidze :)

    Jeśli chodzi o DMP I ligi. Tak jak pisałem dla Startu miejsce 3-4.

  13. Powrót do góry    #103
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja apeluję o rozsądek. Wszyscy całkiem słusznie używacie czasu przeszłego: miał, wygrał, pokonał. Ale to było. Każdy z kibiców żużla pokaże zawodników, którzy mieli spadek formy. Całosezonowy. Niektórzy tacy młodzi nawet nie żyją-bo nie podołali między innymi oczekiwaniom kibiców.

    Wyluzujcie. Wszystko się może zdarzyć. Przed 2006 Ostrów już był w Ekstralidze. Gniezno było skreślane. Liga będzie silna. I to jest piękne. Który junior okaże się najlepszym - nikt z nas tego nie wywróży. ZOBACZYMY.

  14. Powrót do góry    #104
    Stały bywalec Awatar m_k
    Dołączył
    17-07-2002
    Postów
    620
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wczoraj kontrakt w Gnieznie podpisał Tomek Rempala!!!!
    Mysle ze to wzmocni sile uderzeniowa "orłów" .
    1.S.Stead
    2.D.Howe /O.Allen
    3.D.Cieslewicz
    4.M.Cieslewicz /K.Laukkanen
    5.T.Rempala
    6.A.Gomolski
    7.K.Puodzuks
    8.M.Jabłonski

  15. Powrót do góry    #105
    Użytkownik
    Dołączył
    12-09-2004
    Postów
    247
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pod numerem 8 może być tylko junior(efekt nowego regulaminu) wiec miejsca dla Jabłońskiego tam już nie ma.

  16. Powrót do góry    #106
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    1. Gdańsk

    2.Ostrów

    3.Gorzów

    4.Rybnik

    5.Gniezno

    6.Grudziądz

    7.Poznań

    8. Lublin

    Pozdrawiam

  17. Powrót do góry    #107
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Dziwi mnie, że tylu ludzi stawia na Gdansk. Niektórzy nawet mówią, że jest on zdecydowanym faworytem. Gdansk ma przecież tylko 2,5 zawodnika, a mówienie że Pedersen i Chrzanowski będą robili pod komplety jest nieporozumieniem. Zeby miec lepsze porównanie Chrzanowskiego, Pedersena z innymi gwiazdami pierwszej ligi zerknijcie sobie na Anglię i Szwecję:
    Anglia:
    4. Peter Karlson
    ?6. Tomasz Chrzanowski (gdy był sklasyfikowany – miał za mało biegów)
    7. Bjarne Pedersen
    8. Jesper Jensen
    10. Mark Loram
    15. Simon Stead
    18. Joonas Kylmakorpi

    To są ci riderzy, którzy mieli ponad 2 punkty na bieg w Anglii.

    Teraz Szwecja, tu jest ciekawiej:

    5. Peter Karlsson
    8. Jesper Jensen
    13. Bjarne Pedersen
    18. David Ruud
    21. Chris Harris
    22. Mark Loram
    29. Magnus Zetterstrem
    30. Joonas Kylmakorpi
    33. Joe Screen
    36. Charlie Gjedde
    39. Matej Ferjan
    40. Mikael Max
    42. Niklas Klingberg
    47. Roman Povazhny
    50. Tomasz Chrzanowski (1,476)
    51. Simon Stead
    53. Kim Jansson

    Oczywiście można powiedzieć, że to są inne ligi i nie można porównywać, ale przecież jakoś porównać trzeba. Poza tym najlepsi jeżdżą dobrze we wszystkich trzech ligach. A już mówienie, że w pierwszej lidze jest tylko dwóch ekstraligowych zawodników (Pedersen i Chrzanowski), to gruba przesada.

    Podsumowując – chociaż jestem z Gorzowa obstawiam wynik przed play off:

    1. Ostrów
    2. Gorzów
    3. Rybnik
    4. Gdańsk/Gniezno
    5. Gniezno/Gdańsk
    6. Grudziądz
    7. Lublin/Poznan
    8. Poznan/Lublin

  18. Powrót do góry    #108
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-08-2004
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    mowienie o Jablonskim jako 0,5 zawodnika to przesada IMHO.Tez nie jestem do niego przekonany ale mysle ze te 10-12 pkt u siebi ebedzie robil z wyjazdow kolo 8-10 i na koniec bedzie mial srednia kolo 2,0-2,2 pkt na bieg

  19. Powrót do góry    #109
    Użytkownik
    Dołączył
    18-01-2006
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mowienie o Jablonskim jako 0,5 zawodnika to przesada IMHO.Tez nie jestem do niego przekonany ale mysle ze te 10-12 pkt u siebi ebedzie robil z wyjazdow kolo 8-10 i na koniec bedzie mial srednia kolo 2,0-2,2 pkt na bieg
    Myślę, że będzie to przedział u siebie 8-11, na wyjeździe (u mocnej czwórki) 5-9. Na dzień dzisiejszy Gdańska z tym składem co ma nie obawiam się ani troszkę. Mogą być ciut lepsi od Gniezna...

  20. Powrót do góry    #110
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Fajne są takie dywagacje :D.
    Jenak jestem święcie przekonany, że jeżeli kazano by Wam postawić grubą kasę i wytypować kto co i jak to wątek świeciłby pustkami :D.

    Oczywiście to nic złego takie typowanie, jednak ma się to nijak do rzeczywistości.
    Czy ktoś da głowę ,że przyszły sezon Bjarne będzie jeździł równie dobrze ?? Czy dziwne by było gdyby Schlein zaczął sezon w polskiej lidze jak Sullivan trzepiąc komplety ??
    Takich pytań można mnożyć :D. I to właśnie jest fajne w tym sporcie :D.
    Tymczasem do wiosny :D

    pozdrówka
    ...:: pozdROWienia ::...

  21. Powrót do góry    #111
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to moze i ja wrzuce swoje 3 grosze...

    1.KM Ostrów

    Lider jest.Wielu twierdzi ze PK bedzie jeździł coraz słabiej bo jest starszy.OK,tyle tylko ze niezejdzie nagle z 13-15p na 7-9.Więc na jego 12p mozna napewno liczyc.Jest Loramski i tutaj luka Po Ogórku zapełniona.Dalej Jankes,Węgrzyk i Gjedde/Max.Pytanie podstawowe to co zrobi szwed?Jego kompromitacyjny ubiegły sezon niepozwolił na awans,Jak bedzie teraz?Wypadałoby trzymac kciuki by przypadkiem niewrócił dawny CyberMike,choc to raczej małoprawdopodobne to taki scenariusz mógłby okazac sie koncem marzen o e-lidze dla pozostałych ekip..
    No i to czego brakowało w poprzednich latach...Junior.W koncu wyscigi z udziałem Pk niebede konczyły sie maximum 3-3.Tomicek to solidna bestia.

    Wegrzyk
    Gjedde
    Loram
    Jankowski
    PK
    Tomicek

    TYP:1-3

    2.Stal Gorzów

    Wielka niewiadoma,choc pisanie ze Jensena,Ferjana czy nawet Hliba stac na 11-12p jak i 3-4 to małe nieporozumienie.Mysle ze ww będą ciągnac zespół a gdy dodamy do tego Ruuda,Kylme,Zorra/Klingberga/Palucha rysuje to bardzo solidny zespół,który niepowinien doznac porażki na własnym torze,i napsuc wiele krwi czołowej trójce na ich torach.Pytanie podstawowe w Gorzowie to co pokaze Ruud?jesli bedzie jeździł podobnie jak w zeszłym sezonie to ten sezon powinien byc naszym ostatnim w I lidze.
    Warto podkreslic ze to moze byc naprawde sezon przetrwania Stali.Brak awansu moze wyczerpac cierpliwosc zarządu.Co wtedy?Ktos podoła?A nawet jesli?Tylko na kolejne lata marazmu?Niewydaje mi się...Czarny ale i prawdopodobny scenariusz w Gorzowie to Albo E-liga 2008 albo pierwszy gwóźdz do trumny i powolne umieranie z koncem jaki miał miejsce w Pile.
    Musimy awansowac.Presja będzie spora,ale na kogo?Ferjan,JBJ i reszta szwedów?To nie Łukaszewski,Flis czy Pecyna.Tu niebędzie koszmarów z Władkiem z pałką w ręce.Bedzie dobrze.

    Jensen
    Zorro/Paluch/Klinberg
    Ferjan
    Ruud
    Kylmas
    Jonasson
    Hlib

    TYp:1-3

    3.ROW Rybnik

    Jak dla mnie najgroźniejszy przeciwnik.Harris,Renia,Szumina,świetni juniorzy-cała 5 mogłaby z powodzeniem smigac w E-lidze.Do tego Schlein,Gizatulin(niewiem jak sytuacja z Powaznym,Czerwinskim).Naprawde silny zespół jak na I lige.Ale bardzo młody,ciut nieprzewidywalny.No i ktos wspomniał o finansach?Kto wie jak to sie ułozy.Ale teoretycznie mają,moim zdaniem, najsilniejszy skład.
    Przede wszystkim juniorka.Tutaj moze byc bardzo cięzko dla reszty.Pawlaszczyka i Druchniaka stac by walczyc o punkty nawet z liderami pozostałych ekip,szczególnie w Rybniku..A to ogromny atut.

    TYp:1-3

    4.Gks Gdansk

    Wielu wskazuje jako faworyta,bądz ekipe o ogromnym potencjale.Niechciałbym wywołyac burzy z Gdańskimi kibicami(Miło sie dywaguje z Pixelami,Gigantami i innymi Biaggiami:D )ale niemam pojęcia w czym tkwi siła Wybrzeża?Ok,mają dwie rakiety.Chrzan i Bjarne to dwaj liderzy,których moga pozazdroscic inne zespoły.Ale na tym ta bajka się konczy...
    Jabłonski?Mysle ze Krzysiu "własny tor" Jabłonski moze byc silnym atutem,ale nie na torach w Gorzowie,Ostrowie czy Rybniku.
    No i najwieksze mankamenty.II linia to totalna,za przeproszeniem, parodia.
    Pietrzyk,Smith?Z kim oni mają walczyc?Na lagute i sp. było Ok.Ale I liga w tym sezonie i II w zeszłym to dwa rózne swiaty.
    No i kolejna rzecz.Juniorka.Karpov+junior(0p.)Ta para wygląda,na tle Rybniczan,Gorzowian,czy nawet Ostrowian,iscie miernie.Niewygląda to dobrze:P
    Sprawa Klechy mogłaby wiele zmienic.Niepostawiłoby to Gdanszczan w roli faworyta ale z pewnoscią solidnie wzmocniło tę ekipę.
    Ktos wspomniał o 15 biegu.OK,spory +.Przy Długich Ogrodach będzie ciezko o chociaż remis.Sęk w tym że bez Klechy to mecze niebędę rozstrzygały się w 15 biegu,nawet przy złotych rezerwach,tylko będe dawno przegrane.Nieodbierajcie tego jako prowokacje,ale tak to widze...
    I jeszcze sie odniosę do jednej wypowiedzi.Ktos z Gdanszczan wspomniał ze Chrzan i Bjarne potrzebują jednego kółka by ocenic tor.Spory atut,tylko czy JBJ,Ferjan,Harris,Loram,PK potrzebują na to 20 okrążeń?

    Jablonski
    Klecha
    Chrzanowski
    Pietrzyk
    Bjarne
    Karpov

    Typ:4

    Pozostałe ekipy niebędą liczyły sie w walce o awans.Bardzo silne stało sie Gniezno i z pewnoscia na własnym torze napsuje sporo krwi wielu teamom,ale wygrywanie na własnym torze to za mało.Na torach czołowej "4" Start niepowinien stawiac oporu,o ile w ogóle wystawi pełny skład.

    5.Gniezno
    6.Grudziadz
    7.Poznan
    8.Lublin

    Tak to widze,panowie.
    Niech zwycięży najlepszy:)
    Mam nadzieje że będzie to Stal(głównie z ww powodów),choc pewnie i w Ostrowie zrobiłoby sie nieciekawie po 3 nieudanej próbie awansu...

    Tak na marginesie...E-liga niejest w stanie stworzyc wyrównanego widowiska w 10 druzyn.Spójrzcie,stale ktos jest w tyle.W tym sezonie zupełnie odstaje Bydgoszcz(przez Pepe).Ale gdyby został to znów Zkz byłby najsłabszy.Niema mozliwosci by było 10 w miare rownych druzyn.8 to Max.

    Odpowiadając na pytanie pewnemu Forumowiczowi.Przyznaje,szykuje sie świetny sezon.

  22. Powrót do góry    #112
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-07-2003
    Postów
    2,081
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    No Lexiu jestem pod wrażeniem - mam nadzieje, że dyskusja nt. meczów naszych ekip przebiegać będzie w tonie twojej rzeczowej wypowiedzi! (choć mogłoby być trochę nudno)! :P
    Ja jestem daleki od wskazywania murowanego faworyta do awansu, a to dlatego bo myślę, że może miec miejsce fakt, iż żadna z czterech ekip : Gdańsk, Ostrów, Gorzów, Rybnik (kolejność nieprzypadkowa ;) ) nie przegra meczu na własnym torze, a walka rozegra się na torach czterych ekip z Gniezna, Lublina, Grudziądza i Poznania (kolejność przypadkowa :P ). Kto wygra tam i będzie lepszy w dwumeczu z rywalem z "górnej czwórki"(małe punkty) będzie wyżej i mecz o wszystko pojedzie u siebie, a wszyscy zdajemy sobie sprawę jaką wielką przewagę ma gospodarz zawodów.
    Chrzan i Bjarniak nie wymagają komentarza! :)
    Myślę także, że Krzysiu Jabłoński pokaże wszystkim jak bardzo się mylili w stosunku do jego osoby.
    Artur Pietrzyk odpowiednio przygotowany do sezonu powinien wozić "solidne" punkty - start w II lidze praktycznie z marszu!
    Pozostaje kwestia juniorki - Karpov dla mnie chłopina ma sporo do udowodnienia, ale po tym co pokazał na turnieju kończącym sezon będziem mieli z niego pociechę! :D Musi sporo jeździć - nie tylko w naszej lidze!
    No i na koniec kwestia jeszcze przynajmniej jednego dodatkowego zawodnika - zobaczymy kto przyjdzie, bo bez oficjalnych podpisów w zapewnienia innych do końca nie uwierze!
    Jedno jest pewne - będzie ciekawiej niż w zeszłym roku, gdy Zielona i Ostrów startowały z pozycji drużyn walczących o bezpośredni awans/baraż, a reszta o pietruszkę.
    Swoją drogą działacze mogliby wreszcie dostrzec fakt, iż w I lidze robi się ciasno i jest kilka ekip, które z powodzeniem mogłyby ścigać się w wyższej klasie rozgrywkowej. Myślę, że powiększenie e-ligi dało by w przyszłości szanse awansu mniej zamożnym ośrodkom sportowym, ale to juz temat do innego topicu!

    POzdrawiam

  23. Powrót do góry    #113
    Użytkownik
    Dołączył
    18-01-2006
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No Lexiu jestem pod wrażeniem - mam nadzieje, że dyskusja nt. meczów naszych ekip przebiegać będzie w tonie twojej rzeczowej wypowiedzi! (choć mogłoby być trochę nudno)!
    Ja jestem daleki od wskazywania murowanego faworyta do awansu, a to dlatego bo myślę, że może miec miejsce fakt, iż żadna z czterech ekip : Gdańsk, Ostrów, Gorzów, Rybnik (kolejność nieprzypadkowa ) nie przegra meczu na własnym torze, a walka rozegra się na torach czterych ekip z Gniezna, Lublina, Grudziądza i Poznania (kolejność przypadkowa ). Kto wygra tam i będzie lepszy w dwumeczu z rywalem z "górnej czwórki"(małe punkty) będzie wyżej i mecz o wszystko pojedzie u siebie, a wszyscy zdajemy sobie sprawę jaką wielką przewagę ma gospodarz zawodów.
    Chrzan i Bjarniak nie wymagają komentarza!
    Myślę także, że Krzysiu Jabłoński pokaże wszystkim jak bardzo się mylili w stosunku do jego osoby.
    Artur Pietrzyk odpowiednio przygotowany do sezonu powinien wozić "solidne" punkty - start w II lidze praktycznie z marszu!
    Pozostaje kwestia juniorki - Karpov dla mnie chłopina ma sporo do udowodnienia, ale po tym co pokazał na turnieju kończącym sezon będziem mieli z niego pociechę! Musi sporo jeździć - nie tylko w naszej lidze!
    No i na koniec kwestia jeszcze przynajmniej jednego dodatkowego zawodnika - zobaczymy kto przyjdzie, bo bez oficjalnych podpisów w zapewnienia innych do końca nie uwierze!
    Jedno jest pewne - będzie ciekawiej niż w zeszłym roku, gdy Zielona i Ostrów startowały z pozycji drużyn walczących o bezpośredni awans/baraż, a reszta o pietruszkę.
    Swoją drogą działacze mogliby wreszcie dostrzec fakt, iż w I lidze robi się ciasno i jest kilka ekip, które z powodzeniem mogłyby ścigać się w wyższej klasie rozgrywkowej. Myślę, że powiększenie e-ligi dało by w przyszłości szanse awansu mniej zamożnym ośrodkom sportowym, ale to juz temat do innego topicu!

    POzdrawiam
    Otóż to, o ile bardziej przyjemnie czyta się takie wpisy, niż ciągłe czytanie o brudnych kamienicach, swojskiej kiełbasce, kontraktach przy wódzi itp... Prze takich kibicach można w końcu całą uwagę skoncentrowac na czesci stricte sportowej. Mam nadzieję, że mecze między żelazną czwórką, jak i te rozgrywane na wyjazdach drużyn - powiedzmy - ciut odstających dostarczą wszystkim wielu emocji, i że I liga nie będzie mniej atrakcyjna (a może nawet bardziej) niż ekstraklasa...

    Pozdrawiam wszystkich kibiców klubów I ligii

  24. Powrót do góry    #114
    Użytkownik
    Dołączył
    05-12-2005
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mecze między żelazną czwórką
    Jak już jesteśmy w temacie dotyczącym typowania, to moim zdaniem należy wziąć poprawkę na Żelazną Piątkę. Jeżeli chodzi o ten piąty zespół, to mam na myśli oczywiście Gniezno, które przypomina mi moją Iskrę z 97 roku, od której teoretycznie silniejszy przed sezonem był Rybnik. Wtedy też niby była wielka czwórka - Wybrzeże, J.A.G, GKM i Tarnów. Jak wiadomo, Gdańsk i Łódź zostały wtedy pogodzone przez Ostrów i Grudziądz. Co prawda, wtedy wchodziły dwa zespoły, ale nie zdziwię się, jak Start skopiuje tamten wyczyn Iskry. Tym bardziej że mają nieobliczalną drużynę.


    pzdr

  25. Powrót do góry    #115
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Naprawdę nie zdziwiłbyś się, gdyby Start awansował do E-ligi? Czy raczej chodzi o wejście do 4. Jeśli o drugie, to spoko, bo Rybnik nie taki super silny jak go malują, ale wygranie ligi to jednak czysta abstrakcja.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  26. Powrót do góry    #116
    Początkujący
    Dołączył
    12-09-2006
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak najbardziej popieram myslenie forumowicza "Zblewa" mam podobne mysli co do miejsc w I lidze. Ostrow napewno w miejscu 1-4 sie znajdzie.

    1.Gorzow/Ostrow/Wybrzeze
    2.Ostrów/Gorzow/Wybrzeze
    3.Wybrzeze/Ostrow/Gorzow
    4.ROW
    5.Start/GKM
    6.GKM/Start
    7.PSŻ
    8.TZ Lublin (niestety taka prawda)

  27. Powrót do góry    #117
    Początkujący
    Dołączył
    12-02-2006
    Postów
    15
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    KMO zycze ci aby twoje przewidywania sie sprawdziły tylko masz jeden błąd w tym co napisałeś a mianowicie RKM napewno wmiesza sie i to dość mocno w tą trójce. Juz z niecierpliwościa czekam na bodajze 15 kwietnia gdzie KMO wpadnie do Rybnika. Wtedy sie siła KMO zweryfikuje....?

  28. Powrót do góry    #118
    Użytkownik
    Dołączył
    05-12-2005
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Naprawdę nie zdziwiłbyś się, gdyby Start awansował do E-ligi? Czy raczej chodzi o wejście do 4. Jeśli o drugie, to spoko, bo Rybnik nie taki super silny jak go malują, ale wygranie ligi to jednak czysta abstrakcja.
    Bez jaj. Abstrakcją to jest wygranie tej ligi przez Lublin(przepraszam lublinian :)). Takich zawodników jak Tomek Rempała, Gomólski czy Kostia stać na zwycięstwo z każdym rywalem. Zwłaszcza w Rempale upatruję pierwszoligowego siepacza punktowego. Co do ich ewentualnego awansu, to opieram się jeno na analogii z 97 rokiem. Ot, co...:)Z reguły nie "martwię" się sytuacją finansową rywali, bo wolę spoglądać na własne podwórko, lecz jeżeli Gniezno wyrobi finansowo, to kto wie...

  29. Powrót do góry    #119
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-09-2002
    Postów
    2,045
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Takich zawodników jak Tomek Rempała, Gomólski czy Kostia stać na zwycięstwo z każdym rywalem. Zwłaszcza w Rempale upatruję pierwszoligowego siepacza punktowego.
    Gniezno ma szanse z takim skladem na czworke, ale wiecej juz raczej nie bardzo.. u siebie mozna powalczyc z Ostrowem, Gdanskiem czy Gorzowem.. ale na wyjezdzie? Przeciez bez tego to nie ma Gniezno co szukac, bo wygrane na wyjezdzie daja 3 "oczka".

    Pozdrawiam

  30. Powrót do góry    #120
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ostrow, Gorzow, Gdansk...

    Rzadko w gronie faworytow wymieniany jest Rybnik (chyba dlatego, ze tamtejsi kibice wola pisac na swoim forum).

    Wg mnie to wlasnie RKM ma najwieksze szanse na awans. Rybniczanie beda dysponowac najlepsza para juniorow: Pawlaszczyk - Druchniak, a po pietach beda im deptac Mitko, Fleger. Rafal Szombierski juz w tym sezonie w Ekstralidze dawal rady z o wiele lepszymi zawodnikami. Do tego mamy czterech mocnych obcokrajowcow:
    Martin Smolinski - wielu przecieralo oczy jak zasuwal w tym roku,
    Rory Schlein - jesli tylko bedzie dobrze przygotowany sprzetowo do polskiej ligi to bedzie z niego pociecha,
    Renat Gafurov - bardzo dobry sezon, w I lidze pewniak na 10 punktow,
    Chris Harris - zdecydowany lider Rekinow, jesli bedzie do Rybnika przywozil fury z GP, to bedzie sial postrach na torach I ligi.

    Roman Povazhny i Denis Gizatulin sa rowniez bardzo mocni. Szczegolnie Povazhny bedzie mogl rozdawac karty w lidze. Jesli w druzynie zostana tez Roman Chromik i Zbigniew Czerwinski (wiem, ze maja wazne kontrakty), to w RKM bedzia ostra walka o sklad.

    Tu moze sie pojawic problem, bo jesli nie beda wystawiani najlepsi zawodnicy, a beda decydowaly uklady, to moze popsuc cala atmosfere.

    PozdROWienia :P

  31. Powrót do góry    #121
    Użytkownik
    Dołączył
    13-03-2003
    Postów
    82
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rowniez stawiam na Rybnik.
    Ma on jeszcze jeden plus. Caly skad juz ze soba jezdzil w zeszlym roku.
    W zadnym innym klubie nie ma takiej sytuacji.
    mecze beda na styku, wiec taki brak zgrania "uczuciowego" moze zawazyc na porazce.
    Po co pomagac koledzez z pary wyjsc na 5:1 dajace zwycirstwo meczowe? "Jestem pierwszy, to on zawalil mecz"
    Pozaostala czworka (Ostrow,Gniezno,Gorzow,Gdansk).
    Mysle ze o tym kto, jakie bedzie mial szanse, bedzie wiadomo po pierwszych dwoch kolejkach.
    Wtedy sie okaze jacy zawodnicy w tym roku zamierzaja sie sciagac, a jacy kelnerowac.

    Ktos wyzej pisal ze Jensen, Ferian to zawodnicy gwarantujacy 12 ptk na mecz;)
    Ciekawa sprawa. To ladne info musi miec kolega na temat zakuponego sprzetu i zamiarach przepracowania Zimy.
    W zeszlym roku obaj mieli slabsze mecze.
    Jensen zawalil w Zielonej, kontuzja i pol sezonu nie jezdzil.
    Ferian w Gnieznie puknal az punkcika ;)
    To raczej nie jest "pewny" zawodnik.
    Jedynym pewnym Jest w tej lidze w tym momencie Karlson.
    Moze lidzerzy z Gdanska, okaze sie niedlugo.
    I jeszcze co do Chrzanka, jesli on ma robic taka furore to w sumie fajna sprawa ;) W Gnieznie jest T Rempala nie duzo gorszy zawodnik w zeszlym sezonie, czyli wg was tez powinien wymiatac ;)


  32. Powrót do góry    #122
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-09-2002
    Postów
    2,045
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jensen zawalil w Zielonej, kontuzja i pol sezonu nie jezdzil.
    Ferian w Gnieznie puknal az punkcika
    To raczej nie jest "pewny" zawodnik.
    Grzegorz Walasek zrobil w tamtym sezonie 3 punkty w Gnieznie z tego co pamietam.. tez uwazasz go za niepewnego zawodnika? W takim razie kto jest takim pewnym zawodnikiem?

    Pozdrawiam

  33. Powrót do góry    #123
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    1,292
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gniezno ma szanse z takim skladem na czworke, ale wiecej juz raczej nie bardzo.. u siebie mozna powalczyc z Ostrowem, Gdanskiem czy Gorzowem.. ale na wyjezdzie? Przeciez bez tego to nie ma Gniezno co szukac, bo wygrane na wyjezdzie daja 3 "oczka".

    Pozdrawiam
    A uważasz, że Gdańsk, Ostrów czy Gorzów, ma większe szanse na wygrane w miastach faworytów niż Gniezno? Nie wydaje mi się.

    Jestem zdania, że Gdańsk, Ostrów, Gorzów i Gniezno wygrają wszystko u siebie. Na wyjazdach pkt przywiozą z Grudziądza, Lublina i Poznania. O wszystkim mogą zadecydować mecze z Rybnikiem. No i poza tym, jeśli z Rybnika nie odejdzie np. Szombierski, to RKM również może dołączyć do zespołów wygrywających wszystko u siebie :)

    Oczywiście, nie wydaje mi się, żeby Start zajął na koniec sezonu pierwsze miejsce, ale myślę, że przy tak wyrównanej lidze, miejsca 2-4 są jak najbardziej realne.

  34. Powrót do góry    #124
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Panowie i Panie....

    Nie dzielcie skóry na niedźwiedziu... :P

    Poznań nie powiedział jeszcze ostatniego słowa....:P:P:P

  35. Powrót do góry    #125
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-07-2002
    Postów
    1,609
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 4 postach

    2,5

    Dziwi mnie, że tylu ludzi stawia na Gdansk. Niektórzy nawet mówią, że jest on zdecydowanym faworytem. Gdansk ma przecież tylko 2,5 zawodnika, a mówienie że Pedersen i Chrzanowski będą robili pod komplety jest nieporozumieniem. Zeby miec lepsze porównanie Chrzanowskiego, Pedersena z innymi gwiazdami pierwszej ligi zerknijcie sobie na Anglię i Szwecję:
    Anglia:
    4. Peter Karlson
    ?6. Tomasz Chrzanowski (gdy był sklasyfikowany – miał za mało biegów)
    7. Bjarne Pedersen
    8. Jesper Jensen
    10. Mark Loram
    15. Simon Stead
    18. Joonas Kylmakorpi

    To są ci riderzy, którzy mieli ponad 2 punkty na bieg w Anglii.

    Teraz Szwecja, tu jest ciekawiej:

    5. Peter Karlsson
    8. Jesper Jensen
    13. Bjarne Pedersen
    18. David Ruud
    21. Chris Harris
    22. Mark Loram
    29. Magnus Zetterstrem
    30. Joonas Kylmakorpi
    33. Joe Screen
    36. Charlie Gjedde
    39. Matej Ferjan
    40. Mikael Max
    42. Niklas Klingberg
    47. Roman Povazhny
    50. Tomasz Chrzanowski (1,476)
    51. Simon Stead
    53. Kim Jansson

    Oczywiście można powiedzieć, że to są inne ligi i nie można porównywać, ale przecież jakoś porównać trzeba. Poza tym najlepsi jeżdżą dobrze we wszystkich trzech ligach. A już mówienie, że w pierwszej lidze jest tylko dwóch ekstraligowych zawodników (Pedersen i Chrzanowski), to gruba przesada.

    Podsumowując – chociaż jestem z Gorzowa obstawiam wynik przed play off:

    1. Ostrów
    2. Gorzów
    3. Rybnik
    4. Gdańsk/Gniezno
    5. Gniezno/Gdańsk
    6. Grudziądz
    7. Lublin/Poznan
    8. Poznan/Lublin
    Stek bzdur, jak mozna porownywac Szwecje i Anglie do 1 ligi? Jakoś? to chyba upadłeś kiedyś na coś. A może powinieneś porównać wyniki ostatnich 3 lat tych zawodników w lidze polskiej? Może to lepsze jakoś?
    Protestuje przeciwko pisaniu, że Gdańsk ma 2,5 zawodnika! Każda drużyna ma 8 zawodników w składzie czy ci sie to podoba czy nie. Równie dobrze mógłbym cie nazwać półczłowiekiem albo półkibicem... Wszyscy mają pretensje o jakies 2,5 i wszyscy piszą to samo: 2,5 zawodnika. Co wam w tym składzie przeszkadza? O co wam chodzi? skoro jest taki słaby, to skąd ten ciągły lament? 2,5.........2,5..........2,5

  36. Powrót do góry    #126
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Nie ma się co gorączkować. Fakt jest taki, że Rybnik, Ostrów, Gorzów mają długą ławkę i nawet jeśli komus sezon się nie uda, będzie ktoś inny, kto pojedzie lepiej, będą rotacje w składzie. Natomiast Gdansk nie moze sobie pozwolic na słabszą postawę żadnego z liderów. W tym upatruję słabosci Gdanska. Nawet gdyby Jablonski mial super sezon, to nadal, moim zdaniem za mało. Ale mogę się mylić.

    Pewnym ratunkiem dla Gdanska moze byc Klecha.

  37. Powrót do góry    #127
    Stały bywalec Awatar m_k
    Dołączył
    17-07-2002
    Postów
    620
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam wszystkich!!!
    Bardzo miło czytam wasze posty i to ze liczycie sie z Gnieznem.
    Chociaz w zeszłym sezonie typowaliscie nas do spadku a zajelismy 3 miejsce.
    Ja osobiscie na licze na awans, wystarczy nam wejscie do pierwszej czworki.

    Co do Kleczy i jego przejscia do Gdanska, z nim podejrzewam ze rozmawia połowa I ligi, z tego co wiem rowniez Start z nim rozmawia.

  38. Powrót do góry    #128
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-01-2004
    Postów
    1,795
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Start rozmawia z Klecha ,wiec jest juz pozamiatane. napewno podpisze z nimi kontrakt ,a reszta ligi musi sie obejsc smakiem :(

  39. Powrót do góry    #129
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    1,292
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O ile się nie mylę, to Start nie jest zainteresowany pozyskaniem kolejnego zawodnika. W związku z czym Klecha nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Start już zakończył budowanie drużyny. Mówi się jeszcze co najwyżej o zatrudnieniu 1-2 młodzieżowców.

  40. Powrót do góry    #130
    Użytkownik Awatar gks-falubaz-sparta
    Dołączył
    09-07-2003
    Postów
    495
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    O ile się nie mylę, to Start nie jest zainteresowany pozyskaniem kolejnego zawodnika. W związku z czym Klecha nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Start już zakończył budowanie drużyny. Mówi się jeszcze co najwyżej o zatrudnieniu 1-2 młodzieżowców.
    tym lepiej dla nas. Obyś miał racje. Zawsze to mniej klubów bijących się o Krystiana, że tak powiem o ile on wogle odejdzie z Bydgoszczy. Chociaż z 2 strony na jego miejscu raczej bym odszedł bo to śmieszne jak oni budują skład. Nie chodzi o zawodników ani ich klase ale o to, że praktycznie swojaków zostawia się na koniec i albo się z nimi podpisze albo nie. Chyba to dla bydgoszczan obojętne :P

  41. Powrót do góry    #131
    Początkujący
    Dołączył
    21-11-2006
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rybniczanie beda dysponowac najlepsza para juniorow: Pawlaszczyk - Druchniak, a po pietach beda im deptac Mitko, Fleger.
    chyba żartujesz, to pisząc. Uważasz że ta para jest lepszą od pray Hlib-Jonasson?
    Jasne wszystko okarze się na torze jednak uważam że para Gorzowska jest zdecydowanie silniejsza.

  42. Powrót do góry    #132
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    A na jakiej podstawie tak uważasz? W ekstraklasie Pawłaszczyk miał lepszą średnią od Hliba (choć w play off walczyli o inne cele), a czy Jonasson będzie skuteczniejszy od Druchniaka nikt dzisiaj tego nie rozstrzygnie.

  43. Powrót do góry    #133
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Juz dwa lata temu Druchniak i Pawlaszczyk w I lidze kosili rowno - pamietny bieg Druchniaka z Loramem. Minely dwa lata i ci zawodnicy sa bardziej dojrzali. Mysle, ze beda najlepsza para. Indywidualnie to raczej Hlib.

  44. Powrót do góry    #134
    Stały bywalec Awatar m_k
    Dołączył
    17-07-2002
    Postów
    620
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nawiazujac do juniorów, nie zapominajmy o parze Startu Gomolski-Puodzuks, z ta para bedzie musial sie liczyc kazdy. Co do Hliba, wydaje mi sie ze Paweł po przejsci do Unii Tarnów zatrzymal sie w miejscu.

  45. Powrót do góry    #135
    Użytkownik
    Dołączył
    18-01-2006
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Minely dwa lata i ci zawodnicy sa bardziej dojrzali.
    Ale chyba jednak troszkę się cofnęli w rozwoju. Średnia Pawlaszczyka z e-ligii, jak wspomnialeś, wywalczona z troszkę - jakby to delikatnie powiedzieć - słabszym :P garniturem, a i zawodnicy Rybniccy byli gorsi od Tarnowskich, co również wpływa na łatwiejsze uzyskanie wyższej średniej... A czy OBECNIE druchniak jest lepszy od Jonassona?? Tego bym nie powiedział... Druchniak jest na fali opadającej (jego 5 minut chyba powoli mija), natomiast Szwed po świetnych występach w Vetlandzie idzie zdecydowanie w górę... O wiele bardziej wymagającą parą będzie para gnieźnieńska...

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •