Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 253

Wątek: I liga - kto faworytem, a kto nie? TYPY

  1. Powrót do góry    #46
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,318
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    A swoją wizje przedstawiam tak iż Rybnik jest wmiare stabilną drużyną mamy zawodników bardzo dobrych ma I lge ale niezbyt dobrych na ekstralige

    Oj tu musisz być ostrożny, bo I liga A.D. 2007 będzie wyglądać zupełnie inaczej niż ta z 2005.

    Znacznie więcej "uznanych nazwisk" z doświadczeniem e-ligowym, kilku żużlowców z wielkim dorobkiem, za słabych na e-ligę lecz wciąż bardzo groźnych.

    Cholernie ciężko przewidzieć, kto wywalczy awans - zdecydują niuanse, kontuzje, defekty, upadki, dyspozycja dnia itp.

  2. Powrót do góry    #47
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    A tak w ogóle, to ile drużyn ma wejść w przyszłym roku? Bo to chyba podstawowe pytanie jest, jeśli chodzi o wyliczanie szans. Czyli: co z tym cholernym powiększeniem e-ligi? Miało być w tym roku, nie było. A w następnym? Też nie? No to kiedy???
    Prawdopodobnie nigdy. Panowie tam na górze mają swoją "wizję" budowania nowej profesjonalnej ligi, i co rok będzie tylko gadanie, że za rok możemy dopiero rozmawiać bo nie można zmieniać zasad gry w trakcie jej trwania. Jak mawiał syn Adasia Miauczyńskiego, 'I tak ku**a do zaje****a' :/
    Kurde, no bez sensu! Mamy aktualnie 12 klubów, które mogą jeździć w e-lidze (znaczy dałyby radę finansowo, a - co za tym idzie - także sportowo). No to na co my właściwie czekamy? Aż będzie 16?

  3. Powrót do góry    #48
    Użytkownik
    Dołączył
    24-08-2006
    Postów
    123
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zobaczy szanowny kolega, jaka mocna będzie liga w tym roku, i że o zwycięstwa u siebie trzeba będzie się mocno napocić...Rybnik nie dał sobie rady poprzednio, a do e-ligii wszedł dzięki ładnemu stadionowi. Tym razem już tak na pewno nie będzie, to mówię ja...Dyzma...prezes
    No to fakt w tym roku bedzie bardzo silna rywalizacja miedzy klubami w I lidze .Jeżeli Rybnikowi przypomną sie najlepsze czasu jazdy na żużlu to kto wie wszystko jest możliwe:D

  4. Powrót do góry    #49
    Użytkownik
    Dołączył
    16-11-2005
    Postów
    298
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja mam jeden tylko typ i nie jest to żadna moja ulubiona drużyna, tylko czysta logika, wedługo mnie Lotos Gdańsk!

  5. Powrót do góry    #50
    Użytkownik
    Dołączył
    18-01-2006
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kurde, no bez sensu! Mamy aktualnie 12 klubów, które mogą jeździć w e-lidze (znaczy dałyby radę finansowo, a - co za tym idzie - także sportowo). No to na co my właściwie czekamy? Aż będzie 16?
    Hehe, Moher... ;)

    Chyba czekają na to, aż wszystkie kluby będzie stać na zatrudnienie Crumpa i wtedy 20 drużyn będzie jeździło w jednej lidze, na zasadach NBA :) Podział na konferencje, dywizje, wszyscy będą szczęśliwi... Najgorsze a zarazem najśmieszniejsze jest to, że granatowi panowie chyba naprawdę w to wierzą... :)


  6. Powrót do góry    #51
    Użytkownik
    Dołączył
    07-03-2005
    Postów
    59
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak czytam te komentarze ,że Jabłoński słaby , że to ,że tamto to mnie krew zalewa.Krzysiek jest 5 zawodnikiem w Polsce nie wiem czy ktos z 2 tfu nawet 1 ligi był wyzej.Wyniki jakie osiągał w tamtym sezonie ukazują ,iż jest to zawodnik o sporym potencjale...W zeszlym sezonie w 2 lidze w kazdym meczu moglismy byc pewni jego minimum 12 pkt.Jeżeli patrzeć na podstawie wyników to bije na głowe połowe tych waszych liderów , a wy mówicie ,że 2 liga to co innego niż 1 liga.Zgadzam się ,ale Jablonski juz w elidze pokazywał charakter walcząc jak nikt i wygrywając z najlepszymi. Moim głównym faworytem do awansu jest Gdańsk.

    1.Gdansk
    Chrzanek
    klecha
    Bjarne
    Pietrzyk
    Jabol
    karpov
    Sperz

    Ekipa ktora awansuje do eligi.

  7. Powrót do góry    #52
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Ja mam jeden tylko typ i nie jest to żadna moja ulubiona drużyna, tylko czysta logika, wedługo mnie Lotos Gdańsk!
    Wybrzeże jak już

  8. Powrót do góry    #53
    Użytkownik
    Dołączył
    12-09-2004
    Postów
    247
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gdańsk może wyrosnąć na faworyta, ale to nic nie znaczy, atlas niebył faworytem do złota, Złomrex wydawał się pewniakiem w moim odczuciu. Chciałbym bardzo aby Gdańsk wygrał, ale napewno będzie wiele ciężkich meczów na styku, oby również w Gdańsku, bo troche mnie już nudzi rozjeżdżanie drużyn do 30...albo i więcej. Narazie może być papierowym faworytem obok Ostrowa, Gorzowa i Rybnika, ale tu nikt nie będzie odpuszczał, nie ma sensu się licytować. W przypadku Jabłońskiego, geneza jego sukcesu leży w przygotowaniu sobie sprzętu, jak sam mówił, jak zaczynał sezon miał jeden dobry silnik, a na końcu miał jeden dobry na każdy rodzaj toru, jeżeli dalej będzie się tak szybko uczył autoprzygotowania sprzętu, to trzeba będzie na niego uważać, niektórzy nie chcą w to uwierzyć, ale chyba będą musieli przekonać się na własnej skórze...

  9. Powrót do góry    #54
    Użytkownik
    Dołączył
    13-07-2005
    Postów
    120
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W zeszlym sezonie w 2 lidze w kazdym meczu moglismy byc pewni jego minimum 12 pkt.
    Jestem pewien, że wielu zawodników takich jak np. Szombierski, Węgrzyk, Jędrzejak, Szczepaniak, Czerwiński czy jeszcze paru innych jeździło by bez problemu na te 12pkt. w drugiej lidze. Panowie, których wymieniłem są w stanie bez problemu zdobyć w meczu 12pkt w I lidze!

    Jeżeli patrzeć na podstawie wyników to bije na głowe połowe tych waszych liderów , a wy mówicie ,że 2 liga to co innego niż 1 liga.
    Hmm... To, że on był w Finale IMP na 5 miejscu i wywalczył złoto IME nie znaczy,że bije na głowe naszych liderów. Karlsson, Harris, Gafurov, Loram (prawdopodobnie jest w Ostrowie). Wielu ludzi nie docenia potencjału Harrisa czy Renata.

    Leszno - Rybnik:
    1 Ch.HARRIS 11+1 (3,1,1*,2,3,1)
    W pierwszym biegu pokonuje Leigh Adams'a na "jego" torze!!!

    Rybnik - Leszno:
    12 R.GAFUROW 10 (1,d4,3,2,3,1)
    13 Ch.HARRIS 6+1 (d2,0,1,3,2*,0)

    Rybnik - Toruń:
    9 Ch.HARRIS 14 (3,3,3,1,3,1)
    12 R.GAFUROW 10 (2,3,wu,2,3)
    Bomber pokazał 2 razy plecki waszemu Barnejowi.

    Rybnik - Rzeszów:
    10 R.GAFUROW 8+2 (2*,1*,3,2,0)

    Zgadzam się ,ale Jablonski juz w elidze pokazywał charakter walcząc jak nikt i wygrywając z najlepszymi.
    Szkoda, że nie widziałeś jak "przeciętny" Szumina pokazuje plecki samemu Gollobowi :D To dzięki m.in. temu zwycięstwu biegowemu wygraliśmy jedyny mecz i ukradliśmy im bonusa.

    Dla mnie faworytami są:
    1.Rybnik/Ostrów
    2.Ostrów/Rybnik
    3.Gdańsk
    4.Gorzów/Gniezno
    5.Gniezno/Gorzów
    6.Grudziądz
    7.Lublin/Poznań
    8.Poznań/Lublin

    Ale pamiętajmy, że liczy się dojście do "czwórki" w RZ. Potem zależy wszystko od postawy w PO.

    pozdROWienia

  10. Powrót do góry    #55
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    W zeszyłym sezonie znacznie większa ilość kibiców dawała awans Ostrowowi. Kto się bowiem spodziewał tak tragicznej postawy po kontuzji Mikaela Maxa? Pewnie nikt. Dzisiaj cztery ekipy budowane są z myślą o awansie i moim zdaniem bardzo trudno wskazać faworyta.

    Stal Gorzów - doskonali prowadzący pary Ruud, Jensen i Ferjan. To ścisła czołówka ligi, ale czy tak będzie ponownie, zobaczymy. Dobra też druga linia Klingberg, Kylmakorpi, Paluch i świetni juniorzy Hlib, Głuchy czy Jonasson. Na papierze raczej nr 1. Raczej...

    Wybrzeże Gdańsk - świetni liderzy, ale trochę słaba druga linia jak narazie. Jednak taki Klecha może być drugim Sucheckim i przechylić szalę na stronę GKSu.

    Rybnik - niezwykle wyrównana ekipa, no i rok przejechała w ekstraklasie. Czy nie będzie w niej brakowało zdecydowanego lidera, pokaże sezon. Jeżeli jednka każdy pojedzie dobry sezon, a juniorzy rozwiną się jeszcze bardziej, to RKM może nawet wygrać.

    Ostrów - niewiadomy narazie skład, choć donosy mówią o Loramie i Gjedde. Jeżeli to prawda to KMO ponownie będzię się biło o ekstraligę. Narazie jednak wstrzymuję się z ich dokładną oceną, bo niebawem może się okazać, że skład jest jednak inny.

    Kogo by jednak nie było w Ostrowie, to wszystkie te cztery ekipy stać na awans. Myślę, że ważną rzeczą będzie też wygrywanie na wyjazdach, a Gniezno i Grudziądz mogą się postarać o niespodzianki. Niewiadoma to jeszcze Lublin, ale raczej nie będą zbyt groźni. Jedno jest pewne, pierwsza liga będzie niezwykle zacięta. Mam tylko nadzieję, że każdy klub wytrzyma finansowo tą zdesperowaną walkę...


  11. Powrót do góry    #56
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2005
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Leszno - Rybnik:
    1 Ch.HARRIS 11+1 (3,1,1*,2,3,1)
    W pierwszym biegu pokonuje Leigh Adams'a na "jego" torze!!!

    Rybnik - Leszno:
    12 R.GAFUROW 10 (1,d4,3,2,3,1)
    13 Ch.HARRIS 6+1 (d2,0,1,3,2*,0)

    Rybnik - Toruń:
    9 Ch.HARRIS 14 (3,3,3,1,3,1)
    12 R.GAFUROW 10 (2,3,wu,2,3)
    Bomber pokazał 2 razy plecki waszemu Barnejowi.

    Rybnik - Rzeszów:
    10 R.GAFUROW 8+2 (2*,1*,3,2,0)
    Nie wiem o czym to ma niby świadczyć, na mnie wrażenia to nie robi... Takie licytacje nie mają sensu... przytoczyłeś raptem po 3 mecze tych zawodników...w dodatku 6 punktów czy 8 to chyba nie powód do dumy... Moge cofnąć się do sezonu 2005, Gdańsk jeździł w elidze, a to wyniki Jabłońskiego na swoim torze i wykaz kogo pokonał:

    Wszystko w 5 biegach
    Bydgoszcz 7+1(m.in. Protasiewicz, Jonsson)
    Częstochowa 10+2(m.in. Walasek, Sullivan,Holta)
    Leszno 9(m.in. Adams)
    Tarnów 10+2(m.in. Rickardsson*2, Kołodziej)
    Toruń -
    Wrocław 11+2(3,2*,2*,3,1) pokonał więc każdego zawodnika przynajmniej raz
    ZKŻ 10+2

    Tylko czy takie porównywanie ma sens? Ja niwdze ni kszty, to w żaden sposób nie przełoży się na nowy sezon. Samo to, że Rybnik zdobył aż 2 punkty w lidze mówi wszystko, a ktoś punktować musiał, trudno, żeby jeszce u siebie dostawać do 15...

  12. Powrót do góry    #57
    Początkujący
    Dołączył
    27-04-2005
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z takimi walczakami jak Harris, Smolinski i Gafurov którzy na łokcie nie jednemu emerytowi pokażą plecki stawiam na Rybnik. Solidna cała drużyna i jak widać bez słabych punktów. Mówicie nie ma lidera? to zapamiętajcie to nazwisko - Chris Harris. Jego szansa w GP i jazda w "gazie" tylko może zaprocentować!!!

    pozdrawiam

  13. Powrót do góry    #58
    Użytkownik
    Dołączył
    24-08-2006
    Postów
    123
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z takimi walczakami jak Harris, Smolinski i Gafurov którzy na łokcie nie jednemu emerytowi pokażą plecki stawiam na Rybnik. Solidna cała drużyna i jak widać bez słabych punktów. Mówicie nie ma lidera? to zapamiętajcie to nazwisko - Chris Harris. Jego szansa w GP i jazda w "gazie" tylko może zaprocentować!!!
    Zgadzam sie z tobą absolutnie to może być przyszła gwiazda żużla

  14. Powrót do góry    #59
    Użytkownik
    Dołączył
    13-07-2005
    Postów
    120
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko zauważ, że to był pierwszy sezon Chrisa w Polsce... Nie dostawał dużej szansy chociaż ja bardzo chciałem go oglądać z rekinem na plastronie w każdym meczu... Masz racje... Porównywanie nie ma sensu... Zobaczymy co będzie w przyszłym sezonie... Ot tyle...

  15. Powrót do góry    #60
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Kiedy w wkoncu zostanie podany regulamin, bo konczy sie 2-dniowy zjazd i nadal cisza:|.

  16. Powrót do góry    #61
    Użytkownik
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    55
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    1. gdańsk
    2. rybnik
    3. ostrów
    4. gniezno
    5. gorzów
    6. grudziądz
    7. poznań
    8. lublin



    banda średniaków to nie drużyna na awans !!!
    trzeba mieć zawodników którzy podołają presji i pociągną wynik.

    -------------------------

  17. Powrót do góry    #62
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Mówicie nie ma lidera? to zapamiętajcie to nazwisko - Chris Harris. Jego szansa w GP i jazda w "gazie" tylko może zaprocentować!!!
    Co niektórzy widzę mają kisiel w majteczkach już a tymczasam nie czytałem w tym wątku większej bzdury niż ta napisana przez autora cytowanego przeze mnie tekstu. Kolego szanowny śmiem twierdzić, że mamy lepszych liderów w drużynie a nie widzę powodu do podniety wśród kibiców Wybrzeża, tym bardziej Rybnika. Akurat historia potwierdza za każdym razem, że zawodnicy debiutujący w cyklu Grand Prix czy stawiający przede wszystkim na pozycję w cyklu GP wypadają o wiele gorzej w lidze polskiej. I to nie takie gwiazdy jak Harris. Mam na myśli Crumpa czy Rickardssona, którzy przez GP zaliczali słabe sezony w Polskiej lidze. Oczywiście nie życzę tego kolegom z Rybnika ale statystyki niestety nie przemawiają na korzyść Harrisa wbrew panującej tu opinii. :)
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  18. Powrót do góry    #63
    Początkujący
    Dołączył
    12-02-2006
    Postów
    15
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    MALES a ja ci powiem tak Kazdy zawodnik który jeździ w RKM ma *****isty wynik w lidze i GP. Podam ci przykłady:

    1-1999r Tood Wiltschire w GP 6 miejsce
    2-2000-2002 MAX 5 i 6 miejsce w GP
    3-2003 Nicki Pedersen Mistrz Swiata
    5-2005 Iversen awans do GP
    6-2006 Haris awans do GP

    A co do Gafurova,Smolińskiego,Shlaina,i Gizatulina to powiem ci tylko tyle ZAPRASZAM DO RYBNIKA

    To tyle

  19. Powrót do góry    #64
    Początkujący
    Dołączył
    27-04-2005
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mówicie nie ma lidera? to zapamiętajcie to nazwisko - Chris Harris. Jego szansa w GP i jazda w "gazie" tylko może zaprocentować!!!
    Co niektórzy widzę mają kisiel w majteczkach już a tymczasam nie czytałem w tym wątku większej bzdury niż ta napisana przez autora cytowanego przeze mnie tekstu. Kolego szanowny śmiem twierdzić, że mamy lepszych liderów w drużynie a nie widzę powodu do podniety wśród kibiców Wybrzeża, tym bardziej Rybnika. Akurat historia potwierdza za każdym razem, że zawodnicy debiutujący w cyklu Grand Prix czy stawiający przede wszystkim na pozycję w cyklu GP wypadają o wiele gorzej w lidze polskiej. I to nie takie gwiazdy jak Harris. Mam na myśli Crumpa czy Rickardssona, którzy przez GP zaliczali słabe sezony w Polskiej lidze. Oczywiście nie życzę tego kolegom z Rybnika ale statystyki niestety nie przemawiają na korzyść Harrisa wbrew panującej tu opinii. :)
    A ja też nie czytałem podobnych bzdur już dawno.... no proszę, proszę..... Kto ty tak naprawdę jesteś że się tak z góry wypowiadasz. Widzę ego Busha :) a tak to naprawdę miły i piękny avatarowy koteczek - hihi....

    zmień retorykę tak żeby "kulturalniej" było

  20. Powrót do góry    #65
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,697
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 382 w 213 postach
    Generalnie wydaje mi się że sezon 2007 będzie podobny do sezonu 2005. Wtedy cztery równe drużyny nadawały ton rozgrywkom, teraz będzie tak samo. Na dodatek trzy ekipy (Ostrow, Rybnik, Gorzów) będą mogły wyrównac rachunki za rok 2005, czwartym do brydża będzie zaś Wybrzeże, czyli... rywal Ostrovii w barażach w przypomnianym sezonie. Nie będę silił się na typowanie konkretnych miejsc, bo to zatrudne i wszystko wyjaśni się we wrześniu, ale scharakteryzuje silę 8 ekip...

    Pierwsza czwórka to...

    OSTROVIA - Jak wspomniał ktoś w innym wątku, najpoważniejszym transferem nie jest Loram, czy Gjedde a trener Kędziora, taki dotychczasowy maly "kat" ekipy ostrowskiej. Tym razem stanie on po drugiej stronie barykady, niczym Franz Smuda, gdy obejmował Warszawską Legię. Jest to o tyle ważne, że ubiegly sezon, czy się to komuś podoba, czy nie. przegraliśmy nie na torze a poza nim. Kędziora zaś wydaje się cwanym lisem, który potrafi szarpać się o punkty a tego do tej pory nam brakowało. Skład drużyny wydaje się być mocny jak w poprzednim sezonie, moze nawet mocniejszy, bo wzrośnie siła duetu juniorskiego, czyli największej bolączki Ostrovii. Czy w myśl przysłowia do 3 razy sztuka, będzie w koncu awans? Nie wiadomo ile meczów będzie sędziował nam Komakowski... To właśnie trzecie podejście do extraklasy, gdyby się nie udało, kto wie czy nie ostatnie. Liga jest tak wyrównana, że dowiemy się tego za 9 miesięcy.

    STAL GORZÓW - Niesamowicie wyrównany skład, w którym każdy z zawodników (z wyjatkiem Jonassona) może zrobić nawet 10-12 oczek, myślę ze w drugą stronę, ta zasada nie zadziała... Po roku wegetacji, czyli walki o maximum 3-ie miejsce drużyna Chomskiego bije się o extraklasę i ma 25% szans na sukces. Ktoś wyżej pisał, że wadą teamu Stali jest gigantyczna liczba stranieri. Nie zgodzę sie z tym. Jeżdzcy jak Ferjan, Klingberg, Ruud, Jensen, Zorro zaliczają już któryś tam sezon w Polsce, są tu niejako u siebie a przypomnę, że w w/w 2005 wychowankowie Stali jak Flis, czy Łukaszewski za bardzo nie chcieli umierać za Gorzów i metoda budowania zespołu opartego na Skandynawach jest moim zdaniem słuszna. W moim osobistym odczuciu najgrożniejszy rywal dla Ostrovii.

    ROW RYBNIK - Troche jak dla mnie zagadka. Harris niewątpliwie w drugiej lidze będzie jednym z jej najlepszych jeżdżców, ale co dalej? Gafurow, Chromik(?), Czerwinski(?) nie powtórzą swoich dokonań sprzed dwóch lat, poziom się podniósł, teraz będą najwyzej solidnymi riderami. Bardzo interesuje mnie jak zaprezentuje się ciekawy debiutant z Antypodów Rory Schlein, którego chętnie widziałbym w składzie Ostrovii. Z juniorami też jest problem, zostaje Pawlaszczyk, który moim zdaniem stanął w miejscu, kto drugi? Brak wartościowych zastępców Druchniaka. Wydaje mi się, że Rybniczanie z całej tej czwórki, mają najmniejsze szanse awansu, gdybym już musiał kogoś takiego wskazać...

    WYBRZEŻE GDAŃSK - Niby beniaminek, ale taki sam jak np z Ruchu Chorzów w 1989, czy Sparty Wrocław w 1999. Najsliniejsza chyba w całej lidze trójka liderów będzie musiała jednak czasami wygrywac mecze w trójkę a to trudna sztuka. Druga linia, przy całym szacunku słaba. Smith/Pietrzyk/Havelock to nie to samo co Gjedde/Szczepaniak/Jankowski, czy Klingberg/Ferjan/Zetterstroem. A Pedersen, Chrzanowski i Jabłoński nigdzie na wyjeżdzie (mowię o meczach wyjazdowych z czołówką) nie zrobią więcej niż 35 oczek (wątpię nawet w tyle). Na temat takiego zagadnienia jak "wyrównany skład" akurat my, Ostrowianie wiemy najlepiej... Niemniej w Gdańsku stworzono silną ekipę, która prawdopodobnie nie przegra meczu u siebie...

    Druga czwórka to...

    START GNIEZNO - Brak liderów, z nowych zawodnikow ciekawym nabytkiem jest w zasadzie tylko Simon Stead, który na zapleczu Extraklasy moze przywozić duze punkty, ale co dalej? Z pewnością Gnieżnianie będą grożni u siebie, byc może ograją jakąs druzynę z czołówki, niemniej na wyjazdach będą przegrywać dość wyrażnie (znów mam na myśli wyjazdy do czołowych ekip). Zajęcie wyższego miejsca niż piąte będzie naprawdę dużym sukcesem Startu.

    MOTOR LUBLIN - Nieawiadoma na dzień dzisiejszy... Jeleniewski i...??? Śledż? Rempała? Jacy zagraniczni? Nie będzie już Tomicka, Pavlica, Messinga, kilku innych graczy, słowem duze zmiany i w tej chwili ciężko określic siłe Motoru, mozemy jednak spokojnie stwierdzić, że o pierwszą ligę bić się nie będą. Raczej 5-6 miejsce będzie szczytem marzen lubelskich działaczy i kibiców. Moze jednak sprawią jakąs niespiodziankę i urwą komuś punkty siebie, jak w roku 2006 gdy mocno postraszyli faworyzowany Ostrów?

    GKM GRUDZIĄDZ - Nowy prezes, ale drużyna w zasadzie stara. Nowe nadzieje, ale wszystko będzie po staremu. Ewnetualny powrót Knappa sprawiłby, że GKM u siebie mógby byc grożny dla liderów drugoligowej tabeli ale nic ponadto. Tak naprawdę zapowiada się tylko walka o byt...

    PSŻ POZNAŃ - Duże miasto, duze chęci, duze zainteresowanie kibiców, niemałe pieniądze, ale... brak drużyny. Kościuch, Dudek czy Huszcza, z całym szacunkiem, to drużyna na 3 ligę. Zdecydowanie brakuje lidera, bo Skórnicki będzie miał teraz znacznie trudniej i sam drużyny nie pociągnie szczególnie w meczach z czołówka... Walka o utrzymanie i to do samego konca...

    To tyle, liga zapowiada się zdecydowanie ciekawiej niż rok temu, gdy było dwóch gigantów... Teraz mamy ich czterech... Moze nie gigantów, ale choćby "dobermanów" :)

    Do zobaczenia na stadionach w emocjonującym sezonie 2007!

  21. Powrót do góry    #66
    Początkujący
    Dołączył
    27-04-2005
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ROW RYBNIK - Troche jak dla mnie zagadka. Harris niewątpliwie w drugiej lidze będzie jednym z jej najlepszych jeżdżców, ale co dalej? Gafurow, Chromik(?), Czerwinski(?) nie powtórzą swoich dokonań sprzed dwóch lat, poziom się podniósł, teraz będą najwyzej solidnymi riderami. Bardzo interesuje mnie jak zaprezentuje się ciekawy debiutant z Antypodów Rory Schlein, którego chętnie widziałbym w składzie Ostrovii. Z juniorami też jest problem, zostaje Pawlaszczyk, który moim zdaniem stanął w miejscu, kto drugi? Brak wartościowych zastępców Druchniaka. Wydaje mi się, że Rybniczanie z całej tej czwórki, mają najmniejsze szanse awansu, gdybym już musiał kogoś takiego wskazać...
    Zapomniałeś o Smolinskim i Szombierskim! i Druchniak z pozycji juniora!

  22. Powrót do góry    #67
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    679
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 34 w 11 postach
    ROW RYBNIK - Troche jak dla mnie zagadka. Harris niewątpliwie w drugiej lidze będzie jednym z jej najlepszych jeżdżców, ale co dalej? Gafurow, Chromik(?), Czerwinski(?) nie powtórzą swoich dokonań sprzed dwóch lat, poziom się podniósł, teraz będą najwyzej solidnymi riderami. Bardzo interesuje mnie jak zaprezentuje się ciekawy debiutant z Antypodów Rory Schlein, którego chętnie widziałbym w składzie Ostrovii. Z juniorami teżjest problem, zostaje Pawlaszczyk, który moim zdaniem stanął w miejscu, kto drugi? Brak wartościowych zastępców Druchniaka. Wydaje mi się, że Rybniczanie z całej tej czwórki, mają najmniejsze szanse awansu, gdybym już musiał kogoś takiego wskazać...
    Nie bój się o Gafurowa, Renatka swoje zrobi tego możesz być pewny. Z roku na rok jest lepszy. W wyliczance brakuje mi Smolińskiego, Szombierskiego i Gizatulina (Chromik, Povazhny to drugi garnitur). Juniorska para Druchniak (jeszcze jest młodzieżowcem !!!!) i Pawlaszczyk dobrze radziła sobie w ekstralidze więc poradzi też sobie spokojnie w pierwszej. A zastępców na pozycji juniora to RKM ma od cholery i jeszcze trochę - i to nie byle jakich.

  23. Powrót do góry    #68
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,697
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 382 w 213 postach
    Po pierwsze to tylko prognozy, więc trzeba mieć do nich dystans... Smolinskiego jak i Gafurova nie uznam jednak za gwiazdy ligi, powody napisałem wyżej. Z pewnością będą robić punkty, ale nie takie jak w przypadku liderów ROW-u dwa sezony wcześniej. Szombierski podpisał? Poważny też? Nie słyszałem... Natomiast drugi garnitur juniorów z Rybnika (Mitko, Fleger i jeszcze ktoś?), to sorry, ale na razie nie ta bajka, moze w przyszłości...

  24. Powrót do góry    #69
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    To tyle, liga zapowiada się zdecydowanie ciekawiej niż rok temu, gdy było dwóch gigantów... Teraz mamy ich czterech... Moze nie gigantów, ale choćby "dobermanów"
    Bardzo ciekawe zestawienie możliwości i potencjalnej siły ekip, cztery bardzo mocne ekipy i cztery koncepcje budowy składu. ;) Zgadzam się, że generalnie cztery zespoły włączą się w walkę o awans na pewno! Ciekaw jestem jednego - kto z tej ekipy wypadnie? Gniezno Gdańsk czy Rybnik? Gorzów i Ostrów powinny pozostać.

    A ja też nie czytałem podobnych bzdur już dawno.... no proszę, proszę..... Kto ty tak naprawdę jesteś że się tak z góry wypowiadasz.
    zmień retorykę tak żeby "kulturalniej" było
    Jeśli Cię przerasta moja "retoryka" to bardzo mi przykro z tego powodu. Twój styl mówi sam za siebie! Widać, że ten gość nie wypadł kozie spod ogona! Z pewnością jest trendy, jazzy a może nawet fucky!

    Widzę ego Busha a tak to naprawdę miły i piękny avatarowy koteczek - hihi....
    Do tego rozmówca szanowny żongluje zapewne jakąś kryształową kulą przepowiadając przyszłość i nie tylko a nawet stawia tarota :D

    Na tym zakończę polemikę bo znająć siłę twoich słów pewnie zostanę niedługo sprowadzony do parteru i zabraknie mi argumentów :D
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  25. Powrót do góry    #70
    Użytkownik Awatar rhekin
    Dołączył
    22-09-2003
    Postów
    78
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    za to Liberski i Bruchaiser to gwiazdy swiatowego zuzla. Danielo pamietaj ze bardzo prawdopodobne jest ze w meczu bedzie mogl jechac albo Tomicek, albo Risager.

  26. Powrót do góry    #71
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-02-2003
    Postów
    1,054
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1 liga w nadchodzącym sezonie rzeczywiście bedzie zacięta jak nigdy dotąd, wiele drużyn mają realne szanse na awans dlatego w moim odczuciu najważniejsze będą dramatyczne końcówki(15 bieg),w który tylko najbardziej doświadczeni zawodnicy poradzą sobie z presją i odpowiedzialnością. Jeżeli oceniać drużyny z tej prespektywy to narazie Gdańsk ma najsilniejsze armaty na 15 bieg(Pedersen-Chrzanowski). Reszta drużyn ma wyrównane i silne składy ale brakuje jakiegoś napędu, który jest w stanie trzaskąć same 3 w każdym meczu i pociągnać drużyne w najtrudniejszy momentach.

  27. Powrót do góry    #72
    Początkujący
    Dołączył
    27-04-2005
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na tym zakończę polemikę bo znająć siłę twoich słów pewnie zostanę niedługo sprowadzony do parteru i zabraknie mi argumentów :D
    No i na tym poprzestańmy. Nie mam nawet takich ambicji.


    Twój styl mówi sam za siebie! Widać, że ten gość nie wypadł kozie spod ogona! Z pewnością jest trendy, jazzy a może nawet fucky!
    Oto i twój styl który mówi sam za siebie...

    Jeśli Cię przerasta moja "retoryka" to bardzo mi przykro z tego powodu.
    nie dorasta ;) i tak naprawdę nie jest Ci przykro...


    mimo wszystko pozdrawiam kotka :)

    ps. że nie mam czego robić ?

  28. Powrót do góry    #73
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po pierwsze to tylko prognozy, więc trzeba mieć do nich dystans... Smolinskiego jak i Gafurova nie uznam jednak za gwiazdy ligi, powody napisałem wyżej. Z pewnością będą robić punkty, ale nie takie jak w przypadku liderów ROW-u dwa sezony wcześniej.
    Moim zdaniem, jeśli nie tym zawodnikom nie przytrafi się nic złego (odpukać), to będą oni lepsi niż wspomniana przez Ciebie dwójka z roku 2005.
    Szombierski podpisał? Poważny też? Nie słyszałem...
    ... i słusznie, że nie słyszałeś, bo oni mają ważne kontrakty.
    Natomiast drugi garnitur juniorów z Rybnika (Mitko, Fleger i jeszcze ktoś?), to sorry, ale na razie nie ta bajka, moze w przyszłości...
    Mitko, Fleger, Korbel, Pyszny, Szymura, Paliga, Świerczek jak dla mnie pierwsza czwórka wymienionych zrobi w next sezon kolosalny krok do przodu, jeśli nie u nas to w innym klubie (na wypożyczeniu), choć sądzę że klub najlepszych z tych juniorów (Mitko, Fleger) raczej nie puści.

    Na dzień dzisiejszy skład ROW-u jest taki (w kolej. alfab.):
    1. Chromik senior
    2. Czerwiński senior
    3. Druchniak junior
    4. Fleger junior
    5. Gafurov senior
    6. Gizatullin senior
    7. Harris senior
    8. Korbel junior
    9. Mitko junior
    10. Paliga junior
    11. Pawlaszczyk junior
    12. Povazhny senior
    13. Pyszny junior
    14. Schlein senior
    15. Smolinski senior
    16. Szombierski senior
    17. Szymura junior
    18. Świerczek junior

  29. Powrót do góry    #74
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2006
    Postów
    186
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Odpowiadajac na pytanie z tematu: NIE MA FAWORYTA ! I to cieszy. Bedzie walka jakiej dawno nie bylo na zapleczu e-ligi.
    Sa natomiast dwa kluby ktore nie beda sie liczyly w tej walce, ale to z kolei tez ma swoj smaczek, bo beda rywalizoawly ze soba o miejsce w barazach.



  30. Powrót do góry    #75
    Użytkownik Awatar gks-falubaz-sparta
    Dołączył
    09-07-2003
    Postów
    495
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    no nie ma FAFORYTA bo domyślam się, że nikt do końca nie wie co to znaczy i co miałeś na myśli :P:P:P:P

  31. Powrót do góry    #76
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2006
    Postów
    186
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak to mawial Pawlak - Czep sie lepiej swojej baby ;)

  32. Powrót do góry    #77
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    ps. że nie mam czego robić ?
    Zaczepiać starczych na forum :D:D:D
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  33. Powrót do góry    #78
    slavo
    I liga zapowiada się ciekawsza niż ekstra :)
    stawiam na lublin :)

  34. Powrót do góry    #79
    Użytkownik
    Dołączył
    29-03-2005
    Postów
    472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Slavo, Twoja wypowiedź jest mętna. Lublin jest faworytem owszem ale w walce o utrzymanie w 1 lidze.
    O to będzie walczył z Grudziądzem i Poznaniem. Średniacy to Gniezno i Gorzów a pozostała trójka będzie dzielić i rządzić. Po sezonie zasadniczym Ostrów, po PO Gdańsk.
    Dlaczego? Bo Ostrów tak ma.

  35. Powrót do góry    #80
    slavo
    Slavo, Twoja wypowiedź jest mętna. Lublin jest faworytem owszem ale w walce o utrzymanie w 1 lidze.
    O to będzie walczył z Grudziądzem i Poznaniem. Średniacy to Gniezno i Gorzów a pozostała trójka będzie dzielić i rządzić. Po sezonie zasadniczym Ostrów, po PO Gdańsk.
    Dlaczego? Bo Ostrów tak ma.
    Lublin to oczywiście żart. liczę na Gniezno a stawiam na Gdańsk.

  36. Powrót do góry    #81
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-07-2002
    Postów
    1,609
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    W Rybniku widze, że woda sie gotuje. Wielka wiara w obcokrajowców Rybnika troche mnie zadziwia... Każdy jednak wierzy w swoich, ale nie ma co przesadzac, za wczesnie na sądy, skłądy nie są do końca nawet skompletowane. Wstrzymajmy sie z tym.

  37. Powrót do góry    #82
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    679
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 34 w 11 postach
    W Rybniku widze, że woda sie gotuje. Wielka wiara w obcokrajowców Rybnika troche mnie zadziwia... Każdy jednak wierzy w swoich, ale nie ma co przesadzac, za wczesnie na sądy, skłądy nie są do końca nawet skompletowane. Wstrzymajmy sie z tym.
    Widzisz, rybniccy stranieri to nie jakieś wielkie nazwiska, ale są to młodzi, cholernie ambitni i waleczni zawodnicy, aż chce się ich oglądać na torze. Na głębokiej ekstraligowej wodzie nie zawsze im wychodziło ale i tak każdy z tej trójki (Smoliński, Gafurow, Harris) zaliczył po kilka bardzo udanych spotkań zarówno u siebie jaki na wyjeździe. Jakkolwiek by się nie podniósł poziom w 1 lidze to i tak łatwiej tu o punkty niż w ekstra - stąd te nuty optymizmu. Wiara wiarą jednak a wszystko rozstrzygnie się na torze. Na razie na papierze wygląda to tak że na plus wybija się Ostrów, potem grupa pościgowa Gdańsk, Rybnik, Gorzów a następnie odstające nieznacznie Gniezno i trzy pozostałe drużyny. Będzie ciekawie...

  38. Powrót do góry    #83
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-07-2002
    Postów
    1,609
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    Prawda Ostrów się uzbroił, tylko nie wiem czemu kosztem Szczepaniaka i Jędrzejaka... Akurat oni dużo dla tego klubu zrobili, ale cóż to problem Ostrowa.
    Obcokrajowcy rybniccy są owszem młodzi i ambitni, czas pokaże czy to wystarczy.

  39. Powrót do góry    #84
    Użytkownik
    Dołączył
    09-12-2006
    Postów
    361
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Skład KMO

    seniorzy

    Peter Karlsson,
    Mark Loram,
    Mikael Max,
    Charlie Gjedde,
    Joe Screen,
    Mariusz Węgrzyk,
    Michał Szczepaniak, ( jeszcze nie napewno )
    Łukasz Jankowski

    juniorzy

    Lubos Tomicek,
    Morten Risager,
    Sebastian Brucheiser,
    Marcin Liberski,
    Bartosz Kwiatkowski,
    Roger Lewandowski,
    Emil Idziorek,
    Karol Sroka.

    www.przegladzuzlowy.pl/news_ostrow.php?id=1089889669

    Mysle ze to b.dobry skład aby powalczyć o e-lige

  40. Powrót do góry    #85
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-08-2004
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście

    chłodnym okiem kibica

    sa 4 zespoly ktore powinny walczyc o awans (ameryki nie odkrylem) gdzies z tylu czai sie Gniezno ale ono moim zdaniem ma mniejsze szanse niz pozostala czworka

    Ostrow - piekielnie wyrownany sklad,tutaj kazdy spod numerow 1-6 włacznie z Lubosem Tomickiem (srednia biegowa 1,614 z poprzedniego sezonu) jest w stanie zrobic nawet po 10 pkt w kazdym meczu

    Gdansk - 2 petardy w postaci Chrzana i Pedersena to niemal gwarancja po 12-13 pkt w kazdym meczu (oczywiscie pewnie zdarza sie i mecze slabsze).Jablonski wyglada tu duzo gorzej i nie przekonuje mnie wystep w IME czy IMP.Moim zdaniem bedzie robil u siebie okolo 10-12 pkt a na wyjezdzie 8-10 tez solidny ale nieco gorszy lider od wspomnianej dwojki.Kibice gdanscy mowia ze poprawil sie w stosunku do zeszlego roku na wyjazdach....no tak ale w zeszlym roku extraliga teraz tylko 2 ale wszystko okaze sie w praniu

    Gorzow - najbardziej nieobliczalny sklad w 1 lidze.Wszyscy mowia ze zaciag obcokrajowcow nie podola.A ja jestem zdania ze to wlasnie obcokrajowcy moga w koncu wywalczyc dla Gorzowa extralige.Ten zespol stac na wiele,moga wygrac wszedzie bez wyjatku ale i moga gdzies niespodziewanie ulec.Zobaczymy....

    Rybnik - najbardziej perspektywiczny sklad w lidze.Mlode wilczki w osobach Harrisa,Smolinskiego,Schleina czy Pawlaszczyka to zawodnicy glodni zwyciestw i napewno beda czolowoym zespolem ligi


    Podsumowanie - moim zdaniem jest ciezko typowac zespol ktory awansuje,kazdy z tej czworki jest mocny i nie bedzie mozna mowic o niespodziance jesli awansuja Gorzow czy Rybnik bo oba zespoly nie odstaja od Ostrowa czy Gdanska.Napewno zapowiada sie najciekawszy sezon w 1 lidze od wielu lat (jak nie od poczatku jej istnienia)


    typy najlepszych zawodniow 1 ligi

    a.) pierwsza dziesiatka ligi

    1.B.Pedersen (Gdansk)
    2.T.Chrzanowski (Gdansk)
    3.P.Karlsson (Ostrow)
    4.M.Loram (Ostrow)
    5.Ch.Harris (Rybnik)
    6.M.Max (Ostrow)
    7.M.Ferjan (Gorzow)
    8.D.Ruud (Gorzow)
    9.J.Jensen (Gorzow)
    10.K.Jablonski (Gdansk)


    b.)pierwsza dziesiatka tylko polacy

    1.T.Chrzanowski (Gdansk)
    2.K.Jablonski (Gdansk)
    3.M.Wegrzyk (OStrow)
    4.P.Hlib (Gorzow)
    5.P.Staszek (Grudziadz)
    6.Ł.Jankowski (Ostrow)
    7.G.Knapp
    8.J.Rempala (Lublin?)
    9.A.Skornicki (Poznan)
    10.P.Pawlaszczyk (Rybnik)


    c.)piatka czolowych juniorow ligi

    1.P.Hlib (Gorzow)
    2.P.Pawlaszczyk (Rybnik)
    3.K.Podzuks (Gniezno)
    4.L.TOmicek (Ostrow)
    5.A.Gomolski (GNiezno)


  41. Powrót do góry    #86
    Początkujący
    Dołączył
    12-02-2006
    Postów
    15
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    LIPEN zapomniałes o takim zawodniku jak GAFUROV który w Elidze miał średnia 1,5 i wygrał z niejednym klasowym zawodnikiem jak z Holtą Chrzanowskim w Rzeszowie i rybniku, przywiózł Salivana i Richardssona w czewie na 5-1 w rybniku pokonał czołowych zawodników innych zespołów.
    A wiec ten zawodnik na pewno bedzie w czołowej dziesiątce 1 ligi.

  42. Powrót do góry    #87
    Stały bywalec Awatar m_k
    Dołączył
    17-07-2002
    Postów
    620
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lipen
    Tomicek wyzej niz Gomolski?? nie sadze!!
    Lubos miał srednia 1,6 ale bierz pod uwage fakt, ze on jezdził w rundzie play-off z słabszymi ekipami, i nadbił sobie srednia dosc mocno.

  43. Powrót do góry    #88
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-01-2003
    Postów
    2,618
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    MK - tyle że jak jest 2 równych juniorów to zawsze będą tracić kosztem drugiego, u Was jest Gomólski i Puodżuks i ciężko będzie żeby oboje byli wyżej od Tomicka, który jest zdecydowanym numerem 1 w Ostrowie... Ja liczę tutaj na Andrieja Karpova, medaliste IMEJ, który jak dostanie sprzęt pojedzie... :)

  44. Powrót do góry    #89
    Użytkownik
    Dołączył
    12-09-2004
    Postów
    247
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A najlepiej jakby jego sprzętem zajmowały się te same osoby, które zajmowały się podczas IMEJ...

    Lippen przedstawił swoje spojrzenie, myśle, że nie ma sensu go krytykować, bo kogoś nieuwzględnił, każdy widzi to inaczej, wiarygodna wersja powstałaby dopiero jakby każdy przedstawił swoje prognozy i wyciągnięto by śrdenią...

  45. Powrót do góry    #90
    Początkujący
    Dołączył
    12-11-2006
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1.Wybrzeże 2.Ostrów 3.Gorzów 4.Rybnik Pozdro

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •