Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 417

Wątek: Extraliga 2007 - kto faworytem,kto outsiderem (nasze typy)

  1. Powrót do góry    #46
    Użytkownik
    Dołączył
    17-10-2003
    Postów
    226
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Moje typy :

    1. Tarnów
    2. Toruń
    3. Leszno
    4. Wrocław
    5. Częstochowa
    6. Zielona Góra
    7. Bydgoszcz
    8. Rzeszów

    Szczerze mówiąc to typy są takie troszkę w ciemno i wszystko może wyglądać całkiem inaczej i napewno będzie.

    Ja bardziej rozpiszę się co sądze o składach, a nie o końcowym wyniku.

    1. Tarnów - Liderzy z najwyższej półki, jeżeli 3 zawodników będzie w formie to ograć Tarnów będzie bardzo ciężko.Zobaczymy jak zapunktuje 2 linia i juniorzy, jeżeli nie będą stanowili dużej dziury w składzie, a liderzy pojadą lepiej niz w zeszlym roku to uważam że Tarnów może powtorzyć osiagniecie sprzed 2 lat i zdobyć tytuł. Choć jest wiele znaków zapytania i może się to skończyć nie tak dobrze. Mam nadzieje że za podpisami stoi bardzo duża gotówka, bo liderzy mogą mieć duże pretensje jeśli cos z $ bedzie sie nie zgadzalo. Szczególnie chodzi mi o Holtę.

    2. Toruń - Hmmm, duże huśtawki nastrojów były w Toruniu. Jednak skończyło się wszystko tak dobrze. Drużyna jest bardzo równa i widzę w nich murowanych faworytów do 4-ki, jeżeli liderów ominą kontuzje. Sullivan, Kościecha, Miedziński, Jaguś + najlepszy junior. Druzyna bardzo bardzo ciekawa i jakże "swojska". Bardzo się to chwali.Będę kibicował Piernikom :) Jeżeli Falu ma racje i Zagar będzie "Aniołem" to szansę na medal Torunian rosną.

    3. Leszno - Unia wzmocniła się Jarkiem. Skład po podpisaniu jest bardzo ciekawy, szkoda ze odszedł Dobrucki bo napewno w porównaniu do Miśkowiaka jest duzo mocniejszy. Adams, Kasprzak i Hampel trójka bardzo dobra. Jezeli Kasprzak nie złapie kolejnej kontuzji, po której dłuuugo nie dojdzie do formy, to Leszno jest dla mnie kandydatem do pierwszej czwórki. Bać można się tylko o atmosferę w zespole, poza tym tor będzie baaardzo trudny w Lesznie. Jezeli Czecze faktycznie bedzie trenerem Unii. Myśle że to nie jest dobry wybór i Jąder chyba był lepszym wyjsciem.

    4. Wrocław - myśle że ta druzyna będzie balansowała na miejscach 4-6. Jeżeli Hans i Crump będą jezdzic tak jak w zeszlym sezonie lub minimalnie gorzej (bo ta dwójka w zeszłym roku była doskonała). Zobaczymy jak Bjerre, Świderski czy Ogór (o ile będzie) przydadzą się drużynie. Tutaj jest dużo zagadek i myśle ze szanse na 3 jak i na 6 miejsce są podobne.

    5. Częstochowa - moja ulubiona druzyna (poza Rybnikiem) z pieknym stadionem i fajną atmosferą. Jednak zmiana Sullivana na Lindbacka nie koniecznie musi być korzystna. Jeżeli Antonio bedzie jezdzil dobrze, to będzie bez problemow i "Lwy" wejdą do czwórki. Poza tym róznie moze być z Drymlem. Ale liczę że moje proroctwa co do "5" miejsca sie nie sprawdzą i Cz-wa będzie wyżej.

    6. Zielona Góra - chyba najbardziej nieobliczalna druzyna. Walasek świetny zawodnik, ale nie wiem jak po roku w 1 lidze oceniać jego mozliwosci, moze być genialny, moze być sredni. Pewnie poniżej pewnego poziomu nie zejdzie, ale moze byc roznie i punktów lidera nie robić. Pepe - oczywiscie swietny krajowy zawodnik, ale jako lider moze sie spalić. W biegu nr.15 nie ma co na niego liczyć. Iversen - bardzo lubie PUK-a ,jezdzil w Rybniku i zdobyl moja sympatie. Z roku na rok coraz mocniejszy i mysle ze moze zaskoczyc, solidny zawodnik napewno ;) Lindgren wielka niewiadoma, myśle ze moze być odkryciem sezonu, ale moze zdarzyć sie ze początek eligi to bedzie za szybko by Fredrik zdobywał dwucyfrówki. Juniorzy też nie wiadomo co zaprezentują. Mam nadzieje ze duzo szans dostanie brylancik Zengota, ktorego walecznosc bardzo mi sie podoba. 6 miejsce tak mi wyszło, ale moze wszystko sie zmienić.

    7. Bydgoszcz - z przykroscia to pisze, ale na papierze Bydzia ma najsłabszy skład. Wielka presja będzie na Jonssonie, ale AJ-a stać na cudowny sezon ze śr. 2,5 lub wiecej , a to bedzie w tym roku bardzo ważne. Stach + Okoń napewno mniej znaczą niz Kosciecha i Pepe, ale mimo wszystko juniorzy mogą jezdzic lepiej niz przed rokiem. Poza tym nie skreślałbym Staszewskiego, dla mnie to wielki profesjonalista. Bardzo go lubie, szanuje do dziś, za 2 lata w Rybniku i liczyłem na jego powrót. No ale życzę Mariuszowi samych 3 w barwach BTŻ. Jeżeli będzie miał płacone na bieżąco, trafi ze sprzętem to Stachu moze być rewelacją a'la Sawina 2 sezony temu. Okon u siebie bedzie mocnym punktem, na wyjazdach będzie roznie. Kluczem jest wykorzystanie atutu własnego toru. A nie musze przypominać jak Bydzia potrafi to robic. Pamieta ktos sezon 2004 ? Tam wszyscy juz ich pogrzebali za życia, a AJ ,Smith, Krzyżaniak i Robacki utrzymali elige w Bydgoszczy. Nie skreślałbym ich jeszcze.

    8. Rzeszów - aż dziwne ze wyszło mi że Stal opusci ekstraklase. Szczerze mowiac, to nie ma druzyny ktora powinna opuscic tą ligę. Poltorak napewno madrze bedzie rzadzic klubem i nie bedzie gwaltownych, niepotrzebnych spraw. Odejście Chrzanowskiego i zastąpienie go Dobruckim, uważam za minimalny plus, choć niekoniecznie. Wyjdzie w praniu. Nicholls to dla mnie też niewiadoma, jezdzi w kratkę. Może być róznie, jesli wzmocnia sie juniorem i jeszcze kimś w 2 linii to szanse na utrzymanie są duże. Ale napewno Rzeszów nie może liczyć na zbyt wiele w tym sezonie i pierwsza czwórka moze być poza ich zasiegiem.

  2. Powrót do góry    #47
    Początkujący
    Dołączył
    28-10-2006
    Postów
    42
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wg mnie moze tak:
    1. Wrocław
    2. Leszno
    3. Częstochowa
    4. Toruń
    5. Tarnów
    6. Zielona Góra
    7. Rzeszów
    8. Bydgoszcz


  3. Powrót do góry    #48
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    770
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Tusipect:

    Pisałem o dwóch klubach, także nie odbieraj wszystkiego osobiście bo tak jak BKSiak będziesz musiał wrócić do 1 klasy
    Chłopaczku, po twoim ostatnim poście nawet nie mialem ochoty Ci odpisywać bo od razu wiedziałem z kim mam do czynienia, ale teraz to już przeginasz.
    Szkoda, że dopuszcza się do tego forum tego typu osoby. NIe wiem w którym momencie nasi juniorzy nie rokują nadzieji na przyszłość łosiu.
    Poza tym, to jak sądze to jestem i starszy od ciebie, a napewno lepiej wykształcony. Pewnie jakbyś miał mi powiedzieć to prosto w twarz to posralbyś się trzy razy, no ale tak to jest. Przed monitorem jest się anonimowy.

    Kończe z Tobą dyskusje. Do nieusłyszenia.

  4. Powrót do góry    #49
    Użytkownik Awatar gks-falubaz-sparta
    Dołączył
    09-07-2003
    Postów
    495
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    poza Bydzią, Rzeszowem i Zieloną Górą, którym wszyscy rezerwują miejsca 6-8 tak naprawde miejsca 1-5 to na dobrą sprawe loteria i wielka niewiadoma. Dziś andrzejki, może ktoś powróży miejsca z wosku ?:D

  5. Powrót do góry    #50
    Użytkownik
    Dołączył
    15-03-2006
    Postów
    473
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pobawilem sie troche w zliczajac srednie biegowe kazdej piatki zawodnikow startujacych jako seniorzy w poszczegolnych zespolach ekstraligi,oto wyniki -
    1.Leszno suma sr.b.9.96
    2.Torun suma sr.b.9.85(zakladajac sr.Zagara na poziomie 2pkt.po sezonie)
    3.Czestochowa suma sr.9.73(zakladajac sr.Lindbacka na poziomie2.pkt. po sezonie)
    4.Wroclaw suma sr.b.9.66
    5.Zielona G.suma 9.36(tu wynikl maly problem z przeliczeniem osiagniec pierwszoligowcow ostatecznie odliczylem im 1.03pkt.)
    6.Bydgoszcz suma sr.b.8.76(tu przeliczylem srednia Okoniewskiego i Staszewskiego identycznie jak w przypadku Zielonki)
    7.Tarnow suma sr.b.8.56
    8.Rzeszow suma sr.b.8.36(Watt przypisana sr.T.Rempaly 1.4)

    zaskakuje niska pozycja Tarnowa spowodowana tragicznym wynikiem J.Golloba w tym sezonie,ponadto nie bralem pod uwage juniorow,tutaj w sytacji uprzywilejowanej powinny znalezc sie zespoly z Torunia i Bydgoszczy,typowac nie bede gdyz jedna kontuzja moze rozbic caly wynik sezonu,pozdro.

  6. Powrót do góry    #51
    Początkujący
    Dołączył
    13-11-2006
    Postów
    29
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wrocław w gruncie rzeczy nie ma aż tak mocnego składu jak w poprzednim sezonie, pomimo tego że są 2 armaty (Crump i Andersen) to reszta zawodników może przywieść komplet ale również pare punkcików. Co do tarnowa to też bym się tak nie podniecał bo wcale drugiej lini dobrej nie mają (jacuś i marcin rempała) a wiadomo jak jest holtą, może się poobrażać i będzie lipa a kołodziej wiemy wszyscy jak jeździ niebezpiecznie wiec nie daj boże coś mu się stanie to tarnów na kolanch.....Podobnie ma się sytuacja z lesznem - kontuzja jednego zawodnika i marzenia o medalu mogą odłożyć na następny sezon....jedno jest pewne, liga będzie naprawdę ciekawa, jak nigdy dotąd

  7. Powrót do góry    #52
    Użytkownik
    Dołączył
    20-11-2006
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tusipect:

    Pisałem o dwóch klubach, także nie odbieraj wszystkiego osobiście bo tak jak BKSiak będziesz musiał wrócić do 1 klasy
    Chłopaczku, po twoim ostatnim poście nawet nie mialem ochoty Ci odpisywać bo od razu wiedziałem z kim mam do czynienia, ale teraz to już przeginasz.
    Szkoda, że dopuszcza się do tego forum tego typu osoby. NIe wiem w którym momencie nasi juniorzy nie rokują nadzieji na przyszłość łosiu.
    Poza tym, to jak sądze to jestem i starszy od ciebie, a napewno lepiej wykształcony. Pewnie jakbyś miał mi powiedzieć to prosto w twarz to posralbyś się trzy razy, no ale tak to jest. Przed monitorem jest się anonimowy.

    Kończe z Tobą dyskusje. Do nieusłyszenia.
    PISAŁEM O DWÓCH KLUBACH!!
    W sprawie juniorów dotyczylo ZG

    Tak umiesz czytać yntelygencie

  8. Powrót do góry    #53
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Okej, właściwie mamy koniec transferów, jeśli chodzi o E-ligę. Pozostały bowiem kwestie zagranicznych juniorów - na dokładkę i to nie wszędzie. Do wzięcia jest jeszcze paru zawodników. Najlepszy z nich to Zagar, który prawdopodobnie wybierze Toruń na pare spotkań lub zrezygnuje z ligi w ogóle. Do Torunia trafi także najprawdopodobniej Ales Dryml. Ostatnią niewiadomą jest zatem chyba przyszły klub Marka Lorama oraz Billy Hamilla. Drugi raczej zostanie w Zielonej Górze. Pierwszy moim zdaniem wybierze pomiędzy Bydgoszczą i Rzeszowem. Jeśli zdecyduje się na wariant nr 1 to Stal będzie chyba właśnie outsiderem - choć nie jakimś zdecydowanym.

    No ale przejdźmy do meritum.

    Zaczynamy od mistrzów Polski, którzy zdominowali w tym roku Ekstraligę.

    WTS Wrocław:

    Zarówno na papierze jak i w praktyce wydają się być słabsi niż rok temu. Można powiedzieć, że zespół ten jest największą ofiarą regulaminów. Najpierw doświadczył ich przepis o zawodnikach z GP i musieli pożegnać sie z Jarosławem Hampelem, a następnie wprowadzono konieczność udziału w meczu ligowym dla jednego polskiego juniora. Oznaczało to krach pary Holder - Klindt w jednym meczu, która w juniorce mogłaby, jeśli nie dominować, to co najmniej wyróżniać się. W obecniej sytuacji trener Marek Cieślak będzie miał ciężki wybór między Kangurem, a Dunem.

    A co wniesie do zespołu ewentualnie zaangażowany Andrzej Głuchy? Też ciężko powiedzieć, ale kto wie czy to nie on okaże się najlepszym juniorem :) Daj Boże.

    Jak zauważyłem, wielu z Was w swoich typowaniach nieco siłę WTS lekceważy i typuje ten zespół do miejsca nawet poza podium. To moim zdaniem nie grozi. Powiem więcej, na dziś to ponownie jest faworyt E-ligi. Oczywiscie, dziura po Hampelu jest ogromna, niemniej ogromna jest też siła pary: Crump - Andersen, a nowe przepisy pozwolą wykorzystywać tego 1(bądź drugiego) w roli jokera. Dlatego WTS będzie miał stosunkowo dużą siłę na wyjazdach. U siebie 'drugi garnitur': Gapiński, Świderski i Bjerre(oraz być może: Jędrzejak). To nie są jacyś chłopcy do bicia czy zapchajdziury, a kto wie czy pod nieobecność Jarka nie pojadą jeszcze lepiej, zwłaszcza robiący z roku na rok postepy Świderski. Bjerre tez końcówkę ubiegłego sezonu miał piorunującą, a wcześniejsza słabsza jazda była prawdopodobnie wynikiem kontuzji odniesionej jeszcze pod koniec 2005 roku.

    Oczywiście, niewiadomych jest wiele i wcale mistrza być nie musi, szczególnie w tak wyrównanej stawce drużyn. Ale mi osobiście wydaje się, iż jeśli nie będzie drastycznego spadku formy Crumpa lub Andersena to będą chyba wciąż najmocniejsi.

    Typowane miejsce: 1-2

    Unia Leszno:

    Zmieniłęm koncepcję, będę jechał miejscami :) Będzie czytelniej. Jak więc widzicie już na wstępie, widze Unie wysoko. I rzeczywiście jest to w mojej opinii murowany kandydat do medali, ale kto wie czy nie nawet do walki o mistrza.

    Unia, w moich oczach to zespół, który najlepiej i najfajniej rozegrał okres transferowy. Od samego początku mieli jeden głowny cel: Jarka Hampela. I ten cel zrealizowani, a jest to transfer jesieni 2006 roku. Uważam, że będzie to wzmocnienie naprawdę ogromne. Bo Jarek na ligowych torach pozostaje trochę niedoceniany, a to dlatego, że nie jest do końca spełniony. Ale moim zdaniem rok, w którym stanie się top5 naszej ligi na stałe, jest nieunikniony i może wypaść właśnie na teraz. Między bajki można włożyć tezy, ze Jarek stawia na GP. Wystarczy spojrzeć na wyniki w Szwecji i koniec tematu.

    Do tego dochodzą: niezawodni Leigh Adams oraz miejmy nadzieje, unikający w kolejnym sezonie kontuzji, a przez to skuteczniejszy Krzysztof Kasprzak oraz symbol klubu, Damian Baliński. Wygląda imponująco. Jedyne zmartwienie to zamiana w składzie: Miskowiak za Dobruckiego, ale kto wie, a nuż Misiek sie odnajdzie. W jednym teamie z przyjacielem, Jarkiem Hampelem może być łatwiej. Poza tym będzie miał naprawdę spore oparcie w innych.

    Na juniorce Jurica Pavlic. Co pokaże w Polsce? Pewnie z każdym meczem będzie lepszy. Daj mu Boże, niech jedzie jak najlepiej, dla dobra światowego żużla.

    Jak widać, Unia wraca do gry o największe stawki i chyba wreszcie zerwie z tradycją 5-tych miejsc. I bardzo dobrze.

    typowana pozycja: 1-2(tak samo jak WTS, ale klucz: od góry do dołu stawia zespoły wyżej opisane jako minimalnie i detalicznie mocniejsze)

    Unia Tarnów:

    Skład jak rok temu, a może i trochę słabszy. Holta w miejsce Rickardssona, którego brakowało. No i brak Hliba. Jeśli w jego miejsce pojawi się Jansson, luka zostanie zapełniona. Lepiej powinni jechac także swoi juniorzy. Ljung na wyjazdach na pewno stanowi większa wartość niż Stanley Burza. Tomek Gollob powinien mieć lepszy sezon, a Janusz Kołodziej miejmy nadzieje, że przestanie łamać obojczyki.

    Ale...kluczowa postać to grajek zupełnie inny, a mianowicie: Jacek Gollob :) :)

    Na co lub inaczej: czy stać jeszcze Jacka na dobrą jazdę? Tego nie wie nikt. Ja domyślam się, ze tak, ale chyba nie na taką jak w 2005(świetną). Rok 2006 to jednak koszmar i jeśli wzgledem tego się Jacek nie poprawi, ciężko będzie z całym zespołem. A z kolei jeśli zacznie regularnie robić u siebie po 10 punktów...Unia może być nawet najmocniejsza.

    Inny zawodnik-niewiadoma, to Marcin Rempała. Przydałby mu się jakiś wychowawca...

    Podsumowując, Unia chyba dalej będzie w grze i powinna osiągnąć 1 czwórkę, ale jeśli pojawią się takie problemy jak rok temu, może być ciężko. Pecha tej skali chyba nie będzie, ale i limit tytułów mistrzowskich w ostatnich latach moim zdaniem jest wyczerpany. Ciężko coś konkretnego wytypować, zwłaszcza, że będą przecież Play Off i końcowe pozycje moga nie być do końca 'rzeczywiste'.

    Stawiam: 3-5, ale w tak wyrównanej lidze moga walczyć też o tytuł jak i właśnie zając 5-6 lokatę.

    Apator Toruń:

    Dużo zależy od tego czy znajdzie sie w składzie ostatecznie Zagar i na ile spotkań podpisze. Jeśli będzie Matej, siła wzrośnie znacznie i Apator będzie w stanie walczyć o medale. Bez Mateja będzie o to cięzko, ale nie wykluczałbym. Zespół jest ciekawy, zbudowany w podobnej koncepcji co zielonogórski, z tym że jest jednak mocniejszy. Pod prawie każdym względem. Siłą może być najsilniejszy w lidze junior: Karol Ząbik.

    Ale niewiadomą pozostaje jego partner: Czy będzie to ktoś z pozostałych aktualnych zawodników? Czy może Maciek Piaszczyński? A może ktoś z zagranicy? Tak czy siak, to Zober będzie w juniorach głowną postacią.

    Malutkim znakiem zapytania jest też forma Ryana Sullivana. Oczywiscie, poniżej średniej biegowej 2.0/bieg raczej on nie zejdzie, ale kto wie: może właśnie pozytywnie zaskoczy i przypomni swoje świetne sezony w Polsce? Drużynie by to się bardzo przydało. Do seniorów przechodzi Miedziński, ale o niego osobiscie jestem dość spokojny. Powinien jechac na podobnym poziomie co Kosciecha, czyli jak bardzo solidna, uzupełniająca liderów druga linia. Na własnym torze będą grozni dla każdego.

    Typowana pozycja: 3-5.

    Włókniarz Częstochowa:

    To, ze pod Apatorem, to rzecz jasna na złość Blacktopowi i z niewiedzy :) :) A na poważnie: pod Apatorem, ale de facto na jednym poziomie. Składy wyrównane.

    Włokniarz wydaje się być pewniakiem do...pierwszej piatki. A co tutaj się wydarzy, ciężko wyrokować. Są zmiany w składzie. O ile zastąpienie Sullivana Lindbackiem może przynieść skutki jako tako niezłe tj. obędzie się bez większego płaczu po Ryanie(choć może być zupełnie odwrotnie), to pozostają w zespole dwie dziury. Jedna to juniorzy, druga zaś to pozycja nr 2, o którą walczyć będą: Drabik, Hefenbrock oraz Lukas Dryml. Każdy z tych zawodników, ma niezłe nazwisko i niezłe możliwości. ALe w mojej opini żaden z nich się nie sprawdzi. Hefe na jazdę w e-lidze wśród seniorów nie jest chyba gotowy. Drabik jaki jest - każdy widzi, zaś Lukas chyba bardziej przeżył tragedię Alesa niż sam 'zainteresowany'.

    Wiele będzie zależało także od tego czy dyspozycje utrzymają Hancock i Ułamek. Szczególnie trudne będzie to w wypadku tego pierwszego.

    Jak dla mnie: 3-5

    Polonia Bydgoszcz:

    Największy przegrany sezonu transferowego, to chyba jasne. Zamiana zawodnikami z ZG na pewno nie wyjdzie im na dobre. Z obecnym składem walka o medale zdaje się być nierealna, no ale...

    nie popadajmy w skrajność. Polonia Bydgoszcz to jednak Polonia Bydgoszcz, zespół z charakterem :) Na swoim torze będą nawet w juniorskim składzie w stanie nawiązać walkę z każdym. Emil może dalej robić furrorę, a AJ to jeden z lepszych zawodników w całej lidze. Jak wspomniał Kaioh, w Bydgoszczy to nawet Robacki potrafił walczyć z Rickardssonem. I to właśnie w tym: w dobrych wynikach u siebie, upatruję 6 pozycji Polonii, która w obecnej sytuacji będzie...sukcesem.

    Wiele zależeć będzie jednak jeszcze od tego czy zespół wzmocni Loram i czy pozostanie w nim Robert Sawina.

    typowane miejsce: 6-7

    ZKŻ Zielona Góra:

    Powiem tak: wzmocnienia są duże i stanowią dużą wartość. ZKŻ stworzył podwaliny pod fajny team, który jednak zacznie święcić sukcesy dopiero w przyszlości.

    Na dziś brakuje bowiem typowego lidera, a w obecnej e-lidze takowi będą niezbędni - by trzymac dystans na wyjazdach. Choć i Lindgren i Iversen mogą być najlepszą 2 linią w Polsce jeśli chodzi o mecze wyjazdowe. Niewątpliwie jednak dla wielu zawodników(Walaska, Hamilla(?), juniorów, Sucheckiego) jazda wśród najlepszych będzie jednak małym przeskokiem - w stosunku do ubieglego roku i może to być problem.

    Juniorka może być właśnie dużym minusem zespołu. Szczerze mowiąc, podoba mi się ten skład :) i czuje mały niesmak typując mu 6-7 miejsce, ale... chyba to jeszcze nie czas aby wybuchnęli(choć mogę się mylić zwyczajnie). Niemniej z tej mąki jeszcze chleb będzie i już w roku 2008 w przypadku wzmocnienia zespołu np. Nickiego - może walczyć nawet o tytuł DMP.

    Jestem natomiast przekonany, że ZG nie spadnie, bo nie ma prawa z moralnego punktu widzenia. Zbyt duży potencjał w postaci kibiców i szajby na żużel w tym mieście. Poza tym, w 2008 mają być derby ziemii lubskiej w E-lidze, i będą !!

    typowana pozycja: 6-7

    Stal Rzeszów:

    Obok Polonii, największy przegrany rynku transferowego. Wprawdzie udało się na finiszu pozyskać Dobruckiego i Nichollsa, ale warto zauważyć, że to nie jest nawet wypełnienie luki po Holcie oraz Chrzanowskim. Pozytywem jest też pozyskanie Messinga, bo wydawało się, że będzie naprawdę krucho z juniorką. Krucho jest jednak...z drugą linią.

    Pozyskano Watta, tylko nie wiem po co? I Kuciapa i T.Rempała są dwa razy lepsi, tylko że...obaj prezentuja poziom jednak 1-ligowy. No chyba, że Maciek nagle przełamie kompleks E-ligi :) Wierzy w to ktoś?

    Jedyny ratunek dla Stali widzę w doskonałej dyspozycji Nichollsa i po cichu się tego spodziewam. To znaczy może nie kompletów, ale tego, że uda mu się przynajmniej zastąpić Holtę. Stać go na to na pewno.

    Prawdziwym wybawieniem może się jednak okazać pozyskanie Lorama i na dziś wydaje się to zabieg konieczny aby uratować tam E-ligę. Jak będzie, zobaczymy.

    Rzeszowa tez mi na spadek szkoda, bo potencjal finansowy jednak mają. Tradycja żużlowa tez jest i zespół mógłby walczyć nawet o najwyższe cele. Problemy stanowią jednak chyba: położenie geograficzne, a może bardziej to, że od czasu awansu drugi rok z rzędu trzeba budować skład jakby od nowa. Nie ma w Rzeszowie bowiem zawodników pokroju Balińskiego czy Gapińskiego albo Świderskiego. Rok temu postawiono na dwóch megaliderów, Chrzanowskiego i 1-ligowców. Chrzanowskiego zatrzymac się nie udało, pokłocono sie z Holtą i został na pokładzie tak naprawdę sam Pedersen. Z niczego, ciężko coś stworzyć. Zwłaszcza gdy o wszystkich biją się...wszyscy.

    Typowana pozycja: na dziś, 8.

    Całe te dywagacje może jednak trafić szlag, bo wiadomo, że w sporcie żużlowym o wyniku decydować będą rzeczy, któych przewidzieć nie jesteśmy w stanie. Składają się na to: kontuzje, szczęście przy zakupie sprzętu, atmosfera w drużynie, stan klubowej kasy. Jak dla mnie na dziś dwie refleksje: 1. liga będzie ciekawa i wyrównana, 2. Na rok 2008 chyba można pomyśleć jednak o powiększeniu do 10, bo i Gorzów i Gdańsk na 1-ligowym froncie tworzą całkiem niezłe potęgi. Ale to już temat na inną dyskusję.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  9. Powrót do góry    #54
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    6. Rzeszow
    7. Zielona Gora
    Dexter poprosilbym o jakis komentarz. Dlaczego Rzeszow wyzej od Zielonej Gory.
    Naprawde niektorzy zielonogorzanie wydaja sie byc zachlysnieci tym co maja. A nie maja za wiele. Protasiewicz czy Walasek to sa zawodnicy, ktorzy w czesci meczow przywioza dwucyfrowki, ale w bardzo wielu nie osiagna nawet 10 punktow. A wydaja sie byc najsilniejsi w tym skladzie. Lindgren wchodzi w grono seniorow i jak dla mnie nie bedzie zdobywal wiecej niz 5 - 6 punktow. Kim jest Iversen - wiedza doskonale w Toruniu. Kim jest Suchecki? Zengota? To ze jezdzili w 1 lidze... przypomnijcie sobie Kuciape, Sledzia, Rempale w zeszlym roku. To jest sklad dziurawy, niepewny i moim zdaniem obok Bydgoszczy najslabszy w lidze. Poza Protasem i Walaskiem cala reszta moze nawet dosc czesto ze zdobyczami punktowymi schodzic ponizej 6.

    Jesli chodzi o Rzeszow to przede wszystkim Nicki, ktory bedzie takim liderem jakiego Zielona Gora nie ma. W meczach ze slabszymi rywalami jego duze zdobycze punktowe beda zapewne ratowaly punkt bonusowy. Do tego dochodzi Dobrucki, ktory wykazuje wzrost formy no i nie jest tajemnica, ze lubi rzeszowski tor. W warunkach ekstraligowych zawodnik ten jest w stanie jezdzic na podobnym poziomie co Walasek (czyli powiedzmy 9 - 10 punktow u siebie, 7 - 8 na wyjezdzie). Trzecim zawodnikiem jest Nicholls, ktory jest wielka niewiadoma, ale jest w stanie jechac na takim poziomie, jak oczekuje od Dobruckiego. Jakim cudem? Ano takim, ze dostal sponsoring od Marmy i zostal jej firmowym jezdzcem. Po podpisaniu takiej umowy "Szkot" wie, ze jak jezdzic nie bedzie, to i kasy nie dostanie. Tak wiec podstawowa przewaga Rzeszowa nad Zielona Gora to ze maja mocnego lidera no i jakby nie patrzec porownalem trzech zawodnikow do dwoch.

    Na pozycji juniora jest Andreas Messing. Czy jest to zawodnik gorszy od Zengoty? W ekstralidze raczej beda prezentowac podobny poziom, roznice moga byc rzedu 1 punkt na mecz w te lub w druga strone.

    Davey Watt... moim zdaniem bedzie to rezerwowy, ktory zawali pare pierwszych meczow i wiecej nie pojezdzi. Do skladu trafia wiec Kuciapa, Rempala badz Baran (o ile zostana). Owszem ci panowie niewiele prezentuja, ale jednak na wlasnym torze (gdzie obie druzyny glownie zbieraja punkty) niejednokrotnie zwlaszcza Rempala dochodzil nawet do 7 - 8 punktow. Ale dajac im, ze owe 7 - 8 punktow zdobeda u siebie w sumie we dwoch mamy minimalnie slabsze ogniwo niz para Iversen - Suchecki (ktorego osobiscie stawiam nawet nizej od Kuciapy czy Rempaly) albo Lindgren - Suchecki.

    Tak to wyglada na te chwile. Zobaczymy, co sie urodzi dalej, ale wielkich transferow bym sie juz nie spodziewal.
    Regards from Sydney
    Dexter

  10. Powrót do góry    #55
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tradycyjnie już nie daję się wciągnąć w takie wróżenie, bo po pierwsze: prawie nikt na to nie patrzy po sezonie; po drugie: gram trochę na zakładach sportowych i widziałem już "wchodzące" kursy 101.00 oraz przegrywające 1,01.
    Ale taka drobna uwaga dla typujących, podpowiedź z Tarnowa:
    - nasz tor jest o 160 ton cięższy. Leży na nim właśnie i czeka na zimę nowa nawierzchnia. O ile w zakończonym sezonie po necie krążyły już przepisy na nasz zagadkowy tor aż stał się całkiem niezagadkowy, tak teraz te notatki trzeba wyrzucić do kosza,
    - Tomek Gollob będzie się teraz zmagał nie z jednym czy dwoma kopnymi torami w Polsce, ale z połową sezonu na takim. :)

  11. Powrót do góry    #56
    Użytkownik
    Dołączył
    11-05-2003
    Postów
    103
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tradycyjnie już nie daję się wciągnąć w takie wróżenie, bo po pierwsze: prawie nikt na to nie patrzy po sezonie; po drugie: gram trochę na zakładach sportowych i widziałem już "wchodzące" kursy 101.00 oraz przegrywające 1,01.
    Ale taka drobna uwaga dla typujących, podpowiedź z Tarnowa:
    - nasz tor jest o 160 ton cięższy. Leży na nim właśnie i czeka na zimę nowa nawierzchnia. O ile w zakończonym sezonie po necie krążyły już przepisy na nasz zagadkowy tor aż stał się całkiem niezagadkowy, tak teraz te notatki trzeba wyrzucić do kosza,
    - Tomek Gollob będzie się teraz zmagał nie z jednym czy dwoma kopnymi torami w Polsce, ale z połową sezonu na takim. :)
    Zeby nie bylo tak ze cala pierwsza runde bedziemy jezdzic wszystkie mecze na wyjezdzie bo sie nie dopasujemy do nowej nawierzchni. Juz sie obawiam ze jak cos bedzie nie tak to bedzie mozna na tor zwalic.

  12. Powrót do góry    #57
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2004
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 8 postach
    Lindgren wchodzi w grono seniorow i jak dla mnie nie bedzie zdobywal wiecej niz 5 - 6 punktow.
    Raczysz żartować :)
    Objeżdzony, utalentowany, zorganizowany, to jest materiał na IMŚ. Mocno niedoceniany przez wielu, a moim
    zdaniem, nie ma zawodnika w tym wieku, który by jeździł bardziej rozsądnie na torze. Nie uświadczysz panie
    ataków na "dwa razy", zimna krew, rozwaga, ten młody człowiek ma wszystko, co powinien mieć klasowy jeździec.
    Jeśli ktoś wybuchnie taka forma jak w tym roku Hans Andersen, to tylko Fredrik Lindgren.
    Jestem święcie przekonany obserwując uważnie od trzech lat jego jazdę, że kiedyś będzie na ustach każdego
    kibica. Siedzi w nim ogromny potencjał i możliwości. Ale już taki Lindbeack mi nie imponuje.
    Tam jest za dużo szarpanej jazdy, ale to wraz ze zdobywanym doświadczeniem i wiekiem zapewne minie.
    Za kilka lat, kiedy w cień schowają się dzisiejsze gwiazdy "starej daty", to tacy jak "fredka" będą dominować. :)
    To że nie zna torów, to nie argument by aż tak mocno wątpić w jego dobrą jazdę. Taki koleś, odnajdzie się
    na każdym torze i na pewno to nie przeszkodzi mu w tym, by dobrze punktować w Rzeszowie czy gdziekolwiek indziej
    i przy tym cieszyć zielonogórskich fanów. Podpisanie przez Dowhana dwuletniego kontraktu z Fredrikiem, uważam
    za duże osiągnięcie tego człowieka. Zresztą, bardzo podoba mi się polityka tego klubu. Zaufano ludziom, a Ci bardzo
    mądrze budują drużynę. Już mają trzech miejscowych na następny rok(Pepe,Walas,Zengota), plus jeszcze
    wspomniany wyżej przeze mnie Fredrik. Nie trudno się domyśleć, że do pełni szczęścia brakuje im jednego
    człowieka. I przy naszym spadku albo i nie i tak zrealizują ten plan i dzik wróci do Zielonej, a wtedy...

    Trochę odbiegnę od temat...
    Największy szacunek mam do tych klubów, gdzie szkoli się własnych zawodników. U nas ostatnie 14 lat
    przespano i dzisiaj nie ma kto jechać w e-lidze. Trzeba sięgać na drugi koniec polski i płacić ogromne pieniądze zawodnikom, którzy powiedzmy sobie szczerze - nie są warci tych sum.A można było przecież przez te lata, choć dwóch dobrych wychować i poprowadzić "za rączkę"(nie tak jak w przypadku Kuciapy, Wilka czy Winiarza zostawić na pastwę losu, bo z tego by znowu gówno było), wysłać w młodym wieku do Szwecji czy Anglii i dzisiaj nie mielibyśmy takich problemów ze zbudowaniem drużyny. Teraz jak patrzę na skład, to mnie ****ica zalewa, że nie ma choć jednego zawodnika z Rzeszowa, który w tej ekstralidze byłby kimś więcej, niż tylko dostarczycielem łatwych punktów. Nie dość, że popełniono masę błędów przez te wszystkie lat, to jeszcze nie wyciągają żadnych wniosków do uja pana. My żeby zaistnieć jesteśmy skazani szkolić, szkolić i jeszcze raz szkolić! ...szkoda ze tego nikt nie rozumie.
    Taki Wrocław(przy całym szacunku) ratuje jedynie położenie, inaczej ciężko by sapali... ;)


    Pozdr.


  13. Powrót do góry    #58
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    770
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    W rolę outsiderów konsekwentnie wpisuje się Zielona Góra i Bydgoszcz (i robią to zgodnie z bliżej nieokreśloną "logiką" jak stwierdził pewien zblazowany gość).
    Weterani GP, klienci emerytalnych programów pomostowych, pierwszoligowi wyrobnicy oraz nie rokująca niczym młodzież nie gwarantują nic poza walką o byt.
    zgadza się pisałeś o dwóch klubach i jest wśród nich Polonia. Jeśli więc uważasz, że są w tej drużynie są nie rokujący nadziejji juniorzy to nie mam już do ciebie więcej pytań. Jeśli ja nie umiem czytać to ty w takim razie masz ogromne problemy z przelewaniem swoich wypocin na słowo pisane, a to już chyba spory kłopot. Żegnam.
    Mam nadzieje, że więcej już na ciebie tracić czasu nie będe musiał.

  14. Powrót do góry    #59
    Początkujący
    Dołączył
    01-12-2006
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niech sie Bydgoszcz modli o Rybnik w barażach bo z Ostrowem nie bedziecie mieli żadnych szans.
    Zielona leci z hukiem do 1 ligi!

  15. Powrót do góry    #60
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,320
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    No tutaj nijaki pan Tusipect popełnił niezłą laksę:

    PISAŁEM O DWÓCH KLUBACH!!
    W sprawie juniorów dotyczylo ZG

    Tak umiesz czytać yntelygencie
    Nie przytaczam całej dyskusji, bo jest jałowa; meritum jest taki: w ZG juniorzy są słabi



    Ciężko porównywać e-ligę i I-ligę, więc prędzej słów kilka nt zawodów indywidualnych: Zengota uczestnik wszystkich ważnych finałów juniorskich: IMPJ, SK i BK po odejściu Miedziaka, Stachyry, Miesiąca, Hliba-do 1-ligi jest jednym z lepszych polskich juniorów.


    Tam było zdanie coś: nie rokujący na przyszłość
    Zengi: lat 19
    Woelbert: lat 18 - pokaż mi drugiego osiemnastolatka tak panującego nad maszyną, tak myślącego, "widzącego tor"


    Oj ignorancie Tusipect - lekceważenie jest niebezpieczne





    Z innej beczki: co jakiś czas pojawiając się głosy, że niewiadomo jak Walasek, bo rok w 1-ej lidze. Nie rozumiem tego argumentu, skoro Greg zeszły rok startował w 4 ligach, mając na bieżąco kontakt z czołówką światową.

  16. Powrót do góry    #61
    Użytkownik
    Dołączył
    20-11-2006
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ciesiel

    Jeśli dziewiętnastolatka który w 1 lidze wykręca średnia biegową 1,389 nazwiesz perspektywicznym to jesteś wart gromkiego śmiechu przy pełnej sali.
    Zengota to niestety słabeusz.

    Woelbert? Zagraniczniak - szkoda klawiatury. Świadczy to tylko o ZG i poziomie własnych wychowanków.

    ZG = brak perspektywicznych juniorów

  17. Powrót do góry    #62
    Użytkownik Awatar Zagol
    Dołączył
    14-12-2005
    Postów
    368
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ciesiel

    Jeśli dziewiętnastolatka który w 1 lidze wykręca średnia biegową 1,389 nazwiesz perspektywicznym to jesteś wart gromkiego śmiechu przy pełnej sali.
    Zengota to niestety słabeusz.

    Woelbert? Zagraniczniak - szkoda klawiatury. Świadczy to tylko o ZG i poziomie własnych wychowanków.

    ZG = brak perspektywicznych juniorów
    No tak Wolbert jechał całkiem przypadkiem w Druzynowym Pucharze juniorów i klepał punkty.Taaaaak.
    Biorac pod uwage ze zacząl jedzic w zeszłym sezonie na polskich torach to nic nie znaczy.Okej .
    Zengota jest równiez cienki jak barszcz w proszku.Zwyklak.
    Kierujesz sie srednimi i wyciagasz wnioski.A widziałes ty go chociaz raz na torze czy nawet w telewizji??
    Odpowiedz chłopcze bom ciekaw!
    CZY WYGRYWASZ, CZY NIE JA I TAK KOCHAM CIE.
    W MOIM SERCU FALUBAZ!!!
    I NA DOBRE I NA ZłE!!!

  18. Powrót do góry    #63
    Użytkownik
    Dołączył
    20-11-2006
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No tak Wolbert jechał całkiem przypadkiem w Druzynowym Pucharze juniorów i klepał punkty.Taaaaak.
    Biorac pod uwage ze zacząl jedzic w zeszłym sezonie na polskich torach to nic nie znaczy.Okej .
    Zengota jest równiez cienki jak barszcz w proszku.Zwyklak.
    Kierujesz sie srednimi i wyciagasz wnioski.A widziałes ty go chociaz raz na torze czy nawet w telewizji??
    Odpowiedz chłopcze bom ciekaw!
    Widziałem "chłopcze" i to nie raz i dlatego śmiem twierdzić, że barszcz bez uszek jest tęższy niż Zengota.
    A Twoje uwielbienie dla Woelberta to chyba jakiś fetysz, prawda? Nie wnikam zatem w szczegóły, bo i tak nie dojdę w którym miejscu tak błyszczy. Ekstraliga ustawi go we właściwym szeregu. Tak jak całą Zieloną zresztą.

  19. Powrót do góry    #64
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,835
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Joschka

    Niech sie Bydgoszcz modli o Rybnik w barażach bo z Ostrowem nie bedziecie mieli żadnych szans.
    Zielona leci z hukiem do 1 ligi!



    Tusipect

    Jeśli dziewiętnastolatka który w 1 lidze wykręca średnia biegową 1,389 nazwiesz perspektywicznym to jesteś wart gromkiego śmiechu przy pełnej sali.
    Zengota to niestety słabeusz.

    Woelbert? Zagraniczniak - szkoda klawiatury. Świadczy to tylko o ZG i poziomie własnych wychowanków.

    ZG = brak perspektywicznych juniorów
    Co to za asy ten Joschka i Tusipect ? Zaraz na pierwszy rzut oka widać, że intelektu w tych wpisach nie ma żadnego. Goście zachowują się jak "smarkacze przed blokiem" i myślą, że wiele już wiedzą. Gamonie, jeśli już zabieracie głos w takich kwestiach to wypadałoby uzasadnić swoje zdanie. Czy wy w ogóle wiecie co to znaczy uzasadnić ? Na tym sporcie trzeba się po prostu znać a nie udawać, że coś tam się wie. Za książki się łapać i uzupełniać braki w tych pustych łepetynach a potem ewentualnie możecie próbować się wypowiadać w tak poważnych kwestiach.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #65
    Użytkownik
    Dołączył
    20-11-2006
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co to za asy ten Joschka i Tusipect ? Zaraz na pierwszy rzut oka widać, że intelektu w tych wpisach nie ma żadnego. Goście zachowują się jak "smarkacze przed blokiem" i myślą, że wiele już wiedzą. Gamonie, jeśli już zabieracie głos w takich kwestiach to wypadałoby uzasadnić swoje zdanie. Czy wy w ogóle wiecie co to znaczy uzasadnić ? Na tym sporcie trzeba się po prostu znać a nie udawać, że coś tam się wie. Za książki się łapać i uzupełniać braki w tych pustych łepetynach a potem ewentualnie możecie próbować się wypowiadać w tak poważnych kwestiach.
    Co to za as ten Mariusz? Zaraz na pierwszy rzut oka widać, że kultury i ogłady w tym wpisie nie ma żadnej. Gość zachowuje się jak "moher przed kamerą TVN" i myśli, że wszystko wie najlepiej. Stary durniu, jeżeli już zabierasz głos w takiej kwestii to wypada przeczytać cudze uzasadnienie albo podyskutować. Czy Ty w ogóle wiesz co to dyskutować? Na tym sporcie trzeba siępo prostu znać a nie udawać, że coś tam się wie i nadrabiać chamstwem. Za książki się łap i uzupełniaj braki w dobrych manierach i zasadach dyskusji a potem możesz próbować dyskusji z przedstawicielami ludzkiego gatunku w tak poważnych kwestiach

  21. Powrót do góry    #66
    Użytkownik Awatar Zagol
    Dołączył
    14-12-2005
    Postów
    368
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No tak Wolbert jechał całkiem przypadkiem w Druzynowym Pucharze juniorów i klepał punkty.Taaaaak.
    Biorac pod uwage ze zacząl jedzic w zeszłym sezonie na polskich torach to nic nie znaczy.Okej .
    Zengota jest równiez cienki jak barszcz w proszku.Zwyklak.
    Kierujesz sie srednimi i wyciagasz wnioski.A widziałes ty go chociaz raz na torze czy nawet w telewizji??
    Odpowiedz chłopcze bom ciekaw!
    Widziałem "chłopcze" i to nie raz i dlatego śmiem twierdzić, że barszcz bez uszek jest tęższy niż Zengota.
    A Twoje uwielbienie dla Woelberta to chyba jakiś fetysz, prawda? Nie wnikam zatem w szczegóły, bo i tak nie dojdę w którym miejscu tak błyszczy. Ekstraliga ustawi go we właściwym szeregu. Tak jak całą Zieloną zresztą.
    Posłuchaj sunku,mam wrazenie ze twoje wiadomosci na temat spidłeja są naprawde mierne.
    Piszac o moim rzekomym fetyszu bzdury pleciez i nie wkurzaj mnie piszac takie pierdy.
    Jesli szukasz zaczepki zapraszam na priv; ale jak mniemam nawet nie wiesz co to jest.
    Przestan błaznic sie piszac jakies bzdety po aby pisac.
    Uzywaj postów podpartych wiedza i wiadomosciami.

    Twoj staż na forum oraz przynaleznosc kibica do konkretnego klubu zuzlowego jest zerowa.
    Zatem nie wypowiadaj sie w zaden sposób błagam i oszcvzedż sobie wstydu "synku".
    NIe POZDRAWIAM.

    JESLI JEST TU JAKIS MODERATOR PROSZE USPOKOIć TEGO PANA BO POPUSCIł,ZWIERACZE PEKłY...PROPONUJE MAłEGO BANA.
    CZY WYGRYWASZ, CZY NIE JA I TAK KOCHAM CIE.
    W MOIM SERCU FALUBAZ!!!
    I NA DOBRE I NA ZłE!!!

  22. Powrót do góry    #67
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,835
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Czy Ty w ogóle wiesz co to dyskutować? Na tym sporcie trzeba siępo prostu znać a nie udawać, że coś tam się wie i nadrabiać chamstwem. Za książki się łap i uzupełniaj braki w dobrych manierach i zasadach dyskusji a potem możesz próbować dyskusji z przedstawicielami ludzkiego gatunku w tak poważnych kwestiach
    Dokładnie, brak intelektu ponad wszelką wątpliwość. Nawet matole nie było Cię stać na spłodzenie czegoś od siebie, przepisałeś tylko moje słowa i coś tam skrobnąłeś o gatunku ludzkim do którego Ty z pewnością nie należysz.

    P.s

    Kończę dyskusję z Tobą. Zbyt mierny jesteś w tym temacie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  23. Powrót do góry    #68
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2005
    Postów
    73
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    moje typowania:

    1. Unia Leszno - trzeba miec nadzieje
    2. Apator Torun - solidni zawodnicy Sully,Jagoda,Miedziak,Zabik, Kosciecha
    3. WTS Wrocław - Andersena i Crumpa na braz stac
    4. Włokniarz Czestochowa - sredniacy chyba ze Antonio sie rozbryka
    5. Unia Tarnow - nie ten sezon nie te lata nie Ci zawodnicy sam Kolodziej i TG (od czasu do czasu) nic nie zdzialaja
    6. Polonia Bydgoszcz - co jak co ale u siebie beda mocni w skladzie nawet z Robackim czy Krzyzaniakiem kiedys sie utrzymali
    7. Stal Rzeszow - jeden pewniak co mecz Pedersen wystarczy do utrzymania a Scott i Dobrus zawsze cos dowioza moze Kuciapka sie obudzi??
    8. ZKZ Zielona Góra - poczekamy zobaczymy... skok z I ligi na E-lige... moze sie myle ale nie widze pewniaka na 10pkt co mecz!! Protas?? moze zrobic 5pkt a moze zrobic 18pkt lecz pewniakiem nie jest... Walas?? Hamil?? Lindgren?? Iversen?? Suchecki?? bez wzmocnienia jakiegos ciezko...
    PS. nie robmy z Grzeska Zengoty Mistrza Swiata!! chlopak dobrze jezdzi odwaznie ale poczekajmy na sezon jak bedzie radzil sobie z zawdonikami Ekstraligi i z ich sprzetem... wole walki przyznaje ze ma!! ale spokojnie...

  24. Powrót do góry    #69
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Lindgren wchodzi w grono seniorow i jak dla mnie nie bedzie zdobywal wiecej niz 5 - 6 punktow.
    Raczysz żartować :)
    Objeżdzony, utalentowany, zorganizowany, to jest materiał na IMŚ. Mocno niedoceniany przez wielu, a moim
    zdaniem, nie ma zawodnika w tym wieku, który by jeździł bardziej rozsądnie na torze. Nie uświadczysz panie
    ataków na "dwa razy", zimna krew, rozwaga, ten młody człowiek ma wszystko, co powinien mieć klasowy jeździec.
    Jeśli ktoś wybuchnie taka forma jak w tym roku Hans Andersen, to tylko Fredrik Lindgren.
    Niewykluczone, ze bedzie wlasnie tak jak mowisz. Ja mimo wszystko nie widze Lindgrena jako zuzlowca, ktory nagle zacznie robic regularnie 9 - 11 punktow w meczu. Moze i bedzie wiecej robil niz te 5 - 6 punktow, ktore mu na te chwile daje - nie mam przeciez patentu na wiedze. Wiecej bedzie robil na pewno, jesli zrobi sie go prowadzacym pare, bo bedzie robil punkty nie tylko na rywalach, ale takze na jakichs Sucheckich czy Zengotach.

    No nic, zaczekajmy. Ja osobiscie nie widze w ZKZ silnej druzyny. Beda sie bronic przed spadkiem, a moze nawet poleca o lige nizej.

    Regards from Sydney
    Dexter

  25. Powrót do góry    #70
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    A dla mnie kandydatem nr 1 do spadku jest Stal Rzeszów. Jedyny pewny zawodnik to Nicki Pedersen. Dalej jednak pozostaje już tylko wiara w to, że Nicholls się odrodzi, że Dobrucki zastąpi Chrzanowskiego, że Watt, czy Messing będą cokolwiek warci.

    Co do Falubazu. Rewelacji nie będzie. Faktycznie my też liczymy na wzrost formy niektórych zawodników, albo tez eksplozję talentu Lindgrena. Szwed jednak po przegranym starcie (co niemal notorycznie mu się przytrafiało) nie będzie miał przed sobą Knappa, Bajerskiego czy im podobnych, tylko świetnych zawodników, na doskonałym sprzęcie. Protasiewicz, Walasek, Lindgren, Iversen, Hamill? to jednak lepszy skład niż Pedersen, Nicholls, Dobrucki, Rempała i Kuciapa.

    Żużel to jednak sport bardzo nieprzewidywalny. Są kontuzje, są niespodziewane obniżki formy, są objawienia. Dlatego też dziwię się, że już dzisiaj niektórzy są tak pewni swoich racji. A jeszcze kilku zawodników pozostało i taki choćby Mark Loram może z Rzeszowa walczącego o utrzymanie (przynajmniej według mnie) zrobić ekipę bardzo nieobliczalną.

    Dzisiaj 1 grudnia, niebawem pojawi się lista transferowa, a wszystko już niemal jasne...;)

    Pozdrawiam


  26. Powrót do góry    #71
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    1.Toruń 2.Wrocław 3.Częstochowa 4.Leszno 5.Tarnów 6.Zielona Góra 7.Rzeszów 8.Bydgoszcz
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  27. Powrót do góry    #72
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    09-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Falubaz:
    Walasek
    Suchecki
    Lindgren
    Iversen
    Protasiewicz
    Zengota
    Woelbert

    Stal:
    Pedersen
    Watt
    Dobrucki
    Kuciapa
    Nicholls
    Les
    Messing

    Nie zanosi sie juz na jakies wielkie zmiany w skladach. Jak dla mnie to Rzeszow ma w takim zestawieniu tylko przewage w Pedersenie. Lindgren i Iversen to profesjonalni zuzlowcy, z olbrzymim zapleczem sprzetowym. Mysle, ze sa na papierze o wiele mocniejsi od Dobruckiego i Kuciapy. Watt w I lidze nie radzil sobie w ogole, a Suchecki grzal tam rowno wszystkich. Porownywanie PePe i Nichollsa w lidze polskiej nie ma sensu. W juniorach tez przewaga po stronie ZG (tylko nie piszcie o kompromitacji ZG w Rzeszowie na MDMP).

    Wszystko jednak okaze sie na torze. Wystarczy, ze Rzeszow czy Zielona zrobi taki tor jak w zeszlym roku na meczach z Tarnowem/Ostrowem i bedzie po zawodach :)

  28. Powrót do góry    #73
    Użytkownik
    Dołączył
    15-09-2006
    Postów
    117
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Leszno
    2. Wrocław
    3. Toruń
    4. Częstochowa
    5. Zielona Góra
    6. Tarnów
    7. Bydgoszcz
    8. Rzeszów

    Zastanawia mnie to na jakiej podstawie wszyscy dają medal Tarnowowi i to zwykle złoty????

    Mają 3 liderów i to wcale nie 100%-owych. Brak jakiejkolwiek drugiej linii i brak jakiejkolwiek szansy na punkty juniorów.

    Tylko nie piszcie, że Jacek Gollob się odrodzi albo, że Zieliński będzie drugim Ząbikiem.

    Bardzo zbliżony skład miał w zaszłym roku Rzeszów:
    Holta-Holta
    Gollob-Pedersen
    Kołodziej-Chrzanowski
    Oni mieli nawet lepszych juniorów a nic nie zdziałali

    Pozdrawiam

  29. Powrót do góry    #74
    Zaawansowany Awatar damianos81
    Dołączył
    10-05-2005
    Postów
    1,907
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 80 w 48 postach
    Miło jestem zaskoczony ze stawia się mój ukochany klub w roli faworyta DMP. Uważam ze jest to troszkę na wyrost. Praktycznie mamy 2 pewniaków Adams ,Hampel i na tym koniec. K.K. nie jest żadnym liderem. Baliński, K.K druga linia, Miskowiak?? I juniorzy także duży znak?? Co nie zmienia faktu ze o medal zawalczymy

    1.U.Tarnw
    2.Wts
    3.U.Leszno
    4.Ckm
    5.Torun
    6.Falubaz
    7.P.Bydgoszcz
    8.S.Rzeszow

  30. Powrót do góry    #75
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Baliński, K.K druga linia
    Rozumiem, że jesteście po różnych wydarzeniach z przeszłości, ostrożni w typowianiach, ale jeżeli Baliński i Kasprzak są drugą linią, to naprawdę macie ją najlepszą w lidze. Obaj uzyskali średnią niemal 2.0, a to chyba nie stawia ich na równi z drugą linią Wrocławia, Tarnowa, Torunia czy kogoś innego? Wiele będzie jednak zależało od Miśkowiaka i juniorów. Jeżeli pojadą choćby przyzwoicie, Unie stać na wszystko... I nie ukrywam, że trzymam kciuki za finał WTS - Unia Leszno.:)

    Szkoda tylko Dobruckiego.

  31. Powrót do góry    #76
    Użytkownik
    Dołączył
    05-08-2006
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Miom zdaniem będzie tak:
    1.Toruń - silny, wyrównany skład.Praktycznie brak słabych punktów. Kazdy z zawodników jest w stanie zrobic w meczu 10 pkt czy to u siebie czy na wyjezdzie.
    2.Wrocław- pod warunkiem, że Crump i Andersen będą prezentowali to co w poprzedni sezonie.
    3.Leszno - wzmocnienie Hampelem, powrót do formy z 2005r Kasprzaka, pewny Adams. To gwarantuje walkę o medale. W końcu...
    4. Częstochowa - Lindbaeck nie bedzie raczej w stanie zastąpic Sullivana. Z drugiej jednak strony jest to zawodnik nieobliczalny. Niejednokrotnie jego dyspozycja będzie miała duże znaczenie w meczach na wyjeździe(m.in z Bydgoszcza, Rzeszowem czy Zielona Góra)
    5. Tarnów- Trójka liderów bedacyh w stanie robic min 35 pkt w meczu. Niezwykle wazna postawa drugiej lini. Ten zespół jest w stanie walczyc nawet o złoto.
    6. Zielona Góra - Ciekawy skład. Moga namieszac :) Lindgren- jak mowią: przyszły IMS. Wg mnie od pierwszych meczy stanie się liderem tej drużyny. Niezwykle obiecujący zawodnik.
    7.Rzeszów- jedyny pewny punkt to Pedersen. Walka o utrzymanie.
    8.Bydgoszcz - tu podobnie jak w Rzeszowie tyle tylko, że w Bydgoszczy poza Jonssonem to nie ma nikogo kto mógłby zagwarantować zdobycie nawet u siebie 8-9 pkt. No chyba że Emil zacznie robić komplety a Okoń przeżyje metamorfoze...

  32. Powrót do góry    #77
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2006
    Postów
    234
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jedno jest pewne w sezonie 2007 Ekstraliga jak i 1 liga beda bardzooo ciekawe. Niema "druzyny" ktora z urzedu byłaby skazana na degradacje(patrz. Rybnik 2006)

    Według mnie patrzac na składy obecne składy "moze" to wygladac tak:

    1.Atlas Wrocław
    2.Cos tam Toruń
    3.Unia Tarnów
    4.Unia Leszno
    5.Wlokniarz Czestochowa
    6.Polonia Bydgoszcz
    Zkz Zielona Góra
    Stal Rzeszów

    3 ostanie druzyny prezentuja podobny poziom i odstaja od 5 pozostałych. Miedzy nimi rozegra sie walka o utrzymanie.
    Ale to wszystko zweryfikuje tor....
    Tyle.pzdr

  33. Powrót do góry    #78
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Sezon będzie fantastyczny. Jestem pewien, że nikt z przodu nie odskoczy (jak WTS w tym roku), czy nikt z tyłu nie będzie miał jakichś wielkich strat (jak Rybnik). A tu już daje powody do zadowolenia.

    A popatrzmy na taki Włókniarz Częstochowa. Hancock, Ułamek, Richardson, Lindbaeck, Dryml. Potraficie dzisiaj powiedzieć, który z nich jak się spisze? Greg może mieć taki sezon jak ten, a może mieć jak poprzedni. Sebastian jeździł w tym roku bardzo dobrze i raczej coś koło tego pojedzie. Raczej.:) Lee pewnie będzie solidną drugą linią, a może wystrzeli? Antonio to już zupełnie. Na arenie światowej to drugi Lindgren (a nawet lepszy jest), którego w Zielonej Górze kreują na doskonałego żużlowca. Dlaczego więc Linbaeck miał by być słabszy? Już nieco okrzepł, choć wyniki w naszej lidze do tej pory miewał mizerne. Jak będzie w 2007? A Lukas Dryml? Może być zawodnik na średnią 2.0 a może być na 1.0. Ktoś umie dzisiaj przewidzieć?

    I taka właśnie będzie liga żużlowa w przyszłym sezonie. Każdy będzie mógł wygrać z każdym. A może się mylę?:)

  34. Powrót do góry    #79
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,421
    Kliknij i podziękuj
    266
    Podziękowania: 54 w 43 postach

    Spokojnie to tylko sport ktoś musi spasć z ligi :)

    Ale zabawne jest tutaj te całe typowanie, Pan Dominik Janusz piszacy kiedyś dla PZ robi sobie jaja.Jakim sposobem można porównać tych wynalazków pani Płótorakowej do Frediego pisanie o tym że Feredi będzie miał problemy w zdobywaniu punktów w ekstraklasie jest dla mnie kpiną Przepraszam a skim on jezdził w lidze szwedzkiej jak nie z "Rudym" Jaguśiem czy Nikim Pedersenem dla mnie elitserien jest bardzo porównywalna do naszej najwyższej klasy rozgrywkowej Rok temu wszyscy pisali w podobnym wątku że Ostrów wygra 1 lige w cuglach bo mają Karlików jak było wszyscy wiemy Walas czy Protas są o 2 klasy lepsi od Kuciapa czy Rempały Ten słaby Zengota podpisał kontrak w Avescie na bank wystąpi przynajmnej w 5 spotkaniach 1 ligi szwedzkiej Jedno ale.... Grziesiu ma za zadanie wygrywać z juniorami z innych klubów Zyge za wczesnie jest porównywać do Kurmana ...



  35. Powrót do góry    #80
    Użytkownik
    Dołączył
    20-11-2006
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dokładnie, brak intelektu ponad wszelką wątpliwość. Nawet matole nie było Cię stać na spłodzenie czegoś od siebie, przepisałeś tylko moje słowa i coś tam skrobnąłeś o gatunku ludzkim do którego Ty z pewnością nie należysz.
    Czy ten Pan to forumowicz czy przypadkowo zbłąkany BANita?*
    Ja ze swojej strony wysunąłem tezę, której obronę rozpocząłem w rozmowie z ciesielem.
    Nie bardzo rozumiem jak bardzo skrzywdził Cię los, że w sposób wyjątkowo zgorzkniały atakujesz innych (nieznanych Ci w ogóle) forumowiczów, ale przekonany jestem, że wypada mi Cię żałować i Ci wybaczyć. Z Twojej strony nie padł ani jeden argument na zadany temat. ANI JEDEN. Nie stać Cię na próbę dyskusji? Obrażając innych dowartościowujesz siebie?

    Podtrzymuję przedstawione wcześniej zdanie, że niejaki Zengota nie poradzi sobie na torach ekstraligi co wnioskuję po obserwacji jego nerwowego stylu jazdy i nieskutecznych próbach zaistnienia w 1 lidze. Obawiam się że szybko dołączy do dłuuugiej listy niespełnionych nadzieji kibiców gryzonia, a sam gryzoń zgodnie z wieloletnią już tradycją ekstraligową wykona taniec ćmy nad świecą by z wielkim hukiem zlecieć do 1 ligi.

    *- do moderatora

  36. Powrót do góry    #81
    Stały bywalec Awatar MICHCIO13
    Dołączył
    24-12-2005
    Postów
    1,204
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 112 w 61 postach
    Patrząc na składu klubów e-ligi widać dwie koncepcje budowania drużyny. Mocni liderzy(UT,UL,Atlas)lub wyrównany skład (CKM,Toruń,ZKŻ). Która koncepcja jest lepsza? ... czas pokaże.

    Tarnów:
    Tomek już nie ten sam, Holta też jakoś przygasł. Pytanie czy młody Kołodziej poderwie do walki wyblakłe gwiazdy? Czy Rempała będzie solidnie punktował? Dużo tych niewiadomych.

    Wrocław:
    Crump i Andersen raczej nie powtórzą sezonu '06. Jeśli solidnie zaczną punktować Bierre, Klindt i Świderski to WTS stać będzie nawet na złoto. Osobiście uważam, że za bardzo będzie odczuwalny brak trzeciego lidera i wspomniana trójka nie poradzi sobie z tym zadaniem.

    Rzeszów:
    Pedersen, długo nic, Nicholls, Dobrucki. O reszcie zawodników nie ma sensu wspominać. Ciężka walka o utrzymanie.

    Częstochowa:
    Hancock i Ułamek jeśli utrzymają swój poziom, a ważne punkty będą dorzucać Dryml,Drabik i Richardson(odbije się od dna) to może być ciekawie. O Lindbaecka zbytnio bym się nie martwił bo po tym co pokazał w innych ligach i GP widać, że cały czas się rozwija co przekłada się na osiągane rezultaty.

    Bydgoszcz:
    Jonsson i talent Sajfutdinowa może niewystarczyć na obronę e-ligi. Średni u siebie, słabi na wyjazdach. Pytanie ile zdołają uciułać punktów na własnym stadionie i czy to wystarczy?

    Leszno:
    Wzmocnieni Hampelem mogą namieszać. Pewnie jak zwykle skończy się na tym, że będzie z dużej chmury mały deszcz.
    Kasprzak(rozmienia swój talent na drobne), Baliński(czy wyrózni się czymś więcej poza ostrą jazdą) i Miśkowiak(czy się odrodzi?) nie są liderami(pewniakami) i pewnie nigdy nimi nie będą. Przy słabszej postwie seniorów medal może zagwarantować Pavlic. Czy spełni się w końcu sen byków?

    Zielona Góra:
    Czy w końcu przełamią kompleks e-ligi? Bardzo ciekawy skład.
    Walasek, Iversen i Lindgren mogą zagwarantować widowiskowość, ale czy będzie mieć to przełożenie na punkty to czas pokaże. Jeśli wspomnia trójka zrobi swoje,a ważne punkty będzie przywoził Protasiewicz(ma coś do udowodnienia) to mogą popsuć szyki teoretycznie lepszym drużynom.

    Toruń:
    Mocny skład bez zdecydowanego lidera. Zaleta to czy wada czas pokaże. Moim zdaniem największą wadą jest brak zawodnika, który by poderwał drużynę na torze i w parkingu. Najlepszy obecnie junior w kraju i solidni seniorzy. Pewnie zdobędą medal, ale czy złoty?

    Za dużo niewiadomych aby wskazać zdecydowanego lidera do złota. Kilka pierwszych kolejek rozwieje wątpliwości.

  37. Powrót do góry    #82
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2004
    Postów
    364
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 16 w 8 postach
    ja najbardzjiej sie ciesze ze bedzie to liga bardzo wyrownana i tak naprawde ciezko mi wytypowac kto zdobedzie mistrzostwo.



  38. Powrót do góry    #83
    Użytkownik
    Dołączył
    13-05-2004
    Postów
    380
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niewiem czemu wszyscy jako jednego z super trojki pewniakow w Tarnowie podaja Kolodzieja. Gosc fakt jest super, swietnie sie rozwija, ale nie sadze zeby to byla jakas mega maszynka do trzepania 12-13pkt co mecz. Wiadomo ze ponizej poziomy 6pkt na 5biegow nie zejdzie ale nie widze tego tak jak 90% uzytkownikow forum. Maszynka to on bedzie za sezon-dwa.

    Zeby nie bylo offtopicowo.

    1.Torun - Sulli, Jaga, Zagar, Dryml, Zabik, Miedzinski, Kosciecha
    2.Leszno - Adams, Hampel, K.K, Balli
    3.Tarnow - Golloby, Holta, Kolodziej
    4.Wroclaw - Crump, Andersen, Bjerre, Swiderskie
    5.Czewa - Ulomek, Toninho, Drabson, Richardsson
    6.Zielona - Walas, 100% Krzyzak, Fredrik, magia
    7.Bydgoszcz - Adrenalina ,Buczek, Emil, Okon, Stachu
    8.Rzeszow - Pedersen, Dobrucki, Kuciapa?

    edit//bez przesady.

  39. Powrót do góry    #84
    Użytkownik
    Dołączył
    31-05-2006
    Postów
    347
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niewiem czemu wszyscy jako jednego z super trojki pewniakow w Tarnowie podaja Kolodzieja. Gosc fakt jest super, swietnie sie rozwija, ale nie sadze zeby to byla jakas mega maszynka do trzepania 12-13pkt co mecz. Wiadomo ze ponizej poziomy 6pkt na 5biegow nie zejdzie ale nie widze tego tak jak 90% uzytkownikow forum. Maszynka to on bedzie za sezon-dwa.


    EKSTRALIGA - Janusz Kołodziej

    24.09.2006 UNIA T - POLONIA
    J.Kołodziej 9+2 (2,2*,2,2*,1) wynik 47-43
    15.09.2006 ZŁOMREX - UNIA T
    J.Kołodziej 5 (1,2,0,2,u,0) wynik 60-29
    10.09.2006 UNIA T - WTS
    J.Kołodziej 12 (2,0,3,2,2,3) wynik 41-49
    27.08.2006 WTS - UNIA T
    J.Kołodziej 1 (1,-,-,-) wynik 64-26
    30.07.2006 UNIA T - UNIA L
    J.Kołodziej 9+1 (3,2*,d2,3,1) wynik 51-39
    14.07.2006 MARMA RZ - UNIA T
    J.Kołodziej 1 (0,1) wynik 71-18
    02.07.2006 UNIA T - POLONIA
    J.Kołodziej 14+2 (2*,2,3,3,2*,2) wynik 47-43
    25.06.2006 WTS - UNIA T
    J.Kołodziej 7+2 (0,1*,3,2*,1,w) wynik 61-29
    21.05.2006 UNIA T - RKM
    J.Kołodziej 11 (3,2,3,3) wynik 48-42
    07.05.2006 KS TORUŃ - UNIA T
    J.Kołodziej 1 (0,1,0,0,0) wynik 57-33
    03.05.2006 UNIA T - ZŁOMREX
    J.Kołodziej 13 (3,3,3,3,1) wynik 55-35
    30.04.2006 UNIA T - WTS
    J.Kołodziej 12+1 (3,3,3,2*,1) wynik 50-40
    23.04.2006 POLONIA - UNIA T
    J.Kołodziej 14 (3,2,3,3,3) wynik 44-46
    17.04.2006 UNIA T - MARMA RZ
    J.Kołodziej 13 (3,3,2,2,3) wynik 53-37
    09.04.2006 UNIA L - UNIA T
    J.Kołodziej 12 (2,3,3,2,2) wynik 43-41


    a ja nie dokońca bym się zgodził :P na 15 meczy 5 meczy poniżej 10 pkt:
    Toruń ( 1pkt ) - wiadomo jak było 1 wpadka w sezonie
    Rzeszów(1pkt ) - tam nikt od nas nie pojechał:P
    słabszy mecz z Czewą (5 pkt )
    Wrocław (1pkt - 1 bieg )

    poza tymi spotkaniami jak na moje oko Janusz naprawdę dobrze wszedł w wiek seniora - a wyniki mogłyby być lepsze gdyby nie kontuzje ( tu jest niewiadoma bo wcale nie musiałby być lepsze )

    jak widać Kołdiego stać na robienie ten 12-13 co mecz :)
    wszystko zweryfikuje sezon

    a co do typowania to hmmm

    1. niepewnie choć coraz bardziej skłaniam się w strone Torunia
    2,3,4,5 - Tarnów , Wrocław , Czewa , Leszno (kolejność przypadkowa)
    6,7,8 - Zielonka , Bydgoszcz , Rzeszów (kolejność również przypadkowa )

    tak moim zdaniem

  40. Powrót do góry    #85
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    1-6 tutaj moze sie zdarzyc sie wszystko. ulozylem alfabetycznie bo sklady moim zdaniem sa bardzo wyrownane - kazda z tych druzyn powalczy.

    typuje bez "mojego" miasta czyli leszna

    stawiam ze czerwona altarnia ligi bedzie bydgoszcz "wzmocniona" stachem i dolarem ;]

    mocno z nia bedzie bil sie rzeszow o to "zaszczytne" miano...

    co do pierwszych 6 miejsc (tutaj widze tez "swoja" unie) mysle ze zdarzyc moze sie wszystko.

    torun wydaje sie meic sklad bez dziur - jednak jak pojdzie im na wyjazdach?

    wroclaw sie oslabil... mysle ze troche spuszcza z tonu - chcoiaz polewaczkowy pewnie cos wymysli ;p :>

    dla mnie najwieksza niewiadoma jest tarnow - ktory natomiast pozyskal holte. mysle ze zacznie on punktowac bardzo przyzwoicie... jednak mimo wszystko brak tam ejszcze ejdnego ridera ktory wprowadzilby ich bankowo na pudlo.

    mam nadzieje ze wyzej niz zakladam beda falubazy...
    jednak przydali by sie lepsi obcokrajowcy i zapchanie dziur w skladzie. jednak mysle ze ebdzie to solidna druzyna ktora sporo namiesza.

    mieszane uczucia mam co do medalikow;p moim zdaniem brak suliego zawazy na sile tej druzyny. drabikowi latka leca ;] jak obco wszyscy wspolnie zapunktuja solidnie to druzyna ta bedzie wysoko... jesli nie to moze byc kiepsko. bo poza kolgejtem kto?

    1.Torun
    2-3.Wroclaw
    2-3.Tarnow
    4-5.Zielona
    4-5.Czestochowa

    6.Rzeszow
    7.Bydgoszcz

  41. Powrót do góry    #86
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,320
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach

    Podtrzymuję przedstawione wcześniej zdanie, że niejaki Zengota nie poradzi sobie na torach ekstraligi co wnioskuję po obserwacji jego nerwowego stylu jazdy i nieskutecznych próbach zaistnienia w 1 lidze. Obawiam się że szybko dołączy do dłuuugiej listy niespełnionych nadzieji kibiców gryzonia, a sam gryzoń zgodnie z wieloletnią już tradycją ekstraligową wykona taniec ćmy nad świecą by z wielkim hukiem zlecieć do 1 ligi.

    Dyskusja nt zielonogórskich juniorów zbacza wyraźnie na tory typu: ja mówię że pojadą, a ja że nie pojadą, a jednak bedą dobrzy - nie, nie będą i takie pier*dolenie w kółko macieja.

    My mamy swoje zdanie oparte na kilkuletniej obserwacji sportowego rozoju tego zawodnika, Ty masz swoje. Nie przekonasz nas, i z tego co widzę my nie przekonamy Ciebie.
    Jedyne co nam pozostaje to zapamiętać tę rozmowę i ewentualnie za jakieś pół roku ją odkurzyć.

    Ktoś z nas powie "a nie mówiłem"

    To samo co juniorów tyczy się Falubazu - pożyjemy zobaczymy

  42. Powrót do góry    #87
    Początkujący
    Dołączył
    31-12-2005
    Postów
    45
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No cóż, taka troche zabawa, ale można sprobować.
    1.Toruń
    2.Leszno
    3.Wrocek
    4.Tarnów
    5.Czewa
    6.Rzeszow
    7.Zielonka
    8.Bydgoszcz
    Z tym, że trzy ostatnie ekipy trudno ustawić bo mają podobną siłe razenia. Toruń wg mnie w skladzie jagus/miedziak/sulli/kosiecha/zagar/ząbik nie ma zadnego slabego punktu i ten mocny wyrownany sklad moze okazac sie kluczem do mistrzostwa.

  43. Powrót do góry    #88
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    i dobrze

    I dobrze, że Falubaz wszyscy ustawiają po za faworytami, widać że jesteśmy jakby nie do konca zdefiniowani na co nas stać .

    Na pierwszy rzut oka, najsłabszy jest Rzeszów .
    Dla mnie nazwisko Watt w e-lidze to dramat . Nie wiem dlaczego nie Słaboń, jakiś Gapiński wypożyczony np on jest na drugą linię wręcz idealny .

    Potem jest podgrupka do której wchodzą Bydgoszcz, Zielona Góra i ... Częstochowa .
    Oczywiście, że transfery Częstochowy podobają mi się i lekko zazdroszczę Lindbaecka, ale ... każdemu zdarzają się wpadki, dlatego jakiś pewniaków oprócz Ułamka i Hancocka więcej nie dostrzegam i z Częstochową walkę nawiże na pewno Zielona Góra (wreszcie?!), bo Bydgoszcz na wyjeżdzie naprawdę nie ma kim przy***** .
    Po za tym odszedł z klubu facet od silników, set-upu, myślę o Protasie który swoją wiedzę tunignową teraz będzie starał się zaszczepić Zielonej Górze i jej juniorom. Przecież Sajfudinow z Tomkiem Gollobem musiał na czymś szybkim wygrać, wiele tam ręki Protasiewiczów, że na swoim torze Polonia była wzorowo spasowana .

    Potem jest Favoritengrupe .

    Z wrodzonej niechęci do Tarnowa (dwugodzinny pobyt na Greenpoincie NY przelał szalę goryczy) myślę, że Tarnów nie dysponuje w ogóle drugą linią .

    O ile Kołodziej to wprost fenomenalny zawodnik, zdecydowany lider i Tarnowa i całej polskiej ligi, tak już Tomek (co sygnalizuje od dwóch sezonów w Szwecji) nawet w lidze nie jest już Nieomylnym Tomkiem.
    I jemu również będą przytrafiały się słabsze występy, których w poprzenim sezonie było aż nadto .
    Wiadomo, że tarnowski klub nie płacił zawodnikom około pół roku, dlatego nie było motywacji, ale ... jakoś brakuje Tarnowowi wypełniacza, przy kontuzji jednego z 3 liderów walka o utrzymanie . Naprawdę, nie ze złości tylko z kalkulacji . Przecież dwóch zawodników plus Jaca i Ljung nie pociągnie żadnego meczu .

    Oczywiscie, Rune Holta, również porządna marka za porządne pieniądze .
    W połowie sezonu i tak zaczną sie w Tarnowie zaległości i zejdzie powietrze, Tarnów roluje długi z dwóch lat i ja tam przyszłości nie widzę . Może zaczerniam ale ...

    Leszno . Mój faworyt .
    Wiadomo, lubię ten klub, ale nazwiska, nazwiska moi drodzy ! Oni jadą !

    Tu każdy w czwórki Adams, Hampel, Kasprzak, Balon może zrobić komplet w meczu i tyle . Naprawdę, mają wiatr w żagle, perspektywę GP, jakiś mały remoncik stadionu, mięso sprzedaje się świetnie, świnie się tuczą tysiącami w chlewach, funduszy leszczyńskim sponsorom nie zabraknie .

    Jednym słowem są na fali . Po pozyskaniu Hampla mniej widoczne będą słabości Balona w niektórych meczach, bo właśnie Hampel pozowli Unii wygrać na wyjazdach, zobaczycie, że Unia będzie rządzić na wyjazdach . Choc Unia już rok temu jakoś podupadła, przegrali ewidentnie z Tarnowem, słabi byli na swoim torze . Ale ... teraz Czernicki jest :)

    Wrocław .
    Jędrzejak jeszcze tam nie podpisał . Wrocław ma objeżdżonych i solidnych drugoliniowców .
    Crump i Andersen nie wymagają komentarza, super pociągnięcie z Holderem (przyszłość światowego spidłeja).
    A wszystko to przy 5 tys na trybunach . Będą wysoko . Jak zwykle .


    Jak zawsze przyapadki, łut szczęścia, kontuzje wzobgacą sezon o sensacje i rozczarowania .

    Wiadomo, że sezon 2008 i jego okres transferowy będzie szalony jak nigdy dotąd.
    Ostatnio w e-lidze mamy tendencję do wiązania się dobrych zawodników kontraktami dwu a nawet trzy letnimi, powiększenie ligi do 10 zespołów może być bardzo słabo wykonalne, bo brakuje zawodników .
    Nie wiem co będzie ze składami co najmniej 4 zespołów w e-lidze już za rok przy obecnej bryndzy . Znów się zaczną KSMy ...

    W tym sezonie ofiarą sytuacji transferowej została Bydgoszcz, Rzeszów i Zielona Góra którym mimo funduszy nie udało się wzmocnić nikim wartościowym, dodatkowo nie zapominajmy, że Loram, Chrzan, Bjarne, Hlib wybrali pierwszą ligę .
    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

  44. Powrót do góry    #89
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2006
    Postów
    339
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    świnie się tuczą tysiącami w chlewach, funduszy leszczyńskim sponsorom nie zabraknie .
    Nie wiem,moze coś przegapiłes,ale trzy WLKP kluby podpisały umowe z Lechem.I w kazdym klubie ta firma bedzie z pewnoscia najwiekszym sponsorem;).Tak,wiec poki co bardziej pasowałoby jakies wtracenie na temat tego,ze chmielowa zupa schodzi swietnie,a wiec kasy naszym sponsorom nie zabraknie:P.

    Poki co Duda jeszcze nawet nie podpisała umowy sponsorskiej.

    Całe to typowanie miałoby sens gdyby:
    1.Rozpoczeto je po 31 stycznia.
    2.Ocenialibysmy szanse 7 klubów,najzwyczajniej w swiecie pomijajac swoj.:)


  45. Powrót do góry    #90
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    świnie się tuczą tysiącami w chlewach, funduszy leszczyńskim sponsorom nie zabraknie .
    Nie wiem,moze coś przegapiłes,ale trzy WLKP kluby podpisały umowe z Lechem.I w kazdym klubie ta firma bedzie z pewnoscia najwiekszym sponsorem;).Tak,wiec poki co bardziej pasowałoby jakies wtracenie na temat tego,ze chmielowa zupa schodzi swietnie,a wiec kasy naszym sponsorom nie zabraknie:P.

    Poki co Duda jeszcze nawet nie podpisała umowy sponsorskiej.

    Całe to typowanie miałoby sens gdyby:
    1.Rozpoczeto je po 31 stycznia.
    2.Ocenialibysmy szanse 7 klubów,najzwyczajniej w swiecie pomijajac swoj.:)
    Może w Poznaniu to "piwko" robi wrażenie, tudzież w Gnieżnie, ale chyba nie chcesz powiedzieć, że Lech jest sponsorem Unii Leszno. Sponsorami Unii są firmy mięsne, dodajmy potentaci na rynku wieprzowiny w tej części Europy .
    Mowa o Dudzie, Salusie, Agromixie .

    Na nich opiera się leszczyński budżet i dobrze, póki co Wlkp Krzemową Doliną nie jest, a raczej Fleisch Doliną, czego oczywiście gratuluję i nieśmiało zazdroszczę, że naszego Balcerzaka (największy w Lubuskim) wykupili Niemcy .

    Gdyby nie sponsoring Dwarakowskiego i klubu i Hampla, to nie byłoby dzisiejszego składu Unii, i nawet uśmiechając się emotikonem nie umniejszaj roli jaką odgrywają właśnie ww firmy w budżecie Leszna . I za to należy się im (właścicielom) szacunek od was kibiców .


    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •