Pokaż wyniki od 1 do 32 z 32

Wątek: Stowarzyszenie Żużlowe Victoria Piła - próba ratowania żużla w mieście!

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-08-2004
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście

    Stowarzyszenie Żużlowe Victoria Piła - próba ratowania żużla w mieście!

    w obliczu slabych wynikow i decyzji o niewystartowaniu w rozgrywkach o DMP 2 ligi w sezonie 2007 kibice pilscy postanowili zalozyc nowe stowarzyszenie o nazwie Victoria.Jako ze nie mozna bylo skorzystac z obecnej nazwy Polonia zostala zrobiona ankieta wsrod najbardziej wiernych i oddanych kibicow na pilskim forum na nowa nazwe.Wsrod nazw byly do wyboru te starsze sprzed ponad cwierc wieku a wiec Wlokniarz,Unia czy Kolejarz oraz propozycje wlasne.I wlasnie uznano ze nazwa Victoria bedzie najlepsza opcja co do nowego Stowarzyszenia.Inicjatorem i pomyslodawca powolania nowego stowarzyszenia jest Maciej Witt (popularny Wicior).Sa juz pierwsze efekty dzialania nowego stowarzyszenia (narazie powolane ale wkrotce zarejestrowane!) a wiec jest przychylnosc wladz miasta,okolicznych sponsorow ktorzy nie maja zamiaru sponsorowac produktu pod nazwa PKZ Polonia Pila (spalone nazwiska prezesa Bednarka czy Janusza Michaelisa).Wiadomo juz ze ligi w sezonie 2007 nie bedzie ale za to odbedzie sie kilka turniejow z niezlymi zawodnikami ktorzy mogli by wystartowac w Victorii w sezonie 2008.

    co wiecej wiadomo rowniez ze mechanikiem bedzie Leszek Stefankiewicz a "trenerem" Andrzej Maroszek (trener ekipy z Grudziadza ale bedzie prowadzil 2 razy w tygodniu szkolke w Pile)

    sa juz niestety rowniez pierwsze dzialania destrukcyjne dzialaczy PKZ Polonia na nowe stowarzyszenie w postaci zastraszania mlodych chlopakow (narazie nie wiadomo w jaki sposob) ale miejmy nadzieje ze to juz niedlugo potrwa i nowe stowarzyszenie ruszy pelna para

    post z forum pilskiego zalozyciela Wiciora (Macieja-a Witta)

    "Nie jestem narazie prezesem zostal powolony klub do zycia ale narazie czekamy na rejestracie i pozniej bedzie dopiero zarzad i wybrany prezes narazie to tylko przydomek ale prawdopodobnie tak bedzie :) Perspektywa na 2-3 lata to liga, my juz chcemy w roku 2008 ruszyc z liga ale to wszystko bedzie zalezalo od przyszlego roku jak wspolpraca ze sponsorami i KIBICAMI bedzie sie ukladac!! Bo powiem szczerze ze duzo zalezy od WAS kibicow!!

    Kazda zlotowka jest wazna a budzet na 2 lige musi byc odpowiedni abysmy przynajmniej u siebie wygrywali mecze! Jak narazie myslimy o przyszlym roku i planie rozwoju na nastepne lata sezon 2007 jest sezonem nauki i rozpoznania czy faktycznie w Pile jest potrzebny zuzel!! "

    a wiec zaczyna sie odbudowa pilskiego zuzla....



  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-07-2003
    Postów
    2,081
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Wielkie brawa dla chlopaków z Piły za ten krok! Życzę powodzenia i wytrwałości w ratowaniu pilskiego żużla!

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    20-11-2006
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "narazie" to ja cienko widzę

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik Awatar gks-falubaz-sparta
    Dołączył
    09-07-2003
    Postów
    495
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    "narazie" to ja cienko widzę
    co to za bystry "pan" ? w wątku gksu sieje ferment nie wiem po co. Pisze by pisać. Tu pomimo bardziej szczytnej incijatywy, którą należy chwalić znowu dodał swoje jakże mądre 3 grosze

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec Awatar Mihodator
    Dołączył
    10-04-2006
    Postów
    858
    Kliknij i podziękuj
    70
    Podziękowania: 53 w 30 postach
    DAWAJTA RADE CHŁOPAKI!!!

    Szacuneczek za wytrwałośc w działaniach! oby wam sie udało i mam nadzieje że kiedyś sie spotkamy na stadionie na dobrych zawodach! ;)

    TRZYMAM KCIUKI!!!

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Idea szczytna i pomysł ciekawy. Aż się łezka w oku kręci gdy przypomni się czasy Hansa, Małego i Mistrza Polski w Pile. Widać, że wiecie w czym tkwi problem, macie jasno określony plan a także wsparcie a to bardzo ważne. Mam nadzieje że Piła odradzi się niczym Poznań i będzie to kolejny pewny i prężny ośrodek żuzlowy w Polsce. Powodzenia.
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,318
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Chyba w takich momentach nie ma Kibca, który nie trzymałby kciuków za pilski żużel. Tym bardziej, że jest to inicjatywa oddolna, czyli jest parcie na żużel - a to najważniejsze. Ponadto są też chętni sponsorzy, więc nie powinno być najgorzej. Mam nadzieję, że już w 2008 w Pile zaryczą motory.


    Ps. Ale swoją drogą rzeczywiście "prezes" mógłby popracować nad ortografią i interpunkcją

  8. Powrót do góry    #8
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Wicior napisał:

    Logo Victorii Piła

    Założyciele Sotwarzyszenia Żużlowego VICTORIA Piła ogłaszaja konkurs na logo nowego stowarzyszenia!!

    Gotowe prace mozna przesylac na adres szvictoria@o2.pl

    Konkurs potrwa do 6 grudnia!!

    Serdecznie zapraszamy do brania udzialu w konkursie!!
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-02-2004
    Postów
    859
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 52 w 40 postach
    a ja mam pytanie z innej beczki? czy wobec bardzo trudnych chwil w pilskim zuzlu odbedzie sie w tym roku coroczny turniej gwiazdkowy? dzieki z gory za odp!

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    20-11-2006
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    szvictoria@o2.pl
    Domena o2 nie wzbudza szczególnego zaufania potencjalnych sponsorów.
    To taka dobra rada dla nowopowstałego stowarzyszenia.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    489
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Brawo!

    Brawo dla tych którym ten klub nie jest obojętny,naprawdę brawo! Ja zawsze dażyłem was ogromną sympatią i gdy "moja" Unia jeździła w 2 lidze to wam kibicowałem w każdym pojedynku. Mój pierwszy kupiony tygodnik żużlwy na głownej stronie miał bodajże "Dobruckiego" w waszym plastronie. Walczcie i nie poddawajcie a doczekacie się jeszcze tłustych lat w waszym miescie!

    Serdecznośći...

    Unia Tarnów

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2006
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tusipect pisze że cieńko widzi... Chłopie, jak słabo widzisz to idź do okulisty albo kup se okularki na bazarze!hehe

    Co nas interesują Twoje problemy z widzeniem...?!hehe!


    NIECH ŻYJE VICTORIA PIŁA!


    V I C T O R I A P I Ł A!
    E
    N
    I

    V
    I
    D
    I


    V
    I
    C
    I

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2006
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak już wcześniej napisano na tym forum, w ostatnich dniach w Pile powstał nowy klub żużlowy SŻ VICTORIA PIŁA, na czele którego stanął wielki entuzjasta speedwaya Maciej Witt.


    Nadrzędnym celem nowego klubu jest ratowanie i odbudowa pilskiego speedwaya. Działacze nowego klubu zatrudnili już trenera oraz mechanika i prowadzą obecnie zaawansowane rozmowy ze sponsorami. Dopiero co powstały nowy klub zaskarbił już sobie przychylność kibiców, pilskiego środowiska biznesu, a także mediów które szeroko i entuzjastycznie komentują powstanie nowego klubu żużlowego. Działacze Victorii Piła planują w przyszłym roku prowadzić zajęcia z młodymi adeptami sportu żużlowego i organizować turnieje indywidualne z czołówką polskich jeźdźców a jednocześnie systematycznie tworzyć fundamenty pod budowe profesjonalnego i funkcjonującego na zdrowych zasadach klubu żużlowego, który w 2008 roku ma zostać zgłoszony do rozgrywek ligowych.

    Już w maju przyszłego roku działacze Victorii planują zorganizować turniej indywidualny w doborowej stawce czołowych polskich żużlowców. Na turniej ten działacze szykują wielką niespodzianke dla pilskich fanów żużla i chcą sprowadzić w roli gościa honorowego legende pilskiego speedwaya, jednego z największych żużlowców w historii, wieloletniego lidera pilskiego klubu i idola pilskich kibiców.


    OBECNIE DZIAŁACZE VICTORII PIŁA ZAŁATWIAJĄ SPRAWY ZWIĄZANE ZE STADIONEM PRZY ULICY BYDGOSKIEJ I DOSTĘPEM NOWEGO KLUBU DO TEGO OBIEKTU. STADION PRZY UL.BYDGOSKIEJ W PILE NALEŻY DO MIASTA. DO KOŃCA TEGO ROKU OBIEKT DZIERŻAWI POLONIA, POTEM MIASTO MA OGŁOSIĆ NOWY KONKURS NA JEGO UŻYTKOWANIE. DZIAŁACZE VICTORII ROZMAWIALI JUŻ Z PREZYDENTEM KOSMATKĄ I ZGŁOSILI MU CHĘĆ PRZEJĘCIA STADIONU.


    DZIAŁACZE VICTORII PIŁA POTRZEBUJĄ JEDNAK W TEJ SPRAWIE WSPARCIA PILSKICH KIBICOW SPEEDWAYA. DLATEGO NAJWIERNIEJSI FANI PILSKIEGO ŻUŻLA PRZYGOTOWALI PISEMNĄ PETYCJE DO WŁADZ MIASTA W KTÓREJ ZWRACAJĄ SIĘ Z PROŚBĄ O UDOSTEPNIENIE I WYDZIERŻAWIENIE VICTORII PIŁA TORU I STADIONU PRZY ULICY BYDGOSKIEJ W PILE. W NAJBLIŻSZYCH DNIACH NAJWIERNIEJSI PILSCY FANI CZARNEGO SPORTU BĘDĄ ZBIERAĆ PODPISY POD TĄ PETYCJĄ. PO ZAKOŃCZENIU ZBIÓRKI PODPISÓW PETYCJA ZOSTANIE PRZEKAZANA WŁADZOM MIASTA WRAZ Z ZEBRANYMI PODPISAMI.


    W DNIU 07.12.06 , O GODZINIE 17.30 W BYŁEJ RESTAURACJI CECHOWA PRZY ULICY BYDGOSKIEJ ODBĘDZIE SIĘ OFICJALNE SPOTKANIE DZIAŁACZY I ZAŁOŻYCIELI NOWEGO KLUBU Z PILSKIMI KIBICAMI ŻUŻLA. NA SPOTKANIU TYM PRZEDSTAWIENI ZOSTANĄ DZIAŁACZE VICTORII, ORAZ SCZCZEGÓŁOWE ZAMIERZENIA I PLANY VICTORII PIŁA NA NAJBLIŻSZY CZAS. ZAPREZENTOWANE ZOSTANIE RÓWNIEŻ LOGO NOWEGO KLUBU.


    PODCZAS TEGO SPOTKANIA BĘDĄ RÓWNIEŻ ZBIERANE PODPISY POD PETYCJĄ DO WŁADZ MIASTA W SPRAWIE O WYDIERŻAWIENIE STADIONU PRZY ULICY BYDGOSKIEJ DZIAŁACZOM VICTORII PIŁA.

    ZAPRASZAMY WSZYSTKICH FANÓW PILSKIEGO ŻUŻLA I NIE TYLKO DO PRZYJŚCIA NA TO SPOTKANIE I ZŁOŻENIE SWOICH PODPISÓW POD PETYCJĄ POPIERAJĄCĄ DZIAŁANIA VICTORII!


    W PILSKIM ŻUŻLU ZACZYNA SIĘ NOWA ERA… STOWARZYSENIE ŻUŻLOWE VICTORIA PIŁA STANOWI SZANSE NA ODBUDOWE PILSKIEGO SPEEDWAYA I POWRÓT DO CZASÓW JEGO ŚWIETNOŚCI…


    VICTORIA PIŁA JEST WIELKĄ SZANSĄ DLA PILSKIEGO ŻUŻLA… SZANSĄ KTÓREJ NIE MOŻEMY PRZEGAPIĆ I ZMARNOWAĆ BO NASTĘPNA MOŻE SIĘ JUŻ DŁUGO NIE POWTÓRZYĆ…

    JEŚLI ZALEŻY CI NA PILSKIM ŻUŻLU I CHCESZ BY SIE ZNOWU ODRODZIŁ… JEŚLI CHCESZ WIELKIEGO ŻUŻLA W PILE PRZYJDŻ W CZWARTEK 07.12.06 DO BYŁEJ RESTAURACJI CECHOWA NA GODZ. 17.30 NA SPOTKANIE Z DZIAŁACZAMI NOWEGO KLUBU, DOWIEDZ SIĘ SZCZEGÓŁÓW NA JEGO TEMAT I ZŁÓŻ SWÓJ PODPIS POD PETYCJĄ!

    ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH FANÓW ŻUŻLA W PILE!

    JEŚLI POPIERASZ IDEE NOWEGO KLUBU PRZYJDŹ ZŁOŻYĆ SWÓJ PODPIS POD NASZĄ PETYCJĄ! KAŻDY PODPIS JEST TU NA WAGE ŻYCIA… ŻYCIA PILSKIEGO SPEEDWAYA…



    TERAZ KAŻDY, JA, TY, TWÓJ ZNAJOMY, TWÓJ BRAT, SIOSTRA… KAŻDY MOŻE DOŁOŻYĆ SWOJĄ CEGIEŁKE DO ODBUDOWY PILSKIEGO ŻUŻLA I JEGO ŚWIETNOŚCI SKŁADAJĄC SWÓJ PODPIS POD NASZĄ PETYCJĄ DO WŁADZ MIASTA!

    NIE POZOSTAWAJCIE WIĘC OBOJĘTNI I WSPOMÓŻCIE NOWY KLUB SWOIMI PODPISAMI!

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-07-2003
    Postów
    2,081
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Chlopie - czy ty się dobrze czujesz?
    - nie piszemy posta pod postem
    - nie nadużywamy CAPSLOCK'a
    już zwracałem Ci na to kiedyś uwagę! :P
    Rozumiem, że chcesz zwrócić uwagę na to co się dzieje w Pile, ale gwarantuje Ci, że większa część tego forum to ludzie rozumni - jak będą o czymś chcieli przeczytać to to zrobią, a bezsensowne zwracanie ich uwagi na to co chcesz przekazać mija się z celem.
    Opanuj się bo urlopu zakosztujesz! :D

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2006
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do capslocka może masz racje...

    Ale z tym że pisze post pod postem to już nie moja wina!Zmusiliście mnie do tego! Najpierw zamykacie mi mój temat o tym spotkaniu działaczy Victorii z kibicami i każecie pisać o tym w wątku klubowym a kiedy to robie i przenosze ten temat do wątku klubowego to znów jakieś pretensje?


    Oj chyba sami nie wiecie czego chcecie...Zdecydujcie sie na coś... troche logiki w Waszym działaniu...

    Sami każecie mi przenieść temat do wątku klubowego a potem...

    Troche przeginacie pałke...hehe

    A co do tego urlopu...phi! Nie strasz mnie... ale sie boje... aż gęsiej skórki dostałem...hehe!

    Pamiętaj że z urlopu sie wraca... haha!

    A ja nie należe do grzecznych chłopców i jestem z tych co to sie moderatorom NIE kłaniają...hehe!

    Z niejednym adminem czy moderatorem miałem już na pieńku... niejeden wysyłał mie już na urlop... i zawsze wracałem kiedy chciałem... hehe! Pod inną postacią...

    JESZCZE RAZ ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA TO SPOTKANIE!

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-07-2003
    Postów
    2,081
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Kolego - to do takich rzeczy raczej się nie przyznawaj! :P
    ________________
    A posta można zawsze EDYTOWAĆ by nie walić jednego pod drugim! :P

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-02-2004
    Postów
    859
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 52 w 40 postach
    a ja mam pytanie z innej beczki? czy wobec bardzo trudnych chwil w pilskim zuzlu odbedzie sie w tym roku coroczny turniej gwiazdkowy? dzieki z gory za odp!
    zna ktos odp na to pytanie?

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2006
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pixel... eeeee tam...

    Ja sie nie chwale... choć jest czym... hehe

    Chciałem tylko dać do zrozumienia że groźby moderatorów nie robią na mnie żadnego wrażenia...

    Nie nabierzesz misia na sztuczny miód...hehe!

    Czy odbędzie sie Turniej Gwiazdkowy? Dobre pytanie!

    My pilscy kibice sami zadajemy se to pytanie... bo narazie nikt nie zna jeszcze na nie odpowiedzi!

    Najpierw działacze Polonii z prezesem Bednarkiem na czele mówili, że zrobią wszystko by ten turniej odbył sie w jak najlepszej obsadzie by przywrócić tej imprezie należną jej range...

    Potem zaczeli spuszczać z tonu i zaczeli mówić że turniej odbędzie sie pewnie w jakieś niedzielne przedpołudnie bez większych fajerwerków i w przeciętnej obsadzie...

    A ostatnio zaczeli mówić, że nie wiadomo czy turniej w ogóle sie odbędzie bo nie wiadomo cy znajdzie sie na niego sponsor!

    Tak więc widzisz... czeski film nikt nic nie wie!

    Działace pilskiej Polonii to sami nieudacznicy obiboki jakich świat nie widział! Nic nie umieją załatwić i niczego nie umieją doporowadzić do końca...

    CAŁA NADZIEJA W VICTORII PIŁA!

    NIECH ŻYJE VICTORIA!

    V I C T O R I A P I Ł A!
    E
    N
    I

    V
    I
    D
    I

    V
    I
    C
    I

    Jeszcze raz zapraszam wszystkich kibiców na spotkanie działaczy VICTORII PIŁA z kibicami speedwaya które odbędzie sie 07.12.06 o godz. 17.30 w byłej restauracji Cechowa przy ul.Bydgoskiej w Pile!

    Na spotkaniu tym mozna bęzie złożyć swój podpis pod petycją do władz miasta w sprawie przekazania i wydzierżawienia stadionu przy ul.Bydgoksiej nowemu klubowi!

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2006
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    NA CZWARTKOWYM SPOTKANIU DIZŁĄCZY VICTORII Z KIBICAMI W RESTAURACJI BROWAR (G.17.30!) PROWADZONY BĘDZIE RÓWNIEŻ NABÓR KANDYDATÓW DO SZKÓŁKI ŻUŻLOWEJ VICTORII!

    ZAPRASZAMY WIĘC WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ROZPOCZĘCIA PRZYGODY ZE SPEDWAYEM DO PRZYJŚCIA I ZAPISANIA SIE DO SZKÓŁKI A RÓWNIEŻ DO ZŁOŻENIA PODPISÓW POD PETYCJĄ DO WŁADZ MIASTA!

    PODCZAS SPOTKANIA PRZEPROWADZONY ZOSTANIE RÓWNIEŻ KONKURS NA HOSTESSTY SŻ VICTORIA PIŁA! ZAPRASZAMY WIĘC WSZYSTKIE MŁODE DZIEWCZYNY DO WIZĘCIA UDZIAŁU W TYM KONKURSIE!

    APELUJEMY DO WSZYSTKICH KIBICÓW PILSKIEGO SPEEDWAYA DO PRZYJŚCIA NA TO SPOTKANIE I WYRAŻENIE SWEGO POPARCIA DLA NOWEGO KLUBU POPRZEZ ZŁOŻENIE SWEGO PODPISU POD PETYCJĄ DO WŁADZ MIASTA!

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2006
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zapraszamy gorąco na to spotkanie wszystkich kibiców żużla!

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2006
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A oto petycja do władz miasta pod którą JUTRO W CZWARTEK 07.12.06 OG .17.30 W RESTAURACJI BROWAR zbierać będziemy podpisy:


    "ŻUŻEL. Sport głęboko zakorzeniony w sercach pilskich kibiców. Sport który przez szereg lat funkcjonowania w pilskim środowisku odnosił ogromne sukcesy i zaskarbił sobie sympatie rzeszy wiernych fanów.


    Przez długie lata swej świetności pilski żużel promował nasze miasto nie tylko w Polsce ale również na arenie międzynarodowej. Jarosław Hampel, Rafał Dobrucki, Rafał Okoniewski, Krzysztof Pecyna, Rafał Kowalski, Robert Miśkowiak i wielu wielu innych – wszyscy Ci zawodnicy startując w zawodach rangi międzynarodowej na torach całej Europy osiągali znakomite wyniki i sukcesy. Tytuły i medale indywidualnych mistrzostw świata juniorów, medale indywidualnych mistrzostw Europy juniorów, starty w Grand Prix, miejsca na podium eliminacji mistrzostw świata. Starty pilskich zawodników w zawodach rangi międzynarodowej i odnoszone przez nich sukcesy przez wiele lat przyczyniały się do promocji naszego miasta w świecie.

    Za czasów świetności pilskiego żużla, w naszym mieście organizowany był szereg imprez rangi międzynarodowej z finałami światowymi włącznie. Dzięki temu do naszego miasta zjeżdżały tysiące kibiców z różnych stron Europy. Sukcesy pilskiego żużla i jego zawodników sprawiły, iż o naszym mieście stało się głośno również poza granicami naszego kraju. Niewątpliwie miało to istotny wpływ na rozwój turystyki i wzrost inwestycji w naszym mieście.


    Niestety od paru lat pilski żużel przeżywa ogromne kłopoty finansowo – organizacyjne. Pilski klub żużlowy Polonia zarządzany jest przez osoby niekompetentne, którym brakuje operatywności i zdecydowania. Działacze Polonii Piła z panem prezesem Ryszardem Bednarkiem na czele nie mają jakichkolwiek pomysłów na uzdrowienie sytuacji w której znalazł się obecnie pilski speedway. Klubem tym rządzą osoby już wypalone w pilskim światku sportowym, których nazwiska skutecznie odstraszają potencjalnych sponsorów od inwestowania w pilski żużel. Jednym słowem pilskim żużlem kierują dziś osoby które nie sprawdziły się na swoich stanowiskach i nie są w stanie zrobić dla niego niczego dobrego.


    Jednocześnie osoby te nie mają zamiaru oddać władzy nad klubem ludziom którzy mogliby lepiej nim pokierować i wyprowadzić z finansowej zapaści. W ten sposób pilski speedway znalazł się niejako w pułapce. Jest bowiem w rękach ludzi nieudolnych, którzy nie potrafią wydobyć go z kryzysu, a mimo to uparcie trwają na swoich stanowiskach, prowadząc tym samym pilski żużel wprost ku upadkowi.


    Tymczasem w pilskim żużlu konieczna jest zmiana pokoleniowa. Nadszedł czas by starzy wypaleni już działacze którzy poprostu się nie sprawdzili ustąpili miejsca młodym, świeżym, prężnym działaczom z pomysłami i energią.


    Niestety działacze klubu PKŻ Polonia Piła zdają się tego nie rozumieć. Pomimo iż odpowiedzialni są za dramatyczną sytuacje pilskiego żużla, nie dostrzegają swojej winy i kurczowo trzymają się swoich stanowisk.

    Sposób na wydobycie pilskiego żużla z tej pułapki w której uwięzili go nieodpowiedzialni działacze znaleźli młodzi, ambitni i przedsiębiorczy kibice speedwaya w Pile.

    Maciej Witt, Maciej Niedziela, Radosław Maciejewski, Zbigniew Szprejda i Remigiusz Kaja. To założyciele powstałego w ostatnich dniach STOWARZYSZENIA ŻUŻLOWEGO VICTORIA PIŁA. Nadrzędnym celem nowego klubu jest ratowanie i odbudowa pilskiego speedwaya. Działacze nowego klubu zatrudnili już trenera oraz mechanika i prowadzą obecnie zaawansowane rozmowy ze sponsorami. Dopiero co powstały nowy klub zaskarbił już sobie przychylność kibiców, pilskiego środowiska biznesu, a także mediów które szeroko i entuzjastycznie komentują powstanie nowego klubu żużlowego. Działacze Victorii Piła planują w przyszłym roku prowadzić zajęcia z młodymi adeptami sportu żużlowego i organizować turnieje indywidualne z czołówką polskich jeźdźców a jednocześnie systematycznie tworzyć fundamenty pod budowe profesjonalnego i funkcjonującego na zdrowych zasadach klubu żużlowego, który w 2008 roku ma zostać zgłoszony do rozgrywek ligowych.


    Nie ulega wątpliwości iż przez szereg lat swojej świetności pilski żużel zrobił wiele w kwestii promocji naszego miasta nie tylko w kraju ale również za granicą, przyczyniając się tym samym do rozwoju gospodarczego Piły.


    Stare polskie porzekadło mówi, iż sukces ma wielu ojców a porażka zwykle bywa sierotą. Gdy pilski żużel zaczął przeżywać problemy, wiele osób się od niego odwróciło. Teraz gdy pilski żużel upadł na kolana, my ojcowie jego spektakularnych sukcesów – środowisko pilskiego biznesu, kibice i miasto, nie możemy go osierocić i zostawić na pastwe losu. Mamy szanse pokazać, iż nie jesteśmy marnotrawnymi ojcami sukcesu, którzy potrafią tylko podpinać się pod sukces i odchodzą gdy tylko pojawią się problemy.

    Pilski żużel zrobił dużo dla nas wszystkich. Kibicom dał wiele wspaniałych niezapomnianych chwil i przeżyć. Miastu dał rozgłos, pomagając w promocji Piły tak w kraju jak i poza jego granicami.

    Dlatego teraz gdy pilski żużel upadł na kolana i przeżywa duże problemy, nie możemy go osierocić i zostawić samemu sobie.

    PRZEZ WIELE LAT PILSKI SPEEDWAY BYŁ WIZYTÓWKĄ NASZEGO MIASTA, DLATEGO ZASŁUGUJE NA DRUGA SZANSE!

    ZASŁUGUJE NA SZANSE, KTÓRĄ JEST DLA NIEGO STOWARZYSZENIE ŻUŻLOWE VICTORIA PIŁA!

    Pilscy kibice sportu żużlowego, przedstawiciele pilskiego środowiska biznesu oraz media już mu tą szanse dały, popierając nowy klub i obdarzając go swoim zaufaniem.

    Aby jednak podjęta przez działaczy VICTORII PIŁA próba reanimacji pilskiego sportu żużlowego mogła się powieść niezbędna jest pomoc miasta. Victoria Piła potrzebuje dostępu do toru i stadionu przy ulicy Bydgoskiej. Klub żużlowy bez toru nie ma bowiem racji bytu.

    PKŻ Polonia Piła jest następcą klubu TS Polonia Piła który przed kilkoma laty postawiony został w stan likwidacji i zakończył swoją działalność. Celem nowego klubu na czele którego stanął prezes Ryszard Bednarek miała być poprawa sytuacji finansowej pilskiego żużla i odbudowa jego potęgi. Niestety nieudolność i brak operatywności działaczy tego klubu spowodowały że pilski żużel nie zdołał wyjść na finansową prostą, a wręcz przeciwnie – niechybnie chyli się ku upadkowi. Brak pomysłów i jasnej wizji działania oraz liczne błędy popełnione przez działaczy PKŻ Polonii Piła doprowadziły do tego, iż nazwa POLONIA kojarzona jest ze złym zarządzaniem, brakiem kreatywności, organizacji i wiarygodności, co skutecznie zniechęca potencjalnych sponsorów od inwestowania w pilski żużel.

    W związku z tym pilski speedway w formie klubu PKŻ Polonia Piła stracił racje bytu.

    W pilskim żużlu niezbędne są nowe rozwiązania i nowi ludzie.

    DLATEGO DZIAŁACZE I ZAŁOŻYCIELE NOWEGO KLUBU SŻ VICTORIA PIŁA I NIŻEJ PODPISANI KIBICE SPORTU ŻUŻLOWEGO W PILE ZWRACAJĄ SIĘ DO PREZYDENTA I RADNYCH MIASTA PIŁY Z PROŚBĄ O UDOSTĘPNIENIE VICTORII PIŁA TORU ŻUŻLOWEGO I WYDZIERŻAWIENIE KLUBOWI STADIONU PRZY ULICY BYDOSKIEJ W PILE.

    Dodatkowym argumentem przemawiającym za oddaniem stadionu przy ulicy Bydgoskiej w ręce działaczy Victorii Piła jest to, iż obecny dzierżawca stadionu – klub PKŻ Polonia Piła nie dba należycie o powierzony mu przez miasto obiekt.

    Trybuny stadionu przy ulicy Bydgoskiej od wielu miesięcy porasta gęsta i wysoka trawa, która znacznie utrudnia poruszanie się po stadionie i obserwacje widowisk sportowych. Warto dodać, że działacze PKŻ Polonia Piła nie zrobili nic by usunąć kłopotliwe chwasty i uprzątnąć teren stadionu. Ławki na trybunach od długiego czasu nie były już odświeżane ani malowane. Jakby tego było mało, ławki są połamane i zdewastowane. W paru sektorach są one wręcz powyrywane i zniszczone do tego stopnia iż praktycznie brakuje miejsc siedzących. Władze Polonii nie kwapią się jednak do naprawy zniszczonych ławek. Do tego dochodzi zdewastowana i zniszczona świetlna tablica wyników.

    Do niniejszego pisma dołączamy zrobione przez nas zdjęcia stadionu przy ulicy Bydgoskiej, ukazujące zniszczenie i dewastacje tego miejskiego obiektu.


    WSZYSTKO TO SKŁADA SIĘ NA ZATRWAŻAJĄCY I SZOKUJĄCY OBRAZ STADIONU PRZY ULICY BYDGOSKIEJ. OBRAZ KTÓRY WYRAŹNIE POKAZUJE, IŻ OBECNY DZIERŻAWCA STADIONU – KLUB PKŻ POLONIA PIŁA – NIE DBA O POWIERZONY MU PRZEZ MIASTO OBIEKT.

    DLATEGO DZIAŁACZE KLUBU SŻ VICTORIA PIŁA I NIŻEJ PODPISANI KIBICE ŻUŻLA W PILE ZWRACAJĄ SIĘ DO WŁADZ MIASTA Z PROŚBĄ O UDOSTĘPNIENIE NOWEMU KLUBOWI TORU ŻUŻLOWEGO I DZIERŻAWE STADIONU PRZY ULICY BYDGOSKIEJ.


    NIŻEJ PODPISANI DZIAŁACZE KLUBU SŻ VICTORIA PIŁA DEKLARUJĄ, IŻ W PRZYPADKU POWIERZENIA IM STADIONU PRZY ULICY BYDOSKIEJ, DOPROWADZĄ GO DO PORZĄDKU I W PRZECIWIEŃSTWIE DO WŁADZ PKŻ POLONIA PIŁA BĘDĄ NALEŻYCIE DBAĆ O JEGO STAN I LEPIEJ WYKORZYSTAJĄ GO DLA DOBRA PILSKIEGO SPEEDWAYA."

    Jeszcze raz gorąco zapraszamy na to spotkanie! Pomócie ratować pilski żużel i przyjdźcie złożyć swój podpis!




  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2006
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zapraszamy dziś na to spotkanie! Klub Browar przy ulicy Bydgoskiej w Pile! Godz.17.30!

    Nie pozostawajcie obojętni i przyjdźcie sie podpisać! Każdy jeden podpis może zadecydować o życiu pilskiego speedwaya!

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-08-2004
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    a ja mam pytanie z innej beczki? czy wobec bardzo trudnych chwil w pilskim zuzlu odbedzie sie w tym roku coroczny turniej gwiazdkowy? dzieki z gory za odp!
    niestety nie odbedzie sie :(

    niedosc ze dzialacze zniszczyli druzyne to jeszcze zniszczyli tradycje jaka byl turniej gwiazdkowy.Tym imbecylom juz nikt nie wierzy

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2006
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W najbliższą sobote 09.12 o godz.18 na meczu JOKERA PIŁA w hali przy ulicy Żeromskiego kibice żużla zbierać będą podpisy pod petycją do władz miasta o wydzierżawienie stadionu żużlowego Victorii Piła!


    Petycja ta zaprezentowana została powyżej.

    Zachęcamy wszystkich kibiców żużla do przyjścia na mecz Jokera w najbliższą sobote i złożenia podpisów pod naszą petycją!


    Wspomóżcie nowy klub swoimi podpisami i pomóżcie nam uratować pilski speedway!

  25. Powrót do góry    #25
    Początkujący
    Dołączył
    01-12-2006
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A czemu to stowarzyszenie sie nazywa Victoria, a nie Polonia? Widac brak przywiazania do klubu.

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Jakbyś czytał uważnie temat to byś wiedział, że nazwa Polonia jest znakiem zastrzeżonym...

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2006
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nowe stowarzyszenie nie mogło sie nazywać Polonia bo stary klub PKŻ Polonia Piła nadal istnieje, a nie może być dwóch klubów o nazwie Polonia!

    Jeszcze raz zapraszam wszystkich na disiejszy mecz Jokera Piła w hali pzry ul.Żeromskiego na g.18! Przyjdźcie obejrzec w akcji siatkarzy jokera i przy okazji podpisać sie pod naszą petycją!

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2006
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Od niedawna Victoria Piła posiada własną strone internetową!

    Oto jej adres:

    www.victoria.pila.pl


    Na stronie dostępne są najnowsze wieści dotyczące klubu Victoria Piła, można także wpisać swój komentarz oraz przeczytać artykuły prasowe o Victorii!


    Zapraszamy do odwiedzin!


    Wybrano już również zarząd nowego klubu w skład którego weszli Maciej Witt, Remigiusz Kaja oraz Maciej Niedziela.


    Spośród siebie zarząd wybrał prezesa Victorii Piła którym został głowny inicjator powstania nowego klubu - Maciej Witt, oraz wiceprezesa - Remigiusz Kaja.


    Już niedługo bo 27 stycznia odbędzie sie oficjalna prezentacja drużyny Victorii Piła na którą wszystkich pilskich kibiców gorąco zapraszamy!




  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-01-2003
    Postów
    2,618
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja mam takie pytanko... Jak to jest z kibicami? Czy tak jak kibice Wybrzeża Gdańsk, Sparty Wrocław, Motoru Lublin, Falubazu Zielona Góra, ROWu Rybnik nadal będą dopingować klub, któremu kibicowali od początku swojej przygody kibicowskiej i pozostaną wierni barwom i tradycji czy zapomną o tym i będą tworzyć przyśpiewki o Victorii, będą mieć jakiś FC Victorii i o tym co było związane z Polonią zapomną?

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    12-05-2002
    Postów
    85
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A mnie jest obojętne jak klub będzie się nazywał, choć gdybym był z Piły nazwałbym klub TARTAK.Najwazniejsze zeby Wam się udało.Pamiętam z jaka zazdroscią potrzyłem na Wasz stadion kibicując naszym w Mistrzostwach Swiata Juniorów.Wtedy Piła była centrum swiata.Sport bez godnych przeciwników traci sens dlatego szczerze Wam życzę żebyscie odbudowali swój klub.I żebym znów się napił w Pile.

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    353
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hmm.. tak się zastanawiam czy słuszną drogą podążają działacze w Pile. Co prawda nie wystartują w rozgrywkach ligowych prowadzonych w ramach PZM, za to w lidze amatorskiej i to az dwa zespoły zostały zgłoszone:
    http://www.sportowefakty.pl/index.ph...news_id=171307

    Czyzby bylo to oznaką, że miast się jednoczyć dla dobra sportu zuzlowego - jest w Pile powazny konflikt?

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2006
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po zebraniu Rady Ligi Amatorów wiadomo że Victoria wystąpi w bardzo silnej grupie B, zwanej przez zawodników "grupą śmierci".

    Oprócz Victorii wystąpią w niej:

    Śląsk Świętochłowice
    Zdzichtex Lublin
    Leszczyńskie Byki

    Jak myślicie które miejsce zajmie Victoria w tak silnej grupie?

    Zapraszam do głosowania w ankiecie na ten temat:

    http://speedwaymania.mojeforum.net/viewtopic.php?t=104

    Wypowiedz sie które miejsce Twoim zdaniem zajmie Victoria Piła w tej grupie...

    Zapraszam do głosowania!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •