Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 145

Wątek: Loty 2007 (PŚ) str 4 23,24,25-03-07

  1. Powrót do góry    #46
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Od wielu lat najblizszy konkurs w lotach nie ma zdecydowanych faworytów. Najbardziej utytułowani "lotniarze" obecnie sa bez formy. Ciekaw jestem postawy Jacobsena i Lappiego. Byc moze zaskoczy Ammann lub Kuettel. Małysz od jakiego czasu rowniez ma spore szanse na podium.
    Stoch ma wysoka forme, ale trzeba pamietac ze loty sa specyficzne i nie kazdy radzi sobie z ta konkurencja. Jezeli warunki beda sprzyjajace, rozbieg wysoki to Stocha stac na przekroczenie 200 m.

    Schlierenzauer to jeszcze junior, wiele osob o tym zapomina. Nikt nie wie co moze sie stac z tym zawodnikiem za rok. Wystarczy zeby jego BMI zmieniło sie znaczaco (bardzo prawdopodone) i wszystko pryśnie jak banka mydlana. Cały trening i szukanie odpowiedniej pozycji dojazdowej zacznie sie od nowa. Najprawdopodobniej Gregor bedzie bardzo ostroznie prowadzony do konca sezonu. POdejrzewam ze priorytetem dla tego zawodnika beda MSJ. Zreszta skład Austryjakow z Schlierenzaueram, Innauerem, Pauli wyglada wrecz kosmicznie.

  2. Powrót do góry    #47
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www1.nrk.no/nyhetsspiller/typ...i/67/tab/sport
    .Na tej stronce puszczaja teraz treningi z Vikersund

  3. Powrót do góry    #48
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wyniki skoków treningowych
    http://www.skijumping.pl/news.html?pokaz_news=6312
    dobre miejsca naszych orłów,mimo iz zabrakło kilku czołowych skoczków.
    ahonen wydaje sie byc mimo wszystko mocny na mamucie,ale poczekajm,y do kwalifikacji ;)


    edit
    Piątek, 12.01, godz. 16:50 - Kwalifikacje do PŚ w Vikersund na zywo w eurosporcie
    a więc przed TV rodacy :D
    a bedzie ciekawie bo kamil na 1 treningu poleciał na 202 metr ;)

    znowu edit
    to jest parodia mamucich skoków.
    11 skoczków i najdalej poleciał koles na 134 metry co daje mu juz kwalifikacje ;]
    beznadzieja!!!
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  4. Powrót do góry    #49
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jednak sprawdzaja sie przewidywania meteorologow co do kiepskiej pogody. Njaprawdopodobniej jutro tez bedzie problem z przeprowadzeniem zawodow. Czyli Kussamo reaktywacja :)

    Technika skokow Mateji to jedna wielka kpina :) Pol wieku temu nie machali tak łapami jak Robercik obecnie. No chyba ze nasz weteran promuje nowy styl - pozycja na wqurwionego gołebia.

  5. Powrót do góry    #50
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2004
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Technika skokow Mateji to jedna wielka kpina :) Pol wieku temu nie machali tak łapami jak Robercik obecnie. No chyba ze nasz weteran promuje nowy styl - pozycja na wqurwionego gołebia.
    On w dalszym ciągu jest przekonany, że dzięki temu machaniu dalej poleci. Swoją drogą Mateja ma szczęście, że zrezygnowali z kwalifikacji bo pewnie znalazłby się w tej dwójce co by odpadła. Widziałem ten dzisiejszy skok i przyznać trzeba, że lipa straszna. Najlepiej by było jakby chłopak dał już sobie spokój ze skakaniem. Jak on skoczył ponad 200 na treningu to sam nie wiem. Pewnie skakał z 54 belki.;) A 120 to pewnie ja też bym skoczył. Problem mógłby być jedynie przy lądowaniu:). Mam takie wrażenie, że zawsze wszystko co najgorsze to się naszym przytrafia. A to spadnie z progu a to go zdyskwalifikują za za szeroki kombinezon albo jeszcze coś innego. Nasi mam wrażenie się zachowują jak amatorzy. Czy oni tam miarki odpowiedniej nie mają.:D

    A swoją drogą czemu Małysz nie skakał na treningach?

    Wie ktoś co z tym Herrem? Niemców nie lubię ale jak widzę niektórych naszych to już wolałbym oglądać tego gościa.

    Jak Małysz błysnął formą w 2000 r. zaraz wszyscy zaczęli trąbić jaka to u nas dobra szkoła skakania jest.:D Jeden talent się trafił i od razu zaczęli jakieś głupoty wygadywać. Pozostali często mieli problemy z załapaniem się do 50 ale podobno wszyscy wtedy chcieli u nas trenować:). Ehh wogóle szkoda gadać.

  6. Powrót do góry    #51
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Małysz nie skakal, bo był(jest?) przeziębiony.

    Co do Mateji, to trochę przesadzacie. Koleś potrafi na mamucie popsuć po całości, ale mimo wszystko na takich obiektach czuje się najlepiej. Przypomnijcie sobie zeszłoroczne MŚ. Dziś na treningu też polecial > 200.

    Robert ma przebłyski, a jego sylwetka owszem jest mało efektowna, jednak te ruchy rękami, jeśli oczywiscie nie przesadza i normalnie się wybije czasami pomagają mu łapać powietrze.

    Jacobsen też pomaga sobie rękoma.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  7. Powrót do góry    #52
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mateja wszystkie skoki oddał w tragicznym stylu, ten na ponad 200 m rowniez.

    Małysz nie skakał bo ponoc meczyła go grypka :)

    Sprawa z Herrem jest juz chyba przesadzona. Ale zawodnik musi przejsc roczna karencje wiec startowac w nowych barwach bedzie mogł dopiero w nastepnym sezonie.

    O świetnej polskiej szkole skokow narciarskich mogli mowic tylko tacy eksperci jak Kurzajewski, Szaranowicz i inni medrcy. A sytuacja była taka ze młodzi skakali ze skoczni wprost na ulice. Na 4 zawodników przypadały 3 narty - kazda innej długosci i jeden kombinezon w częsci wpierd****y przez mole.
    Obecnie sytuacja znacznie sie poprawiła ale na efekty trzeba czekac jeszcze 4-5 lat. Do tego momentu wiecznie młodzi i utalentowani Tajnerzy, Bachledy, Pochwały, Skupnie i Mateje moga wielokrotnie podnoscic cisnienie kibicom skokow

    Co do Mateji, to trochę przesadzacie. Koleś potrafi na mamucie popsuć po całości, ale mimo wszystko na takich obiektach czuje się najlepiej. Przypomnijcie sobie zeszłoroczne MŚ. Dziś na treningu też polecial > 200.

    Robert ma przebłyski, a jego sylwetka owszem jest mało efektowna, jednak te ruchy rękami, jeśli oczywiscie nie przesadza i normalnie się wybije czasami pomagają mu łapać powietrze.

    Jacobsen też pomaga sobie rękoma.
    Buszmen, widziałes wczorajsze skoki treningowe Mateji? Chyba nie :)
    Nie kwestionuje umiejetnosci "latania" przez Robercika, ale jego styl w locie to tragedia. Jak dostanie podmuch pod narty to potrafi to wykorzystac i jakos to wyglada, ale w innym wypadku nawet Kazachowie prezentuja lepsza technike. Gesty Mateji w locie wydają sie mówić "spierdxxxć ludziska bo ląduje" Na codzień powazny a na skoczni straszny z niego jajcarz :)

  8. Powrót do góry    #53
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Nie no jeśli chodzi o Roberta generalnie, to nie ma o czym mówić. Mentalność loosera jest u niego tak głęboko zakorzeniona, że po prostu nie do zdarcia. Styl jaki jest, każdy widzi.

    No ale czasami udawało mu się coś ulecieć i jednak na tle innych polskich 'wielkich' skoczków z ostatniego 10-lecia, to Mateja jest postacia wrecz wybitną :D :D :D

    Skupeiń wygrał PK w Sapporo, forma jest niezła - ciekawe czy utrzyma się do Zakopca?

    Tak czy siak, z tego pokolenia skoczków już nic nie będzie i dlatego ja uważam, ze najszybciej jak się da należy stawiać na nasze młode perły - mistrzów świata dzieci w różnych kategoriach. Oni naprawdę nieźle rokują i o ile ktoś ich nie przestawi po drodze, to za pare lat możemy się liczyć. No ale nie zapeszajmy.

    Na dziś to cieszy dobra forma Kamila, ale jak będzie w konkursach?

    Przyznam, że ciężko cokolwiek typować. Po prostu konkurs wydaje się być totalną niewiadomą. Skoro na 1 treningu Koch skacze 220, a Małysz 150.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  9. Powrót do góry    #54
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Zakopane

    Zawody na mamucie to juz przeszłośc i wielkimi krokami zbliza się jeden z najlepszych konkursów w sezonie,czyli nasze Zakopane.
    tutaj moim faworytem nr jeden jest nie kto inny jak Adaś,bo forme widać ma i Wielka Krokiew pomoze mu w zdobyciu dwóch pierwszych miejsc ;)
    Ciekaw jestem postawy naszych pozostałych skoczków.
    Mam tez cicha nadzieje ze Stoch wskoczy do dziesiątki a reszta naszych reprezentantów do finałowej trzydziestki.
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  10. Powrót do góry    #55
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Adam ma dobra, ale nie bardzo dobra forme a to na wygrywanie moze byc mało. Jacobsen, Ammann, Kuettel, Ahonen, Morgenstern i byc moze Schlierenzauer to zawodnicy ktorych ciezko bedzie pokonac.
    Stocha stac na pierwsza 15, wyzsze miejsce uzaleznione jest od listy startowej :) W Vikersund nie potrafił wykorzystac szansy na dobre miejsce w najslabiej obsadzonym konkursie w całym sezonie.
    Rzeszta naszych nielotów to jedna wielka niewiadoma. Moze Sliż czy prezentujacy niezla forme Skupien załapia sie do 3 dziesiatki. Hula, Mateja, Bachleda, Długopolski, Rutkowski czy Tajnerowie beda raczej wyrownywac bule.

  11. Powrót do góry    #56
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lepistoe zaczyna wzorować się na krzywomordnym Kuttinie i tez opowiada bajki. Myslalem ze tak doświadczony trener nie ebdzie sie tak tak ośmieszał. Zeby miec 5 skoczków w 30 to trzeba miec zaplecze na wysokim poziomie a do tego duzo nam brakuje. Realna szansa to 3 w 30, przy załozeniu ze Skupień wytrzyma psychicznie a Stoch przestanie kombinowac.

  12. Powrót do góry    #57
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trudno cos pisac o dzisiejszym konkursie - wygrala natura.

    Tragiczny upadek Mazocha. Widziałem wiele grozniejszych upadków ale nie pamietam kiedy ostatnio skoczek tracił przytomność na tak długo... a jak wiadomo to nie jest dobry prognostyk.
    Tajnerowi juz całkiem mozg sie zlasował. To co wygadywał wraz z niedorajda Kruczkiem to jedna wielka kpina. Teraz kibice czescy powinni ich wyłapać i powiesić za jaja na najwyższej sosnie w Zakopanem.

  13. Powrót do góry    #58
    Super Typer FTSL Awatar NATALA
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    3,754
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Zgadzam sie z Toba, Marksiu.
    Jak widzialam jak Mazoch leci na głowe (mnie sie tak wydaje, ale wszyscy "madrzy" w tv mwia ze obojczyk,bark, kolano...) to az sie wystraszyłam.

    A to oburzenie wielkiego wspaialego niegdys nielota Kruczka to mnie doprowadzilo do goraczki ****icowej. To trzeba miec napierdzielone w tym łbie zeby tak pieprzyc. Jasne mogli skakac, pozabijac sie, moze Adam by sie nie wyłozyl i wygrałby. i wtedy byłoby wszystko świetnie. Ciekawe jak by śpiewał jakby taka tragedia wydarzyła się któremuś z naszych skoczków...


    Oby było wszystko dobrze!

    Pozdrawiam

  14. Powrót do góry    #59
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Powinno sie przerwac konkurs zaraz po upadku Mazocha. Czech uderzył głowa o zeskok a to najgorszy z mozliwych upadkow (kregi szyjne) Reakcja lekarzy tez była bardzo niepokojaca.

    W jednym Tajner miał racje - wierze ze w młodosci musiał mocno wypierniczyc głowa o zeskok. Kruczek nie miał okazji bo on zawsze bezpiecznie prostował bule.

  15. Powrót do góry    #60
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    Upadek wyglądał dramatycznie, jesli dobrze widziałem, MAzoch uderzył z całym impetem głową o bulę, mam nadzieję, że nic groźnego mus się nie stało. Szkoda, że dzisiejsze święto w Zakopanym tak się skończyło.
    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  16. Powrót do góry    #61
    Super Typer FTSL Awatar NATALA
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    3,754
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    W jednym Tajner miał racje - wierze ze w młodosci musiał mocno **********ć głowa o zeskok.
    nie no nie moge:D:D:D
    Ty to jestes bezbłedny!!!:)

    Ale coś w tym musi byc:)


    Co do lekarzy-nie wiem moze moj telewizor spowalnia relacje telewizyjne ale mialam wrazenie ze oni na spacer sie przeszli do mazocha a nie ratowac go. Mogli chociaz zamarkowac bieg do rannego.

  17. Powrót do góry    #62
    Użytkownik
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach


    W jednym Tajner miał racje - wierze ze w młodosci musiał mocno **********ć głowa o zeskok. Kruczek nie miał okazji bo on zawsze bezpiecznie prostował bule.

    Heh prawda.100% poparcia dla tej wypowiedzi.Mam nadzieję,że Mazoch wyjdzie z tego,podobno jest w stanie krytycznym:(

    Co do zawodów to niezwykle loteryjne,Urbanc wygrał tylko dlatego,że jest rodakiem Mirana Tepesa,który najchętniej przy dobrych wiatrach puszczałby Słoweńców,a jakby wiało w plecy to całą resztę stawki,choć chwała Urbancowi za to,że potrafił wykorzystać warunki.Szkoda Adama,bo 129.5 w tych warunkach w których skakał był bardzo dobry.Reszta Polaków zawiodła,liczyłem mocno na Stocha,ale mu nie wyszło,Skupień do końca kariery niech odnosi sukcesy w PK,bo do PŚ jest za słaby psychicznie,Hula bula zabulił niesamowicie,Bachleda też nie lepszy od Stefana.

  18. Powrót do góry    #63
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2004
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    http://sport.onet.pl/0,1248889,1470494,wiadomosc.html

    Wygląda na to, że wg organizatorów niedzielne zawody jednak się odbyły. Zastanawia mnie głównie sprawa biletów. Dlaczego organizatorzy nie chcą zwrócić kasy? Pazerność ponad wszystko. Ludzie przecież specjalnie na te zawody poprzyjeżdżali z drugiego końca Polski i tak ich się traktuje. Dla mnie twierdzenie typu "zawody zostały przerwane nie z winy organizatora tylko poprzez wiatr i zwrotu biletów nie będzie" jest śmieszne. To tak jakby na zawody żużlowe wpuszczono ludzi i ze względu na deszcz po odwołaniu imprezy nie zwrócili by za bilety. Ogólnie rzecz biorąc poza atmosferą w Zakopanem jest jedna wielka kicha organizacyjna. Jakbym chciał obejrzeć skoki na żywo to wolałbym pojechać do Czech gdzie mam zreszta 3x bliżej.

  19. Powrót do góry    #64
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wygląda na to, że wg organizatorów niedzielne zawody jednak się odbyły. Zastanawia mnie głównie sprawa biletów. Dlaczego organizatorzy nie chcą zwrócić kasy? Pazerność ponad wszystko. Ludzie przecież specjalnie na te zawody poprzyjeżdżali z drugiego końca Polski i tak ich się traktuje. Dla mnie twierdzenie typu "zawody zostały przerwane nie z winy organizatora tylko poprzez wiatr i zwrotu biletów nie będzie" jest śmieszne. To tak jakby na zawody żużlowe wpuszczono ludzi i ze względu na deszcz po odwołaniu imprezy nie zwrócili by za bilety. Ogólnie rzecz biorąc poza atmosferą w Zakopanem jest jedna wielka kicha organizacyjna. Jakbym chciał obejrzeć skoki na żywo to wolałbym pojechać do Czech gdzie mam zreszta 3x bliżej.
    W skrocie mozna to podsumowac powiedzeniem - najgłosniej ryczaca krowa najmniej mleka daje :D Mam dosc juz tego momentami debilnego lansowania jakoby Zakopane to był niedoscigniony wzór sportowo-logistyczno-kibicowsko-organizacyjny. Historia zna konkursy na ktore przychodziło 50-60 tys kibiców, ktorzy nie musieli sie martwic ze nie zostana wpuszczeni na skocznie. Prawda jest bolesna, organizacyjnie Zakopane jest jeszcze daleko z tyłu. Musi sie to zmienic jezeli polska zimowa stolica powaznie mysli o MS w 2013.

    Strach myslec o konkursie druzynowym podczas MS w Sapporo. Jak nie było druzyny tak nie ma dalej. Na chwile obecna mało prawdopodobne wydaje sie miejsce w czolowej 8.

  20. Powrót do góry    #65
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    PŚ w Neustadt

    Program zawodów:

    Piątek, 02.02.2007
    15:30 oficjalny trening (2 serie)
    17:30 kwalifikacje

    Sobota, 03.02.2007
    15:00 seria próbna
    16:15 pierwsza seria konkursowa

    Niedziela, 04.02.2007
    14:30 kwalifikacje
    16:15 pierwsza seria konkursowa

    Relacje w TV:

    Sobota, 03.02, godz. 16:05 - Puchar Świata w Neustadt
    Niedziela, 04.02, godz. 13:35 - Puchar Świata w Neustadt
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  21. Powrót do góry    #66
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-01-2006
    Postów
    676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dwa zwycięstwa Adama Małysza i punkty Stocha i Żyły.

    Dobre 2 konkursy, dające nadzieje na świetne występy naszego gwiazdora w zbliżających się Mistrzostwach Świata w Japonii.

  22. Powrót do góry    #67
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    07-02-2007 Klingenthal



    kolejne zawody PŚ w niemczech.
    moze to i dobrze bo ten klimat słuzy naszemu mistrzowi :)(bardziej niz piłkarzom recznym czy noznym)
    To co? kolejne 100 punktów dla naszego orła? ja mysle ze teraz nastał czas Adama i moze kolejna kryształowa kula hę? :D



    Program zawodów:
    6 luty 2007
    16:00 trening
    18:00 kwalifikacje

    7 luty 2007
    15:00 seria próbna
    16:00 pierwsza seria konkursowa



    Klasyfikacja Pucharu Świata w sezonie 2006/2007
    Lp. Zawodnik Kraj Pkt. Strata Występów
    1 JACOBSEN Anders Norwegia 987 0 15
    2 SCHLIERENZAUER Gregor Austria 801 -186 13
    3 MAŁYSZ Adam Polska 757 -230 15
    4 AMMANN Simon Szwajcaria 676 -311 15
    5 KUETTEL Andreas Szwajcaria 617 -370 15
    6 MORGENSTERN Thomas Austria 570 -417 14
    7 LAPPI Arttu Finlandia 452 -535 15
    8 VASSILIEV Dimitri Rosja 402 -585 15
    9 UHRMANN Michael Niemcy 399 -588 15
    10 KOFLER Andreas Austria 350 -637 14
    11 AHONEN Janne Finlandia 344 -643 13
    12 HAUTAMAEKI Matti Finlandia 342 -645 13
    13 LOITZL Wolfgang Austria 267 -720 12
    14 KOCH Martin Austria 245 -742 14
    15 HOELLWARTH Martin Austria 210 -777 14
    .
    .
    .
    29 STOCH Kamil Polska 82 -905 13
    53 HULA Stefan Polska 26 -961 10
    64 ZYLA Piotr Polska 12 -975 3
    84 MATEJA Robert Polska 0 -987 4
    84 SKUPIEN Wojciech Polska 0 -987 1
    84 BACHLEDA Marcin Polska 0 -987 3
    84 SLIZ Rafal Polska 0 -987 2
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  23. Powrót do góry    #68
    Użytkownik
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem,jest całkiem realna szansa na zdobycie przez Małysza 4 kryształowej kuli,oczywiście,jeśli utrzyma forme w której obecnie się znajduje.Puchar Świata w Neudstadt pokazał nam Małysza sprzed kilku lat gdy ten zmiatał przeciwników,no może wtedy jeszcze większe różnice punktowe dzieliły pierwszego Małysza od zawodnika sklasyfikowanego w danym konkursie na 2 miejscu,ale napewno można wyczuć podobieństwo do tamtych chwil.

    Małysz,jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w Kligenthal i ja wyłożył bym każde pieniądze na to,iż w tym konkursie zwycięży,ale wracając dotematu zdobycia kryształowej kuli przez Adama,to całkiem możliwe,jest,że już w środe Małysz wyprzedi Schlierenzauera,jak Małysz wygra,a Gregor będzie 5 lub niżej,Małysz jest już 2 w generalce,a Jacobsen nie skacze już tak jak na początku sezonu,tzn.nadal skacze wyśmienicie,ale już bez tego błysku jak z początku i przy dobrej równej formie Adama do końca sezonu,wszystko jest możliwe,może Adam powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.Moim zdaniem to wszystko rozegra się między Małyszem a Jacobsenem,Schlierenzauer nie wytrzyma trudów sezonu,a Ammann,Morgenstern czy Kuettel już nie dadzą rady powalczyć o zwycięstwo,ale o podium jak najbardziej.

  24. Powrót do góry    #69
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Małysz,jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w Kligenthal i ja wyłożył bym każde pieniądze na to,iż w tym konkursie zwycięży,
    No to duzo przegrałbys :)

    Mały kubeł zimnej wody na wszystkie rozpalone głowy.
    To sa skoki narciarskie a nie szachy. Jezeli ktoś na 3 tyg przed MS odbywajacymi sie na najbardziej nieobliczalnej skoczni świata zawiesza złoty medal na szyji Małysza słabo zna sie na tej dyscyplinie sportowej. W Sapporo moze zdarzyc sie wszystko, łacznie z jakas "japonska" sensacja(poczatkowe nr startowe gospodarzy moga zdziałac cuda :) ).

    Jedyna szansa na to zeby Małysz wygrał klasyfikacje generalna PS to wycofanie Schlierenzauera z kilku zawodów (zwiazane z MSJ) oraz słabsza dyspozycja Jacobsena (mało prawdopodobne gdyz koncówka sezonu to konkursy w Norwegii)
    Ciekaw jestem jaka obsade beda miały zawody w Wilingen.

  25. Powrót do góry    #70
    Użytkownik
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach


    [/quote]No to duzo przegrałbys :).[/quote]

    No prawda,sporo bym przegrał,jednak faktycznie zbyt entuzjastycznie podeszłem do osoby Małysza,ale jest to spowodowane tym,że dawno nie widziałem go w tak dobrej dyspozycji i pod wpływem emocji,troche przesadziłem:P

    [/quote]Mały kubeł zimnej wody na wszystkie rozpalone głowy.
    To sa skoki narciarskie a nie szachy. Jezeli ktoś na 3 tyg przed MS odbywajacymi sie na najbardziej nieobliczalnej skoczni świata zawiesza złoty medal na szyji Małysza słabo zna sie na tej dyscyplinie sportowej. W Sapporo moze zdarzyc sie wszystko, łacznie z jakas "japonska" sensacja(poczatkowe nr startowe gospodarzy moga zdziałac cuda :) .[/quote])


    Jeśli skierowałeś to do mnie,to ja absolutnie nei zawieszam Złotego medalu na szyi Małysza,pisałem tylko o najlbliższym konkursie i Generalnej klasyfikacji.Co do Mś to mam podobne zdanie,tam wszystko może się zdarzyć,ale nie ulega jednak wątpliwości,że Małysz będzie w gronie faworytów,jest zbyt doświadczony by stracić forme w 3 tygodnie,a w dodatku ma trenera,który znany,jest tego,ze świetnie przygotowuje swoich podopiecznych do imprezy docelowej w danym sezonie.W sumie ciekawe,kto bedzie mocny w Sapporo,można tylko gdybać,ale ja widze takiego czarnego konia w osobie Ljokealsoya,który powoli małymi kroczkami dochodzi do formy z ostatnich sezonów i kto wie,może wypali właśnie w Japonii,ciekawi też w jakiej dyspozycji będą doświadczeni i wielcy Finowie Ahonen i Hautameki,ale w sumie i Japonska niespodzianka może sie zdarzyć:)

    Co do klasyfikacji generalnej,to zagalopowałem się z Małyszem,bo Jacobsena,faktycznie trudno będzie wyprzedzić,zas Schlierenzauer,kto wie czy nie zostanie wycofany z ostatynich konkursów w Planicy i właśnie gdy będą się odbywały MŚJ.

  26. Powrót do góry    #71
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ljokelsoey nie ma az tak wysokiej formy zeby zamieszac w Sapporo. Owszem, jezeli dostanie wiatr pod narty potrafi to zawsze wykorzystac, ale w obiektywnych warunkach ciezko bedzie mu wejsc do 10.
    Dla mnie czarnym koniem moze byc Vasiliev. Jezeli utrzyma tak wysokie predkosci najazdu to na skoczni K-90 moze załatwic wszystkich tak jak Benkovic 2 lata temu.
    Aktualnie jest ok 10 skoczków ktorych stac na wygranie MS - czas pokaze ktory z nich bedzie najlepszy :)

  27. Powrót do góry    #72
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2004
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    A ja 2 zdania na temat wczorajszych zawodów w Klingenthal (czy jak to się tam pisze). Otóż amatorka to mało aby określic to co zaprezentowali wczoraj organizatorzy. Chodzi mi o ustawienie długości najazdu w 1 serii. Ewidentnie było widać już po pierwszych 5 skokach, że ten najazd jest zbyt długi. Przecież tacy słabi zawodnicy regularnie skakali po 130m i więcej. Czy ten Hoffer tego nie widział i potrzebował na to aż 30 skoków? Przez to później ciągnie się transmisja choć wcale nie musi. Jak dla mnie to skandal. A niby się na skokach znają...

  28. Powrót do góry    #73
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Willingen

    Puchar Świata 2006/2007 w Willingen (HS 145)
    Program zawodów:

    Piątek, 09.02.2007
    15:00 - Oficjalny trening
    16:30 - Kwalifikacje

    Sobota, 10.02.2007
    15:00 seria próbna
    16:30 pierwsza seria konkursu indywidualnego

    Niedziela, 11.02.2007
    14:00 seria próbna
    15:45 pierwsza seria konkursu drużynowego


    w konkursie druzynowym nie bedzie naszej reprezentacji...
    więcej tutaj :

    http://www.skijumping.pl/news.html?pokaz_news=6564
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  29. Powrót do góry    #74
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Puchar Świata 2006/2007 w Willingen (HS 145)
    Program zawodów:

    Piątek, 09.02.2007
    15:00 - Oficjalny trening
    16:30 - Kwalifikacje

    Sobota, 10.02.2007
    15:00 seria próbna
    16:30 pierwsza seria konkursu indywidualnego

    Niedziela, 11.02.2007
    14:00 seria próbna
    15:45 pierwsza seria konkursu drużynowego


    w konkursie druzynowym nie bedzie naszej reprezentacji...
    więcej tutaj :

    http://www.skijumping.pl/news.html?pokaz_news=6564
    sobota - ind
    niedz - druż

    ale tematy z typowaniem założone odwrotnie :D popraw Machciu te tematy ;)


    * * *

    Do turnieju indywidualnego zgłoszono Małysza, Skupienia i Tonio Tajnera. Dla mnie to trochę dziwne, bo w tym turnieju zawodnicy wyselekcjonowani na MŚ mieli szansę na skoki w jednakowych, porównywalnych warunkach. W turnieju drużynowym mogą przecież skakać z różnych belek...

    Poza tym - tylko trzech?

    Z pierwszej 15-stki wystartuje tylko 10-ciu, więc byłaby szansa na kolejne punkty PŚ.
    No, ale Lepistoe na pewno wie lepiej ode mnie, co potrzebne naszym skoczkom :)

  30. Powrót do góry    #75
    Użytkownik
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do tego,że Stoch i Żyła(bo Mateja czy Hula to nawet nie mieli po co)nie pojechali do Wilingen pretensji mieć nie można,bo taki typ przygotowan najwyraźniej ustalił Lepistoe i już,ale co do tego kogo zabrał na konkurs do Wilingen można mieć pytania,bo rozumiem Skupień,który bardzo dobrze sobie radzi w PK,ok,ale Tonio Tajner??Wiedziałem,że sie nie zakwalifikuje nawet i tak też się stało,na jednym z forum napisałem,że ogole się na łyso,rzuce palenie,zostane księdzem albo utne sobie ręke,jeśli Tajner jakimś cudem wszedłby do 30-tki,bo do 50 może jeszcze jakoś by dał rade,ale jak już wiadomo nie dał rady,to już lepiej było wziąść chociażby Bachlede albo młodego Łukasza Rutkowskiego(Nie mylić z Mateuszem:D),oni by sie przynajmniej zakwalifikowali do 50,skoro kwalifikowały sie takie "asy" jak Tachtachunov czy Anisimov.

  31. Powrót do góry    #76
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kalendarz Mistrzostw Świata w Sezonie 2006/2007
    24-02-2007 Sapporo Japonia HS 134 (K-120), indywidualne,
    25-02-2007 Sapporo Japonia HS 134 (K-120), drużynowe,
    02-03-2007 Sapporo Japonia HS 98 (K-90), indywidualne,

    ciekawią mnie bardzo zblizające sie mistrzostwa.
    Adam wydaje sie byc w wysmienitej formie.nie gorzej a moze i lepiej spisuja sie obecnie Jacobsen Uhrmann Amman,oraz wielka niewiadoma w postaci fińskich nieobecnych ostatnich konkursów PŚ.
    norwegowie wracają do wysokiej formy Petersen oraz Ljokelsoey,czy to wystarczy by pokonac austriakow?
    na te i inne pytanie odpowiedź juz niebawem...:)


    edit
    Reprezentacja niemiec na mistrzostwach bedzie osłabiona brakiem Uhrmana który z powodu kontuzji jakiej nabawił sie w dzisiejszym treningu nie wystapi.
    http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id...news_id=177092
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  32. Powrót do góry    #77
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to juz w piatek rano pierwsze emocje.Kwalifikacje do sobotniego konkursu na MS.Jestem ciekawy ilu naszym zawodnikom uda sie awansowac do glownego konkursu(ja mam nadzieje,ze wszystkim) i druga sprawa kto bedzie 4 naszym zawodnikiem Mateja czy Hula.Kwalifikacje zapewne uswiadomia nam kto jest dobrze przygotowanych do tych mistrzostw.Ja wierze w naszych zawodnikow.O Adamie wiele mowic nie ma co bo to jest klasa sam w sobie ale Stoch i Zyla robia duze postepy i mozna w nich wierzyc a co do Mateji to nie tak zle sobie radzil w tych pierwszych treningach.Hmm a Stefan Hula jego wedlug mnie trudno wyczuc,podobno dobrze prezentowal sie podczas treningow w Zakopanem przed MS.No a co do innych skoczkow to faworytow jest wielu,wielu moze wygrac np.Vasilliev,Morgenstern,Ahonen,Malysz,Jacobsen,Sc hlierenzauer,Lyokolesoey itd.Bedzie ciekawie

  33. Powrót do góry    #78
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Treningi przebiegaja wg znanego juz scenariusza :) czyli komu zawieje mocniej ten skacze daleko. W dodatku jutro ponoc ma padac snieg a to dodatkowo zmiejsza szanse Małysza na sukces.

    edit by Machciu
    sorki,ale limit mam wyczerpany ;]

    czy dzis jest 1 kwietnia?:O:O
    popatrzcie na wyniki kwalifikacji :D
    wniosek jest tylko jeden...jutro wygrtać kazdy moze...nawet Mateja :D

    Wyniki kwalifikacji w Sapporo, 23.02.2007
    Lp. Nr Zawodnik Kraj Odl. Pkt. Status
    1 76 Adam Malysz POL 139.5m 144.6 PQ
    2 50 Kamil Stoch POL 134.5m 140.1 Q
    3 51 Harri Olli FIN 134.5m 139.6 Q
    4 54 Noriaki Kasai JPN 134.0m 139.2 Q
    4 52 Sigurd Pettersen NOR 134.0m 139.2 Q
    6 53 Jernej Damjan SLO 136.5m 138.7 Q
    7 27 Takanobu Okabe JPN 135.5m 137.9 Q
    8 48 Janne Happonen FIN 133.5m 137.8 Q
    9 59 Joerg Ritzerfeld GER 135.5m 137.4 Q
    10 69 Andreas Kofler AUT 132.0m 135.6 PQ
    11 65 Roar Ljoekelsoey NOR 131.5m 135.2 PQ
    12 64 Martin Koch AUT 134.5m 135.1 PQ
    12 25 Peter Zonta SLO 132.0m 135.1 Q
    14 56 Dmitry Ipatov RUS 131.0m 133.3 Q
    15 67 Matti Hautamaeki FIN 129.5m 131.6 PQ
    16 75 Simon Ammann SUI 129.0m 130.7 PQ
    16 60 Tom Hilde NOR 129.0m 130.7 Q
    18 40 Ilja Rosliakov RUS 130.0m 130.5 Q
    19 73 Thomas Morgenstern AUT 128.0m 128.4 PQ
    20 57 Denis Kornilov RUS 128.5m 128.3 Q
    21 49 Roman Koudelka CZE 125.5m 122.4 Q
    22 8 Shohhei Tochimoto JPN 125.0m 121.0 Q
    23 47 Andrea Morassi ITA 124.5m 120.6 Q
    24 33 Stephan Hocke GER 124.0m 119.2 Q
    25 44 Sebastian Colloredo ITA 123.0m 117.4 Q
    26 30 Yong-Jik Choi KOR 123.5m 117.3 Q
    27 55 Rok Urbanc SLO 121.5m 114.7 Q
    28 45 Primoz Pikl SLO 121.5m 113.7 Q
    28 31 Nikolay Karpenko KAZ 121.5m 113.7 Q
    30 63 Martin Schmitt GER 121.5m 112.7 Q
    31 68 Janne Ahonen FIN 123.0m 112.4 PQ
    31 6 Tobias Bogner GER 120.5m 112.4 Q
    33 78 Anders Jacobsen NOR 120.5m 111.9 PQ
    34 15 Robert Mateja POL 118.5m 108.8 Q
    35 38 Daiki Ito JPN 118.5m 107.8 Q
    36 26 David Lazzaroni FRA 116.5m 104.7 Q
    37 71 Dmitry Vassiliev RUS 119.5m 104.6 PQ
    38 61 Jakub Janda CZE 115.5m 102.9 Q
    39 46 Antonin Hajek CZE 117.5m 102.5 Q
    40 28 Stefan Read CAN 116.0m 102.3 Q
    41 35 Piotr Zyla POL 116.0m 101.3 Q
    42 32 Radik Zhaparov KAZ 114.5m 98.6 Q
    43 14 Martin Mesik SVK 113.0m 96.9 Q
    44 23 Jens Salumae EST 111.5m 94.2 Q
    45 77 Gregor Schlierenzauer AUT 110.5m 91.9 PQ
    46 19 Vitaliy Shumbarets UKR 111.0m 91.8 Q
    47 43 Guido Landert SUI 110.0m 90.5 Q
    48 11 Gregory Baxter CAN 109.5m 89.6 Q
    49 70 Arttu Lappi FIN 109.5m 86.6 PQ
    50 22 Clint Jones USA 108.0m 86.4
    50 17 Asan Tahtahunov KAZ 108.0m 86.4
    52 42 Jan Matura CZE 107.5m 85.5
    53 2 Volodymyr Boshchuk UKR 107.0m 85.1
    54 3 Heung-Chul Choi KOR 104.0m 78.7
    55 37 Vincent Descombes Sevoie FRA 103.5m 77.8
    55 10 Oleksander Lasarovich UKR 103.5m 77.8
    57 21 Alexey Korolev KAZ 103.0m 76.4
    58 20 Maksim Anisimov BLR 102.0m 75.1
    59 4 Alan Alborn USA 98.5m 67.8
    60 1 Petr Chaadaev BLR 94.5m 61.1
    61 74 Andreas Kuettel SUI 96.0m 59.8 PQ
    62 18 Graeme Gorham CAN 92.0m 55.1
    63 7 Trevor Morrice CAN 85.5m 43.4
    64 5 Mihai Damian ROU 77.5m 23.0

  34. Powrót do góry    #79
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Adam na IV miejscu...

    Ale teraz podwyższą robieg i będzie trudno, bo wszyscy najlepsi będa lądowac poza 130 metrem :(

  35. Powrót do góry    #80
    Użytkownik
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    255
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Adam czwarty:(
    Trochę szkoda, ale i tak jest dobrze.
    Zaskoczył Amman(1) Olli(2) a w ogóle rewelacyjnie Stoch. Ogólnie konkurs fajny ale skopali z rozbiegiem w pierwszej serii.

  36. Powrót do góry    #81
    Użytkownik
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    4 miejsce,to najgorsze dla sportowca,bo pomyśleć,że tylko jedno wyżej i już jest medal...Szkoda,ale zostaje jeszcze konkurs na średniej skoczni i może tam Adam zdobędzie jakiś medal.Niespodzianką był Harri Olli i to dużą,nie pomyślałbym,że stać go na 2 świetne równe skoki,Ammann wygrał z nim tylko dzięki notom.Moimi faworytami poza oczywiście Małyszem byli Ljokealsoy i Ahonen,obu darze ogromnym szacunkiem i nie ukrywam,że lubię tych skoczków,Norweg zdobył brąz,szkoda tylko,że kosztem Małysza...Cieszę sie z postawy Stocha,drugi skok miał słabsy,ale i tak 13 miejsce to naprawde dobry wynik,a jakby na średniej skoczni poprawił ten rezultat to było by świetnie.Mateja i Żyła kaleczą ten sport na tych Mistrzostwach,oby im lepiej poszło jutro w drużynówce,myślę,że Polske stać na miejsca 5-7 i gdzieś na tych lokatach widzę nasz zespół.Faworytami do zwycięstwa zdają sie być Austriacy,mogą im zagrozić Finowie,choć Hautameki nie skacze rewelacyjnie,tak samo Lappi,więc raczej stawiałbym tu na Austrie,Norwegowie chybą będa musieli przyzwyczaić się do myśli o brązie,no chyba,że przebudzi się Jacobsen,a Pettersenn zacznie byc powtarzalny,bo inaczej sam Ljokealsoy dla nich złota nei zdobędzie.Na swoim terenie groźni będą Japończycy,aczkolwiek myślę,że powalczą o 4 miejsce z silną Rosją,bo obu ekip raczej nie stać na podium.Polsce przyjdzie walczyć o miejsca 6-8 z Niemcami i Szwajcarią,ewentualnie,choć wątpie ze Słowenią bądź Czechami,choć myślę,ze jest szansa nawe na 5 miejsce,ale pod warunkiem,że poniżej oczekiwań zaprezentują sie Japonczycy bądź Rosjanie.Takie,jest moje zdanie na temat jutrzejszego konkursu drużynowego,oby była chociaż powtórka z Turyny gdzie zajeliśmy 5 miejsce i mieliśmy naprawde małą strate do 4 Niemców:)

  37. Powrót do góry    #82
    Super Typer FTSL Awatar NATALA
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    3,754
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Kurcze, dzisiaj po pierwszej serii to Mateja powinien z miejsca starać sie o azyl polityczny:D

    On chyba płaci komuś wielką kase za to że go biorą na "wycieczki" po całym świecie:/

  38. Powrót do góry    #83
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    bez kitu... przecież ten Mateja to jest taki darmozjad... jedzie, nawpierdziela się różnych rzeczy, samolotem lata, a na skoczni jak ostatnia sierota... I to nie wina Mateji, ze nie mamy medalu, tylko Lepistoe i Kruczka... Tak samo mogli wziąć mnie i też bym doleciał na te metry... paranoja ;/

    zybi,mniej wulgarnie prosze ;)

  39. Powrót do góry    #84
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-02-2002
    Postów
    608
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dokladnie
    zawsze jestem daleki od krytyki i nie lubie sie nad nikim znecac ale to co dzisiaj pokazal mateja jest juz przegieciem
    ja rozumiem ze skok moze nie wyjsc i skoczylo sie 106 m ale w 2 serii 89?? przeciez to jest poziom kanadyjczykow
    a pozycja w locie wygladala jak obrona przed upadkiem - tak jak mowil wlodek - usztywniony przestraszony itp
    facet ktory ma 30 lat i od ponad 10 skacze? i ciagle nie moze sobie poradzic z psychika? to znaczy ze nie nadaje sie do sportu i powinien sie zajac czyms innym tak samo jak kruczek - skakal sobie nie wychodzilo mu to do konca to sobie dal spokoj i zajal sie trenowaniem
    5 miejsce przed konkursem wzial by kazdy ale wystarczylo zeby mateja skoczyl 2 razy po 110 i bylby medal
    krew mnie zaraz zaleje

  40. Powrót do góry    #85
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No ja myślę, że przede wszystkim Kruczka, który przez swoje kompleksy cały czas niszczy Wojtka Skupnia. Ten niedawno wygrał PK w Sapporo, po czym nawet nie dostał szansy w PŚ. Nie otrzymał także nominacji na MŚ i koniec końców trochę się zdołował i w MP nie powalił - choć i tak był przed Mateją. Ale Skupień to zresztą nie jest specjalista na k-90.

    A co do Mateji, to właśnie na MP mieliśmy dobitny przykład na to jak żelazną psychiką on dysponuje. To jest po prostu tragedia. Doprawdy chyba nigdy i nigdzie nie widziałem bardziej loserskiego sportowca. I to mówię już nawet o okręgowych i amatorskich rozgrywkach :D Jeszcze rozumiem, żeby to było 1 raz, żeby był młody niedoświadczony. Ale on skacze całe życie i gdy tylko przychodzi moment, w którym powinien się sprężyć - sięga dna. Tu nie pomoże żaden psycholog, bo to jest jakieś paranoiczne. Mam nadzieję, że po tej kompromitacji Robert, który ogolnie jest sympatycznym człowiekiem, wyciągnie wnioski i da sobie spokój. Bo naprawdę nie ma to już najmniejszego sensu.

    Sushi mógłby się najeść jadąc z kadrą C na PK :D :D Ale to też nie jest dla niego miejsce.

    Stawiajmy odważniej na młodych. Popatrzmy na Niemców. Mają tragiczny sezon, no chyba rekordowo pechowy. Zawodnik nr 1 i zawodnik nr 2 wyłączeni z imprezy, a ten drugi już po pierwszych, bardzo dobrych konkursach - na cały sezon. Upadek miał Schmitt, nie ma w kadrze Herra. No i mimo tego nie wstawiają do skłądu Spaetha, który aktualnie prezentuje dno w tonie podobnym do Mateji a dają szansę np. Bognerowi. U nas młodych zawodników jest bardzo dużo, choć większość i ci najzdolniejsi skaczą jeszcze w innych kategoriach i na ich sukcesy przyjdzie jeszcze czas. No ale wybierajmy z tego co mamy.

    Mateja i tka nic nie gwarantuje, a zresztą jeśli ma skakać 105 i zajmować 40 miejsca, a młody 16-latek ma skakać 100 i być 45 to i tak chyba wiele nie tracimy... A raczej zyskujemy.

    Jednak póki co najbardziej pozytywnym zaskoczeniem na tych MS jeśli chodzi o Polaków jest oczywiscie forma Kamila Stocha. Szkoda, ze Adam nie dał rady wczoraj. Miejmy nadzieję, że zdobędzie jakiś krążek na k-90. O złoto będzie ciężko, bo na kilometr pachnie powtórką z SLC.

    @kejdżi:

    nie no Robert niech na trenera nie idzie, bo może przesadzić z mobilizacją swoich adeptów. Lepiej na psychologa ! :D

    ======

    I jeszcze na zakończenie.

    Takim odbiciem Mateji jest w czołówce światowej Vassilev, choć to jednak skoczek lepszy. Niemniej inklinacje ma bardzo podobne i nie wiem dlaczego Steiert uporczywie ustawia go na nr 4 i daje mu okazję do niweczenia po raz kolejny dorobku kolegów. To nic, że potrafi skakać najdalej. A też jest jakieś 10 lat starszy od Ipatova, choć po psychice wydaje się jakby było odwrotnie.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  41. Powrót do góry    #86
    Początkujący
    Dołączył
    21-02-2007
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Robert Mateja - prawie jak skoczek...
    nie rozumiem czemu na belce Robert zachowywal sie jakby wypil conajmniej 0,5l.

  42. Powrót do góry    #87
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Przychodzą narty do lekarza; "panie coś nam się do dupy przykleiło". Same narty puszczone z rozbiegu poleciały by dalej niż z tym uwiązanym do nich klocem o możliwościach przedskoczka. Już 5 lat temu przebąkiwał o zakończeniu kariery więc jaka cholera trzyma go tyle czasu przy nadziei ?

  43. Powrót do góry    #88
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Myślę, że gdyby spuścić z tej skoczni zdechłego śledzia, to poleciałby dalej niż Mateja. No ja naprawdę nie lubię się pastwić nad ludźmi, ale to co wyprawia ten człowiek, nie mieści się w głowie. Wszystko, co było od niego wymagane, to skoczenie średnio 110 metrów. Wtedy moglibyśmy powiedzieć, że zrobił co mógł, umiał i co do niego należało. Tymczasem p. Mateja zdołał dokonać rzeczy niemożliwej i przy słabszej postawie rywali zdołał nas w pewnym momencie zepchnąć na koniec stawki. Założę się, że gdyby Stoch skoczył w pierwszej serii 10 metrów dalej, a Żyła o 15, to Mateja "zrekompensowałby" nam ten zysk skokiem na odległość 80m i wyszłoby na to samo. Po prostu ręce opadają. Skończyć już z parasolem ochronnym nad tym panem.
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  44. Powrót do góry    #89
    Zaawansowany Awatar Budyn
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    1,949
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    Robert zrobił dla naszych skoków już wystarczająco "dużo". Zwieńczeniem jego wspaniałej kariery powinny być jego dwa dzisiejsze skoki na MŚ w Sapporo. Pomimo jego dzielnej postawy, koledzy z drużyny nie dostosowali się do jego formy i zniweczyli jego fantastyczną postawę w dzisiejszym konkursie.
    Jestem zdania, iż powinno się już pożegnać tego skoczka z honorami, na jakie zasłużył swoją postawą na światowych skoczniach, służąc za żywy przykład polskiej potęgi skoków narciarskich.

    Prawda jest taka, że nasi skoczkowie poza Małyszem, Stochem i powiedzmy Żyłą prezentują poziom... hmm... Kto miałby zastąpić Roberta w dzisiejszych zawodach? Tonio, Stefan? Jakąś alternatywą mógł być wspomniany już wyżej Skupień. Mógł, ale nie musiał...

    No, ale ad rem - Mateja ma tak zrytą psychę, że najpoważniejszym zadaniem jakie wykonuje powinno być ranne pójście po bułki do spożywczaka. Nawet jeśli Mateja na trenngach skakał dalej od reszty naszego Wunderteamu (wyłączając 3 zawodników), to wiadome było, że w czasie konkursu, po wyjściu z progu, zatrzepota skrzydełkami i ociężale zwali się tuż za progiem na zeskok. Do drużyny każdy, byle nie on! Obojętnie jaką formę prezentowałby Robert, to nie ma sensu wystawiać go do zawodów Pamiętacie, gdy w PŚ w Zakopanem prowadził po pierwszej serii? Co się stało później? A no g****. I tym optymistycznym akcentem zakończe moją wypowiedź.
    C'mon You Gunners!

  45. Powrót do góry    #90
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-02-2002
    Postów
    608
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    @kejdżi:

    nie no Robert niech na trenera nie idzie, bo może przesadzić z mobilizacją swoich adeptów. Lepiej na psychologa ! :D
    z wielu zrodel slyszalem ze mateja ma wiekszy talent niz malysz tylko nie umie go wydobyc, to moze uda mu sie go mlodziezy przekazac :)

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •