Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 283

Wątek: Stadiony żużlowe - lista przebojów

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach

    Stadiony żużlowe - lista przebojów

    Rynek powoli nam się zamyka, jeszcze tylko parę hitów transferowych przed nami. To ja może założę już taki typowy temat na długie, zimowe wieczory.

    KTóRY STADION żUżLOWY W POLSCE (I NIE TYLKO) JEST NAJLEPSZY I DLACZEGO?

    Jakie są właściwie te kryteria? Według mnie liczą się (w dowolnej kolejności): położenie (czy blisko centrum, czy raczej trzeba dygać z dworca), otoczenie (w uroczym lasku wśród śpiewu ptasząt, czy raczej pośród odrapanch slumsów), pojemność trybun (wiadomo), odległość z trybun do toru (wiadomo), wysokość trybun i ich stromość (im wyższe i bardziej strome, tym lepiej), wysokość trybun względem stref toru (czy te najwyższe i najbardziej strome są w najciekawszych miejscach toru - czyli na 1 prostej, wirażu i 2 prostej, czy raczej na 2 wirażu, gdzie mało co się dzieje), wreszcie ogólny wygląd stadionu (syf azjatycki, czy Europa), infrastruktura (ilość kas, bram, parkingów, stan kibli i takich tam).

    To chyba główne kryteria. Może o czymś zapomniałem? I jak się mają poszczególne polskie stadiony do ideału (czyli dużego, pięknego stadionu z dużą ilością bram, parkingów i kas, z eleganckimi kiblami jak w dobrym hotelu, ładnie położonemu w uroczym lasku w centrum miasta :), z wysokimi i stromymi trybunami na starcie, 1 prostej, 1 wirażu i 2 prostej, nieco niższymi dalej, z minimalną strefą bezpieczeństwa, tak że trybuny niemal wiszą nad torem).

    Wydaje mi się, że takiego stadionu u nas po prostu nie ma. A który jest najbliżej spełnienia owych kryteriów? A czy na Zachodzie lub gdziekolwiek jest taki stadion?

    Głosowałbym na Falubaz, ale bym się ośmieszył, niestety. Ładne otoczenie, trybuny blisko toru, infrastruktura coraz lepsza i... to chyba wszystko. Reszta do kitu.

    Z drugiej strony taka Bydgoszcz. Infrastruktura super, trybuny duże, prawie że w centrum - ale co z tego, skoro strefa bezpieczeństwa prawie tak szeroka, jak sam tor? No i te trybunki... jak się siedzi w 1 rzędzie to widać same kaski nad dmuchaną bandą - w dodatku z daleka...

    Strome, fajne trybuny mają w Lublinie. Minimalna strefa bezpieczeństwa. Ale cóż - ogólne wrażenie betonowego, azjatyckiego syfu, niestety...

    Jak nie urok to sraczka, słowem...


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Heh :)
    Czestochowa - idealna odleglosc od centrum, dobra komunikacja, do okola duzo miejsca, woda, drzewka, bloki takze :)
    Tor blisko trybun, wszystko ladnie widac, odpowiednie wystopniowanie trybun, ich wysokosc rowniez odpowiednia.
    Obecnie brakuje kibli, parku maszyn i jakiej drogi bardziej przepustowej tuz kolo stadionu - ale to wszystko bedzie naprawione podczas remontu.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Myślałem o Częstochowie. Niby wszystko się zgadza, ale trochę mnie razi to jakieś takie działkowo-małomiasteczkowe otoczenie. Tylko bez takich mi zaraz, że Częstochowa jest większa od ZG, a ZG to dziura, etc. Nie chodzi mi o wielkość miasta, tylko o usytuowanie stadionu. Brakuje, żeby tam ino kury biegały po tych uliczkach... Poza tym wydaje mi się, że te trybuny są u Was niższe na drugiej prostej, czyli tam, gdzie fajnie się ogląda. Ale może się mylę?

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2006
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 18 w 9 postach
    A ja bym nieco zmodyfikował to pytanie:

    KTÓRY STADION JEST NAJLEPSZY I DLACZEGO JEST TO ZIELONA GÓRA?

    Przypomniała mi się bowiem nowsza wersja starego dowcipu:
    "Kto jest największym Polakiem i dlaczego jest to JPII?" (w oryginale było o Leninie).

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Ale niestety Zielona Góra nie jest najlepsza:(

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2006
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 18 w 9 postach
    A teraz już na serio:

    http://portal.elka.pl/index.php?opti...689&Itemid=208

    Tam fotki z toru w Dąbczu. Pewnie, że droga do urody Wembley sprzed 30 lat jeszcze daleka, ale godny podziwu zapał miejscowych fanatyków speedwaya mi osobiście bardzo zaimponował.

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,319
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Mi osobiście podoba(ł) się bardzo stadion w Pile

    (+) plusy dodatnie
    - blisko centrum, jednocześnie na uboczu, w zalesionym terenie.
    - stadionik kameralny, jednocześnie trybuny na prostych ładnie rozbudowane
    - światełka: ostatni raz byłem tam kilka lat temu kiedy były w Polsce rzadkością
    - ważne o czym nie spomina Moher jest poziom kibiców miejscowych gdzie można było spokojnie dopingować swojej drużynie bez obaw.
    - nie mam też zastrzerzeń co do kibli, gastronomii itp.
    - *****iście wspominam IMŚJ; lubię siedzieć przed startem i wtedy również zająłem tam miejsce. Pięknie wyglądało jak wychodzili z łuku - wąska strefa bezpieczeństwa siedziało się blisko toru. Swoją droga jako ciekawostkę wtrącę tylko, że akurat na mojej wysokości CzeCze zbronował tor i wszystkich prócz Polaków zarzucało - taka dygresja

    (-) plusy ujemne

    - Największym jest to, że stadion podupada, niszczeje; ostatnio bodajże na wątku pilskim pokazano zdjęcia zarastających trawą ławek - smutny widok.
    - Przyczpiłbym się jeszcze do świateł. Ustawione wzdłuż toru przed oczami kibiców, na wzór z Vojens - Wolę jak słupy są za plecami.
    - Wiadomo można by jeszcze narzekać na niezadaszoną trybunę itp. jednak według mnie stadion w Pile (sprzed ok 5 lat) był jednym z piękniejszych w Polsce


  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-09-2003
    Postów
    634
    Kliknij i podziękuj
    70
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Moherze Połerze.. :P

    Częstochowa!!. ;]

    no i ciut ciut Rybnik.

    ...

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Tak obecnie w Czestochowie wyglada miejsce, gdzie stala wiezyczka.
    http://ids.czest.pl/~ckm/remont/rem_967.jpg
    A tak ma wygladac nowa wieżyczka
    http://ids.czest.pl/~ckm/projekt/stadion_3.jpg
    A co do trybun po przeciwleglej prostej to ma to wygladac tak...jednak jeszcze na to musimy poczekac.
    http://ids.czest.pl/~ckm/projekt/stadion_7.jpg
    Zdjecia pochodza ze strony www.stadionckm.com

    ---

    Adas: troche za duze zdjecia i rozwalaly watek, wiec dalem w postaci linkow.

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Myślałem o Częstochowie. Niby wszystko się zgadza, ale trochę mnie razi to jakieś takie działkowo-małomiasteczkowe otoczenie. Tylko bez takich mi zaraz, że Częstochowa jest większa od ZG, a ZG to dziura, etc. Nie chodzi mi o wielkość miasta, tylko o usytuowanie stadionu. Brakuje, żeby tam ino kury biegały po tych uliczkach...
    To chyba tam nie byles :)
    Bo obok sa domki jednorodzinne, plynie sobie rzeczka, jest szkola i osiedle blokow :)
    Miejsce jest idealne, bo nie w centrum, tylko na jego obrezu z bardzo dogodny dojazdem (tuz kolo trasy wawa - katowice)
    Poza tym wydaje mi się, że te trybuny są u Was niższe na drugiej prostej, czyli tam, gdzie fajnie się ogląda. Ale może się mylę?
    Po remoncie sie to zmieni :) Wyzej masz wizualizacje :)
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-05-2003
    Postów
    1,966
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Częstochowę dyskwalifikuje póki co brak trybun na przeciwległej prostej (z całym szacunkiem dla kibiców) - jeżeli projekt zostanie zrealizowany to będzie super. Jak na razie pomimo tego, że miejsc macie bardzo dużo, to jednak wygląda to szczególnie w TV troszkę słabo (zresztą podobnie jest w Rzeszowie i Tarnowie, gdzie jest tylko kilka rzędów).

    U nas w Rybniku po remoncie jest bardzo ładnie, chociaż absolutnie bez rewelacji. Mnie się osobiście podobało w Lesznie, jeżeli chodzi o położenie i architekturę, bo stan stadionu pozostawiał wiele do życzenia.

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    U nas w Cz-wa przy parkingu byly trybuny ale ze wzgledu na remont zostalo to zlikwidowane no i ma powstac taka trybuna jak juz pokazalem. A co do polozenia stadionów to nie wiem czy ktos z was mial okazje byc w Szwecji na jakicxhs zawodach. Ja mialem okazje byc na meczu w Avescie. Stadion w lesie, az w szoku bylem ze tam bylo kiedys GP, prawie zero trybun, trawka, ludzie swoje krzeseleczka przynosza. Ale jest piknij, bardzo fajnie. Ogolnie stadiony w Szwecji sa umiejscowione z dala od miast. Glownie w lasach i zjezdzajac z drogi trzeba polna droizka troszke dojechac. Wszystko to ze wzgledu na przepisy i dlatego Szwedzi nie wcisneli sobie dodatkowego warkotu motocykli do miast.
    Mieszkajac przez ponad rok w Anglii tez troszke tych stadionow zaliczylem. Ogolnie polskie stadiony zuzlowe, oczywiscie pomijam tu Wande i te inne z kiepska infrastruktura, bija na glowe stadiony angielskie.Jedyny plus stadionow angielskich to to ze blisko toru jest budynek, gdzie mozna siasc, zjesc jakies zarcie, napic sie browarka i przez szybe ogladac zawody.
    Teoszke malo widac i poszukam wiecej fotek bo gdzies mi sie zapodzialy ale tak mniej wiecej wyglada stadion w miescie gdznie mieszkalem, Stoke-On-Trent.

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Z polskich stadionow najlepiej podoba mi sie Chorzow. Ze swiatowych wyjatkowa sympatia darze Nepean w Australii, gdzie nie ma band, a na murawie rosna drzewa. :P
    Regards from Sydney
    Dexter

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Najgorzej oglada sie zawody we Wroclawiu. Sa tam fatalne trybuny. Super widocznosc jest natomiast w Lesznie, ale nie jest tam najlepiej z cala infrastruktura.

    Za najlepszy oczywiscie uwazam stadion w ZG :D Bardzo dobra widocznosc, gdzie by sie nie usiadlo. Poza tym bardzo dobre polozenie. Dla kibicow przyjezdnych super dojazd. Po remoncie, ktory wlasnie trwa, bedzie jeszcze lepiej. Oby do wiosny :)

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Myślałem o Częstochowie. Niby wszystko się zgadza, ale trochę mnie razi to jakieś takie działkowo-małomiasteczkowe otoczenie. Tylko bez takich mi zaraz, że Częstochowa jest większa od ZG, a ZG to dziura, etc. Nie chodzi mi o wielkość miasta, tylko o usytuowanie stadionu. Brakuje, żeby tam ino kury biegały po tych uliczkach...
    To chyba tam nie byles :)
    Bo obok sa domki jednorodzinne, plynie sobie rzeczka, jest szkola i osiedle blokow :)
    Kurde, zabij mnie, ale wydawało mi się, że parkowałem wśród jakichś działek, ale może to były faktycznie małe domki z ogródkami i jakaś uliczka ze zniszczonym asfaltem, a obok czarna, żwirowa... Nieważne, zostało mi wspomnienie małej mieścinki. Oczywiście wiem, że obok jest wypasiona trasa, a dalej metropolia z tramwajami.

    Wracając do tematu: kto wie, czy najfajniejszy w Polsce nie jest obiekt na świętochłowickiej Skałce. Byłem tam niedawno - super! Strome, zamknięte trybuny, samo centrum (nie wiem wprawdzie czego - chyba po prostu Górnego Śląska, bo tam się trudno połapać :) ), obok szeroka trasa z tramwajami, a z drugiej strony mega park, obok też zresztą jakieś działki - no po prostu super. Budynek klubowy/wieżyczka też świetnie wygląda - i tylko same trybuny deczko zrujnowane, ale wystarczy dołożyć krzesełka i będzie mega wypas. Acha, no i przydałby się jeszcze jakiś klub żużlowy, bo stadion (nawet fajny) bez żużlowców to jednak nie to samo, co z żużlowcami ;)

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Wracając do tematu: kto wie, czy najfajniejszy w Polsce nie jest obiekt na świętochłowickiej Skałce. Byłem tam niedawno - super! Strome, zamknięte trybuny, samo centrum (nie wiem wprawdzie czego - chyba po prostu Górnego Śląska, bo tam się trudno połapać :) ), obok szeroka trasa z tramwajami, a z drugiej strony mega park, obok też zresztą jakieś działki - no po prostu super. Budynek klubowy/wieżyczka też świetnie wygląda - i tylko same trybuny deczko zrujnowane, ale wystarczy dołożyć krzesełka i będzie mega wypas. Acha, no i przydałby się jeszcze jakiś klub żużlowy, bo stadion (nawet fajny) bez żużlowców to jednak nie to samo, co z żużlowcami ;)


    Ciekawsze zdjęcia wkleić może DeWoy :)


  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    507
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Najlepsza widocznosc jest bez watpienia w Opolu i to chyba potwierdzi kazdy kto mial szanse ogladac tutaj zawody. Tragicznie jest natomiast z reszta choc ostatnio co nieco sie ruszylo. Mamy nowa ładną wieżyczke wraz z trybuna glówna (oczywiscie kameralna tak jak caly nasz stadion) a to byc moze dopiero poczatek przebudowy stadionu przy Wschodniej. Zobaczymy co dalej. Dodam jeszcze ze duzy komfort maja zawodnicy ktorzy moga swobodnie sledzic zawody z parku maszyn nie ruszajac sie zbytnio ze swoich boksow

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Moher wrote:

    Kurde, zabij mnie, ale wydawało mi się, że parkowałem wśród jakichś działek, ale może to były faktycznie małe domki z ogródkami i jakaś uliczka ze zniszczonym asfaltem, a obok czarna, żwirowa... Nieważne, zostało mi wspomnienie małej mieścinki. Oczywiście wiem, że obok jest wypasiona trasa, a dalej metropolia z tramwajami.

    Wracając do tematu: kto wie, czy najfajniejszy w Polsce nie jest obiekt na świętochłowickiej Skałce. Byłem tam niedawno - super! Strome, zamknięte trybuny, samo centrum (nie wiem wprawdzie czego - chyba po prostu Górnego Śląska, bo tam się trudno połapać ), obok szeroka trasa z tramwajami, a z drugiej strony mega park, obok też zresztą jakieś działki - no po prostu super. Budynek klubowy/wieżyczka też świetnie wygląda - i tylko same trybuny deczko zrujnowane, ale wystarczy dołożyć krzesełka i będzie mega wypas. Acha, no i przydałby się jeszcze jakiś klub żużlowy, bo stadion (nawet fajny) bez żużlowców to jednak nie to samo, co z żużlowcami

    Określenie otoczenia stadionu wprost genialne:)
    Muuu,czy Sokół będą się kłócić.
    (Niewiedzieć czemu:))

    Co do Skałki w Świętochłowicach to muszę powiedzieć, że bardzo podobnie wyglądał Nasz stadion przed remontem.
    Zresztą tych skansenów speedwaya w Polsce jest tam więcej.
    np.w Rudzie Śląskiej
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    Najlepsza widocznosc jest bez watpienia w Opolu i to chyba potwierdzi kazdy kto mial szanse ogladac tutaj zawody.
    Widoczność może i dobra, pewni ze względu na krótki tor, ale infrastruktura jest w Opolu fatalna (nie ma gdzie usiąść :)) , może oprócz parkingu :)

    Mi osobiście podobał sie stadion w Zielonce, super lokalizacja, w Ostrowie też nieźle, niezła widoczność, chociaż obydwa stadiony dosyć zniszczone (w Zielonce teraz to już całkiem zniszczyli :p).

    Fatalnie natomiast jest we Wrocku.

    Teraz jeszcze kilka słów o mi najbliższym stadionie w Krośnie. Każdy kto byl u nas potwierdzi, że stadion jest bardzo ładny i kameralny (4 segmenty krzesełek) jednak reszta pozostawia wiele do życzenia. Tor, parking, zaplecze - średnoiwieczne :)
    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2004
    Postów
    839
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Według bydgoszczanina. najlepszą widoczność ma stadion w Lesznie, gdzie widac jądących żużlowców nawet z dołu drugiego łuku

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    temat taki juz byl.
    i to nawet nie raz z tego co pamietam ;]

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Będe niepoprawnym optymistą i powiem, iż najpiękniejszy (a już napewno najpiękniej położony) jest stadion Olimpii w Poznaniu :) A właściwie cały kompleks (stadion piłkarsko - żużlowy, stadion lekkoatletyczny i korty tenisowe). Stadion PSŻ przez lata jednak mocno podupadł, jednak przy pewnym wkładzie finansowym i odrobinie dobrej woli i chęci można by za kilka lat pomyśleć o GP :P

    Oto potwierdzenie moich słów:





    Piękny, nieprawdaż? :P:P:P

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Najlepsza widoczność - Częstochowa
    Położenie - Zielona Góra
    Infrastruktura - Bydgoszcz, Rybnik
    Pojemność - Chorzów
    Bliskość trybun - Piła

    Gdyby połączyć to wszystko w jedność, to mielibyśmy stadion idealny! :D

    Z zagranicznych obiektów najbardziej okazale prezentuje się stadion w Cardiff, choć wiadomo, że to stadion piłkarski, a żużlowym staje się jedynie na potrzeby Grand Prix.

    Z typowo żużlowych swego czasu podobał mi się (głównie ze względu na oszkloną trubunę z restauracjami) obiekt w Hackney, a jakiś czas temu TŻ zamieścił zdjęcie stadionu w rosyjskim Togliatti, który zrobił na mnie ogromne wrażenie! :O

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2006
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 18 w 9 postach


    A oto i stadion w Togliatti

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    507
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Najlepsza widocznosc jest bez watpienia w Opolu i to chyba potwierdzi kazdy kto mial szanse ogladac tutaj zawody.
    Widoczność może i dobra, pewni ze względu na krótki tor, ale infrastruktura jest w Opolu fatalna (nie ma gdzie usiąść :)) , może oprócz parkingu :)
    Fakt nie ma za bardzo gdzie usiasc natomiast jak pisze w tym roku warunki na stadionie troche sie poprawiły. Co do widocznosc to nie wydaje mi sie ze jest to efekt krotkiego toru (takze to ze u Was jest 398 metrow Was nie usprawiedliwia :P:P:P - oczywiscie zartuje:) ) . Przykladowo Rawicz ma 330 metrow toru natomiast pas bezpieczenstwa o szerokosci okolo 10 metrow i wzglednie niskie trybuny powoduje ze widocznosc nie jest najlepsza. Takze wydaje mi sie ze widocznosc wynika najbardziej ze stosunku wysokosci trybun do odleglosci trybun od toru.

    Stadion przy Wschodniej 2 (www.opole.pl)


    Nowa wieża wraz z trybuna (fotka Kowala)

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2005
    Postów
    293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Byłem w tym roku na GP w Bydgoszczy i... się zawiodłem strasznie. Nie chodzi mi o zawody bo te były REWELACYJNE, ale o widoczność. Daleko od toru - FATALNIE. Tam chyba tylko z głównej trybuny dobrze widać lub z dwóch górnych rzędów w pozostałej części stadionu.

    A gdzie dobrze widać??? Ba BARDZO DOBRZE w Gorzowie Wlkp.!!!
    Owszem nie jest to stadion na miarę GP, ale pod względem widoczności to jest tak blisko toru, że prawie na wyciągnięcie ręki ma się rywalizujących zawodników. Zapraszam do Gorzowa!!!

  27. Powrót do góry    #27
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    Najlepsza widocznosc jest bez watpienia w Opolu i to chyba potwierdzi kazdy kto mial szanse ogladac tutaj zawody. Tragicznie jest natomiast z reszta choc ostatnio co nieco sie ruszylo. Mamy nowa ładną wieżyczke wraz z trybuna glówna (oczywiscie kameralna tak jak caly nasz stadion) a to byc moze dopiero poczatek przebudowy stadionu przy Wschodniej. Zobaczymy co dalej. Dodam jeszcze ze duzy komfort maja zawodnicy ktorzy moga swobodnie sledzic zawody z parku maszyn nie ruszajac sie zbytnio ze swoich boksow
    potwierdzam. przez kilkanaście miesięcy kiedy pomieszkiwałem w opolu, troszki bywałem na "kolejarskim" obiekcie co przypomina stadion;) widoczność bardzo dobra i odczuwa się bliskość szarżujących zawodników...

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Czyli tak: bliskość zawodników: Opole, Gorzów, Zielona Góra, Lublin, Piła... Gdzieś jeszcze?

    Odwrotność bliskości, czyli "dalekość" - Bydgoszcz, Toruń, Rawicz... Gdzieś jeszcze?

  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-03-2002
    Postów
    1,751
    Kliknij i podziękuj
    489
    Podziękowania: 154 w 99 postach
    Będe niepoprawnym optymistą i powiem, iż najpiękniejszy (a już napewno najpiękniej położony) jest stadion Olimpii w Poznaniu :) A właściwie cały kompleks (stadion piłkarsko - żużlowy, stadion lekkoatletyczny i korty tenisowe). Stadion PSŻ przez lata jednak mocno podupadł, jednak przy pewnym wkładzie finansowym i odrobinie dobrej woli i chęci można by za kilka lat pomyśleć o GP :P

    Oto potwierdzenie moich słów:





    Piękny, nieprawdaż? :P:P:P
    Stadion pieknie położony to przyznaje :) ale widocznosć to juz pozostawia wiele do życzenia:P no i najważniejsza rzecz to jednak kiepska infrastruktura- kiepski dojazd( park Sołacki)mały parking przy stadionie,no ale jest w pobliżu jednostka wojskowa moze tam :Pprzy wiekszej imprezie być parking.

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Najlepsza widoczność - Częstochowa
    Położenie - Zielona Góra
    Infrastruktura - Bydgoszcz, Rybnik
    Pojemność - Chorzów
    Bliskość trybun - Piła
    Chyba nie do końca się zgadzam. Dla mnie najlepsza widoczność to Lublin. Położenie? Zielona Góra? Hm... Raczej "otoczenie". Bo stadion otoczony jest pięknym lasem, ale położony za miastem... Co do infrastruktury i pojemności to się zgadzam. Ale czy w Pile akurat trybuny są najbliżej? A Lublin, Zielonka, Grudziądz, Gorzów? O Opolu już nie wspomnę!

    Na 100% słabe są Bydgoszcz i Toruń. Czy ludzie z tych miast w ogóle kiedykolwiek widzieli ŻUŻEL? Bo moim zdaniem mają za daleko od trybun ;)

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    hmmm

    Byłem na wszystkich stadionach w Polsce.
    (i kilkunastu na świecie)
    Oczywistym jest fakt, że kameralne stadiony posiadają najlepszą widoczność.
    (W Rawiczu można zawody oglądać nawet z pociągu:))
    Jednakże nie idzie to w parze z infrastrukturą...
    Moim ulubionym stadionem był Bradford:)
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    02-04-2005
    Postów
    330
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Również zwiedziłem większość stadionów w Polsce, zdecydowanie Częstochowa !!! Mecze naprawdę mają tam klimat, na minus fatalny parking !!! ale to się tyczy większości stadionów w Polsce.

    Ogólnie bardzo dużym mankamentem wszystkich stadionów jest to, że trybuny nie są zadaszone i doping jest na nich słabo słyszalny

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Oczywistym jest fakt, że kameralne stadiony posiadają najlepszą widoczność.
    (W Rawiczu można zawody oglądać nawet z pociągu:))
    Generalnie się zgadzam,ale akurat Rawicz to, sorry, ale syf!!! Tam chyba najpierw zbudowano trybuny do long tracku, a potem odpowiednio skrócono tor. A trybuny zostały tam, gdzie były :(

  34. Powrót do góry    #34
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    na minus fatalny parking !!!
    O to sie nie martw :P W budzecie zagwarantowane jest 27 mln na kolejny etap remontu - parking z trybuna na 2500 miejsc na przeciwleglej prostej :) Jakos po sezonie 2008 powinna ruszyc budowa.

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2006
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 18 w 9 postach
    akurat Rawicz to, sorry, ale syf!!! Tam chyba najpierw zbudowano trybuny do long tracku, a potem odpowiednio skrócono tor. A trybuny zostały tam, gdzie był
    Nie, po prostu trybuny usytuowano na wałach istniejących od lat 40-tych ub. wieku. Naturalnie owal nowego toru jest znacznie krótszy, a sam tor zasłonięty dechami, tak że z pierwszych rzędów widać tylko kaski zawodników. Słowem widoczność do kitu, a w słoneczny dzień wali po oczach aż łzy ciekną. Bez czapeczki z daszkiem nie ma co siadać na krzesełkach. Oczywiście działaczom to nie przeszkadza, bo oni albo siedzą na wieżyczce albo w parkingu.
    Ale w latach pięćdziesiątych (w poprzednim wcieleniu "Kolejarza") to można było nawet przechylić się przez bandę, aby jak najlepiej obserwować akcje Florka Kapały et consortes ;-)

  36. Powrót do góry    #36
    Początkujący
    Dołączył
    04-05-2006
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam
    Adas napisał:
    Bardzo dobra widocznosc, gdzie by sie nie usiadlo. Poza tym bardzo dobre polozenie.
    Położenie - fakt, ale co do widoczności... miałem niedawno okazję oglądać zawody z trybuny za parkingiem (wejscie w drugi łuk) - pojawiła się tam jakaś super reklama, która praktycznie eliminuje oglądanie walki od wyjscia z pierwszego łuku do samego parkingu ;)

    pozdrawiam
    <<Tomek>>

  37. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    W latach 50-tych chyba wszystkie tory w Polsce liczyły powyżej 400 m obwodu (niektóre nawet do 450 m!). Poza tym,
    tory były wówczas znacznie szersze od obecnych standardów.

    W Rawiczu żużel ucichł na długie lata a w tym czasie moda na skracanie torów zapanowała tam, gdzie wciąż jeżdżono.
    Gdy w Rawiczu na początku lat 90-tych skrzynięto się, by reaktywować żużel - było zbyt biednie na przesuwanie trybun.

  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2006
    Postów
    73
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    To dla tych którym się nie doba stadion w Pile ;)

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-07-2002
    Postów
    966
    Kliknij i podziękuj
    74
    Podziękowania: 25 w 15 postach

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    507
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W latach 50-tych chyba wszystkie tory w Polsce liczyły powyżej 400 m obwodu (niektóre nawet do 450 m!). Poza tym,
    tory były wówczas znacznie szersze od obecnych standardów.

    W Rawiczu żużel ucichł na długie lata a w tym czasie moda na skracanie torów zapanowała tam, gdzie wciąż jeżdżono.
    Gdy w Rawiczu na początku lat 90-tych skrzynięto się, by reaktywować żużel - było zbyt biednie na przesuwanie trybun.
    a w Opolu dali sobie jakos z tym rade ??


  41. Powrót do góry    #41
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    W Krośnie to się siedzi prawie na torze i widoczność z każdego rzędu jest super :)



    Szkoda tylko, że wieżyczka taka archaiczna i ten czarny tor, ale to cały urok, jak się wychodzi po meczy cały czarny :)



    A co do lokalizacji to 5 minut od rynku na piechotkę :

    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  42. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    W latach 50-tych chyba wszystkie tory w Polsce liczyły powyżej 400 m obwodu (niektóre nawet do 450 m!). Poza tym,
    tory były wówczas znacznie szersze od obecnych standardów.

    W Rawiczu żużel ucichł na długie lata a w tym czasie moda na skracanie torów zapanowała tam, gdzie wciąż jeżdżono.
    Gdy w Rawiczu na początku lat 90-tych skrzynięto się, by reaktywować żużel - było zbyt biednie na przesuwanie trybun.
    a w Opolu dali sobie jakos z tym rade ??
    Czy w Opolu też mieliście żużlową przerwę w latach, gdy systematycznie skracano tory? :)
    Rawicz "padł" po sezonie 1959 (spadek z ektraklasy) i do lat 90-tych nie myślano tam o modernizacji stadionu pod kątem żużla.
    A żużel w Opolu macie od 1961 :)



  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    507
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Własnie o to mi chodzi :) . Mimo ze w Opolu nieprzerwanie jezdza od prawie 50 lat to dlugosc toru zmniejszyly sie o 99 metrow :)(http://tz.sport.opole.pl/index.php?i...ekordzisci.htm

    Tym czasme w zadnym stopniu nie wplynelo to na odleglosc toru od trybun :
    zdjecie ze strony Kolejarza R.

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-08-2004
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    123
    Podziękowania: 90 w 53 postach
    Witam
    Adas napisał:
    Bardzo dobra widocznosc, gdzie by sie nie usiadlo. Poza tym bardzo dobre polozenie.
    Położenie - fakt, ale co do widoczności... miałem niedawno okazję oglądać zawody z trybuny za parkingiem (wejscie w drugi łuk) - pojawiła się tam jakaś super reklama, która praktycznie eliminuje oglądanie walki od wyjscia z pierwszego łuku do samego parkingu ;)

    pozdrawiam
    <<Tomek>>
    Ta reklama znalazła się tam tymczasowo, na okres kilku meczów co spowodowane bylo remontem(normalnie reklama stała nad wjazdem do parkungu na odpowiedniej wysokości i byla ustawiona do toru, więc w żadnym wypadku nie przeszkadzała.)

  45. Powrót do góry    #45
    Początkujący
    Dołączył
    12-09-2006
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Poczekajcie "troche" az stadion w ostrowie sostanie zmodernizowany.Ale sadze ze i tak czewy nie przebije

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •