Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 180 z 283

Wątek: Stadiony żużlowe - lista przebojów

  1. Powrót do góry    #136
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Czy ma kto¶ fotkę stadionu w Herxheim??

  2. Powrót do góry    #137
    Super Typer FTSL Awatar gregi_ns
    Dołączył
    17-06-2005
    Postów
    2,000
    Kliknij i podziękuj
    25
    Podziękowania: 8 w 8 postach
    Czy ma kto¶ fotkę stadionu w Herxheim??
    http://www.speedway.de/ :)

  3. Powrót do góry    #138
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2006
    Postów
    186
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Stadion w Ostrowie pieknieje z dnia na dzien.
    Fotki pochodza z wczorajszej proby oswietlenia.





  4. Powrót do góry    #139
    Początkujący
    Dołączył
    30-08-2007
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    załwazcie ile ludzi przyszło na pierwszy trening przy sztucznym oswietleniu ;)
    Ostrów miasto żużlem tętni±ce ;)

  5. Powrót do góry    #140
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    załwazcie ile ludzi przyszło na pierwszy trening przy sztucznym oswietleniu ;)
    Ostrów miasto żużlem tętni±ce ;)
    na trybunach jednak ciemno...
    to samo m.in. w tarnowie, rzeszowie, toruniu...

  6. Powrót do góry    #141
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2007
    Postów
    227
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    załwazcie ile ludzi przyszło na pierwszy trening przy sztucznym oswietleniu ;)
    Ostrów miasto żużlem tętni±ce ;)
    na trybunach jednak ciemno...
    to samo m.in. w tarnowie, rzeszowie, toruniu...
    Niestety ,ale ten typ oświetlenia jest bardzo kiepski...

    Takie jak w Zielonce, Lesznie itp są na prawde fajne. :)

  7. Powrót do góry    #142
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,876
    Kliknij i podziękuj
    465
    Podziękowania: 167 w 107 postach
    próba oświetlenia w pełni profesjonalna...nawet sprawdzano jak przy sztucznym świetle będą się prezentować reklamy:D;):P

  8. Powrót do góry    #143
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    A ja tam wolę, jak na trybunach jest ciemno. W teatrze, czy na koncercie widownia też jest ciemna. Liczy się scena!

  9. Powrót do góry    #144
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,323
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    A ja tam wolę, jak na trybunach jest ciemno. W teatrze, czy na koncercie widownia też jest ciemna. Liczy się scena!
    To se wypelniaj program zuzlowy. Chyba latarki beda dodawac do biletow:P

    Pozdrawiam

  10. Powrót do góry    #145
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Wypełnianie programów dawno wyszło z mody, teraz liczy się głośny doping:P

  11. Powrót do góry    #146
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,323
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Wypełnianie programów dawno wyszło z mody, teraz liczy się głośny doping:P
    Jedno drugiemu nie przeszkadza. Ja zawsze glosno dopinguje i wypelniam program...bez programu to ja na stadion nie wchodze..:P

    Pozdrawiam

  12. Powrót do góry    #147
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    A ja tam wolę, jak na trybunach jest ciemno. W teatrze, czy na koncercie widownia też jest ciemna. Liczy się scena!
    To se wypelniaj program zuzlowy. Chyba latarki beda dodawac do biletow:P

    Pozdrawiam
    Są takie specjalne długopisy dla krytyków teatralnych/filmowych - z żaróweczką. Serio! Trzeba zacząć sprzedawać w Ostrowie razem z programami! :)
    pzdr

  13. Powrót do góry    #148
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    No to Gorzów nam awansował z 3 ligi do 1. Jak na polskie warunki - stadion robi wrażenie. Ale mnie się ZNACZNIE bardziej podoba nowa, główna trybuna w Ostrowie. Ech, gdyby tak wyglądał CAŁY stadion! Raz, że kubatura, dwa że pierwszy rząd podniesiony jakieś 2 metry nad glebą (widać nie tylko kaski znad bandy, a gdyby tak na wirażu - to odpada problem szprycy). Kurde, może kiedyś doczekamy takich obiektów w Polsce. Bo na razie to z brudnych, zapuszczonych, wiejskich obiektów robi się u nas czyste, eleganckie wiejskie obiekty (Częstochowa, Gorzów, Zielona Góra). Jak widzę zmodernizowany stadion na ziemnym wale to mnie normalnie czyści!!!!! Marnowanie kasy!!!!!

  14. Powrót do góry    #149
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Moher napisał:

    Bo na razie to z brudnych, zapuszczonych, wiejskich obiektów robi się u nas czyste, eleganckie wiejskie obiekty (Częstochowa, Gorzów, Zielona Góra). Jak widzę zmodernizowany stadion na ziemnym wale to mnie normalnie czyści!!!!! Marnowanie kasy!!!!!
    Hmmm
    widzę, że wymieniłeś Rybnik na Zieloną Górę!:)
    Latasz po wątkach pisząc o wiejskich stadionach jakbyś zrobił naprawdę w spodnie.
    Żyjemy w Polsce.
    Żyjemy w Europie Środkowo-Wschodniej.
    Tutaj się tak budowało i buduje.
    Najważniejszy mecz tego sezonu w Polsce rozegramy na wiejskim stadionie w Chorzowie!
    Kilka spotkań Finałów Mistrzostw Europy w Polsce(jak i Ukrainie) zostanie rozegranych na takich "wiejskich" stadionach.
    Zastanów się chłopie i nie pisz w jednym szeregu stadionu w Częstochowie i Zielonej Górze.
    Proszę

    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  15. Powrót do góry    #150
    Stały bywalec Awatar MaciekZG
    Dołączył
    16-01-2005
    Postów
    816
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Blacktop, wiadomo, nie da sie porównać. Stadion w środku osiedla, a według większości ludzi najpiękniej położony stadion na świecie. Masz jednak rację!

  16. Powrót do góry    #151
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Bo na razie to z brudnych, zapuszczonych, wiejskich obiektów robi się u nas czyste, eleganckie wiejskie obiekty (Częstochowa, Gorzów, Zielona Góra). Jak widzę zmodernizowany stadion na ziemnym wale to mnie normalnie czyści!!!!! Marnowanie kasy!!!!!
    Hmmm
    widzę, że wymieniłeś Rybnik na Zieloną Górę!:)
    Latasz po wątkach pisząc o wiejskich stadionach jakbyś zrobił naprawdę w spodnie.
    Żyjemy w Polsce.
    Żyjemy w Europie Środkowo-Wschodniej.
    Tutaj się tak budowało i buduje.
    Najważniejszy mecz tego sezonu w Polsce rozegramy na wiejskim stadionie w Chorzowie!
    Kilka spotkań Finałów Mistrzostw Europy w Polsce(jak i Ukrainie) zostanie rozegranych na takich "wiejskich" stadionach.
    Zastanów się chłopie i nie pisz w jednym szeregu stadionu w Częstochowie i Zielonej Górze.
    Proszę
    A dlaczego nie, skoro oba są na wale ziemnym? Jak na wsi w piłkarskiej A klasie. Tyle że większe.

    Latam sobie po wątkach, bo chciałbym, żeby były u nas normalne stadiony żużlowe. Nie podniecam się byle gównem - jak co poniektórzy. Że ktoś gdzieś tam wyleje beton i powstawia krzesełka? Pewnie, można się tym podniecać.

    W Europie Środkowo - Wschodniej tak się budowało, ale buduje się już nie zawsze - choćby Kielce, nowy Lech, nowa Wisła, nawet Bełchatów i Łęczna mają już kubatury. Nawet żużlowy Ostrów ma już jedną trybunę taką, jakie powinny być wszędzie. I to jest krok w dobrą stronę. A Chorzów, Czewa, ZG, Gorzów, Rybnik - to są WIEJSKIE stadiony, czyli STADIONY ARCHAICZNE, niezależnie od tego co gdzie się na nich odbędzie.

    Oczywiście sorry, że obraziłem Twoją Częstochowę - beton i krzesełka na wale powodują, że jest lepiej, niż w Rawiczu, Mszeno i Grudziądzu. Życzę wielu orgazmów estetycznych :)

    Brakuje, cholera, żeby na Stadionie X-lecia wylali nowy beton, postawili krzesełka - i mamy piękny Narodowy...

  17. Powrót do góry    #152
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Moher napisał:

    A dlaczego nie, skoro oba są na wale ziemnym? Jak na wsi w piłkarskiej A klasie. Tyle że większe.

    Latam sobie po wątkach, bo chciałbym, żeby były u nas normalne stadiony żużlowe. Nie podniecam się byle gównem - jak co poniektórzy. Że ktoś gdzieś tam wyleje beton i powstawia krzesełka? Pewnie, można się tym podniecać.

    W Europie Środkowo - Wschodniej tak się budowało, ale buduje się już nie zawsze - choćby Kielce, nowy Lech, nowa Wisła, nawet Bełchatów i Łęczna mają już kubatury. Nawet żużlowy Ostrów ma już jedną trybunę taką, jakie powinny być wszędzie. I to jest krok w dobrą stronę. A Chorzów, Czewa, ZG, Gorzów, Rybnik - to są WIEJSKIE stadiony, czyli STADIONY ARCHAICZNE, niezależnie od tego co gdzie się na nich odbędzie.

    Oczywiście sorry, że obraziłem Twoją Częstochowę - beton i krzesełka na wale powodują, że jest lepiej, niż w Rawiczu, Mszeno i Grudziądzu. Życzę wielu orgazmów estetycznych

    Brakuje, cholera, żeby na Stadionie X-lecia wylali nowy beton, postawili krzesełka - i mamy piękny Narodowy...
    Moher nie wiem ile stadionów "wybudujesz" latając po wątkach, ale proszę podaj "wzorcowy" przykład miejskiego stadionu żużlowego.

    Podajesz maleńki stadion w Kielcach.(nieżużlowy)
    Podajesz stadion Wisły(sic), który ma dwie nowe *****iste trybuny i odkrytą największą na wale.
    Stadion Łęcznej czy Bełchatowa pominę milczeniem.

    A mieliśmy rozmawiać o stadionach żużlowych...




    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  18. Powrót do góry    #153
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Oczywiście sorry, że obraziłem Twoją Częstochowę - beton i krzesełka na wale powodują, że jest lepiej, niż w Rawiczu, Mszeno i Grudziądzu. Życzę wielu orgazmów estetycznych
    Rozumiem ze wolisz stac na zlamanej lawce? :P

    Stadion w Czestochowie jest na miare mozliwosci miasta, gdyz "betonowy" po prostu sie nie oplaca. No i jest tez jedna zaleta: pojemnosc! W Cz-wie wal ziemny na prostej jest tak ogromny, ze szkoda bylo go zmarnowac ;)

    I jako ciekawostke powiem Ci, ze na swiecie nadal buduje sie NOWE stadiony na walach ziemnych ;)

  19. Powrót do góry    #154
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Bonjo napisał:

    Stadion w Czestochowie jest na miare mozliwosci miasta, gdyz "betonowy" po prostu sie nie oplaca. No i jest tez jedna zaleta: pojemnosc! W Cz-wie wal ziemny na prostej jest tak ogromny, ze szkoda bylo go zmarnowac
    Moher wymienia obecne stadiony piłkarskie w Polsce.
    (dość nieudolnie)
    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że święcie wierzy w to co pisze.
    Pierniczy coś o Kielcach, o Krakowie, który jest dopiero w części zmodernizowany, a zapomina o tym że Śląski też jest "na wale", że Euro będzie grane na Ukrainie też "na wale".
    Nazywa wiejskimi stadiony w Częstochowie czy Rybniku i jeszcze odważniej wcina stadion w Zielonej(sic)
    Zapomina o jednym.
    To są stadiony żużlowe.
    Jak na standardy polskie, a nawet europejskie to naprawdę spore inwestycje (żużlowe).
    Moher napisz coś sensownego.
    Pozdro


    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  20. Powrót do góry    #155
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach

    Dzieci drogie, widzieliście kiedyś nowoczesny stadion? Taki z XXI wieku?

    Przecież mamy otwarte granice, wystarczy ruszyć dupę i pojechać GDZIEKOLWIEK na Zachód... co, nie chce się?

    Nie zgadzam się z teorią, że POLSKIE stadiony żużlowe MUSZĄ być obciachowe tylko dlatego, że są żużlowe. Owszem, na świecie żużel jest wiejskim sportem, więc takie też ma stadiony (poza paroma wyjątkami, głównie w Anglii). U nas jest sportem MIEJSKIM, więc polskie stadiony żużlowe powinny być WZOREM dla reszty świata. No ale Wy wolicie wiochę - trudno. Dobrze, że chociaż w Ostrowie coś próbują.

    bonjo: oczywiście, że wolę obecny stadion w Czewie od dawnego. Oczywiście, że wolę siedzieć na krzesełku, niż na ławce. Ale co - mam pisać, że to jest teraz NOWOCZESNY stadion?! Ła-cha-cha! Nowoczesność sprzed 60 lat (plus krzesełka), nie mówiąc o otoczeniu rodem z bazy transportowej w Blachowni.

    blacktop: nie sprecyzowałem pojęcia "nowa Wisła" - chodzi mi o to, jak ten stadion ma wyglądać docelowo. Podobnie Lech. A przykładem Śląskiego i że tam będzie grane Euro no to mnie rozwaliłeś: to będą *****iste mecze na tym Euro - z trybunami 100 metrów od boiska :) Cudowny przykład nowoczesnego stadionu! Ponawiam pytanie: ruszyłeś kiedyś dupę poza kraj? Widziałeś prawdziwy stadion? No weź mnie nie rozśmieszaj!!!

    Zresztą nie trzeba nawet i na Zachód - śmiejesz się z Bełchatowa i Łęcznej: byłeś, widziałeś, co zrobili? Jak nie to nie głosuj i nie obrażaj tych ludzi, którzy wykonali naprawdę kapitalną robotę budując coś z niczego w parę lat - co jest o lata świetlne przed Czewą i innymi stadionami żużlowymi (mimo, że to nic specjalnego w sumie). Akurat jeżdżę po kraju za piłkarzami, więc wiem, tym bardziej, że pamiętam stadion w Bełchatowie - jak wyglądał PRZEDTEM. Mniej więcej, jak stadion Waszego Rakowa (też pamiętam!)

    Czyli jednak można i w Polsce, co nie?

    A, sorry, zapomniałem: nie mieszajmy stadionów piłkarskich z żużlowymi, tak? Z żużlowymi tak się nie da, poza tym żużlowe muszą być na wale, musi być jak na wsi, sorry! W takim razie dlaczego zrezygnowaliśmy z ekologicznej trawki na wałach - jak w Vojens i wszędzie indziej? Nosi się ze sobą leżaczki - i jest *****iście, no nie?

    Weźcie naprawdę napiszcie petycję do władz: pieprzą się z budową Narodowego OBOK stadionu X-lecia - a przecież po co OBOK, skoro jest gotowy *****isty stadion, jeszcze lepszy od tego w Czewie - wystarczy wylać nowy beton i zamontować niebieskie krzesełka, no nie? Że też oni na to nie wpadli - będzie tak samo fajnie, jak na Śląskim albo u Was - no i jak tanio!!!

    Jeszcze parę lat temu pewnie byście pisali, że "po cholerę jupitery na stadionach ŻUŻLOWYCH, skoro mecze i tak są za dnia", więc się nie opłaca - itd, etc.

    Krzesełka w sumie też nie były potrzebne, skoro były ładne ławki - a i ludzi więcej wchodziło.

    Generalnie: po co przepłacać za mercedesa, skoro syrenka jest tańsza a też jedzie?

    Dzisiaj, według Was, są niepotrzebne trybuny kubaturowe, z pomieszczeniami klubowymi we wnętrzu, sklepami z pamiątkami, kiblami, parkingami, parkiem maszyn, etc. PO CO, SKORO TO WSZYSTKO MOŻE BYĆ NA ZEWNĄTRZ, WIĘC SIĘ NIE OPŁACA??? PO CO ROBIĆ TRYBUNY JAK TA W OSTROWIE, Z DOBRĄ WIDOCZNOŚCIĄ, SKORO SIĘ NIE OPŁACA?

    Po co w Czewie dach nad całym stadionem? Nigdy nie było i było *****iście, no nie?

    Przecież w Bydgoszczy tak *****iście widać te kaski nad bandą z pierwszego rzędu (zresztą 20 metrów od toru, bo akurat tam się zaczyna Wasz ukochany wał), po co przybliżać, po co podwyższać... tyle lat działało, co nie?

    Przecież to takie fajne w Tarnowie, jak słupy z jupiterami stoją na trybunach! Komu to przeszkadza, zawsze coś tam się widzi na tym torze, jak nie start, to pierwszy łuk.

    Po co w ZG i Gorzowie podwyższać pierwszy łuk? Przecież *****iście jest siedzieć 5 metrów od toru jak po oczach wali szpryca, no nie? w końcu jesteśmy na żużlu, nie na balecie...

    Na LPR głosujecie, czy jak? Że "dobrze było już kiedyś, więc niczego nie zmieniajmy"?

    A może jednak napiszecie tu kiedyś coś sensownego? Czy daremne me czekanie? Jeśli daremne, to życzę przyjemnej masturbacji rytualnej przed zdjęciem cudownej, nowoczesnej "Arena Auf Włókniarz"!


    PS: i ostatnia uwaga: WIEM, ŻE ŻYJEMY W BIEDNYM KRAJU. I ŻE DOPIERO ZACZYNAMY DOGANIAĆ ZACHÓD. Ale jak będziemy się podniecać byle szajsem i mówić, że gówno to czekolada - to sorry, ale prędko my tego Zachodu nie dogonimy :(

    Akurat w tym wypadku krytycyzm jest nader wskazany. I trucie dupy politykom, że cały czas jest WIOCHA, a ma być SUPER! Więc to ja tutaj gadam sensownie, a Wy jesteście zachwycone szkodniki.

    Naprawdę nie rozumiem, dlaczego można było coś sensownego zrobić Kielcach, Bełchatowie i Łęcznej, a nie można w Częstochowie, Lesznie, czy Rawiczu... bo żużel to nie piłka? Jakby na Zachodzie tyle kibola chodziło na żużel...
    No dobra, wystarczy.
    Pozdrawiam.

  21. Powrót do góry    #156
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,713
    Kliknij i podziękuj
    2,094
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    To ja spytam:
    Widziałeś Ty stadion żużlowy tylko z betonu?

    No Właśnie...
    Każdy obiekt ma swoją specyfikację i swój klimat.
    W gałę robi się betonowe molochy, bo tak chca, mają kasę to i robią obiekty na 12 000 jak w Kielcach.
    A że u nas przychodzi więcej ludzi, to za tą samą kasę, jest obiekt na 20 000 ale na wale.

    Nie ma tu żadnego problemu, bo idziesz na mecz a nie na stadion, prawda? :)

    Chcesz betonowe, to jedź na zachód czy gdzieś tam i się jaraj. Mi pasuje na wale ziemnym, bo ma jakiś klimat w sobie.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  22. Powrót do góry    #157
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Moher napisał:

    Naprawdę nie rozumiem, dlaczego można było coś sensownego zrobić Kielcach, Bełchatowie i Łęcznej, a nie można w Częstochowie, Lesznie, czy Rawiczu... bo żużel to nie piłka? Jakby na Zachodzie tyle kibola chodziło na żużel...
    Moher Ty chyba nawiedzony jesteś:)
    Jak można porównywać stadiony piłkarskie do stadionów żużlowych?
    Pokaż jeden stadion żużlowy na świecie.
    Jeden.
    Nie pisz o Gelsen czy Cardiff.

    I napisz ile kibola w Polsce chodzi na żużel.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  23. Powrót do góry    #158
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach

    Już raz to napisałem, ale proszę:


    Nie zgadzam się z teorią, że POLSKIE stadiony żużlowe MUSZĄ być obciachowe tylko dlatego, że są żużlowe. Owszem, na świecie żużel jest wiejskim sportem, więc takie też ma stadiony (poza paroma wyjątkami, głównie w Anglii). U nas jest sportem MIEJSKIM, więc polskie stadiony żużlowe powinny być WZOREM dla reszty świata. .
    Gówno mnie obchodzą światowe stadiony żużlowe, bo one zwykle są we wsiach i małych miasteczkach. To MY powinniśmy być wzorem dla świata. To U NAS żużel odbywa się w MIASTACH. Przykładem Częstochowa - spore wszak miasto.

  24. Powrót do góry    #159
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Moher napisał:

    Gówno mnie obchodzą światowe stadiony żużlowe, bo one zwykle są we wsiach i małych miasteczkach. To MY powinniśmy być wzorem dla świata. To U NAS żużel odbywa się w MIASTACH. Przykładem Częstochowa - spore wszak miasto.
    W Polsce również poza nielicznymi przypadkami stadiony żużlowe są w mniejszych miejscowościach i wsiach.
    Nie możemy być też wzorem dla świata w jakiejkolwiek infrastrukturze ponieważ potrzebna jest na to kasa.
    Nie ma stadionów piłkarskich, nie ma dróg i autostrad, a Ty pierd. o Madrycie:)
    Podniecasz się pierwszą nową trybuną w Ostrowie, a w tym samym czasie podjęto decyzję o wyburzeniu Anfield...

    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  25. Powrót do góry    #160
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,713
    Kliknij i podziękuj
    2,094
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    Gówno mnie obchodzą światowe stadiony żużlowe, bo one zwykle są we wsiach i małych miasteczkach. To MY powinniśmy być wzorem dla świata. To U NAS żużel odbywa się w MIASTACH. Przykładem Częstochowa - spore wszak miasto.
    Bez urazy, ale na zachodzie to takie są wsie :)
    Swoją drogą: w niniejszym wątku powyżej jest zdjęcie z Ostrowa. naprawdę uważasz, że to będzie kiepski klimat do oglądania żużla, jak już CAŁY stadion będzie taki (a nie tylko jedna trybuna)?
    Tylko że już się mówi, że stadionu w Ostrowie nie skończą :)
    I czy nie rozumiesz, że spoko, fajny stadion
    ale co z tego?
    Nie mamy nawet murowanych piłkarskich, a chcesz już mieć takie żużlowe? Gdzie piłka a gdzie żużel?
    Stadiony żużlowe w Polsce są najładniejsze i tyle :)

    Trochę też się nie opłaca budować stadionu murowanego za 100 000 czy więcej, na 10-12 imprez w sezonie :) Bo żużel to specyficzna dyscyplina i musi mieć osobny stadion - tak tak, po środku może być boisko do piłki, ale wtedy to będzie miał 400m :)
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  26. Powrót do góry    #161
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Moher z kim Ty się na głowy pozamieniałeś?
    Stadiony żużlowe są zlokalizowane w tych samych miejscach od kilkudziesięciu lat, a Ty chcesz jakiś rewolucji?
    Budować od zera? Nie ma sensu!

    Co za różnica co masz pod dupą [krzesłem] ziemie czy metalową konstrukcję?
    Wracając do Częstochowy - czy stadion jest nowocześniejszy? TAK! Ma światło, krzesełka, zmodernizowaną wieżyczkę, pod nogami nie rośnie trawa itp, jesli drugi etap zostanie wykonany to więcej nie będzie trzeba [będziesz miał tam wspomniane kible, sklepy, pomieszczenia klubowe a nawet hotel], będzie po prostu cudownie

    W Szwecji jest lepiej? Może Dania? A co z Anglią? masz tam jakieś rewolucje? Nie, wszędzie siedzą na nasypach ziemnych, a co gorsza przeważnie na trawie

    tak więc wybacz ale Twojego wzburzenia nie rozumiem

  27. Powrót do góry    #162
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Vojtas, już DWA razy to napisałem, ale proszę:

    Nie zgadzam się z teorią, że POLSKIE stadiony żużlowe MUSZĄ być obciachowe tylko dlatego, że są żużlowe. Owszem, na świecie żużel jest wiejskim sportem, więc takie też ma stadiony (poza paroma wyjątkami, głównie w Anglii). U nas jest sportem MIEJSKIM, więc polskie stadiony żużlowe powinny być WZOREM dla reszty świata. .
    Gówno mnie obchodzą światowe stadiony żużlowe, bo one zwykle są we wsiach i małych miasteczkach. To MY powinniśmy być wzorem dla świata. To U NAS żużel odbywa się w MIASTACH. Przykładem Częstochowa - spore wszak miasto.




    Blacktop: no dobrze, ale co w takim razie? Mam piać, że mamy *****iste stadiony? Po prostu uważam, że jest lepiej, niż było, ale NIE MA SIĘ CZYM PODNIECAĆ. I tyle.

    Muu: no właśnie o tym mówię: szkoda by było, gdyby w Ostrowie nie skończyli tego, co zaczęli. Chyba widzisz różnicę w komforcie oglądania meczu z nowej trybuny w porównaniu z tymi starymi?

    Ja ciągle nie rozumiem, dlaczego fajne stadiony mogą być w Pradze, Bukareszcie, Moskwie, w Teplicach, w Siofok, w Bełchatowie nawet - a nie mogą być w CZęstochowie i Zielonej Górze?

    Że mało imprez? Na Narodowym będzie może 5 meczów rocznie. Reszta to koncerty, etc. Reszta to sklepy pod trybunami. Sklepy to pikuś - całe centrum handlowe można wybudować - tak robią na Zachodzie.

    A u nas co? U nas też buduje się centra - komu by szkodziło zamiast stawiać jeszcze jedno w polu - postawić pod trybunami? Wtedy stadion żyje na okrągło, no nie?

    Na środku zasię może być zimą lodowisko (w ZG już je robią) - i cały stadion wtedy żyje przez cały rok.

    Dalej - koncerty.

    Uważam, że jest kupa możliwości - trzeba tylko ruszyć dupę i wydać sensownie kasę - żeby wszystkim się opłacało.

    Jeszcze raz: nie wierzę w nieopłacalność przedsięwzięcia pod tytułem NOWOCZESNY STADION ŻUŻLOWY w Polsce, gdzie na taki obiekt chodzi (albo może chodzić) po 20-30 tysięcy ludzi (oczywiście w kilku miastach z pierdolcem na żużel). Jeżeli opłaca się tam budować centra handlowe - to i stadion by się opłacił

  28. Powrót do góry    #163
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Nie dogadamy się na forum :D
    Chyba tylko przy piwie na meczu będzie można do jakiś wniosków dojść :P

  29. Powrót do góry    #164
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Nie dogadamy się na forum :D
    Chyba tylko przy piwie na meczu będzie można do jakiś wniosków dojść :P
    O, na pewno! Piwo na takim brzydkim stadionie? W życiu! ;)

    A tak serio, no to fakt, przy browarze łatwiej kubaturę się buduje... :)

  30. Powrót do góry    #165
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,713
    Kliknij i podziękuj
    2,094
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    No wow, pewnie że jest kupa możliwości wykorzystania stadionu
    ale nie zapominaj, że to jest POLSKA
    tu nie ma autostrad, nawet stadionów piłkarskich i porządnego rządu, a chcesz mieć wyczesane stadiony. I to jeszcze żużlowe, gdzie żużel w kraju jest niezauważany.
    Rozumie Cię doskonale, ale to co piszesz, to na razie pobożne życzenia :)
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  31. Powrót do góry    #166
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Moher napisał:

    Sklepy to pikuś - całe centrum handlowe można wybudować - tak robią na Zachodzie.

    A u nas co? U nas też buduje się centra - komu by szkodziło zamiast stawiać jeszcze jedno w polu - postawić pod trybunami? Wtedy stadion żyje na okrągło, no nie?
    Gdzie tak robią na zachodzie???

    Największe stadiony w Europie:

    W Gelsenkirchen stadion stoi w polach.
    Obiekt *****isty, ale otoczenie fatalne.
    Parkingi wokół stadionu mają trawiasto-piaszczyste podłoże.

    W Amsterdamie stadion jest również wyrzucony daleko poza centrum (mimo, że Amsterdam do największych miast nie należy.)Wokół stadionu jest zaimprowizowane centrum handlowe, ale w formie jednej uliczki ze sklepami.

    W Mediolanie można powiedzieć, że na San Siro kończą swój bieg wszystkie tramwaje we Włoszech:)
    (Chyba z 20 linii)
    Także trudno również tutaj mówić o centrum miasta.
    Sam obiekt jest mocno modernizowany.
    Wcześniej również nie powalał mimo swojej wielkości.

    W Rzymie stadion olimpijski jest również poza centrum.
    Trzeba sporo czasu, aby tam dotrzeć.
    O stadionie Lazio trudno cokolwiek dobrego powiedzieć.
    (Obecnie większe stadiony piłkarskie w Polsce mają lepszą infrastrukturę)
    Ważniejsze mecze grają na olimpijskim.

    W Londynie jest kilka stadionów.
    Uwielbiałem stare Highbury.
    (Stacja metra chyba Highbury i/lub Arsenal)
    Teraz jest nowe kawałek dalej,
    ale bez klimatu jak dla mnie.
    I cholernie drogie bilety.

    W Lizbonie w robotniczej dzielnicy Benfica *****isty obiekt.
    Chyba największy jaki można zobaczyć.
    Ogromne problemy z zaparkowaniem.
    Bardzo okazale prezentują się również stadiony Sportingu Lisboa oraz Faro(bardzo blisko z/do lotniska) na południu Portugalii.

    Inne stadiony następnym razem:)

    Przyznam, że rozbawiłeś mnie swoimi dywagacjami.
    Nie masz pojęcia o czym piszesz,
    ani w realiach polskich, ani europejskich.

    pozdrawiam










    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  32. Powrót do góry    #167
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach

    Taaaa, nie mam pojęcia...

    Przyznam, że rozbawiłeś mnie swoimi dywagacjami.
    Nie masz pojęcia o czym piszesz,
    ani w realiach polskich, ani europejskich.

    pozdrawiam
    Ze stadionów, o których piszesz widziałem na własne oczy Eindhoven, Malagę, Madryt (oba), Lizbonę (oba), Rzym, Amsterdam, Mediolan. Z tych, co nie piszesz - Ateny, Oslo, Pragę (Sparta), Bukareszt (Steaua), Valencię, Monachium...

    ...nie, no nie chce mi się pisać wszystkich nazw.

    Tak się składa, że mam nastoletnie dzieciaki więc od 10 lat nic innego nie robię w wakacje, tylko jeżdżę po Europie z namiotem "od stadionu do stadionu", przy okazji kąpiąc się w ciepłych morzach i takie tam...

    można powiedzieć, że rzygam stadionami.

    Odczuwam przesyt oglądanych stadionów.

    Z wakacji pamiętam głównie stadiony.

    Wcześniej, jako sportowy dziennikarz, też sobie trochę pojeździłem tu i tam.

    Prawdę mówiąc naszych dywagacji dotyczą bardziej obiekty mniejsze, w mniejszych miastach - coś jak Eindhoven właśnie. Naprawdę nie widziałeś tam ekskluzywnych sklepów za wielkimi szybami, wbudowanych w trybuny?

    Koniecznie wróć i się przyjrzyj!

    To samo Oslo - cały stadion Ulleval ma szklane ściany - same sklepy. Oczywiście nie we wszystkich tych stadionach są sklepy, etc. Ale weźmy taki Sporting (byłeś w środku?). Całe centrum handlowe, jeden wielki multipleks pod trybunami. Kina, kręgielnie, sklepy, knajpki, sale zabaw dla dzieci. To samo Benfica (byłeś w środku, zwiedzałeś?).

    Nie mówię, żeby u nas robić Estadio da Luz do samego żużla. Ale taki klimat jak w Oslo - czemu nie? Oslo jest chyba wielkości Bydgoszczy... Eindhoven - Częstochowy.

    Jeszcze raz: te centra handlowe I TAK u nas powstają. Czemu nie połączyć ich np ze stadionami?


    Natomiast, kolego MUUU: no jasne, że to są moje pobożne życzenia. Ale należy naciskać w tę stronę, to może te życzenia kiedyś się spełnią. Jak będziemy mówić wszyscy, że już jest *****iście i koniec - to pewnie tak już zostanie, no nie?

    Kiedyś marzyłem o sklepach jak na Zachodzie - mamy.
    O stacjach benzynowych jak na Zachodzie - mamy.
    O kinach jak na Zachodzie - mamy.
    O centrach handlowych jak na Zachodzie - mamy.
    O autostradach jak na Zachodzie - mamy mieć ;)
    Kolej na stadiony. Zostały na końcu, no nie?
    Pozdrawiam.

  33. Powrót do góry    #168
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    moher napisał:

    Prawdę mówiąc naszych dywagacji dotyczą bardziej obiekty mniejsze, w mniejszych miastach - coś jak Eindhoven właśnie. Naprawdę nie widziałeś tam ekskluzywnych sklepów za wielkimi szybami, wbudowanych w trybuny?

    Koniecznie wróć i się przyjrzyj!
    Mnie Eindhoven kojarzy się z fabryką zabawek oraz stadionem PSV.
    Jednakże uważam że stadiony w centum miast(dzielnic) w dzisiejszych czasach odchodzą w zapomnienie.
    Highbury już odszedł.
    Stamford czy Anfield przejdą w zapomnienie niebawem.
    Eksluzywne sklepy znajdują się w centrum miast.
    Wokół stadionów funkcjonują mniejsze sklepiki i/a zwłaszcza sklepy klubowe.
    W Polsce jeszcze nie doszliśmy(nawet) do tego etapu.
    Jako ciekawostkę podam fakt, że w Częstochowie powstaje kilkaset metrów od "Arena Częstochowa" Galeria Jurajska.
    Trzecia co do wielkości Galeria Handlowa w Polsce.

    pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  34. Powrót do góry    #169
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Jako ciekawostkę podam fakt, że w Częstochowie powstaje kilkaset metrów od "Arena Częstochowa" Galeria Jurajska.
    Trzecia co do wielkości Galeria Handlowa w Polsce.
    Ano właśnie. A gdyby tak tacy kolesie, jak ci od Jurajskiej (lub z konkurencji), dostali od miasta prikaz: dobudujcie nam (kubaturowo) wyjście z pierwszego łuku, całą drugą prostą i wiraż plus zadaszenie na całym obiekcie - a w środku za to macie swoją galerię za ćwierć ceny za metr ziemi... albo 10 lat z czynszem 1 zł/metr...

    Byłaby i galeria (choć w skali mikro) i elegancki stadion, cały pod dachem, w połowie na wale, w połowie kubaturowy, na 40 tysięcy luda (czy tam na 35), że nawet ten pier... psychol, MoherPower by się nie czepiał;).

    A tak to będzie stadion "częściowo nowoczesny" i galeria kilkaset metrów obok. Tyz piknie...

    Natomiast jeśli chodzi o wyrzucanie stadionów z centrum - no to jednak sprawa kasy. W centrum tereny są tak cholernie drogie, że nie opyla się ich przeznaczać - ani pod stadiony, ani pod centra handlowe (tak, centra też się wywala na obrzeża miast).

    Więc tu by też pasowało - bo u nas rzadko który stadion jest w centrum (Ostrów, Krosno, trochę może Bydgoszcz... pewnie jeszcze coś się znajdzie). Zatem idealne miejsce na "outlety", Auchany różne, Carrefoury, bo ja wiem... Chodzi, że nie "exklusiv", ale normalny sklep, który gdzieś tam i tak musi powstać...

    Albo właśnie: multipleks, sala zabaw, kręgielnia (vide: Sporting). Wyobraź sobie, że w Czewie latem chodzisz z rodziną na żużel, a zimą - w to samo miejsce - do kina, na kręgle, do knajpki... I jeszcze sobie na park maszyn z dzieciakiem popatrzysz zza szybki szklanego łącznika w drodze do kina typu IMAX. Nie byłoby fajnie?
    Trochę się rozmarzyłem... :)

    Ale (wracając na glebę) lodowisko powstające właśnie na Falubazie wydaje się być krokiem w dobrą stronę: stadionu wielofunkcyjnego. I to tanim kosztem.

    Pzdr

  35. Powrót do góry    #170
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,713
    Kliknij i podziękuj
    2,094
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    Moher, ale u nas stadiony są inwestycją państwa.
    A to jest nieporadne ;/
    Trudno im znaleźćinwestora, który by jakąś infrastrukturę zrobił koło stadionu
    W Cz-wie szukano chyba kogoś takiego i lipa. A terenów do wykorzystania obok jest pełno.

  36. Powrót do góry    #171
    Użytkownik
    Dołączył
    11-04-2006
    Postów
    200
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 8 w 2 postach
    Mnie sie stadion w Czestochowie podoba a jak go skoncza to bedzie okazały. A tu sobie mozecie poogladac jak wyglada teraz jak wygladał w czasie budowy no i jaki bedzie po remoncie
    http://www.stadionckm.com

  37. Powrót do góry    #172
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Moher, ale u nas stadiony są inwestycją państwa.
    A to jest nieporadne ;/
    Trudno im znaleźćinwestora, który by jakąś infrastrukturę zrobił koło stadionu
    W Cz-wie szukano chyba kogoś takiego i lipa. A terenów do wykorzystania obok jest pełno.
    Raczej miasta, a nie państwa. Myślę, że znalezienie inwestora nie jest może ŁATWE, ale nie jest też takie znowu TRUDNE. Miasto ma naprawdę sporą władzę: może np tak obniżyć przyszły czynsz potencjalnemu inwestorowi, że jemu się będzie po prostu OPŁACAŁO na przykład zbudować centrum rozrywki POD NOWYMI TRYBUNAMI, a nie gdzieś w polu. Wtedy kolesie budują trybuny, budują centrum rozrywki pod nimi - a w zamian mają czysty zysk dla siebie przez ileś tam lat.

    Korzyść jest dla wszystkich - ale nie wprost. Bo nasi władcy miast rozumują jak chłopi spod Ostrołęki: widzą korzyść tylko tam, gdzie jest więcej pieniędzy dla miasta. Czyli wolą np wydać zgodę na budowę galerii 500 metrów od stadionu Włókniarza - i skasować 100% forsy za grunty, czynsze, etc - niż wydać zgodę na budowę galerii W TRYBUNIE - i skasować np 25% kasy za grunty, czynsze (bo konieczna by była zniżka, zachęta dla inwestora, żeby mu się chciało te trybuny stawiać).

    A że przy okazji mielibyście piękny, w kosmos wy****** stadion - po obu stronach toru, nie po jednej - to już oczywiście władz nie rajcuje, bo ładny stadion to nie są konkretne pieniądze, to jest coś niepoliczalnego, a tak poza tym to przecież i tak był remont i już jest ładnie, więc po co... i tak dalej.

    Ja oczywiście nie mówię, że tak właśnie myślą o tym akurat w Czewie. To tylko taki przykład powszechnego myślenia w tej sprawie.

    Najpierw by trzeba zmienić tę mentalność. Ktoś by musiał dać przykład, że można. Jakieś miasto. Tylko które?

    Dla mnie byłby to wyścig równie ciekawy, jak DMP...

    Pozdrawiam!

  38. Powrót do góry    #173
    Początkujący
    Dołączył
    14-09-2007
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    szczerze to moher ma w sumie racje.. nie do końca ale ma
    remont stadionu w czewie pochłania kupe floty a wybudowanie stadionu w kielcach kosztował 45 Milionów złotych ..
    powiedzmy ze remont stadionu w czewie kosztuje 25 milionów a nie wierze że nie ?
    wiec jaki sens jest remontować go niż zainwestować 2 x wiecej w nowoczesny obiekt który posłuży pare lat i nie będzie szpecić widoku?

  39. Powrót do góry    #174
    Stały bywalec Awatar Sensej
    Dołączył
    16-01-2002
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    Ano taki sens jest, że miast i klubów nie stać na wyłożenie 45 mln. Co innego jak dają kasę co jakiś czas i partiami można robić remont. To nie Ameryka, nie stać nas na taką rozrzutność ;D

  40. Powrót do góry    #175
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach

    Kielce są w Ameryce?

    Rozumiem w takim razie, że Kielce leżą na Zachodzie. Bo to miasto jakoś dało radę...
    ...a przecież był (i ciągle jest) stary stadion Korony. Mogli go wyremontować...

  41. Powrót do góry    #176
    Początkujący
    Dołączył
    14-09-2007
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moher masz co chciałeś :P
    projekt autorski.. naszczescie nie bedzie wykonywany mam taka nadzieje :P
    Stadion Dziesięciolecia
    Pojemność: 71 000
    Kluby: -
    Kraj: Polska
    Miasto: Warszawa
    Koszt: -
    Czas budowy: -
    Projekt: Krzysztof Siewierski
    Data projektu: 2007
    W ramach projektu: zadaszenie trybun, dwa nowe budynki z infrastrukturą w obrębie stadionu, w tym sala do squash'a, wielofunkcyjna sala sportowa, kompleks pomieszczeń do odnowy i inne.


    wg mnie ten stadion wygląda jak lej po jakiejs konkretnej bombie w sumie mogli by z niego zrobic muzeum komunizmu ;P

  42. Powrót do góry    #177
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ano taki sens jest, że miast i klubów nie stać na wyłożenie 45 mln. Co innego jak dają kasę co jakiś czas i partiami można robić remont. To nie Ameryka, nie stać nas na taką rozrzutność ;D
    [b]

    Jak dla mnie rozrzutnością jest właśnie dawanie kasy na remonciki !
    Od dawna wiadomo, że taniej i szybciej jest coś wybudować od podstaw, niż wiecznie remontować "stare paści".
    Czy ktoś już policzył dziesiątki milionów zł wydanych na modernizację "Śląskiego" ?
    Sądzę, że za te pieniądze mógłby powstać większy i nowocześniejszy stadion.

    Piszesz, że miast i klubów nie stać na wyłożenie 45mln zł na stadion, no fakt nieudaczników nie stać !
    Przecież stadionów za takie pieniądze nie buduje się w Wólce dolnej i jakoś nie chce mi się wierzyć, że dużych miast nie stać na 30-40% własnego wkładu (rozłożonego na 4-5lat) i uzyskanie dotacji z funduszy unijnych.
    Muszą tylko chcieć i wiedzieć jak to zrobić, ale przede wszystkim CHCIEĆ.

  43. Powrót do góry    #178
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach

    Wracając do naszych baranów...

    Wklejam własnego posta z wątku falubazerskiego, bo nie chce mi się wszystkiego pisać jeszcze raz. Wydaje mi się, że to jest dobry trop, żeby nasze stadiony zaczęły wyglądać, jak te na Zachodzie - tyle, że piłkarskie.

    Miałem już nie przynudzać, ale wpadła mi w ręce dzisiejsza (a raczej już wczorajsza) Wyborcza, lokalny dodatek warszawski. No i się okazuje, że ten mechanizm, o którym piszę tu od dłuższego czasu - ISTNIEJE w polskim prawie o zamówieniach publicznych - i ma nawet swoją nazwę: PARTNERSTWO PUBLICZNO - PRYWATNE.

    Ja niby wiedziałem, że coś takiego istnieje, ale ja się nie znam na zamówieniach publicznych i takich tam - pisałem wszystko raczej "na czuja", "bo tak mi się wydawało". A tutaj - proszę - czarno na białym napisane!

    O co chodzi w Warszawie? O parking podziemny przy placu Wilsona. Dzielnicy Żoliborz nie stać na jego budowę, więc ubodzy radni powołują pod broń PARTNERSTWO PUBLICZNO - PRYWATNE. I teraz cytuję wczorajszą Wyborczą/Stołeczną, uwaga:

    "PARTNERSTWO PUBLICZNO-PRYWATNE polega na tym, że firmy doradcze w imieniu miasta będą analizować najlepszy sposób sfinansowania danej inwestycji. A później szukać odpowiedniego inwestora, któremu obiekt - W ZAMIAN ZA SFINANSOWANIE BUDOWY - ZOSTANIE PRZEKAZANY W UŻYTKOWANIE."

    No. To teraz zamieńmy "parking z samochodami w środku" na "trybuny ze sklepami w środku", albo z czymkolwiek innym. Po prostu "obiekt wielofunkcyjny rozrywkowo-handlowy połączony ze stadionem żużlowym i lodowiskiem".
    Pozdrawiam noworocznie!

    PS: oczywiście powyższego posta należy czytać w połączeniu z poprzednimi, najlepiej z naszą całą, listopadową dyskusją na ten temat.

  44. Powrót do góry    #179
    Stały bywalec Awatar Sensej
    Dołączył
    16-01-2002
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    Napisz co twoim zdaniem musiałoby się znajdować pod stadionem żeby ludziom chciało się gonić taki kawał drogi? Z pewnością stadion nie jest na tyle korzystnie położony żeby robić tam galerię handlową co w zasadzie też będzie trudne do zrealizowania bo jaką powierzchnię można wygospodarować pod trybunami? Raczej niewielką. Taki projekt jest trudny do zrealizowania.

    Odniosę się teraz do podobnego pomysłu, tylko że chodzi o przyszły budynek klubowy, w Gorzowie. Też jest zamysł żeby wynająć część pomieszczeń pod usługi i handel żeby obiekt się sam utrzymywał. Ale jakoś sceptycznie jestem do tego nastawiony, kto będzie gonił na takie zadupie w jakimkolwiek celu? Chyba, że okoliczni mieszkańcy ale ich jest tam zaledwie garstka.

    Sama wizja to nie wszystko, niestety...

  45. Powrót do góry    #180
    Użytkownik
    Dołączył
    15-05-2007
    Postów
    258
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadza się Sensej, nikt dla 10 sklepów nie będzie gonił na zadupie. Galerie, obiekty handlowe tworzy się na wła¶nie takich zadupiach, tylko musi tam być przynajmniej ze 150 punktów i sklepów, żeby to miało sens...

    Ile wejdzie pod trybunami? Moher, mało realnie to wygl±da mimo Twojego zapału...

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •