Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 283

Wątek: Stadiony żużlowe - lista przebojów

  1. Powrót do góry    #91
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Kurde, nawet już i wieżyczkę w tym Lubinie mają, to mi jakoś umknęło...

  2. Powrót do góry    #92
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-12-2005
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    940
    Podziękowania: 128 w 97 postach
    Stadion w Lubinie nawet byłby niezły do speedwaya, tylko najpierw trzeba byłoby zdemontować słupy oświetleniowe które znajdują się wewnątrz stadionu!!!:PTylko Polak coś takiego może stworzyć.;)

  3. Powrót do góry    #93
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.sportowefakty.pl/galeria/...?k=2&p=4&g=288 - kolejna porcja zdjec z przbudowy stadionu w ZG.

  4. Powrót do góry    #94
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2006
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    LOTOS

    http://www.wybrzeze.gda.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=3 Nie ma mowy o naszym stadionie ?! to se kliknijcie na link to jest stadion !!!:)

  5. Powrót do góry    #95
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Stadion w Lubinie nawet byłby niezły do speedwaya, tylko najpierw trzeba byłoby zdemontować słupy oświetleniowe które znajdują się wewnątrz stadionu!!!:PTylko Polak coś takiego może stworzyć.;)
    To prawda, że pomysł słupów między trybunami, a główną areną jest dość extrawagancki, ale co tam. Zrobić krótki tor, to słupy będą w pasie bezpieczeństwa - i można jechać! Lubinianie - olejcie tan głupi futbol! Będą derby z Lesznem, Rawiczem, Zieloną, Wrocławiem... Fajnie będzie!

  6. Powrót do góry    #96
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    To dopiero jest szok. Stadion (?) W Kuusankoski(Finlandia)

    Swoją drogą: Czy ktoś w drugi łuk wchodzi tam na pełnym gazie?

    A to jest prosta przeciwległa do startu na tym samym obiekcie...


    Zobaczyć zawody na tym torzeto jest coś...

  7. Powrót do góry    #97
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Moher

    Na stadionie Slavii jeździł nie tylko Śląsk Świętochłowice.
    Tak na marginesie to ulubiony tor Sławka Drabika.
    Ma świetną geometrię i jest(był) idealnym miejscem do szkolenia narybku.
    Szkoda, że zapomina się o takich miejscach...
    --------------------------------------------------------------------------------



    Nie tylko Śląsk? To kto jeszcze? Śląsk i Sławek Drabik? Włókniarz? ROW? Bo chyba nie Grudziądz? [quote]

    Według mnie jeździły tam chyba rezerwy,
    ale nie Grudziądza.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  8. Powrót do góry    #98
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2004
    Postów
    200
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.donjikraljevec.hr/foto.html Jak widać żużel w Chorwacji jest popularyzowany i bardzo dobrze :)

  9. Powrót do góry    #99
    Użytkownik
    Dołączył
    24-08-2006
    Postów
    195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Według mnie jeździły tam chyba rezerwy,
    ale nie Grudziądza.
    Nie rezerwy tylko w latach 70-tych Śląsk w lidze. Po zamknęciu starego toru, do 1979 roku Śląsk korzystał z toru w Chorzowie i właśnie Rudzie Śląskiej. Później rozgrywano spradycznie turnieje, ale też w latach 90-tych mecze ligowe Śląska.

  10. Powrót do góry    #100
    Początkujący
    Dołączył
    12-12-2006
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

  11. Powrót do góry    #101
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    790
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Semen

    Nie sadzilem ze kiedys cos takiego napisze ale w tym Kuusankoski to chyba bardziej by mnie interesowalo otoczenie niz same zawody. Jaka miejscówka !

  12. Powrót do góry    #102
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Jeżeli chodzi o Chorwacje i wspomniany stadion to zapodam dwie fotki.



    www.minizuzel.ckmfoto.pl

  13. Powrót do góry    #103
    Początkujący
    Dołączył
    09-03-2007
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach









  14. Powrót do góry    #104
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2004
    Postów
    863
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciekawy pomysł z Torunia

    A jednak się kręci!- epokowe zdanie przypisywane Galileuszowi, po procesie w Watykanie, gdzie bronić miał do swej chwili ostatniej teorii Kopernika. Cóż, Ziemia się kręci wokół Słońca... A w grodzie Kopernika „kręcą kółka” na stadionie. Co ma piernik do wiatraka? Ano to, że są ludzie co zechcieli połączyć dumę astronomii z żużlem. Jak? Stadion żużlowy byłby zegarem słonecznym. W Toruniu trwają prace nad koncepcją nowego stadionu żużlowego, którego budowa ma rozpocząć się w 2008 r. W dyskusję włączyli się też dwaj astronomowie: dr Maciej Mikołajewski oraz prof. Andrzej Strobel, który od wielu lat zajmuje się projektowaniem zegarów słonecznych. Koncepcje autorów przedstawił tygodnik "Teraz Toruń": według jednej nad stadionem może wznosić się wieża, która będzie rzucać cień na poszczególne sektory i w ten sposób pokazywać godzinę. Drugi pomysł polega na wykorzystaniu lustra, które odbijałoby padające nań światło słoneczne z cieniem wieży. W ten sposób poruszanie się cienia byłoby widoczne także po drugiej stronie stadionu. Pytanie, czy pomysł: „stadion - zegarem” pozostanie tylko ciekawą wizją, czy może doczeka realizacji?
    Za dzisiejszym TŻ
    aaa i JW nie jest z Torunia :D
    kompisko na złomisko- przepraszam za utrudnienia





  15. Powrót do góry    #105
    Stały bywalec Awatar zajdi
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    1,204
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach


    To fotka w kierunku obiektu żużlowego w krośnie a zrobiona pewnie z dachu jakiejś kamienicy na rynku.
    Jednym słowem w przerwie miedzy biegami na browara na rynek mozesz wyskoczyc

  16. Powrót do góry    #106
    Początkujący
    Dołączył
    06-11-2006
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Stara FOTA....:P bo nie ma czwartej części nowych trybun, i nie widać toru speedrowrowego:(

  17. Powrót do góry    #107
    Użytkownik Awatar oki
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    367
    Kliknij i podziękuj
    54
    Podziękowania: 8 w 5 postach
    czy posiada kto¶ fotki z jakiego¶ stadionu (np. w Cardiff) na których widać układanie (budowę) sztucznego toru (nawierzchni)?

  18. Powrót do góry    #108
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-12-2002
    Postów
    1,091
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Najładniejszy stadion to taki, na którym nie ma wolnych miejsc :)

  19. Powrót do góry    #109
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    To dopiero jest szok. Stadion (?) W Kuusankoski(Finlandia)
    Widoczność z takiej stromizny musi być naprawdę świetna, gorzej jak któryś z kibiców straci równowagę :D

  20. Powrót do góry    #110
    Zaawansowany Awatar krisracingteam
    Dołączył
    10-03-2007
    Postów
    1,655
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 68 w 31 postach
    Przynajmniej na trybunie honorowej są jeszcze wolne miejsca dla VIP-ów, a potem zostaje już tylko las lub skała... :)
    Ps. Niezłe fotki...

  21. Powrót do góry    #111
    Użytkownik
    Dołączył
    05-03-2006
    Postów
    106
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam pytanie: czy prawdą jest, że przebudowa Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu pod kątem EURO 2012 oznacza likwidację toru żużlowego na Olimpijskim? Tak przynajmniej podaje strona www.stadiony.net?

  22. Powrót do góry    #112
    Ekspert
    eksModerator FTSL

    Dołączył
    28-07-2003
    Postów
    3,912
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 98 w 52 postach
    Przyłączam się do powyższego pytania i dodam tylko tyle, że Stadion Olimpijski ma wyglądać tak:



    #MistrzJestJeden

  23. Powrót do góry    #113
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Na Olimpijskim nie będzie ME.
    Dla potrzeb turnieju powstanie nowy stadion.

  24. Powrót do góry    #114
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na Olimpijskim nie będzie ME.
    Dla potrzeb turnieju powstanie nowy stadion.
    To jak wytłumaczyć taki podpis wizualizacji zamieszczonej wyżej:
    Projekt Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Fot. Materiały promocyjne inwestora

    Natomiast jeżeli Olimpijski nie byłby przebudowany, to znaczy że Wrocław będzie miał dwa nowe stadiony i jeden stary (Olimpijski), ponieważ wczoraj Prezydent Wrocławia mówił o budowie dwóch stadionów na 40 tyś i na 50 tyś.

  25. Powrót do góry    #115
    Użytkownik
    Dołączył
    31-12-2002
    Postów
    224
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Stadion Olimpijski na pewno bedzie przebudowany. Drugi stadion powstanie na wrocławskich maslicach i bedzie typowo pilkarski.

  26. Powrót do góry    #116
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Tylko ze projekt przebudowy zaklada likwidacje toru zuzlowego... wiec jak to bedzie?

    BTW. ww. projekt Stadionu Olimpijskiego byl przedstawiany podczas prezentacji naszej kandydatury. Wiec nie wiem czy tak latwo bedzie to zmienic...

  27. Powrót do góry    #117
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Wrocław zgłosił Stadion Olimpijski ale dokona zmiany, i tym na euro będzie stadion na Maślicach. Stadion Olimpijski również będzie przebudowany na nowoczesny obiekt na miare Euro, z tym że ma zostac narodowym stadionem.. żużlowym. Wyczytać to można we wszystkich wrocławskich gazetach.
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  28. Powrót do góry    #118
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-12-2005
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    940
    Podziękowania: 128 w 97 postach
    Info dla ograniczonych umysłowo którym marzy się koniec wrocławskiego speedwaya!:P

    Mamy euro 2012! Za pięć lat we Wrocławiu obejrzymy trzy mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej

    To my dostaniemy Euro 2012.
    A wygra je nasza reprezentacja przekonywała jeszcze przed ogłoszeniem decyzji wrocławianka Iwona Szandrocho. Ona i jej koleżanki, podobnie jak kilkuset mieszkańców stolicy Dolnego ¦l±ska, czekała przed telebimem na Rynku. To na nim na żywo transmitowana była konferencja prasowa z Cardiff, gdzie wybierano organizatora Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Tuż przed ni± na Rynku pojawił się także Jerzy Wdowiak, który od 29 lat pracuje jako kominiarz.Przyjechałem przynie¶ć szczę¶cie poinformował i zsiadł z roweru. Okazało się, że spełnił swój obowi±zek fantastycznie.


    Gdy Michel Platini otwierał kopertę, bardzo wierzyłem, że wygramy, ale bałem się i zastanawiałem, co zrobimy, je¶li nie. Potem była już tylko rado¶ć opowiadał Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, który już dzi¶ planuje, co i kiedy trzeba zrobić.Od jutra zaczyna działać zespół przygotowuj±cy wszystko w mie¶cie. Latem wybieramy doradcę inwestycyjnego, który pomoże nam budować nowy stadion na Ma¶licach wylicza.

    Estadio de Ma¶lice
    Już od kilku miesięcy urzędnicy planuj± budowę "Estadio de Ma¶lice", nowoczesnego stadionu piłkarskiego obok wrocławskich glinianek. Wrocławski magistrat chce zbudować go na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego. Polega to na tym, że gmina daje 15 hektarów gruntu, na którym inwestor może zbudować, co mu się podoba np. hipermarket. I co roku wykłada czę¶ć zysków na utrzymanie stadionu.
    Zainteresowanie pomysłem jest w Europie spore, choć budowa będzie wymagała wyłożenia około 100 milionów euro (tyle kosztuje obiekt sportowy na 42 tysi±ce widzów). Do tej pory zgłosiło się już pięciu europejskich gigantów, którzy zbudowali stadiony m.in. Arsenalowi Londyn, Bayernowi Monachium, FC Porto czy PSV Eindhoven.
    Teraz liczymy, że rz±d dołoży nam się finansowo do tej inwestycji i będziemy mogli zbudować lepszy obiekt mówi Michał Janicki, dyrektor departamentu spraw społecznych we wrocławskim magistracie.
    Stadion, który powstanie na Euro, stanie się chlub± tego miasta na lata, ale dzięki niemu będzie mógł zaistnieć we Wrocławiu klub z ambicjami uważa Janusz Sybis, jeden z najlepszych piłkarzy ¦l±ska w jego historii.Kiedy to nast±pi? Ten rok będzie przej¶ciowy, ale zespół na miarę I ligi będziemy mieli już w 2008 roku dodaje były as WKS-u i reprezentacji.
    Oprócz stadionu na Ma¶licach gmina wyremontuje też Olimpijski. Jak się nie przyda na Euro, to będ± z niego korzystać żużlowi mistrzowie Polski Atlas. Ale to nie koniec remontów. Prace na Oporowskiej, gdzie dzi¶ gra swoje mecze drugoligowy ¦l±sk Wrocław, już się kończ±. A latem zacznie się remont kompleksu boisk przy ul. Lotniczej. Powstanie tam także wysokiej klasy hotel, bo wła¶nie na G±dowie maj± trenować zespoły, które przyjad± do Wrocławia na Euro 2012. Do tego czeka nas budowa szybkiej kolejki na Ma¶lice (do stadionu), nowoczesnego peronu koło niego i obwodnicy autostradowej, dzięki której do "Estadio" będzie można szybko dojechać.Wci±ż jeszcze nie wiemy, jak będzie się nazywał stadion na Ma¶licach. Chciałbym, żeby nosił imię Orła, ale pewnie urz±dzimy konkurs na nazwę mówi Michał Janicki.
    We Wrocławiu na przygotowania do Euro trzeba będzie wydać miliard złotych. Oprócz nowych dróg, tras tramwajowych i stadionów, które na pewno zostan± po imprezie, zyskamy znacznie więcej.

    Kto na tym zarobi
    Boom gospodarczy tymi słowami ekonomi¶ci najkrócej okre¶laj± to, co nas czeka. Polska dostanie na przygotowanie infrastruktury 40 miliardów euro z Unii Europejskiej. To około 150 miliardów złotych, a więc 15 proc. naszego PKB. Największy kawałek z tego tortu odkroj± firmy budowlane, a także ich dostawcy.
    Skorzysta też cała branża turystyczna. Powstan± tysi±ce miejsc pracy w hotelach, restauracjach czy u przewo¼ników. Już wczoraj samo ogłoszenie decyzji o zlokalizowaniu imprezy w Polsce podziałało elektryzuj±co na warszawski parkiet. Skoczyły akcje spółek turystycznych, Orbisu aż o 10 procent.
    Inwestorzy spodziewaj± się sporych zysków na turystach. Ale dzi¶ trudno o odpowied¼, ilu ich przyjedzie. Wiadomo, że w Portugalii, gdzie odbywały się mistrzostwa Europy w 2004 roku, zagranicznych kibiców było 600 tysięcy. Zostawili oni tam 792 mln euro.
    Nie można się potkn±ć
    Im większe zyski, które Euro może nam przynie¶ć, tym większe straty, które mogłaby przynie¶ć porażka w przygotowaniach.
    To ogromna szansa na rozwój i promocję Polski, Wrocławia i Dolnego ¦l±ska. Będzie to ogromna mobilizacja, by jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój Dolnego ¦l±ska uważa Krzysztof Grzelczyk, wojewoda dolno¶l±ski.
    Zdobycie Euro to dla Dolnego ¦l±ska klasyczny przykład sukcesu regionalnego. Wrocław długo o to walczył, ale jednocze¶nie bardzo szybko musi zabrać się do pracy podkre¶la Bohdan Wyżnikiewicz, wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodark± Rynkow±.My¶lę, że najbardziej będzie do niej motywować teraz sama obawa przed blamażem dodaje. Według niego nikt nie powinien mieć obaw, że inwestycje poczynione przed imprez± się nie zwróc±.Wrocław przyci±gnie tysi±ce turystów z zagranicy, którzy będ± zostawiać tu swoje pieni±dze tłumaczy Bohdan Wyżnikiewicz.


    Słowo Polskie Gazata Wrocławska

  29. Powrót do góry    #119
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Podbijam temat, bo widzę, że zakładany jest nowy, a przecież mamy stare, dobre tematy na 3 strony, więc po co nam nowe? ;)

    Nawiasem mówiąc byłem ostatnio w Rzeszowie - i się zdumiałem: tam normalnie SĄ TRYBUNY!!! Sorry, ale w TV tego za bardzo nie widać. No i fajna sprawa, bo żużlowcy na tor zjeżdżają z górki. Coś jak w Zielonej Górze. Gdzieś jeszcze tak jest, czy wszędzie trzeba zapychać?

  30. Powrót do góry    #120
    Stały bywalec Awatar miles
    Dołączył
    27-09-2003
    Postów
    1,231
    Kliknij i podziękuj
    270
    Podziękowania: 31 w 24 postach
    Podbijam temat, bo widzę, że zakładany jest nowy, a przecież mamy stare, dobre tematy na 3 strony, więc po co nam nowe? ;)

    Nawiasem mówiąc byłem ostatnio w Rzeszowie - i się zdumiałem: tam normalnie SĄ TRYBUNY!!! Sorry, ale w TV tego za bardzo nie widać. No i fajna sprawa, bo żużlowcy na tor zjeżdżają z górki. Coś jak w Zielonej Górze. Gdzieś jeszcze tak jest, czy wszędzie trzeba zapychać?
    Moher

    W Tarnowie też mają z górki. Tutaj jednak wyjazd jest usytuowany blisko startu więc nie trzeba tak zapieprzać jak w Rzeszowie, żeby zmieścic się w 2 minutach.

  31. Powrót do góry    #121
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli się nie mylę, to w Opolu zjeżdża się też z górki. I co ciekawsze - tam osobno jest wyjazd i osobno wjazd do parku maszyn. Tak przynajmniej zapamiętałem to z lat 90. Czy coś się w tej materii zmieniło? A może mnie się coś zupełnie pokićkało, wszak pamięć z czasem coraz bardziej zawodna. :)

  32. Powrót do góry    #122
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Ano właśnie: pamięć... Byłem w Tarnowie RAZ, w roku 1991 - i jakoś ta górka mi się na twardym dysku nie zapisała. Pamiętam tylko spore trybuny z dobrą widocznością, dobrą frekwencję (jak na słabą jazdę gospodarzy) i to, że... Tarnowa w ogóle nie widziałem. Wszystko przez to, że tor był tuż przy jakiejś małej stacji PKP.

    W Opolu zasię nie byłem. Czyli co? Górka jest TYLKO w Tarnowie, Rzeszowie, Opolu i Zielonej Górze, tak?

  33. Powrót do góry    #123
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ano właśnie: pamięć... Byłem w Tarnowie RAZ, w roku 1991 - i jakoś ta górka mi się na twardym dysku nie zapisała. Pamiętam tylko spore trybuny z dobrą widocznością, dobrą frekwencję (jak na słabą jazdę gospodarzy) i to, że... Tarnowa w ogóle nie widziałem. Wszystko przez to, że tor był tuż przy jakiejś małej stacji PKP.

    W Opolu zasię nie byłem. Czyli co? Górka jest TYLKO w Tarnowie, Rzeszowie, Opolu i Zielonej Górze, tak?
    Masz rację w Tarnowie wysiadasz na stacji Tarnów-Mościce a do miasta ładny kawałek.A górka jeszcze jest w Krośnie przecież :)

  34. Powrót do góry    #124
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    chodzi o górke z wyjazdu parkingowego?

    taka jest w Opolu, Krośnie, w zasadzie w Gorzowie tez jest.

    najefektowniejszy parking jest w Rzeszowie i nie przebija w tym momencie przeze mnie lokalny patriotyzm. Kiedys przy wjezdzie na dachu zamocowana byla maszyna zuzlowa.









    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  35. Powrót do góry    #125
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    W Gorzowie jest górka??? No bez jaj... :) :) :)

    Przy okazji: podobno w Krośnie mają robić nowy stadion. Pytanie, czy na miejscu tego starego, czy raczej gdzieś indziej? Bo miejsce jest super - tuż przy rynku. Czegoś takiego nie ma nigdzie (na pewno nigdzie w Polsce, ale może i na świecie - wszędzie te stadiony wyrzuca się za miasto...)

  36. Powrót do góry    #126
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    Nowsze zdjęcia z lotu ptaka stadionu w Krośnie :) Nowy stadion to ma byc przebudowa starego, bo miejsca lepszego się nie da znaleźć :)

    http://www.krosno.franciszkanie.pl/f...s/image11.html
    http://www.krosno.franciszkanie.pl/f...s/image12.html
    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  37. Powrót do góry    #127
    Początkujący
    Dołączył
    06-11-2006
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ahh i widać przepiękny tor speedrowerowy:) ... ej ale troche duże to rondo co jest obok stadionu...:D

  38. Powrót do góry    #128
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2006
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W Ostrowie Wlkp. będzie stadion napewno do 2012 roku! Odbęd± się na nim pierwszy raz w histori europejskiej piłki EURO 2012 kibiców! Tak więc moi drodzy projekt, który przez niektórych był krytykowany, będzie napewno. A więc trzeba poczekać 5 lat, ale będzie warto. Ogl±dać na takim stadionie zawody żużlowe to sama przyjemno¶ć :P Pozdro

  39. Powrót do góry    #129
    Początkujący
    Dołączył
    04-05-2007
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    moim zdaniem najlepszt stadoin to leszno ma

  40. Powrót do góry    #130
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach

    Fajny wątek ... tylko zdjęć ciekawych miejsc jakby mało :(

    Postanowiłem trochę ożywić ten wątek, więc wklejam zdjęcie przedstawiające trybunę główną, prostą startową i wejście w pierwszy łuk toru w czeskim mieście Kopøivnice.



    Tor liczy ponad 400 m długości i co ciekawe wewnątrz niego jest bieżnia lekkoatletyczna (widoczna na zdjęciu). Czy jest to cała bieżnia? Chyba tylko prosta sprinterska. Koledzy z Rybnika, może ktoś z Was był na tym obiekcie? Wszak macie tam bardzo blisko - około 100 km lub nawet mniej. Będę wdzięczny jeśli ktoś napisze jakieś dodatkowe informacje o stadionie i torze.
    Z ciekawostek: w Kopøivnicach wychował się i trenował Emil Zatopek, a atrakcją tego miasta jest muzeum motoryzacji związane z fabryką TATRA.
    Dla wariatów takich jak ja, na 19 maja zaplanowano tam półfinał Indywidualnych Mistrzostw Republiki Czeskiej. Początek 15.00.
    Jeśli nic mi się nie zwali na głowę to zamierzam się tam wybrać. W końcu taki żużel, na takim obiekcie ma swój niepowtarzalny urok!

  41. Powrót do góry    #131
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Kurde, byłem przejazdem w Poznaniu i wpadłem na meczyk na Wasz stadion. No REWELACJA! Położony na 100% najładniej w Polsce (a piszę to jako Falubaziak, więc wiem, co piszę!). Las, woda, speedway - normalnie wakacje w centrum miasta! Tylko te trybunki takie płaskie :(. Lepiej by było, gdyby były nawet 2 razy mniejsze (pojemność), za to 2 razy wyższe, bo tak, to trzeba (zwłaszcza na wirażu) usiąść kilometr od toru, żeby coś zobaczyć poza kaskami ponad bandą. Ale cała reszta - super! No i frekwencja! Wrocław może pozazdrościć (o Warszawie i Krakowie nie wspomnę). Myślę, że przy takim zainteresowaniu żużel w Poznaniu powinien mieć przyszłość. Aha - no i ta piknikowa atmosferka też jest wporzo! Czułem się jak w jakiej Szwecji, czy innej Danii...

  42. Powrót do góry    #132
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    507
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli się nie mylę, to w Opolu zjeżdża się też z górki. I co ciekawsze - tam osobno jest wyjazd i osobno wjazd do parku maszyn. Tak przynajmniej zapamiętałem to z lat 90. Czy coś się w tej materii zmieniło? A może mnie się coś zupełnie pokićkało, wszak pamięć z czasem coraz bardziej zawodna. :)
    masz racje górka jest a osobnego wjazdu nie ma od 2004, kiedy to powiększono parking

  43. Powrót do góry    #133
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2006
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Gks Wybrzeze

    A mnie tam podoba sie stadion w gdansku :P

    Plusy:
    -Dobry Tor
    -Ładna wieżyczka sędziowska
    -Gniazdo dla kibicow
    -Dobre miejsca
    -Fajna Atmosfera
    -Dużo stoisk z jedzeniem
    -Kolo stadionu Ogrodek piwny
    -Stadion jest blisko głównej ulicy i 2 minuty piechota z rynku!
    -Dobre oświetlenie
    Minusy:
    -Stara siatka przy bandzie
    -Brak dmuchanych band
    -Nie wyremontowana wieża spikerska


    Do tego dorzuce pare zdjęc ;)



    Wiecej fot znajdziecie na www.lotosgdansk.pl :P

    Uwazam ze stadion jest bardzo fajny i spelnia wymogi polskiej 1 ligi :P

  44. Powrót do góry    #134
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    507
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Witam
    Do zaliczenia przedmiotu "Atrakcyjność turystyczna regionów" potrzebuje wykonać projekt polegający na stworzeniu mapy bonitacyjnej na podstawie bonitacji punktowej jakiegoś wybranego obiektu. Bylbym wdzieczny gdybym mogl uzyskac od Was informacje na temat stadionow żuzlowych w Waszych miastach. Chodzi mi konkretnie o:
    - pojemności stadionów (miejsca siedzace plus stojace)
    - liczby miejsc siedzących
    - oświetlenia (w luksach)
    - liczby miejsc parkingowych pod stadionem
    - punktów gastronomicznych w obrębie stadionu
    - liczby ochroniarzy na zawodach żużlowych
    - posiadania dmuchanej bandy
    - posiadania licencji FIM
    - wielkości parku maszyn (liczba boksów)
    - zadaszenia trybun

    Z góry dzieki za odpowiedz.

  45. Powrót do góry    #135
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    507
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeszcze raz apeluje o dostarczenie mi potrzebnych informacji o stadionach w Waszych miastach

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •