Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 280

Wątek: Wydarzenia po meczu w Ostrowie

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    25-09-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Wydarzenia po meczu w Ostrowie

    Witam,
    jestem z Ostrowa Wielkopolskiego. Jestem wieloletnim kibicem sportu w tym zuzla, widzialem wiele juz na stadionach i pewnie nic mnie nie zdziwi. Musimy jednak walczyc z huliganstwem na arenach sportowych, z pijanstwem i chamstwem i to zaznaczam od razu! Po meczu w Ostrowie doszlo do przykrych wydarzen, trudno wydarzyly sie, ale chce sie na ten temat obiektywnie wypowiedziec - tu na waszym forum, bo na naszym pewnie mnie zbanuja niedlugo.

    Otoz po pierwsze Falubaz dal pokaz kibicowania, brawo !!!
    NA tle naszych piknikowcow to byl kosmos. Macie awans, radosc, spontanicznosc... szampan kilku podpitych kolesi wskakuje na tor by usciskac zblizajacych sie do nich pieszo zuzlowcow.
    NA to interwencja po zeby uzbrojonej policji - bez szczegolow, chodzi o sedno sprawy.
    W kilkutysieczny tlum rozpylono gaz lzawiacy (?) !!!!
    Wasi kibole nie wytrzymali, posypaly sie butelki i kilka lawek. Przerazilo mnie to co zobaczylem z bliska po jakis kilkunastu minutach tej akcji. Ludzie z czerownymi jak ogien twarzami, dwie dziewczyny zemdlaly, jakis koles dostal drgawek ... Oczywiscie 90% ostrowian pogratulowalo akcji policjantom. A JA CZLOWIEK (!!!) RADZE WAM NIE ZOSTAWIAC TAK TEGO. Ktos za to musi odpowiedziec !!!
    Bogu ducha winnych ludzi potruto jakims gazem, pewnie byly tam tez dzieci. I za co ??? Za to ze kilku ludzi wbrew regulamionom chcialo wspolnie cieszyc sie z zawodnikami na pustoszejacym stadionie. "Brawa" dla policji !

    Gratulacje za doping, pozbadzcie sie paru delikwentow i powodzenia !!!

    P.S
    Moj kilkuletni syn Blazej zapytal mnie dzis podczas meczu "Tatus dlaczego choc ich jest mniej to sa od nas znacznie glosniejsi?"





  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zawsze i wszedzie,policja ****** bedzie !!!
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    14-10-2004
    Postów
    426
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam,
    jestem z Ostrowa Wielkopolskiego. Jestem wieloletnim kibicem sportu w tym zuzla, widzialem wiele juz na stadionach i pewnie nic mnie nie zdziwi. Musimy jednak walczyc z huliganstwem na arenach sportowych, z pijanstwem i chamstwem i to zaznaczam od razu! Po meczu w Ostrowie doszlo do przykrych wydarzen, trudno wydarzyly sie, ale chce sie na ten temat obiektywnie wypowiedziec - tu na waszym forum, bo na naszym pewnie mnie zbanuja niedlugo.

    Otoz po pierwsze Falubaz dal pokaz kibicowania, brawo !!!
    NA tle naszych piknikowcow to byl kosmos. Macie awans, radosc, spontanicznosc... szampan kilku podpitych kolesi wskakuje na tor by usciskac zblizajacych sie do nich pieszo zuzlowcow.
    NA to interwencja po zeby uzbrojonej policji - bez szczegolow, chodzi o sedno sprawy.
    W kilkutysieczny tlum rozpylono gaz lzawiacy (?) !!!!
    Wasi kibole nie wytrzymali, posypaly sie butelki i kilka lawek. Przerazilo mnie to co zobaczylem z bliska po jakis kilkunastu minutach tej akcji. Ludzie z czerownymi jak ogien twarzami, dwie dziewczyny zemdlaly, jakis koles dostal drgawek ... Oczywiscie 90% ostrowian pogratulowalo akcji policjantom. A JA CZLOWIEK (!!!) RADZE WAM NIE ZOSTAWIAC TAK TEGO. Ktos za to musi odpowiedziec !!!
    Bogu ducha winnych ludzi potruto jakims gazem, pewnie byly tam tez dzieci. I za co ??? Za to ze kilku ludzi wbrew regulamionom chcialo wspolnie cieszyc sie z zawodnikami na pustoszejacym stadionie. "Brawa" dla policji !

    Gratulacje za doping, pozbadzcie sie paru delikwentow i powodzenia !!!

    P.S
    Moj kilkuletni syn Blazej zapytal mnie dzis podczas meczu "Tatus dlaczego choc ich jest mniej to sa od nas znacznie glosniejsi?"

    To sie nazywa obiektywizm na światowym poziomie, nic tylko przyklasnac...

  4. Powrót do góry    #4
    Początkujący
    Dołączył
    25-09-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja nie mam zamiaru nikomu sie podlizywac, ale jestem czlowiekiem... a nie zwierzakiem i mam male dziecko z ktorym chodze na mecze. Byc moze moglbym kiedys znalezc sie w takiej sytuacji. Policjant zamiast przywalic w tylek palka (o ile juz naprawde musial) jednemu czy drugiemu delikwentowi postanowil rozpylic gaz w 2tys ludzi, traktujac ich jak jakies dzikie zwierzeta.
    Poza tym uwazam, ze powinni wpuscic wszystkich na tor. niech sie ciesza

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    1,451
    Kliknij i podziękuj
    182
    Podziękowania: 119 w 80 postach
    A mi to pachnie podszywaniem się pod kibica z Ostrowa . Spójrzcie kiedy zostało konto założone 25-09-2006 :P:P Daje do myslenia

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    25-09-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie chce srac w swoje gniazdo, ale w Ostrowie byly juz pewne skandale ktorym szybko ukrecono glowe. Bodajze rok temu, ochrona skatowala jakiegos faceta, ktoremu przypadkowo na tor poleciala butelka. Chlop poszedl do pierdla, a pozniej musial spolecznie pracowac i mial zakaz stadionowy. Nabawil sie jakiegos niedowladu, a jak ktos to poruszyl na forum ostrowskim to dziwnie szybko z niego wylecial.
    Nie wiem jak to bylo, moze ktos z naszych to potwierdzi.

  7. Powrót do góry    #7
    Początkujący
    Dołączył
    25-09-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A mi to pachnie podszywaniem się pod kibica z Ostrowa . Spójrzcie kiedy zostało konto założone 25-09-2006 :P:P Daje do myslenia
    Sprawdzcie sobie moje IP albo co tam chcecie. A kiedy mialem konto zalozyc krolu zloty przed meczem ? Nie, jasnowidzem nie jestem...
    Nerwy juz mam poszaragane na dzis. Narazie Falubazie

  8. Powrót do góry    #8
    Początkujący
    Dołączył
    03-12-2002
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bodajze rok temu, ochrona skatowala jakiegos faceta, ktoremu przypadkowo na tor poleciala butelka.
    Przypadkowo... smiac sie czy plakac?? 10m loto butelki to rzeczywiscie przypadek... chial sie napic i mu sie wysmykla?? bo ja nie wyobrazam sobie jak przypadkowo butelka z trybun moze znalezc sie na torze...
    Czlowieku litosci...

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    01-05-2005
    Postów
    245
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Nie wiem, nie widziałem, dlatego na temat zajścia nie będę się wypowiadał. Mogę natomiast napisać o naszej "kochanej" pfuu... policji.

    Może się mylę, ale wydaje mi się, że Policjanci którzy biorą udział w ochronie imprez masowych, są uczeni postępowania głównie z kibicami ze stadionów piłkarskich. Jakby nie patrzeć tam są największe zadymy, a Ci gliniarze próbują przenieś swoje środki zapobiegawcze na stadiony żużlowe. Speedway to jednak inna bajka. Tutaj co najwyżej trafi się kilku pijanych dupków i wystarczy ich zgarnąć, a nie od razu atakować całą grupę kibiców przyjezdnych. Taki atak powoduje tylko wzmorzoną agresję i sam nie ręczyłbym za siebie, gdyby moje dziecko lub dziewczyna zostało obrzucone gazem. Na pewno bym tego nie zostawił w spokoju.

    Podziękujmy Policji, że przenosi hamstwo ze stadionów piłkarskich, na nasze żużlowe. Brak słów.

    Mimo wszystko życzę miłego wieczoru, pozdrawiam

  10. Powrót do góry    #10
    Początkujący
    Dołączył
    25-09-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.zuzel.ajafo.pl/2006-09-24_ostrow-zkz/img042.jpeg.html

    Ta paniusia niech sie wypowie jak plakala przez policje, a szczerze to na zadymiare mi nie wyglada.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    26-12-2002
    Postów
    168
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zawsze i wszedzie,policja ****** bedzie !!!
    debil

  12. Powrót do góry    #12
    Początkujący
    Dołączył
    25-09-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wszystkie slowa sie potwierdzily na zdjeciach !!!!
    Nie ma bata, ten pies musi za to beknac, albo ten kto nakazal mu truc ludzi. Prosze zobaczyc, ludzie za banda wszyscy a on sobie sika w najlepsze - ludzie dwa sektory obok sie dusza !!!

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2004
    Postów
    292
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 2 postach
    Dziś na ostrowskim stadionie policja dała popis pt. "Jak doprowadzić do burd z kibicami w roli głównej".
    Kolega dowodzący zespołem parapolicjantów powinien zostać zdymisjonowany do stójkowego i to w trybie natychmiastowym gdyż zapomniał chyba że rolą policji jest minimalizować zagrożenia a nie je podsycać.
    Brak megafonu przez który można ostrzec tłum (wogóle się z nim komunikować)że próba przekroczenia ogrodzenia może wiazać się z interwencją policji zrzucam na garb braków w wyposażeniu policji (kibice taki megafon mają)
    Brak masek gazowych dla "miotaczy" również.
    Podniesienie broni gładkolufowej do pozycji "gotów" w sytuacji niestważajacej bezpośredniego zagrożenia możnaby wytłumaczyć niedoświadczeniem niektórych policjantów (kilku trzymało tak broń).
    ale walenie gazem z odległości metra w twarze kibiców podążajacych do nadchodzących zawodników cieszyć sie z awansu to już tylko głupota i ewidentny brak przeszkolenia w tym zakresie.
    Wstyd i hańba panie "dowodzący". ale czemu tu się dziwić gdy nawet całym naszym Państwem dowodzą dwa GAMONIE...

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Martwi mnie, że bydło ze stadionów futbolowych przenosi się na żużlowe. Te tępe ryje wśród naszych były, nie da się ukryć. Zrobiły na koniec demolkę - też nie da się ukryć. Ale dlaczego policja zachowała się jak jeszcze większe bydło? I po co ona w ogóle się "zachowywała", zamiast zostać tam, gdzie była? Dać się pocieszyć kibicom (wśród nich tym kilkudziesięciu bydlętom - do tego momentu krzywdy nikomu nie robili i nie zamierzali) - i tyle. Że nie wolno przeskakiwać przez bandę po meczu? Może i nie wolno. Ale może czasem lepiej pozwolić na takie drobne, nikomu nie zagrażające (po meczu!!!) przekroczenie przepisów, niż wszczynać taką zadymę?! Przecież żadna, połączona nabojka Lecha, Legii, Cracovii i Widzewa nie narobiłaby takiego gówna, jakiego narobiła wczoraj państwowa policja!!!

    Zagazowani za własne podatki. Brawo!

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    a bo to pierwszy raz taka sytuacja?
    tak bedzie zawsze.
    zawsze do czasu gdy wiekszosc kibicow nie da sie grupce kilku dresow za ktroych cierpia wszyscy.

    prawda jest taka ze przewaznie jakis dresik narozrabia zrobi cos o czym wiedza wszyscy ze robic tego nie wolno i wszystko dzieje sie lawinowo...

    wszyscy wiemy ze tlum dziala inaczej niz jedna osoba... to na co odwaza sie czlowiek w grupie jest zupelnie czyms innym niz zachowanie tej samej jednostki gdyby byla sama.

    grupa czuje sie bezkarna i silna.
    nie chce mi sie wierzyc ze wsrod kibocow falubazu nie bylo tych "czarnych owiec"

    nie bylo? poprawcie mnie ejsli sie myle...
    zawsze sa i to nie tylko po stronie falubazu. sa po akzdej ze stron.

    debile narozrabiaja a reszta pozn iej cierpi i obrywa od policji.
    no niestety kolezanki i koledzy - siadajac w klatce musicie i powinniscie sobie zdawac sprawe ze jesli kilkoro osob narozrabia to bedziecie potraktowani jako grupa.
    bo ejstescie grupa.

    jedno dziecko pokaze sredkowy palce.
    drugie krzyknie ty chu...
    trzecie rzuci butelka...
    20 im przyklasnie i ich rozbawi to zachowanie...
    wszyscy poczuja sie mocni i ze wszystko im wolno...
    konczy sie zawsze tak samo.


    natomiast co do dopingu...
    no coz... kazdy kto jezdzi na wyjazdy wie doskonale ze grupka nawet skladajaca sie z 20-50 osob jest spokojnie przekrzyknac calay stadion...
    to zupelnie inne kibicowanie.
    inan specyfika meczu - przedewszystkim zorganizowana grupa ktora przyjezdza nie tylko ogladac mecz ale najczesciej wlasnie przedewszystkim kibicowac.

    natomiast co do wpisu machciu... chyba nie ma co komentowac.



  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Przypadkowa (sic!) butelka na torze ...

    Wtargnięcie Bogu ducha winnych ludzi z alkoholem na tor (sic!) ...

    Wszystko against the law ...

    Ludzie, jak nie macie pojęcia o zabezpieczaniu imprez masowych, to się nie kompomitujcie tą pisanką ... Jeżeli policja była nadgorliwa,lub sproowokowała zajścia, to nastały takie czasy, że jest nareszcie odpowiedzialność za dokonane czyny. Kibole - do pierdla. Za łomot niewinnych ludzi - policjanci odpowiedzialni w to samo miejsce. Tyle.

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2003
    Postów
    546
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przypadkowa (sic!) butelka na torze ...
    Wtargnięcie Bogu ducha winnych ludzi z alkoholem na tor (sic!) ...
    Wszystko against the law ...

    Ludzie, jak nie macie pojęcia o zabezpieczaniu imprez masowych, to się nie kompomitujcie tą pisanką ... Jeżeli policja była nadgorliwa,lub sprowokowała zajścia, to nastały takie czasy, że jest nareszcie odpowiedzialność za dokonane czyny. Kibole - do pierdla. Za łomot niewinnych ludzi - policjanci odpowiedzialni w to samo miejsce. Tyle.
    otoz nic dodac nic ujac...
    sa odpowiednie organy od tego i sprawe mozna wyjasnic, material dowodowy na pewno tez sie znajdzie - byla telewizja, setki ludzi robilo zdjecia - i to nie tylko takie na ktorych nie ma ani jednej rzuconej butelki i deski

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2003
    Postów
    546
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam,
    1. Musimy jednak walczyc z huliganstwem na arenach sportowych, z pijanstwem i chamstwem i to zaznaczam od razu!
    2. ale w Ostrowie byly juz pewne skandale ktorym szybko ukrecono glowe. Bodajze rok temu, ochrona skatowala jakiegos faceta, ktoremu przypadkowo na tor poleciala butelka. Chlop poszedl do pierdla, a pozniej musial spolecznie pracowac i mial zakaz stadionowy
    panie Gawron, za przeproszeniem pitolisz pan jak potluczony az sluchac sie nie da !
    otoz w pierwszej swojej wypowiedzi piszesz pan, ze trzeba walczyc z chamstwem na stadionach
    a w drugiej?
    zatrzymanie i skazanie goscia, ktory rzucil butelka ( przypadkowo na tor wyleciala butelka - to normalnie kwalifikuje sie do tekstu sezonu!!!! ) na tor przez pol trybuny nazywasz skandalem? i burzysz sie ze musial pracowac spolecznie i dostal zakaz stadionowy?
    tak sie robi w calym cywilizowanym swiecie z huliganami, a pan to nazwywasz skandalem by zaraz potem piac ze na stadionach trzeba robic porzadek?
    przeciez to nawet nie jest smieszne, pewnie pana syn Blazej ma wieksza logike wypowiedzi od pana !!!!
    pozdrawiam ozięble z domieszką ironii


  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,422
    Kliknij i podziękuj
    266
    Podziękowania: 54 w 43 postach

    Ja byłem jadną z osób co prawie przytomośc straciła

    Powiem wam tyle ze odechciewa się zyc w tym zasranym kraju nie dosci ze ludzie mało zarabiają albo wogle... To ****a jeszcze jedziesz sobie z rodzinką na mecz i dostajeszcz gazem a to tylko dla tego bo dosłownie 7 osób było na torze nas było tam kolo 2500tys Kobierty dzieci sam dosałem gazem i zaliczyłem glebe poprostu nic nie widzałem ba nie wiedziałem nawet gdzie jeste Najsmutniejszcze jest to ze teraz wszysko jak zawsze idze na Bogu ducha winego kibiców Falubazu








    [b]Zabiłeś dziecko jesteś odwazny Polska policja to s****ysyny!!!!!!!!!!!!!!

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    I ja też tam byłem. I czegoś takiego jeszcze na oczy nie widziałem. Czy Wy kiedykolwiek widzieliście jak się cieszą goście po zwycięstwie, czy to u Was zakazane? Czy podchodzący pod nasz sektor żużlowcy nie mogli zostać choćby podrzuceni do góry na znak naszej radości? No ****a! Zachowała się psiarnia, jakby tłum 2 tys ludzi napierał w stronę kibiców przeciwnych, a oni tylko szli do swoich zawodników, po AWANSIE DO EKSTRALIGI! Poza tym jeśli się chce odpowiednio zabezpieczyć imprezę to się stawia ochronę od początku spotkania, a zaraz po zakończeniu XV biegu również się ją otacza z każdej strony... Przyjedźcie do nas, zobaczycie jak to się robi! Włos z głowy nikomu z gości nie spadł przez cały rok w Zielonej Górze, a tu oberwały kobiety, dzieci i starsze osoby. Stałem niemal na samej górze sektora i dalej czuję potworne pieczenie w gardle. Też byłem agresywny?

    C****!

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2003
    Postów
    546
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "Najsmutniejszcze jest to ze teraz wszysko jak zawsze idze na Bogu ducha winego kibiców Falubazu "

    skoro jak zawsze, to widac cos jest na rzeczy. Skoro np w Gorzowie tez musieli uzyc armatek wodnych, to znaczy, ze to nie przypadek. oznacza to, ze jest wsrod Was grupa debili szukajaca zadymy wszedzie gdzie sie da. Dlatego mnei dziwi, naprawde mnie dziwi, po co normalni, zwykli kibice siadaja z troglodytami co tylko szukaja zadymy, wiedzac na jakie niebezpieczenstwo narazaja siebie i innych?
    I dlaczego skoro powtarza sie to regularnie co jakis czas, nikt nie zrobil z tym porzadku do tej pory?

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-09-2002
    Postów
    1,104
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 3 postach
    "Najsmutniejszcze jest to ze teraz wszysko jak zawsze idze na Bogu ducha winego kibiców Falubazu "

    skoro jak zawsze, to widac cos jest na rzeczy. Skoro np w Gorzowie tez musieli uzyc armatek wodnych, to znaczy, ze to nie przypadek. oznacza to, ze jest wsrod Was grupa debili szukajaca zadymy wszedzie gdzie sie da. Dlatego mnei dziwi, naprawde mnie dziwi, po co normalni, zwykli kibice siadaja z troglodytami co tylko szukaja zadymy, wiedzac na jakie niebezpieczenstwo narazaja siebie i innych?
    I dlaczego skoro powtarza sie to regularnie co jakis czas, nikt nie zrobil z tym porzadku do tej pory?

    Ty jestes chlopcze niereformowalny. Nie opisz o czym nie masz pojecia w strone ktorych kibicow uzyto armatki wodnej? Bo my zielonogorzanie 1,5h po meczu siedzielismy na sektorze cieszylismy sie z Naszymi zawodnikami i mielismy atrakcje w postaci dziadka Franka, a Gorzowianie ganiali sie z policja. wiec o co ci chodzi, z ta armatka?

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Skoro np w Gorzowie tez musieli uzyc armatek wodnych, to znaczy, ze to nie przypadek. oznacza to, ze jest wsrod Was grupa debili szukajaca zadymy wszedzie gdzie sie da. Dlatego mnei dziwi, naprawde mnie dziwi, po co normalni, zwykli kibice siadaja z troglodytami co tylko szukaja zadymy, wiedzac na jakie niebezpieczenstwo narazaja siebie i innych?
    Oj dzieciaku, w Gorzowie armatek uzyli na mieście aby uspokoić gorzowskich kibiców a nie zielonogórskich.

    Jak byś nie wiedział czemu normalni kibice siadają z "debilami" to załap się kiedyś na wyjazd swoich kibiców w zorganizowanej grupie.

    To, że w każdej grupie jest kilku "debili" wiadomo nie od dziś, policja czy organizatorzy również wiedzieć o tym fakcie powinni. Jak ktoś słusznie zauważył powodem tej zadymy była bezmyślność organizatorów i służb porządkowych. Jak by odpowiednio zabezpieczyli sektor gości przed zakończeniem spotkania i zorganizowali odpowiednio spotkanie kibiców zielonogórskich ze swoimi zawodnikami to nic by się nie stało.

    No chyba nikt mi nie powie, że nie można było przewidzieć tej całej sytuacji jeszcze przed meczem. Jak dla mnie było faktem oczywistym, że przynajmniej część kibiców będzie chciała wejść na tor aby podziękować zawodnikom.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  24. Powrót do góry    #24
    Początkujący
    Dołączył
    07-12-2003
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja w życiu nie widziałem zeby normalni kibice po awansie swojej drużyny wyrywali ławki i rzucali nimi. Ktoś ma pretensje że policja użyła gazu w normalnych ludzi ktorzy przyjechali kibicować swojej drużynie, ale normalny kibic nie wyrywa ławek, nie rzuca butelkami, czy to jest nortmalne zachowanie. Na co policja miała czekać, pozwolic na to chamskie zachowanie. Użycie gazu nastąpiło po tym jak w policje poleciały piersze ławki. Nikt wam nie bronił świętować, ale nie musieliście demolować stadionu, rzucać w kibiców ostrowskich butelkami i ławkami bo oni napewno wam nic nie zrobili. Niektóre tłumaczenia zielonogórskich kibiców są smieszne. A tym którzy tak ładnie upiększyli wczorajsze świętowanie mówie jesteście frajerami a nie kibicami.

    Gratuluje zawodnikom, dzałaczom, sponsorom i prawdziwym kibocom awansu i mam nadzieje że sie spotkamy w następnym sezonie w e-lidze.

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2003
    Postów
    546
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote][quoteTy jestes chlopcze niereformowalny. [quote]

    nie to co ty, dziewczynko. Chlopcze to sobie mozesz mowic do swoich kolezkow z gimnazjum co najwyzej !
    bo przeciez w Gorzowie to nie wy przewrociliscie plot w swoim sektorze, sam sie zachwial i padl od tak sobie...

    co do armatki - z tego co slyszalem od kumpla z Gorzowa lano woda jednych i drugich - jezeli tak nie bylo - to przepraszam za niesluszna uwage.

    do Mariusza - przypuszczam ze mozna bylo przewidziec. Przypuszczam ze kibice wbiegajacy na tor mogli rowniez przewidziec, ze ich wtargniecie na tor pociagnie za soba reakcje policji. Ja pamietam doskonale z zeszlego roku, co podpity tlum potrafi po meczu zrobic na stadionie ( vide - mecz Ostrowa w Gorzowie w PO rok temu).
    Naprawde uwierz mi, przykro mi, ze ludziom takim jak Wookie dostalo sie gazem, bo wiem ze on by sztacheta na tor nei rzucil. Niestety, Falubazy na swoja opinie zapracowaly juz wczesniej wielokrotnie. Stad i taka a nie inna ilosc policji na stadionie. Nie przypuszczam zeby ktos bezpodstawnie sciagal taka mase czarnych ludzikow na mecz dla wlasnego kaprysu.
    Zreszta - jak ktos juz napisal - TV wszystko nagrala, sa zdjecia, filmy, sa pokrzywdzeni. Z pewnoscia zostanie przeprowadzone dochodzenie i wyciagniete konsekwencje. Tylko blagam , nie tlumaczcie wiecej bezmózgich troglodytow tym, ze zobaczyli policjanta i zaczeli rzucac deskami, bo to odruch psa Pawlowa a nie czlwowieka.
    Wookie - mam nadzieje ze rozumiesz to co napisalem, choc emocje pewnei do konca nie opadly. Piszesz, ze w ZG nikomu wlos nie spadl z glowy - ale tam nikt na tor nie wbiegal ani nie rzucal deskami z lawek, trudno wiec powiedziec, co bysie stalo przy takim scenariuszu...

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    No tak ale trzeba przyznac ze w Gorzowie tez potraktowali was gazem :P

    Ale nie wazne, z tego co widze na zdjeciach i czytanych tu i uwdzie opisach musze stawic sie za kibicami falubazu. Policja przegiela i to zdrowo. Podobna sytuacje mielismy w na wyjezdzie do gniezna. Bylem tam z moja mlodsza siostra, po pamietnym wydarzeniu z flaga w ktorej bralo udzial 2 debili policja rowniez potraktowala nas gazem. Najlepsze, ze pan policjant z butla na plecach wszedl do sektora jakies 5 minut po zdarzeniach, kiedy juz w sektorze byl absolutny spokuj. Pamietam, ze wypelnialem wdedy program, nic nie widzialem bo mi zaslanial widok. Zaniepokoilo mnie jakies syczeni, opuszczm program a tu koles przebrany za nindzie;) wali mi z metra prosto w oczy. Tak samo w tym i w waszym przypadku to wydarzenie to skandal! Rozumiem ze wiekszosc kibicow w sektorze gosci to normalni fani zuzla, trzeba wylapac element a nie narazac na utrate zdrowia normalnych ludzi... Nie mowie juz nawet o psychologi i braku swiadomosci niedouczonych policjantow jak takie dzialanie moze wplynac na tłum :/ Falubazy nie odpusccie postarajcie pociagnac ta sprawe dalej, przeciez przy takiej masie ludzi moglo dojsc do stratowania jakiejs osoby, szef tego oddzialu powinien beknac za nararzenie zycia ludzi, raz na zawsze wyrzucic go z policji by juz nigdy za nasze pieniadze normalni ludzie nie byli zagazowywani. Eh odechciewa sie wszystkiego normalnie..

  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany Awatar Mariano_Italiano
    Dołączył
    09-06-2004
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    442
    Podziękowania: 384 w 199 postach

    Co racja to racja

    Najsmutniejszcze jest to ze teraz wszysko jak zawsze idze na Bogu ducha winego kibiców Falubazu "

    skoro jak zawsze, to widac cos jest na rzeczy. Skoro np w Gorzowie tez musieli uzyc armatek wodnych, to znaczy, ze to nie przypadek. oznacza to, ze jest wsrod Was grupa debili szukajaca zadymy wszedzie gdzie sie da. Dlatego mnei dziwi, naprawde mnie dziwi, po co normalni, zwykli kibice siadaja z troglodytami co tylko szukaja zadymy, wiedzac na jakie niebezpieczenstwo narazaja siebie i innych?
    I dlaczego skoro powtarza sie to regularnie co jakis czas, nikt nie zrobil z tym porzadku do tej pory?
    ps
    A w Lesznie tez policja zupełnie "przypadkiem" musiala uzyć broni gladkolufowej na meczu z Kargulami.... Coż za zbieg okoliczności,biedni Ci kibice z Zielonej....
    NIE MA TORREADORA NA LESZCZYŃSKIEGO BYSIORA Ukryta zawartość Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    A ja w życiu nie widziałem zeby normalni kibice po awansie swojej drużyny wyrywali ławki i rzucali nimi. Ktoś ma pretensje że policja użyła gazu w normalnych ludzi ktorzy przyjechali kibicować swojej drużynie, ale normalny kibic nie wyrywa ławek, nie rzuca butelkami, czy to jest nortmalne zachowanie. Na co policja miała czekać, pozwolic na to chamskie zachowanie. Użycie gazu nastąpiło po tym jak w policje poleciały piersze ławki.
    Albo jesteś ślepy, albo głupi. Pierwsza ławka w stronę policji poleciała po którymś kolejnym rozpyleniem gazu! Nie widziałeś tego, czy nie chciałeś widzieć? A może byłeś w TOI TOIU? Jak mnie takie coś denerwuje... Pierwszy gaz poleciał w gościa, który sam został na torze po wejściu policji. Trzeba być debilem, żeby tak go potraktować. Wynosili go obok mnie i widziałem jego stan. PRZERAŻAJĄCE. Skoro ja stałem na samej górze sektora i dalej piecze mnie gardło, a on dostał całą "amunicję" w twarz to ja nie wiem co się z nim stało. Był jednak NIEPRZYTOMNY!

    Mariano Italiano chcesz wierzyć czy nie Twoja sprawa. Ja też byłem w Lesznie i tam bydło z naszej strony było i należało się nam oberwać. Tu jednak prowokacja była ze strony POLICJI, która powinna nas chronić, a nie wszczynać awantury. Jeden kibic rzucił w stronę Walaska szalik. Ten nie doleciał do zawodnika tylko spadł przed policjanta. Co zrobił delikwent? Ano zawiesił go sobie na lufie...

    BEZ KOMENTARZA!

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2006
    Postów
    186
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ... Albo jesteś ślepy, albo głupi. Pierwsza ławka w stronę policji poleciała po którymś kolejnym rozpyleniem gazu! Nie widziałeś tego, czy nie chciałeś widzieć? ...
    A butelki w strone sektora KMu po ktorym rozpyleniu gazu polecialy ? Moze ty jestes wlasnie slepy i nie widzisz z kim siedzisz ... a siedzicie wspolnie z bandytami, bo inaczej tego nazwac nie mozna, a pozniej sie dziwicie ze dostajesz w twarz gazem.

    A Pan Ireneusz Gawron ma chyba zyciorys z przeszloscia kibola, caly czas nakreca wszystkich przeciw Policji, ktora nie uzylaby sily, gdyby nie musiala. A od Psow to moze Pan wyzywac swoje podworkowe burki, bo za te pieniadze, ktore zarabiaja ci ludzie, to w zyciu nie stanalby Pan w szeregu na przeciwko zdziczalego tlumu. I nich Pan nie opowiada takich rzeczy synowi, bo wyrosnie Panu kolejny stadionowy chuligan.

  30. Powrót do góry    #30
    Początkujący
    Dołączył
    20-09-2006
    Postów
    28
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    czytam te wasze wywody i niewem smiac sie czy plakac
    ustalmy fakty
    1. Polcja zachowała sie jak frajerzy nikt tego nie neguje
    2. wsrod kibicow z zkz bylo kilku takich co sie nawet cieszyli ze byla zadyma po to nawet jechali mozna powiedziec
    3. z tego co widzialem gaz od pal poszedl dopiero w tedy gdy z z skeltora zeczely leciec BUTELKI a nie lawki po tym jak niechcieli was wypuscic na tor
    4. nawet walas byl zdziwony bo idac do kbicow omalo nie dostal lawka
    5. mozna jeszcze pisac i pisac fakty sa takie a nie inne zostaliscie z prowaokowani ale podjeliscie ta prowokacje i tyle
    i jeszcze jedno piszecie tu ze w sektorze byly kobiety idzieci...u nas tez byly kobiety i dzieci a mimo to z waszej srony lecialy kamloty i butelki oczywiscie nikt nie pozostakl dluzny wiec zaczela sie mala wymian ognia
    Reasumujac gdyby byla to typowa klatka tak jak jest uwas czy w gorzewie nikt by nie wybiegl na tor i nie bylo by problemu a ze mielisce mozliwosc podejscia i swobodnego chodzenia po pasie bezpieczenstwa .....
    mama nadzieje ze zostana wyciagniete konsekwencje z tego zajscia i wszyscy odpowiedzialni za nie zostana ukarani z palami na poczatku
    A wy kibce z zielonej jezeli nie chcecie byc odbierani w srodowisku jako goryle zrobcie najpierw porzadek uwas samych bo jedna grupa ludzi potrafila znszczyc to na co pracowaliscie caly sezon SWIETOWANIE Z AWANSU
    I skonczmy juz ta dyskusje bo i tak niema ona najmiejszego sensu
    koniec kropka
    ZAWSZE OSTROW

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,521
    Kliknij i podziękuj
    2,532
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    znam czlowieka ktory bardzo dobrze siedzi w lechowych klimatach(pilkarskich), ktory twierdzi, ze wielu kibicow ktorzy stali w mlynie na lechu teraz jest w prewencji. wiadomo, ze lech raczej nie jest naszym przyjacielem. tlumaczylo by tez to co pisze wookie, jak jeden idiota wiesza sobie szalik falubaz na lufie!

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    29-03-2005
    Postów
    472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja nie powiem nawet jednego słowa w obronie tzw. kibiców.
    To że w Zielonej Górze ochrona dopuszcza do łażenie po strefie ochronnej, wbiegania po meczu na murawę nie oznacza że to jest zachowanie normalne, które musi być tolerowane wszędzie.
    Osoby nietrzeźwe nie powinny być wpuszczane na stadion sportowy. To sprawa zasadnicza.
    Dla wielu "kibiców" okrzyki obrażające policję to miły obyczaj. Dla mnie to przestępstwo.
    Ale złudzeń nie mam. Gdyby na Wrocławską nie wpuszczać pijanych i usuwać rzucających obelgi na policję to trzeba by usunąć 1/3 widzów.
    Jedyną nadzeją będze monitoring, ale obawiam się że podobnie jak w mieście będzie to atrapa.

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    16-04-2006
    Postów
    429
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    lemmy

    Skoro szanujesz wookiego (jego obiektywizm) to czytaj jego posty ze zrozumieniem i uloz sobie chronologicznie przebieg wydarzen.

    Mariano_Italiano co Ty tu przytaczasz jakies przyklady z przeszlosci. Leszczynianie tez mieli swoje za uszami wiec skoncz wasc i wstydu (sobie) oszczedz.

    EDIT//
    4. nawet walas byl zdziwony bo idac do kbicow omalo nie dostal lawka
    A moze byl zdziwiony bo omalo nie dostalby ... z gazu!! Jakos podjechal do nas po 15 biegu i nie wywnioskowalem z jego zachowania ze sie nas bal. I nie przypisuj tu Walaskowi jakichkolwiek zachowan, bo nie wiesz co on czul i co sobie myslal.

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,320
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Widzę, że jak zwykle najwięcej mają do powidzenia ci co nie byli, lub stali po drugiej stronie stadionu. Kilka słów może teraz z sektora !!!

    Nikt nie chodził i nie łamał ławek, bo po prostu nie było takiej potrzeby. Cały mecz obejrzeliśmy stojąc na ławkach (taki urok żużla) i co niektóre po prostu nie wytrzymały. Stąd sztachety. Ale mniejsza o to...

    Jechałem z myślą, że będzie feta jak w Gnieznie 2002. Na miłość boską przecież nawet w Gorzowie pały nie były tak bezmyślne. Przecież mogli spokojnie ustawić się w podkowę wpuścić do środka zawodników, popodrzucali byśmy ich trochę, poskandowali nazwiska i weseli wrócili do domów.


    Myślę sobie, że już przed akcją przesądzony był ten gaz. Poleciał bardzo szybko przy pierwszym przekroczeniu bandy, bez ostrzeżenia. Ponadto jestem jeszcze w stanie zrozumieć psikanie na ludzi, którzy na tor wbiegli, jednak w pewnym momencie gość podniósł sikawkę do góry i jechał po trybunach tego nie jestem w stanie zrozumieć, jaki to miało cel, sens? Po trybunach, gdzie ludzie stali spokojnie klaskali, śpiewali?

    O braku profesjonalizmu i improwizacji władz świadzczy jeszcze obstawa po meczu. Przy samym stadionie jeszcze było ok, natomiast na parkingu była tragedia, chaos. Dochodzimy do pierwszego parkingu, szukamy naszego autobusu i na pytania gdzie są zaparkowane policja nie jest w stanie odpoiwedzieć. W końcu wskazano nam, że trza iść przez alejkę do drugiego. A alejka pusta, pał ni widu ni słychu, na drugim parkingu jeden radiowóz z czterema grubasami. Gdyby w Ostrowie była zorganizowana hooliganka i zaczaiłaby się w tej alejce to byłaby niezła rzeźnia. Prowizorka nie z tej ziemi nikt nic nie wie.

    A przypomnę tylko, że po zeszłym meczu już dyskutowaliśmy nad amatorskim zachowaniem policji ostrowskiej. Widać że lekcja nie została odrobiona, że się niczego nie nauczyli

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Jak mnie takie coś denerwuje... Pierwszy gaz poleciał w gościa, który sam został na torze po wejściu policji. Trzeba być debilem, żeby tak go potraktować. Wynosili go obok mnie i widziałem jego stan. PRZERAŻAJĄCE. Skoro ja stałem na samej górze sektora i dalej piecze mnie gardło, a on dostał całą "amunicję" w twarz to ja nie wiem co się z nim stało. Był jednak NIEPRZYTOMNY!

    Mariano Italiano chcesz wierzyć czy nie Twoja sprawa. Ja też byłem w Lesznie i tam bydło z naszej strony było i należało się nam oberwać. Tu jednak prowokacja była ze strony POLICJI, która powinna nas chronić, a nie wszczynać awantury. Jeden kibic rzucił w stronę Walaska szalik. Ten nie doleciał do zawodnika tylko spadł przed policjanta. Co zrobił delikwent? Ano zawiesił go sobie na lufie...

    BEZ KOMENTARZA!
    Koleś przez nieuwagę pomylił drzwi i wszedł na płytę stadionu, aby złożyć policjantom życzenia z okazji Dnia Matki? A oni nie zrozumieli jego intencji. Biedaczyna. I jeszcze dostał, gazem! Oburzające w najwyższym stopniu!!!

    Tyle ironii. A co do ciebie, wookie, to nie oceniam Twojej postawy, ale skoro montujesz zadymy, to chyba liczysz się z możliwością podgazowania, spałowania i takie tam inne przyjemności? Kiedy byłem małym chłopcem hej i chodziłem regulanie na ŁKS-ik, też zdarzało się oberwać. Ale nie buczałem, bo wiedziałem za co. Tyle.

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    Ostrowianie chyba o czyms zapomnieli :) Podczas jednego jmeczu Ostrow-Rawicz, kiedy pierwsza czworka II ligi jezdzila z druga czworka I ligi, to pamietacie co robiliscie? :) Przyjechalem busem do Ostowa. Ilu nas bylo? 15 gora. A na koniec banda debili chciala sie rzucac z piesciami. Pamietam, ze mialem wtedy akredytacje i musialem isc po swoja legitymacja do biura i oddac identyfikator. Zapytalem ochroniarza, czy mnie odporowadzi, to powiedzial zebym *********l :) A to, ze Was cala banda naleciala na 15 osob, to tez wazny aspekt. Wiec wpierw uporzadkujcie siebie, a potem zbawiajcie swiat...

    A fakt jest taki, ze brak awansu chcecie przycmic tym, co robili Zielonogorzanie. Wiec dajcie lepiej luz sobie i innym...

    A propo gazu, to wspolczuje Zielonogorzanom. Jak bylem mlody i glupi (w klasi maturlanej;)) odpalilismy gaz w klasie... nic ciekawego... jeden chyba byl na to uczulony, bo oczy mu dziwnie uciekaly... ale to tak off topic

  37. Powrót do góry    #37
    Początkujący
    Dołączył
    07-12-2003
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytuję:A ja w życiu nie widziałem zeby normalni kibice po awansie swojej drużyny wyrywali ławki i rzucali nimi. Ktoś ma pretensje że policja użyła gazu w normalnych ludzi ktorzy przyjechali kibicować swojej drużynie, ale normalny kibic nie wyrywa ławek, nie rzuca butelkami, czy to jest nortmalne zachowanie. Na co policja miała czekać, pozwolic na to chamskie zachowanie. Użycie gazu nastąpiło po tym jak w policje poleciały piersze ławki.



    Albo jesteś ślepy, albo głupi. Pierwsza ławka w stronę policji poleciała po którymś kolejnym rozpyleniem gazu! Nie widziałeś tego, czy nie chciałeś widzieć? A może byłeś w TOI TOIU? Jak mnie takie coś denerwuje... Pierwszy gaz poleciał w gościa, który sam został na torze po wejściu policji. Trzeba być debilem, żeby tak go potraktować. Wynosili go obok mnie i widziałem jego stan. PRZERAŻAJĄCE. Skoro ja stałem na samej górze sektora i dalej piecze mnie gardło, a on dostał całą "amunicję" w twarz to ja nie wiem co się z nim stało. Był jednak NIEPRZYTOMNY!
    [/u]
    Szkoda że was więcej tak nie potraktowali przynajmniej byłby spokój na stadionie, a teraz nie pisali byście głupot.A co ten gościu robił na torze i napewno był grzeczny jak baranek.
    A ślepy nie jestem i tez tam byłem i jestem jak najbardziej za policją i tylko żałuje żę wam większego delikatnie mówiąc lania nie sprawili.
    Jeszcze raz mówie frajerom dziękujemy.
    Pozdrawiam prawdziwych KIBICÓW!!!!!!!!! a nie takich dupków jak ty.

  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,829
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach

    Jak mnie takie coś denerwuje... Pierwszy gaz poleciał w gościa, który sam został na torze po wejściu policji. Trzeba być debilem, żeby tak go potraktować. Wynosili go obok mnie i widziałem jego stan. PRZERAŻAJĄCE. Skoro ja stałem na samej górze sektora i dalej piecze mnie gardło, a on dostał całą "amunicję" w twarz to ja nie wiem co się z nim stało. Był jednak NIEPRZYTOMNY!

    Mariano Italiano chcesz wierzyć czy nie Twoja sprawa. Ja też byłem w Lesznie i tam bydło z naszej strony było i należało się nam oberwać. Tu jednak prowokacja była ze strony POLICJI, która powinna nas chronić, a nie wszczynać awantury. Jeden kibic rzucił w stronę Walaska szalik. Ten nie doleciał do zawodnika tylko spadł przed policjanta. Co zrobił delikwent? Ano zawiesił go sobie na lufie...

    BEZ KOMENTARZA!
    Koleś przez nieuwagę pomylił drzwi i wszedł na płytę stadionu, aby złożyć policjantom życzenia z okazji Dnia Matki? A oni nie zrozumieli jego intencji. Biedaczyna. I jeszcze dostał, gazem! Oburzające w najwyższym stopniu!!!

    Tyle ironii. A co do ciebie, wookie, to nie oceniam Twojej postawy, ale skoro montujesz zadymy, to chyba liczysz się z możliwością podgazowania, spałowania i takie tam inne przyjemności? Kiedy byłem małym chłopcem hej i chodziłem regulanie na ŁKS-ik, też zdarzało się oberwać. Ale nie buczałem, bo wiedziałem za co. Tyle.

    Ot człowiek z baranem w herbie nic nie widział nic nie słyszał ale wszystko wie

  39. Powrót do góry    #39
    Początkujący
    Dołączył
    25-09-2006
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przeczytajcie to:


    Chyba dopiero drugi raz siedziałem w sektorze na drugim łuku ( czwarty sektor od polewaczki - 3 pierwsze sektory zajmowali kibice z zielonki). Prawie po każdym biegu byłem zasypany kurzem , ale jak się później okazało to był dopiero wstęp. Przez całe zawody kibice falubazu zachowywali się całkiem wporządku ( może oprócz głośnego skandowania ,,Coście tak cicho hej K..."). Sytuacja zmieniła się po 15 biegu. Kiedy zawodnicy obu ekip żegnali się z publicznością ( cały stadion bił brawo Walaskowi i Hamillowi), około 20-sto osobowa grupa fanów falubazu wyskoczyła przez ogrodzenie i podbiegła do Walaska . Byłaby ich z pewnością większa ilość ale w tym samym momencie na tor wbiegło około 40-stu policjantów. Działanie policji w tym momencie było słuszne, ponieważ rzeczywiście nie dopuścili do tego by na torze znalazła się liczniejsza grupa sympatyków z Zielonej Góry. Jak wiadomo kiedy zawodnicy są jeszcze na torze MOŻE dojść do wypadku. Walasek widząc cały kordon policji odjechał. Niektórzy kibice ( może około 5-osób) zeszli z toru, reszta niestety nie podporządkowała się zaleceniom policji. W strone kordonu zostało rzuconych KILKA butelek plastkiowych ( trwało to około nie wiem może 2 minut).Jak sami widzicie do tej pory to zielonogórzanie byli prowokatorami a policja wywiązywała się dosyć dobrze ze swojego zadania. Co sie potem stało nie rozumiem kompletnie. Na torze zostało około 15-stu typów i około 40-policjantów. Nie mogę zrozumieć czemu tak wielka grupa policjantów nie mogła normalnie wygonić tych prowokatorów (chociaż jestem ciekaw jak wtedy zareagowali by inni kibice zielonogórscy ale nie ma co gdybać). Później rozpylili tyle gazu pieprzowego (tak mi się wydaję), że rzeczywiście załatwili tych pseudokibiców z toru...ale też reszte kibiców zielonogórskich...i ostrowskich którzy siedzieli na drugim łuku (w tym mnie), też zacząłem się dusić i byłem wku... na policje. Wtedy poleciała większa ilość butelek na tor i inych przedmiotów. Potem musiałem juz szybko wychodzić ze stadionu by się czegoś napić i tego co się dalej działo nie widziałem ( wychodziłem mniej więcej jak zawodnicy ZKŻ-u szli po murawie do kibiców, nie widziałem jak demolują nam stadion i rzucają ławkami).
    PS. Też zostałem potraktowany gazem ale jakoś nie przyszło mi do głowy żeby wyrywać deski, rzucać w gliniarzy, demolować stadion ( podobno sektor zniszczony, mówie podobno bo nie widziałem). Po takim zachowaniu można nazwać was bydłem.
    PS1. Remont stadionu w przyszłym roku obejmuje pierwszą prostą więc wcale nie pomogliście nam z rozbiorem ławek.
    PS2. Następnym razem przyjdę wcześniej na stadion by móc usiąść na pierwszym wirażu (moje stałe miejsce).
    PS3. Pozdrawiam trzech gości z Zielonej Góry z którymi nawzajem (co kilka biegów a także po meczu)gratulowaliśmy sobie zwycięstwa KM-u i awansu ZKŻ-u. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że obie ekipy zasłużyły na walkę w Ekstralidze. Każdy z Ostrowa i Zielonej wie jak przeważnie jednostronne spotkania musieliśmy oglądać w swoich miastach.
    Aha mam kilka zdjęc więc wiem co mówie.

  40. Powrót do góry    #40
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-11-2005
    Postów
    1,527
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 253 w 135 postach
    Można pisać ale i tak policja nie poniesie konsekwencji. Trudno się potem dziwić , że nie można przełamać w Polsce stereotypu pana milicjanta. Do policji przyjmują prymitywów, którzy na stadionie mogą się bezkarnie wyrzyć. Nawet jeżeli ktoś się zachowywał agresywnie nie upoważnia to do takich działań. Środki jakie zostały zastosowane nie były adekwatne do rozwoju sytuacji. Nie wiem dlaczego część kibiców jest za takim działaniem poliji chyba ze względu na nie chęć do kibiców z Zielonej Góry. Jeżeli wybryk kilku osób upoważnia do gazowania także dzieciaków i kobiety to współczuje. Ciekawe co byście pieprzyli gdyby ktoś z was dostał po twarzy gazem.

  41. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Policja, decydując się na delegowanie do akcji sił porządkowych wyposażonych w strzelby gładkolufowe i miotacze gazu,
    powina mieć także osobę, która filmuje całą akcję. Chętnie obejrzałbym ten film, o ile Policja zdecyduje się na publikację materiału.

    Moim zdaniem - Policja spartaczyła swoją robotę a błędy pojawiły się jeszcze przed meczem i nawarstwiay się aż do osiągnięcia
    apogeum w postaci [prawie] konfrontacji. Gdyby policjanci wykazali się przykładnym profesjonalizmem, to nawet grupa 50-ciu
    szalikowców zostałaby przykładnie spacyfikowana a reszta kibiców w sektorach "zielonogórskich" nie ucierpiałaby.
    Ale o tym napiszę w osobnym tekście już niedługo...



  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    18-08-2006
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.strefasportu.nmzg.pl/?subaction=showfull&id=1159128882&archive=&start_f rom=&ucat=2&

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    21-07-2002
    Postów
    394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ustalmy może ostatecznie, jaka była sekwencja wydarzeń. Z mojego punktu widzenia - wyjście z pierwszego łuku wygladało to tak:

    1. Grupa debili wbiega na tor.
    2. Policja wchodzi na tor - jest ich tylu, że stojąc jeden przy drugim zajmują długość ok. dwóch sektorów zajętych przez kibiców Falubazu, chuliganów Falubazu i kryminalistów, mieniących się kibicami Falubazu.
    3. Policja używa gazu.
    4. Z sektorów lecą ławki i butelki.

    Nie mam najmniejszych wątpliwości, że policja nadużyła władzy, nie używając środków proporcjonalnych do zagrożenia.

    Nie mam również najmniejszych wątpliwości co do faktu, że kibice zielonogórscy mogą szukać winy tylko we własnym gronie, gdyż tolerują wybryki chuliganów i kryminalistów pośród siebie już od bardzo długiego czasu. Jeśli nie bedziecie potrafili wyeliminować czarnych owiec spośród siebie, to musicie się liczyć z konsekwencjami tzw. odpowiedzialności zbiorowej.

    Czy to jakiś dyshonor złożyć zawiadomienie do prokuratury, że podczas meczu siedziało się koło groźnego bandyty, który rzucał szkłem i drewnem gdzie popadnie? I że ma się zdjęcia, i że mozna je okazać? Jeśli jest to dyshonor "kibica" albo normalnego kibica, to musicie wreszcie pojąć, że będziecie wciąż płacić cenę źle pojmowanej przez Was solidarności!

    Na meczu o porównywalnym ciężarze gatunkowym w Gnieźnie w 2002 roku naiwnie siadłem w sektorze Falubazu z moją dziewczyną i parą znajomych, dla których była to pierwsza wyprawa na żużel. Szklane butelki leciały w pewnym momencie z sektora gospodarzy do sektora gości i wzajemnie. Nawet nie zauważyłem nawet kto zaczął, usiłujac uniknąć przelatującego opodal szkła po jabolu. Od tego czasu nie siadamy w sektorze Falubazu...

    Wczoraj siedziałem wśród ostrowian, jednej z najbardziej szowinistycznych grup "kibiców" jakich obserwowałem kiedykolwiek w akcji. Jakiś koleś dowodził mi przed meczem na forum, że mam wypaczone pojęcie o "kibicach" ostrowskich z mojego pobytu tam sprzed 8 lat. Nic z tych rzeczy! Absolutnie nic się nie zmieniło w tej materii! Kiedy Suchecki lądował pod dmuchana bandą, otaczający mnie dziki tłum nie posiadał się wręcz z radości, dając upust swoim najprymitywniejszym instynktom!

    Była to moja pierwsza w tym roku wizyta na jakimkolwiek stadionie żuzlowych. Szczerze wątpie, czy wybiorę sie na jakiś mecz w przyszłym sezonie, bo jestem już tym wszystkim mocno zdegustowany...

  44. Powrót do góry    #44
    Użytkownik
    Dołączył
    16-04-2006
    Postów
    429
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przez całe zawody kibice falubazu zachowywali się całkiem w porządku ( może oprócz głośnego skandowania "Coście tak cicho hej K..."). Sytuacja zmieniła się po 15 biegu. Kiedy zawodnicy obu ekip żegnali się z publicznością ( cały stadion bił brawo Walaskowi i Hamillowi), około 20-sto osobowa grupa fanów falubazu wyskoczyła przez ogrodzenie i podbiegła do Walaska . Byłaby ich z pewnością większa ilość ale w tym samym momencie na tor wbiegło około 40-stu policjantów. Działanie policji w tym momencie było słuszne, ponieważ rzeczywiście nie dopuścili do tego by na torze znalazła się liczniejsza grupa sympatyków z Zielonej Góry. Jak wiadomo kiedy zawodnicy są jeszcze na torze MOŻE dojść do wypadku. Walasek widząc cały kordon policji odjechał. Niektórzy kibice ( może około 5-osób) zeszli z toru, reszta niestety nie podporządkowała się zaleceniom policji. W strone kordonu zostało rzuconych KILKA butelek plastkiowych ( trwało to około nie wiem może 2 minut).Jak sami widzicie do tej pory to zielonogórzanie byli prowokatorami a policja wywiązywała się dosyć dobrze ze swojego zadania. Co sie potem stało nie rozumiem kompletnie. Na torze zostało około 15-stu typów i około 40-policjantów. Nie mogę zrozumieć czemu tak wielka grupa policjantów nie mogła normalnie wygonić tych prowokatorów. Później rozpylili tyle gazu pieprzowego (tak mi się wydaję), że rzeczywiście załatwili tych pseudokibiców z toru...ale też reszte kibiców zielonogórskich...i ostrowskich którzy siedzieli na drugim łuku (w tym mnie), też zacząłem się dusić i byłem wku... na policje. Wtedy poleciała większa ilość butelek na tor i inych przedmiotów. Potem musiałem juz szybko wychodzić ze stadionu by się czegoś napić.
    No wlasnie my tez nie rozumielismy!! I jak sam piszesz ok. 15 naszych zostalo na torze, czyli stali tylko na nim, na bank nie rzucali oni w policjantow bo zupelnie nie mieliby czym. A oni gazem po twarzy i to taka dawke ze koles sam stadionu nie byl w stanie opuscic. Ty dostales czastke tego co oni, a zaczales sie dusic i sie w****iles jak piszesz. To pomysl sobie co nasi czuli?? Ktorzy musieli wynosic dzieciaki na rekach, pilnowac dziewczyn, zon, mam i kogo tam jeszcze zeby ludzie nie stratowali jak *********li na gore potykajac sie o lawki, pewnie wtedy wiekszosc z nich zostala polamanych. Malo tego nasze bramy byly zamkniete wiec bylismy jak w klatce nie majac pola ucieczki i stalismy wdychajac ten syf posrod ludzi spanikowanych, dlawiacych sie, duszacych, mdlejacych i co tam jeszcze chcesz.
    Reakcja policji nie byla adekwatna do zachowania sie kibicow.

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    18-10-2004
    Postów
    195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.zuzel.ajafo.pl/2006-09-24_ostrow-zkz/img365.jpeg.html

    Widzicie gdzieś tu kibiców na torze ktorzy rzekomo mieli by demolować stadion?
    Ja widze tylko ten oddzial egzekucyjny mierzący do nas z broni, czulem się jak by mnie postawili pod ścianą i zaraz mieli wykonać wyrok !!!

    http://www.zuzel.ajafo.pl/2006-09-24_ostrow-zkz/img371.jpeg.html

    Widzicie jednoczesną radość i złość tego bochatera który gazuje kibiców (czyt kobiety, dzieci, starszych i oczywiście młodzież)

    http://www.zuzel.ajafo.pl/2006-09-24_ostrow-zkz/img372.jpeg.html

    Koncert gazowników trwa nadal, w dali cała drużyna dziękuje kibicom za doping przez caly sezon, przyszli z Prezesem, szampanami po to aby razem z nami cieszyć się z awansu i CO ? Zobaczyli jak kilku niewyżytych :policjantów" urządza sobie niezłą zabawę w zagazowywanie normalnych ludzi !!!
    Kibice nie wytrzymali tego ciśnienia i poniżenia i zaczęło się piekło(czego nie popieram), ale na litość boską to była czysta prowokacja ze strony "stróżów prawa":(
    Ktoś pisze dlaczego normalny kibic sieda w sektorze dla kibiców przyjezdnych, a ja odpowiadam - bo ku...wa kupiłem bilety (dla calej rodziny), wysiadająć z auta na sektor skierowala mnie policja więc tam usiadłem.
    Ana koniec jeszcze jedno, może ktoś z Was ostrowscy kibice , którzy obwiniacie Nas o zorganizowanie tego całego piekła, ma ochotę wytłumaczyc mojemu 11 letniemu synowi za co zoztał zagazowany ?, nie poszedł dziś do szkoły tylko siedzi w kolejce do lekarza bo nie widzi na jedno oko ?, może ktoś wytłumaczy mojej ciężarnej żonie która leży w łóżku drżąć o nasze nienarodzone dziecko( uciekająć w popłoch została stratowana przez uciekających przed zagazowaniem)?? CO może ktoś się odważy Im to wytłumaczyć dlaczego potraktowano nas jak bydło !!!!!!

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •