Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: ranking klubow CEV

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    05-10-2006
    Postów
    267
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ranking klubow CEV

    ma ktos cos takowego - proze o link albo plik tekstowy


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    02-04-2005
    Postów
    72
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dołączam się do proźby.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2002
    Postów
    1,223
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ongis w latach 1999/2001 byl takowy ranking prowadzony, z tego co pamietam wtedy Mostostal byl sklasyfikowany na 8 miejkscu. Na dzien dzisiejszy, nie mam pojecia

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    05-10-2006
    Postów
    267
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    zznalazłem pod http://www.cev.lu/mmp/online/website/main_menu/regulations/221/224/file_88120/new_system_european_cups_2007-2008.pdf
    teraz na stronie 6 i 7 mamy ranking klubow dopuszczonych do pucharow wedle kraju pochodenia wraz punktami za sukcesy wpoprzednih edycjach- troh to przypomina rankin UEFA zarownodla facetow jak i kobiet
    po pierwsze jest on przyszłosciowy i bedzie obowiazywał dopiero od sezonu 2007/2008
    po drugie według niego Polsce jako 4 lidze europejskiej bedzie przysługiwac w przyszłym sezonie 2 miejsca w LM oraz po 2 w kazdym z 2 pozostałych pucharów :grin:
    Za to Austria bedzie miała tylko jedno, a rosja tylko 2 (szkoda :sad: )
    Btw -nic sie Rosji nie nalezy za to ze Biełgorod 5 razy pod rzad wygrywał LM

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    2 w LM, 2 w TT i 2 w CEV?
    hihihi za co hihihi

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-10-2005
    Postów
    503
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie 2,2,2 tylko 2,2,1 czyli tak jak powinno być już w tym roku ;)


    trzeba się tylko cieszyć że więcej młodych polskich siatkarzy będzie się ogrywać na europejskich parkietach, oprócz tego to też w pewnym sensie mobilizacja aby walczyć o to dziwne 5 miejsce, także już po pierwszej rundzie play-off nie będzie tak nudno ;)

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ten medal ma dwie strony. Więc z tą radoscią to raczej umiarkowanie. Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie ile to drużyn będzie chiało wydać pieniądze na granie w europejskich pucharach. Przecież to jest biznes do którego się dopłaca a u nas krezusów wielu nie ma i nie każdemu się uśmiecha wydawać na to pienądze.

    Skra oficjalnie w zeszłym roku finansowo na pucharach straciła, dwa lata temu Sosnowiec gdyby mógł to też by pewnie z LM zrezygnował, ale że nie mógł więc LM okazała się przysłowiowym gwoździem do trumny. Znany jest też casus Olsztyna z 2003 roku, który z gry w europejskich pucharach zrezygnował bo zgłaszać się trzeba już w czerwcu (ale poprawcie mnie bo mogę sie mylić) a nie był pewien przyszłorocznego budżetu i wolał się wycofać niż później narażać sie na jakieś kary finansowe czy zakaz gry w pucharach. To zresztą nie tak dawno musiał odbębnić nie kto inny jak Sosnowiec po tym jak się wycofał z rozgrywek bo stwierdził, że go nie stać. Szkoda że było już za późno i kary nie uniknęli.

    Na szczęście w tym roku zmienili formułę TTC, bo w zeszłym sezonie na podstawie informacji prasowych można było wysnuć wniosek, że w Olsztynie włodarze byli "zaskoczeni" tym, że będą musieli odbyć nie jedną a trzy drogie podróże w fazie grupowej. A na Baleary, do Szwajcarii i Słowenii tanimi liniami lotniczymi przecież nie polecą. Do tego doszły później koszty wylotu do Aten bonusowo. I gdyby nie "musimy porozmawiać z naszym sponsorem" to mogło być krucho. Z komicznych sytuacji jeszcze można dodać fakt, że dwa lata temu w pucharze CEV Olsztyniacy na turniej do Tallina wybrali się w dwudniową podróż autobusem, zapewne mając na uwadze względy ekonomiczne, bo przecież nie wygodę. Częstochowa w zeszłym roku też pojechała do Słowenii autobusem, ale oni akurat tłumaczyli swój wybór tym, że w drodze powrotnej odstawiali Amerykanów na lotnisko w Wiedniu. Może tak, może nie. Ja powodów żeby Im nie wierzyć nie mam.

    Puchary może są i fajne ze sportowego punktu widzenia, ale czy na pewno wszyscy tego chcą ?



  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2002
    Postów
    1,223
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja Cie prosze, bzdurne mrzonki.
    Mostostal majac od 1998 roku taki sam budzet rzedu +/- 3mln startowal w LM, w CEV etc. Wystepow bylo duzo, wyjadzow tak samo a mimo to klub nie zbankrutowal. Nadmieniam ze kase za kolejno 4 i 3 miejsce w LM klub nie otrzymal gdyz CEV "zagarnal" ja na rzecz nieuiszczonych oplat zwazku sitkarskiego. DO tego trzeba wspomniec o kosztach wynajmu hali Okraglak i wydatkach bierzacych...
    Jesli klubow nie stac na wystepy w pucharach niech zrezygnuja z gry na wlasnym podworku i basta! Po jaka cholere bic sie o medale skoro nie stac taki klub na start w rozgrywkach miedzynarowowych? Ja chce zeby mistrz i wicemistrz czy tez zodbywca PP reprezentowal moj kraj na arenie miedzynarodowej tak jak w kazdym cywilizowanych kraju, a skoro nasza liga uchodzi za 3 lige w Europie to o takich bredniech nie moze byc mowy!Dla mnie paranoja...Albo rybka, albo akwarium.

    ________________
    Mostostal 1997-2003
    immortal

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja Cie prosze, bzdurne mrzonki.
    Nie bardzo rozumiem o jakich mrzonkach piszesz ?? Chyba za bardzo emocjonalnie do tematu podchodzisz.

    Co do bankructwa. Mostostal nie zbankrutował, ale juz np. tajemnicą poliszynela jest, że to właśnie przez LM Sosnowiec miał problemy finansowe, więc nie wszystko jest takie ładne i kolorowe.

    A co do "zagarnięcia" pieniędzy przez CEV, to o ile dobrze pamiętam w głównej mierze zobowiązania finansowe wynikały z długu wobec europejskiej federacji narobionego przez Skrę Warszawa. A powstałego właśnie ..... przy okazji jej występów w pucharach. Dodajmy, że Skra już nie istnieje....



  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2002
    Postów
    1,223
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie nie, nie chcialem sie unosic. Przepraszam.

    Rzeczywiscie jest duzo prawdy w tym co piszesz, jednakoz trzeba sobie zadac pytanie jaka jest zasadnosc walki o najwyzsze cele w kraju skoro nie dysponujemy wystaraczajacymi srodkami na wystepy miedzynarodowe. I owszem mozna by zadac pytanie co ma piernik do wiatraka, tylko jak na moj prostolinijny tok rozumowania utrzymywanie zespolu w nyjwyzszej klasie rozgrywek ledwo wiazac koniec z koncem jest bynajmnie niedorzeczne. Liga Mistrzow czy inny twor to typowo komercyjna "zabawa" ale nam poprostu wypada sie w to bawic, nie mozemy stanac plecami do Europy bo "nie mamy kasy". Skoro mamy kase na placenie po 500tys zl zawodnikowi musimy tez myslec o reprezentowaniu kraju na arenie miedzynarowodej. Ja piszac teraz nie jako ktos tam z jakiegos okreslonego srodowiska siatkarskiego a z czysto kibicowskiego punktu widzenia; chce miec reprezentanta swojego karju w najbardziej prestizowych rozgrywkach kontynentu. I tyle.

    _____________________
    Mostostal 1997-2003
    immortal

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •