Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 149

Wątek: Walka kibiców o barwy i tradycyjne nazwy !!!

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach

    Walka kibiców o barwy i tradycyjne nazwy !!!

    Wiemy dobrze, ze dla prawdziwego kibica przywiazanie do barw i tradycji zapoczatkowanych przez ruch kibicowki jest sprawa priorytetowa. I tak kibic nie nazwie swojego zespolu Lotos, a innych Atlas, Kronopol czy Adriana. To zawsze bedzie Wybrzeze, Sparta, Falubaz czy Apator. Niestety zuzel jest taka dyscyplina, gdzie ludzie zarzadzajacy klubami i sponsorzy czesto o tym zapominaja. Nazwy zmieniaja sie z przyjsciem dobroczyncy. Przy braku interwencji kibicow, i barwy sa zmieniane. Aby nie wystawiac sie na posmiewisko, kibice staraja sie o zachowanie tradycji, ktora to zawsze beda kultywować. Szczegolnie "dbac" trzeba o mlodych fanow, ktorym od tych wszystkich zmian moze zakrecic sie w glowie:).

    Kibice czynia starania, by zauwazono ich prosby i trzeba to naglasniac. W tym sezonie po zawirowaniach wokol gdanskiego klubu, wystartowalismy w 2 lidze. Poki co kontakty z nowym prezesem ukladaja sie dobrze, a ostatnio mamy kolejny powod do zadowolenia.

    Do nazwy Gdańskiego Klubu Żużlowego oficjalnie dołączony został człon "Wybrzeże". Na pewno stanowi to dobrą informację dla gdańskich kibiców, którzy od samego powstania nowego klubu domagali się obecności tego członu w jego nazwie.

    Zarząd klubu od samego początku działalności deklarował, iż nie zamierza się odcinać od tradycji Gdańskiego Klubu Sportowego Wybrzeże. Wraz z dniem 22 września br. legendarny człon został dołączony do nazwy powstałego w tym roku klubu. W lidze zespół występuje pod szyldem Lotos Gdańsk.
    Byc moze kolejnym krokiem bedzie start zespolu pod nazwa Lotos Wybrzeze Gdansk.

    Przed chwila pojawil sie na portalach list kibicow z Rybnika. Nalezy miec nadzieje, ze powroca do tradycyjnej nazwy ROW Rybnik, czego im zycze. Tak samo jak Polonii Bydgoszcz, powrotu do barw bialo-czerwonych, o ktore od dluzszego czasu zabiegaja.

    Poniżej prezentujemy Państwu treść listu skierowanego do władz Rybnickiego Klubu Motorowego:

    W związku ze zmianami w organizacji rozgrywek żużlowych oraz planami powołania w Rybniku Sportowej Spółki Akcyjnej, przypominamy o postulatach kibiców, które wciąż pozostają niespełnione.

    Już w ubiegłym roku, jeszcze jako niezorganizowana grupa kibiców, apelowaliśmy w liście otwartym o powołanie SSA oraz przedstawialiśmy inne istotne dla nas kwestie. Obecnie jako Stowarzyszenie apelujemy po raz kolejnyi o realizację dalszych postulatów zawartych we wspomnianym liście.

    Najważniejszy jest dla nas powrót do tradycyjnej nazwy oraz barw klubowych. Wierność klubowi jest dla kibiców świętością i informujemy, że nigdy nie zaakceptujemy innej niż tradycyjna symboliki dotyczącej barw klubowych, herbu oraz zasadniczej nazwy klubu. Oczywiście nie widzimy nic złego we wprowadzeniu do nazwy marki sponsora, jednak zasadnicza nazwa klubu powinna brzmieć "KS ROW Rybnik". Kibice nigdy nie będą posługiwali się innymi niż zielono-czarne barwami i dobrze byłoby, gdyby ktoś to w końcu zauważył. Uważamy, że sytuacja, w której klub posługuje się nieakceptowaną przez kibiców symboliką, jest pozbawiona sensu. W ostatnim sezonie doszło nawet do tego że na stadionie były stoiska z gadżetami opatrzonymi barwami i symboliką ROW-u. Oznacza to, że klub zrezygnował z promowania własnej marki i na stadionie godzi się na sprzedaż gadżetów w obcych barwach klubowych, co stanowi kuriozum.

    Powtarzamy: barwy kibiców są zielono-czarne, nasz ukochany klub to KS ROW Rybnik, a wzór herbu chętnie dostarczymy.

    Jednoczenie zwracamy się do Zarządu o umożliwienie członkom władz SKiSRŻ ROW Rybnik uczestniczenia w Walnym Zebraniu Członków RKM-u na prawach obserwatorów. Treść niniejszego pisma przekazujemy do wiadomości Prezydenta Miasta Rybnika p. Adama Fudalego.

    Stowarzyszenie Kibiców i Sympatyków Rybnickiego Żużla "ROW Rybnik"



  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    01-05-2005
    Postów
    245
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Chlubnym wyjątkiem jest Unia Leszno. Oby tak w następnych latach :-)

    Tak trzymać chłopaki. Fajnie gdyby udało się przywrócić stare nazwy klubom, jak ROW, Sparta itd. To przecież legenda.

    Pozdrawiam

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-09-2003
    Postów
    634
    Kliknij i podziękuj
    70
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Niestety zuzel jest taka dyscyplina, gdzie ludzie zarzadzajacy klubami i sponsorzy czesto o tym zapominaja. Nazwy zmieniaja sie z przyjsciem dobroczyncy.
    Ajjj nieprawda, są wyjątki jak np. Unia Tarnów :] czy tez nasza imienniczka z Leszna ;].
    Unia T. miala już wielu dobroczyńców łącznie z Grześem Ślakiem na czele jadnak i wtedy pozostała pierwotna nazwa klubu.


    ...

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2006
    Postów
    137
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I tak kibic nie nazwie swojego zespolu Lotos, a innych Atlas, Kronopol czy Adriana. To zawsze bedzie Wybrzeze, Sparta, Falubaz czy Apator.
    Apator to tak samo nazwa sponsora (na tyle, na ile w PRLu istniał sponsoring), tak samo jak Adriana. A Falubaz nie?

    vin

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    przywiazanie do barw i tradycji zapoczatkowanych przez ruch kibicowki
    Dosc jasno napisalem. W wielu klubach ruch kibicowski zostal zapoczatkowany juz przy "sponsorskich" nazwach.

    Unie maja to szczescie, oby na zawsze:)

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2003
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety, w Rzeszowie nie mozemy pochwalic sie wieloma kibicami, dla ktorych nazwa STAL ma faktycznie duze znaczenie. Wiekszosc wychodzi z zalozenia, ze jesli sponsor daje kase to ok, najwniejszy jest przeciez wynik. Szkoda...

    Ja podchodze do sprawy nieco inaczej. Dla mnie wynik nie byl nigdy sprawa priorytetowa, choc oczywiscie nie byl obojetny. Chce tylko odczuwac przyjemne poddenerowanie przed kazdy meczem i w jego trakcie, a moze to tylko zaistniec w przypadku, kiedy potrafie identyfikowac sie z zespolem. A jak moze do tego dojsc, jak nazwa druzyny zmienia sie co kilka lat, a w druzynie jezdza niemal wylacznie obcokrajowcy (taka luzna dygresja ;) )? Dlatego tez wciaz nie moge zrozumiec naszej prezesowej...Tak trudno dolozyc czlon STAL do nazwy druzyny? Nikt niestety o tym szereko nie mowi. Na naszym pseudoklubowym forum, gdzie admini maja zapedy stricte dyktatorskie, nikt sprawy z tego co mi wiadomo nie porusza. Niestety, na w stolicy podkarpacia tradycja ma dla niewielu znaczenie...

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Apator, Falubaz to nazwy firm.. OK, ale firmy związane już na stałę z historią klubów. Nie wiem jak to wyglądało z Falubazem, ale Apator sponsorował toruński klub przez wiele, wiele lat I DO TEGO w okresie na który w Polsce przypadł rozwój prawdziwie kibicowskiej świadomości.

    Z jednej strony nestety, z drugiej "stety", że ruch kibicowski nie jest na żużlu aż tak rozwinięty jak w przypadku futbolu. Nie ma regularnych zadym, nazistowskich haseł itd. Z kolei jednak z żużlowymi kibcami mało kto się liczy. Do czego zmierzam ? Przykład "z podwórka" - Gdańsk. Lechia i Wybrzeże. Wybrzeże startuje jako Lotos Gdańsk. Na piłce ZA NIC W ŚWIECIE nie przeszedłby manewr z Lotosem zamiast Lechii. Nie ma bata. Powoli sponsorzy zaczynają to rozumieć, mówię oczywiście o piłce. Ma się to jednak nijak do żużla.

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar dymek_
    Dołączył
    14-07-2003
    Postów
    2,728
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 21 w 12 postach
    Zuzel jest sportem jakim jest. O sponsora ciezko wiec gdy jakis juz sie znajdzie to prezesi robia dla niego wszystko. I tak wlasnie powstaja wynalazki typu Marma Polskie Folie Rzeszow. Ale niestety kluby zuzlowe nie sa marka i nie moga sobie pozowlic na przebieranie w srod ofret sponsoringu. Taka Stal Rzeszow to nie FC Barcelona, ktorej sponsorzy placa miliony sa mozliwosc uzycia barw czy loga na swoim produkcie.
    ....:::::::: Unia Tarnów 1994 2004 2005 2012 2013 2014 2015 ::::::::....

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Niestety zuzel jest taka dyscyplina, gdzie ludzie zarzadzajacy klubami i sponsorzy czesto o tym zapominaja. Nazwy zmieniaja sie z przyjsciem dobroczyncy.
    Ajjj nieprawda, są wyjątki jak np. Unia Tarnów :] czy tez nasza imienniczka z Leszna ;].
    Unia T. miala już wielu dobroczyńców łącznie z Grześem Ślakiem na czele jadnak i wtedy pozostała pierwotna nazwa klubu.


    ...
    A jednak tarnowska Unia miała epizod z chłopem ze wsi w nazwie (że o krakowskim towarzystwie nie wspomnę), natomiast imienniczka z Leszna chyba nie.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-09-2003
    Postów
    634
    Kliknij i podziękuj
    70
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    A jednak tarnowska Unia miała epizod z chłopem ze wsi w nazwie, natomiast imienniczka z Leszna chyba nie.
    Ojj wydaje mi sie że chyba nie :P a nawet jakby cóś to Unia T. mogła mieć rzeczywiscie minimalny epizodzik. Jednak sugerowałem sie linkiem poniżej..

    Tabelka po prawej stronie.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_Tarn%C3%B3w

    Poprzednie nazwy --> zmieniane przed założeniem sekcji żużlowej
    Rok założenia --> 1957
    p.s. Roberto, chodzi o roleskiego? czy tego z Machowej? :P ;)

  11. Powrót do góry    #11
    Początkujący
    Dołączył
    19-06-2005
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    chodzi o roleskiego? czy tego z Machowej?
    O tego z Machowej. Rok 1991...
    http://www.republika.pl/rlach/pl_1991.htm

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Tak więc AlterEgo dał odpowiedz :). 30 lat.. to nie jest zwykły sponsor jakich dzisiaj wielu, lecz kawał historii klubu.

  13. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    09-10-2006
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kibice żużlowi mają gdzieś nazwy i barwy swojego klubu, dlatego do pięt nie dorastają kibicom piłkarskim.

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Kibice żużlowi mają gdzieś nazwy i barwy swojego klubu, dlatego do pięt nie dorastają kibicom piłkarskim
    Kto ma ten ma. Na calym swiecie kibice pilkarscy sa daleko z przodu. Wyjazdy Wisly czy Legii na pucharowe mecze. Ostatnio "panorama Warszawy" w Wiedniu. Ale i na zuzlu przywiazanie do barw nie jest obce. Chocby Falubaz pod wieloma wzgledami pokazal sie w tym roku z bardzo dobrej strony. Tak liczne wyjazdy, rzadko sie zdarzaja. U innych takze widze postep, o czym swiadczy temat z oprawami. Wiadomo, ze pilka nozna to inny klimat. Porownujac inne znane dyscypliny jak siatkowka czy koszykowka, to kibice zuzlowi przewyzszaja ich znacznie. By jednak powrocic do tematu, to trzeba popierac kazda inicjatywe w srodowisku zuzlowym, a nawet patrzac na ten rok, sporo dobrego sie wydarzylo.

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Niestety zuzel jest taka dyscyplina, gdzie ludzie zarzadzajacy klubami i sponsorzy czesto o tym zapominaja. Nazwy zmieniaja sie z przyjsciem dobroczyncy.
    Ajjj nieprawda, są wyjątki jak np. Unia Tarnów :] czy tez nasza imienniczka z Leszna ;].
    Unia T. miala już wielu dobroczyńców łącznie z Grześem Ślakiem na czele jadnak i wtedy pozostała pierwotna nazwa klubu.


    ...
    Czy aby na pewno? Wydaje mi, że kiedyś w nazwie Tarnowian był niejaki Pan z Machowej.

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Kibice żużlowi mają gdzieś nazwy i barwy swojego klubu, dlatego do pięt nie dorastają kibicom piłkarskim.
    W pewnym stopniu masz rację, ale patrząc na sposób w jaki się "rozpisałeś" widać, że nie znasz tematu. Na żużlu więcej jest pikników, to jasne. Jeżeli chodzi jednak o "jakość" kibiców należących do zorganizowanych grup nie jest źle i zapewniam, że sięgają kibicom piłkarskim znacznie wyżej niż do pięt. Poprostu na piłce fanatycy stanowią procentowo większą część widowni niż na żużlu, tyle.

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-01-2003
    Postów
    2,618
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W obliczu tego wszystkiego dziwię się kibicom z Ostrowa że nie potrafią kibicować konkretnej drużynie, podobnie kibicom z Krosna (niewielu identyfikuje się z KKŻ, z tego co wiem fan club jest KSŻu poprawcie mnie jak się mylę), tak samo Łódź, przez sezonem już powstał FC Orła Łódź i nowe szaliki... Dobrze, że inaczej zachowują się ludzie z Gdańska Zielonej Góry Wrocławia, czy Torunia jednak na forach internetowych, czy też komentarzach na SF często pojawiają się teksty typu "nasz Lotos" "myślę że KS Toruń..." "Przeciwko nam pojedzie ZKŻ/Atlas" takie coś nie ma sensu aby było u nas normalnie i abyśmy byli poważnie traktowani przez kibiców innych klubów musimy uświadamiać kolejne pokolenia że nie idziemy na mecz GKŻ Lotos tylko GKS Wybrzeże bo jak stracimy tradycje, splamimy nasze barwy nazwą sponsora, stracimy honor to co nam zostanie? Prawdziwi kibice muszą szanować barwy swoje, jak i innych klubów przykład podam może trochę zbyt patetyczny, ale teraz żyjemy w Polsce tylko dlatego że nasi przodkowie jak były zabory nadal czuli się Polakami... Na szczęście teraz jest stabilizacja w kraju (w porównaniu do tego co było w XIX wieku, nie chcę wdawać się w tematy polityczne), więc jeśli nie mamy o co walczyć to walczmy o to żeby przyszłe pokolenia wiedziały, że klubem żużlowym w Gdańsku jest Wybrzeże, a we Wrocławiu Sparta. Oczywiście nie piszę tu o rozwiązaniach siłowych, ale poprostu o tłumaczenie kibicom komu mają kibicować i przeciwko jakiej drużynie jeżdzą, żeby nie było takich scen jak w Tarnowie w 2004 roku na barażach z Wybrzeżem kiedy nieuświadomieni tarnowianie krzyczeli "je*ać Lotos" nie wiedząc że jadą z Wybrzeżem a nie na stację benzynową...

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Hm... mowicie ze niektore nazwy, to nazwy sponsorow... no i racja :) Np. Wlokniarz tez byl na poczatku istnienia sponsorowany przez zaklady wlokiennicze. Nie wiem jak jest w przypadku Apatora - czy to klub powstaly w czasach PRLu jako przyzakladowy, czy sponsor przyszedl dopiero pozniej??
    A prawdziwa "perełka" to kibice KM Ostrów (obecnego, dawniej Ostrovii :) ), ktorzy potrafia zmienic barwy na szalikach, gdy zmienia sie sponsor :P
    "Przeciwko nam pojedzie ZKŻ/Atlas"
    Jak cos to wyprowadzcie mnie z bledu, ale nazwa ZKŻ na serio jest niepoprawna? :) Przeciez uzywa jej obok "Falubazu" wiekszosc kibicow z ZG.

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-03-2002
    Postów
    1,751
    Kliknij i podziękuj
    489
    Podziękowania: 154 w 99 postach
    Fajny temat daje nam duzo do myslenia , ale niestety w koszykówce czy siatkówce to juz nie wiem kto jest kto:(.

    Mam pytanie-- który klub żużlowy najczesciej zmieniał głowną nazwe, bo ja się już pogubiłem.

    Piszcie i na koncu policzymy i znajdziemy lidera

    pozdr

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    ach Biaggi, tak sie pytalem ile wytrzymasz i otworzysz ten temat.

    ja przyznam z cala szczeroscia na te tematy juz sie wielce wypowiadalc nie bede. Moje zdanie w ostatnich latach czesto przedstawialem, glownie w naszym watku. Uwazam ze nazwa klubu to religia, dobro o ktore trzeba walczyc i dbac a nie smiec. Nazwa to czesto historia, historia to tradycja, a druzyny z tradycja ma wieksze szanse na przetrwanie. Rozumiem takze ta druga strone, sponsor placi, sponsor wymaga. Po perypetiach w naszym klubie (calkowita zaglada GKSu) juz nawet przymkne oko jak Lotos bedzie chcial miec gdzies tam slowo "Lotos". Okei.

    Ja jestem dumny z Gdanska, gdanskich kibicow. Obojetnie co za nazwa, kazdy wie ze to GKS, na meczu krzyczymy tylko GKS. I niech tak zostanie, sponsorowi to nie przeszkadza, ma co chce a i my kibice wiemy komu kibicujemy. I tak nas tez cala Polska zuzlowa nazywa, ni sorry, nie cala, znajdzie sie kilku takich z Poznania:):P


  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    28-06-2006
    Postów
    102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem jak jest w przypadku Apatora - czy to klub powstaly w czasach PRLu jako przyzakladowy, czy sponsor przyszedl dopiero pozniej??
    Najpierw byl TKM, pozniej LPZ, wreszcie Stal do ktorej dolaczyl Apator

    A prawdziwa "perełka" to kibice KM Ostrów (obecnego, dawniej Ostrovii :) ), ktorzy potrafia zmienic barwy na szalikach, gdy zmienia sie sponsor :P
    Obecna nazwa KM Ostrow to powrot do powojennych korzeni. Po reaktywacji w latach 70-tych powstala Ostrovia.

    Jak cos to wyprowadzcie mnie z bledu, ale nazwa ZKŻ na serio jest niepoprawna? :) Przeciez uzywa jej obok "Falubazu" wiekszosc kibicow z ZG.
    ZKZ jest zamiast dawnego KS, a Kronopol zamiast dawnego Falubazu

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Obecna nazwa KM Ostrow to powrot do powojennych korzeni. Po reaktywacji w latach 70-tych powstala Ostrovia.
    A czy barwy zielono-czarne sa "prawdziwe"? :P O ile sie nie myle to zawsze byly inne. Rozumiem ze moze zmienic sie nazwa (finanse/sponsor), ale jak mozna zmienic kolory na szaliku naszej druzyny?!

  23. Powrót do góry    #23
    Początkujący
    Dołączył
    19-08-2006
    Postów
    33
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W formie mojego komentarza cytat z " Misia "


    "..No, bo tradycją nazwać niczego nie możesz. I nie możesz uchwałą specjalną zarządzić, ani jej ustanowić. Kto inaczej sądzi, świeci jak zgasła świeczka na słonecznym dworze ! Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza ! Tradycja jest naszych dziejów jest warownym murem. To jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza, to jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy."

    Pozdrawiam

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    28-06-2006
    Postów
    102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Obecna nazwa KM Ostrow to powrot do powojennych korzeni. Po reaktywacji w latach 70-tych powstala Ostrovia.
    A czy barwy zielono-czarne sa "prawdziwe"? :P O ile sie nie myle to zawsze byly inne. Rozumiem ze moze zmienic sie nazwa (finanse/sponsor), ale jak mozna zmienic kolory na szaliku naszej druzyny?!
    Oni mają chyba zielono-granatowe
    Czy to są barwy KMO z lat czterdziestych i pięćdziesiątych? Nie wiem...
    Ty pewnie też tego nie wiesz, ale najeżdżasz na nich. Pewnie dla Ciebie żużel w Ostrowie to tylko "Ostrovia" w biało-czerwone pasy :P


  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    ach Biaggi, tak sie pytalem ile wytrzymasz i otworzysz ten temat.
    To powiedz Artur co jeszcze mam w zanadrzu?;)

    Temat zalozylem po przeczytaniu listu kibicow z Rybnika. Sprawy dotyczace kibicow o wiele bardziej mnie interesuja niz slowne przepychanki, w ktorym miescie bedzie jezdzil X, a w ktorym Y. Zdaje sobie sprawe, ze sie powtarzam i na tym forum wiele sie nie wskora, mimo wszystko sadze, ze warto wiecej o tym rozmawiac.

    Co do Ostrowa to nie ukrywam, ze przygladam im sie od dluzszego czasu:P. Po stagnacji i braku zdecydowanych dzialan kibicow doszlo do tego co mamy okazje ogladac. Jedni mowia Ostrovia, drudzy Iskra, a inni KMO. Oby tylko nie Intar, to juz bedzie dobrze;). Moim zdaniem grupka ludzi stara sie odbudowac dobry klimat na trybunach, a ze zaczeli pod ostatnia nazwa KMO, to juz ich sprawa. Jak tam siebie nazywaja, to dla mnie sa KMO. Zaluje jednak, ze to skromne grono. Ze Startem fan cluby sie trzymaja i cos tam w tym roku starali sie zrobic. Tylko az zal patrzec na zespol aspirujacy do Ekstaligi, przy frekwencji 8-10 tysiecznej, gdzie kolejne przyjezdzajace grupy kibicow, opowiadaja jaka tam cisza na stadionie. A sami fani opowiadaja, ze przy checi poderwania ludzi na stadionie, patrzy sie na nich jak na idiotow. Mimo wszystko nalezy zyczyc wytrwalosci tym, ktorzy wlozyli serce by Ostrow zostal inaczej postrzegany. A wyjazdy do Gniezna czy Zielonej Gory pokazuja, ze mozna.

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-01-2003
    Postów
    2,618
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciekawi mnie tylko to że w Ostrowie przy reaktywacji nie kibicowano powojennemu KM, tylko Ostrovii, później Iskrze a o tych tradycjach przypomniano sobie wtedy, gdy klub po raz kolejny nazwał się KM... To tak jakby kibice Wybrzeża po tym jak nazwą klubu stałby się ponownie LPŻ Neptun przestali kibicować GKS Wybrzeże i przerzucili się na Neptun, robili szaliki Neptuna i przyśpiewki... Konsekwencja przede wszystkim...

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    http://www.sportowefakty.pl/images/z...-Ostrow/11.jpg
    Niech ktos mi wytlumaczy, bo nie rozumiem... czemu skoro klub ma barwy czerwono-granatowe (jak na herbie), to szaliki sa zielono-granatowe?

    Poza tym, straszne dziwne jest tlumaczenie kibicow z Ostrowa, ze na poczatku byl KM Ostrow. No racja, przez JEDEN rok (1948)! Pozniej: 1949-1952 - Stal, 1955-1991 (36 lat!!!) Ostrovia, i 1992-2002 - Iskra. O pozniejszych nie wspominam, gdyz nazwa zalezala od sponsora.
    Na podobnej zasadzie kibice w Czestochowie powinni kibicowac CTCiM Cz-wa, w Grudziądzu: Olimpii, a w Gdansku GKMowi.

    Pozdro

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    15-09-2006
    Postów
    117
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.sportowefakty.pl/images/z...-Ostrow/11.jpg
    Niech ktos mi wytlumaczy, bo nie rozumiem... czemu skoro klub ma barwy czerwono-granatowe (jak na herbie), to szaliki sa zielono-granatowe?
    Hehe dobre zdjęcie. Idzie się faktycznie pogubić z tymi barwami. Każdy szalik inny. Zielono-czarny, zielono-niebieski, niebiesko-biały, czerwono-biały, czerwono-niebieski.

    Jak dla mnie bomba

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    To powiedz Artur co jeszcze mam w zanadrzu?

    Temat zalozylem po przeczytaniu listu kibicow z Rybnika. Sprawy dotyczace kibicow o wiele bardziej mnie interesuja niz slowne przepychanki, w ktorym miescie bedzie jezdzil X, a w ktorym Y. Zdaje sobie sprawe, ze sie powtarzam i na tym forum wiele sie nie wskora, mimo wszystko sadze, ze warto wiecej o tym rozmawiac.
    Biaggi,
    toc ja radosc moja wyrazilem, radosc z ciekawego watku.

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Ale ja sie nie czepiam, Twoja radosc az mi sie udzielila:)

    Watek moze i ciekawy, powisi z dwa dni i poleci w otchlan SB;). Niemniej bede o nim pamietal, bo zuzel to my:P;)

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Jak na tym zdjęciu z Ostrowa jest jakiś gościu co ma szalik z napisem Intar Dartom.
    Ja po prostu nie rozumiem jak można kupić i chodzić po stadionie z szalikiem sponsora :D Ale skoro kibicują Intarowi Dartomowi to ich sprawa :P
    Nie wyobrażam sobie siebie w szaliku Budlex Polonia :P

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,856
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Nie wyobrażam sobie siebie w szaliku Budlex Polonia :P
    Tym bardziej, ze Budlex to Toruńska firma :o)

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Ale dalej nikt z Ostrowa mi nie odpowiedzial jak to jest z tymi barwami (zielono-granatowe czy czerwono-granatowe)? I czemu uzywaja nazwy KMO a nie Ostrovia? :)

  34. Powrót do góry    #34
    Zbanowany
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    TRADYCJA

    tradycja to jest cos takiego ze jak nam ukradna fure z weglem to dostaniemy za nia samolot... cytat - "MIS"
    ale fakt tradycja to jest cos co laczy pokolenia i te starsze i mlodsze, na tradycje sie mozna powolac i nie ma tu znaczenia ze moze byc czasem dosc czarna np. gwardyjski klub bydgoszcz. tradycja jest jak znak firmowy czy tez uznana marka gdzie wszedzie bedzie rozpoznawana. tylko glupiec tego nie zauwaza. ale dlaczego w zuzlu jej jest tak malo? w sumie odpowiedz jest prosta, zuzel nie jest tak medialnym sportem jak pilka nozna, jest zamkniety sam w sobie i dlatego ludzie szukaja roznych rozwiazan zeby bylo troche lepiej w tym sporcie, nawet kosztem naszej kochanej tradycji - czytaj nazwy zespolu. wiec pamietajmy chociaz my o niej i nosmy barwy klubowe razemz tradycyjna nazwa zespolu. zero atlasow, rolnickich czy tez innych wynalazkow. swoja droga nazwa "SPARTA" jest czyms wiecej niz tradycja, to nazwa wojownikow, nazwa magiczna ze zadna inna jej nie przysloni. naprawde jest piekna :)

  35. Powrót do góry    #35
    Początkujący
    Dołączył
    28-08-2006
    Postów
    32
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    FALUBAZ ....to jest tradycja, i wszystko jasne

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    350
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    Słowa poparcia dla kibiców ROWu w ich walce o barwy takze na stronie Wybrzeża. Pozdrowienia znad morza.
    http://www.wybrzeze.gda.pl/

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2006
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nareszcie do nazwy gdańskiego klubu ponownie dodano Wybrzeże nareszie powrócą tradycje i nareszcie coraz bliżej ekstraliga....
    POZDR Z GDAŃSKa

  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Czasy sie zmienili .Nowi sponsorzy maja swoje wymagania , dla nich jest to biznes.Takich sponsorow ,co wykladaja duza kase na kluby bez wchodzenia w nazwe zespolu nawet drwal policzy na palcach jednej reki.Trzeba to szanowac,ale rownoczesnie tradycje trzeba pielegnowac.Pozazdroscic mozna Unii Leszno i Unii Tarnow,ktore utrzymuja ta tradycyjna nazwe ,jednoczesnie utrzymujac porzadny poziom sportowy.Inni takiego szczescia nie mieli,co nie znaczy ,ze maja czuc sie gorsi.Przeciez np w Toruniu to caly czas ten sam klub co 30 lat temu.Nie bylo zadnych upadlosci a ze nazwa sie zmienia? Trudno takie czasy.
    Kazdy by chcial ,aby caly czas byl Falubaz,Wybrzeze,ROW,Apator czy Sparta i jednoczesnie te kluby walczylyby co rok na najwyzszym poziomie w e-lidze.Niestety do tego trzeba porzadnego zaplecza finansowego,ktore moze zapewnic tylko duzy sponsor a ten chetnie wchodzi w nazwe druzyny.Sami sobie odpowiedzcie na pytanie ,czy wolicie nazywac sie Falubaz,Sparta,Stal czy Wybrzeze i tulac sie po 2 lidze czy moze wpuscic do klubu sponsora,ktory zapewni walke o medale za cene wejscia w nazwe klubu.Oczywiscie mozna zachowac nazwe tradycyjna i sponsora dodatkowo umiecic w nazwie druzyny.Nie kazdemu sie to udaje ,a wielka szkoda.Wtedy bylby wilk syty i owca cala.
    Unia Leszno i Tarnow to niestety wyjatki na naszej zuzlowej mapie Polski.
    W tylm roku ,podczas jakiegos meczu Apatora ,nasz p.o prezesa podszedl do Net Fanow i zagrozil ,ze jesli jeszcze raz uslyszy ,ze krzycza Apator,to cos tam cos tam.Oczywiscie nikt sie tym nie przejal i dalej kibicowano wykrzykujac ta tradycyjna nazwe trunskiego klubu( choc to tez sponsor,ale za to jaki,z prawie 30 letnim stazem.To tez sego rodzaju ewenement w naszym zuzlu ) .Ciekawe jak teraz czuje sie pan Batorski ,gdy okazalo sie ,ze Apator mimo ,ze nie jest juz sponsorem strategicznym i zniknal z nazwy klubu ,byl w tym sezonie jednym z najwiekszych sponsorow.Nie wiem czy nie wiekszym niz Adriana.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  39. Powrót do góry    #39
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,319
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    O kurka Kingpin !!!
    Czytając Twój wpis pomyślałem, jaka byłaby reakcja, gdyby Dowhan (czy Maciuszonek- szef Kronopolu) podszedł i zabronił krzyczeć Falubaz, a kazał Kronopol - toż to byłaby śmierć publiczna tych panów.

    Zawsze jak widzę różne Cem-wapy, Złomrexy trzęsie mną i marzę by jak w NBA, czy nawet w żużlu na Wyspach, móc obejrzeć meczyk Lwy vs Anioły, Byki vs Mychy czy Jaskółki kontra Wilki itp.

    Jeśli zaś chodzi o barwy, to wydaje mi się, że niczego nie można narzucić. To jest jak z przyśpiewkami; bywają momenty, kiedy w jednym czasie na sektorze śpiewa się 3 różne przyśpiewki, i po pewnym czasie "wygrywa" ta która jest śpiewana najgłośniej, przez największą liczbę kibiców.

    I podobnie będzie według mnie w Ostrowie. Minie czas, kibice "zdecydują" się na któreś z barw / nazwę, powstaną przyśpiewki - spokojnie.


    W "starych" ośrodkach (no może z wyjątkiem Plonii Bydgoszcz) nie ma takiego problemu; według mnie to jest właśnie punkt decydyjący: czas wszystko trza przetrawić


  40. Powrót do góry    #40
    Początkujący
    Dołączył
    01-11-2006
    Postów
    45
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    nazwy klubów

    Toruń nazwy TKM ,GWARDIA ,LPŻ ,TKM/LPŻ, MKŻ, APATOR, STAL ,STAL-APATOR, APATOR, APATOR-DGG, APATOR-NETIA, APATOR-ADRIANA, KS TORUŃ,

  41. Powrót do góry    #41
    Początkujący
    Dołączył
    01-11-2006
    Postów
    45
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gdańsk GKM,ZWIĄZKOWIEC,NEPTUN,LEGIA,WYBRZEŻE,LOTOS

  42. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-01-2003
    Postów
    2,618
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gdańsk GKM,ZWIĄZKOWIEC,NEPTUN,LEGIA,WYBRZEŻE,LOTOS
    Po 1 nigdy nie było klubu o nazwie Lotos <lol>
    A kluby w Gdańsku to Moto Club Danzig, GKS, GKM, Związkowiec, Stal, Legia, GKS Wybrzeże a teraz GKŻ Wybrzeże... Ale nie o tym jest temat! Temat jest o WALCE o barwy, czyli o nazwę klubów z którymi utożsamiają się kibice...

  43. Powrót do góry    #43
    Początkujący
    Dołączył
    01-11-2006
    Postów
    45
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Była w 2003 ale rozumiem że pełna brzmiała LOTOS-WYBRZEŻE jednak w mediach podawono tylko jeden człon tej nazwy podobnie jak w Toruniu w tym roku KS Toruń a w mediach ADRIANA ja też jestem przywiązany do barw i nazwy klubu która brzmi STAL-APATOR i określa tylko te dwie które najczęściej pojawiały się w ponad 40 letniej historii klubu.

  44. Powrót do góry    #44
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2006
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie było w Gdańsku klubu lotos była drużyna o nazwie Lotos Wybrzeże Gdańsk a klub nazywał się GKS Wybrzeże

  45. Powrót do góry    #45
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Toruń nazwy TKM ,GWARDIA ,LPŻ ,TKM/LPŻ, MKŻ, APATOR, STAL ,STAL-APATOR, APATOR, APATOR-DGG, APATOR-NETIA, APATOR-ADRIANA, KS TORUŃ,
    A Apator-Elektrim? ;)

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •