Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 48

Wątek: Play - off szwedzkiej Eliteserien!

  1. Powrót do góry    #1
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach

    Play - off szwedzkiej Eliteserien!



    Witam,

    Zdając sobię sprawę, że tematy o ligach zagranicznych nie cieszą się specjalnym zainteresowaniem na forum, postanowiłem jednak mimo wszystko rozpocząć dyskusję na temat tego co aktualnie dzieje się w Szwecji. Sytuacja się w tym roku trochę jednak zmieniła, bowiem po raz pierwszy kibice w Polsce mają szansę na tak bezpośredni kontakt z wymienioną ligą dzięki transmisjom Polsatu Sport. Jak dla mnie jest to sprawa kapitalna i uważam, że powinniśmy być Polsatowi wdzięczni, bo mimo, że stacja popełnia wiele błędów to widać też, że stara się dogodzić kibicom żużla - wystarczy chocby spojrzec na to, jak mocno walczyli by PO były pokazywane na żywo ;)

    Kto oglądał wczorajszy mecz Piraterny z VMS na pewno nie powie mi, że Eliteserien jest gorsza od ligi polskiej. Choć, może i powie, bo niestety na tym forum jak i ogólnie w Polsce, większość kibiców to lokalni patrioci, patrzący na speedway tylko poprzez pryzmat miejscowego klubu. No, ale nic - dla pasjonatów taki mecz to nie lada gratka, bo trzeba powiedzieć, że takiego meczu w tym roku w Polsce to chyba nie było. Głównie dlatego, że mieliśmy tam walkę, walkę i jeszcze raz walkę. Akcja Bjerre z biegu 15, czy finałowa walka Crumpa i Sullivana, to po prostu poezja żużla.

    Tak, aby jeszcze przeciągnąć trochę wstęp, to powiem, co moim zdaniem sprawia, że liga w Szwecji wygląda ciekawiej niż u nas. Są to przede wszystkim normalne Play Offy, a nie sztuczna runda finałowa jak u nas. Zasady są proste, jedzie 10 drużyn, 4 najlepsze jadą o tytuł, reszta kończy sezon, nie ma idiotycznego przeciągania i walki o jakieś 5 miejsca. Druga sprawa to ciekawy podział kalendarza rozgrywek. Mecz i rewanż nie odbywają się jakoś po pół roku, a od razu za tydzień, stąd też rywalizacja jednego klubu z drugim nabiera wtedy dodatkowego smaczku i rzeczywiście się nią żyje. Nie ma też żadnych, budzących nieporozumienia baraży - jedna drużyna spada i dziękujemy. Tego powinniśmy się chyba od Szwedów nauczyc.

    No, a teraz przechodząc już do samej rywalizacji.

    Dziś odbędą się rewanże za wczoraj - to też całkiem ciekawe, rewanż następnego dnia! Dla tych, którzy nie znają wyników z 1 meczów przypomnę je - VMS wygrał na torze piraterny 51-45 i tu sprawa awansu jest już chyba jasna, zaś Vastervik 'nieoczekiwanie'(cudzysłów, bo to tylko dla niektóych nieoczekiwanie ;) ) wywiózł remis z Mallili i dzisiejszy mecz na ich torze zdecyduje o awansie.

    Zapowiada się prawdziwy spektakl, co gwarantują już same nazwiska w składach. W dodatku widać, że walka w Szwecji zaczęła się na całego. Mistrzowie Szwecji (Vastervik) moim zdaniem tak naprawdę dopiero teraz rozpoczęli jechać na poważnie i co za tym idzie, nie dadzą reszcie szans w Play Off, mimo że faworytem całości rozgrywek wciąż jest, osłabiona brakiem Ruuda i Jędrzejaka Vetlanda. Moim zdaniem i dziś i za 2 tygodnie w finale zdecyduje jednak wyrównany skład Vastervik.

    Nie ukrywam, że im kibicuje, bo w zespole tym jedzie kwartet żużlowców, których lubie i to bardzo, a mianowicie: Tomek Gollob, N.K. Iversen, T. Wiltshire oraz Ch. Harris. Nie wyobrażam sobie by zawiedli, tym bardziej, że do formy powoli chyba wraca odbudowany ostatnim czasem (pomijając Dauvgapilis) Gollob. Jego wczorajszy występ: 13 punktów (3,1,3,3,3) na torze Andersena i Jonssona i kilkukrotne ich pokonywanie budzi respekt. Oby tak było i dziś !

    Zapraszam do dyskusji...

    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-05-2003
    Postów
    1,966
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli chodzi o półfinały, to można być zawiedzionym postawą Luxo Stars. Wczoraj rozczarował przede wszystkich Hans Niklas, któremu wyraźnie skończyła się cudowna wakacyjna forma. U siebie w "Molilli" rewelacyjnie nie wypadł też AJ, chociaż do Szweda akurat większych pretensji nie można mieć. Cieszy świetna jazda Golloba, którego wkrótce czeka kluczowe GP w Bydgoszczy. W dzisiejszym rewanżu może być różnie, bo dużymi niewiadomymi w Vastervik są Bjarne, nasz Bomber i stary Wiltshire. W finale jest już chyba Veltanda, której bardzo pomógł powrót do Elitserien Crumpiego. Wydaje się, że zespół z Jarkiem w składzie jest na chwilę obecną głównym kandydatem do tytułu. Ogólnie można stwierdzić, że rozgrywki w Szwecji są niezwykle emocjonujące i, dzięki mniejszej presji, chyba nawet ciekawsze niż u nas.

    PS Polsat Sport pokazuje dzisiaj którys z rewanżów?

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-06-2005
    Postów
    1,639
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 89 w 46 postach
    Hmm... oglądałem retransmisje kilku spotkań na http://www.tv4.se i wcale nie jestem przekonany czy Elitserien jest dużo ciekawsza od E-ligi. Z tego co widziałem to walki na torze nie ma tam zbyt dużo. No, chyba, że Chris Harris ma dobry dzień:) Np. na torze Smederny Eskilstuna jeździ się chyba tylko przy krawężniku. Nie mam niestety Polsatu Sport stąd moje wrażenie może być powierzchowne, dlatego nie mam podstaw nie wierzyć Buszmenowi, że wczoraj w Motali było bardzo ciekawie.

    Zaskoczeniem dla mnie jest świetny mecz Vastervik w Malili. Po bardzo słabym początku sezonu myślałem, że team m.in. Golloba nie będzie liczył się w walce o obronę tytułu. Okazuje się jednak, że wyrównany zespół + Tomasz Gollob na swoim dawnym, ekstraligowym poziomie dać może nawet remis na bardzo ciężkim terenie w Malilli i realne szanse na walkę o złoto. PK, Max, AJ, Andersen, Chaz, Hefe... a z drugiej strony Gollob, Ułamek, BP, PUK, Wiltshire, Bomber.. Dzisiejszy rewanż na pewno zapowiada się niezwykle interesująco.

    W związku z tym mam pytanie. Czy wszystkie cztery drużyny będą jechały w tych samych składach co wczoraj?

    Odnośnie terminarza i regulaminu Elitserien (nie dotyczy kwestii średnich punktowych:)) to również uważam, że jest bardzo rozsądny i moglibyśmy z niego korzystać. Mecze we wszystkie niemal wtorki, bez rozdmuchanych przerw, mecz i rewanż, 18 meczów i 4 więcej dla najlepszych niejako szansa na dodatkowe zarobki w nagrodę za wyniki.

    pzdr

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec Awatar miles
    Dołączył
    27-09-2003
    Postów
    1,231
    Kliknij i podziękuj
    270
    Podziękowania: 31 w 24 postach
    Pokazuje i to na żywo ;) Najprawdopodobniej będzie to mecz Vastervik.
    Nie najprawdopodobniej, a na pewno.
    Moim skromnym zdaniem mecze w lidze szwedzkiej nie są ciekawsze niż u nas. Kto oglądał tylko wczorajszy pojedynek, ten mógłby odnieść mylne wyobrażenie, że tak jest, ja jednak oglądam ligę szwedzką z pewnymi przerwami od kilku lat i muszę powiedzieć, że w bardzo wielu pojedynkach wieje nudą. Zgadzam sie natomiast z tym, że regulamin tamt. rozgrywek jest atrakcyjniejszy dla kibiców. Mecz i rewanż za tydzień, to coś co już dawno powinno być wprowadzone u nas. Skoro udało nam się z powodzeniem wprowadzić punkt bonusowy, to myślę, że i ta zmiana mogłaby zaistnieć w naszym speedwayu. Zarazem zdaję sobie sprawę, że ta nowinka nie wszystkim byłaby jednakowo na rękę. Zapewne wiele klubów chciałoby pojechać dwumecz z najatrakcyjniejszym przeciwnikiem w najlepszym okresie, gwarantującym pełne trybuny, a tego nie da się do końca zrobić. Celem zażegnania płaczu skarbników i kibiców można byłoby chociaż ustalić, że pojedynki derbowe odbędą sie np. 1 i 3 maja. I tak przereklamowany mógłby jechać wówczas z jedyną, my z józkami, krzyżaki z tyfusami. Byłoby ciekawie.

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Czyz to ponizsze nie bylo urocze w ustach Feddka : ?
    "Zobaczymy dwoch Gollobow - Tomka Golloba i Sebastiana Ułamka" :)

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,783
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach
    Sędzia ewidentnie "okradł" z punktu Luxo Stars bo Kling był przed Bjarne a ten zmienił decyzję co mnie bardzo zdziwiło. Bylem za Luxo(wiadomo AJ),ale pewnie będzie finał Vastervik - Piraterna(chciałbym tak).
    Hans coś formę traci --moze to dobry znak dla Polonii na piatek? Starty przegrywa i forma z lata uleciała-chyba na dłuzej bo wczoraj też coś słabo jechał.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Czyz to ponizsze nie bylo urocze w ustach Feddka : ?
    "Zobaczymy dwoch Gollobow - Tomka Golloba i Sebastiana Ułamka" :)
    Lub też - "Jadą bracia Karlssonowie - Mikael Max i Hans Andersen" ;)

    Ricky był przed Bjarne, ale to daloby mu tylko satysfakcje bo niestety Malilla będzie się musiała zadowolić w najlepszym wypadku brązem. Szkoda. Najgorszej dzieje się z Pikejem z Hansem tez nie najlepiej - przegrywa starty.

    Finał tez na żywo, będzie ciekawie :)
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec Awatar AdamLee
    Dołączył
    03-09-2002
    Postów
    1,101
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    moze ktos podac link do relacji VMS Elit - Piraterna bo nie moge znalezc.

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    No to mamy powtórkę sprzed roku czyli Vastervik i VMS :)
    Myślę jednak, że nie powtórzy się ubiegłoroczne rozstrzygnięcie i mistrzem po roku przerwy zostanie VMS :)
    Swoją drogą nieźli z nich dominatorzy trzeci sezon z rzędu są w finale ;)
    Nie wiem natomiast czy w tej lidze są rozgrywane mecze o brąz? Czy kolejność przegranych półfinalistów jest ustalana w końcowej tabeli po miejscach zajętych w rundzie zasadniczej?

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2005
    Postów
    83
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dobra jazda Poloków w teamie z Vastervik ! Zresztą cała drużyna z tego miasta pojechała ( o dziwo )super i...są w finale !Ułamek ojcem zwycięstwa , Tomasz też do czasu ślicznie potem 2 defekty , ale w 14 biegu , kiedy jechali z A.J. i Andreas znając Tomasza i jak lubi jeżdzic wywiózł go pod płot a Tomasz prawie leżąc na prawym udzie A.J.jechał pod samiutkim płotem .....po prostu poezja kapitalne sylwetki tych dwóch gości...ogień !

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-05-2006
    Postów
    850
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    ...Nie wiem natomiast czy w tej lidze są rozgrywane mecze o brąz?
    Z tego co uslyszalem w dzisiejszej relacji to nie ma walki o brąz, nie dosłyszałem natomiast jak jest ta kwestia rozstrzygana.

    pzdr

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2005
    Postów
    83
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie ma już meczy dla drużyn , które przegrały swoje 1/2 finały - koniec sezonu liczą się tylko zwycięscy 1/2 finałów i w dwumeczu rozgrywają sprawę mistrzostwa Szwecji....na pewno ktoś z Polaków będzie miał złoto , bo w obu teamach z finału jeżdżą nasi.

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-12-2005
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    938
    Podziękowania: 128 w 97 postach
    Tomek G.ładnie dzisiaj pojechał ale swoje "buraczane" zachowanie pokazał!Prawie jak w początkach swojej kariery i co niektórzy dziwią się później że ma tylu wrogów.A swoją drogą,dwa tygodnie temu jak przegrywał z Andersenem to siedział cichutko,teraz ma pole do popisu jak jego rywal z toru jeździ z kontuzją.Myślałem że jego chamskie zachowanie to przeszłość.Dobry żużlowiec i ŻAŁOSNY CZŁOWIEK!

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,255
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 126 w 72 postach
    Tomek G.ładnie dzisiaj pojechał ale swoje "buraczane" zachowanie pokazał!Prawie jak w początkach swojej kariery i co niektórzy dziwią się później że ma tylu wrogów.A swoją drogą,dwa tygodnie temu jak przegrywał z Andersenem to siedział cichutko,teraz ma pole do popisu jak jego rywal z toru jeździ z kontuzją.Myślałem że jego chamskie zachowanie to przeszłość.Dobry żużlowiec i ŻAŁOSNY CZŁOWIEK!
    Co masz na myśli ? Nie zauważyłem jakiegoś incydentu pomiędzy nimi. Kilka razy wychodziłem z pokoju podejrzeć wynik drugiego półfinału, także może w tym czasie coś było. ;)

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    13-05-2006
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wczorajszy meczyk to przy okazji ladny prztyczek w nochal dla tych co mendza na Tomaszka i jego jazde na torach przyczepnych.Betoniku w Szwecji nie robia a Tomaszek smiga az milo :):):):).T daje do myslenia:).Co nie??Malkonteci:):)

    peace for all
    alfi

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany Awatar damianos81
    Dołączył
    10-05-2005
    Postów
    1,907
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 80 w 48 postach
    Wczorajszy meczyk to przy okazji ladny prztyczek w nochal dla tych co mendza na Tomaszka i jego jazde na torach przyczepnych.Betoniku w Szwecji nie robia a Tomaszek smiga az milo :):):):).T daje do myslenia:).Co nie??Malkonteci:):)

    peace for all
    alfi
    No tylko, po co te markowane defekty na 4 pozycji . Jak bym widział blondasa z Leszna :P

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    13-05-2006
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W koncu kazdy z nas na starosc:):) ma swoje dziwactwa:):):P
    i przyzwyczajenia:):):P
    peace
    alfi

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Wczorajsza dyspozycja Ułamka była niesamowita
    Sebastian dwa razy pokonał super szybkiego Jonssona, co z tego ze o wszystkim zadecydował start, zwyciestwa to zwyciestwa i dwie dodatkowe trojki do programu ;)

    podobno Seba spiewał wczoraj hymn po szwedzku ? :D tak przynajmniej mowili komentatorzy w osobach Feddka i Lorka

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    No tylko, po co te markowane defekty na 4 pozycji . Jak bym widział blondasa z Leszna :P
    Jestem przekonany ze przynajmniej w pierwszym przypadku defekt nie byl markowany. Tomk jechal w momencie defektu na drugim wirazu wlasciwie rowno z trzecim zawodnikiem (byl lekko z tylu) i w pewnej chwili szarpnelo mu maszyna w bok i ja wyprostowalo.
    Drugi natomiast wygladal niestety jak kilka innych w jego wykonaniu i tu sie moge zgodzic ze po prostu nie chcialo mu sie peletac na koncu stawki do konca biegu.

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    06-06-2005
    Postów
    265
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam,
    wie ktoś gdzie można dorwać regulamin rozgrywek Elitserien ? Oczywiście nie po szwedzku ;)

  22. Powrót do góry    #22
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Mnie ogólnie rozwala "czarodziejski" komentarz Lorka ;) Czy to tenis, czy to żużel, zabawa z tym jest zawsze. Te opowieści, mistrzowskie mówienie o postaciach pokroju mechaników po ksywach i wszystko - czuje się w tym pasję, mimo, że niekiedy wywody naprawdę tracą na logice. No i różne wstawki typu pytania do Feddka - "jak w Bradford 97, pamiętasz?". A biedny Feddek nie wie, co powiedziec :D :D

    Ale co jak co, wiedzę to Lorek ma niesamowitą, ma pasję i jest kolorowy. Moim zdaniem przez całe życie marnował się hasając po parkingu, bo choć do solowego komentowania nijak się nie nadaje, to jako współkomentator:ekspert, sprawdza sie znakomicie. A już na tle jego absolutnego przeciwieństwa: Zenka Plecha to robi super furrorę. Niech Polsat się zastanowi czy nie warto by było dokonać pewnych roszad na przyszły rok...

    No a wracając do rozgrywek...

    Pieknie wczoraj pojechali Rybacy :D z Vastervik... Nie pozostawili Luxo żadnych złudzeń i chyba na poważnie wystraszyli VMS. Wygląda zresztą na to, że nie na samym strachu się skończy, bo czwórka z Vetlandy nie da rady tak wyrównanej ekipie jaką jest team Tomka Golloba, gdzie tak naprawdę każdego zawodnika stać na dorobek w granicach kompletu.

    A wczorajsza jazda Tomka? Gdyby nie ostatni bieg, powiedziałbym, że super. Tak czy siak, źle nie było, a bieg, w którym objechał Andersena, mistrzowsko ciesząc się już zaraz na prostej na pełnym gazie - rewelacja. Coś też Tomek jak zasłyszałem z transmisji zaczyna czuć na nowo mięte do Jawek. Na początku sezonu, biłbym na alarm, a teraz jakoś nawet nie mam nic przeciwko, choć gdyby ode mnie zależała decyzja, to jednak wziąłbym na następny rok GM, tyle, że tu trzeba trochę nad tym sprzętem posiedzieć, jak i na pakerni :D Zaryzykuje też tezę, że te tegosezonowe Jawy Tomasza duuużo lepiej jadą na kopie, bo jego tegoroczne GM nie jadą tam w ogóle !!
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany Awatar Lady_of_Darkness
    Dołączył
    01-08-2002
    Postów
    2,720
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

  24. Powrót do góry    #24
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Witam,

    Dziś wracamy do rywalizacji w szwedzkich PO. Tym razem rozpoczynamy finał od pierwszego spotkania na torze obrońców tytułu - Vastervik. Rywal ten sam co rok temu, czyli Vetlanda. Papierowym faworytem dwumeczu jest Vetlanda, jednak ja w ciemno stawiam na ponowny triumf Rybaków z Vastervik.

    Składy na dzisiejszy wieczór:

    Västervik
    1. Sebastian Ulamek
    2. Todd Wiltshire
    3. Bjarne Pedersen
    4. Chris Harris
    5. Tomasz Gollob
    6. Niels Kristian Iversen
    7. Hampus Gustavsson
    8. Billy Forsberg

    VMS Elit
    1. Jason Crump
    2. Piotr Paluch
    3. Jaroslaw Hampel
    4. Lee Richardson
    5. Rune Holta
    6. Robin Aspegren
    7. Thomas H Jonasson
    8. Niklas Larsson

    Jak widać zestawienia najmocniejsze u obu stron. Osobiscie wyżej sobie cenię wyrównany skład Vastervik, a przecież i Tomek i Ułamek i Bjarne, ale i Harris i Wiltshire oraz Iversen: każdy z nich jest w stanie pokonywac u siebie nawet Crumpa, o Hampelu i Holcie nie wspominając. Tym samym wydaje mi się, że gospodarze wygrają dość spokojnie i dość wyraźnie, a jutro obronią tą zaliczkę zdobywając tytuł DMSz.

    Jak Wy to widzicie? Zapraszam do dyskusji.

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2006
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kibicuję Vastervik a to oczywiście ze względu na Tomka Golloba oraz dobrego znajomego z Polonii - Todda Wiltshira. :) Imponuje mi również w tym sezonie swoją niezwykle efektowną jazdą Chris Harris. :)

    Według mnie, gospodarze ze względu na bardzo wyrównany skład będą dzisiaj faworytami, ale o wysokie zwycięstwo będzie trudno, bo tercet Crump - Hampel - Holta wsparty przez Richardssona jest groźny na każdym torze.

    Do tego zawodnicy Vastervik są dość nieobliczalni - każdy może zrobić dwucyfrówkę, ale też prawie każdemu zdarzało się zawalić mecz... Brakuje takiego "dominatora" jakim niewątpliwie w Vetlandzie jest Crump. Jednak wierzę, że tę rolę po udanym GP przyjmie na siebie Tomek. :) Nie raz już dla Vastervik wygrywał ważne mecze. :)

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-12-2005
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    938
    Podziękowania: 128 w 97 postach
    Piękna kopa.Tylko kaski wystają, rzekłby Drabol.:PI nikt nie protestuje ,nawet Gollob.:)Co do meczu, wydaje Mi się że to jednak Vastervik jest faworytem dzisiejszego meczu.Ale mistrzem zostanie VMS Elit!

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2006
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bez przesady. Tor przyczepny ale równy.

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-12-2005
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    938
    Podziękowania: 128 w 97 postach
    Bez przesady. Tor przyczepny ale równy.
    Czy taki równy to można dyskutować,co niektórzy walczą o "życie".:P

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Po tym upadku na poczatku zamarlem. Na szczescie szybko sie chlopacy pozbierali. Co do toru, to u nas nawet juniorzy, by nie wyjechali;)

    ps. "ale Tadeusz wchodzi w kanapke" :D

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Vastervik
    1. Sebastian Ułamek (1*,0,2,3,3) 9+1
    2. Todd Wiltshire (2,1*,2,1,0) 6+1
    3. Bjarne Pedersen (2,1,0,0) 3
    4. Niels Kristian Iversen (1*,0,3,1*,0) 5+2
    5. Tomasz Gollob (3,3,2,0,2) 10
    6. Paweł Hlib (3,0,0,2*) 5+1
    7. Hampus Gustavsson (-,-,-,-) NS
    8. Billy Forsberg (2*,2,0,3) 7+1

    VMS Elit Vetlanda
    1. Jason Crump (3,3,2,3,3) 14
    2. Piotr Paluch (0,2*,t,0) 2+1
    3. Jarosław Hampel (3,1,3,2,1) 10
    4. Lee Richardson (0,3,3,2*,1*) 9+2
    5. Rune Holta (1*,2,3,1*,2) 9+2
    6. Robin Aspegren (0,-,1,0) 1
    7. Thomas H. Jonasson (1,2,u/w,1*,1*,1) 6+2
    8. Niklas Larsson NS

    Bieg po biegu:
    I. Crump, Wiltshire, Ułamek, Paluch 3:3 (3:3)
    II. Hlib, Forsberg, Jonasson, Aspegren 5:1 (8:4)
    III. Hampel, Pedersen, Iversen, Richardson 3:3 (11:7)
    IV. Gollob, Jonasson, Holta, Hlib 3:3 (14:10)
    V. Richardson, Forsberg, Wiltshire, Jonasson (u/w) 3:3 (17:13)
    VI. Crump, Paluch, Pedersen, Iversen 1:5 (18:18)
    VII. Richardson, Wiltshire, Hampel, Ułamek 2:4 (20:22)
    VIII. Iversen, Holta, Jonasson, Pedersen 3:3 (23:25)
    IX. Gollob, Crump, Jonasson, Hlib, Paluch (t) 3:3 (26:28)
    X. Holta, Ułamek, Aspegren, Forsberg 2:4 (28:32)
    XI. Forsberg, Hlib, Jonasson, Aspegren 5:1 (33:33)
    XII. Hampel, Gollob, Iversen, Paluch 3:3 (36:36)
    XIII. Crump, Richardson, Wiltshire, Pedersen 1:5 (37:41)
    XIV. Ułamek, Hampel, Holta, Gollob 3:3 (40:44)
    XV. Ułamek, Holta, Richardson, Iversen 3:3 (43:47)
    XVI. Crum, Gollob, Hampel, Wiltshire 2:4 (45:51)


    A więc kwestia tytułu rozstrzygnięta już po pierwszym meczu. Udany rewanż VMS za finał z ubiegłego roku.
    Nie mam polsatu sport może ktoś kto widział transmisję z tego finału mógł by napisać na jakim poziomie stalo to widowisko, ilu widzów było itp. itd.

  31. Powrót do góry    #31
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Bez przesady. Tor przyczepny ale równy.
    Równy ? Szczególnie ta dziura na wyjściu z 2 luku...

    Zawody nudne jak mało które, walki praktycznie brak, tylko nieliczne mijanki... Zewnętrzna część toru do połowy zawodów (do przerwy kiedy zawodnicy mieli przerwe na kawe i kanapki :P ) to ścieżka która z przewagi 20 metrowej przyczyniła by się do walki ramie w ramie...

    Pozdrawiam :)

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2004
    Postów
    839
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A więc kwestia tytułu rozstrzygnięta już po pierwszym meczu. Udany rewanż VMS za finał z ubiegłego roku.
    Nie mam polsatu sport może ktoś kto widział transmisję z tego finału mógł by napisać na jakim poziomie stalo to widowisko, ilu widzów było itp. itd.
    Zawody malo ciekawe, choć w niektórym bylo trochę walki. Zawodnicy głównie walczyli z torem niz z przeciwnikami, jak chociazby Paluch, bylo pare mijanek, jakw XVI biegu gdzie Crump minąl Golloba.

    Publicznosc: jakies z 8000-10000 tysiaków bylo, ale glownie piknik na trybunach

    PS: Lorej o Gollobie: Chudini :P
    Kiedy tego klauna zdejmą z anteny?

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dokladnie 5899 kibicow :P

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-12-2005
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    938
    Podziękowania: 128 w 97 postach
    Zawody malo ciekawe, choć w niektórym bylo trochę walki. Zawodnicy głównie walczyli z torem niz z przeciwnikami, jak chociazby Paluch, bylo pare mijanek, jakw XVI biegu gdzie Crump minąl Golloba.

    Publicznosc: jakies z 8000-10000 tysiaków bylo, ale glownie piknik na trybunach

    PS: Lorej o Gollobie: Chudini :P
    Kiedy tego klauna zdejmą z anteny?
    Faktycznie,mecz nie był zbytnio ciekawy ale z torem walczyli przeważnie ci słabsi zawodnicy.Piknik na trybunach?A czego sie spodziewałeś?:oW Szwecji każdy mecz ligowy to jest jeden "wielki piknik".Widziałeś jak sobie browara popijali?:P
    ps.A może zamiast Lorka, Feddek vel Ferdek Kiepski?:D:D:D

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    945
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tomek G.ładnie dzisiaj pojechał ale swoje "buraczane" zachowanie pokazał!Prawie jak w początkach swojej kariery i co niektórzy dziwią się później że ma tylu wrogów.A swoją drogą,dwa tygodnie temu jak przegrywał z Andersenem to siedział cichutko,teraz ma pole do popisu jak jego rywal z toru jeździ z kontuzją.Myślałem że jego chamskie zachowanie to przeszłość.Dobry żużlowiec i ŻAŁOSNY CZŁOWIEK!
    mozesz sprecyzowac o jakie chamskie zachowanie Golloba Tobie chodzi???
    TOMEK GOLLOB wystąpił w 28 Wielkich finalach: 10-I, 2-II, 6-III, 10-IV, czy to wymaga komentarza? Jest wielki!
    Ukryta zawartość
    THE ONLY EASY DAY, WAS YESTERDAY

  36. Powrót do góry    #36
    Początkujący
    Dołączył
    20-09-2006
    Postów
    28
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    t. Lorek." Tadeusz pieknie wchodzi w kanapke" [img]
    o ataku toda na pare crump/lee
    hehe usmialem sie i to dobrze

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    545
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niby wszystko fajnie tylko, ze dzisiaj jest najwazniejszy mecz w calym sezonie w Szwecji a Polsat nadaje siatkowke a nie zuzel :/
    Na ich stronie pisze, ze NA ZYWO final Elitserien bedzie o 20.00 ale jak wszedzie podaja to final jest o 19, wiec bedzie tylko retransmisja...
    Szkoda, ze wczoraj Pan Wojcik nawet slowem nie wspomnial, ze niestety dzisiejszy mecz nie bedzie transmitowany do Polski na zywo :/

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec Awatar Rocker
    Dołączył
    25-04-2006
    Postów
    526
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Spoko, jeszcze nie jeżdzą..

  39. Powrót do góry    #39
    Początkujący
    Dołączył
    15-05-2006
    Postów
    27
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Odwołano mecz rewanżowy http://www.sportowefakty.pl/index.php?dysc_id=4&k1_id=48

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    545
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tym samym wogole nie zobaczymy meczu, bo jutro z tego co kojarze na Sporcie jest Iraklis-Wisla :/

  41. Powrót do góry    #41
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Jutro raczej nie beda jezdzic skoro jest Anglia.

  42. Powrót do góry    #42
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    "Z powodu opadów deszczu rewanżowe finałowe spotkanie Elitserien pomiędzy zespołami VMS Elit Vetlandy i Vasterviku przełożono na czwartek, na godz. 19:00."

    Króciótki news na Sportowych Faktach. Tak więc zawody przełożone na jutro na godzine 19.00.

  43. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moga byc jutro problemy ze skladami, poniewaz w Anglii mecze maja m.in. Crump, B.Pedersen.

    Vastervik juz dzisiaj szukal zawodnikow. Z tego co wiem to dzien dluzej zdecydowal sie zostac Hlib. Moze miec problem z powrotem na czas na final MMPPK do Tarnowa. Proszono tez Miska, ale on ma jutro Tarcze w Anglii.

    Za Crumpa zapewne wejdzie Peter Ljung, a za Bjarne? Moze Chris Harris.

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec Awatar madar
    Dołączył
    05-10-2003
    Postów
    1,224
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tym samym wogole nie zobaczymy meczu, bo jutro z tego co kojarze na Sporcie jest Iraklis-Wisla :/
    a może jednak tak, otóż na stronie polsatsport zapodają, iż mecz rozpocznie się o g. 14:30...

  45. Powrót do góry    #45
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    545
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    pseudo mecz - bo taka jest niestety polska pilka - jest o godz. 19.30 a o 14.30 w programie widnieje powt. z dnia wczorajszego :/

    Wiec na 100% dzisiaj Polsat nie pokaze finalu Elitserien...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •