Strona 56 z 57 PierwszyPierwszy ... 64654555657 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,476 do 2,520 z 2560

Wątek: Off topic-forumowy magiel:o wszystkim i o niczym

  1. Powrót do góry    #2476
    Użytkownik
    Dołączył
    18-12-2010
    Postów
    145
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dobra będzie jak chcesz, Molineux przepraszam.

  2. Powrót do góry    #2477
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Zupełnie nie miałem zamiaru "pić" do Ciebie PIKNIK-WIKTOR. Serio. Dotychczas uważałem, że OFF stanowi o byle czym, ale byleby o żużlu. Ba! Z przyjemnością czytam, gdy piszesz szerzej. Np. Ostrów czy Opole.

    Zastanów się hunter czy na pewno Twoje zdanie jest ostateczne, bo może kiedyś przyjść taki moment, że gdy wsiądę na forum po %-ach i zacznę o hokeju na lodzie lub 4.lidze angielskiej, to mnie zbanujesz.

    Jeśli AZS-kosz i laskarstwo-Pocztowiec są dopuszczalne, to ustalmy reguły. OFF powinno dotyczyć żużla ogólnie, a jeśli inne sporty- to tylko te, które mają bezpośredni kontakt z miastem Poznań. Sparta Oborniki i Nielba Wągrowiec zakładamy, że już się nie mieszczą w tych kategoriach. Warta Śrem mimo wszystko też NIE. Ani Tarnovia.

  3. Powrót do góry    #2478
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Kończąc, mam nadzieję, tę niepotrzebną dyskusję powyżej, proponuję nowy wątek:

    BSI dostaje w tyłek. Bardzo mi się to podoba. Mam nadzieję, że będzie to też nauczka dla polskich ośrodków, które są skłonne, jak Gorzów, płacić grube miliony publicznych pieniędzy za możliwość wylizania odbytu tej firmie.
    Grand Prix dawno już przestało być cyklem mistrzostw z magią i splendorem godnym żużlowej olimpiady. To już czysty biznes, na który przeważnie składają się polscy podatnicy.

    Drgawki prezesa/senatora Dowhana są w tym kontekście cokolwiek zabawne. Zapomina on, że Polska - filar istnienia zawodowego speedwaya na świecie, jest traktowana jak bura suka właśnie przez nadęcie polskich prezesów ELigowych, które niniejszym on sam ucieleśnia.
    Abstrahując od kwestii oszczędności - bo nie sądzę, żeby ograniczenie liczby zawodników GP w ELidze przyniosło zbyt wielkie, samo sprowadzenie BSI do parteru będzie wystarczającą wartością. Nawet jeśli ceną tego będzie ograniczenie sportowych aspiracji paru polskich zawodników.

    Nie oszukujmy się, żużel jest dyscypliną równie popularną na świecie jak irlandzki hurling.
    Nie ma powodu żebyśmy przez naszą polską szajbę na punkcie żużla mieli sponsorować zagraniczne firmy.
    Inne zawody powinny być dla polskich zawodników prestiżowe - przede wszystkim własna liga i własne mistrzostwa.

  4. Powrót do góry    #2479
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Póki co to BSI przymierza się do obejścia tego przepisu, poprzez przyznawanie 5 dzikich kart Gorzów płaci kokosy, teraz włączy się 1,5ak, dwaj prezesi, którzy najchętniej wydają nieswoje pieniądze.Jedyne co mnie cieszy, to że taki Pedersen, który powoli się kończy, wyląduje w I lidze, gdzie na jego kasę może tylko wyłożyć, albo Lubelski Węgiel, albo H.Stokłosa z Piły.

    A najśmieszniejsze jest to, że terminarz ustalany jest na takiej podstawie, najpierw Angole, potem Szwedzi, potem Duny i na końcu Polska.My się "musimy" dostosowywać do tych potęg speedwaya.Gdzie leży wina, nie trzeba mówić.Polskie środowisko pokazało jakie jest skonsolidowane przy walce z tłumikami, a najbardziej to zawiódł Gollob i Hancock.Im to wisi niedługo pokończą kariery i mają to w ciemnej dziurze.Dalej teraz polscy przeciętniacy wołają sporej kasy, z jednej strony dobrze wolę, aby taki Kościuch, Buczkowski dostał taką kasę jak Hansior Lansior, który wozi ogony, a woła kroci.A niektórzy prezesi czyt.Dowhan, płaczę że mu się niszczy skład drużyny, poprzez ten przepis, a sam go akceptował.Jak po sezonie 2010 przez wprowadzenie KSM-u rozpadł się skład Unii Leszno, to jakoś Dworak nie płakał dostosował się i zdobył wicemistrza Polski

    A GP to nudne na maxa, jazda gęsiego, rzadko co się coś dzieje, tłumiki nie dość, że brzmią gorzej od kosiarki ogrodowej, to na tym czymś nie da się walczyć, większość wyprzedzeń było spowodowane błędami na trasie, a nie umiejętnościami zawodnika.Ja się nie dziwie, że niektórym nowy tłumok pasuje, taki startowiec jak Ułamek, czy Okoniewski to jest w siódmym niebie, bo taki Gollob, Crump czy Sajfutdinow, to teraz stracili jakieś 80% swojego powera.

  5. Powrót do góry    #2480
    Użytkownik
    Dołączył
    18-12-2010
    Postów
    145
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    GP to nudne na max
    Nie ma powodu żebyśmy przez naszą polską szajbę na punkcie żużla mieli sponsorować zagraniczne firmy.

    Ale jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze!
    W tym przypadku myślę że o duże pieniądze, więc nikt nie będzie się stawiał a przynajmniej nie za mocno.

  6. Powrót do góry    #2481
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kaltort Zobacz posta
    Póki co to BSI przymierza się do obejścia tego przepisu, poprzez przyznawanie 5 dzikich kart
    Teraz to już jednak ma drugorzędne znaczenie. Kluby zbierają składy i wysyłają uczestników GP do 1. ligi.

    Nawet jeśli np. Ward, Zagar czy Protasiewicz pojadą w GP po kilka razy, nie będą się liczyć w ogólnej klasyfikacji, przez co kwestią otwartą będzie jak wiele razy będą skłonni wykładać swoje pieniądze na wycieczki na turnieje BSI.
    Natomiast udawanie Greka i dawanie jednemu lub dwóm z powyższych pojedyńczych dzikich kart na każdy turniej skończy się reakcją ELigi najpóźniej w kolejnym roku.

    Być może zresztą ELiga da sobie spokój z tym ograniczeniem, bo faktycznie wkładanie do jednego worka np. N.Pedersena i Harrisa to nieporozumienie, i skupi się na KSM czy innych metodach wyrównawczych, np. podziale zawodników na kategorie - w stylu duńskim.

  7. Powrót do góry    #2482
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    "O wszystkim i o niczym" - czyli niekoniecznie tylko o żużlu.
    Różne rzeczy były tutaj wrzucane i jakoś nikt wcześniej nie miał z tym problemu.
    Widzę, że nic się tu nie zmieniło - ciągle wesoło .
    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

  8. Powrót do góry    #2483
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    A ja chciałem Ci MAGDO podziękować. Dziś do południa oglądałem wszystko co możliwe z PSŻ i wszystko co możliwe Twoje. Z perspektywy czasu uważam, że należą się Tobie ogromne podziękowania. Naprawdę WIELKIE PODZIĘKOWANIA za popularyzacje (brzydkie słowo?) i za to co Robiłaś. W 90% Byłaś sama. To jest wielkie na skalę europejską.
    Mając głęboko gdzieś.... Pocztowca, życzę kibicom St.Pauli Hamburg wszystkiego NAJ, by poznali się na Tobie.

    Wyobraź sobie, że jeśli ten żużel odrodzi się, to już nie będzie miał charakteru bez Ciebie.

    Hunter i Kazik nie pociągną tego bez Ciebie. Serio. Tak uważam.

    Mało tego, myślę, że sam klub bez Ciebie i bez Was będzie miał ogromne problemy. Chyba jakoś to przeszło i nikt nie zauważył. "Kocham Was".

  9. Powrót do góry    #2484
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Dzięki Moli - to miłe, ale zarazem smutne, że nie ma już TEGO WSZYSTKIEGO.
    St. Pauli tylko rekreacyjnie, jednak serce tylko i wyłącznie na Golaju; wszystkie kibicowskie kwestie.

    Też Cię kocham )
    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

  10. Powrót do góry    #2485
    Użytkownik
    Dołączył
    16-06-2007
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam nadzieję że coś drgnie w temacie żużla. Ja nigdy nie miałem aspiracji Ekstraligowych. Wspominam wyjazd do Krosna na baraż i inne fajne mecze ten z Gnieznem w 2007. Ale miłe wspomnienia. Poczuć zapach żużla na Golaju super . Druga liga ważniejsza niż jakieś Leszno czy Zielona Góra .

  11. Powrót do góry    #2486
    Początkujący
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    48
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez blic Zobacz posta
    BSI dostaje w tyłek. Bardzo mi się to podoba. Mam nadzieję, że będzie to też nauczka dla polskich ośrodków, które są skłonne, jak Gorzów, płacić grube miliony publicznych pieniędzy za możliwość wylizania odbytu tej firmie.
    Grand Prix dawno już przestało być cyklem mistrzostw z magią i splendorem godnym żużlowej olimpiady. To już czysty biznes, na który przeważnie składają się polscy podatnicy.

    Abstrahując od kwestii oszczędności - bo nie sądzę, żeby ograniczenie liczby zawodników GP w ELidze przyniosło zbyt wielkie, samo sprowadzenie BSI do parteru będzie wystarczającą wartością. Nawet jeśli ceną tego będzie ograniczenie sportowych aspiracji paru polskich zawodników.

    Nie oszukujmy się, żużel jest dyscypliną równie popularną na świecie jak irlandzki hurling.
    Nie wiem dlaczego mamy się cieszyć z tego, że firma która zrobiła z SGP dobry turniej, dostaje po dupie? Zobaczcie jak wyglądały turnieje za czasów gdy organizowały je FIM? BSI wykonała dobrą robotę i popularyzuje ten sport w Europie (nie można tego nie dostrzegać). Co prawda wszystko dzieje się to kosztem Polski. Kto jednak do tego doprowadził? BSI? FIM? Prezesi naszych klubów do tego doprowadzili! Zamiast dogadać się w przyjaznej atmosferze, podzielić między sobą rundy na poszczególne lata to wszyscy wolą uczestniczyć w licytacji i płacić wielkie miliony!
    ----------
    Pozdrowionka
    Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #2487
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Poznań przestaje być wyjątkowy w kwestii żużlowej pustyni.
    Przykręcanie kurka z pieniędzmi podatników zaczyna powoli obnażać marketingową słabość polskiego żużla.
    Każdy przypadek jest oczywiście odmienny, ale sprowadza się do tego samego mianownika - żużel to nie jest sport, którym interesuje się wystarczająco wielu ludzi na świecie żeby budować dla niego stadiony i fundować milionowe kontrakty dla najlepszych zawodników. To jest niestety tylko droga do szybszej śmierci żużla w ogóle.

    Natchnieniem do powyższej refleksji jest obecny stan przedsezonowych przygotowań w naszych niższych ligach.
    Kiedy popatrzy się na listę drużyn mających startować w 1. i 2. lidze, to można dojść do wniosku, że ich złączenie jest nieuniknione, bowiem w pesymistycznej wersji zostaje w nich w tej chwili tylko 8 sztuk łącznie.
    Z 1. ligi właśnie wyleciał Rybnik. Ostrów zaczyna się rozpadać. Łódź nie powinna dostać licencji ze względów technicznych (mimo, że byłby to szczyt głupoty). Piła będzie miała duży problem jeśli w ogóle da radę.
    W 2. lidze Poznań właśnie wypadł z gry. Na Ukrainie zaś cisza.
    Nawet jeśli okaże się, że Łódź i Piła wystartują, zgodnie z planem i zdrowym rozsądkiem, to nadal pozostawiałoby to tylko 10 zespołów poza ELigą, przy czym różnice wewnątrz 1. ligi byłyby równie kosmiczne jak pomiędzy 1. i 2. ligą - przez co połączenie ich byłoby kłopotem wyłącznie dla paru zespołów ze szczytu tabeli. Z góry wiadomo dla których.

    Trzymam co prawda kciuki za Rybnik, bo zielono-czarnym nie należy się biała plama na żużlowej mapie Polski. Powinni być chociaż w najniższej lidze. Inna sprawa, że nabrałoby to niebywałej dwuznaczności gdyby ROW wystartował 2. lidze, która następnie zostałaby "włączona" do 1. Gdzie byłaby w tym kara za niespełnienie wymagań licencyjnych?...


    Cytat Zamieszczone przez pawell Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego mamy się cieszyć z tego, że firma która zrobiła z SGP dobry turniej, dostaje po dupie? ... Kto jednak do tego doprowadził? BSI? FIM? Prezesi naszych klubów do tego doprowadzili! Zamiast dogadać się w przyjaznej atmosferze, podzielić między sobą rundy na poszczególne lata to wszyscy wolą uczestniczyć w licytacji i płacić wielkie miliony!
    W większości polskich ośrodków żużlowych funkcjonuje chory układ między lokalną władzą i klubem żuzlowym, które lansują się nawzajem, dokonując tego jednak za publiczne pieniądze.
    Krótko mówiąc, GP jest finansowane przez podatnika. Co gorsza zazwyczaj takiego, którego żużel w ogóle nie obchodzi.
    Nie chodzi mi o to żeby w czambuł potępiać ideę współfinansowania żużla przez samorządy, ale KILKUKROTNE przepłacanie za organizację GP w Polsce, co gorsza za publiczny pieniądz - bezpośrednio czy pośrednio, jest absolutnie karygodne. Poprawa jakości turnieju nie jest dla tego żadnym wytłumaczeniem.
    BSI jest w tym przypadku żywym zwornikiem, symbolem i z pewnością największym beneficjentem tego wypaczonego zachowania. Różnica w tym jak traktuje polskich i zachodnich organizatorów także nie poprawia mojej opinii o tej firmie.
    Ostatnio edytowane przez blic ; 22-12-2011 o 09:58

  13. Powrót do góry    #2488
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez blic Zobacz posta
    Poznań przestaje być wyjątkowy w kwestii żużlowej pustyni.
    Przykręcanie kurka z pieniędzmi podatników zaczyna powoli obnażać marketingową słabość polskiego żużla.
    Każdy przypadek jest oczywiście odmienny, ale sprowadza się do tego samego mianownika - żużel to nie jest sport, którym interesuje się wystarczająco wielu ludzi na świecie żeby budować dla niego stadiony i fundować milionowe kontrakty dla najlepszych zawodników. To jest niestety tylko droga do szybszej śmierci żużla w ogóle.
    Oczywiście jest to pewien argument, ale jeśli ktoś, prywatne, lokalne firmy czują w tym biznes, to dlaczego nie? Jako całokształt żużel już nigdy raczej nie wejdzie na salony, ale odbierać Toruniowi, Rzeszowowi, Gorzowowi i in. chęci, rozbudowując stadiony? Nie potrafię znaleźć bliskiego przykładu, ale w Japonii są kolosea budowane dla baseballu. Jako kraj nie znaczą wiele w tym sporcie, ale jest ogromne zapotrzebowanie TAM. Jak u NAS na żużel. Niech to będzie tylko biznes krajowy.

  14. Powrót do góry    #2489
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Jeśli żużel jest dobrym interesem, to należy go robić (interes).
    Stadiony żużlowe w Polsce nie są jednak budowane przez owe firmy. Nie wiem jak to się ma do baseballowych koloseów w Japonii. Zależy kto je tam buduje.
    Gorzów jest żywą patologią. Sport w tym mieście właśnie umiera. Tylko żużel ma się dobrze.
    W Rzeszowie sponsorem tytularnym jest państwowa firma energetyczna. Przyjemności Rzeszowiakom podczas płacenia rachunków. "Jak się nie podoba to można iść do konkurencji!"
    Przypadku Torunia nie znam zbyt dobrze. To chyba świadczy, że nic mnie w nim nie zirytowało, więc dla odmiany jest dobrze.

    To jednak nie jest clou problemu. Stadiony, dopóki są poprawnie skonstruowane, mogą służyć różnym imprezom i dyscyplinom sportowym i w ten sposób służyć swoim miastom i regionom.
    Gorzej jeśli są one tworzone wyłącznie z myślą o żużlu, który w przeciwieństwie do japońskiego baseballa (który, nota bene, jest bez porównania bardziej popularnym sportem w Japonii niż żużel jest w Polsce, w dodatku przebija frekwencją na stadionach prawie wszystkie ligi świata), nie ma żadnego innego kraju, w którym istniałaby równie silna lub silniejsza liga.

  15. Powrót do góry    #2490
    Użytkownik Awatar Edek07
    Dołączył
    08-07-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez blic Zobacz posta
    Stadiony, dopóki są poprawnie skonstruowane, mogą służyć różnym imprezom i dyscyplinom sportowym i w ten sposób służyć swoim miastom i regionom.
    Gorzej jeśli są one tworzone wyłącznie z myślą o żużlu,
    Motoarena była wybudowana na różnego rodzaju imprezy przez miasto a już maja problemy w sezonie coś innego wcisnać.Jak nie zawody to trening i tak w kółko

  16. Powrót do góry    #2491
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Jest już pierwsza jaskółka.
    Czy może raczej pierwszy kolejarz:
    Z oryginalnego źródła: http://opole.gazeta.pl/opole/1,35087...t_pytanie.html

  17. Powrót do góry    #2492
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Idąc ulicą jakiś czas temu spotkałam chłopaka w szaliku PSŻ i łezka mi się w oku zakręciła. Czasami też widuję starszych kibiców w czepeczkach i krew mnie zalewa, bo cała praca śp. Tomka poszła na marne. Smutne, że PSŻ umarł i za chwilę śladu po nim nie będzie. Cholernie smutne.
    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

  18. Powrót do góry    #2493
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2009
    Postów
    122
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magda81 Zobacz posta
    Idąc ulicą jakiś czas temu spotkałam chłopaka w szaliku PSŻ i łezka mi się w oku zakręciła...
    Magda, a co teraz z Twoim tatuażem ?
    przerobisz go na coś innego ?

  19. Powrót do góry    #2494
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2009
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 5 w 5 postach
    My też jeszcze mamy naklejki na aucie..
    Wiem też,że jeśli pojedziemy na jakiś mecz ligowy (czyt.GTŻ-u),to ,choćby nas mieli wyśmiać,będziemy z naszymi barwami.

  20. Powrót do góry    #2495
    Użytkownik Awatar Edek07
    Dołączył
    08-07-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bojownik73 Zobacz posta
    My też jeszcze mamy naklejki na aucie..
    Ja mam całe auto oklejone i cały czas się zastanawiam co zrobić,czy jest sens aby dalej to mieć?

  21. Powrót do góry    #2496
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez Edek07 Zobacz posta
    Ja mam całe auto oklejone i cały czas się zastanawiam co zrobić,czy jest sens aby dalej to mieć?
    Pewnie, że jest.
    Taki sam jak wcześniej - jako wyraz sympatii i jako promocja.
    Poznań jest wciąż pełen ludzi, którzy nie mają pojęcia, że na Golaju jest/był jakiś żużel. Tacy nawet nie zauważą rocznej przerwy w startach.
    Ostatnio edytowane przez blic ; 29-01-2012 o 10:37

  22. Powrót do góry    #2497
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    "Sezon w 2007 roku popularne "Skorpiony" zakończyły na 5. lokacie. Aby wywalczyć pozostanie w I lidze, musieli pokonać w play-off Start Gniezno. Po dwóch meczach (jeden w Gnieźnie drugi w Poznaniu) wynik pozostawał remisowy. Ostatnie decydujące spotkanie odbyło się w Poznaniu z racji zajęcia wyższej lokaty od Gnieźnian. Mecz zakończył się wynikiem 45-45 i o losach obu drużyn miał zadecydować bieg dodatkowy(z udziałem Adama Skórnickiego oraz Dawida Cieślewicza. Po udanym starcie "Sqóry" i pięknej jeździe, aż do mety, PSŻ Poznań mógł cieszyć się z pozostania w I lidze w sezonie 2008."

    I żeby być uczciwym, to należałoby też napisać, że to NIEPRAWDA. Częściowo. Zwłaszcza: "Aby wywalczyć pozostanie w I lidze, musieli pokonać w play-off Start Gniezno". Nie musieliśmy. Gdyby się to nie udało, pozostałby dwumecz z Lublinem, który raczej bez większych problemów byśmy wygrali. Robienie z igieł widły.

  23. Powrót do góry    #2498
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez Molineux Zobacz posta
    Gdyby się to nie udało, pozostałby dwumecz z Lublinem, który raczej bez większych problemów byśmy wygrali. Robienie z igieł widły.
    Bynajmniej.
    Z Gnieznem wygraliśmy o włos. To samo Gniezno potem przegrało w barażu.
    Fakty przemawiają wyraźnie za tym, że mecze z Gnieznem były decydujące. Reszta to spekulacje.

  24. Powrót do góry    #2499
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiaj po długim czasie wszedłem sobie na stronę Stowarzyszenia Sportu Żużlowego Skorpiony.Nie wiedziałem czy jeszcze w ogóle to funkcjonuje,ale jak się okazało działają sobie nadal.

    Ba,organizują nawet bal sympatyków sportu żużlowego.Już jak piszą szósty raz.Pomyślałem sobie,że chyba śnię,wszedłem na stronę ponownie,ale nie,wszystko się zgadza.Bal będzie.

    Może wcale nie zauważyli,że nie mamy już drużyny i stadionu.

    Wydaje się,że o tym również trzeba napisać.Jeżeli mamy rozliczyć wszystkich winnych obecnej sytuacji to również nie można przemilczeć działań,a raczej kompletnego ich braku ze strony SSSŻ Skorpiony.Zero jakiejkolwiek inicjatywy,zupełny brak komentarza do tego co się działo i dzieje w poznańskim żużlu.

    W swoim statucie mają napisane,że między innymi:
    „Podstawowym celem Stowarzyszenia jest: a) konsolidacja środowiska kibiców oraz sympatyków Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego; b) szerzenie kulturalnego dopingu wśród kibiców zgromadzonych na stadionie podczas imprez sportowych; c) przygotowywanie opraw meczowych; d) organizacja oraz prowadzenie działań promujących sport a w tym sport żużlowy i rekreacji; e) inne działania na rzecz sportu żużlowego, w tym sportu żużlowego i rekreacji; f) Organizacja imprez sportowych, festynów i akcji charytatywnych zgodnych z celami Stowarzyszenia”

    Ile z tego zostało zrobione to niech już każdy kibic sam sobie odpowie.

    Organizacja zaś balu po upadku poznańskiego speedwaya to żenada i kompletna degrengolada moralna.

  25. Powrót do góry    #2500
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2009
    Postów
    122
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Makson Zobacz posta
    Wydaje się,że o tym również trzeba napisać.Jeżeli mamy rozliczyć wszystkich winnych obecnej sytuacji to również nie można przemilczeć działań,a raczej kompletnego ich braku ze strony SSSŻ Skorpiony.Zero jakiejkolwiek inicjatywy,zupełny brak komentarza do tego co się działo i dzieje w poznańskim żużlu..
    też sobie poczytałem stronę SSSŻ, i na myśl mi przyszło , co ty zrobiłeś dla ratowania poznańskiego żużla ?

    Z tego co znalazłem na ich stronie to niejednokrotnie pomagali Poznańskiemu Stowarzyszeniowi Żużlowemu, znalazłem np. rok 2007

    http://www.skorpiony.org.pl/aktualno...ana-prezydenta

    wraz z Ś.P. Tomaszem Wójtowiczem

    rok 2008 http://www.skorpiony.org.pl/aktualno...y-u-prezydenta
    również z Ś.P. Prezesem PSŻ

    Jeżeli dobrze kojarzę to w pierwszej akcji chodziło o 300 tysięcy a w drugiej o milion.
    Poprawcie mnie jak się mylę.
    Tylko teraz pytanie, co się stało z tymi pieniędzmi ? no bo przecież one nie wpłynęły na konto SSSŻ tylko na konto PSŻ.

    Z drugiej strony te ich akcje , festyny i inne np. turnieje piłkarskie to jak by nie było jest to propagowanie sportu żużlowego w poznaniu i nie tylko.

    Co do organizacji balu, to bal sympatyków sportu żużlowego, czyli ludzi którzy są sympatykami tegoż sportu, a ciebie Makson żal ściska że tam nie będziesz ? bo nie rozumiem o co tobie chodzi ? ja bym się chętnie tam poszedł zabawić ( na pewno w miłym towarzystwie ) lecz niestety wybywam na ferie w góry z dziećmi

    Można też przeczytać o tym że na takich balach dzieją się też dobre rzeczy, 2010 uzbierano 6.635 zł dla Adam Dyczko. 2009 3.450 zł uzbierano dla z Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym

    P.S.
    na koniec znalazłem jeszcze że mają "Bank Krwi" i widzę że są efekty tego banku

  26. Powrót do góry    #2501
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Skoro dla Ciebie normalną rzeczą jest organizowanie balu przez SSSŻ Skorpiony zaraz po upadku speedwaya w Poznaniu to nie pozostaje mi nic innego jak życzyć szampańskiej zabawy do białego rana.

    Zaś zbiórki pieniędzy dla dzieciaków,bank krwi i inne tego typu wspaniałe inicjatywy powinny być tylko dodatkiem do podstawowej działalności stowarzyszenia to znaczy do propagowania sportu żużlowego,dopingu i konsolidacji wszystkich kibiców.

    Jak ta konsolidacja od samego początku wyglądała,to jeżeli ktoś tego nie widział może sobie poczytać na tym forum.

    Nie zabieranie zaś publicznie głosu-tutaj na forum lub na własnej stronie nigdy w żadnych sprawach,także tych najważniejszych,to nic innego jak zwykły oportunizm i zwyczajne chowanie głowy w piasek.Takie działania a raczej ich brak w moim przekonaniu dyskwalifikuje stowarzyszenie i stawia je w jednym szeregu z grabarzami poznańskiego żużla.

  27. Powrót do góry    #2502
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2009
    Postów
    122
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nazywasz ich "grabarzami poznańskiego żużla" a nie odpowiedziałeś na moje pytanie
    co ty zrobiłeś dla ratowania poznańskiego żużla ?
    uważasz że sssz miało może zorganizować manifestacje pod urzędem miasta, na którą przyszło by 20 osób ( reszta wspierała by akcję w domu przed komputerem) bo nie mogli by być na miejscu z uwagi na prace, szkołę i inne zajęcia ( w sobotę nie było by sensu organizować manifestacji przed U.M.) z drugiej strony po co robić manifestacje skoro ówczesny wiceprezes PSŻ Sp z o.o. p.Lewandowski w mediach twierdził że PSŻ nie ma pretensji do U.M.

  28. Powrót do góry    #2503
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czytając Twoje posty to właściwie zaczynam dochodzić do wniosku,że nie mam racji.Przecież normalną rzeczą jest to,że fan club zwany dumnie SSSŻ po upadku klubu działa tak jakby się nic nie stało,publicznie tego nie komentuje,nie zabiera w ogóle głosu i jak co roku organizuje bal.W końcu mamy karnawał,to dlaczego odmawiać sobie takiej drobnej przyjemności.Sadzę nawet,że dopiero teraz stowarzyszenie może rozwinąć skrzydła

  29. Powrót do góry    #2504
    Użytkownik Awatar Piekarnik92
    Dołączył
    14-03-2010
    Postów
    256
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Makson Zobacz posta
    Dzisiaj po długim czasie wszedłem sobie na stronę Stowarzyszenia Sportu Żużlowego Skorpiony.Nie wiedziałem czy jeszcze w ogóle to funkcjonuje,ale jak się okazało działają sobie nadal.

    Ba,organizują nawet bal sympatyków sportu żużlowego.Już jak piszą szósty raz.Pomyślałem sobie,że chyba śnię,wszedłem na stronę ponownie,ale nie,wszystko się zgadza.Bal będzie.
    -A dlaczego strona miała by nie funkcjonować ?
    - Co do balu to nie rozumiem dlaczego śnisz, skoro właśnie na tego typu imprezach można spotkać się z osobami (nowymi) które może pomogą naszemu klubowi przetrwać trudne chwile.


    Cytat Zamieszczone przez Makson Zobacz posta
    Może wcale nie zauważyli,że nie mamy już drużyny i stadionu.
    - Może nie dokońca jednak wszedłeś na stonę?! : http://www.skorpiony.org.pl/aktualnoci

    Cytat Zamieszczone przez Makson Zobacz posta
    Wydaje się,że o tym również trzeba napisać.Jeżeli mamy rozliczyć wszystkich winnych obecnej sytuacji to również nie można przemilczeć działań,a raczej kompletnego ich braku ze strony SSSŻ Skorpiony.Zero jakiejkolwiek inicjatywy,zupełny brak komentarza do tego co się działo i dzieje w poznańskim żużlu.

    W swoim statucie mają napisane,że między innymi:
    „Podstawowym celem Stowarzyszenia jest: a) konsolidacja środowiska kibiców oraz sympatyków Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego; b) szerzenie kulturalnego dopingu wśród kibiców zgromadzonych na stadionie podczas imprez sportowych; c) przygotowywanie opraw meczowych; d) organizacja oraz prowadzenie działań promujących sport a w tym sport żużlowy i rekreacji; e) inne działania na rzecz sportu żużlowego, w tym sportu żużlowego i rekreacji; f) Organizacja imprez sportowych, festynów i akcji charytatywnych zgodnych z celami Stowarzyszenia”

    Ile z tego zostało zrobione to niech już każdy kibic sam sobie odpowie.
    -Od A do F każde z nich zostało zrealizowane na tyle ile Stowarzyszenie mogło w tych tematach zaistnieć. A Tobie pewnie chodzi o to że nie było manifestacji... na ten temat odp Ci już użytkowniki marek_psz.

    Cytat Zamieszczone przez Makson Zobacz posta
    Organizacja zaś balu po upadku poznańskiego speedwaya to żenada i kompletna degrengolada moralna.
    Tak jak wcześniej pisałem, może właśnie przez bal poznaję się sponsorów itp.


    SSSŻ było , jest i będzie otwarte do wszystkich kibiców którzy chcą promować , pomagać dlatego każdy kto chce mógł przychodzić na nasz sektor a nie odłaczać się. Jeżeli coś się nie podoba można mówić odrazu , podsunąć jakieś pomysły.
    Powstała Eka - zrobili fajny, kulturalny doping , oprawy które nie raz SSSŻ się przyłączyło z pomocą lub odwrotnie . Po czym nagle nie było już tam dopingu ...
    Magda wzieła doping w swoje rence - oprawy naprawde super wielkie uznanie że z własnej kieszeni na to wykładała...

  30. Powrót do góry    #2505
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez blic Zobacz posta
    Bynajmniej.
    Z Gnieznem wygraliśmy o włos. To samo Gniezno potem przegrało w barażu.
    Fakty przemawiają wyraźnie za tym, że mecze z Gnieznem były decydujące. Reszta to spekulacje.
    To prawda, że ze Startem wygraliśmy o włos. Jednak wtedy działacze Startu jasno określali, że to mecze z PSŻ są dla nich kluczowe. Od dłuższego czasu borykali się z kłpopotami finansowymi i odpuszczali mecze w r.zasadniczej, by zebrać środki (dać kasę zawodnikom na remont sprzętu) tylko konkretnie na mecze z nami. Po minimalnej przegranej mecze z Lublinem odpuścili. Pojawił się znowu problem z kasą, zawodnicy nie remontowali sprzętu po meczach z nami i tak udali się do Lublina, który u nas w r.zasadniczej wyraźnie przegrał. No i u nas ewentualnie też byłyby 2 spotkania. Nie mam żadnych wątpliwości, która drużyna tenże baraż rozstrzygnęła by na swoją korzyść.

  31. Powrót do góry    #2506
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Piekarnik92,

    może jeszcze raz napiszę,że według mnie stowarzyszenie jest od organizacji dopingu,opraw,pomocy klubowi w różnych sprawach organizacyjnych i przede wszystkim od doprowadzenia do sytuacji w której kibice są postrzegani jako istotna strona w ciągu zdarzeń związanych z poznańskim żużlem.

    Klub zbankrutował,wyrzucono nas ze stadionu,nie mamy drużyny.Stowarzyszenie kibiców nie uważało za stosowne tego nawet skomentować.Czy tego nie można nazwać skandalem i patologią?

    Co jeszcze ma się stać,żebym na stronie SSSŻ Skorpiony nie czytał w kółko przedruków z innych portali,informacji o zbiórkach pieniędzy,bankach krwi,balach i akcjach nie związanych z poznańskim speedwayem.To powinien być tylko dodatek,a nie podstawowa działalność.I uprzejmie proszę nie sugerować,że lekceważę to wszystko,jestem obojętny na los innych,szczególnie dzieci.

    Według mnie takie postępowanie to działanie na szkodę poznańskiego żużla i coś co również pośrednio doprowadziło do obecnej sytuacji.

  32. Powrót do góry    #2507
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2009
    Postów
    122
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Makson Zobacz posta
    .....I uprzejmie proszę nie sugerować,że lekceważę to wszystko,jestem obojętny na los innych,szczególnie dzieci..
    jeżeli ty jesteś obojętny na los innych to po co się martwisz losem speedwaya w poznaniu ?

    Cytat Zamieszczone przez Makson Zobacz posta
    ..Według mnie takie postępowanie to działanie na szkodę poznańskiego żużla i coś co również pośrednio doprowadziło do obecnej sytuacji.
    jak według ciebie postawa sssz ( cytowanie innych portali) oraz przeprowadzanie akcji charytatywnych, czy udziału w różnego rodzaju festynach przyczyniło się do obecnej sytuacji ( upadku speedwaya w Poznaniu ) to już nie mamy o czym rozmawiać.

    nie pozdrawiam

  33. Powrót do góry    #2508
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czytając Twoją wypowiedź nie pozostaje mi nic innego jak zacytować pewnego znanego pisarza:" do jakich absurdów dojść może umysł ludzki, kiedy nadmierna potęga rozumu skoncentrowana zostanie na zbyt małej przestrzeni"

  34. Powrót do góry    #2509
    Użytkownik Awatar Piekarnik92
    Dołączył
    14-03-2010
    Postów
    256
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Makson Zobacz posta

    może jeszcze raz napiszę,że według mnie stowarzyszenie jest od organizacji dopingu,opraw,pomocy klubowi w różnych sprawach organizacyjnych i przede wszystkim od doprowadzenia do sytuacji w której kibice są postrzegani jako istotna strona w ciągu zdarzeń związanych z poznańskim żużlem.

    Klub zbankrutował,wyrzucono nas ze stadionu,nie mamy drużyny.Stowarzyszenie kibiców nie uważało za stosowne tego nawet skomentować.Czy tego nie można nazwać skandalem i patologią?

    Tak jak piszesz tak SSSŻ pracowało:stowarzyszenie jest od organizacji dopingu,opraw,pomocy klubowi w różnych sprawach organizacyjnych. Nie jest to nasz wina że klub zbankrutował. My jako stowarzyszenie pomagaliśmy w promocji meczu i inne osoby nie związane z SSSŻ również. Każdy kto chciał to komentował. Myślisz że SSSŻ nie nazaywa tego skandalem . My nie prowadziliśmy drużyny ...
    Ostatnio edytowane przez Piekarnik92 ; 06-02-2012 o 21:37

  35. Powrót do góry    #2510
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Piekarnik czy mógłbyś zmienić kolor czcionki na czarny? Będę wdzięczny
    EKA Z GOLAJA
    www.ekazgolaja.pl

  36. Powrót do góry    #2511
    Użytkownik Awatar Piekarnik92
    Dołączył
    14-03-2010
    Postów
    256
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie ma problemu

  37. Powrót do góry    #2512
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...ego-wegla-kmz/

    W dalekim Lublinie ,śmiech na sali.
    Bjarne Pedersen Racing ! witamy w Łostrowie!Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #2513
    Użytkownik Awatar Edek07
    Dołączył
    08-07-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Latosi79 z twoich planów nici
    1. kolejka - 9.04.2012
    ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp – Lokomotive Daugavpils

  39. Powrót do góry    #2514
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    No masz racje Edek07.
    Bjarne Pedersen Racing ! witamy w Łostrowie!Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  40. Powrót do góry    #2515
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Czy ktoś z Was byłby chętny spotkać się ot tak, przy piwie, racach, flagach na Golaju 7.04.2012 ? Trochę pogadać, pośpiewać i się pokojowo rozejść ? Co Wy na to ?
    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

  41. Powrót do góry    #2516
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2009
    Postów
    122
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magda81 Zobacz posta
    Czy ktoś z Was byłby chętny spotkać się ot tak, przy piwie, racach, flagach na Golaju 7.04.2012 ?
    Magda, 7.04 to pierwszy dzień Świąt, Ci co mają rodziny spędzą ten dzień razem z rodziną

  42. Powrót do góry    #2517
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez marek_psz Zobacz posta
    Magda, 7.04 to pierwszy dzień Świąt, Ci co mają rodziny spędzą ten dzień razem z rodziną
    Faktycznie, zatem proponuję 1.04. Tak przed "nowym sezonem" .
    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

  43. Powrót do góry    #2518
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Właścicielka klubu Warta,chc kupić tereny tzn stary stadion E.Szyca za 1,3,mil dolarów,pewnie chce wybudować stadion.Szkoda ze nie lubi zuzla
    Bjarne Pedersen Racing ! witamy w Łostrowie!Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #2519
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magda81 Zobacz posta
    Czy ktoś z Was byłby chętny spotkać się ot tak, przy piwie, racach, flagach na Golaju 7.04.2012 ? Trochę pogadać, pośpiewać i się pokojowo rozejść ? Co Wy na to ?
    7.04. ja jak najbardziej za. Wydawało mi się, że Święta są dzień później. 1.04. na pewno nie będę mógł.

  45. Powrót do góry    #2520
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Jutro można.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •