Strona 47 z 57 PierwszyPierwszy ... 374546474849 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,071 do 2,115 z 2560

Wątek: Off topic-forumowy magiel:o wszystkim i o niczym

  1. Powrót do góry    #2071
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgodziłeś się z tym, że jeśli Mat. Szczepaniak nie przystał na warunki zaproponowane przez klub to trudno. Będą inni. Ale Ty wiesz ile chce np. Drabik, Jeleniewski??? No pytam się tylko czy wiesz? Bo jeśli wiesz o tym, że są tańsi od Mateusza, to zgodzę się, że działacze popełniają błąd. Ale jeśli tego nie wiesz, to nie powinieneś krytykować.
    Jeszcze jedno. Koncepcja składu z Gołubowskim i Szewczykowskim moim zdaniem nie musi być skazywana na porażkę przy tej jaką Ty podałeś. Oczywiście Twoja wersja jest na papierze silniejsza (zdecydowanie się zgadzam), ale to były tylko propozycję złożone przez Latosiego.
    Nie sądzę, że Drabik i Jeleniewski są tańsi(szczególnie ten 2 bo to typowa złotówa).Drabik mógłby być 3 prowadzącym parę.Miśkowiak, Kościuch, Drabik i już mamy 3 silnych seniorów.Do tego dowalić konkretną II linię i jedziemy o 1(4).Jednak jeżeli Latosi podaje do I ligi Rajkowskiego na rezerwę, to byłby to skład na baraż z 3-cim zespołem II ligi, który nie jest pewny, że wygramy(przykład podałem powyżej).Jak Poznań awansował do I ligi, jak Gdańsk w sezonie 2008 awansował do ekstraligi ? Nie jest powiedziane, że baraż wygra drużyna z wyższej ligi.Jednak załóżmy, że skład będzie oszczędnościowy i będziemy już po pierwszych meczach jechać mecze o pietruchę.Kto to będzie chciał sponsorować.Kibice odejdą, sponsorzy nie będą chcieli wydawać kasy, gdzie na trybunach zasiada 1000 ludzi.


    Start zapowiada walkę o awans. Czy ich skład jest już do tego gotowy?
    Sam Szczepaniak i Jabłoński im nie będą wygrywać u siebie, jak i na wyjeździe.Jeżeli postawią na M.Jabłońskiego i A.Gomólskiego, to mogą zapomnieć o awansie.

    Rybnik- czy ich polityka transferowa jest Waszym zdaniem normalna, że już na dzień dobry blokują jedno miejsce obcokrajowcowi, który realnie powinien w miarę dobrze punktować?
    Ja się dziwie, że rybniccy kibice jeszcze swojego zarządu nie wywieźli na taczkach z Rybnika.Ten klub zasługuje na żużel na najwyższym poziomie.Nie mają licencji, mają długi, ale skład zapowiada się ciekawie.Zaczęli od zakontraktowania lidera Linbeacka.Jednak, czy będą na ten skład mieć kasę ?

    Musimy zrobić skład, który da cień nadziei na 1(4), bo jeżeli po paru meczach będziemy zamykać tabelę, to z frekwencją będzie gorzej jak w sezonie 2010.

  2. Powrót do góry    #2072
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    "Jednak jeżeli Latosi podaje do I ligi Rajkowskiego na rezerwę, to byłby to skład na baraż z 3-cim zespołem II ligi, który nie jest pewny, że wygramy(przykład podałem powyżej)."

    Juz ci raz zadałem pytanie,więc ponawiam i odpowiedz mi na to pytanie: kogo mieliśmy na rezerwie oprócz Kinga i Proctora?.Bo w takiej roli widziałem u nas Rajkowskiego.Hmmm widać ze nie wiesz wiec ci podpowiem... Pavel Pucko itp.Teraz juz wiesz dlaczego chcialem Rajkowskiego w druzynie? bez gwarancji startów byle zeby był ,nie pchałem go na siłe do 1 składu.Takich zawodników warto mieć,chociażby na końcówkę sezonu.

  3. Powrót do góry    #2073
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Weź nie rozśmieszaj mnie.Pucko, Tomicek itp. mieli podpisane kontrakty warszawskie.Nie było dla nich miejsca w składzie.To nie była rezerwa, rezerwę stanowili Proctor, King i Facher, lecz potencjał tego ostatniego nie został wykorzystany i nie wiem dlaczego.

    Takich zawodników nie warto mieć.Na rezerwę powinien być zawodnik, który potrafiłby zastąpić godnie zawodnika z pierwszego składu, nawet jeżeli on trochę kosztuje.

  4. Powrót do góry    #2074
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    A wiesz czemu służy kontrakt warszawski?

  5. Powrót do góry    #2075
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Takich zawodników nie warto mieć.Na rezerwę powinien być zawodnik, który potrafiłby zastąpić godnie zawodnika z pierwszego składu, nawet jeżeli on trochę kosztuje.
    Dokładnie, kontraktowanie na rezerwe zupełnie bezwartościowych jak na I lige zawodników nie ma sensu, równie dobrze w razie czego można skorzystać z nieopierzonego juniora i efekt będzie ten sam.

  6. Powrót do góry    #2076
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    A ja myślę, że to nic nie kosztuje więc ma sens. zawodnik zgłasza swoją kandydaturę do jazdy w zamian za ZERO.
    Już raz wykorzystany był w podobnej sytuacji Marcinkowski. Kilka punktów zdobył. Nie było wtedy kim lub za co jeździć. To lepsza wersja niż brak zawodnika.

  7. Powrót do góry    #2077
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie ma kibica jest dziura w budżecie, takie to trudne do zrozumienia ? Jest sukces, jest kibic, jest nowy sponsor, a jeżeli będziemy przegrywać mecz, za meczem, to tych kibiców niewiele zostanie, a i sponsorzy nie dojdą.
    Wiesz, działacze zapewne zakładają, że oszczędności wynikające z budowy składu na przetrwanie przewyższą straty związane z odpływem kibiców i że tym samym dzięki temu klub odetchnie finansowo. Ale jak dla mnie to może być dokładnie na odwrót. Odpływ kibiców sukcesu związany z meczami o pietruszke może okazać sie dużo większy niż spodziewają sie działacze, a jednocześnie znacznie wyższy od oszczędności związanych z tańszym składem i suma sumarum spowodować poważne straty finansowe i pogłębianie sie długów. I to może być początek nieszczęścia.

  8. Powrót do góry    #2078
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    I wreszcie matrix napisałeś coś fajnego. Coś co daje możliwość polemiki. Oczywiście znam Twoje zdanie w tym temacie, bo wcześniej poznaliśmy Twoją tezę i ona jest już tak wyrobiona, że nikt Cie nie przekona do zmiany.
    Mi chodzi o to, że w minionym sezonie można było zauważyć, że tych kibiców sukcesu już praktycznie nie ma. Pozostała garstka ludzi, na których to klub powinien polegać i na nich kalkulować resztę pozostałego budżetu, bo opieranie się na nim w sezonie 10' przyniosło opłakane skutki. Teraz próbują drugiej możliwości. Która będzie skuteczniejsza, okaże się zapewne nie dalej niż w połowie sezonu. Skoro wariant zeszłoroczny się nie udał, to normalną koleją rzeczy jest próba osiągnięcia bilansu nie minusowego teraz.

    I sam jestem ciekaw, który z wariantów okaże się skuteczniejszy. Po prostu daję IM szanse, by robili coś, co może w przyszłości doprowadzić do nie rozwalenia tego klubu doszczętnie przez złą politykę finansową.

  9. Powrót do góry    #2079
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A wiesz czemu służy kontrakt warszawski?
    Tak wiem.W głównej mierze, aby zawodnik na tym kontrakcie warszawskim mógł być wypożyczony do jakiegoś klubu.Jest to ukłon działaczy w stronę zawodnika.Rzadko się zdarza, aby zawodnik z kontraktem warszawskim pełnił rolę rezerwowego, jednak były takie przypadki.

    Mi chodzi o to, że w minionym sezonie można było zauważyć, że tych kibiców sukcesu już praktycznie nie ma.
    Są Ci kibice sukcesu.Spójrz na poprzednie lata, jaka była frekwencja na Golaju.Sądzisz, że jakby w przyszłości PSŻ awansował do ekstraligi, to nadal przychodziło by 2-3 tyś kibiców ?

  10. Powrót do góry    #2080
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem, to nawet wśród tych kibiców, którzy w minionym sezonie chodzili na mecze na Golęcinie może być jeszcze sporo kibiców sukcesu. Nie sądze, by wszyscy którzy w tym roku na stadion zaglądali byli tymi naprawde wiernymi. Bo jednak tych porażek u siebie w tym sezonie jeszcze aż tak wiele nie było. To nie był napewno żaden sportowy dramat. A wierność kibiców i to czy ktoś jest kibicem sukcesu czy nie, sprawdza sie tak naprawde dopiero wtedy gdy klub upadnie na samo dno. Wiem co mówie... Ja też o wielu swoich znajomych zawsze myślałem, że są wiernymi kibicami, bo nigdy nie opuszczali żadnego meczu, przychodzili nawet po przegranej. Ale kiedy nadszedł czas tej prawdziwej ostatecznej próby i nastały w Pile czasy PKŻ-u, który przegrywał u siebie w 2 lidze wszystko jak leci mecz za meczem do 30 albo i wyżej, wówczas okazało sie, że Ci znajomi tej próby nie wytrzymali i okazali sie być również kibicami sukcesu, bo przestali na te mecze chodzić i opuścili klub wtedy, gdy najbardziej ich potrzebował. A na trybunach ostało sie wówczas ledwo ok.100 kibiców na mecz. I to byli dopiero ci najwierniejsi, ci którzy chodzili po prostu na żużel bo kochają ten sport, a nie tylko po to by oglądać zwycięstwa.

    A tak jak mówie, w tym roku wyniki PSŻ-u nie były jeszcze tak tragiczne, klub do samego końca miał szanse na PO. Dlatego moim zdaniem na trybunach jeszcze troche tych kibiców sukcesu sie ostało. Jeśli teraz działacze zbudują typowy skład na przetrwanie taki który nie będzie miał żadnych ambicji ani realnych szans na górną czwórke to działacze mogą sie bardzo niemiło zdziwić i na własne oczy sie przekonać, że tych kibiców sukcesu wśród tych którzy dotąd ostali sie na Golęcinie, jest być może dużo więcej niż sie spodziewali. I to może mieć dla klub fatalne wręcz opłakane skutki.

    Bo pozory mylą. Tak naprawde dopiero wtedy kiedy zespół będzie przegrywał mecz za meczem i spadnie na sportowe dno (co w przypadku budowy składu na przetrwanie jest niestety możliwe) dopiero wtedy ostatecznie sie przekonacie, czy facet siedzący co mecz obok Was na tej samej ławce - z pozoru i na pierwszy rzut oka wierny kibic - czy jest wierny naprawde, czy tylko do czasu. I wtedy nie tylko działacze, ale i wielu z Was może sie niemiło zdziwić bezskutecznie wypatrując na stadionie dobrego znajomego, za którego dalibyście sobie ręke uciąć że jest tym najwierniejszym.

  11. Powrót do góry    #2081
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    W klubie, który działa długo w takiej sytuacji w jakiej jest PSŻ powiedziałoby się -zatrzymajmy kogoś, kto ma szansę zostać liderem tej drużyny, weźmy kogoś, kto ma doświadczenie po swojej stronie, a resztę składu zbudujmy w oparciu o swoich wychowanków. Tutaj żużel nie okrzepł na tyle by pójść tą drogą. Ale zdaje się, że zarząd chce iść podobną drogą.
    Podejrzewam, że były spore chęci aby zatrzymać czy to Szczepaniaka, czy to Trojanowskiego, podobnie było z Adamem Skórnickim. Ale przedstawiono im realne, zgaduję -dużo niższe kontrakty no i stało się co się stało. Podejrzewam, że zarząd też liczy, że wraz ze zbliżającym się początkiem sezonu żadania dostępnych na rynku zawodników też zejdą mocno na ziemie. Dzisiaj, gdy ponad połowa klubów wciąż jest daleko w lesie z budowaniem składów zawodnicy próbują ugrać tak dużo jak to możliwe. Za chwilę czas zacznie działać na ich niekorzyść.
    Z racji braku swoich wychowanków może sternicy PSŻ chcą wyłapać tych zawodników, którzy będą chcieli tu jeździć, tu się rozwijać, tu się odbudować.. Nie każdy ma sytuację niczym Baliński, że po słabym sezonie wciąż mógł liczyć na wsparcie.

    Ja rozumiem Wasze chęci zbudowania mocnego składu (ok -nie super), ale z pustego i Salomon nie naleje.. Myślę, że zeszły sezon -przygotowania do niego, zapowiedzi i medialny szum oraz skład był właśnie stworzony w tym celu by spróbowac przyciągnąć poważniejszych sponsorów dla Skorpionów. Niestety -takowi się nie pojawili, kibiców nie przybyło(choć wpływ na to miały też inne warunki). Kasa szybko zaczęła świecić pustkami, zawodnicy nie inwestowali w sprzęt, skonczyło się tak jak wszyscy wiemy.
    Drugi raz pójście tą drogą może oznaczać ostatni sezon istnienia żużla w Poznaniu. Byłoby to jak gra w rosyjską ruletkę -wypali albo nie.

    Moje posty nie są spowodowane chęcią przygnębiania kogokolwiek. Ale uważam, że klub po prostu wybiera mniejsze zło. Nie ma innego rozsądnego wyjścia.

  12. Powrót do góry    #2082
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jest inne rozsądne wyjście, a właściwie to chyba jedyne rozsądne. I tym wyjściem jest budowa składu nieco tańszego ale dającego choć cień szans na górną czwórke. Skład na przetrwanie nie jest dobrym wyjściem, bo jeśli ten zespół nie da sobie rady i będzie zamykał tabele jadąc zupełnie o nic, to dla klubu może sie to skończyć tragicznie.


  13. Powrót do góry    #2083
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Chcę zauważyć,że powtarzacie już w kółko i to samo.Jedni,że skład oszczędnościowy odstraszy kibiców bo walka o nic nikogo już nie rajcuje,a drudzy,że taki skład pozwoli wyjść nam z długów.
    Odpocznijcie ;).


  14. Powrót do góry    #2084
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Ja też o wielu swoich znajomych zawsze myślałem, że są wiernymi kibicami, bo nigdy nie opuszczali żadnego meczu, przychodzili nawet po przegranej. Ale kiedy nadszedł czas tej prawdziwej ostatecznej próby i nastały w Pile czasy PKŻ-u, który przegrywał u siebie w 2 lidze wszystko jak leci mecz za meczem do 30 albo i wyżej, wówczas okazało sie, że Ci znajomi tej próby nie wytrzymali i okazali sie być również kibicami sukcesu, bo przestali na te mecze chodzić i opuścili klub wtedy, gdy najbardziej ich potrzebował. A na trybunach ostało sie wówczas ledwo ok.100 kibiców na mecz. I to byli dopiero ci najwierniejsi, ci którzy chodzili po prostu na żużel bo kochają ten sport, a nie tylko po to by oglądać zwycięstwa.
    OK. Też jestem kibicem sukcesu. Gdzieś ta granica musi być. Tylko czym jest sukces? Dla mnie sukcesem jest stan nie agonalny. I w takim kontekście jestem kibicem sukcesu. Nie wiem czy wytrzymałbym oglądać non stop smary do 30 jak to było w przypadku PKŻ, albo za moich młodszych lat KKŻ Krosno, GKM, później Ostrovia, Śląsk i Wanda. Nie. Tego chyba moje oczy nie byłyby w stanie znieść. Tylko w takim razie po co w ogóle robić żużel? Dla kogo?
    Obecna sytuacja PSŻ jest taka, a nie inna i mam nadzieję, że właśnie takimi przemyślanymi działaniami na oszczędność sternicy chcą uniknąć właśnie tego, by do stanu agonii w przyszłości nie doprowadzić. Taki stan rzeczy nie ma wiele wspólnego z żużlem i mówić, że kibic się odwrócił bo miał dość płacenia za namiastkę żużla, że nie jest wiernym kibicem- to moim zdaniem trąca o absurd.
    Ale jeśli nie- to jestem kibicem sukcesu.

  15. Powrót do góry    #2085
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chcę zauważyć,że powtarzacie już w kółko i to samo.Jedni,że skład oszczędnościowy odstraszy kibiców bo walka o nic nikogo już nie rajcuje,a drudzy,że taki skład pozwoli wyjść nam z długów.
    Odpocznijcie ;).
    Coś w tym faktycznie jest. Każdy przedstawił już swoją teorie, poparł ją argumentami, ale wygląda na to, że żaden z nas drugiego nie przekona. Więc pozostaje tylko czekać na sezon, który ostatecznie rozstrzygnie kto miał racje.

    Jak dla mnie naprawde wiernym kibicem jest tylko ten, kto przyjdzie na każdy mecz swojej drużyny bez względu na to jak często i jak wysoko u siebie przegrywa. Cała reszta to kibice sukcesu, jedni z nich odchodzą prędzej, bo szybciej sie zniechęcają, inni są bardziej cierpliwi i odchodzą po dłuższej serii porażek. Ale tak czy siak są to kibice sukcesu. A na końcu, kiedy klub jest już na samym dnie i przegrywa wszystko jak leci bez wyjątku, na stadionie pozostaje już garstka najwierniejszych, i to są dopiero ci naprawde wierni (a nie tylko wierni do czasu), którzy nie opuszczą klubu choćby nie wiem co.

    Ja na PKŻ chodziłem od początku do końca, do ostatniej chwili kiedy ostatecznie upadł. Oczywiście oglądanie jak ukochany zespół dostaje regularnie srogie baty, do przyjemności nie należało. Ale uważam, że na tym właśnie polega wierność klubowi. Bo to nie sztuka być "wiernym", wtedy kiedy jest dobrze. Sztuką jest być wiernym do końca klubowi, który jest na samym dnie.

  16. Powrót do góry    #2086
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    No i Daugavpilis leży i kwiczy bez Łagutów!.Zostali z Bogdanovsem na seniorce i Tarasenko na juniorce.Jeszcze moze być tak ze to własnie oni sięgną po Charczenke i Gułbowskiego.

    Grigorij Laguta 9,84 *
    Artiom Laguta 8,62 *

    Teraz to oni mają problem z górnym Ksm .

  17. Powrót do góry    #2087
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dlaczego leży i kwiczy bez Łagutów ? Fakt, że byli oni motorem napędowym Loko, jednak mają zdolnego Tarasienko, Bogdanovsa, ściągną zapewne do siebie jakiś Rosjan i będzie dobrze.Chociaż jestem przeciwnikiem drużyn zagranicznych w lidze polskiej, to podoba mi się to, jak Loko odprawia nie jeden zespół u siebie, ale i na wyjeździe.

    Problem, to oni mogą mieć z dolnym KSM :D

  18. Powrót do góry    #2088
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Tak coś czuję ze zagną parol na Charczenkę i Gułbowskiego bo oni są bez klubów.Tylko Daugavpilis to juz nie bedzie ten mocny zespól co z Łagutami;) ale zobaczymy jaki prezent nam Łotysze zrobią.

  19. Powrót do góry    #2089
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    To, na którą ligę nadaje się zawodnik X czy Y proponuje już przenieść tu koledzy, bo dopóki dotyczyło to ewentualnych wzmocnień dla PSŻ, miało swoje wytłumaczenie. Teraz już daleko od wskazanego wątku.

    Idąc tym tropem:
    -w 2.lidze zatrudniamy zawodników z 2.ligi oraz niechcianych z pierwszej
    -w 1.lidze z pierwszej oraz niechcianych z Ekstra (np. Suchecki)
    -w Ekstra z Ekstra oraz ...z kosmosu ???

    Chciałoby się powiedzieć... jaki głupi ten Maślanka :D
    Zamiast kosmitów, szuka zawodników w 1.lidze

    Tym bardziej, że już dawno zostało matematycznie udowodnione, że nie ma racji i koniec.

    Na szczęście sport, to nie matematyka.

  20. Powrót do góry    #2090
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie, zawodników z ekstraligi ale takich, którzy jeździli a nie takich, co to siedzieli na ławie i stracili cały sezon jak Suchecki.

    Co do Ekstraligi to jak najbardziej można myśleć o kontraktowaniu liderów z I ligi. To jest zupełnie co innego niż w przypadku zawodników z 2 ligi w I lidze. Wielu czołowych zawodników I ligi startuje na co dzień w szwedzkiej Elitserien, gdzie mają częsty kontakt z czołówką światową. Nierzadko też pojawiają sie w eliminacjach IMŚ i to wysokiego szczebla. Tak więc mimo startów w I lidze, są też objeżdżeni w mocnej stawce z mocnymi rywalami na poziomie ekstraligi. I to daje szanse na to, że być może sobie w niej poradzą.

    I to właśnie dotyczy braci Laguta, czy Nermarka.

  21. Powrót do góry    #2091
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Faktycznie Maślanka sie nie zna na zuzlu:D. Bo sezon temu zatrudnił Szombierskiego z karencji:D.I tu jest Matrixx dowod ze 70% sekcesu to co masz pod dupskiem czyli maszyna.

  22. Powrót do góry    #2092
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    I tak jak Skórnicki z Poznania do Gdańska, czy teraz do Leszna?
    Wszak piszesz o zawodnikach-liderach w swoich zespołach 1-ligowych, którzy mają w Elitserien kontakt ze ścisłą czołówką.
    Przedtem pisałeś, że się tam nie nadaje. A teraz już się nadaje?

  23. Powrót do góry    #2093
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cóż, widać nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Mówie o liderach 2 ligi, a nie liderach swoich zespołów. Mówie o liderach z prawdziwego zdarzenia. O Skórnickim trudno powiedzieć by był w tym sezonie takim prawdziwym liderem. Poza tym, jak już pisałem w innym temacie, każdy przypadek przejścia z I ligi do ekstra bądź na odwrót trzeba rozpatrywać indywidualnie. A Sqóra wiele razy już udowodnił, że na ekstralige sie nie nadaje. Lagutowie i Nermark takiej szansy w ekstralidze jeszcze nie mieli. Oni mają czyściutką karte w ekstralidze.

  24. Powrót do góry    #2094
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    http://tvproart.pl/tvonline/obejrzyj/2922/Sport/2010-12-07

    No widzisz matrixx tak wszystko wiesz.Oglądnij sobie od 2 min to sie przekonasz dlaczego Wegrzyk wylądował w 2 lidze.Tylko i wyłacznie za namową Garcarków.Wegrzyk w 2010 roku wystopił w 8 meczach i legitymował sie śr 5 pkt na mecz wiec typowa 2 linia.

  25. Powrót do góry    #2095
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Węgrzyk wylądował w II lidze, bo na I jest za słaby. I w tym sezonie to ponad wszelką wątpliwość udowodnił. Na takiego zawodnika jak On średnia 1,300 to jest wstyd i hańba, dno i wodorosty. Z taką jazdą w I lidze nie ma czego szukać. I działacze Rybnika sami powiedzieli, że nie brali Go w ogóle pod uwage do składu.

  26. Powrót do góry    #2096
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Mówie o liderach z prawdziwego zdarzenia. O Skórnickim trudno powiedzieć by był w tym sezonie takim prawdziwym liderem.
    Czy Skórnicki 08' nie był absolutnym liderem?
    Poza tym, jak już pisałem w innym temacie, każdy przypadek przejścia z I ligi do ekstra bądź na odwrót trzeba rozpatrywać indywidualnie.
    No i wreszcie doszliśmy do porozumienia. To nie matematyka. To sport i każdy przypadek może mieć drugie dno.

  27. Powrót do góry    #2097
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Prwada jest taka ze popadł w konflikt z zarządem czego bylo dowodem ze wystawiali Pysznego w roli seniora.Wegrzyka im bardzo brakowało w najważniejszych meczach.

    Gdyby mi zawodnik jako 2 liniowy robił co mecz 5 pkt to bym go brał w ciemno

    4:2,4:2,4:2 i 5:1 .Chciałbym mieć takiego zawodnika.

  28. Powrót do góry    #2098
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie. Co do transferów z ekstra do I ligi lub liderów I ligi do ekstra, to można sie nad nimi zastanawiać, bo większość z tych transferów sie sprawdza. Nawet trzeba sie nad nimi zastanowić tak by dobrze wybrać, bo wiadomo, że nie można brać każdego zawodnika, tylko dlatego że startował w ekstralidze. Ważne jest też, jak często jeździł, czy nie stracił sezonu, tudzież jak wcześniej radził sobie w ekstralidze (vide casus Sqóry) itp. I w takiej sytuacji indywidualne rozpatrywanie przypadku ma sens. Natomiast nad transferami z 2 ligi do I-ej nie ma w ogóle sensu sie zastanawiać ani rozpatrywać ich indywidulanie, skoro znakomita większość z nich sie najzwyczajniej w świecie nie sprawdza.

    A na poszukiwania w 2 lidze najzwyczajniej w świecie szkoda czasu. Skoro z tych transferów sprawdza sie może jeden na kilkadziesiąt to nie ma sensu szukać igły w stogu siana i łudzić sie, że akurat sie trafi. A poszukując wzmocnień wśród niechcianych zawodników ekstraligi łatwiej jest trafić na dobry wartościowy transfer, skoro większość z nich sie sprawdza. Suma sumarum, gdyby użyć przenośni - po co marnować czas i szukać zagubionej igły w stogu siana, skoro można znaleźć spokojnie drugą na półce lub w szufladzie.

    I dlatego właśnie kierunek poszukiwań dla klubów I ligi jest prosty i oczywisty.

    A co do Węgrzyka prawda jest taka, że zawalił sezon w I lidze i tak by sie w niej nigdzie nie załapał.

  29. Powrót do góry    #2099
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Masz dwóch zawodników którzy praktycznie przyszli z karencji Trojanowski i Kłopot.To juz nie była nawet II liga Matrixx.A jednak radzili sobie w I lidze.Myślisz ze prezes Śp.Wójtowicz zły kierunek obrał?.Kłopot i Trojanowski to dopiero był czeski film jak przychodzili do Poznania do I ligi.O ile sie nie myle to Trojanowski dołączył w trakcie sezonu.Zobacz z jakimi nazwiskami ryzykował prezes.Marcinkowski,Nowaczyk,Kłopot,Umiński itp a jednak nie spadliśmy z ligi caly czas jesteśmy w 1 lidze.

  30. Powrót do góry    #2100
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tyle, że poszukiwanie zawodników w 2 lidze jest jak szukanie igły w stogu siana i liczenie na cud, że akurat na nią trafisz. Ja, szukanie igły w stogu siana a tym samym liczenie na cud, że akurat ten jeden transfer z II do I ligi sie sprawdzi, mimo iż doświadczenie dobitnie pokazuje że znakomita większość takich transferów sie w żadnym stopniu nie sprawdza, uważam za bezcelowe. Bo nie wierze w cuda. Wole sie opierać na twardych mocnych przesłankach i na doświadczeniach (przykrych doświadczeniach klubów I ligi z zawodnikami z 2 ligi) minionych lat, niż liczyć na cud, że a nuż taki transfer sie uda. A przesłanki i dowody mówią jasno - szukanie wzmocnień w 2 lidze w znakomitej większości przypadków kończy sie źle. Dlatego moim zdaniem to nie jest dobry kierunek.

  31. Powrót do góry    #2101
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Matrix, z Twoich postów wynika jedna, ale za to wielka niekonsekwencja. Najpierw piszesz, że jedyną dobrą drogą dla np. Szewczykowskiego jest spędzenie przynajmniej jednego (pierwszego seniorskiego) sezonu w II lidze, żeby tam się ogarnął - bo historia pokazuje, że to dobra droga. Potem czytamy, że nie ma sensu sprowadzać zawodników z II ligi do I, bo ta sama historia mówi, że to już droga dużo gorsza. Czyli, jednym zdaniem, wysyłasz Szewczykowskiego na wieczną zapaść (oczywiście, gdyby większość prezesów poszła za Twoim tokiem rozumowania). Może i byłby jednym z 50, ale przecież żaden rozsądny prezes nie zaryzykuje szukania igły.

    No to jak to jest - ma iść do II ligi, żeby było mu łatwiej w przyszłości, czy świadomie ma wybrać sportowy marazm do końca kariery?

    Jeśli sam Szewczykowski czyta to forum, doskonale wie, co go czeka i na pewno nie wybierze II ligi z własnej woli :D Tylko mu ułatwiasz podjęcie decyzji.

  32. Powrót do góry    #2102
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nigdzie tu nie ma ani krzty niekonsekwencji. Od początku do końca jestem konsekwentny, wiem co mówie i w całości podtrzymuje. Szewczykowski powinien iść do 2 ligi, bo tam jest teraz Jego miejsce, tyle. Na I lige jest po prostu za słaby. W 2 lidze mógłby poprawić wyniki, rozwinąć skrzydła i zostać za jakiś czas zauważonym przez któregoś z naiwnych prezesów lubiących poszukiwać igły w stogu siana i liczyć na cud. I w tym sensie dałby sobie szanse. Bo moim zdaniem w I lidze może sie zmarnować. Jak będzie woził ogony, to sie chłopak załamie i potem ciężko będzie sie odbudować. A w 2 lidze mógłby dobrze punktować, bardziej uwierzyć w siebie, rozwinąć skrzydła i wrócić potem do I ligi, kiedy znowu jakiś naiwny prezes zechce szukać wzmocnień w 2 lidze.

    Ty nie potrafisz zrozumieć jednej rzeczy i tu masz problem. Najwyraźniej nie rozumiesz tego, że to, iż ja uważam że nie ma sensu szukać zawodników w 2 lidze to wcale nie znaczy, że już nigdy żaden prezes nie będzie tego robił. Moim zdaniem nie ma sensu szukać wzmocnień w 2 lidze. Ale co z tego, że ja tak uważam? To nie zmieni faktu, że zawsze co jakiś czas pojawia sie naiwny prezes który szuka zawodników w 2 lidze. I tu otwiera sie wówczas furtka powrotu do I ligi. Ja bym tej furtki pewnie nie otworzył. Ale jestem realistą i dlatego wiem, że czasem sie taki prezes znajdzie, który te furtke otworzy. Vide casus Chromika.

  33. Powrót do góry    #2103
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szewczykowski powinien iść do 2 ligi, bo tam jest teraz Jego miejsce, tyle. Na I lige jest po prostu za słaby.
    Tutaj nie do końca się zgodzę.Będzie Adik jechać bez presji, a to może zaprocentować na torze.Teraz seniorskie miejsca powinni objąć, Szczepaniak, Miśkowiak, Kościuch i Drabik, aby na Adiku nie było takiej presji, bo 1(4) jest do osiągnięcia.Mam nadzieję, że Adrian udowodni swoją wartość na torze, a poznał już trochę tory I-ligowe(z 4-6 pkt u siebie lekko powinien walić).Zengota też nie miał łatwo w pierwszym roku w starcie w gronie seniorów, a jednak nie szło mu najgorzej i pokazywał się z bardzo dobrej strony.

  34. Powrót do góry    #2104
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    " Szewczykowski powinien iść do 2 ligi, bo tam jest teraz Jego miejsce, tyle."

    Jezeli faktycznie bedzie woził ogony to po roku niech idzie do II ligi.Fakt jest faktem dostał od zarządu szanse pokazania się.Szewczykowski teraz musi pokazać ze go stać na dobry wynik.

    Matrixx-Taki np Szewczykowski gdyby odszedł do II ligi teraz to i tak by se mógł strzelić kupę,nawet gdyby w II lidze robił po 15 pkt bo i tak twoim zdaniem nie nadawał by sie na 1 ligę.

  35. Powrót do góry    #2105
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Teraz seniorskie miejsca powinni objąć, Szczepaniak, Miśkowiak, Kościuch i Drabik, aby na Adiku nie było takiej presji, bo 1(4) jest do osiągnięcia.
    Tu sie zgodze. W związku z obecnością Adika w składzie pozostałą czwórke seniorów powinni stanowić w pełni wartościowi na I lige zawodnicy. Nie ma tu już miejsca na wynalazki.

    Tutaj nie do końca się zgodzę.Będzie Adik jechać bez presji, a to może zaprocentować na torze
    Może ale nie musi. Jak Mu na seniorce w I lidze nie wyjdzie, a jest to wysoce prawdopodobne, to może mieć zmarnowany sezon i potem spore problemy z odbudowaniem sie.

    A czy będzie bez presji? Nie zgodze sie z tym do końca. Być może nie będzie presji ze strony klubu. Ale często jest tak, że jeśli zawodnik jest ambitny to sam na siebie te presje nakłada i oczekuje od siebie dobrych wyników. A jak ich nie ma to zaczyna sie nerwowe poszukiwanie przyczyn w sprzęcie i zawodnik gubi sie jeszcze bardziej. Bo jeśli zawodnik szuka przyczyny w motocyklu, a tkwi ona zupełnie gdzie indziej dajmy na to w głowie, bądź po prostu w słabości samego zawodnika, to takie poszukiwanie pogarsza tylko sprawe.

    Zengota też nie miał łatwo w pierwszym roku w starcie w gronie seniorów, a jednak nie szło mu najgorzej i pokazywał się z bardzo dobrej strony.
    Po pierwsze Zengota ostatni sezon juniora w ekstralidze miał lepszy niż Szewczykowski w Poznaniu. I już samo to powoduje, że nie da sie porównać ich przypadków. I wcale nie szło Mu dobrze w ekstralidze. Bardzo mocno obniżył loty w porównaniu do poprzedniego sezonu.

    Taki np Szewczykowski gdyby odszedł do II ligi teraz to i tak by se mógł strzelić kupę,nawet gdyby w II lidze robił po 15 pkt bo i tak twoim zdaniem nie nadawał by sie na 1 ligę.
    Następny który tak jak Sobotch nie rozumie, że moja opinia nie wpływa na działania prezesów, tu trzeba mieć anielską cierpliwość naprawde. :D

    Nie chce mi sie powtarzać, więc skoro sam nie potrafisz znaleźć odpowiedzi, to Ci ją zacytuje:

    to, iż ja uważam że nie ma sensu szukać zawodników w 2 lidze to wcale nie znaczy, że już nigdy żaden prezes nie będzie tego robił. Moim zdaniem nie ma sensu szukać wzmocnień w 2 lidze. Ale co z tego, że ja tak uważam? To nie zmieni faktu, że zawsze co jakiś czas pojawia sie naiwny prezes który szuka zawodników w 2 lidze. I tu otwiera sie wówczas furtka powrotu do I ligi. Ja bym tej furtki pewnie nie otworzył. Ale jestem realistą i dlatego wiem, że czasem sie taki prezes znajdzie, który te furtke otworzy.

  36. Powrót do góry    #2106
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo mocno obniżył loty w porównaniu do poprzedniego sezonu.
    To jest oczywiste, że obniżył loty, jednak nie woził samych "0".Polskim zawodnikom jest zawsze ciężko przejść z wieku juniora na seniora i będą zdobywać mniej punktów, jednak Zengota pojechał i tak dobrze.Zdarzały mu się mecze, że zdobył 1 pkt, jednak też były dobre mecze w jego wykonaniu.

  37. Powrót do góry    #2107
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    No tak, ale ja polemizuję z Twoją opinią, nie z rzeczywistymi działaniami rządzących, a ta jest jednoznaczna. Cierpliwość, powiadasz :D

  38. Powrót do góry    #2108
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Polskim zawodnikom jest zawsze ciężko przejść z wieku juniora na seniora i będą zdobywać mniej punktów,
    Dokładnie. I dlatego ci juniorzy, którzy nie pokazali nic specjalnego w swojej lidze za czasów juniorskich dla własnego dobra powinni przejść o klase niżej wchodząc w wiek seniora. I tak powinien był zrobić Szewczykowski. Przykład Zengoty tylko i wyłącznie to potwierdza. Bo Zengota ostatni sezon na juniorce miał dużo lepszy od Adika, a mimo to debiutancki sezon w seniorach Mu nie wyszedł. To tymbardziej patrząc na przykład Zengiego, aż strach myśleć jak to będzie wyglądało z Szewczykowskim. Skoro Zengi nie poradził sobie zbytnio z przejściem w wiek seniora w tej samej lidze, to Adiemu będzie jeszcze ciężej.

  39. Powrót do góry    #2109
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I dlatego ci juniorzy, którzy nie pokazali nic specjalnego w swojej lidze za czasów juniorskich dla własnego dobra powinni przejść o klase niżej wchodząc w wiek seniora. I tak powinien był zrobić Szewczykowski.
    Adik nic nie pokazał ? Pokazał się z dobrej strony w I lidze.Średnia ~1,400 nie odzwierciedla jego postawy na torze.Ja wierzę w tego chłopaka, że sobie poradzi jako przeciętna II-linia w I lidze.I zobaczysz, że to, że daliśmy Adikowi szansę zaprocentuje w sezonie 2012.

  40. Powrót do góry    #2110
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No tak, ale ja polemizuję z Twoją opinią, nie z rzeczywistymi działaniami rządzących, a ta jest jednoznaczna.
    Ale ja jestem realistą i dobrze wiem, że moja opinia nie musi pokrywać sie z tym co będą robić prezesi. To są dwie zupełnie odrębne rzeczy. A moja opinia, zakłada również i bierze pod uwage to, że tak czy siak co jakiś czas znajdzie sie jakiś prezes, który naiwnie wierząc w cud i tak sięgnie po zawodnika z 2 ligi. Bez względu na to, czy ja tego chce czy nie. Zdajesz sobie z tego sprawe czy nie bardzo? Bo ja tak :D Jeśli tego nie rozumiesz, to Twój problem.

    Kaltort, bądź łaskaw nie przekręcać moich słów. Napisałem, że Adi nie pokazał nic specjalnego, a nie że nie pokazał nic. To po pierwsze. Po drugie, średnia 1,400 to bardzo przeciętny wynik jak na juniora. Bo trzeba pamiętać, że wiele z tych punktów zdobył w biegach juniorskich, których teraz już nie będzie. Jak dla mnie tak przeciętna postawa na juniorce nie daje większych nadziei na to, że da sobie rade na seniorce w I lidze.

  41. Powrót do góry    #2111
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kaltort, bądź łaskaw nie przekręcać moich słów. Napisałem, że Adi nie pokazał nic specjalnego, a nie że nie pokazał nic. To po pierwsze. Po drugie, średnia 1,400 to bardzo przeciętny wynik jak na juniora. Bo trzeba pamiętać, że wiele z tych punktów zdobył w biegach juniorskich, których teraz już nie będzie. Jak dla mnie tak przeciętna postawa na juniorce nie daje większych nadziei na to, że da sobie rade na seniorce w I lidze.
    Zrozumiałem to, jako, że nic specjalnego nie pokazał, czyli nic.Pokazał się jak na moje z dobrej strony i na te 4-6 pkt u siebie będzie go stać ze spokojem.Jednak przy opcji z Adikiem musi być pewna czwórka seniorów.

  42. Powrót do góry    #2112
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zrozumiałem to, jako, że nic specjalnego nie pokazał, czyli nic.
    No nie. Tego napewno nie miałem na myśli, że nic nie pokazał, tak nie uważam. Gdybym uważał, że nie pokazał nic, to napisałbym "nic" bez żadnych dodatkowych słów. Nic specjalnego oznacza, że nie wybił sie ponad przeciętność, nie pokazał nic nadzwyczajnego, co dawałoby nadzieje na dobry wynik w debiutanckim sezonie seniora, a nie że zupełnie nic.

    Jednak przy opcji z Adikiem musi być pewna czwórka seniorów.
    To napewno. Dobrze, że chociaż tu sie zgadzamy.

  43. Powrót do góry    #2113
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ceny karnetów i biletów na sezon 2011

    Działacze chyba szukają naiwnych na kupno karnetów.Po przegranych meczach lepiej wyjdą na tym kibice bez karnetów, bo za pewnie działacze obniżą ceny biletów i ludzie z karnetami na tym gorzej wyjdą, a zapowiada się, że nie będziemy jechać w 1(4).

  44. Powrót do góry    #2114
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak czy siak najpierw trzeba ogłosić skład, potem sprzedawać karnety. Bo w ciemno to raczej mało kto taki karnet nabędzie. Może kilkunastu najwierniejszych fanatyków.

  45. Powrót do góry    #2115
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak czy siak najpierw trzeba ogłosić skład, potem sprzedawać karnety.
    Wiesz, w KMO już w połowie sezonu 2009 chcieli na sezon 2010 sprzedawać karnety, gdzie ten klub już od dłuższego czasu nie miał kasy i było pewne, że upadnie.

Strona 47 z 57 PierwszyPierwszy ... 374546474849 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •