Strona 2 z 57 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 2560

Wątek: Off topic-forumowy magiel:o wszystkim i o niczym

  1. Powrót do góry    #46
    Użytkownik
    Dołączył
    11-04-2006
    Postów
    497
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wyczytalem to na stronie psż - u i na sportowych faktach, ze nasz klub organizacja pozytku publicznego a to chyba oznacza to ze bedzie mozna dac ten 1% na klub, nie pamietam juz dokladnie tresci tych artykulow bo byly one pisane jakos w pazdzierniku czy listopadzie zeszlego roku.

  2. Powrót do góry    #47
    Użytkownik
    Dołączył
    20-11-2006
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mozna
    Gdzie to wyczytałeś? Bom zdziwiony....
    Pamiętam, że była o tym informacja na stronie internetowej PSŻ.

    Poszukałem i znalazłem to tu:
    http://www.pszpoznan.pl/index.php?id_newsa=230
    PSŻ będzie organizacją pożytku publicznego!
    Na ostatnim walnym zebraniu członków Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego przegłosowany został wniosek o zgłoszenie PSŻ jako organizacji pożytku publicznego. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że jeśli nic nie zakłóci procedury to już w przyszłorocznym rozliczeniu podatku dochodowego - 1% będzie można przeznaczyć na rzecz PSŻ Poznań.


    Jest o tym także tu:
    http://www.tutej.pl/cms.php?i=17148
    Podatek na PSŻ

    Tu też:
    http://www.sport1.pl/index.php?mod=news&p=pokaz,9483
    PSŻ będzie organizacją pożytku publicznego!

    I tu:
    http://www.przegladzuzlowy.pl/news_p...?id=1089889459
    PSŻ będzie organizacją pożytku publicznego!

    Jest też o tym tu:
    http://www.fanclubskorpiony.pl/aktualnosci_2006.html
    PSŻ będzie organizacją pożytku publicznego!

    Szkoda, że nie napisali dokładnie jak to się robi, bo się na tym w ogóle nie znam.

  3. Powrót do góry    #48
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    PSŻ będzie organizacją pożytku publicznego!
    Na ostatnim walnym zebraniu członków Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego przegłosowany został wniosek o zgłoszenie PSŻ jako organizacji pożytku publicznego. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że jeśli nic nie zakłóci procedury to już w przyszłorocznym rozliczeniu podatku dochodowego - 1% będzie można przeznaczyć na rzecz PSŻ Poznań.
    Powyższe jest tak jasne, że swą poświatą przyćmiewa nasze Słoneczko:)
    Żeby było jasne - będzie nie oznacza jest, a procedury trwają niestety...

    DrAcid - polecałbym czytanie z większą uwagą.
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  4. Powrót do góry    #49
    Użytkownik
    Dołączył
    20-11-2006
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    PSŻ będzie organizacją pożytku publicznego!
    Żeby było jasne - będzie nie oznacza jest, a procedury trwają niestety...
    No tak. Czepiałem się chyba. Będzie w listopadzie oznacza, że może będzie za miesiąc a może będzie w 2009 roku.
    Na forum poddawano ten podatek w wątpliwość, więc przywołałem artykuły tak dla upewnienia wszystkich, że coś takiego miało być! Widzę, że teraz wychodzi na to, że się czepiam. Przepraszam za dobre chęci.
    Z uwagi na to, że rozlicza nas żona dam jej wolną rękę w kwestii przekazania podatku. Zresztą i tak się na tym nie znam a tu się ludzie słów czepiają zamiast sobie wskazać możliwość przekazania kasy na żużel.

  5. Powrót do góry    #50
    Początkujący
    Dołączył
    27-01-2006
    Postów
    18
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A zarząd na powyższe nic, ciiisza!! A powinno zarządowi zależeć, zawsze trochę kasy by było. Może na rozbiórkę masztów?

  6. Powrót do góry    #51
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A zarząd na powyższe nic, ciiisza!! A powinno zarządowi zależeć, zawsze trochę kasy by było. Może na rozbiórkę masztów?
    to chyba koszt min 30 tys zl wiec musieli by uzbierac na ten cel latami

  7. Powrót do góry    #52
    Użytkownik
    Dołączył
    11-04-2006
    Postów
    497
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wgramolenie sie na maszty i zdjecie reflektorow tyle kosztuje? hmm
    a nawet jesli to paru dobrych podatnikow i by sie uzbieralo

  8. Powrót do góry    #53
    Użytkownik
    Dołączył
    20-11-2006
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A zarząd na powyższe nic, ciiisza!! A powinno zarządowi zależeć, zawsze trochę kasy by było. Może na rozbiórkę masztów?
    Tak. Bo zarząd nic nie robi tylko siedzi i czyta forum i czeka komu by tu odpowiedzieć na pytanie..
    Pan jest rzecznikiem klubu prawda? Osobą publiczną.
    Mógłby Pan zatem wykazywać nieco ogłady w kontakcie z kibicami na oficjalnym forum klubu, bo nawet rzecznik rządu w latach osiemdziesiątych był milszy od Pana.

    Zgadzam się oczywiście, że zarząd ma zapewne 1000 innych ważniejszych spraw i ja nie oczekuję odpowiedzi jak niektórzy naiwniacy, ale nie upoważnia to rzecznika klubu do takich zachowań.

  9. Powrót do góry    #54
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wgramolenie sie na maszty i zdjecie reflektorow tyle kosztuje? hmm
    a nawet jesli to paru dobrych podatnikow i by sie uzbieralo
    i tu sie mylisz!
    to nie jest tylko takie sobie wejscie i zdemontowanie jupiterow!

    tu trzeba sciagnac cala tablice na ktorej sa umieszczone lefrektory, a do tego trzeba porzadnego dzwigu i kilku kolesi ktorzy rozbroja cala ta tablice (demontarz=spawanie)

    a tu juz prawie lysa tablica bo jupitery pospadaly, dzieki bogu kogos nie zabily


  10. Powrót do góry    #55
    Moderator Awatar basala
    Dołączył
    03-11-2005
    Postów
    1,243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    A jak już zostanie wykonany "demontarz lefrektorów" będzie można przejść do demontażu reflektorów...:)

  11. Powrót do góry    #56
    Użytkownik
    Dołączył
    20-11-2006
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja wcale nie twierdzę, że to miało być stanowisko klubu.
    Zwracam uwagę na to, że jakby rzecznik prasowy wielkopolskiej Policji Andrzej Borowiak napisał na tym forum, że pisze tu jako osoba prywatna, że kibiców PSŻ należałoby kilka razy zlać pałami to wszystko byłoby OK? Nie sądzę.
    Pan Stanisław Łyżwiński został wyrzucony z Samoobrony, a przecież jego członek to nie organ ciała ustawodawczego tylko członek prywatny.
    Osoby publiczne muszą uważać na czyny i słowa. Tak już jest i Pan tego nie zmieni nawet setką wpisów.

  12. Powrót do góry    #57
    Użytkownik
    Dołączył
    10-10-2009
    Postów
    256
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tusipect,
    nieraz jedynym lekarstwem dla czytającego niektóre pytania może być w odpowiedzi jedynie ironia lub żart,bo to o co czasem ludzie się pytają lub piszą to tragedia.
    Sam zresztą gdybyś przeczytał nieraz to co piszesz doszedłbyś do takich samych wniosków :)

  13. Powrót do góry    #58
    Użytkownik
    Dołączył
    11-04-2006
    Postów
    497
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ale beznadziejny ten wywiad, 3 pytania na krzyz, mimo wszytko ten redaktor zapalil swiatelko w tunelu mowiac o przekazaniu stadionu miastu. zobaczymy co bedzie.

  14. Powrót do góry    #59
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pytanie!

    czy juz zostala podjeta jakas decyzja co do masztow ?

  15. Powrót do góry    #60
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!


    Spotkanie z prezesem PSŻ !!!


    W sobotę 24 lutego 2007r. o godz. 16:00 w restauracji "Metro " przy ul.Ratajczaka 18 (pod kinem Apollo), Fan Club "Skorpiony" organizuje spotkanie kibiców z prezesem PSŻ Poznań - Tomaszem Wójtowiczem.

    Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!!!
    Proszę o powiadomienie o spotkaniu, Tych wszystkich,
    dla których istotne są sprawy związane z przygotowaniami zespołu do nowego sezonu oraz z funkcjonowaniem klubu.

  16. Powrót do góry    #61
    Użytkownik
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    255
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja mam bardzo wielką prośbę do tych co na tym spotkaniu będą:

    Z powodów niezależnych ode mnie nie mam szans dotrzeć na to spotkanie (chwilowo przebywam w Białymstoku i w Poznaniu będę pewnie w połowie marca). Czy ktoś mógłby nagrać to spotkanie i zamieścić gdzieś na jakimś serwerku? Bo sądzę (jeśli nie mam racji proszę mnie poprawić) że to będą zadawane pytania i odpowiedzi prezesa?

    Byłbym wdzięczny a sądzę że nie tylko ja byłbym tym zainteresowany...

  17. Powrót do góry    #62
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Bardzo podoba mi się działalność marketingowa leszczyńskich włodarzy Unii. Dzisiaj organizują spotkanie zawodników z kibicami w...Śremie.:) Jak tak dalej pójdzie, to za tydzień odbędzie się ono w Środzie, później w Murowanej, a na końcu w Domu Kultury "Wierzbak"...

  18. Powrót do góry    #63
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    http://www.pszpoznan.pl/index.php?id_newsa=283

    Relacja ze spotkania i odpowiedzi na dręczące was pytania:)
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  19. Powrót do góry    #64
    Użytkownik
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    255
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo podoba mi się postawa klubu w stosunku do meczu z Rybnikiem. Rzeczywiście p. Górzny ma rację - w święta przyjdzie więcej kibiców niż np w połowie maja (pierwsza "wolna niedziela"). Poza tym w takim stanie rzeczy ten mecz możemy nawet wygrać.
    Ktoś mówił, że Sqóra ma też mecz w Anglii. Ale inna osoba również powiedziała, że liga polska jest dla niego pierwszą i chyba tak jest...

  20. Powrót do góry    #65
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2006
    Postów
    295
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    PSŻ chce ściągać lampy z masztów na własny koszt.
    http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36006,3953123.html

  21. Powrót do góry    #66
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ktos ma jakies informacje odnosnie przebiegu dzisiejszego spotkania wladz klubu z prezydentem i komendantem?

    Mam nadzieje ze wystarczy sciagnac te lampy.

    Ale jaja by byly, gdyby sie okazalo ze przez cos takiego nie bedziemy mogli w rozrywkach wystartowac:( bylby polonez na bis...

  22. Powrót do góry    #67
    Użytkownik
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    255
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pewnie jakieś informacje będą w sporcie na WTK(21.10). Wcześniej nie mamy się czego spodziewać. Mam nadzieję że nie trzeba będzie nic finansować i Grobelny da trochę kasy on tak przecież kocha żużel:)

    PS: Pewnie już wszyscy czytali ale wklejam link
    http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id...news_id=178400
    W sumie to masło maślane (to samo co na spotkaniu) ale wiemy przynajmniej że Świst do nas nie trafi. I odczuwam to tak jakby p. Darek zrobił wszystko, żeby Świst nawet nie znalazł się 50km. od Poznania... byle jak najdalej:)
    Ale może to tylko moje odczucie...

  23. Powrót do góry    #68
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak tylko cos powiedza na WTK to dajcie prosze znac. Nie wszyscy w pozku maj kablowke :(

  24. Powrót do góry    #69
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2006
    Postów
    295
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W WTK niczego nie było o szlace.

  25. Powrót do góry    #70
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Nic nie było, bo spotkanie się nie odbyło ze względu na sesję Rady Miasta. Jak coś będzie wiadomo w sprawie masztów to na pewno poinformują o tym SportoweFakty.

  26. Powrót do góry    #71
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Ze strony SKiSRŻ "ROW Rybnik":

    W dniu dzisiejszym do zarządów wszystkich klubów I ligi wysłaliśmy pismo dotyczące akcji "Doping na wyjeździe 2007". Akcję poparł i jako pierwszy przyłączył się do niej zarząd Rybnickiego Klubu Motorowego. Treść pisma znajduje się poniżej.


    Szanowni Państwo

    Stowarzyszenie Kibiców i Sympatyków Rybnickiego Żużla "ROW RYBNIK" zwraca się do Państwa w związku z akcją "Doping na wyjeździe 2007", której jesteśmy inicjatorami.
    Sednem naszego pomysłu jest wymiana na zasadach wzajemności biletów na mecze naszych drużyn w Rybniku oraz na Państwa stadionie. Nasze Stowarzyszenie w porozumieniu
    z Rybnickim Klubem Motorowym proponuje wymianę darmowych pul biletów przeznaczonych dla zorganizowanych grup kibiców z naszych miast. Celem akcji jest sprawienie, aby w sektorze gości zawsze zasiadali i dopingowali swoich zawodników kibice drużyny przyjezdnej. Chcemy, aby mecze żużlowe były zawsze kolorowe, żywe i atrakcyjne również na trybunach. W każdym sezonie drużyna rozgrywa około dziesięciu meczów wyjazdowych i większości kibiców po prostu nie stać na to, żeby pojawić się na każdym z nich. Dlatego staramy się wypracować taką formułę współpracy, która ułatwiłaby kibicom wywiązanie się z obowiązku wobec swoich zawodników. Uważamy, że koszt udziału w przedsięwzięciu nie jest dla klubu wysoki, bowiem wobec ewentualnej perspektywy całkowitego braku kibiców przyjezdnych i pustego sektora gości koszt ogranicza się jedynie do druku biletów. Równocześnie zwracamy uwagę, że klub w ten sposób wspiera własnych kibiców, którzy w zamian będą mogli bezpłatnie wejść na mecz rewanżowy i wesprzeć swoich żużlowców dopingiem. W minionym sezonie do naszej akcji przyłączyło się pięć klubów ekstraligi: RKM Rybnik, Unia Leszno, Marma Polskie Folie Rzeszów, Włókniarz Częstochowa oraz Apator Toruń. Mając na uwadze pozytywne doświadczenia zebrane w trakcie jej organizowania, proponujemy wprowadzić następujące zasady:

    • wymiana pul biletów odpowiadających jednemu autobusowi (55 sztuk);
    • ze względów bezpieczeństwa każdorazowo do klubu będą dostarczane imienne listy członków grupy;
    • każdorazowo o wyjeździe będzie pisemnie informowana Policja;

    W związku z akcją kontaktujemy się na bieżąco ze zorganizowanymi grupami kibiców
    z innych miast, którzy są chętni do wzięcia udziału w akcji i zwrócą się do Państwa w tej sprawie. Zwracamy uwagę na fakt, że nasza inicjatywa ma charakter integracyjny. Dowodzi ona, że kibice mogą i chcą się porozumieć, że nie żywią do siebie niechęci, ale potrafią współpracować i cieszyć się wspólnie żużlem. Z tego powodu jesteśmy przekonani, że akcja jest ważna i godna poparcia. Chcemy aktywnie promować styl kibicowania pozbawiony agresji, a także budować pozytywny wizerunek mieszkańców Rybnika wśród ludzi ze wszystkich miast, które odwiedzimy. Proponujemy Wam danie takiej samej szansy Waszym kibicom.


    Jestem ciekaw, jakie będzie stanowisko naszych włodarzy :)

  27. Powrót do góry    #72
    Użytkownik
    Dołączył
    11-04-2006
    Postów
    497
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    raczej pojda na to, kibice z gdanska dostali jakas tam pule biletow w zamian za to ze my dostalismy ja w gdansku, wiec wydaje mi sie ze jest to wielce prawdopodobne ze psz bedzie kolejnym klubem ktory przylaczy sie do tego programu.

  28. Powrót do góry    #73
    Użytkownik
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    255
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trochę informacji na temat spotkania z Grobelnym i przedstawicielami policji
    http://www.epoznan.pl/index.php?sect...n=news&id=5216
    Wszyscy trenują tylko my nie możemy, ale cóż... jak trzeba będzie to pojedziemy do Leszna...
    A co do obozu to myślałem, że wszystko jest już ustalone...

  29. Powrót do góry    #74
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Kolejne info: http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=4&k1_id=45&k2_id=101&dzial_id=361&news_id =180011

  30. Powrót do góry    #75
    Użytkownik
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    255
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Skoro nasz prezes jest optymistą, to trzeba mu wierzyć. Dobrze by było, żeby te lampy szybko ściągnąć, żeby uzupełnić nawierzchnię i trochę potrenować.

    Tylko jestem ciekawy co tam jeszcze jest nie tak poza tymi lampami... Nie pamiętam, żebym widział coś co mogłoby spaść mi na głowę, albo się pode mną załamać...

  31. Powrót do góry    #76
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Smuci mnie, iż choć jest już popołudnie, to na stronie klubowej nie ma nawet wzmianki o 50 urodzinach Andrzeja...:(

  32. Powrót do góry    #77
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo podoba mi się postawa klubu w stosunku do meczu z Rybnikiem. Rzeczywiście p. Górzny ma rację - w święta przyjdzie więcej kibiców niż np w połowie maja (pierwsza "wolna niedziela"). Poza tym w takim stanie rzeczy ten mecz możemy nawet wygrać.
    ... i niech wygra duch sportu.
    Jakież to smutne i jednoczenie prostackie: wygrać wszelkimi sposobami.
    I nie ważne, że z mocno osłabionym rywalem ... byle wygrać.
    Oby Wasz zarząd nie przejechał się na tej pazerności, bo jeśli stadion Olimpii nie zostanie dopuszczony, to pierwszy mecz możecie pojechać u siebie, ale "na wyjeździe" (Leszno, Gniezno ?) i może być problem z rekordem frekwencji.
    Nie wydaje mi się także, aby RKM zgodził się na zmianę gospodarza ( a co ! jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie !) zresztą jaki miałby w tym interes jechać u siebie w terminie, który RKM-owi nie odpowiada ze względu na absencję podstawowych zawodników.
    Nie rozumiem jaki byłby to problem odjechać mecz w niedzielę 8 kwietnia - wzorem Zielonej i Bydzi, ale to akurat kluby e-ligowe.

  33. Powrót do góry    #78
    Użytkownik
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    255
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie było moją intencją, żeby zabrzmiało to tak, że zależy mi tylko na zwycięstwach PSŻ-u. Dobrze jak są, ale mam jak wszyscy świadomość, że nie będzie ich zbyt wiele. I stanowisko klubu jest (a właściwie było - nie wiadomo do końca co ze stadionem)takie, że najlepiej byłoby, żeby RKM przyjechał w najsilniejszym składzie, a to nie wina PSŻ-u że działacze z Rybnika podpisali takie a nie inne kontrakty. Drugą sprawą jest to, że przekładanie meczu wiąże się z kosztami, a wydatków PSŻ-owi nie brakuje.

    Stwierdzenie "Ten mecz możemy nawet wygrać" było i jest moim zdaniem. Wiem że to może nie fair play, ale każdy kibic cieszy się jak jego drużyna wygrywa. Walka powinna być sportowa, więc nie obrażę się jak RKM przyjedzie w najsilniejszym składzie:) ale te 2pkt, mogą być na wagę złota i zaprocentować tym, że PSŻ spokojnie utrzyma się w lidze. A to jest przecież pobożnym życzeniem każdego kibica żużla w Poznaniu. Zresztą gdy chodzi o swoją drużynę każdy kibic nie jest do końca fair play.

    Więc żeby uniknąć nieporozumień:
    zdanie zarządu PSŻ-u jest zdaniem zarządu a moje zdanie jest moim zdaniem i pisząc, że mi się ono podoba dopisałem to zdanie od siebie i jest to tylko moje zdanie.

  34. Powrót do góry    #79
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    (...)który RKM-owi nie odpowiada ze względu na absencję podstawowych zawodników.
    Bardzo przepraszam, ale kto zabronił włodarzom RKMu zapisać w kontraktach z Harrisem, Gafurovem, Smolinskim i Schleinem punktu odnośnie pierwszeństwa startów w polskiej lidze w przypadku ewentualnej kolizji terminów?
    Jest to dosyć często spotykane rozwiązanie, więc dziwię się, iż teraz wszelkie negatywne wypowiedzi związane z pierwszym meczem kierowane są do strony poznańskiej.

    Skoro uważasz, iż PSŻ postępuje nie "fair" wobec Rybniczan, to odpowiedz mi na pytanie: Dlaczego klub, który przez wszystkich skazywany jest na "pożarcie" w tym sezonie, który skierował się ku polityce angażowania przede wszytskim rodaków, ma zmienić OFICJALNIE wyznaczony termin spotkania, tylko dlatego, iż zespół gości, nie widzi innej możliwości rozegrania tego meczu w terminie, jak tylko ze swoimi stranieri?
    Dlaczego klub, który nie jest "krezusem" ma ugiąć się pod presją o wiele bardziej zamożniejszego rywala, którego stać na kontraktowanie dobrych obcokrajowców?

    Czy jest to według Ciebie "fair"?

  35. Powrót do góry    #80
    Użytkownik
    Dołączył
    13-01-2006
    Postów
    144
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dlaczego klub, który nie jest "krezusem" ma ugiąć się pod presją o wiele bardziej zamożniejszego rywala, którego stać na kontraktowanie dobrych obcokrajowców?
    Tylko bez demagogii i populizmu... Fakty są jasne, decyzje można podjąć różne, za każdą przemawiają różne argumenty, a z każdego stanowiska można wysnuć jakieś przesłanki "fair play" - to tak jakby się spierać czy słodszy jest Grzesiek czy Princessa. A zasada jest taka, że jest termin i żeby go przełożyć trzeba, jak do tanga, dwojga:) PSZ woli jechać w pierwotnym terminie i juz, kropka. W czym problem? O co dyskusja?!

  36. Powrót do góry    #81
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Whisker,w mojej wypowiedzi nie znalazłem choćby nutki demagogii, a tym bardziej jakichś przejawów populizmu. :) Ale masz rację, ta dyskusja jest zupełnie niepotrzebna :)

    Natomiast w wypowiedzi adamb'a i innych mu podobnych daję się coraz bardziej zauważyć, iż nadal jesteśmy postrzegani przez niektórych w światku polskiego speedwaya, jako zupełnie "zielonych" we wszelkich sprawach związanych z funkcjonowaniem profesjalnego klubu żużlowego i z samym "czarnym sportem".
    I to mnie bardzo niepokoi, bowiem przestawianie nas "z kąta w kąt" i traktowanie przedmiotowo z pewnością nie przyniesie Poznaniowi wymiernych korzyści, a przede wszytskim szacunku u "sceptycznie" do nas nastawionych, traktujących nas nadal bardziej w przedmiocie pewnego "wybryku natury", zwykłej ciekawostki, a nie jako realnego reaktywowanego silnego ośrodka speedwaya w Stolicy WLKP...

  37. Powrót do góry    #82
    Użytkownik
    Dołączył
    11-04-2006
    Postów
    497
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a ja szczerze powiedziawszy mam gdzies komentarze ludzi ktorzy twierdza ze nie mamy zadnych tradycji, ze nikt sie w poznaniu nie zna na zuzlu itd. no i co z tego ze sie nie zna?? to znaczy ze nie ma prawa wypowiadac sie na kwestie z tym tematem zwiazane albo wyrazac swoich opinii? z takim podejsciem speedway by umarl po pierwszym pokoleniu ktore go zalozylo, skoro wedlug "wielkich z tradycjami", ludzie ktorzy ich nie maja nie maja prawa bytu.
    urbi ma racje ze co chwile sie znajdzie ktos kto nam jedzie wlasnie w ten sposob ale nie ma sie co przejmowac.
    uwazam ze zarzad postepuje bardzo profesjonalnie trzymajac sie pierwotnej daty, moze jest, moze nie ma w tym strategii ale w naturalna rzecza jest ze atakuje sie slabsze osobniki, wiec po co bysmy mieli czekac na wzmocnienie w rybniku? poza tym argument co do frekfencji w swieta jest jak najbardziej na miejscu, popatrzmy chociazby na zeszly sezon. kilkanascie kola w 2 lidze!!! dla "wielkich z tradycjami" w zarzadzie jest min. pan Wiencek ktory jest z zielonki i tam juz dzialal w srodowisku zuzlowym, nie ujmujac niczego prezesom Wojtowiczowi i Gorznemu ktorzy tez reprezentuja jak narazie profesjonalne podejscie do sprawy. wiec nie wmawiajcie nam ze gramy nie fair czy cos, liga to jest swego rodzaju walka w ktorej kazdy chce wygrac i wygrywa ten kto sie najlepiej przygotuje do tej walki a stratego jest tego bardzo waznym punktem.

    dobra koniec. z innej beczki nasi gdzies wogule trenuja? gdzies czytalem ze piasek jezdzil w ostrowie czy gdzies ale chodzi mi o cala druzyne bo po powrocie ze szklarskiej nic o nich nie bylo w mediach.

  38. Powrót do góry    #83
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    drAcid: nasi szykuja sie do treningow w Chorwacji, tak to nie slyszalem zeby w Polsce gdzies jezdzili.

    A wiecie cos o stadionie?

  39. Powrót do góry    #84
    Użytkownik
    Dołączył
    13-01-2006
    Postów
    144
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Whisker,w mojej wypowiedzi nie znalazłem choćby nutki demagogii, a tym bardziej jakichś przejawów populizmu.
    Może się zagalopowałem, chociaż ten fragment o "krezusie" i czymś na kształt "biednego, pożeranego przez wszystkich klubu" zapachniał mi trochę Robin Hoodem czy też dziewczynką z zapałkami, że juz o Kopciuszku nie wspomnę;)

  40. Powrót do góry    #85
    Użytkownik
    Dołączył
    11-04-2006
    Postów
    497
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    oj co do tego kopciuszka to sie zgodze. bedziemy w tej 1 lidze zbierac baty, wysluchiwac jakoby to my sie napinalismy przed sezonem a ledwo w barazach sie utrzymalismy, po czym przyjdzie kolejny sezon w 1 lidze gdzie bedziemy juz nie kumplem do bicia a rywalem z ktorym trzeba sie liczyc, lecz mimo wszystko nie awansujemy. i po 3 latach przyjdzie czas wielkiego balu, zlota kareta, krysztalowe pantofelki i czerwony dywan do ekstraligi. wtedy przybedzie ksiaze obsypie nas zlotem, zauwazy potencial w klubie "bez tradycji" i da nam zielone swiatlo na salony druzynowych mistrzow polski. :D

    ojej ale sie rozmarzylem sory za nie zgodnosc z tematem ale ta bajka o kopciuszku mi tu bardzo przypasila :P


  41. Powrót do góry    #86
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Natomiast w wypowiedzi adamb'a i innych mu podobnych daję się coraz bardziej zauważyć, iż nadal jesteśmy postrzegani przez niektórych w światku polskiego speedwaya, jako zupełnie "zielonych" we wszelkich sprawach związanych z funkcjonowaniem profesjalnego klubu żużlowego i z samym "czarnym sportem".
    Urbi_et_orbi nie było moją intencją obrażanie, bądź przedmiotowe traktowanie Was - kibiców Skorpionów.
    Nawet mi to przez myśl nie przeszło, dlatego że ja osobiście się cieszę, iż mapa polskiego żużla się powiększyła i to z ładnym skutkiem - pierwszy sezon i od razu awans - a dla mnie (kibica ROW-u) do tej pory działacze PSŻ-etu byli (są ?) e-ligą, więc tym bardziej dziwię, że przy pierwszej okazji chcą wykorzystać kłopoty rywala.
    Wasz tor na Golęcinie jest trudnym torem, a po dosypaniu granitu/sjenitu pewnie będzie jeszcze trudniejszy, więc dla mnie wcale nie jest oczywiste że wygramy nawet pełnym składem.
    Nie wierzę w to, że zorganizowanie meczu dzień wcześniej w Niedzielę Wielkanocną przyniesie jakiekolwiek straty, a tak pewnie wygracie lekko, łatwo i przyjemnie z ROW-em w składzie Povazhny+juniorzy, tylko że ja na taki mecz bym się pewnie nie wybrał (szkoda kasy).

    pzdr

  42. Powrót do góry    #87
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2006
    Postów
    133
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cześć

    Początek sezonu i odrazu kłopot z przekładaniem meczu. Adamb myślę że u nas nikt nie ma złych zamiarów ale trzeba walczyć o każdego kibica bo żużel w poznaniu się dopiero rodzi. Faktem jest że odnieśliśmy duży sukces awansując odrazu natomiast zwróćmy uwagę na to, że nie pojawił się żaden wielki sponsor co oznacza że jeszcze za wcześnie żeby mówić że speedway w poznaniu się zakorzenił. Widzisz jeśli chodzi o przekładanie to myślę że nasi działacze się nie zgodzą bo to inauguracja jest i ten termin wędruje już po poznaniu długo i ludzie po świętach przy odpoczynku pójdą na stadion. Słuchaj u nas już raz przełożyli mecz o kilka godzin i efekt był taki że po 13 biegu zrobiła się mega kolejka przy kasach bo wędrowały rozbierzne informacje więc wiesz uczymy się żużla i wydaje mi się że to będzie jeden z głównych powodów dla których do przełożenia meczu nei dojdzie. Faktem jest też, że jak myślimy poważnie o zostaniu w 1 lidze to musimy z wami wygrać ale nie wydaje mi się żeby którykolwiek z działaczy choć przez chwilę zakładał że wygra mecz z premedytacją wykorzystując wasze osłabienie.


  43. Powrót do góry    #88
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Adamb: wbrew pozorom, mecz w nd a w pn to bardzo duza roznica. Patrzac na tradycje jaka jest w naszym kraju, watpie zeby duzo osob przyszlo na mecz w Nd Wielkanocna. Niestety tak glupio sie zlozylo, ze nalozyly sie te terminy. Nie wierze, ze naszym dzialaczom zalezy na zwyciestwie za wszelka cene, a niestety, taka plotka pojdzie jesli nie przelozymy meczu. Ciekawe tylko jak dlugo beda nam ja wypominac?

    I tak najbardziej wkurza mnie ta sytuacja ze stadionem. Cholera jasna, zebysmy tylko nie mieli poloneza na bis, bo jesli tak to sie do gniezna przeprowadzam...

    Pozdro

  44. Powrót do góry    #89
    Użytkownik
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    255
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gniezno można podzielić na trzy rzeczy:
    1. Żużel i porządni kibice
    2. Zabytki i porządni mieszkańcy
    3. Dom wariatów i porządni wariaci:)

    Na które reflektujesz?

  45. Powrót do góry    #90
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zabytki zwiedzilem, dom wariatow tez (na szczescie nie jako pacjent), a zuzla nigdy za wiele;)

    Pozdro

    ps. sezon nie byl dla mnie ani troche stresujacy, w porownaniu do okresu transferowego i tego zamieszania ze stadionem...

Strona 2 z 57 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •