Pokaż wyniki od 1 do 25 z 25

Wątek: Kubica będzie startował do końca sezonu!!!

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kubica będzie startował do końca sezonu!!!

    Zespół BMW Sauber podał przed chwilą informację, że rezygnuje z usług Villeneuva we wszystkich pozostałych wyścigach sezonu i wprowadza na jego miejsce Roberta Kubicę!!! :D

    Pozdrawiam!
    Aquos

    PS
    Hmm, przeczytałem informację jeszcze raz, na spokojnie i zauważyłem, że chyba w pospiesznym tłumaczeniu popełniłem małą nadinterpretację... BMW nie stwierdziło jednoznacznie, że oddają Robertowi fotel kierowcy wyścigowego do końca sezonu. Jest to jednak baaaardzo prawdopodobne, a niemal pewne jest, że Kubica wystartuje w GP Turcji.


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Już jest potwierdzenie!

    Dyrektoriat teamu BMW-Sauber podjął już decyzję, że Kanadyjczyk Jacques Villeneuve, były mistrz świata, nie wystartuje już w tym sezonie w żadnym z wyścigów Grand Prix. Jego miejsce zajmie polski kierowca Robert Kubica.
    Kanadyjczyk już porozumiał się z działaczami BMW-Sauber w sprawie przedterminowego rozwiązania kontraktu.

    "Jacques w tym roku nieźle startował i podczas Grand Prix Malezji wywalczył dla naszego zespołu punkty MŚ. Był ważnym ogniwem dla rozwoju naszego teamu. Obstawaliśmy za tym, by Jacques startował w naszych barwach również w przyszłym sezonie. Zadecydował jednak jego wypadek na torze Hockehnheim. W kolejnym wyścigu postawiliśmy więc na trzeciego kierowcę Roberta Kubicę, którego chcieliśmy obejrzeć w trakcie wyścigu. Ten start miał oczywiście również wpływ na pozycję Jacquesa w pozostałej części sezonu. Rozumiemy więc w tej sytuacji Villeneuve'a. Respektujemy jego decyzję i życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości" - powiedział Mario Theissen, dyrektor sportowy BMW-Sauber.
    Tak więc kolejnym startem Roberta Kubicy w F1 będzie występ podczas Grand Prix Turcji - 27 sierpnia.
    http://sport.onet.pl/0,1248769,1367441,wiadomosc.html

    Qrde!! Fantastyczna wiadomość!:D
    No to teraz bez przeszkód, bez aż takiej presji Go, Go Go Robert!!:)

    Jestem ciekaw co pokaże przez te 5 GP, moim marzeniem jest, aby każdą runde ukończył i może ze 2, 3 punkciki dorzucił do klasyfikacji konstrukotorów dla BWM...

    Obaczymy jak się roziwnie:)
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    No i co z tego?

    Osobny wątek?

    Niech zacznie jeść, żeby znów niedowagi nie złapał :P.

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jest oficjalne potwierdzenie - Robert będzie reprezentował barwy BMW Sauber w 5 pozostałych wyścigach sezonu :D

    Pozdrawiam!
    Aquos

  5. Powrót do góry    #5
    Początkujący
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Świetnie, że Robert będzie startował w kolejnych wyścigach w zastępstwie Villeneuva :)
    Bardzo się cieszę z tego powodu. Kubica zdecydowanie zasługuje na to.
    Trzymam kciuki :D

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    kurde tak sobie patrze ile to przez Roberta pokazało sie kibiców F1:D:D
    w typerka bawi sie kilka osób,a od pojawienia sie Kubicy w GP ile to powstało nowych tematów:D:D
    mam nadzieje ze to poczatek wielkiej kariery Roberta (Kubicomania:D:D) i w p[rzyszłym sezonie na stałe zasiądzie w jakims bolidzie jako 1 lub 2 kierowca,a nasz typerek F1 bedzie miał frekwęcje jak FTSL :D:D

    pozdrowionka
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar dymek_
    Dołączył
    14-07-2003
    Postów
    2,728
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 21 w 12 postach
    Ja mu rowniez gratuluje, niech chlopak jezdzi jak najlepiej i zdowbywa punkty. Kibicowal mu bede gdyz jest Polakiem. Ale denerwuje mnie ten caly szum medialny.

    Wiekszasc ludzi w Polsce o GP F1 slyszy czasem w wiadomosciach sportowych i tyle. Pewnie nie jeden mial by problem gdyby sie go zapytalo kim jest Alonzo. A tu obecenie to drugi czlowiek to wielki specjalista od F1, wielki kibic.

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-02-2002
    Postów
    608
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja sie interesowalem formula juz z 10 lat temu (poczatki schumachera) ale musze powiedziec ze ostatnio troche zaniedbalem z takiego powodu ze wylaczyli mi RTL z kablowki :)
    ale teraz trzeba bedzie odkurzyc stara milosc :)

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    No widać nagle polacy stali się wielkimi znawcami F1. Podobnie było ze skokami narciarskimi, na Boga, w życiu nikt na poważnie nie brał tej dyscypliny a zapaleńcy oglądali ją na Eurosporcie. Ja do obu tych dyscyplin podchodziłem dawno, ale skoki nudzą mnie, zanim mam dotrwać do pierwszej 10. W F1 jednak jest coś co mnie ciągnie do niej, byćmoże dlatego że jestem "chory" na praktycznie każdą odmianę sportów motorowych, z napędem na różnoraką ilość osi, samochody jak i motocykle. Z tego wszystkiego najmniej leżą mi zwykłe rajdy samochodowe, ale np.Nascar, F1, MotoGP czy mój ukochany żużel to jest to.

    Nie wiem czy cieszyć się z takiego boomu na F1. Jak czytam opinie "ekspertów", którzy wiedza kto to Kubica i Schumacher, to łapie się za głowe. Niech jeszcze TVP zacznei pokazywać F1 to chyba strzele sobie w głowe. Już wyobrażam sobie Szaranowicza jak komentuje F1 ...

    Robertowi trzeba życzyć wytrwałości, bo ten sport to nie tylko talent, ale też doświadczenie, brawura, waleczność i sprzęt. Ale myśle że tymi trzema otatnimi może się spokojnie już powoli pochwalić, i pokaże do końca sezonu że jest przyszłoscią F1 :)
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Nie wiem czy cieszyć się z takiego boomu na F1. Jak czytam opinie "ekspertów", którzy wiedza kto to Kubica i Schumacher, to łapie się za głowe. Niech jeszcze TVP zacznei pokazywać F1 to chyba strzele sobie w głowe. Już wyobrażam sobie Szaranowicza jak komentuje F1 ...
    Ja ci podpowiem, skoro nie wiesz ;), że cieszyć się nie ma z czego. Przykład z życia: RMF w swoich wiadomościach sportowych zawsze jakoś wspominał o wyścigach F1, również o treningach i kwalifikacjach. Pole position to nie był termin nieznany i chyba wszyscy wiedzieli mniej więcej do tej pory co to jest. Tymczasem w minioną sobotę nastąpiła zmiana. Normalne wiadomości z toru F1 zastąpiła jakaś nawiedzona relacja, w której dziennikarz z wielkim namaszczeniem tłumaczył krok po kroku, że "ten kto wywalczył w kwalifikacjach pierwsze miejsce wystartuje jutro z pierwszego pola, ten kto drugie, z drugiego pola, ten kto trzecie z trzeciego pola, itd.". Jak dla idiotów.

    Ale to nie pierwszy raz kiedy nasze durne media próbują na siłę obrzydzić normalnym ludziom jakiś temat i sami wywołują jakąś "...manię". Swego czasu niejakiemu Wierczukowi na siłę wróżono karierę w F1, zapraszano do różnych talk-show (w jednym był nawet ze swoim bolidem), chociaż z tego nic mediom nie wyszło bo Jarek (startujący w Formule 3000) był dalej od F1 niż Robert nawet kilka lat temu. Na usprawiedliwienie naszych mediów trzeba zaznaczyć, że w przypadku Roberta niektóre z nich faktycznie interesowały się jego losem (i przebąkiwały o F1) jeszcze od czasów jego sukcesów w go-kartach.

    A jedyny plus tej kolejnej, wymuszonej "...manii" widzę w tym, że może powrócą tematy budowy nowych , lub remontu starych torów (Poznań, Kielce), tak jak dzięki Małyszowi pomyślano o remoncie/budowie skoczni w Wiśle :)

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Tak to jest z tymi mediami szczeglnie w Polsce. Prawda jest taka że w za wielu konurencjach potęga nie jesteśmy, zapytam inaczej -jest wogóle takowa? W związku z tym, każda dyscyplina dotychczas zamknięta dla naszych reprezentantów poziomem to od zawsze to od wielu lat, po pojawieniu się jakiegoś rodzynka wzbudza nagły boom.

    Dla Roberta oczywiście dobrze że startuje w F1, natomiast on sam zapewne ma już dość mediów na karku, a to dopiero początek. Ja osobiście też mam dość tego chorego wpływu mediów min tego co opisałeś z radiem ;) bo to jeden z wielu przykładów. Jedyny pozytyw to że moooże kiedyśtam powstanie normalny tor F1 w Polsce. kiedyś. Bo narazie, polacy lecą do każdej dyscypliny gdzie pojawia się jakaś szansa na jakiekolwiek zaistnienie jakby ich tam w świecie chcieli..
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2006
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A moim zdaniem to dobrze, że coś drgnęło... Normalne, że jak jest sukces to wzrasta zainteresowanie. Sam nigdy nie byłem wielkim fanem F1, pewnie właśnie dlatego, że nie było komu kibicować i w ogóle ten sport był u nas zawsze słabo promowany... Teraz przekonałem się, że zawody mogą być bardzo ciekawe i nawet bez udziału naszego reprezentanta obejrzałbym sobie kolejne GP... Oczywiście także wkurza mnie to, że nagle znalazło wielu "ekspertów" co zobaczyli jeden wyścig (albo usłyszeli wynik w radiu;)) i wiedzą już wszystko.;) Jednak sądzę, że jest wielu takich jak ja, co zdają sobie sprawę, że ekspertami nie są i nie będą się prześcigać na forum w "fachowości" ;) swoich osądów a F1 traktują po prostu jako fajną rozrywkę.:) Cieszę się, że Polak ma szansę zaistnieć w tak prestiżowej dyscyplinie, bo jak na razie nasza specjalność to bycie mistrzami dyscyplin, których nikt na świecie poza grupą zapaleńców nie ogląda...(np. chód - głupsze i nudniejsze mogą być chyba tylko podwodne bierki albo rzut beretem :p)


    P.S. Co do ewentualnego komentarza w TVP - Szaranowicz nie byłby najgorszy, bo pewnie jako eksperta zatrudniliby Maćka Szzęsneg (na F1 na pewno się zna! :p) a wywiady na żywo obowiązkowo Przemek Babiarz;) (chłop ma talent;) - komentuje wszystko, począwszy od pielgrzymek papieskich, festiwale, zawody sportowe - po prostu niezastąpiona gwiazda TVP!:p)

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,681
    Kliknij i podziękuj
    202
    Podziękowania: 908 w 461 postach
    P.S. Co do ewentualnego komentarza w TVP - Szaranowicz nie byłby najgorszy, bo pewnie jako eksperta zatrudniliby Maćka Szzęsneg (na F1 na pewno się zna! :p) a wywiady na żywo obowiązkowo Przemek Babiarz;) (chłop ma talent;) - komentuje wszystko, począwszy od pielgrzymek papieskich, festiwale, zawody sportowe - po prostu niezastąpiona gwiazda TVP!:p)
    z grubych dzial walicie. kto ogladal w zeszlym roku Roberta w WSBR na Tele5 nawet nie marzyl o Babiarzu :P wiedza moze i wieksza ale komentowac nie umieli zupelnie, brzmialo to tak jakby sie na piwie spotkali a czasem to sie im nawet posprzeczac zdarzalo na antenie.
    ktos oprocz mnie tez sie wtedy torturowal? czlowiek czas ma ciagoty do masochizmu, sam nie wiem czemu nie pojechalem do Oschersleben i na Monze, zapalency z Rainbow Tours organizowali wyjazd "po kosztach" a i z Robertem mozna bylo pogadac, bo czesc z nich to jego znajomi z torow kartingowych.

    btw
    1. Vettel w 3cim bolidzie BMW w GP Turcji.
    2. Lauda powiedzial ze Robert popelnil "blad debiutanta" i dlatego zostal zdyskwalifikowany. Jego zdaniem na ostatnich okrazeniach powinien "pozbierac" gume i zanieczyszczenia z toru... nie wspomnial ze moze ktos mu powinien o tym przypomniec lub kazac zjechac na zmiane opon bo 1 pkt byl pewny po zjezdzie MS....

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-02-2002
    Postów
    608
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jestem ciekawy jak sie zbiera 2 kg gumy na opony :)
    ja sam ostatnio widzialem na tvn24 jak objasniali jaka flaga jest od czego - wiadomo ze trzeba robic publicznosc
    ale mysle ze to nie bedzie dlugo trwalo i nie bedzie to "kubicomania"
    GP wegier bylo dla bardzo wielu widzow pierwszym wyscigiem jaki pewnie widzieli a trafili akurat szczesliwie na deszcz ktory sprawil ze bylo to najciekawsze GP w sezonie
    normalnie nie jest tak ciekawie - wyscig jest duzo "nudniejszy" dlatego mysle ze po kilku wyscigach po suchym troche ludzi ograniczy sie do sprawdzania wynikow

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    kejdzi -> mam takie same przeczucia (niestety)

    Pozdrawiam!
    Aquos

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    Wiekszasc ludzi w Polsce o GP F1 slyszy czasem w wiadomosciach sportowych i tyle. Pewnie nie jeden mial by problem gdyby sie go zapytalo kim jest Alonzo. A tu obecenie to drugi czlowiek to wielki specjalista od F1, wielki kibic.
    bo to nie Alonzo tylko Alonso:P:P



  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2006
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiekszasc ludzi w Polsce o GP F1 slyszy czasem w wiadomosciach sportowych i tyle. Pewnie nie jeden mial by problem gdyby sie go zapytalo kim jest Alonzo. A tu obecenie to drugi czlowiek to wielki specjalista od F1, wielki kibic.
    bo to nie Alonzo tylko Alonso:P:P

    Nie czepiaj się, on specjalnie napisał fonetycznie dla tych wszystkich laików o których wspomina. ;):p

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-02-2002
    Postów
    608
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dzisiaj dziwny wyscig w wykonaniu kubicy
    byl juz w pewnym momencie nawet 5 i chyba jakis blad w strategii bo nagle znalazl sie na 12 miejscu
    poza tym pod koniec na prostych kazdy wyprzedzal go jak chcial co wskazuje na jakies niedomagania auta
    mimo tego dojechal i to sie liczy

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Obawiam się, że jeśli Vettel nadal będzie spisywał się tak dobrze jak w Turcji (najlepszy czas okrążenia już w pierwszym weekendzie za kierownica bolidu F1!), to BMW zechce go przetestować w wyścigu jeszcze w tym roku. Niestety oznaczałoby to powrót Kubicy do roli testera. Gdyby miało do tego dość, to najprawdopodobniej podczas 2 ostatnich GP sezonu. Jeszcze bardziej martwi mnie to, że jeśli Vettel wypadnie w wyścigu porównywalnie z osiągnięciami Roberta, to jestem na 99% pewien, iż niemiecki zespół będzie wolał mieć za kierowcę swojego krajana - wystarczy znać nieco mentalność Niemców, a i z marketingowego punktu widzenia Polak nie ma im zbyt wiele do zaoferowania. Obym się mylił...

    Pozdrawiam
    Aquos

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-02-2002
    Postów
    608
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie sadze zeby bylo az tak zle a nawet jezeli kubica straci miejsce w bmw to mysle ze pare stajni bedzie go chcialo
    tylko ze niestety tam beda gorsze samochody...

  21. Powrót do góry    #21
    Początkujący
    Dołączył
    31-08-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jeszcze trochę a kubica będzie na czele

    pzdr

    ----------------------------------------------------
    http://poweriser.bo.pl


  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-02-2002
    Postów
    608
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    po dzisiejszym wyscigu chyba juz nie ma watpliwosci
    jezeli szefostwo BMW zrezyzgnuje z kubicy kosztem vettela to beda lekko mowiac niemadrzy
    czy ja dobrze slyszalem ze nie bedzie juz kierowcow testowych w przyszlym sezonie? kolejny debilizm FIA

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kierowcy testowi oczywiście będą, ale nie będzie możliwości wystawienia trzeciego bolidu podczas piątkowych treningów.

    Pudło wywalczone przez Roberta, chyba rzeczywiście pozwala być już spokojnym o jego miejsce w przyszłym sezonie :)


    Pozdrawiam!
    Aquos

  24. Powrót do góry    #24
    Początkujący
    Dołączył
    23-07-2004
    Postów
    15
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gratuluje Robertowi...POwodzenia dalej oby tak trzymać do konca sezonu:)

  25. Powrót do góry    #25
    Początkujący
    Dołączył
    31-08-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no robertowi dzisiaj poszlo wysmienicie :)

    juz pokazuje rogi

    ------------------------------
    [swf width=152 height=39]http://republika.pl/cooperman/banner.swf[/swf]

    http://poweriser.bo.pl


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •