Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 91 do 122 z 122

Wątek: Polska - Japonia,

  1. Powrót do góry    #91
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    1,151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rumcajs! Podpisuję się pod Twoim pomysłem.

  2. Powrót do góry    #92
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chciałabym aby nasz zespół otrzymał "dziką kartę" ale moim zdaniem na przywilej gry w wielkim finale zasługują też Włosi czy Kubańczycy a pewnie także Argentyna. Dlatego jeśli jutro okaże się, że jednak nie jedziemy do Moskwy to do nikogo nie powinniśmy mieć o to pretensji.
    Mostostal Azoty Kędzierzyn - Koźle
    Rpa Perugia


    [b]UNIA TARNÓW - DMP 2004[b]

  3. Powrót do góry    #93
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-05-2005
    Postów
    633
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Proponuję jakąś akcję ANTY-pieśń o małym rycerzu i ANTY-nic się nie stało. Co wy na to? ;-P
    Jestem za ;) A tak swoją droga dzisiaj mielismy kibiców gosci w liczbie chyba 4 , ktos pamieta kiedy ostatnio przyjezdni zawitali na LŚ do nas ? :D

  4. Powrót do góry    #94
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Natomiast typuje Kube jako zespol ktory otrzyma jutro dzika karte.
    Wszytsko wskazuje na to, że "dziką kartę" otrzymają Włosi:

    1. Oglądając wczorajszy mecz (był wcześniej rozgrywany od naszego drugiego meczu z Japonią) Rosja - Włochy, komentator TV Sport Planeta mówił jakie składy będą miały grupy fianłowe LŚ:
    - Rosja, Serbia, Francja
    - Brazylia, Bługaria, Włochy

    2. Włosi bilety powrotne zarezerwowali dopiero na 28 sierpnia (tak mówił trener Świderek).

    3. W spisie sędziów przewidzianych na finałowy turniej Ligi Światowej nie ma Włocha. Regulamin zabrania powoływania arbitrów z krajów, które w tych zawodach uczestniczą.

    4. Szanse Włochów na otrzymanie "dzikiej karty" na finałowy turniej Ligi Światowej w Moskwie są bardzo duże - powiedział dyrektor Rosyjskiej Federacji Siatkówki Stanisław Szewczenko. - Na sformułowanie takiego wniosku pozwala odpowiedź Pana Acosty na naszą prośbę, żeby w Moskwie przyjąć jedną z drużyn azjatyckich.

    - Zwracając się do FIVB napisaliśmy, że udział Japonii lub Chin pozwoli na lepsze przygotowanie tych drużyn do mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Jednak zdaniem Acosty najważniejszy jest poziom sportowy turnieju i on zdecydował się oddać "dziką kartę" najbardziej utytułowanemu pretendentowi. Oczywiście nie powiedział o kogo mu chodzi, ale..."
    5. Jak podaje reprezentacja.net - Trener gości Montali zabrał do Moskwy o jednego zawodnika więcej (kontuzjowany Alberto Cisolla) niż wymaga regulamin. Świadczyłoby to, że Włosi zamierzają zatrzymać się dłużej w stolicy Rosji.

    6. "Na 99 procent jestem pewny, że w finałowym turnieju zagrają Włosi" - mówi trener Rosji Zoran Gajic.

    Dobrze, całą sprawę podsumował D. Pliński: Mam dziwne przekonanie, że zespół, który dostanie tę dziką kartę już o tym wie, a światowa federacja tylko stwarza pozory

    Tak więc wszystkie znaki na niebie i na ziemii wskazują na Włochy!

  5. Powrót do góry    #95
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wygląda na to, że decyzja została podjęta. Co do meczu to, w trzecim i czwartym secie były rozrywki, więc w piątym było nerwowo. A prowadzenie zawodów i publika mi się podobała. Jeżeli ktoś myśli, że „Pieśń o małym rycerzu” czy „Nic się nie stało” ma jakiś wpływ na to co się działo na boisku, to się myli. Oni wiedzieli, że grają o pietruszkę, więc grali jak grali.

  6. Powrót do góry    #96
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oni wiedzieli, że grają o pietruszkę, więc grali jak grali.
    Co nie upoważnia niektórych z naszych siatkarzy do pajacowania (tzw "fikołki"). Nie wiem jak Wy ale ja uważam, że to było żałosne....

  7. Powrót do góry    #97
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem czy ktokolwiek przy zdrowych zmysłach łudził się ,że my dostaniemy "zdziczałą"... poza tym na volleyball.it już wszytsko ładnie mają wypisane - jak na dłoni co , gdzie , kiedy i z kim ... czyli albo Włosi sa kretynami, albo Ci , którzy dali się nabrac na to gadanie Acosty i spółki...

    Nie wiem jak Wy ale ja uważam, że to było żałosne....
    entuzjazm jak najbardziej wskazany ... ale bez przesady !!! zresztą oglądałąm ten mecz z takim napięciem i ekscytacją jakbym oglądała golfa, albo polo ... nic nie robiło na mnie wrażenia ...no może skutecznosc Winiara i ataki Świderskiego - ale to jak zwykle...

  8. Powrót do góry    #98
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Drużyny które będą grały w finale: Rosja, Brazylia, Serbia, Francja, Bułgaria i Włochy.

    Program finału LŚ w Moskwie:

    PROGRAM

  9. Powrót do góry    #99
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Karty rozdaje Acosta, kiedy kolegował się z Biesiadą, można było coś zakręcić, teraz to juz lipa, panie, lipa ;).

  10. Powrót do góry    #100
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2003
    Postów
    678
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mimo wszystko nie tęsknię jakoś za Biesiadą...

  11. Powrót do góry    #101
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-12-2002
    Postów
    745
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    podzielam

    jak wyżej

  12. Powrót do góry    #102
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2002
    Postów
    1,282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja też nie tęsknię za Biesiadą, co nie oznacza że nie tęsknię za biesiadą w ogóle.. Ale kiedy słucham rozważań na temat dzikiej karty, a zwłaszcza dywagacji nad tym, o czym myśli Ruben Acosta, to przypomina mi się scena ze znakomitego, a dla większości uczestników tego forum należącego do czasów zamierzchłych filmu "Święta wojna" (obsada: Maklakiewicz, Fedorowicz, Kłosowski, Czechowicz, Kopiczyński, Płotnicki, Rachwalska).

    Oto zdegradowany do niższej klasy klub piłkarski otrzymuje widomość, że pewny faworyt odniósł niespodziewaną porażkę, dzięki czemu otwiera się szansa na utrzymanie, pod warunkiem określonego splotu okoliczności w ostatniej kolejce. Trwają więc gorączkowe narady nad tym, jak te okoliczności spleść, ustalenia, komu przekazać środki, komu talon na samochód (a tak, tak, kiedyś samochody kupowało się na talony!), z kim spotkać się pozasłużbowo... Słusząc strzępy tych rozmów żona jednego z porządkowych, emerytka, wygłasza nastepującą kwestię:

    - A nie byłoby prościej, gdybyście się grać nauczyli?

    Ja zatem powiem tak: a nie byłoby prościej, gdybyśmy z Serbią wygrali dwa mecze u siebie?

  13. Powrót do góry    #103
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja także bynajmniej, ale po "dzisiejszej" decyzji należy ukuć przysłowie "Obecanki cacanki, a Przedpełskiemu radość..."

  14. Powrót do góry    #104
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-05-2004
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Prezes FIVB Ruben Acosta uznał, że w finale wystąpią Włosi.

    I wszystko już jest jasne. Szkoda.

  15. Powrót do góry    #105
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co za niespodzianka !!!! i kto by pomyślał ,że Italia dostanie "dziką "??? Jednak pan Acosta umie sprawiac psikusy ... o ten ten jeden burak meksykański ...

  16. Powrót do góry    #106
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    DZIKA KARTA DLA DZIKIEGO OSIOŁA

  17. Powrót do góry    #107
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2002
    Postów
    1,282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zanim ktoś zacznie rzucać hasła o dyskryminacji przez władze FIVB najlepszej i najwspanialszej polskiej reprezentacji, przypomnę: Liga Światowa, wymyślona w roku 1987, miała być z założenia elitarną ligą, grupującą najlepsze reprezentacje świata, i być swego rodzaju wizytówką promocyjną dyscypliny. Zresztą, w pierwszej edycji uczestniczyło w niej jedynie 8 zespołów, starannie dobranych pod względem osiągnięć, na które składały się: mijesca w finałach IO, MŚ i loklanych mistrzostawch kontynentów.
    Jeżeli kierować się tym założeniem, to proszę sobie zestawić osiągnięcia siatkówki włoskiej i polskiej, i to nie tylko w ostatnich latach, ale w ogóle. Bilans jest, że użyję modnego ostatnio określenia, "porażąjący", i to na korzyść Italii, niestety...
    A to, że mamy najlepszych kibiców, wiele nam nie pomoże. I tak nie dałoby rady zabrać ich wszystkich do Moskwy. W takiej liczbie byliśmy tam bowiem tylko dwa razy: raz za Dymitra Samozwańca, i raz za Napoleona...

  18. Powrót do góry    #108
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chodzi nie o to komu "należy się" dzika karta, tylko o hipokryzję. Włosi już zaczynając LŚ wiedzieli, że będą w finale, mogli więc, w przeciwieństwie do innych, ustawić sobie przygotowania tak jak chcieli (o czym świadczy m.in. ich rezygnacja z Memoriału Wagnera, że o opublikowaniu składu finału LŚ jeszcze przed podjęciem tej decyzji przez FIVB nie wspomnę). Przy tym pamiętajmy, że Włosi dostali za friko sporo punktów do rankingu.

    W dodatku Acosta nie potrafi nawet zachować pozorów argumentując, że Włosi grali we wszystkich dotychczasowych finałach.

    Oczywiście hipokryzja sięga dalej, bo w LŚ chodzi nie o promocję dyscypliny, a o kasę. W dodatku nie dla "siatkówki", a dla FIVB, a szczególnie dla jej szefa.

    Tylko że wszyscy o tym wiedzą, więc nie zdziwiłbym się, gdyby dzisiejsze plątanie się w zeznaniach było celowe. Acosta pokazuje swoją siłę mówiąc wiem, że wiecie, że kłamię, ale możecie mi, jak mawiał klasyk, skoczyć tam, gdzie możecie mnie w dupę pocałować.

  19. Powrót do góry    #109
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jakie poruszenie i oburzenie w Italii, na Kubie czy w Rosji wywołałoby zaproszenie Polski do Final Six? Dlaczego jest tak,że nam sie nalezy,ze to (nie)sprawiedliwe itd? Pewien szanowany tutaj user rzekł kiedyś, że LŚ toprywatny folwark p. Acosty, w którym idzie o kase i o punkty do rankingów (czyli de facto tez kasę)-cóz, w tym roku Polacy nie będą Biesiadować..poczekajmy jednak do japońskich finałow, zrewanzować sie Serbom i Ruskim bedzie można
    I hate Bayern soooo much

  20. Powrót do góry    #110
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja jeszcze raz przypomnę - nie chodzi o to, że to Italia (bo rzeczywiście Włosi mają swoje zasługi), a nie Polska (choć byłoby miło), bo na tym polega dzika karta, że jest przyznawana po uważaniu. Rozchodzi się o to, że Włosi wiedzieli o tym już przed rozgrywkami i mogli np. śmiać się z Francuzów, którzy napinali się, by wygrywać mecze i walczyć o małe punkty, bo sami mogli sobie spokojnie przygotowywać się do turnieju finałowego.

  21. Powrót do góry    #111
    Początkujący
    Dołączył
    24-02-2006
    Postów
    33
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Żal z całą pewnością , ale nie tego , że nas nie będzie w Moskwie , pomijając czy słusznie będą tam Włosi , na pewno bardziej niż nam karta należała się Kubie / też przegrali tylko stosunikiem małych punktów , ale wygrali więcej meczy / . Żal meczy z najlepszymi , bo całkiem nieźle ostatnio wypadamy - vide opinie Lozano, więc na pewno nie byłoby tak źle .
    Co do Wlochów , to chyba jednak nie odpuszczali meczy - widziałam ostatnie z Rosją . Grała faktycznie druga reprezentacja i wymiotła Rosjan .

  22. Powrót do góry    #112
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bo może akurat powoli zaczęli łapać formę na finał? (czym innym jest przygotowanie formy na dane mecze, a czym innym nieodpuszczanie tych meczy)

    Pytanie, czy jak Włosi zagrają dobrze w finałach, to znaczy, że słusznie dostali tę kartę w przedbiegach, czy też właśnie że nie?

  23. Powrót do góry    #113
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Maciek na pewno ma rację z hipokryzją FIVB bo aby wszystko było w porządku to Acosta powinien już dawno temu określić kryteria przyznawania dzikiej karty. Jednak śmieszą mnie opinie o wielkiej niesprawiedliwości jaka spotkała nasz zespół bo tak na dobrą sprawę to przynajmniej moim zdaniem zarówno Kuba jak i Włosi na tą dziką kartę zasłużyli bardziej niż my.

    Awans Sebii i Czarnogóry do finału także niestety jest sprawiedliwy bo choć system małych punktów jest kretyński to w bezpośrednich meczach to Mistrzowie Olimpijscy z Sydney wygrali z nami 3:1 a więc do Moskwy jadą zasłużenie.
    Mostostal Azoty Kędzierzyn - Koźle
    Rpa Perugia


    [b]UNIA TARNÓW - DMP 2004[b]

  24. Powrót do góry    #114
    Początkujący
    Dołączył
    24-02-2006
    Postów
    33
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    spierać się można o każdą wypowiedź , ale ja nie napisałam , że Włochom się należało , jedynie tyle , że innym należało się bardziej niż nam .

  25. Powrót do góry    #115
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tą Kubą co to się jej należało bardziej to bym nie przesadzał. To takie wielkie osiągnięcie "napykać" sobie wygranych z Egiptem i Koreą Południową ? :)

  26. Powrót do góry    #116
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Acosta rulez. Za Biesiadą nie tęsknię. Dołożymy im (Włochom i reszcie) na MŚ i sprawa się wyrówna.

  27. Powrót do góry    #117
    Użytkownik
    Dołączył
    16-11-2005
    Postów
    298
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda tej dzikiej karty, ale jednak trochę się męczyli nawet z Japonią, także ciężko by było w "final six" z tak nierówną formą. Niech się chłopaki lepiej przygotują do wyjazdu do Japoni, tam będzie możliwość się zrewanżować. Za dużo tych przegranych z Serbami!!!

  28. Powrót do góry    #118
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To jakie są praktyki w FIVB i CEV to każdy, kto się zna trochę na siatkówce międzynarodowej, wie i widzi. Ja nie mam pretensji do nikogo z FIVB, że przyznał kartę Włochom, ale śmieszy mnie te wcześniejsze rozprawianie o 50% szans w naszej prasie. Gdyby obecna dyplomacja PZPS działała dobrze, to już wczoraj byłoby tonowane oczekiwanie dzikiej karty, bo dobrze poinformowani, włącznie z rosyjskimi dziennikarzami, już wiedzieli dawno kto dostanie dziką kartę. Jak poinformowani są działacze, to było widać wczoraj w TVP3... Ale i tak jest lepiej niż za Biesiady, bo reprezentacja mężczyzn już nie przegrywa z niżej notowanymi rywalami, a reprezantacja kobiet nadal ma złoto ME i żadnych udowodnionych przekrętów nie ma. Śmieszy jedynie ta siatkarska dyplomacja...
    A, że dr Ruben urządza sobie szopkę z dziką kratą, to nie pierwsze to szopka i nie ostatnia. Przecież każde losowanie w siatkówce, to ta szopka się powtarza, oburzenie więc trochę spóźnione. Póki jakiś szwajcarski prokurator, lub dr Ruben nie opuści grona żywych, trzeba się do tego przyzwyczaić.

  29. Powrót do góry    #119
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2005
    Postów
    83
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy jakaś stacja TV przewiduje relację "od dechy do dechy" ?

  30. Powrót do góry    #120
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy jakaś stacja TV przewiduje relację "od dechy do dechy" ?
    Plan transmimsji turnieju finałowego LŚ (tak jest w programie tv i mam nadzieję, że żadnych niespodzianek nie będzie):

    Sobota
    13.55 - 16.30 TVP 1
    16.45 - 20.30 TVP Regionalna

    Niedziela
    13.50 - 16.30 TVP Regionalna
    16.55 - 19.10 TVP 1
    Mostostal Azoty Kędzierzyn - Koźle
    Rpa Perugia


    [b]UNIA TARNÓW - DMP 2004[b]

  31. Powrót do góry    #121
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam prośbę do osób odpowiedzialnych, by nie zmieniać tematów wątków po ich założeniu - nie włączałbym się w dyskusję prowadzoną w wątku o tytule tak sformułowanym, jak brzmi teraz. Po pierwsze przedszkole skończyłem już dawno, a po drugie ... skoro ktoś tak napisał, to chyba nie ma co tłumaczyć.

    EDIT
    As you wish, master
    Proponuję zakończyć spekulacje nt fazy interkontynentalnej i rozpocząc nowy wątek o Final Six

    EDIT
    Ta

  32. Powrót do góry    #122
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-08-2002
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 8 razy w 1 poście
    Zna ktos moze ciekawa stronke z fotkami z niedzielnego meczu? tylko nie tam jakies 15-20 fotek na onecie czy wp... w jakiejs wiekszej ilosci... poradzcie cos;)

    pzdr

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •