Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 55

Wątek: Kubica wystartuje w GP Węgier !!!

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kubica wystartuje w GP Węgier !!!

    Vileneuve nie jest zdolny do jazdy w GP. jego miejsce zastąpi nie kto inny jak nasz Robert!!!
    kurde,ale jestem zajarany:D:D:D
    więcej info tutaj:
    http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=776394

    Go Robert Go !!!

    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    26-12-2003
    Postów
    198
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam
    A jakby jeszcze zdobył choc jeden jedyny punkcik to było by poprostu *****..... a tak realnie super by było zeby choc był 10-ty... przed Super Aguri Midland i kogos kto sie naprwde liczy
    Wiem ze moze duzo wymagam ale jak chce byc na stale w F1 to musi od poczatku jechac na makasa i ostro do przodu !!!!!!!
    GOOOOO Robert GOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Witam
    A jakby jeszcze zdobył choc jeden jedyny punkcik to było by poprostu *****..... a tak realnie super by było zeby choc był 10-ty... przed Super Aguri Midland i kogos kto sie naprwde liczy
    Wiem ze moze duzo wymagam ale jak chce byc na stale w F1 to musi od poczatku jechac na makasa i ostro do przodu !!!!!!!
    GOOOOO Robert GOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Wcale nie uważam, że "wymagasz" za wiele. Robert po tym co pokazuje w treningach daje znać wszystkich znawcom tego sportu, że we krwi ma ściganie się w bolidzie i osobiście liczę, że ominą go defekty i dojedzie do mety w pierwszej "10".
    Wczoraj, słysząc o starcie Kubicy w TVN24 miałem ciarki, bo jest to wydarzenie bezprecedensowe w polskiej historii F1. Liczę, że szansę, która się przed nim otworzyła wykorzysta w 100%!

    P.S.Poczekajcie jeszcze trochę, a polscy "znawcy" okrzykną Kubice polskim Senną:P
    Kubicomania rulez:P
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Start Kubicy to sensacja światowa:

    http://www.sport1.pl/index.php?mod=news&p=pokaz,6575

    Sprawdzilem to i rzeczywiście:

    http://edition.cnn.com/2006/SPORT/08...eut/index.html

    i

    http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/moto...ne/5236522.stm

    Jak będzie to zobaczymy. Kubicomanii takiej jak Malyszomanii, to nie przwiduje, bo F1 nie jest pokazywana w TVP.
    Ale treningi na żywca w internecie w sport1.pl, potem na TV4 ew telewizorze. Kwalifikacje na RTL i wyscig na TV4. Bedzie co ogladac. :)

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec Awatar Toczek
    Dołączył
    20-04-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zycze Robertowi aby po prostu ukonczyl ten wyscig zaprezentowal sie z dobrej strony i nie popelnial bledow. Wtedy bede zadowolony ale wiem ze to nie wystarczy i samego Roberta nawet nie zadowoli tak wiec mysle ze powalczy on o pierwsza dziesiatke.

    GAZ GAZ GAZ WCISKAJ DO DECHY GAZ GAZ GAZ :P
    BTŻ POLONIA BYDGOSZCZ
    WTK ANWIL WŁOCŁAWEK
    FC BARCELONA

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem czy zwróciliście uwagę na zdawkowość informacji dotyczących kontuzji Villeneuva - żadnych konkretów. Niemal na pewno odczuwa jakieś dolegliwości po wypadku, ale czy są one aż tak poważne, że nie może startować? Być może BMW dostało zgrabny pretekst, by odsunąć Kanadyjczyka od startu(ów) i popatrzeć co z tego wyjdzie. Wydaje się całkiem prawdopodobne, że jeśli Robert dobrze sobie poradzi, to Villeneuve może mieć problem z powrotem za kierownicę bolidu BMW Sauber. Trzymajmy kciuki!

    Pozdrawiam
    Aquos

  7. Powrót do góry    #7
    Początkujący
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To jest dla Roberta wielka szansa. Będzie musiał się pokazać z jak najlepszej strony w co gorąco wierzę :)
    Jest najlepszy !

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hungaroring jest najwolniejszym torem w całym kalendarzu, a wyprzedzanie na nim jest bardzo utrudnione. Jeśli zestawić to z kiepskimi rezultatami jakie BMW uzyskuje w kwalifikacjach, to o punktach dla Roberta w jego pierwszm wyścigu F1 nie ma chyba co marzyć. Sukcesem będzie jeśli wypadnie porównywalnie z Heidfeldem. Wszystko powyżej będzie już rewelacją.

    Pozdrawiam!
    Aquos

  9. Powrót do góry    #9
    Początkujący
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No coż.. wszystko się okaże w najbliższą niedzielę.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2004
    Postów
    118
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    super naprawde ciesze sie z tego powodu :) juz sie nie moge doczekac tego GP :)
    licze na punkty Roberta :)
    Schumi pierwszy Massa drugi Roberto trzeci :)

    pozdro

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2006
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Świetna wiadomość. :) To będzie taki impuls, aby w Polsce więcej osób zainteresowało się F1. Sam nigdy nie oglądałem całego wyścigu i znawca ze mnie żaden, a tutaj z przjemnością w weekend usiąde przed telewizorem i będę dopingować Roberta. :) Na pewno Kubica w znacznym stopniu wpływa na popularyzację tej dyscypliny (widzę to po sobie :p) i chwała mu za to. :) Coś ciekawego w tej F1 musi być, skoro tyle milionów ludzi się tym interesuje. :p

    P.S. Nich ktoś bardziej zainteresowany wrzuci jakiś program startów (o której trening, zawody itp.) dla takich "początkujących" kibiców jak ja. :) Jest relacja live ze wszystkiego?

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Hungaroring jest najwolniejszym torem w całym kalendarzu, a wyprzedzanie na nim jest bardzo utrudnione. Jeśli zestawić to z kiepskimi rezultatami jakie BMW uzyskuje w kwalifikacjach, to o punktach dla Roberta w jego pierwszm wyścigu F1 nie ma chyba co marzyć. Sukcesem będzie jeśli wypadnie porównywalnie z Heidfeldem. Wszystko powyżej będzie już rewelacją.

    Pozdrawiam!
    Aquos
    Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Kiepskie rezultaty mają zawodnicy BMW to fakt, ale nie zaliczalismy do tego grona dotychczas Kubicy. Przeciez na niektórych treningach miał on najlepsze czasy. Jak w kwalifikacjach dobrze pojedzie to bedzie miał dobre pole startowe. A jeśli ten tor faktycznie jest trudny do wyprzedzania, to jeśli szefowie BMW ustalą korzystną taktyke rozegrania wyscigu to Robert bedzie miał szanse na podobne miejsce na mecie co na starcie i tego mu właśnie życze:).
    pzdr

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2004
    Postów
    118
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    u mnie wlasnie z kablowki zniknela stacja TV 4 :( nie no mam nadzieje ze tylko na chwilke :)

    co do wyscigu to Robertowi trzeba zyczyc jak najlepszego wyniku ktory moze pomoc znalesc mu prace juz w przyszlym roku jako pelnoprawny kierowca w ktoryms z teamow
    ja osobiscie licze na jakas niespodzianke ze strony Roberta (marzyciel) no ale czemu nie to jest sport
    zobaczymy jak bedzie
    juz po qualu bedzie mozna cos wyrokowac

    pozdro

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    26-12-2003
    Postów
    198
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam
    To jest fakt Hungaroring jest bardzo wolnym torem i bardzo ciezko tam wyprzedzac i dlatego Robert MUSI!!! dobrze pojechac kwalifikacje a ze jezdzic umie i kwalifikacje i wyscig(w innych seriach) to moze cos z tego bedzie ja stawiam ze bedzie w dziesiątce !!!:)
    A z Tym ze Villeneuve"m cos nie tak ta kontuzja chyba troche naciagana to Aquos masz racje ale to dobrze dla Roberta bo tak jak pisałes w innym temacie to jak Schumacher przejdzie do BMW SAUBER to Robert moze miec klopot zeby zostac kierowcą wyscigowym w BMW
    A do innego dobrego teamu chyba sie nie załapie i bylo by zle zeby jezdził np w Super Aguri lub Midland
    Jezeli dobrze pamietam to od sezonu 2007 nie bedzie juz treningów piatkowych .... moze sie myle ....
    I nie chciałbym zeby został takim Alexem Wurzem lub Antony Davidsonem dlatego Robert jedz na maxa i do bólu!!!!!:P

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Kiepskie rezultaty mają zawodnicy BMW to fakt, ale nie zaliczalismy do tego grona dotychczas Kubicy. Przeciez na niektórych treningach miał on najlepsze czasy. Jak w kwalifikacjach dobrze pojedzie to bedzie miał dobre pole startowe. A jeśli ten tor faktycznie jest trudny do wyprzedzania, to jeśli szefowie BMW ustalą korzystną taktyke rozegrania wyscigu to Robert bedzie miał szanse na podobne miejsce na mecie co na starcie i tego mu właśnie życze:).
    pzdr
    Z całego serca życzę Robertowi jak najlepszego wyniku, ale Twoje podejście to niestety trochę good-wish-thinking. Słabe wyniki BMW w kwalifikacjach to nie "zasługa" dotychczasowych kierowców, a przede wszystkim możliwości pakietu i umiejętności planowania strategii na wyścig. To że podczas treningów Robert robił znacznie lepsze czasy od Heidfelda i Villeneuva nie dowodzi jego wyższości nad nimi. Gdyby tak było, to należałoby wysnuć wniosek, że we wszystkich zespołach korzystających z trzeciego kierowcy, testerzy są znacznie lepsi od ich kolegów startujących w wyścigach (a przyznasz, że to zakrawałoby już na absurd). Silniki testerów mają po prostu inaczej ustawione ograniczniki i kręcą się wyżej (zespoły oszczędzają w ten sposób silniki, które muszą przejechać 2 pełne weekendy GP). Ta różnica sięga podobno 1000-1500 obrotów/minutę. Czy to dużo? Cóż, wystarczy popatrzeć jak bardzo RedBull jest niezadowolony z faktu, że ich silniki Ferrari osiągają o 500 obr./min. mniej, niż te same jednostki w bolidach zespołu z Maranello i jak bardzo Williams zabiegał, by podobna sytuacja nie miała miejsca sinikach Toyoty, z których będzie korzystać.

    Robert ma wielki talent i wielką szansę, by go wykorzystać. Jednak oczekiwanie od niego, że osiągnie jakiś zapierający dech w piersiach wynik byłoby po prostu nazbyt wygórowane. Choć utrzymanie pozycji, z której wystartuje (o czym pisałeś) na pewno nadmiernym wymaganiem akurat nie jest (tym bardziej, że zapewne wykruszy się któryś z kierowców startujących z wyższych miejsc).

    Jak pisałem wcześniej, najważniejsze, by Robert wypadł co najmniej porównywalnie z Heidfeldem. A jeśli to porównanie będzie wychodziło na korzyść Kubicy, a przy tym ukończy on wyścig na przyzwoitej, a może nawet punktowanej (daj Boże!) pozycji, to będzie to tym większy sukces dla niego i radość dla nas. Nie ustawiajmy mu jednak poprzeczki zbyt wysoko - zawsze lepiej jest być mile zaskoczonym, niż się rozczarować.

    Pozdrawiam!
    Aquos

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    (...) I nie chciałbym zeby został takim Alexem Wurzem (...)
    marcus -> Wurzem może już zostać, bo ten ostatni od przyszłego sezonu będzie, obok Rosberga, głównym kierowcą Williamsa :) Roszady kadrowe rozpoczęły się na dobre... (sorry, że tak trochę off-topicowo)

    Pozdrawiam!
    Aquos

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    P.S. Nich ktoś bardziej zainteresowany wrzuci jakiś program startów (o której trening, zawody itp.) dla takich "początkujących" kibiców jak ja. :) Jest relacja live ze wszystkiego?
    Piątek:
    trening - 11:00
    trening - 14:00

    Live tylko (przynajmniej tyle mi wiadomo) w internecie m.in. sport1.pl. relacja telewizyjna TV4 – 22:00

    Sobota:
    trening - 11:00 RTL (live)
    kwalifikacje - 14:00 RTL (live)

    Niedziela:
    wyścig 14:00 - TV4 i RTL na żywo.

    RTL jest dostępny analogowo z satelity Astra i cyfrowo z Astra i
    Hotbird. Jest on dostępny ze wszystkich polskich platform cyfrowych.

    To że podczas treningów Robert robił znacznie lepsze czasy od Heidfelda i Villeneuva nie dowodzi jego wyższości nad nimi. Gdyby tak było, to należałoby wysnuć wniosek, że we wszystkich zespołach korzystających z trzeciego kierowcy, testerzy są znacznie lepsi od ich kolegów startujących w wyścigach (a przyznasz, że to zakrawałoby już na absurd).
    :) Taaaa... A jak wytłumaczysz fakt, że podczas ostatniego wolnego treningu F1 Mark Webber (Williams – Australia) był lepszy od kierowcy testowego Alexandra Wurza (Williams – Austria) ? :) takich przykładów można by snuć mnóstwo..

    Silniki testerów mają po prostu inaczej ustawione ograniczniki i kręcą się wyżej (zespoły oszczędzają w ten sposób silniki, które muszą przejechać 2 pełne weekendy GP). Ta różnica sięga podobno 1000-1500 obrotów/minutę. Czy to dużo? Cóż, wystarczy popatrzeć jak bardzo RedBull jest niezadowolony z faktu, że ich silniki Ferrari osiągają o 500 obr./min. mniej, niż te same jednostki w bolidach zespołu z Maranello i jak bardzo Williams zabiegał, by podobna sytuacja nie miała miejsca sinikach Toyoty, z których będzie korzystać.
    :) Ja nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale co w takim razie z zespołami, które nie mogą wystawiać testerów w piątek ? W sobotę jest jeszcze tylko jeden trening i kwalifikacje, więc one tez ustawiają samochody na pół gwizdka a potem w sobotę biorą ustawienia z sufitu ? :) Faktycznie zawodnicy wyścigowi nie katują za bardzo silników w piątek, ale nie sądzę, że do tego stopnia, że ograniczają im silniki o ponad 1000 obr.,a na 100% nie robią tego zespoły, które nie mogą wystawić testerów.
    A jak będzie w wyścigu, to czas pokaże, choć osobiście nie liczę na jakiś super rezultat typu podium. BMW to średni zespół, w tym sporcie, jak wkażdym motorowym sprzęt ma decydujące znaczenie.

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    (...) I nie chciałbym zeby został takim Alexem Wurzem (...)
    marcus -> Wurzem może już zostać, bo ten ostatni od przyszłego sezonu będzie, obok Rosberga, głównym kierowcą Williamsa :) Roszady kadrowe rozpoczęły się na dobre... (sorry, że tak trochę off-topicowo)

    Pozdrawiam!
    Aquos
    Marcusowi chodziło raczej o to, że Wurz jest praktycznie zawsze trzeci (niczym Miauczyński w Nic śmiesznego, zawsze drugi:P). Kiedyś Wurz startował jako kierowca, ale do końca się nie sprawdził. Nawet nie pamietam od kiedy Wurz jeździ, ale jest to już spory kawałek czasu...
    I tak samo uważam, że szkoda byłoby, gdyby stajnie wykorzystywały Polaka tylko jako "trzeciego" w swoich stajniach tylko przez to, że wystartuje w jednej czy dwóch GP i mu nie pójdzie (choć ja wierze, że mu sie uda pokazać z niezłej strony;))...

    Z drugiej jednak strony jeśli Robert ma w przyszłym roku być kierowcą stałym, ale w stajniach Torro Rosso czy innego Minardi, to już chyba lepiej, żeby był "3" w BMW czy McLaren'ie...

    Może za dużo wymagam na początek, ale nie życzyłbym Robertowi aby musiał stać się drugim Barichello, (Team Order etc), żeby musiał być kukła w rękach tego "pierwszego".

    Niech się z resztą dzieje co chce, a ja już piwko na niedzielę mam gotowe, TV4 i pan Borowczyk..ajajajjjj

    ROBERT KUBICA!!! :D:D:D
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-04-2003
    Postów
    738
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Relacje live z piatkowych treningow przeprowadza niemiecka telewizja N-TV . Jesli ktos posiada satelite i odbiera ten program , to milego ogladania. Relacja calkiem ciekawa , sa wywiady i nowinki .
    Cos mi sie wydaje , ze Kubica pokarze , ze Polak potrafi. Tak ogromnej szansy i tak wczesnie na pokazanie sie z dobrej strony podczas wyscigu Robert sam sie nie spodziewal , wogole nie liczyl , ze wystartuje juz w tym sezonie w GP. Kariera kierowcy wyscigowego w jego rekach , szkoda tylko , ze na tak kretym i wolnym torze .Najlepiej , jak sie dostanie w kwalifikacjach do pierwszej dziesiatki , inaczej bedzie ciezko o dobra pozycje .
    Powodzenia Robert!

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kariera kierowcy rajdowego w jego rekach...
    Wyścigowego ;)
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    to już chyba lepiej, żeby był "3" w BMW czy McLaren'ie...
    Nie tak do końca. Od przyszłego sezonu nie będzie już stanowisk kierowcy testowego czyli mało który team zdecyduje się zatrudnić trzeciego kierowcę.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Odbiegamy od tematu tego wątku, ale poczułem się wywołany do tablicy :) więc odpowiem.

    Taaaa... A jak wytłumaczysz fakt, że podczas ostatniego wolnego treningu F1 Mark Webber (Williams – Australia) był lepszy od kierowcy testowego Alexandra Wurza (Williams – Austria) ? :) takich przykładów można by snuć mnóstwo..
    Po pierwsze znacznie częściej mają miejsce sytuacje dokładnie odwrotne - to testerzy maja lepsze czasy.

    Po drugie ogranicznik można ustawić, ale przecież nie ma takiego obowiązku. Jeśli zespół i kierowca czują, że potrzebują testów na pełnej mocy, to je robią. Często głównym kierowcom wystarczy 1 bądź 2 okrążenia pomiarowe przejechane na przysłowiowym limicie, by mogli przekonać się, że wybrane ustawienia są OK (a przy okazji być może wykręcić lepszy czas niż kolega z zespołu nie startujący w wyścigach). Nie wiem czy śledzisz na żywo przebieg treningów, czy tylko końcowe zestawienia wyników. Jeśli obserwuje się live-timing, to wyraźnie widać jak kierowca, który przez całą sesję kręcił się po torze bez większych rewelacji, nagle wyjeżdża z boksów, robi dobry czas i znowu znika w pit-line. Takie przypadki niczego nie dowodzą.

    Ja nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale co w takim razie z zespołami, które nie mogą wystawiać testerów w piątek ? W sobotę jest jeszcze tylko jeden trening i kwalifikacje, więc one tez ustawiają samochody na pół gwizdka a potem w sobotę biorą ustawienia z sufitu ? :) Faktycznie zawodnicy wyścigowi nie katują za bardzo silników w piątek, ale nie sądzę, że do tego stopnia, że ograniczają im silniki o ponad 1000 obr.,a na 100% nie robią tego zespoły, które nie mogą wystawić testerów.
    Czytam dużo na temat F1 bo to mój konik. Niestety nie pamiętam już gdzie trafiłem na informację o różnych ustawieniach ograniczników obrotów w samochodach testerów i głównych kierowców (szkoda, bo to rozstrzygnęłoby dyskusję). No ale spróbujmy inaczej...

    Gdyby Twoje rozumowanie było właściwe, to w piątkowych treningach nieodmienne najlepsze czasy uzyskiwałyby najmocniejsze zespoły, czyli właśnie te, które z trzeciego kierowcy korzystać nie mogą. Mieliśmy kilka takich przypadków, ale zasadniczo to testerzy wiodą prym w piątki.

    Jak z pewnością zauważyłeś, niektóre zespoły i zawodnicy zupełnie sobie odpuszczają pierwsze treningi - nie przejeżdżają nawet jednego okrążenia pomiarowego. Wszystko dlatego, że aby ustawić set-up nie potrzebują maksymalnego wykorzystania czasu i możliwości samochodu (dysponują ogromną ilością danych zebranych poza weekendami GP i w minionych sezonach). Oczywiście bardziej intensywne piątkowe treningi pozwalają jeszcze lepiej zoptymalizować ustawienia, ale dla zespołów ważniejsze jest "szanowanie" silników (i najlepszy set-up niewiele pomoże jeśli nie dojedziesz do mety lub wystartujesz z pozycji obniżonej o 10 miejsc).

    Gros parametrów można ustawić bez maksymalnego obciążania silnika. Set-up można konfigurować oszczędzając przy tym jednostkę napędową (dla ścisłości - nie mówimy tu przecież o ustawieniach "na pół gwizdka", jak to określiłeś). Kierowcy czują jak bolid reaguje na zmiany ustawień i wiedzą jak to wpłynie na maksymalne osiągi. Telemetria dostarcza milionów (jeśli nie miliardów) danych, które z dużym prawdopodobieństwem pozwalają prognozować zachowanie samochodu w wyścigu przy danych ustawieniach. Nie zapominaj, że zajmują się tym ludzie, którzy nie tylko posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie, ale są także obdarzeni nieprzeciętnym talentem (do F1 trafiają najlepsi). Nie są jednak nieomylni, czego dowodzą zarówno narzekania kierowców (np. że balans był nie taki), jak i obrazki z pit-line kiedy, już w trakcie wyścigu, mechanicy dokonują zmian, np. mających skorygować siłę docisku. Często (choć, rzecz jasna, nie zawsze) jest to właśnie uboczny efekt ograniczonego testowania (tor przecież nagle się nie zmienił).

    BMW to średni zespół, w tym sporcie, jak wkażdym motorowym sprzęt ma decydujące znaczenie.
    Z pierwsza częścią zdania trudno się nie zgodzić, ale z drugą... hmmm... Chyba za bardzo generalizujesz. Nie brakuje przecież takich sportów motorowych, w których decydujące znaczenie ma nie tyle sprzęt, co ludzie – choćby dlatego, że sprzęt wszyscy mają identyczny.

    Pozdrawiam!
    Aquos

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-04-2003
    Postów
    738
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    He He faktycznie "rajdowego" napisalem , ale gafa . :o
    Dzieki Machciu juz poprawiam.

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Na pewno Kubica w znacznym stopniu wpływa na popularyzację tej dyscypliny (widzę to po sobie :p) i chwała mu za to. :) Coś ciekawego w tej F1 musi być, skoro tyle milionów ludzi się tym interesuje. :p
    Ja mam nadzieję, że Kubica rozrusza nie tylko kibiców z Polski ale i w ogóle cały ten formułowy cyrk. Jako gówniarz zacząłem się tym interesować jeszcze za czasów późnego Prosta i Senny, Mansella, kulminacja nastąpiła jakoś tak w czasie gdy Schumacher w chamski sposób zdobył swój pierwszy tytuł eliminując Hilla, potem jeszcze triumf Villeneuve'a i potyczki Schumiego z Hakkinenem i z roku na rok zaczęła się dla mnie robić kicha skutecznie odstraszająca od transmisji tv. Od pewnego czasu miałem wrażenie, że atrakcyjność Formuły polega już tylko na corocznym kombinowaniu z regulaminem (ograniczenia techniczne samochodów, opony, treningi, itp.). Może teraz ten nasz rodzynek bez wielkiej kasy i wpływowych znajomych wniesie wreszcie do cyklu coś więcej niż techniczne nowinki i choć trochę zbliżymy się do czasów gdy na torze walczyli kierowcy a nie mechanicy w fartuszkach :)

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    26-12-2003
    Postów
    198
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam
    Dzieki Stamper własnie o to mi chodzilo!:)
    Wicie boje sie troche ze jak Robertowi nie daj Boze nie wyjdzie wyscig co moze oznaczac jakis bład lub defekt w najgorszym wypadku pojedzie poprostu slabo nasze "kochane" media i nasi "kochani"kibice poprostu bedą wieszali na nim psy bo oczekuja Bóg wie czego
    My tutaj obiecni wiemy o co chodzi ale tacy laicy bedą mysleli ze Robert musi byc w pierwszej ósemce lub jeszcze gorzej ze musi byc podium a tak chyba sie nie stanie (choc wierze gleboko ze punk zdobedzie!!!) i zacznie sie nagonka i nie wiadomo co jeszcze oby tak nie było !!!
    pozdro

    Robert GAZ!!!!!!!!!!!!!!!!

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-02-2002
    Postów
    608
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    3 miejsce na treningu w sobote to juz naprawde osiagniecie niezle bo to juz jest dosc powazna sprawa
    wynik w 10 bylby ogromnym sukcesem a zdobycie punktu to sukces kosmiczny my nawet sobie tego nie wyobrazamy

    szlag mnie tylko trafia bo nie bede mogl ogladnac kwalifikacji :(

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    5 rząd - 10 miejsce;0

    Myślę, że na to liczyliśmy, ważne, że za sobą ma takich zawodników jak Alonso i Schumi;)

    Będzie git!:D
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Najważniejsze, że jest przed Heidfeldem (oby na mecie było tak samo) - to już o czymś świadczy :) Na lepszy wynik w kwalifikacjach po prostu nie można było liczyć!

    Pozdrawiam!
    Aquos

  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2002
    Postów
    1,732
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Stamper blad 9 miejsce bo Buton dostal kare 10 miejsc za silnik
    a co do jazdy to widac bylo ze ma duzo paliwa zatankowanego w bolidzie dlatego tak slabo jechal ta 3 czesc bo wczesniej spisywal sie naprawde dobrze no i te polskie flagi ahhh :)

    Go Robert Go !! dzis byl zawsze lepszy od Heidfelda i o to chodzi pokazac kto jest nr.1 w teamie !!
    Tomasz Gollob INDYWIDUALNY MISTRZ ŚWIATA 2010 - Szanujcie Go bo takiego Drugiego Nie Bedzie !!

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec Awatar MICHCIO13
    Dołączył
    24-12-2005
    Postów
    1,204
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 112 w 61 postach
    Widać było na ostatniej sesji, że Robert ma mocno dotaknowane auto-miał gorszy wynik niż w sesji drugiej. Ciekawa strategia Szumiego i Alonso. Jeśli Robertowi uda się jutro wywalczyć punkt będzie suuuuper.

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Gdyby nie kary Alonso i Schumiego Robert skończyłby zabawę na 12 miejscu więc bardziej wartościowe jest to, że był lepszy od kolegi z zespołu. Ale co do gorszego czasu to niekoniecznie wina pełnego baku http://sport.onet.pl/0,1248769,1366930,wiadomosc.html. Jutro będzie ciężko na torze na którym trudno wyprzedzać, a za plecami będą dwaj mistrzowie ;)

  32. Powrót do góry    #32
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    464
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    co ma być to będzie...wierzę jednak w to, iż robert zajmie dobre miejsce i nie przyniesie sobie i swoim kibicom wstydu! ważne, aby nie poniosły go emocje i nie zaliczył gdzieś po drodze dzwona!
    do boju robert!

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-02-2002
    Postów
    608
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nawet 12 miejsce jest ogromnym sukcesem
    a wstydu nie przyniesie chociazby dojechal ostatni tylko zeby dojechal





    7 miejsce to naprawde niesamowite osiagniecie
    szkoda tego wypadku z nosem bo moglo byc nawet lepiej
    ja ciagle mialem nadzieje ze na 10 okrazen do konca zacznie padac bo ta chmura byla naprawde fajna :)

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec Awatar madar
    Dołączył
    05-10-2003
    Postów
    1,224
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Brawo Robert!

    Show Must Go On!

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2003
    Postów
    913
    Kliknij i podziękuj
    144
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Brawo Robert !! :)
    Można powiedzieć że debiut w F1 wypadł fantastycznie, biorąc pod uwagę trudne warunki torowe, a mogło być jeszcze lepiej gdyby Robert nie dał się w kiońcówce wyprzedzić Ralfowi. Ale i tak nie ma co narzekać, mam nadzieję że po tym wyścigu Robert zagości na dłużej w F1, bo jak widć jest to chyba naprawde jeden z bardziej utalentowanych kierowców :) Jeszcze raz wielkie brawa !! :)

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i mamy pierwsze punkty w F1. :) Trudno było wyprzedzać ale Robert wyprzedzał.


    BMW to średni zespół, w tym sporcie, jak wkażdym motorowym sprzęt ma decydujące znaczenie.
    Z pierwsza częścią zdania trudno się nie zgodzić, ale z drugą... hmmm... Chyba za bardzo generalizujesz. Nie brakuje przecież takich sportów motorowych, w których decydujące znaczenie ma nie tyle sprzęt, co ludzie – choćby dlatego, że sprzęt wszyscy mają identyczny.
    A to moze podaj jeden sport motorowy, gdzie sprzęt jest identyczny ? :)

  37. Powrót do góry    #37
    Początkujący
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rewelacyjna postawa Kubicy ! Pokazał co potrafi, mimo złych warunkow jakie panowały na torze. Gratulacje z7 miejsca ! Brawo Robert ! :D:D

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec Awatar MICHCIO13
    Dołączył
    24-12-2005
    Postów
    1,204
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 112 w 61 postach
    Mimo dwóch błędów świetny wynik. Brawo Robert. Miło było patrzeć jak łykał Ralfa i Mase. Szkoda, że w końcówce nie spadł deszcz-byłyby niezłe jaja.

    PS
    Oby częściej padał deszcz bo wtedy wyścigi F1 są bardziej intereseujące i mniej przewidywalne.

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-01-2006
    Postów
    676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kubica - mój nowy idol :D Brawo chłopie!

  40. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Troche się Hołek zagalopował w komentarzu krytykując kierownictwo zespołu za to, że odwlekali moment wymiany opon u Kubicy. Po tym jak na wymianę zjechał Massa wiadomo było, że gorzej niż na 8 miejscu Robert nie przyjedzie. Gdyby on też zjechał do boksu to Ralf wyprzedziłby go na 100%, tymczasem pozostawienie Roberta na torze dawało chociaż jakieś szanse na próbę obrony przez jego atakami. Nie udało się, trudno, ale decyzja o dojechaniu na tych oponach była słuszna. A gdyby tak jeszcze tych dwóch bączków nie wykręcił... No trudno, w "suchych" wyścigach z jego zacięciem do ścigania i walki ten dzisiejszy wynik pobije bez problemu ;)

  41. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Nareszcie dział się ożywi i znajdzie swą rację bytu :P.

    Brawo, Kubica, b r a w o !!!

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A to moze podaj jeden sport motorowy, gdzie sprzęt jest identyczny ? :)
    Jak na fana krykieta wykazujesz się zadziwiającą wiarą w swoją wiedzę na temat sportów motorowych...
    A o serialu A1 coś Ci się może obiło o uszy (pomysł członka rodziny królewskiej z Dubaju: 25 drużyn, z 25 krajów, startujących w 25 takich samych konstrukcyjnie bolidach)? Jeśli nie, to może słyszałeś choć o GP2, czy WSbR? Albo o całej masie serii "fabrycznych", w których startują samochody (zazwyczaj klasy turystycznej) tej samej marki i tego samego modelu, a w dodatku przygotowane według ściśle określonej specyfikacji technicznej?

    Czasem lepiej najpierw trochę poczytać, a dopiero potem silić się na kpiące komentarze. Wymaga to więcej wysiłku, ale naprawdę warto.

    Pozdrawiam!
    Aquos

  43. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Po wyścigu:



    i wszystko jasne ;)

  44. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach

    Kubica zdyskwalifikowany?


  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    2 kilo za lekki

    Kubica zdyskwalifikowany
    http://www.swisstxt.ch/SF1/185-00.html

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •