Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 91 do 114 z 114

Wątek: MINIŻUŻEL

  1. Powrót do góry    #91
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    1,321
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 61 w 54 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Nie zrozumiales mnie. Z tego co sie mowi, to z tych pieniedzy z SE ( 6mln ) ma byc konkretnie pare rzeczy na co ma to byc wydane. Dobrze by bylo jak by byl OBOWIAZEK stworzenia minitoru. To, ze temat jest w ZG od lat spychany na boczny tor, to kazdy wie.
    Może ktoś ma jakieś znajomości z p. Cegielskim i niech popchnie to wyżej w końcu jest "naszym" przepraszam żużlowców przedstawicielem.

  2. Powrót do góry    #92
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    20-03-2020
    Postów
    4,339
    Kliknij i podziękuj
    127
    Podziękowania: 388 w 293 postach
    Dzisiaj w Toruniu o 15 finał IME 250cc
    Wczoraj w 1/2 awansował Kawczyński, Małkiewicz, Paluch, Affelt.
    Półfinał wygrał z kompletem oczywiście Pedersen, w drugim Nagel 14 pkt.

  3. Powrót do góry    #93
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,549
    Kliknij i podziękuj
    1,041
    Podziękowania: 1,827 w 992 postach
    No właśnie, oto wyniki finału PE w 250ccm:

    1. Oskar Paluch (Polska) - 15 (3,3,3,3,3)
    2. Bastian Pedersen (Dania) - 13 (3,2,3,3,2)
    3. Nagel Christiansen (Dania) - 12 (3,1,2,3,3)
    4. Nicklas Aagaard (Dania) - 10 (0,3,3,1,3)
    5. Mateusz Affelt (Polska) - 10 (2,3,1,2,2)
    6. Antoni Kawczyński (Polska) - 9 (1,3,2,2,1)
    7. Ace Pijper (Wielka Brytania) - 8 (2,1,0,2,3)
    8. Vojtech Sachl (Czechy) - 8 (3,D,1,2,2)
    9. Luke Harrison (Wielka Brytania) - 7 (1,2,0,3,1)
    10. Niklas Jakobsen (Dania) - 7 (2,1,2,0,2)
    11. Kacper Teska (Polska) - 6 (1,2,2,1,0)
    12. Adam Bednar (Czechy) - 5 (2,0,3,0,D)
    13. Jaroslav Vanicek (Czechy) - 4 (1,0,1,1,1)
    14. Kevin Małkiewicz (Polska) - 2 (0,W,0,1,1)
    15. Max James (Wielka Brytania) - 1 (0,0,1,0,0)
    16. Ricky Woss (Szwecja) - 0 (W,W,0,0,0)
    17. Emil Eis (Dania) - NS

    A więc pierwszy Oskar Paluch! Pierwszy w historii triumf Polaka. W poprzednich latach triumfowali m.in. Mads Hansen, Marcus Birkemose czy Phillip Hellstroem-Baengs. Drugi syn Ronniego Pedersena (czyli bratanek Nickiego) Bastian Pedersen. Wysokie piąte miejsce Mateusza Affelta z Torunia, tuż za nim Kawczyński.

    Niestety muszę wrzucić kamyczek do ogródka do Torunia. Zawody były w Toruniu i na stronie speedway.torun.pl wyników półfinałów nie ma, a wyniki finału są przekopiowane ze SF... Szkoda, z chęcia bym zobaczył dokładne wyniki właśnie z półfinałów.

    -------------------------------

    Z kolei w Kumli odbyły się w wweknd finały MŚ w klasie 85ccm:

    1. Mikkel Andersen (Dania) - 15 (3,3,3,3,3)
    2. Dimitri Buch (Dania) - 13+3 (3,3,3,3,1)
    3. Andreas Olsen (Dania) - 13+2 (3,3,2,3,2)
    4. Rasmus Karlsson (Szwecja) - 12 (2,2,3,2,3)
    5. Jacob Boelcho (Dania) - 9 (w,3,3,3,d)
    6. Anton Jansson (Szwecja) - 8 (3,1,2,t,2)
    7. Manfred Zetterstroem (Szwecja) - 8 (t,2,2,1,3)
    8. Christian L. Rasmussen (Dania) - 8 (2,2,0,2,2)
    9. Hannah Grunwald (Niemcy) - 7 (2,2,1,1,1)
    10. Harry Lundahl (Szwecja) - 6 (1,1,1,w,3)
    11. Jacob Jensen (Dania) - 6 (0,d,2,2,2)
    12. Oskar Evertsson (Szwecja) - 5 (2,1,0,1,1)
    13. Milo Sjoeoe (Szwecja) - 3 (0,1,1,0,1)
    14. Dante Johansson (Szwecja) - 2 (2)
    15. Noel Maximilian Koch (Niemcy) - 2 (1,0,0,1,0)
    16. Julian Ploog (Niemcy) - 1 (d,0,1,w,0)
    17. Felix Woentin (Szwecja) - 1 (1)
    18. Albin Sigvardsson (Szwecja) - 0 (w,0,0,w,0)


    Triumf syna Briana Andersena - Mikkela. Na 7. miejscu znane naziwsko: Zetterstroem. Dziewiąta była dziewczyna Hanna Grunwald, która w zeszłym roku zajęła w tej klasie trzecie miejsce w PE w finale w Gdańsku. Niestety GKSŻ nie wysłało Polaków na turniej w Kumli z niewiadomych przyczyn, Piotr Szymanski przekazał jednak że Polacy pojadą na PE w 85ccm.

    Tym samym na 20 edycji MŚ 85ccm aż 18-krotnie triumfowali Duńczycy. Jedynymi innymi triumfatorami był Szwed Andreas Mellgren w 2007 roku w Częstochowie i Niemiec Norick Bloedorn w 2018 w Rybniku.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  4. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Kaman (19-07-2021), Robi (19-07-2021), Słowianka (25-07-2021), chrzan (19-07-2021), zibly (19-07-2021)

  5. Powrót do góry    #94
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    20-03-2020
    Postów
    4,339
    Kliknij i podziękuj
    127
    Podziękowania: 388 w 293 postach
    Wielki sukces mlodego Palucha.
    Fajny wynik Antoniego, 6 msc w Europie cieszy, Gdansk musi na chlopaka co prawda poczekac jeszcze 3 lata, ale oby nie odpuszczal i nadal mial checi.

    Co do MŚ 85 ccm to chyba mozna powiedziec, ze na dzisiaj najwiekszym talentem w tym sporcie jest wlasnie Mikkel. Choc trzeba pamiec, ze ojciec Brian zadbal o to, aby Mikkel dysponowal zapleczem jak Ekstraligowcy, a nie jak reszta 12latkow.

  6. Powrót do góry    #95
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    15,837
    Kliknij i podziękuj
    1,320
    Podziękowania: 1,569 w 1,114 postach
    Od tych mlodych Dunow glowa mnie boli Bastian czy Mikkel? heh bede mial komu kibicowac. Poniekad od Briana Andersena zaczela sie moja milosc do Dunow. Jezdzil w Stali Rzeszow.

  7. Powrót do góry    #96
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    1,321
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 61 w 54 postach
    Dania, Polska, Szwecja, Czechy, Wlk Brytania, Niemcy. NIe no super jeszcze mniej krajów niż w skokach narciarskich. Fakt w jednej kategorii był PE ale niech dojdzie USA, Australia może jeszcze NZ. A gdzie reszta np. Węgry, Austria, Norwegia, Słowenia, Słowacja, Włochy, Argentyna, Rumunia, Bułgaria itp, gdzie w tym krajach istniały ośrodki źuźlowe. Jedyna nadzieja chyba w Dunach bo już nie mogłem się tych chłopaków doliczyć.

  8. Powrót do góry    #97
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,549
    Kliknij i podziękuj
    1,041
    Podziękowania: 1,827 w 992 postach
    We Włoszech, Austrii, Rumunii, Argentynie czy Słowenii nadal istnieją ośrodki żużlowe. I tak jak kiedyś ciągle startują tam amatorzy. Przecież siła żużla praktycznie od zawsze opierała się na tych samych krajach co teraz.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  9. Powrót do góry    #98
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    20-03-2020
    Postów
    4,339
    Kliknij i podziękuj
    127
    Podziękowania: 388 w 293 postach
    Gratulacje młody Paluch mistrzem świata, wielka sprawa! 14 pkt i jedna porazka z drugim Nicklasem Aagaardem. Trzeci Villads Nagel, ktory po biegu dodatkowym pokonal Bastiana Pedersena i Niklasa Jacobsena.
    Cieszy mnie 7 pozycja Antoniego Kawczynskiego ktory do doroslego zuzla ma jeszcze 3 lata. 12 miejsce Mateusza Affelta 5 pkt.
    Bieg dodatkowy o brazowy medal trojki Dunczykow swietny, taki jak seniorow, a wiec twardo. Mlody Pedersen wybil z glowy zuzel Jacobsenowi (ktory gdyby nie defekt mialby braz pewny), ale wyjasnil go z kolei Nagel.
    2 miejsce Aagaarda troche niespodzianka, bo z polfinalow awansowal ledwo, ledwo robiac w,2,2,2,2.
    Ostatnio edytowane przez Goldi ; 25-07-2021 o 00:01

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Goldi za jego przydatny post!

    Słowianka (25-07-2021)

  11. Powrót do góry    #99
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,549
    Kliknij i podziękuj
    1,041
    Podziękowania: 1,827 w 992 postach
    Zgadza się, to może pełne wyniki:

    Pierwszy półfinał:

    Wyniki:
    1. Bastian Pedersen (Dania) (3,3,3,3,3) 15
    2. Oskar Paluch (Polska) (3,2,3,3,3) 14
    3. Niklas Jacobsen (Dania) (2,1,3,3,1) 10 +3 w biegu dodatkowym
    4. Emil Eis (Dania) (3,2,2,1,2) 10 +2
    5. Luke Harrison (Wielka Brytania) (D,3,2,2,2) 9
    6. Vojtěch Šachl (Czechy) (W,1,3,2,2) 8
    7. Jaroslav Vaníček (Czechy) (1,0,1,2,3) 7
    8. Ricky Woss (Szwecja) (2,1,2,1,W) 6
    -----------------------------------------------------
    9. Theo Bergqvist (Szwecja) (2,2,1,0,0) 5
    10. Marvin Kleinert (Niemcy) (1,0,0,1,1) 3
    11. Ben Iken (Niemcy) (0,0,1,0,1) 2
    12. Timo Bouin (Francja) (1,0,0,0,0) 1




    Bieg po biegu:
    1. Pedersen, Bergkvist, Kleinert, Iken
    2. Eis, Jacobsen, Vaníček, Harrison (D)
    3. Paluch, Woss, Bouin, Šachl (W)
    4. Pedersen, Paluch, Jacobsen, Vaníček
    5. Harrison, Eis, Woss, Kleinert
    6. Jacobsen, Bergqvist, Šachl, Bouin
    7. Pedersen, Woss, Vaníček, Iken
    8. Paluch, Eis, Bergvist, Kleinert
    9. Šachl, Harrison, Iken, Bouin
    10. Paluch, Harrison, Woss, Bergqvist
    11. Jacobsen, Vaníček, Kleinert, Bouin
    12. Pedersen, Šachl, Eis, Iken
    13. Paluch, Harrison, Jacobsen, Woss (W)
    14. Vaníček, Šachl, Kleinert, Bergqvist
    15. Pedersen, Eis, Iken, Boulin


    Bieg dodatkowy:


    16. Jacobsen, Eis

    -----------------------

    Drugi półfinał:

    Wyniki:
    1. Villads Nagel (Dania) (3,3,3,2,3) 14
    2. James Pearson (Australia) (3, 2, 2, 3, 3) 13+3 w biegu dodatkowym
    3. Antoni Kawczyński (Polska) (1, 3, 3, 3, 3) 13+2 w biegu dodatkowym
    4. Adam Bednář (Czechy) (3, 3, 3, 1, 2) 12
    5. Ace Pijper (Wielka Brytania) (2, 1, 1, 3, 2) 9
    6. Niclas Aagard (Dania) (W, 2, 2, 2, 2) 8
    7. Mateusz Affelt (Polska) (2, 0, 2, 1, 1) 6 +3 w dodatkowym
    8. Max James (Wielka Brytania) (2, 1, 2, 1, 0) 6+2
    -------------------------------------------------------
    9. Daniel Gheorghe (Rumunia) (1, 0, 1, 2, 1) 5
    10. Alfons Wiltander (Szwecja) (0, D, 1, 0, 1) 2
    11. Bruno Thomas (Niemcy) (1, NS, NS, NS) 1
    12. Mario Häusl (Niemcy) (W, W, W, NS, NS) 0




    Bieg po biegu:
    1. Bednář, Pijper, Thomas, Wiltander
    2. Nagel, James, Gheorghe, Aagaard (W)
    3. Pearson, Affelt, Kawczyński, Häusl (W)
    4. Bednář, Pearson, James, Gheorghe
    5. Nagel, Aagaard, Pijper, Affelt
    6. Kawczyński, James, Häusl (W), Thomas (NS)
    7. Bednář, Affelt, Gheorghe, Wiltander (D)
    8. Nagel, Pearson, Pijper, Thomas (NS)
    9. Kawczyński, Aagaard, Wiltander, Häusl (W)
    10. Pearson, Aagaard, Affelt, Thomas (NS)
    11. Pijper, Gheorghe, James, Häusl (NS)
    12. Kawczyński, Nagel, Bednář, Wiltander
    13. Pearson, Aagaard, Affelt, James
    14. Kawczyński, Pijper, Gheorghe, Thomas (NS)
    15. Nagel, Bednář, Wiltander, Häusl (NS)


    Biegi dodatkowe:


    O 7. i 8. miejsce:
    Affelt, James


    O 2. i 3. miejsce:
    Person, Kawczyński

    -------------

    Finał:

    Wyniki:
    1. Oskar Paluch (Polska) (3,2,3,3,3) 14
    2. Nicklas Aagard (Dania) (1,3,3,2,3) 12
    3. Villads Nagel (Dania) (2,3,D,2,3) 10+3
    4. Bastian Pedersen (Dania) (U,2,3,3,2) 10+2
    5. Niklas Jacobsen (Dania) (2,3,2,3,W) 10+1
    6. James Pearson (Australia) (2,0,2,2,3) 9
    7. Antoni Kawczyński (Polska) (3,2,0,1,2) 8
    8. Adam Bednář (Czechy) (1,3,2,D,2) 8
    9. Vojtěch Šachl (Czechy) (W,1,1,3,2) 7
    10. Jaroslav Vaníček (Czechy) (2,2,1,1,1) 7
    11. Emil Eis (Dania) (3,1,0,1,1) 6
    12. Mateusz Affelt (Polska) (3,1,1,0,0) 5
    13. Ace Pijper (Wielka Brytania) (W,1,2,2,0) 5
    14. Luke Harrison (Wielka Brytania (0,W,3,0,1) 4
    15. Marvin Kleinert (Niemcy) (1,0,0,1,0) 2
    16. Ricky Woss (Szwecja) (0,0,1,D,1) 2


    Bieg po biegu:
    1. Eis, Pearson, Aagard, Woss
    2. Affelt, Vaníček, Kleinert, Pedersen (U)
    3. Paluch, Nagel, Bednář, Harrison
    4. Kawczyński, Jacobsen, Pijper (W), Šachl (W)
    5. Jacobsen, Vaníček, Eis, Harrison (W)
    6. Nagel, Pedersen, Pijper, Pearson
    7. Bednář, Kawczyński, Affelt, Woss
    8. Aagard, Paluch, Šachl, Kleinert
    9. Pedersen, Bednář, Šachl, Eis
    10. Paluch, Pearson, Vaníček, Kawczyński
    11. Harrison, Pijper, Woss, Kleinert
    12. Aagard, Jacobsen, Affelt, Nagel (D)
    13. Paluch, Pijper, Eis, Affelt
    14. Jacobsen, Pearson, Kleinert, Bednář (D)
    15. Šachl, Nagel, Vaníček, Woss (D)
    16. Pedersen, Aagard, Kawczyński, Harrison
    17. Nagel, Kawczyński, Eis, Kleinert
    18. Pearson, Šachl, Harrison, Affelt
    19. Paluch, Pedersen, Woss, Jacobsen (W)
    20. Aagard, Bednář, Vaníček, Pijper
    Bieg o 3. miejsce: Nagel, Pedersen, Jacobsen

    Zgadza się, to może pełne wyniki:

    Pierwszy półfinał:

    Wyniki:
    1. Bastian Pedersen (Dania) (3,3,3,3,3) 15
    2. Oskar Paluch (Polska) (3,2,3,3,3) 14
    3. Niklas Jacobsen (Dania) (2,1,3,3,1) 10 +3 w biegu dodatkowym
    4. Emil Eis (Dania) (3,2,2,1,2) 10 +2
    5. Luke Harrison (Wielka Brytania) (D,3,2,2,2) 9
    6. Vojtěch Šachl (Czechy) (W,1,3,2,2) 8
    7. Jaroslav Vaníček (Czechy) (1,0,1,2,3) 7
    8. Ricky Woss (Szwecja) (2,1,2,1,W) 6
    -----------------------------------------------------
    9. Theo Bergqvist (Szwecja) (2,2,1,0,0) 5
    10. Marvin Kleinert (Niemcy) (1,0,0,1,1) 3
    11. Ben Iken (Niemcy) (0,0,1,0,1) 2
    12. Timo Bouin (Francja) (1,0,0,0,0) 1




    Bieg po biegu:
    1. Pedersen, Bergkvist, Kleinert, Iken
    2. Eis, Jacobsen, Vaníček, Harrison (D)
    3. Paluch, Woss, Bouin, Šachl (W)
    4. Pedersen, Paluch, Jacobsen, Vaníček
    5. Harrison, Eis, Woss, Kleinert
    6. Jacobsen, Bergqvist, Šachl, Bouin
    7. Pedersen, Woss, Vaníček, Iken
    8. Paluch, Eis, Bergvist, Kleinert
    9. Šachl, Harrison, Iken, Bouin
    10. Paluch, Harrison, Woss, Bergqvist
    11. Jacobsen, Vaníček, Kleinert, Bouin
    12. Pedersen, Šachl, Eis, Iken
    13. Paluch, Harrison, Jacobsen, Woss (W)
    14. Vaníček, Šachl, Kleinert, Bergqvist
    15. Pedersen, Eis, Iken, Boulin


    Bieg dodatkowy:


    16. Jacobsen, Eis

    -----------------------

    Drugi półfinał:

    Wyniki:
    1. Villads Nagel (Dania) (3,3,3,2,3) 14
    2. James Pearson (Australia) (3, 2, 2, 3, 3) 13+3 w biegu dodatkowym
    3. Antoni Kawczyński (Polska) (1, 3, 3, 3, 3) 13+2 w biegu dodatkowym
    4. Adam Bednář (Czechy) (3, 3, 3, 1, 2) 12
    5. Ace Pijper (Wielka Brytania) (2, 1, 1, 3, 2) 9
    6. Niclas Aagard (Dania) (W, 2, 2, 2, 2) 8
    7. Mateusz Affelt (Polska) (2, 0, 2, 1, 1) 6 +3 w dodatkowym
    8. Max James (Wielka Brytania) (2, 1, 2, 1, 0) 6+2
    -------------------------------------------------------
    9. Daniel Gheorghe (Rumunia) (1, 0, 1, 2, 1) 5
    10. Alfons Wiltander (Szwecja) (0, D, 1, 0, 1) 2
    11. Bruno Thomas (Niemcy) (1, NS, NS, NS) 1
    12. Mario Häusl (Niemcy) (W, W, W, NS, NS) 0




    Bieg po biegu:
    1. Bednář, Pijper, Thomas, Wiltander
    2. Nagel, James, Gheorghe, Aagaard (W)
    3. Pearson, Affelt, Kawczyński, Häusl (W)
    4. Bednář, Pearson, James, Gheorghe
    5. Nagel, Aagaard, Pijper, Affelt
    6. Kawczyński, James, Häusl (W), Thomas (NS)
    7. Bednář, Affelt, Gheorghe, Wiltander (D)
    8. Nagel, Pearson, Pijper, Thomas (NS)
    9. Kawczyński, Aagaard, Wiltander, Häusl (W)
    10. Pearson, Aagaard, Affelt, Thomas (NS)
    11. Pijper, Gheorghe, James, Häusl (NS)
    12. Kawczyński, Nagel, Bednář, Wiltander
    13. Pearson, Aagaard, Affelt, James
    14. Kawczyński, Pijper, Gheorghe, Thomas (NS)
    15. Nagel, Bednář, Wiltander, Häusl (NS)


    Biegi dodatkowe:


    O 7. i 8. miejsce:
    Affelt, James


    O 2. i 3. miejsce:
    Person, Kawczyński

    -------------

    Finał:

    Wyniki:
    1. Oskar Paluch (Polska) (3,2,3,3,3) 14
    2. Nicklas Aagard (Dania) (1,3,3,2,3) 12
    3. Villads Nagel (Dania) (2,3,D,2,3) 10+3
    4. Bastian Pedersen (Dania) (U,2,3,3,2) 10+2
    5. Niklas Jacobsen (Dania) (2,3,2,3,W) 10+1
    6. James Pearson (Australia) (2,0,2,2,3) 9
    7. Antoni Kawczyński (Polska) (3,2,0,1,2) 8
    8. Adam Bednář (Czechy) (1,3,2,D,2) 8
    9. Vojtěch Šachl (Czechy) (W,1,1,3,2) 7
    10. Jaroslav Vaníček (Czechy) (2,2,1,1,1) 7
    11. Emil Eis (Dania) (3,1,0,1,1) 6
    12. Mateusz Affelt (Polska) (3,1,1,0,0) 5
    13. Ace Pijper (Wielka Brytania) (W,1,2,2,0) 5
    14. Luke Harrison (Wielka Brytania (0,W,3,0,1) 4
    15. Marvin Kleinert (Niemcy) (1,0,0,1,0) 2
    16. Ricky Woss (Szwecja) (0,0,1,D,1) 2


    Bieg po biegu:
    1. Eis, Pearson, Aagard, Woss
    2. Affelt, Vaníček, Kleinert, Pedersen (U)
    3. Paluch, Nagel, Bednář, Harrison
    4. Kawczyński, Jacobsen, Pijper (W), Šachl (W)
    5. Jacobsen, Vaníček, Eis, Harrison (W)
    6. Nagel, Pedersen, Pijper, Pearson
    7. Bednář, Kawczyński, Affelt, Woss
    8. Aagard, Paluch, Šachl, Kleinert
    9. Pedersen, Bednář, Šachl, Eis
    10. Paluch, Pearson, Vaníček, Kawczyński
    11. Harrison, Pijper, Woss, Kleinert
    12. Aagard, Jacobsen, Affelt, Nagel (D)
    13. Paluch, Pijper, Eis, Affelt
    14. Jacobsen, Pearson, Kleinert, Bednář (D)
    15. Šachl, Nagel, Vaníček, Woss (D)
    16. Pedersen, Aagard, Kawczyński, Harrison
    17. Nagel, Kawczyński, Eis, Kleinert
    18. Pearson, Šachl, Harrison, Affelt
    19. Paluch, Pedersen, Woss, Jacobsen (W)
    20. Aagard, Bednář, Vaníček, Pijper
    Bieg o 3. miejsce: Nagel, Pedersen, Jacobsen
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  12. Powrót do góry    #100
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,549
    Kliknij i podziękuj
    1,041
    Podziękowania: 1,827 w 992 postach
    Wczoraj w Lesznie odbyła się czwarta runda IPE 250ccm, która była de facto trzecią, bo zawody we Wrocławiu przełożono na sierpień

    Zwyciężył grudziądzanin Kevin Małkiewicz, za nim już tradycyjnie gdańszczanie (dla Kawczyńskiego to trzecie trzecie miejsce z rzędu.

    1. Kevin Małkiewicz (3,3,3,3,3) 15
    2. Mateusz Łopuski (3,3,3,2,2) 13
    3. Antoni Kawczyński (W,3,3,3,3) 12
    4. Kacper Halkiewicz (2,3,2,3,0) 10
    5. Szymon Ludwiczak (3,2,2,2,1) 10
    6. Franciszek Majewski (2,1,2,3,2) 10
    7. Marcel Juskowiak (2,2,2,2,2) 10
    8. Dawid Grzeszczyk (0,2,3,1,3) 9
    9. Gracjan Szostak (1,T,1,2,3) 7
    10. Lech Chlebowski (3,1,1,D,1) 6
    11. Filip Frącewicz (2,2,0,W,1) 5
    12. Oskar Rumiński (T,0,1,0,2) 3
    13. Jan Przanowski (1,1,1,U,-) 3
    14. Jakub Breński (1,0,0,1,0) 2
    15. Seweryn Grabarczyk (0,1,0,1,U) 2
    16. Wiktor Wasilewski NS

    Moja prowizoryczna klasyfikacja generalna, wraz z klubami i datami urodzin wygląda tak:

    LUB ZIE LES SUMA
    1 Mateusz Łopuski 2007 Gdańsk 12 14 13 39
    2 Antoni Kawczyński 2008 Gdańsk 12 13 12 37
    3 Kevin Małkiewicz 2007 Grudziądz 10 11 15 36
    4 Szymon Ludwiczak 2007 Częstochowa 12 10 10 32
    5 Franciszek Majewski 2006 Toruń 10 6 10 26
    6 Mateusz Affelt 2006 Toruń 12 13 - 25
    7 Marcel Juskowiak 2008 Leszno 6 5 10 21
    8 Kacper Teska 2006 Leszno 8 11 - 19
    9 Dawid Grzeszczyk 2007 Lublin 9 ns 9 18
    10 Kacper Halkiewicz 2007 Częstochowa 8 10 18
    11 Gracjan Szostak 2007 Ostrów - 8 7 15
    12 Oskar Rumiński 2006 Toruń 6 4 3 13
    13 Jan Przanowski 2007 Grudziądz 6 3 3 12
    14 Jakub Oleksiak 2007 Leszno 8 3 - 11
    15 Filip Frącewicz 2007 Zielona Góra - 3 5 8
    16 Lech Chlebowski 2005 Rybnik - - 6 6
    17 Aaron Grysiak 2006 Bydgoszcz - 3 - 3
    18 Jakub Breński 2008 Torun - - 2 2
    19 Seweryn Grabarczyk 2006 Rybnik - - 2 2
    20 Wiktor Wasilewski 2006 Rybnik - - ns 0

    Przypomnę, że rund docelowo ma być 8 - po jednej na torze każdego klubu z SE. W drugiej cześci sezonu odbędzie się z kolei Indywidualny Puchar Polski.

    Przedstawię medalistów dwóch poprzednich edycji IPE:

    2019: 1. Przyjemski, 2. Ratajczak, 3. Trześniewski
    2020: 1. Paluch, 2. Karczewski, 3. H. Jabłoński

    Jak więc widać fajne nazwiska w tych imprezach się pojawiają więc warto na bieżąco śledzić te rozgrywki.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 29-07-2021 o 15:27
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  13. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Maveral (29-07-2021), Micz Bjukanon (29-07-2021), Staleczka 3 (29-07-2021), chrzan (29-07-2021), zibly (29-07-2021)

  14. Powrót do góry    #101
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    4,812
    Kliknij i podziękuj
    343
    Podziękowania: 552 w 359 postach
    Krawczyński jeszcze to wygra jak Loram IMŚ
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  15. Powrót do góry    #102
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    20-03-2020
    Postów
    4,339
    Kliknij i podziękuj
    127
    Podziękowania: 388 w 293 postach
    Takie wyniki już na dużym torze bardzo cieszą. Trzeba w Gdańsku jeszcze trochę na chłopaków poczekać.

  16. Powrót do góry    #103
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,549
    Kliknij i podziękuj
    1,041
    Podziękowania: 1,827 w 992 postach
    received_1185219798571266.jpeg

    Finał ME 125 cc z Polakami

    Bydgoszczanin Pawełczak znowu będzie mógł się wykazać Oprócz niego Andryszczak z Rędzin, Gręda z Falubazu, Nycz z Wawrowa i Harendarczyk z Rybnika. A rywale np młody Gusts czy Lewiszyn.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  17. Powrót do góry    #104
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    20-03-2020
    Postów
    4,339
    Kliknij i podziękuj
    127
    Podziękowania: 388 w 293 postach
    Pawełczak to weźmie. Gusts i Lewiszyn to młodsi bracia?

  18. Powrót do góry    #105
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,549
    Kliknij i podziękuj
    1,041
    Podziękowania: 1,827 w 992 postach
    Działo się w weekend! W sobotę siódmego sierpnia w ukraińskim Równe rozegrano finał ME w klasie 125cc. Zawody bardzo udane dla Polaków:

    1. Krzysztof Harendarczyk (Polska) (3,3,3,3,3,3) 18
    2. Roman Kapustin (Ukraina) (3,2,2,3,2,2) 14
    3. Krystian Gręda (Polska) (3,3,2,2,3,2) 15
    4. Karel Průša (Czechy) (3,2,3,3,2,W) 13
    ---------------------------------------
    5. Michaiło Tymoszczuk (Ukraina) (3,2,2,2,0,3) 12
    6. Jekab Gust (Łotwa) (T,2,3,3,1,2) 11
    7. Maksymilian Pawełczak (Polska) (0,3,3,2,1,1) 10
    8. Dominik Hrbek (Czechy) (3,1,3,2,0,0) 8
    ----------------------------------------
    9. Matĕj Frýza (Czechy) (2,3,1,2) 8
    10. Frido Viidas (Estonia) (1,3,2,1) 7
    11. Niek Meijerink (Holandia) (2,1,1,3) 7
    12. Damir Filomonow (Łotwa) (2,2,2,1) 7
    13. Makar Lewiszyn (Ukraina) (2,1,0,3) 6
    14. Lester Matthijssen (Holandia) (1,3,2,0) 6
    15. Wasyl Złaman (Ukraina) (D,2,3,0) 5
    16. Avi Silvar (Estonia) (2,0,1,1) 4
    17. Kewin Nycz (Polska) (1,1,1,1) 4
    18. Wiktor Andryszczak (Polska) (0,1,0,2) 3
    19. Tim Widera (Niemcy) (2,0,D,1) 3
    20. Petr Marek (Czechy) (1,0,1,1) 3
    21. Otto Raak (Finlandia) (1,1,0,0) 2
    22. Kristian Murniek (Łotwa) (1,0,0,0) 1
    23. Wołodymir Złaman (Ukraina) (W,D,1,0) 1
    24. Levin Cording (Niemcy) (0,0,0,0) 0

    Triiumf odniósł zawodnik Rybek Rybnik, pochodzący ze Świętochłowic Krzysztof Harendarczyk. Warto dodać, że Harendarczyk dopiero od tego sezonu ściga się na miniżużlu, a już choćby w lidze do tej pory zdobywał tylko dwucyfrówki! Na trzecim stopniu podium stanął z kolei Krystian Gręda z Falubazu. Zawiódł nieco Maksymilian Pawełczak z BTŻ-u Polonii.

    Polecam ciekawy wywiad z opiekunem polskiej kadry na te zawody, Pawłem Parysem: https://www.speedwaynews.pl/aktualno...yslenia-wywiad

    Dowiadujemy się z niego czym różnią się motory 125cc od 85cc. Zawody w Równem oglądało aż... 5 tysięcy ludzi! A po finale na płytę boiska wybiegło masę fotoreporterów. Odpowiadając na powyższe pytanie: Jekab Gust to młodszy brat Francisa, a Makar Lewiszyn młodszy brat Marko.

    Był to drugi w historii triumf Polaka - w roku 2015 w Olching triumfował Marcin Turowski. Oprócz tego na liście zwycięzc tego czempionatu są m.in. Jan Kvech czy Dimitri Berge.

    ---------------------------------

    Tego samego dnia w duńskim Vissenbjergu odbył się z kolei finał ME w klasie 85 cc. Zabrakło tam czołowych Polaków (ci byli w Równem), wystąpili mało doświadczeni Putkowski i Jasiński z BTŻ Polonii:

    1. Mikkel Andersen (3,2,3,3,3) 14
    2. Dimitri Buch (1,3,3,3,3) 13 + 3 w biegu dodatkowym
    3. Andreas Olsen (3,3,2,2,3) 13 + 2 w biegu dodatkowym
    4. Villads Pedersen (3,2,U,3,2) 10
    5. Janek Konzack (2,W,3,3,2) 10
    6. Jacob Jensen (2,3,2,2,0) 9
    7. Rasmus Karlsson (W,3,2,2,1) 8
    8. Anton Jansson (3,2,1,1,1) 8
    9. Jacob Bølcho (2,2,0,2,2) 8
    10. Carlos Gennerich (2,1,3,1,0) 7
    11. Tyler Haupt (1,1,1,0,2) 5
    12. Wiktor Jasiński (0,1,2,1,1) 5
    13. Milo Sjöö (1,1,1,1,1) 5
    14. Harry Lundahl (0,0,0,0,3) 3
    15. Oskar Evertsson (0,0,1,0,0) 1
    16. Adam Putkowski (1,U,0,0,0) 1
    17. Elias Jamil NS
    18. Patrick Kruse NS


    Drugi triumf z rzędu odniósł Mikkel Andersen - syn Briana Andersena. Polacy zgodnie z przeywidywaniami o czołowe lokaty nie powalczyli. Całe podium dla Duńczyków.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  19. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Dominik (11-08-2021), Kaman (11-08-2021), chrzan (24-08-2021), zibly (11-08-2021)

  20. Powrót do góry    #106
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,549
    Kliknij i podziękuj
    1,041
    Podziękowania: 1,827 w 992 postach
    W poniedziałek w Częstochowie odbyła się piąta runda (a defacto czwarta, bo runda numer 2 z Wrocławia została przesunięta na późniejszy termin) IPE w klasie 250cc:

    1. Antoni Kawczyński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 14 (3,3,3,2,3)
    2. Kacper Halkiewicz (Włókniarz Częstochowa) - 14 (2,3,3,3,3)
    3. Kevin Małkiewicz (GKM Grudziądz) - 13 (3,2,3,3,2)
    4. Szymon Ludwiczak (Włókniarz Częstochowa) - 11 (2,3,2,3,1)
    5. Gracjan Szostak (TŻ Ostrovia) - 10 (2,3,0,2,3)
    6. Dawid Grzeszczyk (Speedway Lublin) - 10 (3,1,2,2,2)
    7. Oskar Rumiński (KS Toruń) - 9 (3,0,3,0,3)
    8. Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 9 (2,2,1,2,2)
    9. Jan Przanowski (GKM Grudziądz) - 8 (1,2,2,1,2)
    10. Marcel Juskowiak (Unia Leszno) - 7 (1,1,1,3,1)
    11. Filip Frącewicz (ZKŻ Zielona Góra) - 5 (1,2,0,1,1)
    12. Lech Chlebowski (ROW Rybnik) - 4 (1,0,2,0,1)
    13. Aaron Grysiak (Polonia Bydgoszcz) - 3 (0,1,1,1,0)
    14. Seweryn Grabarczyk (ROW Rybnik) - 2 (d,1,1,-,-)
    15. Jakub Breński (KS Toruń) - 1 (0,0,0,1,0)
    16. Franciszek Majewski (KS Toruń) - 0 (0,u,-,-,-)

    W końcu pierwszy w tym sezonie triumf odniósł Kawczyński, którego wywindowało to na pozycję lidera. Za nim Halkiewicz z Częstochowy i Małkiewicz z Grudziądza. Słabiej tym razem poszło dotychczasowemu liderowi Łopuskiemu, oraz będącemu wcześniej w czołówce Majewskiemu. Generalka:
    +/- Msc. Imię i nazwisko Data ur. Klub LUB ZIE LES CZE SUMA
    +1 1 Antoni Kawczyński 2008 Gdańsk 12 13 12 14 51
    +1 2 Kevin Małkiewicz 2007 Grudziądz 10 11 15 13 49
    -2 3 Mateusz Łopuski 2007 Gdańsk 12 14 13 9 48
    = 4 Szymon Ludwiczak 2007 Częstochowa 12 10 10 11 43
    +5 5 Kacper Halkiewicz 2007 Częstochowa - 8 10 14 32
    +3 6 Dawid Grzeszczyk 2007 Lublin 9 ns 9 10 28
    = 7 Marcel Juskowiak 2008 Leszno 6 5 10 7 28
    -3 8 Franciszek Majewski 2006 Toruń 10 6 10 0 26
    -3 9 Mateusz Affelt 2006 Toruń 12 13 - - 25
    +1 10 Gracjan Szostak 2007 Ostrów - 8 7 10 25
    +1 11 Oskar Rumiński 2006 Toruń 6 4 3 9 22
    +1 12 Jan Przanowski 2007 Grudziądz 6 3 3 8 20
    -5 13 Kacper Teska 2006 Leszno 8 11 - - 19
    +1 14 Filip Frącewicz 2007 Zielona Góra - 3 5 5 13
    -1 15 Jakub Oleksiak 2007 Leszno 8 3 - - 11
    = 16 Lech Chlebowski 2005 Rybnik - - 6 4 10
    = 17 Aaron Grysiak 2006 Bydgoszcz - 3 - 3 6
    +1 18 Seweryn Grabarczyk 2006 Rybnik - - 2 2 4
    -1 19 Jakub Breński 2008 Torun - - 2 1 3
    = 20 Wiktor Wasilewski 2006 Rybnik - - ns - 0


    Łopuski spadł na trzecią lokatę, więc o oczko wyżej awansowali Kawczyński i Małkiewicz. Odrabia do czołówki Halkiewicz, który opuścił pierwszą rundę. Jutro wrzucę wyniki kolejnej rundy.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  21. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    chrzan (24-08-2021)

  22. Powrót do góry    #107
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,549
    Kliknij i podziękuj
    1,041
    Podziękowania: 1,827 w 992 postach
    Wczoraj w Grudziądzu odbyła się szósta (defacto piąta) runda IPE.

    Pierwszy w tym sezonie triumf odniósł Szymon Ludwiczak z Włókniarza. Za nim lublinianin Grzeszczyk, który jest trochę tegoroczną niespodzianką. Potem dotychczasowy lider Kawczyński. Znów poza podium Łopuski oraz Małkiewicz. Tego drugiego kosztowało to utratę pozycji wicelidera w generalce. Po upadku jazdy nie kontynuował Halkiewicz.

    1. Szymon Ludwiczak (3,2,3,3,3) 14
    2. Dawid Grzeszczyk (3,3,3,2,3) 14
    3. Antoni Kawczyński (3,3,1,3,3) 13
    4. Mateusz Łopuski (2,1,3,3,3) 12
    5. Kevin Małkiewicz (3,3,2,2,U) 10
    6. Marcel Juskowiak (1,3,3,2,U) 9
    7. Kacper Teska (0,2,2,3,2) 9
    8. Jan Przanowski (2,2,2,1,1) 8
    9. Oskar Rumiński (1,2,1,1,2) 7
    10. Gracjan Szostak (2,2,D,T,2) 6
    11. Jakub Kowalski (0,1,1,1,2) 5
    12. Jakub Breński (0,1,0,2,1) 4
    13. Aaron Grysiak (1,0,2,W,1) 4
    14. Kacper Halkiewicz (2,U,W,ns,ns) 2

    Kawczyński utrzymał pozycję lidera. Nie zabawi się już w Marka Lorama, gdyż nieopatrznie wygrał poprzednią rundę Łopuski o punkt wyprzedził Małkiewicza. Między pierwszą czwórką spory ścisk.

    Piąty, mimo nieobecności w jednej z rund, lublinianin Grzeszczyk. Z powodu upadków i kontuzji tracą punkty dobrze radzący sobie Majewski i Halkiewicz.

    +/- Msc. Imię i nazwisko Data ur. Klub LUB ZIE LES CZE GRU SUMA
    = 1 Antoni Kawczyński 2008 Gdańsk 12 13 12 14 13 64
    +1 2 Mateusz Łopuski 2007 Gdańsk 12 14 13 9 12 60
    -1 3 Kevin Małkiewicz 2007 Grudziądz 10 11 15 13 10 59
    = 4 Szymon Ludwiczak 2007 Częstochowa 12 10 10 11 14 57
    +1 5 Dawid Grzeszczyk 2007 Lublin 9 ns 9 10 14 42
    +1 6 Marcel Juskowiak 2008 Leszno 6 5 10 7 9 37
    -2 7 Kacper Halkiewicz 2007 Częstochowa - 8 10 14 2 34
    +2 8 Gracjan Szostak 2007 Ostrów - 8 7 10 6 31
    +2 9 Oskar Rumiński 2006 Toruń 6 4 3 9 7 29
    +3 10 Kacper Teska 2006 Leszno 8 11 - - 9 28
    +1 11 Jan Przanowski 2007 Grudziądz 6 3 3 8 8 28
    -4 12 Franciszek Majewski 2006 Toruń 10 6 10 0 - 26
    -4 13 Mateusz Affelt 2006 Toruń 12 13 - - - 25
    = 14 Filip Frącewicz 2007 Zielona Góra - 3 5 5 - 13
    = 15 Jakub Oleksiak 2007 Leszno 8 3 - - - 11
    = 16 Lech Chlebowski 2005 Rybnik - - 6 4 - 10
    = 17 Aaron Grysiak 2006 Bydgoszcz - 3 - 3 4 10
    +1 18 Jakub Breński 2008 Torun - - 2 1 4 7
    nk 19 Jakub Kowalski 2006 Gdańsk - - - - 5 5
    +2 20 Seweryn Grabarczyk 2006 Rybnik - - 2 2 - 4
    -1 21 Wiktor Wasilewski 2006 Rybnik - - ns - - 0


    Jutro zaległa runda we Wrocławiu
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 12-08-2021 o 23:31
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  23. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (13-08-2021), chrzan (24-08-2021), zibly (12-08-2021)

  24. Powrót do góry    #108
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,549
    Kliknij i podziękuj
    1,041
    Podziękowania: 1,827 w 992 postach
    13 sierpnia we Wrocławiu odbyła się zaległa druga runda IPE. Triumfował w niej dotychczasowy lider Kawczyński, za nim grudziądzanin Małkiewicz a trzeci Grzeszczyk z Lublina:

    1. Antoni Kawczyński (3,3,3,3,3) 15
    2. Kevin Małkiewicz (3,2,3,3,3) 14
    3. Dawid Grzeszczyk (2,2,3,2,3) 12
    4. Mateusz Łopuski (3,3,2,2,2) 12
    5. Oskar Rumiński (2,3,2,3,1) 11
    6. Szymon Ludwiczak (3,3,2,1,2) 11
    7. Marcel Juskowiak (1,2,1,2,3) 9
    8. Gracjan Szostak (1,1,3,0,2) 7
    9. Jan Przanowski (2,1,2,1,1) 7
    10. Filip Frąckiewicz (W,1,1,3,U) 5
    11. Kacper Teska (2,2,1,D,D) 5
    12. Seweryn Grabarczyk (1,1,0,1,2) 5
    13. Jakub Breński (1,0,0,2,1) 4
    14. Aaron Grysiak (U,0,1,0,1) 2

    W generalce na prowadzeniu umocnił się Kawczyński, dla którego był to drugi triumf. Małkiewicz znowu wyprzedził Łopuskiego - tych dwóch zawodników dzieli tylko punkt

    +/- Msc. Imię i nazwisko Data ur. Klub LUB ZIE LES CZE GRU WRO SUMA
    = 1 Antoni Kawczyński 2008 Gdańsk 12 13 12 14 13 15 79
    +1 2 Kevin Małkiewicz 2007 Grudziądz 10 11 15 13 10 14 73
    -1 3 Mateusz Łopuski 2007 Gdańsk 12 14 13 9 12 12 72
    = 4 Szymon Ludwiczak 2007 Częstochowa 12 10 10 11 14 11 68
    = 5 Dawid Grzeszczyk 2007 Lublin 9 ns 9 10 14 12 54
    = 6 Marcel Juskowiak 2008 Leszno 6 5 10 7 9 9 46
    +2 7 Oskar Rumiński 2006 Toruń 6 4 3 9 7 11 40
    = 8 Gracjan Szostak 2007 Ostrów - 8 7 10 6 7 38
    +2 9 Jan Przanowski 2007 Grudziądz 6 3 3 8 8 7 35
    -3 10 Kacper Halkiewicz 2007 Częstochowa - 8 10 14 2 - 34
    -1 11 Kacper Teska 2006 Leszno 8 11 - - 9 5 33
    = 12 Franciszek Majewski 2006 Toruń 10 6 10 0 - - 26
    = 13 Mateusz Affelt 2006 Toruń 12 13 - - - - 25
    = 14 Filip Frącewicz 2007 Zielona Góra - 3 5 5 - 5 18
    +2 15 Aaron Grysiak 2006 Bydgoszcz - 3 - 3 4 2 12
    -1 16 Jakub Oleksiak 2007 Leszno 8 3 - - - - 11
    +1 17 Jakub Breński 2008 Torun - - 2 1 4 4 11
    -2 18 Lech Chlebowski 2005 Rybnik - - 6 4 - - 10
    +1 19 Seweryn Grabarczyk 2006 Rybnik - - 2 2 - 5 9
    -1 20 Jakub Kowalski 2006 Gdańsk - - - - 5 - 5
    = 21 Wiktor Wasilewski 2004 Rybnik - - ns - - - 0


    ------------------------------

    Z kolei 14. sierpnia w Częstochowie odbyła się czwarta runda DMP w klasie 85-125ccm. W tym sezonie drużyny są podzielone na dwie grupy po cztery ekipy, w każdej rozgrywane są cztery rundy, pierwsza dwójka wchodzi do finału.

    W częstochowie po raz czwarty triumfowali Wawrowianie. Drudzy byli gospodarze, którzy w trzech poprzednich rundach byli ostatni.

    I. Just Fun GUKS Speedway Wawrów: 35
    5. Kewin Nycz (3,2,3,2,2) 12
    6. Maksymilian Kostera (2,2,U,0,W) 4
    7. Mikołaj Krok (2,3,3,2,0) 10
    8. Filip Bęczkowski (3,0,D,3,3) 9




    II. Bocar Włókniarz Częstochowa: 30
    9. Paweł Caban (2,3,1,1,3) 10
    10. Alan Ciurzyński (1,-,3,3,W) 7
    11. Igor Nabiałkowski (1,1,-,3,2) 7
    12. Jakub Korkus (0,2,2,-,-) 4
    19. Dawid Rozpędek (1,U,1,-) 2


    III. BTŻ Polonia Bydgoszcz: 29
    1. Maksymilian Pawełczak (3,2,-,3,3) 11
    2. Adam Putkowski (1,D,2,1) 4
    3. Wiktor Jasiński (3,3,2,-,1) 9
    4. Oskar Funtowicz (1,1,-,W,W) 2
    17. Maciej Kurzawski (2,1,0,0) 3


    IV. GKŻ Wybrzeże Gdańsk: 22
    13. Seweryn Kapiszka (0,1,1,0,3) 5
    14. Jakub Malina (2,3,0,2,W) 7
    15. Eryk Kamiński (0,W,3,1,2) 6
    16. Filip Zaborek (D,W,1,2,1) 4

    Wawrów i Bydgoszcz awansowali do finału:

    DM 85-125, grupa 1
    1. Just Fun Speedway Wawrów 4 16 181
    2. BTŻ Polonia Bydgoszcz 4 11 140
    3. GKŻ Wybrzeże Gdańsk 4 7 91
    4. Bocar Włókniarz Częstochowa 4 6 54

    Z kolei 19. sierpnia w Gorzowie odbyła się siódma już runda IPE. Tym razem triumfował Małkiewicz, drugi Kawczyński, trzeci Łopuski. Z powodu upadku i wykluczenia punkty pogubił Grzeszczak. Zawodów nie ukończyli Frącewicz i Rumiński

    1. Kevin Małkiewicz (3,3,3,3,3) 15
    2. Antoni Kawczyński (2,3,3,3,3) 14
    3. Mateusz Łopuski (3,2,3,2,3) 13
    4. Szymon Ludwiczak (3,3,2,2,2) 12
    5. Kacper Teska (2,2,2,1,3) 10
    6. Marcel Juskowiak (1,3,1,2,2) 9
    7. Dawid Grzeszczyk (W,U,3,3,2) 8
    8. Jan Przanowski (1,2,2,1,2) 8
    9. Gracjan Szostak (3,1,2,D,1) 7
    10. Jakub Kowalski (1,1,0,3,1) 6
    11. Filip Frącewicz (2,2,W,NS,NS) 4
    12. Aaron Grysiak (2,1,1,0,W) 4
    13. Jakub Breński (0,1,W,1,1) 3
    16. Oskar Rumiński (W,NS,NS,NS,NS) 0

    W tym sezonie nie ma w klasie 250cc reprezentantów Gorzowa, chociaż w ubiegłym sezonie byli Paluch i Ralcewicz. Podczas tej rundy IPE w przerwach między seriami startów, szansę do zaprezentowania się gorzowskiej publiczności mieli adepci Stali. Spod taśmy na dystansie czterech okrążeni rywalizowali w biegach pokazowych Mikołaj Krok, Denis Andrzejczak, Bartosz Lewandowski i Filip Bęczkowski. Wszyscy oni pochodzą z Wawrowa.

    Klasyfikacja generalna:

    +/- Msc. Imię i nazwisko Data ur. Klub LUB ZIE LES CZE GRU WRO GOR SUMA
    = 1 Antoni Kawczyński 2008 Gdańsk 12 13 12 14 13 15 14 93
    = 2 Kevin Małkiewicz 2007 Grudziądz 10 11 15 13 10 14 15 88
    = 3 Mateusz Łopuski 2007 Gdańsk 12 14 13 9 12 12 13 85
    = 4 Szymon Ludwiczak 2007 Częstochowa 12 10 10 11 14 11 12 80
    = 5 Dawid Grzeszczyk 2007 Lublin 9 ns 9 10 14 12 8 62
    = 6 Marcel Juskowiak 2008 Leszno 6 5 10 7 9 9 9 55
    +1 7 Gracjan Szostak 2007 Ostrów - 8 7 10 6 7 7 45
    +3 8 Kacper Teska 2006 Leszno 8 11 - - 9 5 10 43
    = 9 Jan Przanowski 2007 Grudziądz 6 3 3 8 8 7 8 43
    -3 10 Oskar Rumiński 2006 Toruń 6 4 3 9 7 11 0 40
    -1 11 Kacper Halkiewicz 2007 Częstochowa - 8 10 14 2 - - 34
    = 12 Franciszek Majewski 2006 Toruń 10 6 10 0 - - - 26
    = 13 Mateusz Affelt 2006 Toruń 12 13 - - - - - 25
    = 14 Filip Frącewicz 2007 Zielona Góra - 3 5 5 - 5 4 22
    = 15 Aaron Grysiak 2006 Bydgoszcz - 3 - 3 4 2 4 16
    +1 16 Jakub Breński 2008 Torun - - 2 1 4 4 3 14
    -1 17 Jakub Oleksiak 2007 Leszno 8 3 - - - - - 11
    +2 18 Jakub Kowalski 2006 Gdańsk - - - - 5 - 6 11
    -1 19 Lech Chlebowski 2005 Rybnik - - 6 4 - - - 10
    -1 20 Seweryn Grabarczyk 2006 Rybnik - - 2 2 - 5 - 9
    = 21 Wiktor Wasilewski 2004 Rybnik - - ns - - - - 0


    W dalszym ciągu prowadzi Kawczyński. W tym tygodniu rozegrania zostanie ostatnia runda. Na przełomie sierpnia i września przyjdzie z kolei czas na 3 rundy Indywidualnego Pucharu Polski
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 23-08-2021 o 22:20
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    chrzan (24-08-2021)

  26. Powrót do góry    #109
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,549
    Kliknij i podziękuj
    1,041
    Podziękowania: 1,827 w 992 postach
    21 sierpnia odbyła się z kolei czwarta runda grupy drugiej w DM 85-125 ccm. Zawody miały się odbyć w Przemyślu, ale jednak miały miejsce w Rędzinach. Przemyślanie chyba się w tym sezonie przeliczyli - tylko na jeden czwórmecz przysłali jednego zawodnika, na pozostałe nie przyjechali w ogóle. Do tego zdekompletowani przyjechali torunianie - niby w wymaganą trójkę, ale trzeci zawodnik był "na sztukę" i w ogóle na torze się nie pojawił. Triumf gospodarzy. W barwach Rędzin startował też Gręda z Falubazu. Tylko 9 punktów aktualnego Mistrza Europy kategorii 125cc z finału w Równem - Krzysztofa Harendarczyka.

    Wyniki:
    I. Uks Speedway Rędziny 50
    13. Miłosz Kowalski 9 (3,1,2,3,-)
    14. Krystian Gręda 14 (3,3,3,3,2)
    15. Wiktor Andryszczak 14 (2,3,3,3,3)
    16. Oskar Kręglicki 9 (3,w,,-,3,3)
    20. Maksym Ziętara 4 (2,2)


    II. MKMŻ Rybki Rybnik 38
    1. Paweł Wyczyszczok 10 (2,2,2,2,2)
    2. Marcel Kowolik 14 (3,3,3,2,3)
    3. Piotr Reszka 1 (w,-,-,1,-)
    4. Krzysztof Harendarczyk 9 (1,2,3,w,3)
    17. Wiktor Klecha 4 (2,u,2)


    III. SSSM Stal Toruń 15
    9. Ksawery Słomski 7 (1,3,2,1,d)
    10.
    11.
    12. Mikołaj Duchiński 8 (2,2,1,2,1)
    19. Nikodem Czmut ns

    Tabela grupy bardzo ciekawa. Oczywiście Rybnik i Rędziny awansowały do finału:

    DM 85-125, grupa 2
    1. UKS Speedway Rędziny 4 14 189
    2. MKMŻ Rybki Rybnik 4 14 165
    3. SSSM Stal Toruń 4 8 73
    4. Spartan Przemyśl 1 1 2

    Żużlowa centrala dodatkowo przedstawiła numery startowe finału DMP w klasie 85-125cc, który odbędzie się w Rybniku już 4 września. Oto one:


    GUKS Speedway Wawrów 1-4, 17
    MKMŻ Rybki Rybnik 5-8, 18
    UKS Speedway Rędziny 9-12, 19
    BTŻ Polonia Bydgoszcz 13-16, 20

    Ciężko wskazać faworyta, pewnie najbardziej gospodarze z racji tego, że są u siebie. Ale Rędziny też są mocne, jak i Wawrów. Raczej najsłabiej stoją akcje bydgoszczan.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    chrzan (25-08-2021)

  28. Powrót do góry    #110
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,549
    Kliknij i podziękuj
    1,041
    Podziękowania: 1,827 w 992 postach
    W Diedenbergen 21 sierpnia odbył się finał MS w kategorii 125cc. Jest to trochę mniej prestiżowa kategoria (ostatnio ME w Równem wygrał Krzysztof Harendarczyk). Nie dziwi więc, że w czubie Holender i dwóch Czechów:

    1. Lester Matthijssen (3,3,3,3) 12
    2. Matĕj Frýza (2,3,3,3) 11
    3. Dominik Hrbek (2,2,3,2) 9
    4. Damir Filomonow (3,1,3,W/2min) 7
    5. Theo Ugoni (2,T,2,3) 7
    6. Noah Urda (1,3,1,1) 6
    7. Levin Cording (3,0,0,2) 5
    8. Tim Widera (2,0,1,2) 5
    9. Oliver Schmid (1,2,0,2) 5
    10. Thomas Freida (W,2,1,1) 4
    11. Niek Meijerink (1,0,1,1) 3
    12. Magnus Rau (2,0,W,0) 2
    13. Stepan Sevcik (0,1,1,0) 2

    ---------------------------

    Z kolei w Polsce w Wawrowie odbył się Puchar Polski Par Klubowych na miniżużlu. W zeszłym roku odwołano te rozgrywki z powodu pandemii, w latach wcześniejszych składały się z cyklu turniejów. W tym roku rozegrano jedne zawody. Dziesięć par podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Po dwie najlepsze pary awansowały do finału:

    Faza eliminacyjna:
    Grupa A:


    I. BTŻ Polonia Bydgoszcz 1: 17
    5. Maksymilian Pawełczak (3,3,3,3) 12
    6. Wiktor Jasiński (1,0,2,2) 5
    13. Adam Putkowski NS


    II. MKMŻ Rybki Rybnik 2: 15
    3. Krzysztof Harendarczyk (1,2,1,3) 7
    4. Marcel Kowolik (3,1,2,2) 8
    12. Paweł Wyczyszczok NS


    III. JUST FUN GUKS Speedway Wawrów 2: 11
    7. Filip Bęczkowski - 0 (0,0,0,D)
    8. Maksymilian Kostera - 11 (2,3,3,3)


    IV. Bocar Włókniarz Częstochowa: 9
    1. Paweł Caban (2,1,1,-) 4
    2. Alan Ciurzyński (0,2,-,1) 3
    11. Igor Nabiałkowski (0,2) 2


    V. SSSM Stal Toruń: 8
    9. Mikołaj Duchiński (3,2,0,1) 6
    10. Ksawery Słomski (0,1,1,0) 2


    Grupa B:


    I. JUST FUN GUKS Speedway Wawrów 1: 18
    3. Kewin Nycz (2,2,0,2) 6
    4. Mikołaj Krok (3,3,3,3) 12


    II. UKS Speedway Rędziny: 18
    7. Krystian Gręda (2,3,2,2) 9
    8. Wiktor Andryszczak (3,2,1,3) 9
    14. Miłosz Kowalski NS


    III. MKMŻ Rybki Rybnik 1: 11
    9. Piotr Reszka (1,0,2,1) 4
    10. Wiktor Klecha (3,1,3,W) 7
    15. Dawid Benauer NS


    IV. GKŻ Wybrzeże Gdańsk: 8
    5. Jakub Malina (U,1,3,1) 5
    6. Eryk Kamiński (1,0,2,-) 3
    13. Seweryn Kapiszka (0) 0


    V. BTŻ Polonia Bydgoszcz 2: 5
    1. Oskar Funtowicz - 5 (1,2,1,1)
    2. Kacper Tuczkowski - 0 (0,0,0,0)

    W grupie pierwszej bez niespodzianek wchodzi Polonia i Rybki II. Chociaż Rybki II miały tak naprawdę lepsze zestawienie niż Rybki I, aczkolwiek myślałem, że lepiej pojedzie świeżo upieczony ME Krzysztof Harendarczyk. Z grupy B bez niespodzianek Rędziny i Wawrów. W finale każda para jechała dwa biegi:

    Faza finałowa:


    I. JUST FUN GUKS Speedway Wawrów 1: 7
    3. Kewin Nycz (1,1) 2
    4. Mikołaj Krok (3,2) 5


    II. MKMŻ Rybki Rybnik 2: 6+3 w biegu dodatkowym
    3. Krzysztof Harendarczyk (0,1) 1
    4. Marcel Kowolik (2,3) 5+3
    12. Paweł Wyczyszczok () NS


    III. BTŻ Polonia Bydgoszcz 1: 6+U w biegu dodatkowym
    5. Maksymilian Pawełczak (3,3) 6+U/1
    6. Wiktor Jasiński (0,0) 0
    13. Adam Putkowski NS


    IV. UKS Speedway Rędziny: 5
    7. Krystian Gręda (1,2) 3
    8. Wiktor Andryszczak (2,0) 2
    14. Miłosz Kowalski NS


    Ostatecznie więc triumf wawrowian. O drugie miejsce trzeba było rozegrać bieg dodatkowy. W nim prowadził Pawełczak z BTŻ-u Polonii ale ostatecznie upadł i Polonia skończyła z brązem. Warto dodać, że i Harendarczyk i Kowolik pochodzą ze Świętochłowic.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  29. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    chrzan (30-08-2021), zibly (30-08-2021)

  30. Powrót do góry    #111
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,549
    Kliknij i podziękuj
    1,041
    Podziękowania: 1,827 w 992 postach
    Dawno mnie tu nie było, są dwie rzeczy do nadrobienia.

    Przede wszystkim 4 września odbył się finał DMP na miniżużlu w Rybniku. I tu niespodzianka, bo myślałem, że wygrają gospodarze, ale Rybki zajęły dopiero trzecią lokatę. Oczywiście wszystkie trzy czołowe ekipy były bardzo mocne. Zwyciężyli wawrowianie, którzy tym samym przerwali dwuletnią dominację Rybek. Był to tym samym pierwszy tytuł Wawrowa od roku 2013!

    Na drugim miejscu Rędziny wzmocnione Kręglickim z Lublina i Grędą z Zielonej Góry. Na czwartym miejscu bydgoszczanie, którzy nie uchodzili za faworytów bo mają jeszcze bardzo młodą drużynę, ale zaprezentowali ambitną postawę, a dzięki kompletowi punktów Pawełczak nie odstawali od reszty.

    Just Fun GUKS Speedway Wawrów: 36
    1. Mikołaj Krok (3,3,2,1,2) 11
    2. Filip Bęczkowski (3,0,2,2,3) 10
    3. Kewin Nycz (1,2,1,2,2) 8
    4. Maksymilian Kostera (1,3,1,W,2) 7
    17. Patryk Prokop NS


    UKS Speedway Rędziny: 32
    9. Oskar Kręglicki (2,1,2,0,1) 6
    10. Maksymilian Kowalski (2,1,0,3,3) 9
    11. Krystian Gręda (0,2,1,3,2) 8
    12. Wiktor Andryszczak (3,2,3,1,0) 9
    19. Maksym Ziętara NS


    MKMŻ Rybki Rybnik: 28
    5. Marcel Kowolik (2,3,3,2,1) 11
    6. Wiktor Klecha (2,2,0,0,W) 4
    7. Piotr Reszka (1,-,-,2,-) 3
    8. Paweł Wyczyszczok (1,U,2,-,U) 3
    18. Krzysztof Harendarczyk (1,0,3,3) 7


    BTŻ Polonia Bydgoszcz: 24
    13. Maksymilian Pawełczak (3,3,3,3,3) 15
    14. Wiktor Jasiński (0,1,3,1,1) 6
    15. Adam Putkowski (0,0,1,1,1) 3
    16. Oskar Funtowicz (0,0,0,0,-) 0
    20. Maciej Kurzawski (0) 0

    ----------------------------

    W klasie 250cc rozegrano 7 rund IPE. W teorii powinna być jeszcze ósma, ale chodzą słuchy, że jej nie będzie. Ruszył za to Indywidualny Puchar Polski mający się składać z trzech rund. W zawodach w Częstochowie czterech zawodników na czołowych lokatach zdobyło tyle samo punktów. Okazało się, że regulamin... nie przeywidywał biegu dodatkowego, więc o kolejności zadecydowało losowanie. To ciekawe, bo dwa lata temu o miejsce na podium grali w papier, nożyce, kamień Kościecha powiedział, że to regulaminowe przeoczenie i już od następnej rundy będą w takiej sytuacji rozgrywane biegi dodatkowe. Lepiej późno niż wcale

    1. Kevin Małkiewicz (3,3,2,3,2) 13
    2. Dawid Grzeszczyk (2,2,3,3,3) 13
    3. Antoni Kawczyński (3,3,3,2,2) 13
    4. Matuesz Łopuski (3,2,2,3,3) 13
    5. Szymon Ludwiczak (1,3,2,1,3) 10
    6. Marcel Juskowiak (3,1,3,2,1) 10
    7. Gracjan Szostak (2,3,0,3,0) 8
    8. Kacper Teska (0,1,2,2,3) 8
    9. Bartosz Bańbor (1,2,3,1,U) 7
    10. Jan Przanowski (2,1,1,1,2) 7
    11. Oskar Rumiński (2,0,1,2,1) 6
    12. Jakub Kowalski (1,2,1,0,0) 4
    13. Jan Heleniak (1,0,0,0,1) 2
    14. Seweryn Grabarczyk (W,1,1,0,NS) 2
    15. Jakub Breński (0,0,W,W,0) 0
    17. Lech Chlebowski (-,-,-,-,-) 0
    18. Aaron Grysiak (-,-,-,-,-) 0


    A wygrał mocny w tym sezonie grudziądzanin Małkiewicz, za nim Grzeszczak z Lublina i dwójka gdańszczan.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  31. Powrót do góry    #112
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,549
    Kliknij i podziękuj
    1,041
    Podziękowania: 1,827 w 992 postach
    Chwilę mnie tu nie było więc nadrabiam zaległości.


    16. września w Toruniu odbyła się jednak ósma runda IPE:

    1. Kevin Małkiewicz (3,3,3,3,3) 15
    2. Gracjan Szostak (2,2,3,3,3) 13
    3. Antoni Kawczyński (3,3,2,2,3) 13
    4. Dawid Grzeszczyk (1,3,1,3,3) 11
    5. Marcel Juskowiak (2,3,3,1,2) 11
    6. Mateusz Łopuski (3,1,3,1,1) 9
    7. Oskar Rumiński (2,1,2,2,2) 9
    8. Kacper Teska (1,2,1,2,2) 8
    9. Bartosz Bańbor (0,1,1,3,2) 7
    10. Szymon Ludwiczak (2,2,0,1,1) 6
    11. Franciszek Majewski (T,0,2,2,1) 5
    12. Jakub Kowalski (0,1,2,1,0) 4
    13. Filip Frącewicz (1,2,w,-,-) 3
    14. Aarion Grysiak (1,0,0,0,1) 2

    Coraz większe postępy robi Gracjan Szostak oraz Dawid Grzeszczyk. Z ostatecznym triumfem w generalce Kawczyński, który stanął na podium każdej z rund:
    +/- Msc. Imię i nazwisko Data ur. Klub LUB ZIE LES CZE GRU WRO GOR TOR SUMA
    = 1 Antoni Kawczyński 2008 Gdańsk 12 13 12 14 13 15 14 13 106
    = 2 Kevin Małkiewicz 2007 Grudziądz 10 11 15 13 10 14 15 15 103
    = 3 Mateusz Łopuski 2007 Gdańsk 12 14 13 9 12 12 13 9 94
    = 4 Szymon Ludwiczak 2007 Częstochowa 12 10 10 11 14 11 12 6 86
    = 5 Dawid Grzeszczyk 2007 Lublin 9 ns 9 10 14 12 8 11 73
    = 6 Marcel Juskowiak 2008 Leszno 6 5 10 7 9 9 9 11 66
    = 7 Gracjan Szostak 2007 Ostrów - 8 7 10 6 7 7 13 58
    = 8 Kacper Teska 2006 Leszno 8 11 - - 9 5 10 8 51
    +1 9 Oskar Rumiński 2006 Toruń 6 4 3 9 7 11 0 9 49
    -1 10 Jan Przanowski 2007 Grudziądz 6 3 3 8 8 7 8 - 43
    = 11 Kacper Halkiewicz 2007 Częstochowa - 8 10 14 2 - - - 34
    = 12 Franciszek Majewski 2006 Toruń 10 6 10 0 - - - 5 31
    = 13 Mateusz Affelt 2006 Toruń 12 13 - - - - - - 25
    = 14 Filip Frącewicz 2007 Zielona Góra - 3 5 5 - 5 4 3 25
    = 15 Aaron Grysiak 2006 Bydgoszcz - 3 - 3 4 2 4 2 18
    +2 16 Jakub Kowalski 2006 Gdańsk - - - - 5 - 6 4 15
    -1 17 Jakub Breński 2008 Torun - - 2 1 4 4 3 - 14
    -1 18 Jakub Oleksiak 2007 Leszno 8 3 - - - - - - 11
    = 19 Lech Chlebowski 2005 Rybnik - - 6 4 - - - - 10
    = 20 Seweryn Grabarczyk 2006 Rybnik - - 2 2 - 5 - - 9
    nk 21 Bartosz Bańbor 2007 Rzeszów - - - - - - - 7 7
    -1 22 Wiktor Wasilewski 2004 Rybnik - - ns - - - - - 0

    Podsumowanie tegorocznego IPE możecie znaleźć tutaj: https://www.speedwaynews.pl/aktualno...w-klasie-250cc
    ----------------

    18 września rozegrano w Gdańsku finał IMP w miniżużlu. Triumfował w nim faworyt Maksymilian Pawełczak z Bydgoszczy. Jest to trzecie w hidtorii złoto w tej rywalizacji dla BTZ-u Polonii. Wcześniej mistrzami zostawali Szymon Woźniak i Wiktor Przyjemski.

    1. Maksymilian Pawełczak (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (3,3,3,3,3) 15+3
    2. Wiktor Andryszczak (UKS Speedway Rędziny) (1,3,1,3,2) 10+2+2
    3. Mikołaj Krok (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) (3,2,3,1,3) 12+1
    4. Krystian Gręda (ZKŻ SSA Zielona Góra) (2,W,2,3,3) 10+3+W
    5. Wiktor Jasiński (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (3,3,3,1,2) 12+W
    6. Marcel Kowolik (MKMŻ Rybki Rybnik) (3,3,2,2,W/2min.) 10
    7. Kewin Nycz (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) (2,1,0,2,3) 8
    8. Krzysztof Harendarczyk (MKMŻ Rybki Rybnik) (2,0,3,2,1) 8
    9. Adam Putkowski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (1,2,0,3,1) 7
    10. Filip Bęczkowski (GUKS Speedway Wawrów) (1,2,2,W,2) 7
    11. Paweł Wyczyszczok (MKMŻ Rybki Rybnik) (1,1,2,1,0) 5
    12. Mikołaj Duchiński (SSSM Stal Toruń) (0,1,1,2,1) 5
    13. Oskar Kręglicki (KM Cross Lublin) (2,0,1,W,0) 3
    14. Paweł Caban (Włókniarz Częstochowa) (0,2,0,0,0) 2
    15. Maksymilian Kostera (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) (2) 2
    16. Ksawery Słomski (SSSM Stal Toruń) (0,0,1,0,1) 2
    17. Miłosz Kowalski (UKS Speedway Rędziny) (0,W,0,1,0) 1
    18. Alan Ciurzyński (Włókniarz Częstochowa) NS

    -----------

    Z kolei wczoraj rozegrano w Ostrowie drugą rundę IPP w klasie 250cc. Tym razem triumfował lublinianin Grzeszczyk przed Bańborem z Rzeszowa i Małkiewiczem z Grudziądza. Słabiej pojechali inni medaliści IPE czyli Kawczyński i Lopuski oraz Ludwiczak:

    1. Dawid Grzeszczyk (3,3,3,3,3) 15
    2. Bartosz Bańbor (3,3,2,3,3) 14
    3. Kevin Małkiewicz (3,3,W,3,3) 12
    4. Marcel Juskowiak (2,2,3,3,1) 11
    5. Gracjan Szostak (1,2,2,1,3) 9
    6. Antoni Kawczyński (1,1,3,2,2) 9
    7. Franciszek Majewski (0,3,1,2,2) 8
    8. Szymon Ludwiczak (D,2,3,2,1) 8
    9. Oskar Rumiński (2,2,1,1,2) 8
    10. Kacper Teska (2,1,1,2,2) 8
    11. Mateusz Łopuski (3,1,2,0,0) 6
    12. Jan Przanowski (1,0,2,1,1) 5
    13. Jakub Kowalski (2,0,0,1,0) 3
    14. Jakub Breński (1,0,1,0,1) 3

    W generalce prowadzi Grzeszczyk. Do rozegrania została jeszcze jedna runda.

    +/- Msc. Imię i nazwisko Data ur. Klub CZE OST SUMA
    +1 1 Dawid Grzeszczyk 2007 Lublin 13 15 28
    -1 2 Kewin Małkiewicz 2007 Grudziądz 13 12 25
    = 3 Antoni Kawczyński 2008 Gdańsk 13 9 22
    +5 4 Bartosz Bańbor 2007 Rzeszów 7 14 21
    +1 5 Marcel Juskowiak 2008 Leszno 10 11 21
    -2 6 Mateusz Łopuski 2007 Gdańsk 13 6 19
    -2 7 Szymon Ludwiczak 2007 Częstochowa 10 8 18
    -1 8 Gracjan Szostak 2007 Ostrów 8 9 17
    -1 9 Kacper Teska 2006 Leszno 8 8 16
    +1 10 Oskar Rumiński 2006 Toruń 6 8 14
    -1 11 Jan Przanowski 2007 Grudziądz 7 5 12
    nk 12 Franciszek Majewski 2006 Toruń - 8 8
    -1 13 Jakub Kowalski 2006 Gdańsk 4 3 7
    +1 14 Jakub Breński 2008 Toruń 0 3 3
    -2 15 Jan Heleniak 2007 Rybnik 2 - 2
    -2 16 Seweryn Grabarczyk 2006 Tarnów 2 - 2
    -1 17 Lech Chlebowski 2005 Rybnik ns - 0
    -1 18 Aaron Grysiak 2006 Bydgoszcz ns - 0
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  32. Powrót do góry    #113
    Stały bywalec Awatar Micz Bjukanon
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    1,164
    Kliknij i podziękuj
    179
    Podziękowania: 331 w 187 postach
    Na tego Grędę Falubaz musi chuchać i dmuchać. Nie ma obecnie chłopaka, który miałby jakieś realne szanse zaistnieć na juniorce niż on. Frącewicz... We will see what time will tell.

  33. Powrót do góry    #114
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,549
    Kliknij i podziękuj
    1,041
    Podziękowania: 1,827 w 992 postach
    Wczoraj w Gdańsku odbyła się trzecia, ostatnia runda Indywidualnego Pucharu Polski w klasie 250 cc. Tym samym zakończyły się już tegoroczne rozgrywki tej klasy pojemnościowej.

    A nad morzem triumfował lokalny zawodnik Mateusz Łopuski, po biegu dodatkowym z Bartoszem Bańborem ze Stowarzyszenia Lamba Rzeszów. Rzeszowianin okazuje się sporym talentem. Niedawno zdał na licencję a już wskakuje na podium pojedynczych imprez. Trzeci był Oskar Rumiński z Torunia, co było dla mnie zaskoczenie, bo Oskar do tej pory nie błyszczał w żadnych rozgrywkach. Niestety w swoim drugim starcie kontuzji doznał dotychczasowy lider cyklu Dawid Grzeszczyk z Lublina, czym pożegnał się z marzeniami o triumfie w całym cyklu jak i o miejscu na podium.

    W końcu jednak stawka była pełna z aż osiemnastoma zawodnikami na starcie. W zawodach nie wystapił triumfator tegorocznego IPE Antoni Kawczyński. Ponoć dlatego, że był... zawieszony za niesportowe zachowanie po jednej z poprzednich rund. Niestety nie wiem o co chodziło.

    Wyniki:

    1. Mateusz Łopuski (3,2,3,2,3) 13 + 1 miejsce w biegu dodatkowym
    2. Bartosz Bańbor (2,3,3,2,3) 13 + upadek w biegu dodatkowym
    3. Oskar Rumiński (1,3,3,3,2) 12
    4. Kevin Małkiewicz (3,W,2,3,3) 11
    5.Franciszek Majewski (0,3,2,3,2) 10
    6. Szymon Ludwiczak (2,2,2,2,2) 10
    7. Jan Przanowski (1,1,1,3,3) 9
    8. Gracjan Szostak (2,1,3,1,1) 8
    9. Kacper Teska (1,3,2,1,1) 7
    10. Jakub Kowalski (0,2,1,2,1) 6
    11. Jakub Breński (2,1,1,1,0) 5
    12. Brajan Gromniak (0,2,1,U,1) 4
    13. Dawid Grzeszczyk (3,W,-,-,-) 3
    14. Marcel Juskowiak (3,-,-,-,-) 3
    15. Kacper Król (0,0,0,0,1) 1
    16. Igor Gryzło (0,0,1,0,0) 1
    17. Jan Heleniak (1,D,0,-,-) 1
    18. Eryk Kamiński (1,0,W) 1

    W klasyfikacji generalnej triunfował Kewin Małkiewicz Grudziądza, który wykorzystał kontuzję Grzeszczyka. Na podium jeszcze Bańbor i Łopuski.

    +/- Msc. Imię i nazwisko Data ur. Klub CZE OST GDA SUMA
    +1 1 Kewin Małkiewicz 2007 Grudziądz 13 12 11 36
    +2 2 Bartosz Bańbor 2007 Rzeszów 7 14 13 34
    +3 3 Mateusz Łopuski 2007 Gdańsk 13 6 13 32
    -3 4 Dawid Grzeszczyk 2007 Lublin 13 15 3 31
    +2 5 Szymon Ludwiczak 2007 Częstochowa 10 8 10 28
    +4 6 Oskar Rumiński 2006 Toruń 6 8 12 26
    +1 7 Gracjan Szostak 2007 Ostrów 8 9 8 25
    -3 8 Marcel Juskowiak 2008 Leszno 10 11 3 24
    = 9 Kacper Teska 2006 Leszno 8 8 7 23
    -7 10 Antoni Kawczyński 2008 Gdańsk 13 9 - 22
    = 11 Jan Przanowski 2007 Grudziądz 7 5 9 21
    = 12 Franciszek Majewski 2006 Toruń - 8 10 18
    = 13 Jakub Kowalski 2006 Gdańsk 4 3 6 13
    = 14 Jakub Breński 2008 Toruń 0 3 5 8
    nk 15 Brajan Gromniak 2008 Tarnów - - 4 4
    -1 16 Jan Heleniak 2007 Tarnów 2 - 1 3
    -1 17 Seweryn Grabarczyk 2006 Rybnik 2 - - 2
    nk 18 Kacper Król 2008 Gdańsk - - 1 1
    nk 19 Igor Gryzło 2007 Tarnów - - 1 1
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    chrzan (01-10-2021)

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •