Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: BMW F1 - miliard $ dla Schumachera?

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    BMW F1 - miliard $ dla Schumachera?

    Pojawiła się kolejna sensacyjna informacja na temat możliwych przetasowań karowych w Formule 1. Brytyjski magazyn "F1 Racing" donosi, że BMW zaoferowało Michaelowi Schumacherowi kontrakt opiewający na astronomiczną (nawet jak na F1) kwotę miliarda dolarów (sic!). Złożyć się na nią mają wynagrodzenie za starty ("jedyne" 100 mln $), premie za osiągnięcie określonych wyników i honorarium za udział w spektakularnej kampanii reklamowej.

    Do dziś byłem pewien, że Schumi zakończy karierę w Ferrari, ale trudno mi sobie wyobrazić by móg odrzucić taką propozycję BMW. Oczywiście nie ma pewności, że fakty pokrywają się z rewelacją "F1 Racing", jednak w tego typu doniesieniach często jest część (niekiedy nawet duża) prawdy, a w tym przypadku nawet jeśli dziennikarze dwukrotnie przeszacowali wartość kontraktu, to i tak mówimy o naprawdę dużych pieniądzach. Shumi wyraźnie zwleka z przedłużeniem umowy z Ferrari, więc coś tu chyba jest na rzeczy.

    Czy więc w przyszłym roku zobaczymy obok Alonso w McLarenie, Schumachera w BMW i Raikkonena w Ferrari (jego starty w barwach włoskiej stajni w końcu stałyby się realnie możliwe)? Trzech najlepszych kierowców zmieniłoby zespoły - czegoś takiego już dawno nie widzieliśmy. Niestety na tej roszadzie stracić może Robert Kubica...

    Pozdrawiam!
    Aquos


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2004
    Postów
    118
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    pieniadze naprawde duze ale czy na koniec kariery Schumi gdziekolwiek odejdzie ?? mnie sie wydaje ze nie
    zdaje sobie sprawe ze taka kasa moze zrobic swoje ale nie zrobi
    chce aby Schumi zakonczyl kariere w Ferrari i ukoronowal to 8 badz 9 tytulem :)

    pozdro

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli informacja nie okaże się pustą plotką, to nie wierzę, że Schumi odrzuci propozycję BMW. Słyszałeś kiedyś o kimś kto odmówił przyjęcia 1 mld $ za zmianę miejsca pracy? Ja też nie :)

    A tak na marginesie, to doszliśmy już w F1 do honorariów tak wysokich, że nie jestem pewien czy ktokolwiek jest wart zapłacenia mu takich pieniędzy. Nawet Schumacher...

    Pozdrawiam!
    Aquos

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie sądzicie, że na tym kołowrotku kadrowym najwięcej może stracić Renault?

    Pozdrawiam!
    Aquos

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2004
    Postów
    118
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    juz traci bo odejscie Alonso to dla nich duzy cios gdyz to on byl koniem napedowym teramu a nie jego partner i oprocz Raikkonena ktory jezeli Schumi odejdzie do BMW przejdzie do Ferrari co w takim obrocie zdarzen jest realne jak sam pisales , nie bedzie klasowego zawodnika ktory sie przeciwstawi , no chyba ze przygotuja takie bolidy ze same beda wygrywac :P

    pozdro

    PS: ja tam wiem ze kaska dla kazdego robi swoje no ale... JA licze ze zostanie :P (choc jak przejedzie to moja sympatia pojdzie razem z Schumim do BMW :P :P :P )

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mario Theissen potwierdził, że BMW jest zainteresowane zatrudnieniem Michaela Schumachera. Dodał co prawda, że były to jedynie "luźne rozmowy", ale tego typu "kokieteria" jest typowa dla podobnych komunikatów. Gdy w grę wchodzą tak poważne pieniądze trudno mówić o czymś w rodzaju pogawędki przy piwie podczas przygodnego spotkania w pubie. Przyszłość Roberta Kubicy mocno zależy więc od tego, czy Schumi skusi się na duże pieniądzę oferowane przez BMW, czy (jak zapowiadał) zostanie do końca wierny Ferrari.

    Pozdrawiam!
    Aquos

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Tyle, że jest to nie astronomiczny miliard lecz 100 milionów dolarów.


  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    100 mln $ to roczna "pensja podstawowa" za starty w barwach BMW, a 1 mld to (domniemana) wartość całego kontraktu (czyli obejmująca szereg dodatkowych honorariów i premii oraz pełen jego okres). Gaża za starty jest dla zawodników jedynie częścią ich dochodów i to (w przypadku czołowych kierowców) nie największą.

    Pozdrawiam!
    Aquos

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    BMW osiągnęło w tym roku rekordowe zyski, chcą to zdyskontować, Schumi jest wielce prawdopodobny, ale nie za miliard, nawet dolarów ;).

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2004
    Postów
    118
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie chcial bym aby Schumi zmienial barwy na koniec kariery no ale jak tak zrobi to i ja zmienie barwy dla niego :)

    jezeli Schumi zdobedzie tytul to powinien zakonczyc kariere i tak bym chcial zeby zrobil
    gdyby jednak nie zdobyl tytułu(w co nie wierze ) przejdzie do BMW

    pozdro

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jezeli Schumi zdobedzie tytul to powinien zakonczyc kariere
    Masz rację, to by był najlepszy moment na zakończenie kariery - odejść u szczytu sławy. Nie wszyscy to potrafią. Nie przepadam za Schumim, ale przez szacunek dla jego umiejętności i osiągnięć życze mu, by potrafił wyczuć ten moment.

    Pozdrawiam!
    Aquos

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,681
    Kliknij i podziękuj
    202
    Podziękowania: 908 w 461 postach
    Masz rację, to by był najlepszy moment na zakończenie kariery - odejść u szczytu sławy. Nie wszyscy to potrafią. Nie przepadam za Schumim, ale przez szacunek dla jego umiejętności i osiągnięć życze mu, by potrafił wyczuć ten moment.
    tyle ze On moze dokonac czegos, co niepredko uda sie komukolwiek. okragle cyfry robia wrazenie a w obecnym sezonie nie da rady ;) ot zagadka... ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •