Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Rewelacyjna postawa Kubicy

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Rewelacyjna postawa Kubicy

    Dosłownie przed momentem zakończyła się piątkowa sesja treningowa przed GP W. Brytanii, którą Robert Kubica ukończył na I pozycji, uzyskując wyśmienity czas 1:21,082 (następny kierowca, Fisichella, było wolniejszy o 1,212 s!).
    To już kolejny świetny występ Roberta. Czy sądzicie, że w tym roku będziemy mogli zobaczyć go w wyścigu? Plotki o tym krążą od dłuższego czasu. Jeszcze przed startem sezonu liczyłem na to, że zastąpi Villeneuva, ale ten ostatni nieoczekiwanie (jak dla mnie) przypomniał sobie jak się jeździ i wypada lepiej niż Heidfeld... W to, że Robert zastąpi w dalszej części sezonu Heidfelda raczej nie wierzę, choćby dlatego, że to Niemiec, a BMW nie odbierze kierownicy rodakowi (z punktu widzenia public relations byłoby to fatalne posunięcie na rodzimym rynku). Wygląda więc na to, że na starty Kubicy w wyścigach F1 przyjdzie nam jeszcze poczekać. Choć jednocześnie w każdej pogłosce jest nieco prawdy, więc może jednak... :-)

    Pozdrawiam
    Aquos


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec Awatar Toczek
    Dołączył
    20-04-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie sadze aby Robert otrzymal w tym sezonie szanse. Bedzie jeszcze musial troche poczekac ale jestem przekonany ze nadejdzie jego czas :) Swietnie ze osiaga tak dobre rezultaty bo to moze mu tylko pomoc w rozwoju jego obiecujacej kariery. Oby tak dalej i obym w typerze za jakis czas mogl obstawiac Roberta na punktowanych pozycjach :)
    BTŻ POLONIA BYDGOSZCZ
    WTK ANWIL WŁOCŁAWEK
    FC BARCELONA

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    21-12-2005
    Postów
    350
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 5 razy w 1 poście
    Myślę, że po ostatnim GP w Kanadzie Villnuevowi należy się odpoczynek. Niby ciągle puka do ósemki, ale jego dotychczasowe osiągnięcia punktowe to chyba raczej wynik pecha kierowców jadących przed nim. Wszystko zależy od szefostwa BMW saubera. Na ich miesjcu zdecydowałbym się puścić Kubicę w dwóch najbliższych GP (czyli w USA i we Francji), niech się chłopak otrzaska w stawce w klimacie wyścigu, a nie tylko treningu.

    http://sport.onet.pl/0,1248769,1345709,wiadomosc.html

    Światek F1 jest pod wrażeniem. "Starzy mistrzowie" pewnie trzesą juz portkami, bo jak ten chłopak wyjedzie do wyścigu w perfekcyjnie przygotowanym bolidzie to nie bedą mieli łatwego życia na torze.

    Osobiście to mnie szokuje jeszcze to, że jechał na tym torze po raz pierwszy i na pewno nie jeździł "na oparach" do tego reprezentując stajnię, która przecież nie legitymuje się lepszymi osiągami od Ferrari czy Renault. Można się tylko domyslać jakie czasy by wykręcił Robert jadąc bolidem Alonso czy choćby Schumiego.

    O dobre wyniki Roberta i właściwy jego rozwój jako kierowcy F1 jestem zatem spokojny.

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety ostatnie wypowiedzi Mario Theissena, choć bardzo chwalą Kubicę, to jednak są mocno zachowawcze jeśli chodzi o prognozy jego ewentualnych startów w wyścigach. Obaj kierowcy BMW sprawują się dość przyzwoicie - przynajmniej na tyle, by nie było podstaw do odebrania im możliwości startu. A Kubica to mimo wszystko jednak dla zespołu duża niewiadoma. Treningi to jednak zupełnie co innego niż wyścig i nie można mieć pewności, że kierowca świetnie radzący sobie na treningach i testach, równie dobrze wypadnie w realiach wyścigu. Ja wierzę, że wypadłby świetnie, ale gdybym musiał podjąć taką decyzję, to nie wiem... Na ten sezon już przestałem liczyć (no chyba, że jakiś wypadek losowy uniemożliwi starty Villeneuva lub Heidfelda), ale mam nadzieję, że Robert znajdzie miejsce głównego kierowcy na przyszły sezon. Byleby nie pokusił się na miejsce w jednym z najsłabszych zespołów, bo stamtąd trudniej się wyrwać niż z fotela testera w dobrym teamie. Wcześniej czy później, na pewno nadejdzie ten dzień, że w naszych typowaniach będziemy mogli obstawiać Kubicę :)

    Pozdrawiam
    Aquos!

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam podobne zdanie. Nie ma co na siłę, prędzej czy później Robert zadebiutuje w wyścigu. Jestem też przeświadczony, że Kubica to bedzie nazwisko, które na długo zagości w śwatku F1, a z czasem będzie wymieniane obok tych najsłynniejszych.

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    27-06-2006
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    relanie kiedy Kubica dostanie szansę?

    jestem fanem Kubicy i z niecierpliwością czekam na jego pierwszy start w wyścigu F1
    :-)
    mam pytanie, co tak naprawdę musiałoby się stać by mógł startować
    rozumiem, że realnie patrząc skoro ma podpisany kontrakt kierowcy testowego, to pozostaje czekać na a) brak mozliwości startu w wyścigu dwóch pozostałych kierowców (zdażenia losowe), b) zmianę / naruszenie kontraktu dwóch pozostałych kierowców, które wymagałoby / pozwoliłoby na wystawienie do wyścigu kierowcy testowego
    inaczej w tym sezonie nic sie nie zmieni

    czy kontrakt Kubicy obowiązuje na rok, czy dłużej?
    a jak to było w przypadku tychh kierowców, którzy aktualnie ścigają się w F1, czy mieli długie okresy na kontraktach "testowych"?

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widzisz, tu nie ma żadnej reguły - jedni błyskawicznie zyskują status głównego kierowcy, inni latami pozostają testerami.

    Na początku sezony wierzyłem, że Robert dostanie swoją szansę jeszcze w tym roku, bo spodziewałem się słabej postawy Villeneuva (chyba jak większość kibiców F1). Jednak dawny mistrz odzyskał formę i nie ma co liczyć na starty Kubicy w tym sezonie.

    Jednak ponieważ Robert radzi sobie tak dobrze i zbiera same pochlebne opinie (nie tylko w swoim teamie), to daje mu to duże nadzieje na otrzymanie propozycji kontraktu w charakterze kierowcy wyścigowego na następny rok. Raczej nie spodziewałbym się tego ze strony BMW (choć kto wie?), ale są przecież inne zespoły. Sytuację komplikuje co prawda fakt, że w liczących się teamach miejsca są albo już obsadzone (przynajmniej z dużym prawdopodobieństwem, jak w Ferrari, Williamsie, czy Red Bullu), albo będą one szukały kogoś z większym doświadczeniem (np. Renault, McLaren). Może się więc niestety okazać, że lepszym rozwiązaniem dla Roberta będzie pozostanie jeszcze na rok na pozycji "trzeciego". Mam jednak nadzieję, że wszystko potoczy się bardziej pomyślnie.

    Pozdrawiam
    Aquos

  8. Powrót do góry    #8
    Początkujący
    Dołączył
    27-06-2006
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    trzymamy kciuki

    Pozostaje więc czekać i trzymać kciuki, za Roberta :-)
    Mam nadzieję, że szczęście mu dopisze i w następnym sezonie uda mu się wystartować w roli kierowcy wyścigowego :-)

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trzymanie kciuków jest tym bardziej na miejscu, że w przyszłym sezonie nie ma być udziału trzecich kierowców w piątkowych treningach...

    Pozdrawiam
    Aquos

  10. Powrót do góry    #10
    Początkujący
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kubica jest naprawdę świetny, daje z siebie wszystko ! Mocno trzymam za niego kciuki i życzę, aby startował w roli kierowcy wyścigowego od nast. sezonu :D

  11. Powrót do góry    #11
    Początkujący
    Dołączył
    27-06-2006
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    A może juz niedługo :-)

    http://sport.onet.pl/0,1248769,1358106,wiadomosc.html
    tylko czy to oznacza następny, czy jeszcze ten sezon - może będziemy mieli niespodziankę :-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •