Zobacz wyniki ankiety: Proponuję zabawienie się w typy, które ukażą nam teoretyczną siłę danych zespołów.

Głosujących
82. Ankieta zamknięta
  • Unia Tarnów

    22 26.83%
  • Polonia Bydgoszcz

    6 7.32%
  • Włókniarz Częstochowa

    6 7.32%
  • Apator Toruń

    10 12.20%
  • WTS Wrocław

    10 12.20%
  • Unia Leszno

    11 13.41%
  • Stal Rzeszów

    6 7.32%
  • ROW Rybnik

    11 13.41%
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Kto wygra ekstraligę 2006?

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach

  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Że co proszę? Ilość kibicowskich kliknięć ma pokazywać siłę zespołów? Wolne żarty.

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Gushman to tylko zabawa. A pozatym to teoretyczną siłę zespołu taka ankieta może wykazać, jeżeli tylko pojawi się odpowiednia ilość głosów. Ktoś niezarejestrowany zaproponował mi założenie takiej ankiety i sam uważam to za ciekawy pomysł. Nie chcesz, przecież nie musisz głosować...

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany Awatar Budyn
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    1,949
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    Obawiam się, że ta ankieta jedyne co ukaże, to ilość zarejestrowanych kibiców poszczególnych drużyn, bo na 99,9% kibic z danego miasta zagłosuje na swój team.

    Oddałem głos na Polonię.:)
    C'mon You Gunners!

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-05-2003
    Postów
    1,018
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jak sie glosuje?
    wiem ze to troche glupie ze nie wiem ale nie wiem:)

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Obawiam się, że ta ankieta jedyne co ukaże, to ilość zarejestrowanych kibiców poszczególnych drużyn, bo na 99,9% kibic z danego miasta zagłosuje na swój team.
    Różne rzeczy może wykazać. Jeden wierzy w swoj klub, drugi nie. CBOS (Centrum Badania Opinii Społecznej) np. przed każdymi wyborami prezydenckimi przeprowadza ankietę pytając 1000 przypadkowych osób jak będą głosować. Myslę, że z dość dużym prawdopodobieństwem daje ona obraz teoretycznej siły w tym wypadku kanadydatów. Taką ankietę oczywiście trzeba brać z dystansem, a nie na poważnie jak niektórzy tu sugerują...:) A tak na marginesie to przecież kibice pierwszo i drugoligowi też mogą głosować, więc te 99.9% jednak się nie sprawdzi...;)


    jak sie glosuje?
    wiem ze to troche glupie ze nie wiem ale nie wiem:)
    Zaznaczasz wybranego kandydata, a następnie naciskasz "vote".:)

  7. Powrót do góry    #7
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    A ja swój głos oddałem na WTS Wrocław gdyz mysle ze sa w stanie jako jedyni pokonac Unie Tarnow.Natomiast WTS moze pokonac tylko Włókniarz CZęstochowa :D

    Ale staram sie byc obiektywny i bede sie bardzo cieszyl jak Włókniarz awansuje do Finału :)

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    tylko RKM!!!
    Ukryta zawartość
    Rafał Kurmański 22.08.1982 - 30.05.2004
    Ukryta zawartość <-------------Zapal świeczke Kurmanowi!!!

  9. Powrót do góry    #9
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Własnie widac co to za obiektywna ankieta.
    Ja rozumiem ze kibice z Rybnika by chcieli zeby RKM zdobył mistrza ale patrzac realnie 7 miejsce bedzie bardzo duzym sukcesem choc bedzie to bardzo ciezko uczynic.
    Oddawanie takich glosow wogole nie ma sensu bo to jest poprostu smieszne!

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    Oddawanie takich glosow wogole nie ma sensu bo to jest poprostu smieszne!
    a Ty mnie tu nie obrazaj. 1/4 glosow na Rybnik jest moja. Ja jeszcze wierze w nieprzewidywalnosc sportu zuzlowego:)

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    No toś mnie bracie zadziwił. Nie zapominajmy jednak, że istnieje jeszcze coś takiego jak margines błędu...:D

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Moim zdaniem zdecydowanie więcej da przeanalizowanie wyników w temacie "Kto zajmie które miejsce w elidze". Kilka tygodni temu zestawione zostało uśrednienie wyników rangowania przez forumowiczów w tym temacie, można zrobic więcej, ale potrzebne jest, to te osoby, które w tamtym temacie nie podały przewidywanej kolejności, aby to zrobiły. Do dzieła, a w ówczas będzie można przedstawić kilka ciekawych wyników analizy typowania.

    Ja absolutnie nie neguję celowości tej ankiety, jednak ta ankieta (o ile będą ludzie głosować uczciwie a jak widać wielu już się wygłupia) pokaże tylko, które zespoły są najsilniejsze i jaka jest różnica w teoretycznej sile między nimi. Nie jest w stanie taka ankieta porównać np. Leszna z Rzeszowem, gdyż kilka głosów hurraoptymistów z tych miast pośród tysięcy głosów na Tarnów, Wrocław czy Bydgoszcz, nic nie znaczy.

    Dodatkowo w temacie "1 liga 2006" zachęcam do typowania kolejności tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.

    Pozdrawiam

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    23-11-2005
    Postów
    310
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja ciekawy jestem na kogo zaglosowal nasz drogi zielonogórzanin wookie... :P

    Ja swój bezcenny głos oddalem na Unię Tarnów, gdyż uważam, ze wlaśnie ta drużyna sięgnie po tytuł DMP.

    Ależ rzeczowy argument co nie :P

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Nie wiem czy autor wątku powinien sugerować swój typ, ale zagłosowałem widać na faworyta...;)

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,320
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Różne rzeczy może wykazać. Jeden wierzy w swoj klub, drugi nie. CBOS (Centrum Badania Opinii Społecznej) np. przed każdymi wyborami prezydenckimi przeprowadza ankietę pytając 1000 przypadkowych osób jak będą głosować. Myslę, że z dość dużym prawdopodobieństwem daje ona obraz teoretycznej siły w tym wypadku kanadydatów. Taką ankietę oczywiście trzeba brać z dystansem, a nie na poważnie jak niektórzy tu sugerują...:)

    Wookie pozwól, że trochę uściślę porównanie Twojej ankiety do badań CBOS-u.

    Owe ok. 1000 osób nie są przypadkowi. 1 respondent odpowiada kilku tysiącom ludzi. Dlatego niezwykle ważny jest tzw. dobór próby, aby był on reprezentatywny dla danej populacji (w podanym przez Ciebie przykładzie: pełnoletnich o pełni praw obywatelskich Polaków - głosujących w wyborach, bądź nie) Nie ma co przynudzać, ale faktem jest, że respondenci różnych ośrodków badawczych dobierani są w sposób o wiele wiele bardziej rygorystyczny od Twojego - więc porównanie powyższej ankiety do CBOS-u nie ma sensu.

    Nasza ankieta dociera tylko do nielicznej, bardzo zawężonej pod względem społeczno-demograficznym liczby osób: kibiców żużlowych (tę populację badasz więc jest ok) ale tylko internautów (więc głównie ludzie młodzi, przynajmniej przeciętnie zamożni - dostęp do kompa, netu) ponadto tylko tych z internautów, którzy są zarejestrowanymi użytkownikami SB. Dodając do tego o czym mówią posty powyżej, o patriotyzmie lokalnym i braku obiektywizmu, dochodzimy do wniosku, że w żadnym wypadku nie można mówić o reprezentatywności tych badań uff.


    Ale jak sam napisałeś traktujemy tę ankietę jedynie jako zabawę, bez żadnych ambicji wyciągania wniosków, czy analizy socjologicznej, toteż i ja sobie zagłosowałem.

    PS. Trochę bardziej miarodajne zestawienie w innym wątku sporządził WojtekF




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •