Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Football Amerykański w Polsce

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    14-02-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Football Amerykański w Polsce

    Czy wiecie że są w polsce ludzie zainteresowani tą dyscypliną.Nie tylko oglądają ale stworzyli lub tworzą druzyny.Grając między sobą, a co bardziej zaawansowane grają w turniejach międzynarodowych.Celem jest stworzenie ligi i nie jest to tak odległa perspektywa.Może ktoś jest zainteresowany dołączeniem do nich lub wspomożeniem ich?

    Tu są strony umożliwiające kontakt:

    www.pzfa.pl
    www.warsaweagles.com
    www.1kfa.com
    www.pomorze-seahawks.pzfa.pl
    www.husariaszczecin.prv.pl
    www.wroclawangels.pl
    www.kozlypoznan.pl
    www.giftsystem.com/forum/index.php

    Pozdrawiam


  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kaleka na starosc zostac to nie chce;).Jak banda pakerow nie majaca pojecia o "technikach upadkow" wezmie sie za uprawianie tego idiotycznego sportu wymyslonego przez d... Amerykanow to przetracone karki murowane:P

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie ma co przesadzać. W tych ochraniaczach na tym poziomie, to nic im nie będzie. Rugby jest już bardziej niebezpieczne, bo poziom jakiś mamy w tym kraju, może niezbyt wysoki, ale mamy. :) Widać pokazywanie w C+ tego sportu wywarło niezatarte piętno na psychice pewnych młodzieńców. Może tez na wyobraźni podziałał miliony Janikowskiego, za parę kopnięć w meczu ? Dla mnie to dziwny sport, bo zawodnik, który zdobywa najwięcej punktów w drużynie jest najmniej poważany. :D W sumie to takie udziwnione rugby. :)

  4. Powrót do góry    #4
    Początkujący
    Dołączył
    14-02-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widzę z dwóch wypowiedzi że jednak panowie nie mają zbytniego pojęcia o sporcie jakim jest Football Amerykańśki.Tekst o udziwnionym rugby pierwsza klasa:)Naprawdę sport godny uwagi.Zresztą post anpisany dla tych co może mają jakieś pozytywniejsze nastawienie.Pozdrawiam

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To trudno, żebyś z byt wielu bardziej pozytywnie nastawionych do tego sporty na tym form znalazł. A już na pewno takich, co chcieliby przypadkiem dostać w żeby uprawiając ten sport. :) Ja może uzasadnię swoja opinię, że top jest udziwnione, a potem możesz ocenić czy się na tym znam czy nie. Punkty zdobywa się tam identycznie jak w rugby czyli z przyłożeń i z kopnięć na bramkę. Akcja z przyłożeniem jest tak samo najczęściej punktowana za 7 pkt. Z tym, że w rugby union za przyłożenie jest 5 pkt., a za podwyższenie 2, a u Amerykanów 6 za przyłożenie (choć w cale nie trzeba przyłożyć :D), a za podwyższenie jeden. Za celny kop jest identycznie jak w rugby union 3 pkt. Piłka do gry jest niemal identyczna, no u Amerykanów jest to dziwne sznurowanie, które w rugby też było, ale postępem naukowo-tecnicznym je zarzucono. Z tego już wynika jak to jest podobne do rugby. A potem zaczynają się udziwnienia. Można podwyższyc przyłożeniem, choc to się zdarza raz na ruski rok i mniej więcej tak często jak karne przyłożenie w rugby. Po co akcja jest przerywana jak piłka nie jest przyłożona w polu i po co jest tyle przerw, to ja nie wiem. Mam dziwne wrażenie, że te udziwnienia zostały dokonane, aby odróżnić się od gry Anglików, których przecież przez dłuższy czas tam nie lubiano.
    A dla mnie najśmieszniejsze jest to, że najmniej płaci się zawodnikom, którzy najwięcej punktów zdobywają czyli kopaczom. :D

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po co akcja jest przerywana jak piłka nie jest przyłożona w polu i po co jest tyle przerw, to ja nie wiem.
    na reklamy
    Jak amerykanie organizowali MS w kopanej to przez długi czas forsowali pomysł ze mecz mogłby trwac 4 razy po 25 minut. I robili to zupełnie powaznie :). Fifka straciła sporo zdrawia i czasu zanim te puste a(fro)amerykańskie łebki odstapiły od tych chorych zapedów.

    Football (uprawiany głównie przy pomocy rąk :D) amerykański i to całe NFL to bardziej cyrk niż sport, plus oczywiście wielki biznes.
    Coz, dziwny kraj to dlaczego sporty miliby miec normalne? ;)

  7. Powrót do góry    #7
    Początkujący
    Dołączył
    14-02-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Coz, dziwny kraj to dlaczego sporty miliby miec normalne? [quote]

    No tak bo siatkówkę którą z nienacka zaczeli się podniecać polacy wcale nie wymyślili amerykanie:p

    A przerywa sie akcje bo football to sport, w ktorym jak w zadnym innym liczy sie taktyka, a nie poprostu chwycenie pilki i przebiegniecie boiska.Każdej akcja to kunszt dopasowania akcji ofenswynej najbardziej korzystnej, a w defensywie ustawienia które by kontrowało temu zagraniu.Stereotyp tępych mięśniaków wylansowany przez filmy głównie komediowe można włożyć między bajki, oprócz świetnego przygotowania fizycznego footballista musi być inteligentny, potrafiący nauczyć się setki zagrywek i ustawień oraz powinien posiadać umiejętność czytania gry.

    Piłka nie jest prawie identyczna, tak jak każda piłka okrągła nie jest taka sama(kosz, ręczna, nożna itd.).Piłka do footballu amerykańskiego jest aeorodynamiczna co umożliwia rzuty do przodu i nie jest przypadkiem ani zacofaniem technicznym(jak było sugerowane)tylko włąśnie szwy umożliwiają lepsze chwycenie do rzutu.

    Trochę trudno uważać rugby i fa za sporty podobne tylko biorąc pod uwagę system zdobywanai punktów.W piłce nożnej i piłce ręcznej zdobywa się gole, ale trudno uznać że jeden z tych sportów to udziwniona wersja jednego lub drugiego.W fa nie ma młynów, nie ma wrzutek, i identycznie rozumianych autów.Wogóle aby wytłumaczyć zasady fa nie można by bazować w rzadnym stopniu na zasadach rugby.I gwarantuję że szybciej wytłumaczyłby szanownym forumowiczom zasady fa niż rugbista zasady rugby.Czasami ludzie patrzą na rugby i mówią mi że fa nie rozumieją, ale to w większym stopniu rugby wyglada jak dziwny cyrk.

    Pod względem sportu Polska i tak i tak to kraj zaściankowy nie tylko z powodu braku sukcesów oprócz małych kucających wąsaczy, ale tez właśnie z powodu negatywnego nastawienie do prawie wszytskiego co kopaną nie jest.Piłka nożna to temat rzeka, nasz sport narodowy mimo że szkolenie jest mega słabe, liga jest nudna i także cieńka, nie mówiąć już o reprezentacji.Jak trener Górski umrze to i tak przez dekady działacze pzpn będą odbywali pielgrzymki na jego grób czekając aż znicz się poruszy i może "mistrz" zza grobu da im "znak".

    Jakoś mały biedny kraj o wiele i to wiele mniej ludniejszy od naszego, a mowa tu o Litwie wybrał na sport narodowy koszykówkę i co?wygrywa mistrzostwa Europy, gra dobrze na olimpiadzie i eksportuje masowo graczy do NBA czyli najlepszej ligi świata.(tak na marginesie ten dziwny sport też wymyślił amerykanin)U nas żadko ligę polską koszykówki puszcają w tv, a mecze reperzentacji przegrywają na tvp 3 z programem "z Wałęsą na rybach" A my w 38 milionowym kraju, modląc się do piłki nożnej nie potrafimy nic wskórać.Nie mówiąc już o tym że Grecy(ile oni mają ludności?) mają mistrza Europy w piłkę nożną i koszykowkę!

    Wracając do footballa amerykańskiego to chyba największa jego wadą jest nazwa "amerykański" w niej.Wiadomo nienawiśc do amerykanów i leczenie kompleksów nazywając ich głupimi bardzo w modzie.Lecz nie zatrzymało to w popularyzacji tego sportu w kraju w którym plucie na amerykanów jest tak popularne jak jedzenie śmeirdzących serów.Mowa tu o Francji która obok niemców ma najmocniejszą ligę, i najliczniejszą federację w Europie.Ale patrząc na prawie każdy kraj znajdzie się liga footballu amerykańskiego czy to szwecja, czy to czechy, rosja, a nawet ukraina ma druyżyny grajace w rosyjskiej lidze.W niemczech i wielkiej brytanii obok profesjonalnej ligi są też ligi akademickie i ligi szkół średnich.Najlepsze druzyny z róznych lig grają w europejskich pucharach, a także w pucharze świata.Nie zapominajać też o reprezentacjach państw.I nie graja tylko dla siebie, mecze te cieszą się oglądalnością w tych krajach i puszczane są w telewizji.Zresztą brytyjski Sky nie tylko puszcza NFL a także często robi spoty o footballu w Europie.

    Football to sport kontaktowy nie da się ukryć, ale większośc sportów jest konyzujogennych.Wypowiedzi o wybijaniu zębów i kalectwie jest trochę śmieszne, ponieważ football to nie sport gdzie wszystko jest dozowlone.Możliwość kontaktu jest obarczona wieloma przepisami.Ale owszem ochraniacze są potzebne ponieważ w footballu można uderzyć przeciwnika aby blokować dla osoby biegnącej z piłka, w rugby kontakt z graczem nie posiadającym piłki jest faulem a nawet może skończyć się wykluczeniem z meczu.

    I nie dziękuję za bardzo szybko wysnutą tezę że jestem z grupy gówniarzy(wiem nie urzyto tego słowa) na którego psychikę silnie wywarło ogladanie na canal+ super bowlu lub NFL nie mówiąc już o pieniądzach Janikowkiego.Zresztą nie wiem w jaki sposób program NFL Gameday prowadzony przez Michałowicza co na fa zna się jak Beger na wymawianiu nazwiska sekretarza generalnego ONZ, mógłby wywrzeć na kimkolwiek wrażenie.Żałosne z wielu względów, pozatym zapewne wiele nie jestem młodszy od was jeśli wogóle.Poznałem ten sport w USA grając przez dobre kilka lat.Poznałem piękno tego sportu i nie wstydzę się powiedzieć że pokochałem.Sport naprawdę warty uwagi...

    Niewątpliwie trudno go uprawiać bo sprzęt jest drogi, i trzeba poznać bardzo dużo teorii i technik.Nie jest to sport jak piłka nożna gdzie z 4 puszek ułożysz bramki i mogą w to grać bose dzieci w etiopii(i tu w żadnym wypadku nie wyśmiewam się z tych biednych dzieci).Zresztą ja jestem daleki od wysmeiwania jakiegokolwiek sportu czy tenisa, badmngtona, siatkówki, piłki noznej, koszykówki, hokeja itp....niektórzy z was bardzo szybko zdyskredytowali fotball amerykański(np. nazywając to cyrkiem nie sportem).Ale czy ktoś naprawdę wie coś o tym sporcie?dał szansę temu sportowi?Oczywiście nie ma takiego obowiązku ale trudno mi milczeć jak ktoś obraża to co tak szanuję i kocham.

    Co do zarobków kopaczy jak juz piszę ten post to zarazbiają mniej ponieważ jednak ważniejsze jest wywalczenie pozycji do zdobycia "fieldgoala".Wyobrażcie sobie gdyby w piłce nożnej był koleś który z ławki by tylko wchodził kopać karniaki i zaraz wracał na ławkę..czy mu mimo wielu zdobywanych golów należałaby się jedna z największych pensji?

    Pozdrawiam, i tak penie dalej będą posty jak śmieszny to sport i że nie chce sie zostać kaleką:)No i ze amerykanie to idioci...

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A przerywa sie akcje bo football to sport, w ktorym jak w zadnym innym liczy sie taktyka, a nie poprostu chwycenie pilki i przebiegniecie boiska.
    Futbolisci opracowuja na treningach kilkanascie schematow rozegran pilki tak, by nawet "najtezsze umysly" zdolaly je zapamietac.Pozniej w trakcie meczu pada haslo: dupa murzyna 50,plonaca stodola 33,pilka do rozgrywajacego i pojechali.Ot wielka mi taktyka,kon by sie usmial:D


  9. Powrót do góry    #9
    Początkujący
    Dołączył
    14-02-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Futbolisci opracowuja na treningach kilkanascie schematow rozegran pilki tak, by nawet "najtezsze umysly" zdolaly je zapamietac.Pozniej w trakcie meczu pada haslo: dupa murzyna 50,plonaca stodola 33,pilka do rozgrywajacego i pojechali.Ot wielka mi taktyka,kon by sie usmial

    [quote]

    To niezly koń z Ciebie...naprawde uwazasz ze tylko jest kilka taktyk?skad tak szeroka wiedza?rozmowa z Tobą to wielka przyjemność i stymulacja inteligencji....pewnie Twoj najteższy umysł by nie objał...

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Facet swoja drogą to masz zdrowie, żeby ostro po północy walić takie rozprawki. :D Aale ad rem >


    No tak bo siatkówkę którą z nienacka zaczeli się podniecać polacy wcale nie wymyślili amerykanie:p
    :D A niby kto ? Może mówi Ci cos nazwisko Wiliam Morgan z Massachusetts ? Poza tym Polacy podniecaja się tym nie znienacka tylko od bardzo dawna już w 1929 roku YMCA Łodź była mistrzem Polski...

    A przerywa sie akcje bo football to sport, w ktorym jak w zadnym innym liczy sie taktyka, a nie poprostu chwycenie pilki i przebiegniecie boiska.
    Taaaa... A podaje mi jakaś grę zespołową w której nie liczy się taktyka tylko dziwne, że tylko w f.a. jest tyle przerw. Chyba jednak na reklamy. :)

    Trochę trudno uważać rugby i fa za sporty podobne tylko biorąc pod uwagę system zdobywanai punktów.
    Nie no wcale. :D Pewnie punkty w f.a. zdobywa się bardziej anolgicznie z koszykówką ? :D

    W piłce nożnej i piłce ręcznej zdobywa się gole, ale trudno uznać że jeden z tych sportów to udziwniona wersja jednego lub drugiego.
    Tak tylko, że w piłce ręcznej gole zdobywa się ręką. :) Oczywiście sporty są te do siebie podobne. Natomiast i w rugby i f.a. punkty zdobywa się tylko i wyłącznie z przyłożenia i kopu na bramkę i to podobieństwo jest pewnie czysto przypadkowe ? :D
    W kwstii historycznych, to jasne jest, że zaróno pilka nozna, rugby, football amerykański, football australijski jak i gealic wyszły z jednego korzenia. Do dziś angielska federacja rugby union ma nazwę Rugby Football Union. Dopiero pod koniec XIX wieku drogo kopanej i rugby się rozeszły, co nie przeszkodziło swojej odmiany rugby amerykanom nazwać w tłumaczeniu na polski „piłka nożna”. :)

    W fa nie ma młynów(...)
    :D Tylko dziwne, że każde wznowienie gry jest bardzo podobne do młyna. :D


    I gwarantuję że szybciej wytłumaczyłby szanownym forumowiczom zasady fa niż rugbista zasady rugby.
    :D Jasne :D Może zacznij od wyjaśnienia co to jest „pass interference” bo w ostatnim Super Bowl za to nie uznali przyłożenia....

    Piłka nożna to temat rzeka, nasz sport narodowy mimo że szkolenie jest mega słabe, liga jest nudna i także cieńka, nie mówiąć już o reprezentacji.
    To że kopana jest najnudniejszą gra świata to wiadomo od dawna, ale chyba dawno Cię w Polsce nie było, bo przez parę ostatnich lat sportem narodowym były skoki narciarskie. :)

    Jakoś mały biedny kraj o wiele i to wiele mniej ludniejszy od naszego, a mowa tu o Litwie wybrał na sport narodowy koszykówkę i co?wygrywa mistrzostwa Europy, gra dobrze na olimpiadzie i eksportuje masowo graczy do NBA czyli najlepszej ligi świata.
    A Polacy mają siatkówkę, w której panie leją całą Europę i graja w najlepiszej lidze świata. I co, tacy głupi ci Polacy Mr American ? :P

    Football to sport kontaktowy nie da się ukryć, ale większośc sportów jest konyzujogennych.Wypowiedzi o wybijaniu zębów i kalectwie jest trochę śmieszne, ponieważ football to nie sport gdzie wszystko jest dozowlone.
    Owszem, ale kontuzyjność tego sportu jest dużo większa niż nawet w rugby. A w Polsce wiadomo, że powiedzieć komuś, że gra w f.a. to może w zrozumieniu się niewiele różnić od wolnej amerykanki.

    Zresztą ja jestem daleki od wysmeiwania jakiegokolwiek sportu czy tenisa, badmngtona, siatkówki, piłki noznej, koszykówki, hokeja itp....
    Ale już wyśmiewać naród polski, to Ci nie przeszkadza – Mr American ? :P

    Co do zarobków kopaczy jak juz piszę ten post to zarazbiają mniej ponieważ jednak ważniejsze jest wywalczenie pozycji do zdobycia "fieldgoala".Wyobrażcie sobie gdyby w piłce nożnej był koleś który z ławki by tylko wchodził kopać karniaki i zaraz wracał na ławkę..czy mu mimo wielu zdobywanych golów należałaby się jedna z największych pensji?
    Ale na pewno nie najmniejszą pensję. :D Poza tym kopacze zdobywają często takie punkty i w takim czasie, jaki jest kluczowy dla losów meczu.

    Pozdrawiam, i tak penie dalej będą posty jak śmieszny to sport i że nie chce sie zostać kaleką:)No i ze amerykanie to idioci...
    A Ty pewnie nadal będziesz pisał Mr American, jacy ci Polacy to głupki w porównaniu do takich światłych jak Ty...

  11. Powrót do góry    #11
    Początkujący
    Dołączył
    14-02-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytuję:No tak bo siatkówkę którą z nienacka zaczeli się podniecać polacy wcale nie wymyślili amerykanie



    A niby kto ? Może mówi Ci cos nazwisko Wiliam Morgan z Massachusetts ? Poza tym Polacy podniecaja się tym nie znienacka tylko od bardzo dawna już w 1929 roku YMCA Łodź była mistrzem Polski...

    Właśnie wiem kto wymyślił siatkówkę,wiem że to był amerykanin, jak nie wyczułeś czy nie rozumiesz co to jest ironia lub sarkazm to rzeczywiście trudno z Tobą rozmawiać..

    Nazywasz mnie Mr American, jednak mieszkam w Polsce, i jest to mój kraj, naśmiewanie się z absurdów w naszym kraju(których jest ogrom i chyba z tym musisz się zgodzić) nie stawiałbym na równi z naśmiewaniem się z moich rodaków.Chciałem Ci przybliżyć sport jaki jest football, a właściwie pierwszy post był czysto informacyjny, bo naprawdę jest wiele osób które tym sportem się albo interesują albo są bardziej otwarci.Ja na tym forum od razu spotkałem się z szyderstwami pod mojim adresem i footballu amerykańskiego.

    W siatkówce rzeczywiscie dostaliśmy się do najlepszej ligi świata(oczywiście reprezentacji bo czy nasza liga liczy się wogóle?).I chwała im za to, ale czy leją tak wsyztskich?Bo nie zauważyłem, akilku znajomych mam co się tym interesują.

    Boom chwilowy na skoki, bo powoli ucichł można nazwać przekwalifikowaniem na sport narodowy?

    Co do pass interference bardzo proszę, ale wytłumaczę Ci offensive pass interference

    Zawodnik offensive, stanowiący legible receiver(legalny receiver, wide receiver lub tight end)po przekroczeniu odległości 5 yardów nie może urzyć bezpośreniego kontaktu(czyli wbiec w niego, odepchnąć reką)aby utrudnić defensynemu graczowi krycie siebie.Kontakt jest dozowolony gdy piłka jest w powietrzu i nastąpi przy próbie złapania piłki.Zawodnik seattle seahawks odepchnął gracza defensywy ręką aby stworzyć sobie meijsce na złapanie piłki stąd TD został niezaliczony.Podobnymi zasadami musi kierować się zawodnik defensywy.

    Owszem, ale kontuzyjność tego sportu jest dużo większa niż nawet w rugby. A w Polsce wiadomo, że powiedzieć komuś, że gra w f.a. to może w zrozumieniu się niewiele różnić od wolnej amerykanki.
    U mnei w trójmieście jakoś tak nie jest..o czym to może swiadczyc?

    Ale panie Okazja chociaż co do piłki nożnej się zgadzamy i to juz start.Chociaż jakbym jeszcze wspomniał że jestem graczem II ligowej drużyny w Polsce w baseballa mogłaby się zacząć nowa rozmowa który soport jest do bani..hehehe

    Acha co do zarobków kopaczy to jeśli są naprawdę dobrzy to nie zarabiają najmniej w drużynie:)

    Owszem, ale kontuzyjność tego sportu jest dużo większa niż nawet w rugby.


    [quote]

    większa?a są jakieś gdiześ statystyki?dobra nie jest to taniec towarzyski ale czy podatność na kontuzję robi ze sportu cyrk?niedorzeczny sport?

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Właśnie wiem kto wymyślił siatkówkę,wiem że to był amerykanin, jak nie wyczułeś czy nie rozumiesz co to jest ironia lub sarkazm to rzeczywiście trudno z Tobą rozmawiać..
    W siatkówce rzeczywiscie dostaliśmy się do najlepszej ligi świata(oczywiście reprezentacji bo czy nasza liga liczy się wogóle?).
    :) Mówiąc o tej najlepszej lidze miałem na myśli włoską Serie A1. A nasze ligi liczą się BOT Skra Bełchatów jest już od wczoraj w siódemce Ligi Mistrzów. A Centrostal Bydgoszcz u kobiet jest w czwórce pucharu CEV.

    I chwała im za to, ale czy leją tak wsyztskich?Bo nie zauważyłem, akilku znajomych mam co się tym interesują.
    To zależy gdzie. Kobiety dwukrotnie zdobyły ME. Co do lig toi Dorota Świeniewicz jest najlepszą siatkarka w Europie, a Sebastian Świderski zdobył nagrodę dla najlepszego skrzydłowego Serie A, zresztą była to jedyna nagroda indywidualna dla cudzoziemca w tej lidze.

    Boom chwilowy na skoki, bo powoli ucichł można nazwać przekwalifikowaniem na sport narodowy?
    W ogóle określenie sport narodowy w stosunku do kopanej jest nadużyciem. Nasz grą zespołową jest siatkówka, a sportem tak szczególnie lubianym w Polsce żużel. Popularność kopanej ma wątłe podstawy. Jedna dyscyplina sportu pokazywana w BBC czy Eurosporcie, w której będziemy mieli mistrza pokazywanego tam, spycha piłkę kopaną na dalszy plan. Niemniej jednak z powodu niskiej cen tej gry i niskich wyników spowodowanych jej zasadami jest to najbardziej popularny sport na świecie, bez względu na to co Amerykanie o tym myślą.

    Zawodnik offensive, stanowiący legible receiver(legalny receiver, wide receiver lub tight end)po przekroczeniu odległości 5 yardów nie może urzyć bezpośreniego kontaktu(czyli wbiec w niego, odepchnąć reką)aby utrudnić defensynemu graczowi krycie siebie.Kontakt jest dozowolony gdy piłka jest w powietrzu i nastąpi przy próbie złapania piłki.Zawodnik seattle seahawks odepchnął gracza defensywy ręką aby stworzyć sobie meijsce na złapanie piłki stąd TD został niezaliczony.Podobnymi zasadami musi kierować się zawodnik defensywy.
    Teraz załapałem, ale przepisy rugby union są jednak łatwiejsze do wytłumaczenia. :) Ale dzięki. :)

    Ale panie Okazja chociaż co do piłki nożnej się zgadzamy i to juz start.Chociaż jakbym jeszcze wspomniał że jestem graczem II ligowej drużyny w Polsce w baseballa mogłaby się zacząć nowa rozmowa który soport jest do bani..hehehe
    Wątek o baseballu to już jest. Moje zdanie o nim jest takie, że jest on raczej nudny. Nie tak nudny jak kopna, szachy czy krykiet, ale do kosza i siaty mu dużo brakuje. Już f.a. jest moim zdaniem ciekawszy, bo wynik zmienia się częściej tylko te przerwy mogą tam doprowadzić do rozpaczy. To nie zmienia faktu, że to takie udziwnione rugby, moim zdaniem.

    Acha co do zarobków kopaczy to jeśli są naprawdę dobrzy to nie zarabiają najmniej w drużynie:)

    większa?a są jakieś gdiześ statystyki?dobra nie jest to taniec towarzyski ale czy podatność na kontuzję robi ze sportu cyrk?niedorzeczny sport?
    To, że jest to cyrk, to nie ja mówiłem. A bardziej kontuzyjny jest, bo noszę tam widzę częściej niż w rugby. Niedorzeczny sport to nie jest, ale po co było tak modyfikować to rugby, to nie wiem :)

  13. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    14-02-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To, że jest to cyrk, to nie ja mówiłem. A bardziej kontuzyjny jest, bo noszę tam widzę częściej niż w rugby. Niedorzeczny sport to nie jest, ale po co było tak modyfikować to rugby, to nie wiem [quote]


    sęk w tym że to nie było zupełnie tak..jeśli popatrzysz na fa i rugby to ich zasady zaczeły klarować się w tym samym czasie czyli XIX wieku.A wszytsko zaczęło się od Angola który w 1828??? złapał wkurzony podczas meczu piłki nożnej piłkę, przebiegł z nią całe boisko położył w bramce przeciwnika.Był to skandal wtedy heheh:)I wtedy zaczęła się historia rugby..za pierwszy mecz fa podaje się mecz gdzieś koło 1860 roku w Princeton kiedy ani zasady Rugby ani zasady FA nie były precyzyjne.Do tego studenci grali już w swoje footballo podobne gry na uniwerkach w usa w 1820(ballown lub old divisional football).Więc w sumie fa i rugby pwostały prawie że równolegle, i są udziwnioną wersją, a wlaściwie interpretując Twoje posty uciekawioną wersją piłki nożnej.Więc Twója wypowiedź w każdym razie odnosząc się do historii tych dwóch sportów, o branie i udziwnianie rugby jest błędna.Bo taka gra jak rugby nie do końca istniała wtedy.

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    z Panem Okazja mało kto się zgadza.....
    coś w tym musi byc, ale spoko - kontynujcie w koncu rozmawiacie na temat...
    tylko dziwi mnie czemu kazdy sport o ktorym dyskutujesz musi zostac skrytykowany?

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    sęk w tym że to nie było zupełnie tak..jeśli popatrzysz na fa i rugby to ich zasady zaczeły klarować się w tym samym czasie czyli XIX wieku.A wszytsko zaczęło się od Angola który w 1828??? złapał wkurzony podczas meczu piłki nożnej piłkę, przebiegł z nią całe boisko położył w bramce przeciwnika.Był to skandal wtedy heheh:)
    :D Tylko problem jest w tym, że to był mit i to już dawno obalony, a różne formy tej gry grana 200 lat przed tym. Myślę, że http://en.wikipedia.org/wiki/Rugby_football#History Ci więcej wyjaśni. :)

    za pierwszy mecz fa podaje się mecz gdzieś koło 1860 roku w Princeton kiedy ani zasady Rugby ani zasady FA nie były precyzyjne.Do tego studenci grali już w swoje footballo podobne gry na uniwerkach w usa w 1820(ballown lub old divisional football).Więc w sumie fa i rugby pwostały prawie że równolegle, i są udziwnioną wersją, a wlaściwie interpretując Twoje posty uciekawioną wersją piłki nożnej.Więc Twója wypowiedź w każdym razie odnosząc się do historii tych dwóch sportów, o branie i udziwnianie rugby jest błędna.Bo taka gra jak rugby nie do końca istniała wtedy.
    Właśnie, że rugby już wtedy istniało tylko nie pod tą nazwą. :)

    Poza tym naprawdę wierzysz, że tak łudzące podobieństwo jest czystym przypadkiem ? :D Dla mnie jest oczywistym, że to kolejna forma tego samego angielskiego sportu. A ja nadal uważam, że to udziwnione rugby.
    Zresztą jedynie rdzennymi sportami amerykańskimi są koszykówka i siatkówka, bo nawet baseball ma brytyjskie korzenie. :)

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kurczę nie wchodziłem w ten dział jakiś czas a tu takie dyskusje.
    Nic się nie martw elMaciejo, jak tez lubię FA, to jest juz nas dwóch :P I o każdej porze, przedłożę FA nad rugby, choć tak jak kiedyś już wspominałem, zdecydowanie wolę football akademicki.

    Nie ma się co podniecać, akurat w kwestii mieszania z błotem tego czego nie znamy, jesteśmy doskonale podobni do tych debilnych amerykańców, bez zadnej różnicy :D A może to oni do nas? :P Whatever


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •