Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 204

Wątek: Kto zajmie które m-ce w extralidze 2006?!

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kto zajmie które m-ce w extralidze 2006?!

    Nie wem czy nie za szybko ten temat i czy wogóle za chwile nie bedzie usunięty ale kto nie próbuje ten nic nie zyskuje(ale mnie sie rymło).Do zakończenia okresu transferowego jeszcze godzina ale cudów już raczej nie będzie wiec można rozpatrywać kogo na co stać:
    1.Tarnów
    Pozostawiony skład z ubr. do tego wzmocniony Hlibem na pozycji juniora wydaje sie być murowanym kandydatem do kolejnego tytułu.T&T to cały czas pewne punkty w meczu a do tego Kołodziej najmłodszy Rempi(ale już senior-jak ten czas leci) no i Jacuś G. stanowią niezwykle silną pakę.Jak dla mnie kandydant nr jeden do złota.
    2.Bydgoszcz
    Wymiana Krzyzaniaka i Robackiego na Kościechę wzmocnić może zespół szczególnie na wyjazdach.Niewiadomą jest czy Sawka utrzyma formę z poprzedniego sezonu oraz jak będą punktować juniorzy którzy są najsłabszym ogniwem drużyny.Miejsce w czwórce raczej pewne ale do DMP może troche zabraknąć.
    3.Częstochowa
    Drużyna po największych ubytkach jeśli chodzi o seniorów ale jak jak widać po składzie będzie oparta w większości na obco.Pytanie tylko czy zdołaja oni wypełnić lukę po odejściu 2 liderów,śmiem wątpić dlatego może być w tym roku małe rozczarowanie.
    4.Toruń
    Jedna wielka zagadka.Odejście Crumpa niewątpliwie osłabiło ten zespół ale z drugiej strony B.Pedersen i Iversen przy małym wojowniku Jagusiu tworzą całkiem ciekawe zastawienie a gdy dodamy do tego moim zdaniem najlepsza pare młodziezowców(Miedziński,Ząbik)mogą "namieszać " w rozgrywkach.
    5.Leszno
    Zmiany w zarządzie zrobiły swoje i w tym roku podpisano kontrakty bez większych problemów.Wzmocnieni Loramem.Miśkowiakiem i co jest miłym zaskoczeniem Dobruckim są drużną bardzo wyrównaną bez wielkich liderów a to moze być bardzo ważne w końcowym rozrachunku.Bolączką będą juniorzy(nie pamietam kiedy na tej pozycji byki były tak słabe) wiadomo K.Kasprzk jest seniorem ale jest to druzyna na pierwszą czwórkę.
    6.Wrocław
    Bez wielkich przetasowań.Odejście Miśkowiaka do Leszna nie będzie miało większego znaczenia biorąc pod uwagę ilość jego startów ale zakontraktowanie Crumpa to strzał w 10.Jeżeli tylko Hampelka ominą kontuzje i swoje punkty bedą przywozić Andersen,Gapa i Świderski to jest drużyną na pierwszą czwórkę a i młodzieżowcy tez nie najgorsi.
    7.Rzeszów
    Beniaminek poczynił największe zakupy transferowe ale z całym szacunkiem wydaje się,że to nie wystarczy do zwojowania czegoś w lidze.Na własnym torze na pewno będą grożni(tak jak każdy)ale na wyjazdach będzie brakowało punktów przy średniej drugiej linii(Śledź,Rempała) i przecietnych juniorach.Pewne utrzymanie ale nic wiecej.
    8.Rybnik
    No cóż wszyscy wiedzą jak to się stało więc życzę powodzenia bo z całym szacunkiem ale brak perspektyw.

    To sa tylko moje przypuszczenia i nikt nie musi się z nimi zgadzać.Zaprzszam do ewentualnej dyskusji(jezeli tego nie zamkną)i wpisywania swaich typów i przemyśleń.Narraa...

    P.S.Właśnie wybiła północ!!


  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Taka mała propozycja - jeżeli temat się utrzyma (może tytuł trzeba nieco zmodyfikować gramatycznie), to może poprzestańmy na własnych typowaniach a darujmy sobie tłumaczenie innym użytkownikom, że ich przewidywania są bez sensu. Ok?

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    gushman

    Przecież napisałem na końcu,że to są tylko moje przypuszczenia a jak będzie brzmiał ewentualny tytuł watku to i tak każdy będzie wiedział o co chodzi.Może i sie troche rozpisałem ale trudno,przepraszam wiecej nie będe nie chciałem żeby z tego tematu zrobił się czat ale by każdy coś napisał wiecej poza standardowym:
    1.XXX
    2.YYY
    3.ZZZ

    itd. Narraa...

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przecież napisałem na końcu,że to są tylko moje przypuszczenia a jak będzie brzmiał ewentualny tytuł watku to i tak każdy będzie wiedział o co chodzi.Może i sie troche rozpisałem ale trudno,przepraszam wiecej nie będe nie chciałem żeby z tego tematu zrobił się czat ale by każdy coś napisał wiecej poza standardowym:
    1.XXX
    2.YYY
    3.ZZZ

    itd. Narraa...
    Oj nie zrozumiałeś mnie. Mnie się Twój wpis bardzo podoba, zgadzam się z nim w znacznej części. Ale z doświaczenia wiem, że wraz ze wzrostem liczby takich dywagacji, pojawią się też "bardziej oświeceni", którzy zaczną nawracać wolnomyślicieli i tłumaczyć im jak bardzo się mylą. A przecież każdemu wolno typować wg własnego uznania, w końcu u buka najwięcej zarabia się na niespodziankach.

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Zacznę od swojego typu:

    1.Tarnów ( o ile wytrzyma finansowo bo na razie cicho, jeśli chodzi o sponsorów)
    2.Wrocław
    3.Bydgoszcz
    4.Rzeszów( chyba najdroższy w lidze skład więc też należy aspekt finansowy wziąć pod uwagę. Może to być dla ekipy ze stolicy Podkarpacia zgubne)
    5.Leszno(kibicuję tej druzynie, ale wróżę jej miejsce do którego kibice "Byków" są przyzwyczajeni)
    6.Częstochowa
    7.Toruń
    8.Rybnik

    Jeśli chodzi o nawracanie wolnomyślicieli, to czasem ma ono sens. Ma na myśli sytuację, kiedy kibice tarnowscy prognozują miejsce drużyny rzeszowskiej lub odwrotnie. To samo dotyczy linii Bydgoszcz-Toruń i dotyczyłoby linii Gorzów-Zielona Góra, gdyby kluby lubuskie rywalizowały w e-lidze. Trzeba pamiętać, że takie prognozy są znacznie obciążone.

    Pozdrawiam

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-01-2003
    Postów
    739
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli chodzi o nawracanie wolnomyślicieli, to czasem ma ono sens. Ma na myśli sytuację, kiedy kibice tarnowscy prognozują miejsce drużyny rzeszowskiej lub odwrotnie. To samo dotyczy linii Bydgoszcz-Toruń i dotyczyłoby linii Gorzów-Zielona Góra, gdyby kluby lubuskie rywalizowały w e-lidze. Trzeba pamiętać, że takie prognozy są znacznie obciążone.

    Pozdrawiam
    To jeszcze zalezy kto jak do tego podchodzi. Ja mimo ze jestem z Bydzi uwazam ze Apator moze znowu sprawic wielka niespodzianke bo przeciez jest Bjarne i W.Jagus, Iversen i Slabon po kilka oczek w meczu sa w stanie dolozyc a do tego wszystkiego dochodzi najsilniejsza para juniorow w calej lidze Zabik - Miedzinski.

    Co do moich typow - wedlug mnie zdecydowanym faworytem jest Unia i to mimo tego ze Tony moze troche odpuszczac w tym sezonie mecze ligowe szczegolnie przed GP, dla niego bedzie sie przede wszystkim liczyc zdobycie siodmego tytulu IMS. Jednak Unia nawet mimo tego dysponuje bardzo mocno ekipa i trudno ja bedzie przescignac w walce o tytul. Dalej bedzie spora grupa zespolow walczacych o 3 pozostale miejsca w "pierwszej czworce" - Polonia, Wlokniarz, Apator, Unia i Atlas. Wsrod tych zespolow rywalizacja bedzie bardzo zacieta i roznice moga byc minimalne. Do tego grona na pewno bedzie probowala dolaczyc Stal ale nie wydaje mi sie zeby Holta i Nicki wspomagani Chrzanowskim byli w stanie wciagnac Stal do czolowki. RKM bedzie raczej odstawal chociaz nie nalezy wykluczac niespodzianki w postaci wyzszej pozycji niz 8.

    Moj typ:
    1. Unia Tarnow
    2. Polonia Bydgoszcz
    3. Apator Torun
    4. Wlokniarz Czestochowa
    5. Atlas Wroclaw
    6. Unia Leszno
    7. Stal Rzeszow
    8. RKM Rybnik


  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Okres transferowy dobiega konca i... troszke inaczej typuje
    teraz czolowke tabeli.

    1. Tarnow
    2. Czestochowa
    3. Wroclaw
    4. Rzeszow
    5. Bydgoszcz
    6. Torun
    7. Leszno
    8. Rybnik
    Regards from Sydney
    Dexter

  8. Powrót do góry    #8
    Zbanowany
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    356
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dexter
    a moze już wiesz z kim Leszno pojedzie w barażu;)?
    będe wdzięczny za info

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście

    gushman

    Taka mała propozycja - jeżeli temat się utrzyma (może tytuł trzeba nieco zmodyfikować gramatycznie), to może poprzestańmy na własnych typowaniach a darujmy sobie tłumaczenie innym użytkownikom, że ich przewidywania są bez sensu. Ok?
    Jesli tak ma wygladac temat, to nadaje sie do zamkniecia lub wyrzucenia - dlaczego? Ano dlatego, ze do typowania mamy juz odpowiednie dzialy i konkursy. Jesli maja w tym watku byc wpisy li tylko zawierajace nazwy druzyn z numerkiem miejsca po sezonie, to ...

    Jak widac powyzej, sposob opisany przeze mnie powyzej ma juz swoich przeciwnikow;)

    Jesi chodzi o mnie to uwazam, ze nierealne jest trafnbie wytypowac kto gdzie bedzie, patrzac tylko na osiagniecia na krakowym podworku 2005 roku. 1 raz w historii mamy do czynienia z taka iloscia obockrajowcow w naszej lidze. Nikt nie jest w stanie przewidziec sily uderzeniowej druzyn juz teraz. Osiagniecia poszczegolnych zawodnikow w innych ligach takze nijak maja sie do tego, bo wiemy doskonale, ze w naszym kraju realia sa calkiem inne.

    Jesli mialbym zatypowac jaka druzyna machnie mistrza - uwazam, ze ktos zupelnie niespodziewany (w stylu Apatora w zeszlym roku), natomiast ostatnia druzyna w lidze...
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Pare uwag. Stawianie Tarnowa jako murowanego kandydata do zlota jest moim zdaniem blednym rozumowaniem. Druzyna w dwoch ostatnich sezonach dysponowala dwoma glownymi atutami, jakimi byla para T&T i K&R na juniorce. Owszem - powiecie ze wszyscy sa w druzynie - ja odpowiem - ile razy Janusz jadac w roli jokera ratowal tylek druzynie? Tak wiec mimo ze Hlib stanowi pewne uzupelnienie w tej formacji to z taktycznego punktu widzenia - wzmocnienie na seniorce niekonieczne musi zniwelowac ta strate - szczegolnie przy niepewnej postawie tch dwoch zawodnikow w tejh roli. Tak wiec jesli mialbym prognozowac to uwazam ze tarnow zajmie jedno z miejsc medalowych, ale ktore? Nie jestem w stanie tego przewidziec.

    Odkrywczym nie bedzie stwierdzenie ze do pierwszej czworki powinny sie zalapac druzyny z Rzeszowa, Wroclawia i Bydgoszczy. Rzeszowa nie lekcewaze, bo zbyt swiezo mam w pamieci swoje spelnione nadzieje sprzed dwoch lat. Jesli wszystko wypali jak nalezy to sie wam jeszcze ten Kuciapa z Miesiacem moze przysnic w koszmarach :). Wroclaw wzmocniony powinien sie pokazac z dobrej strony, a Bydgoszcz tez pozbyla sie slabszych ogniw wiec nie moze byc zle.

    Nie wiem co myslec o Czestochowie. Moze tylko tyle ze jak ten sklad wypali to rownie dobrze ona moze mieszac w medalach.

    Torun i Leszno beda chyba blisko siebie w tabeli i nie sadze by walczyly o najwyzsze cele. Wysokie miejsce Torunia w poprzednim sezonie po rundzie zasadniczej nie jest dla mnie zadnym wyznacznikiem i choc druzyna ta mimo wszystko zaskoczyla to smiem twierdzic ze przy starym regulaminie byloby ono troche nizsze (ale to jest gdybanie wiec nie ciagne tego). Wydaje mi sie ze mimo wszystko Torun sie oslabil i choc bedzie dysponowal najsilniejsza juniorka to nie bedzie to mialo juz az takiego znaczenia. Leszno jest dla mnie kompletna niewiadoma, moze poza tym ze raczej o medale bedzie ciezko.

    Jedynym pewnikiem wydaje sie byc Rybnik - do zjecia ostatniego miejsca. Z calym szacunkiem, ale nawet wygranie kilku (powiedzmy 2-3) meczow (co wydaje sie byc zadaniem ekstremalnie trudnym w obecnej sytuacji) moze nie gwarantowac miejsca 7-mego. Jedyna nadzieja dla tej druzyny w aspekcie sportowym (nie biore pod uwage ewentualnych gwarancji regulkaminowych lub zwyklego pecha innej druzyny w postaci plagi kontuzji) to fakt ze komus nie wypali sklad i bedzie lany rownie mocno. Wydaje sie to jednak malo prawdopodobne.

    Tak wiec moja tabela bedzie troszke inna i malo precyzyjna.

    1-3 Tarnow (faworyt ale wcale nie murowany)
    1-4 Rzeszow, Wroclaw, Bydgoszcz (spokojna pierwsza czworka, kazdy moze walczyc o DMP)
    2-5 Czestochowa (jak wypali sklad to play-offy, ale raczej bez szans na koncowy sukces w tym najwazniejszym momencie)
    4-7 Torun, Leszno (raczej druga czesc tabeli)
    8 Rybnik (niestety, bo lubie ta druzyne)

    Moze to dziwnie wyglada, ale latwiej mi okreslic zakres niz konkretne miejsce w jakim powinna sie znalezc dana druzyna na koniec sezonu. I niech nie dziwi was niespojnosc tychze miejsce z iloscia druzyn, bo jak pisalem to wlasnie zakresy :)

  11. Powrót do góry    #11
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1.Stal Rzeszow
    2.Stal Torun
    3.Polonia Bydgoszcz
    4.ROW Rybnik
    5.Unia Leszno
    6.Sparta Wrocław
    7.Wlokniarz Czestochowa
    8.Unia Tarnow

    tzn. tak chciałbym zeby bylo ;p

    4.Rzeszów( chyba najdroższy w lidze skład więc też należy aspekt finansowy wziąć pod uwagę. Może to być dla ekipy ze stolicy Podkarpacia zgubne)
    Masz racje CHYBA :D A moim zdaniem CHYBA najdrozszym skladem dysponuje mistrz Polski... w dodatku podpisali umowy bez zabezpieczenia fiansowego, do teraz modlą sie o jakiegokolwiek sponsora strategicznego ;)

    7.Rzeszów
    Beniaminek poczynił największe zakupy transferowe ale z całym szacunkiem wydaje się,że to nie wystarczy do zwojowania czegoś w lidze.Na własnym torze na pewno będą grożni(tak jak każdy)ale na wyjazdach będzie brakowało punktów przy średniej drugiej linii(Śledź,Rempała) i przecietnych juniorach.Pewne utrzymanie ale nic wiecej.
    Nie zebym sie nie zgadzal co do miejsca, bo jest ono mozliwe, ale... Sledz i Rempala razem w meczu nie pojadą bo sie w skladzie nie mieszczą. Wiec to nie argument. W Lesznie tez Kosciuch z Dobruckim razem nie pojadą, itd. A juniorzy czy przeciętni? Kto oprócz Torunia ma WYRAZNIE lepszy duet? Zaznaczam słowo wyraźnie. Bo czy młodzież ROWu czy Polonii jest lepsza czy gorsza to temat do niezłych kłotni i awantur, wiec odpuszczam ;]

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert
    eksModerator FTSL

    Dołączył
    28-07-2003
    Postów
    3,919
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 99 w 53 postach
    Masz racje CHYBA :D A moim zdaniem CHYBA najdrozszym skladem dysponuje mistrz Polski... w dodatku podpisali umowy bez zabezpieczenia fiansowego, do teraz modlą sie o jakiegokolwiek sponsora strategicznego ;)
    IMP 2005, najlepszy zawodnik w historii polskiego żużla, najlepszy zawodnik na świecie ostatnich nastu lat podpisaliby umowy bez zabezpieczenia finansowego? :) Gratuluję poczucia humoru.
    #MistrzJestJeden

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-03-2003
    Postów
    635
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 38 w 20 postach
    1.Unia Tarnów
    2.Apator Toruń
    3.Włókniarz Częstochowa
    4.Polonia Bydgoszcz
    5-6.Unia Leszno
    5-6.Atlas Wrocław
    7.RKM Rybnik
    8.Stal Rzeszów

    Unia.. Na wiek seniorski przeszli Kołodziej i Marcin Rempała.. O ile w zeszłych sezonach były dziury w "drugiej lini" tak teraz zniknie ten problem w składzie jaskółek.. Paweł Hlib powinien podołać zadaniu i współnie z Zielińskim przynajmniej u sibie będą pokonywać swoich rywali.. Co do liderów nie ma co pisać za wiele.. Pokażą znów klasę jak na mistrzów przystało..

    Apator.. Drużyna może nie doceniania jak w ubiegłym sezoenie, a tyle zrobiła zamieszania w lidze.. Teraz jest podobnie i skład który zmontowali jest bardzo ciekawy i wyrównany.. Solidni zawodnicy Pedersen, Jaguś do tego w tej chwili najlepsza para młodzieżowa w Polsce..

    Włókniarz.. Wydaje mi się, że może nie wypalić ten skład, ale na papierku są mocni szkoda ze za cenę naszych zawodników.. Sulek, Lee czy Ułamek powinni sprostać wyzwaniu i walka o medale jak najbardziej realna..

    Polonia.. życzę tej drużynie medalu mimo, że ustawiłem ich na pozycji najgorszej dla sportowców.. Podobnie jak w Tarnowie skład silny i co najważniejsze budowany z myślą o polskich zawodnikach za to duży plus.. Pewna niewiadmomą jest postawa w sezonie Sawiny i Klechy.. Solidnymi punktującymi będą Jonsson czy Protasiewicz..

    Leszno & Wrocław.. W tych drużynach brakuje mi kogoś więcej niż dwójka dobrych zawodników i pewnych w każdym meczu.. w Lesznie Adams+Kasprzak reszta nie obliczalna czyli Loram czy Baliśnki. We Wrocku znów mamy Crumpa i Jarka, a dalej...... ??? To samo Andersen nie pewny juniorka nie obliczalna..

    Rybnik.. Dobre posunięcie działaczy ze Śląska, że mimo wszystko zdecydowali się jeździć w najwyższej klasie rozgrywkowej.. Zaprocentuje to w przyszłości.. Młodzi zawodnicy tym samym zdobęda doświadczenie i o to chodzi..

    Rzeszów.. fiu fiu fiu :D ale mają skład.....

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    skoro jeden z nich podpisywal w Bydgoszczy to czemu nie w Tarnowie?;) mniejsza o to

    generalnie nie zastanawialem sie jakos intensywnie nad tym jak liga moze sie potoczyc w teoretycznych dywgacjach (bo czasu nie mialem ;p) ale golym okiem widac ze sklady najsilniejsze (wedlug mnie) zbudowal Tarnow Wroclaw i Bydgoszcz (choc tutaj moze byc roznie)

    sklady ktore maja pozostale zespoly (oprocz Rybnika) ustawilbym na tym samym poziomie - kwestia tego jak kto przygotuje sie do sezonu i jak bedzie prezentowal
    przeciez moze nam sie objawic jakas gwiazda albo ktos wystrzelic jak Sawka w minionym roku

    czyli na moj gust:
    1-3 Tarnow Wroclaw Bydgoszcz
    4-7 Czestochowa Torun Leszno Rzeszow
    8 Rybnik

    co do skladu mojej druzyny
    uwazam ze mamy ciekawy zespol ktory stac i na mistrza i na 7 miejsce
    wiele zalezy od tego jak bedzie spisywal sie trzon druzyny czyli Sulli i Ulamek
    jesli chodzi o tego drugiego to czas najwyzszy zeby zaprezentowal forme taka jak np podczas sezonu spedzonego w Gdansku
    to samo tyczy sie Drabika tyle ze moze nie musi punktowac na poziomie 13 oczek ale zaczac przyzwoicie sie prezentowac

    Lee i Greg pewnie beda robic swoje wiec jeszcze kwestia jak zawodnicy ktorzy beda uzupelniac sklad sie zaprezentuja (Ljung, Zagar, Hefenbrock)
    o juniorow jestem spokojny
    jesli Mateusz Sz. bedzie sie rozwijal tak systematycznie jak do tej pory to bedzie jednym z czolowym zawodnikow polskich w tej kategori wiekowej a jeszcze mamy przeciez Piekarskiego, ktory juz sie zaprezentowal z bardzo dobrej strony plus wczesniej wspomniany Hefenbrock

    wszystko bedzie fajnie ladnie pieknie jesli wszystko ulozy sie po naszej mysli i nie bedzie zadnych "efektow ubocznych" ;)
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    31-12-2005
    Postów
    72
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Proszę was opanujcie się. Taki temat można założyć minimum po 3, 4 kolejce. Wtedy będziemy mieć jakiś wyznacznik formy, zgrania, dyspozycji sprzętowej danej drużyny. Przecoeż każda drużyna ma niewiadome i dlatego właśnie ten sezon będzie jednym z ciekawszych jakie pamiętam:

    Unia T.- Koldi i Rempala w roli seniora, patrz ptzykład Miśkowiaka;

    Rzeszów - pierwszy sezon w e-lidze od 6 lat, chyba wystraczy;

    Unia L.- dla mnie mega niewiadoma w postaci dwóch zawodników, Miśkowiaka i Dobruckiego, niewiem czemu ale Kasprzak dla mnie pewniejszy od Koldiego (objeżdżony w zagranicznych ligach);

    Bydgoszcz - nie wierzę w drugi taki sezon Sawiny;

    Rybnik - bez komentarza;

    Torun - nawet nie wiem jak patrzeć na tą drużynę, skład bez rewelacji, brak lidera z prawdziwego zdarzenia, a z drugiej strony świetny zeszły sezon;

    Częstochowa - najbardziej "zagraniczna" drużyna polskiej ligi, ciekawe jak im to wyjdzie, dwie niewiadome: Ułamek(moim zdaniem zaliczy udany sezon i może zostać liderem) i Drabik(patrz Śledź or Sawina);

    Wrocław - moim zdaniem na mniej nie wiadomych, skład bez roszad, przyszedł tylko Crump(duże wzmocnienie) no i Bjerre, ale coś mi się wydaje że Hampel dalej będzie trochę "dpuszczał" ligę. Widać po nim, że cel numer jeden to GP'2006.

    No i jeszcze taka uwaga wiadomo, że w typowaniu miejsc, każdy kibic kieruje się patriotyzmem "lokalnym". I nic w tym złego. Ale z tego powodu nie ma obiektywizmu w typowaniu. U mnie kolejność wymienianych drużyn jest przypadkowa. Chyba łatwo to zauważyć - Rybnik 5 miejsca nie zajmie :). Pozdrawiam!!!

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    29-11-2005
    Postów
    271
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    według mnie to jest moje i tylko moje zdanie :

    Tarnow-Wrocław : według mnie beda to ekipy kture spotkaja sie w finale .

    Bydzia-Leszno-Czewa- : tu bedzie walka o braz

    Torun
    Rzeszow
    Rybnik

    to na tyle !

    Jestem bardzo ciekaw postawy moich byczkow... Skład ma 2 pewnych liderow Adamsa i Kasprzaka a reszta Dobrucki-Bali-Loram-Miskowiak powini im dorownywac i robic b.Dobry wynik :P Po 1 kolejce bedzie waiadomo gdzie jestesmy w szeregu... Zwyciestwo nas podboduje a porazka....:(

    Byki do boju... :)

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Tabele można wedlug mnie podzielić na trzy części

    Góra:
    1. Tarnow
    2. Wrocław
    3. Bydgoszcz

    Środek
    1. Częstochowa
    2. Rzeszow
    3. Leszno

    Dół
    1. Toruń
    2. Rybnik

    Druzyny ze srodka będa rywalizować o jedno miejsce w czwórce, bardzo ciezko powiedziec jest kto z tej rywalizwacji wyjdzie obronna reka bo potencjał jest wedlug mnie porownywalny, do dolu tabeli zaliczylem nieprzewidywalny Toruń, jednak calkiem prawdopodobne jest ze moga oni wlaczyc sie do walki o 4, liga zapowiada sie nadzywczaj ciekawie [co na to zwolennicy 1 obcego w skladzie???], ostatnio bylo tak chyba w 2000 roku kiedy kazdy mogl wygrac [badz przegrac :p] z kazdym zarowno w domu jak i na wyjezdzie, na polmetku rundy zasadniczej na pewno bedzie mozna wyciaganc juz dalej idace wnioski

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Też tak sobie podziele... nawet podobnie

    Góra:
    1. Tarnow
    2. Wrocław
    3. Bydgoszcz

    Środek
    1. Częstochowa
    2. Rzeszow
    3. Leszno

    Środek-Dół

    1. Toruń

    Dół

    1. Rybnik

    Acz Toruń wcale nie musi być tak nisko, nawet bym sie nie zdziwił jakby torche namieszali - nie mówie tu o medalu ale napewno tanio skóry nie sprzedadzą.Góra to wiadomo niestety znów Tarnów ;) nie da się ukryć że siła razenia mocna, drugi młodziezowieczdecydowanie kuleje a musi jechać 2 biegi i to przynajmniej na poczatku można wpisac dwa zera. Kandydat ale nie murowany. Wrocław , nie wiem dlaczego piszecie Crump i Hampel Andersena dopisują do drugiej lini kiedy to lepszy ligowiec od Hampela. Druga linia powinna swoje robić, podobnie juniorzy który gwarantują że nie będzie 1 biegu dotkliwej porazki (pomijam Toruń :P). Bydgoszcz ze składem krajowym też wydaje się byc mocna. Częstochowa dużo ryzykuje stawiając na samych cudzoziemców, Rzeszów ma 2 pewniaków 2 średniaków , w sumie nienajgorszych mlodziezowców i to chyba tyle. Leszno z niezawodnym Adamsem i resztą też napewno powalczy.

    Generalnie cięzko jest wytypowac swoja tabele, bo składy druzyn są piekielnie wyrównane ale ja tak to widzę. Zobaczymy na koniec sezonu ;)

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    30-03-2004
    Postów
    255
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    eleague

    1.Częstochowa
    2.Toruń
    3.Wrocław
    4.Tarnów
    5.Bydgoszcz
    6.Rzeszów
    7.Leszno
    8.Rybnik

    fleague

    1.Lublin
    2.Ostrów
    3.Falubaz
    4.Gorzów
    5.Grudziadz
    6.Gniezno
    7.Opole
    8.Krosno



  20. Powrót do góry    #20
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,515
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Miesiąc temu byłem przekonany kto wygra ligę, ale sie trochę zmieniło - Wroclaw wzmocnił się Bjerre, Rzeszów Chrzanowskim, pozmieniało sie tez troche w mojej głowie i do końca tego nie wiem, aczkolwiek pewne przypuszczenia są - tyle że głownym przypuszczeniem jest to, że wszystko sie moze w sumie zdarzyć i będzie to przewidywanie trochę na zasadzie przeczucia.

    No ale co w tych fusach...

    Zacznę od obalenia mitu - megafaworyta - Tarnowa. Troche wam sie w głowach poprzestawiało. Oczywiscie daleki jestem od tego by odbierać Unii szanse na medal czy na mistrzostwo, ale wcale w szoku nie będę jak zobaczę ją w drugiej czwórce.

    No bo, po pierwsze : Unia jest słabsza niż rok temu i to dosc wyraznie. Marcin Rempala jest chyba najbardziej przecenianym zawodnikiem w Polsce, co pokaze ten sezon. A szczególnie mecze wyjazdowe. Nie wiadomo tez tak naprawdę co z Jackiem i...Tomkiem - na wyjazdach. Tutaj licze, w tym drugim przypadku, ze jednak dobrze - jako niekibic Unii, ale megafan Tomasza. W każdym razie tu to jeszcze wzglednie, ale no nie ma już tej siły w juniorach, a naprawdę juniorzy są potrzebni zeby zdobywac tytuły DMP - owszem jest Hlib, ale to tylko Hlib moim zdaniem. Poza Hlibem nie ma w sumie nikogo - czyli jedna bardzo powazna dziura, na wyjazdach dwie - Hlib;] A własciwie 3, a może 4 - Rempala i J. Gollob.

    Mit mega wielkiej UT urósł w PO 2005, ale przypomnijmy sobie ze ta druzyna w tamtym roku zdołala wylapac soczyste łomoty w Toruniu i Lesznie - czyli z zespołami o potencjale nie wystarczajacym na podjecie walki w Ekstralidze 06.

    Wreszcie dochodzi 'atut' własnego toru, który był i był rzeczą dla UT nieocenioną. Ale czy będzie?! Jesli tak to będziemy mieli do czynienia z calkowitą kompromitacja całego polskiego żużla i dla mnie jest niedopuszczalne aby ten atut pozostal tak silny jak był. Okres miedzysezonowy jest po to by tajemnice tarnowskiego toru poznac, tym bardziej ze nie są one jakies specjalnie tajne i gołym okiem widac jak należy tam jechać.

    Podsumowując analizę UT, słabe punkty:

    - mecze wyjazdowe
    - brak drugiego juniora
    - Marcin Rempała
    - nie wiadomo co z finansami - brak tak strategicznego sponsora.
    - nie do końca jasna atmosfera - b. ważne wbrew pozorom, zwłaszcza ze liga wyglada tak, ze trzeba mobilizowac sie na WSZYSTKIE mecze, a nie na pojedyncze.
    - zmęczenie sukcesem - obronic tytuł 3 raz to jest sztuka
    - wszyscy będą jechac przeciw Unii i na Unię sie motywowac

    Dlatego moim zdaniem UT mistrza nie zdobędzie, ale to moja prywatna opinia. Zresztą nie jest ona na pewno taka straszna jak ją malują. Przeciez WTS 2004 prawie ją rozbił...


    Dalej, niech będzie Polonia Bydgoszcz - zastosujemy klucz miejsc z zeszłego roku.

    Potencjal kadrowy większy niż rok temu, bynajmniej na papierze. Tyle, że tak jest w każdej drużynie. Pewnym osłabieniem może być...odejscie Krzyżaniaka - brak zmiennika dla Klechy - u siebie mogliby rywalizowac. No i własnie sama postac Klechy jest wielką niewiadomą, wyglada to na dziurę w składzie, ale zobaczymy - u siebie niekoniecznie.

    Kluczowa moim zdaniem będzie postawa pary : Sawina - Kostek, która jesli pojedzie jak rok temu, to Polonia może walczyc o mistrza. Uważam, że powszechnosc skreslania zwłaszcza Sawiny jest sporą przesadą, ale tez wydaje mi sie, że srednie będą troche niższe - dlatego ze liga trudniejsza.

    Niewątpliwym atutem jest własny tor, zdecyduja detale i postawa na wyjezdzie. Widzę tą drużyne w okolicach 3-5 miejsca, ale zobaczymy

    Minusy:
    - Krystian Klecha
    - wyjazdy
    - nierewelacyjni juniorzy
    - nieobliczalnosc poszczególnych zawodników


    Włókniarz.

    Jak dla mnie to trafne jest porównanie do Realu Madryt, ale zastosowałbym lepsze - gorsza wersja Włokniarza 2005. Wtedy nie wypaliło w sumie - bo miała byc walka o mistrza, teraz tez chyba nie wypali. To znaczy o ile będzie sie sukcesywnie stawiac na Zagar i Ljunga zamiast Drabika i da sie im tu wjezdzic to kto wie. Ale jakos chyba nie ma tam atmosfery do sukcesu, zawodnicy którzy tam są to zawodnicy mało głodni - skupieni wylacznie na zarobku.

    Do tego trener, a własciwie...jego brak;] A naprawde by sie przydał, szczególnie w takiej druzynie - niezgranej, co by nie mówić.

    Z juniorami tez nie jest najlepiej, choc może sprawdzi sie Hafenbrock.

    Minusy:
    - trener
    - brak atmosfery - Ułamek
    - kontuzjogennosc wspomnianego wyżej
    - niewiadoma ze zdrowiem Ryana
    - juniorzy

    Nie wierzę w nich za specjalnie, IMO 6-7 miejsce.


    KS Toruń.

    Cóż, jak powiem, że faworyt to powiecie, że pisze tak dlatego bom z Torunia. Heh, myslcie sobie co chcecie. Najbardziej kompletna druzyna, co do tego nie ma dwóch zdan. Do tego ze swietną atmosferą, zgrana, kazdy wie co ma robic - jest kim kogo zastapic jakby coś.

    Wbrew niektórym opinią jest zdecydowany lider - Bjarne.

    A do tego trójka mniej zdecydowanych - Jaguś, Iversen, Dryml i solidny Slaboń.

    Juniorzy - wiadomo, kazdy 1 bieg = 5-1. Do tego gwarant nieprzegrania wielu wycigów z udzialem juniorów innych drużyn.

    Do mistrza jednak potrzeba tez szczescia, dobrej serii wyników itd. Medal w kazdym razie byc musi :)

    Słabe punkty:
    - pewna niewiadoma jesli chodzi o obcokrajowców
    - brak GWIAZDY, nie lidera, ale GWIAZDY.



    WTS Wrocław

    Najgrozniejszy rywal Apatora, UT i Stali... Cóż papierowy faworyt chyba - aczkolwiek rzeczywisty to JEDNAK Apator :P Wzmocnienia wbrew niektóym opiniom są bardzo duże. Jest lider Crump + brak słabych punktów wsród seniorów - w zasadzie same bardzo mocne punkty, do tego Bjerre na rezerwie. Nie powiem, boje sie ich :P

    Jedyny problem to juniorzy i...klątwa wisząca od jakichs 10 lat nad WTS. Pewnym utrudnieniem w zdobycia mistrza może byc tez stosunkowo łatwy własny tor, który jest znany wszystkim.

    Walka o medale niemal pewna, ale musi im tez wszystko zagrac.

    Unia Leszno

    Nie powiem zeby byli słabi i tak naprawde jakby zdobyli nawet mistrza to nie byłaby to jakas gigantycznych rozmiaró sensacja. Ja jedank im tego nie wróże, za bardzo maja utkwione w mentalnosci zajmowanie 5-6 miejsc w ostatnich latach. Troche za słabi juniorzy, nie wiadomo co pojedzie Miśkowiak i Loram, co Dobrucki wiadomo - nic;]

    Moim zdaniem 6-7 miejsce, ale moze byc wyżej. Predzej moim zdaniem pozytywnie może zaskoczyc Unia niż np. Wlokniarz.


    Stal

    Troche niewiadoma, bo nie wiadomo tak naprawde co zaprezentuje np. Kuciapa. Jakkolwiek jakos wróze im pierwszą czwórkę. Szał po awansie, gwiazdy - to ich pociagnie. Na wyjazdach Holta i Nicki beda ciagnac wynik, co moze pozwolic na wygranie paru bonusów. Wzmocnienie Chrzanowskim moze okazac sie kluczowe.

    Dużo zalezec będzie od juniorów. Ale ja tam w ten team wierze jakoś.

    Rybnik - jak nikt im nie odpusci to nie wygraja zadnego meczu, taka prawda.

    _____________________

    Tabele widzialbym coś na kształt tego:

    1. Apator
    2. WTS
    3. Unia Tarnów
    4. Stal Rzeszów
    5. Polonia Bydgoszcz
    6. Unia Leszno
    7. CKM
    .........
    .........
    8. RKM

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    11-01-2006
    Postów
    453
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Jedno jest pewne, któs musi w końcu skopać tyłki jaskółkom:D

    A czy to będzie Wrocław, Leszno, Toruń, Bydgoszcz, Rybnik, Czewa czy Rzeszów to dla mnie sprawa drogorzędna.



  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    12-03-2004
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Potencjal kadrowy większy niż rok temu, bynajmniej na papierze.
    No to jest wiekszy czy nie jest?? Tak to jest jak sie uzywa slow ktorych sie nierozumie. Dla przypomniania znaczenie slowa "bynajmniej" ze slownika PWN:
    bynajmniej «wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z następującą partykułą nie)»


  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany Awatar dymek_
    Dołączył
    14-07-2003
    Postów
    2,728
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 21 w 12 postach
    Sezon ten bedzie zdecydowanie inny niz wczesniejsze i trudno wyrokowac kto zajmie ktore miejsce.

    Co do faworyzowania Tarnowa to poczesci zgodze sie z Buszmenem, choc on znowu to za bardzo pesymistycznie przedstawia ;) Faktem jest ze bedzie nam ciezko. Nie zgodze sie tez, ze mamy sklad slabszy.

    Sezon 2005---------Sezon 2006
    1.Rickardsson------1.Rickardsson
    2.Burza/Wardzala---2.Burza/Dryml
    3.J.Gollob---------3.J.Gollob
    4.G.Rempala--------4.Kolodziej
    5.T.Gollob---------5.T.Gollob
    6.M.Rempala--------6.Zielinski
    7.Kolodziej--------7.Hlib
    -------------------8.M.Rempala

    W 2005 mielismy 2 dziury w skladzie niezaleznie od toru, bo ani Burza ani G.Rempala nie specjalnie sobie radzili z mocniejszymi rywalami nawet u siebie. Teraz, zakladajac, ze na wyjazdach bedzie jezdzil Dryml, i bedize robil na poziomie 5-6 ptk, pozostaje slabsze ogniwo w postaci J.Golloba, ale ten jak trzeba to tez pojedie dobrze. No i oczywiscie dochodza 2 biegi juniorskie w ktorych musi jechac Zielinski. Jednak jego nie mozna przekreslac na starcie. Konkurencja teraz w juniorce juz nie taka silna, wiec przy dobrym sprzecie moze powalyczc.


    Wracajac do tematu, moj typ jest taki:
    1-4. Tarnow, Wroclaw, Bydgoszcz, Czestochowa - nie zdziwie sie takze jak znajdzie sie tu Rzeszow. (kolejnosc przypadkowa)
    5. Rzeszow lub ktos z 1-4
    6-7. Leszno, Torun (kolejnosc przypadkowa)
    8. Rybnik

    ....:::::::: Unia Tarnów 1994 2004 2005 2012 2013 2014 2015 ::::::::....

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Buszmen:
    Zacznę od obalenia mitu - megafaworyta - Tarnowa. Troche wam sie w głowach poprzestawiało. Oczywiscie daleki jestem od tego by odbierać Unii szanse na medal czy na mistrzostwo, ale wcale w szoku nie będę jak zobaczę ją w drugiej czwórce.

    No bo, po pierwsze : Unia jest słabsza niż rok temu i to dosc wyraznie. Marcin Rempala jest chyba najbardziej przecenianym zawodnikiem w Polsce, co pokaze ten sezon. A szczególnie mecze wyjazdowe. Nie wiadomo tez tak naprawdę co z Jackiem i...Tomkiem - na wyjazdach. Tutaj licze, w tym drugim przypadku, ze jednak dobrze - jako niekibic Unii, ale megafan Tomasza. W każdym razie tu to jeszcze wzglednie, ale no nie ma już tej siły w juniorach, a naprawdę juniorzy są potrzebni zeby zdobywac tytuły DMP - owszem jest Hlib, ale to tylko Hlib moim zdaniem. Poza Hlibem nie ma w sumie nikogo - czyli jedna bardzo powazna dziura, na wyjazdach dwie - Hlib;] A własciwie 3, a może 4 - Rempala i J. Gollob.

    Mit mega wielkiej UT urósł w PO 2005, ale przypomnijmy sobie ze ta druzyna w tamtym roku zdołala wylapac soczyste łomoty w Toruniu i Lesznie - czyli z zespołami o potencjale nie wystarczajacym na podjecie walki w Ekstralidze 06.

    Wreszcie dochodzi 'atut' własnego toru, który był i był rzeczą dla UT nieocenioną. Ale czy będzie?! Jesli tak to będziemy mieli do czynienia z calkowitą kompromitacja całego polskiego żużla i dla mnie jest niedopuszczalne aby ten atut pozostal tak silny jak był. Okres miedzysezonowy jest po to by tajemnice tarnowskiego toru poznac, tym bardziej ze nie są one jakies specjalnie tajne i gołym okiem widac jak należy tam jechać.

    Podsumowując analizę UT, słabe punkty:

    - mecze wyjazdowe
    - brak drugiego juniora
    - Marcin Rempała
    - nie wiadomo co z finansami - brak tak strategicznego sponsora.
    - nie do końca jasna atmosfera - b. ważne wbrew pozorom, zwłaszcza ze liga wyglada tak, ze trzeba mobilizowac sie na WSZYSTKIE mecze, a nie na pojedyncze.
    - zmęczenie sukcesem - obronic tytuł 3 raz to jest sztuka
    - wszyscy będą jechac przeciw Unii i na Unię sie motywowac

    Dlatego moim zdaniem UT mistrza nie zdobędzie, ale to moja prywatna opinia. Zresztą nie jest ona na pewno taka straszna jak ją malują. Przeciez WTS 2004 prawie ją rozbił...
    Na poczatku chce powiedziec, ze spoko to napisales, wyraziles swoj punkt widzenia i jak kazdy go szanuje. Ale tak samo jak dymko, owszem uwazanie nas za murowanego czy vide-jedynego faworyta ligi jest przesadzonym stwierdzeniem, to jednak ty juz poszedles zbytnio w druga strone :P

    Ale coz, chcialem odniesc sie tylko do kilku punktow(gushman nie bij :P ). O innych druzynach pisac nie bede, bo to przeciez nie moja dzialka :]

    ...

    Przede wszystkim nie uwazam, aby Unia byla "znacznie" slabsza niz rok temu. Owszem ograniczenie stranieri bylo faktycznie nam na reke, posiadajac najlepszy krajowy sklad w lidze, co sie teraz "troszke" zmienilo. Ale czy druzyny, z ktorymi Unia rywalizowala bezposrednio o DMP sie tak wzmocnily ?

    W zespole praktycznie zalatalismy dziury, jedyna dziure jaka widze to drugi junior.

    ...

    Podajesz przyklad porazek w Toruniu i Lesznie, a za chwile mowisz, ze trzeba sie mobilizowac nie na pojedyncze mecze, ale na wszystkie. Czyzbys sam sobie odpowiadal na te tezy ? :) Czyz Unia nie pokazala tego, ze potrafi wygrac lige bez typowych PO(2004) ?

    ...

    Tor golym okiem widac, ale tak to moze powiedziec kazdy kibic, ktory oglada zawody przed TV czy na zywo. Podobnie jest z kazdym innym sportem, jak i np. z pilka nozna. Kazdy widzi, gdzie druzyna popelnia blad i jak powinna grac, trudniej jednak jest to wykonac. Tutaj jest podobnie, "wszyscy wiedza jak jechac" to dlaczego wiekszosc druzyn takie becki dostawala? Przeciez sezon gdzie Unia jechala jako beniaminek juz miala za soba.

    Ale tu masz racje, ze im czesciej druzyny w Tarnowie jezdza tym wieksza jest szansa, ze do tego toru sie spasuja, i tu masz racje piszac, ze ten atut moze zmalec, choc wcale to nie oznacza, ze przestanie byc atutem. Po prostu bedzie mial mniejszy wplyw na wynik.

    ...

    Na koniec sobie zostawilem wyliczanke :P ;)

    "-mecze wyjazdowe", no coz, punkt widzenia. Temat poprzedniego sezonu...

    "- brak drugiego juniora", tru
    "- Marcin Rempała", tru

    "- nie wiadomo co z finansami - brak tak strategicznego sponsora.", Unia Tanow nie bedzie miala strategicznego sposnora w roku 2006, bo swoj budzet bedzie oparty na wielu mniejszych darczyncow oraz Zaklady Azotowe i Rafinerie Trzebinie

    "- nie do końca jasna atmosfera - b. ważne wbrew pozorom, zwłaszcza ze liga wyglada tak, ze trzeba mobilizowac sie na WSZYSTKIE mecze, a nie na pojedyncze.", patrz rok 2004. Dla mnie atmosfera jest bardzo jasna.

    "- zmęczenie sukcesem - obronic tytuł 3 raz to jest sztuka", tak to prawda, ale na pewno na sztuce obronienia tytulu po raz pierwszy mozna budowac "obrone tytulu po raz drugi". Wedlug mnie to juz jest prostsze, bo zawodnicy wiedza czego sie spodziewac.

    "- wszyscy będą jechac przeciw Unii i na Unię sie motywowac"
    W wiekszym stopniu, ale to juz przerabialismy w 2005 roku, wiec zawodnicy temat znaja dosc dobrze.

    ...

    Tak wiec dobrze mowia ci, ze Unia nie jest i jak najbardziej nie powinna byc glownym czy jedynym czy whatever, kandydatem na DMP, ale znowu nie probujmy isc w druga strone :>

    Co do mojej tabeli to bawienie sie w chybil trafil jest banalne, ale oprzec pokusie sie nie moge :P

    1. Tarnow
    2. Wroclaw
    3. Bydgoszcz
    4. Leszno
    5. Czestochowa
    6. Torun
    7. Rzeszow
    8. RKM
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wg mnie to żadna druzyna poza Częstochową i Rybnikiem niestraci punktów na własnym torze.Dlatego wielką rolę odegraja bonusy...

    W tabeli,szczególnie jej środku będzie wielki scisk...

    Tarnów
    Wrocław

    Bydgoszcz
    Rzeszów
    Toruń
    Leszno

    Częstochowa
    Rybnik

    Szczerze mówiąc niemam pojęcia kto dołączy do tarnowian i wrocławian którzy wydają mi sie byc najsilniejsi?Moze to byc kazda z 4 teamów...
    " In and Out of Love "

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    30-03-2004
    Postów
    255
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy wy sie choć trochę znacie na żużlu ?
    przecież Włókniarz ma tak wypasiony skład że bajka :

    1.Sullivan
    2.Drabik
    3.Richardson
    4.Ułamek
    5.Hancock
    6.Hefanbrock
    7.Szczepaniak
    8.Zagar

    Jeżeli Drabik będzie jeździł jak potrafi to jest skład na mistrza! a nawet jak sie drabol nie pozbiera to w jego miejsce jak puszczą Zagara to zobaczycie że Włokniarz to potęga.

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    29-11-2005
    Postów
    271
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy wy sie choć trochę znacie na żużlu ?
    przecież Włókniarz ma tak wypasiony skład że bajka :

    1.Sullivan
    2.Drabik
    3.Richardson
    4.Ułamek
    5.Hancock
    6.Hefanbrock
    7.Szczepaniak
    8.Zagar

    Jeżeli Drabik będzie jeździł jak potrafi to jest skład na mistrza! a nawet jak sie drabol nie pozbiera to w jego miejsce jak puszczą Zagara to zobaczycie że Włokniarz to potęga.
    Radus....Zostaw te Krowy na pastwisku i zacznij sie interesowac zuzem a potem sie wypowiadaj! od kiedy w druzynie moze startowac 3 z GP :> ??

    Ps. A wypasiony to ty masz mozg :)

    Pozdrafiammm Radiusia :D

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    a Ty się znasz?? :P

    sorry to jest każdego opinia kto kogo gdzie wstawi i jeśli ktoś uważa, że Drabik jest coraz słabszym zawodnikiem - a według mnie jest, bo widziałem na zywo kilka Waszych meczy w zeszłym sezonie to już nie wyglada tak super. Skad wiesz jak bedzie jeździł obcy junior? Jesli wszyscy beda tacy cacy to Zagar z rezerwy nie pojeździ, Richardson póki co nie szalał na polskich torach wiec... To jest tylko opinia ludzi gdzie wpisuja CKM i niech wpisuja, nie kumam tego podejscia - czy Wy sie znacie...

    Mi miło, że pomimo tego, iż większość stawia moje Anioły na 7 miejscu to jednak kilka osob widzi je wysoko :) Ja osobiscie jakoś też ich widze w miare wysoko - 4 miejsce rulezz :P ;) ale jak to bedzie to czas pokaże :)

    pzdr

  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Własnie o to mi chodziło - dokładnie przewidziałem, że tak będzie wyglądała dyskusja w tym wątku. Ludzie wmawiają sobie, że białe jest czarne i na odwrót. A taka czcza paplanina tutaj ani odrobinę nie wpłynie na wydarzenia torowe i formy zawodników.
    A co do meritum dyskusji - fakt, że tak wielu dewaluuje wartośc Unii świadczy tylko o tym jak bardzo mocni jesteśmy. Nikt nie wylicza słabych punktów innych drużyn, większość mnoży bez opamiętania pesymistyczne warianty (z punktu widzenia kibica z Tarnowa). A czemu nikt nie pójdzie w drugą stronę?

    - Rickardsson, mając na uwagę bliski koniec z tym sportem, notuje sezon jeszcze lepszy niż poprzedni. W lidze wymiata, w GP już nic nie przegrywa.
    - T. Gollob - już nie kombinuje z maszynami jak to bylo w zeszlym roku - od początku wymiata jak za dawnych lat.
    - Kołodziej - wreszcie ustabilizowany, mocna pozycja w składzie zamiast niepewnej rezerwy. Park maszyn powiększony z 4 do 10 maszyn, więcej ludzi wokół siebie - kilkanaście punktów w meczu jak nic.
    - M. Rempała - wystarczy, że pojedzie jak w zeszłym roku. Stagnacja w jego przypadku to i tak średnia powyżej 2 pkt. na bieg w meczach u siebie.
    - Hlib - wyrwany z nieco marazmowatego klimatu Gorzowa, dopingowany większą kaską i tuzami w drużynie nie może pojechać słabo. Czołowy junior kraju.
    - Dryml - chyba pamiętacie jak wygrywal w GP? Co stoi na przeszkodzie, żeby wrócił do tamtej dyspozycji?
    - Burza - nie ma nic do stracenia, bo jak odpuści to skończy jak Wardzała. Będzie gryzł tor, byle liczyć się w drużynie
    - tarnowscy juniorzy - już ciut zbyt długo na nich narzekamy, już ciut zbyt długo nie notują progresu. Teraz jak nie ma Kołodzieja i Rempały w juniorce nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zakwitli.

    I co Wy na to? Da się? Tak teoretyzować można miesiącami.

    PS No dobra, jest jeszcze Nicholls. Mistrz Anglii indywidualnie i drużynowo. Ale nie będę dobijał kibiców rywali. :D

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    11-09-2005
    Postów
    123
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Minusy:
    - Krystian Klecha
    - wyjazdy
    - nierewelacyjni juniorzy
    - nieobliczalnosc poszczególnych zawodników
    No człowieku, jak minusem mogą być wyjazdy??? W zeszłym sezonie przegrywaliśmy na wyjazdach głownie za sprawą Krzyżaniaka i Robackiego, lecz teraz ich nie ma!!! Jeśli już takim tokiem myślowym idziesz, to mecze wyjazdowe powinny być minusem każdej drużyny, a nie tylko Polonii, i co mi się wydaje dziwne - Unii Tarnów. Jak dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu są słabe na wyjazdach, to jestem ciekawy KS Toruń, Stali Rzeszów, czy Unii Leszno...

  31. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ja sobie wypraszam ;P

    nie wiem co czemu znowu pojawia się KSToruń :P ale jeśli patrząc na poprzedni sezon to w rundzie zasadniczej - Play Off (według mnie rządzą się swoimi prawami) to wyglada to mniej wiecej tak...

    Polonia na wyjazdach po kolei: 44, 36, 42, 41, 46, 38, 46 = 41,85 średnio na mecz

    Apator na wyjazdach po kolei: 39, 48, 51, 38, 45, 41, 41 = 43,28 średnio na mecz...

    więc Toruń nie ma się czego wstydzić raczej :P :) nie uważasz?? :)

    a że torunianie jakimś cudem jeździli w zeszłym sezonie w składzie z dwoma dziurami - Smith + młody Jaguś, nie najgorzej, to dlaczego teraz nie mogą mieć podobnie?? :) :P W Polonii doszedł Kostek i w sumie reszta bez zmian, w Toruniu zamiana Crump na Bjarne, Smith na Iversena, a młody Jaguś na Słabonia :) Wiec nie przesadzajmy, po raz kolejny powtarzam, sezon zweryfikuje wszystko :)

    pzdr

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    11-09-2005
    Postów
    123
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Taa, ale wtedy mieliśmy Krzyżaniaka i Robackiego :P. No więc wystarczy dodac w każdym meczu co najmniej 3 punkty, które niewątpliwie zrobiłby Kostek i sytuacja się odwraca.:P

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-04-2005
    Postów
    795
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 22 w 11 postach
    Mi sie wydaje ze co by nie mowic to i tak Unia bedzie faworytem nr 1 nadchodzacego sezonu.Fakt ciezko bedzie im juz wygrywac na poczatku po 5:1 w mlodziezowych ale Hlib powinien wiekszosc mlodziezowych wygrywac,przynajmniej u siebie(nie mowie oczywiscie o meczach z Apatorem:p)O ile do Rempaly nie jestem przekonany i mysle ze moze sobie srednio poradzic wsrod seniorow o tyle wydaje mi sie ze Kolodziej bedzie notowal systematyczny postep wiec sila razenia moze byc porownywlana z zeszlym sezonem.
    Inne zespoly sie wzmocnily ale nikt nie stworzyl jakiegos super mocnego teamu.Kto wiec moze zagrozic Unii?Oczywiscie Apator:)Wiem niektorzy powiedza ze jestem nienormalny ale ja na prawde wierze ze jestesmy w staanie z tym skladem wiele zwojowac.Bjarne powinien punktowac mniej wiecej na poziomie Crumpa,przynajmniej tak bym sobie zzyczyl a na pewno jest to realne bo srednia Crumpa 2,27 nie byla jakas imponujaca.Tak wiec liczac ze Pedersen zastapi Crumpa,Jagus pojedzie mniej wiecej kolo sredniej 2,0 a nowi czyli Iversen,Dryml,Slabon nie zawioda to mamy sklad na ok 5-6 miejsce.Ale nasza glowna sile widze w juniorach i to oni moga zawarzyc o naszym sukcesie albo jego braku w przyszlym roku.Uwazam ze to wcale nie Jagus bedzie naszym liderem krajowym a Zabik.Ma wszelkie ku temu predyspozycje i licze ze przyszly rok bedzie rokiem Karola:)Juz w zeszlym roku pokazal ze umie jezdzic a w tym pokaze na co go naprawde stac,zobaczycie;)Tak wiec zakladajac solidnaa i zgodna z oczekiwaniami jazde seniorow, postep Miedzina w porownaniu do roku ubieglego i super jazde Karola uwazam ze mozemy powalczyc o mistrza:)A jak bedzie zobaczymy,wszak nie ma chyba slabych druzyn i nie liczac Rybnika kazdy moze zdobyc medal.Nie przekonuje mnie jakos sklad Wloknairza,Hancock i Richardson raczej nie zastapia nawet w polowie Holty i Walaska.No a Drabik myslalem ze pojdzie do I ligi ale zdecydowali sie jednak go zostawic to ich decyzja:)
    Tabela wg mojej optymistycznej oceny bedzie wygladac tak:
    1.Toruń;)
    2.Tarnow
    3.Bydgoszcz
    4.Leszno
    5.Rzeszow
    6.Czestochowa
    7.Wroclaw
    8.Rybnik

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec Awatar wiksa12
    Dołączył
    17-08-2003
    Postów
    536
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Ten sezon będzie bardzo ciekawy.
    Nie zgadzam sie z twierdzeniem ze tarnow to murowany faworyt.
    Liga wyrównała się i w walce o medaly bęzdzie liczyło się 7 drużyn(oczywiście bez Rybnika).

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Papierowo wyglada że najsilniesze sa Czewa,WTS,Apator.
    Kolejnosci nie ustale bo nie mam pojęcia.
    Marzy mi się WTS na 1 bo z takim składem jest to możliwe.
    Podzielam opinie o pseudo potędze Uni Tarnów.

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ja wytypuje pierwsza czworke

    1. Tarnow - mam nadzieje, ze skopiujemy nasz ubiegloroczny sukces.
    2. Torun - Druzyna, ktora bardzo lubie i miedzy innymi za wlasnie Aniolow bede trzymal kciuki.
    3. Czestochowa - przynajmniej na papierze bardzo mocny sklad.
    4. Bydgoszcz - Kostek za Krzyzaka, Klecha za Robaka jako senior, dobrze juniorzy, beda mocni.

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec Awatar PrzemczaN
    Dołączył
    04-01-2006
    Postów
    633
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy wy sie choć trochę znacie na żużlu ?
    przecież Włókniarz ma tak wypasiony skład że bajka :

    1.Sullivan
    2.Drabik
    3.Richardson
    4.Ułamek
    5.Hancock
    6.Hefanbrock
    7.Szczepaniak
    8.Zagar

    Jeżeli Drabik będzie jeździł jak potrafi to jest skład na mistrza! a nawet jak sie drabol nie pozbiera to w jego miejsce jak puszczą Zagara to zobaczycie że Włokniarz to potęga.
    Nie weim może się nie znam, ale wydaje mi się że jak jest już w składzie Richrdsson i Hancock, to dla Zagara miejsca zabraknie nawet na rezerwie(max 2 zawodników z GP w składzie w tym sezonie kolego!)

    A co do miejsc to podpisuje się pod postami Lukaira i Dymko. Oczywiście że Unia nie jest megafaworytem ligi i pewniakiem do tytułu, ale nie uważam również żeby się osłabiła a nawet powiem wręcz przeciwnie. Oczywiście liga niesamowicie wyrównana będzie w tym roku i ciężko o jakieś spekulacje ale jak dla mnie:

    1-3: Unia T, Bydgoszcz, Wrocław
    4-6: Unia L, Rzeszów, Częstochowa
    7: Toruń
    8: Rybnik

    (kolejność przypadkowa)

  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    26-12-2005
    Postów
    119
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote]
    Czy wy sie choć trochę znacie na żużlu ?
    przecież Włókniarz ma tak wypasiony skład że bajka :

    1.Sullivan
    2.Drabik
    3.Richardson
    4.Ułamek
    5.Hancock
    6.Hefanbrock
    7.Szczepaniak
    8.Zagar

    Jeżeli Drabik będzie jeździł jak potrafi to jest skład na mistrza! a nawet jak sie drabol nie pozbiera to w jego miejsce jak puszczą Zagara to zobaczycie że Włokniarz to potęga.
    Radus....Zostaw te Krowy na pastwisku i zacznij sie interesowac zuzem a potem sie wypowiadaj! od kiedy w druzynie moze startowac 3 z GP :> ??

    Widac kolego ze ty sie znasz na zuzlu bardzo dobrze bo chyba wiesz ze z zuzla to sie robi pustaki.I TU CI DOBRZE PODPOWIADAJA ZE 3 Z GP NIE MOZE JECHAC CHYBA ZE DO PIERWSZEJ KOLEJKI COS ZMIENIA A U NAS WSZYSTKO MOZLIWE.

  39. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Myslę, że zapowiada się fantastyczny sezon. Wiele ekip wydaje się bardzo porównywalnych i ja nie skreślam nikogo. Gdybym dzisiaj miał wskazać faworytów to widzę to tak:

    1. Tarnów
    2. Bydgoszcz
    3. Wrocław
    4. Toruń
    5. Leszno
    6. Częstochowa
    7. Rzeszów
    8. Rybnik

    Wszystko się jednak może zmienić i nie zdziwię się, gdy to wszystko się poprzewraca do góry nogami. Powiem jednak tak, że sercem jestem za Wrocławiem, rozum mówi mi o Gollobie, realnie rzecz biorąc to bardzo mocna jest Bydgoszcz, a Toruń już w poprzednim sezonie namieszał i to równo, więc czemu nie teraz? Do tego Leszno wzmocnione, Częstochowa z nieobliczalnym Drabikiem i beniaminek Rzeszów. No i Rybnik, którego nikt nie docenia...

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-11-2004
    Postów
    530
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Polonia Bydgoszcz
    Minusy:
    ...
    - nierewelacyjni juniorzy
    - nieobliczalnosc poszczególnych zawodników
    Po pierwsze... Kto prócz Torunia ma rewelacyjnych juniorów? Jest Toruń i długo, długo nic. Taka jest prawda więc pisanie o nierewalacyjnych juniorach jest trochę nie na miejscu. Ja uważam że para Buczkowski, Jędrzejewski wypada mimo wszystko całkiem dobrze w porównaniu do innych zespołów...

    Po drugie... No to popatrzmy na nieobliczalność innych zespołów. Pomijam Tarnow bo uważam że nie ma tam wielu niewiadomych.
    Częstochowa - nieobliczalni Drabik, Ułamek, Hancock(coraz więcej wpadek w lidze), Zagar, juniorzy. Praktycznie trudno przewidzieć wszystkich.
    Toruń - pewniacy (Jaguś, Pedersen i juniorzy). Reszta pod znakiem zapytania.
    Leszno - nieobliczalni (Dobrucki, Miśkowiak, Loram, Baliński i juniorzy)
    Wrocław - Pewniacy (Crump) Reszta... Sam nie wiem. Hampel i Gapiński też nie powinni zawodzić. Nie wiem co zrobią duńczycy i juniorzy.
    Rzeszów - pewniacy to Holta i Nicki a teszta włącznie z Chrzankiem to znak zapytania.

    Tak więc w innych klubach też ciężko przewidzieć formę zawodników.

    Pozdrawiam

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik Awatar blimas
    Dołączył
    15-01-2005
    Postów
    338
    Kliknij i podziękuj
    53
    Podziękowania: 38 w 6 postach
    Też sie zabawie :P.

    1.Tarnów
    2.Bydgoszcz
    3.Leszno
    4.Wrocław
    5.Toruń - mam nadzieje, ze wlacza sie do walki o medale. :P
    6.Czestochowa
    7.Rzeszów
    8.Rybnik

    pozdro.

  42. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany Awatar Magik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,729
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 384 w 243 postach
    to ja też sie troche pobawie :D
    Liga zapowiada sie na niesamowicie wyrównaną jedynie Rybnik zdecydowanie odstaje.
    Dla mnie największą zagadką są składy Włókniarza i Rzeszowa ,któraś z tych drużyn może zdobyć mistrza jak również wylądować na 7.
    to moje typy
    Tarnów
    Bydgoszcz
    Częstochowa
    Wrocław
    Toruń
    Rzeszów
    Leszno
    Rybnik

    "Dziwna sprawa z tą wódką,
    jest to piekielnie ostry napitek,tajemniczy wywar z ziółek,
    ktory ma jakiś osobliwy związek z gwiazdami."

    Herman Broch

  43. Powrót do góry    #43
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,515
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Ok, to odpowiem po krótce.

    Najpierw Gushmanowi - wiesz, jesli wątek mialby wyglądac tak ze kazdy przedstawia swój punkt widzenia a nie ma dyskusji, to nadawaloby sie to raczej do działu typer. Ale zgadzam sie z Tobą, nie chodzi tu o to by komuś coś udowodnić - bo jak mozna udowodnic przyszłosc? Można natomiast podywagować na temat sił tego i tamtego, na temat tego jak może być. A weryfikacje przeyniesie rzeczywistosc.

    Jedyne co mi sie w wątku nie podoba, to to, że już taki wątek istniał i w zasadzie ten powinien byc zamkniety, a dyskusja powinna sie toczyc tam - no ale juz kij, skoro zapisano tyle stron to chyba nie ma co robic balaganu.

    ______________

    Co do kwestii sily UT. Oczywiscie macie racje, że troche podkoloryzowalem słabości. Ale powód jest prozaiczny. Gdy czyta sie na forum od 3 miesięcy, że Tarnów ma już mistrza, to nie uważając tak należy pokazać pogląd odmienny - jak najwyrazniej. Niżej napisałem, na które miejsce typuje UT, co nie znaczy, że nie może ona wygrac ligi, ani...wyladowac poza '4'.

    W żużlu bardzo ważny jest bowiem czynnik wiary w siebie. Oczywiscie podstawa to sprzęt i umiejętnosci, ale bez wiary i przekonania, że można coś osiągnąć NIE OSIĄGNIE SIĘ W TYM SPORCIE NIC!

    Dlatego tak bardzo ważne są w żużlu różnego rodzaju dobre serie itd. Zwrócmy uwagę chocby na przypadek Tony'ego w zeszłym roku. Oczywiscie jechał w GP wysmienicie, ale te wygrane z 2 części sezonu wynikały własnie z tego, że inni przestali wierzyć, że mogą go pokonać. I tak jest z każdą drużyną. Bez wiary, że można wygrac w Tarnowie nie wygra tam nikt. Wręcz przeciwnie będzie skazany na klęskę, z wiarą - co innego, wszystko sie moze zdarzyć. Tak jak np. z wiarą w zwycięstwo pojechał w 2004 w Tarnowie WTS. I dlatego też dewaluując po częsci siłę UT, która jest oczywiscie ogromna - ale nie nie do zniszczenia - chcę wpoić kibicom, działaczom czy zawodnikom - różnego rodzaju userom tego forum, że można tam wygrać i należy w to wierzyć.

    A że prywatnie uważam, że UT nie udzwignie ciężaru ponownej obrony tytułu, to inna sprawa. Moglaby udzwignąć, ale poza presją okolicznosci będą wyjątkowo trudne - bo poza Rybnikiem nie ma łatwych rywali.

    I w odpowiedzi Lukairowi - wiem, że w 2004 też ważny był każdy mecz, a UT zdobyła mistrza. Ale tam poziom był jeszcze niższy niż w 2005 + atmosfera do wygrywania i ogólnie w zespole tarnowskim była chyba dużo lepsza. Do tego 'świeżość suckesu'.

    No nic kończąc wątek UT - zobaczymy jak będzie, ja Was widze na 2-4 miejscu, niemniej jesli zdobedziecie mistrza to ta drużyna zyska u mnie wielkiego rispekta.

    ________________

    CO do kwestii Polonii.

    To nie do końca tak, że wymieniliscie Krzyzaniaka i Robackiego i na wyjazdach będzie OK. Prawda jest taka, że znacznie lepiej u siebie jezdzi też PePe - co nie znaczy ze na wyjazdach jest leszczem. Do tego kwestia Klechy, który, umówmy się, w obecnych realiach ligi i przy jej obecnej sile na wyjazdach szału chyba nie będzie robił - ja bym poszukał mu jakiegos zagranicznego zmiennika, chocby w formie straszaka - choc generalnie uwazam, że stawianie na jego rozwój to pomysł dobry.

    Rywale nie są rewelacyjni, fakt, nie tylko w Polonii, ale moim zdaniem to Polonia jesli chce walczyc o złoto - a chyba chce powinna miec lepszych juniorów. Bo Rzeszów, Wroclaw czy Tarnów nadrabiają kim innym. Zresztą od walki o złoto, może być bardzo niedaleko do 7 miejsca, to inna sprawa.

    Bo w tej lidze tak naprawdę będzie mógł wygrac kazdy z kazdym i to wszędzie, nie że tylko u siebie. Ogromnie ważny będzie kazdy mecz, kazdy bonus, zdecydują detale.

    A temat nieobliczalnosci - cóż to tyczylo sie głownie Sawiny, troche też Kosciechy czyli 'małych liderów'. Osobiscie odcinam sie od fali wiedzących ze Sawina takiego sezonu nie powtórzy, ale jednak jego nieoobliczalnosc jest faktem. I juz nie chodzi nawet o kwestie sezonu - choc tez - ale on może zdobyć jednego dnia 15 pktów, a drugiego 3. Z całym szacunkiem przykładowy Hancock jest znacznie bardziej obliczalny. Ale oczywiscie - nie tylko w Polonii pojadą nieobliczalni.

    Zresztą tak naprawdę obliczalnosc i nieobliczalnosc żużlowców - która jest zjawiskiem dosc srodowiskowym - wynika wlasnie glownie z braku wiary badz tez z silnej wiary we własne możliwosci. No i oczywiscie ze sprzętu - ale tu jedno wpływa bardzo często na drugie.

  44. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niewiem skąd te wysokie lokaty dla CKM?Może za stadion?:P

    Jedyny pewnik(jeśli załozymy że po chorobie ani sladu)to Ryan.
    Ułamek,Richardson,Hancock?To Solidna II linia,może lekko przesadziłem ale chyba nikt sie niezdziwi jeśli ww pojadą na 11 ptk albo też na 6-7 ptk.A to dobrze niewróży...
    Do tego juniorzy też niezbyt wysoko w hierarchi.A wręcz niemal najsłabsi,bo wyprzedzają chyba tylko leszczynian.

    Wszystkie drużyny posiadają wielką siłe uderzeniową w postaci dwójki liderów

    Gollob,Rickardsson
    Hampel,Crump
    Jonsson,Protasiewicz
    N.Pedersen,Holta
    B.Pedersen,Jaguś
    Adams,Kasprzak

    A ckm?

    Sullivan,Ułamek

    Niezbyt porażająca siła...a napewno słabsza niż pierwsza piątka.

    Wiele się wyjaśni juz na inaugurację w Rzeszowie gdzie moim zdaniem Włókniarz zostanie starty w pył...

    Może zbyt nisko oceniam Częstochowian ale jakoś niejestem przekonany do himerycznego Ułamka i Ryana po cięzkiej chorobie.Do tego Richardson i Hancock po których spodziewac się mozna wszystkiego(w pozytywnym i negatywnym sensie tych słów) no i Drabson.

    Włókniarz niebłyszczał w zeszłym sezonie jeżdząc w silniejszym składzie.Może stąd takie moje nastawienie...







    " In and Out of Love "

  45. Powrót do góry    #45
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    .A mi się wydaję, że końcowe rozstrzygnięcia będa takie :)

    1. Unia Tarnów (3 tytuł mistrzowski i mam nadzieję ostatni :D)Do składu który zdobył dwa tytuły mistrzowskie, dołaczył junior Paweł Hlib, nawet przy niewątpliwych wzmocnieniach innych ekip, nikt nie jest w stanie ,,Jaskółkom,, zagrozić
    2. Polonia Bydgoszcz- Zmiana Krzyżaniaka i Robackiego na Koscieche, jest dla nas na wyjazdach zdecydowanie na plus Krzyzaniak 2, Robacki 2 =4, Kościecha 8 =8 :D Tam prognozuje, że średnie będzie zdobywał na wyjazdach.
    3. Apator Toruń -Krzyżacy są bardzo niedoceniani, a moim zdaniem wibratory, mogą w tym sezonie porządnie namieszać i niekoniecznie zdobyć medal brązowy. Mogą tez nie wypalić, ale jak na moje to będzie oczarowaniem sezonu:)
    4. Atlas Wrocław- Drużyna, która wcale nie musi być po za podium. Jeżeli w tym sezonie ominą ją kontuzje vide Cegielski czy Drabik, to na czwartym miejscu się pewnie nie skończy. Lecz wszyscy pamietają, że w ubiegłym sezonie w dość solidnym składzie, nie było zdecydowanego lidera, w tym sezonie kimś takim będzie Crump.
    5. Włókniarz Częstochowa- Skład niemal w całości oparty na stranieri. Są to znani doświadczeni zawodnicy bo Hancocka, Richardsona czy Sullivana nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeżeli te gwiazdy będą jechać na swoim wysokim poziomie, będą się rozumieć na torze, to również może będą wyżej :d
    6. Unia Leszno- Choć tak jak w powyższych przypadkach mogą być wyżej :D To drugi obok Apatora kandydat, na oczarowanie sezonu. Wiele zależy od tego, czy udany sezon będzie miał Robert Miśkowiak, i jak po kontuzji jeździć będzie Rafał Dobrucki.
    7. Stal Rzeszów- Wzmocnienia to nie wszystko. Nicki Pedersen nie koniecznie musi się zgadzać z Rune HOltą, i mogą między nimi powstawać jakieś konflikty. Nie wiadomo również czy MPF jest przygotowana na opłacenie tych zawodników. Może być więc z dużej chmury mały deszcz, ale tez nie koniecznie :D
    8.RKM Rybnik- No to jest zdecydowany outsider, i ugranie jakichkolwiek pkt będzie już dużym sukcesem.


    Uważam, że pierwsze miejsce zdecydowanie dla Unii Tarnów, a ostatnie dla RKM. Pozostałe sześć drużyn stoczy naprawde kapitalną walkę, o miejsca medalowe. Zapowiada sie kapitalny sezon ,meczów na styku i emocji ligowych do samego końca :)

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •