Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 204

Wątek: Kto zajmie które m-ce w extralidze 2006?!

  1. Powrót do góry    #91
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kacu :)

    akurat prawdopodobieństwo nie jest mi obce :P jest wrecz przeciwnie ;) W liceum nas z tego pani "doiła" - Mat Fiz... a i na studiach mi się już dostało ostro... I matematyka i statystyka się na tym u mnie opierała :) :)


    ok :P hehe :) Fajnie się dyskutuje wiec ja podtrzymam dyskusje :) Ino tak jak pisałeś, z przymróżeniem oka :)

    Reasumujac patrzac na druzyne z Rzeszowa:
    - Holta i Pedersen rowny poziom +10 pkt;
    - Kuciapa i Chrzanowski okolo 10 u siebie, 7-8 na wyjezdzie;
    - Sledz/Remala/Baran mega niewiadoma;
    - Miesiac 5pkt u siebie spokojnie
    - Stachyra jak bedzie sie dalej tak szybko rozwijal i pojdzie w slady ojca to moze byc niespodzianka tego roku, nalezy przypomniec wygrany polfinal MIMP w Lublinie, gdzie byl nie do zatrzymania;
    według ostatnich wskazówek... skład oraz punkty "w domu" mogą wygladac tak:
    1.Holta - 11
    2.Śledź - mimo wszystko będzie chyba wypożyczony co? No i nie powiesz mi, że mimo tego "wielka niewiadoma" myślisz o swoim zawodniku, że będzie woził 0 pkt, skoro Miesiącowi dajesz 5 :P ale niech bedzie 4
    3.Chrzanowski - 9
    4.Kuciapa - 10
    5.Pedersen - 11
    6.Miesiąc - 5
    7.Stachyra - 1
    ogólnie: 51

    Własnie od początku mi chodziło o prawdopodobieństwo :P Przedstawiłeś tutaj 4 zawodników z czego 2 robi pow. 10 a dwóch około 10. Dla mnie fizyczna niemożliwość w takiej lidze, tak jak niemożliwością jest dla mnie to co niektórzy kiedyś pisali o Poloni B. bo Pepe, AJ, Sawka i Kostek nie wyrobą w jednym meczu wszyscy średniej biegowej = 2,00 :) No nie wyrobią :P

    Tutaj wyszłoby na to, że obojetnie z kim by Maciek nie jechał w parze to i tak ta para "swojego" nie zrobi... Bo kurcze ciezko mi uwierzyć, że CH-K robi w sumie 19 punktów... Przyjeżdza Polonia B ;) ... i ta para jedzie z Kostkiem, Jonssonem, Sawiną i Pepe oraz innymi ;) ... Robią 19 punktów... zakładamy zatem, że jadą po 5 razy :) czyli na oko wygrywają raz 5:1, dwa razy po 4:2 i dwa razy po 3:3...

    kolejne biegi wyglądają tak:
    Chrzanowski, Kuciapa - AJ, Klecha - według mnie 3:3
    Chrzanowski, Kuciapa - Pepe, Jędrzejewski - według mnie 3:3
    Chrzanowski, Kuciapa - Sawina, Kościecha - według mnie 3:3
    i tutaj w zależności od ustawienia par, dajemy, że oni jadą pod numerami 11 i 12 wiec wpadaja na numery 1 i 6:
    Chrzanowski, Kuciapa - AJ, Jędzejewski - i znowu 3:3 według mnie

    wiec w 4 biegach robią 4*3, na prawde sorki, ale Chrzanowski nie jest na tyle silny aby wygrywał z AJ i Pepe - oczywiście czysto teoretycznie... a Kuciapka... hmmm patrzałem tak dzisiaj na statystyki z I ligi i liderzy jej: Karlsson, Ferjan, Kuciapa, Czerwiński, Szombierski... to są zawodnicy, którzy w elidze nigdy nie brylowali... No Maciuś może kiedyś ;) Tak więc między I ligą a eligą jest malutka różnica, i minie troszkę czasu zanim Maciek się rozjeździ, dlatego myślę, że Jonssona nie będzie od tak se pykać ;)

    wyszło mi zatem, że para ta pokonuje drugą linię rywala ale z liderami ma problem (na dwoje babka wróżyła, bieg z Kostkiem i Sawką może się bardzoooo różnie skończyć)... ale tak po prostu obiektywnie mi wyszło (przecież Polonia to nie jest mój ukochany klub), że po 4 startach obaj będą mieć w sumie 12 punktów... więc nawet jeśli wygrają 14 bieg 5:1 (a pamietajmy, że w tym biegu będzie jechała prawdopodobnie dwójka z 4 liderów Polonii) to kurna 19 punktów w sumie nie zrobią :) Przynajmniej tak mi się wydaje :) tzn. jeśli chodzi o prawdopodobieństwo przy takiej lidze... :)

    Oczywiście pisałem to wszystko z przymróżeniem oka :) Nie chcę się z nikim sprzeczać bo sezon to zweryfikuje, jednak po prostu te liczby mi się nie podobają do końca :P ;)

  2. Powrót do góry    #92
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Postanowiłem zestawić nasze typowania

    Brałem pod uwagę zarówno te wypowiedzi, które konkretnie określały, która drużyna zajmie które miejsce jak i wypowiedzi typ "1-3 Bydgoszcz, Tarnów, Wrocław(kolejność przypadkowa" i na ich podstawie przypisywałem punkty oraz miejsca.Usunąłem 2 typy (8-Tarnów oraz 8-Rzeszów), gdyż chociaż forumowiczom zainteresowanych klubów trudno obiektywnie wnioskować, te 2 akurat odbiegały od jakichkolwiek standardów. I po uwzględnieniu 25 opinii rezultaty są następujące:

    1,521 miejsce Tarnów
    2,917 Bydgoszcz
    3,021 Wrocław
    4,521 Częstochowa
    5 Toruń
    5,458 Leszno
    5,563 Rzeszów
    8 Rybnik

    Czy komuś się to podoba czy nie uśrednienie opinii wielu forumowiczów daje rzeczywisty obraz siły poszczególnych drużyn. Niemniej jednak niskie miejsce Rzeszowa uzasadniłbym zbyt dużym udziałem forumowiczów z Tarnowa wśród wypowiadających się, którzy jak wiemy nie przepadają za klubem z Podkarpacia. Oczywiście forumowicze dywagują tylko na podstawie składu personalnego drużyn a takie czynniki jak kasa klubowa czy umiejętność podpisywania kontraktów odgrywają znacznie większą rolę niż same nazwiska.
    Z doświadczenia poprzednich sezonów wiemy, że ostateczna tabela może być daleka od przedsezonowej wynikającej z porównania teoretycznych sił i bardzo dobrze, bo piękno sportu polega na jego nieprzewidywalności.


    Pozdrawiam

  3. Powrót do góry    #93
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Niemniej jednak niskie miejsce Rzeszowa uzasadniłbym zbyt dużym udziałem forumowiczów z Tarnowa wśród wypowiadających się, którzy jak wiemy nie przepadają za klubem z Podkarpacia.
    To skoro już zadałeś sobie trud żeby opinie tutaj zebrane policzyć to dodaj jeszcze do twoich statystyk właśnie rozkład głosów ze względu na pochodzenie forumowicza. Po pierwsze; abyśmy mieli jasność kto stawia Unię najczęściej w roli faworyta, a po drugie; aby zadać kłam twojej teorii o wpływie tarnowskich forumowiczów na notowania Rzeszowa, gdyż według mojego rzutu okiem owych nieprzychylnych Stali głosów z Tarnowa zebrało się tu... dwa :P

  4. Powrót do góry    #94
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    WojtekF już tak ma, że staje w obronie słabszego (Rzeszowa) i wszelkie jego nieszczęścia zwala na Unię i Tarnów. :) A najlepsze jest to, że urodził się i mieszka daleko stąd. :)
    Z tej statystyki wynika, że jesteśmy niemal dwukrotnie lepsi od drugiej w zestawieniu Polonii. O reszcie nie wspominajac. :)

    PS Moim zdaniem Polonia nie powtórzy wielkiego sukcesu z zeszłego roku.

  5. Powrót do góry    #95
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Roberto!!!

    1) Za dużo pracy kosztowałoby to

    2) 25 typowań to powiedzmy dostatecznie dużo, aby móc na podstawie uśrednionych wyników wnioskować jednak zdecydowanie za mało, aby ocenić rozkład głosów ze względu na miejsce pochodzenia.

    Pozdrawiam

  6. Powrót do góry    #96
    Użytkownik
    Dołączył
    30-11-2005
    Postów
    55
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    - Stachyra jak bedzie sie dalej tak szybko rozwijal i pojdzie w slady ojca to moze byc niespodzianka tego roku, nalezy przypomniec wygrany polfinal MIMP w Lublinie, gdzie byl nie do zatrzymania;
    Stachyra jeżdził wtedy niejako na "swoim" torze, co wcale nie umniejsza jego sukcesu. Z tym że to nie był półfinał MIMP bo w tym Stachyra śmigał w Opolu. A z tego co pamiętam to w Lublinie był półfinał SK.

  7. Powrót do góry    #97
    Użytkownik
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    190
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to może i ja troszkę się pobawie w typera ;) Według MNIE końcowa tabela może wyglądać następująco:

    1. Unia Tarnów

    2. Polonia Bydgoszcz

    3. Unia Leszno

    4. Atlas Wrocław

    5. Częstochowa

    6. Apator Toruń

    7. Stal Rzeszów

    8. RKM Rybnik





  8. Powrót do góry    #98
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Jako ze jestem z Częstochowy co roku na Mistrza typuje Włókniarza choc w tym roku bedzie naprawde bardzo bardzo ciezko.Oto moje typy:

    1.Włókniarz Częstochowa
    2.Unia Tarnów
    3.WTS Wrocław
    4.Polonia Bydgoszcz
    5.Unia Leszno
    6.Apator Toruń
    7.Stal Rzeszów
    8.RKM Rybnik

    Bardziej realistycznnie jako kibic bezstronny typowal bym tak:

    1.Unia Tarnów
    2.WTS Wrocław
    3.Włoknairz Częstochowa
    4-5.Polonia Bydgoszcz / Unia Leszno
    6-7.Apator Toruń / Stal Rzeszów
    8.RKM Rybnik


  9. Powrót do góry    #99
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,320
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Postanowiłem zestawić nasze typowania

    Brałem pod uwagę zarówno te wypowiedzi, które konkretnie określały, która drużyna zajmie które miejsce jak i wypowiedzi typ "1-3 Bydgoszcz, Tarnów, Wrocław(kolejność przypadkowa" i na ich podstawie przypisywałem punkty oraz miejsca.Usunąłem 2 typy (8-Tarnów oraz 8-Rzeszów), gdyż chociaż forumowiczom zainteresowanych klubów trudno obiektywnie wnioskować, te 2 akurat odbiegały od jakichkolwiek standardów. I po uwzględnieniu 25 opinii rezultaty są następujące:

    1,521 miejsce Tarnów
    2,917 Bydgoszcz
    3,021 Wrocław
    4,521 Częstochowa
    5 Toruń
    5,458 Leszno
    5,563 Rzeszów
    8 Rybnik

    Czy komuś się to podoba czy nie uśrednienie opinii wielu forumowiczów daje rzeczywisty obraz siły poszczególnych drużyn. Niemniej jednak niskie miejsce Rzeszowa uzasadniłbym zbyt dużym udziałem forumowiczów z Tarnowa wśród wypowiadających się, którzy jak wiemy nie przepadają za klubem z Podkarpacia. Oczywiście forumowicze dywagują tylko na podstawie składu personalnego drużyn a takie czynniki jak kasa klubowa czy umiejętność podpisywania kontraktów odgrywają znacznie większą rolę niż same nazwiska.
    Z doświadczenia poprzednich sezonów wiemy, że ostateczna tabela może być daleka od przedsezonowej wynikającej z porównania teoretycznych sił i bardzo dobrze, bo piękno sportu polega na jego nieprzewidywalności.


    Pozdrawiam
    WojtekF jestem pod wrażeniem Twojej analizy socjologicznej !!!

    Naprawdę nieźle to opracowałeś, wskazując nawet kilka zmiennych, które mogłyby mieć wpływ na wypaczenie wyniku Twoich "badań". Trzeba mieć świadomość, że tych zmiennych jest znacznie znacznie więcej; według mnie większość z nich nie da się operacjonalizować - dlatego myślę, żaden socjolog nie podejmuje się pisać tego typu "prac".

    Możnaby dopracowywać to zestawienie, szukać korelacji itp. Nawet jeżeli traktujemy to wszytko jako zabawę, to i tak mogłoby z tego wyjść coś ciekawego.

    Co by nie mówić - WojtekF zadał sobie trud uśrednienia opinii typerów, czym zwiększył prawdopodobieństwo "wywróżenia" rzeczywistej końcowej tabeli. Jestem jednak niezwykle rad ;), że będę musiał czekać, aż do jesieni, by móc te typy zweryfikować, i tak co rok, co rok, co rok - coś pięknego

  10. Powrót do góry    #100
    Użytkownik
    Dołączył
    31-12-2005
    Postów
    72
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jako. Ja sie z Toba wlasnie zgadzam. Oczywiste jest, ze taka sytuacja nie bedzie miala miejsca, chyba ze w meczu z Rybnikiem, ze 4 zawodnikow robi 10 pkt na mecz. Nie wiem tez czy dokladnie przeczytales moj ostatni post. Ale wyraznie napisalem, ze kazdy moze pojechac slabiej a wtedy inny moze pojechac lepiej. Przypuscmy Kuciapa robi 3 pkt. a Chrzanowski 12. W kolejnym meczu moze byc odwrotnie. Bo z calym szacunkiem nie sa to rowni zawodnicy. Jedynymi pewniakami sa u nas Holta i Pedersen. Choc tez moze sie zdarzyc, ze oni pojada gorzej od ktoregos z pozostalych zawodnikow. Ja nigdy nie napisalem, ze oni beda tak jechac w kazdym meczu. Wiec wydaje mi sie, ze zle mnie zrozumiales. A co do Sledzia ja naprawde jakos nie czuje tego zawodnika, nie wiem czemu. A wracaja do prawdopodobienstwa to nawet Rybnik ma szanse na zloto, prawdopodobienstwo jest bliskie zeru, ale nie rowne zero.

    PS. Liceum to zamierzchle czasy, no i matma tam to byla przyjemnosc. Pozdrawiam !!!

  11. Powrót do góry    #101
    Użytkownik
    Dołączył
    20-12-2005
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wroclaw w niektorych wypowiedziach jest na 7 miejscu jak uzasadniaja sami autorzy 'dlatego ze ich nielubie' powinien takze byc wykreslony z tego podsumowania :)

  12. Powrót do góry    #102
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Według mnie wszyscy zabardzo podniecaja sie Stala króta ma 2 liderów a reszta to przecietni zawodnicy.Przeciez wiadomo ze jezeli Kuciapa jedzie w parze z Chrzankiem to jeden z nich moze byc tylko prowadzacym pare wiec jezeli po drugiej stronie jedzie załóżmy Sullivan i Drabik to z przedsezonowych prognoz w Częstochowie moze byc 5:1 lub 4:2 a w Rzeszowie 3:3.
    Wszyscy licza na tyle punktow ile zawodnicy zdobywali w poprzednim sezonie a to jest przeciez nie logiczne.
    Bo z obliczen niektorych z was gdyby Gollob jechal z Rickardssonem w jednej parze to u siebie mogliby zdobyc 30 punktow a moga co najwyzej 25.

  13. Powrót do góry    #103
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    326
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Według mnie wszyscy zabardzo podniecaja sie Stala króta ma 2 liderów a reszta to przecietni zawodnicy
    \
    Kto sie podnieca? wszyscy stawiaja nas na 7 miejscu...to co jeszcze za wysoko?<lol2>
    Ja tu nie mam zamiaru nic nikomu udowadniac, sezon pokaże juz dzis moge przyjąc zakład ze bedziemy wyzej niz 7 czy 6 miejsce...;]

    Ale jak typ pisze, ze reszta to przecietniacy..to mi sie smiac chce... mamy trzech zawodników z top 20 z poprzedniego sezonu...dla porównania Torun ma jednego, Leszno dwóch...a zreszta z nikim tu nie mam zamiaru polemizowac, 9 Kwietnia słaby Miesiac, i Kuciapa za słaby na ekstralige...pokaża to co trzeba tego jestem pewien...

    Pozdro

  14. Powrót do góry    #104
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    ciesiel

    WojtekF jestem pod wrażeniem Twojej analizy socjologicznej !!!

    Naprawdę nieźle to opracowałeś, wskazując nawet kilka zmiennych, które mogłyby mieć wpływ na wypaczenie wyniku Twoich "badań". Trzeba mieć świadomość, że tych zmiennych jest znacznie znacznie więcej; według mnie większość z nich nie da się operacjonalizować - dlatego myślę, żaden socjolog nie podejmuje się pisać tego typu "prac".

    Możnaby dopracowywać to zestawienie, szukać korelacji itp. Nawet jeżeli traktujemy to wszytko jako zabawę, to i tak mogłoby z tego wyjść coś ciekawego.

    Co by nie mówić - WojtekF zadał sobie trud uśrednienia opinii typerów, czym zwiększył prawdopodobieństwo "wywróżenia" rzeczywistej końcowej tabeli. Jestem jednak niezwykle rad , że będę musiał czekać, aż do jesieni, by móc te typy zweryfikować, i tak co rok, co rok, co rok - coś pięknego
    Spokojnie, ja tylko uśredniłem wyniki typowania przez forumowiczów miejsc zajmowanych przez poszczególne kluby ekstraligowe. Uśredniając wyniki typerów zwiększamy prawdopodobieństwo prawidłowego wytypowania.....rzeczywistego przedsezonowego potencjału a nie rzeczywistej koncowej tabeli. Rok temu rzadziej przeglądałem sportsboard, ale wydaje mi się, że gdyby wówczas ktoś podjął się uśrednienia wyników typerów i skonfrontowania ich z rzeczywsitą tabelą, nie byłoby dużej zgodności.
    Absolutnie nie oznacza to, że przedsezonowi typerzy nie znają się na żużlu. Poprostu min. tacy zawodnicy jak Świst, Okoniewski, Stojanowski, Sawina, Miedziński, Puszakowski zaskoczyli swoją kibiców swoją postawą na torze, losowe przypadki związane z kontuzjami również swoje zrobiły.

    Oczywiście, chociaż traktujemy to jako zabawę można pokusić się o ciekawsze opracowania, obliczyć inne istotne z punktu widzenia takiej analizy mierniki statystyczne, dokonać zestawienia wyników ze względu na miejsce pochodzenia forumowicza, wyciągnąć wnioski z uzyskanych wyników, postawić hipotezy i ich prawdziwość zweryfikować, jednak dobrze byłoby, gdyby typowań było więcej, gdyż wówczas wyciągnięte wnioski będą mocniejsze.
    Dlatego też czekamy na kolejne typowania (tych, którzy jeszcze nie typowali) mniej więcej do początku marca, gdyż jak zacznie jeździć EliteLeague, zawodnicy będą sprawdzać się w sparingach, sami skorygujemy swoje typy, gdyż historia z poprzednich sezonów i ewentualnie oczekiwana postępowość zawodników nie będą jedynymi przesłankami do typowania tabeli.
    Niemniej jednak zanim zawrczą motory możemy opierając się na typowaniach wielu osób z różnych części Polski, możemy sprawdzić, jaka jest teoretyczna przedsezonowa siła drużyn i przeprowadzić ciekawą analizę socjologiczną. Może jakaś burza mózgów przed tym? Niech forumowicze przedstawiają swoje koncepcje i stawiają hipotezy.Co Wy na to? Z jednej strony wiadomo, że jest to zabawa z drugiej jednak strony byłaby to ciekawa przygoda intelektualna.
    Dlatego też jeśli ktoś nie typował a chciałby się pobawić w typera, niech typuje.

    Pozdrawiam

  15. Powrót do góry    #105
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    tak czytam sobie te opinie i typy i jestem bardzo zadowolony z tego jak typujecie miejsca Wlokniarza :) najlepsze jest to ze typuja rowniez osoby ktore dobrze nie znaja kadry klubu :)

    no nic :) mam nadzieje jedynie ze w trakcie sezonu troszke Wam mina sie popsuje w zwiazku z wynikami CKMu i Jego juniorow :)
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #106
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    hmmm

    Unia z Tarnowa(Mościc) chyba jest takim papierowym tygrysem.
    Jeśli zawodnicy tacy jak Gollob(y) czy Rempała utrzymają swoją formę to co na papierze to na torze zdobędzie medal złoty lub srebrny...
    Konkurować z nimi może Bydgoszcz.
    Dość stabilny skład i bardzo ciekawy tor, gdzie wygrywać jest naprawdę ciężko.
    Trzecia pozycja dla Włókniarza(według mnie)
    Bardzo uszczuplony skład.
    Bez aspiracji do majstra(chyba)
    (taki sezon na przetrzymanie)
    Czwarta dla Wrocławia.
    Dość ciekawy skład z zawodnikami, którzy co roku dobrze rokują ale nie zawsze spełniają pokładane w nich naddzieje plus zawodnik który demonstracyjnie pokazał koniec jelita wszystkim kibicom we Wrocku...
    Piątka jak zawsze dla Leszna.
    Skład praktycznie bez zmian.
    I nadzieje na lepszy wynik też jakby nikłe...
    Szóstka dla Thorna.
    Skład bez rewelacji, choć pozyskanie Pedersena to prawdziwy majstersztyk(dla niektórych zwykłe kur.stwo)
    Siódemka dla Rzeszowa.
    Dwóch liderów i cała reszta(z większymi lub mniejszymi aspiracjami)
    Ósemka dla Rybnika.
    Jednak uważam, że w Rybniku niejedna drużyna polegnie.
    Myślę, że ROW zdobędzie 6-8 punktów i być może utrzyma się w e-lidze...po barażach.

    pozdro

  17. Powrót do góry    #107
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,239
    Kliknij i podziękuj
    1,551
    Podziękowania: 1,193 w 913 postach
    Piątka jak zawsze dla Leszna.
    Skład praktycznie bez zmian.
    I nadzieje na lepszy wynik też jakby nikłe...
    Hm...? Może jednak ten skład ciut lepszy będzie niż w ubiegłym roku... Myślę, że Loram i Miśkowiak na tle formy Sqóry (z całą sympatią) i Rempiego (z nie mniejszą sympatią i...trochę szkoda, że odszedł) czy Jankowskiego Łukasza (no ten to faktycznie nie miał po co w Unii zostawać)z ubiegłego sezonu -wypadną jednak w tym roku lepiej ciut ciut.
    :)

    Mam nadzieję, że w tym roku Unia przynajmniej na czwartym...

    Pozdrawiam

  18. Powrót do góry    #108
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-12-2005
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    940
    Podziękowania: 128 w 97 postach
    Szóstka dla Thorna.
    Skład bez rewelacji, choć pozyskanie Pedersena to prawdziwy majstersztyk(dla niektórych zwykłe kur.stwo)
    Blacktop nie boisz się pisać coś takiego?"Krzyżaki" jak tylko się obudzą to Cię "zjedzą" na śniadanie:)

  19. Powrót do góry    #109
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Czwarta dla Wrocławia.
    Dość ciekawy skład z zawodnikami, którzy co roku dobrze rokują ale nie zawsze spełniają pokładane w nich naddzieje plus zawodnik który demonstracyjnie pokazał koniec jelita wszystkim kibicom we Wrocku...
    Według mnie wszyscy za nisko oceniaja druzyne z Wrocławia.WTS ma naprawde silny sklad.Mimo ze jest dość młody to juz coraz bardziej doświadczony i mysle ze w tym roku medal zdobeda.

    A co do tego konca jelita to Crump tłumaczyl sie ze tam miał flage Australijska wiec moze i flage pokazywal : P

  20. Powrót do góry    #110
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,809
    Kliknij i podziękuj
    590
    Podziękowania: 769 w 445 postach
    Szóstka dla Thorna.
    Skład bez rewelacji, choć pozyskanie Pedersena to prawdziwy majstersztyk(dla niektórych zwykłe kur.stwo)
    Nie był to ani majstersztyk ani zwykłe kur.stwo. To była zwykła nieudolność działaczy z Gdańska co w późniejszym czasie udowodnili całej Polsce.

  21. Powrót do góry    #111
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    :P

    a dlaczego mieliby go zjeść?? :P hehe :) Toć kurde...

    Ale widzę ogólnie, że wszyscy mają apetyty wieksze niż miejsca im ogolnie przydzielane ;) czyli ktoś musi spaść w tabeli aby ktoś mógł się wznieść... :P ;) To bedzie liga!! :) ;)

  22. Powrót do góry    #112
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-07-2004
    Postów
    548
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przewiduję tak:
    1. Tarnów
    2-3. Bydgoszcz, Wrocław
    4-5. Częstochowa, Leszno
    6-7. Rzeszów, Toruń
    8. Rybnik

    Ale jestem świadom, że środek tej tabeli może się wywrócić nawet do góry nogami. Największe szanse na to by być wyżej niż w moim typowaniu daję Toruniowi, ale na papierze, na chwilę obecną dałbym mu właśnie 6-7.

  23. Powrót do góry    #113
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    To bedzie bardzo wyrownana liga z wyjatkiem Rybnika.Rzeszow i Torun mimo ze sa nizej notowane niz inne zespoly u siebie spokojnie moga zwyciezac z faworytami do mistrzostwa.Liga bedzie tym ciekawsza ze juz nie bedzie raczej polskich ligowych przecietniakow ktorzy potrafia pokonac rywali tylko na wlasnym torze choc w niektorych druzynach bedzie 1 czy 2 zawodnikow.Do tego duza role odegraja juniorzy ktorych punkty beda bardzo wazne.
    Ogolnie to ciezko bedzei wygrac na wyjezdzie nawet Unii Tarnow ale pewnie gdzies wygraja i to nie raz :/
    Duza role odegraja takze bonusy !

  24. Powrót do góry    #114
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach

    typowania..no to sie skusze...

    dobra to i ja sie skusze na ta zabawe:)
    Moje typy:

    1. Bydgoszcz
    Juz w zeszlym roku pokazali jak silna sa druzyna, do tego solidny Kosciecha i oprocz mlodziezowcow z Torunia brak zespolu ktory by zdecydowanie brylowal w juniorskich biegach, a ze Buczkowski potrafi jezdzic to juz wszysyc wiedza;) Jak zawsze swietny bedzie PePe, Jonsson mysle ze lepiej niz w zeszlym roku, a i Sawina niewiele bedzie odstawal od zeszlorocznej formy. Do tego bardzo pomocny tor i medal zloty na zakonczenie!

    2. Tarnow
    Choc w zasadzie to ta sama druzyna to jednak 3 raz mistrzostwo Polski to bylaby sztuka nad sztuki. Mysle ze w tym roku wlasnie Bydgoszcz na finishu okaze sie lepsza ale walka bedzie prowadzona leb w leb. Mam nadzieje ze Kolodziej rozwinie sie jeszce mocniej i pokaze iz pierwszy rok seniorski nie taki straszny! Nieco slabiej w mlodziezowce, to ze Hlib to dobry junior wszyscy wiedza ale doswiadczenie na Extraligowych torach prawie zadne, co moze zawazyc na jego wynikach...

    3. Leszno
    Tu bardzo dziwny typ dla wielu z was ale wlasnie moim zdaniem to Leszno bedzie zdobywca brazowego medalu. Miskowiak napewno zaliczy lespzy sezon od poprzedniego, frycowe w lidze juz zaplacil jako senior, do tego Loram i starzy liderzy (Adams, Kasprzak, Balinski) i juz mamy obraz solidnego zespolu. Leszno jak i reszta zespolow (poza Toruniem) juniorow rewelacyjnych nie ma ale na plus napewno bedzie ich obycie i doswiadczenie extraligowe plus jak zawsze silne zaplecze sprzetowe R.Kasprzaka;)
    Zapomnialem wspomniec o najwazniejszym...moim zdaniem Leszno to najbardziej widowiskowa, najbardziej waleczna druzyna i najbardziej nieobliczalna i nieprzewidywalna...dlatego my w Falubazowni tak uwielbiamy potyczki z nimi:D

    4. Wroclaw
    Najmlodsza druzyna (chodzi o wiek zuzlowcow:P)ale z roku na rok coraz wiecej doswiadczenia + Crump to solidna podstawa do aspiracji medalowych...Moim jednak zdaniem na finishu po prostu cos nie zagra i w walce o medale wyzej wynmienione zespoly beda po prostu lepsze... Ponadto powoli staje sie tradycja iz Crump tuz po Grand Prix notuje slabszy wystep, a to moze byc kluczem do nieosiagniecia sukcesu (zdobycia medalu)!

    5. Czestochowa
    To jak dla mnie bedzie najwieksze rozczarowanie i przyznam szczerze ze dlugo sie wahalem czy umiescic ich wlasnie na 5 czy na 6 miejscu. Odejscie Walaska i Holty to powazne oslabienie i nawet Hancock (zreszta niezabardzo chciany i szybko zastapiny B.Pedersenem w Gdansku)i Richardsson nie sa wstanie zapelnic tej luki. Ponadto Sullivan po kontuzji do tego juz nie tak dobry Drabik czy wedlug mnie przecietny Ulamek to za malo by wskoczyc do pierwszej 4 nie mowiac o pozycjach medalowych. Pociecha tu napewno moga byc wystepy mlodszego z braci Szczepaniakow, coraz wieskze extraligowe doswiadczenie bedzie procentowalo w straciu z pozostalymi juniorami.

    6. Torun

    To druzyna, która moze byc sprawca wielu niespodzianek i nie zdziwie się gdy na koncu rundy zasadniczej doslownie "otrze" sie o pierwsza czworke, ladujac na 5 miesjcu. Odejscie Crumpa moze byc pewnym oslabieniem ale mysle, ze B.Pedersenem poradzi sobie (mam nadzieje ze go dopuszcza do rozgrywek) na zastepstwie w roli lidera. Do tego jak zawsze solidny choc juz moim zdaniem nie tak pewny W.Jagus + niezle sie spisujacy Puszakowski i wzmocnienie K.Slabon (napewno lepszy niz S.Smith czy Bajerski). Oczywiscie nie nalezy zapominac o najwiekszych skarbach Torunia - juniorach. Moim zdaniem A.Miedzinski i K.Zabik nie pozostawia zludzen na temat ktory zespol posiada najlepsza pare juniorska i po prostu zdeklasuja rywali na tej pozycji.

    7. Rzeszow

    Maja bardzo dobra dwojke liderow i do tego solidnego Chrzanowskiego ale pozostali moga po prostu okazac sie duzo slabsi zwlaszcza przy tak mocnej lidze w tym roku niz zuzlowcy drugiej lini przeciwnikow. Niemniej napewno wiele potyczek bedzie zacietych i szczegolnie na swoim Torze pokaza ze nie sa druzyna chlopcow do bicia.

    8. Rybnik

    Z calym szacunkiem dla tego zespolu ale niestety to najbardziej odstajaca druzyna jezeli chodzi o sile zespolu. Druzyna ktorej nie dawano wiekszych szans na awans w I lidze, tylko przy baaaaardzooooo duzym szczesciu moze zajac 7 miejsce. Niemniej jednak pare punktow napewnio zdobeda, dajac choc troche radosci swoim kibicom wystepami na wlasnym obiekcie.


  25. Powrót do góry    #115
    Użytkownik
    Dołączył
    20-12-2005
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na przyszly sezon patrzy sie przez pryzmat poprzedniego .. wiadomo , ale moim zdaniem niektorzy z was przesadzaja z sila bydgoszczy a nie doceniaja np. Wrocławia ktory fakt faktem ubiegly sezon mial fatalny ale co bylo rok wczesniej ? wszyscy pamietaja ze prawie rozjechalismy Unie w Tarnowie i to w dodatku w krajowce ale tego juz nikt nie pamieta.Prawda jest taka ze wzmocnienia (wzmocnienie?) Bydzi w postaci Kostka to nic w porwaniu np. do Wrocławia ktory zakontraktowal Crumpa , Bjerre czy kilku nowych zdolnych juniorow.I pisze z pelnym moim zdaniem obiektywizmem.Pierwszy mecz odpowie juz na sporo pytan , jezeli Bydzia da u nas rade wtedy dla mnie bedzie konkurentem Uni do zdobycia złota ... narazie nie jest.

  26. Powrót do góry    #116
    Użytkownik
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    188
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ósemka dla Rybnika.
    Jednak uważam, że w Rybniku niejedna drużyna polegnie.
    Myślę, że ROW zdobędzie 6-8 punktów i być może utrzyma się w e-lidze...po barażach.

    pozdro
    dziekuje Ci za kurtuazje.
    8 pkt - to jest dla mnie również realny wynik, choć boję się że nie jestem obiektywny jako lokalny patriota;)

  27. Powrót do góry    #117
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Hm...Z Bydgoszcza na mistrza to chyba przesadziles.Wedlug mnie beda oni nizej od Wrocławia.Mysle ze na własnym torze Bydgoszcze nie polegnie ani razu ale na wyjazdach bedzie juz ciezej.Mimo bdb wystepow Sawiny w sezonie 2005 mysle ze w 2006 roku na wyjazdach bedzie zdobywal 4-5 punktow. Po jezdzie na torze w Częstochowie Krzyska Buczkowiskiego wszysyc ktorych znam (albo przynajmniej wiekszosc) stwierdzili ze jeszcze duzo mu brakuje by na wyjazdach wygrywac z juniorami gospodarzy.Mysle ze Buczkowi ciezko bedzie wygrac na wyjezdzie ze Szczepaniakiem , Pawlaszczykiem , Druchniakiem , Zabikiem , MIedzinskim , Hlibem.Tak wiec miejsce na podium POloni bedzie sukcesem.

  28. Powrót do góry    #118
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2003
    Postów
    96
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A mi tam slabe notowania Torunia sa bardzo na reke. Rok temu tez mielismy zamykac tabele a jak bylo zapewne wielu pamieta.
    Scisle teoretyczne rozwazania nijak sie maja do zycia . Zycia , ktore samo zweryfikuje przedsezonowe rozwazania.
    Osobiscie uwazam ,ze sklady sa bardzo wyrownane i ciezko bedzie wskazac zdecydowanego faworyta.

    Kazdy powinien kibicowac swoim co i ja uczynie.....3mam kciuki za KS Torun .Kazdy wynik zaakceptuje byle tylko byla wola walki w zespole (ale o te wole jestem jakos dziwnie spokojny)
    pozdrawiam

  29. Powrót do góry    #119
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    cokus1:
    Mysle ze na własnym torze Bydgoszcze nie polegnie ani razu[...]
    Nie zapominaj, ze na Bydgoszcz pewna :P druzyna ma patent, i to juz od dwoch lat :>
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

  30. Powrót do góry    #120
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Nie zapominaj, ze na Bydgoszcz pewna druzyna ma patent, i to juz od dwoch lat
    Oj żeby czasem się role nie odwróciły...:)
    Moje zdanie Lukair jest takie, że jednak to Unia Tarnów na sile zbytnio nie zyskała. Potężny atut w postaci startów z pozycji juniorów Kołodzieja i Rempały już się skończył. Czy Hlib ich zastąpi? Trudno ocenić, ale w pierwszej lidze niejednokrotnie zawodził. Dwóch żużlowców, którzy przeszli w wiek seniora będzie mieć pewnie trudny sezon, jak praktycznie w każdego zawodnika karierze po przejściu do grona seniorów.

    A Bydgoszcz jednak jest nieco mocniejsza. Nie będzie już Krzyżaniaka i Robackiego a ich miejsce zajmie Kościecha i Klecha. To jednak jest różnica. Jonsson myślę, że najgorsze chwile ma już za sobą. Jeżeli tylko Sawina i Protas utrzymają formę to piątka liderów Polonii wydaję się naprawdę mocna. Pytanie tylko co z juniorami, ale i tu może być nienajgorzej. Buczkowski z Jędrzejewskim wcale nie muszą być tacy słabi...

    Moim zdaniem te dwie drużyny rozstrzygną między sobą walkę o złoty medal DMP. Zapowiada się na bardzo ciekawą walkę, pełną podtekstów i sportowych ambicji.

  31. Powrót do góry    #121
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wookie1982:
    Oj żeby czasem się role nie odwróciły...:)
    Moje zdanie Lukair jest takie, że jednak to Unia Tarnów na sile zbytnio nie zyskała. Potężny atut w postaci startów z pozycji juniorów Kołodzieja i Rempały już się skończył. Czy Hlib ich zastąpi? Trudno ocenić, ale w pierwszej lidze niejednokrotnie zawodził. Dwóch żużlowców, którzy przeszli w wiek seniora będzie mieć pewnie trudny sezon, jak praktycznie w każdego zawodnika karierze po przejściu do grona seniorów.

    A Bydgoszcz jednak jest nieco mocniejsza. Nie będzie już Krzyżaniaka i Robackiego a ich miejsce zajmie Kościecha i Klecha. To jednak jest różnica. Jonsson myślę, że najgorsze chwile ma już za sobą. Jeżeli tylko Sawina i Protas utrzymają formę to piątka liderów Polonii wydaję się naprawdę mocna. Pytanie tylko co z juniorami, ale i tu może być nienajgorzej. Buczkowski z Jędrzejewskim wcale nie muszą być tacy słabi...

    Moim zdaniem te dwie drużyny rozstrzygną między sobą walkę o złoty medal DMP. Zapowiada się na bardzo ciekawą walkę, pełną podtekstów i sportowych ambicji.
    Ale ja tylko pisalem w kontekscie wyjazdu do Bydzi, a ty juz tu z cala analiza wyjechales :P;)

    Co do twoich przypuszczen, jasne, ze tak moze byc. Ale dlaczego nie pojsc w druga strone, tak jak to gushman zaprezentowal(nie chce mi sie juz tego posta szukac)?

    ps. A Unia nie musi sie tak wzmacniac, bo i bez tego jest mocna, a wy(mowa o ogole kibicow) chcieliscie wyrownanej ligi, wiec bedziecie mieli czego chcieliscie :P
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

  32. Powrót do góry    #122
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-11-2004
    Postów
    530
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Na przyszly sezon patrzy sie przez pryzmat poprzedniego .. wiadomo , ale moim zdaniem niektorzy z was przesadzaja z sila bydgoszczy a nie doceniaja np. Wrocławia ktory fakt faktem ubiegly sezon mial fatalny ale co bylo rok wczesniej ? wszyscy pamietaja ze prawie rozjechalismy Unie w Tarnowie i to w dodatku w krajowce ale tego juz nikt nie pamieta.Prawda jest taka ze wzmocnienia (wzmocnienie?) Bydzi w postaci Kostka to nic w porwaniu np. do Wrocławia ktory zakontraktowal Crumpa , Bjerre czy kilku nowych zdolnych juniorow.I pisze z pelnym moim zdaniem obiektywizmem.Pierwszy mecz odpowie juz na sporo pytan , jezeli Bydzia da u nas rade wtedy dla mnie bedzie konkurentem Uni do zdobycia złota ... narazie nie jest.
    No dziwne żebyś nie bronił swojej drużyny chociaż jeszcze niedawno słyszałem stękania wrocławskich kibiców na skład.
    Napewno masz rację że macie silny skład. Powinien gwarantować walkę o medal. A teraz szczegółowo przemyśl sobie zakontraktowanych przez WTS zawodników.

    Crump - Strzał w 10-kę. Powinien być liderem więc dobry zakup.
    Bjerre - Z tego co wiem będzie wracał po kontuzji. W dodatku w ubiegłym sezonie szału nie robił w naszej 1 lidze więc byłbym ostrożny jeśli chodzi o wskazywanie tego zawodnika jako wielkiego wzmocnienia. Może się okazać że będzie zawodnikiem podobnym do Słabonia...
    Juniorzy - jeśli chodzi o juniorów (zagranicznych) to jestem przekonany ze sobie nie poradzą u nas. Nie mówię tylko o juniorach Wrocławskich ale ogólnie o zagranicznych w naszej lidze. Uważam że szybko sie okarze ze nasi nie są nic słabsi a wręcz przeciwnie.

    Tak więc nie widze aż takiego wielkiego wzrostu siły choć może się okazać w "praniu" że się mylę. Na razie za dużo niewiadomych w składzie wrocławskim. Nie wiem czy nie więcej niż w bydgoskim.

  33. Powrót do góry    #123
    Zaawansowany Awatar Budyn
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    1,949
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    Prawda jest taka ze wzmocnienia (wzmocnienie?) Bydzi w postaci Kostka to nic w porwaniu np. do Wrocławia ktory zakontraktowal Crumpa , Bjerre czy kilku nowych zdolnych juniorow.
    Gratuluję poczucia humoru. Wzmocnienie Kostkiem (średnia 2,130) nazywasz niczym w porównaniu do wzmocnienia Crumpem (średnia 2,278)?? Nie wspominam już o Bjerre, który moim zdaniem nie wzbije się ponad przeciętność - przesłanek za tym, że się mylę żadnych nie ma.

    A ci zdolni juniorzy to rzeczywiście potężne wzmocnienie siły uderzeniowej klubu z Wrocławia...
    W ekstralicze nie ma żadnego zagranicznego juniora, który gwarantowałby jakieś konkretne punkty. Żadne Sitery tego nie zmieniają...
    C'mon You Gunners!

  34. Powrót do góry    #124
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,265
    Kliknij i podziękuj
    1,020
    Podziękowania: 2,219 w 1,210 postach

    Typy czysto zabawowe.

    Typowanie wyników lig żużlowych przypomina wróżenie z fusów. Jest okazja się pobawić we wróżkę więc i ja spróbuję. Najpierw krótko omówię swój punkt widzenia na siłę poszczególnych zespołów.

    TARNÓW - ogromny potencjał, przewidywane dalsze postępy J.Kołodzieja, ostatni(?) ligowy sezon Rickego moze nie być tak udany, Gollobowie to potężna siła i do tego rządzą na torze w Bydoszczy co może zadecydować o losach tytułu, przereklamowani moim skromnym zdaniem P.Hlib i M.Rempała, dobra sytuacja finansowa, gęsta atmosfera.

    BYDGOSZCZ - również ogromny potencjał ale bardziej w sferze organizacyjnej, finansowej i medialnej, super A.Jonsson, dla mnie niewyraźny PePe,czy Sawa zów będzie miał wyśmienity sezon?, to samo z Kostkiem, bardzo dobry pod 8 K.Klecha(dla czego jest tak niedoceniany?), solidni Buczek i Jędrzejewski, kandydat do objawienia sezonu 2006 M.Łopaczewski, atut własnego toru (nie dla Unii T.:))

    CZĘSTOCHOWA - potężne zawirowania personalne, nieudolny podczas prowadzenia meczu J.Krzystyniak, wspaniały R.Sullivan, głodny jazdy po zeszłorocznych kontuzjach Seba Ułamek, reszta jedna wielka niewiadoma, mają jedna jednego z moich ulubionych zawodników L.Richardsona (chodzi nie tylko o postawę na torze).

    TORUŃ - najgorzej być prorokiem we własnym kraju - oddany Jaga, bardzo dobrzy juniorzy (przewiduję eksplozję talentu Karola) obcokrajowcy czort wie (nie piszę o Bjarne), beznadziejny tor, który preferuje startowców, trener nie umiejący robić zmian w meczu, skomplikowana sytuacja organizacyjna i finansowa oraz niepewność co do stadionu, niewielu sprzymierzeńców w mieście, ale ta iskra, której najbardziej boją się sąsiedzi :)

    LESZNO - poukładane sprawy organizacyjne, miłośc i oddanie całego regionu, byczy lider z Australii, kapryśny klan Kasprzaków, łamignat Balon, ale i to coś za co się szanuje unistów - wola walki.

    WROCŁAW - zatrudnili za ogromne pieniądze Latawca (ja się z tego cieszę), niedoceniany Hans może być w przyszłym roku motorem napędowym dolnośląskiej ekipy, nadzieja Polaków Jarek Hampel sprawia wrażenie jakby chciał już zmienić klub, zagraniczni juniorzy mogą nie wygryźć ze składu Jamrożego, puste trybuny, skład niby jest ale może zabraknąć tego co mają anioły i byki - woli walki.

    RZESZÓW - głód sukcesów, baba-szef:) to gwarancja porządku w klubie, zaplecze finansowe, dwóch superwojowników Holta i N.Pedersen (dla mnie kandydat nr 1 do tytułu IMŚ choć za nim nie przepadam), dwóch solidnych ligowców Kuciapa i Chrzanek, reszta bez wyrazu, bardzo długi tor wprost wymarzony dla sprzętowców.

    RYBNIK - piękny stadion, wydaje się, że uporządkowane wszystkie sprawy organzacyjne, młody perspektywiczny skład, bardzo dobre szkolenie,brak lidera - gwiazdy, trener cwaniak zaprawiony w lubuskich wojnach podjazdowych (stawił czoła Chomskiemu, więc i innym w sferze taktyki da radę), chyba jednak to team nie na tę ligę.

    Kolejność z przymrużeniem oka (bardzo subiektywnie)typuję tak:

    1) TARNÓW
    2) LESZNO
    3) BYDGOSZCZ
    4) WROCLAW
    5) TORUŃ (WARIANT BARDZO, BARDZO OPTYMISTYCZNY)
    6) CZĘSTOCHOWA
    7) RZESZÓW
    8) RYBNIK

    Myślę, że o podziale medali zadecydują punkty bonusowe.

    Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie tych których zespoły ustawiłem w tabeli zbyt nisko...

  35. Powrót do góry    #125
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    ciesze sie ze pozdrowiles kibicow Włókniarza.Niestety w tym sezonie nasze szanse sa oceniane z reguly na miejsca 4-5 ale mysle ze tak jak Polonia w poprzednim sezonie w tym zaskoczy Włókniarz !!

  36. Powrót do góry    #126
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-03-2004
    Postów
    680
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    kto sie ze mna zalozy ze Tarnów w tym roku nie zdobędzie DMP??
    moze o jakąs mala flaszeczke w ramach integracji?:P:P

  37. Powrót do góry    #127
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zakład stoi. Ale dopisujemy jeszcze trochę do jego treści: Unia Leszno nie wejdzie do pierwszej czwórki na czas rundy finałowej.

  38. Powrót do góry    #128
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Jezeli Unia nie bedzie miala mistrza to pokonac moze ja WTS Wrocław !! :]

  39. Powrót do góry    #129
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-03-2004
    Postów
    680
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zakład stoi. Ale dopisujemy jeszcze trochę do jego treści: Unia Leszno nie wejdzie do pierwszej czwórki na czas rundy finałowej.
    to to juz by musial byc zaklad o kolejna flaszeczke:)
    a tyle to nie pijam:)

    ok! zaklad stoi:)

  40. Powrót do góry    #130
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2004
    Postów
    364
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 16 w 8 postach
    moj typ:

    1. Unia Leszno- jedyna krolowa speedwaya
    reszta wszystko jedno.

  41. Powrót do góry    #131
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    moj typ:

    1. Unia Leszno- jedyna krolowa speedwaya
    reszta wszystko jedno.

    Grubo się przeliczysz kolego. Leszno raczej nie będzie walczyło o mistrza, a zdobycie przez was jakiegokolwiek medalu będzie sporą niespodzianką.

  42. Powrót do góry    #132
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    moj typ:

    1. Unia Leszno- jedyna krolowa speedwaya
    reszta wszystko jedno.
    Hm....wiadomo ze jak jestes z Leszna to jestes za Unia ale bardzo duzym sukcesem bedzie jak unia zdobedzie jakikolwiek medal.Ja jestem z Częstochowy i chocbym chcial zeby Włókniarz mial mistrza to bedzie bardzo ciezko i takze sukcesem bedzie srebro czy braz.Na medal to oczywiscie licze choc moze byc roznie :)

    Dla mnie takze liczy sie Włókniarz ale trzeba byc obiektywnym :)
    Jak nie Włóknairz to zycze sukcesu WTSowi :)

  43. Powrót do góry    #133
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Panowie, co Wy z tym Lesznem? Ja rozumiem, ze Adams, ze
    Kasprzak, ale... kto poza tym? Balinski? Gdzie mu do
    liderow innych druzyn? Loram? A inne kluby zakontraktowaly
    lepszych od niego. Miskowiak? Co jezdzil w zeszlym roku to
    kazdy widzial i nie sadze, by w tym bylo lepiej. Kto jak
    kto, ale ta druzyna jak wskoczy powyzej piatego miejsca,
    to bedzie to bardzo duza niespodzianka.

    A o tytul rzeczywiscie powinny walczyc Tarnow z Wroclawiem.

  44. Powrót do góry    #134
    Zaawansowany Awatar dymek_
    Dołączył
    14-07-2003
    Postów
    2,728
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 21 w 12 postach
    Aby Leszno mysilalo o medalu, Balinski, Loram i Miskowiak musza jezdzic caly sezon na bardzo wysokim poziomie. A bedzie to ciezkie. Cala trojka w poprzednim sezonie nie blyszczala i zdarzaly im sie slabsze mecze. I to niekoniecznie bylo wypadkiem przy pracy. Nie twierdze, ze tak sie bedzie. Moze akurat cala trojka bedzie regularnie zdobywac po 9-10 ptk.

    Jednak patrzac na sklady Tarnowa i Wroclawia, to jest tam zdecydowanie wiecej pewniakow, ktorzy pozniez pewnego poziomu nie zejda. Dlatego uwazam, ze stawianie w tym momencie Leszna na 1 piejscu to mocna przesada. Moze w sezonie sie to zmieni, ale teraz to tylko ktos bez obiektywizmu z Leszna moze tak typowac ;)
    ....:::::::: Unia Tarnów 1994 2004 2005 2012 2013 2014 2015 ::::::::....

  45. Powrót do góry    #135
    Użytkownik
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    190
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dlaczego ktos bez obiektywizmu ? Nie liczy sie tylko to jacy zawodnicy jedza, ale tez jak sa ze soba zgrani, jakim sa zespolem ! Np. takie Porto, Monaco 2(?) lata temu zaszli w LM do finału nie miejac zadnych gwiazd ! Uwazam ze Tarnow ma najsilniejsza i najbardziej zgrana druzyne, ale Leszno czy Wroclaw nie odstaja im az tak bardzo ;)
    Pzdr ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •