Strona 2 z 44 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 1961

Wątek: Wątek reprezentacji Polski czyli Castellani i Matlak w akcji

  1. Powrót do góry    #46
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nawet nie ma co tego rozstrzygać zapisami video. Skra wtedy jechała z Olsztynem jak z nikim wcześniej i później a seriami punkty to zdobywali chyba wszyscy co stanęli na zagrywce. Zwróć jednak uwagę za kogo na wzmocnienie zagrywki wchodzi zazwyczaj Maciejewicz (w przekroju wszystich meczów).

  2. Powrót do góry    #47
    Użytkownik
    Dołączył
    21-05-2004
    Postów
    143
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Potwierdzę tu zdanie davida - Wnukowi zdarzają się serie zagrywek, po których Skra zdobywa punkty i nie był to tylko jeden mecz. Nie ulega wątpliwości, że jest to bardziej wynik rozpracowania taktycznego przeciwnika, bo zagrywka sama w sobie krzywdy by nie robiła nawet licealistom. Widać też postęp w porównaniu do ubiegłego sezonu, na pewno piłka jest szybsza. Tyle tylko, że aby dojść do poziomu np. Szczerbaniuka, ekstrapolując ten postęp, mogłoby to zająć Wnukowi kilka dobrych lat. Myślę, że aby miał szansę wejścia do kadry (bo blokującym w sumie jest niezłym) powinien popracować nad wariantami technicznej zagrywki, precyzyjnie mierzonej i trudnej w odbiorze. Obserwując jego determinację w walce o odzyskanie sprawności po kontuzji, wierzę, że jest on w stanie to osiągnąć. Dla kadry będzie tylko lepiej, jeśli będzie miała kłopot bogactwa i konkurencję na każdej pozycji.

  3. Powrót do góry    #48
    Użytkownik
    Dołączył
    16-12-2005
    Postów
    102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    R:Zagumny,Żygadło
    A:Wlazły, Szymański
    Ś:Szczerbaniuk, Kadziewicz, Grzyb,
    P:Świderski,Winiarski,Murek,Bąkiewicz
    L:Ignaczak

    Ze Stelmacha na rozegraniu trzeba zrezygnować z jednego powodu, przed olimpiadą w Pekinie musimy mieć przygotowanego do gry na reprezentacyjnym poziomie obecnie młodego rozgrywacza (Żygadło). Andrzejek chyba nie dotrwa do olimpiady a Żygadło pogra sobie na poziomie światowym 2 lata i nie będzie miał galaretki w nogach przed ważnymi meczami.

    Zgadzam się z tym, że Winiarskiego i Wlazłego wywieźć jak najszybciej do Włoch żeby ich tu Ireneusz.M nie zajechał i czegoś jeszcze chłopaki się nauczą w silniejszej lidze.

    Można jeszcze pomyśleć o Bartmanie, Pryglu, Jurkiewiczu, Terleckim, Plińskim, Papke, Woickim

    Gromadowski jak ktoś wcześniej wspomniał siła razy ramię ale jak zacznie myśleć to czemu nie.

  4. Powrót do góry    #49
    Użytkownik
    Dołączył
    16-12-2005
    Postów
    102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Aha zapomniałem Igła chyba najlepszy, ale myślę, że najbliżej są Rusek i Gacek. Kolejność nie przypadkowa

  5. Powrót do góry    #50
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślę, że aby miał szansę wejścia do kadry (bo blokującym w sumie jest niezłym) powinien popracować nad wariantami technicznej zagrywki, precyzyjnie mierzonej i trudnej w odbiorze.
    Moim zdaniem Wnukowi bardziej niż zagrywki brakuje umiejętności w ataku. Sądzę, że jak zagrywka taktycznie jego będzie dobra, to nie będzie problemu.

    Zwróć jednak uwagę za kogo na wzmocnienie zagrywki wchodzi zazwyczaj Maciejewicz (w przekroju wszystich meczów).
    Zgadza się, ale to jest moim zdaniem błąd, bo gorzej serwuje A. Stelmach. Poza tym, nie ukrywajmy, że potencjalnie zagrywka mocna jest lepsza niż taktyczna, ale taktyczna też potrafi narobić kolosalnych szkód.

  6. Powrót do góry    #51
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A o to moja dwunastka:

    Atak: Wlazły, Prygiel.
    Rozegranie: Zagumny Żygadło.
    Przyjęcie: Świderski, Murek, Winiarski, Gruszka
    Środek: Nowak, Szczerbaniuk, Grzyb
    Libero: Ignaczak

  7. Powrót do góry    #52
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tutaj to z Gruszką nie zgodziłbym się, bo ja dałbym go jak juz to do ataku.

  8. Powrót do góry    #53
    Użytkownik
    Dołączył
    16-12-2005
    Postów
    102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oprócz Gruszki nie zgodziłbym się z Nowakiem to, że się ma 215cm wzrostu nie świadczy o tym, że umie sie grać w siatkówkę. Niestety Nowak potrafi dobrze atkować tylko z jednej nogi z obiegu a to już wszyscy nasi przeciwnicy dobrze wiedzą. Choć muszę przyznać, że bardzo porawił zagrywkę no ale zagrywka to nie wszystko w czasie meczu:(

  9. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nowaka to ja bym bronił i mam odmienne zadanie niż przedmówca. :) To, że dobrze on atakuje, to wielokrotnie było widać i to nie tylko w taki sposób. Natomiast na środku spróbowałbym Perłowskiego. Widać, że atak już ma świetny w bloku jest niezły, zagrywka tylko słabsza. Biorąc pod uwagę jak Grzyb się nauczył bloku u Lozano, to może z niego być najlepszy środkowy w Polsce.

    OK, czas na moja aktualną siódemkę:

    Wlazły, Świderski, Winiarski, Perłowski, Szczerbaniuk, Żygadło, Ignaczak.

  10. Powrót do góry    #55
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wątek o reprezentacji a nic o kobitkach tutaj nie ma, a przecież inteligentne i w ogóle. :D
    Podaję swoja dwunastkę:
    Atakujące: Glinka, Świeniewicz,
    Środkowe: Liktoras, Mróz, Skowrońska, Pycia
    Przyjmujące, Barańska, Mirek, Rosner
    Rozgrywające: Bełcik, Skorupa
    Libero: Zenik

    Pozycje są umowne, bo wiemy, że nasze przyjmujące i środkowe potrafią grać jako atakujące

  11. Powrót do góry    #56
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moja męska szóstka aktualna:
    Zagumny
    Winiarski + powiem za tydzień - patrz wątek o ligach zagranicznych ;)
    Szczerbaniuk + Grzyb
    Wlazły
    Ignaczak

    Moja żeńska szóstka aktualna:
    Bełcik
    Świeniewicz + Barańska
    Mróz + Skowrońska
    Glinka
    Zenik

  12. Powrót do góry    #57
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Podaję swoja dwunastkę:
    Atakujące: Glinka, Świeniewicz,
    Środkowe: Liktoras, Mróz, Skowrońska, Pycia
    Przyjmujące, Barańska, Mirek, Rosner
    Rozgrywające: Bełcik, Skorupa
    Libero: Zenik
    No ja dodałbym może do tego Frątczak jako atakującą. Ponoć rozegrała ostatnio dobry mecz.
    U mężczyzn w moich poglądach nic się nie zmieniło. :)

  13. Powrót do góry    #58
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Patrzyłem w statystykach na jej średnią Kamili i raczej nie jest ona reprezentacyjna.

  14. Powrót do góry    #59
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Średnio nie, bo miała kontuzję, ale ostatnio rozegrała dwa świetne spotkania.

  15. Powrót do góry    #60
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2003
    Postów
    678
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "Krzysztof Ignaczak: 1 stycznia minęła dyskwalifikacja. Pytanie tylko, czy trener Lozano będzie znów nas widział w kadrze. (...) Do sprawy olsztyńskiej najchętniej bym nie wracał. Błędy przydają się po to, by wyciągać wnioski. Swoje odcierpieliśmy. Czy kara była słuszna? Tak."

    "Łukasz Kadziewicz: Wyszliśmy z hotelu, zjedliśmy kolację, później było wino i piwo, ale żaden z nas nie był pijany. Jednak przesadziliśmy, bo pora powrotu do hotelu nie była najwcześniejsza. Na pewno nie był to czas i miejsce na nocne zwiedzanie Olsztyna. Można dyskutować, czy to poważny błąd, ale jesteśmy profesjonalistami i powinniśmy zdawać sobie sprawę z konsekwencji.
    Czy mam żal do kolegów z reprezentacji i jej kapitana, że się za nami nie wstawili? Nie mogę mieć pretensji, bo nikt nie ciągnął mnie za rękę do centrum Olsztyna. Jeśli mam szukać winnego, to numerem jeden jestem ja sam."

    Więcej można przeczytać w Gazecie Wyborczej.

  16. Powrót do góry    #61
    Początkujący
    Dołączył
    19-06-2004
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dobrze by bylo gdyby Gierczynski zgodzil sie wrocic do reprezentacji. W tej chwili na pewno miesci się w czwórce najlepszych polskich przyjmujacych...

  17. Powrót do góry    #62
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W tej chwili Gierczyńskiego trzeba po prostu przekonać, że zostawszy powołany będzie grał i będzie zarabiał pieniądze. Bo tak naprawdę przy ewentualnej kontuzji Winiarskiego lub Świderskiego (a nie są to ludzie ze stali) on w Polsce jest trzecim przyjmującym.

  18. Powrót do góry    #63
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-03-2003
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Gierczynski do kadry nie wroci,bo z grzania lawy niczego nie ma,ale zbytnio szanuje wlasne zdrowie; Dobrze sie czuje w AZSie,nie chce ryzykowac kontuzji i przemeczenia,wiec wizja urlopu i odpoczynku jest napewno bardziej pociagajaca niz siedzenie i czekanie na kontuzje(odpukac) Winiarskiego czy Swiderskiego;
    2. ciekawi mnie rozwiazanie pozycji rozgrywajacego- mimo mojej szczegolnej antypatii do Pana Zagumnego -jest jak narazie najlepszym rozgrywajacym ,a sprawa drugiego jest otwarta; przewaga Stelmacha nad mlodszymi jest doswiadczenie,ale nawet tego czasami nie umie wykorzystac ,co dobrze bylo widac w niedzielnym meczu,gdzie nominalnie 2.rozgrywajacy ( nie mowie,ze gorszy) upokorzyl pana A.
    3. wypowiedzi zawodnikow przytoczone przez Figurus :
    zalosny Stelmach tlumaczacy sie ,ze "kiedys bylo wolno"
    odnosze wrazenie,ze mam doczynienia z malym dzieckiem ,obrazonym na caly swiat!

    pozdr.
    p.s
    co do kobiet- szansa dla Baranskiej,reszta jak forumowicze powyzej:)
    yyy wlasnie widze ,ze kazdy chce Baranskiej :P

  19. Powrót do góry    #64
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-06-2003
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 4 postach
    Dla mnie osobiście Gierczyński zaraz po Winiarskim ma najlepsze przyjęcie z wszystkich siatkarzy polskich. Szkoda, że nie wierzy w to że mógłby odegra większą rolę w reprezentacji
    W ataku nie stanowiłby dziury, wiele razy pokazywał jak świetnie potrafi kończyc akcje na trójbloku
    A przydałby się Krzysiek, oj przydał
    i nie piszę tego w kontekście ostatniego wystepu

  20. Powrót do góry    #65
    Użytkownik
    Dołączył
    26-10-2005
    Postów
    286
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wobec przeciętnej dyspozycji Szymańskiego, Papkego i Gromadowskiego w ataku głęboko zastanowiłbym się nad ponownym ściągnięciem Prygla do reprezentacji.

  21. Powrót do góry    #66
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja jestem za powołaniem Gruszki w charakterze outside hittera. Od maja do października dałby radę się przyzwyczaić.

  22. Powrót do góry    #67
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    925
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    figurus trzeba było zacytowac z wuborczej wypowiedź Stelmacha - tego gwiazdora był weliminowała z kadry dozywotnio

  23. Powrót do góry    #68
    Użytkownik
    Dołączył
    30-09-2003
    Postów
    271
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O Fratczak:

    Średnio nie, bo miała kontuzję, ale ostatnio rozegrała dwa świetne spotkania.
    Kamila faktycznie gra ladnie w ataku (choc nadal jest dosc drewniana) i niezle serwuje (i to stacjonarnie). Jednak w grze obronnej jest straaaszna.:( Po prostu przeszkadza w obronie kolezankom z druzyny. Jak dla mnie, to duzy argument za tym, ze jednak do reprezentacji moze niekoniecznie nalezaloby ja powolywac.

  24. Powrót do góry    #69
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ernest, długo Cię nie było. :)

    Jestem jak najbardziej za powołaniem Kamili jako dublerki Glinki. Przerasta jednak o klasę atakujące z LSK, włącznie z Podolec.

  25. Powrót do góry    #70
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2005
    Postów
    902
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy ktoś będący w ostatnich sezonach na bieżąco z PLS mógłby wyrazić swoją opinię o Jakubie Oczko? Kiedy 2,5 roku temu wyjeżdżałam z Polski, należał do tej grupy młodych, zdolnych i dobrze zapowiadających się. Dlaczego teraz grzeje ławę? Te kilka lat temu wydawało mi się, że to on własnie może być jednym z następców Gumy i Stelmacha...

  26. Powrót do góry    #71
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wchodzi rzadko, bo na jego pozycji świetnie spisuje się Woicki. Jednak w Bełchatowie Oczko pokazał, że potrafi zagrać świetnie i może teraz częściej będzie dostawał szanse od trenera Skorka. Tylko zagrywka ciągle fatalna - ani mocna, ani techniczna - ot, balonik.

  27. Powrót do góry    #72
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jakub Oczko został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu Skra – AZS Częstochowa. Ale czy on się nadaje do kadry ? Trudna sprawa. Dla mnie lepiej nadaje się niż Stelmach, który zagrał wtedy słabo i domaga się specjalnego traktowania w kadrze. W sumie rozgrywających nie ma zbyt wielu na poziomie, może więc Oczko ?

  28. Powrót do góry    #73
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-12-2002
    Postów
    1,065
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 167 w 86 postach
    Balonik, balonikiem... Ale czy ktoś z forumowiczów uważnie śledzących mecz w Bełchatowie zauważył, kto po stronie akademików najwięcej razy wprowadzał piłkę do gry. Nikt inny, tylko Kuba Oczko. Czyli jego zagrywka niosła ze sobą pewien stopień trudności dla uchodzącego za najlepszy w Polsce tercetu przyjmujących: Winiarski- K.Stelmach- Ignaczak (kolejność oczywiście nieprzypadkowa). Mi się jego serwis podobał, bo okazał się skuteczny, tj. odrzucił od siatki rywala i zmusił do przemieszczania po boisku rozgrywającego Skry, w konsekwencji do uproszczenia wystawy. Biorąc pod uwagę, że jeszcze dwa- trzy podobne mecze do tego w Bełku i powróci słynne w latach 90- tych określenie "częstochowska ściana", nie ma czemu się dziwić, iż skrzydłowi Skry bili często głową w mur.

    Co do Kuby jeszcze, na pewno to zdolny rozgrywający, który z powodzeniem mógłby prowadzić grę niejednego dobrego zespołu na szczeblu PLS. W Częstochowie panuje jednak rywalizacja- jak obaj zawodnicy zgodnie podkreślają zdrowa- którą do tej pory (zasłużenie) wygrywał Paweł Woicki, zawodnik obdarzony rzadką intuicją i talentem, tyle że lekko chimeryczny. Właśnie wtedy przydają się mocne (nie zawsze takie są) wejścia Oczki, gdyż siatkarze ci mają zupełnie inne predyspozycje, preferowane sposoby prowadzenia gry, style rozegrania. Jest to atut, gdy rywal nastawia się na pewien układ, który następnie jest w trakcie walki zmieniany w znacznym stopniu. Ważne, by obaj zawodnicy równie dobrze rozumieli się z partnerami w ataku i wykorzystywali maksymalnie ich możliwości- tu są jeszcze rezerwy (Amerykanie).

    W kadrze z kolei temat rozgrywajacego pozostaje otwarty. Moim zdaniem odpada definitywnie A. Stelmach, zostaje Zagumny który sezon ma jednak póki co -jak cała drużyna PZU AZS- średni, Żygadło natomiast rzuca piłki w co by nie pisać przeciętnym zespole słabej tureckiej ligi. Przydałoby się, by któryś z naszych poterminował we Włoszech lub Rosji, kandydatów jednak brakuje. I dlatego właśnie przykładowo Guma nie musi się sprężać, bo i tak wie, że konkurencja nie jest dla niego szczególnie groźna. Wbrew pozorom na każdej pozycji rodzi się kilka znaków zapytania a i wybór jest wąski.

    Podobnie jak Szatan, jestem gorącym orędownikiem powrotu Gruszki na atak po przekątnej i uzupełnianie się z Wlazłym (chyba że Gelu Szymański dozna olśnienia). Jeżeli chodzi o ewentualny powrót Gierka do kadry (za kadencji Wagnera w "6"), nie robiłbym sobie wielkich nadziei, nawet przy użyciu bodźców ekonomicznych. Pozdrawiam.
    AZS-CKM the leading polish teams

  29. Powrót do góry    #74
    Użytkownik
    Dołączył
    31-07-2005
    Postów
    109
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cures ma racje, właśnie po zagrywkach Kuby siatkarze Skry mieli ogromne problemy z przyjęciem i wyprowadzeniem ataku na pojedynczym, podwojnym bloku! Winiar i Stelmach przyjmowali na poltora metra od siatki na wysokosc dwoch metrów ... No i jak dla mnie gra Kuby w całym spotkaniu rewelacyjna. I bardzo duży plus nie było dziury na bloku!

  30. Powrót do góry    #75
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W tej chwili Gierczyńskiego trzeba po prostu przekonać, że zostawszy powołany będzie grał i będzie zarabiał pieniądze. Bo tak naprawdę przy ewentualnej kontuzji Winiarskiego lub Świderskiego (a nie są to ludzie ze stali) on w Polsce jest trzecim przyjmującym.
    Pięknie, ale ja pamiętam jak się zakończyła przygoda reprezentacyjna Rybaka. Nie wiem więc, czy to dobre rozpoczynać karierę reprezentacyjna w tym wieku.

    2. ciekawi mnie rozwiazanie pozycji rozgrywajacego- mimo mojej szczegolnej antypatii do Pana Zagumnego -jest jak narazie najlepszym rozgrywajacym ,a sprawa drugiego jest otwarta; przewaga Stelmacha nad mlodszymi jest doswiadczenie,ale nawet tego czasami nie umie wykorzystac ,co dobrze bylo widac w niedzielnym meczu,gdzie nominalnie 2.rozgrywajacy ( nie mowie,ze gorszy) upokorzyl pana A.
    Dla mnie temat Stelmacha jest zakończony. A Zagumnego trzba wysłać do psychologa, żeby leczył lęki przed graniem środkiem podczas stresu.

    Wobec przeciętnej dyspozycji Szymańskiego, Papkego i Gromadowskiego w ataku głęboko zastanowiłbym się nad ponownym ściągnięciem Prygla do reprezentacji.
    Popieram, jest on aktualnie chyba lepszy niż ww.

    A ja jestem za powołaniem Gruszki w charakterze outside hittera. Od maja do października dałby radę się przyzwyczaić.
    A to ciekawe określenie. Już czytałem te pozycję jako „Universal” i „Opossite”, ale „outside hitter” to nie.

    figurus trzeba było zacytowac z wuborczej wypowiedź Stelmacha - tego gwiazdora był weliminowała z kadry dozywotnio
    Popieram.

    Kamila faktycznie gra ladnie w ataku (choc nadal jest dosc drewniana) i niezle serwuje (i to stacjonarnie). Jednak w grze obronnej jest straaaszna.:( Po prostu przeszkadza w obronie kolezankom z druzyny. Jak dla mnie, to duzy argument za tym, ze jednak do reprezentacji moze niekoniecznie nalezaloby ja powolywac.
    Niestety takiej atakującej to w tym kraju po prostu nie ma.


    Balonik, balonikiem... Ale czy ktoś z forumowiczów uważnie śledzących mecz w Bełchatowie zauważył, kto po stronie akademików najwięcej razy wprowadzał piłkę do gry. Nikt inny, tylko Kuba Oczko.
    Słusznie. Tylko szkoda, że nie widzieliśmy go jak gra z inną dobrą drużyną wczoraj...

  31. Powrót do góry    #76
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i spór kiedy ma się zaczynać PLS został rozwiązany w CEV. Liga będzie od września. :)

  32. Powrót do góry    #77
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lozano na to:

    - Nie uważam, żeby najlepszym rozwiązaniem było zagranie przed mistrzostwami świata trzech kolejek ligowych i trzech w europejskich pucharach. Reprezentacji przed mundialem zostaną zaledwie dwa tygodnie treningów i tydzień na aklimatyzację w Japonii. W ten sposób niektóre drużyny, m.in.: Brazylia, Argentyna, Chiny, Kuba, USA, Korea, Portoryko, Kanada, Japonia, które rozpoczną ligę po mundialu, osiągną nad nami przewagę

    Za sport.pl

    Ja sam nie wiem o co mu chodzi. W ostatnim zdaniu mija się z prawdą. Z tych reprezentacji tylko Chiny, Kanada i Japonia, będą mogły się przygotowywać w spokoju. Reszta będzie grać w ligach Czy Clayton Stanley nie będzie grac w Lidze Mistrzów, bo reprezentacja USA się ma przygotowywać ? :)

  33. Powrót do góry    #78
    Użytkownik
    Dołączył
    13-02-2006
    Postów
    180
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam jestem nowy na forum. Pochodze z miasta neutralnego jeśli chodzi o męska siatkówke dlatego uwazam ze bede obiektywny

    Rozegranie:
    Zagumny - jaki jest, taki jest ale chyba najlepszy obecny polski rozgrywający. U Lozano w tamtym roku jakby się przebudził. Pewnie dlatego ze trenował na 100%. Tylko żeby ta krótka grał więcej. No i te 200 cm tez bardziej powinien wykorzystywać w bloku, choc w tych sytuacjach na siatce to Zagumny swietnie sobie radzi.

    Zygadło - dobrze zagrał na ME i chyba zakończył reprezentacyjną kariere Stelmacha juniora. Jak to Bosek powiedział "Żygadło swietnie wypełnia zalecenia taktyczne" na ME to się potwierdziło. Tylko ta Turcja nieszczęsna, Rysiek postara mu się załatwić kontrakt we Włoszech moze nie w Sisleyu, ale gdzieś w dole tabeli. Jak nie to pewnie wróci do Polski

    O 3 pozycje powinni walczyć młodzi gracze Woicki, Oczko, Pilarz, Neroj

    Środek:
    Szczerbaniuk - chyba najbardziej wszechstronny polski srodkowy, ma olbrzymi potencjał na zagrywce, troche rezerwy w bloku. Jak to mówił trener komentator Drzyzga Robert "dozuje siły" miedzy waznymi meczami a tymi mniej. Z takim podejściem u Lozano moze miec problem.

    Kadziewicz - nie jest to wielce rewelacyjny srodkowy ale solidny. Z forma z poczatku poprzedniego sezonu kadrowego to mozliwa pierwsza szóstka. Tylko ta zagrywka: dwa asy pod rząd, a potem przez pewien czas siatka lub aut, a potem baloniki.

    Grzyb - ma chyba największe predyspozycje w ataku z naszych srodkowych, w bloku tez pokazał że potrafi grać. Wygląda na bardzo pracowitego. Lozano powinien go nie pominac przy podawaniu składu kadry.

    Pliński - zawodnik bardzo dobry, widać że złapał formę i chyba zalezy mu na kadrze. Wyróżnia się dobrym blokiem, dysponuje tez skutecznym atakiem i zagrywką. Brakuje mu tylko ogrania na arenie miedzynarodowej. Z szansami na pierwsza 6

    Wnuk - najlepszy polski blokujący szłabszy w ataku i na zagrywce, lecz w LM pokazał że tez potrafi punktować. Powinien dostac szanse ze wzgledu że jest bardzo dobry w bloku i potrafi szybko dochodzić do skrzydeł

    Jeśli nie Radek Wnuk warto postawic na kogos młodzszego: Szulik, Gawryszewski, Perłowski, Domonik, Możdżonek, Czarnowski. Wedle uzania trenera Lozano i wedle formy tych graczy. Ja dałbym szanse Perłowskiemu

    Atakujący:
    Wlazły - pewniak w kadrze, bardzo rzadko zdarza mu się słaby mecz, nawet jesli zawsze punktuje w meczu. Zawodnik który mimo młodego wieku nie ma kompleksów i ciągle podnosi swe umiejetoności. Potrafi wbić gwoździa lecz często obija rece lub atkuje po 8-9 metrze. Dobra zagrywka w decydujących momentach. Wyciaga wnoiski po akcjach, i nie popełnia tych samych błedów.

    Szymański - jest swietnym uzupełnieniem Wlazłego, tez zawodnik kompletny który nie peka przed blokiem. Uderza duzo po przekątnej choć potrafi uderzyc po kazdym kierunku. Pokazał się w kilju swietnych meczach w reprezentacji.

    Gromadowski który u Lozano powinien wrócic do dyspozycji z przed roku czy Papke bardziej ograny i tez swietny lecz czy znów nie złapie kontuzji? W przypadku nieobecnosci Papke i kontuzji kogos z dwójki Szymański, Wlazły nie wyobrażam sobie aby na MS pojechał Marcel. Nie można więc skreślać Roberta Prygla.

    Przyjęcie:
    Świderski - pewniak, gwiazda serie A, oby go kontuzje omijały. Słabsze przyjęcie, ale atak szczególnie z drugiej lini ze środka - miód. Nie ma co wiele pisać - lider kadry.

    Murek - od lat pewniak w kadrze. Dobry w przyjęciu i obronie cos ostatnio atak nie funkcjonuje najlepiej, ale Murek oszczędza się na MŚ :D .Pierwszy sezon w Serie A. Dobra zagrywka. Nie raz podrywał nas zespól do walki

    Winiarski - pokazuje że zasuguje na miejsce w kadrze, bardzo uniwersalny zawodnik: dobrze atakuje, serwuje, przyjmuje, broni, ustawia blok. Oby tak dalej sie rozwijał. Z formą z pierwszego meczu LM z Biełgorodem podstawowy przyjmujący.

    Gruszka - kapitan, powoli wraca do formy i chyba nie mozna go pominąc ze wzgledu na kapitalny atak. Wiadom jak z przyjeciem, lecz napewno przydatny w kadrze. Alternatywa dla Wlazłego i Szymańskiego na atak.

    Bąkiewicz - waleczny, dobry atak w pierwszym tempie, słabszy na kontrach choc nigdy się nie poddaje. Mocny psychicznie, może wchodzić na zmiany na zagrywke, bardzo dobry w przyjeciu i obronie. Napewno daje ducha walki i pozytywnie wpływa na zespół.

    Tu zaczynają sie problemy jeśli Gierczyński dalej nie bedzie chciał grac w kadrze, na bo kto w przypadku kontuzji? Ruciak? Słaby w ataku. Wika, Małecki, Siezieniewski, Lach? Lozano chyba nie będzie wracał do Michalczyka i Gabrycha :D

    Libero:
    Ignaczak - najlepszy libero, trzeba mu zapomnieć olsztyński clubbing. Po śmierci najlepszego przyjaciela Gołasia jakby wstąpiły w niego nowe siły. On walczy na boisku za dwóch. Lepszy w przyjęciu od Gacka

    Gacek - 2 libero w Polsce, lecz wystepy w kadrze go usztywniają i peka psychicznie mimo że umiejetności mu nie brakuje. Alternatywa dla Piotrka moze być Paweł Rusek lub Michał Ruciak

    To są mije przemyślenia na teamt składu personalnego kadry

    pozdrawiam




  34. Powrót do góry    #79
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Środek:
    Szczerbaniuk - chyba najbardziej wszechstronny polski srodkowy, ma olbrzymi potencjał na zagrywce, troche rezerwy w bloku. Jak to mówił trener komentator Drzyzga Robert "dozuje siły" miedzy waznymi meczami a tymi mniej. Z takim podejściem u Lozano moze miec problem.
    A propos Benka to w ostatni wywiadzie stwierdził, że jeśli tylko będzie zdrowy to w przypadku powołania trenerowi kadry nie odmówi choć wspomniał też, że chciałby namówić D. Plińskiego żeby razem grali na piasku i powalczyli o IQ w Pekinie.

    Zresztą sam wywiad (dla Magazynu Siatkówka) był dość ciekawy: Benek nie ukrywał, że lubi szybką jazdę, że zdarza mu się spóźnić na trening i otwarcie przyznał, że jest leniem. Poniżej kilka fragmentów:

    - Od dawna krąży o tobie opinia, że jesteś zdolny ale leń. Jak to skomentujesz?
    - Zgadzam się z tą opinią w stu procentach.
    - Tak było, czy tak jest?
    - Tak było, jest i będzie.
    - Czym się przejawia to twoje lenistwo. Inni trenują a Ty się przyglądasz?
    - Czasami trenuję nie na sto procent ale na siedemdziesiąt.
    - Uważasz, że trenerzy dają zbyt duże obciążenia?
    - Nie, ale organizm podpowiada mi czasem, że dobrze by sobie odpuścić troszeczkę. Nie chcę tu nikogo "wrzucać na sanki", ale - jak mawiał Przemek Michalczyk - każdy ma swój wentyl i zajechać się nie da.
    - Nie boisz się, że ta wypowiedź dotrze do trenera Raula Lozano?
    - Obawiam się, że jeżeli dostanę się do kadry, to wylecę z niej zanim się obejrzę. (źródło: Magazyn Siatkówka)

    No cóż piszcie sobie co chcecie ale ja pomimo wszystkich wad Benka szczerzę lubię tego zawodnika:)
    Mostostal Azoty Kędzierzyn - Koźle
    Rpa Perugia


    [b]UNIA TARNÓW - DMP 2004[b]

  35. Powrót do góry    #80
    Użytkownik
    Dołączył
    13-02-2006
    Postów
    180
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    - Od dawna krąży o tobie opinia, że jesteś zdolny ale leń. Jak to skomentujesz?
    - Zgadzam się z tą opinią w stu procentach.
    - Tak było, czy tak jest?
    - Tak było, jest i będzie.
    - Czym się przejawia to twoje lenistwo. Inni trenują a Ty się przyglądasz?
    - Czasami trenuję nie na sto procent ale na siedemdziesiąt.
    - Uważasz, że trenerzy dają zbyt duże obciążenia?
    - Nie, ale organizm podpowiada mi czasem, że dobrze by sobie odpuścić troszeczkę. Nie chcę tu nikogo "wrzucać na sanki", ale - jak mawiał Przemek Michalczyk - każdy ma swój wentyl i zajechać się nie da.
    - Nie boisz się, że ta wypowiedź dotrze do trenera Raula Lozano?
    - Obawiam się, że jeżeli dostanę się do kadry, to wylecę z niej zanim się obejrzę. (źródło: Magazyn Siatkówka)
    Nie wątpliwie Szczerbaniuk to jest wielki talent i jeszcze nie najstarszy. Lubie jego charakter, mało udziela sie w mediach za to na meczu często gra pierwszoplanowe role.
    Co do treningów Lozano to uwazam ze sa ciezkie, ale przeciez trener musi sobie zdawac sprawe ze zawodnicy sa tylko ludzmi i napewno ich nie zajedzie.
    Wracając do Tematu Roberta Szczerbaniuka podobnie było z Gumą, ponoc miał rozmowe z Lozano ze bedzie pierwszym rozgrywającym jak bedzie trenował na maxa i Zagumny grał najlepszy sezon reprezentacyjny. Moze Lozano odbedzie własnie taka mobilizacyjna rozmowe z Benkiem i skutki beda podobne jak z Pawłem.

  36. Powrót do góry    #81
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kto pamięta łzy radości w oczach Szczerbaniuka w Porto po zwycięstwie nad Portugalią, wie, że to tylko człowiek i odpowiednia "neurolingwistyka" może sprawić, że będzie zapieprzał jak mały samochodzik. To nadal może być najlepszy środkowy świata - takiego talentu ruchowego jak on nie ma w Polsce żaden inny siatkarz. Ten facet mógłby być wielki w prawie każdej dyscyplinie sportu.

  37. Powrót do góry    #82
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rozegranie:
    Zagumny - jaki jest, taki jest ale chyba najlepszy obecny polski rozgrywający.
    Moim zdaniem nie. Mecz Olsztyna z Jastrzębiem to pokazał. Wtedy Bednaruk, nieuważany nigdy za wirtuoza wystawy był znacznie lepszy. Trzeba szukać wśród młodszych: Oczko, Żygadło.


    Zygadło - dobrze zagrał na ME i chyba zakończył reprezentacyjną kariere Stelmacha juniora. Jak to Bosek powiedział "Żygadło swietnie wypełnia zalecenia taktyczne" na ME to się potwierdziło. Tylko ta Turcja nieszczęsna, Rysiek postara mu się załatwić kontrakt we Włoszech moze nie w Sisleyu, ale gdzieś w dole tabeli. Jak nie to pewnie wróci do Polski
    A co takiego złego w tej Turcji ?

    Środek:
    Dla mnie w tym zestawieniu zabrakło Perłowskiego, który już jest niezły w bloku i świetny w ataku i Nowaka, którego zagrywka by się przydała. Ale to nie moje zestawienie :)

    Nie można więc skreślać Roberta Prygla.
    Chyba mi się wydaje, że obecnie to on tylko jest gorszy od Wlazłego.

    Przyjęcie:
    Świderski - pewniak, gwiazda serie A, oby go kontuzje omijały. Słabsze przyjęcie, ale atak szczególnie z drugiej lini ze środka - miód. Nie ma co wiele pisać - lider kadry.
    I właśnie się boję tego, że będą 3 wystawy do niego i 3 czapy... Nasz kadra nie ma lidera.

    Również pozdrawiam. :)

  38. Powrót do góry    #83
    Użytkownik
    Dołączył
    13-02-2006
    Postów
    180
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem nie. Mecz Olsztyna z Jastrzębiem to pokazał. Wtedy Bednaruk, nieuważany nigdy za wirtuoza wystawy był znacznie lepszy. Trzeba szukać wśród młodszych: Oczko, Żygadło.
    A w niedziele w meczu z Czestochowa Bednaruk w końcówce grał tylko do Szymańskiego. Nie mozna skreslać zawodnika po jednym meczu

    A co takiego złego w tej Turcji ?
    Tam chyba się bardziej nie rozwinie, a jeszcze młody jest i we Włoszech czegos by sie nauczył.

    Dla mnie w tym zestawieniu zabrakło Perłowskiego, który już jest niezły w bloku i świetny w ataku i Nowaka, którego zagrywka by się przydała. Ale to nie moje zestawienie :)
    Napisałem ze trzeba zwracać na niego uwage, co do zagrywki Nowaka to znów zaczyna serwowac baloniki, tylko że nadal do zagrywki ustawia sie jak Sartoretti.

    Co do Prygla nie moge ocenic jego formy w Rosji bo poprostu nie widziałem zadne meczu z jego udziałem.

    I właśnie się boję tego, że będą 3 wystawy do niego i 3 czapy... Nasz kadra nie ma lidera.
    Wystarczy sobie przypomnieć mecze na IO w Atenach, jak grała kadra ze Świdrem, a jak bez. Także normalne jest jak się gra jednym gracze to blok juz tam ustawia i nawet największa armata będzie miała problemy. Coś mam przeczucie że po tym sezonie nikt juz nie bedzie miał wątpliwości

    pozdro

  39. Powrót do góry    #84
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do tych 3 czap na Swidrze: w niedawnym meczu Wegiel - Skra Wlazly dostal 2 czapy pod rzad, za 3 razem Stelmach nie zagral do niego bo pewnie mial w pamieci krytyke Gumy za 3 pilki pod rzad na mistrzostwach. Pilke Stelmach dal komus innemu i ten jej nie skonczyl a Skra przegrala. I tak zle, i tak niedobrze.

  40. Powrót do góry    #85
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ten facet mógłby być wielki w prawie każdej dyscyplinie sportu.
    W rugby, futbolu amerykańskim i krykiecie, to jednak może niekoniecznie. :)

  41. Powrót do góry    #86
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A właśnie że tak - przy jego wrodzonej naturalnej sile fizycznej jako rugbysta i futbolista (oczywiście przy odpowiednim treningu masy mięśniowej) mógłby się pięknie sprawdzić. Nie wróżyłbym mu sukcesów w brydżu sportowym, szachach, snookerze i wyścigach konnych. Na sternika do osady wioślarskiej też do dupy - za duży. Do wyścigów chartów też się nie nadaje bo nie jest chartem (przynajmniej tak mi się wydaje). :D

  42. Powrót do góry    #87
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2004
    Postów
    82
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wbrew pozorom ma coś z charta - żylastą posturę

  43. Powrót do góry    #88
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A w niedziele w meczu z Czestochowa Bednaruk w końcówce grał tylko do Szymańskiego. Nie mozna skreslać zawodnika po jednym meczu
    Tylko tak robi zawodnik, który nigdy za mistrza rozegrania nie był uważany. Co więcej powiem, że zrobił dobrze, bo przy słabszym meczunaj lepiej opłacanego siatkarza w PLS i naturalnej indolencji Stefanowa, cóż więcej można było. Lepiej mógł zrobić posyłając na środek, ale do tego trzeba wirtuozerii. Co innego w reprezentacji Polski, gdzie grało paru innych...
    Zagumnego nie skreślam z reprezentacji, ale wg jest on zdecydowanie przereklamowany i Żygadło w paru miesiącach może być znacznie lepszy. W sprawie Oczko’a :), to nie wiem, bo w Częstochowie mają dwóch rozgrywających i nie wiadomo kto jest z nich pierwszy. Woicki jest za niski, na mecz od Bułgarii wzwyż, bo rozegranie będzie głównie na jego blok.

    Tam chyba się bardziej nie rozwinie, a jeszcze młody jest i we Włoszech czegos by sie nauczył.
    Chyba taktyki, ale tej może nauczyć się w reprezentacji.


    Napisałem ze trzeba zwracać na niego uwage, co do zagrywki Nowaka to znów zaczyna serwowac baloniki, tylko że nadal do zagrywki ustawia sie jak Sartoretti.
    A widziałeś ile asów zrobił w tym sezonie ? A co do Perłowskiego, to jego, moim zdaniem, nie trzeba obserwować tylko brać do kadry. Takiego ataku ze środka to w Polsce aktualnie nikt nie ma, a blok lepszy do Szczerbaniuka. Coś mi się wydaje, że przywiązałeś się trochę do nazwisk. :)

    Co do Prygla nie moge ocenic jego formy w Rosji bo poprostu nie widziałem zadne meczu z jego udziałem.
    Ja też nie, ale to nie jest kryterium. Gdyby jakiś atakujący, grał we Włoszech, to miejsce miałby murowane w kadrze, A przecież Superliga jest niewiele (o ile w ogóle) gorsza od Serie A1.

    Wystarczy sobie przypomnieć mecze na IO w Atenach, jak grała kadra ze Świdrem, a jak bez.
    Tak, tylko wtedy kto inny tam grał i Świderski wcale nie był tam liderem.

    Także normalne jest jak się gra jednym gracze to blok juz tam ustawia i nawet największa armata będzie miała problemy.
    I problem w tym, że się gra tym jednym graczem, którego umiejętności nie są tak o wiele lepsze niż innych kolegów w reprezentacji

    Coś mam przeczucie że po tym sezonie nikt juz nie bedzie miał wątpliwości
    A widziałeś co Sisley zrobił z tym „liderem” w Pucharze Włoch ? Świderski to nie Miljkowić, a w ataku to Gruszka się już nawet bardziej nadaje na lidera, moim zdaniem.

  44. Powrót do góry    #89
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A właśnie że tak - przy jego wrodzonej naturalnej sile fizycznej jako rugbysta i futbolista (oczywiście przy odpowiednim treningu masy mięśniowej) mógłby się pięknie sprawdzić.
    No nie sądzę. Z prostego powodu nie miałby, gdzie trenować na sensownym poziomie. Poza tym nie wygląda mi on na miłośnika siłowni.

    Wbrew pozorom ma coś z charta - żylastą posturę
    :D Już sobie wyobrażam jak mknie po torze na kuckach. :D :D :D

  45. Powrót do góry    #90
    Użytkownik
    Dołączył
    13-02-2006
    Postów
    180
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko tak robi zawodnik, który nigdy za mistrza rozegrania nie był uważany. Co więcej powiem, że zrobił dobrze, bo przy słabszym meczunaj lepiej opłacanego siatkarza w PLS i naturalnej indolencji Stefanowa, cóż więcej można było. Lepiej mógł zrobić posyłając na środek, ale do tego trzeba wirtuozerii. Co innego w reprezentacji Polski, gdzie grało paru innych...
    Tylko jak się nie gra środkiem tylko cały czas Szymańskim to nawet Miljkovic może sie pomylić. Gelu grał cały mecz na wysokim poziomie.
    Zagumnego nie skreślam z reprezentacji, ale wg jest on zdecydowanie przereklamowany i Żygadło w paru miesiącach może być znacznie lepszy. W sprawie Oczko’a :), to nie wiem, bo w Częstochowie mają dwóch rozgrywających i nie wiadomo kto jest z nich pierwszy. Woicki jest za niski, na mecz od Bułgarii wzwyż, bo rozegranie będzie głównie na jego blok.
    Ktoś tu chyba chyba nie darz sympatia Zagumnego. Mozna o nim wiele powiedzieć często złych rzeczy, ale nie to że nie umie wystawaiać i jest przereklamowany. Ja wcale nie napisałem ze Guma ma byc numerem jeden, tylko ja sam oceniam go wyżej od Żygadły.

    Chyba taktyki, ale tej może nauczyć się w reprezentacji.
    Między innymi taktyki. Świderski w którymś z wywiadów powiedział że dopiero jak przyjechał do Włoch zrozumiał ile mu brakuje. Nikt nie umie tyle, a zeby nie mogł nuczyć sie wiecej.

    A widziałeś ile asów zrobił w tym sezonie ?
    Na poczatku sezonu bo teraz znów nie prezentuje wysokiej formy w polu zagrywki. Dla mnie ważniejszym aspektem u srodkowego jestblok i atak. W PLS Nowak może się wyrózniał, ale podczas gry w reprezentacji wszyscy znali jego atak z jednej nogi i był blokowany, a przy jego 215 cm często nie nadąrzał z ustawieniem bloku. Poza tym jest juz dośyć zaawansowany wiekowo i nie sadze aby na dłuzsza mete przydał sie kadrze. Że nie wspomne o sprawach poza boiskowych w których Nowak starał sie być madrzejszy od trenera i powodował konflikty i nieporozumienia.

    A co do Perłowskiego, to jego, moim zdaniem, nie trzeba obserwować tylko brać do kadry. Takiego ataku ze środka to w Polsce aktualnie nikt nie ma, a blok lepszy do Szczerbaniuka. Coś mi się wydaje, że przywiązałeś się trochę do nazwisk. :)
    Mozliwe ja uwazam ze powinien byc powołany do 22 na LŚ a trener Lozano zadecyduje czy trafi do 18.

    Ja też nie, ale to nie jest kryterium. Gdyby jakiś atakujący, grał we Włoszech, to miejsce miałby murowane w kadrze, A przecież Superliga jest niewiele (o ile w ogóle) gorsza od Serie A1.
    Ktos tu pisał o przywiazaniu do nazwisk. Powołał bys go nie widząc jego formy?

    Tak, tylko wtedy kto inny tam grał i Świderski wcale nie był tam liderem.
    Stary ty chyba inne igrzyska ogladałes. Pewnie Piotrek Gabrych był liderem

    A widziałeś co Sisley zrobił z tym „liderem” w Pucharze Włoch ? Świderski to nie Miljkowić, a w ataku to Gruszka się już nawet bardziej nadaje na lidera, moim zdaniem.
    Ty chyba źle pojmujesz słowo lider. Wcale nie chodzi tu zeeby lider wygrywał sam mecze.
    Gruszka takze jest swietny w ataku, ale Świderski w serie A w tamty sezonie pokazał że jest juz swiatowa gwiazda.
    Sam Świder meczu nigdy nie wygra, ale wsparty Gruszką, Wlazłym jestem pewny że będzie kończył najważniejsse piłki. Bo Świderski w przeciwieństwie np. do Gruszki osiągnał więcej w Serie A - jak to okreśłiłes najlepszej lidze swiata.
    Co do meczu z Sisleyem który jest zdecydowanie mocniejszy od troche juz podstarzałej Perugii( Tofoli, Vujevic, Hernandez - dla porównania Vermiglio, Papi, Fei), a sam Sebastain powiedział ze nie jest w optymalnej formie bo graja co 3 dni nie mozna wtedy spokojnie trenować.

    pozdrawiam

Strona 2 z 44 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •