Strona 5 z 44 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 225 z 1961

Wątek: Wątek reprezentacji Polski czyli Castellani i Matlak w akcji

  1. Powrót do góry    #181
    Użytkownik
    Dołączył
    26-10-2005
    Postów
    286
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i nie ma Szczerbaniuka. Nie wiem czy to dobry wybór trenera. Perłowski jest zawodnikiem kontuzjogennym, a poza tym chyba jeszcze nie wyleczył do końca ostatniego urazu. Cieszy mnie bardzo powołanie Prygla i brak takich zawodników jak Nowak, Papke i młodszy Stelmach.

  2. Powrót do góry    #182
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2005
    Postów
    902
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie można wykluczyć, że Benek w jakiś sposób sam się sobie przysłużył swoimi wypowiedziami na temat swojej "pracowitości". Akurat na tej pozycji nie mamy tragedii i jest od biedy z kogo wybierać. Nie wiem dokładnie, jak to jest z Perłowskim, czy rzeczywiście jest taki kontuzjogenny. Gdzieś czytałam, że te jego problemy to skutek jakiegoś niefortunnego wypadku rowerowego. Mnie również bardzo cieszy powołanie Roberta, nie mniej Maćka Dobrowolskiego i brak przede wszystkim Nowaka.

  3. Powrót do góry    #183
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-11-2003
    Postów
    1,176
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie dziwi mnie fakt, że Dobrowolski jest w kadrze, ale obecność Pilarza jest zaskoczeniem, podobnie z resztą Kocik, którego przyjmującym trudno nazwać.
    Kolejnym zaskoczeniemj są Możdżonek i Jurkiewicz. Pierwszy poza długimi łapami nie ma nic co się przyda w kadrze, a Jurkiewicz to już nawet tych łap nie ma....

  4. Powrót do góry    #184
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2005
    Postów
    902
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chester, weź pod uwagę, że trener nie może zamykać się w stereotypach. Jeżeli LŚ ma być czymś w rodzaju przetarcia dla jednych a poligonem doświadczalnym dla innych - to Lozano musi sięgać po "świeżą krew". A że upatrzył sobie tych a nie innych... I tak zostanie ich osiemnastu :)

  5. Powrót do góry    #185
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Woicki w tym roku najzwyczajniej w świecie na kadrę nie zasłużył (czy Dobrowolski z Pilarzem zasłużyli to już inna sprawa). Generalnie częstochowskie rozegranie cofnęło się nieco w rozwoju niestety. Pozostając przy jasnogórskich klimatach, zestawianie Jurkiewicza w jakiejkolwiek ponadligowej konfiguracji nadaje się co najwyżej na prima aprilisowy żart. To wyróżnienie da pewnie częstochowskim działaczom do myślenia i zaproponują Wojtusiowi za pewne piękny 3-letni kontrakcik.
    Cieszę się z braku obecności niektórych siatkarzy, ogólnie jednak tegoroczną selekcję można w CHWILI obecnej uznać za dobrze rokującą. Pozdrawiam.
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  6. Powrót do góry    #186
    Użytkownik
    Dołączył
    16-05-2002
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam się z Ulianą .Co do Pilarza i Perłowskiego to nie mam pojęcia ,bo nie widziałam tych panów "w akcji".Nie wiem też w końcu czy zobaczę bo jak wszystkim wiadomo zostanie osiemnastka.Nie mniej jednak kadra wygląda na "dobrze ułożoną" ,oby i taką była .

  7. Powrót do góry    #187
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kocik obiektywnie zasłużył na etat 6 przyjmującego, bo gra dobrze i skutecznie + równo. Pewnie odpadnie przy selekcji do 18, ale to i tak wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy. Mam nadzieję, że wyleci też Jurkiewicz, bo w tym przypadku stała się krzywda takim zawodnikom jak Kaczmarek, Malicki, a nawet Nowak, Markiewicz czy Szczerbaniuk.

  8. Powrót do góry    #188
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2005
    Postów
    902
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tomek - nie wiem, czy w przypadku Pilarza i Dobrowolskiego to kwestia zasługi czy nie, ale jakiejś alternatywy dla Zagumnego szukać trzeba... choćby metodą prób i błędów... Mnie szczególnie martwi zatrzymanie się w rozwoju Jakuba Oczki, którego pamiętam sprzed kilku sezonów jako głównego kandydata do objęcia reprezentacyjnej "schedy" po Stelmachu i Zagumnym. Nie wiem, czy to kwestia sklerozy metodycznej (czyli rutyny trenerskiej) czy też jakieś inne są powody tego stanu rzeczy... Tak czy inaczej - szkoda.

    Edit: ooo - właśnie: Kaczmarek. Kolejny młody do zagospodarowania.

  9. Powrót do góry    #189
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to, zgodnie z zapowiedziami, sensacji nie ma :D.
    :D :D :D

    Rzeczywiście nie ma.:D Kocik przecież przez wszytskich był spodziewany. :D :D :D

  10. Powrót do góry    #190
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tych 22 osób cztery zostaną skreślone. Moja propozycja na "18" jest następująca (zawodnicy wybrani pogrubioną czcionką)

    Rozgrywający:
    Maciej Dobrowolski (BOT Skra Bełchatów)
    Grzegorz Pilarz (Resovia Rzeszów)
    Paweł Zagumny (PZU AZS Olsztyn)
    Łukasz Żygadło (Halkbank Ankara, Turcja)


    Jeżeli chodzi o tę pozycję to Raul dokonał chyba słusznego wyboru. Na pewno dla wielu zaskoczeniem jest brak A. Stelmacha, ale wg mnie bardzo dobrze że zamiast niego jest Dobrowolski. Ciekawe co na to Mazur ? :)

    Atakujący:
    Mariusz Wlazły (BOT Skra Bełchatów)
    Grzegorz Szymański (Jastrzębski Węgiel)
    Robert Prygiel (Gazprom Surgut, Rosja)


    Wybór Wlazłego i Szymańskiego nie podlega żadnej dyskusji. Natomiast jeżeli chodzi o tego trzeciego to na pewno w kręgu zaintersowań był Papke. Tylko, że Papke to już nie jest ten Papke który grał dobrze 3-4 lata temu. Poza tym często łapie kontuzje. Tak więc chyba wybór (powrót) Roberta do kadry jak najbardziej trafny.

    Środkowi
    Wojciech Grzyb (PZU AZS Olsztyn)
    Łukasz Kadziewicz (Jastrzębski Węgiel)
    Wojciech Jurkiewicz (Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa)
    Marcin Możdżonek (PZU AZS Olsztyn)

    Łukasz Perłowski (Resovia Rzeszów)
    Daniel Pliński (Jastrzębski Węgiel)

    Na tej pozycji jest na pewno najwięcej kontrowersji :) O ile powałanie do szerokiej kadry Grzyba, Kadziewicza i Plińskiego nie jest zaskoczeniem, to na pewno powołanie Możdżonka, Perłowskiego i Jurkiewicza zaskoczeniem już jest. Myślałem że powołanie do kadry dostanie Szczerbaniuk, na pewno byłby lepszy od Jurkiewicza. Może zaszkodziły mu jego wypowiedzi, nie wiadomo. Ale szkoda, że go nie ma w kadrze. Perłowski miał b.dobrą rundę zasadniczą w PLS ale nie wiadomo jak się prezentuje po długiej kontuzji i czy wróci do bardzo dobrej dyspozycji. Powołanie do kadry na pewno jest dla niego i Możdżonka dużym wyróżnieniem, ale także zombilizuje ich do jeszcze cięższej pracy. Nie wiem czy coś w tym jest, ale te powołania to są chyba "prztyczki w nos" dla niektórych "gwiazd" polskiej siatkówki ;)

    Przyjmujący:
    Michał Bąkiewicz (PZU AZS Olsztyn)
    Piotr Gruszka (PZU AZS Olsztyn)

    Marcin Kocik (Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa)
    Dawid Murek (Cimone Modena)
    Sebastian Świderski (RPA Caffe Maxim Perugia)
    Michał Winiarski (BOT Skra Bełchatów)


    Najbardziej żal tego, że K. Gierczyński nie chce grać w kadrze. Ten sezon pokazuje, że jest jednym z najlepszych polskich przyjmujących. Jego ewentualna obecność w kadrze przyniosłaby tylko wiele korzyści :) Co niektórzy z powołanych musieliby się mocno napocić żeby dostać się do "18".

    Libero:
    Krzysztof Ignaczak (BOT Skra Bełchatów)
    Piotr Gacek (Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa)
    Paweł Rusek (Jastrzębski Węgiel)

    Na pozycji libero na powołania zasłużyli właśnie ci zawodnicy. O ile pozycja pierwszego libero jest raczej pewna dla Igły to o pozycję nr 2 będzie ostra walka.

  11. Powrót do góry    #191
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-05-2004
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie no - przecież Jurkiewicz to nieporozumienie, a Ty go zostawiasz zamiast bardzo zdolnego i skutecznego Perłowskiego?

    Na chwilę obecną bardziej przekonuje mnie Kocik od Bąkiewicza.
    Szczególnie kończenie trudnych piłek ma opanowane;-). Pilarz - chyba nie. Choć mało meczów widziałem z jego udziałem, ale niestety - reszta wydaje się lepsza.
    Widać też >>przewagę<< środkowych z Bełchatowa, nad tymi z Jastrzębia(sporo osób bawiło się w porównywanie w innym wątku).

    Moim zdaniem fajny, dobry skład na Ligę Światową.

  12. Powrót do góry    #192
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie no - przecież Jurkiewicz to nieporozumienie, a Ty go zostawiasz zamiast bardzo zdolnego i skutecznego Perłowskiego?
    Dopiero teraz dopisałem krótkie uzasadnienie :) Ale jeżeli Perłowski wróciłby do swojej formy to jak najbradziej jest za tym aby to on był w "18".

  13. Powrót do góry    #193
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiedzialem, ze Kadziewicz i Ignaczak szybko wroca do lask:)

    a po za tym kilka nowych ciekawych nazwisk. Kocik jak najbardziej trafnie powolany. Dziwi mnie obecnosc Bakiewicza i Gruszka, ale to chyba tak w Polsce jest, ze nazwisko jest wazniejsze niz dyspozycja zawodnika. Stelmacha juz sie nie odwazyl powolac:) Jurkiewicz jest tak jako kto? Nadzieja ? :D

  14. Powrót do góry    #194
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2005
    Postów
    902
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jurkiewicz jest tam jako tzw. "punkt odniesienia" :P

  15. Powrót do góry    #195
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiedzialem, ze Kadziewicz i Ignaczak szybko wroca do lask:)

    a po za tym kilka nowych ciekawych nazwisk. Kocik jak najbardziej trafnie powolany. Dziwi mnie obecnosc Bakiewicza i Gruszka, ale to chyba tak w Polsce jest, ze nazwisko jest wazniejsze niz dyspozycja zawodnika. Stelmacha juz sie nie odwazyl powolac:) Jurkiewicz jest tak jako kto? Nadzieja ? :D
    Czyli uważasz, że Kocik jest bardziej przydatnym zawodnikiem niż Gruszka... No polemizowałbym.

  16. Powrót do góry    #196
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mozemy popolemizowac po meczach o braz :)


  17. Powrót do góry    #197
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-11-2003
    Postów
    1,176
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A może Siezieniewski:]

  18. Powrót do góry    #198
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Podobnie jak Szatan uważam, że Jurkiewicz to jest w tym składzie totalnym nieporozumieniem. Moim zdaniem, zamiast Kocika, w tym składzie powinien być czwarty atakujący czyli Gromadowski. Dziwi mnie także powołanie Możdzonka, którego pamiętam jak walnie przyczynił się do wygrania przez Politecnikę meczu, nie blokując Rybaka, a piłka cały czas szła na niego. Kategoria środkowych moim zdaniem jest najbardziej kontrowersyjna, bo reszta raczej zgodna z moim poglądem. Na szczęście Perłowski się tam znalazł, bez którego Resovia straciła połowę swej wartości.

  19. Powrót do góry    #199
    Początkujący
    Dołączył
    24-02-2006
    Postów
    33
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    cieszę się , że w kadrze nie ma stelmacha A. i nowaka , jest oczywiście problem Kadziewicza , bo jest nienajgorszy , ale jego stosunek do gry i przeciwników !?
    brakuje mi u Lozano szczegółowej znajomości polskich siatkarzy , dotyczy innych klubów , obejrzał kilka play-offów i ciągle stawia na nazwiska , a nie możliwości .
    Przecież w tym wszystkim chodzi też o stworzenie możliwości na następne mistrzostwa , jakaś myśl długofalowa , a nie ciągłe wykorzystywanie potencjału tych , co mieli szansę ale jej nie umieli wykorzystać .
    Bardzo chciałabym wiedzieć czy Gierczyński i Szczerbaniuk odmówili w tym roku , bo ciągle się mówi , że odmówili w poprzednim .

  20. Powrót do góry    #200
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-10-2005
    Postów
    503
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gierczyński odmówił także w tym sezonie.

    Na zgrupowanie jezie 35 zawodników także Lozano przez cały okres może mieć wglad na forme i postępy zawodników i na MŚ pojada najlepsi :) Możliwe że Szczerbaniu będzie na zgrupowaniu i zagran np podczas Memoriału, a na LŚ trener dał więcej młodych aby się coś ograli i mieli dużą motywacje do dalszej mocnej pracy ;) oczywiście nie mogło zabraknać najważniejszych zawodników bo wtedy LŚ byłoby klapa na całego :P

  21. Powrót do góry    #201
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-05-2004
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    IMO Kadziewicz przy poprawieniu zagrywki(właściwie jej regularności) może stać się podstawowym środkowym reprezentacji. Jego charakter wcale nie musi być przeszkodą w dobrej grze - wręcz przeciwnie. Chyba lepiej, że wyzwala w sobie jakąś złość podczas gry(sportową i nie tylko;) ), a nie jest taką -kluchą-.

  22. Powrót do góry    #202
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sory bardzo ale jesli Kocik jest piatym a Bakiewicz szostym przyjmujacym kadry to o czym to swiadczy. Za 3 lata trzeba bedzie naturalizowac Slowakow, Czechow i Portorykanczykow albo przestawiac atakujacych na przyjecie.

    Mozdzonek zasluzyl na powolanie, 211 cm, mlody, utalentowany i co wazne juz gra w meczach o WYSOKA stawke. Popracuje chlopak ciezko nad zagrywka i beda z niego ludzie. Skoro drewniany Nowak mogl to kazdy moze.


  23. Powrót do góry    #203
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wydaje mi się, że Lozano wziął Kocika do kadry przede wszystkim dlatego, że jest leworęczny. O ile się nie mylę to takich zawodników na naszym podwórku biega czterech z czego jeden to Niemiec (Kocik, Zając, Grzesiowski, Siebeck, nie liczę Lipińskiego bo ten z założenia nie ma atakować). Taki zawodnik to zawsze jakieś novum i zaskocznie dla przeciwnika.

    Nie zmiania to jednak faktu, ze co jak co ale na pozycji przyjmującego mamy w kraju posuchę. Kiedyś na fajnego zapowiadał się Siezieniewski, ba, chłopak wdarł się nawet do kadry i zagrał kilka spotkań w LŚ, ale niestety złapał kontuzję. Żeby było "śmieszniej" to właśnie na zgrupowaniu kadry zaczęły się jego poważniejsze problemy. Z młodych-nowych, którzy już pukali do kadry są jeszzce Milczarek i ewentualnie Ruciak, ale niestety brak chłopakom trochę centymetrów (pomijając już formę jaką prezentują)

  24. Powrót do góry    #204
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O ile się nie mylę to takich zawodników na naszym podwórku biega czterech z czego jeden to Niemiec (Kocik, Zając, Grzesiowski, Siebeck, nie liczę Lipińskiego bo ten z założenia nie ma atakować).
    Owczarski, Szcześniewski, Winnik i utalentowany Daniel Wilk z Nysy w serii B. W PLS w sumie 7 nie licząc rozgrywających i libero.

  25. Powrót do góry    #205
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    davidbancore napisal
    Dziwi mnie także powołanie Możdzonka, którego pamiętam jak walnie przyczynił się do wygrania przez Politecnikę meczu, nie blokując Rybaka, a piłka cały czas szła na niego.
    A ja pamietam jak Gruszka z Grzybem zablokowali Wlazlego przez co Skra przegrala pierwszy mecz play off. Nie mam pojecia czemu Lozano powolal gracza Skry

    Jesli nie bedziemy stawiali na mlodych, utalentowanych zawodnikow to po Pekinie obudzimy sie z reka w nocniku z ponad 30-letnimi Gruchami, Plinskimi i Murkami.
    Po to jest Liga Swiatowa zeby eksperymentowac, oceniac, sprawdzac. Lozano nie siedzi non stop w Polsce przeciez.


  26. Powrót do góry    #206
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-11-2004
    Postów
    578
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Najbardziej żal tego, że K. Gierczyński nie chce grać w kadrze.
    Żal? Jak dla mnie może się pocałować w d... . Już dawno powinni przestać się prosić o jego występy w reprezentacji. Nie chce - niech się wypcha sianem, nie jest żadnym bóstwem żeby co roku wysyłać pisemka do jaśnie pana czy może ma ochotę zagrać dla kraju: nie, to nie. Dla 99% siatkarzy takie powołanie byłoby spełnieniem marzeń, ale oczywiście królewiczowi Gierczyńskiemu się nie podoba...

    Mam tylko nadzieję, że jeżeli kiedyś "zachce" mu się grania w kadrze, trenerowi "odechce" się jego powoływania!

  27. Powrót do góry    #207
    Użytkownik
    Dołączył
    07-02-2006
    Postów
    59
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Żal? Jak dla mnie może się pocałować w d... . Już dawno powinni przestać się prosić o jego występy w reprezentacji. Nie chce - niech się wypcha sianem, nie jest żadnym bóstwem żeby co roku wysyłać pisemka do jaśnie pana czy może ma ochotę zagrać dla kraju: nie, to nie. Dla 99% siatkarzy takie powołanie byłoby spełnieniem marzeń, ale oczywiście królewiczowi Gierczyńskiemu się nie podoba...

    Mam tylko nadzieję, że jeżeli kiedyś "zachce" mu się grania w kadrze, trenerowi "odechce" się jego powoływania!
    No, no! Dla Gierczyńskiego istnieją inne wartości tj. rodzina czy zdrowie! Jak sam powiedział, że nie chce być "workiem treningowym" cokolwiek miałoby to znaczyć! Krzysiek spokojnie mógłby wygryść starych wyjadaczy! I nie martw droga Orangutanico Krzyśkowi nie zachce się grania w reprezentacji, skoro odmówił występów w kadrze po raz drugi(?)!


  28. Powrót do góry    #208
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-06-2003
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 4 postach
    Orangutanico
    SIANO TO TOBIE Z BUTÓW WYŁAZI
    Za jakie grzechy ...ehh

  29. Powrót do góry    #209
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-11-2004
    Postów
    578
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No, no! Dla Gierczyńskiego istnieją inne wartości tj. rodzina czy zdrowie! Jak sam powiedział, że nie chce być "workiem treningowym" cokolwiek miałoby to znaczyć! Krzysiek spokojnie mógłby wygryść starych wyjadaczy! I nie martw droga Orangutanico Krzyśkowi nie zachce się grania w reprezentacji, skoro odmówił występów w kadrze po raz drugi!
    Tak, a reszta pewnie zgadza się po to, żeby nie mieć czasu dla rodziny i żeby coś sobie zrobić! Wiesz co nie każdy od razu przyjmując powołanie traci rodzinę i staje się inwalidą! Mógłby ale nie chce i to jest podstawowy problem, z tego własnie powodu nie mam szacunku do tego pana. Jak powiedziałam, niech się pocałuje gdzieś, a Kocik na pewno jest przeszczęśliwy, że taką możliwość otrzymał!

  30. Powrót do góry    #210
    Użytkownik
    Dołączył
    07-02-2006
    Postów
    59
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak, a reszta pewnie zgadza się po to, żeby nie mieć czasu dla rodziny i żeby coś sobie zrobić! Wiesz co nie każdy od razu przyjmując powołanie traci rodzinę i staje się inwalidą! Mógłby ale nie chce i to jest podstawowy problem, z tego własnie powodu nie mam szacunku do tego pana.
    Moze gdybyś znała choć trochę tego pana nabrałabyś do niego szacunku!

    Jak powiedziałam, niech się pocałuje gdzieś,
    Z pewnością mu to przekażę :p

  31. Powrót do góry    #211
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-11-2004
    Postów
    578
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dami - proszę bardzo...

    Chodzi tylko o to, że on nikomu łaski nie robi swoim zachowaniem! Jeżeli już odmawia to w dobrym guście byłoby jakieś uzasadnienie swojej decyzji, a nie "nie bo nie". Irytuje mnie to, bo całe mnóstwo zdolnych siatkarzy marzy o otrzymaniu powołania, a wysłuchanie "Mazurka Dąbrowskiego", zagranie dla Polski to dla nich zaszczyt!

  32. Powrót do góry    #212
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli już odmawia to w dobrym guście byłoby jakieś uzasadnienie swojej decyzji, a nie "nie bo nie".
    Pięć postów wyżej Dami_AZS napisał:

    No, no! Dla Gierczyńskiego istnieją inne wartości tj. rodzina czy zdrowie! Jak sam powiedział, że nie chce być "workiem treningowym" cokolwiek miałoby to znaczyć! Krzysiek spokojnie mógłby wygryść starych wyjadaczy!
    Każdy ma prawo do własnej oceny argumentacji rezygnacji. Widocznie Gierczyński faktycznie przywiązuje większą wagę do tych "małych związków" jak spędzanie wolnego czasu z żoną czy bycie przy pierwszych krokach swojego dziecka i temu podobne. Każdy robi to co lubi, ja tam szanuję Jego decyzję.

  33. Powrót do góry    #213
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-11-2004
    Postów
    578
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytuję:
    --------------------------------------------------------------------------------
    Jeżeli już odmawia to w dobrym guście byłoby jakieś uzasadnienie swojej decyzji, a nie "nie bo nie".
    --------------------------------------------------------------------------------

    Pięć postów wyżej Dami_AZS napisał:


    Cytuję:
    --------------------------------------------------------------------------------
    No, no! Dla Gierczyńskiego istnieją inne wartości tj. rodzina czy zdrowie! Jak sam powiedział, że nie chce być "workiem treningowym" cokolwiek miałoby to znaczyć! Krzysiek spokojnie mógłby wygryść starych wyjadaczy!
    --------------------------------------------------------------------------------


    Każdy ma prawo do własnej oceny argumentacji rezygnacji. Widocznie Gierczyński faktycznie przywiązuje większą wagę do tych "małych związków" jak spędzanie wolnego czasu z żoną czy bycie przy pierwszych krokach swojego dziecka i temu podobne. Każdy robi to co lubi, ja tam szanuję Jego decyzję.
    Tylko własnie chodzi o to, aby sam Gierczyński powiedział [nie dami], że rezygnuje, bo chce mieć więcej czasu dla rodziny i bla bla bla, a nie rzucał jakimiś tekstami o worku treningowym! Śmieszne, że wszyscy normalni marzą o byciu workiem treningowym cokolwiek to znaczy, a on jeden dziwnym trafem nie...

  34. Powrót do góry    #214
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-10-2003
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kupuje dzis gazete i co widze? Kadre na Lige Światową...

    Jurkiewicz? Wolne zarty, za co zostal powolony? za to ze dzieki niemu Srodek druzyny Czestochowy w meczach z Jastrzebiem nie działał wogole? Bez przesady panie Raulu ;)

    Na szczescie to tylko 18nastka i zostanie ona oczyszczona z paru brudów jakie się w niej znalazly...

    Co do Mozdzonka, hmm ciekawa decyzja Lozano, sie naogladal meczy w Belchatowie i w Olsztynie ostatnich, i co jak co ale Marcin robil dobre zmiany, ktore rzucily sie w oczy Argentynczykowi.
    PoZdRaWiAm!!!
    GG:4167314 Jestem : Ukryta zawartość
    http://artur.wroclaw.w.interia.pl/TSC2.jpg

  35. Powrót do góry    #215
    Początkujący
    Dołączył
    04-04-2006
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Krzysiek Gierczyński publicznie powiedział jaki jest powód jego rezygnacji z gry w reprezentacji.Orangutan zanim zaczniesz znowu wywody na jakis temat,lepiej zapoznaj sie z nim dokładnie...:/

  36. Powrót do góry    #216
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    NASI RYWALE cz.1 - SERBIA I CZARNOGÓRA

    Tymczasem w serbskiej kadrze znów znalazł się Vanja Grbić i cała ta wesoła gromadka znana jeszcze z Sydney. W Serbii pojawił się ponadto kolejny wielki talent na pozycji atakującego - Tomislav Dokić - rocznik 1986, 204cm i straszna siła w rękach. Szuka jakiś klub atakującego? Chętnie przyskautuję. O Bojoviću mówiłem pół roku wcześniej niż ktokolwiek go zobaczył i będę to wspominał do oporu. :)

    Brakuje w kadrze SCG idola młodych Serbek Nikoli Kovacevića, jest za to Nikić z Budvanskiej Rivijery i wysoki Cupković z Pozarevca, który ma jednak pewne kłopoty z przyjęciem. Nazwiska ćwierćtalentów pokroju Janića, Roljića i Mitrovića w kadrze naszych przyjaciół z Bałkanów widzimy nadal. Przy wieku Grbića i Vujevića, tudzież przeciętniactwie Boskana wielkich sukcesów im nie wróżę. Sam Ivan Miljković ze środkowymi wszystkiego nie wygra.

  37. Powrót do góry    #217
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja pamietam jak Gruszka z Grzybem zablokowali Wlazlego przez co Skra przegrala pierwszy mecz play off. Nie mam pojecia czemu Lozano powolal gracza Skry
    Bardzo śmieszne. Uśmiałem się do łez...
    A poważnie, dla Możdżonka to może jest miejsce, ale w kadrze B. A młody zdolny środkowy to jest w kadrze i nazywa się Łukasz Perłowski.

  38. Powrót do góry    #218
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko własnie chodzi o to, aby sam Gierczyński powiedział [nie dami], że rezygnuje, bo chce mieć więcej czasu dla rodziny i bla bla bla
    Ale powiedział !!Udzielił kiedyś takiego wywiadu (zdaje się lokalnej Gazecie Wyborczej), to było jeszcze za pierwszym razem kiedy odmówił, a późńiej nawet to potwierdził:

    24-12-2005 rzekł dla tej właśnie gazety:
    Rodzina siatkarza najbardziej odczuwa jego brak nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Także długie zgrupowania powodują, że brak bliskiej osoby jest szczególnie dotkliwy. - Zgrupowania letnie są najdłuższe, trwają po dwa tygodnie, ale w tym roku w grudniu i listopadzie też nie było nas w domach. Ostatnio wróciliśmy po dziesięciu dniach nieobecności. Dla mojej żony i córeczki nie był to łatwy okres. Dla mnie też, bo ciężko znoszę rozłąkę. Zawsze gdy w grudniu pojawiały się choinki, a w sklepach kolorowe witryny, zaczynałem czuć święta. Teraz nawet nie miałem czasu tego zauważyć. Oprócz autokarów, samolotów, hoteli i hal sportowych nie widziałem zbyt wiele. Święta za pasem, a ja jestem pochłonięty czym innym, ale mam nadzieję, że te trzy dni mi wszystko zrekompensują - mówi Gierczyński.Czy charakter siatkarza był przyczyną rezygnacji z gry w kadrze? - Jestem z natury domatorem i absolutnie nie nudzi mi się w towarzystwie rodziny. Nie wyobrażam sobie, żebym mógł nie widzieć, jak rośnie moja córeczka. A najwięcej czasu jest na to latem. Dlatego po ciężkim sezonie zawsze chcę odpowiednio wykorzystać okres urlopowy. Wyjeżdżamy razem nad polskie morze i gdzieś na południe. To najpiękniejszy okres w roku.

  39. Powrót do góry    #219
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mnie najbardziej zdziwił Kocik i Możdżonek. W przypadku Możdzonka nie wiem jakie były motywy „zbrodni”. :) Natomiast w Kocika już wiem, bo zajrzałem na PLS. Jak kolo ma skuteczność w ataku lepszą od Wlazłego, to nie ma się co dziwić.

  40. Powrót do góry    #220
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W przypadku Możdzonka nie wiem jakie były motywy „zbrodni”. :)
    Może dwa dobre mecze przeciwko Panathinaikosowi ? A może bardzo dobry mecz przeciwko Skrze w rundzie zasadniczej ? A może świetna zmiana w drugim meczu przeciwko Skrze w półfinale ? O meczach rewanżowych przeciwko np. Resovii nie ma co wspominać.

    Niestety chłopak przy Grzybie i Nowaku (sic!) gra mało. A ma potencjał na bardzo dobrego gracza. W jego przypadku to kwestia ogrania. Okazja zobacz gdzie teraz grają i co grają inni środkowi ze złotej kadry juniorów z Iranu (a Marcin jest z nich najmłodszy!).

    A co do statystyk bym nie przywiązywał większej wagi bo się kiedyś utopię w jeziorze co ma średnio 10 cm głębokości ;) (czy to nie Skra jest najgorzej zagrywającym zespołem z wszystkich grających w play-off wg tych statystyk ?)

  41. Powrót do góry    #221
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-11-2004
    Postów
    578
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O, hvar dziękuję, nigdy nie miałam okazji tego przeczytać... W sumie, to bardzo dobrze, że się nie zdecydował, po co nam jakieś stado płaczków w reprezentacji. Niech grają Ci, którzy radzą sobie z samym sobą. Okazję ma Marcin Kocik i mam nadzieję, że zaprezenntuje się równie znakomicie jak w lidze i wygryzie Gruszkę [taki mały podstęp :P].

  42. Powrót do góry    #222
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2002
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Odnosnie Kocika i atakujacych

    Wracajac do Kocika i innych powolan przytocze kilka statystyk z play-offow.
    Opierajac sie na ponizszych statystykach - najlepiej wypada Krzysztof Gierczynski, ktory jak wiadomo zrezygnowal z gry w kadrze (pominalem tego zawodnika w zestawieniu ale zarowno w ataku jak i przyjeciu jest najwyzej ze wszystkich polskich przyjmujacych - www.pls.pl). Odnosnie reszty widac wysoka forme Kocika, ktory prezentuje sie wcale nie gorzej niz inni przyjmujacy, a w ataku oraz zagrywce jest najlepszy ze wszystkich powolanych przyjmujacych!!! (oczywiscie nie uwzgledniajac z wiadomych wzgledow Murka i Swiderskiego).

    Dodatkowo dwa slowa o atakujacych. Dla mnie obecenie w pierwszej '6' powinien znalezc sie Szymanski. Gra caluy czas rowno. W skutecznosci ataku wyzej niz Wlazly. W skutecznosci z punktami o miejsce nizej - ale mniej atakowal. Poza tym mocna, REGULARNA zagrywka. Lepszy blok. Tylko w obronie nieco slabiej. Poza tym - najwazniejsze - Gelu gra rowno caly czas. Decydujace pilki Wlazly prawie zawsze posyla w aut albo blok.

    Atak (skut+pkt)
    ...
    3. Kocik Marcin 73.46%
    4. Wlazly Mariusz 72.59%
    5. Szymanski Grzegorz 70.83%
    ..
    10. Gruszka Piotr 63.56%
    ...
    16 Winiarski Michal 58.70%
    ..
    24. Bakiewicz Michal 49.21%

    Atak - skutecznosc

    5. Kocik Marcin 60.63%
    ...
    7. Szymanski Grzegorz 56.67%
    8. Wlazly Mariusz 55.47%
    ...
    14. Gruszka Piotr 51.31%
    ...
    20. Winiarski Michal 46.45%
    ...
    22. Bakiewicz Michal 44.09%

    Blok - najskuteczniej blokujacy

    ...
    13. WIniarski Michal 0.40
    14. Kocik Marcin 0.37
    ...
    17. Szymanski Grzegorz 0.34
    ...
    22. Gruszka Piotr 0.32
    ...
    25. Bakiewicz Michal 0.28
    26. Wlazly Mariusz 0.26

    Zagrywka (najlepiej zagrywajacy)
    ...
    2. Szymanski Grzegorsz 18.92%
    3. Wlazly Mariusz 16.05%
    ...
    9. Kocik Marcin 7,37%
    ..
    12. Winiarski Michal 5.71%
    13. Bakiewicz Michal 5.61%

    Zagrywka - najtrudniej zagrywajacy

    1. Szymanski Grzegorz 27.16%
    ...
    3. Wlazly Mariusz 22.69%
    ...
    8. Kocik Marcin 13.68%
    9. Winiarski Michal 11.43%
    ...
    12. Bakiewicz Michal 10.28%

    Przyjecie
    ...
    8. Winiarski Michal 65.52%
    ...
    16. Bakiewicz Michal 55.86%
    ...
    18. Gruszka Piotr 55.74%
    19. Kocik Marcin 51.59%

    Obrona:
    ...
    6. Wlazly Mariusz 0.88
    ...
    10. Winiarski Michal 0.73
    ...
    12. Kocik Marcin 0.67
    ...
    16. Bakiewicz Michal 0.59
    ...
    19. Gruszka Piotr 0.56
    ...
    29. Szymanski Grzegorz 0.38

    zrodlo: www.pls.pl

    [b]

  43. Powrót do góry    #223
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2005
    Postów
    902
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i wyjaśniły się kwestie niektórych nieobecności:
    http://www.reprezentacja.net/?menu=1...01e58ea31e9a4d

  44. Powrót do góry    #224
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Damian Dacewicz sam zrezygnował ? :O Czy koś z forumowiczów pamięta kiedy ostatnio Fasol zagrał cały mecz ?

  45. Powrót do góry    #225
    Początkujący
    Dołączył
    05-02-2006
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem brakuje na pewno dwóch osób: Szczerbaniuka i Ruciaka. Ten drugi(jeżeli oczywiście chce grac na libero) może byc konkurencją dla Ignaczaka o wiele wiekszą niż Rusek i Gacek - zawodnicy w zasadzie podobni do Krzysia - głownie obrońcy, a nie przyjmujący. Tymczasem moim skromnym zdaniem Ruciak może w przyszłości pełnić obie funkcje w sposób odpowiedni do poziomu reprezentacyjnego. Dałbym również szansę Gromadowskiemu. ja rozumiem fatalne play-offs, ale co by nie powiedzieć sezon zasadniczy miał w miarę przyzwoity i co by nie powiedziec jakoś tam trzymał atak Mosto i skoro ma rzeczywiście potencjał o jakim się mówi, może wspólne treningi pod okiem Raula coś by dały ( oczywiście liczę się w zarzutami, że kadra to nie przedszkole, gdzie się uczy nieukształtowanych zawodników, ale miejsce gdzie grają najlepsi).

    Kogo bym skreslił? Pilarza (bez jaj, facet miewał lepsze sezony w Jastrzebiu), Jurkiewicza (no comments) i mimo wszystko Bąkiewicza. Michał miał kilka dobrych meczów w rundzie zasadniczej, ale w meczach ze Skrą nie grał nic. Jeżeli gość dostaje dwie piłki na set i ich nie kończy to coś nie jest w porządku. Rozumiem, że przyjmuje w miarę dobrze, ale atutów innych nie ma żadnych ( nawet vtej mitologizowanej zagrywki). Nie wiem jaką role ma pełnić w reprezentacji? Wchodzącego na zagrywki? Jeżeli tak, to chyba Raul nie oglądał uważnie jego zagrywek z meczów ze Skrą.

    Za co pochwały? Za Możdżonka (wielki talent, dobry juz blok, niezły atak).

Strona 5 z 44 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •