Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 86

Wątek: Hokej na trawie

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Hokej na trawie

    Chociaz w Polsce ta odmiana hokeja nie cieszy sie duza popularnoscia (glownie ze wzgledu na znikoma ilosc boisk) oraz relacji w tv jest tyle co kot naplakal watek i tak zaloze:P.Nawet jezeli bede tu pisal sam:D
    Bardzo lubie ta dyscypline sportu.
    Wlasnie trwa Sahara Hockey Champions Trophy,w ktorym udzial bierze 6 najlepszych zespolow narodowych.Obroncami tytulu sa Hiszpanie,ktorzy rok temu w finale pokonali Holendrow.Po 4 kolejkach tabela wyglada nastepujaco.

    Team Pts
    Australia 12
    Netherlands 7
    Spain 6
    Germany 5
    India 3
    Pakistan 1


    Awans do finalu zapewnili juz sobie laskarze Australii.

    W kobiecym Champions Trophy triumfowaly ku mojej uciesze Holenderki:D,ktore po serii rzutow karnych pokonaly gospodynie turnieju - Australijki.



  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sport ten na pewno jest mało popularny, ale to bez wątpienia jedna z najlepiej rozwiniętych sportów zespołowych w naszym kraju. Raz się zdarzyło, że jako jedyny zespołowych był prezentowany przez naszą reprezentacją na Olimpiadzie. Popularny w Polsce głownie w Wielkopolsce. Jednak do czołówki nam daleko, bo jeden klub w Australii liczy więcej zawodników tyle ile nasza całą liga. :D Niemniej jednak jesteśmy wicemistrzami świata w halowej odmianie tego sportu. W rankingu światowym zajmujemy 17. miejsce.
    Co do samego sportu, to należy on do tych nudniejszych sportów zespołowych. Mało się tam dzieje, a niskie wyniki przeważają.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do samego sportu, to należy on do tych nudniejszych sportów zespołowych. Mało się tam dzieje, a niskie wyniki przeważają
    Raczysz zartowac...
    Gra jest dynamiczna,a bramek srednio pada moze mniej niz w zimowej odmianie,ale wiecej niz np w pilce noznej chociaz sam mecz trwa krocej.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Hokej na trawie u nas to przede wszystkim Wielkopolska. O tej dyscyplinie zaczelo u nas byl glosno przed IO w Sydney. Mloda, zdolna ekipa, przystojnych chlopakow(jakies sesje chyba mieli wtedy). Jak na ilosc boisk i graczy, to byl to spory sukces. Zwlaszcza, ze na tych Igrzyskach oprocz koszykarek nie mielismy wiecej przedstawicieli w grach zespolowych. Ogladalem wszystkie mecze chlopakow w tym turnieju, zaczeli obiecujaco, skonczyli na ostatnim miejscu. Kolejny raz o hokeju glosniej zrobilo sie przed Atenami. Niestety w eliminacjach naszym nie szlo juz tak dobrze i wedlug mnie nie rozwineli sie pod wzgledem sportowym tak jak sie wydawalo.


    Co do samego sportu, to należy on do tych nudniejszych sportów zespołowych. Mało się tam dzieje, a niskie wyniki przeważają.
    Moze nie do konca, ale cos w tym jest. Kiedys(3-5)lat temu ogladalem kazdy mecz jaki byl w tv pokazywany, teraz hokej na trawie ogladam jedynie wtedy, gdy graja najlepsze zespoly badz nic ciekawszego w tv nie ma.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    16-08-2005
    Postów
    131
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja tam uwielbiam grac w odmiane na hali.. kiedys zastanawialem sie nad jakim klubem ale nie znalazlem wiekszej ilosci informacji... poza tym mysle ze mam za slaba kondycje... w prawdzie pierwsze 30 - 45 min moge wytrzymac na maksymalnych obrotach, lecz potem opadam. Z kijem mozna robic naprawde fajne sztuczki.. Jest to chyba moj ulubiony sport (chyba nawet lepszy niz pilka nozna) jest bardzo widowiskowy, ale zbyt malo rozreklamowany

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    w prawdzie pierwsze 30 - 45 min moge wytrzymac na maksymalnych obrotach, lecz potem opadam
    Dlatego gra sie 2x35 minut:P

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    16-08-2005
    Postów
    131
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    uswiadomiles mnie...... czyli nadaje sie do drozymy...!!!!!!!!!!!!!! macie jakies namiary?

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak nie mieszkasz w Wielkopolsce, na Śląsku, w kujawsko-pomorskim, albo w Warszawie, to masz przerąbane, bo tylko tam są kluby. Wejdź na stronę Polskiego Związku Hokeja na Trawie i zobaczysz wszystkie te kluby.

    Ponadto:
    Raczysz zartowac...
    Bynajmniej.

    Gra jest dynamiczna,a bramek srednio pada moze mniej niz w zimowej odmianie,ale wiecej niz np w pilce noznej chociaz sam mecz trwa krocej.
    Jak oglądasz w TV zapasy w stylu klasycznym, szachy i brydż sportowy, to rzeczywiście może być to pasjonująca dla Ciebie dyscyplina. :) Jam mogę wymienić co najmniej cztery sporty zespołowe dużo ciekawsze od hokeja na trawie.

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jam mogę wymienić co najmniej cztery sporty zespołowe dużo ciekawsze od hokeja na trawie.
    Ja conajmniej 10:P.Ale nie o to chodzi...

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To podaj tych 10 sportóq zespołowych, Łaskawco. Będzie to jednak trudne, bo takich mających międzynarodowe rozgrywki bedzie nie więcej niż 20. :P A jak nie o to chodzi, to o co Co chodzi ? :D

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A jak nie o to chodzi, to o co Co chodzi
    Ciagle o to samo.Hokej na trawie nie jest nudny:P

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak sobie to tłumacz, zwłaszcza jak będziesz ziewał przed telewizorem. :D W sumie to nie zdązysz, bo to bywa w telewizorze raz na ruski rok, chyba, że włączysz Hockey TV. :D

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ciesze się że o tym rozmawiacie.....
    Wasz moderator uprawia tą dyscyplinę:)
    gram w II lidze seniorów:)
    a od tygodnia istnieje nowy portal www.prohokej.pl - pierwsy w Polsce portal o hokeju na trawie na ktory zapraszam
    skąd jestes El moro? znajde Ci najbliższy klub...
    strona PZHT jest rzadko aktualizowana więc się nie sugerujcie
    na wszelkie pytania chętnie odpowiem:)
    Tak sobie to tłumacz, zwłaszcza jak będziesz ziewał przed telewizorem. W sumie to nie zdązysz, bo to bywa w telewizorze raz na ruski rok, chyba, że włączysz Hockey TV.
    zapewniam Cię iż niewiele jest bardziej widowiskowych sportów...

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zespołowych rzeczywiście, bo ich w ogóle jest mało, ale ponad pięć mogę spokojnie znaleźć, natomiast innych to mogę wymienić całą litanię. :) Z całym szacunkiem, ale nie sądzę, abyś był, jako zawodnik danej dyscypliny sportu, obiektywny w stosunku do jej widowiskowości. :)

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jestem obiektywny bo przyciąga wielu ludzi pomimo znikomej popularnosci poza tym zaczalem uprawiac ze wzgledu na to iz bardzo mi sie podobala;)

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do Twoje obiektywności po podtrzymam swoje zdanie. Poza tym nie wiem jakich „wielu” masz na myśli. :) Ta dyscyplina sportu poważnie jest popularna tylko w Indiach i Pakistanie, bo to jedne z dwóch sportów zespołowych, w których te kraje mają jakieś wyniki. :D Drugim jest krykiet, ale jest on znacznie bardziej popularny niż hokej trawiasty. Co do innych krajów, to jak przyjdzie małe stadiony, które otaczają boiska do tej dyscypliny sportu, niemal nigdy nie są zapełnione. Wyjątkiem są tylko Igrzyska Olimpijskie i MŚ, gdy drużyna gospodarzy gra w finale. :)
    Hokej jest mało widowiskowy, bo nie ma tam ludzi, żeby zrobili atmosferę, a dzieje się na boisku mało. Z boisk często wieje nudą i wynik zmienia się rzadko. Na hali jest z tym lepiej, ale póki co ta wersja hokeja cieszy się jeszcze mniejszą popularnością niż trawiasta. Niemniej jednak, nadal mogę wymieć litanie sportów bardziej widowiskowych, a jedynie kilka nudniejszych. :)

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ta dyscyplina sportu poważnie jest popularna tylko w Indiach i Pakistanie, bo to jedne z dwóch sportów zespołowych, w których te kraje mają jakieś wyniki.
    fajnie masz:>
    tylko czemu wprowadzasz ludzi w błąd?
    Holandia - po piłce nożnej sport nr.2 - pełne stadiony, liga holenderska ma sponsora w posstaci firmy Rabobank mowi Ci to coś?
    Niemcy - 6 lig, 400 boisk ze sztuczną nawierzchnią, pełne trybuny na meczach
    Szkocja, Anglia, całe wyspy, sport bardzo popularny
    Australia - kraj obecnie najmocniejszych hokeistów na trawie - pełne trybuny
    Nowa Zelandia - podobnie
    w Polsce - polecam znalezienie zdjęć z MME kobiet w Siemianowicach Śląskich - zycze niejednemu klubowi takiej atmosfery na trybunach...
    w Polsce sytuacja sportu jest winą mediów i faworyzowania piłki nożnej oraz siatkówki czesto kosztem czasu ktory moznaby czesciowo poswiecic na popularyzacje np. hokeja na trawie

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    16-08-2005
    Postów
    131
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    serio? moglbys cos dla mnie znalesc? jestem z Wawy ... mam tylko pytanko czy hokej na trawie bardzo rozni sie od hokeja na hali? i szczerze mowiac nigdy nie gralem profesjonalnym kijem..tylko takimi jakimi dysponuje moja szkola... i czy przy naborze do klubow sa jakies wymagania? zdrowotne np? wielkie dzienki.... sam usilowalem prosic was o pomoc w temacie Klubu unihokejowe ale nie wypalilo... Bede zobowiazany

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no to jak jesteś z wawy to spoko
    napisz mi "coś o sobie" na mateusz.gotz@prohokej.pl i ja Ci powiem gdzie się musisz udać - co do zdrowia to musisz przejść rutynowe badania przed liga
    pozdrawiam i czekam na maila (też jestem z wawy)

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do innych krajów, to jak przyjdzie małe stadiony, które otaczają boiska do tej dyscypliny sportu, niemal nigdy nie są zapełnione. Wyjątkiem są tylko Igrzyska Olimpijskie i MŚ, gdy drużyna gospodarzy gra w finale.
    Zmien plyte i przestan produkowac te herezje.
    Gdy final Champions Trophy odbywal sie w Holandii organizatorzy byli zmuszeni przeprowadzic turniej na boisku pilkarskim (takie bylo zainteresowanie).
    Do grona panstw,ktore wymienil Gocu dodalbym jeszcze Hiszpanie.

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    fajnie masz:>
    tylko czemu wprowadzasz ludzi w błąd?
    Holandia - po piłce nożnej sport nr.2 - pełne stadiony, liga holenderska ma sponsora w posstaci firmy Rabobank mowi Ci to coś?
    Niemcy - 6 lig, 400 boisk ze sztuczną nawierzchnią, pełne trybuny na meczach
    Szkocja, Anglia, całe wyspy, sport bardzo popularny
    Australia - kraj obecnie najmocniejszych hokeistów na trawie - pełne trybuny
    Nowa Zelandia - podobnie
    w Polsce - polecam znalezienie zdjęć z MME kobiet w Siemianowicach Śląskich - zycze niejednemu klubowi takiej atmosfery na trybunach...
    w Polsce sytuacja sportu jest winą mediów i faworyzowania piłki nożnej oraz siatkówki czesto kosztem czasu ktory moznaby czesciowo poswiecic na popularyzacje np. hokeja na trawie
    :D Mam wrażenie, że mówisz chyba o innej planecie, która ma państwa takie same jak Ziemia. :D
    Ale do rzeczy. Nie bardzo chcę mi się wierzyć w te mityczny tłumy na hokeju na trawie poza Indiami i Pakistanem, gdyż jakoś gdy zawsze oglądałem transmisje z różnych turniejów tego sportu w telewizji nigdy ich jakoś nie widziałem. :) Jakieś więc zdjęcia byłby bardziej wiarygodne. Ale po kolei.
    Holandia – oglądałem Champions Trophy stamtąd na Eurosporcie. Jedynie na meczach Indii i Pakistanu pojawiał się jakiś tłum. Nawet jak grali gospodarze to były łysiny na stadionie o pojemności chyba 5 tys.
    Niemcy – Oglądałem MŚ w hali. Jedynie na finale był komplet. Zawodników mają rzeczywiście dużo, ale nic dziwnego, bo ich Komitet Olimpijski ma kasę, jak chce się mieć medale, to trzeba mieć za ci je organizować. Dajcie mi tyle kasy co oni wydali na hokej na trawie to ja w Polsce z organizuję 3 razy rozgrywki Gealica. :)
    Wielka Brytania – absolutne pudło. Reprezentacji tego kraju udało się nawet przegrać z Polska w eliminacjach olimpijskich. Sport ma tam charakter czysto tradycyjny, bo tam wymyślono tę dyscyplinę. Zainteresowanie znikome i jedzie on tylko na tradycji. Nie słyszałem nigdy żadnej relacji w BBC World czy Sky News z krajowych rozgrywek tej dyscypliny sportu, słyszałem tam nawet o Polo Słoni. :)
    Australia – Widziałem tam Olimpiadę w tej dyscyplinie sportu. Tłum był tylko gdy grała ich reprezentacja, ale czy wszystkie miejsca były zajęte to nie pamiętam. Sport ten jednak ma znaczenie tam drugorzędne, gdyż ich narodową dyscyplina sporu jest krykiet. Potem są futbol australijski i rugby, a potem cała reszta. Nie słyszałem, żeby jakieś rozgrywki hokej na trawie odbywały się na Telstrze w Syudney, a ww. dyscypliny sportu to owszem były.
    Polska – byłem kiedyś na meczy w Gnieźnie: Widzów: 3 osoby .:)

    Zmien plyte i przestan produkowac te herezje.
    Gdy final Champions Trophy odbywal sie w Holandii organizatorzy byli zmuszeni przeprowadzic turniej na boisku pilkarskim (takie bylo zainteresowanie).
    Nie wiem kto to produkuje herezję. :) Oglądałem wszak ten turniej w Eurosporcie i żadnej makabrycznej ilości widzów nie spostrzegłem. :D

    Ponadto nawet, jeżeli przyjąć nieprawdziwą tezę, że hokej na trawie jest popularny, bo nie jest, to nie znaczyłoby to, że jest widowiskowy. :) Jak się cos okropnie nudnego rozreklamuje to przyjdą na to tłumy. :)

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    powiedziała osoba, która nigdy nie była na meczu no ale ogladala na eurosporcie.....

    Wielka Brytania – absolutne pudło. Reprezentacji tego kraju udało się nawet przegrać z Polska w eliminacjach olimpijskich. Sport ma tam charakter czysto tradycyjny,
    szok;o próbujeasz mnie jakoś pouczać czy co?:) bo chyba wiem nieco lepiej
    po zdobyciu HME kobiet w 96 i 2 miejsca w HME mezczyzn w 94 w Anglii nastapilo zwiekszone zainteresowanie hokejem i media musialy pokazywac relacje ze spotkań ligi angielskiej...
    faktycznie na meczach hokeja na trawie na eurosporcie nic tylko trybuny pokazują

    www.fieldhockey.pl - poogladaj sobie mecze ligi holenderskiej
    www.siemianowice.pl - poszukaj sobie zdjęc z ME

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie ma to jak Eurosport (oko na sportowy swiat)...

    Gdy nie gra druzyna gospodarzy pustawe trybuny sa cecha charekterystyczna prawie dla wszystkich dyscyplin zespolowych(za wyjatkiem oczywiscie MS w PN).Wiec taki zarzut odnosnie hokeja jest troche bez sensu (nie uwazasz).
    Sport ten moze sie nie podobac,ale trzeba miec wyjatkowe klapki na oczach by nie dostrzedz jego widowiskowosci.
    Tym samym odlaczam sie od tej jalowej dyskusji,poniewaz i tak nikt tu nikogo nie przekona do zmiany zdania.

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trzeba mieć chyba klapki na oczach, twarzy i ciemne okrycie na reszcie ciała, żeby dostrzec widowiskowość hokeja na trawie. :) Zresztą jak sport, w którym wynik często sie nie zmienia przez pół godziny ijak pryjdzie na stadion 5 tys. luda, to ogłasza sie niebywały sukces, ma być widowiskowy ? :D Nawet na finałach imprez rangi światowej łysiny widać. Natomiast do dyskusji trzeba mieć jakieś argumenty, a nie teksty w stylu jest widowiskowy, bo jest, a reszta to herezja. :P


    Odnośnie innej wypowiedzi:
    powiedziała osoba, która nigdy nie była na meczu no ale ogladala na eurosporcie.....
    Ależ byłem. Patrz wyżej. :) W Gnieźnie. Razem ze mną było troje widzów. :D

    szok;o próbujeasz mnie jakoś pouczać czy co?:) bo chyba wiem nieco lepiej po zdobyciu HME kobiet w 96 i 2 miejsca w HME mezczyzn w 94 w Anglii nastapilo zwiekszone zainteresowanie hokejem i media musialy pokazywac relacje ze spotkań ligi angielskiej...
    Ja nie wiem co było w Anglii około 10 lat temu, natomiast od 5 lat oglądam regularnie wiadomości sportowe BBC World i Sky News i wiem co mówią teraz.
    Może wejdź sobie na http://news.bbc.co.uk/sport i zobacz proszę, ile tam jest informacji na temat kopanej, krykieta, Rugby Union, Rugby League, tenisa czy golfa, a potem zobacz ile jest tam informacji na temat hokeja na trawie (o ile w ogóle znajdziesz :D no jak nie znajdziesz, to pomogę znaleźć.:) ). Myślę, że to pozwoli Ci uświadomić sobie jaką popularność, a raczej niepopularność ma ten sport w Wielkiej Brytanii.
    Osobiście wątpię, żeby nawet 10 lat temu hokej trawiasty był tam popularny. Wielka Brytania ma bardzo specyficzne upodobania dotyczące sportu. Miejscowi mistrzowie Świata i Europy w różnych dyscyplinach są kompletnie nieznani, a przeciętni zawodnicy w innych sportach są bohaterami mediów...

    faktycznie na meczach hokeja na trawie na eurosporcie nic tylko trybuny pokazują
    Może nie pokazują cały czas, ale pokazują. :)

    www.fieldhockey.pl - poogladaj sobie mecze ligi holenderskiej
    9 linków do hokeja na lodzie i jeden na temat trenowania hokeju na trawie. Tłumów brak. :)

    www.siemianowice.pl - poszukaj sobie zdjęc z ME
    Chodzi Ci o:
    http://www.siemianowice.pl/isi/index...cat=5&nid=2854 ?
    To rzeczywiście tłum potężny. :D 4 tys. z oficjelami to maks. :) Zresztą jakby w czymkolwiek zorganizowali tam ME juniorów, to by pewnie przyszło tyle samo. :) Taki to urok małych miasteczek, cokolwiek o randze większej niż powiat przyciąga ludzi.
    A teraz zobacz proszę zdjęcia innego sportu, którego mniej więcej tyle samo jest u nas w TV i nie jest to sport olimpijski.
    http://www.foto.rugby.pl/reprezentacja.php
    Nadal uważasz, że hokej na trawie w Polsce przyciąga prawdziwe tłumy. :)

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To rzeczywiście tłum potężny. 4 tys. z oficjelami to maks. Zresztą jakby w czymkolwiek zorganizowali tam ME juniorów, to by pewnie przyszło tyle samo. Taki to urok małych miasteczek, cokolwiek o randze większej niż powiat przyciąga ludzi
    i kto tu jest niewidomy?
    Siemianowice to nie Warszawa - ile ludzi Ci miało tam przyjść?!

    Twoje porownanie rugby do hokeja jest dla mnie idealne do polemiki - przytoczyc moge Ci przyklad dwoch seksji (rugby i hokeja) w jendym klubie - pierwsza pieszczona i pielegnowana a drugiej dyskretnie mowi sie "wyp*eralać" nie pamietajac najwiekszych zaslug tej dyscypliny.
    tam gdzie jest kasa tam jest widowiskowosc...

    wynik nie zmienia sie wcale :) wyniki sa podobne do tych z hokeja na lodzie, ale to tak na marignesie...

    chodzilo mi o www.fieldhockey.tv pomylilem sie
    dluzszej polemiki z Toba nie mam zamiaru prowadzic bo nie beirzesz pod uwage takich aspektow jak reklama czy aspekty historyczne i sie na nie nie powolujesz
    pozdrawiam

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trzeba mieć chyba klapki na oczach, twarzy i ciemne okrycie na reszcie ciała, żeby dostrzec widowiskowość hokeja na trawie
    Skoro uwazasz hokej na trawie za niewidowiskowy to po jakiego grzyba ogladasz niemal wszystkie relacje z tej dyscypliny sportu w tv?(Sam sie do tego z kazdym kolejnym wpisem przyznajesz).W pewnym stopniu zaprzeczasz sam sobie przez co stajesz sie wrecz smieszny.Chyba ze nudzisz sie jak mops i ogladasz wszystko jak leci,wtedy ok,rozumiem...
    Szach i mat;)

    Zresztą jak sport, w którym wynik często sie nie zmienia przez pół godziny
    W najpopularnijszym sporcie na ziemi wynik czesto nie zmienia sie przez 90 minut,a z boiska wieje nuda na kilometr.Czego to dowodzi?Otoz mecz meczowi nie rowny i przyjmij to szanowny adwersarzy w koncu do wiadomosci,a nie jak katarynka narzekasz na brak goli,gdy w rzeczywistosci pada ich sredno napewno wiecej niz w PN.

    ijak pryjdzie na stadion 5 tys. luda, to ogłasza sie niebywały sukces, ma być widowiskowy ?
    Popularnosc dyscypliny tak naprawde kreuja media i fundusze przeznaczone w danym kraju na jej rozwoj.Gdyby telewizja poswiecala temu sportowi tyle samo czasu antenowego co innym sportom druznowym sytuacja bylaby zupelnie inna.Trudno zachecic kogos do uprawiania sportu,pojcia na mecz skoro nie zostal poddany wystarczajacej "agitacji".W odpowiedzi na kontrargument ,ktory zaraz zapewne "uslysze" (hokej nie jest widowiskowy - wiec telewizja go nie pokazuje) odpowiadam:telewizja zawsze relacjonuje to na co jest w danym kraju podaz.Mamy Malysza wiec skoki do usrania,liczymy sie w siatkowce wiec ME,MS na okraglo,itd.
    W Holandii z tego co wiem hokej jest obowiazkowy nawet w szkole,relacje z meczow ligowych sa na porzadku dziennym,jezeli co 4 mieszkaniec tego kraju uprawia(al) ta dyscypline to dlatego ,ze jest to nudne i niewidowiskowe?
    Jezeli czlowiekowi sprawia przyjemnosc uprawiania danego sportu,to odnajdzie rowniez radosc w jego ogladaniu z perspektywy widza.
    Pozdrawiam

  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    otóż to
    polecam poczytanie www.prohokej.pl oraz forum na tej stronie to moze cos do Ciebie trafi, a jesli nie to nie zasypuj tego tematu tonami argumentow wzietymi chyba z księżyca

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak moje argumenty są wzięte z księżyca, to Twoje chyba z innej galaktyki, że przypomnę chyba argument o rzekomej popularności tej dyscypliny w Holandii. Tak się akurat składa, że wczoraj oglądałem na stronie z podanym przez Ciebie linkiem fragment relacji z meczu ligi holenderskiej kobiet Amsterdam - Den Bosch. I było tam maks 50 widzów. :D

    Co do wcześniejszych wypowiedzi:

    i kto tu jest niewidomy?
    Siemianowice to nie Warszawa - ile ludzi Ci miało tam przyjść?!
    To powiedz ilu przychodzi w Warszawie na hokej na trawie? :D Mówisz, że mała miejscowość to mało ludzi przychodzi.... Hmm... To jak mi wytłumaczysz fenomen tego, że we wsi 50 km od Warszawy przychodzi na pewną imprezę sportów motorowych mniej więcej tyle samo ludzi, co na tych zdjęciach ? :)

    tam gdzie jest kasa tam jest widowiskowosc...
    Poniekąd tak, ale tylko poniekąd. Są po prostu dyscypliny sportu, które maja takie założenia w swych zasadach, że są ciekawe z natury. Niestety hokej na trawie do nich nie należy. :)

    wynik nie zmienia sie wcale :) wyniki sa podobne do tych z hokeja na lodzie, ale to tak na marignesie...
    Tak tylko w hokeju na lodzie wszystko znacznie szybciej się dzieje. :) Jednak i ta odmiana hokeja mnie nudzi.

    dluzszej polemiki z Toba nie mam zamiaru prowadzic bo nie beirzesz pod uwage takich aspektow jak reklama czy aspekty historyczne i sie na nie nie powolujesz
    pozdrawiam
    Również pozdrawiam, ale jak widać dalej prowadzisz. :) Natomiast owszem biorę pod uwagę reklamę, bo stwierdziłem, że cokolwiek nudnego się rozreklamuje, to będzie popularne, ale tego nie raczyłeś zauważyć.

    Skoro uwazasz hokej na trawie za niewidowiskowy to po jakiego grzyba ogladasz niemal wszystkie relacje z tej dyscypliny sportu w tv?(Sam sie do tego z kazdym kolejnym wpisem przyznajesz).
    Ja oglądam hokej na trawie od czasu do czasu (bo jakbym oglądał cały czas nie odrywał wzroku od hockey.tv :) ), bo w ogóle się interesuje sportami egzotycznymi.

    W pewnym stopniu zaprzeczasz sam sobie przez co stajesz sie wrecz smieszny.
    Kto tu jest śmieszny, to niech inni ocenią. :) Śmieszne przykładowo są twierdzenia o rzekomej potężnej popularności tego sportu w Hiszpanii. :D Możesz powiedzieć, gdzie w tymże kraju przychodzą dziesiątki tysięcy ludzi na hokej na trawie. :)

    Szach i mat;)
    Twoje niedoczekanie. :D

    W najpopularnijszym sporcie na ziemi wynik czesto nie zmienia sie przez 90 minut,a z boiska wieje nuda na kilometr.Czego to dowodzi?
    Że ten sport nie jest widowiskowy. Natomiast jest popularny. Popularność tego sportu jest inaczej uwarunkowana, ale to temat nie na ten wątek i dział.

    Otoz mecz meczowi nie rowny i przyjmij to szanowny adwersarzy w koncu do wiadomosci,a nie jak katarynka narzekasz na brak goli,gdy w rzeczywistosci pada ich sredno napewno wiecej niz w PN.
    1. Ja nie narzekam na brak goli, a że wynik rzadko się zmienia.
    2. To, że wynik częściej się zmieni niż w kopanej to nie jest żadne odkrycie, ale nie oznacza to jeszcze, że dany sport jest widowiskowy. Jeżeli za punkt odniesienia stawiamy sobie jeden z najnudniejszych sportów świata, to wszystko jest fascynujące. I to jest błąd perspektywy jaki moi Szanowni Adwersarze popałniają.

    Popularnosc dyscypliny tak naprawde kreuja media i fundusze przeznaczone w danym kraju na jej rozwoj.Gdyby telewizja poswiecala temu sportowi tyle samo czasu antenowego co innym sportom druznowym sytuacja bylaby zupelnie inna.
    Zgadza się. Ale my tu nie dyskutujemy nie o tym "co by było gdyby", ale o tym co jest. Poza tym jest mnóstwo sportów równie dyskryminowanych przez media, a popularność jest większa niż hokeja na trawie. A czy to Szanowny Adwersarzu jest w stanie trafić do Twojej świadomości ? :P

    W Holandii z tego co wiem hokej jest obowiazkowy nawet w szkole,relacje z meczow ligowych sa na porzadku dziennym,jezeli co 4 mieszkaniec tego kraju uprawia(al) ta dyscypline to dlatego ,ze jest to nudne i niewidowiskowe?
    Jezeli czlowiekowi sprawia przyjemnosc uprawiania danego sportu,to odnajdzie rowniez radosc w jego ogladaniu z perspektywy widza.
    Pozdrawiam
    Również pozdrawiam, ale to, że coś jest ustawowo nakazane, to nie znaczy, że jest przyjemne popularne. Patrz frekwencję na lidzie holenderskiej kobiet. :D

  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak się akurat składa, że wczoraj oglądałem na stronie z podanym przez Ciebie linkiem fragment relacji z meczu ligi holenderskiej kobiet Amsterdam - Den Bosch. I było tam maks 50 widzów.
    Znow w obronie Swojej tezy poslugujesz sie ekstremalnym przypadkiem.
    a)rozgrywki kobiet chyba we wszystkich sportach druzynowych ciesza sie mniejsza popularnoscia niz meskie.
    b)w Boze Narodzenie ludzie maja chyba o wiele wazniejsze rzeczy "na glowie" niz pojscie na mecz
    c)pora roku tez nie zacheca do tego aby marznac na stadionie.
    Są po prostu dyscypliny sportu, które maja takie założenia w swych zasadach, że są ciekawe z natury
    To wyjasnij mi jakie kryteria wedlug Ciebie musi spelniac dyscyplina by byc ciekawa?
    bo w ogóle się interesuje sportami egzotycznymi.
    Egzotyczny to moze byc rzut beretem przez stodole:P,ale nie hokej na trawie.Bez przesady...
    1. Ja nie narzekam na brak goli, a że wynik rzadko się zmienia
    Rzadko zmieniajacy sie wynik jest przeciez konsekwencja malej ilosci padajacych bramek,a skoro nie narzekasz na ich brak to Sam sie zagoniles w kozi rog:D
    Poza tym jest mnóstwo sportów równie dyskryminowanych przez media, a popularność jest większa niż hokeja na trawie
    Np?
    W kazdym kraju ta sprawa wyglada jednak inaczej;)

    Meczy mnie juz to przekomarzanie sie;)Dalej uwazam,ze nie masz racji:P

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Znow w obronie Swojej tezy poslugujesz sie ekstremalnym przypadkiem.
    To nie był ekstremalny przypadek. Ekstremalny przypadek to mógł być wtedy, gdy w Gnieźnie razem ze mną było 3 widzów, Ale skoro trafiłem na takie spotkanie, to może być jeszcze gorzej. :) Natomiast ile przychodzi na ligę holenderską kobiet średnio to ustalę, jako obejrzę fragmenty innych spotkań.

    a)rozgrywki kobiet chyba we wszystkich sportach druzynowych ciesza sie mniejsza popularnoscia niz meskie.
    Nie. Na siatkówkę kobiet w Polsce przychodzi m,mniej więcej tyle samo, a czasem nawet więcej ludzi niż siatkówkę mężczyzn.

    b)w Boze Narodzenie ludzie maja chyba o wiele wazniejsze rzeczy "na
    glowie" niz pojscie na mecz
    Pewnie wtedy kiedy pracują mieliby więcej czasu ? :D Jednak na tym kanale puszczają niemal same retransmisje i to była jedna z nich. :) Kolejne więc pudło. :)

    c)pora roku tez nie zacheca do tego aby marznac na stadionie.
    :D Na boisku nie zauważyłem żadnego szronu ani wokół niego, więc kolejne pudło. :)

    To wyjasnij mi jakie kryteria wedlug Ciebie musi spelniac dyscyplina by byc ciekawa?
    Najprostsze kryterium jest subiektywne tzn., żebym nie ziewał. :)
    Z kryteriów bardziej obiektywnych, w wynik (sporty zespołowe) prowadzenie (sport indywidualne musi się zmieniać dosyć często). Impreza (lub transmisja) nie powinna być dłuższa niż 3 godziny, bo wtedy wszystko się znudzi. Poza tym musi być atmosfera wokół imprezy, żeby publiczność mogła się bawić.

    Egzotyczny to moze byc rzut beretem przez stodole:P,ale nie hokej na trawie.Bez przesady...
    Kolego, wejdź może na http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=12979 , zobacz co znaczy to słowo i zastosuj tę definicję do rzutu beretem przez stodołę. :D

    Rzadko zmieniajacy sie wynik jest przeciez konsekwencja malej ilosci padajacych bramek,a skoro nie narzekasz na ich brak to Sam sie zagoniles w kozi rog:D
    Chciałbyś. :) A co powiesz o sportach zespołowych, gdzie nie ma bramek. :D Ja uogólniam, a nie odnoszę się tylko do hokejów i kopanej.

    Poza tym jest mnóstwo sportów równie dyskryminowanych przez media, a popularność jest większa niż hokeja na trawie
    Np?
    W Polsce niech będzie rugby, motocross i snowboard. :D Jakiś kontrargument w obronie hokeja na trawie ? :P

    Meczy mnie juz to przekomarzanie sie;)
    Argumentów brakuje ? :P

    Dalej uwazam,ze nie masz racji:P
    To dowiedź swej racji. Nie potrafisz ? Jaka szkoda... :P

  31. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Twoje argumenty maja chyba na celu bardziej zdenerwowanie osoby, która z Toba próbuje dyskutować - nie denerwujesz "przeciwnika" jednak dzięki swym nieodpieralnym argumentom tylko dyskredytowaniu całej dyscypliny.
    Ile osób przychodzi na mecze w Warszawie?
    zero bo w Warszawie władze nie przydzieliły miejsca na organizacje psotkań hokeja na trawie...

    kto napisał o dziesiątkach tysięcy kibiców na stadionach do hokeja? ja napisałem tylko, iż sport ten jest popularny w wielu krajach, a to różnica...

    argument że brak szronu jest nie do odparcia fakt - zimno jest tylko wtedy jak jest szron a boiska w Holandii nie sa podgrzewane...

    jesli na mecze siatkowki kobiet przychodzi wiecej osob niz mezczyzn to nie wiem gdzie - moze u Ciebie w miescie....


    sport w ktorym wynik zmienia sie rzadko - wczoraj wrocilem z dwudniowych zawodow halowych (mecze 2x20 minut - widzów 200-300)
    wyniki popierajace Twoją teze:)

    WTOREK:

    Grupa A:

    Ósemka Tarnowskie Góry - N. Płd. Walia U-16 10-6 (5-3)
    MKS Siemianowice - Polska U-16 10-3 (5-2)
    MKS Siemianowice - Nowa Płd. Walia U-16 6-6 (4-3)
    Ósemka Tarnowskie Góry - Polska U-16 10-3 (8-0)
    Polska U-16 - Nowa Płd. Walia U-16 3-7 (2-4)
    Ósemka Tarnowskie Góry - MKS Siemianowice 3-2 (0-0)



    DRUŻYNA Mecze Bramki Pkt
    Ósemka Tarnowskie Góry 3 23:11 9
    MKS Siemianowice 3 18:12 4
    Nowa Południowa Walia U-16 3 19:19 4
    Polska U-16 3 9:27 0


    Grupa B:

    Sokół Warszawa - Nowa Płd. Walia U-18 8-18 (5-7)
    Mustangi Michałkowice - Kolejarz Gliwice 12-4 (6-3)
    Kolejarz Gliwice - Nowa Płd. Walia U-18 4-7 (2-3)
    Mustangi Michałkowice - Sokół Warszawa 12-2 (4-1)
    Mustangi Michałkowice - Nowa Płd. Walia U-18 9-8 (7-4)
    Kolejarz Gliwice - Sokół Warszawa 7-5 (4-2)


    DRUŻYNA Mecze Bramki Pkt
    Mustangi Michałkowice 3 33:14 9
    Nowa Południowa Walia U-18 3 33:21 6
    Kolejarz Gliwice 3 15:24 3
    Sokół Warszawa 3 15:37 0


    ŚRODA:

    O VII miejsce:

    Sokół Warszawa - Polska U-16 10-7 (4-1)

    O V miejsce:

    Kolejarz Gliwice - Nowa Południowa Walia U-16 5-5 (5-5,1-3), karne 2-5 (wykonywano wszystkie pięć "siódemek")

    O III miejsce:

    MKS Siemianowice - Nowa Południowa Walia U-18 4-6 (3-3)

    Finał:

    Mustangi Michałkowice - Ósemka Tarnowskie Góry 3-6 (2-2).
    W Polsce niech będzie rugby, motocross i snowboard. Jakiś kontrargument w obronie hokeja na trawie ?
    jakieś dane? statystyki?:)
    motocross.....:) nie mam pytań:)
    chyba prowadziłeś ankiete wsród rodziny

    PS
    jeśli jesteś takim przeciwnikiem hokeja, tak Cie nudzi, jest beznadziejny i nie ma sensu sie nad tym skupiac to daj pogadać o tym ludziom ktorzy maja inne zdanie od Ciebie - Twoje już znamy...



  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Twoje argumenty maja chyba na celu bardziej zdenerwowanie osoby, która z Toba próbuje dyskutować - nie denerwujesz "przeciwnika" jednak dzięki swym nieodpieralnym argumentom tylko dyskredytowaniu całej dyscypliny.
    Dziękuję, że uznałeś w końcu moje argumenty za niemożliwe do odparcia. :)Przykro mi natomiast, że odbierasz moje słowa jako próbę zdyskredytowania swojej dyscypliny sportu. Ja na początku powiedziałem, że jesteśmy wicemistrzami świata w wersji halowej i że to jeden z najbardziej rozwiniętych sportów zespołowych. Jeśli to uważasz za dyskredytowanie, to ciekawe co ma być reklamą. :D Natomiast odpieram tezy o rzekomej popularności i widowiskowości hokeja na trawie. Ja próbuję zdenerwować jedynie tych, którzy próbują to zrobić ze mną. Niech poczują swoją broń na sobie... :P

    kto napisał o dziesiątkach tysięcy kibiców na stadionach do hokeja? ja napisałem tylko, iż sport ten jest popularny w wielu krajach, a to różnica...
    To chyba inaczej rozumiemy popularność. Dla mnie popularnym jest sport, na który przychodzą dziesiątki tysięcy ludzi, a nie po kilka czy nawet kilkadziesiąt na stadion.

    argument że brak szronu jest nie do odparcia fakt - zimno jest tylko wtedy jak jest szron a boiska w Holandii nie sa podgrzewane...
    Nawet jak tam było strasznie zimno, to czego to dowodzi ? Na narciarstwo alpejskie czy klasyczne przychodzi niekiedy kilkadziesiąt tysięcy ludzi, gdy mróz jest konkretny.

    jesli na mecze siatkowki kobiet przychodzi wiecej osob niz mezczyzn to nie wiem gdzie - moze u Ciebie w miescie....
    Chcesz przykładów ? Proszę bardzo w Pile i Bielsku przychodzi więcej na siatkówkę kobiet. :)

    sport w ktorym wynik zmienia sie rzadko - wczoraj wrocilem z dwudniowych zawodow halowych (mecze 2x20 minut - widzów 200-300)
    wyniki popierajace Twoją teze:)
    Halowa wersja jest rzeczywiście bardziej widowiskowa, ale rzadko ją można obejrzeć w telewizorze i na żywo. A jeżeli sądzisz, że jest 200-300 ludzi to dowód popularności, to gratuluję poczucia humoru. :)

    jakieś dane? statystyki?:)
    A Ty masz jakieś dane statystyki dotyczące hokeja na trawie ? :)
    motocross.....:) nie mam pytań:)
    chyba prowadziłeś ankiete wsród rodziny
    A Ty byłeś kiedyś na motocrossie ? Jak nie byłeś, to zajrzyj może na http://www.fotobank.pl/index70.html Widziałeś tyle ludzi kiedyś na hokeju na trawie w Polsce ? Nawet w Siemianowicach Śląskich nie ma szans na tyle ludzi. :)

    PS
    jeśli jesteś takim przeciwnikiem hokeja, tak Cie nudzi, jest beznadziejny i nie ma sensu sie nad tym skupiac to daj pogadać o tym ludziom ktorzy maja inne zdanie od Ciebie - Twoje już znamy...
    Tylko, że ja nie jestem przeciwnikiem hokeja na trawie, a przeciwnikiem mitów o hokeju na trawie. Mi hokej na trawie nie przeszkadza, natomiast opowiadanie bajek mnie razi i to nie tylko dotyczących hokeja na trawie. Podobną dyskusję na temat widowiskowości stoczyłem w wątku o baseballu, natomiast wyrażanie mojego zdania w niczym nie przeszkadza innym w wypowiadaniu się na inne kwestie dotyczące tej dyscypliny sportu. Inną sprawą jest to, ile osób będzie się chciało na temat hokeja na trawie wypowiadać...

  33. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Twoje argumenty maja chyba na celu bardziej zdenerwowanie osoby, która z Toba próbuje dyskutować - nie denerwujesz "przeciwnika" jednak dzięki swym nieodpieralnym argumentom tylko dyskredytowaniu całej dyscypliny.
    wiadomo ze wkradla sie tu literowka, zdanie ze slowami "jednak" i "tylko" bez zaprzeczenia nie mialyby tutaj sensu, Twoje argumenty sa w 10)% odpieralne

    A Ty byłeś kiedyś na motocrossie ? Jak nie byłeś, to zajrzyj może na http://www.fotobank.pl/index70.html Widziałeś tyle ludzi kiedyś na hokeju na trawie w Polsce ? Nawet w Siemianowicach Śląskich nie ma szans na tyle ludzi.
    haha, mowisz o tych garstkach wzdłuż trasy?
    problem jest jeden - jak ktos przychodzi na hokeja to wie gdzie idzie i jest tym zainteresowany a na takie zawody motocrossowe ludzie przychodza bardziej na zasadzie ciekawosci bo "coś się we wsi dzieje"

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko, że ja nie jestem przeciwnikiem hokeja na trawie, a przeciwnikiem mitów o hokeju na trawie. Mi hokej na trawie nie przeszkadza, natomiast opowiadanie bajek mnie razi i to nie tylko dotyczących hokeja na trawie. Podobną dyskusję na temat widowiskowości stoczyłem w wątku o baseballu, natomiast wyrażanie mojego zdania w niczym nie przeszkadza innym w wypowiadaniu się na inne kwestie dotyczące tej dyscypliny sportu. Inną sprawą jest to, ile osób będzie się chciało na temat hokeja na trawie wypowiadać...
    mnie by nie raziło to co piszsz gdybyś nie mijał sie z faktami typu: mało widowiskowa, rzadko zmieniajacy sie wynik, mala popularnosc z innych krajach

    swoją drogą chyba nie masz co robić jak o 19 rano , 1 stycznia prowadzisz polemike o hokeju na trawie;)

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja już parę dni temu ten tekst na pisałem, ale limit mi się skończył, a teraz to tylko wkleiłem.. :) Natomiast co do widowiskowości i popularności się wypowiadałem. Widowiskowość może jest czynnikiem subiektywnym, a ja jestem wybrednym kibicem, ale popularność jest czynnikiem jak najbardziej obiektywnym. Jeśli uważasz, że popularną dyscyplina sportu jest ta, która przyciąga na stadion na mecze o sporą stawkę w kraju, gdzie ten sport jest ponoć obowiązkowy na WF, zaledwie kilkadziesiąt ludzi jest, moim zdaniem, sporym nieporozumieniem.

    Co do wcześniejszej wypowiedzi:

    wiadomo ze wkradla sie tu literowka, zdanie ze slowami "jednak" i "tylko" bez zaprzeczenia nie mialyby tutaj sensu, Twoje argumenty sa w 10)% odpieralne
    Ja też nie wiem czy w tych procentach nie ma literówki, bo jak nie to z 90% jestem zadowolony. :) A jeśli uważasz, że w 100% są do odparcia, to życzę powodzenia, choć nie bardzo w nie wierzę. :) Widząc Twoja miłość do hokeja na trawie sądzę, że jakbyś mógł odeprzec moje argumenty to dawno zrobiłbyś to. :)

    haha, mowisz o tych garstkach wzdłuż trasy?
    Nie tylko. Poza tym, zsumuj sobie te garstki i resztę na trasie i wyjdzie Ci więcej niż w Siemianowicach. :) Poza tym, takich miejsc, jak z tego adresu jest więcej, a Siemianowice tylko jedne. :) Może mam podać inny link ? :)

    problem jest jeden - jak ktos przychodzi na hokeja to wie gdzie idzie i jest tym zainteresowany a na takie zawody motocrossowe ludzie przychodza bardziej na zasadzie ciekawosci bo "coś się we wsi dzieje"
    Ja na motocross raczej nie chodzę, ale osoba, która lubi ten sport chyba uznałaby taki tekst za próbę zdenerwowania. A tak poza tym czy trójmiasto to dla Ciebie wieś ? Tam swego czasu dużo więcej ludzi przychodziło na motocross... :P

  36. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dziękuję, że uznałeś w końcu moje argumenty za niemożliwe do odparcia.
    Jeszcze sie nie domysliles,ze to byla zwykla ironia w wykonaniu Gocu_CKM?
    Ja próbuję zdenerwować jedynie tych, którzy próbują to zrobić ze mną. Niech poczują swoją broń na sobie...
    Wyszlo szydlo z worka...Jezeli tak to odbierasz - zalosne.
    To chyba inaczej rozumiemy popularność. Dla mnie popularnym jest sport, na który przychodzą dziesiątki tysięcy ludzi, a nie po kilka czy nawet kilkadziesiąt na stadion
    Dla mnie popularnosc dyscypliny zalezy od ilosci ludzi,ktorzy czynnie uprawiaja ja w danym kraju.Dlatego w Polsce ten sport jest niepopularny,w Holandii jak najbardziej.Wszystko zalezy wiec od punktu widzenia...
    Proszę bardzo w Pile i Bielsku przychodzi więcej na siatkówkę kobiet
    Przeciez to zalezy przede wszystkim od tego,ktory zespol (meski czy zenski) jest w wyzszej klasie rozgrywkowej z danego miasta;).

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie popularnosc dyscypliny zalezy od ilosci ludzi,ktorzy czynnie uprawiaja ja w danym kraju.Dlatego w Polsce ten sport jest niepopularny,w Holandii jak najbardziej.Wszystko zalezy wiec od punktu widzenia...
    Gdyby tak było, to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportu w Polsce byłaby gimnastyka sportowa. :D Na WF albo się gra w kopaną, albo robi fikołki czyli podstawy gimnastyki sportowej. :D Takie rozumowanie prowadzi do kompletnego absurdu, gdyż dzięki temu można dojść wniosku, że najmniej popularną dyscypliną sportu na świecie jest Formuła 1, bo uprawia ją około 50 osób. :D

    Przeciez to zalezy przede wszystkim od tego,ktory zespol (meski czy zenski) jest w wyzszej klasie rozgrywkowej z danego miasta.
    Tak tylko, że w Pile właśnie mamy do czynienia z taką sytuacją i przychodzi więcej ludzi na mecze kobiet...

  38. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Piłka nożna jest najwspanialszym sportem na świecie.
    1.W piłkę może zagrać każdy. I duży i mały (koszykówka i siatkówka są np. raczej tylko dla wysokich ludzi).
    2.Jest sportem bardzo tanim. Wystarczy piłka i można grać (taki żużel jest np. sportem tak drogim, że jest przeznaczony wyłącznie dla nielicznych).
    3.Ma proste zasady. Każdy może szybko się ich nauczyć (taki hokej czy koszykówka mają np. bardziej zagmatwane przepisy).
    4.Są remisy. Przez to jest więcej niespodziewanych wyników (siatkówka czy koszykówka są ich w zasadzie zupełnie pozbawione).
    5.Jest sportem nieobliczalnym. Trudno wytypować wynik meczu, jest dużo sensacji (w takim żużlu jak pierwsza drużyna jeździ u siebie z ostatnią to wiadomo, że wygra ta pierwsza).
    6.Piłka jest sportem telewizyjnym. Łatwo się ją pokazuje (mecze żużlowe są np. czasami odwoływane).
    7.Piłka jest sportem najbardziej emocjonującym. Gol w futbolu jest zjawiskiem rzadkim i w związku z tym wzbudza takie emocje. Nawet strzał niecelny potrafi wzbudzić ich dosyć sporo (podczas transmisji sportowych najbardziej krzyczą komentatorzy piłkarscy).
    8.Futbol jest grą bardzo naturalną. Nie potrzeba siatki, kosza, lodowiska, maszyny startowej (kolejna zaleta piłki).
    9.Futbol nie jest grą schematyczną. Każda akcja jest inna i mecz można wygrać różnymi sposobami (taka siatkówka jest np. grą bardzo schematyczną, a i w żużlu mało jest taktyki, strategii).
    10.Futbol jest grą powszechną. Klubów piłkarskich na świecie jest setki tysięcy, boiska prawie w każdym mieście. Grają w Polsce, Rosji, Brazylii, Watykanie, Grenlandii, USA. Po prostu wszędzie (żaden inny sport nie jest w stanie równać się popularnością z futbolem).

  39. Powrót do góry    #39
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no i co to ma do hokeja;/
    piłes coś?

    Gdyby tak było, to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportu w Polsce byłaby gimnastyka sportowa. Na WF albo się gra w kopaną, albo robi fikołki czyli podstawy gimnastyki sportowej. Takie rozumowanie prowadzi do kompletnego absurdu, gdyż dzięki temu można dojść wniosku, że najmniej popularną dyscypliną sportu na świecie jest Formuła 1, bo uprawia ją około 50 osób.
    masz chory tok rozumowania....
    wlasnie dla wielu ludzi wyznacznikiem popuarlnosci jest ilosc uprawiajacych i juz CI odpowiadam - gimnastyka sportowa na pewno nie bo chodzi o uprawianie w KLUBACH sportowych a zajecia wychowania fizycznego nic takiego nie gwarantują....
    idac Twoja proba uzasadnienia naszego bledu napisze Ci ze w tym przypadku najpopularniejszy bylby chód.... (nieprawdaż?)

    sporty motorowe to osobna gałąź sportow - nam chodzi o takie w ktorych glowna role odgrywaja WYŁĄCZNE umiejetnosci czlowieka bez pomocy maszyn...

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    16-08-2005
    Postów
    131
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    to sie robi nudne.... wyszystkie wasze posty wygladaja tak:



    (częśc wycięta przez moderatora)

    nie masz racji......


    a co do tematu... kazdy sport jest widowiskowy na swoj sposob dla kazdego... dla mnie np skoki narciarskie sa najnudniejszym sportem na swiecie...(nie moge z tego powodu doczekac sie konca zimy...), ale za o pilka nozna najbardziej widowiskowym czasami wole obejrzec mecz walki 0-0 niz mecz 4-4 ale nudny....

    oczywiscie ogromny wplyw na nasze zdanie ma telewozja... stosunek ilosci transmisji meczow hokeja i pilki wynosi 1 - 100000000000

  41. Powrót do góry    #41
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gocu,podpisuje sie wszystkimi 20 palcami pod tym co napisales powyzej,z ust mi te slowa wyjeles;)
    El_Moro,nie zasmiecaj:P

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wlasnie dla wielu ludzi wyznacznikiem popuarlnosci jest ilosc uprawiajacych
    Jakich wielu ? Ty i kolega Roggi to jest tych wielu. :D

    i juz CI odpowiadam - gimnastyka sportowa na pewno nie bo chodzi o uprawianie w KLUBACH sportowych a zajecia wychowania fizycznego nic takiego nie gwarantują....

    sporty motorowe to osobna gałąź sportow - nam chodzi o takie w ktorych glowna role odgrywaja WYŁĄCZNE umiejetnosci czlowieka bez pomocy maszyn...

    Jakie cudowne ograniczenia. :D Dlaczego nie pójdziesz, że wyznacznikiem popularności danego sportu jest ilu zawodników w danym sporcie uprawia hokej na trawie. :D Zaiste genialne. :D Jeszcze troszeczkę i usłyszę od was, że dwa razy dwa równa się pięć. :D
    Nawet jeżeli przyjąć by wasze radosne "kryterium" popularności, to czy w ogóle macie pojęcie ile osób uprawia hokej na trawie w krajach, gdzie uważacie, że jest on popularny w porównaniu ze sportami naprawdę popularnymi ? Wątpię, bo to byłby kolejny was gol samobójczy. :D
    Poza tym mi chodzi o popularność danego sportu w ogóle. To co wg was Formuła 1 w ogóle jest najmniej popularnym sportem na świecie ? :D :D :D

  43. Powrót do góry    #43
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wlasnie dla wielu ludzi wyznacznikiem popuarlnosci jest ilosc uprawiajacych



    Jakich wielu ? Ty i kolega Roggi to jest tych wielu.
    tak myslalem ze sie zaplaczesz w swoje "genialne" wnioski:) hahaha
    gdzie ja napisalem ze ten sport w Polsce jest popularny?:)
    hokeistów seniorów okolo 2000 w naszym kraju...


    Cytuję:
    --------------------------------------------------------------------------------
    i juz CI odpowiadam - gimnastyka sportowa na pewno nie bo chodzi o uprawianie w KLUBACH sportowych a zajecia wychowania fizycznego nic takiego nie gwarantują....

    sporty motorowe to osobna gałąź sportow - nam chodzi o takie w ktorych glowna role odgrywaja WYŁĄCZNE umiejetnosci czlowieka bez pomocy maszyn...


    Jakie cudowne ograniczenia.
    przyjmowane przez wielu ekspertów, ale Ty wiesz lepiej

    Dlaczego nie pójdziesz, że wyznacznikiem popularności danego sportu jest ilu zawodników w danym sporcie uprawia hokej na trawie. Zaiste genialne. Jeszcze troszeczkę i usłyszę od was, że dwa razy dwa równa się pięć.
    ja pierd...
    człowieku - z denerowwaniu ludzi jesteś mistrzem ale neistety zmartwie Cie- nie dzieki swej blyskotliwosci, umiejetnosci wnioskowania ale obrazaniu wiedzy innych oraz chamstwu ktore sie kryje w Twoich wypowiedziach
    wejdź w google
    wpisz fieldhockey
    zobacz ile druzyn szkolnych , uniwersyteckich, ile lig amatorskich, ile galerii wyskoczy Ci na stronach z USA, KANADY, WIELKIEJ BRYTANII czyli krajow gdzie nie wiedza podobno co to hokej na trawie - tam sie gra w niego w szkołach!

    tego o formule nie skomentuje w ogole - napisalem ze wylaczam sporty motorowe z tego tematu...

    na tym koncze moją polemike (???) z Tobą a osoby szczerze zainteresowane hokejem na trawie zapraszam na
    www.prohokej.pl/ForumBB

  44. Powrót do góry    #44
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    tak myslalem ze sie zaplaczesz w swoje "genialne" wnioski:) hahaha
    gdzie ja napisalem ze ten sport w Polsce jest popularny?:)
    hokeistów seniorów okolo 2000 w naszym kraju...
    A czy ja mówię teraz o Polsce ? Czy znasz takie liczby w innych krajach i takie same inne dotyczące innych dyscyplin sportu ?



    Jakie cudowne ograniczenia. [/quote]
    przyjmowane przez wielu ekspertów, ale Ty wiesz lepiej[/quote]

    Jakich wielu ekspertów ? Jakieś nazwiska ? Mam warzenie, że tymi ekspertami tojesteś tylko Ty i kolega Roggi. Nie słyszałem bowiem, żeby ktokowliek popularność danego sportu, określał na podstawie zarejestrowanych w klubach zawodników i wyłączając z tego sporty motorowe. :)



    ja pierd...
    człowieku - z denerowwaniu ludzi jesteś mistrzem ale neistety zmartwie Cie- nie dzieki swej blyskotliwosci, umiejetnosci wnioskowania ale obrazaniu wiedzy innych oraz chamstwu ktore sie kryje w Twoich wypowiedziach
    1. Proszę o cytaty, gdzie jestem chamski i obrażam wiedzę innych. Może obrażam brak wiedzy, ale to chyba dobrze, a obraźliwych zwrotów to nie ja używam
    ja pierd...
    2. Jeżeli ktoś czuje się obrażony przeze mnie, to przepraszam.
    3. Jak powiedziałem, ja denerwuje tylko tych, którzy próbują mnie denerwować. Próbowałeś takich technik ze mną, więc masz za swoje. :P
    4, Dyskusje się prowadzi na argumenty, a jak ktoś ich nie ma to zaczyna używać argumentów siły
    ja pierd...
    [/quote]

    wejdź w google
    wpisz fieldhockey
    zobacz ile druzyn szkolnych , uniwersyteckich, ile lig amatorskich, ile galerii wyskoczy Ci na stronach z USA, KANADY, WIELKIEJ BRYTANII czyli krajow gdzie nie wiedza podobno co to hokej na trawie - tam sie gra w niego w szkołach!
    Czyli z tego ma wynikać, że skoro w Polsce w szkołach trenuje się fikołki, to znaczy, że gimnastyka sportowa jest w Polsce popularna ? :D
    Ale z tym google to ciekawe kryterium. Wpisywałem po kolei nazwy dyscyplin sportu po angielsku i zobaczmy co mi wyszło:

    Hokej na trawie (fieldhockey) - 242 tys. odnalezionych pozycji
    Piłka nożna (football) - 220 mln odnalezionych pozycji
    Lekka atletyka (athletics) - 192 mln odnalezionych pozycji
    Siatkówka (volleyball) - 44 mln 900 tys. odnalezionych pozycji
    Koszykówka (basketball) - 122 mln odnalezionych pozycji
    Szermierka (fencing) - 14 mln 400 tys. odnalezionych pozycji
    Rugby - 42 mln 600 tys. odnalezionych pozycji
    Krykiet (cricket) - 44 mln 800 tys pozycji.

    Ciekawe czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwość co do "popularności" hokeja na trawie. :)

    tego o formule nie skomentuje w ogole - napisalem ze wylaczam sporty motorowe z tego tematu...
    Pewnie. Jak wyłączysz wszystko poza hokejem na trawie to wyjdzie Ci, że najpopularniejszy jest hokej na trawie. :D

    Poza tym jak ktoś chce propagować hokej na trawie na tym czy innym forum to raczej niech mówi o ciekawostkach, wynikach, historii, a nie opowiada bajki i mity...

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A czy ja mówię teraz o Polsce ? Czy znasz takie liczby w innych krajach i takie same inne dotyczące innych dyscyplin sportu ?
    zmartwie Cię ale..... tak:)
    z Niemczech pod wzgledem ilosci uprawiajacych sport nr 3-4
    w Holandii 2

    Czyli z tego ma wynikać, że skoro w Polsce w szkołach trenuje się fikołki, to znaczy, że gimnastyka sportowa jest w Polsce popularna ?
    Ale z tym google to ciekawe kryterium. Wpisywałem po kolei nazwy dyscyplin sportu po angielsku i zobaczmy co mi wyszło:

    Hokej na trawie (fieldhockey) - 242 tys. odnalezionych pozycji
    Piłka nożna (football) - 220 mln odnalezionych pozycji
    Lekka atletyka (athletics) - 192 mln odnalezionych pozycji
    Siatkówka (volleyball) - 44 mln 900 tys. odnalezionych pozycji
    Koszykówka (basketball) - 122 mln odnalezionych pozycji
    Szermierka (fencing) - 14 mln 400 tys. odnalezionych pozycji
    Rugby - 42 mln 600 tys. odnalezionych pozycji
    Krykiet (cricket) - 44 mln 800 tys pozycji.

    Ciekawe czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwość co do "popularności" hokeja na trawie.

    ciemny jesteś tyle Ci powiem

    co do trenowania fikołków i popularnosci gimnastyki - mowilem ze bierzemy pod uwage osoby trenujace w klubach! skoro lekcja wf jest dla Ciebie treningiem klubowym to pogratulowac...
    trzeba umieć napisać field hockey zanim zacznie isę polemikę
    fieldhockey na pewno wyszło Ci 242 tys
    ale już field hockey 24 mln. 400 tys. czyli 100 razy więcej?

    co dziwne Twoje dążenie do swoich chorych racji nie przeszkadza Ci w okłamywaniu ludzi - wiedziałeś że pisze się field hockey, nawet jesli poczatkowo nie to google pyta: "czy moze chodziło Ci o field hockey?" ale nie, z uporem maniaka uwazasz ze chodzilo o fieldhockey bo przecież te dane sa dla Ciebie wygodniejsze

    do 24mln 400 tys dodajmy wyszukiwanie indoor hockey - 3,950,000 no i grass hockey 2,040,000 - nazwa nieprawidłowa ale czesto zamiennie stosowana

    kogo mialem przekonac co do Twojego manipulowania danymi tego przekonałem
    doucz się angielskiego

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •