Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 226 do 270 z 324

Wątek: Dział techniczny - czyli WSZYSTKO na temat sprzętu tenisowego

  1. Powrót do góry    #226
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Owijki skórzane generalnie zwiększają czucie, natomiast syntetyczne z reguły zwiększają komfort (np. lepsze odprowadzenie potu itd.)

  2. Powrót do góry    #227
    Początkujący
    Dołączył
    25-01-2007
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Owijak bazowa

    Czyli wygląda na to, że skórzana owijka podstawowa jest w sumie dobrym rozwiązaniem gdy stosuje się owijkę OVERGRIP. Pewnie zgodzę się z tobą, że te naturalne owijki są lepsze do czucia rakiety a syntetyki mają zadanie zwiększać komfort.

  3. Powrót do góry    #228
    Początkujący
    Dołączył
    19-08-2006
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie wie ktos z was czy juz w Polsce mozna dostac rakiete Wilson K-Six One Tour 90, bo za granica wiem ze mozna zamowic sobie choc wolał bym z polskiego sklepu ... jesli ktos sie orientuje to niech da znac ..

  4. Powrót do góry    #229
    Stały bywalec Awatar argun
    Dołączył
    10-05-2005
    Postów
    584
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    pewnie bedziesz musial troche poczekac dunlopy aerogel beda dostepne w marcu/kwietniu mysle ze i podobnie bedzie z wilsonami na J&S Cupie pewnie bedzie mozna dostac

  5. Powrót do góry    #230
    Początkujący
    Dołączył
    25-01-2007
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Siła naciągu rakiety

    Czy mógłby ktoś mnie wtajemniczyć w fizykę siły naciągu rakiety. Jakie są zależności pomiędzy siła naciągu a kontrolą uderzenia i szybkością? Jak (25 kg? 28 kg?) lepiej naciągnąć rakietę do gry płaskim uderzeniem, do topspina a jak do slice'a? Pozdrawiam

  6. Powrót do góry    #231
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy mógłby ktoś mnie wtajemniczyć w fizykę siły naciągu rakiety.
    Poniżej link do strony z odpowiedziami na Twoje pytania:
    http://tennis.about.com/od/racquetsballsstringing/a/faqstringsor.htm

  7. Powrót do góry    #232
    Użytkownik
    Dołączył
    12-06-2006
    Postów
    109
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    -

  8. Powrót do góry    #233
    Początkujący
    Dołączył
    17-04-2004
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy mógłby ktoś mnie wtajemniczyć w fizykę siły naciągu rakiety. Jakie są zależności pomiędzy siła naciągu a kontrolą uderzenia i szybkością? Jak (25 kg? 28 kg?) lepiej naciągnąć rakietę do gry płaskim uderzeniem, do topspina a jak do slice'a? Pozdrawiam
    Właściwie jest jedna generalna zasada : Więcej kilo - większa kontrola, mniej kilo - większa siła. Siła wciągnięcia, tę zpowinna zależec od powierzchni "łba" rakiety:D. Tak więc im większa głowa, tym mocniej wciągnięty naciąg w celu zwiększena kontroli, bo jak zapewne dobrze wiesz, im większa głowa, tym większa siła, a im mniejsza główka, tym większa kontrola. Ja osobiście gram Prestige tourem 90 Cali i rakietę wciągam na 25/26 kg, syntetykiem Babolata "Ballistic". Nawiasem mówiąc polecam tego "druta" jest naprawde niezły, 4-6 godzin ostrego tłuczenia mi wytrzymuje, a zapewniam, ze to bardzo dobry wynik ( Przy agresywnej grze oczywiście ). Co do poszczególnych uderzeń. Gra slajsem wymaga ogromnej precyzji, zakładam , ze grając slajsem, zamierzasz również grac aktywniej na siatce. Dlatego zalecałbym wciągnięcie minimum 26 kg. Do top spina , jako że jest to uderzenie nie wymagające tak ogromnej kontroli ( piłka dość długo utrzymuje się na strunach ) zalecałbym wciągnięcie do 24 kg. Podając dane w kg, odnosze się do siebie. Mianowice rakieta o powierzchni 90 Cali, a zaznaczam, ze rakieta ta jest naprawde wymagająca i trzeba posiadać zarówno dobrą technikę jak i szybka ręke.

  9. Powrót do góry    #234
    Stały bywalec Awatar argun
    Dołączył
    10-05-2005
    Postów
    584
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    qrde jak tak poczytac na forach jak super wszyscy graja (naciag wymienialaj co 15 minut lol) to mam pytanie dlaczego nie mam zadnego polaka nawet w 100 setce?
    skoro mam tylu wspanialych amatorow :P

    juz na allegro mozna kupic K-FACTORY choc cena troszki nie ciekawa - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=163216012

  10. Powrót do góry    #235
    Początkujący
    Dołączył
    19-08-2006
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no cena troszke jak by za duza, w sklepach rakieta stoi ok 200 $, to na polskie około 800 zł, czyli jak w przypadku wilsona six one tour ktory stoi tak gdzies 750 zł ... no i widac ze owijka biała jest, bo w one tourach jest przewaznie pomaranczowa fabrycznie nawinieta ... ale to bez znaczenia ...

  11. Powrót do góry    #236
    Użytkownik
    Dołączył
    12-06-2006
    Postów
    109
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    -

  12. Powrót do góry    #237
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Generalnie zgadzam się z tym co napisał sennoc poza jednym małym wyjątkiem. Rakiety zawodnicze ważą dużo więcej niż rakiety, które stosuje się w czasie nauki. W dzisiejszy tenisie dużą rolę odgrywa szybkość ruchu co przy zbyt ciężkiej rakiecie może być dosyć trudne. Także przy dłuższych meczach zbyt ciężka rakieta będzie nam bardziej przeszkadzać niż pomagać, gdyż każdy spóźniony ruch będzie potęgował błąd.
    Dlatego warto naśladować i wzorować się na zawodnikach, ale w granicach rozsądku.
    Co do naciągów to podpisuję się obiema rękami, dobrze dobrany naciąg nie tylko podkreśla walory rakiety, ale i dodaje dodatkowe możliwości regulacji parametrów rakiety.

  13. Powrót do góry    #238
    Początkujący
    Dołączył
    17-04-2004
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do sennoca: Smieszy Cie dokładna analiza parametrów rakiety jej wagi, powierzchni itp, a sam uzywasz big banera? Powiem Ci tak testowałem wszystkie naciągi, włącznie z naturalnymi, naciąg tak naprawde nie ma az tak wielkiego znaczenia jakie próbujesz mu tu nadac, jeżeli masz odpowiednią technikę i potrafisz ją zastosować w grze, to naciąg to tylko przystawka i taka jest prawda, ja sam mam szybką ręke, dobry timing, niezłą koordynację, troche słabsze nogi, ale zamiatam całe zycie drutem i nie czuje wielkiej róznicy między twardym sytntetykiem, a "jelitami" z jednym moge się zgodzic druty słab trzymają napięcie, ale same właściwości , to bardziej marketing niż prawdziwe informacje. A i jeszcze jedno, bo zaintrygowała mnie Twoja rada na temat zakupu rakiety jąka grają zawodnicy <lol> Wybacz , ale przyznam, ze usmiałem się po pachy. Myslisz, że taki Safin czy Federer grają modelami dostępnymi na rynku dla ogółu? Bzdura! PRzypuszczam również, ze jakby amator, który jak to ujałes " ma jako takie pojęcie o tym czym się rózni spin od czopa" zakupił rakiete hmm np Rogera, to prawdopodbnie przy szybkim swingu , urwałby sobie ręke.

    Do Arguna : jak sam dobrze to ująłes , mamy tylu wspaniałych amatorów i to jest fakt, ale droga z amatorstwa do profesjonalizmu, to juz zupełnie inna bajka, a Ty zmieniasz naciąg w rakiecie co 3 miesiące? Znam gości co zmieniają naciąg raz na pół roku, przewaznie maja sporą nadwagę i 55 lat na karku. To, że nacią pęka po 6 godzinach, to zupełna normalka, spróbuj kiedys poodbijac agreywną piłka przez 6 godzin o ile potrafisz oczywsice i zobaczysz, ze naciąg nie wytrzyma Ci wiele dłużej

  14. Powrót do góry    #239
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do Hotmelt: nie wiem z jaką siłą naciągasz rakietę, ale od kiedy zszedłem z siłą naciągu z 30-32kg do 25-26, zacząłem wyraźnie odczuwać różnice w tym jaki naciąg wciągam. Zresztą grając drutem bardzo często miałem problemy z łokciem, po przejściu na naciągi "soft", problemy ustały (ta sama rakieta i siła naciągu). Przykładów mogę podać więcej, ale przy dużej sile naciągnięcia faktycznie różnice zaczynają być coraz mniej odczuwalne. Jednak będę się upierał, że dobrze dobrany naciąg podnosi wartość rakiety.

  15. Powrót do góry    #240
    Użytkownik
    Dołączył
    12-06-2006
    Postów
    109
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    -

  16. Powrót do góry    #241
    Początkujący
    Dołączył
    26-01-2007
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jaką rakiete byście polecili? Gram dość dobrze i zastanawiam się nad kupnem nowej rakiety wacham się między Babolat- Drive Z Tour a Wilson nCode nBlade... Co o nich sądzicie?

  17. Powrót do góry    #242
    Początkujący
    Dołączył
    19-08-2006
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja osobiscie polecam ci Wilsona nBlade ... to jest jednak fajniejsza rakieta .. Ivanovic nia gra, Djokovic tez, rakieta wazy 304 g bez naciagu głowka 98 cali tak ze jak ulał ... ja mam na oku ta rakiete i moze juz niedługo ja nabede ... A tak w ogole to zna ktos jakis sklep internetowy w ktorym mozna kupic nBlade'a za taka w miare rozsadna cene ... ???

  18. Powrót do góry    #243
    Początkujący
    Dołączył
    26-01-2007
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale nBlade jest chyba troche za ciężka Babolat Drive Z Tour jest o 20g lżejsza a to jest dość spora różnica... Widziałam na allegro nBlade i to w naprawde niskiej cenie.

  19. Powrót do góry    #244
    Początkujący
    Dołączył
    26-01-2007
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lub http://www.protenis.com.pl/index.php?strona=rakiety_wilson&PHPSESSID=868cbcd6 26370f02e02a61610e32f83f masz porównanie ceny z allegro.

  20. Powrót do góry    #245
    Użytkownik
    Dołączył
    04-08-2005
    Postów
    218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    juz na allegro mozna kupic K-FACTORY choc cena troszki nie ciekawa - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=163216012
    .. rakiety nie mają pokrowca ....

    czyli co, kradzione ...?!?

    a fuj ...

  21. Powrót do góry    #246
    Początkujący
    Dołączył
    19-08-2006
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Babolat Drive Z Tour wazy 285 gram chyba ... no to jest roznica, Radwanska taką gra ... ale te głowki 100 cali to sa zabojcze, nie lubie takich głowek duzych, wole od 90 do 98 cali maksimum ... Cena Babolata to 650 zł a nBlade'a 730 zł no i nBladem smiga coraz wiecej tenisistow ... tak ze to juz skłania do tego by sie skusic na taki sprzecik .. osobiscie nadal polecam nBlade'a ...


    A co do tych K Facotorow to kradzione raczej nie sa .. tam na zdjeciu jest 95 calowka czyli nie ta co gra nia Fedzik, ale z tej samej serii, pewnie kupił ja kolo za granica i sprzedaje po wyzszej cenie w Polsce, bo one kosztuja 189$ te 95 calowki,ale cena zalezy od wielkosci głowki 90 cali kosztuje 199$ dolarow, no i tam chyba jest jeszcze 98 cali i tez mniej o 10 $ niz 95 calowka czyli gdzies ok 800 zł a kolo tam sobie zyczy prawie 1000 zł wiec przesadził troszke moim zdaniem ...

  22. Powrót do góry    #247
    Użytkownik
    Dołączył
    04-08-2005
    Postów
    218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    pewnie kupił ja kolo za granica i sprzedaje po wyzszej cenie w Polsce
    ... nie sklepie, bez pokrowca ? no way ...

  23. Powrót do góry    #248
    Początkujący
    Dołączył
    19-08-2006
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a co za granica sklepow nie ma .... ??? .. bo nie ktore rakiety nie maja pokrowca .. moj ziomek kupił kiedys babolata i tez nie miał firmowego pokrowca do niego wiec zamowił na allegro jakis inny ...

  24. Powrót do góry    #249
    Stały bywalec Awatar argun
    Dołączył
    10-05-2005
    Postów
    584
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    pewnie kupił ja kolo za granica i sprzedaje po wyzszej cenie w Polsce
    ... nie sklepie, bez pokrowca ? no way ...
    poczytaj na TW


    spojrz http://www.tennis-warehouse.com/desc...SON-WN61T.html

  25. Powrót do góry    #250
    Początkujący
    Dołączył
    10-06-2005
    Postów
    15
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Prosze o pomoc w wyborze

    Babolat Pure Drive Cortex czy Wilson N-code Pro 100 ?

    Gram obecnie Babolat Contest SI ale chce przejsc na cos lepszego,pomożecie? i jeszcze pytanko czy standardowa rączka to 3 ( 4 i 3/8 )? bo mam w mojej 4 1/2 i jakas przykrótka sie wydaje przy oburęcznym backhan-dzie

  26. Powrót do góry    #251
    Początkujący
    Dołączył
    19-08-2006
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja ci polecił bym Wilsona nBlade'a ... konkret rakieta ... sam sie w nia zaopatrzyłem i mam rozmiar raczki 4 i 3/8 ... i dobrze sie nia gra ... ma 98 cali głowke i ...

  27. Powrót do góry    #252
    Początkujący
    Dołączył
    10-06-2005
    Postów
    15
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale chyba nie ma wiekszej róznicy miedzy tymi dwoma modelami Wilsonów? grając babolatem moim czyli contest SI gra mi sie ciężkawo, napewno wiesz o co chodzi, zwlaszcza przy slice-ach pomimo ze rakieta wazy 275 ale jest zbudowana masywnie,ma splaszczona rame i ma sie wrazenie ze przenosi sie wiekszy ciezar przy uderzeniu,a tego Wilsona N pro 100 moge dostac za 399 i Babolat Pure Drive Cortex tez za tyle i mam wybrać własnie,pozdro

  28. Powrót do góry    #253
    Początkujący
    Dołączył
    10-06-2005
    Postów
    15
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Wilson N-code N -Six Two czy Pro Open 100?

    Czy ktos grał moze N-code Pro Open 100 ? jest to rakieta glownie do spinu przynajmniej tak czytalem w necie czy to oznacza ze rakieta nie ma power-a z głebi kortu przy grze płaskiej? znalazlem jeszcze podobny model -N-Six Two, w opiniach nie jest napisane ze to model preferujący top spina czy to oznacza ze mocniej katapultuje piłke? bosze juz sam nie wiem...........

  29. Powrót do góry    #254
    Początkujący
    Dołączył
    09-03-2007
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Miałem Pro OPEN .... Rakieta dość fajna, aczkolwiek jak dla mnie nieco zbyt sztywna .... Obecnie gram YONEX'em RDS 001 98 (miałem też na testach 95 ale stwierdzilem ze dla osoby ktorej zdaza sie jeszcze sporadycznie niecysto trafiac lepsza bedzie nieco wieksza główka) .... Bardzo sobie tego YONEXA chwale - duza kontrola, ... moze i nie jest to rama dla ludzi grających bardzo mocno i agresywnie z głębi kortu ... ale jak dla mnie jest BARDZO OK :) !!!

  30. Powrót do góry    #255
    Początkujący
    Dołączył
    19-03-2007
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam,
    Od niedawna grywam w tenisa i zamierzam kupic sobie jakas lepsza rakiete ..tylko nie wiem jak mam dobrac.. rozmiar raczki ..
    Jesli moze ktos mi pomodz to prosze o kontakt na moje gg : 10381655 lub poczte: gibson023@o2.pl

    z góry dziekuje...

  31. Powrót do góry    #256
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wielkość rączki szacunkowo można określić na podstawie tego co jest opisane tutaj:
    http://www.tennis-warehouse.com/LC/Gripsize/Gripsize.html

  32. Powrót do góry    #257
    Początkujący
    Dołączył
    28-03-2007
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ODP. argun

    Ja miałem ten naciag w rakiecie Wilson Triad 5.0..... pierwsze 2 mieśiace fajne ale potem......Pro HurricAne aczyna niszczyć o wile miękkszego Xcel'a.... iwec radze ci abys ppo ok. 3 miesiacach cmienił... np. na zwyklego Pro hurricane ;)

  33. Powrót do góry    #258
    Początkujący
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    oryginalnosc

    Ok Ja przykladowo kupilem ostatnio HEAD Instinct Flexpoint
    Wykonanie pierwsza klasa, z pokrowcem logo dumper itd itp
    ale jak sprawdzic dodatkowo czy to oryginal ?

  34. Powrót do góry    #259
    Użytkownik
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    167
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    HEAD

    Czy na pewno grasz rakietą HEAD?

    http://www.sport-elite.pl/head-news.php?go=2


    A tutaj (plik .pdf) zdjęcia niektórych podróbek marki HEAD:

    http://www.sport-elite.pl/news/info/...ych_rakiet.pdf

    Pozdrawiam.

  35. Powrót do góry    #260
    Początkujący
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    oryginalnosc

    te linki co podaliscie ze strony sport-elite to znam

    ale tu chodzi o to jak sprawdzic swoją nabytą rakiete

    czy np po numerach seryjnych czy po numerach parti

    cos w tym guscie...

    no i oczywiscie jesli macie podobne strony jak sport-elite
    gdzie przedstawiaja rakiety i porownuja i oceniaja
    czy to aby oryginaly to poprosze...

  36. Powrót do góry    #261
    Początkujący
    Dołączył
    02-07-2004
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gral ktos moze Yonexem RDS 003 albo RQS 11 ? Jesli tak, to jak wrazenia? Nie moge sie zdecydowac pomiedzy tymi dwoma ;]

  37. Powrót do góry    #262
    Początkujący
    Dołączył
    25-04-2007
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Jaka rakiete wybrac

    Witam, jak wiele osób tutaj jestem początkujący i mam problem z kupnem rakiety, a mianowicie nie wiem na co sie zdecydować. Przeglądając to forum natknąłem sie na dużo pozytywnych opinii na temat rakiet firmy Volkl, Ja aktualnie jestem zainteresowany rakieta firmy Babolat Power Game (Powierzchnia główki 680cm2/105cali2/ Waga 265g/ Materiał Grafit, Aluminium/ Owijka Babol Grip) co o niej sadzicie, czy może polecacie jakaś inna rakietę Dunlopa, Wilsona czy tez Heada?? Proszę o odpowiedz

  38. Powrót do góry    #263
    Użytkownik
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    167
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak będziesz mieć dostęp to sprawdź serie Head LIQUIDMETAL. Polecam. Testowałem od znajomego model Fire (660cm2/280g).
    Jedyny mankament to cena (ok. 550 zł) ale jak na profeske to i tak dobra cena.

    Pozdrawiam.

  39. Powrót do góry    #264
    Początkujący
    Dołączył
    26-01-2007
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam, jak wiele osób tutaj jestem początkujący i mam problem z kupnem rakiety, a mianowicie nie wiem na co sie zdecydować. Przeglądając to forum natknąłem sie na dużo pozytywnych opinii na temat rakiet firmy Volkl, Ja aktualnie jestem zainteresowany rakieta firmy Babolat Power Game (Powierzchnia główki 680cm2/105cali2/ Waga 265g/ Materiał Grafit, Aluminium/ Owijka Babol Grip) co o niej sadzicie, czy może polecacie jakaś inna rakietę Dunlopa, Wilsona czy tez Heada?? Proszę o odpowiedz
    Uważam, że jeśli stawiasz pierwsze kroki w tenisie to rakieta babolat power game była by doskonała. Sama kiedyś jej używałam i byłam bardzo zadowolona. Jak na tą cene to naprawde warto. Polecam i pozdrawiam.

  40. Powrót do góry    #265
    Początkujący
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam wszystkich :)
    Mam pewne wątpliwości ziwązane z doborem nowej rakiety.
    Gram w tenisa juz 8 ale nie zawodowo bardziej rekreacyjnie.
    Mój styl gry jest różny. Lubie puszczać zarówno długie jak i krótkie piłki, grać bliżej i dalej od siatki.
    Problemem jest, że moją ostatnią rakietę kupiłem kilka lat temu, a potem gdy była ona juz za mała grałem rakietami wypożyczonymi. W końcu stwierdziłem że warto byłoby mieć własną jednak jak zauważyłem wiele sie pozmienialo w sposobie doboru rakiet.
    Mianowicie nie wiem jaką mam wybrać wielkość rakiety i grubość rączki (mam ok 180 cm wzrostu i raczej dlugie palce), nie wiem czy lepszy bedzie rozmiar L3 (4 3/8) czy L4 (4 1/2) a także czy 27 cali dł. rakiety będzie dobra??
    Nie wiem także jakiej firmy kupić rakietę. Mam na nią przeznaczone nie więcej niż ok 280 zł. Myślałem o rakiecie firmy HEAD ale niestety jak narazie nie udalo mi sie znaleźć żadnej w tej cenie. Czy może znacie jakiś dobry sklep internetowy, w którym mógłbym kupić rakietę?? Narazie udało mi się znaleźć dwie firmy Wilson:
    http://forehand.pl/index.php?p183,wilson-hammer-pro
    http://www.tenis.shop.pl/inkontrahent.php5?t=3260&g=23&q=&r=0&rg=0&sg=Rakie ty|Wilson
    Czy to są dobre rakiety??
    Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi :)

  41. Powrót do góry    #266
    Początkujący
    Dołączył
    07-05-2007
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    poradzcie prosze

    Witam serdecznie,
    Mam typowe pytanie z cyklu -" jaka rakiete polecacie?".
    Zaczynam grac. Jestem kobieta, 53kg,160cm. Kiedys gralam z powodzeniem w tenisa..stolowego. Wiem, ze to inna bajka ale musze przyznac,ze pomoglo mi to bardzo przelamac pierwsze lody z tenisem (doslownie "pierwsze")
    Chce kupic rakiete ktora mnie "nie przerosnie" technicznie.
    Zakladam, ze jestem dosc zdolna ale imponujacych umiejetnosci w graniu na razie nie posiadam, nad tym dopiero bede pracowac i do tego potrzebny mi sprzet. Kryteria cenowe - do 1000zl, ale, nie przesadzajmy. Chce grac rekreacyjnie; mysle o rakiecie: o wadze SL-XSL, sredniej glowce, raczce: 2-3, ogolnie parametry blizej srednich niz tych dla kompletnie zielonych,(choc blizej mi do tego). Chce nia troche pograc, srednio-dynamicznie . Mam nadzieje, ze zechcecie zawiesic oko na moim pytaniu i podpowiedziec cos dobrego z dziedziny i sprzetu,ktory znacie tak dobrze. Bede bardzo wdzieczna, juz jestem. Pozdrawiam i zycze fajnego grania. Czekam na Wasze rady. Meggi

    Ps. pomylilam adresy z poprzednim postem, sorry.

  42. Powrót do góry    #267
    Początkujący
    Dołączył
    09-05-2007
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Wilson US Open

    Wilson US Open

    Witam!
    To mój pierwszy post na tym forum, ale zauważyłem że jest jest ono całkiem eleganckie ;D
    Chciałbym się zapytać co myślicie o rakiecie w temacie?
    Mam zamiar ją kupić, mam 160 cm wzrostu, 55 kg wagi i 14 lat. Grałem już troszkę, podstawy opanowałem na rakiecie siostry, ale nie grało mi się za wygodnie. Był to kilkuletni wilsonek, modelu dokładnie nie pamiętam i niechcem się pomylić.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi,
    Adzinek xD

  43. Powrót do góry    #268
    Początkujący
    Dołączył
    12-05-2007
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Problem z rakieta

    Witam wszystkich. Mam sprzet Wilson Titanium. Ostatnio zauwazylem ze moja rakieta juz nie jest symetryczna, tzn wczesniej byla owalna a teraz z jednej strony jest owalna a z drugiej zrobila mi sie kanciasta. Z tego co mi sie wydaje to wina naciagu, gdyz nie byl zmieniany od 1,5 rok (jestem amatorem i gram rekreacyjnie raz w tygodniu). Czy da sie naprawic jeszcze moja rakiete? Czy da sie ja odgiac do pierwotnego ksztaltu?

  44. Powrót do góry    #269
    Początkujący
    Dołączył
    19-08-2006
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ma ktos do sprzedania rakiete Wilson Ncode One six Tour 90 ... tak w miare dobrej cenie .... ?????

  45. Powrót do góry    #270
    Stały bywalec Awatar argun
    Dołączył
    10-05-2005
    Postów
    584
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wmiare dobrej tzn ?:>

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •