Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 180 z 324

Wątek: Dział techniczny - czyli WSZYSTKO na temat sprzętu tenisowego

  1. Powrót do góry    #136
    Początkujący
    Dołączył
    02-08-2006
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    najważniejsze żeby nabrać dobrych nawyków, bo złe jest strasznie ciężko później wykorzenić (sam mam parę takich i strasznie żałuje, że wcześniej większej uwagi nie przyłożyłem do techniki)
    taak po 20 prawie latach grania (z przerwami) to te złe nayki po prostu są, moge nabierać tylko lepszych :))
    miłego granie i niech tych co się boją będzie coraz więcej :)
    Powtórzyłem jego słowa- nie gramy szczególnie mocno ale nową rakietą gram szybsze piłki i lepiej wytrzymuje długie wymiany. On gra od wielu lat grafitowym Fisherem.. giedyś zagrałem nim pare gemów i róznica wzgledem aluminiowej była kolosalna.

    Od jakiegoś czasu poprawił bardzo forehand i miałem kłopot -- teraz przewaga w wymianach jakby po mojej stronie...
    tylko kurzce od tygodnia nie dało sie odbić nawet piłki bo mamy pecha do deszczu..


  2. Powrót do góry    #137
    Początkujący
    Dołączył
    08-04-2006
    Postów
    19
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Znacie firmę Tecnifibre? Co sądzicie o rakietach tej firmy?

  3. Powrót do góry    #138
    Początkujący
    Dołączył
    19-08-2006
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nigdy nie spotkałem sie z tą firmą ale przejrzałem pare stronek internetowych no i maja dosyc drogie rakiety, ale jest to mało znana firma, ja osobiscie nie preferuje tych rakiet

  4. Powrót do góry    #139
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tecnifibre jest znana głównie z naciągów. Jeżeli chodzi o rakiety to miałem w ręce ze dwa modele i były całkiem całkiem. W Warszawie te rakiety ma firma Protenis i można wypróbować jak się gra tymi rakietami.

  5. Powrót do góry    #140
    Początkujący
    Dołączył
    07-08-2006
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niedawno wyszła nowa linia tych rakiet i miałem przyjemność wypróbowana jednej z serii i muszę powiedzieć, że gra się nią całkiem przyjemnie i nie odstaje od rakiet takich firm jak Head, Wilson, Babolat czy Dunlop.

  6. Powrót do góry    #141
    Początkujący
    Dołączył
    19-08-2006
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mimo to te rakiety nie sa az tak popularne i lepiej kupic Wilsona czy tez Babolata bo sa to preferowane rakiety przez zawodowców ... :)

  7. Powrót do góry    #142
    Początkujący
    Dołączył
    21-08-2006
    Postów
    9
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Najlepszymi rakietami jakie są na rynku są obecnie produkty firm Head i Wilson i te rakiety serdecznie polecam. Jeżeli chodzi o Head to bardzo udane są rakiety z serii Liqidmetal Radical MP, bo juz np. nowszy model Flexpoint jest tragiczny. Wilson to zdecydowanie najlepszą rakiete ma z technologi nCode a dakladnie Six-One Team którą sam gram, jest wywarzona lekko na glówke, waży 289g,wielkość glówki 613cm2 z cięka ramą,jest rakietą mięką i jest naprawde super. Jezeli ktoś woli cięższa to polecam Six- One 95.

  8. Powrót do góry    #143
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Derdi91 napisał:

    Wszystko o naciągach

    Jak sądzicie jakie typy naciągów sa najlepsze, które warto kupować i jakich producentów??
    Błagam, trzymajmy się w kupie, jeśli chodzi o wątki związane ze sprzętem.
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

  9. Powrót do góry    #144
    Początkujący
    Dołączył
    23-08-2006
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kirschbaum P2

    Od dwóch tygodni (jakieś 10 razy) gram naciągiem Kirschbaum P2. Naciąg całkiem przyjemny, dobra kontrola, choć brakuje mi nieco mocy. Wydaje mi się też, że troszkę stracił napięcie, choć w granicach rozsądku.

    Może ktoś ma również jakies spostrzeżenia dotyczące tego naciągu ?

  10. Powrót do góry    #145
    Początkujący
    Dołączył
    04-06-2006
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Head Liquidmetal Radical

    Witam.
    Mam zamiar kupić rakietę Head Liquidmetal Radical. Numer tel dostałem od kolegi do faceta który w rozmowie tel powiedział, że ma nówki po 350. Dużo słyszałem ostatnio o podróbkach i zastanawiam się czy jest to pewny zakup. Rakieta jest z gwarancją i pokrowcem. Skoro tak to myślicie, że mogę bez zastanowienia brać? Na co jeszcze ew zwrócić uwagę?
    Druga sprawa jest następująca, do tej pory gram rączką 4ka, przy czym odległość jaka pozostaje od końca palców do kciuka to mniej więcej szerokość małego palca. Czy duża jest różnica pomiędzy nią a piątką? Ponieważ jest też interesująca mnie aukcja
    http://allegro.pl/item121671554_head_liquidmetal_radical_od_nastase. html
    zastanawiam się, czy warto kupować z taką rączką. Będę wdzięczny za pomoc.pozdr

  11. Powrót do góry    #146
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mimo to te rakiety nie sa az tak popularne i lepiej kupic Wilsona czy tez Babolata bo sa to preferowane rakiety przez zawodowców ... :)
    Większość czołowych zawodników jest sponsorowanych i to czy grają taką czy inną rakietą zależy wyłącznie od kasy jaką dostają za reklamowanie danej firmy. Po drugie rakieta zawodnika z czołówki ma się do rakiety ze sklepu jak samochód wyścigowy do tego z salonu.
    Dlatego proponuje potestować o ile to możliwe rakiety różnych producentów, również tych mniej popularnych. Wystarczy poczytać wypowiedzi i testy rakiet na amerykańskich stronach (gdzie wypowiadają się ludzie z całego świata), żeby przekonać się jakie są opinie ludzi, którzy profesjonalnie zajmują się tenisem na temat poszczególnych rakiet oraz jakie są opinie zwykłych graczy. Każdy producent ma modele lepsze i gorsze, ważne żeby nie wybrać tych gorszych.
    Jeszcze raz polecam testować o ile to możliwe, lub dużo poczytać o modelu, który się chce kupić.

  12. Powrót do góry    #147
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Derdi91 napisał:
    Jak sądzicie jakie typy naciągów sa najlepsze, które warto kupować i jakich producentów??
    Dobór naciągu to bardzo indywidualna sprawa. Różne naciągi mają różne właściwości. Coś co dla mnie będzie super naciągiem dla kogoś innego może być beznadziejnym np. ze względu na niską trwałość. Za najlepsze uchodzą naciągi naturalne ale mało kogo stać, żeby wydawać 100-200zł co kilka tygodni.
    Pytanie, które postawiłeś jest zbyt ogólne. Ja bym raczej zapytał na zasadzie, który drut jest najlepszy lub pewnie jeszcze lepiej, mam taką rakietę, gram tak i tak poszukuję naciągu, który poprawi kontrolę na piłką lub zwiększy rotację i będzie trwały, mogę przeznaczyć na naciąg 30zł.

  13. Powrót do góry    #148
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    sayman napisał:

    Rakieta tenisowa do 150 zł

    Witam. Poszukuję nowej rakiety tenisowej do 150 zł. Mam 170 cm wzrostu oraz ważę 55 kg. Mam 16 lat. Jakie rakiety byście mi polecili ? Jaki jest najlepszy materiał do gry amatorskiej, rekreacyjnej ? Max 150 zł.

    Pozdrawiam

    P.S Interesują mnie również aukcje allegro.pl i sklepy internetowe.

    P.S2. Co powiecie o Wilson Energy, Impact, Tour Pro oraz Wilson Roger Federer?
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

  14. Powrót do góry    #149
    Początkujący
    Dołączył
    27-08-2006
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ktos zechce pomoc ? Rakieta do 150 zł. Jaka ?
    nikt nie pomoze ?

  15. Powrót do góry    #150
    Początkujący
    Dołączył
    28-08-2006
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Pytanie do weteranów

    Pytanie zwłaszcza do starszych tenisowych wyjadaczy. Wiecie coś na temat rakiety Rossignol Power Series - Yellow Power z systemem AVAC? Może ktoś się z nimi spotkał, czy mają jakąś renomę? Z tego co widziałem to na e-bay sprzedają je w stanach po 110$ jako unikalne i trudne do zdobycia. Ktoś grał kiedyś tym sprzętem? Mam możliwość zakupu po okazyjnej cenie więc proszę o jakąś wskazówkę.

  16. Powrót do góry    #151
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    szelka napisał:

    Cena rakiety

    Witam.Mam pytanie co do ceny rakiety.Kilka lat temu dostałem 2 rakiety Rossignol 4r braided grphite energy.Do tej pory leżały sobie zamknięte w pokrowcach na szafie i ani razu nie były używane.Nie znam się na rakietach podam to co na nich pisze:4r braided graphite energy shoft long concept mid plus 98QS 660 cm2 avac double,4 1/2 na 4,rossignol master series signature.Chciałbym je sprzedac i nie wiem ile moge za nie żądać.Czy ktoś może mi pomóc.Z góry dziękuje.Moge je wystawić na allegro jeżeli ktoś będzie chętny.
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

  17. Powrót do góry    #152
    Stały bywalec Awatar antystenezz
    Dołączył
    30-06-2004
    Postów
    751
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 10 w 3 postach

    ;;

    a ja mam jakiegos Yonexa, rakiete kupilem kilka lat temu, wybor latwy nie byl, decydowaly kolory:D come on!:)

  18. Powrót do góry    #153
    Początkujący
    Dołączył
    08-09-2006
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jakie piłki są najlepsze na sztuczną nawierzchnię??? Polecacie Dunlopa Fort Plus lub Slazenger Wimbledon Ultra Vis??? Czekam na opinie... :) Jeśli nie o tych to o innych modelach... Po prostu - najlepsze piłki Waszym zdaniem, to...? Pozdrawiam!

  19. Powrót do góry    #154
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jakie piłki są najlepsze na sztuczną nawierzchnię??? Polecacie Dunlopa Fort Plus lub Slazenger Wimbledon Ultra Vis??? Czekam na opinie... :) Jeśli nie o tych to o innych modelach... Po prostu - najlepsze piłki Waszym zdaniem, to...? Pozdrawiam!
    http://www.dunlopsport.pl/_pdf/wynikitestowpilek0306.pdf
    wyniki testu mniej więcej pokrywają się z moimi obserwacjami.
    Ostatnio głównie gram na kortach o nawierzchni NovaCrylic Soft (kort typu hard) i bardzo dobrze sprawdzają się Dunlopy PRO, FORT, POWER i CHAMPINSHIP. Bardzo lubię Slazengery ale cenowo przegrywają z Dunlopami. Z piłek, którymi grałem wybrałbym jeszcze Tretorn Tc, Babolat Team (tyle, że trzeba go z dzień wcześniej otworzyć) i Tecnifibre Club (ale te raczej na korty ziemne).

  20. Powrót do góry    #155
    Początkujący
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    chcialam sie dowiedziec jaka opinia cieszy sie rakieta head liquidmetal radical mp ? ktos moze nia gra albo kto sie bardziej orientuje. czy moze nie warto jej kupować?

  21. Powrót do góry    #156
    Początkujący
    Dołączył
    11-09-2006
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam wszystkich

    Widze że macie niezłe pojecie o sprzecie wiec postanowiłam poradzić się Was.

    Otóż (jak wielu tu świeżaków) noszę się z zamiarem zakupu rakiety, nie jakiejs profesjonalnej- lecz takiej żeby czasem ,, pograc,, z kolega (który też jest w tym prawie że swieżakiem -- bo grał sporadycznie za granica w wolnych chwilach :) ), Nie zamierzam też wykładać na nia jakichś specjalnie wielkich pieniażków (bo kto wie ile będe grać? ). Zamierzam przeznaczyć do 200 zł. Już co nieco sprawdzałam w sklepach i myśle że na poczatek WILSON wystarczyłby mi.
    Tylko że jest mały problem- nie jestem zbyt wysoka osobą ;/ mam 160 cm, jakies 45 kg. Rakiety obecnie nie sa zbyt ciezkie ale ta długość 27,5" (chyba za duzo jak na mnie) --- ale czy 25" to nie za mało??? (bo te są dla dzieci w wieku 9-12 lat gdzies pisało - a ja mam 22 :P

    Zastanawiam sie nad WILSON
    R.Federer (normalna 27,5" czy 25"
    Tour Pro (27" czy jednak 25" bo chyba jest)
    Enegry( ponoć dla kobiet ale te 27")

    Prosiłabym kogos życzliwego o odpowiedz i rozwianie moich watpliwości

    Z góry bardzo Wam dziękuję :)



  22. Powrót do góry    #157
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zastanawiam sie nad WILSON
    R.Federer (normalna 27,5" czy 25"
    Tour Pro (27" czy jednak 25" bo chyba jest)
    Enegry( ponoć dla kobiet ale te 27")
    Ja bym ewentualnie jeszcze dodał Mach Pro i US Open. Oczywiście jak chcesz kupować to normalne czyli 27" i 27,5".
    Jeżeli grasz bh dwuręczny to 27,5" może być nawet trochę lepszym wyborem. Jeżeli już trochę grasz i jesteś dostatecznie silna to kolejność wyboru ustawiłbym tak Tour Pro, Mach Pro, US Open, Federer.
    Różnica w ciężarze pomiędzy Tour Pro i Federer jest dosyć duża i powinnaś sprawdzić w sklepie, która rakieta lepiej Ci leży, i którą możesz bez problemu zrobić pełny ruch jak przy uderzeniu. Rakieta nie może być za ciężka (bo będziesz walczyć z rakietą i ze zmęczoną ręką, a nie z przeciwnikiem), ale też nie może być zbyt lekka (uderzenia nie będą miały siły i ciężej jest kontrolować piłkę przy szybszej lub mocniejszej grze). Regułą jest, że wybiera się najcięższą rakietę, którą można bez problemów i zbytniego wysiłku wykonać pełny ruch jak przy uderzeniu (tylko trzeba pamiętać, że tych ruchów trzeba będzie wykonać xdziesiąt, więc lepiej wybrać troszkę lżejszą niż się później męczyć)

  23. Powrót do góry    #158
    Początkujący
    Dołączył
    11-09-2006
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ppeter bardzo dziękuję Ci za odpowiedź

  24. Powrót do góry    #159
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    chcialam sie dowiedziec jaka opinia cieszy sie rakieta head liquidmetal radical mp ? ktos moze nia gra albo kto sie bardziej orientuje. czy moze nie warto jej kupować?
    osobiście nigdy nie odbijałem tą rakietą, ale znam bardzo dobrze grające osoby, które bardzo sobie ją chwalą.
    Jeżeli chcesz poczytać więcej na temat tej rakiety to polecam strony http://www.tennis-warehouse.com/ i http://tt.tennis-warehouse.com/.
    Ta druga to forum i jak przeszukasz dział rakiet w poszukiwaniu informacji o interesującej Cię rakiecie to znajdziesz informację o chyba wszystkich aspektach tej rakiety.

  25. Powrót do góry    #160
    Początkujący
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    rakiety Volkl

    A co powiecie o rakietach firmy Volkl ?

  26. Powrót do góry    #161
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Od mniej więcej 5-6 lat gram wyłącznie rakietami tej firmy.
    Są doskonale wykonane jeżeli chodzi o jakość. Firma nie wydaje dużo pieniędzy na reklamę ale inwestuje w technologie. Współwłaścicielem Voelkla jest Boris Becker (jest nawet osobna linia rakiet BB). Rakiety te zapewnieją doskonałą kontrolę jak i specyficzne czucie piłki. Z obecnie sprzedawanych modeli godne polecenia są DNX10 mid (rakieta typowo zawodnicza), DNX9 (coś pośredniego między rakietą zawodniczą a typowym tweenerem - doskonała rakieta zarówno z lini końcowej jak i przy siatce, taką rakietą gra Radek Stepanek, tyle że normalna DNX9 waży 310g bez naciągu, a jego 349g plus parę mniejszych zmian), DNX8 - tweener dla lubiących grać z końca kortu. Jest jeszcze seria BB. Te rakiety są trochę niżej pozycjonowane i miały ze względu na cenę być kierowane jako rakiety popularne (co nie znaczy, że są złe) Dla lepiej grających godna jest polecenia BB10, chociaż ja raczej bym wybrał DNX8.
    Ja gram dwoma rakietami Voelkla, podstawową moją rakietą jest DNX9, ale czasami grywam rakietą BB7 (tyle że jest to wczesna wersja , obecna wersja BB7 jest trochę inna).
    Ze względu na specyficzną konstrukcję (rakiety te mają niskie parametry sztywności) są często polecane dla graczy mających problemy typu "łokieć tenisisty" i tym podobne urazy.
    Bardzo często czytałem opinie, że jak ktoś zacznie już grać Voelklem, to już raczej pozostaje wierny tej firmie. Tak właśnie było ze mną. Próbowałem w między czasie różnych rakiet, ale od pewnego czasu jeżeli zamierzam kupić nową rakietę to przeglądam jedynie ofertę Voelkla.

  27. Powrót do góry    #162
    Początkujący
    Dołączył
    25-09-2006
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam,
    Jestem nowy zarówno na Forum jak i na korcie. Gram (próbuję grać - będzie precyzyjniej:)) od niecałych 3 miesięcy - raz w tygodniu. Po tych kilkunastu godzinach na korcie złapałem bakcyla i chcę kupić rakietę - na razie z tych tańszych, ale taką żeby mi na jakiś czas wystarczyła. Jeśli możecie mi doradzić - co byście wybrali Wilson STING czy HEAD Titanium 3000/3100? Ewentualnie inną rakietę do 200 zł. MAm 182 cm wzrostu, do szczupaków nie należę - delikatnie widoczny mięsień piwny;), beckhand dwuręczny, zamierzam grać raczej technicznie niż siłowo (ale nie wiem czy mi się uda:))
    I jeszcze pytanko o rakietach firmy Fischer - nie pamiętam modelu ale sprzedawca polecał gorąco - co o tym sądzicie?

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i z góry dzięki za podpowiedź:)

  28. Powrót do góry    #163
    Początkujący
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ppeter dzieki za wyczerpujące info.
    Może jeszcze coś o modelu catapult ?

    ja gram headem ale kiedyś miałem okazję sprawdzić volkl - niestety nie sprawdziłem co to był za model i bardzo dobrze mi sie nim grało.

  29. Powrót do góry    #164
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Może jeszcze coś o modelu catapult ?
    Grałem kiedyś modelem Catapult 10, w którym efekt katapulty był podobno najbardziej nieprzewidywalny. Ja ją nacięgałem dosyć mocno i bardzo dobrze mi się tą rakietą grało. Jak zmieniłem rakietę na Tour 10 Gen 2, to podarowałem mojego Cat 10 koledze, a ten po miesiącu grania dokupił drugą :). Generalnie na listach dyskusyjnych bardzo dobrze są oceniane Cat8 V-Engine i chyba Cat V1. Jeżeli interesują Cię opinie o jakimś konkretnym modelu to przeszukaj http://tt.tennis-warehouse.com/
    Większość rakiet Voelkla jest tam rozłożona niemal na części pierwsze i jest paru gości, którzy doskonale się znają na sprzęcie i mają możliwość testowania najróżniejszych rakiet. Wybór kolejnej rakiety (oczywiście Voelkla) opieram na tym co piszą o danym modelu i jeszcze się nie zawiodłem.

  30. Powrót do góry    #165
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I jeszcze pytanko o rakietach firmy Fischer - nie pamiętam modelu ale sprzedawca polecał gorąco - co o tym sądzicie?
    Nie tak dawno widziałem ofertę wyprzedażową na rakiety Fisher. Za niewiele większą cenę niż wspomniany Wilson czy Head można było kupić model Fishera z wyższej półki. Jeżeli to byłby jeden z tych modeli to nawet bym się nie zastanawiał, gdyż na pewno są dużo lepsze niż te Wilsony czy Heady w granicach 200 zł

  31. Powrót do góry    #166
    Początkujący
    Dołączył
    25-09-2006
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzięki za podpowiedź:)

    Koniec końców kupiłem używanego Yonexa MP Tour-1 XF, chociaż nie wiem czy to dla mnie odpowiednia rakieta (może powinienem był kupić jednak coś bardziej przeznaczonego dla początkujących - tzn większą i mniej wymagającą rakietę?).
    Cena była jednak na tyle atrakcyjna w stosunku do stanu technicznego, że się dałem skusić:)

    Będę "tłukł" na razie tą :)))

  32. Powrót do góry    #167
    Początkujący
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jeszcze raz o volkl-ach.

    Mam do wyboru Volkl Catapult 4 Generation II za ok 480 zł i VOLKL TOUR 8 za ok 420 zł.
    Co wybrać i czy ceny są atrakcyjne :)

  33. Powrót do góry    #168
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam do wyboru Volkl Catapult 4 Generation II za ok 480 zł i VOLKL TOUR 8 za ok 420 zł.
    Co wybrać i czy ceny są atrakcyjne :)
    Jest duża różnica w tzw. grupie docelowej pomiędzy 4, a 8.
    Nic nie napisałeś o swojej grze. Na stronie http://www.voelkl-tennis.com/ jest coś co się nazywa B-I.Q.
    Odpowiadasz na trzy proste pytanie i dostajesz propozycję jakie rakiety powinny Ci odpowiadać. Możesz napisać jakie rakiety zaproponował Ci system oraz jak oceniasz swój poziom gry to może coś jeszcze podpowiem.
    Na stronie www.voelkl.pl znajdziesz kontakt do firmy SAT, która jest głownym dystrybutorem w Polsce. Napisz do nich to odpiszą gdzie najbliżej Twojego miejsca zamieszkania można wypróbować ich rakiety, co gorąco polecam. Może się okazać, że leży Ci zupełnie inny model rakieta niż by to wynikało z wstępnej selekcji.
    Co do cen to w tym przedziale 420-480 można kupić model DNX8 (zresztą swego czasu było do kupienia na allegro kilka najnowszych modeli Voelka w bardzo dobrych cenach).
    Na polskiej stronie Voelkla zobaczysz jak wyglądał BB7 przed "reforma" - za tą rakietę zapłaciłem coś koło 300zł i gdzieś w takiej cenie można ją było kupić. Za DNX9 zapłaciłem 480zł więc DNX8 pewnie mógłbym kupić w okolicach 450zł (ale mam zaprzyjaźniony sklep i dobre ceny).
    Ceny, które podałem to ceny z początku roku, ale poniżej znajdziesz bardzo interesujące ceny na rakiety Voelkl:
    http://www.skiteam.pl/letnia-wyprzedaz-2006/Rakiety/Voelkl/

  34. Powrót do góry    #169
    Początkujący
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jak zwykle jestem pod wrażeniem infoprmacji jakie uzyskuje. Dzięki bardzo.

    no to po kolei zrobiłem test na stronie volkl i wyszło zgodnie z tym co odpowiadałem że pasują mi rakiety z przedziału środkowego:

    DNX V1
    BB 5 Energy
    i ewentualnie DNX 8

    Jak gram:
    -róznie to bywa niezbyt często niestety (chociaz od jakiś 16 lat)
    - dysponuje całkiem silnym i dobrym serwisem
    - jednoręczny backhend (nie jest moją najsilniejsza stroną :)
    - lubię grać z głebi kortu jak ale tez sprawia mi wielką satysfakcję gra przy siatce i stop woleje
    - czasem gram siłowo i szybko czasem długie wymiany - zależy z kim gram :)

    Za czasów studiów grałem trochę w akademickim klubie na podlasiu, teraz gram nie częściej niż raz w miesiącu.

    W sobotę wracam z zagranicznego staż do Polski i zobaczyłem promocje na rakiety (niestety w sklepie są tylko te dwa modele) Obawiam się że jeśli wrócę do polski sprawa zakupu moze niebezpiecznie się odwlec - dlatego troszkę mi zależy żeby decyzję podjąćw miarę szybko.

    Na stronie volkla nie ma nic o serii catapult ?

    na http://www.tennis-warehouse.com/descpageRCVOLKL-CAT4G2.html

    rakieta całkiem dobrze opiosana i opinie użytkowników dobre. Nie wiem czy ze względu na sentyment do pierwszej rakiety jaką grałem (aluminiowy polonez :) chciałem spróbować gry rakietą z mniejszą główką a catapult to 680 cm. Czyli coś podobnego do heada radicala którego mam teraz

  35. Powrót do góry    #170
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na stronie volkla nie ma nic o serii catapult ?
    Seria Catapult to modele, które były wprowadzone jakieś 2-3 lata temu. Na polskiej stronie Voelkla można jeszcze znaleźć informację na ich temat.
    Osobiście polecałbym Ci DNX8 jeżeli system też go wskazał. Jeżeli chodzi o te dwie o których pisałeś to 4 to taka rakieta dla (przepraszam za porównanie i mam nadzieję, że nikt się nie obrazi) osoby starszej, która zaczyna grać i wiadomo, że uderzenia będą urywane i konstrukcja rakiety ma za zadanie przerzucić piłkę przez siatkę nawet jak gracz będzie „starał” się temu przeszkodzić. Poza tym, że ma za dużą głowę to jest stosunkowo lekka i dodatkowo co może Ci przeszkadzać przy jednoręcznym bh jest przedłużona no i ta cena - odradzam.
    Co do drugiej, jeżeli to jest Tour 8 V-Engine to można się zastanowić bo to była też całkiem niezła rakieta, chociaż cena jest trochę zbyt wysoka, jeżeli to jest Tour 8 tj. model z przed 3-4 lat to wg. mnie cena powyżej 200zł jest nie do przyjęcia.

  36. Powrót do góry    #171
    Początkujący
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a jaki jest adres polskiej strony volkla ?

  37. Powrót do góry    #172
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a jaki jest adres polskiej strony volkla ?
    www.voelkl.pl

  38. Powrót do góry    #173
    Stały bywalec Awatar argun
    Dołączył
    10-05-2005
    Postów
    584
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ppeter

    Mam takie pytanie dlaczego jedne naciagi przy kazdym uderzeniu zmieniaja polozenie i trzeba je jak Hewitt czy Clijsters "nastawiac" a inne bez wzgledu na sile uderzenia nie zmieniaja swego polozenia?

    a i przy okazji jaki naciag polecilbys do Dunlopa M-Fil 300?

  39. Powrót do góry    #174
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    argun

    Co do przesuwania się strun naciągu to powodów może być według mnie przynajmniej dwa. Pierwszy to sama konstrukcja naciągu, naciągi typu drut będą bardziej podatne na przesuwanie niż naciągi naturalne czy multi, tutaj też mogą występować pewne różnice ponieważ naciągi, które mają pomóc nadawać większą rotację są często, jakby to określić bardziej „szorstkie” (no może nie tak dosłownie, ale nie bardzo wiem jak to lepiej opisać).
    Drugim czynnikiem jest jak mocno naciąg jest naciągnięty i tutaj chyba wyjaśnień nie potrzeba.
    Co do doboru naciągu, to bardzo indywidualna sprawa, ja do swoich rakiet stosuje najczęściej naciągi typu multifilament, a ostatnio naciąg o takiej trochę dziwnej konstrukcji Gosen Super Tec AK Pro 16. Naciągi, które wybieram należą do kategorii „soft”, zapewniają doskonałe czucie i kontrolę piłki, a co dla mnie jest szczególnie ważne są bardzo komfortowe i grając tymi naciągami praktycznie wyeliminowałem bóle nadgarstka czy łokcia. Co do wad to na pewno są droższe od „drutów” (chociaż ja staram się kupować naciągi w granicach 30zł) i nie są tak trwałe jak „druty” (ale ten, którym gram ostatnio jest wyjątkowo trwały).
    Twoja rakieta jest z parametrów bardzo podobna do mojej, ale jak pisałem jest to sprawa czysto indywidualna. Ja wstawiam miękkie naciągi i naciągam na 25-26kg max, a kolega taką samą rakietę naciąga drutem na 28-29 (też kiedyś tak naciągałem, nawet na 30, ale mi przeszło i gra specjalnie nie ucierpiała, a zyskała ręka).
    Kolega, który gra dużo i jest bardzo dobrym graczem ostatnio jest bardzo zadowolony z Pro's Pro chyba Intense Heat (między innymi dla tego, że się nie przesuwa), inny gra Babolatem Hurrican i też jest zadowolony.
    Niestety trzeba próbować i testować, mnie dobór naciągu i siły naciągnięcia do nowej rakiety zajął mniej więcej pół roku i w tym czasie testowałem chyba z 10 różnych naciągów z czego ze dwa wyciąłem po 2 godzinach gry.
    Jeżeli interesuje Cię moja ocena tych miękkich naciągów to mogę jeszcze coś napisać.

  40. Powrót do góry    #175
    Stały bywalec Awatar argun
    Dołączył
    10-05-2005
    Postów
    584
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dunlopa dopiero zamierzam kupic narazie jeszce gram Babolatem Pure Drive Team + pierwszy naciag jaki naciagnolem byl wlasnie Hurrican jak dla mnie lipa rozlecial sie szybko a struny przestawialo jak szalone nastepnym jest ten sam ktory uzywam dotej pory (nie znam nazwy) polecil mi koles z kortu kosztuje mnie wraz naciagnieciem 65-70 zl (naciag sie nie przesuwa) sila naciagu caly czas 25 kg gra mi sie nim calkiem dobrze tylko ze ostatnio zaczolem robic nie duze auty:P (moze zwiekszyc sile naciagu?:>)
    Pomyslalem , ze jak nowa rakieta to moze i nowy naciag:) dlatego spytalem jak mozessz to jeszce cos napisz:D

  41. Powrót do góry    #176
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    argun
    Babolat, którym grasz i Dunlop to dwie różne rakiety. Babolat jest dużo sztywniejszy niż Dunlop, więc naciąg, który Ci się sprawdzi w Babolacie może zupełnie nie grać z Dunlopem.
    Możesz spróbować tego naciągu, o którym Ci pisałem Pro's Pro Intense Heat (ponieważ jest niebieski, kolorystycznie zgra się z Babolatem ;)), z tego co obserwuję u znajomych z którymi grywam to faktycznie się nie przesuwa, a i są zadowoleni z tego jak im się gra (no i cena około 20zł).

  42. Powrót do góry    #177
    Stały bywalec Awatar argun
    Dołączył
    10-05-2005
    Postów
    584
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    oki taka cena mi odpowiada:) jak beda mieli w sklepie to wyprobuje bo w necie znalazlem tylko cala szpule tu akurat pomaranczowy -http://forehand.pl/index.php?d=produ...42d413a3a20ced
    tu rozne kolory ale duzo drozej - http://www.set-ball.sklep.pl/index.p...h&id_ass=53627

  43. Powrót do góry    #178
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na allegro czasami można kupić pojedyncze sztuki tzn 12m, jak nie bedziesz mógł dostać to daj znać, kolega utnie 12m ze szpuli i Ci najwyżej wyśle, a później jak będzie Ci pasował i jeżeli często rwiesz naciąg to opłaca się kupić całą szpulę. Z 200m można naciągnąć od 16-20 rakiet, więc cena za naciąg wychodzi poniżej 10zł

  44. Powrót do góry    #179
    Stały bywalec Awatar argun
    Dołączył
    10-05-2005
    Postów
    584
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wymieniam naciag mniej wiecej co pol roku wiec raczej nie ma sensu calej szpuli okej jak nie znajde to sie odezwe:)

  45. Powrót do góry    #180
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem jak często grasz, ale skoro wymieniasz nacią co pół roku to powodem tych autów może być to, że po prostu naciąg trochę puścił. Niektóre naciągi po prostu gorzej trzymają siłę naciągnięcia.

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •