Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 324

Wątek: Dział techniczny - czyli WSZYSTKO na temat sprzętu tenisowego

  1. Powrót do góry    #91
    Początkujący
    Dołączył
    21-06-2006
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chciałbym poznać wasza opinie na temat rakiety head flexpoint radical team. Zastanawiam się nad jej kupnem ale nie wiem czy się opłaca... Jestem wysoki 180 cm ale szczupły 66 kg. Gram zazwyczaj z głębi kortu. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedz

  2. Powrót do góry    #92
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    olkuszanin1 napisał:

    Witam.

    ma ktoś do sprzedania Dunlopa 200G(nie ta nowa tylko starsza wersja) Midplus 95 ? :roll:

    Albo któryś ze znajomych ma?
    Może być używana.
    Rakiety (mówie o starszej wersji) nie ma już raczej w sklepach chyba że w sklepach z testerami gdzie też będe szukał. Jeśli ktoś ze znajomych miałby ów rakietę na sprzedaż to chętnie kupie.

    GG:7423598


    Z góry dzięki
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

  3. Powrót do góry    #93
    Początkujący
    Dołączył
    27-06-2006
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    witam wszystkich serdecznie :) mam pytanie otóż w tenisa grałem kiedyś bardzoooooo dawno temu i mało więc na początek przyjmijmy że nic nie umiem bo tak bedze łatwiej ;] no i chciałem sobie jakąś rakiete kupić do owego sportu tylko właśnie nie wiem jaką. Mam 178 cm wzrostu waga o ile sie przyda to wynosi 58kg wiec taki no szczupły ;P i co byście mi polecili? tzn jakie modele rakiet fajnie by było gdybym miał kilka opcji do wyboru bo wiem że to tak na sucho raczej dziwnie ale jedynym sklepem gdzie moge sobie ew kupić rakiete to jest makro :| a tak bym na necie może zamówił coś ale no tak czy tak musialbym wiedzec na co patrzec :) pozdrawiam

  4. Powrót do góry    #94
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2003
    Postów
    416
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    witam wszystkich serdecznie :) mam pytanie otóż w tenisa grałem kiedyś bardzoooooo dawno temu i mało więc na początek przyjmijmy że nic nie umiem bo tak bedze łatwiej ;] no i chciałem sobie jakąś rakiete kupić do owego sportu tylko właśnie nie wiem jaką. Mam 178 cm wzrostu waga o ile sie przyda to wynosi 58kg wiec taki no szczupły ;P i co byście mi polecili? tzn jakie modele rakiet fajnie by było gdybym miał kilka opcji do wyboru bo wiem że to tak na sucho raczej dziwnie ale jedynym sklepem gdzie moge sobie ew kupić rakiete to jest makro :| a tak bym na necie może zamówił coś ale no tak czy tak musialbym wiedzec na co patrzec :) pozdrawiam
    No ja mam prawie identyczne wymiary jak twoje i korzystam z tej rakiety -> http://allegro.pl/item111277580_raki...is_frotka.html
    Ogólnie gra mi się nią bardzo dobrze i szczerze Ci ją polecam ;]

  5. Powrót do góry    #95
    Początkujący
    Dołączył
    26-06-2006
    Postów
    15
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    hehe a ja mam 176cm wzrostu i 59kg :) i gram Babolatem CONTEST SI ... jak sie okazalo ostatnio wygrala ono ranking na najlepsza amatorska rakiete. Obecnie nie wyobrazam sobie grac inna rakieta, bo ta jest genialna. Kosztuje 330zł.

    Nie polecam natomiast, aby kupowac sprzet sportowy w MAKRO... nigdy wiecej MAKRO, mam z nimi złe doswiadczenia. Ja kupiłam maja rakiete poprzez mojego trenera, wiec mam ja dobrze dobrana.

  6. Powrót do góry    #96
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wortal napisał:

    Obwód/wielkość rączki - jakimi gracie?

    Kupiłem nową rakiete i zastanawiam sie czy dobrze wybrałem.

    Generalnie radzą:
    "Pomocne są informacje zawarte na każdej rakiecie. Tzw. Metoda amerykańska określa obwód rączki cyframi od 0 do 5, natomiast metoda angielska określa obwód rączki w calach od 4 do 4 i 5/8 cala. Rozmiar 0 odpowiada 4 calom, 2 -4 1/8, 3 -43/8, 4 - 41/2, 5 - 4 5/8.
    ...
    Prawidłowy uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka a opuszkami palców dłoni trzymającego rakietę mieści się palec wskazujący drugiej ręki.
    "

    i u mnie mniej wiecej sie to zgadza, choć ten jeden palec mieści sie dosyć swobondie

    Mam 180 cm i 85 kg, moja rakieta to
    dunlop i-zone 5
    http://www.golfandmore.pl/product_info.php?products_id=211&osCsid=cf816c165b 763ec3de3f0d8b1645c3ba

    główka 697 cm2, 68,5 cm - dłi, waga 300 g i rozmiar główki to 4-ka. Daje to około 117-118 mm obwodu.
    Do tej pory grałem 3-ką z 114-115 mm obwodu i tak myśle, czy może jednak zrobiłem bład biorąc 4-kę.


    A jaki wy macie rozmiar rączki, obwód i jaki macie wzrost (wiadomo, że wiekszy wzrost to przeważnie więsze/dłuzsze place przeważnie).
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

  7. Powrót do góry    #97
    Początkujący
    Dołączył
    28-06-2006
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Prosze o informacje na temat rakiety Willson n6, kupilem ja niedawno a nawet nie wiem czy prawidlowo dobralem dla siebie, jestem poczatkujacym graczem i choc nie byla tania nie wiem czy dobrze zrobilem ze ja kupilem... Moze ktos z forumowiczow posiada ten model i podzieli sie opinia na jej temat.

  8. Powrót do góry    #98
    Początkujący
    Dołączył
    09-03-2006
    Postów
    9
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tez podobała mi sie ta rakieta ale od fachowca ktory pomagał dobrac mi sprzęt usłyszałem ze jest to rakieta dla zaawansowanych.Jestem amatorem i ciesze się ze jej nie kupiłem bo mam kolegę który nia gra i sam mówi ze sobie z nia nie radzi.Jest to rakieta mało dynamiczna dla zawodników o pełnym zamachu i grających dość siłowo ja niestety do takich nie naleze dlatego rozwazalem zakup N4 maks N5 sa to rakiety nieco bardziej dynamiczne.Obecnie mam Babolata Drive Z Lite i z każym wyjściem na kort do niej sie przekonuje.Powiem tylko tyle tez chciałbym grac rakieta Babolat Aeropro Drive uzywana przez Nadala ale niestety za wysokie progi jak na moje nogi:)

  9. Powrót do góry    #99
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    tropikalny napisał:

    pomocy

    witam wszystkich mam problem zkupnem rakiety zastanawiam sie nad kupnem rakiety babolat Aerotour O.S. dziwi mnie fakt dlaczego przecenili ja z 790 na 399zl wsklepie internetowym www.tenis.shop.pl i nie wiem jaką grybosc rączki mam wybrac bo sie nie znam .mam 160cm wzrostu i mam dosc malą rekę .
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

  10. Powrót do góry    #100
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hoa_Xang napisał:

    Babolat

    Witam. Gram rakieta Babolat Pure Drive Team lecz zamierzam kupic nowa. Zastanawiam sie nad Pure Drive Roddick albo Pure Drive Cortex lecz nie wiem czy jest sens kupowac tak nowe rakiety ?? Jezeli ktos gral tymi rakietami to prosze o doradzenie w sprawie kupna. Jakie sa glowne roznice miedzy moja rakieta a tymi nowymi ?? Moze kupic sobie drugiego Pure Drive Teama ?? albo Aeropro Drive ?? prosze o komentarze. Z gory dzieki.
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

  11. Powrót do góry    #101
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    tyry, tyry...

    mala1290 napisała:

    Witam,
    Zamieżam uczyć się gry w tenisa, posiadam rakietę Head Liquidmetal 4, czy jest ona dobra dla poczatkujacych graczy, co o niej sadazicie. Mam 15 lat
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

  12. Powrót do góry    #102
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    dobór rakiety

    Witam wszystkich,
    jestem nowy na tym forum, ale myślę że mogę podzielić się moimi doświadczeniami w zakresie doboru sprzętu.
    1. Określ swój poziom gry
    http://www.tenisklub.pl/index.php?goto=porady&action=pokaz&id=11
    czasami na stronach producentów są specjalne strony ułatwiające dobór rakiety.
    2. Na jakich kortach głównie będziesz grać - rakieta go gry na kortach ceglanych może być trochę cięższa, bardziej ważona na głowę.
    3. Jaki jest Twój styl gry - ci którzy grają trzymająć się linii końcowej wybierają rakiety ważone na głowę, gracze lubiący chodzić do siatki (oraz grający debla) wybierają rakiety bardziej manewrowe, ważone bardziej w kierunku rączki
    4. Poprzeglądaj strony z opisami rakiet - dla mnie podstawa to: http://www.tennis-warehouse.com/
    co prawda po angielsku, ale jest tam mnóstwo informacji (np. dla jakiego poziomu gry jest dana rakieta), porównań dokonywanych przez graczy na różnych poziomach, opinie graczy.
    Jest kilka parametrów rakiety, nad którymi warto się zatrzymać : waga (im dłużej grasz tym mocniej ją czujesz - jeżeli dobierzesz rakietę zbyt ciężką, może się okazać że po 2h gry nagle nie potrafisz dobrze uderzyć piłki mimo, że na początku było OK - na stronach amerykańskich ciężar rakiety podawany jest z naciągiem - strung, producenci podają unstrung, różnica to 15g); tzw. swingweight czyli hmm waga dynamiczna (rakieta lżejsza może wydawać się być cięższa ze względu na ważenie na głowę) dla mnie jest to kluczowy parametr i od niego zaczynam dobór rakiety (w moim przypadku jest to 310-315), trzeba tak dobrać ciężar i sw, żeby bez problemu móc wykonywać szybko, pełne ruchy rakietą (cały cykl uderzenia od odprowadzenia do zakończenia).
    Co do wielkości głowy, długości rakiety i ilości strun odsyłam do postu arguna, mogę jedynie dodać, że sztywność rakiety, rodzaj naciągu i siła naciągnięcia może wpłynąć na możliwość powstawania urazów typu łokieć tenisisty, itd.
    Im sztywniejsza rakieta, mocniej naciągnięta tym więcej drgań przenoszonych jest na rękę ( to też zależy od siły uderzenia) i większa możliwość powstania urazów.
    5. Jak już mniej więcej masz wybraną rakietę, poszukaj czy gdzieś w pobliżu nie ma możliwości wypożyczyć demo takiej rakiety i spróbować.
    6. Naciąg - bardzo ważna sprawa, o której bardzo często się zapomina wstawiając do super rakiety byle co. Odpowiednio dobrany naciąg potrafi bardzo zmienić charakterystyke rakiety. Kiedyś używałem naciągu typu drut i dla lepszej kontroli naciągałem rakietę na 30kg, teraz stosuje mięki naciąg o zwiększonej kontroli uderzeń 25kg - zyskała ręka (mniej urazów) i moja gra.
    Do sztywnych rakiet należy raczej szukać raczej miękich naciągów.

    Dobór wielkości rączki:
    http://www.tennis-warehouse.com/LC/Gripsize/Gripsize.html
    należy pamiętać o dwóch sprawach, często zakłada się owijki wierzchnie, które mają różne grubości i mogą mocno pogrubić rączkę, rozmiary rączek różnych rakiet mogą się różnić ze względu na kształt. Dlatego rączkę trzeba mierzyć na modelu, który chce się kupić.

  13. Powrót do góry    #103
    Początkujący
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam, jestem początkujący w tej grze i szukam odpowiedniej rakiety. Mam 193cm wzrostu i 81kilo wagi. Lubie grać mocne piłki forhendem i narazie ucze sie grać oburęcznym bekhendem. Lubie grac tez szlajzy (czy jak to sie nazywa) i podchodzić pod siatkę. Jako ze lubie grać mocne piłki szukam tez odpowiedznio ciężkiej rakiety ( nie lubie grać takimi ,,podlotkami":P) aby nie używać więcej siły niz to potrzebne do uderzenia;) .Dzięki za ewentualne wskazówki. Aha, mam na rakiete do 150-160zł, pozdro

  14. Powrót do góry    #104
    Początkujący
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam pytanko dzis se kupilem Heada LM Radical MP i jaki naciag do niej polecicie styl gry raczej z glebi kortu mocne uderzenia czasem jakis skrot i zejscie do siatki. Naciag jakis w normalnych granicach cenowych nie za xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx$$$$$$

  15. Powrót do góry    #105
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam pytanko dzis se kupilem Heada LM Radical MP i jaki naciag do niej polecicie styl gry raczej z glebi kortu mocne uderzenia czasem jakis skrot i zejscie do siatki. Naciag jakis w normalnych granicach cenowych nie za xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx$$$$$$
    Ostatnio w firmie protenis mają promocję na naciąg Iso-speed Tournament (15zł)i Creative (30zł), grałem naciągami tej firmy i mam bardzo dobre zdanie na ich temat. Bardzo dobre zdanie słyszałem na temat PRO`S PRO model INTENSE HEAT (koło 20 zł).
    Ja sam używam miekiego naciągu (problemy z łokciem) Gosen Super Tec A.K. Pro (30 zł).
    Dobrze grało mi się też naciągami Head serii FiberGel (30 zł), ale nie są bardzo wytrzymałe.
    Rakieta, którą kupiłeś jest nastawiona na kontrolę, więc dopiero po paru treningach będziesz wiedział czy brakuje ci mocy, czy może jeszcze chcesz dołożyć więcej kontroli lub rotacji. Nie wiem co wciągałeś do poprzedniej rakiety, jak mocno naciągałeś i jaka to była rakieta. Mnie zajęło ze 3 miesiące dobieranie naciągu do nowej rakiety (mimo tego, poprzednia rakieta miała bardzo podobną charakterystykę), w tym czasie zjechałem z siłą naciągnięcia z 28kg (a naciągałem nawet na 30) do 25kg i przeszedłem z drutów na naciągi miękie (typu multi i synthetic gut).

  16. Powrót do góry    #106
    Początkujący
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    chce raczej dolozyc wiecej sily myslalem ze seria LM i w tym pomoze a radical w sumie dlategoe zebym kontrolowal ta sile bardziej mysle ze wezme naciagne na 29 hmm bo gram raczej wiekszosc akcji z glebi kortu silne niskie pilkie
    ps. myslalem wlasnie nad heatem 1.25

  17. Powrót do góry    #107
    Początkujący
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wlasnie zakupilem Wilsona Enduro pro 17 :) mam nadzieje ze bedzie dobrze sie sprawowal :) - jak cos to mogie sprzedac pare sztuk bo mam wiecej propozycje na gg 5000805 lub na prv na forum

  18. Powrót do góry    #108
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    chce raczej dolozyc wiecej sily myslalem ze seria LM i w tym pomoze a radical w sumie dlategoe zebym kontrolowal ta sile bardziej mysle ze wezme naciagne na 29 hmm bo gram raczej wiekszosc akcji z glebi kortu silne niskie pilkie
    ps. myslalem wlasnie nad heatem 1.25
    29 to bardzo dużo, jak już pisałem wcześniej naciągałem nawet na 30, ale przy grze na kortach ziemnych gdzie jest stosunkowo dużo czasu na przygotowanie uderzenia myślę, że lepiej zejść tak w okolice 27 (na pierwszy raz). Przekonałem się, że naciągając na 25 nie straciłem tak bardzo na kontroli, a zdecydowanie zyskała głębokość i szybkość uderzeń i co bardzo ważna przy długich wymianach na ziemi nie muszę tak mocno pracować żeby utrzymać właściwą długość piłki. Nawet grając ostatnio więcej na korach "betonowych" widzę więcej plusów "luźniejszego" naciągania. O ile oczywiście jesteś w stanie w pełni kontrolować ruch (co założyłem biorąc pod uwagę zakup Radicala)

  19. Powrót do góry    #109
    Początkujący
    Dołączył
    08-04-2006
    Postów
    19
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak jest robiony znaczek firmy rakiety na naciągu?

  20. Powrót do góry    #110
    Początkujący
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kontrolowac jestem w stanie mam nadzieje ze dobralem odpowiedni naciag - kupilem takie iloscsi jego ze mam zamiar jeszcze na nim zarobic. Jak myslicie za ile mogie wrzuczic na allegro na kup teraz ? Wilson Enduro pro 17 - przypominam. Pozatym witam wszystkich z forum, mam zamiar zostac tu dluzej :) Wiec sie przedstawie, jestem Jarek wiek 17 lat mniejsce zamieszkania Köln/Bialystok.
    Edit :
    Jak jest robiony znaczek firmy rakiety na naciagu?
    Sa do tego specjalne flamastry oraz szablony zazwyczaj w punktach, sklepach gdzie sie zaklada naciag, maja takie flamastry i szablony, jak ktos sobie zyczy to moze poprosic o namalowanie. Ja wole grac bez znaczka producenta;), przeciez nie placa mi za reklame :).

  21. Powrót do góry    #111
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak jest robiony znaczek firmy rakiety na naciągu?
    Szablon można bardzo często ściągnąć ze strony producenta lub znaleźć w sieci. Odpowiednie flamastry też są do kupienia, tyle że praktycznie co parę gier trzeba poprawiać, bo się ściera.

  22. Powrót do góry    #112
    Początkujący
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam pytanie:
    Gdzie sa robione rakiety heada ? Wczesniej mialem heada byl na nim napis made in austria a na obecnych mojih radicalach jest made in china. Czy to znaczy ze ktores to podrobka ? W innym sklepie na radicalu LM tez ze jest made in austria, wiec jak powino byc? Prosze o odpowiedz to dla mnie wazne.

  23. Powrót do góry    #113
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam pytanie:
    Gdzie sa robione rakiety heada ? Wczesniej mialem heada byl na nim napis made in austria a na obecnych mojih radicalach jest made in china. Czy to znaczy ze ktores to podrobka ? W innym sklepie na radicalu LM tez ze jest made in austria, wiec jak powino byc? Prosze o odpowiedz to dla mnie wazne.
    Według tego co mi wiadomo to większość rakiet jest robiona w Chinach. Jeżeli chcesz poczytać coś więcej na ten temat to przeszukaj http://tt.tennis-warehouse.com/, był tam cały wątek o tym gdzie są robione jakie rakiety i gdzie przechodzą kontrolę techniczną.

  24. Powrót do góry    #114
    Początkujący
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Według tego co mi wiadomo to większość rakiet jest robiona w Chinach. Jeżeli chcesz poczytać coś więcej na ten temat to przeszukaj http://tt.tennis-warehouse.com/, był tam cały wątek o tym gdzie są robione jakie rakiety i gdzie przechodzą kontrolę techniczną.
    Muglbys dac link bezposrednio do tego tematu ? Bede wdzieczny

  25. Powrót do góry    #115
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Muglbys dac link bezposrednio do tego tematu ? Bede wdzieczny
    Spis tematów do przeglądnięcia :
    http://tt.tennis-warehouse.com/search.php?searchid=1126197

    a tak bardziej szczegółowo :
    http://tt.tennis-warehouse.com/showthread.php?t=65981&highlight=production+china
    http://tt.tennis-warehouse.com/showthread.php?t=83397&highlight=production+china
    http://tt.tennis-warehouse.com/showthread.php?t=82739&highlight=production+china
    http://tt.tennis-warehouse.com/showthread.php?t=89280&highlight=production+china

  26. Powrót do góry    #116
    Początkujący
    Dołączył
    30-07-2006
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Wilson czy head??

    Witam wszystkich.

    Chciałabym się dowiedziec a bardziej poradzić która rakiete wybrać??Wilson N4 czy Head liquidmetal4??A może ktoś mi zaproponuje inna dobra rekietę z jednej z tych dwóch firm?? rakieta ma być na prezent wiec chciałabym aby byla jak najlepsza,oczywiście za rozsądną cenę, a że nie znam sie kto jestlepszym producentem rakiet proszę o radę.

    Pozdrawiam i dziekuję

  27. Powrót do góry    #117
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam wszystkich.
    Chciałabym się dowiedziec a bardziej poradzić która rakiete wybrać??Wilson N4 czy Head liquidmetal4??A może ktoś mi zaproponuje inna dobra rekietę z jednej z tych dwóch firm?? rakieta ma być na prezent wiec chciałabym aby byla jak najlepsza,oczywiście za rozsądną cenę, a że nie znam sie kto jestlepszym producentem rakiet proszę o radę.
    Pozdrawiam i dziekuję
    Może troszkę więcej informacji o tym dla kogo jest ta rakieta, jaki wiek, poziom gry itd.
    Ja od kliku lat preferuje rakiety Voelkl. Doskonałe rakiety. Nie są może tak rozreklamowane jak Wilson, Head czy Babolat ale może za rekomendacje posłuży to, że współwłaścicielem tej firmy jest Boris Becker i czynnie uczestniczy przy projektowaniu tych rakiet. Gorąco polecam.

  28. Powrót do góry    #118
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-08-2003
    Postów
    1,206
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    arhus napisał:

    Head

    Witam. Widze ze wiekszosc osob gra tutaj profesjonalnymi i drogimi rakietami. Mam na oku rakiete Head Ti S2 CZ Supreme. Czy ktos gra ta rakieta i czy ejst ona na srednim czy nizszym poziomie. Prosze o wypowiedz takze osoby grajace innymi rakietami head z tej seri. z gory dziekuje i pozdrawiam.

  29. Powrót do góry    #119
    Początkujący
    Dołączył
    02-08-2006
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam
    gram w tenisa od prawie 20 lat (z przerwami) i ciagle jestem początkujący :)

    Wczoraj przesiadłem sie z aluminiowego Wilsona na
    Heada Ti. Pro Tour Supreme. To nie najnowszy model i niezupełnie przystosowany do moich umiejętności (Swing Rating L5) - ale cena była niezwykle kusząca no i spróbowalem. Naciąg fabryczny czyli Head Synthetik Gut.
    Gramy na sztucznej nawierzchni.

    Pierwsze wrażenie było interesujące- większe czucie piłki, znacznie mniejsze wibracje przenoszone na łokieć przy uderzeniach. Dużo łatwiej mi się serwowało plaski mocny serwis, z drugim rotowanym było już znacznie gorzej.
    W trakcie gry okropnie siałem piłki po autach - przy dłuższych zamachach rakieta ma niesamowitego kopa. Z kolei trudno mi było grać piłki do których ledwo dobiegałem.. już "martwe" bite z niewielkim zamachem zwykle nie przechodziły siatki.
    Bardzo dobrze sprawuje się natomiast przy odbijaniu mocnych piłek przeciwnika blokiem - kontrola naprawde przyzwoita.

    Mam trochę nadzieje że taka bardziej wymagająca rakieta "zmusi" mnie do ulepszenia gry. Czy na dłuższą metę takie podejście ma sens czy lepiej pomyśleć o innym sprzęcie ? Rakieta to nie samochód którym można zroić krzywde innym..

    Jestem ciekaw zdania fachowców.

    Pozdrawiam
    Michał



  30. Powrót do góry    #120
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    joker77 napisał:

    Podrobiona rakieta

    Witam,

    Jakiś czas temu kupiłem na Allegro rakietę Head Flexpoint Radical za 370 złoty. Rakieta miała wstawiony oryginalny naciąg. Czy to możliwe, że ta rakieta jest oryginalna za takie pieniądze? Jak to w ogóle sprawdzić?

    Podrawiam
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

  31. Powrót do góry    #121
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam trochę nadzieje że taka bardziej wymagająca rakieta "zmusi" mnie do ulepszenia gry. Czy na dłuższą metę takie podejście ma sens czy lepiej pomyśleć o innym sprzęcie ? Rakieta to nie samochód którym można zroić krzywde innym..
    Jestem ciekaw zdania fachowców.
    Pozdrawiam
    Michał
    Jeżeli jesteś naprawdę początkujący to moim zdaniem ta rakieta jest trochę zbyt wymagająca. Rakiety z tej grupy dają dużą kontrolę nad piłką i przy dobrej technice można zagrać szybkie i "ciężkie" piłki, ale margines błędu jest bardzo niewielki, zwłaszcza że grywasz na sztucznych nawierzchniach gdzie czasu na uderzenie jest dużo mniej niż na kortach ziemnych. Myślę, że bardziej prawdopodobne jest nabranie złych nawyków niż dobrych. Ja osobiście polecałbym Ci rakiety z grupy "tweener" o wadze w okolicach 275-295g. Najlepiej poszukać sklepu, który posiada rakiety demo i wypróbować.

  32. Powrót do góry    #122
    Początkujący
    Dołączył
    02-08-2006
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzięki za odpowiedź
    rakiety demo ma np Go Sport... ale z grupy od 600 zł w góre. Z tych tańszych raczej nie.
    Zastanawiałem sie na Headem Titanium 5100... za tę która kupiłem dałem aż 109 zł !!! (cuda z kodami kreskowymi w hiperze na A, więc małą strata krótki żal)

    Michał

  33. Powrót do góry    #123
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Popytaj w klubach, czasami tam mają rakiety demo, a dodatkowo może znajdzie się ktoś kto poradzi jaka rakieta nadaje się do twojego poziomu. Ewentualnie można napisać np. do dystrybutora Heada w Polsce i zwykle podpowiadają gdzie można wypróbować ich rakiety. Rakiety, o których pisałem można kupić w granicach do 400 zł (oprócz rakiety, którą gram kupiłem takiego właśnie "tweenera" Voelkl BB 5 za 270 zł - całkiem sympatyczna rakieta). Warto poszukać i popróbować bo czasami rakieta, która z parametrów jest OK, zupełnie nie leży (kiedyś kupiłem Babolata i sprzedałem go po tygodniu)

  34. Powrót do góry    #124
    Początkujący
    Dołączył
    04-08-2006
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hej.
    Mój poziom gry oceniam na coś pomiędzy 2,5-3.0
    Gram w sumie od około czterech lat, ale z przerwą (złamałem nadgarstek) i właściwie tylko latem. Naiwrzchnie bardzo różne - od asfaltu do kortów ziemnych.
    Szukam teraz rakiety dla siebie, poczytałem sporo postów i zastanawiam się nad kupnem takiej rakiety:
    http://allegro.pl/item118982403_rakieta_wilson_mach_pro_grafitowa_sz ok_cena_.html
    Czy jest to dobry wybór dla mnie?
    Gram głównie z głębi kortu, choć nie boję się wycieczek do siatki.
    Mam 184 cm wzrostu, waga ok 70 kg.
    Nie gram wiele, więc chcę przeznaczyć na rakietę w granicach 200 zł, 250 to raczej górna granica.
    Jeśli ktoś mógłby ocenić mój wybór rakiety to będę bardzi wdzieczny.
    Pozdrawiam

  35. Powrót do góry    #125
    Początkujący
    Dołączył
    01-08-2006
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy nikt nie gra tu headem ti s2 cz supreme? lub podobna?

  36. Powrót do góry    #126
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hej.
    Mój poziom gry oceniam na coś pomiędzy 2,5-3.0
    Gram w sumie od około czterech lat, ale z przerwą (złamałem nadgarstek) i właściwie tylko latem. Naiwrzchnie bardzo różne - od asfaltu do kortów ziemnych.
    Szukam teraz rakiety dla siebie, poczytałem sporo postów i zastanawiam się nad kupnem takiej rakiety:
    http://allegro.pl/item118982403_rakieta_wilson_mach_pro_grafitowa_sz ok_cena_.html
    Czy jest to dobry wybór dla mnie?
    Gram głównie z głębi kortu, choć nie boję się wycieczek do siatki.
    Mam 184 cm wzrostu, waga ok 70 kg.
    Nie gram wiele, więc chcę przeznaczyć na rakietę w granicach 200 zł, 250 to raczej górna granica.
    Jeśli ktoś mógłby ocenić mój wybór rakiety to będę bardzi wdzieczny.
    Pozdrawiam
    W sumie niby OK, może jedynie bym się przyczepił do wielkości główki rakiety i długości. Jeżeli nie grasz dwuręcznego bh to ja bym szukał rakiety o główce do 102-105 i długości 27 i może trochę cięższej tak do 295 ( sądząc po wzroście i wadze raczej problemów z siłą mieć nie będziesz).
    Przede wszystkim postaraj się wypróbować taką rakietę ( może ktoś taką lub podobną gra i pozwoli Ci odbić parę razy). Jak nie możesz wypróbować to poszukaj sklepu z takimi rakietami i przynajmniej zobacz jak Ci leży rakieta w ręce.

  37. Powrót do góry    #127
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hi-MEN napisał:

    Zmiana naciągu - Wrocław - gdzie :]

    Mam pytanko, gdzie we Wrocławiu mogę na poczekaniu zmienić naciąg w rakiecie i ewentualnie gdzie jest sklep lub serwis który dysponuje dość bogatym wyboren naciągów

    Pozdrawiam
    edit: pardon ;)
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

  38. Powrót do góry    #128
    Początkujący
    Dołączył
    07-08-2006
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie Hi-MAN a Hi-MEN ;-P

    i jeszcze dodam pytanko :)

    1)czym się różni owijka bazowa od owijki zewnętrznej i podstawowej? - bo sie troszke pogubiłem ;)

    Pozdrawiam


  39. Powrót do góry    #129
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    maciasb napisał:

    Poszukuję osoby zajmującej się sklejaniem pękniętych/złamanych rakiet. Obiło mi się o uszy, że ktoś taki znajduje się w Poznaniu i Warszawie, jednakże nie znalazłem nic więcej. Złamaniu uległa połowa ramy w okolicach serca przy mocnym uderzeniu piłki ze smecza ramą. Zawsze taka sklejona rakieta może się przydać jako trzecia - zapasowa.
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

  40. Powrót do góry    #130
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie Hi-MAN a Hi-MEN ;-P
    i jeszcze dodam pytanko :)
    1)czym się różni owijka bazowa od owijki zewnętrznej i podstawowej? - bo sie troszke pogubiłem ;)
    Pozdrawiam
    Bazowa i podstawowa to to samo i to jest ta owijka, która jest na rakiecie w momencie kupna. Owijki bazowe są dosyć grube i mają zwykle pewne specyficzne zadania np. poprawić czucie rakiety (owijki skórzane) lub komfort (poprzez dodatkowe wytłumianie drgań). Owijki bazowe są trwałę i nie wymagają częstych zmian (większość nie zmienia tej owijki)
    Owijki zewnętrzne to te, które nakłada się na bazową w celu poprawienia uchwytu lub żeby np. zwiększyć grubość rączki.
    Różnorodność owijek zewnetrznych jest bardzo duża: suche, klejące, wchłaniające pot, grubsze, cieńsze itd.
    Owijki zewnętrzne są stosunkowo nietrwałe i wymagają częstych zmian (chyba, że ktoś lubi odciski, ślizgającą się w rękach rakiete itp.)

  41. Powrót do góry    #131
    Stały bywalec Awatar argun
    Dołączył
    10-05-2005
    Postów
    584
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    maciasb napisał:

    Poszukuję osoby zajmującej się sklejaniem pękniętych/złamanych rakiet. Obiło mi się o uszy, że ktoś taki znajduje się w Poznaniu i Warszawie, jednakże nie znalazłem nic więcej. Złamaniu uległa połowa ramy w okolicach serca przy mocnym uderzeniu piłki ze smecza ramą. Zawsze taka sklejona rakieta może się przydać jako trzecia - zapasowa.
    Nie ma sensu sklejac rakiety bo nigdy nie bedzie ona miala swoich dawnych wlasciwosci a kosztowac to bedzie tyle co zakup nowej (kiedys sie tym interesowalem) a tak apropo co to za rakieta ze od uderzenie pilka sie zlamala? ja dawniej bardzo czesto tluklem rama raz nawet tak ze przeleciala przez szkole a rama jest cala:)

    venomik ta rakieta jest ciekawa:
    http://allegro.pl/item119781306_wils...o_frotka_.html
    cena niska, da sie nia grac :) tylko radzilbym odrazu zmienic naciag

  42. Powrót do góry    #132
    Początkujący
    Dołączył
    07-08-2006
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rakieta Dunlop 300G, wcześniej była trochę "trzepana" o kort, co na pewno przyczyniło się do złamania ramy. Uderzenie ze smecza było bardzo silne trafione idealnie środkiem ramy.

  43. Powrót do góry    #133
    Początkujący
    Dołączył
    02-08-2006
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli jesteś naprawdę początkujący to moim zdaniem ta rakieta jest trochę zbyt wymagająca. Rakiety z tej grupy dają dużą kontrolę nad piłką i przy dobrej technice można zagrać szybkie i "ciężkie" piłki, ale margines błędu jest bardzo niewielki, zwłaszcza że grywasz na sztucznych nawierzchniach gdzie czasu na uderzenie jest dużo mniej niż na kortach ziemnych. Myślę, że bardziej prawdopodobne jest nabranie złych nawyków niż dobrych. Ja osobiście polecałbym Ci rakiety z grupy "tweener" o wadze w okolicach 275-295g. Najlepiej poszukać sklepu, który posiada rakiety demo i wypróbować.

    Dzieki

    po mniej więcej czterech godzinach gry zaczynam doceniać swój nowy nabytek. To dziwne, ale więcej "wybacza" Head Titanium Supreme Pro Tour (swing L5) niż aluminiowy Wilson. Zwłaszcza przy siatce - przy mojej zupełnie amatorskiej i nie korygowanej technice wolejowej skuteczność przy siatce bardzo wzrosła. Kontrola przy forhendzie baarzdo wzrosła. Maa jeszce sporo kilkucentymetrowych autów ale to do minimalnej korekty.
    No i może nauczę się grać przyzwoity backhand...

    Rakieta jest relatywnie ciężka (315 g bez naciągu ?) ale przy mojej masie (110 kg +) nie przeszkadza mi to spcjalnie.. choć nie wiem jakbym grał piórkiem.

    Dziś kolejny raz idziemy poprzebijac piłki- mój partner już się "boi" :)

  44. Powrót do góry    #134
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2006
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzieki
    po mniej więcej czterech godzinach gry zaczynam doceniać swój nowy nabytek. To dziwne, ale więcej "wybacza" Head Titanium Supreme Pro Tour (swing L5) niż aluminiowy Wilson. Zwłaszcza przy siatce - przy mojej zupełnie amatorskiej i nie korygowanej technice wolejowej skuteczność przy siatce bardzo wzrosła. Kontrola przy forhendzie baarzdo wzrosła. Maa jeszce sporo kilkucentymetrowych autów ale to do minimalnej korekty.
    No i może nauczę się grać przyzwoity backhand...
    Rakieta jest relatywnie ciężka (315 g bez naciągu ?) ale przy mojej masie (110 kg +) nie przeszkadza mi to spcjalnie.. choć nie wiem jakbym grał piórkiem.
    Dziś kolejny raz idziemy poprzebijac piłki- mój partner już się "boi" :)
    różnica w odniesieniu do rakiety aluminiowej na pewno jest kolosalna i faktycznie przy tej wadze i mocy ;) ciężar rakiety nie musi dawać się we znaki, najważniejsze żeby nabrać dobrych nawyków, bo złe jest strasznie ciężko później wykorzenić (sam mam parę takich i strasznie żałuje, że wcześniej większej uwagi nie przyłożyłem do techniki)
    miłego granie i niech tych co się boją będzie coraz więcej :)

  45. Powrót do góry    #135
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lobo5566 napisał:

    prosze o pomoc w wycenie

    Prosze Was bardzo o pomoc w wycenie rakiety Babolat Pure Power(woofer). Temat tenisowy jest mi zupełnie obcy a ponieważ sprzęt o którym pisze jest mi niepotrzebny - chiałbym go sprzedać. dzieki z góry za pomoc
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •