Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 226

Wątek: AZS Olsztyn 2008/2009

  1. Powrót do góry    #46
    Użytkownik
    Dołączył
    24-05-2005
    Postów
    313
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rzeczywiscie niechetnie zwlaszcza Gruszka, Nowak i Bakiewicz, ktorzy swoje najlepsze lata spedzili wlasnie w Czestochowie.
    Nie w tym rzecz moim zdaniem.

  2. Powrót do góry    #47
    Użytkownik
    Dołączył
    01-06-2005
    Postów
    126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gruszka juz od wielu lat zmienia klub co roku. Upieram sie ze geografia + srodowisko ma znaczenie (vide hurtowe transfery z czewy do belchatowa). Przy zblizonych finansach i perspektywach zespolu moim zdaniem to ma wplyw.

  3. Powrót do góry    #48
    Użytkownik
    Dołączył
    24-02-2005
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myśle ze błąd tkwił w koncepcji budowy zespołu z olsztyna - kupowano nazwiaska z osiągnięciami zeby jak najszybciej odniesc sukces (w efekcie byc moze na mistrzostwo trzeba bedzie jeszcze poczekac). Jak sie ma pieniadze to trzeba kupowac wybijajacych sie ale jeszcze głodnych sukcesu graczy (jak kiedys papke, swider, czy teraz winiarski i wlazly).
    Poważny zespół zaczęto budować w 2003roku. Wtedy to pozyskano Zagumnego, Papke, Śmigla, przyszedł trener Ryś. Wiadome jest, że jeśli jest sponsor, to ten oczekuje wyników. Cel postawiono wtedy jeden - albo medal (obojętnie jaki), albo nie ma sponsora (a wiadomo z czym to się równa). Siłą rzeczy musieli ściągnąć "zawodników z nazwiskami", ale nie zapomniano o młodych - Patryk Czarnowski, Marcin Możdżonek. Ten zespół osiągnął cel, więc przedłużono z większością kontrakty i także nie zapomniano o tych - jak Ty to mówisz - wybijających się, ale jeszcze głodnych sukcesu graczy - przyszedł Michał Ruciak, Michał Bąkiewicz, skład uzupełniono Maćkiem Alancewiczem, Marcinem Mierzejewskim, środek wzmocniono doświadczonym Marcinem Nowakiem. I znowu srebro. Co zatem mieli zrobić działacze? Wykupili najgroźniejszą broń (wtedy mogłoby się tak zdawać)-Piotra Gruszkę.
    Myślę, że koncepcja budowania zespołu nie była zła - budowano go z myślą o medalu. Tyleże ci którzy mają go wywalczyć, którym zapewnia się bardzo dobre warunki, aby osiągnąć ten cel - zapomnieli chyba o co walczą...
    ale jak to ktos fajnie zauwazyl - w Olsztynie do dyspozycji sa zawodnicy odcinajacy kupony. To raczej kiepsko wrozy na przyszlosc.
    Dlatego większość ma nadzieję, że trener Wspaniały przypomni im dlaczego i w jakim celu odcinają te kupony, i że odcinają je, bo zobowiązali się do "czegoś"...
    Rozumiem ze nie mozna wygrac mistrza na wychowankach, ale mozna sciagnac zawodnikow typu winiarski albo typu gruszka
    Nie rozumiem :-/ Gruszkę sciągnięto wtedy, kiedy nie było już szansy ściągnąć Winiarskiego.

  4. Powrót do góry    #49
    Użytkownik
    Dołączył
    01-06-2005
    Postów
    126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    chodzi o to aby liczba "starych wyjadaczy" w zespole nie byla zbyt duża bo po pierwsze zrą sie miedzy soba a po druge druzyna nie jest "glodna sukcesu". Poza tym taki zespol mysli ze kazdy inny sie przed nimi polozy i bedzie bladac o litosc. Lepiej jak 2-3 doswiadczonych przewodzi pozostalym mlodym. Prowda jest ze problemem jest generalnie podejscie polskich sportowcow do zawodu. W lidze wloskiej co roku nastepuje znaczne przetasowania w skaldach, graja gwiazdy i jakos im zaangazowanie (czyt. profesjonalizmu) nie brakuje.

  5. Powrót do góry    #50
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rozstania nadszedl czas, buziaczki i papa.

    Mam nadzieje ze jakims cudem klub na koniec sezonu pozegna panow Kucinskiego, Nowaka i Papke.

    Kucinski jest stary, schorowany, no i umiejetnosci juz nie te.

    Nowak precz za swoj niewyparzony jezyk, zagrywke od swieta i niedoloty do bloku. Mozdzonek i Czarnowski godnie go zastapia. A moze jakies wyroby z pereł?

    Papke, striker to podstawa druzyny, co nam z goscia ktory polowe sezonu spedza u lekarza albo na rehabilitacji? Niech prezesina szuka za granica, niestety Bojovic jest juz zajety. Moze Marcel by sie skusil? :)

    Jedyni zawodnicy ktorzy trzymaja staly wysoki poziom to Guma, Grzyb i Bakiewicz. Z Ruciaka zrobic libero a na przyjecie zakupic jakiegos mlodzieniaszka coby sie uczyl od Gruchy i Siebecka.

    Tak jak kolega wyzej napisal, zespol musi byc zlepkiem graczy doswiadczonych oraz zadnych sukcesow. Ten zespol nie gwarantuje walki o najwyzsze cele.

  6. Powrót do góry    #51
    Użytkownik
    Dołączył
    01-06-2005
    Postów
    126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak wszystko wskazuje na to iz olsztynowi zostanie walka o srebro. Taka jest moja refleksja po wczorajszych meczach pucharowych - choć nie lubie z gory przekreslac szans.
    Prawda jest taka ze w olsztynie nie ma teamu. Dobrzy zawodnicy nie zblizaja sie do swego najlepszgo poziomu (przyjechali wczasy czy co? a moze reklamowac fundusz emerytalny PZU Spokojna Jesien?).

  7. Powrót do góry    #52
    Użytkownik
    Dołączył
    24-02-2005
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Super Express
    Gruszka stracił formę po przejściu z Bełchatowa do AZS Olsztyn. Siatkarz wyjaśnia nam, dlaczego.

    Z Piotrem Gruszką (29 l.), kapitanem siatkarskiej reprezentacji Polski, rozmawialiśmy tuż po niedzielnym meczu: Olsztyn - Bełchatów. Po bolesnej porażce (AZS przegrał 1:3) Gruszka był w kiepskim nastroju.

    - Co się stało z twoją formą?

    - Kryzys zaczął się kilka miesięcy temu. Trudno jednoznacznie powiedzieć, dlaczego. Ale nie chodzi tu tylko o względy sportowe.

    - Jakieś kłopoty w życiu osobistym?

    - Tak. Bardzo zawiodłem się na bliskiej mi osobie. To mnie wytrąciło z równowagi, miałem mętlik w głowie. Nie chcę do tego wracać.

    - Nie żałujesz przeprowadzki do Olsztyna?

    - Człowiek podejmuje w życiu różne decyzje. Nie wszystkie są dobre. Ale nie uważam, żeby przejście do Olsztyna było decyzją tak do końca złą.

    - Opuściłeś najlepszy klub w Polsce...

    - Widziałem w AZS potencjał na mistrzostwo kraju. I dalej widzę.

    - A jak widzisz swoją przyszłość w reprezentacji?

    - Jest dużo świetnych, młodych zawodników, ale ja chcę walczyć o miejsce w kadrze. Moją największą siłą jest to, że wierzę w siebie. I udowodnię tym, którzy już mnie skreślają, że jeszcze będę grał naprawdę dobrze.

    - Kiedyś na kłopoty najlepszy był Gruszka, a teraz to Gruszkę dopadły kłopoty...

    - Macie prawo do takiej oceny, kibice też. Zresztą tak to już w Polsce jest, że jak przyjdzie obniżka formy, to zaczyna się wyzywanie, mieszanie z błotem. Bardzo łatwo zapomina się o tym, co człowiek już osiągnął.
    Jak na razie pozostawię to bez komentarza...

  8. Powrót do góry    #53
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2005
    Postów
    902
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja to skomentuję. Nikt Piotra z błotem nie miesza, a jedynie komentuje to co widzi. A to, co widzi, nie jest budujące. Wiadomo - siatkarz nie robot, ma prawo do słabszych dni. Tyle, że u Piotra ta obniżka formy przeszła w stan chroniczny, który trwa od ME, niestety.
    O zasługach nikt nie zapomina, tyle tylko, że to sport, a więc wieczna rywalizacja - i wiadomo, że grać będą aktualnie najlepsi, a nie ci, którzy kiedyś tam mieli jakieś zasługi.

  9. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O zasługach nikt nie zapomina, tyle tylko, że to sport, a więc wieczna rywalizacja - i wiadomo, że grać będą aktualnie najlepsi, a nie ci, którzy kiedyś tam mieli jakieś zasługi.
    no nie wiem, np Engel doszedl do wniosku, ze MS to jest nagroda dla tych co wywalczyli awans rok wczesniej, a nie dla tych co aktualnie prezentuja najepsza forme.

  10. Powrót do góry    #55
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

  11. Powrót do góry    #56
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-12-2002
    Postów
    745
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Super Express

    - Co się stało z twoją formą?

    - Kryzys zaczął się kilka miesięcy temu. Trudno jednoznacznie powiedzieć, dlaczego. Ale nie chodzi tu tylko o względy sportowe.

    - Jakieś kłopoty w życiu osobistym?

    - Tak. Bardzo zawiodłem się na bliskiej mi osobie. To mnie wytrąciło z równowagi, miałem mętlik w głowie. Nie chcę do tego wracać.
    wzruszyłam się...
    ale przepraszam, w takim razie co w zespole będzie robił Kuciński? czy "adieu"??

  12. Powrót do góry    #57
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ale przepraszam, w takim razie co w zespole będzie robił Kuciński? czy "adieu"??
    Spoko spoko, Kuciap grał na pozycji przyjmujaćego a w zeszłym sezonie posłał nawet asa z zagrywki. Na dobrą sprawę zawsze będzie mógł wejść za Gruchę gdy ten znajdzie się w drugiej linii, może wtedy w ataku straszyć nie będzie ale zawsze istnieje większe prawdopodobieństwo, że wybierze coś w obronie.

  13. Powrót do góry    #58
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sezon sie jeszcze nie skonczyl a juz tyle rewelacji sie pojawilo.
    Odnosnie sponsora, trenera i zawodnikow.
    W kazdej plotce jest ziarenko prawdy, rok (i dwa) temu "przewidywalnosc" naboru do AZSu byla bardzo wysoka.
    Chodza sluchy ze jesli nie bedzie medalu to sponsor sie wycofa, tylko ile osob widzialo na wlasne oczy umowe?

    Wiekszosc (nie wszystko) zalezy od wyniku w tym sezonie, tak czy siak mam nadzieje ze panowie P oraz N znajda sobie nowe kluby na miare swoich ambicji i umiejetnosci, a jak nie to wy***** sie ich sila z tego 'Eldorado' :D

    Barbus, podziel sie wiedza ze wszystkimi.

  14. Powrót do góry    #59
    Użytkownik
    Dołączył
    24-02-2005
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pan N tak łatwo się nie da - ma kontrakt jeszcze przynajmniej na rok :(

    ;)

  15. Powrót do góry    #60
    Użytkownik
    Dołączył
    29-10-2002
    Postów
    181
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A jednak czytasz forum, dlaczego Twoj foch trwa tak dlugo ?

    A tak powaznie, spekulacje sa i beda. Nieoficjalne i nie ma powodu robic z tego burzy.

    Poczekajmy do konca sezonu, wszystko zalezy od pieniedzy, potem licza sie profity w postaci medali z ubieglego sezonu i miejsc w LM, CEV itd ;)


    Co do panow P I N to ja jestem o wiele bardziej zly na pana Z ;)

  16. Powrót do góry    #61
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzis jest fajny artykul w gazecie Olsztynskiej na temat AZSu Olsztyn.

    -istnieje szansa na relacje z piatkowego meczu w SkraTV.

    -umowa ze sponsorem PZU jest podpisana jeszcze na najblizszy rok, tyle ze moze zostac rozwiazana z powodu braku medalu.

    -podobno jest zapis w umowie ze: zloto przedluza umowe na kolejne 3 lata, srebro na 2 a braz o rok.

    -podobno nawet bez medalu PZU bedzie dalej wspierac AZS ale przykreci kurek z 6 do 4 mln pln.

    -kontrakty do 2006 roku maja: Alancewicz, Bakiewicz, Gruszka, Grzyb, Ruciak i Siebeck.

    -kontrakty do 2007 roku maja: Czarnowski, Kucinski, Lipinski, Nowak, Papke, Zagumny (za granice moze odejsc w kazdej chwili).

    -kontrakt do 2008 roku ma Mozdzonek.

    Jedno jest pewne, czy bedzie medal czy nie to bedzie sie dzialo, oj bedzie..

  17. Powrót do góry    #62
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    897
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Budżet 6 milionów ? Dobre. Ciekawe skąd oni to wzięli ? Przy takim budżecie nasi siatkarze nie tłukli by się do Aten z trzema przesiadkami, tylko podobnie jak Skra wynajeli by sobie czarter. No, ale oczywiście dziennikarze wiedzą lepiej.

  18. Powrót do góry    #63
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W przyszłym sezonie wyjazdów tak licznych jak w mijającym już nie będzie, za to trafi się jeden trzydniowy, na który zawsze bedie można jechać .... autobusem. No chyba, że wyjdziemy z grupy wtedy się minimum bonusowy jeden trafi ;)

  19. Powrót do góry    #64
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-12-2002
    Postów
    745
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Budżet 6 milionów ? Dobre. Ciekawe skąd oni to wzięli ? Przy takim budżecie nasi siatkarze nie tłukli by się do Aten z trzema przesiadkami, tylko podobnie jak Skra wynajeli by sobie czarter. No, ale oczywiście dziennikarze wiedzą lepiej.
    no nie wiem,czy to takie absurdalne...zarobki zawodników,z tego co mówią, są bardzo wysokie.

  20. Powrót do góry    #65
    Początkujący
    Dołączył
    18-03-2006
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale na pewno nie tak wysokie żeby budżet osiągnął pułap 6 milionów i akurat o tym wiem i zapewniam, że Olsztyn takiego budżetu nie ma, to po pierwsze.
    Po drugie, piszecie czas trwania kontraktów poszczególnych zawodników i wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt, że istnieje cos takiego jak wypożyczenia, a z tego co słyszałem niektórym olsztyńskim zawodnikom po nieudanej walce o finał nagle jakoś spieszno zrobiło się do innych klubów, zwłaszcza AZS-u Częstochowa. Hmmmm, ciekawe $$$$$dlaczego$$$$$ ???
    Ten zapis w umowie na temat przedłużenia sponsoringu w zależności od koloru medalu to niezła bzdura. Dla Olsztyna brak awansu do finału to kompletna katastrofa. Zespół, który zbudowany został za ogromne pieniądze, w ciągu minionych trzech sezonów nic nie osiągnął. Nie wierzę, że PZU zadowoli się brązowym krążkiem i zmniejszy budżet o "skromne" 2 miliony. Moim zdaniem zakręci kurek radykalnie o ile w ogóle się nie wycofa. To raczej nieciekawie wróży olsztyńskiej siatkówce i właśnie z tego powodu żałuję, że olsztynianie nie awansowali do finału.
    Częstochowa-Bełchatów o brąz - to byłaby frajda, a tak - rywal mocny, moim zdaniem lepszy od Skry i szanse na medal niewielkie, ale cóż:)
    Wrócimy za rok:)

  21. Powrót do góry    #66
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I całkiem dobrze by się stało gdyby prawdą okazała się chęć przenosin do Częstochowy niektórych. Mam nadzieję, że to są Ci zawodnicy którzy już tam kiedyś grali z najwyższym z nich na czele. Jak sam napisałeś misja zespołu mimo wzmocnień zakończyła się niepowowdzeniem i czas na solidne przewietrzenie i budowę nowego zespołu na innych filarach (tylko czy jest na to czas?).

    A co do tej umowy to słyszałem od kogoś (nie pamiętam od kogo i w jakich okolicznościach) o tym już kilka miesięcy temu więc wcale bym się nie upierał, że to nieprawda.


  22. Powrót do góry    #67
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-10-2003
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja bym dal szanse Waldkowi Wspanialemu i temu zespolowi... Niech nie robia zadnych transferow, niech nikt nie odchodzi z tej ekipy. Po przyjsciu WW za Rysia , gra sie radykalnie zmienila i moim zdaniem Wspanialy nie mial na tyle czasu by poukladac ten zespol. Niech ekipa zostaja taka jaka jest a Waldus zrobi z niej to na co Olsztynianie czekaja od 14lat...
    PoZdRaWiAm!!!
    GG:4167314 Jestem : Ukryta zawartość
    http://artur.wroclaw.w.interia.pl/TSC2.jpg

  23. Powrót do góry    #68
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko kto da pieniądze na utrzymanie tych zawodników ?? Niejaki Kamil Drąg z Przeglądu Sportowego nakreśla już taki scenariusz, że budżet na pewno będzie mniejszy o połowę, że Guma miał iść do Dynama Kazań (ale tam grać będą Stanley i Ball), że chrapę na Bąka ma Częstochowa (w sumie to i dobrze), że Gruszka zrobi wylot do Rosji. Z drugiej jednak strony ten sam Kamil Drąg w tym samym artykule powołuje sie na komentarz dyrektor klubu nie wiedząc nawet jakie jest jego nazwisko, żałosne to ....

  24. Powrót do góry    #69
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-06-2003
    Postów
    535
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    chrapę na Bąka ma Częstochowa (w sumie to i dobrze)
    Już nam chyba przeszło ;)

  25. Powrót do góry    #70
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To może chociaż na Nowaka się skusicie ?? :)

  26. Powrót do góry    #71
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-03-2004
    Postów
    745
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Guma miał iść do Dynama Kazań (ale tam grać będą Stanley i Ball)
    Ball w Dinamo Kazan??? ja słyszałam, że on karierę miał kończyć i do USA wracać.. to pewne???

  27. Powrót do góry    #72
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ball w Dinamo Kazan??? ja słyszałam, że on karierę miał kończyć i do USA wracać.. to pewne???
    Cytuję dzisiejszy artykuł Kamila Draga w Przeglądzie Sportowym:
    (...)Pierwszą opcją dla "Gumy" było Dynamo Kazań, ale ta druzyna pozyskała z Iraklisu Saloniki Amerykanów Lloyda Balla i Claytona Stanleya. Obaj mają zarabiać w Kazaniu po 400 tysięcy dolarów ! (...)
    To jest moje jedyne źródło wiedzy na ten temat. Ja bym się na taką sumkę szarpnął ;)

  28. Powrót do góry    #73
    Początkujący
    Dołączył
    01-04-2006
    Postów
    26
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    POLSKA LIGA SIATKÓWKI. Drużyna już bez ubezpieczenia?


    Przed dwoma laty siatkarze PZU AZS Olsztyn przegrali w finale Polskiej Ligi Siatkówki z Jastrzębiem, a rok temu nie sprostali w walce o złoto Skrze Bełchatów. W tym sezonie nie weszli nawet do wielkiego finału i w piątek rozpoczną rywalizację o brązowy medal z Wkręt-Metem Częstochowa. Wielkie inwestycje poczynione w ostatnich latach przez firmę PZU znowu nie przyniosły spodziewanego efektu. A to może oznaczać koniec cierpliwości sponsora i "rozbiór" olsztyńskiego zespołu. - O sytuacji finansowej klubu i ewentualnych ruchach transferowych porozmawiamy po sezonie - mówi dyrektor AZS Bogusław Cieciurski. - W walce ze Skrą drużyna wstydu nie przyniosła, ale cel jakim był złoty medal osiągnięty nie został.

    Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kontrakt PZU z klubem jest ważny także na kolejny sezon, ale jest w nim klauzula, pozwalająca na rozwiązanie umowy, jeśli zespół nie zdobędzie medalu. Tak czy inaczej, środki finansowe przekazywane na zespół mają być o połowę mniejsze, bo AZS nie wywalczył złota.

    Dalej mozna doczytac w przegladzie sportowym .Miłej lektury pozdrawiam

  29. Powrót do góry    #74
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dalej było to co napisałem wyżej o Zagumnym, Gruszce i Bąkiewiczu. Poruszyli też kwestię Wspaniałego, który wie że nic nie wie.
    W sumie niewiele się wjaśniło, bo i wyjaśnić nie mogło. Jescze jest czas.

  30. Powrót do góry    #75
    Początkujący
    Dołączył
    01-04-2006
    Postów
    26
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przed dwoma laty siatkarze PZU AZS Olsztyn przegrali w finale Polskiej Ligi Siatkówki z Jastrzębiem, a rok temu nie sprostali w walce o złoto Skrze Bełchatów. W tym sezonie nie weszli nawet do wielkiego finału i w piątek rozpoczną rywalizację o brązowy medal z Wkręt-Metem Częstochowa. Wielkie inwestycje poczynione w ostatnich latach przez firmę PZU znowu nie przyniosły spodziewanego
    efektu. A to może oznaczać koniec cierpliwości sponsora
    i „rozbiór” olsztyńskiego zespołu. O sytuacji finansowej klubu i ewentualnych ruchach transferowych porozmawiamy
    po sezonie – mówi dyrektor AZS Bogusław Cieciurski. – W walce ze Skrą drużyna wstydu nie przyniosła, ale cel jakim był złoty medal osiągnięty nie został.Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kontrakt PZU z klubem jest ważny także na kolejny sezon,ale jest w nim klauzula, pozwalająca
    na rozwiązanie umowy,jeśli zespół nie zdobędzie
    medalu. Tak czy inaczej, środki finansowe przekazywane na zespół mają być o połowę mniejsze,bo AZS nie wywalczył złota.A to może oznaczać, że kilku czołowych graczy odejdzie z Olsztyna. Paweł Zagumny i Piotr Gruszka już mają propozycje z Rosji, ale do zakończenia sezonu nie podejmują negocjacji.Pierwszą opcją dla „Gumy” było Dynamo Kazań, ale ta drużyna pozyskała z Irakis Saloniki Amerykanów Lloyda Balla i Claytona Stanleya. Obaj mają
    zarabiać w Kazaniu po 400 tysięcy dolarów! Jeśli jednak Zagumny będzie chciał wyjechać do Rosji, to znajdzie się dla niego klub, który zapłaci za roczny kontrakt 200 tysięcy euro. Propozycje ma także Michał Bąkiewicz,
    któremu kończy się umowa w Olsztynie. Chrapkę na „Bąka”
    ma między innymi Wkręt-Met Częstochowa. Nie wiadomo
    czy w Olsztynie zostanie trener Waldemar Wspaniały. –
    Kontrakt kończy mi się w majui teraz nie wiem co zrobię – mówi szkoleniowiec, który myśli o walce z Wkręt-Metem, a potem będzie czekał na decyzję sponsora.

    OTO PEŁNY ARTYKUŁ

  31. Powrót do góry    #76
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli jednak Zagumny będzie chciał wyjechać do Rosji, to znajdzie się dla niego klub, który zapłaci za roczny kontrakt 200 tysięcy euro.
    Kogoś tu niźle pogrzało, poza tym, zespoły pls finansowo w tym sezonie mocno sie "przegrzały' i zastanawiam sie bardzo, dokąd to może doprowadzić, to jasne, że zawodnik pójdzie za kasą- proponuję złożyć zupełnie nowe drużyny, na południu i wschodzie Europy są dziesiatki tanszych, nieodkrytych dobrych zawodników (ukłon w stronę Szatana), nic tylko brać- chyba kierunek amerykański nie do końca się sprawdził, natomaist bułgarski już bardziej ( obstawiałbym odwrotnie na poczatku sezonu)
    Jeśli chodzi o ekonomiczne osłabienia, to na pewno ani Skra ani Jastrzebie takowego problemu mieć nie będą, natomaist Resovia, Mosto i może Olsztyn już takiego komfortu mieć nie będą.
    Założywszy, że Rudy odejdzie, prosze mi pwoiedzieć po kogo siegać będzie Olsztyn? proponuję zawodnika o nazwisku Tichacek (Liberec)
    I hate Bayern soooo much

  32. Powrót do góry    #77
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    to prawda, ze PZU sie wycofuje w przyszlym sezonie??

  33. Powrót do góry    #78
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie, maks co się stanie to ograniczą finansowanie.

  34. Powrót do góry    #79
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2005
    Postów
    353
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    P. Papke: Coś się w tym zespole skończyło
    Koncepcja zespołu w tym składzie już się chyba wypaliła. Przed następnym sezonem potrzebne będą zmiany. Ale na razie musimy po raz trzeci pokonać Wkręt-Met Częstochowa i zdobyć brązowy medal PLS. Bez tego przyszłość siatkówki w Olsztynie może wyglądać nieciekawie - mówi przed dzisiejszym meczem o 3. miejsce atakujący PZU AZS Paweł Papke. My wcale nie jesteśmy najbogatsi w lidze, ani nie mamy najmocniejszego składu. Są cztery zespoły o porównywalnym potencjale i każdy z nich mógł zdobyć mistrzostwo Polski. Przegraliśmy ze Skrą dwa razy w rundzie zasadniczej i trzy razy w półfinale. Z Jastrzębiem też nie udało nam się wygrać. To o czymś świadczy. Najwyraźniej jesteśmy gorsi. W trakcie sezonu Grzegorza Rysia na stanowisku trenera zmienił Waldemar Wspaniały.
    - Wspaniały wiele rzeczy poukładał, wiele zmienił. Ale pewnych spraw nie dało się uporządkować. Zaszłości były zbyt duże. Nie chcę o wszystkim mówić, bo jeszcze walczymy o medal, ale coś się w tym zespole skończyło i wypaliło.
    Smutno czytać ten artykuł ale dużo prawdy jest w tym co powiedział Papke. Niby Olsztyn miał wszystko co trzeba aby zdobyć złoto (sponsora, dobrych zawodników, dobrego trenera) a jednak to nie pomogło. To nie ten sam zespół sprzed roku. W tym sezonie często odczuwałam, że zawodnikom nie zależy na wygranej.
    Siatkówka w Olsztynie jest poważnie zagrożona, juz teraz słychać iż kluczowi zawodnicy (Zagumny, Gruszka) prawdopodobnie wyjadą do Rosji, a i ze sponsorem też nie jest ciekawie z tego co słychać.

  35. Powrót do góry    #80
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Siatkówka w Olsztynie jest poważnie zagrożona
    Jeżeli to nie jest skrót myślowy to się z Tobą nie zgodzę. Siatkówka w Olsztynie była, jest i będzie, tutaj nie ma żadnego zagrożenia. Bynajmniej ja nie widzę. Najwyżej odejdzie rzesza tzw. gwiazd. To nie jest jakiś przyzakładowy klubik hybryda powstały na ambicji jakiegoś jednego prezesa narażony na 'widzimisię'. To jest klub akademicki związany z uczelnią i w najgorszym przypadku bedzie grał w niższych ligach.

    Natomiast Papke Ameryki nie odkrył, problem w tym że zdanie: "coś się skończyło" powinien zastąpić "czegoś tutaj nigdy nie było".

  36. Powrót do góry    #81
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2005
    Postów
    353
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    hvar - Dokładnie chodziło mi o zagrożenie w sensie poziomu siatkówki. Skoro pisze się że najważniejszy sponsor może odejść, kluczowi zawodnicy także to i poziom siatkówki podupadnie. A szkodaby było gdyż siatkówka w Olsztynie jest mocno zakorzeniona.

  37. Powrót do góry    #82
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-10-2003
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    PZU AZS Olsztyn - Wkręt - Met Domex AZS Częstochowa 25:19, 25:22, 25:22

    Stan rywalizacji: 3 - 0 (3:1,3:0,3:0)

    No coz braz zdobyty... ale czy sie cieszyc z niego? Bo co? Chyba w sumie nie ma z czego... W polfinale trafilismy na silna Skre i to zadecydowalo... Choc te porazki z nią na pewno bardzo będą bolały jeszcze, przeciez wszystkie po 5 setach... No, ale jak sie obijało w rundzie zasadniczej to sie tak skonczyło jak sie skonczylo...
    Niech tylko Skra dogra z Jastrzebiem i juz goroczka transferowa na dobre moze sie rozpoczac...
    PoZdRaWiAm!!!
    GG:4167314 Jestem : Ukryta zawartość
    http://artur.wroclaw.w.interia.pl/TSC2.jpg

  38. Powrót do góry    #83
    Użytkownik
    Dołączył
    29-10-2005
    Postów
    128
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    PZU na pewno zostaje, informacja potwierdzona przez rektora UWM pana Góreckiego ;)

  39. Powrót do góry    #84
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko ciekawe z jakim budżetem. Mógłbym bez problemu na zlecenie ulepić skład na mistrza za 50% tego co zarabiał skład z tego sezonu.

  40. Powrót do góry    #85
    Użytkownik
    Dołączył
    01-06-2005
    Postów
    126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak wam sie podoba sklad Olsztna na sezon 2006/2007. Słabszy/silniejszy? Ha. Zależy kto będzie pędził do roboty...

  41. Powrót do góry    #86
    Użytkownik
    Dołączył
    15-05-2005
    Postów
    81
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zacznijmy od tego , iż składu jeszcze nie ma . :)

  42. Powrót do góry    #87
    Użytkownik
    Dołączył
    01-06-2005
    Postów
    126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Najwyżej dojdą 1-2 nazwiska (zresztą wiadomo z jakiego kręgu). Trzon sie już nie zmieni.

  43. Powrót do góry    #88
    Użytkownik
    Dołączył
    15-05-2005
    Postów
    81
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A wiesz coś może konkretniej , jeżeli chodzi o nazwiska ? (nie pytam się o te nazwiska z gazet)

  44. Powrót do góry    #89
    Użytkownik
    Dołączył
    01-06-2005
    Postów
    126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Patrzymy w rózne strony. Numerem 1 jest TM...

  45. Powrót do góry    #90
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-10-2003
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bieriezin w Olsztynie :o
    PoZdRaWiAm!!!
    GG:4167314 Jestem : Ukryta zawartość
    http://artur.wroclaw.w.interia.pl/TSC2.jpg

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •