Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 59

Wątek: Walasek w ZKŻ

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    06-11-2005
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Walasek w ZKŻ

    Jak podały Sportowe Fakty Grzegorz Walasek podpisał kontrakt na 2 lata z ZKŻ.Mimo że mówiono o tym już wcześniej to jednak chyba nikt się tego nie spodziewał.To naprawdę hit.Zielonka będzie miała pakę.Awans raczej pewny.W nowym sezonie mimo wszystko 1 liga nie będzie już tak ciekawa jak w obecnych rozgrywkach.Stranieri tacy jak Karlson,Max czy Loram mogą zakotwiczyć w ekstralidze.Uważam,że dla Grega jest to krok w tył.To przecież czołowy reprezentant naszego kraju a w 1 lidze raczej nie będzie miał się z kim ścigać.Słowem mówiąc zanosi się na to,że drogo będzie ten sezon kosztował włodarzy klubu.


  2. Powrót do góry    #2
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    Moim skromnym zdaniem - nowy temat założony słusznie.

    Jest to transfer takiej skali, że należy mu poświęcić osobny wątek, bowiem chęć skomentowania tej informacji zapewne dotyczyć będzie szerokiego grona kibiców z całej Polski, co oznacza, że wątek klubowy nie jest adekwatnym miejscem, by tylko tam o tym pisać.
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    507
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no skoro tak... szef ma zawsze racje :))

  4. Powrót do góry    #4
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    Więcej na temat transferu Walaska i sytuacji w ZG:

    http://www.sportowefakty.pl/index.ph...&news_id=90812

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    29-03-2005
    Postów
    472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Stracony sezon?

    Nie zgadzam się z taką opinią. Być może w 1 lidze będzie Walaskowi łatwiej o punkty, ale bez przesady, tu także startuje sporo dobrych zużlowców. A ponadto, pozostają starty w innych ligach.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Uważam,że dla Grega jest to krok w tył.
    Ale za to jeździ w swoim mieście ... Może to jest również ważne ? Bardzo się cieszę z tego - mimo, że pewnie Gniezno dostanie lanie od Zielonki.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,646
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach
    Dla mnie to niezrozumiala decyzja.W Czestochowie scigalby sie z najlepszymi , walczyl o medal DMP i o PLN-y nie musialby sie martwic.A tak zostaje mu 1 liga i pewnie tylko krok w tyl bo co to beda za pojedynki np.z Golonką , Szmidem czy Mordelem :P...Niestety wielki blad czy bedzie sytuacja podobna jak z Jedrzejakiem , ze po przejsciu do 1 ligi zostanie tam na dluzej?Zobaczymy.

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    A tak zostaje mu 1 liga i pewnie tylko krok w tyl bo co to beda za pojedynki np.z Golonką , Szmidem czy Mordelem ...Niestety wielki blad czy bedzie sytuacja podobna jak z Jedrzejakiem , ze po przejsciu do 1 ligi zostanie tam na dluzej?Zobaczymy.
    Ludzie, chyba trochę przesadzacie z tym krokiem w tył. A co maja powiedzieć zawodnicy którym to przytrafi się kontuzja na skutek której muszą pauzować większość część sezonu ? chyba są w gorszej sytuacji od zawodnika startującego w I lidze a mimo to dochodzą do bardzo dobrych wyników w e-lidze. Zresztą startów z najlepszymi w kraju to Walaskowi nie zabraknie, przecież sa jeszcze różnego rodzaju eliminacje do MP , turniej towarzyskie itp. Dodać do tego starty w lidze szwedzkiej (byc może w angielskiej) i jazdy Greg będzie miał co niemiara a niektóre mecze ze słabszymi drużynami I ligi będzie mógł pauzować (jest kilku juniorów którzy moga go zastąpić)lub traktować treningowo.

    P.s
    Gratulacje dla Dowhana i spółki za zakontraktowanie Grega i Okonia.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Moim skromnym zdaniem - nowy temat założony słusznie.

    Jest to transfer takiej skali, że należy mu poświęcić osobny wątek, bowiem chęć skomentowania tej informacji zapewne dotyczyć będzie szerokiego grona kibiców z całej Polski, co oznacza, że wątek klubowy nie jest adekwatnym miejscem, by tylko tam o tym pisać.
    Pomimo, iz z moim szanownym szefem sie nie zgadzam, to mam prosbe - prosze nie odbiegac od tematu watku i nie pisac o szansach ZKZ w I lidze, bo za chwilke bedziemy mieli 3 watki o tym samym....

    A tak zostaje mu 1 liga i pewnie tylko krok w tyl bo co to beda za pojedynki np.z Golonką , Szmidem czy Mordelem
    Nie wiem czy szanowny kolega interesowal sie w tym sezonie I liga, ale widze, ze swgo rodzaju "zaslepienie" e-liga zostawilo trwaly uraz... kilku o ile nie kilkunastu zawodnikow, ktorzy "scigali sie z Golonka i Mordelem (sic!)" mogliby spokojnie stanac do walki jak rowny z rownym z zawodnikami e-ligowymi, wiec nie rozumiem tej uwagi (byc moze pozna godzina).
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Moim skromnym zdaniem - nowy temat założony słusznie.

    Jest to transfer takiej skali, że należy mu poświęcić osobny wątek, bowiem chęć skomentowania tej informacji zapewne dotyczyć będzie szerokiego grona kibiców z całej Polski, co oznacza, że wątek klubowy nie jest adekwatnym miejscem, by tylko tam o tym pisać.
    no dla Ciebie jest Darku
    a dla kogos z Gniezna bedzie to np transfer do jego zespolu Jordana Jurczynskiego.
    bedzie mogl zalozyc osobny watek??
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    14-10-2004
    Postów
    426
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dobrym przykladem jest tu Krzysztof Cegielski, który swego czasu jezdził w Starcie Gniezno oraz w Grand Prix. Jak mnie pamięc nie myli to spisywał sie wtedy bardzo dobrze i napewno nie miało miejsca coś takieog jak "krok w tył". Grzegorz wie co zrobił i uszanujmy jego decyzje.

    PS. Brawo panie Robercie !

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2005
    Postów
    412
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Napewno może teraz martwić los Włókniarza , bo przecież to spora strata dla tego zespołu . Co do samej decyzji to uważam, że Walasek troszkę spasował ze swoim sportowym poziomem ! Jest to napewno ogromna radość dla kibiców ZKŻ bo fakt powrotu wychowanka zawsze cieszy :)
    Gratuluje Zielonce , martwi mnie sytuacja Czewy

    Pozdrowienia z Tarnowa :)

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec Awatar Saint
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    1,120
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    Ludzie, chyba trochę przesadzacie z tym krokiem w tył. A co maja powiedzieć zawodnicy którym to przytrafi się kontuzja na skutek której muszą pauzować większość część sezonu ? chyba są w gorszej sytuacji od zawodnika startującego w I lidze a mimo to dochodzą do bardzo dobrych wyników w e-lidze. Zresztą startów z najlepszymi w kraju to Walaskowi nie zabraknie, przecież sa jeszcze różnego rodzaju eliminacje do MP , turniej towarzyskie itp. Dodać do tego starty w lidze szwedzkiej (byc może w angielskiej) i jazdy Greg będzie miał co niemiara a niektóre mecze ze słabszymi drużynami I ligi będzie mógł pauzować (jest kilku juniorów którzy moga go zastąpić)lub traktować treningowo.
    Mariusz a nie wziales pod uwage sprzętu.
    W 1 lidze nie jest potrzebny sprzęt takiej klasy jak potrzebny jest w ekstralidze, wiec nie sądze, zeby Walasek inwestowal taką kase w sprzęt najwyzszej klasy, skoro taki w 1 lidze mu nie bedzie tak potrzebny, a pewnie stawki bedzie mial nizsze niz moglby miec w ekstra (moim zdaniem).
    To samo bylo z Jędrzejakiem. W 1 lidze radzil sobie dobrze, ale jak dochodzilo do jakiegos turnieju o mocnej obsadzie (pomijam to, ze juz nie byl tak czesto zapraszany na turnieje towarzyskie jak wczesniej) to zostawal daleko z tyłu (np. finał IMP). Pierwszą role odgrywal tutaj sprzęt bo widac było, ze po prostu nie mial szans na walke z najlepszymi.
    Sądze, ze tak samo bedzie z Walaskiem, no chyba, ze sobie kupi osobny sprzęt (lepszy) na turnieje, eliminacje w co wątpie, albo zaopatrzy sie w taki jak w tym sezonie, ael w to też wątpie.
    "Każdy ma swój punkt widzenia, ale nie każdy z niego coś widzi"

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,110
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 586 w 316 postach
    Klaus spokojnie. O Czestochowe to Ty sie nie martw. Maja dobrych zawodnikow i kase oraz kibicow. Dadza rade :-)
    A na temat Walaska to same superlatywy. Pokazal ze zalezy mu na wlasnym miescie i jest honorowy. W zeszlym sezonie zostal w Czestochowie choc chcial wrocic bo mial dlug honorowy do splacenia a w tym powrocil mimo iz po spadku w to watpilem. Wspanialy czlowiek i sportowiec!! Coz wiecej mozna powiedziec...

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Saint

    To samo bylo z Jędrzejakiem. W 1 lidze radzil sobie dobrze, ale jak dochodzilo do jakiegos turnieju o mocnej obsadzie (pomijam to, ze juz nie byl tak czesto zapraszany na turnieje towarzyskie jak wczesniej) to zostawal daleko z tyłu (np. finał IMP). Pierwszą role odgrywal tutaj sprzęt bo widac było, ze po prostu nie mial szans na walke z najlepszymi.
    Sądze, ze tak samo bedzie z Walaskiem, no chyba, ze sobie kupi osobny sprzęt (lepszy) na turnieje, eliminacje w co wątpie, albo zaopatrzy sie w taki jak w tym sezonie, ael w to też wątpie.
    Moim zdaniem wysnułeś Saint błędna teorię. W przypadku Ogóra mogło to tak wyglądać lecz z pewnościa nie było tzn. teza o gorszym sprzęcie na I ligę. Powiadasz, że w finale IMP Ogórowi szło kiepsko ? zgadza się lecz pamiętaj o fakcie, że np. Hampela tam wogóle nie było. Przykład nastepny to finał MPPK we Wrocku, tam Ogór błyszczał, wiem, to jego tor , lecz Śledź też błyszczał a sprzęt miał z I ligi. Proponuje teorię o gorzszym sprzęcie w I lidze włożyć między bajki, niezależnie od klasy rozgrywek to ze sprzętem albo się trafi albo nie , albo ma sie kasę na sprzęt albo nie, w przypadku Grega to wątpie aby zmieniał swojego tunera , w przypadku Okonia jeszcze bardziej w to wątpie ponieważ sprzęt robi mu ojciec. Różnica może byc tylko taka, że sprzęt ten będzie mniej eksploatowany w skrajnych warunkach :D
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2004
    Postów
    244
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 10 w 6 postach
    ze swojej strony pozostaje podziekowac mi Gregowi za kilka lat w cz-wie. byly to lata lepsze i gorsze. nigdy jednak nie wieszalem na nim psow, bylo to momentami popularne w cz-wie... swoja postawa zasluzyl na uznanie.

    mimo wszystko z kazdym rokiem bylo widac, ze nie zalezy mu tak jak zalezec mogloby. apogeum nastapilo w tym sezonie, kiedy "splacal dlug czestochowie", nie martwily go przegrane klubu, a o zkz-cie mowil "moja druzyna" (rozsadniejsze byloby "moja byla druzyna" badz "druzyna z mojego rodzinnego miasta"). ta sytuacja spowodowala jego odejscie. mysle, ze dobrze sie stalo i zadna ze stron tego nie bedzie zalowala. tak po prostu musialo byc.

    co do tego ze nie straci na poziomie sportowym:
    oczywiste jest to ze straci! argumentacja Mariusza jest co najmniej dziwna. straci ale jest to jego wybor i trzeba go uszanowac. zreszta juz szczyt swoich mozliwosci osiagnal

    dziekujemy i zyczymy powodzenia w falubazie

    no i licze ze rowniez grzesiek bedzie pamietal co ckm i jego kibice dla niego zrobili a nie tylko co on dla nas!

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2002
    Postów
    1,732
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Dla mnie to niezrozumiala decyzja.W Czestochowie scigalby sie z najlepszymi , walczyl o medal DMP i o PLN-y nie musialby sie martwic.A tak zostaje mu 1 liga i pewnie tylko krok w tyl bo co to beda za pojedynki np.z Golonką , Szmidem czy Mordelem :P...Niestety wielki blad czy bedzie sytuacja podobna jak z Jedrzejakiem , ze po przejsciu do 1 ligi zostanie tam na dluzej?Zobaczymy.
    po pierwsze to Golonka skonczył kariere...jestes swietnie poinformowany nie powiem, po drugie w tamtym seoznie podczas 1/4 imp w Krosnie Walas na ostatnim luku dopiero poradził sobie ze szmidem ktory utarł nosa np. Okoniewskiemu wtedy :) wiec nie obrzaj tych zawodników :):)

    gratuluje pozyskania Grega i przelduzenia z Okoniem
    i juz dzis smialo moge pogratulowac Awansu do Extraligi !!
    Tomasz Gollob INDYWIDUALNY MISTRZ ŚWIATA 2010 - Szanujcie Go bo takiego Drugiego Nie Bedzie !!

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    No ale Grzesiek straci kontakt z ta scisla czolowka,
    wiec moze sobie zamknac droge do SWC czy SGP.
    Dla mnie dziwna decyzja.

    W Czestochowie swoje zrobil, nikt Mu nie bedzie nic wypominal, ale jakos moglby sie chamek pozegnac, a nie! No, nie ladnie panie Grzegorzu!
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    hmmm

    Cieszę się, że Greg wrócił na stare śmiecie:)
    Myślę, że zrobił sporo dla Włókniarza.
    DMP, gdzie odegrał jednak drugoplanową rolę
    IMP, gdy nawet ja w niego do końca nie wierzyłem...
    ale przedewszystkim uratowanie dupy Włókniarzowi przed spadkiem o klasę niżej...
    Dzisiaj Greg wrócił do Zielonej po 6 latach jako w pełni ukształtowany żużlowiec, dodajmy trzydziestoletni.
    Za rok wróci też do ekstraligi.
    Przemawia za tym skład personalny Zielonej jak i przewidywana reforma rozgrywek.
    Mam nadzieję, że będzie wtedy godnie przyjęty w Częstochowie...
    W końcu dług swój spłacił...
    Był to jeden z najlepszych transferów częstochowskiego Włókniarza.
    Jednakże najlepszym posunięciem był transfer pewnego zielonogórkiego mechanika, który przyczynił się do największych sukcesów Włókniarza.
    Czy ktoś jeszcze pamięta?

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    30-03-2002
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    W którą stronę krok ?

    No właśnie.
    To zależy od samego zawodnika i podejścia do uprawianego sportu. Czasami potrzebny jest oddech - taki głębszy (od tej ekstraligowej presji). Przecież wspomniany był tutaj wcześniej chociażby Krzyś Cegielski. Widać jednym może służyć drugim nie - ale pewne jest jedno - to zweryfikuje sezon 2007 ( tak 2007 ) i występy na arenie międzynarodowej. No bo "Greg" będzie miał kontakt z najlepszymi w ligach zagranicznych, turniejach etc., a w Polsce będzie mógł trochę odpocząć - nabrać sił na sezon 2007 i wtedy zaatakować.
    Ja życzę mu jak najlepiej!!!

    P.S. A na marginesie - ciekawy obiektywizm reprezentują co niektórzy "fachowcy" z Zielonej Góry - bo jak Hlib miałby zostać w I lidze to duży krok w tył, a jak Walasek w Zielonej Górze to dobrze. Ciekawe czy to tylko dlatego, że Hlib z Gorzowa?

    Pozdrawiam serdecznie i gratulując Falubazom życzę boooooogatych sponsorów - na pewno będą potrzebni.

    Moi drodzy, z takim składem to tylko pech może Was pozbawić Ekstraligi 2007

    Życząc godnych rywali ...... jeszcze raz pozdrawiam.

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec Awatar Sokol
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,288
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 162 w 53 postach
    Skoro władza uznała , że transferowi Walasa należy się odrębny wątek to trzeba w nim coś napisać.
    Przede wszystkim dziękuję Grzesiowi za te 6 lat spędzonych we Włókniarzu - za wkład w uratowanie nam d... w 2001 , za tytuł IMP 2004 , za wkład w medale DMP , za wzruszenia dostarczane w Grand Prix i DPŚ. Obserwowałem go od pierwszego meczu ligowego (wyjazd w Lesznie) w sezonie 2000 do meczu z Apatorem o brąz w sezonie 2005. Grzegorz przez te 6 lat niesamowicie się rozwinął jako sportowiec , jako profesjonalista. Dojrzał i poukładał się jako człowiek , do czego przyczyniły się też niewątpliwie i te smutniejsze doświadczenia (kontuzje gnębiące go w sezonie 2002 i w związku z tym słaby sezon 2003).
    W sezonie 2005 widać było gołym okiem , że czas Grzegorza w Częstochowie się kończy - zawodnik był już wypalony i chyba brakowało mu motywacji. Czasami zdarza się tak , że jedna i druga strona zdaje sobie sprawę , że trzeba coś zmienić - myślę , że to była właśnie taka sytuacja. Najlepszym dowodem na to jest fakt , że o ile Grzesiu w sezonie 2005 znakomicie jeździł na własnym torze , o tyle niestety fatalnie spisywał się na wyjazdach (różnica średnich dom-wyjazd w okolicach 1 punkta) , a ukoronowaniem tego był nieszczęsny mecz w Bydgoszczy.
    No i teraz najważniejsze , bo tylko dlatego ten temat zasługuje na osobny wątek. Grzegorz podjął bowiem bezprecedensową jak na polski i światowy żużel decyzję.
    Nie znam bowiem przypadku , by zawodnik o średniej biegowej w okolicach 2,10 dobrowolnie zmieniał klub ekstraligowy na I-ligowy. Byłem przekonany , że zobaczę Walaska w barwach Bydgoszczy , Wrocławia lub Rzeszowa.
    Jakie będą konsekwencje sportowe tej decyzji trudno wyrokować - ostatecznie jeden sezon w I lidze można odcierpieć. Ale czy zawodnik po powrocie do extraligi utrzyma formę z lat 2004-2005 ??? Wielka zagadka.
    Nie porównujcie tu sytuacji Walaska do innych przypadków , bo widzę że co poniektórzy piszą tu już totalne bzdury.
    Jaki Cegielski? Cegielski przechodząc z Gdańska do Gniezna po prostu kontynuował drugi z rzędu sezon jazdę w I lidze. Najbliższy w podobieństwie byłby przypadek Ułamka , kiedy po spadku w sezonie 1997 pozostał we Włókniarzu w sezonie 1998 , a średnią miał też powyżej 2,00. Z tym , że zmienił ligę na niższą , ale NIE KLUB. Proszę mi też nie wypisywać farmazonów na temat "Ogóra"- Wrocław wypuścił Jędrzejaka do Ostrowa ze średnią w granicach 1,40 jako notorycznie rozczarowującego zawodnika.
    Dlatego właśnie przypadek Walaska jest tak niecodzienny i bezprecedensowy - z innych krajów kojarzy mi się on jedynie nieco z Carlem Stonehewerem , który nawet gdy dostał się do GP nie chciał jeździć w angielskiej Elite League , bo wolał dalej Premier League.
    I to jest właśnie w tym wszystkim najciekawsze - co wpłynęło na podjęcie tak zaskakującej decyzji przez Grzesia. Ktoś powie - jak to co? Tylko i wyłącznie łatwe i duże pieniądze. A mnie się przewrotnie wydaje , że nie tylko. Może trochę to zabawne , ale zawsze uważałem że Walas ma w sobie pewną nutę romantyka i myślę , że na tej nutce umiejętnie zagrał Dowhan. W Zielonej Górze Walas ma bowiem być kimś w rodzaju Mesjasza - po odejściu Protasiewicza , śmierci Kurmańskiego i paru innych przypadkach losowych , a także po zniesmaczeniu postawą najemników zza miedzy ZKŻ potrzebuje bowiem herosa - koniecznie własnego chowu. Ma to być ktoś , kto mentalnie i punktowo stanie na czele drużyny , kogo uwielbiać będą trybuny , kto samą swoją obecnością w parkingu sprawi , że koledzy z drużyny (a w szczególności młodzieżowcy) będą przywozić dwójki z bonusami , a przynajmniej jedynki , rywalom będą drżeć kolana , a łańcuszki sprzęgłowe nie odważą się pęknąć (no chyba , że przeciwnikom).
    Nie czarujmy się - takie właśnie są oczekiwania kibiców. W Zielonej Górze potrzebny jest IDOL i tą właśnie rolę Grzegorz Walasek będzie musiał wypełnić przez najbliższe 2 lata. A jak się z niej wywiąże? Wydaje mi się , że nie jest to łatwe być równocześnie trochę pomnikiem i trochę człowiekiem z krwi i kości. Niewątpliwie Grzesiu bierze na swoje barki trudny krzyż.
    Ale w końcu dostanie za to niemałe pieniądze :P ;)
    Dzisiaj jest pierwszy dzień z reszty mojego życia. I tak już pozostanie - każdego kolejnego dnia...

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Jaki Cegielski? Cegielski przechodząc z Gdańska do Gniezna po prostu kontynuował drugi z rzędu sezon jazdę w I lidze. Najbliższy w podobieństwie byłby przypadek Ułamka , kiedy po spadku w sezonie 1997 pozostał we Włókniarzu w sezonie 1998 , a średnią miał też powyżej 2,00. Z tym , że zmienił ligę na niższą , ale NIE KLUB.
    Ja bym jeszcze dodał do tego fakt, iz Cegielski miał w tym okresie pewne perypetie z uzyskaniem licencji po zatargach z działaczmi z Gdańska, bodajże PZM przychylnie rozpatrzył jego odwołanie w sprawie konfliktu na lini zawodnik - GKS, było juzż za póxno aby podpisać kontrakt w jakimś klubie e-ligowym i efekt był taki, że Cegła wylądował w Gnieźnie. Jeśli coś pokręciłem to niech mnie ktoś poprawi.

    Dlatego właśnie przypadek Walaska jest tak niecodzienny i bezprecedensowy - z innych krajów kojarzy mi się on jedynie nieco z Carlem Stonehewerem , który nawet gdy dostał się do GP nie chciał jeździć w angielskiej Elite League , bo wolał dalej Premier League.
    I to jest właśnie w tym wszystkim najciekawsze - co wpłynęło na podjęcie tak zaskakującej decyzji przez Grzesia. Ktoś powie - jak to co? Tylko i wyłącznie łatwe i duże pieniądze. A mnie się przewrotnie wydaje , że nie tylko. Może trochę to zabawne , ale zawsze uważałem że Walas ma w sobie pewną nutę romantyka i myślę , że na tej nutce umiejętnie zagrał Dowhan. W Zielonej Górze Walas ma bowiem być kimś w rodzaju Mesjasza - po odejściu Protasiewicza , śmierci Kurmańskiego i paru innych przypadkach losowych , a także po zniesmaczeniu postawą najemników zza miedzy ZKŻ potrzebuje bowiem herosa - koniecznie własnego chowu. Ma to być ktoś , kto mentalnie i punktowo stanie na czele drużyny , kogo uwielbiać będą trybuny , kto samą swoją obecnością w parkingu sprawi , że koledzy z drużyny (a w szczególności młodzieżowcy) będą przywozić dwójki z bonusami , a przynajmniej jedynki , rywalom będą drżeć kolana , a łańcuszki sprzęgłowe nie odważą się pęknąć (no chyba , że przeciwnikom).
    Nie czarujmy się - takie właśnie są oczekiwania kibiców. W Zielonej Górze potrzebny jest IDOL i tą właśnie rolę Grzegorz Walasek będzie musiał wypełnić przez najbliższe 2 lata. A jak się z niej wywiąże? Wydaje mi się , że nie jest to łatwe być równocześnie trochę pomnikiem i trochę człowiekiem z krwi i kości. Niewątpliwie Grzesiu bierze na swoje barki trudny krzyż.
    Właśnie, moim zdaniem Sokol trafnie sformuował właściwa (choć pewnie nie jedyna) przyczynę podjęcia takiej a nie innej decyzji przez Grześka. Czy Grześ wywiąże się z tej roli ? to sie dopiero okaże, na pewno nie będzie mu łatwo lecz myślę, że w I lidze powinno być nieco lżej niż miałby zaczynać sezon podobna rolą w e-lidze, myslę, że Walasek , Okoń, Staszewski i inni powinni jechac ten sezon bardziej na luzie, kadrowo są mocni, mają psychologiczną przewagę już przed meczem (może Ostrów zdoła zmontować jakiś ciekawy zespół) oby omijały ich kontuzje to myślę, że wszystko będzie dobrze i za rok Falubaz przystąpi już do rozgrywek w e-lidze lecz na dzis nie odważę się twierdzić, że jest to pewnik :D
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    628
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cieekawe prawdę mówiąc nie spodziewałem się, że Greg będzie jeździł w 1 lidze. Ale cóż Zielonka zmontowała bardzo mocny zespół i chyba w przyszłym sezonie nikt im nie przeszkodzi w awansie od extraligi.
    Pozdrawiam

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    I to jest właśnie w tym wszystkim najciekawsze - co wpłynęło na podjęcie tak zaskakującej decyzji przez Grzesia. Ktoś powie - jak to co? Tylko i wyłącznie łatwe i duże pieniądze. A mnie się przewrotnie wydaje , że nie tylko. Może trochę to zabawne , ale zawsze uważałem że Walas ma w sobie pewną nutę romantyka i myślę , że na tej nutce umiejętnie zagrał Dowhan. W Zielonej Górze Walas ma bowiem być kimś w rodzaju Mesjasza [...]
    Ja myślę jednak, że Walas wielkie pustki uczynił w Częstochowie tym zniknieniem swoim i znacznie więcej romantyzmu jest w twoim spojrzeniu na jego odejście niż w jego decyzji. Na dzień dzisiejszy opowiadałbym się zdecydowanie za wersją pierwszą, czyli "tylko i wyłącznie łatwe i duże pieniądze" ;)

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec Awatar loko1980
    Dołączył
    25-04-2004
    Postów
    566
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Walasek decydujac sie na transfer w wieku 29 lat w rodzinne strony chyba dal juz sobie spokoj z jakimis wiekszymi celami sportowymi w swojej karierze. O ile mozna zrozumiec Okonia, gnebionego kontuzjami, chcacego odbudowac sie sportowo na zapleczu ekstralig czy Staszewskiego ktoremu jazda w Grand Prix tez juz nie grozi, o tyle Walasek podjal chyba najwazniejsza decyzje w swoim zyciu wracajac do fz, wracajac na zaplecze ekstarligi jako topowy, czolowy zawodnik Polski!!
    Zabiegaly o niego praktycznie wszystkie klubu ekstraligi, ligi ktora w sezonie 2006 po wejsciu przepisu o dwoch obco w meczu bedzie jeszcze silniejsza, tym samym codzienny kontakt zawodnika z tak doborowa stawka to mozliwosc podnoszenia swoich umiejetnosci, brylowanie wsrod tak uznanych nazwisk jest zdecydowanie innym swiatem niz tulaczki do Krosna, Gniezna czy Lublina! Jak dla mnie do krok w tyl w karierze tego zawodnika! Inna sprawa to kwestie finansow, bo wydaje mi sie ze to moglo zawazyc na tym transferze. Nie od dzis wiadomo ze w Czestochowie prezes Maslana zapowiedzial ciecia wydatkow na druzyne i zmiane koncepcji budowania skladu na sezon 2005.
    Wydaje mi sie ze Grgowi przedlozono w fz kontrakt na takim samym poziomie co oferenci z ekstraligi, tyle jazda w 1 lidze nie wymaga az tak duzych nakladow finansowych!

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-06-2002
    Postów
    1,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    popatrzcie na sprawę szerzej

    a nie tylko przez pryzmat zawiści i swoich niespełnionych nadziei w sprawie Walaska

    Chłopak najprawdopodobniej będzie ścigał się w 3 ligach
    w 2 z nich będą to najlepsi zawodnicy na świecie a w jednej nie :)
    taki np. Hampel też będzie się ścigać w 2 ligach z najlepszymi :) dokładnie jak Walasek (On ma co prawda jeszcze GP)

    pewnie gdyby podjął decyzję że ściga się tylko w Polsce w extra lidze to by mu nikt nie napisał że cofa się w rozwoju czy idzie na łatwiznę
    a On przecież będzie miał 2 extra ligi :)

    jak ktoś wybiera sobie starty w extra ligach Polski i Anglii to się nie cofa ale jak wybiera sobie Anglię i Szwecję to już po nim :)
    ciekawy tok rozumowania :)
    GG 1655034
    prognoza pogody RMF FM 17.06.03 godz.16.00
    "Najcieplej jest w woj. Lubuskim, bo 23 stopnie w Lesznie" Ukryta zawartość

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    No ale cofa sie w tym sensie, ze raczej zawodnicy z 1. i 2. ligii nei sa powolywani do SWC czy SGP.
    Traci kontakt z takimi torami jak Tarnow - IMP
    Bydgoszcz i Wroclaw - SGP
    A przeciez w Bydzi i w Tarnowie nie szlo Mu ostatnio najlepiej.

    A po fanatyzmie kibicow Falubazu patrzac, chcialbym zoabczyc, co bedzie sie mowilo, gdy Grzesio zaliczy jakas wpadke :)
    Wy jjuz tu sie odgrazacie i jakeis derby (?!?!) z Wloknairzem chcecie... :)
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Gratulacje do działaczy ZKŻ bo zakontraktować zawodnika takiej klasy to poważny sukces.
    Walasek wybrał pewnie dla siebie najkorzystniejszą ofertę sądzę, że tym samym związał się z ZKŻ do końca kariery.
    Pozdrawiam

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    14-04-2002
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wydaje mi sie, iz duza czasc wypowiedzi mowiacych o kroku w tyl jaki robi Walasek, perspektywach obnizenia jego lotow poprzez starty w I lidze jest spowodowana chyba lekkim uciskiem w dolku z racji tego, iz trafil nie tam gdzie niektorzy by sobie tego zyczyli. Bzdurne wydaja sie stwierdzenia jak to pierwsza liga negatywnie podziala na jego kariere, bo i jakie dowody z przeszlosci mozna wysnuc ku takim wnioskom? W przeciagu kilku lat w pierwszej lidze przewinely sie takie nazwiska jak: N.Pedersen (kilkuletnie starty w I lidze), bracia Karlssonowie, B.Hamill (i to takze za czasow jego swietnosci), L.Richardson, H.Andersen, M.Kuciapa, K.Cegielski, T.Jedrzejak, R.Sawina, T.Chrzanowski, R.Kosciecha, M.Puszakowski itd. Powieccie mi teraz jakiez to katastrofalne skutki wywolaly na nich starty w I lidze???
    Otoz z doswiadczen wynika, iz pierwsza liga w zdecydowanej wiekszosci absolutnie nie hamuje badz tez cofa zawodnika w rozwoju swojej kariery, wrecz przeciwnie, szczegolnie w przypadku polskich zawodnikow jest panaceum, ktore pozwala im odzyc czego dowodem sa ich pozniejsze starty juz na e-ligowych torach.
    Dlaczego wiec zawodnicy, teoretycznie slabsi od Walaska po banicji na pierwszoligowych torach potrafia byc jeszcze lepsi na torach eligowych co uwidacznia pozytywny wplyw owej banicji na ich kariery zas z Walaskiem mialo by byc odwrotnie? Logiczne dla mnie wydaje sie stwierdzenie, ze skoro juz w tym momencie jest zawodnikiem w pelni uksztaltowanym sportowo i jednym z najlepszych kajowych zawodnikow to tym bardziej nie grozi mu obnizenie swojego poziomu, a jak doswiadzczenie pokazuje moze go jeszcze bardziej umocnic badz podniesc.
    Pierwsza liga to caly czas ten sam zuzel, to nie jest inna odmiana tego sportu gdzie trzeba inaczej wchodzic w luki, jezdzic w prawo czy przesiasc sie na trzykolowca, zmienia sie jedynie otoczenie, tak jak zmienia sie otoczenie jadac na mecz do Szwecji, Anglii czy Danii i w kazdej z tej lig poziom rowniez jest inny, dlatego absolutnie nie widze zadnego zagrozenia w rozwoju kariery tego zawodnika bo i dalczego?

  30. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,319
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach

    Mesjasz w Przenajświętszym

    W Zielonej Górze Walas ma bowiem być kimś w rodzaju Mesjasza - po odejściu Protasiewicza , śmierci Kurmańskiego i paru innych przypadkach losowych , a także po zniesmaczeniu postawą najemników zza miedzy ZKŻ potrzebuje bowiem herosa - koniecznie własnego chowu. Ma to być ktoś , kto mentalnie i punktowo stanie na czele drużyny , kogo uwielbiać będą trybuny , kto samą swoją obecnością w parkingu sprawi , że koledzy z drużyny (a w szczególności młodzieżowcy) będą przywozić dwójki z bonusami , a przynajmniej jedynki , rywalom będą drżeć kolana , a łańcuszki sprzęgłowe nie odważą się pęknąć (no chyba , że przeciwnikom).
    Nie czarujmy się - takie właśnie są oczekiwania kibiców. W Zielonej Górze potrzebny jest IDOL i tą właśnie rolę Grzegorz Walasek będzie musiał wypełnić przez najbliższe 2 lata.

    Zgadzam się w pełni z Sokołem, jestem jednak spokojny.

    Walasek będzie się musiał zmierzyć z ogromną presją (a kibice zielonogórscy wiedzą jak ją wywołać). Tak jak tu napisałeś, prócz robienia punktów będzie miał mnóstwo innych zadań okołotorowych - a oświetalnie swym blaskiem drogi, którą ma podążać młodzież, będzie jednym z nich;)

    Bycie liderem, to rzecz niełatwa - możliwa do osiągnięcia tylko dla zawodników cholernie odpornych psychicznie, z charyzmą i dużym autorytetem wśród pozostałych. I sądzę że Walasek jest w stanie tej ciężkiej roli podołać. Sezon po kontuzji miął żenujący i pamiętam głosy w ZG jak to dobrze się stało, że się Go pozbyliśmy, że cieniuje itp. Wytrzymał to, potrafił się odbudować. Ponadto w przeciwieństwie do Świstaka, nie zwija się 5 minut po meczu, a wręcz w drugą stronę - nawet w tym roku, gdy był zawodnikiem Włókniarza, niezwykle często przebywał przy W69. Jest zawodnikem dojrzałym blisko 30-letnim w pełni ukształtowanym sportowo i mając na uwadzę to wszystko twierdzę, że jako lider sprawdzi się znakomicie

    No i przecież będzie jeździł za poważne pieniądze, więc i trzeba od Niego wiele wymagać.

    Co do kroku w tył. Dla mnie bardzo istotną informacją jest, że kontrakt podpisany jest na 2 lata.
    Znaczy to tylko jedno: walka za rok o najwyższe trofea. Rok banicji nie jest wielką ceną za budowanie od fundamentów drużyny perspektywicznej, młodej, tworzącej kolektyw, chcącej powalczyć w e-lidze o coś więcej niż utrzymanie.

    Cieszę się, że nie popełniliśmy błęu Rzeszowa, i wierzę, że za rok Walasek z chłopakami wprowadzą do e-ligi Falubaz w pełni poukładany, rozumiejący się na i poza torem. Bardzo nam tego potrzeba po zeszłorocznym indywidualizmie !!!

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Ziscil sie sen wiekszosci zielonogorskich kibicow.Walas
    w Zielonej i to chyba - jesli klub omina jakies finansowe zawirowania - powrot na dobre.Choc nie znamy jeszcze skladow innych druzyn ,to smialo mozna powiedziec ,ze jesli tylko pech opusci w koncu liderow ZKZ -tu ,bedzie to jeden sezon w 1 lidze.Z tego tez powodu nie widze tu specjalnie zagrozenia dla formy sportowej Walaska.Nawet z nizszych lig mozna skutecznie walczc z najlepszymi,czego swietnym przykladem jest Darek Sledz.Niby w lidze sredniawo ,a w MPPK objezdzal najlepszych jak chcial.Odpowiedni sprzet i do przodu.
    Transfer Grega i podpis Okonia jest tez swietnym przykladem na to ,ze niewarto w sezonie transferowym czytac gazet i podniecac sie news-ami pseudodziennikarzy.Przeciez jeszcze przedwczoraj Walaswk byl jedna noga w Bydgoszczy a Rafal juz przymierzal plastron KS Ostrow.Gratulacje dla dzialaczy zielonogorskich.Sklad na e-lige.

  32. Powrót do góry    #32
    Zaawansowany Awatar Lady_of_Darkness
    Dołączył
    01-08-2002
    Postów
    2,720
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ponoć to kobieta o wszystkim decyduje..
    Właściwie chyba cała żużlowa Polska się dziwi jak to się stało, że taki zawodnik jak Grzesiu Walasek opuścił szeregi ekstraligii by ścigać się z pierwszoligowcami. I faktycznie jest to decyzja troche zaskakująca, aczkolwiek prędzej czy później można było się spodziewać takiego transferu. Nawet w Zielonej Górze nie dokońca wierzyli, że zobaczą Grzesia w swoim składzie. Ale stało się i właściwie teraz tylko należy przejeździć ten rok by znów wrócić do walki z najlepszymi. Oczywiście pod warunkiem, że Zieloną opuści pech.
    Ale żałuje teraz tylko jednego... że nie będzie nam dane obejrzeć duetu Walasek-Kurmanek:( i kto by pomyślał,że tak to się kiedyś wszystko potoczy...

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec Awatar Sokol
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,288
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 162 w 53 postach

    Tonny

    W przeciagu kilku lat w pierwszej lidze przewinely sie takie nazwiska jak: N.Pedersen (kilkuletnie starty w I lidze), bracia Karlssonowie, B.Hamill (i to takze za czasow jego swietnosci), L.Richardson, H.Andersen, M.Kuciapa, K.Cegielski, T.Jedrzejak, R.Sawina, T.Chrzanowski, R.Kosciecha, M.Puszakowski itd. Powieccie mi teraz jakiez to katastrofalne skutki wywolaly na nich starty w I lidze???
    Otoz z doswiadczen wynika, iz pierwsza liga w zdecydowanej wiekszosci absolutnie nie hamuje badz tez cofa zawodnika w rozwoju swojej kariery, wrecz przeciwnie, szczegolnie w przypadku polskich zawodnikow jest panaceum, ktore pozwala im odzyc czego dowodem sa ich pozniejsze starty juz na e-ligowych torach
    Abstrahując od przypadku Walaska (co do którego przyszłości ja akurat wypowiedziałem się dość ostrożnie i nie spisuję go całkiem na straty) uważam , że palnąłęś niebywałą bzdurę. Zagalopowałeś się chyba za bardzo w obronie Grzesia i próbujesz do jego przypadku dorobić tezę ogólną , która ma wszystkich przekonać i uspokoić. Tezę kompletnie absurdalną - pozwoliłem ją sobie wytłuścić.
    Gdyby tak było jak piszesz , to I liga byłaby silniejsza od extraligi , wręcz roiłoby się w niej od Gollobów szykujących się do skoku na tytuł IMŚ , Crumpów , Rickardssonów , Protasiewiczów , Hampelów , Walasków :P , Kasprzaków itp. A tak wcale nie jest!!!!
    Podałeś kilka wybranych przykładów jako argument za swoją tezą , kompletnie zapominając że przykładów w drugą stronę jest WIELOKROTNIE WIĘCEJ , tylko że nie są tak nośne , bo ŁATWIEJ SIĘ PAMIĘTA O TYCH KTÓRYM SIĘ UDAŁO. Są całe dziesiątki jeśli nie setki takich , którym się nie udało.
    Węgrzyk , Pietrzyk , Trojanowski , Franków , Piszcz , Knapp - to wszystko zawodnicy , którzy niegdyś dobrze sobie radzili w extralidze , a obecnie popadli w I-ligową szarzyznę. Mam przypominać losy Łabędzkiego , Barona , Hućki , Kużdżała?? W czym im pomogła I liga? A może trzeba posłużyć się przykładami Kujawy czy Malechy???? Kto jeszcze pamięta o takich zawodnikach.
    Zawodnicy , którym czasowe obniżenie poziomu na I ligę POMOGŁO , a nie przeszkodziło w karierze to TYLKO I WYŁĄCZNIE WYJĄTKI.
    Przykłady które podałeś też zawierają błędy - czymże innym jak nie błędem była decyzja Sawiny o I-ligowych startach w Grudziądzu? Gdyby wtedy powalczył o miejsce w składzie extraligowego teamu np. Bydzi być może nie miałby tego sezonu wyciętego z życiorysu? Sam Sawina mówi o startach w I lidze jako kompletnej porażce. W jaki sposób pomogła w czymkolwiek I liga Kuciapie??? A Cegielskiemu??? Zobacz sobie z jakim trudem dochodził Cegielski do extraligowej formy po 2 latach jazdy w I lidze. Jak fatalnie zawodził w pierwszych meczach sezonu 2003.
    Albo Drabik? Co dał Drabikowi rok 2002 spędzony w Opolu. Literalnie NIC poza wspomnieniami z grillowania po meczach :P. Odrodził się dopiero w 2 sezonie ponownych startów w ekstralidze.

    Ta teza to koszmarna pomyłka. Życzę Grzesiowi jak najlepiej , ale nie piszcie pierdół , że spadek do I ligi wpływa zbawiennie jak PANACEUM na formę sportową , bo zejdę ze śmiechu. Panaceum to sobie można w aptece na odciski kupić.
    Dzisiaj jest pierwszy dzień z reszty mojego życia. I tak już pozostanie - każdego kolejnego dnia...

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    29-03-2005
    Postów
    472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nieporozumienie.

    Cała ta dyskusja to jedno wielkie nieporozumienie. To nie liga decyduje ale kasa. W pierwszej lidze, jeśli zawodnik zaniedba sprzęt, to powrót do e-ligi bez inwestycji musi skończyć się katastrofą albo conajmniej obniżeniem wyników.
    Jeśli G. Walasek otrzymał(a?) odpowiednią kasę i nie zaniedba sprzętu, nie widzę powodów do prorokowania gorszych wyników sportowych. I ja nie widzę powodów, dal których zawodnicy ZKŻ mieliby w sezonie 2006 dysponować gorszym sprzętem niż w tym roku. Będzie odwrotnie. I 1 liga nie ma tu nic do rzeczy.

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    A Cegielskiemu??? Zobacz sobie z jakim trudem dochodził Cegielski do extraligowej formy po 2 latach jazdy w I lidze.
    No bylo cos w tym, ze z poczatku Cegla w e-lidze nie brylowal tak, jak sie tego po nim spodziewali, z tym, ze tutaj jest "maly" wyjatek...zobacz jak radzil sobie w GP... Sprzecznosc? A moze to nie forma tylko cos "innego"(nie dorabiam teorii, bo nie wiem co;))wplynelo na jego postawe w e-lidze...
    Poza w/w przykladem moge stwierdzic, ze masz duzo racji, a najbardziej w tym boli to... jezeli I liga robi z zawodnika taki "jezdzacy dramat" to co zrobi z nim 2 liga?...strach sie bac:)
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec Awatar miles
    Dołączył
    27-09-2003
    Postów
    1,231
    Kliknij i podziękuj
    270
    Podziękowania: 31 w 24 postach
    Ojoj bardzo ciekawa dyskusja. Penie niedługo zaczną sie dywagacje na temat tego, czy jazda Walaska w niższej klasie rozgrywek przełozy się (pozytywnie lub negatywnie) na jego pożycie seksualne :D

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2005
    Postów
    53
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciekaw jestem czy by byla taka "afera" jak Walasek by podpisal kontrakt w Premier zamiast Elite League, a w Polsce i Szwecji by dalej jezdzil w E-lidze? Krok do tylu robi sie pod koniec 30-ki jak natura nie pozwala juz na tak efektowna jazde.Walas ma jeszcze przed soba przynajmonej kilka dobrych sezonow.

  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    14-04-2002
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moja teza nie jest dogmatem ktory moze sie tyczyc wszystkich zawodnikow, moze i zabraklo doslownosci w przekazaniu mojej mysli ale chodzilo mi o zawodnikow ktorzy juz cos znaczyli w polskim zuzlu i w roznych bo roznych okresach ale nalezeli do czolowki krajowych zawodnikow i to wlasnie do ich tyczyly sie moje slowa bo chodzi przeciez o jakies odniesienie do osoby Walaska ktory nalezal i nalezy do top'u polskiego zuzla.
    Podajesz przyklady Knappa, Piszcza, Pietrzyka, Frankowa, Trojanowskiego, ci zawodnicy z calym szacunkiem nie nalezeli i nie naleza do chocby nawet szerokiego grona polskiej elity zuzla wiec jak porownac ich losy do mozliwego scenariusza wydarzen w odniesieniu do osby Walsaka?
    Moze i rzeczywiscie troche niefortunnie przekazalem twierdzenie o tym, iz banicja w nizszej lidze pomaga, jak juz wczesniej wspomnialem chodzilo mi w tym przypadku o zawodnikow ktorzy juz cos znaczyli w polskim zuzlu i z takich czy innych wzgledow przyszlo im sie scigac na nizszym froncie. Na dzien dzisiejszy zawodnikow ktorych wymienilem, mimo startow w nizszej klasie dalej mozna zaliczac do krajowej czolowki wiec owa banicja final finalow nie cofnela ich w rozwoju.
    Nie widze zadnego zagrozenia ze strony zmiany ligi na dalszy rozwoj kariery Gregora, oczywiscie moze sie zdarzyc ze rownie dobrze przyszly sezon w jego wykonaniu bedzie gorszy niz zeszly ale napewno nie przez sam fakt zmiany ligi. Jest tysciac powodow przez ktore tak walsnie moze sie stac, dla mnie zas ostatnim w kolejce - o ile wogole - bedzie argument ze stalos sie tak z powodu zmiany ligi.
    a oto co sam zawodnik twierdzi w tym temacie:

    Mysle, ze wielu zawodnikow, nawet moj kolega z Czestochowy - Slawek Drabik, startowalo w nizszej lidze i odnosilo sukcesy. Uwazam, ze jeden rok duzo nie zmieni. Mam poukladane sprawy z mechanikami i startujac w Anglii i Szwecji nie bede odbiegal poziomem od innych. POza tym sa elimincacje, turnieje takze ten jeden rok w moim wieku juz wielkiej roznicy nie zrobi.

    a calosc tutaj: http://www.sport.zgora.pl/zuzel/news...11_18_12_05_57

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Dziwny jest ten trasfer to tak, jakby np, Mariusz Wlazły miał iść do 2 ligi siatkarskiej. I byłby to także niezrozumiały krok. Nie sądze aby Walasek, w przyszłym sezonie przez to był słabszy niż w tym, ale żeby taki zawodnik nie jeździł w extralidze, podczas gdy jeździ w niej kilku pseudozawodników, no to naprawdę dziwne. Dla mnie ta wczorajsza informacja o podpisaniu kontraktu Grzegorza w Zielonej Górze, to totalne zaskoczenie. A te spekulacje październikowe, że Walas wróci do Zielonej nie traktował poważnie bo nie chciało mi się w to wierzyć. A jednak...

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sokół niczego mądrzejszego nie napisałeś jeszcze! :)

    `W Zielonej Górze Walas ma bowiem być kimś w rodzaju Mesjasza - po odejściu Protasiewicza , śmierci Kurmańskiego i paru innych przypadkach losowych , a także po zniesmaczeniu postawą najemników zza miedzy ZKŻ potrzebuje bowiem herosa - koniecznie własnego chowu. Ma to być ktoś , kto mentalnie i punktowo stanie na czele drużyny , kogo uwielbiać będą trybuny , kto samą swoją obecnością w parkingu sprawi , że koledzy z drużyny (a w szczególności młodzieżowcy) będą przywozić dwójki z bonusami , a przynajmniej jedynki , rywalom będą drżeć kolana , a łańcuszki sprzęgłowe nie odważą się pęknąć (no chyba , że przeciwnikom).`


    Amen.
    Ukryta zawartość
    Rafał Kurmański 22.08.1982 - 30.05.2004
    Ukryta zawartość <-------------Zapal świeczke Kurmanowi!!!

  41. Powrót do góry    #41
    Super Typer Grand Prix Awatar Petrov
    Dołączył
    27-07-2004
    Postów
    1,582
    Kliknij i podziękuj
    215
    Podziękowania: 49 w 32 postach
    Gratuluje kargulki moje ,że udało wam się ściągnąć Walaska ,może przy dużym szczęściu uda wam sie powrócić w szeregi e-ligi czego wam serdecznie i z całego serca życzę !
    Wysłano z mojej Nokii 3210 za pomocą SNAKE II .

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2002
    Postów
    557
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kombinują tutaj widzę niektórzy jak koń pod górę. Słusznie ktoś tu zauważył, że Walas jest 30-letnim, w pełni ukształtowanym zawodnikiem. No to chyba normalne, że chce być jak najbliżej swojej rodziny, czyli tu na miejscu, gdzie ma dom. Znudziły mu się wojaże z ZG po całej Polsce, i tyle. Ja go w pełni rozumiem. A to, że spadł klasę niżej o niczym nie świadczy. Jak będzie dobry to wygra wszędzie i z każdym, czego mu i sobie życzę :)
    Dziękuję.

  43. Powrót do góry    #43
    Zaawansowany Awatar Magik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,710
    Kliknij i podziękuj
    245
    Podziękowania: 383 w 242 postach
    Jako ,że nie miałem wcześniej czasu to pora nadrobic zaległości.
    Chciałem podziękować Grześkowi ze te 6 lat we Włókniarzu,prze te wszystkie lata był moim ulubionym lwem , no cóż wybrał ja wybrał moim zdaniem dla swojego rozwoju źle, ale czas zweryfikuje wszystko.Ja mu zyczę jak najlepiej.
    Wielkie dzięki Grześ

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Moze My - Wlokniarze - Grzesiowi jakas laurke wyslemy?:)
    Chyba po 6 latach na pozeganie cos Mu damy?
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    taka tam lużna refleksja

    Po pierwsze , zamknęły się buzie co poniektórym .
    I dobrze . Bardzo dobrze .

    Jeszcze innym jeszcze smutniej , wyjęli do pierwszej ligi niezłego kozaka , a tyle się tu spuszcali spuszczający nad naszym samospuszczeniem z e-ligi , koniecznie z hukiem a tutaj ... ile w tej Zielonej muszą mieć sosu , żeby takiego grajka sprowadzić i na Knappa oraz Jeleniewskiego oraz Śpiewanka wypuścić ...
    Panowie prezesi z e-ligi , z lekkim uśmieszkiem na pewno odradzali Walaskowi ... z lekkim uśmieszkiem TERAZ piszę to właśnie ja ...

    Tyle się pisało o mnie i mojej taniej propagandzie i innych rzeczach jak brak profesjonalizmu w klubie , jakieś przechwałki ...

    Oto dowody . Najszybciej zamknięty skład w Polsce , gotowa w połowie listopada , wzmocniona po spadku drużyna . Spłacone wszystkie długi i faktury po sezonie . Ufff ...
    Nie pamiętam takiego przypadku , żeby spaść i się jeszcze wzmocnić . Nam się to właśnie udało , a robimy to po to , by za rok być jeszcze mocniejszymi .

    Wielu tu piszących zaczyna zdanie od stwierdzenia nie rozumiem kroku Grześka , to krok w tył .

    Ja za to świetnie rozumiem . Piękne miasto w którym może wreszcie pomieszkać więcej , bliskość dwóch międzynarodowych lotnisk ( Berlin , Poznań ), promów do Svenska , grono przyjaciół i lokalnych sponsorów . Prezesem klubu kolega . Wizja zbudowania czegoś trwałego ( 5 lat dobrych zarobków na miejscu w perspektywie ).

    Co więcej tu tłumaczyć ? Kontakt z najlepszymi będzie w Anglii i Szwecji , tu w pierwszej lidze się spieprzy ze startu , jak się Zengota do pary zgubi po trasie to się chwilkę zaczeka . Mam nadzieję , że Walach będzie mógł się tu oszczędzać i oddawać młodym biegi nominowane .
    Każdy młody jadący w Walaskiem w parze wie i czuje , że to swój , że to kumpel stąd , z *****istym doświadczeniem , to działa mobilizująco . Same korzyści dla tych którzy marzą o byciu kimś w rodzaju i na kształt Walasa .

    A co tam panie w Polszczy ? PiSuar rządzi !

    Dziś Czernicki już zdążył nam powiedzieć , że interesuje go awans do e-ligi . Hmmm ...
    Reszta klubów pierwszej ligi jak Grudziądz nie wie czy w ogóle przystąpi ( kibice błagają w liście żeby nie poddawać klubu koniecznej eutanazji ), w Gorzowie bawią się obecnie w wymyślanie maskotki a ludzie do klubu ostatnio dzwonią czy na stadionie będzie jeszcze się coś działo , czy możnaby zacząć paść tam dorodne gorzowskie konie , krowy i kozy , przecież są dopłaty z unii , po co kumu ten żużel , jeden wciąż karzący siebie podziwiać niedoszły senator na czele klubu , laptop na biurku i tak z tysiąc kibiców ... Potencjał na e-ligę ?

    A reszta pierwszoligowców tradycyjnie , jak szanowny kolega prezes z Lublina deklaruje , że w tym roku interesuje go już tylko awans . Tylko...
    Pamiętam jak po ewentualnym awansie i barażach mieli wyremotnować cały lubelski stadion :) , prezydent przecież obiecał aha ... no i że potroją budżet ...
    Były takie wywiady , oj były ... Składu nie mają póki co , ale awans będzie wreszcie w tym roku , mówi nam sympatyczny pan Kępa ... Powodzenia w takim razie !

    A tu pan w jakiejś nieżużlowej Warszawie , w jakimś PZMocie mówi że jeden obcokrajowiec to super układ . Stawiajmy na Polaków ! Teraz Polska !

    Po co drugi obco , jeżeli brakuje zawodników , zero transferów ... Jest fajnie i tak !
    Zakaz występów zawodników GP w pierwszej lidze ? Oczywiście ... żeby czasem nie podnieść w pierwszej lidze widowiska , tylko żeby ludzie nie przyszli na stadion zobaczyć jakieś nowe nazwiska .

    8 zespołów i ledwie 14 meczów w sezonie ? Też super ... Jakiś sponsor strategiczny ligi ? Porozmawiajmy o tym kiedy indziej .

    Szczepan "Troszku" Bukowski mówi i temu przyklaskuje , że też czuje się super z jednym obcokrajowcem w składzie , bo jemu akurat tak pasuje , co tam inne kluby , co tam cały polski żużel robiący bokami ... Podobnie Bydgoszcz ...

    Tak się to fajnie kręci w Polsce , to już nikogo nie dziwi dlaczego idioci i dyletanci kierują tą dyscypliną w Polsce ale za to dziwi wielu , że Walasek będzie jeżdził w klubie , który ma wystarczające możlowości i infrastrukturę by być czołowym klubem e-ligi , ale ...POLSKIE FAIR PLAY :) nie może w niej jeżdzić . Oto Polska właśnie ...

    Strasznie żałuję , że nie ma już Kurmana z nami .
    Pedersen , Walasek , Kurmański , Okoniewski , Staszewski i dziękuję ... Piotrek Protasiewicz dzwonił z ofertą ? A zaprośmy go z ciekawości ...

    Byłby Kurman , byłby Walas , byłby Kronopol ...
    Ciągalibyśmy w lidze za wąsy wszystkich i nie kłaniali się nikomu . A tak znów pech i znów musimy być cierpliwi . Ale cierpliwość uszlachetnia . Patrzcie na mnie :)

    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •