Pokaż wyniki od 1 do 24 z 24

Wątek: Podsumowanie ligi / ocena każdego zespołu

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    06-06-2005
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Podsumowanie ligi / ocena każdego zespołu

    UNIA TARNÓW - można przypuszczać, że tylko nowy system rozgrywek spowodował to, że tarnowianie w rundzie zasadniczej nie błyszczeli. Runda play-off pokazała jednak prawdziwą ich siłę, nie pozostawili nikomu złudzeń kto rządzi w Polskiej lidze. Znakomita postawa liderów, świetni młodzieżowcy, druga linia też swoje punkty dorzucała. W meczu finałowym można było zauważyć że to prawdziwa DRUŻYNA a nie zlepek indywidualności, cieniem na atmosferze w tym zespole kładzie się wciąż nierozwiązany spór na lini obóz prezesa - obóz trenera. Ocena 9 (na 10 możliwych punktów)
    POLONIA BYDGOSZCZ - wszyscy mówią o wielkiej sensacji. Lecz jeśli by się dobrze zastanowić postawa Bydgoszczan nie jest aż taką niepodzianką. Powrót Protasiewczia, bardzo dobry stranieri i solidni młodzieżowcy to argumenty, które stawiały ten zespół jako kandydata do walki o medale. Języczkiem u wagi okazała się reaktywacja Sawiny - to głównie dzięki jego niepodziewanej dyspozycji Polonia zdobyła srebro, ale powtarzam - brąz był całkowicie w zasięgu tej drużyny jeszcze w przedsezonowych kalkulacjach. Tak czy owach brawa!!! Ocena 9
    WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - chyba największe rozczarowanie ligi. Zespół, który miał walczyć tylko o mistrzostwo zawiódł na całej linii. Wzmocnienie Drabikiem okazało się żadnym wzmocnieniem, zresztą niektórzy prorokowali że jego wspaniała ubiegłoroczna dyspozycja była jedynie wynikiem posiadania kosmicznego sprzętu od Gravesena. Niestety znalazło to potwierdzenie w rzeczywistości - Hammer najlepsze lata ma już za sobą, podobnie chyba jak Ułamek. Zastrzeżeń można nie mieć jedynie do Holty i Walaska choć nawet Ci liderzy jakby nie tacy jak przed rokiem. Należy oczywiście oddać, że drużyna miała ogromnego pecha w postaci szeregu kontuzji (Ułamek, Szczepaniak) i innych problemów zdrowotnych (Sullivan) co nie może jednak wpłynąć na zmianę ogólnego wrażenia. Ocena 5
    APATOR TORUŃ - wg większości spora niespodzianka ale gdyby przyjrzeć się bliżej nasuwają się analogie do Bydgoszczy. W Toruniu żużel zawsze trzymał pewien poziom, można się było więc spodziewać, że Puszakowski ze Smithem postarają się wypełnić lukę po Protasiewiczu i Bajerskim. Jeśli im się to nie udało w 100% to na pewno resztę dołożył Crump, który wreszcie jeździł dla Torunia tak jak powinien prawdziwy lider. Wychodzi więc na taką samą siłę rażenia Apatora jak przed rokiem - a więc i miejsce w lidze takie samo. Na osobny akapit zasługuje tor w Toruniu wobec, którego goście mieli najwięcej zastrzeżeń w całej lidze. Dochodziło do takich paradoksów że nawet sami żużlowcy Apatora niejednokrotnie lepiej czuli się na wyjeździe niż u siebie. Minimalne zwycięstwa z CKMem i Lotosem,które miały ogromne pretensje o przygotowanie toru, skandaliczne zwycięstwo z WTSem kładą cień na sukcesie Aniołów. Ocena 8
    UNIA LESZNO - zespół pojechał na miarę swoich możliwośći. Owszem, przed sezonem spodziewano się więcej ale już na dzień dobry drużyna została osłabiona i to bez możliwości stosowania z/z za Dobruckiego. Mimo tego była solidnym ligowcem, typowym zespołem środka tabeli, którego stać było na wyrównaną walkę z każdym. Powiało jednak trochę smrodem spoza toru, konflikt na linii Skórnicki - Kasprzak i słynne skopanie Holty pokazuje, że team Kasprzaków próbuje się wykreować na słynne trio G, chcą rządzić i dzielić w Lesznie, a doświadczenie uczy że takie lobby może napsuć sporo krwi. Rempała i Skórnicki muszą dojrzeć na tyle, aby powiedzieć sobie, ekstraliga już nie na nasze lata. Ocena 7
    WTS WROCŁAW - zupełna metamorfoza tej drużyny, oczywiście in minus. Jego słaba postawa wręcz zaskakująca biorąc pod uwagę fakt, że cały ubiegłoroczny wspaniały dla nich sezon jeździli w takim samym składzie, gdyż Drabik u progu sezonu wylądował w gipsie a Andersen PRAWIE trzymał poziom Hacocka. Bywało zresztą że w ub.r Atlas nawet w krajowym składzie prezentował się o wiele lepiej niż teraz. Na niekorzyść widać wyszło wkroczenie w wiek seniora Miśkowiakowi i po części też Świderskiemu. To nie są już Ci sami wojownicy co sezon temu. Hampel skoncentrowany na GP w lidze zupełnie bez wyrazu - na pewno nie na poziomie stałego uczestnika cyklu GP. Doszło do tego, że na lidera wyrósł często pomijany w ub.r Słaboń, który wspólnie z Gapińskim nieraz stanowili o sile tej drużyny. A może po prostu w tym roku WTS nie trafił na cuda sprzetowe jak rok temu i wyszła prawdziwa siła tego zespołu? Ocena 3
    LOTOS GDAŃSK - plan minimum wykonany ale jeszcze pozostaje walka w barażu. Apatety były na spokojne miejsce w szóstce, niestety drużyna drugoligowa bez znaczącego wzmocnienia nie mogła zrobić więcej. Zespół złożony z samych przeciętnych żużlowców (łącznie z obcokrajowcem) skazywany był na walkę o utrzymanie. Jedynie Kościecha zawsze i wszędzie prezentował ekstraligowy poziom, reszta średnio - a zwłaszcza kreowany na lidera Chrzanowski, którego ta rola zdecydowanie przerosła, podobnie jak udawanie jednego z 16 najlepszych żużlowców świata w cyklu GP. Ocena 4
    ZKŻ ZIELONA GÓRA - Drużyna z Winnego Grodu do dzisiaj nie może się otrząsnąć po tragicznych wydarzeniach sprzed dwóch lat. Chyba lepiej byłoby dla nich spaść w ub.r i zacząć budowę nowej drużyny. Ten zlepek wypalonych sportowo rzemieślników nie stać już na nic. W zielonej nie ma ani ekstraligowych żużlowców ani DRUŻYNY - jest tylko prezes chcący stworzyć coś z niczego. Atmosfera w zespole skandaliczna, ciągłe kłótnie i swary, charakterystyczne dla przegranych. Jedynym plusem jest postawa Pedersena, który wreszcie zaliczył udany sezon. Postawa Śwista jako lidera drużyny na torze i poza nim - jedna wielka kompromitacja - kierunek Gorzów!!! Ocena 0 (słownie ZERO!)

    Sezon był chyba ciekawszy od poprzedniego - w sumie mało było jakichś niespodzianek meczowych, zazwyczaj gospodarze wygrywali ale i tak działo się sporo - zarówno na torze jak i poza nim. Smutne jest to że już od wielu wielu lat liga jest podzielona na sześć wyrównanych drużyn i dwie wyraźnie odstające poziomem, za silne na 1 lige, za słabe na ekstraligę. Wypada więc żywić nadzieję, że drużyna z Rzeszowa nauczona złym przykładem Rybnika , Zielonej Góry czy wieloletnim Gdańska wzmocni swój 1 ligowy skład i będą równorzędnym przeciwnikiem dla innych znacząco podnosząc poziom sportowej rywalizacji w lidze. Z drugiej jednak strony jeśli poczynią jakieś spektakularne zakupy i zaczną święcić tryumfy od razu spotka się to z ostrą reakcją stałych i starych ligowców, którzy na każdym kroku zaczną przypominać rzeszowianom, że nie sztuką jest kupować zawodników i wygrywać i że szybko wrócą do swojego miejsca w szyku (vide Unia Tarnów). Ech... Pozdrawiam


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec Awatar AdamLee
    Dołączył
    03-09-2002
    Postów
    1,101
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sezon ciekawy ale w koncówce ekstraligi nudny.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2003
    Postów
    546
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    UNIA TARNÓW - W meczu finałowym można było zauważyć że to prawdziwa DRUŻYNA a nie zlepek indywidualności, cieniem na atmosferze w tym zespole kładzie się wciąż nierozwiązany spór na lini obóz prezesa - obóz trenera. Ocena 9 (na 10 możliwych punktów)
    najbardziej ta druzyne bylo widac zaraz po drugim meczu finalowym bue he he

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    lemmy:
    najbardziej ta druzyne bylo widac zaraz po drugim meczu finalowym bue he he
    Dobrze, ze chociaz na meczach sie nie leja :P

    A mowiac powaznie, to moze to wyjdzie na dobre. Powiedzieli sobie co mieli powiedziec i moze w koncu bedzie spokoj.

    A druzyna na pewno jest zawsze na meczu i zawsze to widac. Wtedy wszystkie niesnaski odchodza na bok, przynajmniej do tej pory tak bylo.

    lukair
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany Awatar whiski
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    2,658
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    uważam że największy wpływ na bijatykę ma Tomasz Gollob-pokazał kilka ciosów i teraz się leją.

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany Awatar Magik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,730
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 384 w 243 postach
    Nie Hammer tylko Slammer :D

    Co do reszty to sie nie zgadzam:D ale nie che mi sie pisać dzisiaj może zrobie to wieczorem

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    26-12-2002
    Postów
    168
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - chyba największe rozczarowanie ligi. Zespół, który miał walczyć tylko o mistrzostwo zawiódł na całej linii. Wzmocnienie Drabikiem okazało się żadnym wzmocnieniem, zresztą niektórzy prorokowali że jego wspaniała ubiegłoroczna dyspozycja była jedynie wynikiem posiadania kosmicznego sprzętu od Gravesena. Niestety znalazło to potwierdzenie w rzeczywistości - Hammer najlepsze lata ma już za sobą, podobnie chyba jak Ułamek. Zastrzeżeń można nie mieć jedynie do Holty i Walaska choć nawet Ci liderzy jakby nie tacy jak przed rokiem. Należy oczywiście oddać, że drużyna miała ogromnego pecha w postaci szeregu kontuzji (Ułamek, Szczepaniak) i innych problemów zdrowotnych (Sullivan) co nie może jednak wpłynąć na zmianę ogólnego wrażenia. Ocena 5
    nie mam zaniaru komentować całego postu nt oceny poszczególnych drużyn w tym sezonie.gdyż nie warto kłócić się co do subiektywnych odczuć autora wątku.Jednak musze zareagować na tak krytyczne zdanie na temat mojej drużyny.Prawdą jest że nasza drużyna sprawiła nam(Częstochowianom) ogromny zawód.Nie zmienia to jednak faktu,że Włokniarz zdobył brązowy medal.Dlatego nie rozumiem tak niskiej oceny przyznanej mojej drużynie.Szczególnie że zespoły z miejsc niższych otrzymały noty 8,7.Rozumiem że według autora lepiej jest zbudować słabą drużyne złożoną z ligowych przeciętniaków i fetować jej miejsce w środku tabeli,niż z mocniejszym składem wywalczyć "zaledwie" medal.

    Drugą sprawą jest sprawa niejakiego "Hammera".Autor pisze że był niepotrzebnym nabytkiem naszego klubu,który nic nie wniósł do drużyny.Tu zdecydowanie się zgadzam,gdyż tajemniczego Hammera nie zobaczyłem w żadnym meczu Włókniarza.Jeżeli jednak chodzi o Sławka "Slammera"Drabika to tu pragnę tylko napisać,że forma Drabskiego z początku poprzedniego sezonu w Atlasie nie była jedynie kwestią super sprzętu od Gravesena(do którego nawiasem rzecz pisząc dostęp miał i ma każdy zawodnik z ekstraligii).To że Drabik nie pokazał niczego nadzwyczajnego we Włókniarzu jest skutkiem jego problemów zdrowotnych z poprzedniego sezonu(kontuzja kręgosłupa).

    To tyle z mojej strony.

  8. Powrót do góry    #8
    Początkujący
    Dołączył
    06-06-2005
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    oczywiście, że chodzi o Slammera. Pisząc powyższy artykuł słuchałem sobie starego przeboju Mc Hammera "Can,t Touch This" - stąd ta pomyłka, za którą przepraszam. Chciałem z tego miejsca zaznaczyć, że oceny jakie wystawiłem poszczególnym klubom nie są wykładnikiem zajętego miejsca w lidze lecz ogólnej postawy w sezonie w dużym odniesieniu do przedseznowych oczekiwań a przede wszystkim potencjału kadrowego. Dlatego słabszy w przedsezonowych dywagacjach Toruń spisał się wg mnie lepiej niż Włókniarz mimo, że koniec końców to właśnie częstochowianie zajęli wyższe miesce w tabeli. I tak właśnie należy podchodzić do moich ocen choć trzeba pamiętać że są one subiektywne. Pragnę jednak zaznaczyć, że każdy kibic swój klub kocha najbardziej i ciężko na obiektywizm w stosunku do swoich ulubieńców i przytakiwanie krytycznym uwagom ma ich temat. Wszystko najlepiej widać z daleka.

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-01-2003
    Postów
    2,618
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    napisałeś że Wybrzeże (jak piszesz nazwy klubów nie sponsorów w innych miastach to pisz i tu!) prezentowało się średnio i słabo jeździł obcokrajowiec. Ciekawe. Kto sądził, że Bjarne będzie miał średnią biegową ponad 2,3 i bedzie bodajże 3-4 obcokrajowcem ligi? Krzysiek Jabłoński ma średnią ponad 1,7 nawet słaby Bajer miał kilka dobrych meczy i średnia wyższa o mniej więcej 0,2 punkta. Może słabszy środek sezonu miał Chrzanek, ale końcówka pokazała że jest dobrym zawodnikiem. Kto przed sezonem przypuszczał że GKS w połowie meczów zdobędzie mniej niż 40 punktów na wyjazdach? W każdym meczu była walka, trzykrotnie drużyna przegrywała 46-44 i biorąc pod uwagę potencjał GKSu, to oceniam zespół na 7 ponieważ wygrali to co było do wygrania a wszędzie jechali z honorem nie jak kiedyś (np porażka w Lesznie 73-17 a teraz 49-41).
    Pozdrawiam.

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Hammer najlepsze lata ma już za sobą, podobnie chyba jak Ułamek. Zastrzeżeń można nie mieć jedynie do Holty i Walaska choć nawet Ci liderzy jakby nie tacy jak przed rokiem.
    Moim zdaniem powinienes tu zamienic Walaska z Ulamkiem... Greg jezdzi tylko dla kasy i doskonale to widac, olewa DRUZYNE.

  11. Powrót do góry    #11
    Początkujący
    Dołączył
    06-06-2005
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    SPEEDI
    Po głębszych przemyśleniach przyznaję Ci rację. Nieco przesadziłem z zaniżeniem oceny WYBRZEŻA. Akurat w tym jednym przypadku nie wziąłem pod uwagę potencjału kadrowego a swą ocenę oparłem tylko na słabym miejscu w tabeli. Muszę przyznać, że do połowy sezonu Gdańsk jechał bardzo ładnie, wręcz na 9tkę ale przyznasz, że z czasem zeszło z nich powietrze i nie zasłużyli na więcej niż 6tkę. :)

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Steve musze przyznac, ze bardzo fajnie to napisales i zgadzam sie praktycznie z wszystkim, takze z ocenami. Jedno zdanie mnie tylko zdziwilo i ciekawe co na to Torunianie. Wspomniales o tym, ze Crump nadrobil to co tracili Smith i Puszakowski. A moim zdaniem Jason mial slaby sezon i wiele wpadek. Tylko tyle. Pozdrawiam.

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik Awatar SUDDEN
    Dołączył
    14-06-2004
    Postów
    243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A moim zdaniem Jason mial slaby sezon i wiele wpadek. Tylko tyle. Pozdrawiam.
    Bo jedynym pewniakiem na tym świecie jest Nicki Pedersen. Ten gośc zawsze daje z siebie wszystko i zdobywa ogrom punktów...

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,712
    Kliknij i podziękuj
    2,092
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    oczywiście, że chodzi o Slammera. Pisząc powyższy artykuł słuchałem sobie starego przeboju Mc Hammera "Can,t Touch This" - stąd ta pomyłka, za którą przepraszam. Chciałem z tego miejsca zaznaczyć, że oceny jakie wystawiłem poszczególnym klubom nie są wykładnikiem zajętego miejsca w lidze lecz ogólnej postawy w sezonie w dużym odniesieniu do przedseznowych oczekiwań a przede wszystkim potencjału kadrowego. Dlatego słabszy w przedsezonowych dywagacjach Toruń spisał się wg mnie lepiej niż Włókniarz mimo, że koniec końców to właśnie częstochowianie zajęli wyższe miesce w tabeli. I tak właśnie należy podchodzić do moich ocen choć trzeba pamiętać że są one subiektywne. Pragnę jednak zaznaczyć, że każdy kibic swój klub kocha najbardziej i ciężko na obiektywizm w stosunku do swoich ulubieńców i przytakiwanie krytycznym uwagom ma ich temat. Wszystko najlepiej widać z daleka.
    No taaa
    A nie zapomniales, ze Wlokniarz jechal TRZY mecze w pelnym skladzie??
    Bez Ulamka, bez Walaska, bez Sulka i Szczepaniaka....

    Ze na koniec sezonu wlasnie z Apatorem sie mierzylismy i jak by nie patrzac, to wyszlismy z tego zwyciesko :) i to sporo :)
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    zamiast krytykawac autora to napiszcie wlasne podsumowanie. ten watek wrecz zacheca do dyskusji w takiej formie.
    o że Drabik nie pokazał niczego nadzwyczajnego we Włókniarzu jest skutkiem jego problemów zdrowotnych z poprzedniego sezonu(kontuzja kręgosłupa).
    kregoslup kregoslupem ale autor ma racje piszac ze nic nie pokazal. oczekiwania byly inne
    Moim zdaniem powinienes tu zamienic Walaska z Ulamkiem... Greg jezdzi tylko dla kasy i doskonale to widac, olewa DRUZYNE.
    ale zdobycze punktowe byly lepsze niz u MC Hammera:P
    A moim zdaniem Jason mial slaby sezon i wiele wpadek.
    Tak i nie Wookie. Porownujac z ostatnim sezonem to tegoroczne starty Crumpa byly wrecz bajeczne:)
    Bo jedynym pewniakiem na tym świecie jest Nicki Pedersen. Ten gośc zawsze daje z siebie wszystko i zdobywa ogrom punktów...
    no ja cie prosze, zawsze??? ja pamietam ostatni sezon gdzie to nie jeden junior go objechal.

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    No dobra to teraz ja cos napisze niejako wywolany do tablicy.
    1. Unia Tarnów - mistrza kraju trudno oceniac inaczej jak tylko pozytywnie, ale sezon zasadniczy w ich wykonaniu nie byl rewelacyjny. T.Gollobowi i T.Rickardssonowi zdarzaly sie bardzo słabe wystepy i kibice Jaskółek nie byli usatysfakcjonowani miejscem w tabeli. Play off w ich wykonaniu to jednak pokazanie kto jest najlepszy. Własny tor będący ogromnym atutem DMP sprawial, ze druzyny przyjezdne były czesto deklasowane. Oprocz super duetu dobry sezon mieli tez J.Kołodziej i M.Rempała. Bardzo wazne punkty zdobywał tez J.Gollob, czy od czasu do czasu G.Rempała. Ocena:10
    2. Polonia Bydgoszcz - dla mnie to mimo wszystko niespodzianka. Spodziewałem sie, ze powalcza o medal, ale raczej brazowy. Na wyroznienie w tej ekipie zasluguje Sawina, ktory odbudowal sie po kilku slabszych latach. Robert wsparty A.Jonssonem, P.Protasiewiczem i K.Klechą czesto napsul krwi niejednym. Duza niespodzianką jak dla mnie byla ich wygrana w polfinale z Czestochową, a takze wygrana z ta ekipa w rundzie zasadniczej na ich torze. Podobnie jak Tarnów, Bydgoszczanie maja duzy atut w postaci wlasnego toru, na ktorym Robacki czy Krzyzaniak staja sie calkiem niezlymi zawodnikami. Ocena:9
    3.Włokniarz Czestochowa - duzo wiecej sie spodziewalem po tej druzynie. Rozczarowal na pewno głownie S.Drabik, ale jest to juz wiekowy zawodnik i mozna bylo przypuszczac, ze rewelacyjnego poprzedniego roku startow nie powtorzy. Potwierdzilo sie takze, ze wartosciowy junior to podstawa sukcesu i tego najbardziej Lwom zabrakło. Oprocz tego doszedł bardzo nierowny G.Walasek. R.Sullivan, R.Holta i S.Ułamek raczej zrobili swoje. Szkoda kontuzji Szczepaniaka, bo kibice spod Jasnej Góry byli z niego zadowoleni. Ocena:7
    4. Apator Toruń - dla mnie czarny kon AD2005. Swietna mlodziez, dobry obcokrajowiec, skuteczni krajowi liderzy i calkiem niezle uzupelnienie par. Sam musze przyznac, ze skazywalem ich przed sezonem na spadek i tu duze zaskoczenie na plus. Tacy jezdcy jak Smith czy Puszakowski potrafili nieraz udowodnic, ze, gdy sie odpowiednio podejdzie do obowiazkow to mozna osiagnac wiele. Apator długo był liderem, niestety podobnie jak rok wczesniej opadl z sil na koniec. Jednak i tak naleza im sie wielkie brawa. Ocena:8
    5. Unia Leszno - chyba najwiekszy pechowiec rozgrywek, bowiem juz na starcie druzyna z bykiem na plastronie stracila jednego ze swoich liderów R.Dobruckiego. A szkoda, bo mozliwe, ze wlaczyli by sie do walki o medale. Niezly sezon mial L.Adams, K.Kasprzak i D.Balinski. Słabiej zaprezentowali sie J.Rempała, A.Skórnicki czy Ł.Jankowski. Ogolnie jednak byla to ekipa, z ktora trzeba bylo sie liczyc i na pewno pojedynki z ich udzialem nalezaly do bardzo ciekawych. Szkoda tylko sytuacji z meczu z Włokniarzem...Ocena:6
    6. WTS Wrocław - dla mnie ich miejsce nie jest zaskoczeniem. Hans Andersen, czy wrocławscy juniorzy swoimi nazwiskami nie powalali i to sie niejako potwierdzilo. Duzo slabiej pojechal J.Hampel i R.Miskowiak. Na pochwaly zaslugują majacy byc uzupelnieniem pary K.Słabon czy T.Gapinski. Dosc dobry sezon mial tez P.Swiderski. Brak dobrych mlodziezowcow nie pozwolil wlaczyc sie WTSowi do walki z najlepszymi. Ocena:4
    7. Wybrzeze Gdansk - rowniez dla mnie nie byla odkryciem ich postawa. Pojechali dokladnie tak jak zakladalem. I choc nie docenialem B.Pedersena i R.Kosciechy to duzo slabiej niz sie spodziewalem pojechali T.Chrzanowski, czy bracia Jabłońscy. Co mozna pochwalic to atmosfere w zespole oraz walke do konca meczu, co czesto powodowalo, ze GKS przegrywal niewielka iloscia punktow. Kilka spotkan mogla ta druzyna rozstrzygnac na wlasna korzysc, a wtedy awansowali by do pierwszej szostki. Niestety, nie udalo sie i po łatwym dwumeczu z ZKZ Kronopolem czeka teraz Wybrzeże baraz z Ostrowem. Ocena:3
    8. ZKŻ Kronopol - tragiczny sezon w ich wykonaniu. Przekonany bylem, ze team ten powalczy o srodek tabeli. Niestety przed sezonem kontuzja wyeliminowala ze startow Okoniewskiego i zespol ten musial bardzo długo radzic sobie bez jednego ze swoich liderow. Na pochwale moze praktycznie liczyc tylko najlepszy zawodnik polskiej ekstraligi N.Pedersen nie majacy praktycznie zadnych wpadek. Kibice z Winnego Grodu zadowoleni sa tez z wystepow M.Staszewskiego, choc ten obizyl srednia w porownaniu do zeszlego roku., oraz Marcina Nowaczyka. Co najgorsze, to co chwile dochodzily sluchy o beznadziejnej atmosferze. Swist swoimi wypowiedziami pokazal calemu krajowi jakim jest czlowiekiem. Nieporozumienia byly takze na torze. Generalnie Okoniewski, Swist, Huszcza, Stojanowski i Suchecki mieli bardzo slaby sezon. Druzyna nie podniosła sie praktycznie nawet na chwile, bo dwa wygrane spotkania i jeden remis to tragiczny obraz ich dokonan. Ocena:0

    Czy to byl ciekawy sezon? Trudno mi ocenic. Powiedzial bym, ze moze ciut lepszy od poprzedniego. Na co trzeba zwrocic uwage to bezpieczenstwo. Zbyt wielu zuzlowcow traci zdrowie...

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    06-05-2005
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    cyt.

    ___________________________________________

    5. Unia Leszno -chyba największy pechowiec rozgrywek, bowiem juz na starcie druzyna z bykiem na plastronie stracila jednego ze swoich liderów R.Dobruckiego. A szkoda, bo mozliwe, ze wlaczyli by sie do walki o medale. Niezly sezon mial L.Adams, K.Kasprzak i D.Balinski. Słabiej zaprezentowali sie J.Rempała, A.Skórnicki czy Ł.Jankowski. Ogolnie jednak byla to ekipa, z ktora trzeba bylo sie liczyc i na pewno pojedynki z ich udzialem nalezaly do bardzo ciekawych. Szkoda tylko sytuacji z meczu z Włokniarzem...Ocena:6

    ______________________________________________

    Juz drugi sezon z rzedu pech prześladuje Unię.
    Nie wiem czy w ubiegłym roku straty nie były większe.
    Poważne upadki na KA w Bydgoszczy odbiły sie na postawie KK w człym sezonie, a Dobrucki, jak sie póżniej okazało, źle zdiagnozowany w Bydgoszczy miał zdrowotne kłopoty przez cały sezon.
    Do tego wszystkiego w połowie sezonu jakis koleś z Gorzowa złamał noge Kościuchowi kiedy ten był na najlepszej drodze do wysokiej formy.

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,712
    Kliknij i podziękuj
    2,092
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    Czemu Wy ciagle - oceniajac CKM - zapominacie, ze w zespole bylo pelno kontuzji??
    Biorac pod uwage te okolicznosci, medal brazowy uwazam za przyzwoite osiagniecie.

    Oczywiscie wiecej spodziewano sie po Drabiku. Slabsze momenty mial Walasek i Ulamek. Ale gdyby Oni pojechali razem w wiecej niz 3 meczach...
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Muuuu

    hehz... szkoda, że Ty pisząc o tym, że na koniec sezonu rozgrykaliście Apator pokaźną liczbą punktów zapominasz, że w pierwszym meczu o 3 miejsce debiutowało dwóch zawodników, gdyż najlepszy w zespole Apatora Crump oraz nie...najlepszy Smith (haha - żem się sam rozbawił) nie jechali...

    ot sprawiedliść musi być po naszej stronie :P ;)

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Czemu Wy ciagle - oceniajac CKM - zapominacie, ze w zespole bylo pelno kontuzji??
    Biorac pod uwage te okolicznosci, medal brazowy uwazam za przyzwoite osiagniecie.

    Oczywiscie wiecej spodziewano sie po Drabiku. Slabsze momenty mial Walasek i Ulamek. Ale gdyby Oni pojechali razem w wiecej niz 3 meczach...
    Muuu...2 miesiace temu stwierdziles i probowales do tej teorii przekonac mnie i Roberto, ze umiesz dyskutowac, tylko nie masz z kim...

    Moze zamiast pisac pierdoly i karcic ludzi za ich zdanie wyglos swoje? Wznies sie na wyzyny i sprobouj podsumowac w kilkunastu!!! zdaniach kazda druzyne?:>

    Poza tym znowu popelniles blad jednozdaniowego "posta" (czat a nie forum), przed ktorym Cie osrzegalem, pamietasz czy juz zapomniales?


    Ostro walczysz o to, ze ocena Wlokniarza powinna byc wyzsza, bo byly kontuzje...W wiekszosci klubow byly kontuzje, ale ocena koncowa polega na podsumowaniu dorobku druzyny w przeciagu calego sezonu, zakladanych planow i ich realizacji...czyz nie? To ile meczy jechaliscie w niepelnym skladzie jest malo istotne - dawaliscie ciala w wielu meczach sezonu zasadniczego i uwazam ze ocena jaka podal autor watku jest jak najbardziej sluszna!
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Ale tu chyba chodzilo o to, ze ocenianie zespolu w taki sposob, ze porównuje się zalozenia przedsezonowe z wynikami ostatecznymi jest niesprawiedliwe. Wlasnie przez takie wydarzenia jak kontuzje.
    Wiadomo, ze CKM przed sezone mial pake na zloto, jednak w tracie sezonu okazalo sie, ze sa jednak kontuzje, wiec i zlota nie ma. Ja braz przy takim pechu uwazam za bardzo dobry wynik.

    ___________
    Powtorze jeszcze raz.
    Patrzac na same nazwiska w skladzie - zgadzam sie, braz to porazka.
    Jednak patrzac na to ile meczy jechalismy takim skladem, to jednak (moze nie sukces) ale jest dobrze.

    BTW w PO jechalismy bez Sullivana.

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-07-2003
    Postów
    667
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 118 w 66 postach
    Ale tu chyba chodzilo o to, ze ocenianie zespolu w taki sposob, ze porównuje się zalozenia przedsezonowe z wynikami ostatecznymi jest niesprawiedliwe. Wlasnie przez takie wydarzenia jak kontuzje.
    Wiadomo, ze CKM przed sezone mial pake na zloto, jednak w tracie sezonu okazalo sie, ze sa jednak kontuzje, wiec i zlota nie ma. Ja braz przy takim pechu uwazam za bardzo dobry wynik.
    Tylko weź pod uwagę to, że kontuzje były ale w rundzie zasadniczej natomiast w PO jechaliście już w prawie pełnym składzie. Oczywiście nie chcę tutaj generalizować, ale także moim zdaniem Włókniarz jest jednym z zespołów którym stawiam minus. Dziwię się Wam, że przy takim zespole jaki mieliście trzecie miejsce uważacie za sukces. Tyle w mojej opini.

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar Ali_G
    Dołączył
    21-07-2005
    Postów
    3,001
    Kliknij i podziękuj
    959
    Podziękowania: 600 w 398 postach
    PODSUMOWANIE....

    1. Unia Tarnów : Hm oczywiście gratulacje za zdobycie DMP. bez jakichkolwiek dyskusji u siebie jaskółki miażdżyły rywali bezlitośnie. Wyjazdy różnie ale skutek końcowy najważniejszy. Wielkie brawa! Można powiedzieć w ten sposób kto ma pieniadze ma mistrza czyt. sponsoring Rafineri.
    2. Jak dla mnie bardzo udany występ drużyny znad Brdy. Życiowa forma Sawiny, solidny obcokrajowiec, dobrzy juniorzy z K. Klechą na czele. Wynik końcowy srebro DMP. Gratuluje osobiście trzymałem kciuki za was w finale pod nieobecność Unii.
    3. CKM WŁÓKNIARZ oj działo sie w tym roku na naszym stadionie. "kopanie Holty"-śmiech, reakcja Adamsa po zakończonym biegu itd. Przed sezonem już koronowany na mistrza a tu patrz zapora bydgoszczan nie do przejścia? Przypomne wpisy co po niektórych już myśleli o finale po pokonaniu Unii. A teraz wypisują że brązowy medal to przyzwoity wynik :))). Oczywiście chodzi o pana MUU- wiadomo człowiek z dmuchana lalą.
    4. Apator duże brawa dla tego zespołu. Przyznam szczerze, że przed sezonem sam mówiłem, że apator to pierwszy team do spadku. Patrząc na waszą kadre to naprawde bardzo udany sezon. Co by było gdyby Ząbik nie złapał kontuzji???
    5. Mój zespół. Początkowe założenia pierwsza 4. no i... wiadomo kontuzja Rafała no ale nie ma co sie tłumaczyć. Słabiutka postawa Adama Skórnickiego na wyjazdach. i katastrofalna postawa naszej Landrynki:) to głowne przyczyny tego gdzie sie znależliśmy na końcu Sezonu. Brawa dla Baliego najlepszy sezon w ekstralidze. Będzie lepiej w przyszłym sezonie!
    6. Atlas: zniszczony Miśkowiak, kontuzje Hampelka i Gapińskiego, beznadziejny obcokrajowiec. To by było tyle. Na więcej Atlas po prostu nie było stać.
    7. Wybrzeże: bardzo waleczny zespół z Kostkiem Chrzanowskim i Pedersenem na czele grożny dla wszystkich. Należało wam sie miejsce w pierwszej 6.
    8. No i FALUBAZ: Oczywiście tradycyjnie na początku kontuzja Okoniewskiego. W przekroju całego sezonu beznadziejna postawa seniorów. Juniorów bym nie obwiniał. Paru chłopaków naprawde coraz lepiej śmiga np. Zengota bedziecie mieli z niego pożytek. Bez dobrej atmosfery nie można osiagnąć w waszym przpadku obrony ekstraligi. I przez rok nie będzie derbów na Smoczyku :(.


    Pozdrawiam normalnych kibiców!
    Na zawsze Unia Leszno

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Gdybys mial 4 kontuzje w zespole. Najlepszych jego zawodnikow, to brazowy medal tez bys uznal za dobry wynik.


    1. Unia - To samo co w zeszlym sezonie. Ta sama ekipa. Rozjezdzil sie Jacus. Duzy atut wlasnego toru. 5+

    2. Polonia - tu sie nie spodziewalem. Jonsson + Pepe + juniorzy. Do tego doszli zawodnicy ktorzy uciulaja cos dodatkowo. 6 (za ambicje)

    3. CKM - przed sezonem glowny kandydar do walki o zloto. W trakcie sezonu duzo pecha, ktory krzyzuje plany i uciera nosa. Ale to jest zuzel. 4=

    4. Torun - Niby przecietniaki w zespole, a tu tak wysoko. Sklad mial byc oparty na juniorach i poradzili sobie z tym dobrze. 4+

    5. Leszno - przed sezonem kontuzja Dobruckiego, na ktorym mial byc oparty sklad. Zastepcy sobie nie poradzili. 3

    6. WTS - sklad odmlodzony. Sklad ambitny i niezwykle waleczny ale mieli pecha. Kontuzje m in Hampela, jakies dziwnie problemy z Miskowiakiem. 3

    7. GKS - beniaminek. Bez takich wzmocnien jak swego czasu Unia i eliga pokazala im miejsce w szeregu. Chociaz byli bardzo grozni i kilku zespolom utarli nosa. 3=

    8. ZKZ - hmmm grozni tylko u siebie, chcoiaz nie do konca, bo i tak przegrywali :) 1+

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •