Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Kubica jako trzeci w Sauber - BMW !

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec Awatar madar
    Dołączył
    05-10-2003
    Postów
    1,224
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kubica jako trzeci w Sauber - BMW !

    Robert Kubica pojawi się na torze F1 w czasie tegorocznego Grand Prix Chin. Krakowianin dziś w nocy dostał zaproszenie od zespołu Minardi, by przejąć na ten weekend obowiązki trzeciego kierowcy zespołu.

    Oczywiście Robert zgodził się i zobaczymy go na piątkowych treningach rywalizującego z najlepszymi kierowcami świata.
    no to pomału zaczyna się! :D


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i nic z tego. Na razie jeszcze nieoficjalnie - ale to już tylko kwestia czasu - potwierdzona została informacja, że Kubica nie otrzyma superlicencji FIA, a tym samym nie będzie mógł uczestniczyć w treningach przed GP Chin :-(

    Pozdrawiam
    Aquos

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    320
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Za www.wp.pl

    "Tylko posiadacz superlicencji może prowadzić bolid Formuły 1 podczas Grand Prix. Przepisy są jednak bardzo restrykcyjne. Taki dokument może dostać tylko kierowca, który przejechał już w F1 300 kilometrów."

    To ja się pytam, jak Kubica ma dostać tę licencje, skoro musi mieć przejechane 300 km w F1, a nie ma prawa wsiąść do bolidu?
    Przecież to paradkos.

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Powszechnie przytaczana przez media informacja, jakoby do uzyskania superlicencji niezbędne było przejechanie 300 km w bolidzie F1 (co, na marginesie mówiąc, jest możliwe, bo do treningów nie będących częścią oficjalnych GP superlicencja potrzebna nie jest), jest... nieprawdziwa.
    Tym bardziej zaskakująca wydaje się decyzja FIA.

    Pozdrawiam!
    Aquos

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany Awatar Waldzior
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    1,681
    Kliknij i podziękuj
    88
    Podziękowania: 16 w 15 postach
    Za www.wp.pl

    "Tylko posiadacz superlicencji może prowadzić bolid Formuły 1 podczas Grand Prix. Przepisy są jednak bardzo restrykcyjne. Taki dokument może dostać tylko kierowca, który przejechał już w F1 300 kilometrów."

    To ja się pytam, jak Kubica ma dostać tę licencje, skoro musi mieć przejechane 300 km w F1, a nie ma prawa wsiąść do bolidu?
    Przecież to paradkos.
    To proste:) Przecież pisze że PODCZAS GRAND PRIX!!! Więc te 300 km ma przejechać poza GP (na jazdach testowych itp) :). Ale nie o tym chciałem.
    Wiecie co? Trochę mnie dziwi ze nikt TEGO "nie zauważył":) ROBERT KUBICA jako pierwszy Polak w historii wygrał poważne liczące się w świecie mistrzostwa samochodow wyścigowych. Ja na taką chwilę czekałem od momentu jak zacząłem się interesować Formułą 1 (a trwa to już blisko 30 lat). Chłopak ma szanse startować w F1 może w przyszłym roku, może za dwa lata. A tu cisza na ten temat jak makiem zasiał:) Ani nikt nie podjął dyskusji czy ma jakieś szanse, ani nikt nic nie napisał o tym super sporym sukcesie. Tak jakby były to mistrzostwa Polski. Gratulacje "klapek na oczach i to ogromnych"

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiaj odbyły się testy i Kubica podobno był w pierwszej 10!!.Coś więcej mają powiedzieć w dzisiejszych wiadomościach na TVP1.Ale jak patrzyłem na onecie niestety naszego nie ma w żadnym ze składów.

    [quote]F1: Składy wszystkich zespołów ustalone

    22 kierowców z 11 teamów wystartuje w przyszłorocznych mistrzostwach świata Formuły 1. Jako ostatni kontrakt z ekipą BMW-Sauber podpisał w czwartek Kanadyjczyk Jacques Villeneuve.
    W niezmiennych składach startować będą dwa najlepsze zespoły ostatniego sezonu. Liderem broniącego tytułu wśród konstruktorów teamu Renault będzie aktualny mistrz świata - Hiszpan Fernando Alonso, a jego partnerem pozostał Włoch Giancarlo Fisichella.

    Natomiast w ekipie McLaren-Mercedes wystąpią wicemistrz świata Fin Kimi Raikkonen oraz Kolumbijczyk Juan Pablo Montoya.

    Wizytówką trzeciego zespołu tegorocznych MŚ - Ferrari pozostaje Niemiec Michael Schumacher, ale drugim kierowcą będzie Brazylijczyk Felipe Massa, który zastąpił swojego rodaka Rubensa Barrichello. Ten ostatni przeszedł do BAR-Hondam, gdzie będzie jeździł u boku Brytyjczyka Jensona Buttona.

    Zmiany nie zaszły także w ekipie Toyoty (Włoch Jarno Trulli i Niemiec Ralf Schumacher), BMW-Sauber (Niemiec Nick Heidfeld i Kanadyjczyk Jacques Villeneuve) oraz w teamie Red Bull - Szkot David Coulthard i Austriak Christian Klien. Jednak austriacki zespół będzie startował z silnikami Ferrari, a nie jak dotychczas Coswortha.

    W Williamsie zadebiutuje w Formule 1 Niemiec Nico Rosberg u boku doświadczonego Australijczyka Marka Webbera.

    W przypadku dwóch zespołów doszło o zmiany właścicieli. W wyniku tych przekształceń miejsce Jordan-Cosworth zajmie Midland F1, natomiast dawne Minardi wystartuje pod szyldem Toro Rosso, bowiem nabył je właściciel teamu Red Bull.

    W Midland F1 występować będą Portugalczyk Tiago Monteiro i Holender Christijan Albers. Obydwaj zdobywali już doświadczenia w Formule 1 w ostatnim sezonie, podobnie jak Włoch Vitantonio Liuzzi, który zasilił Toro Rosso. Jego partnerem będzie debiutant - Amerykanin Scott Speed.

    W przyszłorocznej rywalizacji wystartuje o jeden zespół więcej niż dotychczas, a będzie to Super Aguri-Honda, w którego składzie znaleźli się Japończyk Takuma Sato oraz Brytyjczyk Anthony Davidson.

    Składy teamów Formuły 1 na 2006 rok:

    Renault
    Fernando Alonso (Hiszpania)
    Giancarlo Fisichella (Włochy)

    McLaren-Mercedes
    Kimi Raikkonen (Finlandia)
    Juan Pablo Montoya (Kolumbia)

    Ferrari
    Michael Schumacher (Niemcy)
    Felipe Massa (Brazylia)

    Toyota
    Jarno Trulli (Włochy)
    Ralf Schumacher (Niemcy)

    Williams
    Mark Webber (Australia)
    Nico Rosberg (Niemcy)

    BAR-Honda
    Jenson Button (W.Brytania)
    Rubens Barrichello (Brazylia)

    Red Bull-Ferrari
    David Coulthard (Szkocja)
    Christian Klien (Austria)

    BMW-Sauber
    Nick Heidfeld (Niemcy)
    Jacques Villeneuve (Kanada)

    Midland F1 (dawniej Jordan)
    Tiago Monteiro (Portugalia)
    Christijan Albers (Holandia)

    TORO ROSSO (dawniej Minardi)
    Vitantonio Liuzzi (Włochy) Scott Speed (USA)

    Super Aguri-Honda
    Takuma Sato (Japonia)
    Anthony Davidson (W.Brytania)
    za onet.pl

    Przyznam szczerze jestem trochę załamany tą informacją.Bardzo dobrze Robert wypadł na testach a jakoś nie znalazł nigdzie angażu.NO cóż trzeba poczekać kolejny rok.

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Robert moze mieć szanse za rok, dwa. Ale chyba nikt nie myślał, że może od razu wskoczyć do tego cyrku po pirwszym teście.
    Jeśli chodzi o wczorajsze jazdy to super, że Robert pokazał się z tak dobrej strony, byli tam wszyscy możni, widzieli i napewno zapamiętają go. Z wypowiedzi teamu Renault wynika, że nie spodziewali się takich wyników ze strony Kubicy. Chłopak skutecznie realizuje to co sobie założył i mozna go tylko podziwiać za to. Myślę, ze prędzej czy później trafi do F1, nawet nie posiadając duzej kasy. Wierzę w jego talent.

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Robert Kubica w Formule 1!!!

    Robert Kubica będzie przez najbliższy rok trzecim kierowcą w szwajcarskim zespole Sauber-BMW - poinformował jeden z niemieckich serwisów. Oprócz tego został oczywiście kierowcą testowym w zespole.

    Polak będzie zastępcą dwóch kierowców Saubera: Niemca Nicka Heidfelda i Kanadyjczyka Jacques Villeneuve'a. W wypadku słabszych występów bądź kontuzji któregoś z nich Kubica dostanie szansę na udział w zawodach Grand Prix!!!

    - To dla mnie fantastyczna szansa. Dotychczas jeździłem tylko jako kierowca testowy, a tera zbędę miał okazję uczestniczyć we wszystkich 19 Grand Prix - powiedział pochodzący z Krakowa Kubica.

    (http://sport.onet.pl/1215615,wiadomosci.html

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A jednak myliłem się pisząc poprzedni mój post. Super sprawa, że Robert został tak szybko doceniony. Mam nadzieję, ze to jest początek jego wielkiej kariery w F1 :)


  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    08-02-2005
    Postów
    113
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Brawo, brawo i jeszcze raz brawo...

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-04-2003
    Postów
    738
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Poprostu PYSZNA informacja . Zaskakujaca i cieszaca napewno kazdego Polaka. Musze przyznac, ze mimo swiadomosci , ze Kubica ma ogromny talent, bylem zewsze pesymista w temacie jego zatrudnienia w F1 . Gruntem do tego byly - historia wyscigow , czyli narodowosc zawodnikow , a co za tym idzie naturalnie zainteresowanie kibicow i sponsorow. A jednak - totalny przelom - Polak w F1 i to w nie bylejakim Teamie . Wroze mu naprawde wielka kariere z powodu wieku , umiejetnosci i Teamu BMW . Jako trzeci kierowca BMW jest w stanie wyrobic sobie marke , ktora pozwoli mu na dluga kariere w F1 . Fakt , ze w Teamie Sauber BMW postawiono na talent i mlodosc Kubicy , a nie na doswiadczenie starego wyjadacza Alexandra Wurza , oraz innych "testowcow" o znanych nazwiskach mowi sam za siebie . Polak w klasie "krolewskiej" - SUUUUPER!!!

    Ps
    Jakis tor w F1 gdzies kolo Poznania np? Hehe kto wie ? Moze Kubica bedzie w stanie poruszyc cala Polske , tak , jak Malysz to zrobil.......Pozyjemy , zobaczymy ,juz niebawem nazwisko Kubica bedzie napewno znane kazdemu kibicowi F1 (sponsorowi tez) na calym swiecie, poniewaz to kierowcy testowi kreca najwiecej kolek w sezonie......

    Ciao

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec Awatar MICHCIO13
    Dołączył
    24-12-2005
    Postów
    1,204
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 112 w 61 postach
    CIEKAWE CZY BEDZIE MIAL OKAZJE WYSTAPIC W JAKIMS WYSCIGU. NIKOMU ZLE NIE ZYCZE ALE FAJNIE BY BYLO OGLADAC ROBERTA W GP.

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Kubica na pewno zmieni Vilneuve'a w którymś wyścigu. I dojedzie w nim daleko, oj, daleko :D.

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Kawał chłopa z niego


  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kubica na pewno zmieni Vilneuve'a w którymś wyścigu. I dojedzie w nim daleko, oj, daleko :D.
    Do samej mety, znaczy się? ;)


    Pozdrawiam
    Aquos

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •