Nie wybrałem się na finał 1 ligi do Ostrowa, gdyż klub żużlowy z mojego miasta rozgrywał dziś ostatnie zawody w tym sezonie w Łodzi, ostatnie zawody pod szyldem "TŻ" Łódź. Powstaje nowy klub (Klub Żużlowy "Orzeł" Łódź) i plany zakładającej ten klub Joanny Skrzydlewskiej są bardzo ambitne. Czy uda się je zrealizować? Oby.

Zawody
Zawody jak zawody. Zwycięstwo Łodzian w stosunku 52:38. Nie będę kurtuazyjny i jako koneser żużla nie będę zachwycał się zawodami 2-ligowymi.
Najważniejsze jest jednak to, że zawody obejrzało wielu Łodzian a takich tłumów na stadionie położonym przy ul. 6 Sierpnia jeszcze nie widziałem. Wszelkie media łódzkie skutecznie zareklamowały te zawody, publiczność weszła za darmo i zapewne zainteresowanie speedwayem w mieście włókniarek i włókniarzy, które mieliśmy przyjemność dziś obserewować zwróci uwagę potencjalnych sponsorów na tę dyscyplinę. Czyżby lepsze czasy dla łódzkiego żużla? Oby.

Zapowiedzi i plany
No muszę przyznać, że są one bardzo ambitne. Joanna Skrzydlewska przypominała o chlubnych tradycjach żużlowych w Łodzi sięgających czasów "Tramwajarza" czy "Ogniwa". Zapowiadała, że ma nadzieję, iż "najdalej za 3 lata wróci do Łodzi ekstraliga żużlowa". To wszystko zabrzmiało niczym "Powrót legendy", "DMP 2008(bo szybciej się nie da). Skąd my to znamy? Chciałem dodać, że Joanna Skrzydlewska kandyduje do niższej izby Parlamentu. Skąd my to znamy? Ale nie porównujmy tego z postawą wiceprezesa Gorzowa. Wizytówką Łodzi jest ŁKS i Widzew więc gdyby ktoś tylko i wyłącznie zabiegał o głosy wyborców, zrobiłby show wokół łódzkiej piłki. Jak będzie rzeczywiście? Czy uda się pozyskać sponsorów? Czy uda się zakontraktować zawodników gwarantujących walkę o 1 ligę? Oby.

Skrzydlewscy to entuzjaści żużla
Pomagali dotychczas łódzkiemu speedwayowi w najtrudniejszych dla niego momentach. To coś na wzór małżeństwa Półtoraków z Rzeszowa. Tylko wiadomo z sieci kwiaciarni nie osiąga się takich dochodów jak z firmy zajmującej się produkcją folii a i Rzeszów jest bardziej żużlowym miastem niż Łódź. Niemniej jednak myślę, że Skrzydlewscy wykażą się umiejętnością pozyskiwania sponsorów i kontraktowania zawodników. Ze względu na entuzjazm okazywany przez Skrzydlewskich walka o 1 ligę nie będzie opierała się na zasadzie "1 liga albo śmierć" a jak wiadomo takie potraktowanie sprawy wiele dobrego nie przynosi.

Podziękowania dla zawodników, którzy w tym sezonie reprezentowali Łódź Zrzekli się premii, aby tylko sezon dokończyć. W Ich jeździe widać było entuzjazm, widac było ambicję, chęci. Na kolarzówkach, o suchym pysku, ale jeździli. Mam nadzieję, że kibice i Włodarze o tym nie zapomną i gdyby któryś z tych zawodników znalazł się w składzie realizującym 1-ligowy cel, nikt nie będzie pomiatał Nim jak dziś w Gorzowie pomiata się Łukaszewskim czy Flisem, jeśli tego celu nie uda się zrealizować.

Pozdrawiam