Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: Krykiet.

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Krykiet.

    Ciekawe czy ktoś się tym interesuje ? Właśnie aktualnie trwa "Ashes Series" czyli najstarsza seria meczów międzynarodowych na świecie. W międzyczasie odbywa się seria pomiędzy Sri Lanką i Zachodnimi Indiami (choć te zachodnie nie mają nic wspólnego z tymi Indiami w Azji:), choc te azjatyckie Indie są wielką potęgą w krykiecie.)
    Aktualne wyniki to 1:0 dla Australii i 1:0 dla Sri Lanki.

  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Ja się tym sportem zainteresowałem z powodu zakładów bukmacherskich (stosunkowo przewidywalny sport i o dziwo nie pomyliłem się jeszcze, czego nie można powiedziec o mojej specjalności, czyli żużlu ;/ ) i musze przyznać, że mnie ten sport... rozbawił :D

    Otóż na betandwin.com są tzw. zakłady "live" gdzie obstawiać można na bieżąco obserwując relację z danego meczu prowadzoną na stronie internetowej. W pewnym momencie, po którymś "overze" komentator napisał "tea break", innym razem "lunch" - ogólnie taki bezstresowy sport :D

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli się ani razu nie pomyliłeś, tzn. że mało grałeś, bo konia z rzędem temu, kto potrafi przwidzieć remis, a te się też zdarzają. Chociaż jak gra Australia, to nie trudno przewidziec kto wygra chyba, że jakieś Indie albo Anglia stoją przed nimi, to wtedy jeszcze jest to jakiś hazard. :) A sport jest tak egzotyczny, że jak na początku słuchałem angielskich niusów sportowych, to mysłałem, że codziennie o nich w dziale sportowym jest prima aprilis. :)
    A co do tego tea i lunch, to są to przerwy, bo przecież walenia kijem cały dzień niewielu wytrzyma. Jest jeszcze inna kategoria przerw "innings break" :)

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Jeśli się ani razu nie pomyliłeś, tzn. że mało grałeś,
    A to już inna sprawa ;)

    Tak czy siak sport raczej piknikowy, a to że walą kijem cały dzień też dobrze o nich nie świadczy bo to przecież zanudzić się można. I kto by miał czas na oglądanie tego. Elity które nie pracują ;)

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany Awatar Budyn
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    1,949
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    To czym walą to nawet jak kij nie wygląda ;). Ale to co mnie śmieszy to są stroje zawodników... Ale jeśli miałbym czas to mając do wyboru oglądanie krykietu lub szachów wybrałbym krykiet :)

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No faktycznie od szachów krykiet jest ciekawszy, ale na pewno nie można powiedzieć, że sport bezstresowy. Goście niezłą kasę biorą, a jak jest kasa to i wymagania. Sport piknikowy, to jest w Europie i Australii, ale w Azji to mogą się o krykiet pozabijać. Pamiętam jak kiedyś parlament hinduski obradował, bo sędzia na meczu krykieta ich kantował. :D

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-05-2003
    Postów
    1,018
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    komus sie nudzilo i powstal krykiet.
    najnudniejsza gra pod sloncem
    obok tych kulek (specjalnosc chorwacka)

    no ale dla kazdego...
    osobiscie wole jednak szachy:)
    choc w szacha sie nic nie dzieje to jednak wiecej:P
    mozna nawet ruszyc glowa a w krykiecie?

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A w krykiecie trzeba ruszać kijem, ale jak miałbym wybierać krykiet czy szachy, to wybrałbym krykiet, bo przyjamniej rezultat zmienia się częściej.

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiaj nawet o krykiecie napisała "Wybiórcza", to akurat nie dziwne, bo to wydawnictwo łyka z zachodu wszystko jak ciepłe kluchy nie pytając czy to badziewie czy coś wartego uwagi...

    Tak czy owak Anglia dołożyła Australii w Ashes i Australijczyków szlag trafia, bo to ich sport numer jeden. :D Przynajmniej do następnych MŚ. :D

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    łyka z zachodu wszystko jak ciepłe kluchy nie pytając czy to badziewie czy coś wartego uwagi...
    dla Ciebie badziewie, dla innego coś godnego uwagi - nie masz "gustu najwyższego":)

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pewnie nikt nie ma. Gust jest sprawa subiektywną. Natomiast znasz się w ogóle na krykiecie ? Wiesz co to jest "over" ? :D

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przyznam sie bez bicia,ze nie mam zielonego pojecia o krykiecie.W zyciu nie widzialem zadnego meczu,jedynie urywki w sportowych newsach:P

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pewnie nikt nie ma. Gust jest sprawa subiektywną. Natomiast znasz się w ogóle na krykiecie ? Wiesz co to jest "over" ?
    nie znam sie zupełnie, nie mam pojecia co to over ale dlatego sie o nim nie wypowiadam;>

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przyznam sie bez bicia,ze nie mam zielonego pojecia o krykiecie.W zyciu nie widzialem zadnego meczu,jedynie urywki w sportowych newsach:P
    To ja więcej, ale cały mecz krykieta to ponad moje siły. Może jednodniowy dałbym jeszcze radę wraz z cysterną kawy, ale test to jedynie za poważne pieniądze. :D Co innego wyniki. To można dwa razy na dzień popatrzeć i wiadomo co jest grane. W jakiejś angielskiej telewizji pokażą najważniejsze fragmenty i jest się do przodu.

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    13-01-2006
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W zwiazku z wieloma watpliwościami, przesyłam info o różnicy krykieta od krokieta -> http://www.tkkf.org.pl/index.php

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tyle, że w tym artykule nie ma nic o różnicy krykieta od krokieta tylko o zasadach gry w krokieta. :D A krokiet ma tyle wspólnego z krykietem, że został również wynaleziony w Anglii i gra się w niego kijem. :)

  17. Powrót do góry    #17
    Początkujący
    Dołączył
    13-01-2006
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Okazja

    W zwiazku, że tylu Was tu dyskutuje o krykiecie uznałem to, iż wiekszość zna zasady i jesteście zawodowcami a czesto zachodzi pomyłka w nazewnictwie wiec dlatego zamieszczono zasady gry w krokieta.
    Dodam tylko, ze bylismy wielokrotnie organizatorami imprez rekreacyjno-sportowych i właśnie ta dyscyplina przyciagała b.wielu chetnych, nawet zaproponowano nam stworzenia ligi, niestety brak sponsora jak zwykle kładzie takie inicjatywy. Pozdrawiam

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W zwiazku, że tylu Was tu dyskutuje o krykiecie uznałem to, iż wiekszość zna zasady i jesteście zawodowcami a czesto zachodzi pomyłka w nazewnictwie wiec dlatego zamieszczono zasady gry w krokieta.
    Zawodowcy w Polsce od krykieta... :D Dobre. :D :D :D Jak poznasz jakichś to daj mi znać. :D

    Dodam tylko, ze bylismy wielokrotnie organizatorami imprez rekreacyjno-sportowych i właśnie ta dyscyplina przyciagała b.wielu chetnych, nawet zaproponowano nam stworzenia ligi, niestety brak sponsora jak zwykle kładzie takie inicjatywy. Pozdrawiam
    A teraz chodzi Ci o krykiet czy krokiet ? Krokiet to mogę uwierzyć, bo do rekreacji się świetnie nadaje, a krykiet niekoniecznie. O krykiecie w Polsce wiem, że jest parę klubów w większość w lubuskiem założonych przez jednego nauczyciela – Anglika i zarażonych przez entuzjastów. Ponadto w Warszawie spotykają się głownie Azjaci, żeby pograć sobie. Ale o krokiecie możesz tutaj sobie nawijać mi nie przeszkadza, choć najbardziej lubię tego z mięsem. :D

    Również pozdrawiam :)

  19. Powrót do góry    #19
    Początkujący
    Dołączył
    19-05-2020
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    w ju kej graja w krykieta na koniu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •