Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Smutne wydarzenie w Ostrowie

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2003
    Postów
    546
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Smutne wydarzenie w Ostrowie

    wiatma wszystkich !
    niezbyt czesto zdarza mi sie zakladac Tutaj tematy...jednak pewne smutne wydarzenie podczas wczorajszego meczu z Krosnem spowodowalo, ze postanowilem kilka slow napisac...
    Niedawno minela rocznica smierci Rifa Saitgariejewa. Zawodnika ktory jak nikt inny zdobyl sobie serca kibicow w Ostrowie, zarowno jako zawodnik jak i czlowiek...wielkie bylo wiec zdziwienie fanow speedwaya w tym miescie, gdy nikt z dzialaczy w ostatnim czasie nawet nie zajaknal sie na ten temat. Pamietali kibice na Forum klubowym, domagali sie tam choc minuty ciszy na stadionie...prosby pozostaly bez echa...Dzialacze natomiast odwolali Memorial Rifa tlumaczac sie brakiem pieniedzy...tymaczasem calkiem niedawno pieniedzy tych starczylo na rozegranie pucharu wielce "szanowanego" w miescie czerwonego prezydenta...
    Dla Rifa postanowiono zas rozegrac...bieg memorialowy podczas nadchodzacego polfinalu IMP, o czym mozna bylo przeczytac w programie na mecz z Krosnem...Kibice ostrowscy, mimo iz czesto rozniacy sie zdaniem na tematy klubowe byli jednak zgodni jak nigdy i postanowili "przypomniec" zarzadowi o swoim bohaterze. W tym celu zostala wykonana flaga ( a wlasciwie dwie) ktore mialy byc swiadectwem tego ze pamietamy...flagi zostaly wywieszone na niedzielnym meczu... o tym co stalo sie pozniej niech zaswiadczy relacja jednego z pomyslodawcow:

    "TO CO SIĘ DZISIAJ STAŁO PRZESZŁO WSZELKIE GRANICE
    po prostu komuno wróc ale zaczne od początku
    Najpierw transprent pojawił się na 2 łuku, ale stwierdziliśmy że tam jest słabo widoczny, i został przeniesiony na sektor FC. Warto dodac że juz po pierwszej prezentacji dostaliśmy wiele pochwalnych opinii ze pamiętaliśmy. Podczas 1 przerwy na równanie flaga i podobizna Rifa poszła w góre na sektorze FC. były tez okrzyki. Następnie zmieniliśmy miejsce i przenieśliśmy sie na linie 30m. Tam podczas 2 przerwy na równanie po raz drugi flaga została zaprezentowana. Flaga na rekach kibiców siedzących na tym sektorze widniała przez cała przerwe. Pan Ojciec dyrektor (Stefanski- prowadzi spikerke na zawodach) nawet nie raczył spojrzeć na nią z wielką namiętnościa czytał jednak reklamy sponsorów. Odniosłem wrażenie że robił to specjalnie. POstanowiliśmy że następnie flaga zawiśnie nad wyjazdem dla karetki/ Udaliśmy się tam i powiesiliśmy ja według planów... i nagle podszedł do nas pan z Impelu (firma ochroniarska) i powiedzał że mamy zwinąć flage i udac się nim. Po drodze udało mi się dowiedzieć że dostał on rokaz od v-ce prezesa Grądzelewskiego że ma nas wyprosic ze stadiony i zarekwirować transprent. Pod wieżyczką sędziowską, po krótkiej naradzie z panem v-ce prezesem pan z ochrony powiedział że mamy oddać flage i po niedzieli zgosić się na rozmowy do klubu "...

    ponoc ludzi honoru cechuje to ze potrafia przyznac sie do bledu..dzialacze ostrowscy zastosowali jednak inna zasade- po co sie przyznawac - lepiej zamknac usta innym...zgodnie ze stara bolszewicka zasada - jest czlowiek jest problem, nie ma czlowieka - nie ma problemu...

    i jeszcze jeden komentarz z ostrowskiego forum :

    Myślę że był to naprawdę żenujący spektakl...Z tego co widziałem to na stadionie była chyba tylko "5" z Wrocławia. Szkoda, że mecz nie miał wiekszego ciężaru gatunkowego, bo może gdyby pojawił się "Puls" to cała Polska widziałaby jak się buduje "wielki żużel" w Ostrowie. Gdy na sektorze pojawiły się okrzyki na cześć Rifa a nasz pan dyrektor nadal beznamiętnie czytał te kretyńskie reklamy nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać. To odwracanie się tyłem do flagi było po prostu żałosne...No ale honor i przyzwoitość to prawdziwa wizytówka panów Łyczywka, Grądzielewskiego, Szymańskiego i Stefańskiego . Szczególnie temu ostatniemu ta przyzwoitość aż kipi uszami. Jeszcze niespełna dwa tygodnie temu zarzucał w TŻ jej brak Grudziądzowi bo nie raczył poinformować o przyjeździe w krajowym składzie...Ludzie jesteście naprawdę daremni. Ta flaga powinna na stałe zawisnąć nad wjazdem dla karetek by biła po oczach to żałosne towarzystwo wzajemnej adoracji z trybuny głównej.

    Z drugiej strony wielkie brawa dla FC - stanęliście pod każdym względem na wysokości zadania i możecie być naprawdę z siebie dumni. Przyszło Wam przeciwstawić się ludziom, którzy tak naprawdę nie dorastają Wam do pięt. Stąd finał tej akcji nie mógł być inny... ".




  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    09-08-2004
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    memorial

    mimo ze jestem z zielonej gory, gdzie u nas jezdzil RIF choc nie wiedzialem go, gratuluje a tym kretyna zarzadowi waszemu powinni za to odpowiedziec,teraz tak sie robi memorial to jeden bieg przy jakies okazji,gorzow mi sie spodobalo gdzie zrobil memorial,chamstwo co sie stalo u was.

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    15-05-2005
    Postów
    153
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rif to był spoko gość. Może go nie lubią bo był Ruski. Dziwne to troche. Pewno większość działaczyków, których wymieniłeś z nazwiska jeszcze kilkanaście lat temu trzymało bratniemu narodowi rosyjskiemu palec we wiadomym miejscu. Szkoda, że w polskim żużlu jest tak wiele osób, jak to powiedział ich niegdysiejszy idol Gomułka, o moralności alfonsa.

    Wydarzenie to przykład, że niektórzy nadają się co najwyżej do kopania rowów melioracyjnych a nie do działania w tym sporcie.

    W kwestii memoriałów, ten gorzowski, wznowiony z super obsadą był chlubnym wyjątkiem. Jest jeszcze Smoczyk w Lesznie, ale to już jest taka impreza,która wrosła się niejako już w żużel, jest tradycją, bo o samym Smoczyku to może pamięta w Lesznie jeden bezzębny dziadzio.

    Po co robić memoriał komuś kto zginął jeżdżąc w naszym klubie, najważniejsza jest kasa i wygrane wybory...
    DLA PODKREŚLENIA WAGI MOICH
    SŁÓW, SIŁACZ PALNIE PIĘŚCIĄ
    W STÓŁ

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2005
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kibice z Ostrowa, brawa dla Was ze, pamiętacie o Tatarskiej Strzale mimo że upłynęło już sporo czsu. A działacze ... no cóż, niestety żyjemy w czasach kiedy najwyższą wartością jest kasa, a pamięć o człowieku który dał nam wiele radości nie liczy się. U nas w ZG jest podobnie. Pamiętam Rifa, takich wojowników nie zapomina się. PAMIĘTAJCIE O NIM

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2003
    Postów
    546
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://rico81.fm.interia.pl/dlaRifa2.jpg

    a o to i glowny punkt zamieszania...mowia ze prawda kole w oczy...

  6. Powrót do góry    #6
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    464
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    pozwilsz, że "zedytuję twój" wpis :);)


    a o to i glowny punkt zamieszania...mowia ze prawda kole w oczy...

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    Lemmy

    Pozdrawiam i popieram
    Na pocieszenie powiem Ci tylko tyle: a co już wkrótce pozostanie po tych panach, którzy dziś są u steru Twojego klubu??? Nic. Nikt o nich nie bedzie pamiętał i może to ich tak boli? krótkowzroczność to typowa cecha byłych działaczy z zaszłego systemu.

    Pozdrawiam

    Ps. Dzięki takim kibicom jak Ty Rif będzie zawsze pamiętany w ostrowie tak jak Per w Toruniu - jako wspaniały zawodnik i człowiek.

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Szkoda gadać o takich wszarzach, w Zielonce jest podobnie z pamięcią o świeżutko jeszcze pochowanym Kurmanku, zapomina się o Cegle i innych, pamięć działaczy jest służalcza i wrzody mam z tego powodu.

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Rif to byl zawodnik, ktory zarazil mnie speedweyem. Nie zapomne Go nigdy. Byl niesamowicie ambitny i waleczny. Mimo, ze zawsze mowil, ze jego druzyna to Ostrow, to startujac w Zielonej Gorze tez mial duze grono fanow. Wiele sytuacji z nim mi sie przypomina. I na koniec ten nieszczesliwy wypadek w meczu z Lesznem... Zal sciska, ale ja nie zapomne Tatarskiej Strzały nigdy. Dla mnie byl, jest i na zawsze pozostanie wielkim zawodnikiem. Wstyd, ze Ci, dla ktorych oddal swoje zycie nie pamietają... :(

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    01-05-2005
    Postów
    245
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Wybrańcy Bogów umierają młodo

    Rif był wielki i w naszej pamięci na zawsze takim pozostanie!

    Jestem z Leszna i byłem na tym feralnym meczu, kiedy Rif uderzył prosto w słupek. Pamiętam to jakby odbyło się dziś.
    Brawa dla Was chłopaki za pamięć!Od razu widać, że jesteście prawdziwymi kibicami i to tacy ludzie jak Wy powinni rządzić klubami. ...bo ci co zasiadają obecnie na stołkach (nie wszyscy, ale większość), mają gdzieś zdrowie żużlowców, a już tym bardziej, aby uszanować pamięć tych co odeszli, oddając to co najcenniejsze-życie, dla klubu.
    Tacy działacze wyznają tylko zasadę, że jak połamie się jeden żużlowiec, to nie warto się przejmować, bo będzie następny-adeptów nie brakuje.

    Jeszcze raz brawa dla Was chłopaki!!Jestem z Wami!

    Z poważaniem
    /bizon

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2003
    Postów
    546
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.a-sport.pl/nowy/pliki/39.html

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2003
    Postów
    250
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Artykuł opublikowany na a-sport został dziś podlinkowany przez Wirtualną Polskę http://www.sport.wp.pl/kat,1781,wid,7634359,wiadomosc.html?rfbawp=1121684 625.021

    i trafił do działu informacji sportowych na główną stronę wp!

    Chyba dobra dezycja, dzięki temu więcej osób będzie miało okazję się zapoznać z całą sprawą...

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach

    W kwestii memoriałów, ten gorzowski, wznowiony z super obsadą był chlubnym wyjątkiem. Jest jeszcze Smoczyk w Lesznie, ale to już jest taka impreza,która wrosła się niejako już w żużel, jest tradycją, bo o samym Smoczyku to może pamięta w Lesznie jeden bezzębny dziadzio.

    Po co robić memoriał komuś kto zginął jeżdżąc w naszym klubie, najważniejsza jest kasa i wygrane wybory...
    Jest jeszcze Memoriał dr.Ryszard Nieścieruka we Wrocławiu, był i będzie. Mamy też piękną flagę z podobizną "Wielkiego Maga". W ubiegłym roku memoriał odbył się przy sztucznym świetle z udziałem całkiem niezłej obsady krajowej...

    A co do tematu... Rifowi się ten memroriał poprostu należy. Trzeba bardzo podziękowac FC za odwage, za tą flagę którą prezentowali. Trzeba sie komunistom przeciwstawić!
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •