Pokaż wyniki od 1 do 23 z 23

Wątek: Afera w polskiej kadrze skoków

  1. Powrót do góry    #1
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Afera w polskiej kadrze skoków

    Do załozenia tego tematu skłoniły mnie ostatnie medialne wzajemne oskarzenia na lini Skupien - PZN. Od dłuzszego czasu zastanawiałem sie, dlaczego Skupnia nie widzimy w zawodach PS. Nie do konca trafiały do mnie "fachowe" opinie o jego słabej formie. Widac jak na dłoni ze PZN z Kuttinem na czele obrali sobie zawodnika do odstrzału. Nie twierdze ze Skupien zasłuzył na słowa pochwały za swoje typowo pijackie czyny na zgrupowaniu kadry, ale dlaczego taki sam los nie spotkał naszego "miścia" Mateusza "browarmena" Rutkowskiego ? Zwłaszcza ze w jego wypadku te alkoholowe wpadki zdarzaja sie bardzo czesto, z tego co Skupien mowi nawet podczas ostatnich MP w Szczyrku. Jak w takim razie Kuttin&Kruczek mogli powołac do kadry tego moczymorde ? I jak nasz duet trenerski wraz z dyrekcja PZN moze za takie "zdarzenia" pietnowac jednego zawodnika, najprawdopodobniej skoczka ktory na sumieniu ma niewiele w porownaniu do niektorych naszych kadrowiczow? Zle sie dzieje w polskich skokach, myslałem ze Kuttin zaprowadzi w naszej reprezentacji austryjacki porzadek, ale jak widac wcale sie na to nie zanosi.
    Zapraszm do dyskusji.


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Kuttin miast austriackiego porządku wprowadził widać autriackie gadanie.

    Ze szkodą dla naszych niepijących skoczków :):):)

  3. Powrót do góry    #3
    Początkujący
    Dołączył
    19-02-2005
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Austriacy sami lubią popijać , czego przykładem jest Goldberger w 2 połowie lat 90. Rutkowski to zawodnik bez większej przyszłosci .niech już lepiej zaczną inwestować w kombinację norweską.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Nie wiem co się dzieje ale wokół skoków jest coraz gorzej. Włodarczyk naskakuje na Kuttina, Kuttin z Tajnerem też chyba coś nie bardzo, Małysz broni Kuttina, Skupień żali sie na Kuttina, młodzież się alkoholizuje, do tego dochodzą jakieś smrody z kasą: http://sport.onet.pl/1066505,wiadomosci.html, ale to już totalnie wbiło mnie w ziemię:

    http://sport.onet.pl/1066551,wiadomosci.html

    Nie wiadomo jakim prawem obiecano też, że Małysz będzie skakał we wszystkich zawodach PŚ. Nasz najlepszy skoczek odpuszczał zawody tylko wtedy, gdy zgodę na to wyraził Federer.

    Szok !

  5. Powrót do góry    #5
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Małysz: Jestem gotowy zakończyć karierę

    Adam Małysz podczas specjalnej konferencji prasowej w Wiśle zapowiedział, że jeśli nie dojdzie do porozumienia Polskiego Związku Narciarskiego z menedżerem Edim Federerem, to zakończy karierę.

    Prezes PZN Paweł Włodarczyk w niedzielę oświadczył, że związek zrywa współpracę z menendżerem Adama Małysza Edim Federerem. Najlepszy polski skoczek nie godzi się z decyzją PZN.

    - Edi Federer jest moim menedżerem. Dzięki niemu mogę rywalizować z najlepszymi. Zapewnia mi i moim kolegom z kadry sprzęt najwyższej klasy. Chciałbym przygotowywać się do igrzysk olimpijskich w Turynie razem z Edim Federerem - powiedział Małysz.

    - Chciałbym zdementować plotkę, że jestem gotowy zmienić obywatelstwo i trenować z kadrą innego kraju. Jestem Polakiem i chcę skakać tylko i wyłącznie dla Polski. Jeśli nie dojdzie do porozumienia PZN z Federerem zakończę karierę - dodał Małysz.

    Najlepszy polski skoczek zarzucił prezesowi Włodarczykowi, że swoich decyzji nie konsultuje z zawodnikami.

    - Prezes nie konsultuje z nami żadnych decyzji. To przykre, bo zawodnicy, tak samo jak działacze chcą, by polskie skoki były na jak najwyższym poziomie. O wszystkim dowiadujemy się z mediów. Poza tym wyraźnie widać niechęć prezesa Włodarczyka do mnie i mojego menedżera. Prezes twierdzi, że Federer zmusza mnie do startów w zawodach. Nic takiego nie miało miejsca. O tym, czy wystartuję w danych zawodach decyduję ja sam, trener i PZN. Prezes podczas zgrupowań podchodzi do nas, zapewnia, że wszystko jest w porządku, a kilka minut później do dziennikarzy mówi co innego. Tak było na przykład kiedy dziennikarze mówili nam, że prezes chce zwolnić Kuttina. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca - stwierdził Małysz.

    - Drażliwym punktem są pieniądze. Często podczas wyjazdów i zgrupowań trener Heinz Kuttin musi wyciągać swoją kartę kredytową i płacić za rzeczy, które powinien zapewnić związek. Nowoczesny sprzęt jest nam niezbędny. Potrzebujemy najnowszych kombinezonów i butów, by walczyć z najlepszymi. To wszystko zapewniają Federer i Kuttin i płacą za to z własnej kieszeni bez gwarancji, że PZN zwróci im pieniadze - zakończył najlepszy polski skoczek.

    PZN w wydanym w niedzielę oświadczeniu nieoficjalnie zachęcał naszego mistrza do zerwania współpracy z Austriakiem, zapewniając Małysza, że stworzy mu jak najlepsze warunki do przygotowania się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Turynie. Teraz Federer w części finansował przygotowania Małysza. Związek twierdził, że weźmie na swe barki wszelkie wydatki związane ze startami i treningami Małysza.

    onet.pl
    Ciekaw jestem bardzo odpowiedzi PZN z Włodarczykiem na czele :) Jak widac zarty sie skonczyły.

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Prezesio Włodarinho będzie się ślizgał teraz dopóki łyżwy mu się nie stępią, albo mu ich Małysz nie zdejmie. Brawa za męskie słowa dla naszego jedynego skoczka seniorskiego z prawdziwego zdarzenia. PZN nie wyssie od Federera więcej kasy niż wyssie jej Małysz i tu panów ze związku boli. I bardzo dobrze im tak.
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Oczywiste jest, że Adam kariery nie skończy ;) ale cieszy mnie, że postanowił wykorzystać swoją pozycję do postawienia marynarkowych pod ścianą. Adam ma za sobą kilkanaście milionów widzów którzy teoretycznie zasiądą przed telewizorami oglądając transmisje z nadchodzącej Olimpiady więc PZN ma się z kim liczyć. Dobrze zrobi tej klice taka rozpierducha, gorzej jeśli źle zrobi ona Adamowi dla którego lepiej by chyba było gdyby tylko skakaniem sie zajmował.

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    28-01-2004
    Postów
    389
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No są jazdy, z Tajnerem i w szczególności z tym głupkiem Włodarczykiem. Ja nie wiem, co on ma do Federera. przecież jest on menadżerem Goldiego, Adasia i Morgirgo więc jest bdb. PZN został postawiony teraz pod ścianąi czekam na ich jutrzejsza reację

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    A ja pytam
    po jaka cholere A. Tajner jest jakims tam dyrektorem
    do spraw sportowym w PZN...
    Bierze on za to sanowiska hajs,
    nie lepiej dac na lepszego psychologa
    do skoczkow, czy nie wiem...
    Co zawodincy maja z takiego Tajnera?
    On tylko mydli oczy na TVP i nic poza tym...

    A jak Małysz chce skakas z Kuttinem niech skacze...
    Jakby teraz byl nowy trener i wszystko by pozmienial
    to o jakichs sukcesach w nowym sezonie bysmy mogli zapomniec...

    Super, ze Adas tak powiedzial jak powiedzial...
    Chamstwo trzeba tepic...

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Adam kariery na pewno nie skonczy. Troche denerwuje mnie takie gadanie przez media, bo z tego co wiem, jeszcze razem nie usiedli do rozmow. Adam za Federerem bedzie zawsze, tak samo za Kutinem, bo to czlowiek Federera. Wlodarczyka nie lubie, ale tez najwazniejsze w moim odczuciu jest znalezienie najlepszego sponsora(czyt.dajacego najwiecej kasy) na rozwoj sportow zimowych w Polsce. Wlasciwie dzieki Adamowi, sponsorzy sie pojawiaja, jednak to nie Malysz powinien decydowac jakiego sponsora powinien miec zwiazek. Zwlaszcza, ze Federer jest Jego menago i ciezno tu o obiektywna ocene. Jesli jednak propozycja Federera bedzie najlepsza, to nie widze sprzeciwu

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-11-2001
    Postów
    536
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja powiem tylko,że ta cała sytuacja mi się strasznie podoba. To brzmi conajmniej nie na miejscu ale tak jest.
    Dzieje sie tak dlatego poniewaz pokazuje ona cały olbrzymi profesjonalizm 'kompletenego idioty'P.Włodarczyka i całego sztabu działaczy PZN. Ich wrodzona inteligencja wychodzi na światło dzienne nawet wtedy gdy nic nie mówią i nic nie robią a co dopiero gdy zaczną coś robić i mówić!!!. Sorry,ale to przecież wiadomo:P!!
    Ja wiem o tym,że z tego bałaganu nic dobrego się nie wyłoni więcej! - ten bałagan zaczął się jak wszyscy wiemy jakiś czas temu.
    Zaczął się oczywiście od rozwiązania umowy z prof.Zołądziem i dr.Blecharzem,potem następny był A.Tajner a teraz kolei jak widzimy na Federera. Czyli można powiedzieć,że rozbiórka na AMEN. I co najważniejsze w tle tych wszystkich spraw jak zawsze BŁYSZCZY! Pan : kompletny idiota,pantofelek,prezes niesamowitego związku PZN, dureń numer 1 w kraju i prymityw w jednym Pan no kto?,no kto?, kto zgadnie?,pytanie za 10 pkt,no kto?.
    Naprawde czasami rozmawiając z kimś lub kogoś słuchając mówimy 'brak mi słów'. Ten człowiek taki własnie jest.
    Mi osobiście brak słów. Pamiętam żart mojego wykładowce z matematyki - to uwaga do Roberto ponieważ bardzo mi przypadły do gustu:P Jego dowody matematyczne. Swego czasu myląc się wpisał jedno zero za dużo, po czym zauważył swój błąd i powiedział: "kurde a co to za zero tutaj robi? zmaże je,zachowuje się tak jakby chciało być czymś więcej?!. I tak własnie jest z Włodarczykiem, dokładnie tak. Należy go poprosu wymazać. Mówiąc bardziej dobitnie i wprost - 'wiem,że cenzura to wymarze' - **********Ć GO NA ZBITY PYSK. NATYCHMIAST.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-04-2003
    Postów
    738
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I Malysz przemowil ..... - czyli zle sie dzieje w swiadku skokow narciarskich.
    Ze dzieje sie zle to wiemy juz od dawna , ale ze Adam zabral stanowczy glos w tej sprawie swiadczy to o powadze sytuacji , ktora naprawde latwa nie jest.

    Wszyscy piszecie , ze "Adam kariery napewno nie zakonczy" - a gowno prawda , jezeli Wlodarczyk dalej przy swoim zdaniu pozostanie , to bedzie jedyna trafna decyzja Malysza.
    Jak myslicie co sie stanie , gdy Malysz oficjalnie zakonczy kariere ??? - Leca glowy w PZN , a wiadomo , ktora pierwsza. Jak myslicie ile czasu Malysz potrzebuje do wznowienia kariery po "czyszczeniu" w PZN ??? - pstrykniecie palcami ? sekunde?
    W tej sytuacji dla Wlodarczyka najlepszym wyjsciem jest rezygnacja ze stanowiska . Jakiejkolwiek wspolpracy miedzy tym typem i sztabem Malysza nie widze , zbyt wiele gowna , jak na jedno sranie . "Ktos na stanowisku" po slowach Adasia pewnie sie poczol urazony , ze ma mniej wladzy niz jego "podopieczny" , ale coz zeby miec wladze , trzeba miec poparcie i sukcesy , a tego brakuje lomom z PZN w przeciwienstwie do Malysza.

    Brawo Adas!

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Rzadko sie tu wypowiadam, ale tym razem nie moge
    sobie darowac. Powtorze moj wpis z forum Stali
    Rzeszow...

    ===========================

    Zanosi sie na kolejna afere w polskim sporcie (ktora to juz?)

    Cytat:
    Prezes PZN: Małysz nie powinien się wtrącać

    Adam Małysz nie powinien się wtrącać do wewnętrznych spraw związku, to nie jego sprawa z kim podpisujemy umowę, a z kim nie - skomentował wypowiedzi najlepszego polskiego skoczka prezes Polskiego Związku Narciarskiego Paweł Włodarczyk.

    Związek nie podpisze umowy z Austriakiem Eduardem Federerem, mimo nacisków Małysza.

    Adam Małysz wziął udział we wtorek w konferencji prasowej wraz ze swym menedżerem Eduardem Federerem. Małysz powiedział m.in., że jeśli PZN nie uzna umowy z Federerem do 2006 roku, dotyczącej sprzedaży połowy powierzchni reklamowej na strojach polskich skoczków, to on zakończy sportową karierę. Dodał jednak, że chce rozmawiać na te oraz inne tematy z szefami PZN.

    "Cieszę się, że Małysz chce z nami rozmawiać, bo my także chcemy się z nim spotkać i wyjaśnić wszelkie nieporozumienia - powiedział Paweł Włodarczyk. - Naświetlimy mu całą sytuację obiektywnie, bo do tej pory był informowany o sprawach związku jednostronnie przez swojego prywatnego menedżera. Niezależnie co zrobi Małysz, nie podpiszemy nowej umowy z Federerem, bo jej projekt jest bardzo niekorzystny dla PZN. Gdybym podpisał tę umowę, to zostałbym posądzony o działalność na szkodę związku i byłbym pociągnięty do odpowiedzialności".

    Federer twierdzi, że ma już podpisaną umowę z PZN do czerwca 2006 roku. Ale zdaniem prezesa związku jest to tylko notatka określająca warunki nowej, ewentualnej umowy. Stary kontrakt Austriacka z PZN wygasa ostatecznie w ostatnim dniu kwietnia bieżącego roku.

    "Ta notatka, którą ma Federer, nie jest pełnoprawną umową ze względów formalnych, nie została bowiem zatwierdzona uchwałą związku oraz nie ma na niej podpisów upoważnionych do niej osób - dodał prezes Włodarczyk. - Twierdzenia Federera, że w notatce jest zastrzeżenie, iż podlega prawu austriackiemu, też nie mają większego znaczenia. Według naszych prawników notatka nie może być traktowana jako umowa. W tej sytuacji nasza współpraca z Federerem wygaśnie 30 kwietnia".

    W środę na konferencji prasowej w Warszawie szefowie Polskiego Związku Narciarskiego przedstawią swoje stanowisko w tych sprawach oraz ujawnią dowody, że Federer zawierał umowy ze sponsorami w imieniu związku, ale bez jego zgody.

    Dodam tylko, ze Adam Malysz w jednym wywiadow
    stwierdzil, ze jesli nie dogada sie z PZN skonczy kariere.

    I moja opinia - krotka, ale konkretna. Skretynialych
    granatowomarynarkowych z PZN powinno sie wsadzic
    na narty i spuscic ze skoczni z Planicy z najwyzszej
    belki. Moze wtedy caly ten zwiazek bylby zdrowszy.
    A pan Wlodarczyk naturalnie pierwszy w kolejce.
    _________________
    Regards from Sydney
    Dexter

  14. Powrót do góry    #14
    Super Typer FTSL Awatar NATALA
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    3,754
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jest szansa na porozumienie??

    3 kwietnia spotka sie Włodarczyk z Małyszem
    nie widzi jesdnak szans na dogadanie sie z Federerem
    P.Włodarczyk rozwazy mozliwosc swojej dymisji


  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Na pewno dymisja Wlodarczyka jest lepszym
    rozwiazaniem niz zakonczenie kariery przez
    Malysza. :)

    Chyba, ze pan Wlodarczyk zaczalby skakac
    w zawodach Pucharu Swiata. :D
    Regards from Sydney
    Dexter

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    P.Włodarczyk rozwazy mozliwosc swojej dymisji
    Plakac nie bede jak odejdzie...

    Najwazniejsze jest to, by
    do Adama bylo jak najlepiej :)

    A sam Małysz mowi, ze czasami musi sie wsytdzic za PZN :|

  17. Powrót do góry    #17
    Początkujący
    Dołączył
    08-01-2013
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To byłoby święto gdyby w polskim sporcie nie było afer

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    249
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Złota łopata wędruje do..... (tydy dy dy dy dy umc):

    Sync100



    Wspaniały debiut na forum

    Teraz dopiero widać, że temu tematowi brakowało inteligentnej i dosadnej puenty

    Dobrze, że znalazł się ktoś kto nadrobił te braki i nie przeszkodziło mu w tym nic, nawet to, że temat był nieruszany już... 8 lat


    BRAWO ! BRAWO! BRAWO!
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez laki Zobacz posta
    Ładny odkąp sprzed 8 lat
    że tak zapytam co?

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    a co ? Obstawiamy skoki ? To ja stawiam na Małysza i Waisfloga !
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #21
    Początkujący
    Dołączył
    24-05-2018
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nietrafione typowanie

  22. Powrót do góry    #22
    Początkujący
    Dołączył
    15-08-2019
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    teraz tylko Żyła!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •