Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 385

Wątek: EURO 2012 - przygotowania idą pełną parą ... Warszawa, Wrocław, Gdańsk i Poznań!!

  1. Powrót do góry    #91
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mysle, ze nie ma sie co goraczkowac tymi rewelacjami poki tej czworki sie nie wyloni.

    To, ze Krakow jest na koncu jakiejs tam listy jeszcze nic nie oznacza. Krakow ma duzo jak nie najwiecej innego typu zalet z wszystkich polskich miast i watpie, zeby ktos na powaznie nawet rozwazal nie wziecie Krakowa do grona tej czworki.

    A poza tym, co za roznica czy to beda te miasta czy Jarzabkowo, Dobry zdroj, Wodzilowice i Czarna Podlaska, skoro i tak EURO w Polsce nie bedzie, nie Marks ? :P

    pozdro
    lukair
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

  2. Powrót do góry    #92
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-09-2002
    Postów
    680
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja od Wrocławia nic nie chce :)
    Ale jezeli myslisz ze Wrocław to lepsza kandydatura jak Krakow to jestes na takim samym poziomie jak debile z PZPN-u. A czego nie ma Krakow ? Byles moze kiedys na Rynku Glownym w sezonie wakacyujnym? Watpie. Troszke moglby Cie zszokowac widok kilku-kilkunastu tysiecy turystow z wszystkich zakatkow swiata. Krakow to miasto ktore odwiedza najwiecej turystow, chyba nie musze tlumaczyc jak duzy to atut w perspektywie organizowania takiej imprezy (a wlasciwie nie wykorzystanie tego to debilstwo z matolstwem do kwadratu). Co wiecej, Krakow nie czeka na cud (tak jak Wrocław czy Gdansk) tylko sam zaczal modernizowac stadion z pieniedzy miasta. Do wiosny przyszego roku 2 trybuny miały byc juz gotowe. W Poznaniu wybudowali jedna nowoczesna trybune, w najblizszym czasie maja zaczac budowac druga. A we Wrocławiu postawili chociaz fundamenty? Sa konkretne plany budowy? Gdzie sa zarezerwowane fundusze na ten cel? Ciekawe jestem ile razy w ciagu roku choc w połowie zapełni sie 30 tys stadion, skoro nie ma nawet druzyny piłkarskiej na odpowiednim poziomie. Dla mnie to debilstwo. W takim kraju jak Polska budowa 30 tys stadionow opłacala jest jedynie w tych miastach gdzie przychodzi najwiecej kibicow piłkarskich. A Wrocław w porownaniu do Krakowa i Poznania praktycznie nie istnieje na tej plaszczyznie.
    Nie twierdze ze Wroclaw to lepsza kandydatura ale nie wciskaj mi kitu ze Krakow jest lepszy od Wroclawia, tego nie da sie jednoznacznie stwierdzic. Nazywajac ludzmi z PZPZ-u debilami i stwierdzajac ze jestem na tym samym poziomie co oni, stwierdzasz wyraznie ze ja rowniez jestem debilem. Wypraszam sobie, szukajac debila rozejrzyj sie dookola siebie moze znajdziesz go blizej niz ci sie zdaje. Bylem w Krakowie, ale widze ze ty nie byles we Wroclawiu. Argument turystow akurat tutaj nie ma znaczenia bo ja nie wiem jaki to ma zwiazek z ME, jak bede mistrzostwa to kibice przyjada niezaleznie od tego czy mecze bede rozgrywane w Krakowie, Wroclawiu czy Suwalkach. Skad ty mozesz wiedziec ze Wroclaw czeka na cud?? Jakbys sie bardziej interesowal to moze bys wiedzial ze w 2006 roku ma ruszyc rozbudowa stadionu Slaska przy Oporowskiej. Widze ze jestes powaznie niedoinformowany w tym temacie. Druzyna pilkarska na odpowiednim poziomie, lubie Wisle, ale widze ze ten klub traktujesz jako swoj sztandarowy argument. Macie sponsora wiec gracie dobrze, my we Wroclawiu nie mamy sponsora odkad zaczalem interesowac sie pilka, mamy tylko malych lokalnych sponsorkow, ale mimo wszystko jako beniaminek ze skromnym budzetem jestesmy wiceliderem 2 ligi, pisalem juz 10 tys na 3 lidze, kiedy na stadion moze wejdzie ze 12 w porywach, wyobraz sobie co bedzie sie dzialo jak stadion bedzie wiekszy i Slask bedzie gral w 1 lidze. O frekwencje nie musisz sie martwic. Twoja argumentacja tutaj abslolutnie pozbawiona jest sensu, mowisz tak jakby Wisla z Cracowia ciagle mialy komplety.

  3. Powrót do góry    #93
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie twierdze ze Wroclaw to lepsza kandydatura ale nie wciskaj mi kitu ze Krakow jest lepszy od Wroclawia, tego nie da sie jednoznacznie stwierdzic. Nazywajac ludzmi z PZPZ-u debilami i stwierdzajac ze jestem na tym samym poziomie co oni, stwierdzasz wyraznie ze ja rowniez jestem debilem. Wypraszam sobie, szukajac debila rozejrzyj sie dookola siebie moze znajdziesz go blizej niz ci sie zdaje. Bylem w Krakowie, ale widze ze ty nie byles we Wroclawiu. Argument turystow akurat tutaj nie ma znaczenia bo ja nie wiem jaki to ma zwiazek z ME, jak bede mistrzostwa to kibice przyjada niezaleznie od tego czy mecze bede rozgrywane w Krakowie, Wroclawiu czy Suwalkach. Skad ty mozesz wiedziec ze Wroclaw czeka na cud?? Jakbys sie bardziej interesowal to moze bys wiedzial ze w 2006 roku ma ruszyc rozbudowa stadionu Slaska przy Oporowskiej. Widze ze jestes powaznie niedoinformowany w tym temacie. Druzyna pilkarska na odpowiednim poziomie, lubie Wisle, ale widze ze ten klub traktujesz jako swoj sztandarowy argument. Macie sponsora wiec gracie dobrze, my we Wroclawiu nie mamy sponsora odkad zaczalem interesowac sie pilka, mamy tylko malych lokalnych sponsorkow, ale mimo wszystko jako beniaminek ze skromnym budzetem jestesmy wiceliderem 2 ligi, pisalem juz 10 tys na 3 lidze, kiedy na stadion moze wejdzie ze 12 w porywach, wyobraz sobie co bedzie sie dzialo jak stadion bedzie wiekszy i Slask bedzie gral w 1 lidze. O frekwencje nie musisz sie martwic. Twoja argumentacja tutaj abslolutnie pozbawiona jest sensu, mowisz tak jakby Wisla z Cracowia ciagle mialy komplety.
    Nikogo nie nazwałem debilem (poza władzami PZPN-u) a jak czujesz sie poszkodowany to zaskarz mnie do sadu, masz do tego prawo :) Nie moja wina jest Twoja bledna interpretacja, byc moze spowodowana jakims "traumatycznym" zdarzeniem...
    Jedynie co moge stwierdzic na 100% to to, ze Twoj obiektywizm jest podobny jak "oszołomow od rydzyka" na temat homoseksualizmu, aborcji czy tez antykoncepcji :)

    Krakow obok Warszawy jest wizytowka Polski. Smiem twierdzic ze nawet cieszy sie wieksza popularnoscia wsrod turystow, zwłaszcza jezeli nie wezmie sie pod uwage tych ktorzy przyjezdzaja do Wawy tylko na Stadion X-lecia w wiadomym celu. Pod wzgledem potencjału Krakow ustepuje jedynie Warszawie, bijac pod kazdym wzgledem Wrocław i pozostałe polskie miasta. Mysle ze wiekszosc zdrowo myslacych osob zgodzi sie ze mna (wylaczajac tych z Wrocławia ktorzy na przykładzie Waldini-ego sa obiektywni inaczej) A tak dla jasnosci, nie jestem mieszkancem Krakowa :)

    Naprawde trzeba byc całkiem zaslepionym lub tez kompletnie nie znac sie na ekonomii twierdzac ze nie zaleznie gdzie odbywac sie beda mecze EURO 2012 to kibicow (turystow) bedzie tylu samo. Moge sie zalozyc ze obcokrajowiec ktory przyjechałby do Chorzowa na mecz swojej reprezentacji nigdy juz wiecej nie pojechałby tam, bo po co...? No chyba ze bedzie to emerytowany górnik z Zaglebia Saary :) Inaczej sytuacja ma sie z Krakowem, miastem ktore zaczyna zyc z turystow jak nigdy wczesniej w swojej historii. Pomijam juz logiczny fakt, ze wielu zagranicznych kibicow w takim Krakowie spedziłoby kilka-kilkanascie dni podczas takiej imprezy, bo poza meczami byloby wiele innych atrakcji. Kazda sportowa impreza tej rangi (IO, MS, ME) to jest biznes, ktory trzeba umiejetnie wykorzystac, bo drugiej takiej szansy moze juz nie byc. W Polsce tej szansy moze "dostapic" jedynie 4 miasta, wiec trzeba pod kazdym wzgledem rozpatrzec kandydatury a przede wszystkim pod wzgledem zyskow ekonomicznych.

    Waldini, mniej wiecej od 10 lat na bierzaco sledze wirtualna budowe stadionow w Polsce, wiec oszczedz mi tej propagandy. Podaj fakty (projekt stadionu, lokalizacje, koszt budowy, temin rozpoczecia i konca prac, srodki finansowe) lub tez nie osmieszaj sie piszac ze cos "ma ruszyc" Zreszta, co Wrocław chce rozbudowywac? Ten PRL-owski stadion? Przeciez to sie nie nadaje do rozbudowy, tylko do wyburzenia i zbudowania na nowo (przylad Wisły) Do tego potrzebe sa duze pieniadze min 100-150 mln zl.

    Przepraszam bardzo ale nie nazwyam sie Cupiał i nie jestem wlascicielem Wisły. Watpie zeby zagladał tutaj ktokolwiek z władz krakowskiego klubu wiec skoncz z tytułowaniem "macie" Ty tez niczego nie masz (chyba ze jestes członkiem zarzadu klubu? a moze wspołwlascicielem? )
    W Krakowie od 7-8 lat utrzymuje sie bardzo duza koninktura na piłke nozna. Jest wielkie zainteresowanie, wiec i sa duze pieniadze. Dlatego budowa stadionu na 30 tys w tym miescie ma sens, gdyz jest pewnosc ze przynajmniej kilka razy w ciagu roku stadion zostanie zapełniony. Piszesz ze we Wrocławiu na III lige przychodzi 10 tys. Ile razy sie tak zdarzylo? Co wiecej, powiedz jak myslisz, ilu z tych 10 tys przyszłoby na mecz gdyby bilet kosztował nie 10 zl tylko 80 ? Jeszcze nie tak dawno Slask grał w 1 lidze i kompletow publicznosci nie było za wiele.

    A poza tym, co za roznica czy to beda te miasta czy Jarzabkowo, Dobry zdroj, Wodzilowice i Czarna Podlaska, skoro i tak EURO w Polsce nie bedzie, nie Marks ?
    Najprawdopodobniej to Włochy wygraja batalie na organizatora ME 2012 :) Zwłaszcza ze najblizsze ME 2008 nie beda specjalnie imponujace (mała "przepustowosc" stadionow) wiec trzeba bedzie jakos to zrekompensowac.

  4. Powrót do góry    #94
    Zaawansowany Awatar LegiaL
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,586
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Marks - trochę niecelne argumenty.
    Stadion i tak trzeba będzie wybudować od podstaw czy to we Wrocławiu czy w Krakowie bo to impreza takiego formatu, że trzeba obiektów o pojemności co najmniej 40 tys. A przebudowanego stadionu Wisły chyba nie będzie się przebudowywać ponownie, prędzej Kraków wzbogaci się o nowy stadion miejski.
    No i na Boga, nie porównuj Chorzowa z Wrocławiem. Wrocław to piękne miasto z piękną starówką i wieloma atrakcjami turystycznymi. Fakt - mniej popularne od Krakowa, ale może właśnie warto wypromować nowe miejsce? Do Krakowa turyści i tak trafią.


    Żeby nie było niedomówień w sumkie wszystko mi jedno gdzie konkretnie byłyby rozgrywane mecze, byle z grupy miast: Warszawa, trójmiasto, Kraków, Wrocław, Poznań, Szczecin, Toruń.

    Ale o czym my tu wogóle piszemy, marzenie ściętej głowy. Póki co cieszę się, że najbliższe MŚ będą za naszą zachodnią granicą. Korzystniejszej geograficznie tego typu imprezy w najbliższej przyszłości żadnej nie będzie.







    zwłaszcza jezeli nie wezmie sie pod uwage tych ktorzy przyjezdzaja do Wawy tylko na Stadion X-lecia w wiadomym celu
    Akurat ci nie są raczej nigdzie ewidencjonowani ;)



    Świetlik, chrabąszcz a nawet mysza to jest przyroda w swym całokształcie imponująca. I jeśli gdzieś kot goni myszę, to goni przyrodę w osobie tej myszy i wypada przywalić temu kotu tak, żeby mu nigdy mysza do głowy nie przyszła.

  5. Powrót do góry    #95
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Marks - trochę niecelne argumenty.
    Stadion i tak trzeba będzie wybudować od podstaw czy to we Wrocławiu czy w Krakowie bo to impreza takiego formatu, że trzeba obiektów o pojemności co najmniej 40 tys. A przebudowanego stadionu Wisły chyba nie będzie się przebudowywać ponownie, prędzej Kraków wzbogaci się o nowy stadion miejski.
    No i na Boga, nie porównuj Chorzowa z Wrocławiem. Wrocław to piękne miasto z piękną starówką i wieloma atrakcjami turystycznymi. Fakt - mniej popularne od Krakowa, ale może właśnie warto wypromować nowe miejsce? Do Krakowa turyści i tak trafią.
    Kolega Waldini uzył sformułowania "stadion Slaska zostanie rozbudowany" wiec wzbudziło to u mnie ironiczny smiech :)

    Zgodnie z wytycznymi UEFA min. pojemnosc stadionu na impreze o tej radze wynosi 30 a nie jak błednie podajesz 40 tys :) Zreszta, popatrz jakie wielkie areny buduje duet Szwajcaria&Austria :) az 2 stadiony przekrocza 40 tys :)
    Stadion Wisły ma spelniac wszelkie normy UEFA i jego pojemnosc ma wynosic 30,5 tys (w przypadku organizowania ME) lub 26,5 jezeli Polska nie bedzie organizatorem EURo 2012. Stadion miejski powstanie moze za jakies 20 lat :) Zreszta po co 3 stadiony w Krakowie? (Cracovia buduje na ok 15 tys)

    Nie porownuje Chorzowa do Wrocławia. Chce tylko zwrocic uwage na bardzo "madry" wybor kandydatow. Uwazam ze Krakow zasłuzył sobie na organizacje tej imprezy w przeciwienstwie do Wrocławia czy Gdanska gdzie jak narazie stadiony piłkarskie sa w wersji wirtualnej. Projekt z Gdanska przynajmniej prezentuje sie ładnie :) ale szczerze mowiac wrocłąwskiej areny nie widziałem, wiec moze kolega Waldini udostepni na forum ? Wkoncu przeciez sprawa budowy stadionu wyglada na bardzo zaawansowana :)

    Akurat ci nie są raczej nigdzie ewidencjonowani
    Niektorzy sa ;) a ze pewnie tylko 10-20% to juz inna kwestia;)

  6. Powrót do góry    #96
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Marks:
    Stadion Wisły ma spelniac wszelkie normy UEFA i jego pojemnosc ma wynosic 30,5 tys (w przypadku organizowania ME) lub 26,5 jezeli Polska nie bedzie organizatorem EURo 2012.
    I to byl glowny argument tego, ze Krakow sie znalazl na koncu tej stawki "miast". Wogole dziwie sie, ze ktos podaje takie bledne dane.

    Od razu gdy okazalo sie, ze Polska sie bedzie ubiegac o EURO wlodarze Wisly postarali sie, aby byl mozliwy wariant zeby "dokoptowac" stadion do tych 30 000. I tak stadion ma miec 30 tysiecy cos.

    Jak dla mnie Warszawa i Krakow to pewne kandydatury, a o pozostale 2 miejsca rozpocznie sie batalia.

    Warszawa to wiadomo stolica, natomiast w Krakowie jak narazie jest najwiekszy popyt na pilke i nie wyobrazam sobie co by sie dzialo gdyby Krakowa nie wlaczono w ta liste 4'ech miast.

    Poczekajmy, na razie na wybor UEFA co do 3'ech panstw, wtedy sie bedziemy martwic o reszte.

    pozdro
    lukair
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

  7. Powrót do góry    #97
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2004
    Postów
    364
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 16 w 8 postach
    no wiec wlasnie nie ma sie czym przwejmowac, bo mistrzostwa euro beda w polsce...ale w naszych snach i nic poza tym.

  8. Powrót do góry    #98
    Użytkownik
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    305
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mi to sie marzy zeby najpierw byla liga na poziomie zblizonym do cywilizowanego
    potem mi sie marzy zeby te wsiowe boiska w najwiekszych miastach przypominaly stadiony pilkarskie
    potem mi sie marzy zeby ta nasza reprezentacja kopala rowno i bez wpadek na wysokim poziomie
    a na samym koncu dopiero mi sie marzy zeby banda znudzonych darmozjadow zadowlonych z siebie jak na zawolanie zglaszala moj kraj do organizacji czegokolwiek

  9. Powrót do góry    #99
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-09-2002
    Postów
    680
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widze ze kolega Marks probuje mnie osmieszyc, porownujac do ojca Rydzyka i sugerujac "traumatyczne zdarzenia" w moim zyciu, nie bede odpowiadal na te zaczepki bo nie lubie dostosowywac swojego poziomu do poziomu prezentowanego przez innych, zwlaszcza gdy ten poziom jest ewidentnie nizszy od mojego. W ogole zauwazylem ze ostatnio maniera staje sie uzywanie uwag ad persona podczas gdy nie mozna znalezc jakichs logicznych argumentow. Ale niewazne, nie o tym chcialem mowic.
    Postaram sie teraz ustosunkowac do kwestii przez ciebie poruszonych. Zaczne od tego ze oczywiscie nie jestem obiektywny i nie kryje sie z tym, jestem Wroclawianinem i nie moge byc sedzia w sprawie tego czy Wroclaw ma byc jednym z miast organizujacych ME czy tez nie, nie moge byc sedzia ale adwokatem moge byc jak najbardziej. Nie atakuje innych miast ktore chca zorganizowac ME tylko bronie tego ze Wroclaw jak najbardziej nadaje sie do organizacji takiej imprezy, przedstawiam swoje racje i to wszystko.
    Co do faktow dotyczacych budowy stadionu Slaska, info na temat rozbudowy stadionu Slaska znalazlem w "Slowie Sportowym" to Dolnoslaski tygodnik ukazujacy sie w kazdy poniedzialek. Artykul mowil o modernizacjach kilku dolnoslaskich stadionow (min Zaglebie Lubin, Miedz Legnica) nie tylko o stadionie Slaska. Niestety teraz moge powolac sie tylko na swoja pamiec gdyz nie udalo mi sie znalezc numeru w ktorym znalazlem informacje (jak znajde w archiwum na stronie Slowa Sportowego numer w ktorym to przeczytalem to oczywiscie zamieszcze stosowny link na forum, zeby kazdy zainteresowany mogl sobie poczytac), poza "Slowem Sportowym" wiem ze stosowna decyzje w sprawie rozbudowy podjela Rada Miasta w swoim planie rozwoju Wroclawia na najblizsze lata.
    Oto informacje ktorymi dysponuje: Modernizacja Stadionu Slaska ma rozpoczac sie na jesieni 2006 roku, kwota na to przeznaczona wynosi 40-60 mln zlotych (pewnosci nie mam na 100%, cos pomiedzy tymi dwiema kwotami), planowana pojemnosc stadionu 25 tys miejsc, ma zostac wybudowana trybuna za jedna z bramek (bo nie ma tam kompletnie nic) i postawiona druga za druga z bramek (luk co prawda jest, ale miejsc siedzacych tam nie ma, oczywiscie w planie jest rowniez oswietlenie (ile luksow tego nie wiem) i podgrzewana plyta boiska. To tyle ile pamietam, jak powiedzialem jak znajde zrodlo moich wiadomosci to niezwlocznie podam linka. Aha Zmodernizowany stadion Slaska nie jest i nigdy nie byl przewidywany jako arena ME!!! Sa dwa plany albo renowacja stadionu Olimpijskiego, albo budowa nowego stadionu. Na stronie www.wroclaw.pl przedstawiony jest ten pierwszy pomysl, ale z tego co sie orientuje w przypadku przyznania Polsce organizacji ME zostanie wybudowany raczej nowy stadion. Olimpijski oczywiscie powinien byc zmodernizowany ale jako arena ME nadaje sie srednio (tor zuzlowy, problem z tym ze jest to zabytek, wlasnosc AWF Wroclaw)
    Piszesz ze w Krakowie jest duze zainteresowanie na pilke wiec sa i pieniadze, argument troche dziwaczny. A w Poznaniu nie ma duzego zainteresowania? Nie pamietasz jak na mecze przychodzilo po 20 tys kibicow? I co jakos pieniedzy wielkich tam nie widza, a Szczecin? Stadion pekal w szwach i gdzie te pieniadze? Bogaczami to oni na pewno nie sa. A popatrz na Amice Wronki, kibicow nie maja praktycznie zadnych a nigdy nie mieli problemow z finansowaniem klubu. Kibicow miec duzo nie moga bo Wronki do metropoli sie nie zaliczaja, ale jednak tam inwestuja. Skoro chodzi o kibicow to po co oni tam siedza? Przeciez fabryka moze zasponsorowac jakis inny klub. Jak widac zainteresowanie kibicow nie zawsze idzie w parze z zamoznoscia klubu.
    Oczywiscie frekwencja po 10 tys kibicow zdarzyla sie tylko kilka razy ale jednak o czyms to swiadczy. Na Slasku zawsze jest minimum 5-6 tys. Myslisz ze gdyby Wisla grala w 3 lidze na mecz przyszloby 10 tys? Ja pewnosci co do tego nie mam, chociaz Wisle bardzo lubie i bardzo szanuje jej kibicow wiec nie bede gdybal czy by tak bylo czy by tak nie bylo. Chce tylko pokazac ze w naszym kraju frekwencja mierzona dwucyfrowo na meczach 3 a nawet 2 i 1 ligi nie nalezy niestety do zjawisk czestych.
    80 zl za mecz ligowy??? Takie sa stawki w Krakowie? wg mnie to jakas bzdura. Jestem kibicem Interu Mediolan i wiem ze najtansze bilety na mecze w Mediolanie kosztuja 8-10 Euro czyli max 40 zl. 80 zl w Krakowie to chyba cena z trybuny honorowej.

  10. Powrót do góry    #100
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widze ze kolega Marks probuje mnie osmieszyc, porownujac do ojca Rydzyka i sugerujac "traumatyczne zdarzenia" w moim zyciu, nie bede odpowiadal na te zaczepki bo nie lubie dostosowywac swojego poziomu do poziomu prezentowanego przez innych, zwlaszcza gdy ten poziom jest ewidentnie nizszy od mojego. W ogole zauwazylem ze ostatnio maniera staje sie uzywanie uwag ad persona podczas gdy nie mozna znalezc jakichs logicznych argumentow. Ale niewazne, nie o tym chcialem mowic.
    Skoro wszedzie widzisz atak na swoja osobe to jest mi bardzo przykro :) Twoj pierwszy post od ktorego zaczeła sie ta dyskusja był zdecydowanie nie obiektywny, co wiecej probowałes wmowic mi iz skoro nie znam na tyle dobrze Wrocławia co Ty, to nie powinienem zabierac głosu w dyskusji.
    Postaram sie teraz ustosunkowac do kwestii przez ciebie poruszonych. Zaczne od tego ze oczywiscie nie jestem obiektywny i nie kryje sie z tym, jestem Wroclawianinem i nie moge byc sedzia w sprawie tego czy Wroclaw ma byc jednym z miast organizujacych ME czy tez nie, nie moge byc sedzia ale adwokatem moge byc jak najbardziej. Nie atakuje innych miast ktore chca zorganizowac ME tylko bronie tego ze Wroclaw jak najbardziej nadaje sie do organizacji takiej imprezy, przedstawiam swoje racje i to wszystko.
    Bardzo sie ciesze ze zaczynamy wymieniac w dyskusji fakty :)

    Co do faktow dotyczacych budowy stadionu Slaska, info na temat rozbudowy stadionu Slaska znalazlem w "Slowie Sportowym" to Dolnoslaski tygodnik ukazujacy sie w kazdy poniedzialek. Artykul mowil o modernizacjach kilku dolnoslaskich stadionow (min Zaglebie Lubin, Miedz Legnica) nie tylko o stadionie Slaska. Niestety teraz moge powolac sie tylko na swoja pamiec gdyz nie udalo mi sie znalezc numeru w ktorym znalazlem informacje (jak znajde w archiwum na stronie Slowa Sportowego numer w ktorym to przeczytalem to oczywiscie zamieszcze stosowny link na forum, zeby kazdy zainteresowany mogl sobie poczytac), poza "Slowem Sportowym" wiem ze stosowna decyzje w sprawie rozbudowy podjela Rada Miasta w swoim planie rozwoju Wroclawia na najblizsze lata.
    Oto informacje ktorymi dysponuje: Modernizacja Stadionu Slaska ma rozpoczac sie na jesieni 2006 roku, kwota na to przeznaczona wynosi 40-60 mln zlotych (pewnosci nie mam na 100%, cos pomiedzy tymi dwiema kwotami), planowana pojemnosc stadionu 25 tys miejsc, ma zostac wybudowana trybuna za jedna z bramek (bo nie ma tam kompletnie nic) i postawiona druga za druga z bramek (luk co prawda jest, ale miejsc siedzacych tam nie ma, oczywiscie w planie jest rowniez oswietlenie (ile luksow tego nie wiem) i podgrzewana plyta boiska. To tyle ile pamietam, jak powiedzialem jak znajde zrodlo moich wiadomosci to niezwlocznie podam linka.
    Cieszy mnie (jezeli podajesz sprawdzone info) ze kolejny klub sportowy w Polsce chce modernizowac swoj stadion. Nie chce byc złosliwy, wiec z gory apeluje zebys nie odbierał tego do siebie, ale projekt np Zaglebia Lubin jest dostepny praktycznie na kazdej stronie o tematyce "stadionowej" Jak juz wspomniałem natomiast, nigdzie nie widziałem projektu przebudowy stadionu Slaska, wiec chyba zgodzisz sie ze mogło mi sie to wydawac mniej wiarygodne.

    Aha Zmodernizowany stadion Slaska nie jest i nigdy nie byl przewidywany jako arena ME!!! Sa dwa plany albo renowacja stadionu Olimpijskiego, albo budowa nowego stadionu. Na stronie www.wroclaw.pl przedstawiony jest ten pierwszy pomysl, ale z tego co sie orientuje w przypadku przyznania Polsce organizacji ME zostanie wybudowany raczej nowy stadion. Olimpijski oczywiscie powinien byc zmodernizowany ale jako arena ME nadaje sie srednio (tor zuzlowy, problem z tym ze jest to zabytek, wlasnosc AWF Wroclaw)
    I tutaj dochodzimy do istotnej kwesti :) Wiec miałem racje ze Wrocław (podobnie jak Gdansk) czekaja na cud :) A tym cudem ma byc wybor Polski na organizatora Euro 2012 (decyzja zapadnie pod koniec 2006) Bo jak inaczej nazwac inicjatywe budowy nowoczesnego stadionu na ta impreze, skoro nie wiadomo jeszcze gdzie ten stadion powstanie, jaka bedzie miał pojemnosc, jaki bedzie koszt itd. Krakow zaczał modernizacje stadionu Wisły "w ciemno" nie zaleznie czy Polska otrzyma organizacje ME. A tak na marginesie - nie wiem po co we Wrocławiu 2 stadiony piłkarskie (Slaska i ten nowy) oraz Olimpijski? Kto bedzie wlascicielem tego "nowego"? Wg mnie powinien powstac 1 i na nim mecze mogłby rozgrywac Slask.

    Piszesz ze w Krakowie jest duze zainteresowanie na pilke wiec sa i pieniadze, argument troche dziwaczny. A w Poznaniu nie ma duzego zainteresowania? Nie pamietasz jak na mecze przychodzilo po 20 tys kibicow? I co jakos pieniedzy wielkich tam nie widza, a Szczecin? Stadion pekal w szwach i gdzie te pieniadze? Bogaczami to oni na pewno nie sa. A popatrz na Amice Wronki, kibicow nie maja praktycznie zadnych a nigdy nie mieli problemow z finansowaniem klubu. Kibicow miec duzo nie moga bo Wronki do metropoli sie nie zaliczaja, ale jednak tam inwestuja. Skoro chodzi o kibicow to po co oni tam siedza? Przeciez fabryka moze zasponsorowac jakis inny klub. Jak widac zainteresowanie kibicow nie zawsze idzie w parze z zamoznoscia klubu.
    W Krakowie jest koninktura na piłke, ale nie tylko wsrod kibicow :) Wisła od kilku juz lat jest najlepsza polska druzyna klubowa, ktora ma wielu kibicow w całej Polsce, wiec z marketingowego pkt widzenia najbardziej opłaca sie w nia inwestowac (poprzez sponsoring) Niech swiadczy o tym tegoroczny sezon, gdy w TVP publicznej transmitowano tylko mecze Wisły z naszych wszystkich klubow walczacych w pucharach. Ogromna role w tym wszystkim odgrywa oczywiscie Cupiał, nie ma w naszej klubowej piłce tak zdeterminowanego wlasciciela klubu, ktory mimo wielu niepowodzen dalej wukłada duza kase na klub.
    Z całym szacunkiem, ale watpie aby Pogon i Lech cieszyły sie taka popularnoscia w Polsce jak Wisła i to nie zaleznie ilu kibicow bedzie tam przychodzic. Co wiecej, prezesi i sponsorzy w tych klubach delikatnie mowiac bardziej mysleli o wlasnych korzysciach niz dbaniu o dobro klubu, wiec jest jak jest.
    Co do Wronek czy Grodziska - jestem skłonny zalozyc sie iz gdyby Amice czy Drzymale łatwiej byłoby zainwestowac w Lecha to zrobiliby to bez dluzszego zastanawiania sie. Lecz wiadomo im wiekszy klub tym wiecej ludzi pcha sie do kasy, i do rzadzenia. W Groclinie taki Drzymała ma praktycznie władze absolutna. A gdy znudzi mu sie zabawa w menadzera klubowego, to odejdzie po cichu bez zbednego szumu medialnego tak jakby to miało miejsce chocby w Lechu Poznan.

    Oczywiscie frekwencja po 10 tys kibicow zdarzyla sie tylko kilka razy ale jednak o czyms to swiadczy. Na Slasku zawsze jest minimum 5-6 tys. Myslisz ze gdyby Wisla grala w 3 lidze na mecz przyszloby 10 tys? Ja pewnosci co do tego nie mam, chociaz Wisle bardzo lubie i bardzo szanuje jej kibicow wiec nie bede gdybal czy by tak bylo czy by tak nie bylo. Chce tylko pokazac ze w naszym kraju frekwencja mierzona dwucyfrowo na meczach 3 a nawet 2 i 1 ligi nie nalezy niestety do zjawisk czestych.
    80 zl za mecz ligowy??? Takie sa stawki w Krakowie? wg mnie to jakas bzdura. Jestem kibicem Interu Mediolan i wiem ze najtansze bilety na mecze w Mediolanie kosztuja 8-10 Euro czyli max 40 zl. 80 zl w Krakowie to chyba cena z trybuny honorowej.
    Ok 80 zl kosztował bilet na mecz kwlafikacyjny z Panathinaikosem. Wielu kibicow smiało sie z Wisły ze nie było kompletu publicznosci na tym meczu. A na meczach ligowych frekwencja nie spada ponizej 10 tys.

  11. Powrót do góry    #101
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-09-2002
    Postów
    680
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Nie probowalem ci wmowic ze skoro nie znasz Wroclawia to nie powinienes zabierac glosu. Pokaz mi zdanie w ktorym probuje ci to wmowic.
    2. Nikt we Wroclawiu nie czeka na cud. Jezeli bedzie przyznana organizacja ME to miasto dolozy sie do budowy stadionu. Buduje sie u nas drogi na ktore wydajemy pieniadze z kasy miasta, budujemy AquaPark na co rowniez ida pieniadze z kasy miasta, jezeli robi sie cos co ma sluzyc Wroclawianom miasta wyklada na to pieniadze. Mowie ze do stadionu miasto sie dolozy poniewaz ME to nie jest impreza o zasiegu lokalnym. Tak robi sie na calym swiecie, w Portugalii to panstwo wylozylo pieniadze na budowe stadionow, trudno wymagac od poszczegolnych miast zeby finansowaly 100% kosztow. Na stadionie Slaska o ktory pytasz, ma grac Polar. A Olimpijski to Olimpijski tam jest zuzel i niech tak zostanie, chociaz remont by sie przydal, ale jezeli o to chodzi to niech sie WTS dogaduje z AWF-em (wlasciciel), miasto w razie czego moze ( a nawet powinno pomoc). Krakow buduje sobie sam " w ciemno" jak mowisz, ale z tego co sie orientuje ten stadion jest budowany (czy modernizowany) na potrzeby Wisly a nie ME. Dobrze sie orietuje ze ma miec 27 tys miejsc? Troche malo jak na impreze rangi ME. Gdyby ten stadion byl pomyslany jako ewentualna arena ME to chyba jednak by go inaczej zaprojektowano.
    3. Koniunktura na pilke jest w wielu miastach w Polsce, tylko tak sie zlozylo ze Wisla miala to szczescie ze akurat tam ktos zainwestowal. To analogiczna sytuacja z Chelsea Abramowicza. Koles mial kaprys wybral klub wlozyl tam duza kase i ma wszystko w poszanowaniu. Rownie dobrze mogl ktos zainwestowac w GKS Katowice zamiast w Wisle i teraz to oni by zdobywali mistrzostwo za mistrzostwem, a nie tulali sie po nizszych ligach (a oni w ogole jeszcze sa czy ich rozwiazali????) Transmitowano mecze Wisly bo to najlepszy polski klub a wszyscy chca ogladac dobre zespoly i stad koniunktura, kolo sie zamyka. Co do Cupiala teraz mozna go chwalic ale byc moze mu sie znudzi i wszyscy go beda przeklinac.
    4. Sam bym sie zastanowil czy wydac 80 zl. A na mecze ligowe zawsze przychodza komplety?? Bardzo watpie.

  12. Powrót do góry    #102
    Zaawansowany Awatar LegiaL
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,586
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    4. Sam bym sie zastanowil czy wydac 80 zl. A na mecze ligowe zawsze przychodza komplety?? Bardzo watpie.
    Chyba tak. Z tego co wiem większość miejsc jest wyprzedana na karnety i do wolnej sprzedaży trafia niewielka pula biletów. Jak na Wiśle jest pustawo to znaczy, że właśnie jest grany mecz PP, albo z jakimiś leszczami w europejskich rozgrywkach. Sukces przyciąga widzów.




    Świetlik, chrabąszcz a nawet mysza to jest przyroda w swym całokształcie imponująca. I jeśli gdzieś kot goni myszę, to goni przyrodę w osobie tej myszy i wypada przywalić temu kotu tak, żeby mu nigdy mysza do głowy nie przyszła.

  13. Powrót do góry    #103
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    2. Nikt we Wroclawiu nie czeka na cud. Jezeli bedzie przyznana organizacja ME to miasto dolozy sie do budowy stadionu. Buduje sie u nas drogi na ktore wydajemy pieniadze z kasy miasta, budujemy AquaPark na co rowniez ida pieniadze z kasy miasta, jezeli robi sie cos co ma sluzyc Wroclawianom miasta wyklada na to pieniadze.
    Drogi buduje sie wszedzie :)
    Mowie ze do stadionu miasto sie dolozy poniewaz ME to nie jest impreza o zasiegu lokalnym. Tak robi sie na calym swiecie, w Portugalii to panstwo wylozylo pieniadze na budowe stadionow, trudno wymagac od poszczegolnych miast zeby finansowaly 100% kosztow.
    No coz, mylisz sie :) Jezeli chcesz podac przykład Portugalii to zapoznaj sie troche z danymi. To glownie lokalne samorzady (miasta) przeznaczały prawie 80 % kasy na budowe całej infrastruktury, UE dołozyała zaledwie ok 5 % (niektorzy łudza sie ze Polsce da duuuzo wiecej) a reszte rzad Portugali. To sa fakty.
    Nawet znalazłem dowod :)Niektore dane sa nieaktualne (odnosnie pojemnosci i kosztow budowy stadionow) gdyz pochodza z przed roku.
    http://bi.gazeta.pl/im/4/2719/m2719564.jpg
    Krakow buduje sobie sam " w ciemno" jak mowisz, ale z tego co sie orientuje ten stadion jest budowany (czy modernizowany) na potrzeby Wisly a nie ME. Dobrze sie orietuje ze ma miec 27 tys miejsc? Troche malo jak na impreze rangi ME. Gdyby ten stadion byl pomyslany jako ewentualna arena ME to chyba jednak by go inaczej zaprojektowano.
    M.in dlatego budowa stadionu w Krakowie czy Warszawie jest opłacala. Co to za problem wybudowac ogromny stadion? Jezeli ma sie kase na budowe to nie jest to problem. Kłopoty zaczynaja sie pozniej :) przekonał sie o tym Juventus gdy na ponad 60 tys obiekt przychodzi kilka tys kibicow. Nawet tak bogaty klub nie stac na utrzymanie takiej areny i dlatego juz niedlugo zostanie wybudowany prawie o połowy mniejszy obiekt.
    Jak juz wiele razy wspominiałem stadion Wisły (jezeli Polska bedzie organizowała ME a Krakow bedzie jedna z aren) bedzie spełniał wszelkie wymogi UEFA a jego pojemnosc to min 30,5 tys :)Tym samym na tym stadionie bedzie mozna organizowac mecze ME :) Jak doskonale wiesz, organizatora poznamy juz za rok :) Do tego czasu w Krakowie beda gotowe 2 trybuny boczne i zacznie sie budowa 2 najwiekszych trybun i w zaleznosci od srodkow, beda one miały pojemnosc od ok 14 do ok 20 tys (+ 11 juz gotowe) Ta rozbierznosc w pojemnosci jest uzalezniona od werdyktu UEFA :)
    3. Koniunktura na pilke jest w wielu miastach w Polsce, tylko tak sie zlozylo ze Wisla miala to szczescie ze akurat tam ktos zainwestowal. To analogiczna sytuacja z Chelsea Abramowicza. Koles mial kaprys wybral klub wlozyl tam duza kase i ma wszystko w poszanowaniu. Rownie dobrze mogl ktos zainwestowac w GKS Katowice zamiast w Wisle i teraz to oni by zdobywali mistrzostwo za mistrzostwem, a nie tulali sie po nizszych ligach (a oni w ogole jeszcze sa czy ich rozwiazali????) Transmitowano mecze Wisly bo to najlepszy polski klub a wszyscy chca ogladac dobre zespoly i stad koniunktura, kolo sie zamyka. Co do Cupiala teraz mozna go chwalic ale byc moze mu sie znudzi i wszyscy go beda przeklinac.
    I pewnie sadzisz ze GKS cieszyłby sie taka sama popularnoscia w Polsce jak Wisła ? :) Watpie. Bardzo zadko sie zdarza (w normalnej rzeczywistosci tj nie polskiej) zeby ktos inwestował w klub ktory nie ma mało kibicow i delikatnie mowiac jest zasciankowy. Chelsea moze nie jest bardzo utytułowanym klubem w Anglii ale miesci sie w prawie 10 mln metropoli, ma tysiace kibicow w Angli i m.in dlatego na kazdym meczu jest komplet widzow (42 tys)
    4. Sam bym sie zastanowil czy wydac 80 zl. A na mecze ligowe zawsze przychodza komplety?? Bardzo watpie.
    Oczywiscie ze nie zawsze. Ostatnio na meczu z Pogonia było tylko 12 tys :)Ale na meczu z Legia czy tez Cracovia bedzie ok 16 :)Zreszta gdyby nie było takich "przekretow" z biletami na "nowa" trybune to na kazdym meczu byłby komplet. Jezeli władze klubu nie powiela zdzierstwa w meczu z Panathinaikosem to jest szansa ze za 2 tyg w meczu w Vitoria tez bedzie prawie komplet.

    Wiele wskazuje na to ze jednak dojdzie dosc szybko do zmiany potencjalnych organizatorow ME. Protest krakowian najwyrazniej okazał sie skuteczny.

  14. Powrót do góry    #104
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-09-2002
    Postów
    680
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W porzadku, w Portugalii najwiecej daly samorzady, ale nie rozumiem co to zmienia. Kto da pieniadze ten da i nie ma co sie nad tym rozwodzic. Zapewniam cie ze jezeli Wroclaw zostanie arena ME to miasto pokryje koszty budowy nowego stadionu czy tez remontu Olimpijskiego, bez wzgledu na to czy bedzie musial zaplacic 50,80 czy 100% kwoty.
    W Krakowie czy Warszawie budowa jest oplacalna a oczywiscie we Wroclawiu bedzie nieoplacalna :/ Zapewniam cie ze we Wroclawiu jest ogromne zapotrzebowanie na pilke na pewno nie mniejsze od tego w Krakowie czy Warszawie. Mowilem ci o tych 10 tys na 3 lidze, fakt zdarzylo sie to kilka razy ale daje do myslenia, teraz w 2 lidze na Oporowskiej jest frekwencja od 7-10 tys (ostatni mecz z Ruchem Chorzow 9 tys), rywale malo atrakcyjni to trudno sie spodziewac kompletow, ale jak przyjedzie Lechia i pare mocniejszych klubow to ponad 10 murowane. I to ma byc brak zainteresowania??? Poza tym to jest tylko 2 liga! Zreszta mamy jeszcze stadion ktory przypomina kurnik. Na Wisle jest kilkanascie tysiecy, a przyponij mi ile bylo kibicow gdy Wisla grala w 2 lidze?? Ile ludzi chodzilo na mecze zanim stala sie wielka i silna?? Tez kilkanascie tysiecy?? To troche dziwne ze zaledwie 2 ligowy klub ma tylko kilka tys nizsza frekwencje niz najwieksza pilkarska potega w tym kraju. Hmm to chyba jednak ten brak zainteresowania? Nie sadzisz ? :)Na Juventus chodzi tyle ludzi ile chodzi bo ten klub po prostu ma malo kibicow w Turynie!! Kazdy kibic pilki noznej ktory choc troche zna sie na lidze Wloskiej wie doskonale ze w Turynie rzadzi AC Torino. To nie jest wazne ze Juventus jest o wiele bardziej utytulowany. W calych Wloszech oczywiscie jest popularniejszy, sukcesy w latach 90 spowodowaly powstanie wielu fanklubow w calej Italii ale rodzinne miasto pozostalo niezmienione, zreszta analogiczna sytuacja jest w Genuii, Sampdoria ostatnimi laty jest na fali a to jednak FC Genua przyciaga o wiele wiecej fanow.
    Porownanie ze Slaskiem jest tu wiec bez sensu, zapewniam cie ze WKS to najpopularniejszy klub pilkarski w tym miescie w przeciwienstwie do Juventusu w Turynie.
    Mowilismy o organizacji ME, prawda jest taka ze Krakow nie przewyzsza Wroclawia pod zadnym wzgledem, no oczywiscie wylaczajac turystow, ktorych we Wroclawiu jest takze duzo.
    Ale jezeli to mialby byc argument decydujacy to winszuje poczucia humoru..
    Poza tym szanse na organizacje ME nie sa duze, ale jezeli juz zdarzy sie cud i nam powierza taka impreze to Wroclaw bedzie jednym z miast organizujacych, Krakow naszym kosztem sie nie wywinduje, chociaz lubie to miasto i bardzo mi sie podoba.


  15. Powrót do góry    #105
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W porzadku, w Portugalii najwiecej daly samorzady, ale nie rozumiem co to zmienia. Kto da pieniadze ten da i nie ma co sie nad tym rozwodzic.
    Sporo zmienia :) przynajmniej w naszej rzeczywistosci. No chyba ze dla Ciebie normalna bedzie sytuacja ze miasto Wrocław przeznaczy kilkadziesiat mln zl na budowe stadionu a w kilku lokalnych szpitalach miedzy czerwcem a lipcem braknie srodkow na normalne funkcjonowanie :) No ale moze wg Ciebie to nic takiego... Sporo bogatsze kraje od naszego maja z tym problemy ale Wrocław oczywiscie miał nie bedzie :) Moge sie załozyc ze jezeli nie znajdzie sie prywatny inwestor ktory pokryje znaczna czesc tej inwestycji, lub tez rzad nie zagospodaruje odpowiedniej kwoty to miasto Wrocław nie da rady samodzielnie uniesc ciezaru takiego przeciewziecia.
    Zapewniam cie ze jezeli Wroclaw zostanie arena ME to miasto pokryje koszty budowy nowego stadionu czy tez remontu Olimpijskiego, bez wzgledu na to czy bedzie musial zaplacic 50,80 czy 100% kwoty.
    Ciekawe stwierdzenie :) zwłaszcza ze nawet nie wiadomo ile tak naprawde wyniesie budowa np stadionu - prawie jakbym słuchac wystapienia Fidelka Castro :) Jest to delikatnie mowiac smieszne, lub jak kto woli kiełbaska wyborcza ktore obecnie pełno :)
    W Krakowie czy Warszawie budowa jest oplacalna a oczywiscie we Wroclawiu bedzie nieoplacalna :/ Zapewniam cie ze we Wroclawiu jest ogromne zapotrzebowanie na pilke na pewno nie mniejsze od tego w Krakowie czy Warszawie. Mowilem ci o tych 10 tys na 3 lidze, fakt zdarzylo sie to kilka razy ale daje do myslenia, teraz w 2 lidze na Oporowskiej jest frekwencja od 7-10 tys (ostatni mecz z Ruchem Chorzow 9 tys), rywale malo atrakcyjni to trudno sie spodziewac kompletow, ale jak przyjedzie Lechia i pare mocniejszych klubow to ponad 10 murowane. I to ma byc brak zainteresowania??? Poza tym to jest tylko 2 liga! Zreszta mamy jeszcze stadion ktory przypomina kurnik.
    Chyba juz znam powod tej swietnej frekwencji we Wrocławiu :)

    Kibice okradają Śląsk Wrocław

    Po każdym meczu u siebie Śląsk traci z powodu swoich kibiców co najmniej kilka tysięcy złotych. Nie chodzi o ich zachowanie podczas meczów. Doping jest znakomity, ale wciąż wielu fanów wchodzi na stadion bez biletów.

    - Dłużej tak być nie może - denerwuje się Edward Ptak, właściciel Śląska. - Na meczach mamy pełne trybuny. Taka frekwencja na pewno cieszy, jednak w żaden sposób nie pokrywa się ona ze sprzedanymi biletami. Wychodzi na to, że za darmo wchodzi jakieś dwa, może trzy tysiące ludzi.

    Największym problemem są kibice, którzy przeskakują przez ogrodzenie.

    W skali rundy strata z tego tytułu może wynieść prawie 50 tys. złotych. - Dla nas to duża kwota. Dlatego zupełnie nie rozumiem zachowania kibiców. Przecież w ten sposób tylko okradają swój własny klub - powiedział wprost prezes Śląska, Ryszard Sobański.

    Na remont obiektu klubu obecnie nie stać. - Cały czas pracujemy, żeby uszczelnić obiekt - dodał Sobański.
    No to jak wkoncu z tym remontem ?:) Bo troche mnie dziwi ze prezez klubu martwi sie skad wziasc kase na załatanie dziur w siatce, zeby kibice nie wchodzili na stadion "gratis" Oczywiscie zaraz napiszesz ze to nieprawda, ze nic takiego nie widziałes :) Ale dla mnie słowa człowieka ktory zna sytuacje finansowa klubu jest wiarygodniejsza od kogos kto nie podaje konkretnych argumentow :)

    Na Wisle jest kilkanascie tysiecy, a przyponij mi ile bylo kibicow gdy Wisla grala w 2 lidze?? Ile ludzi chodzilo na mecze zanim stala sie wielka i silna?? Tez kilkanascie tysiecy?? To troche dziwne ze zaledwie 2 ligowy klub ma tylko kilka tys nizsza frekwencje niz najwieksza pilkarska potega w tym kraju. Hmm to chyba jednak ten brak zainteresowania? Nie sadzisz ?
    No coz na II ligowej Wisle kibice nie przeskakiwali przez siatke, tym samym okradajac klub - wiec frekwencja mogła byc nieco nizsza :)Powiedzmy na poziomie 5-7 tys :) Ale doskonale pamietam mecze derbowe z Cracovia czy tez innymi silnymi ekipami gdy zawsze był komplet.


    Mowilismy o organizacji ME, prawda jest taka ze Krakow nie przewyzsza Wroclawia pod zadnym wzgledem, no oczywiscie wylaczajac turystow, ktorych we Wroclawiu jest takze duzo.
    Ale jezeli to mialby byc argument decydujacy to winszuje poczucia humoru..
    Poza tym szanse na organizacje ME nie sa duze, ale jezeli juz zdarzy sie cud i nam powierza taka impreze to Wroclaw bedzie jednym z miast organizujacych, Krakow naszym kosztem sie nie wywinduje, chociaz lubie to miasto i bardzo mi sie podoba
    Snij i zyj dalej w swoim swiecie marzen :) Ale zapewniam Cie ze juz niedługo ktos bolesnie moze Cie obudzic :) Na roznych portalach mozna juz przeczytac ze lista organizatorow jednak nie jest ostateczna wiec raczej oszustwo ze strony PZPN-u nie przejdzie:) I to Wrocław z Chorzowem beda zrec sie miedy soba a byc moze Poznan takze właczy sie do tej rywalizacji o 1 wolne miejsce :)
    A najbardziej jestem ciekaw opini(jezeli Polska przejdzie do finałowej 3 ) przedstawicieli UEFA gdy odwiedza nasz kraj i zapoznaja sie z projektami naszych miast :) Zwłaszcza z tymi wirtualnymi projektami Wrocławia i Gdanska :)

  16. Powrót do góry    #106
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-09-2002
    Postów
    680
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zabraknie na szpitale powiadasz?? Nie rozsmieszaj mnie, mogles napisac ze zabraknie na latanie dziur ale nie na szpitale. Od kiedy to miasta finansuja dzialanosc takich placowek?? Od tego jest ministerstwo zdrowia i NFZ, to stamtad sa pieniadze. Hmm a moze nie nadazam za twoim tokiem myslenia i tobie chodzi o to ze Wroclaw w bandycki sposob, przemoca zabierze szpitalom pieniadze bo zechce wybudowac stadion?? Moze jeszcze pacjetow wygonimy i zapedzimy do niewolniczej pracy przy organizacji ME??
    To ze na Slask niektorzy wchodza za darmo wiadome jest od jakiegos czasu, ale w bledzie jestes jezeli myslisz ze tak jest tylko we Wroclawiu, wiem ze takie sytuacje zdarzaly sie w Gdansku, Glogowie, wiec nie jestesmy tu zadnym wyjatkiem, w Polsce na pewno jest wiecej takich miejsc. Nie rozumiem tylko dlaczego probujesz wiazac frekwencje z tym procederem? Problem tkwi tu w firmie ochroniarskiej, ktora ma wszystko w glebokim poszanowaniu, to do nich nalezy kontrolowanie czy ludzie wchodza na stadion przez bramki czy skaczac przez plot. Dlaczego ten problem ujrzal swiatlo dzienne dopiero teraz? Dlatego bo po prostu wczesniej do takich maksymalnych przegiec nie dochodzilo, zdarzaly sie oczywiscie wejscia za Free po znajomosci ale to nie byly wypadki nagminne. Wtedy dziwnie frekwencja jakos nie odbiegala specjalnie od tej teraz, wiec twoja zlosliwa gadka ze tak Slask buduje sobie frekwencje jest nie na miejscu. Frekwencja jest bo pilka nozna we Wroclawiu zawsze byla bardzo wazna. Zreszta jak kogos nie interesowalby mecz to nie rozumiem po co mialby sie fatygowac na stadion, nawet przy zalozeniu ze i tak nic nie zaplaci?? Nonsens.
    To klubu nie stac na remont obiektu , ale jak juz mowilem pomoc ma miasto, zreszta w cytowanym przez ciebie fragmencie jest mowa o obecnej sytuacji, a jak powiedzialem poczatek prac planowany jest na jesien 2006. Co do latania dziur w siatce, jak mowilem juz nie tu jest problem. Jakby pilnowali to nikt by nie wszedl gratis.
    Zebys sie nie zdziwil jak te twoje wirtualne portale wprowadza cie w blad, ja o tym ze wybor byl taki jaki byl uslyszalem w TV i czytalem w kilku gazetach, nie twierdze ze media te zawsze mowia prawde, ale sam wiesz jak jest z internetem, przykladowo ktos wejdzie na te strone zobaczy twoje wpisy i jeszcze gotow pomyslec ze masz racje, nawet do glowy mu nie przyjdzie ze miedzy racja a twoimi wpisami jest gleboka przepasc :) Ludzie bywaja naiwni. A tymczasem usiadz sobie i nie rob sobie wielkiej nadziei, bo chyba wiesz kogo to matka?? :)

  17. Powrót do góry    #107
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zabraknie na szpitale powiadasz?? Nie rozsmieszaj mnie, mogles napisac ze zabraknie na latanie dziur ale nie na szpitale. Od kiedy to miasta finansuja dzialanosc takich placowek?? Od tego jest ministerstwo zdrowia i NFZ, to stamtad sa pieniadze. Hmm a moze nie nadazam za twoim tokiem myslenia i tobie chodzi o to ze Wroclaw w bandycki sposob, przemoca zabierze szpitalom pieniadze bo zechce wybudowac stadion?? Moze jeszcze pacjetow wygonimy i zapedzimy do niewolniczej pracy przy organizacji ME??
    Oj Waldini, dajesz sie podpuscic jak małe dziecko :) A słyszałes o takim zjawisku jak zadłuzenie? Chyba nie musze Ci tłumaczyc ze szpitale glownie miastu sa winne pieniadze. A jak w kasie miejskiej bedzie pustka (lub duze wydatki) to miasto upomni sie o swoje, bo ma do tego rozne srodki cywilno-prawne :)
    Z tego co piszesz mozna wywnioskowac ze zyjesz w innej rzeczywistosci. Wg Ciebie w Polsce panuje dobrobyt, wszyscy maja prace, płaca podatki, panstwo ma *****iscie duzy budzet z ktorego realizuje wszelkie inwestycje o jakich społeczenstwo tylko marzy :) Tylko ciekawe czemu sporo bogatsza Grecja, takie olbrzymie problemy miała ze zorganizowaniem IO - pomijam juz fakt ze spłacac ta impreze beda jeszcze przez ladnych kilka lat :) Owszem, koszty sa nieporownywalne, ale mozliwosci finansowe Polski i Grecji rowniez. :)


    To ze na Slask niektorzy wchodza za darmo wiadome jest od jakiegos czasu, ale w bledzie jestes jezeli myslisz ze tak jest tylko we Wroclawiu, wiem ze takie sytuacje zdarzaly sie w Gdansku, Glogowie, wiec nie jestesmy tu zadnym wyjatkiem, w Polsce na pewno jest wiecej takich miejsc. Nie rozumiem tylko dlaczego probujesz wiazac frekwencje z tym procederem? Problem tkwi tu w firmie ochroniarskiej, ktora ma wszystko w glebokim poszanowaniu, to do nich nalezy kontrolowanie czy ludzie wchodza na stadion przez bramki czy skaczac przez plot. Dlaczego ten problem ujrzal swiatlo dzienne dopiero teraz? Dlatego bo po prostu wczesniej do takich maksymalnych przegiec nie dochodzilo, zdarzaly sie oczywiscie wejscia za Free po znajomosci ale to nie byly wypadki nagminne. Wtedy dziwnie frekwencja jakos nie odbiegala specjalnie od tej teraz, wiec twoja zlosliwa gadka ze tak Slask buduje sobie frekwencje jest nie na miejscu. Frekwencja jest bo pilka nozna we Wroclawiu zawsze byla bardzo wazna. Zreszta jak kogos nie interesowalby mecz to nie rozumiem po co mialby sie fatygowac na stadion, nawet przy zalozeniu ze i tak nic nie zaplaci?? Nonsens.
    To klubu nie stac na remont obiektu , ale jak juz mowilem pomoc ma miasto, zreszta w cytowanym przez ciebie fragmencie jest mowa o obecnej sytuacji, a jak powiedzialem poczatek prac planowany jest na jesien 2006. Co do latania dziur w siatce, jak mowilem juz nie tu jest problem. Jakby pilnowali to nikt by nie wszedl gratis.
    To nie ja chwaliłem sie frekwencja na Slasku Wrocław, co wiecej, wg Ciebie to miał byc argument o olbrzymim zainteresowaniu piłka w Twoim miescie. Jak sie okazało frekwencja ta jest delikatnie mowiac zawyzona. Chyba oczywistym jest ze jak ktos wie jak wejsc na Slask za darmo to mu sie opłaca pofatygowac na stadion, ale gdyby miał swiadomosc ze bedzie musiał zaplacic te 10 zl (ciekawe ile kosztuja bilety?) to roznie mogloby byc. A skoro Tobie wiadomym jest od dawna o takim procederze to szkoda ze nie wspomniales o tym wczesniej na forum, przynajmniej stanowiło by to jakis kontrast do "przechwalkowej" pozostalej czesci Twoich "argumentow" :)

    Zebys sie nie zdziwil jak te twoje wirtualne portale wprowadza cie w blad, ja o tym ze wybor byl taki jaki byl uslyszalem w TV i czytalem w kilku gazetach, nie twierdze ze media te zawsze mowia prawde, ale sam wiesz jak jest z internetem, przykladowo ktos wejdzie na te strone zobaczy twoje wpisy i jeszcze gotow pomyslec ze masz racje, nawet do glowy mu nie przyjdzie ze miedzy racja a twoimi wpisami jest gleboka przepasc Ludzie bywaja naiwni. A tymczasem usiadz sobie i nie rob sobie wielkiej nadziei, bo chyba wiesz kogo to matka??
    No tak :) lepiej polegac na "argumentacji" jakiegos laika Ciszewskiego ktory praktycznie wiele do gadania nie ma. Zreszta przycisniety przez dziennikarzy stwierdził ze to wkoncu nie jest jeszcze "ostateczna" i definitywna lista miast :) A po ostatnich glosnych i merytorycznych protestach władz Krakowa (m.in rozmowa w tej sprawie z Belka) sytuacja szybko moze ulec zmianie. Nalezy rowniez wiedziec o tym, ze ostateczna decyzja zwykle nalezy do władz UEFA, ktore od czasu do czasu lubia wizytowac miasta organizujace takie imprezy :)

    A co do nadzieji. W przeciwienstwie do Ciebie, jestem niemal pewny ze Polska nie bedzie organizatorem ME :) Ale ma szanse wejsc do finałowej trojki. I wowczas istnieje realna nadzieja ze wreszcie ktos z władz Wrocławia zadecyduje i oglosi publicznie projekt nowoczesnego stadionu (smieszne ze do chwili obecnej nikt i nic na ten temat nie wie) oby to nastapiło przed grudniem 2006, bo po tym okresie wszystko juz wroci do normy :)

  18. Powrót do góry    #108
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-09-2002
    Postów
    680
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Aha widze ze ty z gory zakladasz ze beda problemy i oberwie sie wszystkim w kolo bo w koncu ta kase bedzie trzeba od kogos wydusic. Jestes w bledzie mowiac ze szpitale najbardziej sa zadluzone wzgledem miasta. Zadluzenie zgoda, ale wzgledem gazowni, elekrowni i wodociagow. Zreszta nawet jezeli jest jakies zadluzenie wzgledem miasta (w co watpie) za uzytkowanie budynkow itp. to jakos trudno mi sobie wyobrazic ze miasto zacznie nekac placowki medyczne. Scenariusz fantastyczny. Poza tym strzeleniem samoboja byloby szukanie tam pieniedzy, NFZ moze ciac fundusze i rzucac klody pod nogi, ale nie samorzady! Nie podcina sie galezi na ktorej sie siedzi.
    Zainteresowanie jest i gwarantuje ci ze po rozwiazaniu problemu z gapowiczami na pewno nie spadnie. Sprawa zrobila sie glosna, wiec mysle ze nie trzeba bedzie czekac pol roku zeby zakonczyc ten proceder. Bilet na Slask kosztuje 7 zl.
    Pozyjemy zobaczymy, jak bedzie tak bedzie. Ale bardzo watpie w to zeby Wroclaw nie byl zgloszony jako miasto ktore ma organizowac ME.

  19. Powrót do góry    #109
    Początkujący
    Dołączył
    02-10-2005
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Euro

    Szczerze mówiąc szanse są niewielkie. Polska nie ma możliwośći, i nie chodzi o chęci, czy nawet finanse. Chodzi o dyplomacje na szczeblu FIFA.

  20. Powrót do góry    #110
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "My nie mamy sobie nic do zarzucenia. Przygotowaliśmy najlepszy dokument, na jaki nas było stać. Ale niestety, bez zaangażowania rządu i parlamentu polskiego, przy zerowej pomocy finansowej, mimo wcześniejszych deklaracji, nie mogliśmy więcej zrobić. Jeden człowiek - minister Jerzy Ciszewski - wziął na siebie ciężar pomocy, jednak czasem człowiek nie wystarcza. Potrzebne są środki. My polegaliśmy tylko na własnych środkach PZPN, naszych ludziach i pracownikach poszczególnych miast, zainteresowanych goszczeniem uczestników ME-2012. Nie oznacza to jednak, że jutro musimy przegrać" - ocenił szef piłkarskiej centrali.
    To juz po nas. Bez wsparcia rzadu, mozna co najwyzej to sobie w nosie podlubac, przy imprezie na tak szeroka skale.

    Tu caly artykul:

    http://pilka.interia.pl/news?inf=683647

    Dzis odbedzie sie wylonienie trojki finalistow.
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

  21. Powrót do góry    #111
    Ekspert
    eksModerator FTSL

    Dołączył
    28-07-2003
    Postów
    3,912
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 98 w 52 postach
    No i jesteśmy w finale :P

    Wspólna kandydatura Polski i Ukrainy znalazła się wśród trzech ofert, które UEFA zakwalifikowała do finałowego etapu selekcji do organizacji finałów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku - informuje TVN24.
    Oprócz Polski i Ukrainy do finałowej batalii UEFA zakwalifikowała kandydatury Włoch oraz wspólną Chorwacji i Wegier.

    onet.pl
    Ja stawiam na Włochy, jakoś minęło troche czasu odkąd były tam jakieś mistrzostwa czy letnia olimpiada. No chyba, że jednak oczy Europy skierowane zostaną na wschodnią część kontynentu ale jakoś mi się to w głowie nie mieści żeby z taka infastrukturą stadionową, autostradową móc zorganizować ME. Czekamy jeszcze 13 miesięcy ...
    #MistrzJestJeden

  22. Powrót do góry    #112
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-04-2006
    Postów
    727
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A jednak co wielu mówiło że jest nie możliwe stało się faktem Polska zakwalifikowała się do ścisłego finału. Oprócz kandydatury Polski do mistrzostw Europy w 2012 Włoch, wspólna kandydatura Chorwacji i Węgier. Wyobrażacie sobie tytuł Polska jest organizatorem mistrzostw Europy w 2012 r. Piękne marzenie, a czy stanie się rzeczywistością zobaczymy.

  23. Powrót do góry    #113
    Zaawansowany Awatar LegiaL
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,586
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale jaja! Państwo z komitetu chyba nie byli w Polsce.

    A tak wyglądał rozkład głosów:

    Wśród członków Komitetu Wykonawczego największym poparciem cieszyła się kandydatura Włoch - 11 głosów. Wspólna oferta Chorwacji i Węgier otrzymała 9 głosów, Polski i Ukrainy - siedem, Turcji - sześć, a Grecji - dwa.


    Osobiście stawiałbym na Chorwację i Węgry. Poprawnie politycznie byłoby zrobić wreszcie mistrzostwa na wschodzie.




    Świetlik, chrabąszcz a nawet mysza to jest przyroda w swym całokształcie imponująca. I jeśli gdzieś kot goni myszę, to goni przyrodę w osobie tej myszy i wypada przywalić temu kotu tak, żeby mu nigdy mysza do głowy nie przyszła.

  24. Powrót do góry    #114
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No faktycznie, niezle jaja :P

    Widocznie panowie z komitetu, dali nam jeszcze jedna szanse, aby porozmawiac z rzadem i go odpowiednio zmotywowac w wejscie w to g**** znaczy sie, chcialem powiedziec przedsiewziecie :P

    W sumie jakby nie patrzyc mamy wiele atutow, ktore nie maja Wlochy i tymi atutami trzeba walczyc o swoje.

    Przede wszystkim brak tego typu imprezy w naszym regionie w ostatnich kilkunastu latach.

    Nigdy takiej imprezy nie przeprowadzalismy, podobnie Ukraina.

    UEFA preferuje kraje, ktorym mozna pomoc. Np. swiadczy o tym dobrze przyklad Portugalii, ktora wygrala z faworyzowana Hiszpania.

    Ukraina, ktora dyplomatycznie w tej dzialce stoi calkiem niezle, co moze nam wydatnie pomoc :>

    Wlochy wiadomo, super poziom, frekwencja, infrastruktura itd. Ale Wlochy juz byly + nalezy spojrzec na powyzsze wnioski.

    Jezeli rzad by nas poparl, przedstawilibysmy bardzo dokladny plan, budowy odpowiednich drog, stadionow, infrastruktury pilkarskiej generalnie(a ponoc nasz plan byl bardzo dobry jesli chodzi o sama papierkowa robote), to powiedzialbym, ze mamy wiecej jak 33% szans na wygrana.

    Zobaczymy co powie goverment poki co :P
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

  25. Powrót do góry    #115
    Początkujący
    Dołączył
    19-12-2004
    Postów
    44
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    t osa przecie minusy same.
    Nie ma gwarancji, że taka impreza wypali bo skąd mamy miec doswiadczenia.
    Nie organizowalismy żadnego finału jakichkolwiek rozgrywek.
    Nie dadza kasy krajowi w którym korupcja jest chlebem powszednim.

  26. Powrót do góry    #116
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    sampaio:
    t osa przecie minusy same.
    Nie ma gwarancji, że taka impreza wypali bo skąd mamy miec doswiadczenia.
    Nie organizowalismy żadnego finału jakichkolwiek rozgrywek.
    Nie dadza kasy krajowi w którym korupcja jest chlebem powszednim.
    Korupcja myslisz jest tylko w Polsce?

    Poza tym, jesli by myslano tylko takimi kategoriami jak powyzej, to MS bylyby wylacznie imprezami "elitowymi", a chyba tego nie chcesz ? :>
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

  27. Powrót do góry    #117
    Zaawansowany Awatar LegiaL
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,586
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No właśnie, korupcja nie ma tu nic do rzeczy jak napisał Lukair. A co do doświadczenia to niby jak mamy go nabyć? Zawsze musi być ten pierwszy raz. Problemem, podkreślę to ponownie, jest brak stadionów i infrastruktury.



    Warunki jakie powinien spełniać stadion na Euro 2012:

    - minimum 30 tys. miejsc
    - wszystkie trybuny zadaszone
    - szatnie dla piłkarzy, minimum 100m2 każda
    - wydzielone pomieszczenie dla kontroli antydopingowej
    - tzw. strefa mieszana do przeprowadzania wywiadów po meczu (200m2)
    - studio telewizyjne
    - dwie strefy parkingów dla autokarów i osobówek
    - loża prasowa na co najmniej 200 stanowisk, w tym 100 z monitorami
    - oświetlenie minimum 1400 luksów
    - monitoring trybun

    To tylko najważniejsze punkty.
    Na dziś dzień nie mamy ani jednego obiektu spełniającego te postulaty.



    Świetlik, chrabąszcz a nawet mysza to jest przyroda w swym całokształcie imponująca. I jeśli gdzieś kot goni myszę, to goni przyrodę w osobie tej myszy i wypada przywalić temu kotu tak, żeby mu nigdy mysza do głowy nie przyszła.

  28. Powrót do góry    #118
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Juz dzisiaj (?) poznamy 4 miasta zgłoszone oficjalnie przez nasze władze do ubiegania sie o Euro 2012 :) Pewniakiem wydaje sie byc jedynie Warszawa, o pozostałe miejsca walcza Krakow, Wrocław, Gdansk, Poznan i Chorzow. Wiele wskazuje na to ze wybor nie bedzie miał nic wspolnego z obiektywizmem i odrobina zdrowej logiki. Najprawdopodobniej ślaskie "lobby" przepchnie Chorzów, natomiast "warszawka" znow odrzuci oferte Krakowa - co w mojej ocenie bedzie gwozdziem do trumny dla "naszej" organizacyjnej oferty :)

  29. Powrót do góry    #119
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Marks:
    Juz dzisiaj (?) poznamy 4 miasta zgłoszone oficjalnie przez nasze władze do ubiegania sie o Euro 2012 :) Pewniakiem wydaje sie byc jedynie Warszawa, o pozostałe miejsca walcza Krakow, Wrocław, Gdansk, Poznan i Chorzow. Wiele wskazuje na to ze wybor nie bedzie miał nic wspolnego z obiektywizmem i odrobina zdrowej logiki. Najprawdopodobniej ślaskie "lobby" przepchnie Chorzów, natomiast "warszawka" znow odrzuci oferte Krakowa - co w mojej ocenie bedzie gwozdziem do trumny dla "naszej" organizacyjnej oferty :)
    Wedlug mnie, to by bylo jak samobojstwo dla naszej oferty.

    Jak moznaby odrzucic miasto, ktore jest turystyczna wizytowka Polski i ktore pod tym wzgledem jest znane w calej Europie ?

    To miasto ma zbyt duzo do zaoferowania, aby nawet "Warszawka" je odrzucila.

    Wedlug mnie zostanie tak jak nie tak dawno poszly przecieki czyli: Wawa, Krakow, Poznan i Gdansk.

    pozdro
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

  30. Powrót do góry    #120
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lukair, co Ty na to ;)

    Jeszcze w piątek wieczorem w czwórce miast, które Polska zgłosi do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, był Kraków, ale stracił miejsce na rzecz Wrocławia. Decydujący głos mieli politycy - informuje "GW".

    - Decyzje zapadały w najbliższym otoczeniu premiera - mówi informator "GW". - Wrocław w ostatniej chwili awansował w miejsce Krakowa przed wszystkim dzięki posłowi PiS Adamowi Lipińskiemu, od wielu lat najbliższemu współpracownikowi Kaczyńskich.

    Kraków nie miał szans z trzech powodów. Po pierwsze, jego wybó byłby prezentem dla związanego z lewicą prezydenta Jacka Majchrowskiego. Po drugie, żaden z prominentnych polityków PiS nie zaangażował się w lobbowanie za Krakowem. Po trzecie, krakowscy działacze przedstawili projekt modernizacji stadionu Wisły ze zbyt małą ilością miejsc dla kibiców, poniżej normy wymaganej przez UEFA.
    W tym kraju juz nic mnie nie zdziwi :)

  31. Powrót do góry    #121
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    TO JEST PO PROSTU SKANDAL!!!

    Wczensniej nawet dyskutowac nie chcialem, bo w pale to mi sie nie moglo pomiesci, zeby Krakowa nie bylo wsrod miast zatwierdzonych do EURO.

    Najwieksza wizytowka Polski, miasto z tak wieloma zabytkami, ze by tygodnia nie starczylo aby to wszystko zwiedzic. Najbardziej odwiedzane miasto w Polsce, miast w ktorym sa 2 ekstraligowe kluby ze 100 letnia tradycja!!!.

    Smiech na sali panowie...

    ps. Mam nadzieje, ze to co kiedys przeczytalem okaze sie jednak prawda. Otoz w przypadku przyznania Euro Polsce mozna zwiekszyc ilosc miast do 6'ciu. Podobny manewr wykonala ostatnio Portugalia. Ale mimo wszystko to jest parodia co dzis ten komitecik zrobil.
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

  32. Powrót do góry    #122
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-04-2006
    Postów
    727
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    6 miast zostało zgłosznych do UEFA jako kandydaci do organizacji mistrzost świata są to .

    Chorzów, Gdańsk, Krakow, Poznań, Warszawa i Wrocław.

    http://sport.onet.pl/1310966,wiadomosci.html

  33. Powrót do góry    #123
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-09-2002
    Postów
    680
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jaki nie bylby wybor to i tak pojawilyby sie kontrowersje. Jako mieszkaniec Wroclawia jestem oczywiscie zadowolony, ze moje miasto znalazlo sie w finalowej czworce, jednoczesnie potrafie zrozumiec rozgoryczenie Krakowa i Chorzowa, ktore znalazly sie na aucie. W takim wyborze zawsze beda szczesliwcy i pokrzywdzeni. Kazdy ma swoje argumenty i trudno tu o obiektywizm. Mowi sie ze wybor byl sprawa polityczna, nie wiem byc moze byl, ale prawda jest tez to, ze gdyby na wylocie znalazl sie Poznan, Gdansk czy Wroclaw w tych miastach tez wszyscy mowiliby o politycznosci wyboru. Niestety trudno zeby wszyscy byli zadowoleni.

  34. Powrót do góry    #124
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    zrodl. Onet.pl

    Euro 2012: Sukces naszej prezentacji

    Prezentacja naszej kandydatury do organizacji Euro 2012, która odbyła się w siedzibie UEFA w Nyonie, okazała się wielkim sukcesem - informuje "Fakt".

    Prezentacje węgiersko-chorwacka i włoska okazały się dużo gorsze od naszej wspólnej z Ukrainą. Naszą kandydaturę reklamowała m.in. Irena Szewińska i Siergiej Bubka.
    Mysle, ze w tej chwili Wlochy po ich skandalu sedziowskim odpadly z rywalizacji o EURO. Pomimo tego, ze sa krajem najlepszym pod wzgledem organizacyjnym i najlepszym jesli chodzi o "plecy", ale ten skandal juz sie zrobil zbyt duzy, aby on nie mial znaczenia na te kandydatury.

    Wedlug mnie teraz juz walczymy tylko z Wegrami i Chorwacja i wedlug mnie jest 50/50 szans na nasza korzysc.

    ps. Jakas opinia odnosnie mojej marks ? :P
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

  35. Powrót do góry    #125
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mysle, ze w tej chwili Wlochy po ich skandalu sedziowskim odpadly z rywalizacji o EURO. Pomimo tego, ze sa krajem najlepszym pod wzgledem organizacyjnym i najlepszym jesli chodzi o "plecy", ale ten skandal juz sie zrobil zbyt duzy, aby on nie mial znaczenia na te kandydatury.

    Wedlug mnie teraz juz walczymy tylko z Wegrami i Chorwacja i wedlug mnie jest 50/50 szans na nasza korzysc.

    ps. Jakas opinia odnosnie mojej marks ?
    A ja Lukair nie do konca sie zgodze z Twoja opinia ;)
    Bo co ma piernik do wiatraka? Owszem, "korupcyjna" afera narobiła troche Włochom smrodu ale to nadal najlepiej przygotowany kandydat do EURO 2012. Smiem twierdzic ze wiecej szkody Polskiej kandydaturze moze przyniesc odpowiednie nagłosnienie bandyckich wydarzen z ostatnich kolejek polskiej ekstraklasy. Bo chyba delegatow UEFA bardziej interesuje bezpieczenstwo na stadionach niz korupcja ktora jest w wiekszym czy mniejszym stopniu w wiekszosci lig swiata.

    Nadal przewiduje 2 logiczne opcje. Pierwsza to taka ze UEFA zaryzykuje i przyzna organizacje panstwom ktore na chwile obecna nie sa do tego przygotowane. W tej opcji zdecydowanie wieksze szanse daje Wegrom&Chorwatom. Druga opcja jest taka ze UEFA idzie na łatwizne i wybierze Włochy, ktore maja swietne lobby i coraz głosniej publicznie mowia o potrzebie zmodernizowania stadionow piłkarskich - EURO to swietna ku temu okazja.

    Nalezy rowniez przypomniec sobie krotkie ale jakze tresciwe powiedzenie "gdzie dwoch sie bije tam trzeci korzysta" Nie trzeba udawac sie do wrozki zeby przewidziec ze głosy na Polske&Ukraine oraz Wegry&Chorwacje ułoza sie w miare rowno (chyba ze ktos sie wycofa w ostatniej chwili) i wowczas Włochy wygraja.

    Nie tak dawno ukazała sie w sieci oficjalna strona Wegrow&Chorwatow. Trzeba przyznac ze projekty stadionow robia wrazenie www.eurofutball2012.hu

  36. Powrót do góry    #126
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak to mowi nasz SUPERSTAR... no tak. :P:P:P

    Tyle, ze problemy z kibicami we Wloszech sa rownie powazne jak u nas, z tym, ze tam one sa bardziej naglasniane, a widzialem nawet niecaly rok temu sytuacje, gdzie sie kibole napieprzali na meczu towarzyskim Italii...

    Poza tym, wydaje mi sie(sledzac kandydatury od poczatku), ze Wlosi mysla, ze dostana to EURO z urzedu, a co za tym idzie nie staraja sie tak bardzo jak inne kraje. Moze je to zgubic...

    Nie wiem czemu Wegry i Chorwacje stawiasz wyzej od nas ? :>

    Moze Chorwacja jest u nas widziana jako raj na ziemi jesli chodzi o turystyke, ale nie ma krajow idealnych i jestem pewny, ze i oni maja swoje problemy i jakies obawy.

    Wedlug mnie calkiem niezle na razie to wyglada, miasta sie staraja, poparcie rzadu jest. Zobaczymy co przyniesie przyszlosc... chociaz wedlug mnie szanse na EURO sa zdecydowanie wyzsze niz szanse na to, ze w przyszlym roku zobaczymy nasz klub w CL. Agreed ? :D

    pozdro!
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

  37. Powrót do góry    #127
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-02-2002
    Postów
    608
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja mam przeczucie ze wygra chorwacja z wegrami
    chcialbym bardzo zeby wygrala polska ale jak to moj znajomy mowi "z czym do ludzi"? juz pomijam brak stadionow bo to jestesmy w stanie nadrobic jak znajda sie pieniadze ale przede wszystkim drogi!
    tego nie da sie zbudowac w rok i niestety to moze zawazyc

  38. Powrót do góry    #128
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wegry i Chorwacja stoja na zdecydowanie wyzszym poziomie pod wzgledem infrastruktury turystycznej i drogowej. Nawet nie ma co porownywac z Polska a co dopiero z Ukraina.
    Stadiony we wszystkich wymienionych panstwach na chwile obecna sa wirtualne, ale Chorwacja ma przynajmniej jeden obiekt ktory spełnia wszelkie wymogi UEFA (Split). Nalezy tez wiedziec ze Wegry startuja juz 3 raz wiec całkiem mozliwe ze przy takiej "konkurencji" wreszcie UEFA ich wynagrodzi za wytrwalosc ;)

    Głowna zaleta ofery Polski i Ukrainy jest ogromny potencjał ludzki (prawie 90 mln mieszkancow) to przygniatajaca ilosc przy zaledwie 15 mln populacji Wegier i Chorwacji. Wiecej znaczacych zalet po naszej stronie nie widze ;) Nawet w lobbingu nie mamy sie czym szczycic.

    Twierdze ze Polska powinna powaznie myslec o samodzielnym Euro w 2016. Do tego czasu spokojnie uda sie zmodernizowac drogi, poprawic srodki komunikacji, infrastrukture turystyczna i wybudowac 3-4 nowoczesne stadiony (zorganizowac finał p UEFA a moze nawet LM). Wowczas finały ME beda na wyciagniecie reki.

  39. Powrót do góry    #129
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Juz w srode poznamy organizatora ME w 2012 :) wiec odswiezamy temat ;)

  40. Powrót do góry    #130
    Ekspert
    eksModerator FTSL

    Dołączył
    28-07-2003
    Postów
    3,912
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 98 w 52 postach
    Właśnie to chciałem zrobić, ale Marks mnie ubiegł.

    Sprawa ta jest wg mnie niezwykłej rangi. Po IO i MŚ jest to największa impreza sportowa. Już wyżej zostało powiedziane zapewne co Polska jak również Ukraina by zyskały na organizacji takiej imprezy. Ze swojej strony wierzę, że to właśnie my będziemy współorganizatorem i przez to poprawi się w naszym kraju nie tylko infrastruktura drogowo-stadionowa, ale również zyska na tym gospodarka (miejsca pracy) itd itd.
    Druga strona medalu to jednak nasi rywale w drodze o ME. O ile Węgrów z Chorwacją możemy "śmignąć" o tyle Włosi to już inna historia. Bezwzględne prawa i koneksje które rządzą światową piłką to właśnie Italię stawiają w roli faworyta i moim zdaniem ani afera we włoskim futbolu, ani ostatnie rozróby z zamknięciem stadionów i śmiercią policjanta włącznie nie spowodowały tego, że Włosi utracili fotel faworyta. Jak będzie...? Przekonamy się już za niecałe 2 dni. Trzeba trzymać kciuki i odrzucić wszelkie podziały, jest to sprawa priorytetowa i Polacy muszą się trzymać razem. POLSKA
    #MistrzJestJeden

  41. Powrót do góry    #131
    Użytkownik
    Dołączył
    21-07-2006
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Heh mi sie podoba pomysł ze zbudowaniem stadionu w Tarnowie.
    :)

  42. Powrót do góry    #132
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-01-2006
    Postów
    676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Polska jest zawikłana w piłkarskie afery korupcyjne, Włochy tak samo. Nie wiem, czy to będzie miało duży wpływ, ale jeśli tak, to największe szanse ma trzecia kandydatura czyli Węgry i Chorwacja.

    Przez nas wiele może stracić Ukraina

    Tak myślę, że fajnie by było mieć w Polsce te mistrzostwa, ale jakim prawem UEFA miała by przyznać tytuł organizatora debiutantowi? Nie wiem czy się uda, ale jestem zdecydowanie za.

  43. Powrót do góry    #133
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-04-2006
    Postów
    727
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To co nie możliwe stało się faktem Polska i Ukraina zostali organizatorami mistrzost Europy w 2012r.

  44. Powrót do góry    #134
    Ekspert
    eksModerator FTSL

    Dołączył
    28-07-2003
    Postów
    3,912
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 98 w 52 postach

    POLSKA i UKRAINA organizatorem EURO 2012 !!!!

    :)

    Tyle w temacie :)
    #MistrzJestJeden

  45. Powrót do góry    #135
    Początkujący
    Dołączył
    06-03-2007
    Postów
    9
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ALLELUJA!!! Sen się ziścił!!!

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •