Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 151

Wątek: Extraliga 2005-szanse poszczegolnych druzyn!

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-08-2004
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście

    Extraliga 2005-szanse poszczegolnych druzyn!

    witam! istnieje juz temat dotyczacy szans druzyn 1 ligi,mysle ze mozna zalozyc juz temat odnosnie extraligi!
    Bydgoszcz,Leszno,Wroclaw,Zielona Gora,Czestochowa,Tarnow te zespoly znaja juz praktycznie wszystkie niewiadome dotyczace swojego skladu,Torun i Gdansk prawie wszystko.

    Unia Tarnow-mistrz Polski nie poczynil zadnych wzmocnien ale po co wzmacniac cos co jest i tak bardzo dobre.Byly co prawda glosy o spektakularnych wzmocnieniach(Hampel,Walasek,Ulamek) ale nic z tego nie wyszlo.Jak dla mnie obok Czestochowy glowny kandydat do tytulu DMP 2005. sklad:Rickardsson,Burza,J.Gollob,G.Rempala,T.Gollo b,M.Rempala,Kolodziej(przypuszczalny)
    (plusy)-swietna mlodziez,2 gwiazdy w druzynie
    (minusy)nierowna 2 linia

    Wlokniarz Czestochowa-zespol nazywany przez wielu glownie kibicow spoza Czestochowy "dream teamem".Po wielu latach tulaczki na stare smieci wrocil S.Drabik,dzieki czemu Wlokniarz posiada bardzo silna i wyrownana piatke seniorska.Gorzej z mlodzierza ale Mateusz Szczepaniak potrafil wygrywac juz biegi juniorskie w zeszlym sezonie.Pytanie brzmi Wlokniarz czy Tarnow? a moze ktos inny....
    sklad:Sulivan,Drabik,Walasek,Ulamek,Holta,Szczepan iak,Ciura
    (plusy)5 zawodnikow z ktorych kazdy moze prowadzic pare
    (minusy) juniorzy???


    Atlas Wroclaw-moim zdaniem zespol jest slabszy niz rok wczesniej.Wymieniono Hancocka na "niewiadoma" w postaci H.Andersena(stac go na 10 pkt w extra?!) do tego swietni juniorzy przeszli w wiek seniora(Miskowiak,Swiderski),odszedl Drabik.Aczkolwiek zespol ten bedzie jezdzil bez jakiegokolwiek obciazenia co moze skonczyc sie mila niespodzianka dla wroclawskich kibicow jak w tym roku.
    sklad:Andersen,Gapinski,Miskowiak,Swiderski,Hampel ,Jamrozy,Pacholak
    (plusy) nieobliczalni seniorzy,M.Cieslak
    (minusy) obcokrajowiec,juniorzy

    Apator Torun-Do rywala zza miedzy odszedl Pepe.W Toruniu nie do konca jeszcze wiadomo wszystko o skladzie.Zespol w tym sezonie bedzie oparty na Crumpie i Jagusiu oraz niezlej mlodziezy.Mysle ze Crump w polskiej lidze juz gorzej jezdzic nie moze i w koncu pokaze na co go stac.Mimo wszystko zespol bedzie "raczej" walczyl o utrzymanie
    sklad: Crump,Puszakowski,Jagus,???,Smith,Zabik,Miedzinski
    (plusy) juniorzy
    (minusy)nie wypowiadam sie

    BTZ Bydgoszcz-doszli Protasiewicz,Sawina,Buczkowski a wiec wzmocnienia jak sie nie patrzy.Do tego dolozyc Jonssona,Robackiego,Krzyzaniaka i mysle ze zespol bedzie walczyl o jeden z medali.
    Sklad:Jonsson,Sawina,Krzyzaniak,Robacki,Protasiewi cz,Buczkowski,Klecha
    (plusy) Jonsson,dosc wyrownany sklad,juniorzy
    (minusy)j.w

    ZKZ Zielona Gora-doszli nowi Staszewski,Nowacki.Sklad rowniez wyrownany mam nadzieje ze limit pecha skonczyl sie juz w Zg ale mimo wszystko nie daje im szans na miejsce wyzsze niz 5(to tylko moje zdanie)
    sklad:Pedersen,Staszewski,Okoniewski,Huszcza,Swist ,Suchecki,Nowacki
    (plusy) dosc rowny sklad
    (minusy)obcokrajowiec(za slaby na walke o medale)

    Unia Leszno-Sklad pozostal bez zmian ale to nieznaczy ze jest zle.Jesli zawodnicy beda mieli placone na biezaco to Unia jest wstanie sprawic niejedna niespodzianke.Czas aby w koncu "rafi" zaczal jezdzic tak jak to robil kiedys w Pile
    sklad:Dobrucki,Rempala,Adams,Jankowski,Balinski,Ka sprzak,Kasprzak
    (plusy)liderzy w postaci obcego i juniora
    (minusy)2 linia

    Lotos Gdansk-klub zapowiadal spektakularne transfery a skonczylo sie na ..Bajerskim i Musiale.Udalo sie za to pozyskac solidna firme Hancocka.Juz 2 lata temu zespol ten w bardzo podobnym skladzie powalczyl u siebie z wieloma mocniejszymi druzynamiteraz sklad jest niebo lepszy oraz dojrzalszy(patrz Chrzanowski,Kosciech).Gks bedzie bardzo grozny u siebie i chyba na tym skupia sie zawodnicy Lotosu aby wygrywac w Gdansku.
    Sklad:Chrzanowski,Bajerski,Kosciecha,(Pecyna/Jablosnki),Hancock,M.Jablonski,Musial
    (plusy)nie mam pojecia
    (minusy) juniorzy(Mirek jakby cofal sie w rozwoju do tego Musial)

    a wiec po krotce przedstawilem zespoly extraligi mam nadzieje ze niebedzie zadnych zawirowan z licencjami itp itd

    moje typy to:
    1-2 Tarnow,Czestochowa
    3-6 Wroclaw,Bydgoszcz,Leszno,Zielonka
    7-8 Gdansk,Torun

    to tylko moje obiektywne zdanie nie kibicuje zadnej z 8 druzyn ;)



  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec Awatar Egzekutor
    Dołączył
    21-06-2004
    Postów
    760
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 14 w 8 postach
    teoretycznie o miejsca 1-2 powinna bic się unia z włókniarzem ale..

    jest coś takiego jak kontuzje!jedna powazna kontuzja jakiegoś czołowego zawodnika i juz dana druzyna ma problem.wydaje mi się że liga będzie wyrównana chociarz mogą odstawac gdańsk i toruń.raczej między tą dwójką rozegra się walka o byt ligowy.pozostałe druzyny będą walczyc o któryś z medali.zwłaszcza walka o brąz może byc ciekawa.moje typy:
    1.unia tarnów-bez komentarza
    2.włókniarz częstochowa-mocni seniorzy,ale młodzież nie zabardzo
    3.bydgoszcz-ciekawy skład +lider z prawdziwego zdarzenia.
    4.wrocław-duza niewiadoma ale tez kiepska młodzież.
    5.zielona góra-u siebie będą groźni dla każdego,moze coś więcej?
    6.leszno-tu moze być róznie patrz wyżej.
    7.apator toruń-trudno będzie crumpowi i jagusiowi,wsparci dobra młodzieżą ale to za mało.
    8.gdańsk-raczej nic nie zwojują,najwyzej mogą sie zamienic z apatorem.3-a hancock,kosciecha,chrzanowski?u siebie będą groźni ale na wyjazdach nie przewiduje punktów.

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    15-01-2003
    Postów
    285
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    korekty

    Atlas Wroclaw-moim zdaniem zespol jest slabszy niz rok wczesniej.Wymieniono Hancocka na "niewiadoma" w postaci H.Andersena(stac go na 10 pkt w extra?!) do tego swietni juniorzy przeszli w wiek seniora(Miskowiak,Swiderski),odszedl Drabik.Aczkolwiek zespol ten bedzie jezdzil bez jakiegokolwiek obciazenia co moze skonczyc sie mila niespodzianka dla wroclawskich kibicow jak w tym roku.
    sklad:Andersen,Gapinski,Miskowiak,Swiderski,Hampel ,Jamrozy,Pacholak
    (plusy) nieobliczalni seniorzy,M.Cieslak
    (minusy) obcokrajowiec,juniorzy
    +Słaboń, Płuska i Ruszkiewicz

    Apator Torun-Do rywala zza miedzy odszedl Pepe.W Toruniu nie do konca jeszcze wiadomo wszystko o skladzie.Zespol w tym sezonie bedzie oparty na Crumpie i Jagusiu oraz niezlej mlodziezy.Mysle ze Crump w polskiej lidze juz gorzej jezdzic nie moze i w koncu pokaze na co go stac.Mimo wszystko zespol bedzie "raczej" walczyl o utrzymanie
    sklad: Crump,Puszakowski,Jagus,???,Smith,Zabik,Miedzinski
    (plusy) juniorzy
    +M.Jaguś (przyjął warunki)

    BTZ Bydgoszcz-doszli Protasiewicz,Sawina,Buczkowski a wiec wzmocnienia jak sie nie patrzy.Do tego dolozyc Jonssona,Robackiego,Krzyzaniaka i mysle ze zespol bedzie walczyl o jeden z medali.
    Sklad:Jonsson,Sawina,Krzyzaniak,Robacki,Protasiewi cz,Buczkowski,Klecha
    (plusy) Jonsson,dosc wyrownany sklad,juniorzy
    +M.Cieślewicz

    sklad Pedersen,Staszewski,Okoniewski,Huszcza,Swist,Suche cki,Nowacki
    Nowaczyk a nie Nowacki...

    + Stojanowski,Zengota, Marcinkowski, Kasprowiak,Pytel,Bartkowiak i Kulczyński

    Unia Leszno-Sklad pozostal bez zmian ale to nieznaczy ze jest zle.Jesli zawodnicy beda mieli placone na biezaco to Unia jest wstanie sprawic niejedna niespodzianke.Czas aby w koncu "rafi" zaczal jezdzic tak jak to robil kiedys w Pile
    sklad dobrucki,Rempala,Adams,Jankowski,Balinski,Kasprzak ,Kasprzak
    +Skórnicki(?), Kosciuch, Kajoch, Jurga



    cheers

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Moje typy...

    1.Włókniarz Częstochowa - skład nie do przebicia ale słaba młodzież. Walasek,Drabik,Ułamek,Holta,Sullivan jednak sa w stanie nawet w 1 pt.juniorów (w juniorskim) wygrac mecz spokojnie.

    2.Unia Tarnów - świetna młodzież + t.g i Rickardsson , słaba 2 linia seniorska

    3. WTS Wrocław - stać nas na to, myśle że jesli Hans bedzie robil tyle punktow ile ma zapisanych w kontrakcie i Roni "da rade" czyli bedzie robil to co założył trener to brąz jest jak najbardziej realny.

    4.Polonia Bydgoszcz - juniorzy rowni ale nie blyskotliwi, boje sie tylko zeby Jonsson nie mila gorszego sezonu niz ten. Pepe naturalnie pewny punkt , ale Sawina.. juz nie :P

    5.ZKŻ Zielona Góra - w miare solidni juniorzy (szczegolnie Suchy) + Świst i Okoniewski + Pedersen ktorego nie trawie ale pomijajac to wg.jest najgorszym obcym ekstraligi i nie chodzi tu bynajmniej o wyniki...

    6/7/8.Unia Leszno - ustawil bym ich wyzej ale poprostu no nie ma jak. Sa lepsi. Mocne punkty - Kasprzak , Adams

    6/7/8Apator Toruń - radze uwazac bo to może (nie musi) byc czarny koń...

    6/7/8.Wybrzeże Gdańsk - no kurde...prezes do dupy i stad to wszystko. W miare soldiny junior , ale moim skromnym zdaniem Chrzanek z Kostkiem to nie sa najwyzszej polki liderzy (mam nadzieje ze sie myle).

    Tylko z mojej strony ;)

    pozdro
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-08-2004
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Tommy_zg piszac sklad mialem na mysli najmocniejsza 7 meczowa

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    935
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rok temu zgadlem więc teraz też, więc weźcie długopisy i notujcie :

    1. Unia Tarnów
    2. Częstochowa
    3. BTŻ
    4. Leszno
    5. Wrocław
    6. Zielona Góra
    7. Apator Toruń
    8. Gdańsk

    Pozdrawiam.:)

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Ja to widzę tak:
    1. Czewa
    długo nic
    2. Tarnów
    3. Wrocław
    4. Bydgoszcz
    5. Zielona Góra
    6/7/8. Gdańsk,Leszno,Toruń

    Wiadomo to jest sport i takie przypuszczenia w żużlu czyli sporcie kontaktowym/urazowym biorą w łeb przy takich "okazjach" jak kontuzja itd.
    pozdro
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2004
    Postów
    839
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A wedlug mnie

    1.Tarnów- Jaca G będzie o niebo lepszym zawodnikiem niz w 2004

    2.Częstochowa- Drabik moze nie powtórzyć takiego sezonu jak w WTS

    3.Bydgoszcz- Klecha może miec super sezon. Sawina i Buczek? zapowiada się dla nich cięzki rok

    4.Torun-według mnie czarny koń rozgrywek!!! jak wynika z moich numereologicznych obliczen fantastyczny sezon moze miec Puszakowski, Jaguś, a i Crump obiecał poprawę, więc w tabeli Apator moze byc jeszcze wyżej

    5.Zielona Góra- Gdyby nie Pedersen...

    6.Wrocław-brak doświadczonego zawodnika, który pociągnal by reszte

    7-Leszno-Adams,Kasprzak a dalej co?

    8-Gdańsk- tutaj chyba wiadomo. Hancock jest zawodnikiem na 10 pkt, Chrzanek, Kościecha na 8-9 pkt i pustka


    niezwykle cięzko jest w tym roku jest wywnioskować szanse drużyn

  9. Powrót do góry    #9
    Super Typer Grand Prix Awatar Pyrlander
    Dołączył
    09-04-2004
    Postów
    1,088
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 5 w 5 postach
    Nie da się ukryć, że Czewa jest w tym roku najsilniejsza i raczej bez problemu powinna zdobyć DMP 2005. A co dalej??
    Na drugim raczej Unia, ale niestety ta z Tarnowa :( Co do dalszych miejsc to myślę, że walka będzie wyrównana - o miejsca 3-6 będą walczyły teamy z Wrocka, Zielonej, Bydzi no i nasze Byki. Miejsca 7-8 odpowiednio Toruń i Gdańsk.
    Ale to jest tylko teoria!!! Wiadomo to jest sport i może być różnie. A jak będzie to zobaczymy.........

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,315
    Kliknij i podziękuj
    1,562
    Podziękowania: 1,200 w 919 postach
    Fraction:

    A wedlug mnie
    ..........
    4.Torun-według mnie czarny koń rozgrywek!!! jak wynika z moich numereologicznych obliczen fantastyczny sezon moze miec Puszakowski, Jaguś, a i Crump obiecał poprawę, więc w tabeli Apator moze byc jeszcze wyżej
    ........

    7-Leszno-Adams,Kasprzak a dalej co?
    "Co dalej?" Noo... chociażby: Dobrucki i Baliński Raczej żaden z nich nie powinien być gorszy niż "fantastyczny" Puszakowski. Ale zobaczymy... :)

    Moje typy:
    1. Częstochowa
    2. Tarnów (dwie pierwsze drużyny mogą się zamienić miejscami ale na razie tak to przewiduję. Jeśli Drabik utrzyma (?) formę z sezonu 2004 r...)
    3-5 Bydgoszcz, Leszno, Zielona Góra (kolejność alfabetyczna, Bydgoszcz ewidentnie wzmocni PePe, dwie pozostałe drużyny to solidne drużyny środka tabeli , trudno przewidzieć kto z tej trójki będzie wyżej a kto niżej...)
    6 Wrocław (niezagrożone utrzymanie, jednak jak na walkę o medal to skład wydaje się być nieco eksperymentalny. Odszedł Drabik, trudno przewidzieć jak sprawdzi się obcokrajowiec, no i juniorzy jagby słabsi niż rok temu....?

    7-8 Gdańsk i Toruń (bez wskazywania na kolejność... Między nimi przewiduję dość wyrównaną walkę o utrzymanie...).

    Ale to tylko gdybanie, jak będzie zobaczymy... Ja oparłem się głownie na skuteczności zawodników w lidze w roku 2004... Wiadomo jednak - forma zmienną jest :)

    Pozdrawiam
    :)



  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    14-03-2004
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie rozumiem ze wszyscy nas skazują odrażu na 7 lub 8,a przecież to jest sport i wszystko może się zdarzyć(Już w przeszłości były takie spekulacje że spadną albo na 100% mają mistrza i co było, każdy wie) a tak naprawdę to my nie mamy słabego składu mamy dosyć wyrównany i wcale bym się nie zdziwił jak byśmy zajęli wyższe miejsce niż 5.Przecież Hancok,Chrzanek,Kostek i reszta wiedzą jak się jeździ skutecznie.A przecież nie są słabsi od Śwista,Dobruckiego,Jacka Golloba,Crumpa,Jagusia czy innych.Więc może byśmy się powstrzymali z degradacją nas do I ligi(Nasz minus to na pewno może być Musiał i wiadomo kto)

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec Awatar Egzekutor
    Dołączył
    21-06-2004
    Postów
    760
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 14 w 8 postach
    Ja to widzę tak:
    1. Czewa
    długo nic
    2. Tarnów
    3. Wrocław
    4. Bydgoszcz
    5. Zielona Góra
    6/7/8. Gdańsk,Leszno,Toruń

    Wiadomo to jest sport i takie przypuszczenia w żużlu czyli sporcie kontaktowym/urazowym biorą w łeb przy takich "okazjach" jak kontuzja itd.
    pozdro

    nie przesadzaj z tym "długo nic" bo inne teamy się obrażą!tak na poważnie to czewa nie zdominuje rozgrywek zobaczycie,ale jakby im tak na papierze dodać np.kołodzieja to juz mogliby sobie gablotki przygotowywać.mają bardzo słabych juniorów to może im przeszkadzać(zwłaszcza jak ktoś z seniorów złapie kontuzje)

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oto moje typy:

    1. Unia Tarnów - walka o kolejny tytul a dokladnie jego obrona bedzie bardzo ale to bardzo trudna ale wierze w swoich zawodnikow :)
    2. Włokniarz Częstochowa - bez watpienia najlepszy sklad, przynajmniej na papierze. Sadze jednak, ze nazwiska nie jada i polegna w walce z Unia.
    3. WTS Wrocław - zespol zupelnie nieprzewidywalny, swietna mlodziez, ktora nie dawno ukonczyla wiek juniora, ale z drugiej strony slabi mlodziezowcy,ktorzy moga okazac sie pieta achillesowa Wroclawian.
    4. Unia Leszno - klub w okresie przeobrazen, pewny srodek w tabeli
    5. BTZ Bydgoszcz - na wiele nie licze z ich strony, u siebie beda raczej niedopokonania
    6. ZKZ Zielona Góra - trudno cokolwiek napisac na ich temat.Ciezko okreslic ich potencjal. Jesli od poczatku sezonu pojedzie Okon, Swist oraz Nikus to kto wie. Tak czy inaczej, miejsce w drugiej czworce.
    7. Apator Toruń - niestety Anioly duzo slabsze niz rok temu. Zycze tej druzynie jak najlepiej ale papier pokazuje, ze kolorowo nie bedzie. Powodzenia !
    8. Lotos Gdańsk -szumne zapowiedzi, nikle efekty co nie oznacza, ze jest to pewniak do spadku. Absolutnie nie, druzyna o nieokreslonym blizej potencjale, ktora moze wygrac i przegrac z kazdym. Walka z Toruniem o utrzymanie.

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    898
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Unia Tarnów - jeśli w tym sezonie obejdzie się bez kontuzji, to drużyna ta jest w stanie powtórzyć swój ubiegłoroczny sukces. Kluczowe powinny być punkty drugiej linii tj. Burzy, G.Rempały i Jacentego Golloba w meczu z Włókniarzem. Jeśli ta 3 nie zrobi w meczu z Włokniarzem tych 16 punktów, to o majstra może być naprawdę ciężko.
    Plusy: bardzo mocni młodzieżowcy w postaci Kołodzieja i Rempały oraz dwóch zdecydowanych pewniaków w osobach T.Golloba i T. Rickarssona
    Minusy: 2 linia
    Mój typ: 2 miejsce

    Atlas Wrocław - zespół zdecydowanie słabszy niż rok temu. Odeszli było, nie było solidni zawodnicy w postaci Drabika i Hancocka. Tego drugiego ma zastąpić Hans Andersen, jednak moim zdaniem do Hancocka sporo jemu brakuje. W wiek seniora przeszli Piotrek Świderski oraz Robert Miśkowiak, więc nie wiadomo jak zareaguja na tą zmianę. Często bywało, że zawdonicy nie potrafili się odnaleźć w dorosłym żużlu. Zobaczymy jak będzie w ich przypadku. Liderem zespołu zapewne będzie Jarek Hampel. Tomek Gapiński i Słaboń powinni swoje robić. Dużą luką w składzie zapewne będzie pozycja juniora, który raczej nie będzie zdobywał za dużo punktów.
    Plusy: równy skład seniorski, Jarek Hampel i cholernie mocny sprzęt
    Minusy: juniorzy i chyba mimo wszystko obcokrajowiec
    Mój typ: 4 miejsce

    Włókniarz Częstochowa - moim zdaniem drużyna ta zrobi majstra w nadchodzącym sezonie. Juniorzy nie są najlepszej klasy, jednak bardzo mocną stroną jest skład seniorski, który stanowi 5 wielkich zawodników. Jest to także bardzo poważny problem, gdyż o konflikty bardzo łatwo... Nawet niewielka iskierka jest w stanie wywołac ogromny konflikt i zepsuć atmosferę w zespole. CKM jest tykającą bombą, która niekoniecznie musi wybuchnąć. Jasiu Krzystyniak musi pełnić tutaj rolę strażaka, aby zażegnywać wszystkie pożary. Jeśli się wywiąże z zadania, to będzie złoto.
    Plusy: najlepszy skład seniorski w naszej lidze
    Minusy: juniorzy oraz duże prawdopodobieństwo konfliktu w zespole
    Mój typ: 1 miejsce

    Apator Toruń - to będzie bardzo trudny sezon dla Torunian. Apator dysponuje jednym z najsłabszych składów w ekstralidze i będzie musiał bronić się przed spadkiem. Zbawiennym dla tego zespołu może być nowy regulamin, gdyż do play - offów juniorzy mogą poważnie rozwinąć skrzydła. Przydałoby sie wzmocnienie jeszcze jednym seniorem: Pecyna, Kłopot, Wardzała...
    Plusy: Jason Crump, Wiesiu Jaguś i bardzo zdolna młodzież - Miedziński, Ząbik i młody Jaguś
    Minusy: według mnie najgorsi seniorzy w ekstralidze
    Mój typ: 7/8 miejsce

    Unia Leszno - tradycyjnie już zanosi się na środek tabeli. Jeżeli Kasprzak i Adams otrzymają mocne wsparcie ze strony swoich kolegów, to kto wie... Dobrucki, Baliński, Rempała i Jankowski jeździć potrafią. Musza to tylko potwierdzić na torze.
    Plusy: Adams, Kasprzak i dość równy skład
    Minusy: często ten dość równy skład, nie jest równy :P albo jest równy, tylko że... na niskim poziomie :P
    Mój typ: 5-6 miejsce

    Zielona Góra - skład wydaje się solidny Okoń, Świst, Stachu, Pedersen, Huszcza, Nowaczyk i Suchecki jednak wydaje mi się, że nic poza swoim torem nie zwojują. U siebie mogą być trudni do pokonania, ale na wyjazdach nienajlepiej to widzę.
    Plusy: wyrównany skład
    Minusy: brak takiego 100% lidera, który by to wszystko pociągnął i niezbyt pewny obco
    Mój typ: 5-6 miejsce

    BTZ Bydgoszcz - przyszły posiłki, więc i cele inne niż przed sezonem. Jeżeli Krzyżaniak, Robacki i Sawina będą robić na mecz te 18-20 punktów, a Protas, Jonsson i młodzież swoje, to brązowo widzę ten sezon ;)
    Plusy: Protas, Jonsson, równa 2 linia i zdolna młodzież
    Minusy: będą wtedy, jak druga linia da ciała :P
    Mój typ: 3 miejsce

    Wybrzeże Gdańsk - jak sie okazało z dużej chmury mały deszcz. Zapowiadano walkę o medale, a skończy się na walce o utrzymanie. Zakontraktowanie Hancocka uważam za strzał w 10, jednak to mozę być za mało do utrzymania. Brakuje mi tutaj jeszcze jednego solidnego seniora i juniora, bo Mirek wyraźnie obniżył loty...
    Plusy: Hancock, może Kościecha i Chrzanowski (pod warunkiem że pojadą jak w eliminacjach do GP i w IMP)
    Minusy: niepewna młodzież, a właściwie Mirek; słabo widzę tą drugą linię w postaci Bajerka, no i właśnie, kogo ??
    Mój typ: 7/8 miejsce

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    09-01-2005
    Postów
    24
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ekstraliga 2005 według mnie:
    1/2 Tarnów / Częstochowa
    3 Bydgoszcz
    4 Wrocław
    5 Zielona Góra
    6 Leszno
    7/8 Gdansk / Toruń

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik Awatar mani3q
    Dołączył
    30-08-2004
    Postów
    365
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 18 w 12 postach
    1. Częstochowa
    2. Tarnów
    3. Leszno
    4. Bydgoszcz
    5. Zielona Góra
    6. Wrocław
    7. Gdańsk
    8. Toruń

    Sezon zapowiada się ciekawie. Od zeszłego roku poziom e-ligi zdecydowanie wzrósł i można powiedzieć, że do e-ligi trafili ( prawie ) wszyscy najlepsi zawodnicy. Moim zdaniem liga będzie toczyła się pod znakiem walki 3 "grup": Tarnów i Częstochowa ( walka o mistrzostwo ), Leszno, Bydgoszcz, Zielona Góra, Wrocław ( walka o brąz ), Toruń i Gdańsk ( walka o utrzymanie ).

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik Awatar abecede
    Dołączył
    13-09-2003
    Postów
    138
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    1. Częstochowa
    2. Tarnów
    3. Leszno
    4. Bydgoszcz
    5. Zielona Góra
    6. Wrocław
    7. Gdańsk
    8. Toruń

    Sezon zapowiada się ciekawie. Od zeszłego roku poziom e-ligi zdecydowanie wzrusł i można powiedzieć, że do e-ligi trafili ( prawie ) wszyscy najlepsi zawodnicy. Moim zdaniem liga będzie toczyła się pod znakiem walki 3 "grup": Tarnów i Częstochowa ( walka o mistrzostwo ), Leszno, Bydgoszcz, Zielona Góra, Wrocław ( walka o brąz ), Toruń i Gdańsk ( walka o utrzymanie ).
    "wzrusł" - a to ciekawe zjawisko, jak widać nie wszystkim wzrósł
    a co do kolejności... 1 i 2 miejsce dla Tarnowa i Częstochowy
    3,4 - Bydgoszcz i Leszno
    5-8 reszta czyli Toruń, Zielona Góra, Wrocław i Gdańsk

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach



    ja tam mam nadzieje ze Nicky w tym sezonie pokaze ze zeszly sezon nie do konca mu wyszedl i zamknie usta tym wszystkim pomawiaczom....:D....niewatpliwie jego jazda bedzie miala wielki wplyw na pozycje Falubazu i oby sie chlopak ogarnal juz wpierwszym meczu!!!

    PS. ZKŻ bez Kurmana to jak studnia bez wody!!!

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2003
    Postów
    255
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Bydgoszcz
    2. Częstochowa
    3. Tarnów
    4. Wrocław
    5. Zielona Góra
    6. Toruń
    7. Gdańsk
    8. Leszno



    to tyle

    ps. sezon jeszcze daleko


    Andreas !!!


  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    nie odkryję ameryki mówiąc że tarnów i czewa będą walczyć o złoto, a torun i gdańsk o spadek

    trzeba jednak pamietac ze obie te sprawy rozstrzygna sie dopiero w dwumeczach wiec bedzie to pewnego rodzaju loteria, gdzie defekty, upadki, (nie)dyspozycja dnia zawodnika moze zadecydowac o koncowym rozrachunku
    obstawiam wyzsza wygrana Włókniarza w meczu finalowym w czestochowie niz porazke w tarnowie, a co do spadku to zdaje mi sie ze jak torun bedzie musial to wygra...

    moim zdaniem zapowiada się bardzo ciekawa walka o brazowy medal i szanse tych czterech pozostalych druzyn sa praktycznie takie same :D

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    400
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czewa
    Tarnow
    Unia, ew. 2 miejsce
    Falubaz
    Sparta
    Bydgoszcz, ew. zamiana miejscami ze Sparta
    Wybrzeze
    Apator

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Moje typy :

    1.Częstochowa - z taką kadra seniorską , jeśli nie będzie kontuzji , nie będzie problemu ze zdobyciem mistrza .
    2.Tarnów - tylko 2 miejsce , choć gdyby oprócz T.Golloba i Rockardsona jakiś zawodnik (a są kandydaci) zdobywał po 10 pkt i więcej to jest szansa na obrone tytułu
    3.BTZ Polonia - mówią wiara jest nadzieją głupich , ja mówie AJ , Robak i Buczek jeszcze poprawią swoje średnie :P
    4.WTS
    5.Unia Leszno
    6.ZKZ
    7.GKS
    8.APator

    Choc na miejscach 6-8 wszystko jest możliwe według mnie ;)

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    02-03-2004
    Postów
    59
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    NO ladnie bedzie...

    Sezon zapowiada sie SUPER!

    Mamy 2 druzyny - wyraznych potentatów, ale nalezy pamietac ze kazdemu moze powinac sie noga.

    DO tego dochodza 4 druzyny srodka;) REWELACJA! - nikt na ta chwile nie moze nic powiedziec... poprostu jest rowno!;)

    I dwie druzyny troche nizej...ale nie nalezy ich niedoceniac... obie przy dobrych wiatrach moga powalczyc wyzej...

    Wiec jak to bedzie? Zacieta walka i tyle;) Bedzie sie dzialo ;)

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik Awatar jjack
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    332
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Biorąc pod uwagę progresję, spadek lub wahania formy zawodników w ostatnich sezonach, można też typować coś takiego:
    1. Częstochowa /przynajmniej skład to gwarantuje/
    2. Tarnów /dwaj b.dobrzy seniorzy i juniorzy, coraz słabsza 2 linia/
    3. Wrocław /przy wprowadzeniu bonusa w dwumeczu daje przewagę nad Bydzią/
    4. Bydgoszcz /patrz wyżej/
    5. Gdańsk /a dlaczego nie?:)/
    6. Toruń /jako dream team dają plamę, ale jako kandydat do spadku powalczą; b. zdolna młodzież/
    7. Leszno /solidnych dwóch zawodników niczego nie gwarantuje/
    8. Zielona Góra /skład praktycznie bez zmian, starzejący się i bez szans na wyjazdach;)/

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    30-03-2004
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To moze i ja cos dopisze.

    Moim zdaniem sprawa walki o zloto rozczygnie sie pomiedzy Czewa a Tarnowem (ale odkrylem :)), z wieksza szansa dla Czewy pomimo braku juniorow sklad seniorski maja zabujczy tylko jak juz ktos wczesniej wspomnial czy nie badzie konfliktow ale to juz ich zmartwienie a w Trnowie wynik beda ciagnac ponowie TT, Kolodziej swoje napewno dozuci i takie ine z tym zwiazane pierdoly tak czy inaczej na walke z wyrownana druzyna z Czewy pomimo super juniorow moze byc za malo.
    Najciekawsza bedzie walka o braz i moim skromnym zdaniem rozczygnie sie ona pomiedzy Zielonka i Lesznem w sumie nic sie w skladach tych druzyn nie zmienilo (poza Zielonka :P) ale w nich widze kandydatow do brazu.
    Na dalszym miejscu widze Torun (skazywane na walke o utrzmanie) nie wiem czemu ale jakos tak mi sie widzi i dodam jeszcze skromnie iz wydaje mi sie ze beda mieli najlepsza pare juniorow w kraju (Tarnowianie nie gniewajce sie).
    Dalej widzialbym Wroclaw, co by sie nie dzialo zostali oslabieni strasznie jedyny pewniak to Hampel i Misiek a reszta nie rokuje nadziei na zawsze wyrownana walke ale i tak beda grozni w koncu takim samym skladem jaki maja teraz dziabneli by zloto Tarnowianom na ich smieciach.
    Ponizej widze Bydgoszcz sie chlopaki co prawda wzmocnili solidnie Protasem ale to wciaz wystaczy tylko na to zeby wygrywac u siebie na wyjazdach nic sie niestety nie zmieni.
    I kiche niestety zaliczy raczej Gdansk chociaz sklad maja ciekawy ale jednak raczej za slaby.

    Tak czy owak to sa tylko moje osobiste wyobrazenia i nikogo wiecej :P jezeli kogos powyzszym wpisem znerwicowalem bo jego ukochana druzyne umiescilem za nisko to ... nie przepraszam i mam to w d.. :).

    POZDRAWIAM

  26. Powrót do góry    #26
    Super Snajper FTSL Awatar szamot85
    Dołączył
    03-08-2004
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 8 w 6 postach
    Ja z typowaniami się jeszcze wstrzymam do lutego:P,albo przynajmniej poczekam na to czy do Apatora jeszcze ktoś dojdzie(sprawa z Pecyną)!!!
    Chciałbym tylko zwrócić uwage,że przy nowych(moim zdaniem z łych)zasadach rozgrywania play-off wzasadzie wszytstko się może zdarzyc no bo co z tego,że np Czerwa będzie wszystkich gromić jak może jej nie wyjść jeden mecz powiedzmy,że w finałowy u siebie i mogą zapomnieć wtedy o tytule!!!

    Więc jednysłowem w tym roku może więcej zależeć od szczęścia niż w ubiegłym gdzie liczył się cały sezon!!!Ale,to dla mojej Unii chyba lepiej bo moim zdaniem mamy słabszy skład niż Włókniarz a,takto jak byśmy się np spotkali w play-off to wszystko się może zdarzyć;)


    Pozdrawiam

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wszyscy wymieniają Wybrzeże na 7lub 8 miejscu...spox macie prawo i ja się nie czepiam. nawet się ciesze:)
    większe będzie wasze ździwienie jak Wybrzeże doczłapie sie do pierwszej 4:P:P:P
    wtedy bym chciał zobaczyć wasze miny ;);)
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    nie odkryję ameryki mówiąc że tarnów i czewa będą walczyć o złoto, a torun i gdańsk o spadek
    jednak odkryles te hameryke :P
    o utrzymanie sie walczy, a nie o spadek ;)

    co do szans poszczegolnych druzyn
    pewniakiem na pierwsza czworke sa:
    - Tarnow
    - Czestochowa

    z duza doza prawdopodobienstwa:
    - Wroclaw

    reszta to loteria

    pzdr.
    Marek

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Warto byłoby przypomnieć w tym miejscu, że w sezonie 2005 nie ma czegoś takiego jak pierwsza i druga czwórka :P

    Również dywagacje o przydziale miejsc są o tyle trudne, że tak na prawdę to wszystko rozstrzygnie się w ostatnich meczach a to jakie miejsce będzie miała dana drużyna po fazie zasadniczej nie ma żadnego znaczenia (ze względu na tegoroczną formę rozgrywek).

  30. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Warto byłoby przypomnieć w tym miejscu, że w sezonie 2005 nie ma czegoś takiego jak pierwsza i druga czwórka :P
    eee tam
    zaraz nie ma
    jest i bedzie
    a jak bedzie 12 zespolow w e-lidze
    to bedzie nawet trzecia czworka :P



    a to jakie miejsce będzie miała dana drużyna po fazie zasadniczej nie ma żadnego znaczenia (ze względu na tegoroczną formę rozgrywek).
    eee tam
    zaraz nie ma znaczenia ?
    wolalbys, zeby Unia przystepowala do play-off z miejsca pierwszego, czy dajmy na to trzeciego, gdzie moze trafic na bardziej wymagajacego rywala ?

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,414
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    zdaje się że chyba za wcześnie na to aby pisać o sile drużyn z Gdańska, Torunia i Bydgoszczy bo na razie to

    Protasiewicz jeszcze nie podpisał kontraktu z Polonią

    Crump i Jaguś jescze nie są zawodnikami Apatora

    a w Gorzowie jescze kontraktu nie podpisał Hlib, bo w Stali nie ma diengów, a więc może zdecyduje się na jazdę w Wybrzeżu?
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,148
    Kliknij i podziękuj
    6,527
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    zdaje się że chyba za wcześnie na to aby pisać o sile drużyn z Gdańska, Torunia i Bydgoszczy bo na razie to

    Protasiewicz jeszcze nie podpisał kontraktu z Polonią

    Crump i Jaguś jescze nie są zawodnikami Apatora

    a w Gorzowie jescze kontraktu nie podpisał Hlib, bo w Stali nie ma diengów, a więc może zdecyduje się na jazdę w Wybrzeżu?

    Nie chce sie spierac ,ale 5 stycznia Jagus podpisal w Toruniu.Tylko nie wiem tak do konca co podpisal.Moze tylko kontrakt wstepny ? Co do Crumpa to sie zgadza,na temat Protka nic mi nie wiadomo .Ostatni Batorski w jakims wywiadzie stwierdzil ,ze BTZ zawarl porozumienie z Apatorem Torun odnosnie przejscia Protka i Sawiny do Bydzi.Takie porozumienie zawiera sie w ciagu 3 dni od podpisania kontraktow przez zawodnikow z nowymi klubami .Wyglada wiec na to, ze jednak i Protek i Sawka podpisali w Bydzi.Inaczej sprawa wyglada z Bajerskim i Kostkiem,ktorzy sa nadal ( teoretycznie ) zawodnikami Apatora,gdyz zadnego porozumienia Formela z Karwanem nie podpisal.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,414
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    Kingpin
    oczywiście mogę się mylić, nie wiedząc że któryś z wymienionych zawodników już podpisał kontrakt z danym klubem. Oczywiście też na 99% ci zawodnicy pewnie jakoś dogadają się z wymienionymi klubami, ale zawsze zostaje 1% niepewności do chwili gdy kontrakt nie jest klepnięty.
    Tak było z Okoniem dwa lata temu gdy ściemniał Rufina, a w końcu podpiał w Falubazie.
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-07-2002
    Postów
    1,609
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 4 postach

    Widze, że wszyscy(prawie) stawiają na Gdańsk...

    jeśli chodzi o spadek, wg mnie bardzo dobrze, bo się pozytywnie rozczarują, ale pokolei. Ja raczej tak daleko idących wniosków nie będę wyciągał, bo ze spadkiem nigdy nie wiadomo, często jest tak, że drużyna skazywana się obroni, a drużyna aspirująca wg ekspertów do tytułów nawet czasem opuszcza grono najlepszych.

    Włókniarz Częstochowa nie przypadkowo rozpoczołem od ekipy brązowych medalistów, pozyskanie Drabika powinno , przy utrzymaniu formy przez 4 liderów dać siłę z którą będzie ciężko wygrać nie tylko na wyjeździe ale i u siebie.
    Nie mniej dostrzec można minusy: brak klasowego juniora, oraz naszpikowanie gwiazdami może(ale nie musi) rodzić konflikty i załamania formy przez niektórych zawodników(słabszy sezon już rok temu Ułamka), nie mniej jak narazie jest to dla mnie drużyna numer jeden przynjamniej na papierze.

    Unia Tarnów, to samo co przed rokiem, nie mniej bardziej doświadczeni juniorzy i tu można upatrywać siłę ~podkarpackiej drużyny, Tomasz Gollob i Rickardsson, też nie zawiodą, MINUS i to ogromny to druga linia, Grzegorz Rempała, Stanisław Burza i Jacek Gollob jeżeli nie poprawią wyjazdów unia może mieć problem z obroną tytułu. Mój typ wicemistrzostwo.

    WTS Wrocław
    pozbycie się Hancocka, Drabika i zakończenie wieku juniora przez Miśkowiaka i Świderskiego może źle odbić się na wrocławskiej drużynie(co roku prześladują ją kontuzje, aż strach pomyśleć co będzie wrazie kontuzji jakiegoś z trójki liderów, może być nie ciekawie).
    Młodość to plus i minus, ale największy manakament to krótka ławka, niepewny obcokrajowiec i słabi juniorzy, chyba najsłabsi w lidze(choć talentu Mariuszowi i Roniemu nie brakuje to doświadczenia tak), powinien walczyć o pierwszą szóstkę, ale nie typuje miejsca bo można się przejechać.

    Zkż Zielona Góra
    praktyczne to samo co przed rokiem, przybycie Staszewskiego niewiele zmienia, podobnie Nowaczyka, Plus w mojej opini to zatrzymanie Stojanowskiego, po powrocie do sił Okoniewskiego rywalizacja może być ciekawa, rywalizacja o miejsce w składzie. Nie mniej zespół bez spektakularnych gwiazd, ale wyrównany, jeżeli stworzą DRUŻYNĘ mogą zajść daleko, podobnie jak Atlas będą walczyć o pierwszą 6.

    Polonia Bydgoszcz zakup Protasiewicza i Buczkowskiego powinien drużynie dodać wigoru ale czy to wystarczy? Dalej ten skład nie prezentuje się zbyt okazale, słabe ubiegłoroczne wyjazdy gdyby się powtórzyły moga być w roku bonusa gwoździem do trumny! Minus to słaba druga linia, a raczej druga linia bez fajerwerków i niepewni juniorzy. Jak wyzej walka o 6.

    Unia Leszno
    Status Quo drużyna nie zmienia się a lata mijają, co roku wielu widzi Leszno jako kandydata do spadku, a Leszno jak na złość ani drgnie. Ciekawy skład, nie mniej drużyna własnego toru, jak większość ekip w sezonie 2005...Minus to drugi rzut, Plus to Adams i Kasprzak i utalentowana młodzież. Podobnie jak wyżej walka o pierwszą 6.

    Lotos Gdańsk wielka nie wiadoma, nie można zmierzyć siły tej drużyny spoglądając na papier. Tomasz Chrzanowski wschodząca gwiazda polskiego speedway'a a może klapa 2005? nikt tego nie wie, nie mniej patrząc na rozwój tego zawodnika przez ostatnie dwa lata należy być spokojnym o formę Tomka, pozyskanie Grega Hancocka, który przez ostatnie lata raczej stabilnie utrzymuje forme na poziomie 2,2 na bieg, napewno to dobre posunięcie, dawno nie było w Gdańsku takiej marki(Gustafssony Anderssony Laukkaneny Kargery(mimo wszystko dobre wspomnienia) itp.), nie było dawno zawodnka ze świaowej czołówki i nawet nie dotarcie na mecz w Tarnowie nie przysłoni tego, że jest solidny zawodnik. Robert Kościecha, jakby się odnalazł, co będzie dalej? Krzysztof Jabłoński dobry zawsze w pierwszej lidze, raz w elidze jeździł(kompletna klapa), co będzie w tym roku? Bajerski czy się donajdzie, bo jeździć potrafi? Mirek Jabłoński nie zgodze sie ze sie cofa, z roku na rok notuje lepsza srednia biegowa(nie mniej co raz mniejsza poprawa), co bedzie w elidze? Te wszystkie pytania spedzaja mi sen z powiek, ale musze poczekac do konca sezonu, Pecyna??????,Minus pozbycie się Pacholak i pozyskanie.... musiałem to pwiedzieć, czyli miernota wśród juniorów, skład seniorski nieobliczalny. Walka o pierwszą szóstkę, czesto w Gdansku robiono Dream team i wychodzilo z tego....moze teraz powstanie cos z niczego.

    Apator Toruń Jaguś i Crump oraz młodzież, czy to wystarczy, bo raczej Puszakowski i SMith nie powinni odegrać zbyt wiekiej roli, MINUSY krótka ławka, najkrótsza, słaba druga linia, wzasadzie jej brak, mimo wszystko, moga walczyc o pierwsza 6.

    Wg mnie tabela 2005 podzieli sie na 2 czesci, dwie druzyny walczące o tytuł i 6 walczących o miejsca 3-6, trudno wyrokować spadkowicza, bo różnie z tym bywa w życiu a życie to żużel, nikomu nieżycze spadku i nikogo nie skreślam przed pierwszym meczem, zatem na tor i do boju.

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Włókniarz Częstochowa nie przypadkowo rozpoczołem od ekipy brązowych medalistów, pozyskanie Drabika powinno , przy utrzymaniu formy przez 4 liderów dać siłę z którą będzie ciężko wygrać nie tylko na wyjeździe ale i u siebie.
    Nie mniej dostrzec można minusy: brak klasowego juniora, oraz naszpikowanie gwiazdami może(ale nie musi) rodzić konflikty i załamania formy przez niektórych zawodników(słabszy sezon już rok temu Ułamka), nie mniej jak narazie jest to dla mnie drużyna numer jeden przynjamniej na papierze.
    mysle ze forma 2 z 4 dotychczasowych liderow Wlokniarza musi znaczaco sie poprawic - mowa o Sullivanie i Ulamku

    kolejny slaby sezon Sullivana moze oznaczac jego wyautowanie z czego sobie zdaje sprawe

    natomiast nie sadze zeby jakies ewentualne konflikty mogly wplywac na forme zawodnikow - jedynie chyba in plus

    dla tych wszystkich ktorzy uwazaja ze miedzy Drabikiem a Ulamkiem moze dojsc do "jazd" polecam zdjecia z wigilii klubowej czy ostatniej galii (tylko nie wiem czy akurat bedzie sytuacja jak zyczliwie rozmawiaja :])

    kwestia finansowa zawodnika ktory bedzie poza biegami 14 i 15 takze zostala rozwiazana :)

    wiec chyba troszke na wyrost sie o te konflitky boicie - w przeciwienstwie do miejscowych kibicow :)

    pozdrawiam

    ps. ja sie w typowanie zabawie po zakonczeniu transferow :)
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  36. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany Awatar Presso
    Dołączył
    22-09-2003
    Postów
    2,109
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 8 w 3 postach
    Coz ciezko jest oceniac na podstawie tylko nazwisk ,ktore miejsce zajmie zespol,nowi zawodnicy w nowych klubach nie zawsze jada jak w poprzednim zespole a z drugiej strony moga miec sezon zycia.Moje typy na zajecie miejsc w 2005r.:

    1.Czestochowa - bardzo mocni seniorzy,brak juniorow nieodczuwalny

    2.Tarnow - mocny sklad,wszystko zalezec bedzie od J.Golloba

    3.Wrocław - mlodosc i jeszcze raz mlodosc,nieobliczalni

    4.Zielona Góra - solidny zespol

    5.Gdansk - moj czarny kon,jezeli forma sie utrzyma ,a nowi beda miec dobry sezon miejsce jak najbardziej realne

    6.Bydgoszcz - jak dla mnie wzmocniona tylko Protasiewiczem,Sawina,Krzyzak nie te czasy,wszystko bedzie zalezec od Jonssona

    7.Apator - jezeli mlodzi beda sie rozwijac jak dotychczas to zespol powinien sie utrzymac

    8.Leszno - coz 2 zawodnikow meczu nie udzwignie(Adams+Kasprzak).

    Pozdrawiam

    "DUMNI PO ZWYCIESTWIE WIERNI PO PORAŻCE"

  37. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    eee tam
    zaraz nie ma znaczenia ?
    wolalbys, zeby Unia przystepowala do play-off z miejsca pierwszego, czy dajmy na to trzeciego, gdzie moze trafic na bardziej wymagajacego rywala ?
    Jeszcze sie nie zdecydowałem co bym wolał bo w jednej sytuacji jest spokojniejsza sytuacja w tabeli a w drugiej więcej szans na oglądanie żużla :P
    jeśli chodzi o spadek, wg mnie bardzo dobrze, bo się pozytywnie rozczarują, ale pokolei. Ja raczej tak daleko idących wniosków nie będę wyciągał, bo ze spadkiem nigdy nie wiadomo, często jest tak, że drużyna skazywana się obroni, a drużyna aspirująca wg ekspertów do tytułów nawet czasem opuszcza grono najlepszych.
    I mówi to osoba która kilkanaście miesięcy temu napisała, że zawodnicy którzy nie mają średniej powyżej 2 pkt. na bieg w I lidze, nie nadaja się do E-ligi ! :D

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-04-2003
    Postów
    738
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pomijajac kontuzje i inne nieprzyjemne sprawy , tak to widze:

    1 Czestochowa - najlepszy sklad seniorow , juniorzy na wlasnym stadjonie powalcza
    2 Tarnow - Tomek Gollob i Rickardsson to niezawodne firmy , znakomici juniorzy
    3 Zielona Gora - calkiem powaznie - w tym sezonie N Pedersen bedzie jednym z najlepszych stranieri , Swist i Okon beda solidnie punktowac , Huszcza stary , ale jary , Suchecki gorszy nie bedzie , czyli bedzie dobry , o Staszewskim i Nowaczyku gowno wiemy , ale ja jestem dobrej mysli , a Stojan o miejsce w skladzie tez bedzie wylczyl
    4 Wroclaw - w tej druzynie tkwi duzy potencjal , ale czy nie zaduzy....
    5 Bydgoszcz - Jonsson i Protas to glowne uderzenie , ale moze sie okazac , ze jedyne ..... solidni juniorzy , Krzyzak , Sawina i Robak - kto wie co pokarza w tym sezonie?
    6 Leszno - ciagle to samo , czyli bez zmian Adams , Kasprzak , Balina i leszczynskie "lotnisko" . Ta druzyne stac na wyzsza pozycje , ale przeciez sobie tylko spekulujemy
    7 Gdansk - walczyli , wywalczyli i nie spadna
    8 Torun - Crump i Jagus to za malo , strata Protasa bedzie odczuwalna , mlodziez solidna , ale raczej na wlasnym torze.

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    26-05-2004
    Postów
    286
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widze ze przez rok nieobecnosci Wybrzeza w elidze,co niektorzy zapomnieli, jak ciezkim rywalem jest Wybrzeze na wlasnym torze...mysle ze po prostu stad te lekcjewazenie,ze tak powiem

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    04-09-2003
    Postów
    75
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1.Unia Tarnów
    2.WTS Wrocław
    3.Włókniarz Częstochowa
    4.Polonia Bydgoszcz
    5.ZKZ Zielona Góra
    6.Apator Toruń
    7.Unia Leszno
    8.Wybrzeże Gdańsk

  41. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    jejku widze ze mozna sie zabawic w jasnowidza :D
    UWAGA !! teraz moje typy..
    1. Włókniarz- czas wrucic na swoje miejsce
    2. Unia Leszno-podium bez Leszna wyglada tragicznie
    ----------------------
    3. WTS Wrocław
    4. Polonia Bydgoszcz
    5. Wybrzeze Gdansk
    6. Apator Torun-w tym roku sie jeszcze wymigaja
    7. Unia Tarnow- to wciaz jest pomyłka !
    8. ZKZ Zielona-skład w sam raz na srodek pierwszej ligi
    -------------
    to tyle aha Tarnów przegra baraze i tez spadnie
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    18-10-2004
    Postów
    195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jejku widze ze mozna sie zabawic w jasnowidza :D
    UWAGA !! teraz moje typy..
    1. Włókniarz- czas wrucic na swoje miejsce
    2. Unia Leszno-podium bez Leszna wyglada tragicznie
    ----------------------
    3. WTS Wrocław
    4. Polonia Bydgoszcz
    5. Wybrzeze Gdansk
    6. Apator Torun-w tym roku sie jeszcze wymigaja
    7. Unia Tarnow- to wciaz jest pomyłka !
    8. ZKZ Zielona-skład w sam raz na srodek pierwszej ligi
    -------------
    to tyle aha Tarnów przegra baraze i tez spadnie

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    18-10-2004
    Postów
    195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli Unia z Leszna zdobędzie srebrny medal to znaczy że żużel w Polsce umiera. Tak na poważnie to drogi kolego chyba pomuliłeś Unie z Leszna z Unią z Tarnowa. Do tego zamieńmy jeszcze Lotosik z Zielonką i myśle że jest to bardzo obiektywna prognoza.

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Emil ma czesto problem z samym soba wiec nim bym sie raczej nie przejmowal.

  45. Powrót do góry    #45
    Stały bywalec Awatar Egzekutor
    Dołączył
    21-06-2004
    Postów
    760
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 14 w 8 postach
    jejku widze ze mozna sie zabawic w jasnowidza :D
    UWAGA !! teraz moje typy..
    1. Włókniarz- czas wrucic na swoje miejsce
    2. Unia Leszno-podium bez Leszna wyglada tragicznie
    ----------------------
    3. WTS Wrocław
    4. Polonia Bydgoszcz
    5. Wybrzeze Gdansk
    6. Apator Torun-w tym roku sie jeszcze wymigaja
    7. Unia Tarnow- to wciaz jest pomyłka !
    8. ZKZ Zielona-skład w sam raz na srodek pierwszej ligi
    -------------
    to tyle aha Tarnów przegra baraze i tez spadnie

    ta"pomyłka" upokorzyła was 3 krotnie,wiec troche pokory!
    widze że nie kazdy przebolał ten wstyd z ubiegłego sezonu,spokojnie gościu jak będziecie mocni wszystko wam zagra to będziecie mieli się szanse zrewanzowac unii tarnów!nie obrazaj mistrza polski bo tego nie zdobywa się przez pomyłke!kapujesz?a jeżeli tak uważasz to twój ckm mógł nam mistzra wybic z głowy,ale nie potrafił!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •