Pokaż wyniki od 1 do 38 z 38

Wątek: Czy Daugavpils bądź Równe mogą awansować do I ligi?

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    27-02-2003
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Czy Daugavpils bądź Równe mogą awansować do I ligi?

    Czy Daugavpils bądź Równe mogą awansować do I ligi? Nie ma bariery dla zespołu z zagranicy w tej klasie rozgrywkowej? Proszę o odp


  2. Powrót do góry    #2
    Początkujący
    Dołączył
    10-03-2005
    Postów
    24
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Proste, że nie ma :D KSŻ i tak wygra z każdą z wymienionych drużyn :)


    KSŻ KROSNO I liga 2006 !!

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Proste, że nie ma KSŻ i tak wygra z każdą z wymienionych drużyn


    KSŻ KROSNO I liga 2006 !!
    - to sie okaże ale po meczach z Opolem,
    obyś się nie zdziwił, bo mimo wszystko
    Kolejarz po swoich ostatnich wyczynach nie zasługuje
    na 1sza ligę ... ale póki motory warczą ;)

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Kolega poruszyl bardzo istotna kwestie.

    Jeszcze na poczatku sezonu praktycznie wiekszosc ludzi nie stawiala na te druzyny jak mogace z powodzeniem walczyc o awans...stalo sie jednak inaczej i poza Gnieznem, ktore wlasciwie juz awansowalo to wlasnie niepolskie druzyny sa pewniakami do meczu barazowego...
    Przyznam szczerze, ze jesli baraz rozegra sie pomiedzy Krosnem a Dauvgaplis...to wynik moze byc bardzo zaskakujacy i jestem ciekaw co wtedy? Przeciez o tym czy druzyny z poza naszego kraju moga przystapic do rozgrywek (z tego co pamietam) nie decydowali dzialacze I ligowych zespolu tylko drugoligowcow...?

    Co powiedza np. Zielonogorzanie (uwazam, ze spadna...zabijcie mnie:P) gdy cala Polske w szerz beda musieli przejechac? Moze i nic...

    Druzyny z poza naszych granic mialy uatrakcyjnic rozgrywki II ligi...zwiekszyc ilosc meczy itd...stalo sie tak, ze poza Gnieznem sa najsilniejsze...panowie dzialacze...a jesli za 2 latka ekstraliga...co wtedy?:D
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-08-2004
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    a czy przypadkiem od nowego sezonu nie bedzie polaczenia 1 i 2 ligi? kilka razy spotkalem sie z takimi zdaniami ze ma tak byc.

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    Jsne, ze moga, czemu nie?

    Jak dzialacze z pierwszej i ekstralligi glosowali za tym, by 'ruskie' jezdzily w II lidze, czyli liczyli sie z tym, ze rak moga jechac z nimi... Wiem jednak, ze sie nie liczyli;) Bo jak jednego prezesa z I ligi na glosowaniu zapytano, czy zdaje sobie sprawe, ze za rok on moze tam jechac, to byl lekko zdziwiony, ale i tak byl "za"...

    To wlasnie "dzieki" dzialaczom pierwszoligowym takie druzyny jak Kolejarz musza czkeac 6 godzin na granicy... Niech poczekaja sobie oni tez...

    Jesli GKSZ pozwolila im jezdzic w II lidze, to niech tez dzadza awansowac... A wychodzi tak, ze Rowne i DAugavpils spotkaja sie w polfinale i chcac nie chcac, sila rzeczy jedna z tych drzuyn z bedzie w finale z Fularem... Z Gnieznem przegra, a w barazach wszystko mozliwe...

    Przeciez o tym czy druzyny z poza naszego kraju moga przystapic do rozgrywek (z tego co pamietam) nie decydowali dzialacze I ligowych zespolu tylko drugoligowcow...
    Stamper
    Chyba decydowali, bo jaka druzyna z II ligi chciala jechac? Gniezno? Haha, albo Rawicz? :)

  7. Powrót do góry    #7
    Super Snajper FTSL Awatar szamot85
    Dołączył
    03-08-2004
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 8 w 6 postach
    Przedewszystkim zaczne,że zmieniłem pogląd w tej sprawie i jestem przeciw możliwości jeżdżenia w lidze polskiej drużyn zagranicznych...
    W 2 lidze MI to na początku nie przeszkadzało byle nie awansować ale,teraz widze żę to chyba za dużę obciązenie dla niskich budżetów klubów 2 ligowych...


    A od strony sportowej to jakoś dziwnie,żeby drużyna zagraniczna miała szanse jazdy w ekstralidze...

    Bo załóżmy taką troche paradoksalną sytuacje,że kiedyś drużyna zagraniczna awansuje do ekstraligii przyjdzie bogaty sponsor i,zdobędą mistrza...
    Wyobraźmy sobie Ukraina Równe-Mistrz POlski...

    LItości..To był by większy paradoks niż IMP Holta...

    Nie-drużyną zagranicznym w poslkiej lidze!!!

    Pozdrawiam

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Szamot teraz to sobie mozesz pisac. Za pozno... Pozwolili na udzial w rozgrywkach tym zespolom, to musza sie liczyc z ich awansem o klase wyzej. I ja nie widze w tym problemu. Na pytanie co kiedy Zielona Gora bedzie musiala tam jechac, odpowiem nic z tego. Pojedziemy i nie bedzie wielkich problemow. I nie widze roznicy miedzy IMP Holty a DMP CSK Lwów... A niebawem zawodnikow pokroju Holty ma byc wiecej, bo z tego co wiem u prezydenta juz kogos papiery leza... Takie przepisy, jednak zgodne z Unia Europejską o tym nie zapominajmy.

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach

    Buahahahha

    Nie-drużyną zagranicznym w poslkiej lidze!!!
    Wiedzialem, ze tak bedzie!

    Teraz wszyscy wielkie NIE, a jakie bylo zdanie jak zapdaly decyzje, ze drugoligowcy beda musieli z ruskimi jezdzic? Dla mnie to jest smiech.... Teraz tematy, czy moga, co to bedzie? Jak co to bedzie? Tak samo jak my (2 liga) jezdzi...

    fajnie... ;) :D



  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2002
    Postów
    682
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgodnie z ustaleniami na poczatku sezonu druzyny te moga awansowac klase wyzej.
    I dla mnie to jest ok i mam nadzieje ze wiecej druzyn spoza naszego kraju bedzie w polskiej lidze

  11. Powrót do góry    #11
    Początkujący
    Dołączył
    21-08-2004
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dajcie spokój, przecież oni nie są tak silni żeby móc awansować, przecież zarówno Równe jak i Daugavpils dostali od Gniezna w rundzie zasadniczej ostre cięgi zarówno na wyjeździe jak i u siebie... Tak więc Krosno, które jest drużyną na pewno nie gorszą od Startu, na dodatek mające specyficzny tor, powinno sobie poradzić z w/w teamami bez większych problemów. Takie jest moje zdanie. :)

  12. Powrót do góry    #12
    Super Snajper FTSL Awatar szamot85
    Dołączył
    03-08-2004
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 8 w 6 postach
    Wiedzialem, ze tak bedzie!

    Teraz wszyscy wielkie NIE, a jakie bylo zdanie jak zapdaly decyzje, ze drugoligowcy beda musieli z ruskimi jezdzic? Dla mnie to jest smiech.... Teraz tematy, czy moga, co to bedzie? Jak co to bedzie? Tak samo jak my (2 liga) jezdzi...

    fajnie...
    Nie widze w tym nic śmiesznego...
    W 2 lidze MI nie przeszkadzały gdyż tam było mało zespołów i byłem za...
    Ale nie wyobrażam sobie,żeby drużyna zagraniczna była mistrzem Polski i,tyle...

    Zresztą teraz ma być reaktywacja żuzla w Poznaniu czy być może Świętochłowicach więc uważam,że już drużyny zagraniczne nie są potrzebne...
    Zresztą w czasie sezonu zmieniłem zdanie widząc wycofanie Krakowa czy zagrożenie dla speedwaya w Łodzi...
    Zrozumiałem,że Moje rozumowanie było błędne i zmieniłem pogląd na ten temat, isstałem się przeciwniek obcych druzn w polskiej lidze chyba wolno??
    Nikt nie jest nieomylny...


  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany Awatar whiski
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    2,658
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Może trzeba zmienić tytuł tematu na: "Czy drużyny zagraniczne mogą zdobyć mistrzostwo Polski"?
    Oczywiście że mogą awansować z ligi do ligi, jak również zostać Mistrzem Polski!
    Ja nie widzę przeszkód, skoro Norweg był indywidualnym to żużlowa centrala nie powinna się kompromitować i dać równe szanse na walke w drużynowych mistrzostwach.
    I jeśli mnie pamięć nie myli to stało się już to w historii, bodajże w 1960 roku!

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2005
    Postów
    73
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wedlug mnie powinny miec szanse wystepu w 1 lidze.
    Jakbyscie sie poczuli, gdybyscie jezdzili po Polsce, wygrywajac mecze i powiedzieliby wam, ze nie mozecie awansowac? Przeciez oni w 2 lidze napewno kokosow nie maja, wiec to by bylo bezsensowne. Mam nadzieje, ze sport okaze sie wazniejszy dla wladz polskiego zuzla niz to, z jakiego kraju jest dana druzyna.

    P.S. To tak samo gdyby Francuzi zakazli grac Monaco w lidze francuskiej ;).

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec Awatar m_k
    Dołączył
    17-07-2002
    Postów
    620
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i teraz mozna przytoczyc słynne polskie powiedzenie ze" pkt patrzenia, zalezy od pkt siedzenia". Przed sezonem , prezesi klubow ekstra i I ligowych przegłosowali ze kluby z II ligi musza sie tłuc tyle kilometrow na mecze. Oni poprostu mieli to w d.upie, ale teraz jak widmo wyjazdu zajrzało w ich oczy to nagle poszli po rozom do głowy. Druzyna Fularu dwa razy jechała do Daugavpils( w pierwszym terminie mecz odwołano z powodu opadow). I nierobili tragedii, z tym ze jak by nie patrzec ekipa z Gniezna jest najzamozniejsza w II lidze, a gdyby przysżło jechac Łodzi czy Pile dwa razy ???? Kto wie czy wogole dosżło by do drugiego wyjazdu. Przed sezonem GKSZ obiecał dofinansowac kluby, i z tego co mi wiadomo, niewpłyneła do kluboww ani złotowka. Ja z miła checia obejze w przyszłym roku druzyne Daugavpils w Gnieznie na meczu I ligowym.

    A odnosnie barazy to niebył bym taki pewny ze druzyna Daugavpils stoji na straconej pozycji w barazach. A z reszta byc moze w barazach pojedzie ................ Fular Gniezno, nic jeszcze niewiadomo, i to ze wygralismy wszytsjie mecze w cuglach nieoznacza ze wygramy play -offy.

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec Awatar zajdi
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    1,204
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    oczywiscie ze tak - skoro postanowiono ze w 2 lidze moga jezdzic to co teraz palanty sie wycofaja i powiedza NIE NIE NIE w 1 jezdzic nie mozecie.
    jak sobie taka ukrainka albo lotwa wygra barazyk - a jest to REALNE i zasluguja na jazde w pierwszej i swieto lasu.


  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Nie jestem pewny na 100% ale wydaje mi się że kiedys czytałem na ten temat. Jeśli mnie pamiec nie myli to pisało tam że drużyny zagraniczne jadą o Drużynowe Mistrzostwo 2 ligi bez możliwości awansu. Oczywiście mogę się mylić, ale takie jest też moje zdanie w temacie.
    pozdrawiam
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    W 2 lidze MI nie przeszkadzały gdyż tam było mało zespołów i byłem za...
    Bo... malo druzyn ;) A wiesz jaki jest budzet takich druzyn? Nie zdajesz sobie z tego sprawy :)

    Ale nie wyobrażam sobie,żeby drużyna zagraniczna była mistrzem Polski i,tyle...
    Tak samo jak Holta jest MP - to i to paranoja

    Zresztą teraz ma być reaktywacja żuzla w Poznaniu czy być może Świętochłowicach więc uważam,że już drużyny zagraniczne nie są potrzebne...
    Ma byc, ale czy bedzie?

    Zresztą w czasie sezonu zmieniłem zdanie widząc wycofanie Krakowa czy zagrożenie dla speedwaya w Łodzi...
    No wlasnie... Jestem ciekaw tylko, czy ci w garniturach, to zrozumieli? Nie wydaje mnie sie...

    Zrozumiałem,że Moje rozumowanie było błędne i zmieniłem pogląd na ten temat, isstałem się przeciwniek obcych druzn w polskiej lidze chyba wolno??
    Nikt nie jest nieomylny...
    Jak spiewa Eldo z Grammatik - Siebie umiem winić, jedynie Bog jest nieomylny Jasne, ja do Ciebie - Bron Boze - nic nie mam...Tylko wiedzialem, ze tak bedzie po sezonie (ja wiedzialem, ze po, a stalo sie w trakcie;)), ze wiekszosc zacznie patrzec relanie... Stac na granicy 6 godzin paranoja! JEden z dzialaczy musi biedz dwa kilometry, by dsotac sie do celnikow i powiedzieco co chodzi... Smiech na sali...

    Jak chcemy urozmaicic polskie 2-ligowe rozgrywki do bawmy sie na calego... Wlochy, Wegry, moze Dania... Co bedziemy dziadowac z Lotwa, czy Ukraina...

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    to pytanie za 100 zlotych. czy zawodnicy jezdzacy w tych druzynach moga jezdzic jeszcze w innej polskiej druzynie??? czy mogloby np. Wybrzeze zakontraktowac takiego Korolewa???

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    30-06-2003
    Postów
    58
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gdyby te drużyny awansowały to trzebaby było zmienić nazwe na ligę srodkowoeuropejską a nie Polską. Ja zawsze byłem za tym aby zagraniczne ekipy mogły jeździć tylko w 2 lidze.


  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    to pytanie za 100 zlotych. czy zawodnicy jezdzacy w tych druzynach moga jezdzic jeszcze w innej polskiej druzynie??? czy mogloby np. Wybrzeze zakontraktowac takiego Korolewa???
    Jasne, ze nie...
    Korolev ma podpisany kontrakt na starty w polskiej lidze z druzyna S. C. Daugavpils i drugiego juz nie moze podpisac...Pojechal co najmniej jeden bieg...

    Sprawa tak samo wyglada jak w przypadku innych zuzlowcow...

    Gdyby te drużyny awansowały to trzebaby było zmienić nazwe na ligę srodkowoeuropejską a nie Polską. Ja zawsze byłem za tym aby zagraniczne ekipy mogły jeździć tylko w 2 lidze.
    A, ze grzecznie zapytam, dlaczego tylko w II lidze? Co my jestesmy gorsi?... Zalosny ten wpis... Widze, ze jestes z Pily, a takie rzeczy wypisujesz...

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,178
    Kliknij i podziękuj
    6,532
    Podziękowania: 8,873 w 4,882 postach
    Jak sie powiedzialo A to trzeba i powiedziec B.Prawda jest taka,ze w sprawie dopuszczenia zespolow zagranicznych najmniej do powiedzenia mialy chyba zespoly 2 ligi.Warunki byly jasne.Kazda druzyna startuje na tych samych zasadach i ekipy zagraniczne rowniez walcza o awans.Nawet bym chcial ,zeby ktoras z tych druzyn awansowala do pierwszej ligi.Oni jakos nie narzekaja na kolejki na granicy ,koszta przejazdu i pogode.Chcieli jechac i jada a w nargode moze w przyszlym sezonie lykna troszke lepszego speedway-a w polskim wykonaniu.Mnie tak naprawde obrzydly juz ciagle wzlot i upadki Krakowa ,Lodzi,Swietochlowic czy innych osrodkow.Jak nie ma kasy to niech sie nie pchaja do ligi.Wiecej z tego zlego niz dobrego.Krakow wycofuje sie w polowie rozgrywek,zawodnicy w Lodzi jezdza za free.Komu to ma sluzyc ?? Rozumiem zapal i chec dzialaczy ,ale jak nie widza perspektywy objechania calego sezonu bez blamazu ,to moze naprawde lepiej odpuscic i poczekac ze startem rok dluzej .Jesli mamy jezdzic w drugiel lidze na poziomie Wndy Krakow ,to lepiej wcale nie jedzic.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    to pytanie za 100 zlotych. czy zawodnicy jezdzacy w tych druzynach moga jezdzic jeszcze w innej polskiej druzynie??? czy mogloby np. Wybrzeze zakontraktowac takiego Korolewa???
    Jasne, ze nie...
    Korolev ma podpisany kontrakt na starty w polskiej lidze z druzyna S. C. Daugavpils i drugiego juz nie moze podpisac...Pojechal co najmniej jeden bieg...

    Sprawa tak samo wyglada jak w przypadku innych zuzlowcow...
    Nie żebym sie czepiał ale chyba nie skumałeś pytania :D. Chodziło raczej o to czy na powiedzmy przyszły rok jakis POLSKI klub mógłby zakontraktować takiego Ukrainca czy innego Łotysza na prawach polskiego zawodnika (mimo iż ten nie ma polskiego obywatelstwa)
    pozdro
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    01-05-2005
    Postów
    245
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    to pytanie za 100 zlotych. czy zawodnicy jezdzacy w tych druzynach moga jezdzic jeszcze w innej polskiej druzynie??? czy mogloby np. Wybrzeze zakontraktowac takiego Korolewa???
    Jasne, ze nie...
    Korolev ma podpisany kontrakt na starty w polskiej lidze z druzyna S. C. Daugavpils i drugiego juz nie moze podpisac...Pojechal co najmniej jeden bieg...

    Sprawa tak samo wyglada jak w przypadku innych zuzlowcow...
    Nie żebym sie czepiał ale chyba nie skumałeś pytania :D. Chodziło raczej o to czy na powiedzmy przyszły rok jakis POLSKI klub mógłby zakontraktować takiego Ukrainca czy innego Łotysza na prawach polskiego zawodnika (mimo iż ten nie ma polskiego obywatelstwa)
    pozdro
    -----------------
    Witam!
    Korolew akurat ma obywatelstwo polskie. ...a pozostałych będą mogli zakontraktować tylko jako obcokrajowców.pozdr.

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    No Korolew to nie był najlpeszy przykład, ale taki Charczenko to już git ;).
    pozdro
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-01-2003
    Postów
    2,618
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Maciek - Charczenko to Rosjanin i nawet tam jeździ jako obcokrajowiec tak więc to też nie jest dobry przykład :D Poudzuks to dobry przykład :D
    Moje zdanie jest takie.. Jak już jeżdżą i wywalczyli to sobie na torze to niech awansują - DMP nigdy nie zdobędą gdyż Daugavpils nie może kontraktować żadnych zawodników poza swoimi wychowankami + jeden obcokrajowiec (każdy Polak jest u nich obcokrajowcem), w Równe mogą jedynie jeździć wzmocnienia ze Lwowa i Czerwonogradu ale jakoś nie wierzę w to aby to starczyło na DMP :P. I liga to dla nich szczyt a jak wygrywają z Łodzią czy Piłą różnicą ponad 50 punktów to dlaczego nie dać im szansy? Czy żużel w takim kraju jak Łotwa nie ma prawa się rozwijać? Przecież to jedyna szansa dla promocji tego sportu w tym kraju.. Jest niby liga rosyjska no ale..
    Dobry przykład na to że nigdy nie będą DMP - Tomek Bajerski w barwach Primorje zdobył na torze w Daugavpils komplet punktów w 6 startach...

  27. Powrót do góry    #27
    Początkujący
    Dołączył
    25-05-2005
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W pierwszym sezonie, jak drużynma ze Lwowqa jeździła a Polsiej lidze, nie miała prawa awansu. Teraz przdsezoowe ustalenia były takie, że zagraniczna drużyna może awansować jak każda inna. Bo i po co by mieli jeździć w tej drugiej lidze, jak to by były dla nich praktycznie mecze towarzyskie..?

    Tak samo liczą się głosy przedstawicieli E-ligi,I i II, i dlateog ci ostatni mieli niewiele do powiedzenia, bo ich było najmniej...

    Moim zdaniem to powinno być albo tak, że kluby dostają dotacje na te wyjazdy i mogą w jakiś sposób sprawnie przekroczyć granice, albo nie ma zagranicznych drużyn, a problem zbyt małej ilości meczów rozwiązać w ten sposób, że każda jeździ z każdą w sumie 4 razy w sezonie zamiast 2.

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec Awatar Nalka
    Dołączył
    08-10-2003
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mi wydaje się oczywistym następstwem rzeczy to, że skoro zagraniczne drużyny zostały dopuszczone do udziale w II lidze i tam własnymi siłami zdołały poradzić sobie na tyle dobrze, że udało im się wywalczyć awans, to w żadnym wypadku nie można odmówic im startu w lidze do której awans sami sobie wywalczyli.
    Drugoligowcy byli przeciwni startom obcych drużyn w naszej lidze ale mimo tego te najbiedniejsze polskie kluby nie miały wyboru i musiały jeździć w te dalekie podróże, liczyć się z tym, że mecz może byc przełożony i przejechanie tego dystansu będzie całkowicie bezsensowne, wybierali się na te mecze kilka dni wcześniej bo wiedzieli, że będą stali po kilka godzin na granicy a chcieli być tam na tyle wcześnie żeby przygotowac się jeszcze do meczu i wypocząć.
    Jeśli to wszystko mogli przeżywać drugoligowcy to z jakiej racji pierwszoligowcy czy nawet extraliga ma być uprzywilejowana?

    Teraz jest juz za późno- skoro Równe i Daugavpils wystartowały to teraz powinny być traktowane na równi z innymi drużynami tej ligi.

    No chyba, że władze polskiego żużla podejmą inną decyzję...

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-05-2002
    Postów
    1,208
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy Daugavpils bądź Równe mogą awansować do I ligi? Nie ma bariery dla zespołu z zagranicy w tej klasie rozgrywkowej? Proszę o odp
    A co oni jacyś tredowaci ze nie mogliby awansować? Jak wywalczą awans to pojadą w 1 lidze w innym wypadku po co by wogóle mieli startować?

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    27-02-2003
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czyli juz wiem. Pytałem, bo chyba w poprzednich rozgrywkach awansować nie mogły. Ale drużyny I ligowe sie nie martwią. Start i KSŻ zrobią swoje :)

  31. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,209
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Ja mam inne pytanie.
    Może mi ktoś wyjaśnić jakim prawem zespół z Daugavpils mógł zakontraktować trzech obcokrajowców (Gizatulin, Hefenbrock, Sajftudinow)??? Bo nie mogę tego pojąć.

    Co do ewentualnych baraży, to jeśli pojedzie w nich moja drużyna to trudniejszym rywalem będzie raczej zespół z Ukrainy. Szatmari, Gajdym czy Marko to w końcu byli zawodnicy KKŻ/KSŻ-u i zwykle dość dobrze się w Krośnie prezentowali, czego nie można powiedzieć o Korolewie, Kokinie i reszcie Łotyszy.

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2003
    Postów
    361
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja mam inne pytanie.
    Może mi ktoś wyjaśnić jakim prawem zespół z Daugavpils mógł zakontraktować trzech obcokrajowców (Gizatulin, Hefenbrock, Sajftudinow)??? Bo nie mogę tego pojąć.
    Takim prawem, że od niedawna Sajtudinow (nie jestem pewien czy Gizatulin też) posiada łotewska licencję :>

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mając już "na talerzu" podane rozstawienie par w play-offach oszacować można, że co najmniej w barażach na 99% pojedzie zespół zagraniczny.
    W typowaniu postawiłbym na Daugavpils...

    Pamiętam jak dziś rok 2002 i niemal pewny awans Startu do E-ligi i pamiętam swoje ówczesne zainteresowanie bojami na trzecim froncie (II liga). Było tak znikome jak większości kibiców z czubu I ligi. I dziwne to wcale nie było.
    Nastały dla Startu chudsze lata i ciężar gatunkowy w postaci rywalizacji na tym polu zainteresował mnie z całą jego specyfiką tym bardziej, że może się kiedyś stać tak, że dotknie on również mojego ukochanego Poznania.

    Dzisiejszy ekstraligowcy czy 1 ligowcy z całą pewnoscią doznali lekkiego wstrząsu patrzac na to co wyprawiają Łotysze czy Ukraińcy za plecami gnieźnian. I bynajmniej nic w tym dziwnego gdyby nie to, ze przyjęliśmy w większości za sytuację "normalną" krótkowzroczność wielu decyzji na centralnym szczeblu, a to chyba grzech najcięższy - klapy na oczach. I teraz może nas spotkać skutek takiego działania ieporżadanego przez tych którzy będa musieli sie z nim zmierzyć.

    Pewnie i w obecnej sytuacji wielu "działaczy" i kibiców wyżej notowanych klubów kiwa z politowaniem głową twierdzac, że to chwilowa sytuacja (ryzykując stwierdzeniem "jednoroczna"). Zapewne nie widzą, iż to czym jest teraz Daugavpils jeszcze 3-4 lata temu była Unia Tarnów... tak tak... pieniądz w sporcie żużlowym skazuje w pewien sposób na progresję wyników i nikt tego Łotyszom z głowy nie wybije, a moim skromnym zdaniem ten ich pierwszy sezon w polskiej lidze to było dopiero "przetarcie szlaków" i o ile nie uszczupli się w sposób znaczacy zaplecze S.C. to kolejne sezony mogą być w ich wykonaniu bardzo ciekawe.

    Z cała pewnością moim skromnym życzeniem byłby awans dwóch druzyn z Wielkopolski, ale przy prognozowanym układzie będzie to raczej baaardzo trudne i wychodząc z założenia, ze w barażach wystapi Daugavpils własnie im życzę sukcesu, tak aby udowodnili, iż w sporcie nie zmienia się zasad w trakcie gry (vide przyszły sezon) i nie dyskredytuje pełnoprawnych uczestników rozgrywek. Ponadto Daugavpils to przepustka Łotwy do międzynarodowej areny i oby kolejny kraj wzrastał na tej arenie.

    Podsumowując: skoro dopuszczono Łotyszy do marszu przez polskie tory to im teraz tego marszu odmówić w żaden sposób nie wolno!

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    27-02-2003
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli Łotysze chcą awansować to muszą pokonać Start Gniezno, bo z Krośnianami szans nie mają. Wyniki naszego zespołu choćby z Gorzowem u siebie czy Rzeszowem na wyjeździe świadczą o wszystkim. Pozdro

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik Awatar rhekin
    Dołączył
    22-09-2003
    Postów
    78
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jeśli Łotysze chcą awansować to muszą pokonać Start Gniezno, bo z Krośnianami szans nie mają. Wyniki naszego zespołu choćby z Gorzowem u siebie czy Rzeszowem na wyjeździe świadczą o wszystkim. Pozdro
    Czy z Rybnikiem w Krosnie :)

  36. Powrót do góry    #36
    Super Typer Grand Prix Awatar Pyrlander
    Dołączył
    09-04-2004
    Postów
    1,088
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 5 w 5 postach
    A ja uważam, że za rok w Polsce będą tylko dwie ligi i temat Równego, Daugavpils itd... zniknie!!!Po prostu wprowadzą zakaz startów tych klubów w 2006r. Widząc co się dzieje w II lidze nie sądzę, aby w 2006 roku ruszyła II liga. No bo kto ma tam jechać??? Jeżeli "Skrzydlewska" zrezygnuje z finansowania Łodzi to TŻ upada; podobnie wygląda sytuacja w Pile, gdzie zawodnicy kończą mecz na dwóch motocyklach i to jeszcze defektujących!!! Także pozostają nam Gniezno i Rawicz - drużyny, które mogą z powodzeniem jechać w I lidze! Tak więc bardzo realna wydaje się być sytuacja, gdzie w I lidze pojedzie 10 drużyn, a II liga po prostu nie pojedzie. Wiadomo, że takie pociągnięcia spowodują koniec żużla w Pile i Łodzi, ale powiedzmy sobie szczerze - czy jest sens tonąć w długach i powiększać je z roku na rok?? Najbardziej szkoda mi Piły, która kiedyś rządziła w E-lidze, a teraz jest na samym dnie!! Gdzie są teraz Ci wszyscy politycy, którzy wtedy tak często odwiedzali stadion Polonii?? Za dużo trzeba by pomyśleć, aby pomóc klubowi w biedzie!! Pier..one chamy!!!
    Wiem, że trochę to czarna wizja żużla, ale chyba niestety najbardziej prawdopodobna, niestety:(
    Pozdrowionka

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec Awatar Nalka
    Dołączył
    08-10-2003
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja uważam, że za rok w Polsce będą tylko dwie ligi i temat Równego, Daugavpils itd... zniknie!!!Po prostu wprowadzą zakaz startów tych klubów w 2006r. Widząc co się dzieje w II lidze nie sądzę, aby w 2006 roku ruszyła II liga...
    No a jeśli któraś z tych drużyn wywalczy awans to co? Nasze władze wykopią ich z polskiej ligi bo teraz stwierdzą, że wprowadzają zakaz startów drużyn zagranicznych? Tak nie może byc!!!

  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trzeba byc konsekwentnym do konca.

    Nie znam kulisow przyjecia klubow z poza granic Polski, ale jezeli nie zostalo powiedziane, ze to jest rozwiazanie tymczasowe, a teraz by sie chcialo te kluby "wykopac" to to by byla totalna poracha zuzlowych wladz i kompromitacja.

    Chyba, ze te kluby sie zgodzily na takie reguly gry...

    Z drugiej strony czytalem o tym, ze prezes Daugavpills liczy na wejscie do I ligi, wiec ten wariant chyba odpada.

    lukair
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •