Pokaż wyniki od 1 do 22 z 22

Wątek: Polska kadra na MŚ 2005

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach

    Polska kadra na MŚ 2005

    No własnie jak wam się wydaje kto powienien obok Mistrza Adama i Roberta Matejki wystartowac na MS ?? No chyba najwyższa pora aby już wyznaczyć kadre . niemcy wyznacza ją już po Willingen. Moim zdaniem obok wspomnianej dwójki powinien znaleźć się Mateusz Rutkowski (jesli zmniejszy wage) i Marcin Bachleda który skacze w PK porównywalnie z Stefanem Hulą .

    Mimo wszystko chyba najlepiej by było żeby kadra została wybrane poprzez jakies eliminację i PŚ w Zakopanem. Ja jestem sceptycznie nastawiony do Krystiana Długopolskiego , Wojciecha i Tonia Tajnera. Bachleda co prawda od dłuższego czasu zawodzi ale miałby jeszcze trochę czasu na przygotowanie się do tej najważniejszej imprezy. Kuttin chyba jednak po to zmienił Krystiana z TCS żeby przygotować go to MŚ 2005 w Obertsdofie.


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Rutkowski juz dawno zrzucil wage, teraz jedynym problemem pozostaje odzyskanie pelni sil witalnych i motoryki niezbednej do skakania na wysokim poziomie. Czwartym do brydza bedzie pewnie jednak Wojciech Tajner, albo nieszczesny Skupien. Poczekalbym jednak, czy w Zakopcu nie eksploduje talent naszych nowych gwiazdek Horngachera. Stoch juz dawno powinien punktowac w PS, dziwie sie, ze jeszcze tego nie robi...
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  3. Powrót do góry    #3
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W chwili obecnej pewniakami w składzie sa Małysz i Mateja. O pozostałe 3 wolne miejsca walczyc bedzie 5-6 skoczków (Skupień, Rutkowski, Długopolski, Stoch, Tajnerowie i nieszczesny Bachleda) Na chwile obecna stawiałbym na Rutkowskiego, Długopolskiego i Stocha.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    W naszej kadrze wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie.
    WIec na chwile obecną naprawde cięzko prorokować kto powinien pojechać na MŚ...

    Bachleda skacze bez rewelacji w PK, więc na MŚ nie możemy się niczego wielkiego spodziewać po naszym zapleczu.
    Jeśli Bachleda skacze podobnoie jak Stoch czy Hula to jestem za postawieniem na zawodników młodych, mniej doświadczonych, chyba żeby nasza stara gwardia (Tajner, Bachleda Długopolski)będą wyraźnie przewyższali swoich młodszych kolegów.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Zdecydowanie Rutkowski + Stoch.

    Howgh!

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    19-12-2004
    Postów
    44
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a ja powiem tak czy wybierzemy Stocha czy Bachlede i tak dalej to i tak zaden nie wejdzie do 30:)A teraz na serio jak dla mnie to sklad taki:Małysz,Mateja,Rutkowski,Stoch.

    pozdrawiam

  7. Powrót do góry    #7
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a ja powiem tak czy wybierzemy Stocha czy Bachlede i tak dalej to i tak zaden nie wejdzie do 30A teraz na serio jak dla mnie to sklad taki:Małysz,Mateja,Rutkowski,Stoch
    Nie zgodze sie z Toba. Specyfika MS jest taka, ze wiekszosc konkursow PS jest zdecydowanie lepiej obsadzonych niz konkursy mistrzowskie. W Oberstdorfie nie zobaczymy po 8 Niemcow, Finow, Austryjakow czy Norwegow. Kazda reprezentacja moze wystawic 4 skoczkow (+ mistrz ) To sprawia ze w zawodach wystartuje max ok 60 zawodnikow z czego ok 40 bedzie prezentowało wysoki poziom. Na chwile obecna bardzo duze szanse na awans do 30 podczas MS ma Mateja a kto wie moze zobaczymy nawet 3 naszych w finałowej serii.

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Długopolski
    Małysz
    Mateja
    Rutkowski
    Stoch

    Chyba nie ma innej możliwości...

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    30-03-2002
    Postów
    1,725
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 42 w 21 postach
    A ja widzę to tak:

    Adam Małysz - wiadomo
    Robert Mateja - numer 2 polskich skoków obecnie
    Mateusz Rutkowski - ma spory potencjał, może się przebudzi
    Kamil Stoch - najbardziej utalentowany junior
    Rafał Śliż - jak widać po konkursie w Zakopanem, wcale nie był dużo gorszy od Bachledy, czy Długopolskiego, dziś w MP udowodnił, że jest dobrym zawodnikiem i co najważniejsze, młodym.

  10. Powrót do góry    #10
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sklad jednak bez wiekszych niespodzianek : Małysz, Mateja, Rutkowski, Stoch, Bachleda. Wg mnie zamiast Bachledy powinien pojechac Długopolski ktory w ostatnim czasie prezentował sie lepiej.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    30-10-2003
    Postów
    390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bachleda. Wg mnie zamiast Bachledy powinien pojechac Długopolski ktory w ostatnim czasie prezentował sie lepiej.
    Dlugopolski w tym sezonie jest chyba w zyciowej formie i to mnie wlasnie przeraza. Nie dziwie sie wiec, ze woleli wziasc na ms bachlede, ktory z pewnoscia ma wiekszy potencjal do skakania nizli Dlugopolski. Tak samo mozna byc pewnym, ze chociaz stoch skoczyl dzisiaj lepiej od matei to na ms bedzie ich dzielila roznica jeszcze wieksza niz dzisiaj tyle, ze w druga strone.

  12. Powrót do góry    #12
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dlugopolski w tym sezonie jest chyba w zyciowej formie i to mnie wlasnie przeraza. Nie dziwie sie wiec, ze woleli wziasc na ms bachlede, ktory z pewnoscia ma wiekszy potencjal do skakania nizli Dlugopolski. Tak samo mozna byc pewnym, ze chociaz stoch skoczyl dzisiaj lepiej od matei to na ms bedzie ich dzielila roznica jeszcze wieksza niz dzisiaj tyle, ze w druga strone.
    Bachleda ma za to potencjał do skakania w Japoni ( gdy startuje 40-50 skoczkow) lub w Zakopanem, nawet gdy miał niezła dyspozyjce to na pozostałych skoczniach prezentował sie bardzo mizernie. Epoka trenerska "dupiastego" Apolla juz mineła, wiec przestan propagowac mity o potencjale Bachledy, Pochwały a co gorsza Tonia bulmena Tajnera.
    Jezeli Stoch utrzyma dobra forme do MS to mozesz sie miło rozczarowac w konkursie druzynowym na skoczni K-90 :) Ta ogromna przewaga Mateji jest bardzo watpliwa

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    30-10-2003
    Postów
    390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bachleda ma za to potencjał do skakania w Japoni ( gdy startuje 40-50 skoczkow) lub w Zakopanem, nawet gdy miał niezła dyspozyjce to na pozostałych skoczniach prezentował sie bardzo mizernie. Epoka trenerska "dupiastego" Apolla juz mineła, wiec przestan propagowac mity o potencjale Bachledy, Pochwały a co gorsza Tonia bulmena Tajnera.
    Jezeli Stoch utrzyma dobra forme do MS to mozesz sie miło rozczarowac w konkursie druzynowym na skoczni K-90 Ta ogromna przewaga Mateji jest bardzo watpliwa
    Ja nie propaguje talentu bachledy, a jedynie wyrazam zrozumienie co do decyzji kuttina w tej sprawie... to raz
    Dwa- Jesli mowimy o bachledzie nie powinnismy zapominac o tym, ze ten zawodnik zaliczyl tez niezle wystepy rozniez i na ms(chociazby laht 2001 k90). Co do zas Tonia tajnera i nagonki na niego to powiem tak. Pod wzgledem sportowym to on jest na poziomie krystiana dlugopolskiego tyle, ze nie ma obecnie formy. Tonio nigdy nie byl i nigdy nie bedzie dobrym skoczkiem co jednak nie odbiera mu prawa do skakania. Zauwqazylem, ze jakos nikt nie apeluje oto zeby ze skokami skonczyl sobczyk, sliwka czy chociazby dlugopolski natomiast wszyscy zlorzecza na tonia. Owszem tajner to slaby skoczek tyle ze dwa lata temu kiedy tajner ciagnal go na puchary swiata w Polsce pozostawali inni rownie ciency. Zapewniam cie ze jezeli dwa lata temu na puchar swiata jezdzilby zamiast tonia- sliwka, dlugopolski, sobczyk, galica czy ktokolwiek inny efekt bylby podobnie mizerny.


    ed
    "Jezeli Stoch utrzyma dobra forme do MS to mozesz sie miło rozczarowac w konkursie druzynowym na skoczni K-90 Ta ogromna przewaga Mateji jest bardzo watpliwa "


    Jezeli bedzie tak jak mowisz to tutaj publicznie przyznam ci racje.


    pozdrawiam

  14. Powrót do góry    #14
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja nie propaguje talentu bachledy, a jedynie wyrazam zrozumienie co do decyzji kuttina w tej sprawie... to raz
    Dwa- Jesli mowimy o bachledzie nie powinnismy zapominac o tym, ze ten zawodnik zaliczyl tez niezle wystepy rozniez i na ms(chociazby laht 2001 k90). Co do zas Tonia tajnera i nagonki na niego to powiem tak. Pod wzgledem sportowym to on jest na poziomie krystiana dlugopolskiego tyle, ze nie ma obecnie formy. Tonio nigdy nie byl i nigdy nie bedzie dobrym skoczkiem co jednak nie odbiera mu prawa do skakania. Zauwqazylem, ze jakos nikt nie apeluje oto zeby ze skokami skonczyl sobczyk, sliwka czy chociazby dlugopolski natomiast wszyscy zlorzecza na tonia. Owszem tajner to slaby skoczek tyle ze dwa lata temu kiedy tajner ciagnal go na puchary swiata w Polsce pozostawali inni rownie ciency. Zapewniam cie ze jezeli dwa lata temu na puchar swiata jezdzilby zamiast tonia- sliwka, dlugopolski, sobczyk, galica czy ktokolwiek inny efekt bylby podobnie mizerny.
    Jezeli uwazasz 26 miejsce zdobyte przez Bachlede na skoczni K-90 na MS w 2001 za sukces to nie mam wiecej pytan :) Tak zjechany wielokrotnie Mateja, na tej samej imprezie zajal miejsce 17 :) No coz ja decyzji Kuttina nie rozumiem.
    Jesli chodzi o Tajnera to nikt mu nie broni skakac. Jezeli skakanie - w jego przypadku spadanie na bule- sprawia mu taka przyjemnosc to dlaczego ma tego nie robic. Ale powoływanie Tonia nawet na zawody PK jest smieszne. Ten pseudo skoczek na kazdych zawodach zarowno w kraju jak i na swiecie prezentuje delikatnie mowiac nedzny poziom. To ze 3-4 lata temu w miare dobrych skoczkow u nas nie było (poza kadra A) wiem doskonale, ale dlaczego to Tajnerowe beztalencie jezdzi obecnie na zawody PK a tacy zawonicy jak Sliz, Zyla, Urbanski mimo ze prezentuja zdecydowanie wyzsza forme swoja szanse otrzymuja bardzo sporadycznie.

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    30-10-2003
    Postów
    390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jezeli uwazasz 26 miejsce zdobyte przez Bachlede na skoczni K-90 na MS w 2001 za sukces to nie mam wiecej pytan
    okreslenie niezly wystep ktorego uzylem a okreslenie sukces ktory to ty wlozyles mi w usta sa zasadniczo roznicymi sie od siebie zwrotami. Ms sa za pasem zobaczymy jak to bedzie wygladalo i mozesz mi wierzyc lub nie ale marze o tym by trzeci skoczek naszej kadry(w pamietnych mistrzostwach k90 w lahti skupien byl wyzej od bachledy i wiadomo malysz) znalazl miejsce w 30stce. Generalnie rzecz biarac to czy na te ms pojedzie dlugopolski, bachleda, zyla czy urbanski nie ma wielkiego znaczenia. Wszyscy razem i kazdy z nich osobno i tak na ten wyjazd nie zasluguje....

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Widzieliście skoki Małysza? Tragedia... Narty skrzyżowane, falujące... Jeżeli będąc w tak tragicznej formie dokłada reszcie po 10 metrów, to znaczy, że ta reszta na MŚ będzie grzać tyły. Chociaż wolałbym, aby było znacznie lepiej.

    Serce podpowiada, że w "30-tce" na MŚ będzie 3 Polaków, a w drużynówce powalczymy o 5÷6 miejsce (co nie znaczy, że je zdobędziemy - ale liczy się kontakt).

    Rozum już nie jest tak tolerancyjny i poza duetem M-M w indywidualnym konkursie nie widzi szans. W drużynówce dobrze będzie, gdy nie wypadniemy z 10-tki.


  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Mysle, ze w druzynowce tak zle nie bedzie, bo na pewno nie wyprzedza nas Amerykanie ;). Poza tym katastrofa z Willingen raczej nie powinna sie juz powtorzyc, licze na 6-7 miejsce i jest to chyba realna ocena sytuacji.

    Skupien zaczyna swirowac i uwaza, ze powinien jechac na MS. Nie wiem dlaczego sie tak przy tym upiera - jedna jaskolka wiosny nie czyni, totez nie mozna kogos zabierac na taka impreze, tylko dlatego, ze wyszly mu dwa skoki na MP. Panie Wojtku nie tedy droga.
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak, Juan, Amerykanie nas nie wyprzedzą :P To jest chyba tekst roku. Oj cienko widzę te mistrzostwa. O drużynówce nawet nie mówię, ale mam nadzieję, że Adaś co nieco osiągnie.

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Widac przynajmniej na jednym polu jestesmy lepsi od Ameryki ;). Malysz osiagnie conieco... czyli zdobedzie polowe punktow dla druzyny i w tym momencie nie wiadomo, czy plakac, czy sie smiac. Lepiej powinno byc w konkursie indywidualnym na K90, mysle ze istnieje (niewielka co prawda) szansa na to, ze do 30 awansuje 4 a moze nawet cala 5 (cuda sie zdarzaja).

    PS. Widze Aga, ze nieco "rozjasnialas". Az strach sie spytac, czemuz tak sie samokrytykujesz. To radosc widziec Cie otwarta na swiat i pozytywnie nastawiona do zycia, a nie taka jakas ciemnoszara mase ;). Tak trzymac. Niezaleznie od okolicznosci licze na poprawe trendu :D. Pozdrawiam
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No tak, Adaś zazwyczaj zdobywa dużo punktów dla drużyny ;)

    PS. Oj to chyba Cię zawiodę, bo to nie do końca jest tak :) Jak dokonam niemożliwego, to może wtedy będę bardziej zadowolona. Na razie nie ma co na to liczyć :/
    No ale cóż, taka już jestem - beznadziejny przypadek, więc nie martw się mną bo nie warto :)

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Czat ver.1.4 :p. Szczerze mowiac brak mi zdeka koncepcji na poruszenie tematu... no dobra juz wiem: bardzo sie ciesze, ze do kadry na MS trafil Kamil Stoch. Jest to wlasciwie pierwszy pozytywny efekt pracy Kuttina, to on go w zasadzie uformowal i zrobil z niego kogos wiecej niz tylko utalentowanego przedskoczka przecierajacego tory Malyszowi. Kiedy jako 12 latek skoczyl na Wielkiej Krokwi 130 metrow (a byly to czasy, gdy zakopianska skocznia miala K116), roztrabiono wszem i wobec, ze to talent na miare Peterki(podowczas Peterka byl w modzie). Teraz zdaje sie to powoli udowadniach. Moze w wypadku Klimka Muranki analogicznie sie stanie :).

    PS. Kazda kobieta warto sie martwic. Zwlaszcza ta, ktora uwaza sie beznadziejny przypadek ;)
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  22. Powrót do góry    #22
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mysle, ze w druzynowce tak zle nie bedzie, bo na pewno nie wyprzedza nas Amerykanie . Poza tym katastrofa z Willingen raczej nie powinna sie juz powtorzyc, licze na 6-7 miejsce i jest to chyba realna ocena sytuacji.
    Owszem, mozemy byc pewni na 100% ze Amerykanie nas nie wyprzedza w konkursach druzynowych:) ta pewnosc wynika z faktu ze na MS bedzie startowało tylko 2 reprezentantow USA.
    Katastrofy nie powinno byc na skoczni K-90, natomiast konkurs druzynowy na K-120 moze okazac sie znowu tragedia dla nas. Rutkowski czy Bachleda nie zasluzyli na udział w MS, ich forma jest na poziomie zawodnikow z Korei. Austria, Finlandia, Niemcy, Norwegia sa zdecydowanie poza zasiegiem naszych, Japonia i Słowenia najprawdopodobniej tez, wiec pozostaje walka z Czechami, Szwajcarami, Rosja i Francja o miejsca 7-8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •