Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 69

Wątek: TCS- cały konkurs ---- dyskusja

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    26-05-2004
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    TCS- cały konkurs ---- dyskusja

    Takiego tematu jeszcze nie ma
    więc założyłem ,pogadamy sobie
    o całym konkursie TCS.O wygranych i
    przegranych.

    Kto wygra osobiście stawiam
    na "dominatora" jak
    każdy już chyba załważył.

    jestem ciekaw co sądzicie kto wygra?

    Jak narazie w typerze TSC prowadzi
    Ahonen jak będzie dalej zobaczymy.


    ------------------------------------------------
    Na 54 osób typujących
    na Ahoena 34
    na małysza 13
    na Ljoekelsoey 4
    na Jande 3




  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Jestem spokojny o Małysza - powinien być na podium TCS i przynajmniej dwa razy na p[odium w poszczególnych turniejach. Robert Mateja ma szansę powtórzyć wynik Skupienia sprzed bodajże czterech lat (miejsce w pierwszej piętnastce). Co do reszty Polaków, to...

    Dałbym już spokój tym Toniom, Wojtkom, Krystianom, Marcinom... Austriacy ryzykują i wprowadzają do PŚ 16-latków - niech Kuttin z Kruczkiem dadzą szansę naszej młodzeży. Może, gdy ci juniorzy zobaczą, że walczą między sobą o dwa miejsca w PŚ, to zaczną lepiej skakać? Bo obecnie to sporo tracą na próbach przeskoczenia Tajnerów, Skupienia, Bachledy, Długopolskiego...

    Niech nawet zaliczą po 50 metrów mniej od Ahonena, Jandy i Małysza - ale taka lekcja będzie dla nich lepsza, niż treningowa walka z zapleczem pary Małysz-Mateja.

  3. Powrót do góry    #3
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jestem spokojny o Małysza - powinien być na podium TCS i przynajmniej dwa razy na p[odium w poszczególnych turniejach. Robert Mateja ma szansę powtórzyć wynik Skupienia sprzed bodajże czterech lat (miejsce w pierwszej piętnastce). Co do reszty Polaków, to...

    Dałbym już spokój tym Toniom, Wojtkom, Krystianom, Marcinom... Austriacy ryzykują i wprowadzają do PŚ 16-latków - niech Kuttin z Kruczkiem dadzą szansę naszej młodzeży. Może, gdy ci juniorzy zobaczą, że walczą między sobą o dwa miejsca w PŚ, to zaczną lepiej skakać? Bo obecnie to sporo tracą na próbach przeskoczenia Tajnerów, Skupienia, Bachledy, Długopolskiego...

    Niech nawet zaliczą po 50 metrów mniej od Ahonena, Jandy i Małysza - ale taka lekcja będzie dla nich lepsza, niż treningowa walka z zapleczem pary Małysz-Mateja.
    Przekonamy sie niedługo czy faktycznie optymalna forme Małysz "złapie" na TCS, osobiscie nie jestem takim optymista, zwłaszcza patrzac na bardzo wyrownany poziom rywali.
    Trzeba pamietac ze w TCS obowiazuje zasada KO i dla słabszych zawodników m.in dla Mateji, zasadnicza sprawe bedzie odgrywało szczescie - trafienie na słabszego zawodnika w parze.
    Nie rozumiem wszystkich tych, ktorzy tak głosno krzycza o wprowadzaniu młodych do kadry A. Konkretnie o jakich skoczków chodzi? Nie mamy i długo mieć nie bedziemy na tyle zdolna mlodziez aby poradziła sobie w zawodach PS. Niektorzy zapominaja chyba ze skoki narciarskie to niebezpieczny sport, wielokrotnie zdarzało sie ze utalentowany młody skoczek kończył kariere szybciej niz zaczynał z powodu kontuzji.
    O ile dobrze pamietam w ostatnich sezonach najmłodszym austryjackim skoczkiem startujacym w konkursie PS był 15-letni Fettner - ciekawe co obecnie porabia ta wielka gwiazda skoków?

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany Awatar Mietow
    Dołączył
    19-09-2003
    Postów
    1,682
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    osobiscie nie jestem takim optymista
    A kiedy nim wogule byłes??:)

    Ja osobiście uważam że Małysz będzie juz w swojej optymalnej formie i powalczy z Ahonenem i resztą skoczków którzy zapewne będą również w lepszej formie myśle że ta cała dominacja Ahonena skończy sie własnie z rozpoczęciem turnieju takie jest moje zdanie i niebył bym sobą gdybym niepostawił na Małysza tak że myśle ze to własnie Małysz wygra turniej.

  5. Powrót do góry    #5
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A kiedy nim wogule byłes??
    Zalezy co rozumie sie przez optymizm.
    Nigdy nie głosiłem teori, iz Skupien po 3 udanych zawodach LGP bedzie skakał lepiej od Małysza, nie twierdziłem ze Rutkowski po zdobyciu MSJ na 100% bedzie w 30 kazdych zawodow PS, nie wmawiałem nikomu ze Małysz w ciagu 3-4 sezonów pobije Matti Nykaenena w ilosci zwyciestw w zawodach PS - wiec jezeli optymizm okreslac Twoja miarą to faktycznie nigdy do optymistow sie nie zaliczałem :)

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-07-2003
    Postów
    2,081
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    A ja uważam, że Adam może nas mile zaskoczyć w TCS! :D Jego forma rośnie z konkursu na konkurs i skaczę coraz lepiej! W generalce może nie na samym szczycie, ale.... kto wie! :P

    Wkurzyła mnie wypowiedź Ahonena podczas ostatniego konkursu, że z formą u niego nie ma się co martwić, on w szczytowej jeszcze nie jest i jest sporo błędów, które musi poprawić!! W Finlandii w przerwie letniej skonstruowali chyba cyborga Ahonena, bo przecież człowiek choćby nie wiem jak mocno chciał cały sezon wygrywać nie będzie! :P

    Jak ja nie lubie tej "nieuśmiechniętej mordki"! :P


  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    30-10-2003
    Postów
    390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zanim wszyscy jednym tonem stwierdzimi ze Ahonen juz jest wygranym tcs, przypomnijmy sobie jak to bylo w ostatnich latach. Ja tak zrobilem i okazalo sie ze tcs od 2000 roku nigdy nie wygral faworyt, a w sezonie 200/2001 albo 2001/2002 uklad sil w tym konkursie wrecz odwracal sie do gory nogami. Wierze i niemal jestem przekonany, ze tym roku tak samo beda niespodzianki i wcale bym sie nie zdziwil jakby w tej edycji ahonen nie odegral wiekszej roli. Oczywiscie ahonen moze wygrac ale rownie dobrze moze powielic scenariusz adasia z sezonu 2001/2002 kiedy to po miazdzacym poczatku adas na tcs forme zgubil na rzecz hannavalda, ktory wczesniej wachal tylko plecy adasia..



    2003/2004
    faworyt:

    ljoekelsoey
    ahonen

    wygral:
    pettersen

    2002/2003:
    faworyt:
    hannawald

    wygral:
    ahonen

    2001/2002
    faworyt:
    malysz

    wygral:
    hannawald

    200/2001
    faworyt:
    schmitt
    wygral malysz;)

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    26-05-2004
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wkurzyła mnie wypowiedź Ahonena podczas ostatniego konkursu, że z formą u niego nie ma się co martwić, on w szczytowej jeszcze nie jest i jest sporo błędów, które musi poprawić!! W Finlandii w przerwie letniej skonstruowali chyba cyborga Ahonena, bo przecież człowiek choćby nie wiem jak mocno chciał cały sezon wygrywać nie będzie!
    Wydaje mi się że Ahonen straszy
    rywali i kibiców z innych krajów
    i jak narazie wychodzi mu to
    fantastycznie.

    Koleś jest w świetnej formie i mówić
    sobie może,lecz jak będzie zobaczmy.

    Ja osobiście wierze że to właśnie on
    zgarnie ten tytuł :P:P:P:P

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2003
    Postów
    922
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wydaje mi się że Ahonen straszy
    rywali i kibiców z innych krajów
    i jak narazie wychodzi mu to
    fantastycznie.

    Koleś jest w świetnej formie i mówić
    sobie może,lecz jak będzie zobaczmy.

    Ja osobiście wierze że to właśnie on
    zgarnie ten tytuł
    A ja mam nadzieje, ze bedzie to bedzie wielki powrot Adama Malysza.

    Echh szkoda slow, kibicowac bardziej Ahonenowi niz rodakowi

    podrawiam prawdziwych patriotow


  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    26-05-2004
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Echh szkoda slow, kibicowac bardziej Ahonenowi niz rodakowi

    podrawiam prawdziwych patriotow
    Necasffe

    Nie no przestań może zabrońmy
    wchodzić na forum tym co kibicują
    innym zawodniką niż Małysz.

    A tak apropos to kto powiedział
    że nie kibicuje Adamowi,tylko jako
    z nielicznych na tym forum
    patrze na skokirealistycznie

    Aha jeżeli jesteś taką patriotką to
    dlaczego nie obstawiasz wygranych
    Małysza???

    A tak poza wszystkim to załóż sobie wątek
    patriotyczny i po sprawie.

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2003
    Postów
    922
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Aha jeżeli jesteś taką patriotką to
    dlaczego nie obstawiasz wygranych
    Małysza???
    Co ma patriotyzm z obstawianiem typera??
    Typera obstawiam zgodnie z wynikami jakie uzyskuja zawodnicy w treningach czy poprzednich zawodach.
    W typerze oceniam realne szanse, ale nijak to ma sie z tym czego bym chciala.


    A tak apropos to kto powiedział
    że nie kibicuje Adamowi
    Sam napisales, ze osobiście wierzysz, że to właśnie Ahonen wygra 4 skocznie, masz baner wychwalajacy Ahonena. Jak dla mnie to wystarczy by stwierdzic, ze to wlasnie Finowi kibicujesz bardziej niz Malyszowi.
    Ja osobiscie wierze, ze wygra Adam:D

    Nie no przestań może zabrońmy
    wchodzić na forum tym co kibicują
    innym zawodniką niż Małysz.
    Tak jak ja nie zabronie Ci kibicowac Janne tak i Ty nie zabronisz mi pisac w obronie patriotyzmu i Adama.
    Po prostu nie pojmuje jak Polak moze kibicowac bardziej obcemu niz krajanowi. Nie staraj mi sie tlumaczyc bo i tak nie zrozumiem, nie chce zrozumiec. Dla mnie Adam jest najlepszy i najblizszy memu sercu. To dzieki wspanialym dokonaniom Adama od kilku lat sport zima u Polakow budzi tyle pozytywnych emocji i wzruszen nie tylko wiernym kibicom sportowym, ale wiekszosci Polakow od lat 3 do 103.

    Jak to mowia cudze chwalicie, swego nie znacie.



  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    26-05-2004
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sam napisales, ze osobiście wierzysz, że to właśnie Ahonen wygra 4 skocznie, masz baner wychwalajacy Ahonena. Jak dla mnie to wystarczy by stwierdzic, ze to wlasnie Finowi kibicujesz bardziej niz Malyszowi.
    Co do TSC to patrze na to realnie
    i mam nadzieje że mam racje,lecz
    oczywiście moge się mylić.

    Sygnaturke adam mam również.

    Tak jak ja nie zabronie Ci kibicowac Janne tak i Ty nie zabronisz mi pisac w obronie patriotyzmu i Adama.
    dziewczymo to jest wątek o skokach
    a nie o patriotyźmie.
    Więc z twojej wypowiedzi wynika że
    nie czuje się Polakiem,myśl sobie
    jak chcesz ,mnie to akurat nie rusza.

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Jak ja nie lubie tej "nieuśmiechniętej mordki"! :P
    No, właśnie...

    Czy on zawsze był taki kamienny? Czy gdy wygrywał PŚ przed -nastu laty też robił za ponuraka?

    Czy ma ktoś o tym info?

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-10-2003
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem na Turnieju 4 Skoczni Adas pokaze sie z dobrej strony, ba bedzie walczyl o zwyciestwo. Janne musi sie kiedys wypalic, i mysle ze nastapi to juz podczas TCS.
    Jak spisza sie inni Polacy?. A raczej pozostala dwójka...
    Robert Mateja pokazal w Engelbergu, ze jego skoki sa juz równe i jak na niego dalekie. Jednak Turniej Czterech Skoczni rzadzi sie swoimi prawami. Wystarczy zepsuc skok juz w kwalifikacjach, aby trafic w glownym konkursie np. na Janne Ahonena... A 5 przegranych szczesliwcow to juz loteria. Zoaczymy jak to bedzie... i kto pojedzie oprocz Roberta i Adama na ten prestizowy turniej.
    PoZdRaWiAm!!!
    GG:4167314 Jestem : Ukryta zawartość
    http://artur.wroclaw.w.interia.pl/TSC2.jpg

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    No, właśnie...

    Czy on zawsze był taki kamienny? Czy gdy wygrywał PŚ przed -nastu laty też robił za ponuraka?

    Czy ma ktoś o tym info?
    Wlasnie...
    Ja go tylko pamietam go z twarzą
    jak kamien,
    jakby ktos mu rodzine siekiera powybijal :|
    No, ale coz juz taki jest i
    raczej nikt poza nim samym tego nie zmieni...

    A kto wygra TCS?
    Jak dla mnie najprostsze
    pytanie jakie mi mozna
    teraz postawic...
    Wygra Ten Pan po lewej stronie - Nie ten na motorku ;)

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Jednak Turniej Czterech Skoczni rzadzi sie swoimi prawami. Wystarczy zepsuc skok juz w kwalifikacjach, aby trafic w glownym konkursie np. na Janne Ahonena... A 5 przegranych szczesliwcow to juz loteria.
    W tej chwili Robert skacze na 18÷28 miejsce w całej stawce zawodników (turniej w Engelbergu był tu może mniej miarodajnym, gdyż w TCS będzie więcej Niemców i Austriaków, ale... patriotyzm to moja zaleta :)) i z taką forma nie musi się obawiać nawet pojedynku z najlepszymi. Nie, żeby zaraz wygrał z Ahonenem czy Höllwarthem, ale w piątce "lucky loosers" powienien być :) Niech tylko skacze "swoje"


  17. Powrót do góry    #17
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W tej chwili Robert skacze na 18÷28 miejsce w całej stawce zawodników (turniej w Engelbergu był tu może mniej miarodajnym, gdyż w TCS będzie więcej Niemców i Austriaków, ale... patriotyzm to moja zaleta ) i z taką forma nie musi się obawiać nawet pojedynku z najlepszymi. Nie, żeby zaraz wygrał z Ahonenem czy Höllwarthem, ale w piątce "lucky loosers" powienien być Niech tylko skacze "swoje"
    Troszke musze Cie zmartwic. Bardzo czesto w TCS w kwalfikacjach pierwsza "pietnastka" startuje z nizszego rozbiegu, i w takim wypadku Ci zawodnicy z gory sa rozstawieni na miejscach od 1 do 15. Istnieje duze prawdopodobienstwo iz wowczas Mateja trafia w parze na zawodnika z pierwszej 15 PS, a tam słabeuszy nie ma, jak wcześniej pisałem dla słabszych zawodnikow takich jak Mateja wiele bedzie zalezało od szcześcia.

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No, właśnie...

    Czy on zawsze był taki kamienny? Czy gdy wygrywał PŚ przed -nastu laty też robił za ponuraka?

    Czy ma ktoś o tym info?
    A mi się wydaje, że on się w ten sposób skupia. Ma za sympatyczną twarz, by mimo tego jej kamiennego wyrazu mógł wydawać się niesympatyczny. Myślę, że swój uśmiech zachowuje dla najbliższych.

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    TSC wygra Adam Malysz, jestem tego pewien ! :)

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    1,293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Jestem spokojny o Małysza - powinien być na podium TCS i przynajmniej dwa razy na p[odium w poszczególnych turniejach. Robert Mateja ma szansę powtórzyć wynik Skupienia sprzed bodajże czterech lat (miejsce w pierwszej piętnastce). Co do reszty Polaków, to...

    Dałbym już spokój tym Toniom, Wojtkom, Krystianom, Marcinom... Austriacy ryzykują i wprowadzają do PŚ 16-latków - niech Kuttin z Kruczkiem dadzą szansę naszej młodzeży. Może, gdy ci juniorzy zobaczą, że walczą między sobą o dwa miejsca w PŚ, to zaczną lepiej skakać? Bo obecnie to sporo tracą na próbach przeskoczenia Tajnerów, Skupienia, Bachledy, Długopolskiego...

    Niech nawet zaliczą po 50 metrów mniej od Ahonena, Jandy i Małysza - ale taka lekcja będzie dla nich lepsza, niż treningowa walka z zapleczem pary Małysz-Mateja.
    Alter nie mozna nikogo skreslac idac twoim tokiem myslenia to w kadrze polskich skoczkow nie powinno juz dawno byc Matei.

    Dzieki bardzo dobrym lotom naszych orlUUUUFFFFF w poprzednich konkursach w T4S zobaczymy tylko 3 reprezentantow Polski. Kto pojedzie na T4S okarze sie po niedzielnym konkursie swiatecznym jaki odbedzie sie w 2 dzien swiat na Wielkiej Krokwi.

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Alter nie mozna nikogo skreslac idac twoim tokiem myslenia to w kadrze polskich skoczkow nie powinno juz dawno byc Matei.
    Sorry, ale ja pamiętam, że niedawno całkiem Robert był w "szóstce" w konkursie PŚ. Poza Małyszem - to chyba ostatnia "szóstka" polskich reprezentantów w skokach narciarskich...

    Poza tym... Robert to pierwszy 200-metrowiec z Polaków :)

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Mateje z pewnością by ucieszyło, że w blisko 40-milionowym narodzie jest jeden jego fan :P :D


    Coś mi tu nie pasuje: TSC czy TCS ? ;)

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    2003/2004
    faworyt:

    ljoekelsoey
    ahonen

    wygral:
    pettersen

    2002/2003:
    faworyt:
    hannawald

    wygral:
    ahonen

    2001/2002
    faworyt:
    malysz

    wygral:
    hannawald

    200/2001
    faworyt:
    schmitt
    wygral malysz;)
    2004/2005

    faworyt: Ahonen :P

    Wygra: JANDA :)

    pozdro. :)

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Coś mi tu nie pasuje: TSC czy TCS ? ;)
    Aj tam czepiasz się literek ;)


    Daminek, podpisuję się pod tym obiema rękami. Wydaje mi się, że Ahonen, mimo iż jest w szczytowej formie, nie wygra konkursu czterech skoczni, a zwycięzcą będzie właśnie młody Czech. Za piękne skoki by mu się należało. Ale oczywiście nie obraziłabym się, gdyby wygrał... Mateja ;)

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    ...a zwycięzcą będzie właśnie młody Czech
    Cczy Janda jest mlody?
    Janda (1978) jest zaledwie o rok mldoszy od Malysza (1977)...

    No, ale to nie potrzebne, bo i tak wygra Małysz :D

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Małysz udowodnił że umie porzadnie i równo skakac więc przy odrobinie szczęścia stać go na pudło.
    Tego mu życze i trzymam kciuki.

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    30-10-2003
    Postów
    390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Małysz udowodnił że umie porzadnie i równo skakac więc przy odrobinie szczęścia stać go na pudło.
    Tego mu życze i trzymam kciuki.
    Adama to stac na zwyciestwo i co do tego chyba nikt nie ma watpliwosci. Inna sprawa czy adas oprocz wysokiej formy bedzie mial ten blysk... Bez blysku moim zdaniem adas znajdzie sie na pudle z blyskiem wiadomo wygra... A janda? hmmm ja mam przeczucie ze on ten turniej zawali... MOge sie mylic ale ludzie czasem maja przeczucia;)

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No młody :) Przecież stary to on nie jest.

    Co do przeczuc to też mam jakieś dziwne, na razie nie skonkretyzowane, dlatego nie typuje w tej chwili, zobaczę, może coś się wyjaśni.

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niemcy wiedzą, dlaczego Małysz nie lata tak daleko

    Niemcy już wiedzą, dlaczego Adam Małysz lata bliżej niż Fin Janne Ahonen. Bo krzyżuje końce nart - czytamy w "Super Expressie".

    "Adam ciągle nie ma czucia powietrza. Dokładnie widać, jak podczas lotu pracuje, szuka optymalnego kąta nachylenia nart, jest niespokojny. Widać, że ma inną sylwetkę, w biodrach jest wyraźnie bardziej załamany. Na pewno chodzi tu o stworzenie większej poduszki powietrza, która pomaga w osiąganiu dalszych odległości. Moim zdaniem nie powinien krzyżować końców nart. To działa jak hamulec. Nasze badania w tunelu aerodynamicznym jasno wykazały, że krzyżowanie nart gwałtownie zmniejsza szybkość i tym samym odległości są znacznie mniejsze" - powiedział Rudi Tusch, dyrektor techniczny Niemieckiego Związku Narciarskiego i były trener kadry niemieckich skoczków.


    onet.pl

    O Adamie wiedza, za to nie maja pojecia co sie dzieje ze Schmittem a co zrobili ze Svenem :/

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Niemcy zawsze są najmadrzejsze i lpeiej nie słuchac ich rad bo jeszcze adaś skonczy tak jak Sven :P

    A janda? hmmm ja mam przeczucie ze on ten turniej zawali... MOge sie mylic ale ludzie czasem maja przeczucia
    Bardzo możliwe, że Janda nie wytrzyma cieżaru gatunkowego tego turnieju.
    Jest to prestiżowa impreza i Janda moze poprostu sie spalic psychicznie.

  31. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    kamienny wyraz twarzy ahonenna?
    on byłą taki zawsze, skupiony, zimy, przez to często niesympatyczny. Kiedy walczył z Funakim, czy Peterką, też był człowiekiem maską.. skakał zawsze w takiej co doszczętnie zalrywała twarz, jego najwi ększym dowcipem było założenie specjalnej maski, której gogle miały coś na kształt rysnku. Teraz chyba Ahonen jest nawet pgodniejszy niż keidyś, kiedy PŚ nie wygrywał.

    Mówienie o faworyatch jst nieco śmieszne, bo kloss jako faworytów umieszczał prawie zawsze poprzednich zwycięsców(chyba tylko schmitt jest wyjątkiem, ale mu choroba przeskzodziłą w zwycięstwie w TSC). Myślę, że tym razem sigurd zwycięstwa nie obroni i nie będzie to żadną niespodzianką. Kto wygra? nie wiem, Adam raczej nie lubi skoczni w Niemczech i Austrii, więć faworytem nie jest. Kiedyś ten turniej bardziej mnie elektryzował, szczegółnie jak tylko te i zawody w zakopcu były pokazywane w TV, tak to zawsze trzeba było oglądać w "eurosportach" transmisje.

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    1,293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Niemcy zawsze są najmadrzejsze i lpeiej nie słuchac ich rad bo jeszcze adaś skonczy tak jak Sven :P
    Jak juz o tych Niemcach to Sven wroci na skocznie podczas tegorocznego TCS ale jako widz, a z Niemcow sie nie smiejmy bo zawsze maja kogos w czolowce kilka lat temu byli to Schmit czy Hanawald teraz maja Spetha i Herra.

    Bardzo możliwe, że Janda nie wytrzyma cieżaru gatunkowego tego turnieju.
    Jest to prestiżowa impreza i Janda moze poprostu sie spalic psychicznie.
    Jak Janda mial by nie wytrzymac psychicznie to zrobil by to w Harachowie w koncu skakal przed swoja publicznoscia, a tam jak wiemy Janda wskoczyl na 3 i 4 miejsce.


  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    Jak juz o tych Niemcach to Sven wroci na skocznie podczas tegorocznego TCS ale jako widz, a z Niemcow sie nie smiejmy bo zawsze maja kogos w czolowce kilka lat temu byli to Schmit czy Hanawald teraz maja Spetha i Herra.
    niemcy cale zycie sie z Nas smieja,
    to my teraz mozemy sie z nich ponabijac,
    ucza kogos, a Schmitt skacze gorzej niz Dlugopolski
    o Matei nie wspominajjac :)

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    1,293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    http://sport.onet.pl/1028976,wiadomosci.html

    To juz znamy kto bedzie reprezetowal nasz kraj w T4S zastanawiam sie dlaczego akurat Dlugopolski a nie Rutkowski. Mateusz lepiej skakal w dzisiejszym Konkursie Światecznym

  35. Powrót do góry    #35
    Zaawansowany Awatar Mietow
    Dołączył
    19-09-2003
    Postów
    1,682
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://sport.onet.pl/1028976,wiadomosci.html

    To juz znamy kto bedzie reprezetowal nasz kraj w T4S zastanawiam sie dlaczego akurat Dlugopolski a nie Rutkowski. Mateusz lepiej skakal w dzisiejszym Konkursie Światecznym
    http://sport.onet.pl/1028988,wiadomosci.html
    Albo Kamil Stoch zamiast Długopolskiego który dzisiaj zajął trzecie miejsce.

  36. Powrót do góry    #36
    Trener Awatar gierappa
    Dołączył
    02-07-2004
    Postów
    2,367
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 22 w 11 postach
    Już się nie mogę doczekać do pierwszego konkursu..Widać,że Małysz wraca do swojej dawnej wielkiej dyspozycji.Jakby to pięknie wyglądało gdyby (przynajmiej) na te 4 konkursy złapał wysoką forme i wygrał..Czego mu bardzo życze..

    Jeżeli chodzi o reszte polskich EX skoczków,to tylko Mateja będzie się liczył w walce o 30-stke,a czy będzie skakał Stoch,czy Długopolski,to nie ma to żadnej różnicy;) Skoczy swoje,zajmie 40-ste ktoreś miejsce i po zawodach:P..

    Pozdrawiam
    You will never walk alone.

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    1,293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli chodzi o reszte polskich EX skoczków,to tylko Mateja będzie się liczył w walce o 30-stke,a czy będzie skakał Stoch,czy Długopolski,to nie ma to żadnej różnicy;) Skoczy swoje,zajmie 40-ste ktoreś miejsce i po zawodach:P..

    Pozdrawiam
    Cala zabawa polega na tym zeby ten Dlugopolski byl przynajmniej w tej 40stce, w ostatnich konkursach nasi reprezentanci (poza panami M) nie kwalifikowali sie nawet do konkursu glownego.



  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    26-05-2004
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cisza jak makiem zasial
    na tym wątku.:P

    wiem wiem emocje zaczną
    się dopiero po konkursie :P:P:P:P:P

  39. Powrót do góry    #39
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jaka cisza? Przecież jest po parę wpisów dziennie :P
    Powiedzieliśmy chyba wszysstko co mieliśmy do powiedzenia przed zawodami. Teraz czekamy na efekty.
    Troszkę cierpliwości ;)

  40. Powrót do góry    #40
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2002
    Postów
    1,732
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    sadze ze adam bedzie w czolowce ale moze nie wygra ale pudło załapie
    na miejscu kuttina forme lapałbym na MŚ bo to powinno byc głownym celem adasia obrona 2 tytułow na duzej i małej skoczni
    wiem ze TCS to bardzo prestizowe zawody ale czy MŚ nie są czasem ważniejsze ??
    Tomasz Gollob INDYWIDUALNY MISTRZ ŚWIATA 2010 - Szanujcie Go bo takiego Drugiego Nie Bedzie !!

  41. Powrót do góry    #41
    Zaawansowany Awatar Mietow
    Dołączył
    19-09-2003
    Postów
    1,682
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co tu dużo mówic Adam oddał dwa świetne skoki w treningu, ja teraz oczywiscie licze na zwycięstwo w całym turnieju:)

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    898
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po dzisiejszych treningach i kwalifikacjach jestem pełen nadziei, co do występów Adasia. Myślę, że turniej zakończy miejscem na pudle. Zdecydowanym faworytem jest Ahonen, który dzisiaj wygrał kwalifikacje. Oprócz wyżej wymienionych zapewne bardzo groźni będą Janda, Ljoekelsoey i Morgenstern. Ten ostatni dzisiaj bardzo wyraźnie skrócił skok (132m). Po przekroczeniu punktu K szybko rozłożył ręce i zaczął składać się do lądowania. Gdyby poszedł na całość myślę, że wygrałby kwalifikacje dość wyraźnie. Widać, że Thomas dochodzi do szczytowej formy. W przekroju całego turnieju może być bardzo groźny. Myślę, że czarnymi koniami tego turnieju będą powracający na skocznie Daniel Forfang i Daiki Ito. Dzisiaj obaj bardzo ładnie się zaprezentowali. Roberta Mateję stać na ukończenie tego turnieju w pierwszej 20. Jednak musi wytrzymać psychicznie, bo zawsze miał z tym problemy. Od Krystiana Długopolskiego za dużo bym nie oczekiwał. Dobrze by było gdyby za każdym razem był w 50 zawodników. Mam nadzieję, że w końcu przełamie się Martin Schmitt i zacznie skakać jak za dawnych lat. Dzisiaj pokazał, że powolutku odzyskuje swoją dawną dyspozycję. Chciałbym żeby udało mu sie powrócić do światowej czołówki, bo bez niego to już nie są te emocje. W każdym bądź razie trzymam kciuki za niego i przede wszystkim za nasze orły :)

  43. Powrót do góry    #43
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wszystko wskazuje na to ze zwyciezca TCS zostanie wyłoniony z nastepujacej piatki: Ahonen, Janda, Małysz, Ljokelsoey, Morgenstern. Powinno się pamietać, iż skoki to bardzo loteryjny sport i aby odnosic sukcesy trzeba miec troche szczescia. Mam nadzieje ze Małysz powtorzy sukces z sezonu 2000/2001, biorytm ma bardzo obiecujacy ;)

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dokładnie,też tak myślę.
    ale ja wybiore tylko 3 zawodników którzy maja szanse na zwycięstwo:
    Ahonen,Malysz,Ljokelsoey
    tu nalerzy wypatrywać zwycięsce TCS
    pozdrawiam
    szczęsliwego nowego roku:)
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany Awatar Mrozo_GD
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    2,382
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Bardzo cieszy fakt, że Małysz znowu się liczy i jest w gronie faworytów.
    Lecz forma Ahonena utrzymuje się cały czas na tym samym poziomie i coś mi się wydaje, że nie odda prowadzenia w turnieju.

    Najlepszego z okazji Nowego Roku:):):)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •