Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 46 do 55 z 55

Wątek: TCS-Oberstdorf (29.12)-dyskusja

  1. Powrót do góry    #46
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    1,170
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do przewagi nad rywalami, to 15 pkt. jest... niczym!!! Jeszcze sześć skoków, czyli 2,5 pkt na skok - a to mniej niż 1,5 metra lub... po 1,0 pkt od każdego z sędziów.
    15 pkt byłoby niczym gdyby tą przewagę miał np. fuksiarz Ljokelsoey ale nie Ahonen. Adam mimo iż jest w bardzo dobrej formie to jednak dziś skacząc w porównywalnych warunkach do Ahonena przegrał z nim aż o 7m. Tak więc pokonać Janne o te teoretyczne, "błahe 1,5m w każdym skoku będzie cholernie trudnym zadaniem. Aczkolwiek nie niemożliwym :) Dwa najbliższe konkursy są na skoczniach, które ponoć Adam lubi i w dodatku jest ich rekordzistą. Myślę, że już po Ga-Pa wiele się wyjaśni. Jeżeli Adam nie odrobi nic do Ahonena to już będzie po "ptokach" :)

  2. Powrót do góry    #47
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bylo dobrze, jednak do pelni szczescia brakuje zwyciestwa Adama. Ale nie wybrzydzajmy, Robson Mateja 14-sty - szok, Dlugi miejsce 28. Ogolnie ciekawe zawody szczegolnie w drugiej serii, swietne ujecia z jednej z kamer.

  3. Powrót do góry    #48
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Bylo dobrze, jednak do pelni szczescia brakuje zwyciestwa Adama. Ale nie wybrzydzajmy, Robson Mateja 14-sty - szok, Dlugi miejsce 28. Ogolnie ciekawe zawody szczegolnie w drugiej serii, swietne ujecia z jednej z kamer.
    Bez jaj... Trzy lata temu Robert był w szóstce turnieju o PŚ. Kilkanaście dni temu w Szwajcarii pokazał, że pierwsza dwudziestka jest w jego zasięgu. A wczoraj wykorzystał warunki atmosferyczne oraz... niemoc gospodarzy! Mam nadzieję, że w Ga-Pa powtórzy swój wynik, bo w Austrii będzie większa siła miejscowych skoczków.



  4. Powrót do góry    #49
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiesz, mnie nie obchodzi co bylo kilka lat temu :), kilka tzn "dobrych kilka" . Napisalem to w odniesieniu do jego formy z ostatnich 3-5 lat i poraz ktorys zadziwil mnie, co tu duzo mowic. Ostatnio rzeczywiscie skacze coraz lepiej, coz, szok za szokiem :P

  5. Powrót do góry    #50
    Trener Awatar gierappa
    Dołączył
    02-07-2004
    Postów
    2,367
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 22 w 11 postach
    15 pkt byłoby niczym gdyby tą przewagę miał np. fuksiarz Ljokelsoey ale nie Ahonen. Adam mimo iż jest w bardzo dobrej formie to jednak dziś skacząc w porównywalnych warunkach do Ahonena przegrał z nim aż o 7m.
    Spokojnie spokojnie....nie jest powiedziane,że Adaś już nie będzie się liczył w walce o zwycięstwo w całym konkursie!!!;)...15Ptk mozna spokojnie odrobić i jak to kolega wyżej napisał,wystarczy 1,5 metra więcej skakać od Ahonena!! Jest to możliwe,bo Adam na treningach lepiej skacze od Ahonena (nieraz o 3-4 metry dalej)..To jest tylko to,że on za bardzo chce i mu nie wychodzi!!! i tutaj muszą psychologowie nad nim popracować..

    Przeciez na wczorajszej próbnej seri (był identyczny wiatr w plecy co na konkursie) i Adam skoczył 131 metrów!!.....No coś jest tutaj nie tak...Ale jestem PEWNY i PRZEKONANY,że w następnych konkursach będzie juz o wiele lepiej..;)

    Pozdrawiam
    You will never walk alone.

  6. Powrót do góry    #51
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    http://sport.gazeta.pl/sport/1,35335,2469128.html

    Ostatecznie Długopolski (drugi skok na 107 m) zajął 28. miejsce. - To moje pierwsze punkty w Pucharze Świata od 1997 roku. Dłuuugo na nie czekałem - mówił. - Czuję się w świetnej formie fizycznej, ale mam braki w technice.
    A czy przypadkiem Krystian nie punktował 2÷4 lata temu (Japonia? Zakopane?)?


  7. Powrót do góry    #52
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    ...15Ptk mozna spokojnie odrobić i jak to kolega wyżej napisał,wystarczy 1,5 metra więcej skakać od Ahonena!! Jest to możliwe,bo Adam na treningach lepiej skacze od Ahonena (nieraz o 3-4 metry dalej)..To jest tylko to,że on za bardzo chce i mu nie wychodzi!!! i tutaj muszą psychologowie nad nim popracować..
    Nie można być niczego pewnym do końca.

    Przecież wystarczy ze w jednym ze swoich skoków Ahonen zaliczy na przykład upadek (czego mu nie życze) i już po zwycięstwie...

    Organizatorzy Czterech Skoczni zawsze chcą, żeby konkursy stały na najwyzszym poziomie organizacyjnym, więc tak jak ktos wyzej wspomniał ciekawe były niektóre ujęcia kamer TV ;)

  8. Powrót do góry    #53
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    1,293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przecież wystarczy ze w jednym ze swoich skoków Ahonen zaliczy na przykład upadek (czego mu nie życze) i już po zwycięstwie...
    Moge sie mylic ale bodajze w konksie w Harachowie Ahonen w sumie skoczyl dalej o kilka metrow od Jandy ale wygral z nim tylko o kilka dziesiatych punkta przez niepewne ladowaie bez telemarketa oczywiscie ;).

    Organizatorzy Czterech Skoczni zawsze chcą, żeby konkursy stały na najwyzszym poziomie organizacyjnym, więc tak jak ktos wyzej wspomniał ciekawe były niektóre ujęcia kamer TV ;)
    Organizacja ostatniego konkursu w Oberstorfie byla wysmienita nie wiem czy nie leprza niz ta w Zakopanem no i ta wyremontowana skocznia naprawde zrobilo to na mnie ogromne wrazenie.

  9. Powrót do góry    #54
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    Organizacja ostatniego konkursu w Oberstorfie byla wysmienita nie wiem czy nie leprza niz ta w Zakopanem no i ta wyremontowana skocznia naprawde zrobilo to na mnie ogromne wrazenie.
    Ale niemcy nie maja co podskoczyc
    do Polski (Zakopnaego) jesli chodzi
    o zawody w skokach narciarskich...

  10. Powrót do góry    #55
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale niemcy nie maja co podskoczyc
    do Polski (Zakopnaego) jesli chodzi
    o zawody w skokach narciarskich...
    Faktycznie Polska to wrecz światowa kolebka skokow narciarskich :) z jedna skocznią nadajaca sie od niedawna do rozgrywania zawodów PS:) Ci podskakujacy Niemcy w rok zdazyli przebudowac skocznie za 10 mln euro a w Polsce juz 4 rok przebudowywuja skocznie w Wiśle i jakoś efektów nie widac :)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •