Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 588

Wątek: Doniesienia spoza kortów i takie różne, czyli sezon ogórkowy w pełni.

  1. Powrót do góry    #91
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Doszły mnie słuchy, że po kilkunastu latach gry w tenisa Roddick w końcu doszedł do wniosku, że czas poćwiczyć i wzmocnić return.
    A już myślałam, że się nie doczekam :]
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

  2. Powrót do góry    #92
    Użytkownik
    Dołączył
    29-06-2005
    Postów
    481
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wywiad udzielony przez byłego kołcza Sharapovej, Roberta Lansdorpa. (to jego przedstawienie sytuacji, interpretować według własnego uznania). Oczywiście całość po angielsku, nie mam czasu na tłumaczenie.

    "Her problem? Her dad! I had to push her enormously, even though she will say she did it all herself. Maria thinks she is the biggest thing or earth. I put dollar bills in the corners of the court. When she hit them, she got to keep them. That got her all excited.

    LOS ANGELES. Maria Sharapova did not reach the final. Again. Since this summer she has not achieved anything. This season does not compare to last year’s. Could it be a coincidence she is not getting along with her coach? Robert Lansdorp, a Dutchman, made Sharapova the world’s number one. Like he had done before with Tracy Austin, Pete Sampras and Lindsay Davenport. But during the US Open he clashed with Sharapova’s dad. Since then all communication has been cut off and Lansdorp has been kept away by the machine behind Sharapova.

    He breaks his silence here, "Maria is lazy and her dad is a rude man who does not care about anyone. That is her problem."

    What happened during the US Open?
    "It started before that. Before the US Open Maria stayed with me for a month. I told her to ask her dad to keep quiet during a match. He always makes such a fuss. He is convinced he has a role to play; wile he is just sitting there. At the Masters last year, he had made a real spectacle of himself by showing a security agent aside, running onto the court and pumping his fist. It was really embarrassing. But Maria preferred that I talked to him. Which I did, but Yuri told me to shut up. Then came the US Open match against
    Petrova. A ball falls on the court from the stands. The point was over, but Yuri goes nuts. He wants Maria to stop. He really turns into Mr. Pierce. Or Mr. Dokic. In an interview with the New York Times I say that Yuri should keep quiet. I tell Maria she should put four blow-up dolls in her box. Before the next match against Clijsters I don’t get a hello. Sharapova is playing awfully. At the beginning of the second set, Yuri turns around and tells me, "This is what happens when you are not allowed to say anything." I responded, "fuck you!" I have not heard from them since."

    Has the relationship always been this harmonious?
    "Yuri is not a good person. I worked for them for eight years. I have done so much for them. More than for anybody else. I arranged for families to take them in. But Yuri took advantage of it. He would leave at 11pm and come back by morning, leaving the family to look after Maria. Their room was a mess. He does not care about anybody, except for Maria. I think he doesn’t even care about his wife. She is not wanted in the game. She is too kind. She is intelligent, she reads, is well-educated; the complete opposite of Yuri. They make up this story that she does not like tennis. Rubbish, of course. Every mother wants to watch her daughter play."

    What is Maria like?
    "Maria is a nice girl. I still have nothing against her. She is fun, she has talent. But she lives too much under the influence of her dad and that Max, her agent. And they don’t care about anything. Maybe it is a lack of education."

    After her Wimbledon win, we read somewhere that she got on the first plane to LA to thank you.
    "She came to train, and to ask for presents. I spent thousands of dollars on gifts. She wanted an iPod? I got her one. I even got her a Christmas tree once, because she was homesick. With ornaments, lights, the whole shebang. You know what my Christmas present was after she won Wimbledon? A bottle of body lotion and a facial cream. That was my bonus. At the while they’re making $30 million a year. I did not expect anything, but that got to me. Before the US Open I went to a Cadillac dealership. I saw a great sports car worth $65.000 dollar. I took a brochure and gave it to Maria. 'This is what you owe me', I told her. Her reply, 'I don’t owe you anything.' They always take about her tough youth. But mine was ten times worth. And that’s being generous."

    How did you become Sharapova’s coach?
    "I was working with Davenport. Someone from IMG asked me if I wanted to work with them. Maria was only 10 or 11. She was very consistent, fighting for every point, which I like. But she has a problem focusing. Still does. She can beat someone 6-3 6-3, and then she gets distracted and starts losing it. But you can’t afford that because you’re dead by the time you reach the semis. And her forehand was not good. But we worked on that."

    The story goes that you put dollar bills in the corners of the court.
    "Money was the best way to motivate her. Because they did not have any. I put $10 and $20 bills the corners of the court. If she hit those, she got to keep them. That got her all excited.»
    Sharapova says that when she first met you wheeled in a shopping cart with some 1,000 tennis balls and told her to hit them all.

    "She was not used to hitting ball after ball. Five or ten, sure, but that doesn’t count. That only proves what you are capable of. If you hit 30 or 40 consecutively, that is when you are doing well. I had to push her enormously, even though she will say she did it all herself.."

    You created four number ones, Austin, Sampras, Davenport en Sharapova. What is your secret?
    "The drive to get the best out of someone. My goal is the net. I place a can 30-40 centimeter above the net. They have to hit that. Because if you can’t pass the net, you can just forget about it. They don’t just have to pass it once, but 6 out of ten tries minimum. Maria got 8 out of 10 when she was 15. That is phenomenal. Myskina stopped by too. She was a good friend of Sharapova. She was as the time; they were not rivals yet. But when they started competing, Myskina was a bitch. That is how things go in women’s tennis. Oh well. Myskina, top 60 at the time, could not do 6 out of 10. 5 out of 8 but not 6 out of 10. I threaten with 40 baseliners. I hit the balls to the corners of the court and they have to run from one side to the other. Sometimes until they vomit. I tell Myskina she gets five more chances, otherwise she gets 40 baseliners. She hits 6 out of 7. That is how I work. That is why Maria can handle pace."

    She can’t handle much these days. What is her problem?
    "She is not in shape. She needs to get back in shape, otherwise she will never get back to the number one spot. Her problem is that she is lazy when it comes to running. She does her exercises, stretches, but she hates running. She used to work harder too. She is not nearly as tough as, for example, Tracy Austin. Maria can work her way back into a match. But her problem is that she can’t maintain the same level throughout the match."

    Will she become number one again?
    "Depends on what the rest does. Will Venus and Serena retire? Davenport? I don’t see any young talent coming. Karatantcheva and Vaidisova? How old is Vaidisova? 16. And where is she? 16. Too late. She might be top 10, but never number one. In women's tennis you have to have made a mark by the time you are 16. Won a Slam, a big tournament or beaten the number one. If you haven’t, you will never be number one."
    Aren’t you bitter that eight years of collaboration have to end this way?

    "That is how it goes. I am not going to mind too much, this coming from someone who things she is the biggest thing on earth."
    :O Zaskakujący odrobinę.

  3. Powrót do góry    #93
    Użytkownik
    Dołączył
    11-12-2005
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mnie jakoś nie zaskoczyła treść tego wywiadu...
    Maria jest idealnym przykładem ukochanej córeczki tatusia, a stary Yuri też należy do pewnej grupy "tenisowych rodziców"...:P
    Wcale się nie dziwię lekkiej frustracji pana Lansdorpa...
    Może niektórym "spadną klapki z oczu"...i tyle ;)

    zdjęcie też troche tłumaczy;)
    Z której strony by nie spojrzeć, to nic nie zmieni faktu, że Masha jest fajna...:lol:

  4. Powrót do góry    #94
    Użytkownik
    Dołączył
    29-06-2005
    Postów
    481
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Eee, ja tam się nie spodziewałam podarunku ala krem do twarzy, czy też odpychania matki od tenisa na siłę.

    Chodzi o to, że nie można stwierdzić na ile dobrze zilustrował sytuację u Sharapovów, zdenerwowany Lansdorp. Trzeba by usłyszeć wersję wydarzeń od obu stron. Mam tu na myśli Marię, nie Yurija, który moim zdaniem jedynie negatywnie wpływa na karierę córki. Nikt nie wie jak było na prawdę, faktem jest jednak, że znany trener numerów jeden wypowiedział tak gorzkie słowa na temat przede wszystkim papy Yurija ale i samej Maszy.

  5. Powrót do góry    #95
    Użytkownik
    Dołączył
    11-12-2005
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak do końca, to się z tobą Triss nie zgodzę.
    Wg. mnie Lansdorp skrytkował samą Maszę w sposób dosyć
    dobroduszny potwierdzając fakt<powszechnie jednak znany>, że Maszeńka jest leniwa i nie chce jej się biegać...
    Pozostałe perypetie, łącznie z kremem, balsamem cadillack'iem i odsuwaniem mamy Sharapovej od kortu,wcale a wcale nie muszą być wyssane z palca...
    Jaki cel niby miał Robert L. w krytyce papy Yurija oraz jego stosunków z córką, żoną i i bardzo materialistycznego podejścia do życia wspomnianego w tekście tandemu...
    I tak na posadę trenera panny Sharapovej już nie może liczyć...a ostatnio wokół samej Maszy dzieją się dziwne rzeczy...niespecjalnie kłucące sie ze stanem opisanym przez trenera min. Lindsay Davenport i Pete'a Sampras'a;)




  6. Powrót do góry    #96
    Użytkownik
    Dołączył
    29-06-2005
    Postów
    481
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wcale nie powiedziałam, że historie Lansdorpa są wyssane z palca. Stwierdziłam jedynie, że stu procentowej pewności mieć nie można. Chyba źle zrozumiałeś cały mój komentarz. Wydaje mi się, że wywiad ten ma do czegoś doprowadzić. Tego, że Yuri odsuwa matkę Marii od tenisa, czy, że Robert dostał krem do twarzy nie neguję, bo ja na ten temat wiem akurat najmniej. Zastanawiam sie tylko jaki miał cel w udzielaniu tego wywiadu? Nerwy zadziałały na pewno ;)

    Dopisek:
    Interpretuj po swojemu. Ja się tylko tłumaczę. Co do pytania Maszy o sprawę to może i masz rację, trzeba by tu kogoś postronnego, a niestety ani Lansdorp ani wspomniana wyżej Maria taką osobą nie jest.

  7. Powrót do góry    #97
    Użytkownik
    Dołączył
    11-12-2005
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W takim razie się nie rozumiemy pomimo "podobnego stanowiska" jakie w tej sprawie zajmujemy:P
    wyssane z palca dot. kremu, balsamu, cadillaca...itd-to akurat nie jest sedno calego zamieszania...
    chodzi przede wszystkim o to kto i jak kieruje karierą Mashy...
    a tu relacja Lansdorpa jest bardziej wiarygodna niż wyznania Yurija albo Mashy.-która zdaje się złego słowa nie powie o ojcu nigdy<można ją zrozumieć:P>- które nie
    uchodzą za najbardziej wiarygodne w tym kontekście akurat...
    odstawiono Lansdorpa na boczny tor...żadna nowina
    normalna kolej rzeczy...natomiast to jakie konkretnie okoliczności temu zdarzeniu towarzyszyły jest
    stosunkowo mało istotne dla realnego wymiaru całej tej "afery";)
    P.S.postaram się interpretować twoje wpisy w taki sposób jak sobie tego będziesz życzyć Triss_Merigold

    pozdrawiam:)

  8. Powrót do góry    #98
    Użytkownik
    Dołączył
    08-06-2004
    Postów
    341
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wcześniej można było się domyślać,że inne zawodniczki,które określały Sharapovą jednym słowem"Bitch",mogły być zazdrosne,teraz,po wypowiedzi Landsdorpa,którego autorytetu nie można kwestionować,bo to nie byle kto,wiadomo co miały na myśli...Dla mnie Sharapova zawsze wyglądała na zimną materialistkę i egoistkę(wygląda dla mnie,nie mówię,że nią jest),a jej ojciec-śledzę dzieje tenisa od 10 lat prawie,czyli połowę mojego życia i takiego kretyna na oczy nie widziałem jeszcze...

  9. Powrót do góry    #99
    Początkujący
    Dołączył
    25-03-2005
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O co chodzi z tym ojcem Szarapowej ? Co mu zarzuca trenr ?

  10. Powrót do góry    #100
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-05-2005
    Postów
    533
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z innej beczki troche wieści z frontu Jamesa Blake'a, który prezentuje bardzo dobrą formę w kontrolnych sparingach pokonal Agassiego i Roddicka po 2-1 w setach, zdecydował się również zmienić rakietę na Prince http://www.tennis-warehouse.com/PrinceRacquets.html?from=blake, po tym jak firma Dunlop postanowiła nie przedłużać z Jamesem kontraktu w wyniku nie satysfakcjonujących wyników zaraz po powrocie z piekła 2004. Nike było z Jamesem i teraz zbiera żniwa...

  11. Powrót do góry    #101
    Stały bywalec Awatar sasu
    Dołączył
    13-06-2003
    Postów
    1,432
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To jak jest w końcu z tym zdrowiem Agassiego. Słyszałem, że nie weźmie udziału ani w AO ani w RG z powodu kłopotów z kostką, więc trochę mnie dziwią te sparingi.

  12. Powrót do góry    #102
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-06-2003
    Postów
    1,727
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rising star Sesil Karatantcheva tested positive for the banned substance nandrolone at this year's French Open, it was revealed on Tuesday. The Bulgarian faced a ITF tribunal last week after failing a drug test following her quarter-final defeat to Elena Likhotseva at Roland Garros last June.

  13. Powrót do góry    #103
    Zaawansowany
    Dołączył
    06-08-2003
    Postów
    1,768
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Słyszałam o tym, że jeszcze jakaś dziewczyna została przyłapana, ale nie przypuszczałam, że to była Sesil :(

  14. Powrót do góry    #104
    Użytkownik
    Dołączył
    29-06-2005
    Postów
    481
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Martina Hingis has confirmed that she will make her return to competitive tennis in the New Year at the Australian Women's Hardcourt Championships on the Gold Coast. "I'm very excited to be making my return to competitive tennis in Australia," said the former world number one.

    "I'm really looking forward to competing again and making my first trip to the Gold Coast.

    "I know I'll get some tough matches and it will allow me to get used to the Australian summer coming from the European winter."

    The 25-year-old "Swiss miss" retired from injury in 2002, but made public her intentions to return to competitive tennis last month.

    The five-time Grand Slam singles champion has been offered a wildcard for next month's Australian Open in Melbourne.
    Czyżby wymarzone spotkanie Martiny na sam początek sezonu ? O ile Maria się nie zlęknie(^^) to może być ciekawie.


  15. Powrót do góry    #105
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-08-2003
    Postów
    1,206
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O nandrolonie:
    "Bardzo istotną cechą nandrolonu jest to,że powoduje szybki wzrost "suchej" masy mieśniowej.Przy zastosowaniu odpowiedniej diety nastawionej na dostarczanie wysokiej jakości białka oraz weglowodanów przyrost bedzie stanowił 90 procent mieśni.Potrzebny do tego jest również ciąg treningowy."

    News o Karatanczewej to dla mnie nie tylko niespodzianka miesiąca, ale jakby się dłużej zastanowić, to w gruncie rzeczy jedna z bardziej przykrych tenisowych informacji roku. Puerta i inni to mały pikuś, ona podczas Roland Garros miała przecież tylko 15 lat. Nie do wiary.
    Kopaniem sobie grobu przez Karatanczewą jest tłumaczenie się ciążą, co w moich oczach nie tylko obrzydliwie ubarwia, ale i mocno pogarsza sprawę, przynajmniej z punktu widzenia tenisowej opinii publicznej. Z drugiej strony biorąc pod uwagę wcześniejsze doniesienia L'Equipe na temat Armstronga, z których przecież niewiele wynikło, trudno zawierzyć rewelacjom tej gazety. Chociaż z tego co wiem, L'Equipe to porządna gazeta, daleko jej do tabloidu. Coś na rzeczy być musi, ale nie da się być czegokolwiek pewnym w tej sprawie.

    Tak btw, biedna Venus.

  16. Powrót do góry    #106
    Stały bywalec Awatar sasu
    Dołączył
    13-06-2003
    Postów
    1,432
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jakoś nie chce mi się wierzyć że koksowali kilunastoletnie dziecko aby nabrało większej masy mięśniowej. Może to pozostałości po jakiejś kuracji na kontuzjowane stawy. Nandrolony często stosuje się na bolące stawy ponieważ zwiększają magazynowanie wody w tkance łącznej. Metabolity nadrolonów pozostają w organiźmie nawet 1,5 roku, więc to może po prostu jakaś pamiątka po terapii na stawy. Próbuje to sobie jakoś racjonalnie wyjaśnić bo dla mnie to naprawdę lekko szokujące. Co innego branie efedryny, która przyjmowana w rozsądnych ilościach nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, a co innego koksowanie dziecka sterydami anabolicznymi.

  17. Powrót do góry    #107
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    351
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szok - nigdy byl Sesil o takie rzeczy nie podejrzewala, jakos nie chce mi sie w to wierzyc. Jesli to prawda to jest to tragiczne dla tenisa ze juz w wieku 15 lat sie faszeruja :\

    Cos na pocieszenie przynajmniej dla niektorych ;-) Mecz WS z pokazowek z tego roku. Swietnie Venus wychodzil dropszoty :d Ach juz nie moge sie doczekac na nowy sezon!



  18. Powrót do góry    #108
    Użytkownik
    Dołączył
    11-12-2005
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    News sensacyjny...ale tłumaczenie 16-letniej Bułgarki...jeszcze ciekawsze.
    Otóż Sesil tłumaczyła się, że była w ciąży ale o tym nie wiedziała <powiedzmy, że się zdarza>. Niestety(/stety) ciąży owej nie-donosiła (wręcz poroniła). Jak powszewchnie widomo, kobiety w ciąży ( i panie stosujące niektóre formy antkoncepcji ) same produkują spore ilości nandrolonu - to by tłumaczyło fakt obecności owego hormonu w organiźmie Sesil. Co ciekawe, dokładniejsze badania próbek moczu Bułgarki z RG nie wykazały aby była ona w ciąży...Cóż lekarze już nie takich "cudów" dowodzili. Ponownie medycyna wkroczy do gry, i w tym przypadku, na ratunek Karatantchewej, której ( w najgorszym przypadku ) grożą dwa lata dyskwalifikacji za stosowanie dopingu - sprawa rozstrzygnie się w styczniu...
    BFT nie otrzymała żadnej oficjalnej informacji ani od ITF ani od komisji antydopingowej...
    Co do L'Equipe i Armstronga...wiadomym jest fakt, iż Teksańczyk był pod tzw. szeroko pojętą protekcją...
    Z jenej strony "biedna Sesil"... z drugiej zaś "głupia Sesil"...z resztą nie wiadomo jak się sprawa potoczy...i kto podejmował decyzje dot. "kariery" i życia Bułgarki...

  19. Powrót do góry    #109
    Użytkownik
    Dołączył
    16-08-2005
    Postów
    131
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    juz bez jaj 15 lat to za malo na branie sterydow... jezeli w ogole jest wiek pozwalajacy na sterydy....to mi takowy kojarzy sie ze 30 kiedy to juz organizm zaczyna powoli sie starzec....i nie jest juz tak wytrzymaly jak 25-7 latka..

    Ciaza ................. czego to ludzie nie wymysla.....

  20. Powrót do góry    #110
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Zgadzam się z przedmówcą. Faszerowanie małolaty nandrolonem nie jest wcale niczym dziwnym, dawne demoludy mają w tym ogromną wprawę, a największą oczywiście znani hodowcy broljerów, czyli enerdowscy agenci Stasi :D.
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  21. Powrót do góry    #111
    Użytkownik
    Dołączył
    29-06-2005
    Postów
    481
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli już mowa o sprawach nieprzyjemnych, to Mariano poznał wyrok ITF-owskiej komisji. Argentyńczyk został pozbawiony prawa do gry przez najbliższe osiem lat co oznacza, że na korcie, jako zawodowiec, już raczej nie zagości.

    (...)declares that the player shall be ineligible for a period of eight years commencing 5 June 2005 from participating in any capacity in any event or activity authorised by the ITF or any national or regional entity which is a member of or is recognised by the ITF as the entity governing the sport of tennis in that nation or region.
    Całość http://www.itftennis.com/shared/medi...1_original.PDF

  22. Powrót do góry    #112
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-04-2003
    Postów
    2,129
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiecie, Puerta to stary facet i co on tam sobie żre - jego sprawa. Teraz za karę zamiast całować panienki na players party w Rumunii czy wysyłać managera na przeszpiegi do sopockiej Copacabany - będzie siedział 8 lat przy żonie.

    Ale podawać świństwa dzieciom???? Czyli to się nie skończyło razem z enerdowskim pływaniem. Przecież jest to całkiem niemożliwe żeby piętnastolatka brała sobie dowolny koks na własne życzenie i wszyscy będą słuchać gówniary. Za tym stoją decyzje dorosłych. Sorry, ale w żadne ciąże to ja nie wierzę. Równie to prawdopodobne jak tłumaczenie że tabletkę miała wziąć żona (nomen omen) Puerty a on popił wodę ze szklanki z której ona piła. Bardzo szkoda mi Sesil, bo to na pewno talent i sukcesy byłaby w stanie osiągnąć i bez wspomagania, ale jeszcze raz powtórzę że to straszne że w ten sposób traktuje się dzieci. Ja już kiedyś pisałam że moja gwiazdka JMDP też nagle w rok urosła 30 centymetrów i nabrała znacznej masy mięśniowej mając 15-16 lat. Nie wierzę w nagły rozwój sam z siebie. Zresztą Coria "wpadł" jako 19-latek, co też świadczy o traktowaniu bądź co bądź dzieci jak przedmioty. Nie wyobrażam sobie piętnastoletnich Karatanchevej ani Del Potro w aptece: "poproszę nandrolon". To cały zorganizowany system i dzieci jako króliki doświadczalne.
    Ten sport się zaczyna robić chory. A uzdrowić go można niekoniecznie poprzez leki przeciwastmowe.

  23. Powrót do góry    #113
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i kto teraz będzie pierwszym hunkiem ATP, no kto? :(
    Szkoda Puerty.
    Szkoda mi go tylko dlatego, że go lubię, jakbym go nie lubiła, to bym pewnie powiedziała, a dobrze, ma na co zasłużył (tak jak w przypadku Canasa powiedziałam I pity the fool).
    Co do Sesil, to ta cała historia jest tak głupia, że nawet skłonna jestem w nią uwierzyć. Szczególnie, jak mi tu ładnie Ola rozpisała co to świństwo robi (szybciej, mocniej, te sprawy). No nic, pożyjemy, zobaczymy.
    Ale L'Equipe to się raczej rzadko myli.
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

  24. Powrót do góry    #114
    Zaawansowany
    Dołączył
    06-08-2003
    Postów
    1,768
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Puerta... może nie będzie pierwszym hunkiem ATP ale będzie pierwszym hunkiem wśród treneiros ewentualnie manageiros :P Tłumaczeniem się wypiciem czegoś od żony wbił ostatni gwóźdź do swojej trumny w moich oczach niestety, bo w takie pierdoły to nawet ja nie uwierzę :P (pierwsza naiwna RP :P) Szkoda, że już go nie zobaczę na korcie w roli bohatera spektaklu, oczywiście, że go lubiłam i lubię dalej... no ale cóż... głupich nie sieją :> Szkoda, że się wcześniej nie zastanowił nad tym co robi.
    A ja tu sobie wymyśliłam, że pewnie żona dowiedziawszy się o akcji mężusia w Rumunii specjalnie podała mu wodę z zakazaną substancją... :>:P

  25. Powrót do góry    #115
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-05-2005
    Postów
    533
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dziwią mnie mało dojrzałe komentarze w stylu szkoda X, bo lubiłam go a nie żałuję Y, bo go nie lubiłam. Jeśli ktoś brał i mu udowodniono to musi ponieść tego konsekwencje, a żałować możemy niewinnych, nieszczęśliwie przegranych. Wiem, że na forum można wypowiadać najbardziej skrajne i ortodoksyjne poglądy, ale nie należy burzyć ogólnie rozumianego porządku, ładu, zasad itd.

  26. Powrót do góry    #116
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2005
    Postów
    902
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szanowny Przedmówco, jeżeli ktoś wyraża żal z powodu, że nie zobaczy już więcej jednego ze swoich ulubieńców na korcie - to chyba nic takiego dziwnego.
    Szkoda, że nie zobaczę go więcej na korcie, bo go lubię. Co nie oznacza, że w tym momencie nie uważam go za starego kretyna :P

  27. Powrót do góry    #117
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda, że się wcześniej nie zastanowił nad tym co robi
    Dobrze wiedzial gnojek co robi.Teraz to powinien przeprosic wszystkich tych tenisistow,ktorych na korcie po prostu oszukal.Dla takich "sportowcow" nie powinno byc zadnej litosci.Dozywotnia dyskwalifikacja i juz;)

  28. Powrót do góry    #118
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dziwią mnie mało dojrzałe komentarze w stylu szkoda X, bo lubiłam go a nie żałuję Y, bo go nie lubiłam. Jeśli ktoś brał i mu udowodniono to musi ponieść tego konsekwencje, a żałować możemy niewinnych, nieszczęśliwie przegranych. Wiem, że na forum można wypowiadać najbardziej skrajne i ortodoksyjne poglądy, ale nie należy burzyć ogólnie rozumianego porządku, ładu, zasad itd.
    Zburzyłam ład i porządek i jestem niedojrzała, bo szkoda mi kogoś kogo lubię i kto okazał się być idiotą, a nie szkoda mi kogoś kogo nie lubię i jest mi wszystko jedno czy gra, czy nie. No dobra, niech i tak będzie.
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

  29. Powrót do góry    #119
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-04-2003
    Postów
    2,129
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja w porę przestałam go lubić bo nie wiem co by się tu działo haha.
    Póki co, odkryłam dzięki moim uczonym książkom do doktryn, że istnieje taki prąd myślowy jak Manicheizm i domyślam się, że opracował go niejaki portugalski piłkarz Maniche który teraz wylądował w Moskwie, gdzie na turniej przyjechał święty Augustyn (Calleri) i zapoznał się z pracami Maniche'a.

    (św. Augustyn początkowo był zwolennikiem manicheizmu a potem krytykiem).

  30. Powrót do góry    #120
    Użytkownik
    Dołączył
    11-12-2005
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem jak można zburzyć porządek i ład etc....kilkoma postami. :P
    Wg. mnie - jestem raczej obiektywny, bo karierą Puerty zainteresowałem sie podczas RG'05 - należy mu się dożywotnia dyskwalifikacja, w ogóle tak powinno wyglądać "przykładne ukaranie" "dopingowicza-recydywisty"...ale po co tak go karać skoro szans na powrót wielkich nie ma po tych 8 latach. ;)
    Rozumiem też nieco zawiedzione panie, bo nikt by nie chciał by jeden z jego ulubionych zawodników miał jakiekolwiek związki z dopingiem...
    ----------------------------------
    A panna Sesil wszystkiego się oczywiście wypiera (dopingu, zasłaniania się ciążą...)
    wszystkiego co napisała o niej L'Equipe<bo też żadna inna agencja sprawą się nie zajmuje>...
    Natomiast na początku grudnia, w bułgarskiej tv 'special K' postraszyła swych kibiców zakończeniem kariery w związku z "wieloma rozczarowaniami, których doznała w 2005 roku".
    Potem, pod wpływem reakcji swych wiernych fanów obiecała, że się nie wycofa...minęło pare tygodni i "masz babo placek"
    ----------------------------------
    Nareszcie poznaliśmy nazwisko nowego coach'a Lindsay Davenport - schedę po Petersonie przejmie David DiLucia (kiedyś przeciętny tenisista, ale ma na rozkładzie Guge Kuertena, Żenię Kafielnikowa i 'Scuda') - poniekąd znany jest DiLucia z ostrego reżimu treningowego...Ciekaw jestem co wspólnie osiągnął-liczę na poprawienie statystyki Lindsay w wielkoszlemowych finałach :p

  31. Powrót do góry    #121
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Matthew Cronin o nadchodzacym sezonie.Dosc ciekawe przewidywania,choc w wykonaniu tego pana rzadko sie sprawdzaja;)
    http://msn.foxsports.com/tennis/story/5206974

  32. Powrót do góry    #122
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    1,734
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    http://sport.onet.pl/1256205,wiadomosci.html
    Tak to jest jak się podejmuje błędne decyzje związane z układaniem kalendarza turniejowego.

  33. Powrót do góry    #123
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak to jest jak się podejmuje błędne decyzje związane z układaniem kalendarza turniejowego
    Eeee to nie to...
    Wszystko przez ten specyficzny sposob poruszania sie po korcie,balansujacy na krawedzi ludzkich mozliwosci.Nie mozna tak biegac po hard korcie i juz;).
    Zreszta to plotki,chlopak jest zbyt mlody,medycyna zbyt zaawansowana by taka kontuzja mogla zakonczyc jego kariere:)
    Choc jezeli "szprycowal" sie hormonami i innymi drozdzami to skutki proby oszukania procesu dorastania moga byc tragiczne.


  34. Powrót do góry    #124
    Stały bywalec Awatar sasu
    Dołączył
    13-06-2003
    Postów
    1,432
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Glupoty wypisują na tym onecie. Wyrwali jedno zdanie z kontekstu i napisali sensacyjnego newsa. Tutaj, w oparciu o cytaty z wywiadu dla Mundo Deportivo, sytuacja będzie lepiej wyjaśniona:

    "You think of everything, including that at the very worst you won't be able to return to play tennis again," the Spaniard told sports daily Mundo Deportivo on Tuesday.

    "I have cried many times at home especially when I saw that I couldn't play and the pain wouldn't go away.

    "I would leave it a few days and try again but the pain would come back. It was a really bad time."

    Nadal injured his left foot while preparing for the Masters Cup in Shanghai in November, and has not played a competitive match since winning the Madrid Masters in October.

    The French Open champion played an exhibition match in Tarbes, France, on Sunday where he beat Fabrice Santoro 6-2 1-6 10-3, the third set being a super tiebreak format.

    He will miss Spain's Davis Cup tie against Belarus this weekend and is scheduled to begin his season at the ATP event in Marseille starting on February13.

    "I am pleased that we have located the problem and have now taken measures to solve it," Nadal said.

    "They have made new soles for my shoes and changed the supports for my foot and that seems to be working because I don't have the same kind of pain as before.

    "I am still a little worried but that is only normal. That won't disappear until I have played a few tournaments."

    When asked about whether he would change his aggressive, hard-running style Nadal said: "I will try to be more economical with my effort when playing but everyone has their own style and you can't change that."

  35. Powrót do góry    #125
    Zaawansowany Awatar Chuchita
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    1,640
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co nie zmienia faktu, że takie problemy w wieku 19 lat to nie jest dobry sygnał. Na butach się nie znam, ale nie sądzę, żeby one rozwiązały sprawę.
    LOS CHUCHOS BROTHERS Official Fan Club

  36. Powrót do góry    #126
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    1,734
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Zerknij sobie Roggi w jakich turniejach i na jakich NAWIERZCHNIACH,a przede wszystkiem w jakiej kolejności grał Nadal to zrozumiesz(a przynajmniej powinieneś)co miałam na myśli.Oczywiście onet nie jest zbyt dobrym źródłem,ale o problemach Rafy wiemy nie od dziś i podobnie jak Kończita yy Chuchita uważam,że żadne nowe-super-hiper, zaprojektowane specjalnie dla niego Nike tego nie zmienią.Oczywiście szkoda chłopaka bo młody.Powinno to dać do myślenia młodym z pozoru silnym zawodnikom bo jak wszyscy wiemy Andre Agassi jest jeden:D

  37. Powrót do góry    #127
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zerknij sobie Roggi w jakich turniejach i na jakich NAWIERZCHNIACH,a przede wszystkiem w jakiej kolejności grał Nadal to zrozumiesz(a przynajmniej powinieneś)
    Dawydenko rozegral wiecej turniejow,wiecej spotkan,zmienial nawierzchnie jak rekawiczki i nadal jest zdrow jak ryba;).Wiec dalej nie rozumiem co to ma wspolnego:P

  38. Powrót do góry    #128
    Stały bywalec Awatar sasu
    Dołączył
    13-06-2003
    Postów
    1,432
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No ja też nie kumam o co chodzi z tymi nawierzchniami. Najwiecej grał na mączce, a to chyba akurat jest najzdrowsza dla stóp nawierzchnia.

  39. Powrót do góry    #129
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    No fakt, że Nadal grał najpierw w jakich Acapulcach, Vinach del Mar i innych ziemnobłotnych turniejach, potem pojechał do Hameryki, by znów przeflancować się do Katalonii i ziemnych TMS, ale nie on jedem to czynił jak mniemam :). Czemu zatem miałoby to być kluczowym czynnikiem, który wyłączył go z gry?
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  40. Powrót do góry    #130
    Początkujący
    Dołączył
    02-02-2006
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No coz moze lekko przyczynil sie do tego fakt, ze w 2004 mial zlamana lewa stope co wylaczylo go z obiegu na 4 miesiace. Biorac pod uwage fakt ile on gral w 2005 plus styl gry plus zmiany nawirzchni to nic dziwnego, ze stopa nie wytrzymala. Mam tylko nadzieje, ze te kilka miesiecy przerwy wyjda mu na dobre i bede go mogla znow ogladac szalejacego na kortach :-)

    PS
    Onet schodzi coraz bardziej na psy. To juz nie pierwsza lipa jaka odstawili. Zalosne. Przydaloby sie komus udzielic kilka lekcji z podstaw dziennikarstwa!
    EDIT:
    Wlasnie zauwazylam, ze oryginalna wiadomosc pochodzi z PAP!--- az sie boje!

  41. Powrót do góry    #131
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    1,734
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Eurosport również podał to do wiadomości,więc...
    No cóż panowie...dla mnie kwestia nawierzchni i ich zmian była oczywista-jak widać nie jest taką do końca,a przynajmniej nie dla Was.Grał jeden z drugim(mam na myśli moich forumowych kolegów) w tym samym miesiącu na ziemii i betonie???-wątpię...Może i specjalistką w dziedzinie medycyny to ja nie jestem,a nawet na pewno,ale sposób gry Nadala plus powroty z mączki na amerykańskie betony dają takie,a nie inne rezultaty.Moje zdanie w tej materii nie jest odosobnione bo sam Nadal przyznał,że jeśli będzie kontynuował karierę to postara się roztropniej dobierać sobie turnieje i na pewno nie popełni błędów z roku 2005(wymianiał w wywiadzie turnieje z których przeskakiwał z jednego na drugi zmieniając przy tym radykalnie nawierzchnię,ja w tej chwili nie pamiętam co to były za turnieje,ale można to sprawdzić...w jego feralnym kalendarzu:P)
    Porównywanie ND do RF jest totalnym nieporozumieniem bo przepraszam co to ma do rzeczy,że Nikolajowi się udaje???że jeszcze nie padł???inna budowa,inny styl gry,inna ekspresja na korcie wymieniać dalej?po prostu inny zawodnik:)

  42. Powrót do góry    #132
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Marta,nie mieszaj mi tu i nie odwracaj kota ogonem:P.Punktem wyjscia jest Twoje stwierdzenie,ze kontuzja Nadala byla spowodowana ciagla zmiana nawierzchni.Pozwolilem sobie nie zgodzic sie z ta teza i przedstawilem odpowiednie ku temu argumenty.Tymczasem Ty moja droga wyjezdzasz mi tutaj z czyms takim:
    Porównywanie ND do RF jest totalnym nieporozumieniem bo przepraszam co to ma do rzeczy,że Nikolajowi się udaje???że jeszcze nie padł???inna budowa,inny styl gry,inna ekspresja na korcie wymieniać dalej?po prostu inny zawodnik
    co ewidentnie przemawia przeciez na korzysc przyczyny kotuzji ,ktora ja podalem;).Gdyby to ciagle zmiany nawierzchni powodowaly tak ciezkie urazy to polowa tenisistow jezdzilaby juz na wozkach inwalidzkich.
    Po prostu przyznaj sie,ze nie mialas racji i juz:P

  43. Powrót do góry    #133
    Stały bywalec Awatar sasu
    Dołączył
    13-06-2003
    Postów
    1,432
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Akurat tego, czy Marta ma rację czy nie, pewnie się nigdy nie dowiemy. Nie wiadomo czy kontuzja Nadala to następstwo wielu ciężkich spotkań, które rozegrał w minionym sezonie, czy wynik częstych zmian nawierzchni, czy też może winić za to trzeba jedynie zbyt duże poświęcenie w finałowym spotkaniu z Ljubicicem w Madrycie, które Hiszpan po morderczej walce wygrał w tie-breaku piątego seta. Wiadomo na pewno, że objawy pojawiły się właśnie po meczu z Ivanem, Rafael schodził do szatni kulejąc. Zapalenie stawu, którego lekarze nie mogli się pozbyć przez dłuższy czas, już jednak minęło, tenisista nie czuje już wyraźnego bólu i wszystko wydaje sie być na dobrej drodze do tego, żeby w przyszłym roku odebrać Rogerowi numer 1 list rankingowych :D. Tak więc onetowe wieści o tenisowej śmierci Nadala wydają się być mocno przesadzone :P.


  44. Powrót do góry    #134
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    1,734
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Miało być grzecznie i miałam nie zaczynać zdania(a przynajmniej tak sobie obiecałam)od"chłopcze nie mów mi do czego mam się przyznawać,a do czego nie",więc tak też będzie...
    Szanowny kolego wyobraź sobie,że Twoje argumenty mnie nie przekonały i ja nadal pozostaję na stanowisku,że przyczyną kontuzji(nie twierdzę iż bezpośdrednią,ale pośrednią na pewno)była nieroztropność w doborze turniejów,a co za tym idzie częsta zmiana nawierzchni.Chyba nie muszę Ci tłumaczyć,że akurat w jego przypadku jest to wręcz zabójcze! W pewnym czasopiśmie problem ten jest poruszony dość dogłębnie-niestety Ty nigdy do tego źródła nie dotrzesz bo w białostockiem tego magazynu niet,więc musisz zdać się na moją relację(ale popierać mojego stanowiska w tej sprawie absolutnie nie musisz)Powtarzam: sam Rafa przyznał,że nie był ostrożny przy doborze poszczególnych turniejów i zapewnił iż więcej się to nie powtórzy,więc musi być coś na rzeczy-prawda?
    Jak mi zamówisz rządową limuzynę to mogę Ci przywieźć owy magazyn tenisowy-znajomości przecież masz-pogadaj ze swoim "byłym"..

  45. Powrót do góry    #135
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Żeby wszyscy byli zadowoleni, to można powiedzieć, że gwałtowna zmiana nawierzchni przy zaistnieniu pewnych okoliczności może być bardzo kontuzjogenna. Okolicznością tą w wypadku Nadala jest ekstensywny styl gry.

    Pasi?

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •