za PS i ONET:
Czołowi siatkarze rezygnują z gry w kadrze

Jeszcze nie wiadomo, kto zostanie trenerem reprezentacji Polski siatkarzy, wiadomo natomiast, że kilku graczy, tworzących do tej pory trzon drużyny narodowej, zamierza zrezygnować z gry w biało-czerwonych barwach w najbliższym sezonie - pisze "PS".

W tym gronie jest także lider PZU AZS Olsztyn Paweł Papke, który po kontuzji kolana wrócił na ligowe parkiety.

- Po moich ostatnich przejściach zdrowotnych mocno się zastanawiam, czy grać w kadrze w nadchodzącym sezonie. Na pewno nie będę występował w Lidze Światowej - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Paweł Papke.

- Gra w reprezentacji to zaszczyt, ale są jeszcze inne rzeczy. Wspólnie z Pawłem Zagumnym zacząłem studiować Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Nie będę ukrywał, że aspekt finansowy też jest ważny. Za parę lat trzeba będzie zakończyć karierę i z czegoś żyć. Jeśli po rozgrywkach ligowych pojadę na kadrę, to za chwilę znowu będę rekonwalescentem. Wiele zależy także od tego, kto zostanie trenerem reprezentacji - dodaje Papke.

- Nie chcę być adwokatem moich kolegów, ale rzeczywiście niektórzy myślą o tym, żeby najbliższy sezon potraktować ulgowo. Może trzeba teraz postawić na młodych. My swoje już zrobiliśmy - kończy Paweł Papke.

Z gry w reprezentacji Polski w 2005 roku zrezygnował Robert Szczerbaniuk. W pierwszej części sezonu w biało-czerwonych barwach nie zagra także Paweł Zagumny.

koniec cytatu

moj komentarz: chyba juz naszym kadrowiczom sie cos poprzestawialo. nie znaja trenera nie wiedza czy dostana wogole powolanie a juz rezygnuja albo co lepsze wyznaczaja sobie terminy kiedy maja a kiedy nie maja ochoty grac. totalne jaja