Pokaż wyniki od 1 do 38 z 38

Wątek: Skoki narciarskie-sezon 2004/2005-refleksje dotyczace całego sezonu

  1. Powrót do góry    #1
    Super Typer FTSL Awatar NATALA
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    3,754
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Skoki narciarskie-sezon 2004/2005-refleksje dotyczace całego sezonu

    Tak własnie:)
    Każdy konkurs będzie miał oczywiscie swój wtek do komentowania, ale tu prosze pisac wasze spostrzezenia dotyczace ogolnej formy naszych, czy o poczynaniach nowego trenera.
    Taki ogolny wątek...


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no to powiem tyle że Adamski skończyl dziś 27 lat...
    kurde ale on już stary jest:P:P

    a więc Adamie,życze sukcesów w tym sezonie,wygraj wszystko co jest możliwe:):)
    100 lat 100 lat...;)
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  3. Powrót do góry    #3
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wreszcie PZN wzieło sie ostro za nasze "orły" http://sport.onet.pl/1203138,0,0,wia...7,impreza.html
    Moze przyniesie to pozytywne skutki:)

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i bardzo dobrze. Może trzeba ich ostro pogonić, bo to, co wyrabiają, to jest naprawdę katastrofa. Ale osobiście myślę, że i to nic nie pomoże. Dieta to jest mało, trzeba jeszcze mieć potencjał...

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Czytajac ten artukuł można dojsć zobaczyć jak profesjonalnie nasi skoczkowie podchodzą do swoich obowiązków.

    Póki co sezon się rozpoczyna ale właśnie ten początek był kompromitujący ze strony naszej kadry poza Małyszem.

    Zobaczymy co z tymi skoczkami będzie dalej.
    Bo Adam nie będzie ciągnął naszej reprezentacji w nieskonczoność.

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    Czytajac ten artukuł można dojsć zobaczyć jak profesjonalnie nasi skoczkowie podchodzą do swoich obowiązków.

    Póki co sezon się rozpoczyna ale właśnie ten początek był kompromitujący ze strony naszej kadry poza Małyszem.

    Zobaczymy co z tymi skoczkami będzie dalej.
    Bo Adam nie będzie ciągnął naszej reprezentacji w nieskonczoność.
    Ja na nic szczegolnego nie licze...
    Co taki Skupień robi w kadrze A? Ja nie mam pojecia...
    Rutkowskiemu woda sodowa uderzyla do glowy...

    Poki co nie widac zawodnikow, ktorzy by skakali
    na podobnym poziomie do Adama... :/

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i nie będzie widać, dopóki nie nastąpią jakieś zmiany w systemie szkolenia zawodników. Jakoś inne kraje potrafią wynaleźć sobie talenty, a my nie. A nie wierzę w to, że tych talentów nie ma.

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    27-06-2003
    Postów
    254
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i nie będzie widać, dopóki nie nastąpią jakieś zmiany w systemie szkolenia zawodników. Jakoś inne kraje potrafią wynaleźć sobie talenty, a my nie. A nie wierzę w to, że tych talentów nie ma.

    Dokładnie! Wszyscy sobie znajdują talenty a my nie Era Małysza już mineła trzeba szukać nastepnego dobrego skoczka nieskacze się zawsze tak samo dobra forma i skoki mijają tylko szkoda że tak szybko :(!!

  9. Powrót do góry    #9
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    Witam,

    Jak wiadomo mozemy obecnie wystawiac 3 zawodnikow w PS, ze wzgledu na to, iz w kwocie startowej mielismy przez T4S tylko Malysza.

    Oblicza sie to tak, iz bierze sie pierwsza 45 z periodow z tego i poprzedniego sezonu ( stary period wypada, nowy wchodzi ).

    Przed T4S skonczyl sie pierwszy tegoroczny period, a "rewelacyjne" wyniki tla Malysza sprawily, iz tylko Adas byl w 45.

    W zwiazku z powyzszym wywodem mam pytania nastepujace:
    - czy wie ktos ( nalepiej link do strony ), jak ksztaltuje sie uklad tegorocznych periodow? Kiedy konczy sie obecny, ile jest ich w sumie i jakie konkursy sa w ktorych?
    - czy dosyponuje ktos ( tez link najlepiej ) informacja, ktora przedstawialaby aktualna klasyfikacje PS, ale nie sezonowa a w ujeciu periodow, ktore maja wplyw na liczbe zawodnikow w PS?
    - czy wyniki Matei spowoduja, iz znajdzie sie on w pierwszej 45 po obecnym periodzie?
    - czy wie ktos moze, jak oblicza sie liczbe dodatkowej kwoty startowej do kwalifikacji w turnieju dla gospodarza? Z tego co pamietam, przy 4 i wiecej zawodnikach w PS bylo + 8 w kwalifikacjach, zas przy 3 i mniej + 5, ale nie jestem tego pewien, moze ktos to zweryfikowac?

    Z gory dzieki za odp.:)

    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  10. Powrót do góry    #10
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Link do aktualnej klasyfikacji WRL http://skokinarciarskie.pl/index.php...uma&order=DESC

    Co do podziałow poszczegolnych periodow mam sprzeczne informacje, na skokinarciarskie.pl przeczytałem ze obecny period kończy sie po konkursach w Willingen. Najprawdopodobniej tak wyglada podział periodow http://skokinarciarskie.pl/index.php?id=ps
    Mateja ma bardzo duze szanse na awans do czołowej 50, a co za tym idzie wywalczenia nam czwartego miejsca w PS. 100% pewność da zdobczyc 7 pkt w najblizszych 2 konkursach.

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    http://www.fis-ski.com/data/document/wcrglj-0405-e1.pdf

    Na stronie FIS-u periody sa podane tak samo jak na portalu skokinarciarskie.

  12. Powrót do góry    #12
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    Dziekuje serdecznie za kompleksowa odpowiedz:)

    Moze pomozecie mi wyjasnic ponizsza sprawe, a raczej zagranie taktycze:)

    Otoz z jednej strony Robert jest juz prawie w 50, a z drugiej niewiele mu brakuje do 5 w kontynentalnym; blisko 50 w PS jest tez Rutkowski.

    I teraz tak:
    1.zalozmy, ze Mateja dobrze wypadnie w Bischofshofen i Willingen i po III periodzie bedzie dosc mocno usytuowany w 50.
    2. Rutkowski wystartuje w Willingen, a takze dobrze w IV periodzie, gdzie popunktuje troche, co da mu awans przed turniejami w Zakopanem awans do 50
    3. w IV periodzie Mateja jedzie na kontynentalny i jest dwa razy na pudle, co daje mu awans do 5, bowiem punkty traca ( dosc duzo ) wyzej od niego sklasyfikowali, m.in. Donnem i Damian

    Dodajac Malysza mamy 4 zawodnikow w kwocie startowej + 2 platne, oznacza to 6 zawodnikow w Zakopanem + 8 z kwoty startowej gospodarza!

    Jest to o tyle wazne, ze wtedy faktycznie cala mlodziez mozemy rzucic do boju, a w przypadku ok. 10 miejsc, wystartuje pewnie tylko Hula, Rutkowski i Stoch, bo reszte zajma Bachledy, Skupienie i inne takie Tajnery..

    W tym scenariuszu sa jednak dwie podstawowe niewiadome:
    1. czy Rutkowskiego forma jest faktycznie juz az tak dobra, by w 3 dziesiatce byl w kilku konkursach
    2. Czy Mateja moze wywalczyc dwa miejsca dla Polski? Na fisie jest informacja, iz mozna w jedno wywalczone miejsce mozna wprowadzic innego zawodnika, ale nie wiem czy dobrze rozumiem i interpretuje ten zapis...

    Pomozecie?:)

    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  13. Powrót do góry    #13
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciekawa symulacja :)
    Mateja powinien "zalapac sie" do 50 WRL juz po jutrzejszym konkursie, lecz nie wiem czy powinien rezygnowac ze startow w PS. Jussilainen, Vassiliev, Hautamaeki czy Dessum przy sprzyjajacych okolicznosciach moga Mateje wyprzedzic. O sportowo-prestizowym czynniku chyba nie trzeba wspominac, Robert dobrowolnie nie zrezygnuje ze startow w PS.
    Rutkowski gdyby na obecnym etapie prezentował wysoka forme to w dzisiejszych kwalfikacjach startowałby jako zawodnik a nie przedskoczek. Jego dalsza dyspozycja jest wielka niewiadoma, szkoda bo ma duza szanse na awans do 50 WRL.

  14. Powrót do góry    #14
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na punkty Mateji bym nie liczył bo po treningu w Biszkopszofen widać że wraca do "normalnej" dyspozycji. Juz cały poniedziałkowy start w Innsbrucku dawał do myslenia. Te kilka udanych skoków to był po prostu fuks, akurat mu siadło jak nigdy dotąd. Źle zaczęło sie dziac jak pojawiły się artykuły jaki to z Mateji mega talent, wg słów Horngachera większy od Małysza (!!!!) to nie dziwne ze juz mu sodówa do łba uderzyła... autografy, kwiaty, wizyty w zakladach pracy Mateja tylko o tym myślał. Syndrom Rutkowskiego w polskich skokach to normalka. A własnie Rutkowski - jak do konca sezonu zdobędzie chociaz punkt w PŚ to uroczyście prosze dac mi bana :P

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Uroczyście zapamiętam :P
    Ale to mało prawdopodobne, przyznasz sam, czy inaczej ryzykowałbyś banem? ;)
    A ja głupia uwierzyłam, że Matei tak zostanie... Trza będzie wrócić do mego poprzedniego, normalnego sceptycyzmu.

  16. Powrót do góry    #16
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na punkty Mateji bym nie liczył bo po treningu w Biszkopszofen widać że wraca do "normalnej" dyspozycji. Juz cały poniedziałkowy start w Innsbrucku dawał do myslenia. Te kilka udanych skoków to był po prostu fuks, akurat mu siadło jak nigdy dotąd. Źle zaczęło sie dziac jak pojawiły się artykuły jaki to z Mateji mega talent, wg słów Horngachera większy od Małysza (!!!!) to nie dziwne ze juz mu sodówa do łba uderzyła... autografy, kwiaty, wizyty w zakladach pracy Mateja tylko o tym myślał. Syndrom Rutkowskiego w polskich skokach to normalka. A własnie Rutkowski - jak do konca sezonu zdobędzie chociaz punkt w PŚ to uroczyście prosze dac mi bana
    Gratuluje znajomosci skokow narciarskich :) Szkoda czasu na jakakolwiek polemike.
    Na jaki okres czasu chcesz bana?:)

  17. Powrót do góry    #17
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i jak tam wrażenia po kolejnym konkursie? Bo moje są takie, ze wraca stare i dobre: czyli Małysz potem dłuuuuuuuuuuuugoooooooooooooooooo nic i reszta asów którzy w rozpaczliwy sposób próbują się nie zabić na skoczni. Aha no tak, mieli pecha bo warunki były złe...

    Marks - dziękuję za gratulacje. Chyba są zasłużone...

    Nie odpowiedziałes na moje pytanie, na ile chcesz bana?:)
    Sezon jeszcze sie nie skonczył a Rutkowski skacze coraz lepiej wiec PS w Zakopanem moga troche popsuc Ci humor:)
    Bana chce dostac dopiero wtedy gdy Rutkowski zapunktuje. Moze byc dozywotni. Ale ty mi go nie dasz bo nie możesz :)
    A gdyby nasze orły zaczęły punktować to humor by mi się nie popsuł lecz polepszył, ale... nieeee to niemozliwe :P

  18. Powrót do góry    #18
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i jak tam wrażenia po kolejnym konkursie? Bo moje są takie, ze wraca stare i dobre: czyli Małysz potem dłuuuuuuuuuuuugoooooooooooooooooo nic i reszta asów którzy w rozpaczliwy sposób próbują się nie zabić na skoczni. Aha no tak, mieli pecha bo warunki były złe...

    Marks - dziękuję za gratulacje. Chyba są zasłużone...
    Nie odpowiedziałes na moje pytanie, na ile chcesz bana?:)
    Sa osoby na tym forum ktore z checia zastosuja sie do Twojej "prosby" faktycznie ja sie do nich nie zaliczam :)
    Sezon jeszcze sie nie skonczył a Rutkowski skacze coraz lepiej wiec PS w Zakopanem moga troche popsuc Ci humor:)

  19. Powrót do góry    #19
    Super Typer FTSL Awatar NATALA
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    3,754
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Liczba miejsca przydzielonych przez FIS dla poszczególnych krajów w IV okresie PŚ w sezonie 2004/2005
    Kraj Liczba miejsc Liczba osób, za które FIS zwraca koszty
    Zawodnicy Sztab Szkoleniowy
    Austria 8 Fettner M. Goldberger A.Hafele M.Höllwarth M.Kaiser St.Kofler A.Liegl F.Loitzl W.Morgenstern T.Schwarzenberger R.Widhölzl A.
    + 1 Zawod. (Puch. Narodów) 3
    Czechy 3 Janda J. 2
    Finlandia 5 Ahonen J. Hautamäki M.Kiuru T.Kokkonen A.Lindström VI.-M 2
    Francja 4 Chedal E. Dessum N. 2
    Niemcy 8 Herr A.Mechler M.Neumayer M.Ritzerfeld J.Schmitt M.Späth G.Uhrmann M.Hocke St. 3
    Japonia 6 Funaki K.Higashi A.Ito D.Kasai N.Miyahira H.Okabe T. 3
    Norwegia 8 Bardal A.Bystoel L.Forfang D.Ljökelsöy R.Pettersen S.Romoeren B.-E.Solem M.Stensrud H.Ingebrigtsen T. 3
    Polska 3 Malysz A. 2
    Rosja 3 Vassiliew D. 2
    Słowenia 8 Benkovic R.Bogataj J.Damjan J.Frank N.Kranjec R.Peterka P.Pikl P.Zonta P. 3
    Szwajcaria 4 Amman S.
    Küttel A.
    Moellinger M. 2
    Szwecja 3 Erikson J. 2
    USA 2 1 2
    Estonia 2 1 2
    Kazachstan 2 1 2
    Korea 2 1 2
    Holandia 2 1 2
    Słowacja 2 1 2

    Blisko wywalczenia dla nas 4 miejsca był Mateja, ale nie wyszło.
    4 period to zaledwie 4 konkursy: 2 razy w Bad MIttendorf i 2 w Neustadt

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    "Słyszałem wiele nerwowych wypowiedzi ze związku. Że trzeba zrobić selekcję wśród skoczków, że trzeba doprowadzić Mateusza Rutkowskiego do porządku. A może ktoś by tak zrobił porządek w PZN?" - zakończył Małysz.

    Więcej tutaj: http://sport.onet.pl/1037012,wiadomosci.html

    Brawo Adam ! :D

  21. Powrót do góry    #21
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czas na małe podsumowanie. Chyba kazdy sie zgodzi ze wyniki naszych skoczkow sa ponizej oczekiwan a przede wszystkim ponizej zapewnien Kuttina. Mozemy sie cieszyc z formy Małysza, oraz naprawde niezłego sezonu Mateji, ale gdzie reszta? Na 7 konkursow przed koncem sezonu PS, tylko 3 naszych z pkt (3 pkt fuksem zdobyte przez Długopolskiego) to dramatyczny obraz naszych skokow. Tak zle nie było za czasow Tajnera:
    sezon 2000/20001 - 4 naszych z pkt PS :
    1 Małysz
    31 Mateja
    41 Skupien
    76 Kruczek

    W klasyfikacji druzynowej Polska zajeła 6 miejsce

    sezon 2001/2002 - 7 Polakow z pkt PS:
    1 Małysz
    49 Mateja
    53 Pochwała
    55 Bachleda
    73 T. Tajner
    77 Kruczek
    83 Skupien

    W klasyfikacji druzynowe ponownie zajelismy 6 miejsce

    sezon 2002/2003 - 5 naszych z pkt PS
    1 Małysz
    42 Bachleda
    66 T. Tajner
    76 Mateja
    78 POchwała

    W klasyfikacji druzynowej POlska zajeła 7 miejsce

    Sezon 2003/2004 - 5 naszych z pkt PS
    12 Małysz
    52 Bachleda
    54 Skupien
    58 Rutkowski
    67 W. Tajner

    W klasyfikacji druzynowej 8 miejsce.

    Dla porownania wyniki z PK:

    Sezon 2000/2001 - 11 punktujacych Polakow
    31 Kruczek
    85 Małysz
    117 Pochwała
    130 Bachleda
    136 Skupien
    155 T. Tajner
    168 Długopolski
    195 D. Bachleda
    209 Śliwka
    231 Mateja
    240 Nikiel

    Sezon 2001/2002 - 8 Polakow z pk PK:
    91 Śliwa
    98 Skupien
    100 Bachleda
    110 Kruczek
    141 Pochwała
    197 Długopolski
    203 Mateja
    203 Tajner

    Sezon 2002/2003 - 13 Polakow z pkt:
    22 Mateja
    56 Pochwała
    59 Sobczyk
    80 Długopolski
    83 Skupien
    85 Kruczek
    93 W. Tajner
    116 Bachleda
    122 Rutkowski
    134 T. Tajner
    139 Śliwka
    186 Ciapała
    220 Stryczula

    Sezon 2003/2004 - 9 Polakow z pkt Pk:
    26 Rutkowski
    38 Długopolski
    45 Mateja
    45 Skupien
    55 W tajner
    65 T. Tajner
    101 Pochwała
    109 Stoch
    116 Sliz



  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Za czasów współpracy z "doktorami" Adam nawet jak coś nie szło, to wypowidał się optymistycznie. A teraz...?
    Czy tego Małysza, który wygrywał w Predazzo, już nie ma? - Można tak powiedzieć - stwierdza nasz mistrz. - Zmieniły się skoki, ja zmieniłem technikę, bo wymusiły to warunki. Kiedyś wychodziłem z progu wysoko w górę, miałem niższą pozycję dojazdową. Teraz moje skoki wyglądają inaczej, bo tak jak w Predazzo już się nie dało skakać. Próbowałem, ale nie leciało.

    - Niektórzy zawodnicy musieli przybrać na wadze. Ja niby niewiele, tylko 2-3 kg, ale to właściwie zmienia wszystko. Automat trzeba regulować na nowo. Do tego dochodzą kombinezony, inaczej szyte niż rok temu. W związku z tym teraz bardziej niż kiedykolwiek liczą się warunki atmosferyczne. Coraz większą rolę odgrywa wiatr, który nie zawsze sprawiedliwie rozdaje.

    - Prawdę mówiąc, nie wierzę, by skoczkowie mogli mieć wpływ na to, co dzieje się w skokach. Nikt nas nie słucha. Kilka razy protestowaliśmy, ale to pozostało bez echa. Tu rządzą wielkie pieniądze, sponsorzy i telewizja. My jesteśmy tylko dodatkiem. Są takie konkursy, które nie powinny być rozgrywane. Wtedy ryzykujemy życiem, nie ma uczciwej rywalizacji, jest tylko hazard i loteria.

    - Czegoś mi brakuje. Skaczę poprawnie technicznie, ocieram się o medal na średniej skoczni, ale wciąż brakuje błysku. Kiedy skoczek jest w formie, to wszystko, co robi, dzieje się automatycznie, bez udziału głowy. Teraz muszę się koncentrować, by to i owo poprawić czy wykonać właściwie.

  23. Powrót do góry    #23
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mateusz Rutkowski, ubiebłoroczny Mistrz Świata Juniorów ze Stryn, nie jest w najlepszej formie. I to nie tylko sportowej, ale i psychicznej. Kreowany na następcę Adama Małysza, w tym sezonie nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Mateusz nie załamuje się jednak i już myśli o tym, jak dobrze przygotować się do sezonu letniego.

    - Jestem już zmęczony i wiem, że niczego wielkiego do końca sezonu nie osiągnę. Moja forma jest teraz słaba, a w Pucharze Świata zostało tylko kilka konkursów. Myślę, że lepiej by było, gdybym po mistrzostwach świata wrócił do domu i skoncentrował się na zrzuceniu wagi. Nie rozmawiałem jeszcze o tym z kierownictwem kadry, ale powiem im po konkursie drużynowym.

    Mateusz obiektywnie ocenia swoją obecną sytuację:

    - To wielka frajda, że znalazłem się w kadrze, ale ciężko będzie tu coś zrobić. Jestem już zmęczony, a poza tym na skoczni zupełnie nie idzie. To mnie dobija.

    Nie tak zapewne wyobrażał sobie swój pierwszy, "seniorski" sezon w karierze:

    - Jestem strasznie zły, wkurzony w tym sezonie. Wiem, że nie przepracowałem dobrze okresu przygotowawczego i teraz są tego efekty. Chciałbym już zrzucić nadwagę i zacząć się przygotowywać do sezonu letniego, wziąć się za siebie. Wtedy wszystkim pokażę, że Rutkowski się nie skończył.

    skijumping.pl
    Kolejny dowod na bezmyślność naszego sztabu szkoleniowego. Wszyscy doskonale wiedzieliśmy ze Rutkowski miał problem z waga ale na poczatku sezonu. Kto zdrowy na umyśle bierze na najwazniejsza impreze w sezonie skoczka który ma problem z nadwaga?!. Bezmyślność to najdelikatniejsze określenie jakie przychodzi mi do głowy. Odpowiedzialność za to powinien ponieść Kruczek, to on wielokrotnie bronił Mateuszka i wciskał kity o szykowaniu jego super formy na MS.
    Wszystko wskazuje na to ze Kuttin stracił cały rok na selekcji tzw kadry A, co gorsza błednej selekcji. Jak na fachowca, za jakiego sie podaje to ogromny bład.

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Hmmm, a może skoro Rutek ma problemy z nadwagą, to może przesunąć by go do kombinacji norweskiej. Mówię całkiem poważnie - byłby z pewnością jednym z lepszych skoczków w stawce, a biegać to nawet Małysz potrafi, byłoby więc tylko kwestią wytrzymałościowego treningu osiągnięcie optymalnej formy biegowej (no i o timingu nie musiałby tak pamiętać ;)). Silny, młody chłopak, który jednak nie do końca spełnia się w skokach. Może byłby to jakiś pomysł na karierę dla niego ?
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany
    Dołączył
    03-03-2003
    Postów
    2,114
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pomysł zrobienia z Rutkowskiego kombinatora jest dobry,powiedziałbym nawet bardzo.Skoki oczywiscie to jego mocna strona,ale wydaje mi sie, ze z biegiem to nie jest tak latwo.To nie tylko kwestia wyrzymalosci Wojtku,ale techniki,wszyscy widzieli jak biega Brazylijczyk,ktory narty na nogach mial moze kilka razy.

  26. Powrót do góry    #26
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiejszy konkurs to przysłowiowy gwozdz do Kuttinowskiej trumny. Az zal patrzec na to co wyprawia Kuttin. Moze to wina małego trenerskiego doświadczenia, moze naciskow ze strony władz PZN ale kto przy zdrowych zmysłach kombinuje z sylwetka dojazdowa skoczka w trakcie sezonu ? Od tego jest sezon letni czy tez miesieczne zgrupowania tuz przed sezonem. "Heniuś" nie ma za grosz samokrytycyzmu a wrecz złego słowa o nim powiedziec nie mozna. Kamil Stoch miał bardzo duze szanse na medal MSJ lecz aby ten sukces osiagnac musiałby od tyg trenować w Zakopanem na skoczni K-90 a nie jezdzic po Skandynawi - Kuttina nic nie nauczyła ubiegłoroczna "wpadka" Morgensterna na MSJ.
    Mateja od miesiaca jest bez formy, jeszcze mozna było zrozumieć powołanie na MS (Robert bez formy przewyzsza reszte polskich nielotow w zyciowce) ale zabieranie zawodnika prawie na siłe na PS jest smieszne. Dlaczego teraz gdy konkursy maja juz małe znaczenie nie powołuje Stefanka Hule czy innych młodych zawodników?
    Nie tak dawno zastanawiałem sie nad wypowiedzia Włodarczyka stawiajaca przed Małyszem za głowny cel zdobycie małej kryształej kuli za loty narciarskie. Pan Prezez sasugerował nawet mozliwość wycofania Adama z pozostałych konkursow. Teraz wszystko składa sie na logiczna całość :) Kuttin nie skorzystał z rady Włodarczyka - oczywiscie rady utopijnej gdyz Federer na takie rozwiazanie pewnie by sie nie zgodził. Zamiast zapowiadanego podium w generalnej klasyfikacji PS w najlepszym razie bedzie 5 miejsce, przy obecnej formie najgrozniejszych rywali Adama w klasyfikacji lotow - mozna jedynie pomarzyc o wygranej. Wszystko wskazuje na to ze zapowiada sie mała rewolucja w naszym sztabie szkoleniowym.

  27. Powrót do góry    #27
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i jak tam wrażenia po kolejnym konkursie? Bo moje są takie, ze wraca stare i dobre: czyli Małysz potem dłuuuuuuuuuuuugoooooooooooooooooo nic i reszta asów którzy w rozpaczliwy sposób próbują się nie zabić na skoczni. Aha no tak, mieli pecha bo warunki były złe...

    Marks - dziękuję za gratulacje. Chyba są zasłużone...
    Nie odpowiedziałes na moje pytanie, na ile chcesz bana?:)
    Sa osoby na tym forum ktore z checia zastosuja sie do Twojej "prosby" faktycznie ja sie do nich nie zaliczam :)
    Sezon jeszcze sie nie skonczył a Rutkowski skacze coraz lepiej wiec PS w Zakopanem moga troche popsuc Ci humor:)
    No jak tam Marks z moim banem? Przypomnij mi moze ile Rutkowski punktów w PS wywalczył? :D A Mateja jak? Ano świetnie. Chociaż z drugiej strony on przynajmniej miał kilka dobrych skoków nie to co pozostali.
    Naprawdę nie wiem co będzie z polskimi skokami po zakonczeniu kariery przez motyla z wąsami. Chińczycy przy nas będą potęgą. A szkoda, bo to ciekawy i piękny sport :|

  28. Powrót do góry    #28
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No jak tam Marks z moim banem? Przypomnij mi moze ile Rutkowski punktów w PS wywalczył? A Mateja jak? Ano świetnie. Chociaż z drugiej strony on przynajmniej miał kilka dobrych skoków nie to co pozostali.
    Naprawdę nie wiem co będzie z polskimi skokami po zakonczeniu kariery przez motyla z wąsami. Chińczycy przy nas będą potęgą. A szkoda, bo to ciekawy i piękny sport :|
    Pokornie sypie głowe popiołem i przyznaje sie do podchwycenia Kuttinowskiej propagandy :D Jest jak jest, kazdy widzi. Nie zapowiada sie na poprawe.
    A tak w ogole to miałem na mysli banana a nie bana :P

  29. Powrót do góry    #29
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Skandalem kończy się ten sezon w skokach narciarskich. Przed ostatnimi zawodami na mamuciej skoczni w Planicy doszło do buntu w polskiej reprezentacji - czytamy w "Super Expressie".

    Do Planicy pojechali tylko Adam Małysz, Wojciech Skupień, Stefan Hula i Rafał Śliż. Inni zawodnicy odmówili wyjazdu!

    - Nie mogę w to uwierzyć. Ostatnio byłem u siebie w domu, w Austrii. Gdy się dowiedziałem, że skoczkowie odmówili wyjazdu do Planicy, omal się nie przewróciłem. To jest bunt, tak dalej być nie może - mówi Heinz Kuttin, trener naszych skoczków.

    - Na pewno nie poleci głowa Roberta Matei. Jest w tak słabej formie, że nie było sensu zabierać go na loty, bo jeszcze mógłby sobie krzywdę zrobić. Usprawiedliwiony jest też Kamil Stoch, on będzie skakał na mistrzostwach świata juniorów. Ale już postawa Mateusza Rutkowskiego, Marcina Bachledy i innych jest niedopuszczalna! Powiedzieli, że nie pojadą do Planicy i koniec. Tego już nie popuszczę. Czekam tu na pana Lecha Nadarkiewicza z Polskiego Związku Narciarskiego. Musimy zrobić z tym porządek. W przyszłym sezonie skład polskiej reprezentacji będzie wyglądał zupełnie inaczej. Będą w niej tylko ci, którzy naprawdę chcą pracować - dodał Kuttin.

    - Nie potrafię zrozumieć zachowania części polskich skoczków. Wielu z nich to minimaliści, którzy nie chcą zrozumieć, że skoki to dla nich życiowa szansa. Prosiłem nieraz Adama Małysza, żeby z nimi porozmawiał, przekonał. Zrobił dla tego zespołu bardzo wiele, a zespół dla niego - nic.

    - Podam przykład, choć z litości przemilczę nazwisko. Jeden z naszych skoczków zdobył kilka punktów w Pucharze Świata i... zaraz przestał trenować na serio, bo powiedział, że mu motywacji brakuje. Ręce opadają. A taki Mateusz Rutkowski. Przez miesiąc mocno pracuje, a później, w trakcie mistrzostw świata, przybiera aż trzy kilo. Przecież to paranoja - twierdzi Kuttin.

    - Nie boję się, że prezes Włodarczyk mnie zwolni. Mam kontrakt do 2006 roku. Nie sądzę, aby można mi było coś zarzucić. Jeśli jednak do tego by doszło, to w ostateczności mogę sobie siedzieć w domu i pobierać pieniądze do końca kontraktu. Choć wolałbym pracować - zakończył trener polskich skoczków.

    W odpowiedzi na zarzuty Kuttina Marcin Bachleda tłumaczył: - Trener był w Austrii, w ogóle z nami nie rozmawiał. Skąd mu przyszło do głowy, że to bunt? Skakanie na mamucie to nie żarty, można się nieźle poturbować. I ja, i Mateusz nie czuliśmy się na siłach wystartować w Planicy.

    onet.pl
    Kolejny raz potwierdza sie moja teoria, niektórych zawodników m.in Bachlede i Rutkowskiego powinno sie kopnac z całych sił w dupe i wykluczyć z kadry m.in na rok - moze wreszcie zrozumieli by gdzie jest ich miejsce.

  30. Powrót do góry    #30
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pięciu kandydatów na trenera kadry skoczków

    Jak poinformował "Przegląd Sportowy", 5 kwietnia Heinz Kuttin przedstawi swoją ocenę sezonu 2004/2005. Tymczasem są już kandydaci na następcę Austriaka.

    Są nimi Niemiec Reinhard Hess i Fin Hannu Lepistoe. Obaj wyrazili wstępne zainteresowanie ofertą z Polski. Wśród potencjalnych następców Austriaka wymienia się jeszcze jego rodaka Stefana Horngachera, który doprowadził juniorów do srebrnego medalu MŚ.

    Jest jeszcze dwóch tajemniczych kandydatów.

    "Jeden to Fin, ale nie mogę ujawnić nazwiska. W każdym razie na trenerów z tego kraju warto stawiać, bo odnoszą wielkie sukcesy. Drugim jest jakiś Słoweniec, albo Słowak, nie pamiętam dokładnie" - powiedział Paweł Włodarczyk, prezes PZN.

    "Musimy się zabezpieczyć na wypadek, gdyby Kuttin na kwietniowym zarządzie nie uzyskał pozytywnej oceny i bylibyśmy zmuszeni podziękować mu za współpracę" - dodał.

    Według informacji "PS", Hess, z którym podczas MŚ w Oberstdorfie rozmawiali działacze PZN, zgodził się wstępnie na zaproponowane warunki. Warto jednak dodać, że Niemiec za funkcję dyrektora kadry w swoim kraju otrzymuje około 10 tysięcy euro.
    Juan - jak widzisz jest kasa na "konkretnego" trenera:) Hess i Lepisto to uznane nazwiska w trenerskim swiatku narciarskim - juz wkrotce przekonamy sie co z tego wyniknie.

    Pan Włodarczyk znow pokazuje wielka klase jak przystało na prezesa PZN :D

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Kasa może i jest, problem w tym, że "i w Paryżu nie zrobisz z owsa ryżu", a "z pustego i Salomon nie naleje". Nieważne czy to będzie Kuttin, czy Hess, ekipa nie zacznie nagle skakać jak Austriacy, czy Finowie. BTW - Hessa zwolniono m in. za słabe wyniki kadry (o jak ja bym chciał mieć takie "słabe" wyniki) i konflikty wewnętrzne. Nie jestem pewien, czy jest to dobra kandydatura, będę się upierał, że należy zostawić Kuttina. Po prostu w ekipie, która zajmuje się rzucaniem kłód pod nogi trenera, ciężko jest nie popełnić żadnego błędu. Z drugiej strony, trener z dużym doświadczeniem i paroma sezonami spędzonymi w gnieździe trenerskim mógłby nauczyć w końcu moresu naszych "czempionów buli", ale - jak mówiłem - nie jestem do końca przekonany, czy tak na pewno się stanie.
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  32. Powrót do góry    #32
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kasa może i jest, problem w tym, że "i w Paryżu nie zrobisz z owsa ryżu", a "z pustego i Salomon nie naleje". Nieważne czy to będzie Kuttin, czy Hess, ekipa nie zacznie nagle skakać jak Austriacy, czy Finowie. BTW - Hessa zwolniono m in. za słabe wyniki kadry (o jak ja bym chciał mieć takie "słabe" wyniki) i konflikty wewnętrzne. Nie jestem pewien, czy jest to dobra kandydatura, będę się upierał, że należy zostawić Kuttina. Po prostu w ekipie, która zajmuje się rzucaniem kłód pod nogi trenera, ciężko jest nie popełnić żadnego błędu. Z drugiej strony, trener z dużym doświadczeniem i paroma sezonami spędzonymi w gnieździe trenerskim mógłby nauczyć w końcu moresu naszych "czempionów buli", ale - jak mówiłem - nie jestem do końca przekonany, czy tak na pewno się stanie.
    Kuttin jest trenerem o duzym potencjale, temu chyba nikt nie zaprzeczy ale czy juz jest gotowy na prowadzenie kadry A...? - mozna sie spierac.
    Hess to jeden z najlepszych trenerow na swiecie, szkoleniowiec o ogromnym doświadczeniu zawodowym . Człowiek z taka renoma nie dopuscił by do wielu sytuacji jakie miały miejsce w naszej kadrze w zakonczonym niedawno sezonie.
    Z uporem maniaka twierdze ze mozna u nas stworzyc silna druzyne, realne jest aby Polska miała 5 zawodnikow w 50 klasyfikacji PS (2 w 30) - to byłby sukces. Owszem jezeli ktos czeka na czasy kiedy bedziemy miec 2 skoczkow w pierwszej 15 to troche jeszcze poczeka :D (wyobraznia niektorych widziała Mateje po TCS na 15 miejscu PS - za sprowadzanie marzycieli na ziemie zostałem nawet nazwany ignorantem :D

  33. Powrót do góry    #33
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Polski Związek Narciarski zdecydował, że do przyszłorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie trenerem Adama Małysza będzie nadal Austriak Heinz Kuttin.


    PZN porozumiał się także z Edim Federerem, szefem firmy Sportmarketing, podpisując z nim nową umowę handlową.

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i Adam kariery nie zakończy, a to ci info :P

    A jeszcze nie tak dawno mówili, że
    Związek nie podpisze umowy z Austriakiem Eduardem Federerem, mimo nacisków Małysza.


    Ale piękny kolorek na dziale mamy :) Szkoda, że wcześniej go nie było, aż się przyjemniej wchodzi ;)

  35. Powrót do góry    #35
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No coz kolejny dowod na fachowosc PZN z Włodarczykiem na czele :) Wystarczyło lekko uderzyc piescia w stoł i prezesik zrobił sie potulny jak baranek.

    Ale piękny kolorek na dziale mamy Szkoda, że wcześniej go nie było, aż się przyjemniej wchodzi
    O przyjemnosci wchodzenia lepiej pisał nie bede :P

  36. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O przyjemnosci wchodzenia lepiej pisał nie bede :P
    No tak zima się skończyła, wiosna do głowy uderza ;)
    A wchodzenia gdzie? Do kina czy supermarketu? :P:P

  37. Powrót do góry    #37
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No tak zima się skończyła, wiosna do głowy uderza
    A wchodzenia gdzie? Do kina czy supermarketu?
    Kino w ostatecznosci moze byc, lecz zapewniam ze istnieja znacznie ciekawsze miejsca gdzie mozna wejsc i spedzic czas w bardzo miłym towarzystwie :P

  38. Powrót do góry    #38
    Super Typer FTSL Awatar NATALA
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    3,754
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    to jst forum dotyczace sportów zimowych.
    to ze jest wiosna, nie znaczy ze mozecie drodzy moderzy:P
    gadac o wchodzeniu, wychodzeniu i innych pierdołach;)

    ha!bede wredna i was upomne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •