Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 84

Wątek: AZS Olsztyn-AZS Czestochowa- Derby

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-10-2003
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    AZS Olsztyn-AZS Czestochowa- Derby

    Coz mozna powiedziec, te mecze zawsze elekrtyzowaly publicznosc i bede elektryzowaly. Obie druzyny znakomicie zaczely sezon i z kompletem punktów sa na czele PLS. Z pewnoscia mecz na szczycie. Oczywisice w tym sezonie Olsztyn ma zdecydowanie silniejszy sklad i gra na wlasnej hali to powinno zaprocentowac wedlug mnie koncowym wynikiem, z szacunkiem dla Czestochowy. Jak bedzie w istaocie czas pokaze.. ;)

    PoZdRaWiAm!!!
    GG:4167314 Jestem : Ukryta zawartość
    http://artur.wroclaw.w.interia.pl/TSC2.jpg

  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam, wszędzie dobrze tam gdzie mnie nie ma czyli istotą rzeczy musiałem tu prędzej czy pózniej trafić. Jak już napisał Wacuś, z całym szacunkiem dla
    Częstochowy ale wynik może być tylko jeden, a mianowicie 3:0, chociaż po ciężkiej walce jak sądze. Co Częstochowa może nam przeciwstawić? Chyba tylko wolę walki i ogromną determinację bo w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła jesteśmy zdecydowanie lepsi. Do tej pory, co dało się zauważyć, Olsztyn grał z przeciwnikami na ćwierć gwizdka (z Wunglem może i nawet na pół) a jednak rezultaty były zadowalające. Tak na koniec, Częstochowa jest tylko kolejnym małym kamyczkiem na drodze po MP i nie sądze żeby sprawili nam jakieś większe kłopoty. Dobrze że mecz jest w TV to będzie można na spokojnie go analizować.

    To pisałem ja, Maciuś.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślę, że obecny jest tu pewien relatywizm poglądów, bowiem ja bym się doszukał kilku istotnych elementów, dzięki którym Częstochowa może wam zrobić koło pióra. Nie wiem na ile wynikało to ze słabych przeciwników drużyny Edwarda Skorka, ale póki co AZS odznacza się ogromną czujnością w grze. Przekłada się to w bardzo dobrej obronie, począwszy od znakomitego libero, poprzez skrzydłowych, kończąc na ... środkowym Gawryszewskim, który zaliczył ostatnio kilka efektownych i jakże ważnych akcji defensywnych. Nie ma może obecnych efektownych czap, ale blok czestochowski funkcjonuje właściwie, wyblok był bowiem kluczem do sukcesu w spotkaniu z Jastrzębiem.

    Co z tego wynika? Otóż to,że po stronie olsztyńskiej nie ma obecnie 100% bombardierów, którzy siali by popłoch po drugiej stronie siatki. Przypominam, że Papke jeśli w ogóle będzie grał,w co wątpię, nie będzie zapewne w najwyższej formie, Śmigiel jest do powstrzymania, a Ruciak z Bąkiewiczem zasięgu do wbijania gwoździ nie mają. Wielkie więc zadanie stoi przed Zagumnym, który ponoć wyróżniał się w Olsztynie. Pozostając przy rozegraniu przejdę na drugą stronę siatki, gdzie rysuje się kolejny argument proczęstochowski. Szybkie dogrania Woickiego mogą spowodować pogubienie się pod siatką Nowaka. Nie wiem w jakiej formie jest Grzyb, ale zgubienie bloku zestawione z dobrą formą częstochowskich atakujących może być istotnym punktem ofensywy podopiecznych Skorka. Spotkanie w Uranii zapowiada się niezwykle ciekawie, faworytem będą gospodarze, w przeciwieństwie do niektórych głosów stwierdzam jednak, że wcale nie będzie im tak łatwo. Pozdrawiam :)
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-05-2004
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam sie z Tomkiem. Jednak Winiarski i Gierczynski sa lepsi w ataku od pary Ruciak Bakiewicz(Siebeck w obwodzie). Jesli dodamy do tego skutecznego ostatnio Szymanskiego(18pkt z Węglem) to moze byc ciekawie. Podzielam poglad na temat nie-za-szybkich srodkowych olsztynskich, chyba, ze Rys sprobuje mlodych. O. To byloby ciekawe:-). Taak, to tyle.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    21-10-2003
    Postów
    211
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no z Bakiewiczem nie jest tak zle bo ostatnio prezentuje wysoka forme w ataku i konczy wiekszosc pilek wiec o jego gre jestem spokojny, gorzej wyglada sprawa atakujacego bo Smigiel nie blyszczy w ataku a Siebeck juz gra na pozycji przyjmujacego, wiec za Smigiela (oczywyscie jezeli bedzie slabo gral) wjedzie Papke ktoremu do formy pewnie jeszcze daleko.

    pozdrawiam

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-11-2003
    Postów
    1,176
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam Panow i Panie,ktore nei zdolaly napisac w tym watku ani slowa...
    Na pewno mecz na szczycie....
    Z Gwiazd wynika:) ,ze bedzie Tie break i tego zycze,bo w telewizji zamierzam obejrzec 5 setow by moc miec mniej czasu na uczenie sie:D a tak na serio to zapowiadaja sie nielada emocje co z tego wyniknei zobaczymy.
    Olsztyn praktycznie nie ma wad,jednak niekt nei jest doskonaly,na pewno bedzie to ciekawy mecz...ktos wyzej podal przyklad ,ze Szybkie rozegranie Woickiego moze Nowakowi poplatac nogi na srodku-Zgadzam sie naprawde mimo 215 cm Facet jest woooolny i to jest jego wada...
    Co do skrzydel moim zdaniem na rowno.Zarowno Bakiewicz z Ruciakiem jak i Gierczynski z WIniarem graja bardzo dobrze,jenakl zauwazylewm neiregularnosc Gierczynskiego na lewym skrzydle(bodaj dostal 3 czapy z rzedu z Ivettem)
    Na srodku Nowak z Grzybem kontr Mlodzi:Gawryszewski i Jurkiewicz....Jezeli Gawryszewski zagra tak jak z Weglem moze byc naprawde cxiekawie i na srodku. Na ataku zagral papke(ostatnie 3 pilki meczu,ale zagral) i stopniowo bedzie wykorzystywany i bedzie spychal Smigla na lawe.Jednak Grzesiek Szymanski pokazal sie z bardzo dobrej strony i uwazam,,ze tutaj czewa ma plusa.
    Co do rozegrania.
    Rudy kontra Woicki. doswiadczenie kontra szybkosc i pomyslowosc. Ciezko wskazac faworyta .
    Dodajmy,ze Olsztyna gra u siebie co jest ich wielkim atutem.Bedzie Tie Break ale nie wskaze w ktora strone.

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-06-2003
    Postów
    535
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i wreszcie ciekawy mecz i ciekawy wątek :) I nawet sie nie bedziemy wyzywać :) Milusio :) Na początek zaznacze, ze oczywiście się w stolicy Warmii i Mazur pojawimy. ( w jakiej liczbie to się jeszcze okaże, ale najazdu się nie spodziewajcie :) ).
    Niektóre "kluby kibica" będą sie mogły pozastanawiać, jak to jest ze na meczach z jastrzębiem czy kędzierzynem częstochowskim Fanom "nóż się w kieszeni otwiera" a na meczach z drużynami jak Olsztyn, Warszawa, Bielsko, Wrocław jest sympatycznie i kulturalnie. Moze nawet ktoś z "koalicji PLSu" napisze sobie na ten temat magisterke, bo trzeba przyznać ze miałby o czym pisać ;)
    Powiem szczerze, że apetyty po wczorajszym zwyciętwie nad jastrzębiem znacząco wzrosły, także liczymy na chociaż dwa punkciki w Olsztynie, a jakby wpadły trzy to już będe w siódmym niebie :)

    Jakby ktoś z forumowiczów chciał sie na wyjazd wybrać to zapraszam do mnie na priv. Koszt przejazdu ok 50 PLN + bilet na hale.

    Pozdrawiam.

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    03-04-2004
    Postów
    243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    kazda wypowiedz kibicow jest stronnicza i chyba tak powinno byc, a co do argumentow na dzien dzisiejszy olsztyn posiada lepszy odbior i zagrywke a dzieki temu guma moze robic z pika naprawde duzo, srodek jest takze lepszy w olsztynie, na pewno gdyby papkin byl w normalnej dyspozycji to czestochowa mialby problem aby wyjsc z 20 a tak przy odrobinie szczescia moze ugraja seta. pozdr. wszystkich :)

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    897
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy ja wiem ?? Jeśli Częstochowa będzie przyjmować tak jak w meczu z Jastrzębiem to może sprawić niespodziankę.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    29-10-2002
    Postów
    181
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oj bedzie ciezko. Nie robmy z Olsztyna mistrza, bo jeszcze nim nie jest. Oczywiscie mamy *****iste przyjecie, Czestochowa nie ma gorszego. Srodek jest moze dla Olsztyna, lecz Jurkiewicz gral bajeczne przesuniete krotkie z Jastrzebiem. Mlody Gawryszewski pokazal, ze grac potrafi. Wiec niewielka przewaga Olsztyna. Atak jest mniej wiecej podobny. Szymanski kontra Smigiel badz Siebeck. Papke za duzo nie pogra. Jezeli psychicznie slaby Mark zagra jak w Jastrzebiu to bedzie bardzo dobrze. Swietna gra obydwu libero wskazuje na to, ze pod wzgledem przyjecia bedzie to bardzo dobry mecz. Mam nadzieje, ze zobaczymy przynajmniej 4 sety i Olsztyn nie straci pozycji lidera...

    Calym sercem za Olsztynem, lecz po wczorajszym meczu mam powazne obawy. Oby Urania dala czadu....


  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-10-2003
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To pisałem ja, Maciuś.
    Panie Maciusiu...;) Tak juz obserwuje twoje wyczyny na stronce Pzu AZS Olsztyn, widze ze sie przenosimy na forum sportsboard... Powodzonka ;)
    PoZdRaWiAm!!!
    GG:4167314 Jestem : Ukryta zawartość
    http://artur.wroclaw.w.interia.pl/TSC2.jpg

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-08-2002
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Samo spotkanie zapowiada się szalenie ciekawie i mam nadzieje, że będzie stało na wysokim poziomie i dostarczy kibicom zgromadzonym w Urani jak i przed telewizorem wielu emocji. Całym sercem będę kibicował akademikom z Częstochowy. Trudno jednocześnie wskazać faworyta tego meczu. Po obu stronach staną dwa bardzo dobre zespoły. Czy hala będzie mieć aż tak duże znaczenie śmiem w to wątpić. Według mnie dyspozycja dnia danego zespołu jak i liderów zespołu, będzie kluczowa. Nie ma, co rozpisywać się nad wyższością danego zespołu na danej pozycji. Siatkówka jest grą zespołową i tylko dobra gra pierwszej szóstki gwarantuje sukces.
    Digit sam wiesz doskonale, dlaczego na meczach z zespołami z Warszawy, Wrocławia jak i Bielska panuje miła wręcz sielankowa atmosfera. Kto wie może klimat gór, świeże powietrze tak zbawiennie i uspokajająco wpływają na nas:)
    Gorąco pozdrawiam i życzę wygranej Częstochowie.

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-03-2003
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    napewno mecz kolejki( oby znowu zwycieski dla Czestochowy);
    ktos napisal ,ze srodek jest lepszy w Olsztynie...no coz.osobiscie nie przepadam za stylem gry i szybkoscia Marcina Nowaka.
    Papke dopiero co zaczyna grac,a to jest duze oslabienie,dlatego trzeba wykorzystac okazje i walczyc o punkty,najlepiej trzy;
    jezeli forma z wczoraj zostanie utrzymana i poprawione skrzydla,to bedzie bardzo ciekawie;
    pozdr

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    29-10-2002
    Postów
    181
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ktos napisal ,ze srodek jest lepszy w Olsztynie...no coz.osobiscie nie przepadam za stylem gry i szybkoscia Marcina Nowaka.
    Przepadac to i ja nie przepadam. Jest mala roznica. To nie jest Kazakow, lecz przy dobrym zrozumieniu z Pawlem (widzielismy jak to wygladalo w Jastrzebiu) w PLS jest jednym z najlepszych. Slyszalem okreslenia zel betonowy kloc i ze nie powinno sie juz go chwalic, lecz zagral w Jastrzebiu naprawde solidne zawody i licze ze powtorzy to w Urani. Jezeli dobrze zlapie pilke to blok go nie zatrzyma...

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I znowu mecz kolejki z Częstochową na czele, po zwycięstwie z jastrzębiem wszyscy liczą na zaciętą walkę i zdobycie jak największej liczby punktów (Oby 3) To będzie piękny mecz, prawdziwy pokaz siatkówki.

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    05-04-2003
    Postów
    303
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak widze kibice Olsztyna są bardzo pewni siebie :) Ja na ich miejscu nie był bym tak pewien, Częstochowa ma dobry skład, porównywalny poziomem do Olsztyna i może sprawić niespodzianke (na co bardzo licze). Na pewno będzie się liczyć dyspozycja dnia danego zawodnika i całej drużyny.

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    06-11-2003
    Postów
    195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ... Częstochowa ma dobry skład, porównywalny poziomem do Olsztyna ...
    co?
    to my chyba mowimy zupelnie o czyms innym. zgoda pokaz siatkowki na najwyzszym poziomie moze byc. ale kazdy inny wynik jak zwyciestwo olsztyna bedzie wielka niespodzianka. jak chcemy byc mistrzami i znaczyc cos w europie to z czestochowa ma byc za 3 pkt!

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-03-2003
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jezeli dobrze zlapie pilke to blok go nie zatrzyma...
    to mozna o kazdym srodkowym powiedziec; osobiscie nie uwazam,zeby Nowak nalezal do blyskotliwszych zawodnikow naszej ligii; ale faktem jest-duzo nadrabia wzrostem;
    ale jezeli porownywac spryt to napewno Jurkiewicz sporo przewyzsza Nowaka ;
    mecz bedzie napewno bardzo interesujacy,poza tym wypadaloby sie odgryzc za porazke w PP.
    pozd

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    05-04-2003
    Postów
    303
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ... Częstochowa ma dobry skład, porównywalny poziomem do Olsztyna ...
    co?
    to my chyba mowimy zupelnie o czyms innym. zgoda pokaz siatkowki na najwyzszym poziomie moze byc. ale kazdy inny wynik jak zwyciestwo olsztyna bedzie wielka niespodzianka. jak chcemy byc mistrzami i znaczyc cos w europie to z czestochowa ma byc za 3 pkt!
    Owszem wynik inny niż zwycięstwo Olsztyna będzie niespodzinką, ale to nie stawia nas na straconej pozycji. Czy para Gierczyński-Winiarski jest słabsza niż Bąkiewicz-Ruciak, nie sądze. Szymański jest lepszy od Śmigla, a Papke nie jest jeszcze w najlepszej formie (bo po tak długiej przerwie nikt nie jest). Nowak ma przewage wzrostu, ale Jurkiewicz jest od niego sprytniejszy i szybszy, co przy szybkim rozegraniu obu rozgrywających zarówno Olsztyna jak i Częstochowy może mieć duże znaczenie. Gacek jest lepszy od Kucińskiego, a co za tym idzie w obronie mamy przewage. Wszystko zależy od tego jak trenerzy ustawią swoje zespoły i jaka będzie dyspozycja dnia.

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    29-10-2002
    Postów
    181
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gacek jest lepszy od Kucińskiego, a co za tym idzie w obronie mamy przewage.
    Dyspozycja jednego dnia mistrza nie czyni. Polemizowalbym w tym wypadku, bo Kucinski moze nie jest gwiazdorem ale z dnia na dzien gra lepiej. Wiec nie robilbym tutaj z Gacka super przewagi, bo boisko zweryfikuje wszystko.

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Też chciałbym tie-break...

    Ale istnieje co najmniej kilka powodów, dla których jeden punkt będzie dla AZS Częstochowa dużym sukcesem. Mimo wszystko Olsztyn ma znaczącą przewagę na środku - na tle G.Nowaka (idola mojego jak wiadomo) i Plińskiego faktycznie Gawryszewski z Jurkiewiczem wyglądali imponująco, ale prawdziwy test przejdą właśnie w meczu z AZS Olsztyn. Marcin Nowak nie jest faktycznie wzorem dynamicznego przemieszczania się po boisku, ale po tym co widziałem w meczu z KSJW i tym co widzę w statystykach, zdaje się, że jest w bardzo dobrej formie. A ten facet akurat może być bardzo groźny w kilku elementach (zagrywka, krótka z obejścia w naszej lidze dobrze wykonana nie do zablokowania, blok na środku). Mimo różnicy w warunkach fizycznych bardzo podobnym środkowym jest Grzyb - ciężkim, wysokim, silnym, ale nie koniecznie dynamicznym. Dlatego też kluczem do sukcesu będzie dla Częstochowy gra skrzydłami i nie wierzę, że Skorek puści ich na wymianę na środku, bo na dzień dzisiejszy nie mają szans. Blok zdecydowanie dla AZS O.

    Prawdziwy test przejdzie Michał Winiarski. On musi wreszcie zacząć udowadniać, że jest zdolny być liderem reprezentacji Polski. Ma wszystko - wzrost, skoczność, dynamikę, technikę... tylko że jakoś efektów nie widać, bo zawsze coś spieprzy po drodze albo on albo ktoś inny. Tym razem zadanie ma stosunkowo proste, pociągnąć grę na skrzydle. Bo ja nie wierzę w to, że zrobi to za niego Szymański. No bo tak... Gelu może zagrał bardzo dobry mecz z Jastrzębiem, ale między blokiem AZS Olszyn a blokiem Węgla jest taka różnica jak między blokiem rosyjskim a wenezuelskim. I te ataki, które przedwczoraj kończył od bloku, w niedzielę mogą mu wracać pod nogi. Szymański może pomóc i to bardzo, ale on tego meczu nie wygra sam i mam nadzieję, że nikt tak w obozie AZS nie pomyśli.

    Poza tym liczę na piękną wojnę na zagrywki. W Olsztynie potencjalnym destroyerem w tym elemencie jest każdy poza Zagumnym, a w Częstochowie może to zrobić praktycznie każdy. Kto wygra zagrywkę i kto przeciśnie się przez skrzydło (bo środkiem pogra znacznie więcej Olszyn zapewne) ten wygra mecz. Gospodarze mają tą zagrywkę jednak pewniejszą i jednak bardziej piorunującą. Raczej będzie to AZS Olsztyn, ale nie wierzę, że w 3 setach.

    Pozdrawiam.

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    29-10-2002
    Postów
    181
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przegladajac statystki PLS przewaga jest po stronie Olsztyna, lecz to tylko cyferki.

    Mile jest, ze w tym meczu zmierza sie dwaj najlepsi libero poczatku sezonu, czysto statystycznie of course:

    1 Kuciński Paweł OLS 2 7 12 2 1.71
    2 Gacek Piotr CZE 3 10 16 6 1.60

    Jezeli o skutecznosc ataku to rowniez prowadza tutaj zawodnicy Olsztyna i Czestochowy:

    1 PZU - AZS OLSZTYN 2 7 74 23 15 28 14 11 165 58.79
    2 PAMAPOL DOMEX AZS CZĘSTOCHOWA 3 10 102 47 30 38 21 22 260 57.31

    W bloku pierwszy jest Olsztyn , Czestochowa dopiero 4, wiec Szatan mial racje:

    1 PZU - AZS OLSZTYN 2 7 5 18 0 23 3.29
    ...
    4 PAMAPOL DOMEX AZS CZĘSTOCHOWA 3 10 8 11 5 24 2.40

    W przyjeci musialem ogladac w zeszlym sezonie Olsztyn na samym koncu, teraz kolejne stacie gigantow przyjecia PLS ? :

    2 PAMAPOL DOMEX AZS CZĘSTOCHOWA 3 10 94 34 38 11 8 185 69.19
    3 PZU - AZS OLSZTYN 2 7 48 32 26 8 3 117 68.38

    W obronie znowu zespolowo lepszy Olsztyn:

    1 PZU - AZS OLSZTYN 2 7 34 3 34 4.86
    3 PAMAPOL DOMEX AZS CZĘSTOCHOWA 3 10 44 7 44 4.40

    Na zagrywce lekka przewaga Olsztyna:

    2 PZU - AZS OLSZTYN 2 7 13 15 123 24 175 7.43
    3 PAMAPOL DOMEX AZS CZĘSTOCHOWA 3 10 15 13 160 57 245 6.12


    Indywidualnie prawie wszedzie lepszy Olsztyn, zespolowo tez o troszke lepszy Olsztyn - liczby nie graja, lecz daja nam maly przekaz. Mam nadzieje, ze tak jak w statystykach o troszke bedzie lepszy Olsztyn tak i na boisku 3 punkty pozostana w Olsztynie.




  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    NIe znam się na liczbach, ale Olsztynowi podsumowano tylko 2 mecze, przy czym Czwie 3. Zobaczymy jak te proporcje się zmienią po uwzględnieniu trzeciej kolejki. Pozdr.
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-12-2003
    Postów
    581
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dzisiaj na turnieju charytatywnym rozjechalismy Kazików 4:0 więc forma nadal się trzyma na poziomie :D mecz w Olsztynie będzie według mnie wyrównany i na pewno nie wyjedziemy z zerem punktów :)

    p.s. czy niewykorzystane posty z miesiąca poprzedniego przechodzą na kolejny ?

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    29-10-2002
    Postów
    181
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    NIe znam się na liczbach, ale Olsztynowi podsumowano tylko 2 mecze, przy czym Czwie 3. Zobaczymy jak te proporcje się zmienią po uwzględnieniu trzeciej kolejki. Pozdr.
    Racja. Z tego co widze to sa to mecze z Radlinem i Jastrzebiem. Nie sadze, zeby mecz z Resovia te statystyki zmienil. Lecz prawdziwy sprawdzian przed Olsztynem teraz. Najpierw Czestochowa u siebie a 2 tygodnie pozniej Belchatow. Oj bedzie slodko, bedzie...

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    18-02-2004
    Postów
    147
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo ciekawy mecz "kroi" sie. Dla kazdej z druzyn bedzie to pierwszy tak powazny sprawdzian bo, co by tu nie mowic, JAS nie jest zbyt wymagajacym rywalem.
    Kwestia wygranej rozstrzygnie zagrywka. Nie liczac Pawla Papke, ktoremu do formy jeszcze troche brakuje, zadna z druzyn nie ma zawodnika, kotry skutecznie radzilby sobie z blokiem z trudnych pilek.
    Ktora z druzyn odrzuci rywala od siatki ta wygra.
    Zagrywka/przyjecie w Olsztynie wydaje sie byc troche stabilniejsze wiec stawiam na Olsztyn.
    Ale ten mecz to jak wybory Bush - Kerry. Kto wygra zweryfikuje dopiero mecz.

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-12-2002
    Postów
    1,069
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 167 w 86 postach
    Jest jeden taki zawodnik w AZS Częstochowa:
    nazywa się Michał Winiarski-
    w normalnej dyspozycji (do której powoli dochodzi) nie ma w Polsce siatkarza, który by lepiej potrafił forsować podwójny szczelny blok, nie uciekając sie do zamykania oczu i liczenia na cud.
    Paweł Papke- może kiedyś tak było, ciężko go jednak oceniać przez pryzmat tylko PLS w której suwerennie, długo dzielił i rządził, gdyż w reprezentacji przez lata nie było atakującego, któremu by równie często piłka w buty z hukiem spadała.
    Ale panowie komentatorzy z Polsatu już cieszą się na powrót P.P. do kadry.
    Boże uchowaj...
    Pozdrawiam.
    AZS-CKM the leading polish teams

  28. Powrót do góry    #28
    Początkujący
    Dołączył
    29-10-2004
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ano bedzie sie działo w Olsztynie ! Chetnie bym sie tam wybral tylko cholernie daleko a w poniedzialek obowiazki:(
    Dobrze ktos wczesniej napisal ze nie ma co dywagowac na wynikiem bo zweryfikuje go sam mecz - jest nieprzewidywalny jak pogoda w pazdzierniku :). Apetyt moze podsycic wygrana w turnieju AZS-u z kazikami i to wysoka. Czekamy do niedzieli.......
    FORZA AZS CZĘSTOCHOWA !!!

  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jest jeden taki zawodnik w AZS Częstochowa:
    nazywa się Michał Winiarski-
    w normalnej dyspozycji (do której powoli dochodzi) nie ma w Polsce siatkarza, który by lepiej potrafił forsować podwójny szczelny blok, nie uciekając sie do zamykania oczu i liczenia na cud.
    Paweł Papke- może kiedyś tak było, ciężko go jednak oceniać przez pryzmat tylko PLS w której suwerennie, długo dzielił i rządził, gdyż w reprezentacji przez lata nie było atakującego, któremu by równie często piłka w buty z hukiem spadała.
    Ale panowie komentatorzy z Polsatu już cieszą się na powrót P.P. do kadry.
    Boże uchowaj...
    Pozdrawiam.
    Podpisuję się pod każdym jednym słowem, które szanowny kolega napisał i dopisze swoje.

    1) Winiarski jest siatkarzem wszechstronnie uzdolnionym i może być liderem reprezentacji. Nadaje się do tego znacznie bardziej niż człowiek, którego dotychczas liderem próbowano robić, czyli Dawid Murek. Otóż Murek potrafi dosłownie wszystko, potrafi z każdej pozycji wykonać każdy rodzaj ataku, choćby najbardziej ekwilibrystyczny, poza tylko jednym - normalnym szkolnym mocnym zbiciem przed siebie, bo mu brakuje zasięgu. Z Winiarskim jest mniej więcej tak samo, potrafi wyczyniać z piłką różne rzeczy, ale ma tę oto zaletę, że umie też zbić prosto przed siebie - bo jest od Murka wyższy (już 200cm a ciągle rośnie i na tym się pewnie nie skończy) i skoczniejszy. Problem z nim jest tylko jeden - widzę u niego tendencję do psucia wszystkiego na początku meczu. Im dalej w las tym lepiej, ale jak tak dalej pójdzie to on może z silnym przeciwnikiem po prostu nie zdążyć się rozgrzać. On będzie najlepszym polskim siatkarzem, ale jeszcze trochę pracy przed nim.

    2) Papke - to jest akurat fenomen na skalę światową. W PLS jeden z najlepszych w historii. Ale ja nie zapomnę np. jak wprowadzony na boisko w ME parę lat temu dawał się raz za razem blokować Węgrom. O silnych zespołach nie wspominam, bo przy dobrym bloku Papke po prostu nie istnieje. Ale komentatorzy Polsatu, a w szczególności Swędrowski faktycznie pchają go znów do kadry. Może pan Tomasz (z innej strony jednak najlepszy telewizyjny komentator siatkówki) nie widzi Mariusza Wlazłego, o którego czasem boję się, że zanim zdąży wylądować, to w powietrzu umrze z głodu (poza tym też urósł i też ma już 200cm - moim zdaniem faktycznie ma, bo go niedawno widziałem na żywo). A od Papke w kadrze lepiej grali w ostatnich latach Szymański, Gruszka, Rybak i inni.

    Pozdrawiam.

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-12-2003
    Postów
    532
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    2) Papke - to jest akurat fenomen na skalę światową. W PLS jeden z najlepszych w historii. Ale ja nie zapomnę np. jak wprowadzony na boisko w ME parę lat temu dawał się raz za razem blokować Węgrom. O silnych zespołach nie wspominam, bo przy dobrym bloku Papke po prostu nie istnieje. Ale komentatorzy Polsatu, a w szczególności Swędrowski faktycznie pchają go znów do kadry. Może pan Tomasz (z innej strony jednak najlepszy telewizyjny komentator siatkówki) nie widzi Mariusza Wlazłego, o którego czasem boję się, że zanim zdąży wylądować, to w powietrzu umrze z głodu (poza tym też urósł i też ma już 200cm - moim zdaniem faktycznie ma, bo go niedawno widziałem na żywo). A od Papke w kadrze lepiej grali w ostatnich latach Szymański, Gruszka, Rybak i inni.

    Pozdrawiam.
    Szatanie666 nie całkiem się z Tobą zgadzam bo P.Papke grając w LM i Pucharach Europejskich radził sobie całkiem nieźle z blokiem dobrych drużyn np. Noliko, Fridrishafen (pewnie inaczej się to pisze). Grajac w Mostostalu sam potrafił wygrywać mecze w PLS-ie.
    A reprezentacja to inny rozdział - nie pamietam meczu w którym zagrałby na takim samym poziomie co w lidze. I moim zdaniem nie było to zasługą naszego przeciwnika tylko podejścia P.Papke do gry w reprezentacji. Jakoś tak się dziwnie składało że wyskakiwała zawsze niespodziewana kontuzja. Papke kiedyś w wywiadzie (za czasów świetności Mostostalu) stwierdził że nic Mu nie dają sukcesy klubowe bo nie sypią się po nich lukratywne oferty z zagranicznych klubów ( może to samo pomyślał o reprezentacji)

    A Winiarski faktycznie wyrasta na lidera reprezentacji - tylko dlaczego w niej tak mało gra????

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    18-02-2004
    Postów
    147
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tym liderowaniem to poczekajcie. Lider to nie koniecznie ktos kto zdobywa najwiecej punktow, jest najlepszy, itp.
    Lider to ktos kto ma wplyw na innych. Moze nawet siedziec na lawie.
    Na pewno nie jest tak (i nie bedzie), ze trener powie: "Sluchaj Michal: od dzisiaj jestes liderem. Mozesz krzyczec na innych."
    Lider sam sie wykreuje - tzn. wykreowuje go grupa.
    Jesli nikt nie ma osobowosci do bycia liderem to jest tak jak obecnie.
    Mozemy mowic o zawodniku najlepiej atakujacym, blokujacym, broniacym bo to jest mierzalne. Ale nie mowmy o liderze, ktorego jeszcze nie ma.

  32. Powrót do góry    #32
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jerry, to zależy od rozumienia pojęcia lider. Dla mnie lider to jest ktosiek, któremu można rzucić piłkę w końcówce i jest bardzo prawdopodobne, że ją skończy. Lider to zawodnik, który w kryzysowych momentach meczu może pociągnąć zespół zagrywką, skończyć kilka ataków z rzędu, coś zablokować. I wcale nie musi krzyczeć na innych i instruować ich co mają robić, a co nie. To tylko moje odczucie... Ale zgadzam się z tym, że taki zawodnik raczej nie kreuje się sam.

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-06-2003
    Postów
    535
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiaj mieliśmy okazje poznać ile znaczy szacunek i wzajemna sympatia między "zezwierzęconymi brutalnymi mordercami, chuliganami z Częstochowy :)" i Kibicami AZSu Olsztyn. Mieliśmy problemy z biletami, ale dzięki naszej interwencji i conajważniejsze INTERWENCJI FANÓW OLSZTYŃSKIEGO AZSu ! wejściówki otrzymaliśmy i będziemy mogli wspólnie z olsztyńskimi kibicami obejrzeć mecz :)
    Patrzcie, dla chcącego nic trudnego. Nawet olsztynianie zdają sobie sprawe ze bez przyjezdnych fanów nie ma widowiska. Szkoda, ze tego poglądu nie podzielają dziewczyny z innych, podobno cywilizowanych "klubów kibica".
    Tradycja Kibicowania w Częstochowie i Olsztynie jest poprostu wielka, gdzieindziej niestety nie i miną długie lata zanim "kulturalni kibice" pewnego klubu beda w stanie to pojąć.
    1990-1995 Czestochowa & Olsztyn & Nysa. I NIKT WIĘCEJ !!

    Do zobaczyska w niedziele. I jeszcze raz dzięki za pomoc !

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-05-2004
    Postów
    653
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rosja też ma bogatszą historię i dłuższą tradycję niż USA i co z tego??? Czy to jest aż tak poważny powód do wywyższania się?
    Niektórym pomimo długiego stażu kibicowania mądrości nie przybywa - a wręcz przeciwnie. I bynajmniej nie mam tu na myśli kibiców Nysy :P

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    28-01-2004
    Postów
    389
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Czewa-it's quite easy

    Dawno, mnie nie był. Ale jak już jestem to pisze na najbardziej interesującym watku-derbach akademickich. Dla mnie faworytem są gospodarze tego spotkania-olsztyn. Mają znakomite przyjęcie(porównywalne) dobrych reprezentacyjnych środkowych, porównywalnych rozgrywających. Obstawiam że wygra Olsztyn za 3 punkty, ponieważ na własnym parkiecie nie zwykli przegrywać
    Pozdrawiam

  36. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1990-1995 Czestochowa & Olsztyn & Nysa. I NIKT WIĘCEJ !!
    Digit! ...& Czarni Radom!!!!!!! :D

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiaj mieliśmy okazje poznać ile znaczy szacunek i wzajemna sympatia między "zezwierzęconymi brutalnymi mordercami, chuliganami z Częstochowy :)" i Kibicami AZSu Olsztyn. Mieliśmy problemy z biletami, ale dzięki naszej interwencji i conajważniejsze INTERWENCJI FANÓW OLSZTYŃSKIEGO AZSu ! wejściówki otrzymaliśmy i będziemy mogli wspólnie z olsztyńskimi kibicami obejrzeć mecz :)
    No i słusznie ! Mecz bez kibiców traci wiele ! A mecz bez kibiców drużyny przeciwnej jeszcze więcej ! W końcu oprocz boiska mecz rozgrywa sie rowniez na trybunach (mam tu na mysli pozytywne zabarwienie tego slowa/zwrotu). Derby z fanami obu druzyn mają większą "pikanterię".
    A od siebie życzę, aby kibice Częstochowscy swoim głośnym dopingiem "zmotywowali" olsztyńskich fanów/pikników i inych takich do podobnej reakcji, tak aby stworzyc widowisko godne tego z lat wymienionych przez DigitaAZS. Bo ostatnio z tym dopingiem na meczu z Resovia było kiepsko.
    Sam zaś nie mogąc byc w Olsztynie, wspomogę swoim głosem Polibudę.

    ps. A tak przy okazji, czy jest ktoś z forumowiczów-warszawiaków kto chciałby się wybrać na mecz Skra-Olsztyn z Warszawy. Dysponuję autem więc składka na rope i w drogę /jak by co mam podany GG w profilu/

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    943
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Duży szacunek i podziekowanie dla kibicow z Olsztyna,takich jak Wy brakuje nam na siatkarskich trybunach.

    Wielkie brawa !!!!

    WIŚNIA FANS '02
    AZS CZESTOCHOWA

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-12-2003
    Postów
    571
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja tez sie przylaczam do Klubu Entuzjastow Obecnosci KK Druzyn Przyjezdnych:)))

    hvar, gdyby nie to ze jest to dlugi weekend to na skre bym sie pisala:(


  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Flo ! mecz został przełożony na środę 17. XI !!!!

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik
    Dołączył
    28-01-2004
    Postów
    389
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1990-1995 Czestochowa & Olsztyn & Nysa. I NIKT WIĘCEJ !!
    Digit! ...& Czarni Radom!!!!!!! :D
    No ja myślę, że jeszcze BBTS się wtym mieści

  42. Powrót do góry    #42
    Początkujący
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I sensacja stała sie faktem, AZS Olsztyn poległ na własnym parkiecie a Czestochową nic tylko gratulować takiej wspaniałej siatkarskiej uczty...

  43. Powrót do góry    #43
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O qtfa ! dawno nie widziałem tak wysokiego poziomu siatkówki w PLS. Mecz był naprawdę emocjonujący, chwilami spadające bomby po obu stronach powodowały bezwarunkowy odruch klaskąjacych dłoni. I mało mnie obchodzi co na temat poziomu meczu uważa Pan Drzyzga, widocznie wypalony zawodowo, i patrzący na ten fakt jedynie przez pryzmat LICZBY zepsutych piłek. Jasny gwint! jesteśmy w Polsce a nie niewiadomo gdzie, idealnego widowiska siatkarskiego zapewne tutaj nie zobaczymy. Efektowna gra siatkarska = ryzykowna gra, dziwiłbym się gdyby na tym etapie rozgrywek obu drużynom wszystko wychodziło bez skazy. Żeby tylko kiedyś nasza reprezentacja zagrała z taką determinacją jak dzisiaj oba AZSy..

    Najlepszym graczem spotkania był Mark Siebeck. Brak Papkina był zatem nieodczuwalny, niemiecki zawodnik robił z blokiem częstochowskim co chciał. Co do Zagumnego... hmm jak to skwitował któryś z komentujących, lepiej wypadł Woicki, poza jednym okresem gry, gdzie ewidentnie należało wpuścić Oczkę. Gratulację dla Kocika, za wspaniałe wbicie się do zespołu, tak trzymać!!

    To tyle na gorąco, później jeszcze dodam parę zdań. NIe udało się akademikom z Olsztyna wygrać "z zamkniętymi oczami" czy jak to ktoś gdzieś ujął "z palcem w odbycie". Pozdrawiam ! FORZA AZS!
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #44
    Początkujący
    Dołączył
    30-03-2004
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    TAK TRZYMAĆ

    nic dodać nic ując , szkoda że nie za 3 pkt. ale i tak kawał świetnej roboty odwaliliście.

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    338
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zasiadłam sobie przed TV z popołudniowa kawką i myslą sobie... oby tylko Pamapol nie wtopił do zera.

    Jak chlopaki wygrali pierwszego seta, myslę sobie, wstydu aż takiego nie będzie bo przynajmniej jeden secik urwany.
    Nerwy spoko, bo przeciez realnie patrząc na szanse obu druzyn to PZU faworyt jak nic...

    Drugi set - znowu wygrana naszych... tu nerwy zaczęły puszcać, bo pojawiła się szansa na zwycięstwo.

    Trzeci i czwarty set - no tak, Olsztyn złapał przysłowiowy wiatr i sprawdzi sie powiedzenie, ze kto nie wygrywa 3 : 0 itd... :)
    No i piąta odsłona... jak dla mnie, po 3 i 4 secie, nieoczekiwane malutkie prowadzenie Pamapolu... myslę sobie, a może się uda i... UDAŁO SIĘ!!! :D

    Wspanałe popołudnie w niedzielę "bez żużla" :P

    Gratulacje dla zawodników i kibiców obu AZS-ów :)
    Wspaniałe widowsisko jak dla mnie... bo w końcu Czewa górą :)

    pozdrawiam
    :)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •