Strona 11 z 78 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 495 z 3481

Wątek: Mostostal Kedzierzyn - Kozle; sprawy klubowe

  1. Powrót do góry    #451
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-02-2004
    Postów
    766
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Niepewny los Kmeta

    Jak podaje Gazeta Lokalna:

    "Tomas Kmet ma podpisany kontrakt przez menadżera Chcemy aby zawodnik pozostał w drużynie. Jednak jeśli agent wynegocjuje z innym klubem lepsze warunki, to siatkarz może odejść - powiedziała Wanda Pietrzyk, dyrektor klubu."


    Panie Prezesie jak odejdzie Kmet to dupa blada z naszym środkiem!!! Musimy go zatrzymać za wszelką cene!!!!!!!!

    Ta sama Gazeta podaje:

    Ważne kontrakty mają: Michał Kozłowski, Marcel Gromadowski, Arkadiusz Olejniczak, Wojciech Serafin, Karol Sramek i Stanislav Vartovnik.

    Natomiast 30 maja wygasają umowy : Piotra Lipińskiego, Rafała Musielaka, Jarka Stancelewskiego, Duaszana KUbicy, Aleksandra Januszkiewicza i Artura Augustyna.

  2. Powrót do góry    #452
    Początkujący
    Dołączył
    09-04-2005
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    oj

    informacje sa błędne bo januszkiewiecz ma kontrakt wazny jeszcze przez rok

  3. Powrót do góry    #453
    Początkujący
    Dołączył
    11-05-2005
    Postów
    27
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie powojujemy

    W tym roku Mostostal raczej nie powalczy o najlepszych siatkarzy. Najbogatsze kluby dają gwiazdom po 500-600 tys. złotych.

    Prezes kędzierzyńskiego Mostostalu Kazimierz Pietrzyk uważa, że w tym roku niektóre kluby straciły zdrowy rozsądek, proponując zawodnikom bajońskie sumy.
    - Przecież w walce o Gruszkę padają kwoty, za jakie niektóre kluby rozegrały cały sezon - tłumaczy szef Mostostalu.

    Piotr Gruszka wygrał prestiżowy ranking "Przeglądu Sportowego" na najlepszego gracza sezonu. Przed rokiem wrócił do kraju, a po przyjściu do Skry drużyna z Bełchatowa po raz pierwszy w historii sięgnęła po mistrzostwo. Wcześniej wywalczyła Puchar Polski. Gruszka zarabiał ok. 400 tys. złotych. Reprezentantowi Polski wygasł roczny kontrakt i do wyścigu po niego stanęły Jastrzębski Węgiel i AZS Olsztyn. Broni nie składa także Skra, dla której priorytetem przed walką w Lidze Mistrzów jest utrzymanie mistrzowskiego składu. Najbogatsi oferują Gruszce nawet 600 tysięcy za sezon.
    - Na razie badamy rynek - przyznaje Pietrzyk, który w poprzednim sezonie starał się o pozyskanie Gruszki. - W tym roku jest on wyjątkowo płytki, dodatkowo część graczy mogą skusić zagraniczne oferty. Dlatego powstrzymuję się z decyzjami kadrowymi. Muszę najpierw rozeznać, kogo będę mógł pozyskać. Nie myślimy o tak wysokich kontraktach, jakie padają na transferowej giełdzie.

    Jednak najbardziej rozrywanym graczem jest Michał Winiarski, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników ostatnich lat. 22-letniemu skrzydłowemu Pamapolu Częstochowa wygasł roczny kontrakt i już pojawiły się oferty z Polski, Włoch i Rosji.
    - Z polskich klubów rozmawiali ze mną wysłannicy z Olsztyna, Kędzierzyna-Koźla i Jastrzębia - przyznaje Ryszard Bosek, menedżer siatkarza. - Michałem interesują się włoskie kluby Modena i Padwa oraz drużyny z ligi rosyjskiej.

    Do wyścigu przystąpiła też Skra, ale może nie wytrzymać tempa Jastrzębskiego Węgla, który miał zaoferować siatkarzowi 480 tys. zł za sezon (dotąd Winiarski zarabiał 200 tys.).
    - To przesada, żeby płacić młodemu chłopakowi tak wielkie pieniądze. Tyle nie zarabiają nawet największe gwiazdy ligi. Chyba wycofamy się z tej szalonej licytacji - mówi prezes bełchatowskiej Skry Edward Maruszak. - Z drugiej strony, bardzo nam na Winiarskim zależy. Chcemy budować zespół na Ligę Mistrzów.
    - Nie mam zamiaru się licytować na niebotyczne kwoty - dodał Pietrzyk.
    (nto.pl)

  4. Powrót do góry    #454
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    532
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nawet mnie prezesino marna nie denerwuj.

    Jesli szukanie na rynku transferowym,to sprowadzanie drugiego Popiego,to dziekuje,sam zagram.

    Pierwsza sprawa-za cholere nie odpuscic Kmeta,a na dodatek ja bym sprowadzil Kadziewicza,a na lawe wstawil Augustyna.Panom "refleks" Stancelewskiemu i Januszkiewiczowi serdecznie dziekujemy,znajdziecie prace gdzie indziej.

    Po drugie nikt nie kaze prezesowi wydawac kasy na Gruszke(bo nie warto) ani Winiara(bo i tak do nas nie przyjdzie,bo ani Ligi Mistrzow,ani rozwoju).Za to lepiej wyrzucic paru obecnych kadrowiczow na zbity pysk,poszukac pozadnego libero,przyjmujacego,sciagnac Kurka i Jarosza.

    Podziekujmy rowniez Panu AK,bo tylko ferment rozsiewa,a nic nie robi pozytecznego.

    Zamiast jak dziecko rozkladac rece - pokaz jaja Pietrzyk!Chcemy medalu za rok!!!

  5. Powrót do góry    #455
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    1,151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Słuszna racja NEO ! Skoro nie chcemy uczestniczyc w wyscigu po Gruche czy Winiara ( a moze chcielibysmy ale nie mamy z czym ? ) to lepiej od razu nastawic sie na zakup kogos o połowę tańszego. Tylko jak sam piszesz, trzeba nam dobrego libero, kogos dobrego na przyjęcie z atakiem, a ponadto na srodek np. Kadziewicza + młodych Kurka i Jarosza. Też by mi się to widziało. Ale odnosze jakies wrażenie, ze nasi działacze jakby sami do konca nie wiedzą czego chcą. Bo z jednej strony mówią, że niechcemy X,Y,Z ale w zamian nie widac nikogo. A jak juz nasycą sie najmozniejsi to na rynku zostaną "flepy" i znowu - jak juz kiedyś było - kupimy to czego nikt już nie bedzie chciał. Albo jest kasa i juz teraz kupuję tego kogo chcę ( oczywiście w ramach posiadanych mozliwości ) i kogo widzę w swojej koncepcji druzyny, albo nie ma kasy ... a jak jej nie ma to sie nie silę na jakieś wielgachne zachcianki, bo być moze trzeba bedzie myslec żeby zatrzymac to co jest ?!

  6. Powrót do góry    #456
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-12-2003
    Postów
    532
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zakup Winiara to jednoroczna inwestycja (dość droga jak na chwilę obecną podobno stanęło na 480 tyś zł). Dobry to zawodnik (awet bardzo)ale w długoterminowym budowaniu drużyny zupełnie nie przydatny. Gruszka to inna para kaloszy bo jak dla mnie ten zawodnik jest zdecydowanie przereklamowany - zero zagrywki, odbiór taki sobie tylko atak przyzwoity (a cena za niego nieprzyzwoita 500tyś za sezon). Ponadto myślę że doświadczeni zawodnicy tacy własnie jak Grucha, Benek czy Michalczyk raczej nie przyjdą do Nas grać bo my mamy zespół w budowie trzeba walczyć, pokazywać się w każdym meczu. A i jak widomo z kasą u nas różnie :(
    Musimy raczej stawiać na młodych gniewnych, niedoświadczonych ale chętnych do wyzwań - szczególnie przyjmującym mozemy zaoferować gre w pierwszej szóstce

  7. Powrót do góry    #457
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-02-2004
    Postów
    766
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Naszym Jarkiem Stancelewskim interesują się Czarni Radom:) heh a jak odejdzie jeszcze Kmet a Artur zostanie w Nysie to chyba będą potrzebni jacyś zawonicy z ligi amatorskiej aby uzupełnić wielką dziurę na środku. ehhh ... brak słów..

  8. Powrót do góry    #458
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    1,151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie tak dawno podane zostały nazwiska osób z Mosto, którym kończą się kontrakty. Z wypowiedzi Prezesa wynikało, że najwieksze szanse na pozostanie ma Lipa. Z tej sugestii wynika, że rezygnujemy z Kubicy, Stancelewskiego, Musielaka. I Ok. Tylko pytanie kto za nich ? A kto powiedział, że np. Lipa będzie chciał zostać ? A kto powiedział, że zostanie Kmet ? Z tych wieści, które napływają nt Mostostalu, nie widać nic dobrego. Obym był złym prorokiem.

  9. Powrót do góry    #459
    Początkujący
    Dołączył
    28-05-2004
    Postów
    47
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kmet i spolka

    Kmetem interesuje sie bardzo mocno Skra i już nieraz o tym mowili.

    Koncza sie kontrakty Musialakowi, Stancelewskiemu, Augustynowi?, Kubicy?, Lipie..

    Lipa, Augustyn TAK

    ew. Musielak - za zaslugi i nieprzewidywalnosc - 2 mecze na wage walki i 5/6 miejsce sa jego + bo bedzie mial kto uczyc mlodych i beda mieli kogo nasladowac

    reszta Aufwiedersein!

    poszukac rozsadnego mlodego persektywicznego chlopaka na libero albo zaproponowac to miejsce Serkowi - nie lubi tej pozycji ale na niej gra najlepiej

    Augustyna zatrzymac bo to duzy talent a nikogo lepszego teraz na rynku nie ma - tylko musi grac - siedzial na lawce o 2 lata za dlugo (co udowodnil w Nysie)

    Kmet jest dobry, ale jak chce odejsc to trudno - w koncu druzyna zajela tylko 5 miejsce a marzylismy o medalu i pucharach i zwazywszy na fakt, ze jest w 3 najlepszych srodkowych w PLS to po co go blokowac - niech sie rozwija dalej w lepszych druzynach

    szukac wsrod mlodych nastepcow Benka, Prusa, Swidra, Papkego, Musielaka i na szkielecie Lipa/Kozi (niech graja razem po pol seta kazdy i tyle)-Marcel-Augustyn budowac druzyne jak za dawnych lat. Ten rok nie byl stracony - uwazam, ze rozegranie mimo wszystko sie poprawilo. Zle, ze Marcel gral caly czas, bo nie szanowal pilki i bylo mu rybka, czy bedzie pole czy aut. Mam nadzieje, ze teraz to sie zmieni, bo szkoda Marcela. Trzeba bylo wystawic Shreka (i na poczetku Marcela tylko na zmiany - to co, ze Shrek mial zaleglosci treningowe - ale juz pare lat w profesjonalna siatke gral), tak jak to zrobil z Papke zasluzony dla Mosto trener Leszek Milewski.

    Najwazniejsze, zeby kupowani gracze byli perspektywiczni. No i mam nadzieje, ze zadomowi sie u nas Shrek, i ze poprawi przyjecie. Olej ma jeszcze duzo nauki przed soba, ale kto wie, moze za pare lat beda z niego ludzie..

    Winiar, Grucha, .. bez sensu. Lepiej sciagnac Krzyska Stelmacha i grupe mlodych chlopakow, i niech ich Krzysiek doucza siatkarskiego rzemiosla.

  10. Powrót do góry    #460
    Użytkownik
    Dołączył
    13-08-2004
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Mosto i Kmet

    Odnośnie pozostania Kmeta w Mosto mogę powiedzieć tyle, że Tomek bardzo chce zostać i grać w Mostostalu - ale pod warunkiem że dostanie kase za sezon w całosci wtedy automatycznie zostaje na drugi sezon tak ma sprecyzowny kontrakt jeśli nie dostanie z żalem odejdzie z drużyny Mosto a problemu ze znalezieniem klubu nie bedzie miał.To czy zostanie jest w gestii pana prezesa.Przeglądając stronę Radlina znalazłam wpis mówiacy o tym że Domonik przeszedł do Kędzierzyna a Pęcherz do Czarnych Radom ,czy to okaze sie prawdą zobaczymy pisała to osoba jak się określiła , która jest blisko zawodników i klubu.Mam nadzieje ze już niedługo nasze niepewności zostaną rozwiane i poznamy oficjalny skład Mosto na sezon 2005/2006.Pozdrawiam i do zobaczenia na nowej hali.Pa

  11. Powrót do góry    #461
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    1,151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czyli nie ma problemu w tym czy Kmet zostaje czy nie, tylko trzeba mu zapłacić to co mu- i pozostałym także - słusznie należy. To nie wiem po co Pani WP opowiada, że Kmet ma menedżera i jak on znajdzie dla niego lepszy kontrakt to stąd pójdzie. Najpierw trzeba odpowiedzieć na pytania : czy my go chcemy ? czy nam na nim zalezy ? i jak bardzo ? Bo o ile nie to wtedy każdy pretekst jest dobry żeby sie rozstać.

  12. Powrót do góry    #462
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-02-2004
    Postów
    766
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak ale jak są zaległości finansowe co do zawodników to jakoś nie bardzo im się widzi grać w takim klubie.

  13. Powrót do góry    #463
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak sie zawodnicy zgłaszja po należna kase, a potem całuja klamkę, a wczesniej trener slyszy-czmu nie pojechaliscie na obóz przed ćwiercfinałami ( a trener wie że od x-miesięcy zaległości są i każde pytanie o kase wkurza prezesa) to co sie dziwic chłopakom?
    Cóz, Damon,Kurek, Jarosz? i wygramy MP juniorów. Oby Ci przyszli do KK. czekam na mlody waleczny zespoł i bede ich dopingowal z calych sil, i mecze o 5,7czy 9 meijsce będą emocjonujące. To najwazniejsze.
    Nie pzrekreślajmy Prezesa.Może chłop ma arcje, po corobic dużo szumu.Niech kupi tych co można i tych na których kasa jest.

  14. Powrót do góry    #464
    Użytkownik
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    470
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "Demon" w Kentucki, hmmm... jest to możliwe, jeśli sprawdzi sie ten plotko-news to będzie pierwszy bardzo dobry znak, bo z tym Kurkiem to juz sam nie wiem - mamy go czy nie?? czekam na bardzo dobre newsy.

  15. Powrót do góry    #465
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-12-2003
    Postów
    532
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie jestem ekonomistą i dlatego może jednej rzeczy nie rozmumiem. Przed sezonem mamy jakiś tam budzet np 2 mln.
    W lidze za dużo nie zwojowaliśmy więc premi za dużych nie było (nowe aneksy do umów przed sezonem). Były kontuzje Kubica, Musielak, Stancelewski - na początku sezonu nie grali - czyli dostawali mniej kasy. Vartownik kontuzja od połowy sezonu czyli tez mniej kasy dla Niego. Augustyn wypożyczony do Nysy - pensja dla Niego także odpada. Więc raczej powinna kasa zostać????? Jesli mamy jeszcze zaległości za poprzedni sezon to za co zamierzamy kupić nowych zawodników???? Czyżby p.Pietrzyk zamierzał przekonać ich w rozmowami (w sejmie jakoś Mu nie idzie) a może pani WP kupuje na urok osobisty:)??????
    Może w tym roku budzet mniejszy ale zamknięty - bo jak tak dalej pójdzie to skończymy jak Nysa - bez pieniedzy i PLS-u :(

  16. Powrót do góry    #466
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2002
    Postów
    611
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gdybym ja był prezesem Mostostalu, zacząłbym od stworzenia jakiegoś szkieletu, wokół którego próbowałbym budować zespół. Oczywiście wszystko to zależy od konceptu, jaki się przyjmie, oraz niestety pieniędzy. Jeżeli chodzi o budżet, to Mostostal prawdopodobnie w przyszłym sezonie będzie plasował się gdzieś w środku stawki i o transferowych szaleństwach można zapomnieć. Dlatego z góry trzeba założyć, że do zespołu nie trafią żadne „gwiazdy”. Pozostaje więc wybór pomiędzy dwoma koncepcjami. Można stworzyć zespół na spokojny środek tabeli i czekanie na lepsze czasy (czytaj możnego sponsora). Drugi kierunek, w jakim można się udać, to zbudowanie przyszłościowej drużyny, opartej w dużej mierze na zawodnikach młodego pokolenia. Mam na myśli przebudowę z prawdziwego zdarzenia, a nie zabiegi maskujące, które miały miejsce w minionym sezonie. Mam nadzieję, że Pietrzyk zdecyduje się na to drugie rozwiązanie i nie będzie próbował robić niczego na skróty. Ostatnie 2 sezony pokazały, jak można zmarnować czas, decydując się na półśrodki. Zespól nie osiągnął niczego szczególnego, ani nie powstała w międzyczasie wartościowa drużyna.

    W moim mniemaniu, taką podstawą może być duet Lipiński – Gromadowski. Lipiński, wbrew obiegowym opiniom, cały czas czyni postępy, chociaż dzieje się to wolniej, niż można by oczekiwać. W każdym bądź razie w Polsce jest niewielu lepszych rozgrywających i nie ma się co łudzić, że któryś z nich mógłby zasilić kadrę Mostostalu. Jestem również za pozostawieniem Kozłowskiego. Nie miałem zbyt wiele okazji, aby go oglądać, ale spora część Kędzierzynian ocenia go pozytywnie. Jeżeli chłopak rzeczywiście ma talent, to niewykluczone, że wygryzie Lipę, lub przynajmniej będzie miał więcej okazji do pogrania.

    Gromadowski to bardzo utalentowany siatkarz i już obecnie należy do „szerokiej czołówki” naszych atakujących. Myślę, że zaspokaja przyszłoroczne ambicje Mostostalu odnośnie tej pozycji. Ze względu na jego wiek jak i ograniczony budżet nie ma chyba sensu szukać zmiennika Marcela. Te pieniądze można zainwestować dużo lepiej.

    Pozycja do natychmiastowej wymiany, to libero. W PLS-ie jest kilku zawodników, którymi można się zainteresować (nie wiem jak z kontraktami). Gacek, Drzyzga, Dyżakowski, Kuciński. Najlepszym rozwiązaniem byłoby pozyskanie Gacka. Dużo dobrego słychać także na temat Tomasza Drzyzgi. Któregoś z nich chętnie widziałbym w klubie.

    Na środku siatki przede wszystkim trzeba zatrzymać Kmeta. Mam nadzieję, że ta misja powiedzie się włodarzowi Mostostalu. Kto do niego? Może Malicki? Błysnął w tym sezonie i można mieć nadzieję, że byłby wzmocnieniem. W odwodzie jest jeszcze Augustyn, który w końcu powinien udowodnić swoją przydatność, jeżeli marzy mu się gra na najwyższym poziomie. Do kompletu można też sięgnąć po kogoś z młodzieży (np. Domonik), lub też poszukać za granicą.

    Wśród przyjmujących ciężko wskazać zawodnika, o którego odejściu kibice śnią w najczarniejszych koszmarach. Myślę, że w drużynie powinni zostać Olejniczak i Musielak. Rafał jest zawodnikiem, który potrafi poukładać grę zespołu, wejść w trudnym momencie i przyjąć w punkt. Jednym słowem świetny rezerwowy. W Olejniczaku drzemie duży potencjał i mam nadzieję, że go wykorzysta. Niestety jest zawodnikiem chimerycznym i ciężko wyrokować, czy będzie graczem szóstkowym. Na przyjęciu w Mostostalu potrzebny jest pewny zawodnik, dobry w ataku jak i w przyjęciu. Tutaj mam największy problem. Może ktoś spoza Polski? Sam nie wiem. Jako czwarty idealnie pasowałby ktoś z dwójki Jarosz/Kurek. Obydwaj zapowiadają się na rasowych siatkarzy i Mostostal miałby z nich pociechę.

    Na koniec pozostaje trener. Zbyt mało wiem o Chudiku, żeby wyrobić sobie zdanie na jego temat. Jeżeli Pietrzyk uważa, że konieczna jest zmiana, to proszę nie eksperymentować. Felczak jest bardzo dobrym kandydatem i mógłby wnieść wiele do zespołu. Można też pójść na całość i zaproponować posadę np. Gościniakowi. Nie wiem, czy jest spełniony w roli drugiego trenera w Częstochowie, a potrafi świetnie szkolić młodzież. Według mnie bardzo dobry trener dla takiego zespołu.

    Podsumowując, ja bym sklecił taki zespół:

    Lipiński, Kozłowski
    Gromadowski
    Gacek
    Kmet, Malicki, Augustyn, Domonik
    Musielak, Olejniczak, Jarosz/Kurek, plus …. (czekam na propozycje :P)

    Starałem się zestawić drużynę na miarę możliwości Mostostalu i dobrze rokującą na przyszłość, bez przesadnej ilości zmian. Ot, bez zbytniego bajdurzenia. Niestety nie jestem zorientowany dokładnie, komu wygasają kontrakty, więc część kandydatur może podpadać pod dyskusję czysto akademicką.

    Pozdrawiam wszystkich, którzy to przeczytali :P

  17. Powrót do góry    #467
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Można stworzyć zespół na spokojny środek tabeli i czekanie na lepsze czasy (czytaj możnego sponsora). Drugi kierunek, w jakim można się udać, to zbudowanie przyszłościowej drużyny, opartej w dużej mierze na zawodnikach młodego pokolenia. Mam na myśli przebudowę z prawdziwego zdarzenia, a nie zabiegi maskujące, które miały miejsce w minionym sezonie. Mam nadzieję, że Pietrzyk zdecyduje się na to drugie rozwiązanie i nie będzie próbował robić niczego na skróty. Ostatnie 2 sezony pokazały, jak można zmarnować czas, decydując się na półśrodki. Zespól nie osiągnął niczego szczególnego, ani nie powstała w międzyczasie wartościowa drużyna.
    Tylko efekt warunku drugiego w obecnych czasach (istnienie w naszej lidze drużyn z bogatymi sponsorami) nie zaskoczy bez wcześniej wspomnianego warunku pierwszego (czyt. sponsor). Wystarczy spojrzeć na Częstochowe i młodzież tam występującą. Jak tylko Ci młodzi zaczynają dobrze grać i kończą się im kontrakty to nie sposób ich zatrzymać w klubie. Zaraz biją się o nich bogatsze kluby. Żeby Mostostal zaczął osiągać sukcesy z wychowaną własną młodzieżą to musi z tymi chłopakami podpisywać długie kontrakty, na co z kolei oni się nie zgodzą. I kółko się zamyka.
    Skończyła się era 'sposobu na sukces' pana Pietrzyka, który jeszcze w zeszłym roku deklarował "ja wiem jak się buduje dobrą drużynę, za 2-3 lata walczymy o medale" (czy jakoś tak szło to jego motto). Niestety pan Pietrzyk zdaje się nie zauważać, że zmieniły się realia i skupowanie młodych zawodników, szkolenie ich i osiąganie sukcesów możliwe było wtedy gdy nie było obok w lidze zamożnych drużyn, a polscy siatkarze byli na tyle nieatrakcyjneym 'towarem' we Włoszech i innych mocniejszych ligach, że nikt ich od nas nie wywoził. Wtedy można było skoncentrować się na podbijaniu Europy prez nikomu nieznanych zawodników, wykorzystać moment zaskoczenia. Niestety te czasy minęły, teraz jedyną receptą na sukces jest pozyskanie sponsora i skupowanie najlepszych zawodników , bo to jest gwarantem sukcesu(vide Olsztyn i Bełchatów). Dopóki pan Pietrzyk tego nie zrozumie dopóty będzie się frustrował a w jego imaginacji Mostostal będzie uprawiał donkiszoterię.




  18. Powrót do góry    #468
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    1,151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trudno nie przyznać racji i ponczowi i hvarovi a pewnie i wielu innym osobom. Sam juz wielokrotnie pisałem, że trzeba się na coś zdecydować. Tzn. co chcemy osiągnąć? jakimi środkami? kim? Ale to tego potrzebna jest pewna koncepcja, oparta o rzeczywiste a nie wirtualne podstawy finansowe, a tej póki co nie ma. Stad też obracamy się w kręgu podejmowanych działań w oparciu o tzw. półśrodki, ale jednoczesnie tworzymy fikcję medialną o budowaniu potęgi. Nic nie zdziała w Kedzierzynie np. Lozano czy Gajic o ile bedzie miał tych ludzi, których na chwilę obecną ma Mosto. A na jakieś spektakularne zakupy się nie zanosi. Faktem równiez jest to, że budowanie zespołu w oparciu o "młodych, zdolnych, gniewnych, ambitnych" rodzi inne niebezpieczeństwo - o czym pisze hvar - a mianowicie, znajdziemy taką grupkę - zakontraktujemy ich na dwa lata - tu zdobedą szlify i wyrosną na świetnych grajków - i ...mamy ich z głowy. Nas - akurat wtedy kiedy byliby najbardziej potrzebni - poprostu nie bedzie na nich stać. Przykładem jest Winiarski. Pograł w Cz-wie dwa lata, wyrósł na klasowego zawodnika i w tej chwili Cz-wa może jedynie z zazdrością spoglądać ila za niego ( a reczej dla niego ) dają inni. Rok temu podobny los spotkał Cz-wę z Gołasiem. A wracając do Mosto. Nie bardzo rozumiem jak to jest, że mającą budżet 4mln zł Skrę stac jest na zakontraktowanie 7 kadrowiczów a Mostostal z budżetem 3,2 mln zadawala sie tej klasy zawodnikami? Czy ktokolwiek z naszych zawodników moze sie porównywać z kontraktami Gruszki, Stelmacha, Szczerbaniuka, Dacewicza ? czy raczej bardziej z kontraktem np. Misia Chadały ?

  19. Powrót do góry    #469
    Użytkownik
    Dołączył
    02-03-2003
    Postów
    57
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Chudik??

    Jak przeczytalem aktykul zibibobiego w Sportowych faktach, Chudik udal sie na zgrupowanie kadry Slowacji choc nie mial na to pozwolenia! To rozwiaze pewien problem - mozna bedzie zerwac kontrakt bez placenia odszkodowania i zatrudnic nowego trenera.
    Jesli faktycznie Domonik zasli mostostal to bedzie to bardzo dobra informacja, mysle ze razem z augustynem i kmetem( oby) beda tworzyc ciekawa grupe srodkowych.
    Najbardziej obawiam sie o przyjecie w przyszlym sezonie, wiadomo, ze vartownik, serafin i olejniczak maja wazne kontrakty. Najepiej gdyby kogos z dwojki vartownik/serafin zrobic libero, osobiscie wole serafina. Jednak i tak trzeba bedzie zakontrakowac przynajmniej dwoch graczy na ta pozycje. Bartek Kurek - jak dla mnie to melodia przyszlosci, zreszta gral jako atakujacy, ale warto go zakontrakowac. Jak nie Kurek to moze Bartman? Drugiego poszukalbym za granica(czechy, blugaria).
    Pytanie co z Lipinskim? Moim zadniem jesli bedzie mozliwosc podpisania umowy z Pavlem Chudikiem - nalezy to zrobic. Jesli nie nalezy zatrzymac Lipe w klubie.
    Prezes ma racje nie wlaczajac sie w walke o Winiara czy Gruche. Bo czy oni sa warci na prawde takich pieniedzy? Czy Winiarski bylby w stanie wytrzymac presje swoich zarobkow? Bo jesli mialby zarabiac 3 razy wiecej niz inni, to nalezalo by od niego wymagac odpowiednio wiecej.
    Warto jest siegnac po takiego bartmana, kurka czy mlodego jarosza podpisac z nimi juz teraz 3 letnie kontrakty tak jak to mialo miejsce z marcelem i czekac. Za rok jak wyjedzie winiarski, wlazly, grzyb, moze pakpe sie zdecyduje, nie wiadomo co z bakiewiczem - dopiero bedzie walka o zdolnych graczy i tam padna dopiero kwoty z kosmosu.

  20. Powrót do góry    #470
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    532
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Plany mamy dobre - mysle,ze moglibysmy zostac wieloosobowym prezesem ;)

    Domonik u nas,to bylaby bardzo dobra informacja,najlepiej podpisac dlugi kontrakt.Razem z Kmetem i Augustynem mogli niezle smigac na srodku,bylbym zadowolony gdyby tak bylo,juz nawet trudno,ze nie bedzie to Kadziewicz.Wiec gdyby Demon wpadl do KK,to srodek mamy zabezpieczony.Natomiast jesli Prezesina nie dogada sie z Kmetem(co byloby wielkim!!!! bledem) to nalezy lapac Kadziewicza.

    Nie zgadzam sie,ze przerzucenie Serka na libero,to dobry pomysl.Tak nalezy zrobic TYLKO wtedy,gdy nie uda sie zlapac w garsc jakiegos prawdziwego libero (Poncz->ja bym sie bardzo cieszyl,gdyby to byl Gacek,ale watpie,ze bedzie chcial u nas grac :| ).

    Nadal szukamy rasowego przyjamujacego rezygnujac z wszystkich "gwiazdek" ktore wsysaja w swoje portfele polowe budzetu.W krajach sasiednich i Bulgarii,czy A2 jest na peczki zdolnych przyjmujacych,ktorzy nie zycza sobie gory pieniedzy.Zdobyc Kurka lub Jarosza,a najlepiej obu,to tez priorytet.

    Co do rozgrywacza - rozgrywa sie potyczka miedzy Chudikiem/Zygadlo .Sadze,ze obaj sa lepsi niz Lipa,wiec gdyby zrezygnowal z gry u nas,to trzeba ich skusic do gry u nas.

    Pozostaje mi pytanie JAK BARDZO mniejszy bedzie nasz budzet niz ten sprzed 2/3 lat,bo sadzilem,ze nie az tak bardzo?Gdzie sie podzial zmysl ekonomiczny Pietrzyka?Gdzie jakis mozny sponsor?

    DO ROBOTY KAZIU,DO ROBOTY!

    p.s Chudika jednak mimo wszystko bym sie w tym sezonie nie pozbywal,niech udowodni klase w tym roku,a potem go ocenimy.Potrzebna jest natomiast KONIECZNIE zmiana na fotelu drugiego trenera.Ja wiem,ze Kubacki pracowal z wieloma specjalistami i uczyl sie od nich,ale chyba nie byl zbyt pilnym uczniem.Wiec: dziekujemy!

    AAaaaa i moze nazwiecie mnie kretynem,ale mimo wszystko solidnie bym sie przyjrzal zdrowiu,kondycji i perspektywom Siezieniewskiego.

    A na koniec : Panie Prezesie!Prosze nie zapominac,bo my pamietamy Pana slowa sprzed roku "Za 3 lata wrocimy!" I to nie odnosilo sie tylko do tronu Polski,ale tez do Europy.Pamietamy,wierzymy,czekamy na efekty!

  21. Powrót do góry    #471
    Użytkownik
    Dołączył
    02-03-2003
    Postów
    57
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Sponsor

    Odnosnie sponsora to panuje u nas w klubie jakas schizofremia. Sponsor strategiczny ktory bedzie chcial byc w nazwie klubu musi wylozyc ponad 1mln zlotych, a jednak nazwa mostostal pozostaje, mimo ze od paru lat firma z zabrza nie przekazala ani zlotowki na klub.
    Rozumiem, ze kazdy zna nazwe mostostal, ale jednoczesnie zamykamy droge do mniejszego sposoringu firmom z branzy budowlanej.
    Co do pieniedzy to sa azoty, brenntag, bakoma, boc gazy, chemkol, elekrownia opole, miasto, wplywy z biletow, pls, telewizji (kiedys prezes mowil, ze z banerow ktore pojawiaja sie ekstra na hali podczas transmisji meczu mozna zarobic ok 40 tys). Jezeli sama bakoma daja 600tys rocznie to ja nie rozumiem dlaczego ma nas nie byc stac na graczy typu kmet? Moge rozumiec ze moze na nie byc stac na pensje w wysokosci 500tys pln, ale sumy 200-300 tys jestesmy w stanie udzwignac, za takie pieniadze mozna kupic naprawde solidnych grajkow zagranicznych, nie mowiac juz o kilku polskich nastolatkach.
    Jednak patrze z optymizmem w przyszlosc.

  22. Powrót do góry    #472
    Użytkownik
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    470
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No właśnie, tak jak napisał TonySoprano, panuje u Nas jakaś moda na czczenie sponsora, który w dodatku nie wykłada kasy.
    Taka Częstochowa w ostatnim czasie to ze 3 razy zmieniała szyld, albo ze 4 - Yawal, Jurajska, Pamapol, Galaxia... i jakoś chyba dobrze im to wychodzi. W obecnej sytuacji może być i Bakoma:), czy wobec sponsoringu przez miasto MKS Kędzierzyn:)
    Wobec pierwszeństwa w szyldzie sponsor zapewne otworzy portfelik szerzej, trzeba być elastycznym i wszędzie szukać jakiejś alternatywy.

  23. Powrót do góry    #473
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2002
    Postów
    1,223
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wszystko fajnie wszystko pieknie, ale czy ktorys z wielomznych panow bierze udzial w dopingu??? Od zawsze bylo Mostostal, wszystko co spiewamy jest mostostal, nasz klub to nie AZS czy nazwa miasta tylko zawsze Mostostal, wiec nie cisnijcie smutnych kawalkow o tym jak to trzeby byc elastycznym. Mostostal to S.A. a co za tym idzie indywidualne cialo gospodarcze nie zwiazane niczym z Mostostalem Zabrze. I bardzo dobrze ze prezes snie porywa sie na takie kroki! Ja sobie nie wobrazam zeby Manchester United nazywal sie "McDonalds United" albo "Adidas United". Latwo jest sie sprzedawac i byc sportowa prostytutka, a przeciez w sporcie chodzi o cos wiecej niz tylko kasa...

  24. Powrót do góry    #474
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-12-2003
    Postów
    532
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    KentuckiFan Częstochowa mimo częstych zmian dobrze na tym nie wychodzi bo co roku najzdolniejsi zawodnicy opuszczają Świete Miasto a władze AZS-u nie sa w stanie ich zatrzymać (finansowo również). Wydaje mi się że Częstochowa jest w podobnej sytuacji finansowej jak my. Tylko że nasi "przyjaciele" mają najlepiej rozwinęte szkolenie młodzieży w Polsce. I co roku wprowadzają nowych młodych i zdolnych do pierwszej drużyny!!!
    uszat a jak by było widmo albo Osram Kędzierzyn lub likwidacja z powodu braku kasy to co????

  25. Powrót do góry    #475
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2002
    Postów
    865
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    :P

    Itaj w takim wypadku nazywalibysmy sie pewnie "zesram sie ze strachu-kazek":P wiem wiem , malo smieszne ale czasem sie tez zastanawiam co by bylo gdyby... nie chce wacac do tego co bylo ale szkoda szansy sprzed roku, gdzie zywiec mial byc sponsorem.... i nie koniecznie za nazwe....

  26. Powrót do góry    #476
    Użytkownik
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    470
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ahh Uszat, Ty chyba zapomniałes w jakich realiach żyjesz. Sport już dawno się skomercjalizował i chodzi w nim przede wszystkim o kasę. W PLS-ie dziś żądzą drużyny o najwyższym budżecie, mające kapuste na najdroższych zawodników, których wykupują z wielką namiętnością licytując sie do granic rozsądku. Na koszulkach zawodników nie ma już "AKS Widok", czy "Bździna Pociękarb", ale są reklamy, to samo na hali, wyścig o miejsce, prawdziwy marketing, którego zawodnicy są elementem. Tytułujesz mnie kolego wielmożnym Panem i pytasz o sposób mojego dopingu, otóż kolego sympatyczny jeszcze grubo w serii B latałem po Kentucki z szalikiem (wtedy Chemika, potem Mostostalu)i stałem w kilkunastogodzinnych kolejkach sezon po sezonie do kasy na mecze ligowe, potem finałowe, niejednokrotnie kończąc słuchaniem audycji z policyjnego radiowozu przez megafon więc proszę Cię o stonowanie tych sarkastycznych podjazdów. Dziś realia są takie jakie są, z braku kasiury nie mamy "kopanej" w Kędzierzynie, a kiedys stała na wysokim poziomie, bez kasy nie pozostanie w klubie żaden zawodnik, nie przedłuży kontraktu ze względu na lokalny patriotyzm i to nie jest sprzedawanie siebie, ale zwykła walka, wyścig i pogoń za pieniędzmi, inaczej w klubie takim jak Mostostal juz dawno grała by połowa kadry Polski, bo ponoć to jeden z najbardziej poukładanych organizacyjnie klubów (siłownia, masaże, sauny, solanki, baseny, odżywki, mieszkanka klubowe, obozy, zgrupowania, najlepsi kibice). Nie mówię, że mamy sprzedawać SSA Mostostal Azoty z całym kultem Mosto i tradycjami, ale firmowanie czegoś za friko, żeby mieć z tego wielkie g.... to nie jest zdrowe podejście, to głupota, bezmyślność i ekonomicznie rzecz totalnie wyimaginowana, feeryczna i prestididatorska...... to jak Andrzej L. wybrany prezydentem, Romam G. premierem, a Renia B. ministrem finansów ==> idiotyzm... upss zagalopowałem się. Pozdrawiam.

  27. Powrót do góry    #477
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2002
    Postów
    865
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ??

    no to zalozmy ze Kazek sprzedaje nazwe firmie "X"!! mamy sponsora w nazwie, jest sielsko i???co bedziemy spiewac??

  28. Powrót do góry    #478
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-02-2004
    Postów
    766
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No jak to co pewnie, że Mostostal!!!

    A tak na marginesie, każda drużyna sportowa musi być jak dobrze prosperująca firma! Jak już raz popadnie w długi to ciężko będzie się z nich podnieść. A mnie nie dziwi dlaczego prezes nie chce sprzedać 51 % akcji, bo istnieje ryzyko, że spadnie ze stołka nawet jest to wielce prawdopodobne:) Jest takie dobre powiedzenie "pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch..j" i własnie jak tak dalej pójdzie to będzie Wielki Ch..j!! bo będziemy grać o utrzymanie.

  29. Powrót do góry    #479
    Użytkownik
    Dołączył
    14-07-2002
    Postów
    102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hej X X X , la la la ;)


    jakże dwa różne podejścia do tej samej kwesti ;)

  30. Powrót do góry    #480
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Pieniądz robi pieniądz czyli business is business

    Mozna miec ciasteczko i je jeść. Prezes od X lat powtarza ze robi wszystko co mozliwe, łącznie z odstępowaniem nazwy Mostostal innemu klubowi. To co my będziemy spiewać to nasza kwestia, przecież kibice w Barcelonie nie zaspiewaja "Pe-kin" a fani the Blues nie zaczęli uczyć się rosyjskiego.Juz nie raz dyskutowaliśmy z naszymi przyjaciólmi z Jasnej Góry o nazwach klubowych, przytaczając przykład Czarnych/jadaru. Ktoś z was pamieta taki twór Mostostal-Azoty ZA Kędzierzyn-Koźle? To nie jest kwetsia histoprycznego przywiązania do nazw typu Chemik itd. Po prostu to klub z tego miasta, podlegający przemianom strukturalno-ekonomicznym.
    Trzymanie się stołka przez Prezesa, to jedno a poszukiwanie sponsora to dwa. Nie dowiemy sie jakimi argumentami posługuja sie strony.Ile razy Prezes stawał przed dylematem, oddac nazwe (i może) stołek,czy miec mniej pienięzy. Uważam ze stare przyzwyczajenia, mentalnosc, kariera polityczna i możność trzęsienia strukturami nie tylko partyjnymi ma ogromny wpływ na postzreganie problemu. Staram się wierzyc prezesowi kiedy mówi że odpali 10procent temu kto znajdzie strategicznego sponsora za kwote około miliona. Cóz, recesja? recesja nie tyka takich molochów jak ubezpieczyciele energetyka czy może górnictwo...
    Wiele razy mówiłao się ze na Opolszczyżnie nie ma chetnych, nie ma zakładów o dużym budżecie ( Elektrownia Opole ma kase i pania J. z problemami więc...) Brentagi Jokeye nie sa zainteresowanie droga ( mimo wszytsko ) reklamą. Niech mi ktos przeliczy na złotówki ile zyskuje pzu wungiel pamapolitd na kontraktach? Może tracą? chyba jednak tak. Cały ten sposnoring to jedna wielka banka mydlana, dmuchajmy....ostrożnie
    Na parwde ta cisza w kentaki znamionowac może burzę, jeśli wchodzic do klubu to z hukiem, inaczej tego nie widzę.Cóz casus dobrych zawodników mówi ze nigdy, nawet przy dużej kasie nie możemy być pewni tego ze jakis zawodnik zostanie w klubie na rok, dwa nawet mając kontrakt. Trzeba zadać sobie pytanie kto jest dla kogo, po com, na co. Dla zawodników klub to miejsce pracy, nie tylko wzbogacania sie i chyba niektore gwiazdki o tym zapominają. Mogę odejsc kiedy mi sie podoba, mówia, tak ok, ale w niektorych firmach nalezy podpisywac lojalke która zakazuje pracy w konkurencji przez jakiś tam okres czasu.Niby teraz sajakies tam grosze za szkolenie zawodników itd. Prezes, prezes zarabia na siebie i na firmę, czym lepsza firma tym lepsze zarobki jego i zawodnikow, i wtedy mzona kupic ..lepszych zawodników. Mozna tez przeinwestować lub wybrać zły wariant. Przeciez to ekonomia, biznes robi sie miesiącm rok, parę lat. Ile klubów zarabia, ile traci. Niech mi jakis znawca policzy czy to sie wogóle opłaca, ten biznes,sport.
    A aa ambicja, prezesów, zarządu, zawodników, kibiców.
    czekajmy, tylko to nam zostało, my kibice to tylko małe pionki w tej grze...
    Może 'salary cap'? może 'socios' może akcje klubów na giełdzie? Tu potrzebne sa głebokie przemyślenia i dalekosięzne decyzje.
    Ku zadowoleniu wszystkich;ale czy tak się da.
    Wielu emocji zyczę.
    Może nasz czaś sie skończył?!
    I hate Bayern soooo much

  31. Powrót do góry    #481
    Użytkownik
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    470
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sprzeda, czy nie sprzeda jałowa to dyskusja, Ja mam tylko nadzieje, że znajdzie się jakis strategiczny sponsor, bo w przeciwnym razie będziemy spiewać "tak słabo gramy, że serię A już żegnamy, lecz wiarę mamy, za sezon tutaj wracamy" lalala lalala lalalalala hej...

  32. Powrót do góry    #482
    Początkujący
    Dołączył
    11-05-2005
    Postów
    27
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    zostało wspomniane coś że w zeszłym sezonie Żywiec miał być sponsorem mosto. Może ktoś przypomnieć dlaczego tak się nie stało???

  33. Powrót do góry    #483
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2002
    Postów
    865
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ....

    a no stalo sie to dlatego, ze m.in. Kazek mial stracic fotel/stolek/czy jakkolwiek to nazwac!!! z tego co mowil mi jeden bardzo stronniczy dziennikarz, ktory kazka nie darzy sympatia, mialo byc sielko i anielsko, ale niestety,a moze stety kazek az tak dobry nie byl i akcji nie oddal:P znaczy nie sprzedal, a mogl dostac niezla kase!!Grupa Zywiec byla zainteresowana patronatem nad cala Polska siatkowka,tak wiec z drugiej strony, janek B.mtez ma udzial w tym ze bieda ci u ns ze az piszczy, bowiem w pozniejszym terminie, piwosze stwierdzili ze whodza albo w cala siatkowke, ze szczegolnym wspomaganiem KK, albo aj law ju, nie ma nic:(

  34. Powrót do góry    #484
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-02-2004
    Postów
    766
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Akcja Humanitarna - sponsor pilnie poszukiwany

    Akcje humanitarną czas zacząć, zgodnie z malymswidrem stwierdziliśmy, że chyba zaczniemy sprzedawać cegiełki na rzecz klubu:) mała "ściepa" wskazana i prośba o pomoc dla których klub wiele znaczy.
    A może my nic nie wiemy, a prezes szykuje nam miłą niespodzinkę przecież dopiero 13 także jeszcze 2 dni do oświadczenia Pie3ka, no ale cóż taka to nasza natura, że jesteśmy niecierpliwym narodem :)
    Panie Prezesie chcemy informacji co sie dzieje w klubie !!!!!

  35. Powrót do góry    #485
    Użytkownik
    Dołączył
    03-11-2003
    Postów
    154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Waszym problem odnosnie nazwy "Mostostal" jest to, że od poczatku macie jednego i tego samego sponsora. I od samego początku nie macie nazwy klubowej (typu AZS, Resovia, Czarni, Chemik, Stal Avia itp) tylko waszą nazwą jest nazwa sponsora. I tu sie nie dziwie ze macie mały zgrzyt teraz :)

    Ale popatrzcie na Kazików :) Tam nikt nie śpiewa Polska Energia i żyją :) Możecie się nazywać nawet "Gumowe majtki od ciotki klotki", ale ze względu na osiągnięcia i przywiazanie ciągle śpiewać Mostostal :D Pozatym przyśpiewek nie zmienia się z każdym sponsorem heheh :)

    Pozdrawiam

  36. Powrót do góry    #486
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-02-2004
    Postów
    766
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tinek jaja sobie robimy z tym śpiewaniem, bo wiadomo jest, że sekcja siatkówki w KK zawszę będzie kojarzona z Mostostalem i tak już będzie na zawsze dla nas kibiców . A nam chodzi o to, że w KK nie ma strategicznego sponsora, i kiedy w innych klubach słychać o zmianach kadrowych tak u nas cisza i tylko plotki nam zostały :)

  37. Powrót do góry    #487
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-12-2003
    Postów
    532
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A może my nic nie wiemy, a prezes szykuje nam miłą niespodzinkę przecież dopiero 13 także jeszcze 2 dni do oświadczenia Pie3ka, no ale cóż taka to nasza natura, że jesteśmy niecierpliwym narodem :)
    Panie Prezesie chcemy informacji co sie dzieje w klubie !!!!!
    P. Pietrzyk ma wydać jakieś oświadczenie??? Nic o tym nie słyszałem skąd macie takie informacje???

  38. Powrót do góry    #488
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-02-2004
    Postów
    766
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    P. Pietrzyk ma wydać jakieś oświadczenie??? Nic o tym nie słyszałem skąd macie takie informacje???
    Jak sam pan Pie3yk powiedział w klubie szykuję się małe "Tsunami" między 10 a 15 mają udzieli więcej informacji dzisiaj juz 14 a co niektórzy zawodnicy nawet nie wiedzą czy maja szanse pozostać w KK czy szukać innego klubu.

  39. Powrót do góry    #489
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    1,151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Itaj! Z tym oświadczeniem Pietrzyka - jak ktos wczesniej napisał - to nie chodzi o jakies szczególnego rodzaju "oświadczenie". Chodzi o to, że prezes powiedział, że najwazniejsze decyzje personalne ( dot.m.in.trenera-ów(?), zawodników ) zapadną miedzy 10 a 15 maja. Tak więc pozostały dwa dni i po tym terminie wszyscy oczekują, że prezes da głos i coś powie.
    Natomiast co do sprawy sponsoringu klubu przez Żywiec. Nie wiem dlaczego dopatrujecie się w tym spiskowej teorii dziejów i udziału w tym Kazimierza P. Cały problem sprowadza się do tego, że nasz kochany parlament ustanowił, że "piwo" ( czy alkohol w ogóle ) nie może być reklamowane publicznie itd.itp. Tym samym tm Żywcom i im podobnym nie bardzo jest po drodze sposnsorwać cos, co nie będzie reklamowało ich firmy. Przypomnijcie sobie, że ten idiotyczny przepis zabraniał nawet reklamy browarów na parasolach znajdujących sie w ogródkach piwnych i pubach. Na braku sponsoringu przez browary i inne spirytualia traci nie tylko siatkówka( i nie tylko w Kedzierzynie ) ale cały sport. Zobaczcie co stało sie z siatkówką w Radomiu - w zwiazku włąsnie z tą akcją antypiwną- przestała ich sposorować Warka i na jakis czas siadła siatka w Radomiu. Teraz mają kostkę brukową i troche im się polepszyło. Tak więc z tego wszystkiego mozna miec do Kazimierza P. ewentualnie jeden zarzut. O ile głosował za przyjęciem tej ustawy - w co nie wierzę - to faktycznie pozbawił sie mozliwosci moznego sponsora. Ale jak znam Pana Kazimierza to wiem, ze takiej gpoty by nie uczynił. Problem który poruszamy jest szerszy i bardziej złozony. Przed chwilą czytałem na forum Gazety Wyborczej ( w dziale siatkówka ) wypowiedź jednego z kibiców Czestochowy. Wydaje mi sie, ze chłop ma racje. A problem jest nastepujacy, jak pisze ten ktoś - cytuję -:

    "Wszystko co sie dzieje w tym chorym systemie zaczyna troche irytowac..."Dopoki dzialacze beda wykladac nie swoje pieniadze -czytaj pieniadze spolek skarbu
    panstwa np wegiel ,energia ,kwh belchatow,pzu-doputy sytuacja bedzie anormalna. Jak pzu czy energia chce lozyc kase na siatkowke to niech sponsoruje cala lige". Dlaczego spolki jakby nie bylo panstwowe na ktore wszyscy placimy podatki sponsoruja niektore kluby,ktore dzieki temu rozkupuja inne zespoly(czytaj moj ukochany AZS Częstochowa).Przeciez Bakiewicz Ignaczak
    Nowak Dacewicz Stelmach Gruszka czy teraz Winiarski wszyscy rozwineli swoj potencjal wlasnie w Czestochowie.Dlaczego wydaje sie wspolne pieniadze na
    dotowanie tylko niektorych klubow?To jest chore!A potem beda sie przechwalac...ktory to zespol jest najlepszy w kraju.

    Można sie z tym zgadzać lub nie, ale arto sie zastanowić czy nie ma w tym choć trochę racji ?

  40. Powrót do góry    #490
    Użytkownik
    Dołączył
    02-03-2003
    Postów
    57
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie nazwa klubu moze sie zmienic, wole XXX K-Kozle niz klub w serii B lub bankruta. Moze was to irytowac, mnie tez irytowalo gdy zmieniano nazwe z Chemika na Mostostal ZA. Ale nie przestalem dopingowac klubu!
    Co to firm typu JSW, czy Elektrownia Belchatow, szczerze mowiac to maja prawo sposorowac kogo chca i nie robia tego z pieniedzy podatnikow tylko swoich klientow. Klientami JSW sa koksownie, elektrowni belchatow zaklady energentyczne. Fakt sa to firmy panstwowe tak samo jak ZAK.
    W przypadku Belchatowa dziwne moze byc to, ze firma ta nalezy do grupy BOT (Elektrownie Belchatow, Opole, Turow). To ze opolska elektrownia, ktorej byly prezes siedzi, jest skapa i jeden klub ktory sposorowala jest w serii b drugi zajal piate miejsce to inna historia.
    Smiesza mnie takie historie jak ta z Zywcem. Co roku na liscie potencjalnych dobroczyncow pojawia sie ktos inny przypomne ze byl juz Opel, Orlen. Kto bedzie w tym roku?;)
    Mostostal Azoty SAA to spolka ktorej zrodlem dochodow sa kontrakty reklamowe, telwizyjne i bilety. Klient kupuje miejsce o okreslonej wielkosci na strojach, banerach itp., bo wie ze moze sie spodziewac tylu i tylu wzmianek w prasie, tylu i tylu transmisji radiowych i telewizyjnych. Wyobrazacie sobie ze klient przychodzi do waszej firmy i mowi kupie od ciebie dwie tony gwozdzi, ale chce byc prezesem!

  41. Powrót do góry    #491
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2002
    Postów
    865
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    najnowsza plotka!!

    prawdopobobnie!!! kandydatem na trenera jest..... M.Jarosz!! nowine taka podal jeden z naszych siatkarzy....

  42. Powrót do góry    #492
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    1,151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jeszcze nowsza - starsza - plotka !

    Świder! ja juz zaczynam pomału we wszystko wierzyć i w nic nie wierzyć ( to takie trochę "jestem za a nawet przeciw" ). Nie chciałem o tej mojej plotce pisać, ale skoro padło juz nazwisko nowego trenera - i nie jest to Felczak ! - to dodam jeszcze jedno a raczje dwa. Nie tak dawno bo wczoraj z "dobrze poinformowanych źródeł" dowiedziałem się,ze nowym trenerem Mostostalu bedzie ktoś z dwójki Drzyzga-Bosek. Uznałem to za plotkę. Ale skoro dzisiaj pojawia się kolejna, to niech będzie i ta. W każdym razie, jak widać, pętla wokól Rastia chyba się zaciska i mimo tego, że facet ma wazny kontrakt, będziemy mieli nowego trenera. Kto nim bedzie ? Póki co na giełdzie są : Felczak, Jarosz, Drzyzga, Bosek. Praktycznie każdy z nich moze ze sobą "przyprowadzić" jakichś zawodników ? A zatem czekamy.

  43. Powrót do góry    #493
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2002
    Postów
    865
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    uuuuuuuuuuuuuuu

    jezeli ma byc Bosek, to pewnie wezmie Winiarskiego:P jezeli Drzyzga- to junior bedzie u nas:P, jesli Jarosz-znajadz jego podejscie synus bedzie przy tatusiu:P
    Zibi mnie tez to bawi, nawet bardzo bo Kazek nam wala wywinie i A.K. zostawi jako pierwszego:P:P:P:P:P

  44. Powrót do góry    #494
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    1,151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ten scenariusz z AK - nie daj Boze - też trzeba brać pod uwagę.

  45. Powrót do góry    #495
    Użytkownik
    Dołączył
    13-08-2004
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ploteczki czy prawda??

    Ćwierkały wróbelki, że nowym trenerm ma być ktoś znad polskiego morza Świ.....ale nie napiszę nic więcej bo ktoś w dosadny sposób(Kle.....44) zabronił mi pisania na tej stronie czując sie jej panem.ponoć od dziś Chudik nie jest już trenerem Mosto przykre to jak u nas traktuje się ludzi!Mam SU i będe pisać co zechce.

Strona 11 z 78 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •